PDA

View Full Version : Pro Tv si Champhions League



Gabriel
2nd November 2004, 21:00
Am inteles ca in aceasta seara o sa avem parte de un meci neinteresant, in spetza Celtic - Shaktar....cu toate ca am fi putut avea Barca - Milan...care se anunta un adevarat regal fotbalistic.

Poate sunt eu deplasat...dar consider rusinoasa atitudinea celor de la Pro Tv...care ne baga pe gat pe Shaktar, dupa ce ani de-a randul ne-a bagat pe gat pe Galatasaray sau Besiktas....

Suporterii sufera...ca nu vad marile echipe. Vreau sa vad pe Inter, pe Barca, pe Milan....nu pe niste ukraininei pe care ii bate si Steaua. :D

realmadrid.com
2nd November 2004, 22:30
Tocmai din aceasta cauza anul trecut imi doream sa fie eliminate echipele la care joaca romanii si acelasi lucru vreau si acum:(
Vorba ta, nu vad decat pe Shaktior in loc sa vad un meci frumos dintre barca si milan:headbang:

Gabriel
3rd November 2004, 00:08
Bine ca au batut Celtic. Ce comentariu penibil au facut si aia de la Pro Tv. Chiar nu inteleg ca pe majoritatea nu intereseaza de Shaktar ?

Cred ca Barca-Milan a fost un meci pe cinste. Ronaldinho a dat golul victoriei in min. 89.

Vadim
3rd November 2004, 01:17
Celtic-Sahtior a fost o blana de meci. Macar e clar: aici s-a dus pe copca Sahtior. Normal ca Barcelona-Milan era meciul de dat. Nu Inter-Valencia, ca se juca in Italia si tactica a facut un 0-0 anost. :D

viole(n)t
3rd November 2004, 08:39
Chiar nu inteleg ca pe majoritatea nu intereseaza de Shaktar ?


In urma cu 2-3 ani, ProSportul de atunci (Gazeta de acum, ruda cu ProTv-ul de atunci) publica ratingurile meciurilor difuzate. A fost ceva infiorator: meciurile Galatei aveau un rating fabulos in comparatzie cu alte meciuri "tari".

Pot sa mai zic ca, tot in acea perioada, un prieten a sunat la ProTv pentru a-si varsa amarul. Shtiu ca i s-a explicat civilizat ca cei ca el sunt minoritari.

Concluzia: nu ne ramane decat sa ne consolam cu ideea ca scapam de Donetk curand :D

notthespoon
3rd November 2004, 09:37
ca sa citez un clasic celebru inca in viata: "is niste carnati astia de la protv. ce dracu' dau prostia asta, cand ne puteam uita la milan barcelona...". cred ca toata lumea ar fi preferat sa vada barca cu milan (inclusiv eu, care am preferat sa ma uit la piedone, comisar fara arma in loc de repriza a doua a extraordinarului si fabulosului meci de pe protv. echipa romanilor, nu?).
vorba lui ilmilan, si de-ar fi jucat romania, ne-am fi uitat la barca-milan, nu? :)

ady_azzuro
3rd November 2004, 20:54
Eu am varianta sa vad toate meciurile, live in acelasi timp. :D

uti2102
4th November 2004, 11:57
Ai satelit de le baleezi asha ?! Sau mergi la vreo casa de pariuri ?!

ady_azzuro
4th November 2004, 15:13
Am un pachet 'Firstnet' care are toate genurile de programe inclusiv canale de sport cum ar fi ART1, 2, 3 si 4. Pe ART 1, 2 si 3 dau fiecare cate un meci live, iar ART 4 da toate cele 8 meciuri in acelasi timp live, si se schimba fazele unde sunt mai interesante. :D In felul asta nu te plictisesti deloc si esti la curent cu toate golurile. :D

grande
25th April 2007, 12:06
Nu inteleg de astia de la Protv cand transmit meciuri din UCL nu indica si ei sus in stanga sau in dreapta ecranului ,minutul de joc scorul si numele echipelor care joaca ?
Cred ca este singura televiziune care face acst lucru ,aseara am urmarit special canale ,olandeze ,frantuzesti ,germane ,belgiene ,spaniole si portugeze si toate aveau pe ecran aceste detalii !

