PDA

View Full Version : Kings on Ice - Olympic Tour - 11 aprilie Bucuresti



Pages : [1] 2

WhateverHime
25th January 2010, 16:40
Am vazut stirea acum vreo juma de ora si de atunci topai fara incetare. AMANDOI? Nu-mi vine sa cred. N-aveam stare, asa ca mi-am facut cont pe forum :))) Now back to topaiala!

http://www.bestmusic.ro/stiri-articole/Plushenko_Lambiel_Edvin_Marton__Kings_On_Ice_la_Bu curesti-aid-79125-l-1

Participanti la gala:
Evgheny Plushenko
Stephane Lambiel
Denis Ten
Aliona si Robin
Tatiana si Stanislav
Charlie White si Maryl Davis

dissim
25th January 2010, 16:57
Am vazut stirea acum vreo juma de ora si de atunci topai fara incetare. AMANDOI? Nu-mi vine sa cred. N-aveam stare, asa ca mi-am facut cont pe forum :))) Now back to topaiala!

http://www.bestmusic.ro/stiri-articole/Plushenko_Lambiel_Edvin_Marton__Kings_On_Ice_la_Bu curesti-aid-79125-l-1


Am lesinat :shocked:
.................................................. ...............................revin

Cristinush
25th January 2010, 16:58
OOoo..ce as merge si eu! :rolleyes: daca e pe bune, of course :P
Multumim de veste :)

Iulya
25th January 2010, 17:12
Am vazut stirea acum vreo juma de ora si de atunci topai fara incetare. AMANDOI? Nu-mi vine sa cred. N-aveam stare, asa ca mi-am facut cont pe forum :))) Now back to topaiala!

http://www.bestmusic.ro/stiri-articole/Plushenko_Lambiel_Edvin_Marton__Kings_On_Ice_la_Bu curesti-aid-79125-l-1

Nah ca petitia ta catre musiu Lambiel a fost auzita ... s-a intors in competitii si pe langa asta mai vine si in romania :D

Bine ai venit pe forum!

WhateverHime
25th January 2010, 17:25
Nah ca petitia ta catre musiu Lambiel a fost auzita ... s-a intors in competitii si pe langa asta mai vine si in romania :D

Bine ai venit pe forum!

Multumesc, Iulya! :)

Hihihi, sa stii ca la asta ma gandeam si eu. Cred ca Steph e un cititor fidel :)))

dissim
25th January 2010, 17:29
Deci daca va fi anuntat si pe site-ul oficial in secunda 2 mi-am luat bilet si Romania vin acasaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! Steph la Bucuresti, prea frumos /hello/hello/hello

alyosha_87
25th January 2010, 17:46
cand e ? :D

irinaidu
25th January 2010, 17:57
hmmm, eu una sunt circumspecta.
si de ce plush cu lambiel impreuna??? imi pare rau, cu toate ca as merge sa-l vad pe stephane anul asta, pe plushenko nu pot. cred ca mi-ar cadea instant mana daca as da bani sa-l vad.
dar in caz ca e adevarat ma bucur pt cei interesati.

corina_mee
25th January 2010, 20:00
Wow ...ar fi fantastic sa fie adevarat...mai ales acum cand am inceput sa il ador si eu pe Steph.:)

praf_de_stele
25th January 2010, 20:16
pffffff.....sa fie oare adevarat ??? ar fi prea frumos .............
simona, tu chiar stai la paris ?

dissim
25th January 2010, 20:23
pffffff.....sa fie oare adevarat ??? ar fi prea frumos .............
simona, tu chiar stai la paris ?

:happy Da, Ade. Creadeai ca glumesc? invat aici :P

si in legatura cu gala, am intrebat pe cineva care a fost la Tallinn si mi-a zis ca e foarte probabil, in Romania si in Russia. Nu m-ar mira, anul trecut a fost in Slovacia, de ce nu ar veni si in Romania. Plus ca nu mai stiu unde am citit, ca m-am ametit pe cate forumuri stau :happy: Plushenko a spus ca va patina in niste spectacole in Europa sau Russia (hmmm, iar nu mai stiu exact, dar Plush e blond si poate a spus doar Rusia si a uitat Bucurestiul) impreuna cu Lambiel si Joubert ;)

Geografu
25th January 2010, 20:34
Incredibil, nu mi-a venit sa cred cand am citit, il voi vedea din nou pe Plushy !!!! :yes:

dissim
25th January 2010, 20:47
Incredibil, nu mi-a venit sa cred cand am citit, il voi vedea din nou pe Plushy !!!! :yes:

same here, adica intelegi tu :happy......faceti o rugaciune si pt mine sa pot veni acasa in perioada aia :D sa-l mai vad pe Lambi :X
Chiar va doresc sa vina, desi Doamne fereste nu am sa pot ajunge :) E frumos, mai frumos decat la TV, si firav cu o fata mica, parca ti-e frica sa-l atingi :P iar cand patineaza....off :D...pe bune va zic, la Basel mi-au placut toti.....dar el a ridicat arena in picioare...te captiveaza programele lui pur si simplu :), n-am cuvinte, n-am cuvinte....

praf_de_stele
25th January 2010, 21:05
offf, deja l-ai vazut live ? :(
daca te captiveaza la tv, dar pe viu ...

Iulya
26th January 2010, 09:22
Plușenko vine la București!
Kings On Ice - Olympic Tour
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/plusenko-vine-la-bucuresti-5443991

innuendo
26th January 2010, 10:35
ce tareee :D o sa-l vedem iarasi pe Evgeni [sa speram cu un nou aur olimpic de gat].

deci pe 11 aprilie la flamaropol. stiti cumva pretul biletelor? pe myticket.ro nu merge sa "cumpar"

Iulya
26th January 2010, 11:50
Nu cred ca s-au pus inca in vanzare

Geografu
26th January 2010, 12:38
S-au pus deja, uitati aici:

http://www.myticket.ro/ro/bilete/220/detaliilocatie/kings-on-ice-%E2%80%93-olympic-tour-2010.html#biletemyticket

Hmm, cam scumpute...:)

ricochet4
26th January 2010, 13:13
Dar participantii la competitii de amatori au voie sa dea spectacole pe bani ?

corina_mee
26th January 2010, 14:48
Nu e si vreo harta cu sectoarele? As vrea sa vad cum sunt locurile.

praf_de_stele
26th January 2010, 15:01
sa speram cu un nou aur olimpic de gat.
doar n-o veni cu el la gat in romania ? :cry:

Tracoromana
26th January 2010, 16:48
Poate Steph vine cu aur la gat.:D

dissim
26th January 2010, 16:58
Poate Steph vine cu aur la gat.:D

ahahahaha :drak::drak::drak: foarte bine zis

ricochet4
26th January 2010, 17:06
Nu are nici o sansa. Nici la medalie sansele nu sint foarte stralucite.

praf_de_stele
26th January 2010, 17:34
Nu e si vreo harta cu sectoarele? As vrea sa vad cum sunt locurile.
era doar asta atasata acolo. e cam mica, dar decat deloc, e buna

alin, vorbim dupa olimpiada :ok:

innuendo
26th January 2010, 21:53
ce incompetenti aia care au scris articolul, " Talentul sau a fost rasplatit atat prin ovatiile fanilor, cat si de catre arbitri, fiind desemnat de-a lungul timpului de trei ori campion mondial, de patru ori castigator al competitiei Grand Prix, de cinci * ori campion european si de sapte ori castigatorul Campionatului National de Patinaj din Rusia. "

dar de titlul olimpic nu pomeneste nimic, in schimb la Lambiel spune fuga de argintul lui olimpic : "Aceasta distinctie a fost urmata de o medalie de argint la Jocurile Olimpice de la Torino din 2006, si de un nou titlu de campion mondial in acelasi an."

* sase ori

irinaidu
26th January 2010, 22:04
alex, stiu si eu ma enervez de cate ori citesc un articol din ziarele romanesti. sunt incompetenti, ce sa le faci !

praf_de_stele
27th January 2010, 16:51
hai alex, nu te agita! am remarcat si eu ca n-au pomenit de aurul olimpic si mi s-a parut ciudat
dar deh...de-aia nu mai poate plushy. asa ca stai linistit! bine, ar trebui sa se intereseze si ei cand scriu ceva oficial

dissim
27th January 2010, 16:54
ia sa postez si aici :D nu e din Romania, dar poate va fi! :)

Yesterday Plushenko was at Prague for a press conference and he told there that he is planning to skate one exhibition program together with Steph there!

.........pareri? :D

irinaidu
27th January 2010, 20:24
cu steph there , adica in tribune stricandu-se de ras????

dissim
27th January 2010, 20:30
cu steph there , adica in tribune stricandu-se de ras????

:happy

adevarul e ca s-au gasit...Mi-e sa nu mi-l loveasca pe asta mic cand il apuca isteria pe Plush :happy

irinaidu
27th January 2010, 20:54
:happy

adevarul e ca s-au gasit...Mi-e sa nu mi-l loveasca pe asta mic cand il apuca isteria pe Plush :happy

:happy:happy:happy adevarul e ca pot sa-mi imaginez un moment cu plush tragandu-i o mana peste fata intr-un atac de semi-epilepsie pe gheata.

corina_mee
28th January 2010, 20:59
Pana acum s-a hotarat cineva sa mearga? Eu am fost la celelelte doua spectacole Kings on ice de la noi...dar as merge si anul asta...mai ales pt steph.:)

alyosha_87
28th January 2010, 23:01
in ce perioada e? :thinkso:
ca as veni si eu:D

dissim
28th January 2010, 23:18
in ce perioada e? :thinkso:
ca as veni si eu:D

pe 11 aprilie in Romania.
Dar am inteles ca va fi si in Paris pe 4.
Vii aici sau acasa daca e? :D

alyosha_87
28th January 2010, 23:21
pfff... as veni de-acuma in Paris :D dar inca nush daca merg au ba home de pasti
oricum, ar fi misto. hey, we would actually meet and cheer together :P

dissim
28th January 2010, 23:24
pfff... as veni de-acuma in Paris :D dar inca nush daca merg au ba home de pasti
oricum, ar fi misto. hey, we would actually meet and cheer together :P

Absolut :D iar am sa aplaud pana ma vor durea mainile :happy adica sper :D

alyosha_87
28th January 2010, 23:27
hai ca vorbesc cu sefa suprema si ramane ca iti zic :D
ar fi trop cool :D

Iulya
2nd February 2010, 11:47
Inca o veste buna la Kings on ice de la Bucuresti vor veni si Aliona si Robin
http://www.gsp.ro/sporturi/altele/perechea-de-aur-a-germaniei-la-patinaj-artistic-vine-la-bucuresti-intr-un-spectacol-de-gala-174566.html

Incep sa cred ca aceasta gala merita un topic separat ....

irinaidu
3rd February 2010, 01:36
asa as vrea sa merg la o gala de patinaj in romania dar m-am hotarat sa ma mentin pe pozitii si sa nu calc in sala care ii aduce bani lui plushenko.

ricochet4
3rd February 2010, 03:08
Nu prea ti-e drag de el vad.

Geografu
3rd February 2010, 16:06
Irina, nu crezi un pic ca exagerezi ? :rolleyes:
Adica eu ma duc acolo sa ii umflu burta lui Plushy ? De ce nu lui Lambiel, ca vina si ala in Capitala ? Dar pui gresit problema zic eu. Lumea vine acolo sa vada patinaj de inalta clasa, ca vin printre ei si fanii fiecaruia dintre cei citati mai sus, sau ai Alionei + Robin e alta mancare de gasca.
Desigur, fiecare cu antipatiile sale, nu vreau sa ne certam acum ! :ok:

irinaidu
3rd February 2010, 22:43
alex, normal ca exagerez, asta fac eu de obicei. dar asta nu inseamna ca as calca la o gala organizata de plush. i just can't stand the guy !!!

Iulya
19th February 2010, 13:08
S-au mai adaugat nume importante pt gala Kings on Ice
Denis Ten
Tatiana Volosozhar- Stanislav Morozov
Meryl Davis - Charlie White

http://www.gsp.ro/sporturi/jo-vancouver-2010/regii-ghetii-se-pregatesc-sa-cucereasca-vancouver-ul-la-jocurile-olimpice-176582.html

praf_de_stele
19th February 2010, 17:54
devine din ce in ce mai interesant :(

corina_mee
19th February 2010, 19:10
S-au mai adaugat nume importante pt gala Kings on Ice
Denis Ten
Tatiana Volosozhar- Stanislav Morozov
Meryl Davis - Charlie White

http://www.gsp.ro/sporturi/jo-vancouver-2010/regii-ghetii-se-pregatesc-sa-cucereasca-vancouver-ul-la-jocurile-olimpice-176582.html

WOW...de abia astept sa vina aprilie.:)

whisper
27th February 2010, 14:53
Nu mai e mult...cam o luna. ma intreb cand o vor si televiza...ca live nu o pot vedea!

praf_de_stele
27th February 2010, 21:05
nu cred ca va fi transmisa-n direct, ci la cateva zile dupa

whisper
27th February 2010, 21:07
Ei...nici nu ma asteptam...cum sa fie transmisa in direct! Cica daca vrei sa vezi live cumpara-ti bilet si mergi la spectacol...dar eu ma multumesc si cu inregistrarea, macar sa stiu daca va fi dat la tv :P

ioana11
27th February 2010, 22:28
Si pana la urma cine sunt norocosii care merg?

IleK
8th March 2010, 16:59
Eu merg:). E prima data la Kings on Ice. Nu ma innebunesc insa dupa locatie. Am mai fost o data acolo la Stelele Moscovei si m-au dat pe spate scaunele si plasa de protectie peticita din loc in loc.

innuendo
8th March 2010, 19:01
Merită toți banii. Anul trecut știu că am dat mult și cu drumul și mai multe, dar n-am regretat nimic! Un spectacol care merită văzut în direct. Adică na, de câte ori o mai veni Plushenko.

