PDA

View Full Version : Editia XIII - Playoff



georgebz
26th February 2010, 23:48
In faza eliminatorie acestea vor fi meciurile :

Bears - Cowboys
Patriots - Steelers
Eagles - Rams
Seahawks - Saints


Incercati sa jucati in weekend . ( Seahawks-Saints - probabil se va juca abia marti )

campuscodi
27th February 2010, 10:17
Facem pronosticuri si la asta ?

Hmmm let me see.... I pick: Cowboys, Patriots, Eagles and Seahawks :)))))

georgebz
27th February 2010, 12:52
cred ca vor fi foarte echilibrate meciurile ... 50%-50% , chiar nu pot da pronosticuri

Melcyah
27th February 2010, 16:58
Chiar sunt curios daca se vor ghici castigatorii din runda asta :D

Patriots
27th February 2010, 18:06
Meciurile sunt foarte echilibrate si nu se poate spune ca e vreun favorit cert. Cred ca o sa iasa niste meciuri pe cinste:D

georgebz
27th February 2010, 19:57
georgebz [ Eagles ] - SchoolBus [ Rams ] 14-9

am fost condus majoritatea meciului si am crezut ca voi pierde ... mi-a mers apararea in Redzone dar ofensiva a fost dezastruasa ( 2 Int si un fumble din fericire recuperat am avut in Redzoneul advers ) ... ca sa nu mai zic ca am jucat majoritatea meciului nervos dupa ce mi-a anulat la primul drive un TD care eu si pe reluare am zis ca e valabil

andi15ro
28th February 2010, 11:06
Steelers (andi15ro) 38 - 7 Patriots(patriots)
Desi diferenta de scor e mare, meciul a fost foarte strans. Patriots a avut o zi proasta sau mai bine zis ghinionista, 2 fumble-uri recuperate, unul la linia mea de 10 yarzi, si altu pe un kickoff return (care sincer nici mie nu mi s-a parut sa fie), un 4th down conversion la linia lui de 30 oprita din fake punt RUN (care iara mi s-a parut sa fie discutabil call-ul) + multe alte dropped easy passes.
Totusi chiar daca meciul era gata mi-a placut faptul ca a tras pana la sfarsit si nu s-a lasat o clipa. GG :ok:

Patriots
28th February 2010, 11:24
Intr-adevar am prins o zi ghinionista tare :headbang: Dar ce sa ii faci de acum. Mult noroc in continuare andi :ok:

cojanu
28th February 2010, 14:42
Facem pronosticuri si la asta ?

Hmmm let me see.... I pick: Cowboys, Patriots, Eagles and Seahawks :)))))

deja avem prima surpriza Steelers in loc de Patriots.
Sper ca urmatoarea surpriza sa fie la Seahawks nu la Cowboys :))

georgebz
28th February 2010, 16:43
cum am mentionat in regulament la inceputul comeptitiei urmatoarea faza in playoff va fi o grupa de 4 iar primii 2 joaca finala ... cumm un meci din prima faza e posibil sa se joaca abia marti , pe parcurs se pot juca si meciuri din urmatoarea faza ;)

cojanu
28th February 2010, 17:09
BEARS 24 - 34 COWBOYS

prima parte a dominato clar. a avut o defensiva f buna, m-a chinuit mult cu el
si cu mine. a trebuit sa ma multumesc cu 3 fg din partea ofensivei pana la sfarsitul sfertului 3 ( destul de enervant , nu !? )

apoi cand am preluat conducere s-a grabit la o pasa lunga, unde zic eu s-a rupt meciul. am facut int si am mai pus niste puncte pe tabela.

a reusit un td, cu largul meu concurs !!! ( am selectat cb din greseala si a ramas wr singur ), dar am reusit un user catch frumos pt td si am reusit sa mentin rezultatul.

un meci greu, felicit adversarul si pe mine ca am avut nervii tari ! :))

georgebz
28th February 2010, 17:15
pana se joaca si ultimul meci din prima faza se pot juca urmatoarele meciuri :

Cowboys - Steelers
Steelers - Eagles
Eagles - Cowboys

dumboss_yo
28th February 2010, 18:04
deja avem prima surpriza Steelers in loc de Patriots.
Sper ca urmatoarea surpriza sa fie la Seahawks nu la Cowboys :))

Eu sper, pentru ca dupa mine Soso e favorit :P. Nu prea-mi plac Seahawks astia, da' ce sa-i faci ?! Greu cu pick-ul 20 ...
Eu sunt disponibil sa joc meciul, dar presupun ca George a vorbit cu Soso si el va putea abia marti.

georgebz
28th February 2010, 18:14
georgebz [ Eagles ] - andi15ro [ Steelers ] 13-10

meci jucat in 2 manse ...scorul mic nu neaparat ca au fost aparari bune dar au fst o multime de dropped passes de amblele parti :)

georgebz
28th February 2010, 18:30
am uitat sa spun ca andi mi-a blocat un punt .. e prima data cand patesc asta :D ... si a mai fost aproape cel putin 1 data :)

georgebz
28th February 2010, 19:39
georgebz [ Eagles ] - cojanu [ Cowboys ] 20-0

scorul reflecta realitatea din teren :P ... eu am ajuns de 5 ori in RedZone lui florin , el niciodata la mine :D

cojanu
28th February 2010, 19:44
mda, un meci slab. pur si simplu nu m-am putut aduna.

