PDA

View Full Version : Sa pariem pe cuplul Vladoiu - Ciubotariu?



Bancaru
26th October 2006, 13:46
Ieri in presa s-a scris ca secundul de la National va fi Liviu Ciubotariu. Fotbalist crescut si format la noi de mic pana la selectia la nationala. Pe de alta parte s-a declarat caine pana la moarte. Si Jean e venit pe filiera Dinamo, Lupesu-Prunea. Oare vor reusi sa scoata echipa din impasul in care se afla? In primul rand moral. Pareri...
Eu vreau sa cred ca da. Normal ca victoria in cupa nu se datoreaza lui Vladoiu in mare masura, dar e un start bun pentru mentalitatea jucatorilor. Cu asta se poate.

krapulax
26th October 2006, 13:48
cu toti vrem sa credem ca da. eu inca mai cred in vorbe, asa ca auzindu-l pe cearlii cum respinge categoric ideea ca am putea retrograda, sunt mai optimist. cat priveste ciubotariul... pas,

miril
26th October 2006, 13:53
...parol. Da, nu este chiar ne...articulat, Charlie si pare hotarat si energic, lucru pozitiv, plus ca am impresia ca stie sa...umble la jucatori. Nu va ganditi la prostii! (Fara) Parol era adresat pentru Ciobi.

Bancaru
26th October 2006, 13:55
Adica cum pas? Nu ai incredere? Eu ma gandesc ca daca vin cu ceva metode mai bune, luate de pe unde au jucat ei poate imbunatatesc ceva. Poate chiar antrenamentele vesele sa fie o idee buna. Ma bucur, intr-un fel, ca revine Liviu acasa. Dar asa m-am bucurat si cu Duna. Si el revenea acasa.

georgemp
26th October 2006, 14:54
Eu sunt sigur ca vom merge mai bine ca cu Duna cel putin...

miril
26th October 2006, 14:59
Este o diferenta de caracter intre Duna si Ciobi, in favoarea lui Duna. De aici, vine si pas-ul, adica sa mai traim si sa mai vedem, inainte de a ne pronunta. Adica, exista rezerve, cu alte cuvinte.

georgemp
26th October 2006, 15:01
Astia doi sunt mai "smecheri".II cunosc pe jucatori,se inteleg mai bine,sunt mai severi uneori...

miril
26th October 2006, 15:08
Vad ca platanul asta mic a surprins esenta. Sper sa aiba dreptate!

Platanu
26th October 2006, 20:03
Nu stiu ce sa zic.Si in Duna am avut incredere,insa iata ca i-ar fi trebuit mai mult decat increderea pe care noi si conducerea i-am dat-o.
Sper sa faca o figura buna Vladoiu,pentru ca acum in el ne sunt sperantele.

miril
27th October 2006, 09:04
Vladoiu pare bataios, cel putin la vorbe. Bine, aici nimeni nu-l intrece pe Costi.

herculis
27th October 2006, 09:08
Ciobi a fost un jucator destul de bun, insa la fel de lent ca si Olaroiu. Sa speram ca are talent mai bun de antrenor.

Urasc zvonurile, dar spuneti-mi, numai eu sunt acela care isi aduce aminte de povestile cu Olaroiu si Ciobi trantind meciuri la Progresul?

miril
27th October 2006, 09:22
Ciobi a tranti meciurile cu Steaua, de titlu si Cupa, avand in spate pe Gino si Hahal...agian.

herculis
27th October 2006, 09:27
Mda. Asa stiam si eu. Oricum, repet, poate omul o vrea sa faca treaba acum. Nici nu stiam ca s-a apucat de antrenorat, dar cel putin acum sunt doi in situatia asta (cu Vladoiu)

Daca nu le iese antrenamentul pot face o tabla sau un rummy impreuna. Sa vedem cum va iesi meciul cu UTA si apoi cu Vasluiul, si pe urma ne putem lamuri ce este cu ei.

Insa... increderea se cistiga nu se ofera. Asa ca eu nu am incredere in ei :-)))) Am avut incredere si in altii si mi-a ajuns.

