PDA

View Full Version : Regulamentul Onlinesport - moderare Italia



Delia
2nd November 2004, 14:37
Aveti aici regulamentul forumului....:)

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516


Daca aveti vreo propunere privind subforumul Italia, vreo idee de thread etc., scrieti aici.

Pentru cei care au nelamuriri privind concursul de pronosticuri, folositi threadul acesta (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4523&page=1).

Delia
10th January 2005, 16:36
Ma gandeam sa creez aici un subofrum "ArenA calcio", sau cum vreti voi sa-i spuneti(astept sugestii), unde sa ne "duelam", in limitele bunului-simt desigur, :) , pe marginea unor subiecte "controversate" si nu numai... :)
Ce ziceti? Daca voi credeti ca nu e cazul, ca nu prea sunt conflicte, atunci o lasam balta. :) Nu fac un poll pentru ca am zis sa ne exprimam pe acest thread opiniile despre subforumul Italia. Nu are sens sa umplem forumul de threaduri inutile. :)

inter
10th January 2005, 17:53
SUPER , merge.. dar problema este ca sa fie ceva mai special (votantii sa fie numai din randurile celor care posteaza pe "italia" in mod regulat.... asta ca sa nu apara cine stie ce "oltean", sa vopteze cu mine si sa piarda Al dracu :D:D)

Ayrton
10th January 2005, 18:05
Vad ca nu-ti raspunde nimeni... eu nu am timp sa "discut" pe Arena... abia postez pe topicurile astea... dar daca sunt amatori sa posteze ca vor, nu?

Profetu
10th January 2005, 18:11
Eu as avea ceva sa le reprosez suporterilor echipelor bogate din Italia, dar astept decizia voastra.

Ayrton
10th January 2005, 18:13
cu inter votez si eu! insa sa nu zica de rau de Milan! :D

Mihai
10th January 2005, 18:32
Nu vreau sa ma bag ca musca in lapte, eu nu postez pe Italia dar cu siguranta citesc multe threaduri de pe aici! Asta inseamna ca nu am dreptul sa ma exprim in arena de aici???

Profetu
10th January 2005, 18:34
Nu vreau sa ma bag ca musca in lapte, eu nu postez pe Italia dar cu siguranta citesc multe threaduri de pe aici! Asta inseamna ca nu am dreptul sa ma exprim in arena de aici???

Nu mai fi asa speriat. Grig se referea la altceva ... zi ce vrei !!!

Mihai
10th January 2005, 18:39
NU sunt speriat, dar nu am vrut sa incep cu posturi de genul: "da ce maaa io-s mai prost n-am voie sa votez..." etc. Nu sunt pe scandal, avem destul troli p-aci! (prietenii stiu de ce:D)

Delia
10th January 2005, 21:06
SUPER , merge.. dar problema este ca sa fie ceva mai special (votantii sa fie numai din randurile celor care posteaza pe "italia" in mod regulat.... asta ca sa nu apara cine stie ce "oltean", sa voteze cu mine si sa piarda Al dracu :D:D)

Da, ar fi poate mai corect asa, dar eu ma gadeam ca daca am face ArenA, de ce n-am face si ArenA Group Fight? Si noi suntem mai putini aici, daca 6 din noi s-ar implica intr-o Group Fight(3 intr-o echipa, 3 in alta)-de exemplu-sa vezi ca n-ar mai fi cine sa ne voteze... :D

MihaiF27, de ce nu postezi mai mult?

Legat de regulament... astept sugestii, propuneri. Eu zic ca nu trebuie neaparat sa respectam ad literam regulamentul Arenei "oficiale", daca aveti voi completari/propuneri mai bune... totul e sa ne punem de acord. Oricum, un lucru e sigur: nu vreau lupte pe teme de genul: "mi-a atras atentia ca am facut o greseala gramaticala".... :D
Si inca ceva... o data ce am stabilit un regulament, sunteti dispusi sa se mai aduca modificari acestuia? Sau e batut in cuie?