Eu încerc să ajung..sper să pot.

iris_for_daria
8th March 2010, 19:26
Stiu ca v-ati luat deja bilete sau nu ? o parte din voi....dar, mai sunt, nu ? Adica eu din ce am intrat pe myticket.ro si ticketpoint.ro asa am observat. Problema e ca pe cine ma bazam se pare ca nu vor veni asa ca trebuie sa ma mobilizez singura si de la Cluj la Bucuresti e asa o cale lunga...so...cine pe unde si-a luat bilet....stiu ca la un moment dat ziceati de sectorul C ceva....dar din D oare cum se vede ?

innuendo
8th March 2010, 20:51
bai, anuntati-ma daca sunt pe cale de disparitie :-s

baicea
11th March 2010, 17:46
eu am fost azi si mi-am luat bileet:X:X
@innuendo: la cele de la 180 lei, sectoarele cele 2 de pe mijlocul salii(E si G) unde m-am uitat eu de locuri cat mai bune (:D) mai erau mai mult de jumatate din locuri:D

Geografu
11th March 2010, 19:20
Mai stii daca mai sunt si de 120 ?

innuendo
11th March 2010, 22:20
mersi.
voi de care v-ati luat ? eu mi-as lua la 180 de lei, da. stiu ca anul trecut am fost la bucuresti sa il iau. S-ar putea sa merg si eu cu vreo 2 prieteni. Sa vad pe cine mai corup. Anul trecut am fost singur (de fapt cu mama, dar a stat in alta parte). Dar nu m-am simtit singur, adica am intrat in vorba cu niste fete p'acolo :D, o domnisoara era casatorita in Rusia, statea chiar in Sankt Petersburg si imi povestea despre oras, despre Evgeni ca e o vedeta p'acolo..nu stiu ce.

iris_for_daria
11th March 2010, 22:39
Si eu mi-as lua tot la 180...doar ca in cluj nu gasesti decat la 250 si 400...
Acum problema mea existentiala este urmatoarea...defapt sunt 2: Din ce sectoare se vede bine, ca nici sa merg acolo si sa vad mai clar la tv decat din sala, nu mi-ar cadea prea bine, pana una alta cablul nu costa atat de mult ca drumul + biletul pe timp de criza. :P Asta una si apoi, de pe myticket.ro e oare oki sa cumpar daca ma hotarasc la unul de 180 ? Stiti pe cineva care sa fi luat teapa sau ceva ?

Edit: Din pacate eu cred ca n-am pe cine corupe, so...cred ca o sa fiu cam singura. Poate va intalnesc si va cunosc pe voi pe acolo, ar fi o treaba...

baicea
12th March 2010, 16:34
Eu in 2007 cand am mers la Flamaropol mi-am luat o mare teapa la 120...astea par destul de ok..nu sunt exact pe mijloc ca cele de 250,dar sunt pe-aproape...pare destul de ok...btw:presupun ca este destul de evident, dar pe bilet scrie ca spectacolul incepe la 20(just in case anyone was wondering:D)..

iris_for_daria
15th March 2010, 19:44
Oki....eu sunt obsedata, asa ca sa ma scuzati ca tot postez pe aici, dar de 15 ani de cand urmaresc la TV patinajul asta ar fi prima data cand merg la patinuar sa vad un spectacol la care nu participa oricine ci tocmai o parte din preferatii mei. Chiar si Edvin Marton e unul din preferatii mei, (ascult uneori muzica lui), numai Plushi saracul nu se incadreaza.
Anyway, ideea era urmatoarea...eu inca mai oscilez intre bilete in sectiunea C la 250, si sectiunea D sau E la 180...
Daca ma uit la poza de mai jos facuta in 31 ian la Stelele Moscovei, si tin cont de asezarea de pe plan, imi pare ca cel devastat in halul cela este tocmai sectorul C...sau ma insel ? In fine, chestia e ca la 250 de lei gasesc sa-mi iau de la Diverta, insa la 180 cum as prefera nu pot lua decat de pe myticket.ro.
Oare e oki ? o sa nimeresc sau nu ? Ma stresez si in fiecare zi verific daca mai sunt si pe ce rand si tot asa.
Asa ca cine a mai fost....help me...cum se vede din D sau E sau poti sta si in picioare langa mantinela ca vad ca sunt multi pe acolo care filmeaza sau fac poze....si daca e asa....mai bine iau la 120 si ma postez acolo in fata si fac multe poze si filmulete...
So...cine stie cum e mai bine ? :groggy:

P.S. Nu reusesc sa pun poza asa ca pun link-ul:
http://acceptainfo.files.wordpress.com/2010/01/img_8527.jpg

Geografu
15th March 2010, 23:44
Nu stiu cum o fi mai bine, sper sa mai prindem bilete...

WhateverHime
16th March 2010, 13:31
Inca doua nume: Julia Sebestyen si Fleur Maxwell. (http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Sport/148641/Reginele-patinajului-mondial-vin-la-Bucuresti.html )

Ale-Sonia
16th March 2010, 14:07
Pentru copii n-au si ei reduceri? O tin in brate! 2 bilete e deja prea mult!

iris_for_daria
16th March 2010, 15:00
Nu pot sa cred...deci ea nu poate intra in patinoar cand are chef ?! Acuma nu stiu ce sa zic daca pe dincolo patinatorii platesc sau nu bilet la diferite spectacole pe gheata, dar mi s-ar parea normal sa fie asa, adica sa nu plateasca ! Mai ales ca e si legitimata la ceva club nu ?

Anyway, traim in Romania...

@Ana: Super veste...simt ca daca nu ajung la acest spectacol o sa-l regret vesnic. :P Sper numai sa fie bilete destule ca sa pot sa-mi iau si eu !

ice_girl
16th March 2010, 19:12
La show-ul "Kings on ice" de la Moscova din 30 si 31 martie va participa si Brian:ok::), oare e posibil sa vina si la Bucuresti?:thinkso:
pt mine ar fi "a dream comes true", Brian si Steph la un loc...:great::great:
Nici eu nu mi-am luat inca bilet dar la fel presimt ca nu merg voi regreta vesnic!:yes:

Geografu
17th March 2010, 00:10
Poate vine si Joubert, sa fie tacamul complet...:)

SimonaB
17th March 2010, 09:43
Dap, Joubert ar mai lipsi ca sa fie formatia completa. Daca nu vine anul asta poate facem o petitie sa se prezinte la anuŽ toti trei.

baicea
19th March 2010, 20:00
Ultimele nume adaugate: Pechalat-Bourzat(daaaaaa!!!!),Fiona Zaldua-Dimitri Sukhanov,Sergei Yakimenko,Alexei Polishuk,Robert Cording..iar pe noul poster nu sunt trecuti white-davis..offf

ricochet4
19th March 2010, 20:49
Ai, ce fain ca vine Natalie. Pe ea chiar ca as vrea sa o vad. Oare cu patinatorii care vin se pot face poze ?

WhateverHime
19th March 2010, 21:45
Ce tare ca vin si francezii! *joy dance*

Intrebare. O sa se patineze doar pe muzica lui Mr. Marton sau o sa-si prezinte copchiii si programele propri?

ale_axelutza
30th March 2010, 01:22
hey people.. stiu, long time no see... dar as vrea sa stiu... merge cineva din timisoara? ca eu mi-am setat inima sa merg, am vb de bilet si tot, dar nu prea as vrea sa merg singura... asa ca daca e cineva care merge, anuntati-ma si pe mine, bineinteles daca vreti...

innuendo
30th March 2010, 01:37
ooo, vin Pechalat - Bourzat ? super

sa vina si white-davis ar fi genial

IleK
30th March 2010, 16:30
Si eu m-am bucurat pt francezi. Au spus si comentatorii ca vin. Ziceau ca se muta mondialele la bucuresti. Am vrea noi.

praf_de_stele
30th March 2010, 17:51
ce-ar fi sa organizeze si romania un campionat mondial ? :rolleyes: sau macar european

Geografu
30th March 2010, 18:00
Daca am avea macar un patinoar calumea Ade...

Pana atunci, asteptam.

ice_girl
30th March 2010, 18:08
Si eu mi-as dori sa se organizeze si la noi un campionat european sau mondial :):yes:dar cred ca mai avem de asteptat cel putin 5 ani...:(

ioana11
30th March 2010, 21:31
Oana cred ca ai uitat un 0 langa 5

praf_de_stele
30th March 2010, 21:36
noi suntem de rasul lumii. nici macar la gimnastica unde avem o mare traditie(toata lumea stie ca romania a dominat gimnastica feminina ani la rand) si n-am fost in stare sa ne facem propriul concurs sau sa organizam macar o data mondialele sau europenele pt ca nu avem sali si conditii pt un asemenea nivel. e trist :(

ice_girl
30th March 2010, 22:57
Oana cred ca ai uitat un 0 langa 5
Ioana din pacate ai dreptate, trist dar adevarat.:(
Ade, sa stii ca la gimnastica avem un concurs cu destul de mare traditie care se organizeaza in fiecare an in luna aprilie la Ploiesti:Internationalele de gimnastica ale Romaniei.

praf_de_stele
30th March 2010, 23:20
pfff, mda...ala da concurs. stiu, urmaresc in fiecare an, dar nu vine niciun nume mare acolo, e mai mult o competitie intre romani, sa-si testeze capacitatile inainte de competitiile mari

nici nu se compara. eu ma refer la un concurs de anvergura

ice_girl
30th March 2010, 23:26
da, Ade ai dreptate n-am organizat nici un concurs de mare anvergura pt ca n-avem sali, nu sunt bani, etc dar in ultimii 10 ani cel putin, aproape numai gimnastica a salvat onoarea Romaniei!
iar de patinoare ce sa mai vorbesc cum a zis si Ioana poate in 50 de ani sa organizam si noi vreo mare competitie.

ricochet4
31st March 2010, 01:09
Eu sint din Timisoara, dar cine stie cat costa toata afacerea pana acolo, cu tot cu bilet si cazare si masa.

innuendo
31st March 2010, 14:37
http://www.ticketpoint.ro/bilete/1/522/bilete+kings+on+ice

uitati, aici sunt trecuti si Meryl Davis - Charlie White

ohoo :D

daca vine si Irina. iuhuu

ricochet4
31st March 2010, 16:28
Acum nu mai cade tavanul in capul oamenilor din Flamaropol ? :D

Tracoromana
2nd April 2010, 00:14
7 clipuri unul dupa altul, de la kings on ice 31.03. 2010 Moscova. Cast: Maria/Maxim, Tatiana/Stanislav, Lambiel, Brian, Johnny, cei 4 L+B+J+Plushi, finale.
http://www.youtube.com/watch?v=FNxxkOxAMg0&feature=PlayList&p=E72FE5F555773658&playnext_from=PL&index=0&playnext=1

ice_girl
2nd April 2010, 00:49
Ce tare suna L+B+J+Plushy, cei patru muschetari, ar merita facut un film cu ei cred ca ar bate Avatarul la incasari.:happy:yes::P;)

ricochet4
2nd April 2010, 02:29
Cine ar fi Jake Sully ?

praf_de_stele
2nd April 2010, 02:31
ar trebui sa vina si brian si johnny la bucuresti ca sa nu strice alianta muschetarilor :rolleyes: vor fi indestructibili impreuna

WhateverHime
5th April 2010, 23:51
E un concurs pe Best Music, se pot castiga invitatii la spectacol :)

http://www.bestmusic.ro/stiri-articole/BestMusic_te_trimite_gratis_la_spectacolul_Kings_o n_Ice-aid-83090-l-1

SimonaB
6th April 2010, 08:20
ar trebui sa vina si brian si johnny la bucuresti ca sa nu strice alianta muschetarilor :rolleyes: vor fi indestructibili impreuna

Eu daca ajung sa iau autografe de la vreunul din ei o sa le zic asta, sa revina anul viitor in formatie completa fiindca Brian si Johnny au si ei multi fani pe aici.

iris_for_daria
6th April 2010, 19:06
Mai, oameni buni...am un streeeessss....vineri am reusit sa am bani pe card si mi-am comandat bilet. Azi e marti...bine ca am prins Sfintele Pasti la mijloc, dar oare imi ajunge biletul inainte sa fie spectacolul ? Adica ar fi culmea dupa ce m-am tot stresat ca imi doream sa merg dar nu reuseam sa pun ban pe ban, acum pe cand in sfarsit am reusit, sa nu-mi ajunga la timp ar fi chiar culmea ghinionului, sau ghinion maxim...
N-a mai comandat nimeni de pe myticket.ro nu stiti cam in cat timp se misca ? Sunt foarte stresata, inca nu stiu nici cu ce merg, nici ce fac dupa spectacol, cu ce ma intorc. Sper sa fie bine. Cine mai merge pana la urma ? Ca eu o sa fiu singura si parca imi vine un pic naspa...adica e pentru prima data cand merg singura undeva, concert, spectacol, teatru, film, suc....nicaieri n-am fost singura la evenimente de genul asta. Dar nu puteam rata o asemenea pleiada de staruri. :P

Edit: Tocmai m-am uitat pe myticket.ro si la statusul comenzii mele scrie comanda expediata. Sunt nebuni ? Eu n-am primit nimic...Daca nici maine nu primesc intru in panica :shocked:

SimonaB
6th April 2010, 19:48
Mai, oameni buni...am un streeeessss....vineri am reusit sa am bani pe card si mi-am comandat bilet. Azi e marti...bine ca am prins Sfintele Pasti la mijloc, dar oare imi ajunge biletul inainte sa fie spectacolul ? Adica ar fi culmea dupa ce m-am tot stresat ca imi doream sa merg dar nu reuseam sa pun ban pe ban, acum pe cand in sfarsit am reusit, sa nu-mi ajunga la timp ar fi chiar culmea ghinionului, sau ghinion maxim...
N-a mai comandat nimeni de pe myticket.ro nu stiti cam in cat timp se misca ? Sunt foarte stresata, inca nu stiu nici cu ce merg, nici ce fac dupa spectacol, cu ce ma intorc. Sper sa fie bine. Cine mai merge pana la urma ? Ca eu o sa fiu singura si parca imi vine un pic naspa...adica e pentru prima data cand merg singura undeva, concert, spectacol, teatru, film, suc....nicaieri n-am fost singura la evenimente de genul asta. Dar nu puteam rata o asemenea pleiada de staruri. :P

Edit: Tocmai m-am uitat pe myticket.ro si la statusul comenzii mele scrie comanda expediata. Sunt nebuni ? Eu n-am primit nimic...Daca nici maine nu primesc intru in panica :shocked:


Nu stiu ce sa spun, ar fi culmea ridicolului sa patesti asa ceva. Eu l-am luat de la Diverta.

baicea
6th April 2010, 19:52
Si eu am vrut sa imi iau de pe net,dar zicea ca dureaza cateva zile pana ti-o trimit,plus ca imi luau si niste bani in plus,si cum eu sunt mai nerabdatoare,m-am dus la Diverta.Dar nu cred ca o sa patesti nimic Iris.

iris_for_daria
6th April 2010, 19:56
Nu stiu ce sa spun, ar fi culmea ridicolului sa patesti asa ceva. Eu l-am luat de la Diverta.

Da si eu am vrut sa iau de la Diverta, dar organizatorii s-au gandit ca in Cluj sunt cei mai bogati oameni din tara caci altfel nu-mi explic de ce nu existau bilete decat la 250 si 400. Iar eu voiam de 180. Astfel ca singura optiune a fost netul. Nu zic, par seriosi, nu-mi pare teapa sau ceva...dar ma gandesc ca ar trebui sa existe o limita pana cand poti comanda astfel incat sa onoreze toate comenzile. Din moment ce eu am putut comanda vineri, inca mai sper ca si primesc in timp util biletul.

silviu02
7th April 2010, 08:20
Stai linistita, si eu am comandat de pe myticket si mi-a venit repede.Sigur il primesti azi sau maine.

Ale-Sonia
7th April 2010, 08:33
Silviu, sa inteleg ca veniti si voi la spectacol? Eu n-am luat inca bilet, dar o sa ma mobilizez sa merg la Diverta. Ai luat si pentru Gabi bilet? Copiii platesc bilet intreg?