Bancaru
27th October 2006, 10:43
Eu am spus ca ma bazez pe mentalitatea lor capatata prin vest. Vladoiu a jucat la Tapi pe vremea cand erau o echipa mare. Apoi si-a mai pierdut vremea prin Germania. Ciobatariu a vazut si el multe lucruri de bun simt in Belgique. Macar sa fie el cum a fost Olaroiu. Asta cu trantitul meciurilor nu e concludenta. Toti antrenorii de azi, de la noi, au trantit meciuri. Nu stiu Bergodi, dar nu cred ca e strain, mai ales ca Lazio a avt de suferit ciar de curand de pe urma acestor practici. Duna nu cred ca a trantit. Si se vede. Cred ca aici e buba lui. E prea credul.
Cat despre incredere sunt 100% de acord cu Herculis, cu mentiunea ca imi doresc ca le acord increderea.

miril
27th October 2006, 11:11
Asta cu trantitul a fost ca sa "punem lucrurile la punct". Fiind antrenori tineri au nevoie de succese si...Progres(ul). Deci sa le dam girul, pana la...proba contrarie. Duna nu s-a impus in fata jucatorilor. Imi pare sincer rau pentru el, dar nu are calitatile, deocamdata, pentru un antrenor de Liga 1 si nici nu stiu daca le va avea vreodata.

herculis
27th October 2006, 12:02
Da, cred ca trebuie sa le dam girul pina la proba contrarie. In fapt, avem mare nevoie de rezultate acum, iar ei au ocazia sa ne dovedeasca ca au potential.

Duna poate ar fi mai potrivit pentru un post administrativ, nu insa operational, adica nu antrenor. Nu pare sa aiba contructia mentala necesara pentru a tine in frau, a motiva sau a modela jucatorii. Pacat!

krapulax
27th October 2006, 20:39
din cate stiu eu, liviu l-a dat jos pe halagian, iar la scurt timp s-a carat si el.
altminteri, lucru mare: iacov a recunoscut ca a gresit!!!!!!

herculis
27th October 2006, 20:43
Numai ca baietii astia doi nu au licenta de antrenor :-)) oare pe cine va aduce iacov pe post de tatuca?

Eu ma si miram mai devreme, cind au avut baietii astia doi timp sa ajunga antrenori cu licenta.....

Platanu
27th October 2006, 22:24
Cu licenta sa fara,sa antreneze ei bine,ca asta e durerea noastra acuma.

georgemp
27th October 2006, 22:24
Vedem incepand de maine...

be@
28th October 2006, 12:59
Am inteles ca echipa a jucat bine cu Bacaul... Asa ca deocamdata sa le acordam incredere.
P.S. Antrenorul Pandurilor a acuzat u craiova ca i-ar fi contactat jucatorii. Pot sa ma gandesc, dupa evolutia lui Panc de etapa trecuta, ca la fel au procedat si cu ai nostri ???

krapulax
28th October 2006, 15:19
Pot sa ma gandesc, dupa evolutia lui Panc de etapa trecuta, ca la fel au procedat si cu ai nostri ???
nu! ai nostri ca brazii! sau:
nu! panc nu avea nevoie sa fie contactat, oricum ar fi ajutat craiova! sau:
nu! asa e panc, prost.

georgemp
28th October 2006, 15:49
Pana acum National a jucat foarte frumos,a avut ocazii,jucatorii au alergat...
Sunt multumit de jocul echipei de pana acum.

miril
28th October 2006, 15:51
Si Corpodean a "ciupit" unde trebuie!

georgemp
28th October 2006, 16:09
Gooooooooooooooooool Cursaru! Superb Semifoarfeca! Goool
Goool
Gool!

miril
28th October 2006, 16:56
Daca meciul a fost...cel pe care l-am vazut pe teren, pot spune ca este pacat ca Iacov nu a facut schimbarea imediat dupa meciul cu Otelul. Altul ar fi fost locul ocupat in clasament, astazi.

krapulax
28th October 2006, 17:01
nu cred ca talentul de antrenor al lui vladoiu a fost cel care a dus la schimbarea jocului (eu zic ca e o schimbare). in 5 zile ce putea sa faca? altele sunt explicatiile, cine stie.... 11 metri inexistent, asta e.

miril
28th October 2006, 17:12
"Daca meciul a fost...cel pe care l-am vazut pe teren". Au fost pozitionati bine in teren, au facut pressing cum trebuie si s-au daruit aproape tot meciul. Nu l-as fi bagat pe nigerian, ci, ori facea o schimbare defensiva, ori il bagam pe Savu.

alamar
29th October 2006, 00:30
nu cred ca talentul de antrenor al lui vladoiu a fost cel care a dus la schimbarea jocului (eu zic ca e o schimbare). in 5 zile ce putea sa faca? altele sunt explicatiile, cine stie.... 11 metri inexistent, asta e.
Putea sa le insufle plusul de ambitie, dar asa ceva am vazut si la meciul cu Timisoara si atunci era Duna. Totusi ca o parere dupa un meci vazut la TV, parca stau mai bine in teren si sunt mai agresivi. Ce s-a intamplat cu Burca? Meciul lui Vladoiu va fi cel cu Vasluiul. Astept pana atunci pentru a-mi exprima o parere.