dumboss_yo
28th February 2010, 20:18
Se pare ca s-a conturat deja primul finalist. Bravo, George ! ;)

georgebz
28th February 2010, 23:01
da , am prins o zi buna si am avut inspiratie

te astept si pe tine sa mai bifez o victorie :P

dumboss_yo
1st March 2010, 10:57
^ Eu zic ca s-ar putea sa ti-l trimit pe Soso :).

murdocitu
1st March 2010, 15:00
Felicitari invingatorilor. Imi pare f rau pt ca v-am incurcat insa am facut o criza la stomac si am ajuns in spital pt operatie :( ... dupa 2 sapt am ajuns si eu inapoi acasa :).
Inca o data mii de scuze, poate dupa ce ma refac o sa mai fie si alte campionate

Melcyah
1st March 2010, 16:38
Nu e nimic ^_^ si eu sper sa mai fie campionate ca doar la unu am participat :D si am prins gustul :P

P.S: Insanatosire grabnica

georgebz
1st March 2010, 18:21
nu-i nici o problema ... bine ca esti sanatos ... numai bine

dumboss_yo
1st March 2010, 21:20
Multa sanatate si numai bine, Murdocitu !
Te asteptam la urmatoarea editie, apt de joc :D.

dumboss_yo
1st March 2010, 22:17
sosososik [SAINTS] 10 - 24 dumboss_yo [SEAHAWKS]

Un meci frumos, in care defensiva mea a permis doar 109 yarzi, desi a trebuit sa faca fata si catorva incercari de conversie la 4th down (de altfel, Saints au marcat din 4th down unicul TD).

cojanu
2nd March 2010, 02:48
Felicitari invingatorilor. Imi pare f rau pt ca v-am incurcat insa am facut o criza la stomac si am ajuns in spital pt operatie :( ... dupa 2 sapt am ajuns si eu inapoi acasa :).
Inca o data mii de scuze, poate dupa ce ma refac o sa mai fie si alte campionate

ma bucur sa aud ca esti bine !

murdocitu
2nd March 2010, 12:35
Mersi mult de urari :)

cojanu
2nd March 2010, 12:56
STEELERS 14 - 21 COWBOYS !
din nefericire s-a intrerupt conexiunea cu 1 min ramas din meci. eram in redzone la el la un 2nd and 7 am aruncat o pasa pe care andi a incercat sa o intercepteze dar cb nu a reusit sa o prinda. imediat ce a scapat cb mingea s-a rupt conexiunea ( stie andi de ce :P )
i-am propus sa mai jucam 1 min dar el a zis sa lasam asa scoru.

un meci echilibrat, cu cateva ghinioane din partea lui andi. un ruffing the kicker si un drop incredibil, aproape ca i-a cazut mingea pe casca wr-ului

andi15ro
2nd March 2010, 13:25
da... m-am enervat si am lovit unpic masa... direct restart... am avut si un muffed punt care m-a dat gata... anyways, Florin a jucat bine si apreciez la el ca a jucat pana la sfarsit, nu a stat la tragere de timp... oricum mai am un meci cu dumboss si dupa daca se vrea as juca si finala mica pentru experienta :)

georgebz
2nd March 2010, 14:31
dumboss daca intri azi sa spui si tu cand poti juca ... eu de la 7 cred ca ma duc la meci la tenis de masa ,probabil pe la 8.30-9.00 sunt acasa

georgebz
2nd March 2010, 16:13
@ andi ... inca mai ai sanse sa prinzi locul 2 ;)

andi15ro
2nd March 2010, 16:35
da... matematice, dar reale ... putin probabil

dumboss_yo
2nd March 2010, 20:17
dumboss daca intri azi sa spui si tu cand poti juca ... eu de la 7 cred ca ma duc la meci la tenis de masa ,probabil pe la 8.30-9.00 sunt acasa

Daca apari la 20:30 - 21:00 putem juca. Te astept si vorbim pe YM ;).