Multumesc,
Alexandra

silviu02
7th April 2010, 11:08
Da,am luat bilet si pt.Gabi,nu am vrut sa risc, desi nu mi se pare normal ca sa plateasca si copiii.

iris_for_daria
7th April 2010, 15:11
http://neatza.antena1.ro/invitati/Kings-On-Ice-a-Olympic-Tour-2010_1853.html

Daca nu as fi dormit azi dimineata pe intreaga perioada a emisiunii....abia acum am descoperit ce s-a intamplat cand eu visam. (Ce-i drept nu visam prea frumos pentru ca inca ma stresez daca imi ajunge sau nu biletul.) Oare cine a castigat invitatiile ?
Si ziceau ceva de repetitii ? La alea nu pot merge si oamenii ? Ce mi-ar placea sa fiu in Bucuresti, maine as da o fuga pana acolo, poate as putea intra sa-i vad :D

ice_girl
7th April 2010, 17:28
Eu am trimis un mail la adresa specificata la finalul emisiunii cine stie poate am noroc si castig 2 invitatii la "kings on ice".

Adeline
8th April 2010, 09:56
Si eu merg la spectacol!

Sper sa ramanem incantati si cine stie poate avem noroc si de patinatorii anuntati initial adica Irina si Davis/White, oricum spectacolul e incarcat de nume grele!

Sunt sigura ca in viitorul apropiat vor mai veni si altii la Buc chiar si Brian:shocked:, de ce nu?

Aveti idee cat dureaza spectacolul? bine noi vrem la nesfarsit:P. Cum se ajunge la patinoar? eu stiu doar ca este in apropiere de stadionul Lia Manoliu......

Mi-ar placea sa fie si un nume de la noi, de ce nu Zoli.....

ice_girl
8th April 2010, 10:38
Spectacolul cred ca va tine in jur de 3 ore, iar la patinoar se ajunge f usor cu metroul sau cu autobuzul 104 pana la Piata Muncii iar de acolo inca 2 statii cu tramvaiul 40 pe B-dul Basarabia sau de la Piata Muncii se poate ajunge chiar pe jos, sunt maxim 10 min de mers pe jos.
Cine stie poate castig si eu o invitatie si ajung la show, Doamne ajuta!
@Adeline, daca nu ai votat inca la Mister on ice, intra si da si tu un vot pt Brian!

Ale-Sonia
8th April 2010, 10:53
Vine si Jason Graetz? Am citit articole in care apare ca va fi prezent, dar nici un cuvant despre Alexei Polisnuk si Robert Cording care apar pe afis. Deci cine vine pana la urma?

Adeline
8th April 2010, 11:00
Spectacolul cred ca va tine in jur de 3 ore, iar la patinoar se ajunge f usor cu metroul sau cu autobuzul 104 pana la Piata Muncii iar de acolo inca 2 statii cu tramvaiul 40 pe B-dul Basarabia sau de la Piata Muncii se poate ajunge chiar pe jos, sunt maxim 10 min de mers pe jos.
Cine stie poate castig si eu o invitatie si ajung la show, Doamne ajuta!
@Adeline, daca nu ai votat inca la Mister on ice, intra si da si tu un vot pt Brian!

Multumesc mult pt info!

L-am votat pe Brian desi nu stiu cine se indoieste ca el este un adevarat Mister on ice :P......

Mult noroc la invitatii si ce bine ca se face si un astfel de concurs!

IleK
8th April 2010, 15:52
Cunosc pe cineva care are un bilet in plus. Daca va intereseaza imi spuneti si va pun in legatura.

FriendlySea
9th April 2010, 09:38
Hello everyone.....am citit mai multe treaduri de pe acest forum....am si eu o intrebare, poate ma poate ajuta cineva. Mi-am cumparat bilet la KOI din acela in primul rand. Sunt foarteentuziasmata, dar azi dimineata am citit pe site-ul celor de la magic fm o veste cum ca nu ai dreptul sa intri cu aparat foto : "Accesul in locatie cu aparate de fotografiat profesioniste sau cu orice alt mijloc de inregistrare audio-video va fi interzis, tuturor persoanelor aflate in posesia acestora fiindu-le refuzata intrarea in spatiul de eveniment." Este adevarat, stiti ceva? Deci chiar nu mi se pare corect.....:headbang: pe alte forumuri am vazut cum sunt postate poze si filmulete din show-urile din acest an din Rusia, Franta si alte tari....adik numai la noi e o asemenea regula de "aur"? :groggy: :mda:

SimonaB
9th April 2010, 09:53
Hello everyone.....am citit mai multe treaduri de pe acest forum....am si eu o intrebare, poate ma poate ajuta cineva. Mi-am cumparat bilet la KOI din acela in primul rand. Sunt foarteentuziasmata, dar azi dimineata am citit pe site-ul celor de la magic fm o veste cum ca nu ai dreptul sa intri cu aparat foto : "Accesul in locatie cu aparate de fotografiat profesioniste sau cu orice alt mijloc de inregistrare audio-video va fi interzis, tuturor persoanelor aflate in posesia acestora fiindu-le refuzata intrarea in spatiul de eveniment." Este adevarat, stiti ceva? Deci chiar nu mi se pare corect.....:headbang: pe alte forumuri am vazut cum sunt postate poze si filmulete din show-urile din acest an din Rusia, Franta si alte tari....adik numai la noi e o asemenea regula de "aur"? :groggy: :mda:

CEEEE????? este aberant!!!! La celelalte spectacole s-a filmat si s-a fotografiat la liber, nu se poate sa faca asa ceva, cred ca ar fi primul loc unde se intampla asemenea lucru!

iris_for_daria
9th April 2010, 12:54
Numai sa nu ma lase sa intru ca-i dau in judecata...nu s-a spun nicaieri oficial...nu scrie pe afise, nu scrie nicaieri. Sa indrazneasca doar, insa in ziare, radiouri, tv-uri, mass-media in general eu nu mai am incredere deloc. Asa ca parca n-as crede. Dar o urma de indoiala a inmugurit la mine in sufletel, pentru ca, nu-i asa, Romania e locul unde nu trebuie sa te mire nimic.

FriendlySea
9th April 2010, 14:40
Problema este ca am citit undeva tot pe acest forum si am descoperit din ce a fost in 2008..........aceeasi situatie cu aparatele foto............deci sincer mi se pare o mare grosolanie........

FriendlySea
9th April 2010, 14:52
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=214381&page=15 aici am gasit detalii despre ce a fost in anii trecuti.......eu sunt f dezamagita de acest aspect,sincer.......adik in tot restul europei se poate si la noi nu.........si cica a fost si afis frumos la intrare prin care erai "informat"

WhateverHime
9th April 2010, 16:03
"Accesul in locatie cu aparate de fotografiat profesioniste sau cu orice alt mijloc de inregistrare audio-video va fi interzis, tuturor persoanelor aflate in posesia acestora fiindu-le refuzata intrarea in spatiul de eveniment."
Da' cu un aparat digital amarat si total ne-profesionist avem voie?:(

ricochet4
9th April 2010, 16:39
Pai poti sa intri cu telefonul. Doar nu ti-o lua telefonul. Si de ce se tem patinatorii ? Sa nu le fure spiritul aparatul de fotografiat ? :D Inteleg la competitii oficiale, dar la gala, de aia e gala, sa faci poze sa ceri autografe, sa stai de vorba. De aia dai bani, nu ?

iris_for_daria
9th April 2010, 17:55
Si daca il pun in rucsac ? Ma controleaza...sau in timpul spectacolului cand il scot si ma apuc sa fac poze vin si ma iau pe sus mascatii ??

ice_girl
9th April 2010, 18:48
Eu nu cred ca s-apuca cineva sa controleze fiecare persoana care intra in patinoar, e adevarat ca la anumite evenimente mai importante si in anumite locatii nu ai voie cu aparat foto, camera de filmat sau telefon dar asta e mai mult in teorie decat in practica.
Eu de exemplu am fost la muzeul Prado din Madrid unde fotografierea si filmatul erau strict interzise dar am avut aparatul digital si telefonul in buzunar si tot am reusit sa fac cateva poze, bine acolo se justifica masurile referitoare la fotografiat si filmat dar la un show precum "Kings on ice" nu este cazul.Ce este rau daca faci cateva poze cu favoritii tai, iei cateva cadre sau cateva instantanee doar nu prejudiciezi pe nimeni.
Pont pt cei care mergeti: luati-va o haina groasa si pe dedesubt o vesta sau o haina cu mai multe buzunare in care sa incapa aparatul de fotografiat si telefonul sau o gentuta cu snur pe care sa o agatati la gat si tot asa o bagati pe sub haine.

whisper
9th April 2010, 21:39
Welcome FriendlySea!
Sper ca vei mai vizita forumul dupa spectacol!

FriendlySea
10th April 2010, 03:48
Ce nu am apucat sa spun de la inceput....nice to meet you everyone!!! Si enjoy the show !!!

innuendo
10th April 2010, 12:05
Si daca il pun in rucsac ? Ma controleaza...sau in timpul spectacolului cand il scot si ma apuc sa fac poze vin si ma iau pe sus mascatii ??

acum 2 ani..tot asa.ziceau ca nu te lasa cu aparatul.. si mi-au controlat ghiozdanul, si cand am vazut ca ma controleaza am zis: am o sticla de apa ..da..am lasat-o ca acolo (ca nu aveam voie) si au mai atins oleaca ghiozdanul, dar nu au observat aparatul care era in alt compartiment pe fund :D.

si cand am intrat acolo faceam poze linistit, cu cei de la garda langa mine (initial nici nu-mi dadusem seama ca sunt) si nu mi-au zis nimic. nici nu m-au bagat in seama.


anul asta nu stiu daca iau aparatul, nu cred ca merita, mai ales unde stau eu (sper sa nu fie locul asa prost cum ma gandesc).

iris_for_daria
10th April 2010, 12:36
Dar unde ai loc ?

innuendo
10th April 2010, 15:04
Dar unde ai loc ?

sector E, randul 7.

si vine cam in colt asa...hmm. sper sa nu fie, asa cum ma gandesc, niste bari (pe care se prinde plasa) in colturile mantinelei si sa nu vad .

iris_for_daria
10th April 2010, 15:19
Nu ma ucide ! In sector E am si eu, doar ca la mine e randul 4.
Dar barele alea stau tot timpul acolo, nu sunt "detasabile" la fel ca plasa ? :D
Pai si eu m-am strofocat atat sa le rezolv pe toate sa pot veni ca sa nu vad mare lucru din ce se intampla pe gheata ?

Geografu
10th April 2010, 16:08
Deci pana la urma cine vine maine la gala ?
Andi, Iris ....

ice_girl
10th April 2010, 17:15
Alex, eu vin doar daca castig o invitatie la concurs, nimic nu m-ar bucura mai mult decat acest lucru,:yes: dar dupa cum a zis si Alin nici eu nu prea am noroc la tragerile la sorti.:(
Daca nu ajung va doresc tuturor celor care mergeti vizionare placuta si sa va bucurati la maxim de spectacol pt ca sunt sigura ca va fi un show total!:):ok:

Tracoromana
10th April 2010, 18:09
Va doresc distractie placuta maine

ioana11
10th April 2010, 19:17
Bine ai venit FriendlySea!
Distractie placuta tuturor celor care va duceti la gala maine, si celor ce nu, stati linistiti ca vor mai aparea ocazii:)

IleK
10th April 2010, 22:23
Acum am picat si eu in Bucuresti. Am loc in sectorul D randul 5. Habar nu am pe unde e dar sper sa nu fie langa usa ca la Stelele Moscovei.

corina_mee
11th April 2010, 10:54
Eu am in Sector C randul 5.

dissim
11th April 2010, 21:25
enjoy the show!!! :):)


si astept impresii :D:D :P

WhateverHime
11th April 2010, 23:55
Fenomenal! Mai vreau! Mult peste ce-a fost anii trecuti si Lambiel is a god! Incerc sa revin cu impresii mai articulate dupa ce-mi revin din topaiala!

Guys, ma bucur mult ca v-am cunoscut, imi pare rau ca n-am apucat sa vorbim mai mult. Multumesc mult, Iulya, ca m-ai sunat! Sper sa ne revedem curand >:D<

Geografu
12th April 2010, 00:14
Doamne, a fost fantastic. Vorba Anei, eu nu imi mai revin din topaiala ! :yeah:

Ma bucur ca am avut sansa sa il vad de aproape pe Plushy inca o data, sper sa mai fie o noua ocazie. A fost ceva de vis, spectacol pur, oferit nu numai de el, ci si de Lambiel (care a electrizat sala), Szolkovy/Savchenko, Voloshozar/Morozov, Amodio, Ten, Sebestyen sau altii ca ei.

Numere de acrobatie, show de lumini, ce mai, UN SPECTACOL DE NOTA 10. Sper ca si anul viitor sa se organizeze.

Ma bucur si eu mult ca am cunoscut oameni care iubesc patinajul de aici, sper sa ne revedem curand si sa stam mai mult de vorba ! ;)

P.S.: PLUSHY A FACUT CINCI (5) CVADRUPLE ! :yes:

corina_mee
12th April 2010, 00:38
A fost divin!!!! Pe plush il mai vazusem si in anii trecuti dar pt mine sa il vad pe Lambiel patinand pe "Ne me quitte pas" a fost un vis implinit.

Nu imi vine sa cred ca au fost atat de multi patinatori cunoscuti...credeam ca asa ceva voi vedea doar la televizor.

Si cel mai mult mi-a placut ca tot patinuarul s-a ridicat in picioare dupa ce a patinat Steph si l-au aplaudat. Sper sa mai vina si anul viitoar, poate reusesc sa iau si eu un autograf.

Partea cu autografele a fost marea mea dezamagire la acest show. Nu poti sa aduci atatea nume mari, sa pui lumea sa ia cd-uri si la sesiunea de autografe sa iasa doar plush si marton. Nu a fost corect.
Restul au iesit un pic jos si daca aveai noroc sa ii prinzi bine...daca nu...:(.
Am pentru al doilea an consecutiv autograf de la plush si marton, dar mi-as fi dorit atat de mult unul de la Steph.

Oricum, ca si impresie generala, a fost un show extraordinar, minunat. Ma bucur sa vad ca din ce in ce se organizeaza mai multe show-uri de patinaj in Romania.:)

SimonaB
12th April 2010, 13:33
Senzational!!!! Doar atat pot sa spun.
Mi-a crescut inima in mine cand am vazut cat de aplaudat si cate urale a primit Stephane. Pacat ca nu s-a putut lua autograf si de la el, chestia asta m-a dezamagit si pe mine, este un minus al organizarii. Trebuia sa iasa toti la autografe, eu spre exemplu voiam si de la alti patinatori.
Numerele au fost super tari, mi-au placut nespus Denis si Amodio iar acrobatii au facut senzatie.
Revenind la Lambiel omul mi-a parut absolut ca la televizor, zici ca aterizase atunci de la niste campionate direct la noi pe patinoar. Si el, si piruetele, si programele. Si pe gheata si in afata ghetii. Exact cum mi-l imaginasem, cum il vazusem de atatea ori pe sticla. Frumusel foc, artist pana in maduva oaselor, cu aceleasi ezitari ciudate inainte de sarituri de parca s-ar gandi ce trebuie sa faca exact.
Plushy in schimb m-a socat. Poate sa isi fi trimis vreo colona la inaintare pentru ca atunci cand l-am vazut pe baiatul ala slabut si blondut am zis hau!!!! asta e Plushenko THE BIG BAD WOLF care era sa il il inghita pe Lysacek cu medalie cu tot la Vancouver dupa cum se lamenta presa nord-americana???????:happy:happy:happy
Am luat si eu un autograf de la el, i-am facut niste poze si am ajuns la concluzia ca omul e cam nefotogenic, in realitate mi-a parut parut mult mai tinerel si mai dragut.

