PDA

View Full Version : APULUM - UNIVERSITATEA ( comentarii inainte sau dupa meci!)



EDMOND_
3rd November 2004, 00:59
Asa suntem noi , oltenii. Cand toti ne sapa groapa si cred ca au scapat de noi inviem brusc si tulburam apele ... Cu moralul ridicat de victoria impotriva Rapidului fotbalistii nostri se deplaseaza la Alba cu dorinta de a castiga si de a continua ascensiunea spre prima treime a clasamentului. Va fi destul de greu pentru ca o victorie a Universitatii va arunca echipa din Alba spre zona retrogradarii , lucru pe care suporterii olteni il doresc probabil dupa ospitalitatea cu care au fost intampinati anul trecut la Alba si pentru ca percep echipa cu care vom juca in aceasta etapa ca una in sfera de influenta a lui Dinamo. Spuneti-va parerea despre acest meci si daca ghiciti scorul veti primi un autograf din partea unuia din cei mai simpatici jucatori olteni , care va fi prezent pe acest forum pentru o discutie cu suporterii chiar in aceasta luna. Succes!

ADelPiero
3rd November 2004, 01:20
2-1 scor final ;)

Vietnam
3rd November 2004, 10:36
Putem spera ca batem. Alba Iulia Are parca mai multe probleme decat noi, inclusiv cu banii. Poate asta le afecteaza suficient moralul ca sa nu ne puna probleme foarte mari. In acelasi timp insa perspectiva ca din iarna Apullum sa dispara din prima divizie ( lipsa banilor) poate sa-i faca pe unii jucatori ardeleni sa se zbata pe teren si sa lupte pentru a putea sa se transfere la o alta echipa din A ( inclusiv la noi!). Deci meciul este cu pericol sporit. CU toate ca sper la o victorie , eu zic ca meciul se va termina egal. Craiova nu cred ca v-a juca la sacrificiu si nici nu-si poate permite sa mai accidenteze vreun jucator sau sa mai ia ceva cartonase, deoarece vin cele doua meciuri cu Argesul in CUpa si CU Dinamo acasa pentru care avem nevoie de intreaga forta a echipei.
Sper intr-un meci in care Craiova sa demonstreze ca si-a invatat lectia si sa joace fotbal. Sper ca Borbely sa dea naibii si el un gol ca am inteles ca la antrenamente rupe plasa!!! Inseamna ca baiatul asta are nevoie de sprijin psihologic ( aici nu glumesc! ) trebuie sprijinit pe teren de coechipieri si antrenor. Da Doamne sa se destepte!!!

Sper sa iesim cu fata curata dupa acest meci!
:yeah: Victorie Craiova! :yeah:

Brimi2004
3rd November 2004, 12:09
Tot cu Badea antrenor am facut 2-2 anul trecut.... nu vom pierde nici in acest an , exista posibilitatae sa venim chiar cu trei puncte, si sa urcam astfel dincolo de locul 10. Avem un moral bun spre deosebire de ei.....
2-1 pentru Craiova , goluri Frunza si Njock

Vietnam
3rd November 2004, 12:18
Asa sa fie!!! :yeah: Dar sa fim foarte atenti la cartonase galbene ( sa nu mai zic de rosii) si accidentari. Iordache are cartonas galben, Moti la fel - amindoi in aparare, nu este bine deloc. In cazul in care mai iau unul ... nu joaca cu Argesul! Sper ca Badita sa gaseasca formula cistigatoare si sa se intoarca baietii fericiti dupa meciul cu Apullum. /hello

bill
3rd November 2004, 12:48
Alba trebuie sa castige si o va face. Anul trecut am scapat victoria datorita unei gafe de portar. Sper ca de data asta sa nu se repete istoria.

zolo
3rd November 2004, 14:11
eu zic 3-1 pt noi daca atmosfera este buna asa cum pare a fi, joaca si Njock, aia nu prea au aparare asa ca se poate

Vietnam
3rd November 2004, 15:40
Alba trebuie sa castige si o va face. Anul trecut am scapat victoria datorita unei gafe de portar. Sper ca de data asta sa nu se repete istoria.