Celso
25th April 2007, 12:52
pt ca acolo legea audiovizualului probabil ii obliga! aici nu cred:no: ...si ei nu or fi prosti ca sa afiseze!:rolleyes:

grande
25th April 2007, 12:54
Dar ce-i costa sa afiseze asta ?

lipsa de respect fata de telespectatori ! :rosu:

Celso
25th April 2007, 13:00
exact! zic ei in mintea lor, ca omu sta sa astepte pana mai afiseaza ei rezultatul sau il zic!:confused:

dumy84
25th April 2007, 13:38
Asta cu afisatul scorului e ca in situatia rezumatelor. "Pentru a afla celelalte scoruri, ramaneti putin dupa miezul noptii pentru a vedea rezumatele", iar 'putinul asta' de multe ori s-a tranformat in 0:45 sau chiar 1:00. Ii inteleg ca vor sa tina lumea in fata televizorului, dar cred ca cine e pasionat si vrea sa vada golurile, ramane la tv chiar si daca stie rezultatele.

Catalanul
25th April 2007, 15:50
Nu inteleg de astia de la Protv cand transmit meciuri din UCL nu indica si ei sus in stanga sau in dreapta ecranului ,minutul de joc scorul si numele echipelor care joaca ?
Cred ca este singura televiziune care face acst lucru ,aseara am urmarit special canale ,olandeze ,frantuzesti ,germane ,belgiene ,spaniole si portugeze si toate aveau pe ecran aceste detalii !

Daca te uiti mai bine si pe alte canale e la fel... nici in spania nu arata mereu scorul si nici pe DSF nu am vazut... minutul si scorul sunt afisate doar din 15 in 15 minute :rolleyes:

Elphax
25th April 2007, 15:52
asta e, daca nu ai rabdare sa astepti te uiti pe net sau pe teletext la alt canal ...

Celso
25th April 2007, 16:11
pai da...pac pac pe teletext imediat sau fuga pana la calc si te uiti pe net!:D mai grav e pt cei care nu beneficiaza de astea:D

Aurel.D
25th April 2007, 18:00
Pe mine ma exaspereaza cretinismul comentariilor si implicit ale comentatorilor....nu se poate sa fii atat de idiot si de infantil....:headbang: Totul: comentariul, aprecierile, intrebarile, ma duc la aceleasi concluzii....

georgebz
25th April 2007, 20:31
intr-adevar comentatorii nu au nici o treaba si comenteaza mai rau ca pe maidan ...

aseara am putut afla ca manchester a fost o echipa "handicapata" , cand s-au referit la suporterii sau jucatorii lui man nu mai retin exact parca au zis 'manchesterieni" , au fost cat p'aci sa zica ca (virgula :D ) Kaka i-a facut de **** ... si exemplele pot continua

Prome
26th April 2007, 20:28
cred ca in meciul cu chelsea 75% din joc tot pomeneau cati bani au, cat a costat drogba,si tot felul de astfel de referiri ....
slabi rau de tot acesti comentatori

Vadim
26th April 2007, 20:55
Ei merg mult pe show...

grande
27th April 2007, 19:28
show-ul asta sa-l faca la ei acasa ,nu cand comenteaza o semifinala de UCL !...

Kainsashiki
27th April 2007, 20:40
si aseara la meciul din semifinalele cupei uefa, osasuna - sevilla, comentariul a fost foarte slab. de la osasuna cunosteau doar doi jucatori, soldado si david lopez, in timp ce de la sevilla ii cunosteau doar pe kanoute, cobeno si daniel alves.

resita
27th April 2007, 20:49
noi nu mai avem comentatori asta e realitatea, ceea ce faci pacalici astia nu stiu cum se cheama, dar comentariul unui meci ar trebui facut cu mai multa implicare sufleteasca.
Cel mai mare comentator roman in opinia mea a fost CRISTIAN TOPESCU. Tin minte o faza antologica, la CM 90 un meci al romaniei trebuia comentat de pumnea, telespectatorii nu au fost de acord ba chiar au trimis bani pe adresa TVR-ului pentru ai plati biletul de avion lui topescu