Astea ar fi primele impresii, ce m-a frapat la prima vedere, voi mai reveni si cu altele. Tot ce pot spera e ca la anul sa se repete povestea.

Ivanna
12th April 2010, 13:35
Offf cat va invidiez pe cei care ati fost. :headbang:

Chiar daca dupa Kings on Ice-ul de la Polivalenta am fost extrem de dezamagita si jurasem sa nu mai merg la showurile din Romania, asta nu l-as fi ratat daca eram in tara. Mai ales ca s-a tinut iar la Flamaropol, ca prima data. Cu siguranta mi-as fi luat loc in randul intai. Dar nah, nu a fost sa fie. Nici restul spectacoleleor Kings on Ice din celelelate orase europene nu sunt pe langa mine, asa ca sezonul asta a trecut fara nici un show pe gheata.

Btw, locurile de pe gheata au fost intr-adevar pe gheata, ca si prima data?
V-au lasat cu aparate foto/camere video?
A filmat vreun post TV spectacolul?

silviu02
12th April 2010, 13:39
Locurile au fost pe gheata.
Am putut intra cu camere.
A filmat B1,din cate am inteles, si o sa-l transmita.

Ivanna
12th April 2010, 13:52
Cand vedem primele poze/videouri de la cei care au fost ? :D

dnstefania
12th April 2010, 13:58
Buna, iti raspund eu. Locurile din fata au fost pe gheata, exact ca si prima data. Ne-au lasat cu camere foto si video, s-a filmat si s-au facut multe poze. A filmat B1TV, si au fost 3 ecrane pe care puteai vedea showul. A prezentat Marius Negrea, a fost prezentat fiecare patinator si cateva detalii despre patinator.
Acum si sa va spun si parerea mea:
Mi-a placut la nebunie reactia publicului, a fost fantastica.A inceput showul cu toti patinatorii si apoi pe gheata a ramas numai Plushy. El a patinat pe unul dintre programele de la Olimpiada ( tango- sincer numai tin minte dar cred ca era programul lung), apoi Dennis Ten, Tatiana si Stanilsalv. Atat imi aducaminte pana in acest moment. La primul program al lui Plusy a apaudat lumea, urale, etc. Cand a aparut Lambiel a inceput lumea sa aclame, sa apaude, dupa sa arunce flori, jucarii de plus, si el a ramas uimit de reactia publicului. A prezenatat programul liber de la Olimpiada " Travitta de Verdi" si cred ca nici el nu se astepta la aceea reactie pana la acel moment a fost singurul patinator care a luat microfonul de la Negrea si a adresat cateva cuvinte publicului. A vorbit in franceza.Si Marius Negrea a fost incantat de reactia publicului si a remarcat ca Lambiel a fost cel mai iubit. In rest numai stiu ce sa scriu. A fost foarte frumos si nici nu ma asteptam sa nu il lase pe Lambiel sa dea autografe.Sper sa ii mai vedem si la anu' si poate se incumeta si Joubert sa vina in 2011 dupa ce ii povesteste Lambiel despre publicul roman. Toti patinatorii au fost la inaltime, si toate elementele si tehnice si artistice au fost prezentate exact ca la un concurs mare.
Daca mai aveti intrebari va raspuns. Eu am stat in sectorul D, randul 7 si s-a vzut foarte bine pe gheata.

innuendo
12th April 2010, 14:08
a fost superb, extraordinar..tot ce vreti voi (numai la superlativ sa fie :D) deja nici nu stiu ce sa mai scriu ca ati spus si voi, ar insemna sa ma repet.

Aliona si Robin patineaza super :D. Am vazut si eu se pare live programul lung de la Olimpiada al lui Plushenko. Da, calumea :D. Dar la "Je suis malade" a ridicat toata sala in picioare.
Lambiel :D, Traviata mi-a placut, si celebra Ne me quitte pas. Piruetele alea sunt absolut geniale. Mi-au placut si cei cu acrobatiile, si cei 2 baieti au fost comici. Tatiana si Stanislav..hmm...se putea mai bine.
Ce mai, a fost deosebit! Speram sa mai vina.

Si pe langa spectacolul de patinaj, mi-a parut bine ca i-am cunoscut si pe cei dupa forum: Oana, Alex, Daria, Iulia, Ana, Whis, Baicea. Astept pozele. Si sa ne mai intalnim. :ok:

Ale-Sonia
12th April 2010, 14:25
A fost un spectacol de vis. Nu se compara cu ceea ce vezi la televizor. Iar plublicul a fost fantastic. Ar trebui sa se organizeze mai des asemenea spectacole. Patinoarul n-ar avea decat de castigat. A fost plin.
Pe Sonia a pupat-o Stephane, cred ca nu se mai spala pe obrazul ala, iar invarteala cu ea in brate a dat-o gata definitiv. L-a complimentat ca-i plac piruetele lui, asa ca a invartit-o si pe ea. Oricum ea e mare fan piruete, cu toate ca ii tot explic ca patinajul inseamna si sarituri. Piruetele raman favoritele ei. Il place enorm si pe Plushy, a fost fericita ca a putut lua autograf de la el, ce mai, tot spectacolul i-a placut.
Sper sa se mai repete, cu toate ca sunt zvonuri ca patinoarul Flamaropol va fi daramat pentru a se construi altul, numai ca in ritmul nostru de constructie, Dumnezeu stie cat va dura.

b.maria
12th April 2010, 15:22
Hei:cheer:am fost si eu acolo:dance:...nu mi-a venit sa cred ca l-am vazut pe Steph, e pur si simplu magnific!!!... in afara de Plush a mai dat cineva autografe? ca eu nu am mai putut sta:(. Oricum a fost deee viiiiiiiis...nu ma asteptam sa fie atat de frumos, sincer. Sper sa mai vina si la anul pentru ca SIGUR NU o sa ratez sansa sa ii mai vad din nou:D

WhateverHime
12th April 2010, 15:23
Cred ca o sa-mi trebuiasca o saptamana ca sa ies din starea euforica in care ma aflu. Nu-mi vine sa cred ca am fost martora la asa spectacol!
Cu ce o sa raman eu dupa seara de ieri:
-cu programele formidabile ale lui Steph si isteria care ma apuca de fiecare data cand aparea pe gheata
-Je suis malade-ul lui Plush, foarte, foarte frumos
-discursul lui Lambiel de dupa Traviata, era atat de emotionat si impresionat si a spus ca suntem incredibili
-moonwalkul lui Amadio
-George, George, George of the jungle (Nathalie si Fabien)
-Ten si costumul lui de balerina
-"poantele" lui Marius Negrea ("Julia Sevestyen e de aici, de peste garla", "un cuplu de patinatori mai in varsta", "acesti circari ai ghetii")
-bucuria ca Marton nu s-a mai bagata atat in seama
-acrobatiile care-ti faceau parul maciuca
-programul de dublu perechi cu semi-germanii si ucrainienii
-revelatia ca Morzov nu e asa mare cum pare la televizorul
-corul de strigate "Lam-bi-el, Lam-bi-el!" de dupa spectacol
-durerea de maini cauzata de prea multe aplauze
-intalnirea cu forumistii de aici

Sigur am uitat destule. Oricum, a fost o seara unica.

b.maria
12th April 2010, 15:28
M-a deranjat un singur lucru... faza cu aparatele foto:headbang:... mi-a fost teama sa imi iau camera cu care ar fi iesit niste poze superbe si am luat un alt aparat mai micut, cu care nu prea au iesit asa bine... Va rog mult cine a facut poze, si vrea sa imi dea si mie:kiss:, sa intre pe IDu meu, mariootssa . Si multumesc muuuuuuuuult!!!!!

P.S. Am si eu cateva filmulete:D... deeci, schimb pe schimb;)

Gyulia
12th April 2010, 15:54
Ma bucur tare mult pt cei care au fost k ati fost incantati si k v-a placut...
sper ca la anul sa pot veni si eu...sper sa puneti si aici poze ,sa vedem si noi,ce care au fost mai putin privilegiati..:D

app, stie cnv cand se va da si pe b1??

ice_girl
12th April 2010, 16:56
Datorita Dariei careia ii multumesc si public pe aceasta cale:kiss::floricica:, am reusit si eu sa merg la Kings on ice, fapt care pt mine reprezinta un vis implinit, nu credeam ca voi avea prea curand sansa de ai vedea pe Lambiel, Plushenko, Aliona si Robin, Denis, Florent, Nat si Fabian.
Si acum sa-mi spun si eu cateva impresii legate de show si nu numai:
-Stephane a fost de vis, cele doua programe prezentate au fost cu adevarat emotionante si superbe, a ridicat sala in picioare nici el nu cred ca se astepta sa fie atat de iubit in Romania, pt mine a fost ceva incredibil sa-l vad live, piruetele sale sunt cu adevarat incredibile, parca nu are oase si ligamente, cu adevarat sfideaza forta centrifuga ( sper ca am zis bine, niciodata n-am fost prea buna la fizica) iar interpretarea=10:yeah::cheer:
-daca Steph a fost de vis Plushsy a fost senzational nu m-asteptam sa-mi placa asa de mult, cele 5 cvadruple au fost:yeah:/hello, si fiecare gest, pas, saritura au fost pe ritmul muzicii, cu o interpretare de exceptie in special a melodiei "je suis malade"::cheer:
-Aliona si Robin au fost si ei superbi,:yeah: pt mine raman cei mai buni patinatori din lume in proba de perechi, o sincronizare perfecta iar numarul in pereche cu Tatiana si Stanislav a fost cu adevarat deosebit ( prin acest numar si-au luat si ei revansa dupa un program mai putin reusit din prima parte a show-ului, nici mie Stanislav nu mi s-a parut chiar atat de masiv ca la tv)
-Denis Ten a facut si el show: balerina si apoi roker, Florent Amondio a facut si el spectacol, numarul pe muzica lui MJ a fost senzational se vede clar ca a are sange latino-american
-Julia Sebestyen mi-a placut si ea o draguta, o patinatoare plina de gratie si eleganta
-Nat si Fabian mi-au placut tare mult in rolul de George si Jane ( el arata cu adevarat f bine)
-f frumoase si numerele de acrobatii, au fost ceva diferit si inedit
-si la final nu pot sa mentionez faptul ca mi-a facut o deosebita placere sa intalnesc colegi de pe forum: Andi, Alex, Iulia, Ana, Baicea, Luma, am avut o senzatie extraordinara sa fiu fata-n fata cu oameni cu care pana atunci am vorbit doar virtual dar toti sunt niste oameni minunati si sper sa ne revedem cat mai curand.
P.S. Referitor la cele spuse anterior o singura nemultumire am si eu: faptul ca n-a venit si Brian, la anul il astept si pe el sa ridice sala in picioare.:ok::great:

Allye
12th April 2010, 17:07
Salut :)

Imi pare rau ca nu am gasit forumul inainte de spectacol.
Am fost si eu la spectacol mi-a placut mult. enorm de mult. Imi pare teribil de rau ca nu am luat flori pentru patinatori pentru ca meritau, au fost Fantastici!

Ce parere ati avut de PLushenko? "Je suis malade" fost superb dar parca nu a avut acel "ceva" care il face pe Plushenko intreg. Lambiel m-a emotionat pana la lacrimi si pe mine si pe sora mea, iar ceilali patinatori? Superbi... chiar nu ma asteptam...

As vrea sa stiu totusi mai multe despre sesiunea de autografe... noi am plecat repede si imi pare tare rau!

Cheers :)

eerynutza
12th April 2010, 17:09
hello to all!!!

spectacolul a fost intr-adevar sublim!! mi-ar placea sa stiu cand se va difuza pe b1.:)

Ivanna
12th April 2010, 17:34
M-a deranjat un singur lucru... faza cu aparatele foto:headbang:...

Care faza? Sa inteleg ca nici anul asta nu s-a stiut sigur dinainte daca e sau nu e voie cu aparate foto si camere video? Erau afise la intrarea ca nu e voie cu ele, cum erau la Polivalenta?

Pacat, exact asta m-a scos si pe minte din sarite acum 2 ani. Pe langa faptul ca a fost un spectacol de rahat atunci, baietii faceau pe interesantii si te controlau in geanta. Eu venind tocmai de prin MM si nestiind nimic despre regula cu aparatele, mi-a venit sa-i omor pe aia de la BGS :rosu: Ca apoi sa constat in sala ca 80% din oameni aveau camere/aparate....:headbang: Dar nah, pana la urma s-a dovedid ca nici nu era nu-stiu-ce de filmat; niste grupuri de patinatori ce trageau niste scaune pe gheata si din cand in cand mai dadeau din maini si din picioare pe ritmul muzicii. AAAa si vreo 15 minute interesante cu Surya si Plushenko.

Poze/videouri nu pune nimeni?????????? Nu vreti sa ne faceti invidiosi ca n-am fost acolo ? :P

Gata, au aparut filmulete pe youtube. Intr-adevar superb. Gheata pare putin cam mica(ingusta pe latime) dar probabil e doar iluzie optica. Parca la Kings on ice 1 era mai mare, ma insel?

baicea
12th April 2010, 18:36
Si mie mi s-a parut destul de mic spatiul lasat patinatorilor,dar eh,asta e..ma oftic rau ca aveam si eu cateva filmulete si acum am observat ca nu am lasat sunetul deschis si nu se aude nimic:headbang::headbang::headbang:offff

lady_k
12th April 2010, 18:42
Ma bucur ca v-a placut si ati petrecut o seara frumoasa. Astept pozeee!:)
Imi pare rau ca nu am ajuns si pentru spectacol dar si pentru ca am ratat ocazia de a cunoaste o parte din forumisti si de a-i revedea pe Iulia si Alex. Eh, poate la anul ...