Corect, acum v-a gresi apararea Unirii ... de trei ori! :D

ultra_alba
3rd November 2004, 17:16
3-0 pentru Unirea mai bine nu va prezentati

Vietnam
3rd November 2004, 17:19
Tu cumva faci reclama la Perlan sau la Bonux? :D
Ai si tu mila de jucatorii Craiovei ca mai cistigau si ei un leu doi din delegatie!Venim acolo dar nu intram pe teren! E bine asa? :cool:

EDMOND_
3rd November 2004, 17:32
Vietnam , ce naiba mah...ultra alba asta a ramas blocat pe topicul de anul trecut..tot asa zicea si atunci..nu vezi ca ajunsera pe 15...daca le mai dam un branci nu se mai ridica..si , zau , imi pare rau...ca am prieteni multi in Alba... si am batut Tarascaul , am urcat pe Bedeleu ..am facut baie in Huda lui Papara... sunt ca la mine acasa acolo... dar tot ii batem , nu putem sa-i iertam ..prea sunt Pro Dinamo!

Vietnam
3rd November 2004, 17:37
El tot incearca saracutul! Edmond,cred ca l-au bagat impreuna cu detergentul in masina de spalat si i s-au zdruncinat creierasii... Pacat de ardeleni dar ..oltenii sunt mai buni acu'! Deci evident invinge Craiova! In cel mai rau caz egal! Asta evident daca nu dam gol in minutul 92 ca altii, :rolleyes: si portarul sa nu reactioneze deloc :D

Brimi2004
3rd November 2004, 20:39
Meciul se joaca duminica si se televizeaza pe National TV. Stie cineva cine arbitreaza partida ?

gigel_bucur
3rd November 2004, 20:53
3-0 pentru Unirea mai bine nu va prezentati

si daca nu 3 e asa dai un "car" de bere? :D

EDMOND_
4th November 2004, 20:05
La antrenamentul de astazi jucatorii pareau destul de capacitati pentru meciul de la Alba ...am discutat cu cativa si toti erau de parere ca se vor intoarce cu puncte de la Alba Iulia... Lutu era cel mai optimist ( " puncte inseamna trei , ca doua nu se poate! )... Cel mai rezervat era antrenorul Badea care in ultima vreme mi se pare foarte tensionat , nu l-am mai vazut zambind de nu stiu cand...
Personal , eu merg pe mana lui Lutu.... se pare ca Badea va incepe cu Lutu si Frunza titulari.

six
5th November 2004, 11:46
un meci greu pt ca apulum nu sta chiar bine in clasament si se vor agata de fiecare punct iar cu dinamo nu au jucat rau.cred ca punctul lor slab e apararea iar noi putem profita de aceast fapt.merg pe un 1-2 goluri bundea si njock iar pt apulum paleacu

Maximus
5th November 2004, 11:50
Nu joaca Paleacu. Ei au probleme de efectiv mai mari decit noi. E cazul sa-i frigem!

Vietnam
5th November 2004, 11:58
Apullum sta prost cu apararea in comparatie cu noi care avem o aparare beton!!! :mda: Nici musca nu trece de apararea nostra :headbang: Fiti seriosi!
Important este ca noi sa dam cu un gol mai mult decat ei!
SI Steaua a avut sansa ei cu Parma si a facut rahatul praf ...si noi putem sa-l facem la fel daca baietii nu constientizeaza ca este timpul sa puna osul la treaba! Avem sansa unor victorii in lant. Sa profitam de asta!
Imi pare rau de ardeleni ptr pozitia in clasament dar trebuie sa le-o tragem scurt. Asa sa fie . Goluri LUTU , Njock si ... Borbely :D ....Trebuie si el sa mai dea gol nu?

ultra_alba
5th November 2004, 12:31
reintra si motanul,imi mentin afirmatia ca se va termina 3-0 pentru noi.

ADelPiero
5th November 2004, 12:34
sa nu fim chiar asa de rai :p ... un 1-0 e destul ;)

EDMOND_
5th November 2004, 12:51
Cand dreac ati mai batut voi cu 3-0 , si "motanul" ce mare scula mai e..ca anul trecut nu a miscat in front. Nu zic ca nu aveti sanse la victorie ( in fotbal orice se poate intampla) dar vad ca faceti ca anul trecut , debordati de optimism.... vezi sa nu va treziti ca baietii lui Badea va iau cele trei puncte ca atunci s-a terminat cu voi...deveniti a doua principala candidata la retrogradare , dupa Iasi.

inter
5th November 2004, 14:15
:D:D, vad ca au "inviat" cei din Alba ... parca unul din ei are un pariu neonorat de anul trecut :p
oare cine o fi "viteazul"?

