PDA

View Full Version : Editia XIV - Grupa B



georgebz
5th March 2010, 18:49
SchoolBus [ Rams ] 5-1
cojanu [ Cowboys ] 4-2
dumboss_yo [ Steelers ] 4-2
georgebz [ Patriots ] 3-3
sosososik [ Chargers ] 3-3
exodus [ Cardinals ] 2-4
bo6dan11 [ Colts ] 0-6



------------------------

georgebz
5th March 2010, 23:34
georgebz [ Patriots ] - exodus [ cardinals ] 15-26

deci n-am mai vazut jucator cu atat noroc ... si in amicale de fiacre data cand jucam are cel putin 1 fumble recuperat , de cele mai multe ori 2 ... am zis poate acum scap , dar de unde ... cand imi era lumea mai draga la 7-3 pentru mine , fac interceptie pe la linia mea de 15 yarzi si la aceeasi faza fumble la mine :headbang: ... aaaa si la un return la inceput a mai avut un fumble pe care l-a recuprat dar am dat Challenge si a schimbat decizia :headbang::headbang::headbang:

exodus
5th March 2010, 23:47
george zice ca meciu s-a decis in sfertu 2 la fl ala recuperat de mine care a fost cumva, momentu psihologic al meciului. totusi cred ca diferenta a facut-o running game-ul pe care eu am insistat mai mult, mai ales din cauza ca warner a stat juma de meci pe bara si leinert nu-i vreo poama :). george s-a enervat (cf spuselor lui) si a inc sa arunce in toate directiile cu brady si asta la costat ceva int.
oricum, pt mine e un debut neasteptat de bun dat fiind adversaru si echipa cu care m-am pricopsit in urma draftului.

campuscodi
6th March 2010, 13:10
Scuze dar o sa trebuiasca sa ma retrag din aceasta editie. O sa fiu prea ocupat la munca in urmatoarele 2 saptamani sa am timp sa joc meciurile. O sa incerc sa-mi caut in inlocuitor prin Iasi, daca nu se baga nimeni de pe forum.

cojanu
6th March 2010, 15:03
CARDINALS ( exodus ) 14 - 31 ( cojanu ) COWBOYS

primu meu td a fost o interceptie returnata, cred ca singura din tot meciul.
mai tarziu a preluat conducerea prin aceasi metoda dura aplicata si lui george :D ff si return. apoi insa defensiva me-a s-a tinut bine, practic a permis doar 1 td

exodus
6th March 2010, 15:09
victorie clar meritata pt cojanu. am fost penibil la running game iar recieverii au scapat pase gramada, boldin cu precadere la 4th down. iar te-ul becht e slab rau. mi-a mancat ficatii. cre ca mai bine alegeam texans :(

cojanu
6th March 2010, 15:32
VAI ! ce grupa avem ! :D acum am observat.
tare mie ca nu reusesc sa ma calific ! :))

SchoolBus
6th March 2010, 17:14
Il inlocuiesc pe CAMPUSCODI ( JETS). Eu o sa joc cu RAMS. Id - ul de mes mar_bb46

georgebz
6th March 2010, 18:22
georgebz [ patriots ] - SchoolBus [ Rams ] 28-34


cel mai intes meci pe care l-am jucat in ultima vreme ... marcam eu , ime4diat marca si el .. nu am putut sa-l opresc deloc .... si juca numai pase scurte ... 28-28 la final dupa ce a ratat un FG de la 41 yarzi chiar cand a expirat timpul ( a dat in bara :d ) .. in OT am dat un TD de 65 yarzi cu taylor care in total a avut 171 :cool:

georgebz
6th March 2010, 20:08
georgebz [ Patriots ] - sosososik [ Chargers ] 24-21

ma gandesc serios ca incepand de editia viitoare sa jucam cu FAIR-PLAY ON

http://img696.imageshack.us/img696/4674/4th.jpg

Melcyah
6th March 2010, 20:27
Let me gues i-a iesit cu pasa la Gates :D

georgebz
6th March 2010, 21:03
georgebz [ patriots ] - bo6dan11 [ Colts ] 41-10

meciul nu a fost asa cum arata scorul ... cu vreo 20 secunde ramase din sfertul 3 era 20-10 pentru mine si a avut 1st down la linia mea de 4 yarzi ... run , pasa incompleta si apoi interceptie returnata pentru TD si de acolo s-a inchis meciul

cojanu
7th March 2010, 13:32
RAMS 31 - 24 COWBOYS

am pierdut pe final. in loc sa dau fg am dat interceptie :(
meciul s-a intrerupt si a trebuit sa reluam. cam greu de inghitit infrangerea asta avand in vedere ca ma simteam pe val inainte de intrerupere