Vadim
12th April 2010, 18:48
Imi pare si mie foarte bine ca, prin intermediul Amphitrion, pastionatii acestui sport au putut primi aceste invitatii si vedea pe viu totul. :)

Tracoromana
12th April 2010, 18:51
Uau, ce de lume a fost pe forum, inseamna ca spectacolul a fost intr-adevar superb. Abia astept sa il vad la B1.
Eu n-am putut sa ma deplasez la Bucuresti, e prea departe si pe de alta parte spcetacolul anterior cu Plushi si Surya m-a cam deceptionat. Dar acum au fost atatia alti patinatori interesanti.....Mi-ar fi placut sa-l vad pe Lambiel patinand Traviata, este programul care-mi place cel mai mult.

ioana11
12th April 2010, 19:12
Si eu ma bucur pentru voi, ca ati petrecut o seara placuta si sper ca acest eveniment sa se repete, atuni cu siguranta nu voi lipsi. Ma bucur de asemenea ca a fost o ocazie sa va intalniti si s schimbati impresii:) Sper sa postati si niste poze si videoclipuri, sa impartiti si cu noi, cei mai putin norocosi:)

iris_for_daria
12th April 2010, 21:53
Salutare la toti !
Am ajuns si eu acasa :D Numai ca am o singura problema...inca plutesc si nu-mi vine sa cred ca ziua de ieri a si trecut, si ca ceea ce am trait s-a chiar intamplat. A fost de vis !!!! Dar simt ca ma repet, defapt repet ce-ati spus si voi deja. Asa ca o sa fiu scurta...in fine, cat pot eu :D
1 Merci Oana de toate si eu !
2 A fost de vissss !!! (aaa, scuze asta am mai zis :P )
3 Stephane e SUPERB !!! E frumos si super talentat, un mare artist !
4 Plushi a reusit sa ma impresioneze, si nu mai stiu cine zicea dintre voi ca e atat de.. altfel decat la TV, e slabutz...fff slabutz, mult mai tanar decat se vede la TV....si sare mama, mama !!! Iar Je suis malade...:cheer:
5 Amodio cu medley-ul MJ si cu moonwalk-ul m-a impresionat la fel, tare mult.
6 Defapt ce mai, daca stau sa-i insir pe toti, nu mai e scurt ce o sa spun, asa ca....a fost un spectacol pentru care m-as porni si acum din nou daca ar fi sa-i mai vad o data atat de aproape, atat de live, atat de frumosi.
7 Nu in ultimul rand m-am bucurat sa va cunosc, guys. Sunteti cu totii niste draguti si m-am simtit fff bine si sper sa se repete toata povestea asta si la anul si poate si mai repede, de ce nu ?
8 As fi vrut autograf de la Lambiel !
9 Eu am facut poze dar inca n-am reusit sa le scot din aparat si plus de asta prevad ca n-o sa fie cine stie ce calitate.
10 Pe Sonia chiar o invidiez...:P dar in sensul bun :P A fost o dulce si inca o data mi-as fi dorit sa fiu si eu copil :yes:

Iar acum raman in visarea mea...:yes:

FriendlySea
12th April 2010, 22:14
MAGNIFIC.....putin spus....am trait o experienta incredibila.....ma bucur sa vad ca toata lumea s-a simtit bine.....am stat in primul rand si nu mi-a venit sa cred ca sunt locurile chiar pe gheata....nu imi pare rau k am facut acest drum la bucuresti (7 ore dus-7 intors).....o sa o fac si la anu....sper.......cine mai are poze,pls share.....eu din pacate nu am mai luat aparatul cu mine

maddoc
12th April 2010, 22:23
Buna!

Este pentru prima oara cand scriu un mesaj, dar pur si simplu nu pot sa nu imi exprim entuziasmul fata de spectacolul de aseara. Am fost acolo (doar nu eram sa ratez un astfel de show :)) si am stat chiar in primul rand, in sectorul X. Nu regret niciun leu din multii bani pe care i-am dat. Spectacolul a fost unul grandios. Daca la inceput aveam mici mustrari de constiinta, acum acestea s-au risipit. Chiar ma felicit pentru alegerea facuta.
Am fost la 2 pasi de campioni, iar la final am reusit sa dau mana cu toti, atunci cand au facut turul patinoarului ( patinoar care de altfel era jalnic). Si acum am fiori de bucurie cand imi aduc aminte acest lucru.
Am fost una din norocoasele care au reusit sa obtina un autograf al lui plushy si a lui edvin. Am facut si poza cu campioana europeana din 2004, Julia Sebestyen, care a fost extrem de draguta, amabila si foarte modesta.
Promit sa revin cu poze, imediat ce reusesc sa le descarc.
Inca nu imi revin si va marturisesc ca nu am putut inchide un ochi aseara.
Si acum sa va povestesc cum a decurs din punctul meu de vedere show-ul:
Plushenko magistral si la inceputul si la finalul spectacolului. Pe el am apucat sa il vad si la incalzire prin geamurile patinoarului, acolo unde a parut extrem de relaxat. Nu imi amintesc sa fi vazut vreo cvadrupla in spectacol asa cum zicea cineva. In plus, e tare greu sa faci o asemenea saritura pe un patinoar atat de mic si slab luminat. Dar nu vreau sa contrazic pe nimeni. Poate nu am fost eu atenta.
''Baieteii'' Dennis si Florent au fost senzationali,cei doi fiind chemati de public pentru cate un bis.
De Stephane nu mai vorbesc, m-au impresionat piruetele perfect centrate pe care le-a repetat si la bis. Nu degeaba a fost mai aplaudat decat pluhsy. De asemenea, interpretarea de nota 6.00 ( pacat ca nu mai exista). Fiecare pas, pirueta, saritura a fost executata pe nota muzicala corespunzatoare.
Cuplurile Aliona/Robin si Tatiana/Stanislav au facut programe superbe, se vede mana antrenorului neamt.
Nathalie si Fabian au fost tare simpatici, sper ca la anul sa sparga ghinionul si sa urce pe un podium european sau mondial. O merita din plin.
Acrobatii ne-au tinut cu sufletul la gura. De multe ori am avut impresia ca se vor dezechilibra, dar din fericire totul a decurs conform planului.
Fleur Maxwell mi s-a parut un pic increzuta, dar e o patinatoare talentata si cu o mobilitate extraordinara.
Asadar m-am ales cu niste autografe si amintiri superbe. Cu siguranta voi fi acolo la anul.

Va pup pe toti si va doresc noapte buna!

iris_for_daria
12th April 2010, 22:57
Bine ai venit, maddoc ! Si la cat mai multe mesaje !
Intr-adevar a fost o minune devenita realitate sa putem sa-i avem atat de aproape de noi pe cei mai cei dintre cei mai cei !

ice_girl
12th April 2010, 23:19
Bine ai venit, maddoc ! Si la cat mai multe mesaje !
Intr-adevar a fost o minune devenita realitate sa putem sa-i avem atat de aproape de noi pe cei mai cei dintre cei mai cei !
Nu chiar toti dintre cei mai cei, lipseste unul, se stie el care!:P;):D
Bine ai venit Maddoc!:)

Adeline
12th April 2010, 23:23
Sa raportez si eu!

Intr-adevar nu se compara cu show-ul de la polivalneta de acum 2 ani. A fost de vis, retraiesc acele momente citind post-urile vostre !:P

Ce mi-a placut :

- toti patinatorii au fost de nota 10/hello

- cred ca dupa seara asta o sa mi-i amintesc cu drag pe toti chiar daca unii nu imi erau simpatici pana aseara, au reusit sa isi castige un loc in inima mea

– Denis Ten care mi se parea un pusti si Amodio pe care il simteam o amenintare pt Brian, acum no more…:rolleyes:

- Lambiel care a fost la inaltime..daca era olimpiada…l-ar fi batut pe Plushy si ceva imi spune ca nu stia ca are atat de multi fani aici dar a ramas placut impresionat…am fost buni…si l-am umplut de maimutzoi si de dragostea noastra:no1

- Plushy – programme impresionante, siguranta, un campion adevarat dar parca indraznesc si eu sa zic ca nu au fost cvadruple… totusi e riscant la o gala…daca au fost, ma scuzati, nu le am cu partea tehnica:D

- Aliona si Robin in pereche cu Tatiana si Stanislav, inedit dar si frumos, as fi spus ca ele erau surori gemene

- Natalie si Fabien - am avut o revelatie !…..medalia trebuie sa vina neaparat…:dance:

- atmosfera, publicul, fanii, organizatorii ca macar ne-au dat o husa pt scaun

- Marius Negrea, pustii care adunau florile si steguletul nostru scos de un acrobat– macar ne-au bagat si pe noi in seama

Ce nu mi-a placut :

- nu intelg de ce la un spectacol de patinaj unde se presupune ca vine lumea cu un oarecare bun simt si cu o sensibilitate la frumos este nevoie de BGS si roboteii lor ? strica tot farmecul o fata dintr-aia sictirita…..as paria ca nici nu stiu cine e plushy…..deci chiar nu erau din peisaj, chiar si la patinaj trebuie sa platim tribut ca avem uscaciuni in tara ?:rosu::mda:

- ca nu au primit toti pationatorii plushuri

- ca nu a fost macar un patinator roman adica Zoli sau Roxana cred ca erau de talia lui Fleur, nu ?

- Brian, Brian, Brian…t’as été o&#249; ?:huhu:

In final o sa multumesc si eu ingerasului meu care ma iubeste si care a facut posibil ca si eu sa ma bucur de spectacolul asta si sa pot sa impart bucuria aici cu voi !:floricica:

ice_girl
12th April 2010, 23:37
- Brian, Brian, Brian…t’as été o&#249; ?:huhu:


Adeline si eu zic la fel, daca ar fi venit cred ca i-ar fi facut concurenta serioasa lui Steph la aplauze, jucarii si flori,:P;) ( sau ar fi fost amandoi la egalitate:yes:) dar mai e timp, eu nu-mi pierd speranta ca voi vedea si pe el live.:yeah:
Foarte pertinente observatiile referitoare la ceea ce nu ti-a placut, exact aceleasi lucruri nu mi-au nici mie.

iris_for_daria
12th April 2010, 23:39
Nu chiar toti dintre cei mai cei, lipseste unul, se stie el care!:P;):D


Mea culpa ! :D Cum am putut !
Oricum macar el, daca nu si Johnny, si inca un program Maria si Maxim impreuna....eeeee....ma opresc, ca m-am luat de la Brian si acum ma apuc sa-i insir pe toti pe care as vrea sa-i vad.....:D

ice_girl
12th April 2010, 23:45
Mea culpa ! :D Cum am putut!

Alta data sa nu se mai repete!:D:P
In afara de Brian mi-as fi dorit deasemenea sa-i vad pe Maria si Maxim pt ultima oara patinand impreuna, pe Johnny, pe Mao, pe Yu-Na, pe Tomas si lista poate continua...la nesfarsit!:ok:

Adeline
12th April 2010, 23:48
Alta data sa nu se mai repete!:D:P
In afara de Brian mi-as fi dorit deasemenea sa-i vad pe Maria si Maxim pt ultima oara patinand impreuna, pe Johnny, pe Mao, pe Yu-Na, pe Tomas si lista poate continua...la nesfarsit!:ok:

dar pe caro nu o vrea nimeni?:drak:

ice_girl
12th April 2010, 23:54
eu o vreau si pe ea, de ce nu? chiar imi place de ea.

innuendo
13th April 2010, 00:22
am gasit o poza foarte amuzanta :happy
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=43590&stc=1&d=1271107333

luma
13th April 2010, 01:07
P.S.: PLUSHY A FACUT CINCI (5) CVADRUPLE ! :yes:

Eu am numarat una, aterizata pe doua picioruse si pe tanti aia din primul rand...si mai cred ca i-a lipsit o parte din rotatie. :(

Dragilor, in primul rand, ma bucur ca v-am cunoscut. In al doilea rand, inca topai. Steph a fost magnific! Robin si Aliona eleganti si tehnici, Nathalie si Fabian "trazniti" :D si simpatici, Fiona Zaldua si Dimitri Sukhanov au demonstrat ca patinajul este un sport extrem...mi-a placu mult si Florent Amodio si Jason Graetz.

Steph si Jenia in acelasi timp....un vis. Multumesc Vadim! :kiss:

iris_for_daria
13th April 2010, 09:57
Cateva poze si cateva randuri de pe tot felul de site-uri despre ceea ce s-a intamplat duminica seara la Flamaropol. Dar pozele sunt mai faine decat randurile, pentru ca in articole n-am gasit pasiunea. E doar o consemnare rece, iar acolo a fost multa caldura.
In fine, am zis ca le pun aici pentru ca au legatura cu evenimentul si nu sunt doar niste articole, insa daca nu e oki locatia, sorry. :D
Asadar:
http://life.hotnews.ro/stiri-prin_oras-7122225-fotogalerie-kings-ice-romania-patinaj-artistic-acrobatii-gheata-pentru-publicul-numarul-1-din-lume.htm
http://www.bestmusic.ro/poze/Poze_Kings_on_Ice_Patinuarul_Lia_Manoliu/Poze_Kings_on_Ice_Patinuarul_Lia_Manoliu-gid-119800-it-1539789-l-1
http://www.apropo.ro/life-style/kings-on-ice-la-bucuresti-un-show-grandios-pentru-publicul-roman-5877911

Edit: La primul link...pentru poze dati clik pe poza aia mica din dreapta cu Fiona Zaldua si Dmitry Sukhanov

FriendlySea
13th April 2010, 10:47
Am gasit si eu un articol dragut. Enjoy it
http://www.bucharestherald.ro/city-life/44-city-life/11083-kings-on-ice-2010-qfabulous-incredible-a-dream-like-evening-true-magicians-on-iceq

Iulya
13th April 2010, 11:33
Articole pline de caldura si entuziasm gasim pe bloguri:
http://whatever.ablog.ro/2010-04-12/scrisoare-de-multumire-ii.html
http://despre-toate-si-despre-nimic.blogspot.com/
http://google-viorica.blogspot.com/2010/04/kings-on-ice.html
http://blogdebucuresti.ro/blog-de-bucuresti/kings-on-ice-regii-ghetii-la-bucuresti/
http://ro.hadnews.com/o-vizita-regala-kings-on-ice.htm
http://loryloo.wordpress.com/2010/04/12/kings-on-ice-loryloo-on-fire-2/

SimonaB
13th April 2010, 11:47
Dumnezeule, un eveniment atat de important, nume atat de mari, un spectacol extraordinar si niste cronici atat de proaste...ca sa nu spun ca pe alocuri lipsesc cu desavarsire.:no::(
Nu vreau sa dezamagesc pe cei care i-au numarat cvadruplele lui Plushy dar si acestea au tins spre 0:D. 3A si 2A a avut insa din belsug, vad ca e saritura lui favorita pentru gale iar combinatiile de triple pe mine m-au ridicat din scaun. /hello
Asa cum spunea si cineva mai inainte toate elementele tehnice si coregrafice ale patinatorilor au fost executate ca la carte, ca in marile gale si competitii, evident dupa posibilitati (spatiul cam mic de desfasurare).
Ca atare consider inadmisibil sa se scrie atat de putin despre eveniment si intr-o maniera atat de seaca si rece. :(

Iulya
13th April 2010, 11:49
Un articol din evenimentul zilei:
http://www.evz.ro/detalii/stiri/stephane-lambiel-mai-aplaudat-decat-plushenko-la-bucuresti-892032.html

SimonaB
13th April 2010, 11:49
Ah! Felicitari posesorilor de bloguri ca au salvat ei onoarea presei romanesti. Foarte frumoase articolele de mai sus.

ice_girl
13th April 2010, 12:03
foarte frumoase, emotionante chiar toate articolele de pe bloguri si din ziare, peste ani ma voi mandri si eu ca am fost atunci acolo.
Am uitat sa mentionez ca si pe mine ma dor palmele de cat am aplaudat.

ioana11
13th April 2010, 12:07
Si mie mi-au placut articolele, se vede ca sunt oameni pasionati de patinaj, si ma bucur ca acest eveniment v-a adus atata fericire, ca a existat si un lucru bun in vremurile astea tot mai grele. Imi pare rau ca nu am putut ajunge, dar poate se va mai organiza si la anul, cand nu voi mai fi prinsa cu bacul.

ice_girl
13th April 2010, 12:10
Ioana sigur se va organiza si anul acest eveniment si va veni si Brian special pt tine:):ok: ( bine si pt mine,:P si nu numai;))

irinaidu
13th April 2010, 14:41
wow, ce ma bucur ca v-ati simtit asa de bine !!!!
si ce de oameni noi care au postata aici !!! ma bucur ca ne-ati gasit si sper sa mai postati !!!!

are cineva un link cu denis ten??? in rest am cam vazut programele. a si un link cu ne me quite pas ( nu cred ca am scris corect ) a lui steph.
si are cineva idee cand se da pe B1????