EDMOND_
5th November 2004, 23:01
Apulum - U Craiova, ora 14:00
Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Ispas Cojocaru, Nicolae Marodin (asistenţi) - Liviu Cincă (rezervă)
Observatori: Sorin Satmari, Valeriu Ioniţă

Parca vad ca se lasa cu cartonase cu gramada si lovituri de la unsprezece metri ..
Asta nu este arbitrul ala caruia ii place sa fie actorul principal ? Sau il confund...

MATRIX98
6th November 2004, 05:10
Batem cu 1-0, gol frunza ! Daca trecem cu bine hopu` asta, cred ca vom obtine victorii cu arges si dinamo. Doamne ajuta!

D10
7th November 2004, 16:04
Urat fotbal, urat meci! De-abia astept pauza de iarna, poate se intampla ceva cu baietii!

EDMOND_
7th November 2004, 16:19
Sunt suparat oarecum pe Badea, ca a inceput meciul cu Vigariu, cand eu il vedeam pe Lutu titular. Apoi l-a scos pe Frunza sa+l bage pe Mircea Ilie... este adevarat ca nu prea are pe cine folosi , dar parca a fost si lipsit de inspiratie.
Iar in apararea este destul de nesigura. Alba mi s-a parut o echipa de batut, dar cred ca s-a mers pe ideea unui egal. Prost rezultat pentru noi, dar si eu astept ca pe o izbavire pauza de iarna.

Maximus
7th November 2004, 18:40
N-am vazut meciul, nu ma pot pronunta asupra tacticii dar rezultatul ma lasa masca!

pompieru
7th November 2004, 18:54
mda... am vazut eu o repriza, a doua si jumate din prima... nu stiu care-a fost problema... tactic n-au jucat nimic, da' parca erau alti jucatori in teren, alta determinare fata de meciul cu rapid... nu stiu ce sa mai inteleg...

ori sunt chiar prosti, ori nu vor decat cand e cutzitu' la os.

dezamagit de atitudinea jucatorilor si de jocul prestat. prost impresionat de bundea pe care-l vedeam iesit la a doua schimbare nu la a treia. mijlocul inexistent. atacul neinspirat. apararea... cam nesigura, moti a cam tiflit-o la 2-3 faze, iar golu' lu' moldovan.... norocos, executie de mare atacant. daca nu intra el in teren nici aia nici ai nostri nu dadeau gol pana prin min 210. meci slab in care 1 jucator a facut diferenta. din punctul meu de vedere apullum nu a aratat mai mult decat craiova, poate doar un pic de insistenta si mai multa determinare...


cam atat.

inter
7th November 2004, 19:17
avem niste jogodii de jucatori care "murdaresc" numele Craiovei!

Spery
7th November 2004, 20:49
Nu este posibil ca un jucator ca Frunza sa fie inlocuit la pauza de un anume Mircea Ilie jucator de care intr-o repriza intreaga nu s-a vazut decat de 2 ori:o data cand a primit mingea din out care-l lovit si a iesit afara dupa care a atins punctul culminant...o centrare in careu... .Nu trebuie uitat ca acest Mircea Ilie cand a venit la Craiova marcase in toata cariera lui de fotbalist in divizia a mai putine goluri decat marcase Danciulescu in retur.
Despre fazele de gol ale Craiovei nici nu pot sa voresc pt ca au lipsit(la fel ca si tactica acestui meci)!

Vadim
7th November 2004, 20:56
Pavel Badea vrea sa curete echipa si are nevoie de carne proaspata in care sa aiba incredere.

iulian
7th November 2004, 21:03
Cand termina de curatat il schimba astia si vine altu` care si ala vrea alta carne...si tot asa.

EDMOND_
7th November 2004, 21:21
Exista intr-adevar o declaratie a lui Pavel Badea cum ca va face schimbari masive in aceasta iarna , renuntatnd la multi din cei care nu vor "sa moara pe teren" .
Frunza a fost schimbat pentru ca era epuizat din punct de vedere fizic , cel putin asa au spus unii din cei prezenti la meci.