krapulax
29th October 2006, 08:35
burca a avut cartonase, cred. bine ca a revenit ninu, prea usor condamnat dupa meciul ala nefericit. cred ca merita sa i se acorde sanse in continuare. nu stiu de ce nu a jucat altamir, care fusese folosit in cupa. sa mai remarc disparitia de pe foaia de joc la ultimele meciuri a unor jucatori destul de prezenti pana nu de mult- daniel marin si raul costin. nu prea mi-au placut ei niciodata, ce-i drept.

miril
29th October 2006, 08:52
Altamir a fost schimbat la pauza, la Bacau, in Cupa. Ori s-a accidentat, ori i s-a imputat golul si alte prestatii, desi eu pe Burca l-am vazut...pasiv, la ce s-a putut vedea dintr-o scurta...reluare. Burca a...acumulat. Krap, ai vazut banca de rezerve? Cine figura, acolo? Am jucat cu teama ultimele 10 minute si de ce ne-a fost frica nu am scapat, deci trebuie lucrat la...pisic. Repet, greseala de schimbare, la Dragan. Trebuia bagat unul agresiv, gen Ilin, nu ca ar fi el cine stie ce, dar are doar 22 de ani, daca nu ma insel. Bine ii face lui Marin, care trebuie sa mai cresca la...Clinceni, care, uite, a inceput sa castige in...deplasare.

georgemp
29th October 2006, 09:22
Rezervele noastre:
Eugen Nae 13
Martins 3
C. Stanciu 18
Mihnea Ilarian Ivan 21
Alin Ilin 26
Binaware 28
I. Savu 15
De ce nu l-a introdus oare pe Savu?

miril
29th October 2006, 09:33
A incercat o schimbare defensiva, baietii fiind fara benzina. Vladoiu a sesizat foarte bine, ce vazusesm si eu in septembrie, ca nu avem conditie fizica, dovada golurile din final de joc, la care se adauga psihicul labil. Daca se rezolva rapid cele doua...sectoare putem scapa de zona nisipurilor miscatoare. Zic ca si Alamar, meciul cu Vasluiul ne va edifica cam cum stam, de fapt. Totusi, eu am vazut lucuri care ne pot da speranta de mai bine. Am calculat cu Bancaru, si, fara exagerare, daca am fi avut un alt antrenor si alti...arbitrii, am fi avut astazi intre 20-22 de puncte. Nu exagerez! Nu asta-i valoarea lotului! Herea a jucat bine 70 de minute, dar apoi s-a stins, cam cand a treminat benzina si Lincar. Atunci trebuiau facute schimbarile, Ilin fiind unul care trebuia sa intre in joc, pentru a intari mijlocul, fiind proaspat fizic. HAI PROGRESUL!

herculis
22nd November 2006, 17:41
Cred ca putem concluzia: pariul pe Vladoiu a cazut cu brio. Acum urmeaza Ciubotariu. Imi era simpatic, cind imi aduc aminte cu a inscris pe Dinamo si i-am batut in Stefan cel Mare. Dar este un baiat tacut, atat de tacut, ca nu stii daca este intelept sau nu stie sa vorbeasca.

Bancaru
22nd November 2006, 19:38
Eu imi aduc aminte ca dupa peste 10 ani petrecuti la noi, s-a declarat caine pana la moarte. Sa fi murit de nu mai e la caini?

be@
22nd November 2006, 23:09
Sa vedem ce rezultate o sa aiba si Ciobi. Foarte multi nu-i dadeau prea multe sanse lui Artimon de la AEK, si vad ca se descurca.

herculis
23rd November 2006, 09:22
Sa nu ne facem iluzii. Cum spunea Radulescu: sunt baieti buni, dar sunt paraleli cu meseria de antrenor.

Treaba cu caine pina la moarte este ..... ceva comun. Ce, cind te duci la o firma noua sa te angajezi le spui, ma baieti eu in 2 ani plec? Nu, le spui cum visezi tu sa progresezi in cadrul firmei,sa contribui, sa bla-bla-bla, sa iesi la pensie de la ei.

Tot asa si cu jucatorii, dar se exprima si ei cum pot, pe intelesul suporterilor......

Bancaru
23rd November 2006, 11:36
Eu cand ma duc la o firma noua, nu zic nimic. Tac. Be@ esti idealista ca mai mereu. Artimon, din cate imi aduc eu aminte, a mai fost la poli, tot interimar, dar a stat la club si a invatat. Si apoi nu toti secunzii sunt artimoni. Ciobotariu era la un gratar cand i-a zis Vladoiu ca are un job pentru el, full time, bine platit, stres redus, munca in echipa, bonuri de masa, sef maleabil, usor de pacalit, angajati model.