WhateverHime
13th April 2010, 14:50
Ne me quitte pas:http://http://www.youtube.com/watch?v=6O-q_ziS32A (http://www.youtube.com/watch?v=6O-q_ziS32A)

Denis Ten:http://www.youtube.com/watch?v=B6-8Plo1hN8

Si pentru ca nu ma pot abtine:
Traviata lui Steph, momentul meu preferat al serii:http://www.youtube.com/watch?v=7fwWVUbyFSU
"Vous etes INCROYABLES!", Steph dupa Traviata: http://www.youtube.com/watch?v=gxYf4GT9p_4

@Iulya: Multumesc frumos de promovare. Hugs

Allye
13th April 2010, 18:03
Buna!

Am scris si ieri pe forum si scriu din nou rugandu-va daca puteti sa povestiti putin cum a fost la autografe si poze poate cu Plush ,Steph si Amodio(?) si ceilalti, pentru ca a trebuit sa plec si imi pare tare rau.

Nu sunt experta in sarituri etc, dar sunt aproape sigura ca Plushenko nu a facut cvadrupla. Sora mea spune ca a facut in a doua parte a unui program dar tind sa cred ca era vb de un triplu axel... in fond, chiar el declara mai demult ca dupa operatie se va abtine sa faca cvadruple in gale pt ca ii solicita genunchiul f mult. Cei care va pricepeti, ati vazut cvadrupla?


Si, asa cum au mai spus cateva persoane in forum, as vrea sa il vad si pe Brian Joubert la Kings on ice precum si pe Johnny Weir alaturi de PLush si Lambiel. Ar fi cei patru fantastici ai ghetii! Ar fi perfect.
Nu putem depune o petitie undeva? lol. :D

Tracoromana
13th April 2010, 18:20
Si pentru ca nu ma pot abtine:
Traviata lui Steph, momentul meu preferat al serii:http://www.youtube.com/watch?v=7fwWVUbyFSU

Ma bucur ca ai postat linkul, asteptam sa revad La Traviata, cred ca a fost un moment superb pentru public.

Asa cum apunea cineva mai sus, cred ca publicul ar fi fost incantat sa il vada si pe Zoli Kelemen, dar daca showul era deja stabilit..... Dar cred ca surpriza ar fi fost totala daca aparea si Ghita Chiper. :) Chiar! El de ce n-o fi participand la showuri?

Articolele de pe bloguri sunt ex-ce-len-te!!!!! felicitari autorilor.

innuendo
13th April 2010, 20:15
cred ca o sa scriu si eu pe blog, sa afle si cunoscutii mei mai multe despre acest spectacol

innuendo
13th April 2010, 22:09
Am publicat si eu pe blog-ul meu un post despre Kings on Ice :)
http://alexandruorlando.wordpress.com/2010/04/13/kings-on-ice/ sper sa va placa. (nu mi se pare cine stie ce, dar am vrut sa afle si prietenii mei despre spectacol, dupa cum am mai spus. cred ca mai trebuie niste retusuri, l-am scris destul de repede)

corina_mee
13th April 2010, 23:42
Mie imi place foarte mult finalul de pe blog-ul tau. :)

Probabil in weekend o sa postez si eu poze si filmultete de la spectacol.

Ivanna
13th April 2010, 23:50
Da' tot n-am inteles: oficial, a fost sau n-a fost voie cu aparatele in sala? Erau afise la intrare cum ca n-ai voie sa filmezi/pozezi? La polivalenta era cate un afis pe fiecare geam/usa :rosu:

Pana se transmite pe B1, ar fi interesant daca cineva a filmat mai uniform spectacolul (adica cate putin din fiecare moment important) sa faca un filmulet de vreo 10 minute, ce ar putea include:inceputul spectacolului (eventual chiar secvente din fata patinoarului), cateva momente din timpul spectacolului, secvente "de culise"/momente vesele( ca asa strict patinand i-am vazut cu totii la Eurosport), cum s-a incheiat, sau altele. Doar o sugestie. Eu asa am facut dupa Kings on Ice 1 :P :rolleyes:

iris_for_daria
14th April 2010, 10:42
Stiti reclama asta la Schauma, cu "de ce stau toate la rand la tine ?" ?
http://www.youtube.com/watch?v=Bre1go2Abto

Eu cred ca asta e explicatia pentru care n-a iesit si Lambiel la autografe alaturi de Plushi. Nu pentru matreata, Doamne fereste, nu va ganditi la asta, ci pentru ca s-ar fi putut intampla ca unul dintre cei doi, cu mari sanse ca acela sa fie chiar tzarul, sa se intrebe: De ce stau toate la rand la tine ? :happy :D :yes:

SimonaB
14th April 2010, 12:08
Stiti reclama asta la Schauma, cu "de ce stau toate la rand la tine ?" ?
http://www.youtube.com/watch?v=Bre1go2Abto

Eu cred ca asta e explicatia pentru care n-a iesit si Lambiel la autografe alaturi de Plushi. Nu pentru matreata, Doamne fereste, nu va ganditi la asta, ci pentru ca s-ar fi putut intampla ca unul dintre cei doi, cu mari sanse ca acela sa fie chiar tzarul, sa se intrebe: De ce stau toate la rand la tine ? :happy :D :yes:

Ha,ha,ha, buna asta, e tare. :happy:happy:happy. Mie treaba asta nu mi-a placut, a fost o proasta organizare. Eu spre exemplu voiam sa iau autograf de la Denis Ten. Trebuia sa se poata lua de la absolut toti, dupa preferinte, impacau pe toate lumea.

Allye
14th April 2010, 16:31
Stiti reclama asta la Schauma, cu "de ce stau toate la rand la tine ?" ?
http://www.youtube.com/watch?v=Bre1go2Abto

Eu cred ca asta e explicatia pentru care n-a iesit si Lambiel la autografe alaturi de Plushi. Nu pentru matreata, Doamne fereste, nu va ganditi la asta, ci pentru ca s-ar fi putut intampla ca unul dintre cei doi, cu mari sanse ca acela sa fie chiar tzarul, sa se intrebe: De ce stau toate la rand la tine ? :happy :D :yes:

:happy sunt total de acord cu tine. Plushy ar fi fost total insultat :happy . Dar sa fim seriosi, tot tzar ramane oricum ar fi. Bietul Lambiel cred ca ar fi fost speriat sa vada un sfert din oamenii(ce mai, persoanele de sex feminin) ce au fost la patinoar in coada lui pentru autografe... si pare o persoana cu bun-simt deci cred ca i-ar fi fost si rusine sa ii ia lumina lui Plushenko.

irinaidu
14th April 2010, 16:59
Ne me quitte pas:http://http://www.youtube.com/watch?v=6O-q_ziS32A (http://www.youtube.com/watch?v=6O-q_ziS32A)

Denis Ten:http://www.youtube.com/watch?v=B6-8Plo1hN8

Si pentru ca nu ma pot abtine:
Traviata lui Steph, momentul meu preferat al serii:http://www.youtube.com/watch?v=7fwWVUbyFSU
"Vous etes INCROYABLES!", Steph dupa Traviata: http://www.youtube.com/watch?v=gxYf4GT9p_4

@Iulya: Multumesc frumos de promovare. Hugs

mersi mult de tot pt linkuri. si ti-am citit si partea de spre patinaj de pe blog si m-am amuzat teribil. faza cu prajinel expresiv ca o borna kilometrica mi s-a parut demna de tinut minte si folosit :happy

in alta ordine de idei, chiar asa, gheorghe chiper nu participa la gale??? el avea mereu programe pe muzica romaneasca si cred ca ar prinde asa ceva la o gala.:yes:

WhateverHime
14th April 2010, 19:52
mersi mult de tot pt linkuri. si ti-am citit si partea de spre patinaj de pe blog si m-am amuzat teribil. faza cu prajinel expresiv ca o borna kilometrica mi s-a parut demna de tinut minte si folosit :happy

Cu placere :)
Hihihi, ma bucur ca ai citit si ca ti-a placut. Bietul Prajinel :evil: ...

maddoc
14th April 2010, 21:09
Navigand pe internet si vrand sa vad ce mai face mult iubitul nostru plushi, am intrat pe site-ul sau. Si surpriza... acolo apare un filmulet facut in Romania, in jalnicul vestiar din Flamaropol, in care el multumeste fanilor si ii indeamna pe acestia sa ii dea cateva sfaturi cu privire la viitoarele sale programe.
Iar in descrierea filmuletului spune ca programul de la Bucuresti a fost un real succes.
aaaa si e singurul spectacol Kings on ice mentionat!

http://evgeni-plushenko.com/eng/

Poate aveti voi ceva idei...

Enjoy!!!

whisper
14th April 2010, 21:49
Ce pot sa mai spun dupa toate cuvintele frumoase spuse de voi!
Ma bucur ca am putut fi acolo! Nu as fi crezut ca pot ajunge la spectacol dar multumita lui Vadim si mai ales Lumei:floricica: uite ca l-am putut vedea pe Stephy live!:yes:
Desi spectacolul e axat pe tarul Pluyshy de cand cu cooptarea lui Stephy si-a pierdut locul! cel putin in formula in care au vizitat tara noastra!
Ma bucur ca i-am cunoscut pe cativa dintre forumisti! si inca o data mii de multumiri lui Vadim, Lumei si lui Ile! :floricica:

Iulya
14th April 2010, 21:58
La intrebarea daca mai revin in Bucuresti raspunsul francezilor Nath si Fab:



Can we hope to see you again?
Nathalie Péchalat & Fabian Bourzat: Bucharest is not plan again for the moment ! i hope coming back soon... maybe next year

Si eu sper ca showul Kings on ice sa revina la anul si poate sa mearga si la brasov si de ce nu si miercurea ciuc ... cu cat mai multe vedete

iris_for_daria
14th April 2010, 23:08
O daaa, m-as duce peste tot si la Brasov si la Bucuresti si la Miercurea Ciuc dupa ei !
Hi hi hi, ce fain ar fi ! :D

SimonaB
15th April 2010, 09:24
Ce pot sa mai spun dupa toate cuvintele frumoase spuse de voi!
Ma bucur ca am putut fi acolo! Nu as fi crezut ca pot ajunge la spectacol dar multumita lui Vadim si mai ales Lumei:floricica: uite ca l-am putut vedea pe Stephy live!:yes:
Desi spectacolul e axat pe tarul Pluyshy de cand cu cooptarea lui Stephy si-a pierdut locul! cel putin in formula in care au vizitat tara noastra!
Ma bucur ca i-am cunoscut pe cativa dintre forumisti! si inca o data mii de multumiri lui Vadim, Lumei si lui Ile! :floricica:

Ma bucur enorm de cooptarea lui Steph. Si a lui Brian si a lui Johnny, desi ei nu au venit la noi. Pai se numeste Kings on ice, nu???? Deci trebuie sa fie mai multi. :yes: Sper sa mai atraga si pe altii pana la anul si sa revina, ii asteptam cu bratele deschise.:cheer:

silviu02
16th April 2010, 12:13
Salutare tuturor,
Desi nu am facut poze, am primit cateva pe care vi le impartasesc.
Astept poze si de la voi.

ricochet4
16th April 2010, 15:42
Mare invalmaseala. Nu cred ca mi-ar fi placut. Mie imi place ca la Thalin, asa, cu mai putina lume :)

IleK
16th April 2010, 17:11
Ba ti-ar fi placut. Zici si tu asa ca sa nu iti para rau:) dar cu siguranta vor mai veni si atunci trebuie neaparat sa mergi. Merita pana la ultimul banut asta daca esti fan disperat ca mine si ca multi altii de pe aici. Nu am avut timp sa mai intru pe forum dupa spectacol, am mai citit in fuga ce ati scris, nici acum nu am timp sa scriu asa cum asa vrea asa ca.... A FOST SUPERB! Nu stiu pe la ce spectacole ati mai fost voi dar eu nu am mai fost la unul asa frumos, am si uitat cum arata patinoarul, nu a mai contat ca imi amorteau picioarele din cauza scaunului ca m-am ridicat in picioare sa tip dupa Lambiel (cred ca am tipat eu si a ragusit el, saracu avea o voce sugrumata de emotie) dar tot n-am reusit sa le iau pe cele 3 fete disperate din fata mea care tot ii strigau ceva in rusa lui Plushy si care au tipat ca nebunele cand l-au vazut pe Lambiel. Cred ca am inceput sa am complexul varstei, nu prea se mai cade sa ma comport ca o adolescenta isterica.

Si ma bucur ca am cunoscut-o pe whisper adica pe Adelina (iar un nume care ma complexa cand eram mica, tot ce se termina in -ina erau cele mai frumoase nume pt mine, Adelina, Madalina, Catalina, Cristina, numai pe mine ma chema Ileana:))). Sper ca ti-a iesit bine articolul, imi pare rau ca nu ti-am fost de folos cu smsul dar m-ai prins prin oras si nu puteam sa verific.

Mai vreau Kings on ice! Daca as putea sa alerg dupa ei prin Europa sa le vad toate spectacolele si tot nu m-as satura!

iris_for_daria
16th April 2010, 17:35
Dupa o indelunga asteptare va fac cunosc faptul ca multimea fotografiilor mele nereusite si neclare si deloc asa cum mi-as fi dorit eu defapt, sunt ridicate pe photobucket.com.
Iata un link catre album: http://s156.photobucket.com/albums/t8/sosmivida_album/Kings%20on%20ice%202010%20Bucharest%20Romania/?action=view&current=IMG_1119.jpg

Unele nu-mi apartin, dar va dati voi repede seama care (alea mai clare si mai frumoase nu sunt de la mine si nici alea pe care scrie metropotam :D )

Enjoy it !