Mihai
10th January 2005, 21:29
@Delia: nu stau foarte mult pe forum (am stat mai mult acum ca e vacanta)! De obicei postez la intern, NBA si Diverse. Ocazional pe la Spania. Citesc sa mai stiu si eu ce se intampla... pai daca ma bag sa scriu si aici m-a luat dracu si nu mai iau nici un examen sesiunea asta:D

norishor
10th January 2005, 21:45
delia..e o idee buna..! sincer cred..ca am scapa cat de cat despre certurile pe celelalte threaduri...de genu.."tu ti cu echipa x".." echipa y e mai buna"..s.a.m.d.p.....si mici "inghionteli"! asa ca ar merge un subforum de genul asta..si..sa se lupte cine poate..si cine are mai multe argumente...:))

Sergio
10th January 2005, 21:54
E si asta o idee. Poate mai detensionam atmosfera de pe celelalte threaduri. Ramane de vazut daca vor fi si amatori de asa ceva.

Pancone
10th January 2005, 21:59
Nu cred ca ar fi o idee prea buna :)

Delia
10th January 2005, 22:02
De ce sa nu fie o idee buna, Pancone? :) Sau mai stii...poate ca ai dreptate....parca vad peste cateva luni un thread cu titlul: "Delia, tu esti normala?". :D:D

Pancone
10th January 2005, 22:08
Orice explicatie ar fi inutila , ai sa te convingi in timp singura , daca o sa aplici in continuare ideea ta. :ok:

Delia
10th January 2005, 22:14
Te rog sa te explici...:)
N-am zis ca aceasta ArenA va fi la fel precum cea "mare", cea "originala"... Daca arunci o privire pe forumul de wrestling, vei vedea ca si fanii acestui sport au ArenA lor, iar lucrurile n-au degenerat. Tot respectul pentru ei si pentru regulamentul pe care l-au propus! ArenA nu inseamna neaparat certuri si injurii! Eu ma gandeam la niste confruntari de idei.... ArenA este, la urma urmei, ceea ce facem noi din ea. Eu am incredere in userii care posteaza aici, la Extern, eu una n-am vazut aici contrele puerile de la Intern. :)
Oricum, n-am zis ca vom face acest subforum, va intreb si pe voi daca e necesar, la fel cum va intreb si despre regulament... Sa fie clar, eu nu va impun nimic, nu fac nimic fara acceptiunea voastra. Daca voi credeti ca nu e o idee buna sau pur si simplu n-aveti chef de asa ceva, atunci o lasam balta.:)

@Mihai: nici eu nu am si nici n-o sa am timp sa postez foarte mult... intre noi fie vorba, pari nu tip ok, cu bun-simt, asa ca nu vad de ce n-ai vota.

norishor
10th January 2005, 22:40
cel mai frumos lucru care i se poate spune unei femei..este ca e nebuna..asa ca Delia...fa tu thread-ul..ca apoi..daca nu iese cum trebe...il stergi..:))

Sergio
10th January 2005, 23:02
Zau? I-auzi...Eu stiam ca le place sa le spui ca sunt frumoase, destepte, de obicei amandoua, dar daca tu zici, o sa incerc sa le fac si nebune. Cine stie ce iese?
Live and learn... :great:

PS. Delia, cred ca ar trebui sa schimbi titlul: "Delia, tu esti nebuna?" :happy

inter
11th January 2005, 08:06
Da, ar fi poate mai corect asa, dar eu ma gadeam ca daca am face ArenA, de ce n-am face si ArenA Group Fight? Si noi suntem mai putini aici, daca 6 din noi s-ar implica intr-o Group Fight(3 intr-o echipa, 3 in alta)-de exemplu-sa vezi ca n-ar mai fi cine sa ne voteze... :D



pai oricum suntem obisnuiti cu scoruri stranse : 1-1 , 1-0 , 0-0 :drak: :drak:

Al Dracu
11th January 2005, 09:56
Va zic eu cum o rezolvam: stergem toate topicurile cu Inter, Milan, Roma, Lazio, s.a.m.d. si-l lasam doar pe al lui Juve... :D Ati vazut ce tolerant sint? :drak:

Acum serios, ideea nu e rea dar regulamentul trebuie sa dea posibilitatea clasei muncitoare, reprezentata de mine si de altii sa nu-si piarda locul de munca citind si scriind toata ziua pe forum.