SchoolBus
7th March 2010, 13:33
SCHOOLBUS [ Rams ] 31 - 24 COJANU [ Cowboys ]

cojanu
7th March 2010, 15:53
COWBOYS ( cojanu ) 28 - 14 PATRIOTS ( georgebz )

un meci greu, decis pe final de un fumble al lui george.
fiind in ultimele 2 minute nu a putut da challenge si a ramas td pt mine :)

dumboss_yo
8th March 2010, 14:10
Vad ca am ramas singurul participant care nu a disputat niciun meci inca. Diseara sparg si eu gheata, acum am jucat finala ultimei editii.

cojanu
8th March 2010, 18:30
pai baga tare, te astept ! :)

dumboss_yo
8th March 2010, 20:50
COLTS [bo6dan11] 0 - 24 STEELERS [dumboss_yo] (acesta a fost scorul inregistrat la pauza mare, dar pentru ca Bogdan a avut o urgenta si nu a mai putut continua am convenit sa il consideram scorul final al meciului)

dumboss_yo
8th March 2010, 21:42
CARDINALS [exodus] 14 - 21 STEELERS [dumboss_yo]

Meciul nu a fost chiar asa de echilibrat precum o arata scorul, dar am facut unele greseli in ofensiva care i-au dat oportunitati bune adversarului. Putea fi si mai rau, se putea ajunge chiar in OT, dar am avut un GoalLine Stand frumos pe final :P.

exodus
8th March 2010, 21:47
praf praf. mi-a trecut prin O line ca prin branza. run game 0. ofensiva in redzone a fost magnifica: de 2 ori in interioruil liniei de 5 yds si am dat int. am avut o groaza de fl fortate si un onside kick recuperat (that's a first) dar cu toate astea n-am prea contat. pe langa cele zise mai sus, m-a omorat si precipitarea in red zone si un clock management de toata jena.:headbang::headbang::headbang:

cine mai are meci cu mine si vrea sa joace in seara asta sa dea semn.

cojanu
8th March 2010, 23:07
si eu as vrea sa joc macar cu dumbo.

SchoolBus
8th March 2010, 23:30
SCHOOLBUS [ Rams ] 35 - 28 SOSOSOSIK [Chargers ]

dumboss_yo
9th March 2010, 10:36
si eu as vrea sa joc macar cu dumbo.

Nerabdatorule! :P
Iti vine si tie randu' :).

exodus
9th March 2010, 20:04
CARDINALS [exodus] 34 - 21 COLTS [bo6dan11]

primu sfert a fost echilibrat pana a facut imprudenta de a arunca cu sorgi si am returnat int pana in td. apoi a mai avut o tentativa de revenire la sfr sfertului 3 cand a dat un td lung si m-a tinut apoi numa la fg.

dumboss_yo
9th March 2010, 21:33
PATRIOTS [georgebz] 7 - 45 STEELERS [dumboss_yo]

Nu pot spune decat ca a fost o placere sa il urmaresc pe Brady aruncand interceptii pe banda rulanta :P. Precizez ca PUNTerul (care a incercat un fake) are un rating mai mare decat el :).

exodus
9th March 2010, 22:56
RAMS [SchoolBus] 31 - 29 CARDINALS [exodus]

ce meci! la pauza 31-7 pt el dupa ce n-am putut sa-l opresc deloc iar defensiva lui a facut niste int sf la warner si wr mei au scapat tot. a 2 rep am revenit neasteptat pt mine pana la 2 pct cu 1:50 ramas de joc si mingea la el. pt prima data in tot meciu a jucat conservator si a alergat obtinand first down si consumand ceasu.
sincer n-am intalnit pan acuma adversar care sa joace pasa asa precis, culmea cu rams si impotriva la quarter defense si cover 3 la greu. risca insa f mult si asta era sa-l coste si sa-mi ofere o victorie de pus in "almanahele" ols :D

dumboss_yo
10th March 2010, 21:13
COWBOYS [cojanu] 21 - 14 STEELERS [dumboss_yo]