P.S. Stiti cum sta treaba acolo, le aveti in ordine insirate in stanga pe toate, dati click pe fiecare pe rand si apare mai mare, iar ca sa apara la dimensiunea reala, dati click pe poza mare. :D
Sper sa fie oki si sa va placa; mie mi se pare complicat de vazut, nu exista un simplu next next next...dar n-am mai apucat sa-mi fac cont pe altundeva. :D

lady_k
16th April 2010, 18:40
Imi pare rau ca iti stric momentul de autocompatimire:P, dar mie pozele tale imi plac.:)

ricochet4
16th April 2010, 18:57
Ba ti-ar fi placut. Zici si tu asa ca sa nu iti para rau:) dar cu siguranta vor mai veni si atunci trebuie neaparat sa mergi. Merita pana la ultimul banut asta daca esti fan disperat ca mine si ca multi altii de pe aici.

Pe de o parte da, pe de alta nu. Sint fan, dar nu suport inghesuiala si isteria tipic romaneasca. Tin minte in 1992, cand fetele noastre de la gimnastica au venit in Timisoara pentru o reprezentatie, dupa ce s-au intors de la JO de la Barcelona, a fost atata lume, incat, incet incet au umplut tot, m-au impins pana in cel mai indepartat colt al salii, au dat din coate, din genunchi, au calcat pe picioare, au impins au urlat, s-au bagat cu tupeu pana si pe suprafata de concurs. A ramas doar un metru in jurul barnei si al paralelelor, in rest nu aveai loc sa arunci un ac.

iris_for_daria
16th April 2010, 20:45
Pe de o parte da, pe de alta nu. Sint fan, dar nu suport inghesuiala si isteria tipic romaneasca. Tin minte in 1992, cand fetele noastre de la gimnastica au venit in Timisoara pentru o reprezentatie, dupa ce s-au intors de la JO de la Barcelona, a fost atata lume, incat, incet incet au umplut tot, m-au impins pana in cel mai indepartat colt al salii, au dat din coate, din genunchi, au calcat pe picioare, au impins au urlat, s-au bagat cu tupeu pana si pe suprafata de concurs. A ramas doar un metru in jurul barnei si al paralelelor, in rest nu aveai loc sa arunci un ac.


Dar aici n-a fost asa ceva...sau cel putin nu in timpul spectacolului. Intr-adevar a fost multa lume, a fost plin, n-a fost nici un loc liber, dar nu s-a calcat nimeni in picioare. La autografe n-am stat si nu stiu ce a fost acolo, dar in rest eu n-am simtit inghesuiala tipic romaneasca pe care altadata am cunoscut-o si eu. :P

@Claudia: Ma bucur ca-ti plac pozele ! Sper sa placa tuturor, dar eu nu ma pot abtine pentru ca stiu ce ar fi putut face aparatul meu, insa la anul sper sa mai fie KOI la noi si sper sa mai pot intra cu aparat si at o sa-l iau pe al meu :D

irinaidu
16th April 2010, 23:44
Adelina, acum mi-am dat seama ca ai fost si tu la Kings on Ice. ma bucur foooooooarte tare pt tine. ai bifat in sfarsit ceva de pe lista ta cu must see before i die.
poate sunt eu asa intr-o stare asa mai miorlaita, dar pe mine ma emotioneaza cand citesc chestii din astea. ca te-au ajutat vadim si luma si ca ai reusit sa mergi. asa, parca mai imi pastrez some hope for humanity cand vad chestii din astea faine. stiu ca multe chestii naspa se pot intampla pe net sar se vede treaba ca si multe bune !

si mersi frumos tuturor pt toate linkurile si pozele !!!!

praf_de_stele
17th April 2010, 21:30
lume, mi-a facut placere sa va citesc impresiile, blogurile, sa vad poze si in special sa aud ca v-ati simtit atat de bine. am vazut cateva programe pe youtube, o sa-i caut si pe amodio si ten si tot ce mai e de gasit
si tot ce sper e ca intr-o buna zi sa va intalnesc si eu, ori cu ocazia unui alt eveniment deosebit ca asta(sper din tot sufletul sa avem parte de cat mai multe), ori cu alte ocazii...cine stie. :)

si bineintele, ma bucur ca steph a fost in prim plan :drak: :rolleyes: era normal, nu? sus cu artistii ! :P

se vede ca patinajul nu prea e prieten cu presa noastra, fanii au facut toti banii si au scris cel mai frumos despre show, s-a vazut emotia din postari si descrieri.

LUIZA-MARIA
19th April 2010, 10:23
Poze din Praga
http://plushenko.forumfree.it/?t=37045849&st=345#lastpost

FriendlySea
23rd April 2010, 16:13
Hello everyone! Iata ce am gasit pe net.....cateva clipuri inainte de Kings on Ice de la Bucuresti. Enjoy! Cred ca ultimul link a mai fost postat pe aici, scuze.
http://www.youtube.com/watch?v=Ri_OrE4NrDc&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=JysTFbupDiU&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=YdG-uteUbBo&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=rQ1fRaPT8PA&feature=channel

innuendo
28th April 2010, 10:36
Ati mai aflat ceva in legatura cu data cand va difuza spectacolul la TV, pe B1 ?

iris_for_daria
6th May 2010, 15:32
Ati mai aflat ceva in legatura cu data cand va difuza spectacolul la TV, pe B1 ?

Da le-am scris eu celor de la B1 si raspunsul lor a fost unul destul de sec dar macar primit a doua zi de la al meu.
Suna cam asa...."show-ul inca n-a fost programat, urmariti in continuare site-ul nostru. Va multumim."

Dar asta imi aminteste de o chestie, petrecuta in 2006. In septembrie a avut loc concertul lui Edvin Marton la Bucuresti si tot B1 Tv a fost partener. Iar inregistrarea au dat-o in noaptea de Revelion, deci dupa 3 luni...asa ca s-ar putea sa mai avem de asteptat daca isi pastreaza obiceiurile domnii de la B1 TV !

SimonaB
6th May 2010, 15:55
Multumim mult pentru informatii. Si eu cred ca pana de Rev nu pupam nimic. :mda:

Allye
6th May 2010, 17:56
of of. ce pacat. Vreau sa vad spectacolul, sa ma bucur de senzatia ai fantastica ce am avut-o!

irinaidu
7th May 2010, 02:04
cam stupid din partea lor. pt ca imediat dupa show lumea stia deja de evenimet si s-ar fi uitat. si daca vroiau puteau sa mai dea o data si de rev sau cand vroia inima lor :P

iris_for_daria
11th May 2010, 16:56
Imi permiteti un moment de remember ? Implinindu-se exact o luna de la eveniment parca nu puteam sa las sa treaca asa pe langa mine, ca prea a fost minunat.
Astfel ca gandul imi zboara putin, la o seara de 11 aprilie si ce simt in legatura cu asta va spun mai jos:
4/11 - ramane pana in acest moment in topul meu ca fiind printre cele mai bune zile din anul asta daca nu chiar the best day, pentru ca:
-atunci, patinajul a luat o alta infatisare pentru mine;
-atunci am fost la putini metri de cativa dintre cei mai mari patinatori ai vremii :P
-atunci Stephane s-a transformat dintr-o persoana dragalasa de la TV intr-o fiinta vie, intr-un neom, asa cum ii spune Ana, care pacaleste legile fizicii si care are sentimente puternice pe care daca stai atat de aproape de el, ti le daruieste cu cea mai mare dragoste;
-atunci Plushenko nu a mai fost atat de nesuferit, si s-a transformat si el, intr-o fiinta simpatica, vie si parca putin fragila;
-autnci nickname-urile au prins viata si necunoscutii ti-au putut deveni prieteni buni, cu totii nebuni de patinaj;
-atunci sariturile dubla, tripla, sau quad marca Plush, au fost cele mai reale si totusi parca incredibil de usoare;
-atunci norocul s-a revarsat peste mine ca sa castig o invitatie pe care s-o fac cadou unei fiinte deosebite (pupici Oana ;) :kiss:);
-atunci Stephane mi-a spus mie si altor cateva mii ca suntem IN-CRO-YABLE !!!
Dupa o luna parca toate astea s-au intamplat acum o vesnicie, si tot ce ramane e in cuvintele de mai sus, e in suflet apoi, si in cele din urma in niste fotografii...
Si ca momentul de remember sa fie complet, ia poftiti ceva plin de emotie:
http://www.youtube.com/watch?v=7fwWVUbyFSU
http://www.youtube.com/watch?v=gxYf4GT9p_4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=fi6aIBpghKU&feature=related

SimonaB
11th May 2010, 17:08
Imi permiteti un moment de remember ? Implinindu-se exact o luna de la eveniment parca nu puteam sa las sa treaca asa pe langa mine, ca prea a fost minunat.
Astfel ca gandul imi zboara putin, la o seara de 11 aprilie si ce simt in legatura cu asta va spun mai jos:
4/11 - ramane pana in acest moment in topul meu ca fiind printre cele mai bune zile din anul asta daca nu chiar the best day, pentru ca:
-atunci, patinajul a luat o alta infatisare pentru mine;
-atunci am fost la putini metri de cativa dintre cei mai mari patinatori ai vremii :P
-atunci Stephane s-a transformat dintr-o persoana dragalasa de la TV intr-o fiinta vie, intr-un neom, asa cum ii spune Ana, care pacaleste legile fizicii si care are sentimente puternice pe care daca stai atat de aproape de el, ti le daruieste cu cea mai mare dragoste;
-atunci Plushenko nu a mai fost atat de nesuferit, si s-a transformat si el, intr-o fiinta simpatica, vie si parca putin fragila;
-autnci nickname-urile au prins viata si necunoscutii ti-au putut deveni prieteni buni, cu totii nebuni de patinaj;
-atunci sariturile dubla, tripla, sau quad marca Plush, au fost cele mai reale si totusi parca incredibil de usoare;
-atunci norocul s-a revarsat peste mine ca sa castig o invitatie pe care s-o fac cadou unei fiinte deosebite (pupici Oana ;) :kiss:);
-atunci Stephane mi-a spus mie si altor cateva mii ca suntem IN-CRO-YABLE !!!
Dupa o luna parca toate astea s-au intamplat acum o vesnicie, si tot ce ramane e in cuvintele de mai sus, e in suflet apoi, si in cele din urma in niste fotografii...
Si ca momentul de remember sa fie complet, ia poftiti ceva plin de emotie:
http://www.youtube.com/watch?v=7fwWVUbyFSU
http://www.youtube.com/watch?v=gxYf4GT9p_4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=fi6aIBpghKU&feature=related

/OLE/ Super!!!!! Eu zic sa postam in fiecare zi de 11 amintiri de la KOI ca sa treaca timpul mai usor pana la anul....

ice_girl
11th May 2010, 17:37
super, Daria ce bine ca ne-ai amintit de aceasta zi speciala, aproape uitasem.
pana acum 4/11 si pt mine ramane cea mai frumoasa zi de pana acum:
Deci 11 amintiri:;)
1. mi s-a implinit visul sa-l vad live Stephane Lambiel, incredibilul Stephane, care parca sfideaza forta gravitationala cu extraordinarele lui piruete executate in pozitii aproape imposibile si cu extraordinara simtire si interpretare a muzicii:yes::ok:
2.m-am simtit si eu speciala atunci cand Steph a zis "Vous etes incroyables!
3.l-am cunoscut pe marele si controversatul Plushenko pe care ani de zile l-am urat de moarte dar abia acum am inteles de ce mama de multe cand ii vedea programele avea o emotie speciala pe fata si chiar lacrimi in ochi:yes:
4.Am avut ocazia sa vad in persoana lui Steph dar in special a lui Plushenko doi sarituri adevarati:ok:
5.I-am vazut si pe Aliona si Robin:), preferatii mei din proba de perechi, fiind exact asa cum mi i-am inchipuit, f buni tehnicieni dar si plin de gratie si eleganta ( Doamne ajuta sa castige aurul la Sochi, asta asa ca o dorinta pt anii ce vor urma)
6.In persoana mea Florent Amodio a mai castigat un fan, mi-a placut extrem de mult baiatu asta, plin de energie si vitalitate, un f bun dansator si showman, se vede sangele latino american
7.I-am vazut si pe dragalasii de Nat si Fab, si ei plin de energie, raspandind buna dispozitie si chef de dans.
8.Mi-a placut si Julia Sebestyen nu mi s-a mai parut asa antipatica ca la tv ( recunosc pareri preconcepute despre vecinii nostrii de peste Tisa)
9.Am avut ocazia sa cunosc oameni cu care doar am comunicat in scris, nickname-urile s-au transformat in nume, persoane extraordinare, pasionati de patinaj cu care sunt sigura ca voi pastra legatura.
10.Timp de 2 ore am uitat de realitatea cotidiana si m-am transpus intr-o alta lume, o lume a sariturilor, a pasilor, a piruetelor, a interpretarii, acostumelor si a muzicii de toate felurile.
11. dar toate aceste lucruri nu s-ar fi intamplat daca n-ar fi fost Daria, careia inca o data ii multumesc, a facut ca un vis de ani de zile sa devina realitate si una peste alta am castigat si o prietena, nu degeaba se zice k sagetatorii sunt cei mai norocosi oameni din zodiac.:P:D
oau, cat am scris sper sa nu va plictisiti citind, si daca da va rog sa ma scuzati si sa puneti acest lucru pe seama entuziasmului si a excesului de zel.:P

FriendlySea
11th May 2010, 22:06
O luna.....a trecut deja o luna....o luna in care nu a existat zi in care sa nu retraiesc sentimentele care le-am avut pe 11 aprilie 2010.:cheer: A fost un vis implinit pentru mine, un vis pe care nu il credeam vreodata macar aproape de realitate:):):) Un vis pentru care recunosc ca am muncit si am plans, dar care a depasit orice asteptare pe care o aveam :great: Sa fii la practic cativa centrimetri de unii dintre cei mai buni patinatori ai lumii, sa vezi fiecare emotie pe care o transmit, sa auzi cum scartaie gheata cand aterizeaza dupa o saritura ce pare din alta dimensiune......sentimente ce nu pot fi uitate usor. Si sa nu uit sa il mentionez si pe cel care a acompaniat acesti minunati oameni care ne-au facut viata mai frumoasa: Edvin Marton si vioara sa, un sunet divin care nu poate fi comparat cu altceva.
Cam asta am simtit acum o luna /OLE/ si doresc la cat mai multe persoane sa aiba parte de asa ceva. Ma bucur sa observ ca nu sunt singura care si-a amintit de 11 aprilie 2010. Si desi m-au usturat palmele pana a doua zi, nu am mai putut vorbi 3 zile din cauza minunilor care s-au plimbat prin fata mea, si nu mi-am simtit spatele vreo cateva zile din cauza drumului cu trenul (7 ore dus, 7 ore intors) nu pot spune decat ca......MMMMMMAAAAAAAIIIII VVVVRRRREEEEAAAAAUUUUU:yeah::cool::cheer:
Asa ca va doresc tuturor celor care ati avut parte de aceasta experienta la cat mai multe de acest gen, iar celor care nu au putut ajunge, merita orice sacrificiu, credeti-ma pe cuvant.

ice_girl
11th May 2010, 22:38
Si eu am uitat sa-l mentionez pe Edvin Marton si divina lui vioara:):ok::yes:, imi cer scuze, din graba si neatentie.:D

irinaidu
11th May 2010, 23:22
you people make me cry !!!!