Profetu
11th January 2005, 16:39
Hai ma ii dati drumu sau nu ... ca am deja un client ...

Zebrone
11th January 2005, 16:40
Cum il cheama ca suntem curiosi ? :D

Profetu
11th January 2005, 16:42
Cum il cheama ca suntem curiosi ? :D

:bere: facem pace ?

Zebrone
11th January 2005, 16:47
Da' ce am fost in razboi?? Pace ca suntem gentlemeni, ce dumnezeu :bere:

Delia
11th January 2005, 16:51
Deci... sunteti doritori?:D
Atunci sa facem un regulament, va rog sa ma ajutati si voi.
Aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1182) gasiti regulamentul Arenei "mari", ce ziceti de el?
Eu zic sa se astepte 24 de ore, nu 10, pana cand raspunde si adversarul. Poate ca unii nu vor putea sa raspunda foarte repede pentru ca au treaba(cum a zis si Al Dracu). Nu stiu, daca voi ziceti ca 10 ore sunt de ajuns, e in regula. Daca stabilim ca lupta sa dureze 10 zile, acest termen de 24 de ore ar fi cam mare... :mda:

"ATENTIE: Pentru a vota in ArenA, trebuie o vechime pe forum de minim 30 de zile si minim 50 de mesaje scrise. "
In plus, respectiva persoana sa fi postat aici la Italia si altceva in afara de pronosticuri...

Persoana care face provocarea trebuie sa posteze un prim mesaj introductiv, in care sa precizeze clar, elegant, care e scopul luptei.... va rog foarte mult sa va axati pe fotbal, nu pe contre de copii mici.... :ok:

Ca sa il citez pe Big Sexy, moderatorul de la Wrestling(au si ei ArenA lor acolo), "Aici nu e vorba despre a castiga ci despre a va lupta frumos si a ne distra".

Astept alte propuneri, sa punem la punct regulamentul, ca sa nu existe discutii. :ok:
Vad ca unii deja se pregatesc.... :evil:

Later edit: acuma am vazut ca v-ati impacat... :D

inter
11th January 2005, 17:37
in privinta disputei ... as zice 5 zile cu termen de raspuns in 24 de ore!

in privinta participantilor ... as merge cu cei care au postat min. 50 mesaje pe Italia ...
oricum nu tre sa-i verificam ca ne cunostem intre noi :D:D

Delia
15th January 2005, 18:04
Inter, ramane cum ai zis tu. :)
Oricum, deocamdata nu avem lupte, poate ca e mai bine asa. Nu trebuie sa fie lupte doar de amorul artei... Alpi si Profetu au rezolvat ce aveau de rezolvat, asa ca nu se vor mai "duela".

OwenSkeet
17th March 2005, 08:34
clasamantul din concursul Seria A nu a mai fost afisat de 3 etape! Ce se intampla?

IlMILAN
9th May 2005, 20:17
Ma am si io o intrebare de cand Cosanzean e moderator pe Italia :D ce treaba are el cu fotbalul italian.....sau poate e fan Zbenga-tristu...:D

P.S Iulica ala e interist mah...va lasa iara fara titlu....o sa ziceti la sfarsit uhhhhh am fost atat de aproape...si pe deasupra poate va apare si voua in vitrina de trofee o sticla de apa minerala:D

fia
9th May 2005, 20:19
Vadim e mare expert in manuirea forumului. De cand l-a repus moderator pe iulian acesta apare ca moderator la absolut toate sectiunile de pe forum.