Un meci frumos, echilibrat (ca toate dintre noi doi), decis in mare parte de faptul ca Florin a avut ultima posesie la care nu am reusit sa il opresc de doua ori la 3rd down astfel incat sa puncteze doar prin FG si sa mai am timp suficient pentru a reveni.
Mentionez ca primul lui TD a venit dupa ce mi-a blocat un PUNT, obtinand posesia undeva pe la linia mea de 30 de yarzi.

cojanu
10th March 2010, 21:13
(cojanu) COWBOYS 21 - 14 STEELERS (dumbos)

un meci tare si strans.
am reusit un block punt , multumesc andi ( ca de la el am invatzat ), si am reusit sa il transform in td.

andi15ro
10th March 2010, 21:31
cu placere, dai o bere cand venim la Bucuresti! :D

sosososik
11th March 2010, 21:31
Chargers (sosososik) - Cardinals (exodus) 42-14

Defensivele au controlat meciul la inceput:dupa 6 punturi consecutive defensiva mea a facut o interceptie returnata pt TD...dupa aceea doar def. mea a mai dat acelasi randament, iar la 14-0 a mai facut o int pt TD si atunci s-a cam inchis meciul...

georgebz
12th March 2010, 16:23
va rog sa jucati meciurile pana cel tarziu duminica

cojanu
12th March 2010, 18:26
COWBOYS 20 - 7 COLTS

un meci destul de interesant, dar pe laptopul pe care am jucat pe la sfarsitul sfertului 3 incepe si mi se sacadeaza
asa ca am jucat doar cu linemanii in defensiva:)

cojanu
12th March 2010, 18:26
il rog pe soso sa imi zica si mie cand poate juca.
i-am lasat offline pe mes dar nu mi-a raspuns nimic.

dumboss_yo
13th March 2010, 17:58
Si eu mai am de jucat cu SchoolBus si Soso. Sper ca maine sa reusim sa disputam meciurile.

cojanu
13th March 2010, 23:19
eu o sa fiu maine mai toata seara.
ar fi bine daca am stabili o ora :)

georgebz
15th March 2010, 19:52
se pare ca au fost ceva probl cu forumul si au disparut cateva rezultate

Chargers - Cowboys 31-28 ( pe asta l-am recuperat ) daca stiti care sunt celelate care nu mai sunt pe forum spuneti macar cine a invins pe cine ( ca eu nu le am notate ) :(

dumboss_yo
15th March 2010, 21:02
Chargers [sosososik] 7 - 21 Steelers [dumboss_yo]

Rams [schoolbus] 7 - 7 Steelers [dumboss_yo] (meci intrerupt cu 1:01 inainte de pauza mare, pe care nu am reusit sa il finalizam nici acum).

georgebz
16th March 2010, 14:26
trebuie terminat meciul Steelers - Rams pentru a se decide locurile 1-3

4.georgebz

dumboss_yo
16th March 2010, 21:48
Am reusit sa termina meciul dupa "n" conectari. La pauza mare era 10-10, iar ce a urmat dupa nu cred ca se putea intampla nici in filme. Am zis ca nu e adevarat, ca nu se poate sa am atat ghinion ! Se pare ca m-am inselat...
Degajez, returneaza pt TD. Am posesia, Fumble la linia mea de 20 si in 3 play-uri imi da TD. Intre timp, dau si eu un TD cu un drive care a constat intr-un big play. Primesc mingea, fumble la returnare, ajunge sa-mi dea FG. Primesc mingea, interceptie returnata pentru TD la primul play al drive-ului. Primesc mingea, fac un drive exceptional care se incheie cuuuu....fumble la linia lui de 1 yard. Il fortez sa punteze, primesc mingea, fac un drive care ma duce in RedZone dar se termina meciul. ULUITOR !

RAMS [SchoolBus] 37 - 17 STEELERS [dumboss_yo]

georgebz
16th March 2010, 22:50
1.SchoolBus [ Rams ] 5-1
2.cojanu [ Cowboys ] 4-2
3.dumboss_yo [ Steelers ] 4-2
4.georgebz [ Patriots ] 3-3