WhateverHime
11th May 2010, 23:25
Cat am asteptat eu ziua aia de 11 aprilie... Parca a trecut atat de mult de atunci. Daca stau sa ma gandesc, a fost una din cele mai frumoase seri din viata mea de pana acum. Parca nici nu-mi vine sa cred ca i-am vazut pe viu. Si, mai ales, ca l-am vazut pe viu pe domnul buburuz. Nu exagerez, dar cel putin o saptamana dupa spectacol am fost pe alta lume. Plus ca am capiat pe toata lumea cu lambielismele mele.

iris_for_daria
11th May 2010, 23:36
Plus ca am capiat pe toata lumea cu lambielismele mele.

:happy:happy:happy:happy:happy


Ma bucur si eu ca nu am fost singura care si-a amintit de minunata seara din urma cu o luna....
Imi pare si mie rau ca l-am uitat pe Edvin, chiar imi place muzica lui nu stiu cum am putut sa uit de el. :rosu: mie !
Sunt si eu in aceeasi stare de a-mi dori din nou si din nou un asemenea spectacol, si chiar merita orice fel de sacrificiu ! :yes:

praf_de_stele
15th May 2010, 18:59
you people make me cry !!!!

idem :D

ana, cu lambielismele te cred. si mie mi se intampla des sa-i mananc de vii pe altii cu chestia asta :P

corina_mee
22nd May 2010, 17:12
In amintirea Kings on ice-cateva filmulete facute de mine:

Pluskenko- Tango
http://www.mediafire.com/file/mmcmjhef2xv/Kings%20on%20Ice%20-%202.AVI

SimonaB
22nd May 2010, 22:36
In amintirea Kings on ice-cateva filmulete facute de mine:

Pluskenko- Tango
http://www.mediafire.com/file/mmcmjhef2xv/Kings%20on%20Ice%20-%202.AVI

Multumim mult!!!:yeah:

corina_mee
23rd May 2010, 16:57
Stephane Lambiel- Traviata
http://www.mediafire.com/file/mnzdyq2onmi/Kings on Ice - 12.AVI


Plushenko - Je suis malade
http://www.mediafire.com/file/4qgmhwwgwwj/Kings%20on%20Ice%20-%2029.AVI

iris_for_daria
23rd May 2010, 22:36
Corina, vrei sa ne omori ? :D Glumeam...sunt atat de bine venite :)
Uffff....ce dor imi e de ziua aceea !

ice_girl
23rd May 2010, 22:45
I also missed that day!:(:plans::huhu:

corina_mee
24th May 2010, 19:34
Ma bucur ca v-au placut. Si mie mi-e foarte dor de Kings on Ice!

Am tot incercat sa uploadez si piesa de rezistenta..."Ne me quitte pas"...dar mi-a tot dat eroare. O sa mai incerc diseara sau maine. :).

corina_mee
25th May 2010, 22:33
Stephane Lambiel- Ne me quitte pas:....SUPERB:)

http://www.megaupload.com/?d=7JSNEJFE

innuendo
2nd June 2010, 21:32
tot nu se aude nimic de televizare, nu ? :o:

Ale-Sonia
7th June 2010, 15:35
Cum se pune o poza? Dar, va rog, explicatii ca pentru prosti!

SimonaB
7th June 2010, 16:01
Deci: cand scrii mesajul ai optiunea insert image unde tre sa pui URL-ul imaginii.
Daca poza e din calculatorul tau incarc-o mai intai pe un site specializat cum este acesta http://sv.tinypic.com/ ca sa iti dea o adresa la ea.
Succes!!!! :P

Ale-Sonia
8th June 2010, 10:04
Sa vedem daca am reusit: http://i46.tinypic.com/2sbsruu.jpg
Si mai incerc una: http://i50.tinypic.com/minhie.jpg

Sunt pozele de final de la spectacolul Kings on ice

FriendlySea
8th June 2010, 10:45
Multumim pentru poze. E bine din cand in cand sa ne mai amintim de acea zi. God, I miss it!

iris_for_daria
11th June 2010, 17:29
I miss it, too !!
Exactly 2 months ago !!
Parca e o vesnicie in urma si inca una in fata pana am putea retrai iar ce-a fost atunci !!!

Si musai si-o poza ca sa retraim momentul:
http://www.inconcert.ro/images/stories/kingsonice_foto_alex_barbulescu-32.jpg

ice_girl
11th June 2010, 17:37
Exact, au trecut 2 luni dar parca a fost ieri!:yes::yeah: Mai pun si eu o poza, de fapt doua, in cinstea acelei zile de neuitat::):ok:
http://1.bp.blogspot.com/_Q7Yend0Mea8/S8pf79CxMlI/AAAAAAAAG4Y/XXs9gWx-FeA/s400/KingsOnIce_foto_Alex_Barbulescu-26_d896ce1e54.jpghttp://blogdebucuresti.ro/wp-content/uploads/2010/04/Evgheni_Plusenko_Bucuresti_2010-300x225.jpg

FriendlySea
11th June 2010, 18:29
Jojo11, iris_for_daria, superbe pozele. nu le-am vazut pana acum :ok:
Chiar ma gandeam azi dimineata: "Oare daca mentionez ca au trecut 2 luni de la Kings on Ice, o sa ma creada lumea intr-o ureche?" ;):P
Nu putem decat spera ca va fi si la anul, cel putin la fel de superb ca anul acesta. :D Sau cine stie, si mai grandios?:yeah:

Allye
11th June 2010, 18:42
vrem si mai si :D
si pe BJ si pe Weir(do), daca se poate si pe Daisuke. Dar Steph musai.

Sa stiti ca eu eram fana Steph si sora mea Plushy. Ghiciti ce? Sora mea e acum mai fana ca mine- a lui Lambiel desigur. :yes:

iris_for_daria
11th July 2010, 17:13
Dati-mi voie sa va stresez din nou...insa nu ma pot abtine, e iar 11 :D :)
so.....three months ago...
Va provoc: ....prima chestie care va vine in minte legata de 11 aprilie 2010 este: ............................

Incep eu: - Vous &#234;tes IN-CRO-YABLE !!!! :D

WhateverHime
11th July 2010, 17:44
3 luni deja...
E greu sa ma decid, Daria. Sunt un amalgam de chestii care-mi vin in minte, toate deodata. Cred ca Traviata lui Steph, cu tot cu vous etes incroyable-ul de dupa si topaiala mea isterica.

ice_girl
11th July 2010, 17:52
Chiar, au trecut 3 luni de la aceea memorabila zi:(!!! Stiu ca la faza asta copiez si eu ( asemenea lui Daisuke:P) dar prima chestie legata de 11.04.2010 este tot "Vous etes incroyable":yes:, a doua este"Ne me quite pas" si a treia "Je suis malade":ok:.
Pun si niste clipuri sa ne amintim si vizual nu numai prin intermediul gandurilor si amintirilor de acea minunata zi:):
http://www.youtube.com/watch?v=7fwWVUbyFSU
http://www.youtube.com/watch?v=fi6aIBpghKU
http://www.youtube.com/watch?v=6O-q_ziS32A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gxYf4GT9p_4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=taKKqyKKg88

P.S. Inca o data profit de ocazia pt a-i multumi Dariei:kiss::floricica:, fara de care nu as fi avut posibilitatea sa fiu si acolo, in acea superba seara:yeah: si sa-i vad live pe cativa dintre cei mai buni patinatori ai momentului:ok:!!!

SimonaB
11th July 2010, 18:36
Uf! Au trecut deja trei luni????? Si eu imi aduc perfect aminte de Traviata lui Steph si de "Vous etes incroyables"-ul lui. Imi aduc aminte ca atunci cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca daca nici dupa toate astea nu am ajuns o fana infocata e clar ca nu mai am sanse, sunt o cauza pierduta, ce sa-i faci!!!:(

iris_for_daria
11th July 2010, 19:01
:) Ana, sa stii ca la fel si la mine e un amalgam in cap....si nu as putea spune exact exact care e prima chestie ce-mi vine in minte...
Dar cam ce-a zis Oana predomina si la mine, adica imi vin deodata in minte "Ne me quite pas", "Je suis malade", Vous etes incroyable....

Sper ca nu v-am stresat in fiecare luna cu asta, dar pentru mine ramane o zi speciala din o mie de motive, si cum spuneam nu ma pot abtine sa nu pomenesc de ea :D
Si desi au trecut 3 luni "deja", parca imi vine sa spun si ca au trecut "doar" 3 luni....adica pana la anul, cand am putea spera la inca o zi speciala de acest gen mai e atat de mult totusi :D

FriendlySea
11th July 2010, 20:10
Cu acest gand m-am trezit azi dimineata.....au trecut 3 luni.....si axact acum 3 luni de abia incepea un show care mi-a promis multe inca din ianuarie 2010 cand am aflat prima data despre el....si care dupa aproape 3 ore mi-a oferit mai mult decat mi-a promis. Primul lucru care imi vine in minte: hmmmm.........(greu)........ magia chiar exista!!!!!!

Allye
11th July 2010, 20:37
Chiar ca trei luni. exact asa era: o duminica pe care nu o sa o uit cat traiesc. a fost perfecta! Si Stephane a dovedit ca este artist adevarat, ca patineaza pentru el si pentru toti, nu doar pentru premii (ca Plushenko, care sincer, m-a dezamagit).

SimonaB
11th July 2010, 21:04
Asa este, nici nu mi-am dat seama ca tot duminica era, mie mi-au placut toti si nici unul in mod deosebit, dar oricum ma mai duc daca mai vin!:D:ok:

praf_de_stele
21st July 2010, 22:20
Cum se pune o poza? Dar, va rog, explicatii ca pentru prosti!
:happy ce m-a amuzat asta


Sa vedem daca am reusit: http://i46.tinypic.com/2sbsruu.jpg
Si mai incerc una: http://i50.tinypic.com/minhie.jpg

Sunt pozele de final de la spectacolul Kings on ice
ce scund e steph printre toti :D e mic mititel :D

vad ca voi sarbatoriti lunar aici ! :P

iris_for_daria
11th August 2010, 14:56
:D Remembrance Day !! :P

SimonaB
11th August 2010, 15:31
Asa este!!!!!!:ok: Cred ca ar trebui sa incepem sa ne informam daca vom avea ocazia sa ii vedem si anul viitor!:yes:

iris_for_daria
11th August 2010, 18:29
Ca sa nu mai stim pe urma ce sa facem sa treaca mai repede timpul pana atunci ? :P

Dar eu ma intreb cand o sa avem onoarea sa vedem si noi ce s-a filmat de minunatul B1 ? Poate la Pasti anul viitor, si asta dupa ce noi ne-am dus si la KOI 2011...:rosu::rosu:

ice_girl
11th August 2010, 18:36
Asa e azi e din nou remember day:cheer::floricica:! Si bine zici Simona ca trebuie sa ne informam din timp:yes: sa vedem daca vom avea ocazia sa-i vedem si anul viitor, sper doar sa fie in formula completa de 4 si nu doar 2!!!

Pun si niste poze in cinstea acelei seri de neuitat ( sper sa fie cat mai multe si sa avem si noi ocazia sa mergem:ok:):
http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/61787/2259828_mediafax_foto_andreea_balaurea.jpghttp://1.bp.blogspot.com/_Q7Yend0Mea8/S8pk9Yi_VzI/AAAAAAAAG5Q/iR_3rtm5c-E/s400/27068_1262319794465_1123811262_30664346_1676273_n. jpghttp://3.bp.blogspot.com/_5PaYzBYyhPI/S8SvC6itlUI/AAAAAAAAEyU/McJDuPq4Vvw/s1600/res09.jpghttp://1.bp.blogspot.com/_Q7Yend0Mea8/S8pf79CxMlI/AAAAAAAAG4Y/XXs9gWx-FeA/s400/KingsOnIce_foto_Alex_Barbulescu-26_d896ce1e54.jpghttp://media.roportal.ro/upload/Image/Evgeni_Plushenko_Edvin%20Marton.jpghttp://blogdebucuresti.ro/wp-content/uploads/2010/04/Stephane_Lambiel_Kings_on_ice-300x225.jpg

Daria, anu asta cred ca sunt slabe sanse sa mai vedem KOI 2010, poate de Craciun, mai repede nu cred...

FriendlySea
11th August 2010, 21:18
Ce zi minunata a fost......ca o sarbatoare....azi am revazut niste clipulete de pe youtube de atunci...suuuuppppeeeeeerrrrrrr.........si da,indeed, vrem si la anu'...............eu personal deja am inceput sa pun banii deoparte pt atunci......multumim pentru poze.............cat despre b1 nu mai am ce zice....vorba voastra,va fi KOI 2011 si pe 2010 tot nu il mai vedem la tv.......

WhateverHime
11th August 2010, 21:35
Ca bine ziceti, si eu ar trebui sa pun bani deoparte. Data viitoare as vrea sa-mi iau loc din ala smecher pe gheata, sa aterizeze Steph si Plush pe picioarele mele :D

FriendlySea
11th August 2010, 21:52
E fantastic pe gheata.....eu care am avut in primul rand, vb ta,loc din ala smecheros, recomand tuturor sa faca un sacrificiu sa ia din acela...........e o senzatie fantastica......

whisper
12th August 2010, 22:09
vrem si mai si :D
si pe Daisuke. Dar Steph musai.


Subscriu!!!! :ok:


a fost superb! mi-a placut spectacolul...si ce e mai interesant e ca nu am crezut niciodata ca voi reusi sa il vad pe Stephy live!
Never say never...True!

ice_girl
11th September 2010, 11:45
Azi e din nou remember day:cheer::floricica:... Cu cat trece timpul parca imi amintesc si mai clar si mai detaliat acea zi,imi doresc sa am ocazia sa retraiesc acele emotii si sentimente care nu pot fi descrise in cuvinte:yes::ok:. Sper sa se organizeze si la anul KOI si sa ne adunam si mai multi, sa avem ocazia sa ne cunoastem si persona:ok:l, nu doar virtual.
http://www.youtube.com/watch?v=iiWH-yV2c0w
http://www.youtube.com/watch?v=JysTFbupDiU
http://www.youtube.com/watch?v=Ri_OrE4NrDc
http://www.youtube.com/watch?v=G2RtJSt4Oyk
http://www.youtube.com/watch?v=7YKLzS_zF3w

iris_for_daria
12th September 2010, 00:55
Aproape o jumatate de an....ceea ce ma face sa ma gandesc la B1 TV si la ce naspa sunt ei !!!
Si cate vise mi-am facut ca o sa inregistrez tot spectacolul si ca o sa pot sa ma uit tot mereu si sa retraiesc acele momente unice si minunate din 11 aprilie. Mi-e dor tare de ziua aia !!!
Sa nu crezi Oana ca esti singura care s-a gandit azi ca e iar 11 :D

FriendlySea
11th October 2010, 07:12
Wow:D A trecut jumatate de an....Nu pot sa cred:yeah: Si toate emotiile sunt inca reale:ok: Loved it (still love it) always will :P