Check it out cum arata unicul moderator de la Otelul de exemplu :)
http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=104

inter
10th May 2005, 00:01
bey fia , de ce te iei de "indieni" ? :D:D:D

Marquise MGP
11th May 2005, 09:57
Check it out cum arata unicul moderator de la Otelul de exemplu

iote domne ce chestie...si eu nu stiam cine are grija de ekipa mea favorita...da dupa meciul de duminica iulica na pus nici un mesaj pe forumul pe carel modereaza(otelul)...de ce oare? :drak:

cocomic
28th September 2005, 00:45
Am preluat acest thread si l-am mutat aici pentru a 'incinge' la nevoie o discutie referitoare strict la modul de moderare de pe Italia... ce ati mai dori, cum ar trebui sa va tratam cand calcati in strachini, cat trebuie sa va udati pe pantaloni (pana la glezne, pana la genunchi) dupa ce calcati pana sa intervenim noi cu ceva de schimb etc :D

inter
28th September 2005, 00:49
:D:D , desi sunt patimi la "greu" ... totusi nu s-a sarit calul ca in alte "locatii" ... asa ca vezi tu cu dracu ce faceti ... din fericire mi-au mai ramas cati-va pampersi de la jr ... asa ca sunt ...curat si uscat :D

Zebrone
28th September 2005, 10:47
si eu m-am pudrat, plus ca mi-a promis inter ca nu ma lasa la greu cu neste bumbac de unica folosinta, asa ca si eu sunt curat ca lacrima mamei omida :D

juventino
21st August 2007, 19:45
Intrebare: care dintre moderatorii de pe Italia sunt fani Juve?

edit: m-am lamurit...2 interisti, un milanist si un lazial...hmm, nu e corect...trebuie remediata situatia :mda:

Jerry20cm
21st August 2007, 22:40
lasa, mah gobbo.
mai posteaza si tu pe aici 2-3 luni si ajungi moderator ... ca pari baiat destept si cu care se poate discuta.

dardar_3
21st August 2007, 23:06
Spuse jerricu, trist dupa supercupa...:happy

Jerry20cm
21st August 2007, 23:08
bah pumo, tot galben la fata esti dupa meciul din sezonul trecut (Inter - Milan)?:D

dardar_3
21st August 2007, 23:08
Euuuuuu??....:happy.... eram deghizat mey....:P

delaparis
21st August 2007, 23:10
toate se rezolva ... se va pune inca un interist moderator datorita rezultatelor echipei :D

dardar_3
21st August 2007, 23:11
ce parisiene... vrei si tu aici?....:happy... nu se poate... ca tre sa fii calit cu insuccese:D...

delaparis
21st August 2007, 23:12
ca voi ? :D

Prea "inalt' testul ... :D:D

Jerry20cm
21st August 2007, 23:15
verisore, pai e calit mah, da' e calit cu rezultatele bune, din timpul lui Klismann si Matheus.:cool:


ps: parisiene, vezi ca te-am intrebat ceva pe administrativ:D

Dani3l
21st August 2007, 23:20
toate se rezolva ... se va pune inca un interist moderator datorita rezultatelor echipei :D
Care rezultate?:happy
Rezultate are doar AC MILAN,daca nu crezi,da un email la Uefa si vezi ce-ti raspunde cand ii intrebi cine's CAMPIONII EUROPEI!:yeah:

delaparis
21st August 2007, 23:31
Care rezultate?:happy


Alea care dau castigator pe aia care au castigat :groggy: ... cine e campion ?

Dupa ce descoperi poate mai pui ceva aici :D

Sa zicem ca incepatorii au voie sa posteze de doua ori :D

Dani3l
21st August 2007, 23:34
dlp,pai te cred...cand incepi camp cu 10 pct avans fata de principala candidata...asa,pana si PSG poate castiga campionatul frantei...:happy sa vedem anul asta ce face inter..inceput e promitator:D

Mario Di Lazi
22nd August 2007, 08:32
Daca as fi mod pe italia,cred ca as bana pe nutu si pe mario lazio :happy so,imi dati "putere"?:happy
pe mine ?
tu cine ești mă ? steaua mania ?

tu moderator ? .

dardar_3
22nd August 2007, 11:50
Calm ragazzi.... Daniel te rog sa te calmezi pls...


Mario scuze ca ti-am editat postul...


Ia gata cu off-topicu pe-acilea....

Thread closed.:D