@ andi ... inca mai ai sanse sa prinzi locul 2 ;)
Daca il bat eu pe Cojanu si pierd cu tine si cu George, Cowboys, Steelers si Seahawks vor avea 1-2 si vom fi departajati dupa punctaveraj (nu Georgica ? :D).

da... matematice, dar reale ... putin probabil
Matematica se poate transforma oricand in realitate :P. De fapt, din cate imi amintesc eu de la inscrierea la liceu, cica e chiar o stiinta care tine de profilul real :).
Don't give up yet ! :D

georgebz
2nd March 2010, 21:16
Daca il bat eu pe Cojanu si pierd cu tine si cu George, Cowboys, Steelers si Seahawks vor avea 1-2 si vom fi departajati dupa punctaveraj (nu Georgica ? :D).



da ... punctaverajul din meciurile voastre

dumboss_yo
2nd March 2010, 22:19
EAGLES [georgebz] 14 - 17 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Un meci frumos, echilibrat, decis de defensiva mea, cu care am reusit un Strip Ball cu vreo 25 de secunde inainte de final la linia de 22 a lui Philly. Am transformat FG-ul castigator si nu am mai ajuns in OT, asa cum parea.

dumboss_yo
3rd March 2010, 23:17
STEELERS [andi15ro] 21 - 24 SEAHAWKS [dumboss_yo] (after OT)

Meci nerecomandat cardiacilor, in care am revenit de la 0-14 la pauza si 14-21 cu ceva mai mult de 1 min inainte de finalul meciului. In OT am reusesc sa opresc prima posesie a adversarului si apoi am avut un drive prin care am ajuns pana la linia de 11 yarzi adversa. FG de 28 de yarzi pentru victorie !

Melcyah
3rd March 2010, 23:20
Dumbos :D ma bucur sa vad ca te descurci cu Seahawks :D pana la urma :D nu e asa rau sa fi al 20-lea care alege :P

andi15ro
3rd March 2010, 23:20
a fost f frumos meciul ... pacat ca james harrisson a trebuit sa faca offside la 4 th and inches al tau de la linia de 35 de yarzi... orcium GG

dumboss_yo
4th March 2010, 10:26
Dumbos :D ma bucur sa vad ca te descurci cu Seahawks :D pana la urma :D nu e asa rau sa fi al 20-lea care alege :P

Ba e ! Nu-ti doresc :).

dumboss_yo
4th March 2010, 10:31
a fost f frumos meciul ... pacat ca james harrisson a trebuit sa faca offside la 4 th and inches al tau de la linia de 35 de yarzi... orcium GG

Asa e, acolo am avut sansa, dar au fost nenumarate momente cheie care s-au decis in favoarea ta. Tocmai de aceea a fost un meci extraordinar, de-a dreptul dramatic :).

L.E. Scuze de double-post.

dumboss_yo
4th March 2010, 21:25
COWBOYS [cojanu] 3 - 14 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Un meci in care am avut turnovers, dintre care obisnuitele fumbles cand joc impotriva lui Florin, insa defensiva a rezistat si a permis doar un FG.

Asadar, EAGLES - SEAHAWKS in finala. Cine ar fi crezut ?! :P

dumboss_yo
4th March 2010, 21:35
Clasamentul grupei finale:

1. dumboss_yo [SEAHAWKS] (3-0)
2. georgebz [EAGLES] (2-1)
3. cojanu [COWBOYS] (1-2)
4. andi15ro [STEELERS] (0-3)

Observatie: In finala au ajuns participantii care au avut optiunea #11 (alegand Eagles) si ultima, adica #20 (alegand Seahawks).

cojanu
6th March 2010, 13:42
cand e finala ?

georgebz
6th March 2010, 13:50
pai abia maine seara sau luni poate juca dumboss

cojanu
6th March 2010, 13:53
cred ca ii e frica. probabil se pregateste intens.

dumboss_yo
8th March 2010, 14:01
EAGLES [georgebz] 7 - 14 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Un meci foarte echilibrat, atat la yarzi, cat si la numarul de 1st downs obtinute. Diferenta a fost facuta la jumatatea ultimului sfert, cand la scorul de 14-7 pentru mine George a reusit un drive foarte bun care l-a dus in RedZone, insa acolo a aruncat o interceptie.
In sfarsit, campion ! (exact atunci cand nici nu speram, avand ultimul pick).

dumboss_yo
8th March 2010, 14:28
cred ca ii e frica. probabil se pregateste intens.

Cum de ai ghicit ?! Cred ca asta a fost cheia succesului :P.

georgebz
8th March 2010, 15:27
felicitari dumboss ... m-am grabit in RedZone fe final trebuia sa mai bag nishte run , dar nu stiu ce s-a intamplat in meciul asta , n-am mai patit niciodata :

http://img638.imageshack.us/img638/748/tired.jpg

In acelasi timp Westbrook , Weaver si Jackson rupti de obositi ... Jackson a avut 2 receptii tot meciul , Westbrook doar 10 rushing attempts ... deci chiar nu pot sa-mi explic :confused:

dumboss_yo
8th March 2010, 21:45
Curios e ca Westbrook si Weaver au adunat 4 pase complete (dar au fost mai multe spre ei) si 15 incercari de alergare, iar Jackson (asa cum a zis si George) 2 pase complete. Poate a fost prea mult pentru ei...a fost un sezon lung :). Serios vorbind, eu nu am urmarit daca si ai mei au fost obositi (dar presupun ca da) si nu prea stiu cam ce cuantum de RUN-uri, receptii sau rute suporta un jucator fara sa oboseasca.

P.S. Felicitari si tie, George ! A fost o finala frumoasa ! :ok: