PDA

View Full Version : Jucatori din noua generatie produs al academiei Nick Bollettieri



ducus
28th February 2010, 10:18
Cunoasteti jucatori din noua generatie care s-au format la academia celebrului Nick Bolettieri? Stiu de pe wikipedia doar de Sharapova si Jankovic. Dar baieti sunt? Cand zic "noua generatie", ma refer evident la cei sub 25-26 de ani. Pe vremuri Seles, Agassi sau Rios faceau furori, dar acum n-am prea auzit numele lui Bolettieri asociat cu noile nume din tenis.

Cipri
28th February 2010, 11:21
Nishikori, Kei

ducus
28th February 2010, 14:21
Batranul slefuitor de talente se apropie de schimbarea prefixului, ce stiti, are cine sa-i duca munca mai departe? Cine se va ocupa de academie cand el nu va mai fi?

Optimistul
28th February 2010, 23:26
Portugheza De Brito (parca asa o cheama ) era noua stea a lui B. ,mai ales acum 2-3 ani cand a trecut de un prim tur la un master american la doar 14 ani . Portugheza a ramas cu zgomotul si tupeul , cat despre tenis ...

B. n-a facut niciodata un campion de la A la Z . Agassi a fost printre putinii care au avut curajul sa-i critice academia lui B.
Practic B.este doar cu numele pe acolo , el vanzand de ceva ani buni academia grupului puternic iMG unde e si el actionar .

newcobra007
1st March 2010, 11:11
Portugheza De Brito (parca asa o cheama ) era noua stea a lui B. ,mai ales acum 2-3 ani cand a trecut de un prim tur la un master american la doar 14 ani . Portugheza a ramas cu zgomotul si tupeul , cat despre tenis ...

B. n-a facut niciodata un campion de la A la Z . Agassi a fost printre putinii care au avut curajul sa-i critice academia lui B.
Practic B.este doar cu numele pe acolo , el vanzand de ceva ani buni academia grupului puternic iMG unde e si el actionar .


Nu cred ca Boletieri este/era doar cu numele la academie. Din ce stiu eu el este si antrenor...se implica direct acolo.Nu este doar patron.

Nadalfan
1st March 2010, 11:35
Nishikori, Kei

Mie mi se pare ca Nishikori dupa aproape 1 an de absenta nu cred ca va mai face mare branza.Pacat de el.Din cate stiu cand s-a accidentat era undeva pe locul 55,iar acum e aprox. pe 900.Despre celalalt sincer nu ma pronunt ca nu l-am vazut niciodata jucand sau poate nu mi-l amintesc daca l-am vazut intr-un meci vreodata.

Xaviesta
1st March 2010, 20:18
Kei ala e numele intreg al lui Nishikori

Roddicted
1st March 2010, 21:22
haha...epic

Cristy RVD
1st March 2010, 21:23
fail :happy

Icebox
1st March 2010, 21:30
:ras-plans: Nu incurajez postarile care nu prea au treaba cu subiectul, dar faza de mai sus e prea penala ca sa ma abtin :ras-plans:

Eddy DoubleD
1st March 2010, 21:32
:ras-plans:Epic Fail! ca sa reiau ce ati spus deja.:P

luma
1st March 2010, 21:39
Si care este legatura cu Bollettieri?

Roddicted
1st March 2010, 21:44
a zis cineva ca trebuie sa fie vreo legatura :D ?
Faceam si noi putin off

luma
1st March 2010, 21:55
Off-ul l-am vazut...de aici si oful meu.:D:P

Optimistul
1st March 2010, 22:20
Nu cred ca Boletieri este/era doar cu numele la academie. Din ce stiu eu el este si antrenor...se implica direct acolo.Nu este doar patron.

Era patron si antrenor , acum e doar antrenor , cu toate astea el singur n-a facut in viata lui un jucator de top 10 ATP sau WTA . De ce-a plecat Sharapova la Lansdorp dupa 6 ani petrecuti la B. ?

Nadalfan
2nd March 2010, 18:24
Stiam si eu ca il cheama Nishikori.Din cate stiu eu mai este un Kei in ATP dar nu sunt sigur daca il cheama Kei sau Kim.Virgula aia recunosc k m-a indus putin in eroare.

P.S.Am cautat pe google si am vazut k pe ala il cheama defapt Kim.Kim Kevin e numele sau intreg.