PDA

View Full Version : Etapa 19: Ceahlăul Piatra Neamț – Oțelul Galați 0-1



delaparis
22nd February 2010, 00:54
Vineri, 26 februarie
Ceahlăul Piatra Neamț – Oțelul Galați,
ora 16.00

Discutii inainte si dupa meci.

Lexus.
22nd February 2010, 01:20
Meci greu pentru Ceahlaul, nu mai joaca cu pacalicii cu care au jucat etapa asta, UMILITII DE SERVICIU ai ligii lui mitica.

Pronostic X

TeBat
22nd February 2010, 10:03
Castiga moldovenii....nu stiu care. :D

Ceahlaul
22nd February 2010, 11:44
o sa fie un meci foarte greu, Otelul este o echipa care pe unde ne prinde "ne da multe" si tare mi-e frica de mentalitatea romanilor, dupa o victorie mare, se culca pe-o ureche, se cred campioni si pana la urma pierd meciuri din cauza psihicului.

delaoltenia
22nd February 2010, 12:29
x2

Dregan
22nd February 2010, 12:42
Mi-e frica de avantul pe care si l-au luat nemtenii dupa meciul din etapa trecuta. Cu toate astea noi nu suntem steaua:evil:

Ferko
22nd February 2010, 12:48
Atentie, ca Otelul nu e asa de usor de batut ca aia de sambata. Meci de 1x2.

Denis
22nd February 2010, 20:30
x2. Meci foarte echilibrat. Sper sa avem si putin noroc si sa nu luam gol.

Leo
23rd February 2010, 16:12
Hai Ceahlaul!

Denis
24th February 2010, 19:12
Leo, ce ma bucur ca N-AI votat 2!!!:D Astfel, cred ca vom castiga.:evil::D

Lordul
25th February 2010, 00:35
sper sa bata Ceahlaul , de altfel Otelul nu are pentru ce juca...e la adapost de primul loc retrogradabil si departe de Europa League

Denis
25th February 2010, 02:21
Daca eram la sfarsit de sezon puteai spune asta. Deci asteapta-te la un meci in care ambele echipe vor da totul pentru victorie.

bada_otelul
25th February 2010, 14:05
sper sa bata Ceahlaul , de altfel Otelul nu are pentru ce juca...e la adapost de primul loc retrogradabil si departe de Europa League

Si in negrul an 2003 Otelul era "la adapost", avea 0 la adevar dupa terminarea turului, in primele 2 etape din retur facuse 0-0 acasa cu Rapidul(care a iesit campioana detasat daca nu gresesc) si 2-2 la Pitesti facand 2 meciuri bune, si dupa aia a urmat declinul. Ce-s 9 puncte cand mai sunt inca 45 puse in joc? Nici cu o eventuala victorie la Piatra Neamt nu am fi la adapost, daramite fara punct(e).

solaris
26th February 2010, 00:26
Stadion arhiplin ca la meciul cu Juventus Torino. Victorie muncita cu 2 - 1 pentru echipa lui Multescu.

Denis
26th February 2010, 03:06
Cred ca ai gresit threadul.:drak:

Navarro
26th February 2010, 03:19
UAAAAAAI!!! Jjjicaaaa! Shi faaash?? :D

Denis
26th February 2010, 10:22
I pinalti uai, o fost pinalti!! A' vazut io. :D

Steel Jar
26th February 2010, 12:43
Sincer credeam ca s-au incis "magazinele viselor" dar, dupa unele reactii, vad ca inca functioneaza. :D
Batem Ceahlalul ......... pentru ca asa vreau eu. :D

*Coco*
26th February 2010, 13:00
Blat 1

Denis
26th February 2010, 14:10
Mentalitatea romanului....:sleep:

Uimirea
26th February 2010, 14:24
Ceahlaul sunt pe cai mari......1.

Denis
26th February 2010, 14:28
Iar noi suntem pe cai putin mai mari decat caii pe care sunt Ceahlaul.:D:D

Leo
26th February 2010, 14:33
Rave, am votat 1 pt simplul fapt ca nemtenii sunt mai in forma.

purpleheart
26th February 2010, 14:54
nemtenii mai au si-o prima de 3.000 euro am inteles (adunat cu rezultatul din Ghencea), asa ca au "motive" destule sa rupa pamintul !
merg pe-un 1 !

Denis
26th February 2010, 16:06
Noi suntem foarte bine pregatiti din punct de vedere fizic. Daca luam gol va fi de la o faza fixa. Totusi sper sa nu luam gol! 0-0 daca e sa se termine asa sa fie. Insa nu prea inspiram incredere cu 2 fundasi de baza suspendati.:(

*Coco*
26th February 2010, 17:41
Haide ma nu iti mai face atatea sperante, jucati la Pinalty acasa care nu isi permite sa piarda puncte in fata Otelului dupa ce a castigat in Ghencea...

Denis
26th February 2010, 17:59
In cartea mea speranta moare ultima deci...:D

Lordul
26th February 2010, 18:35
1-0 Otelul bagami-as ceva

YoYoyOi
26th February 2010, 18:43
e clar ca bate Otelul. Doar Steaua nu poate bate Ceahlaul

Denis
26th February 2010, 19:54
Asta a scos orice idee de blat despre care se vorbeste la adresa Otelului. Spre deosebire de alte cluburi din Romania, noi avem onoare.

Felicitari OTELUL!!! Abea astept meciul cu Steaua de peste 2 saptamani!

Uncle Ben
26th February 2010, 19:56
Asta a scos orice idee de blat despre care se vorbeste la adresa Otelului. Spre deosebire de alte cluburi din Romania, noi avem onoare.

Felicitari OTELUL!!! Abea astept meciul cu Steaua de peste 2 saptamani!
Bucurestiul are si "Onoare" si "Promotie", la fotbalul amator! :mda:

Cipri
26th February 2010, 19:56
Ce slab a jucat Ceahlaul . Asta e adevarata fata a echipei lui Pinalty . Ceahlaul si Alba Iulia cred ca sunt ca si retrogradate , in ciuda faptului ca mai sunt multe etape .
Otelul e la 3 puncte de Europa League :) Acum mai e bun Dolarel ca antrenor ? :cry:

purpleheart
26th February 2010, 19:57
3 puncte meritate ! :ok:
Felicitari Otelul !

delaoltenia
26th February 2010, 20:04
Felicitari Otelul!!
Felicitari Dorinel!! :)

*Coco*
26th February 2010, 20:05
Pinalty asta e chiar prost:)
Nu isi lua si el masuri de siguranta, gata daca a batut in Ghencea are super echipa :D
In BBBBBB cu tine

relansat
26th February 2010, 20:42
acu am vazut penaltyul ptr ceaclaul. ce`ar mai fi de spus? arbitri ar trebui pusi la zid si impuscati, scurt pe doi.
probabil se vor gasi multi care sa spuna ca`i doare`n pl de ceaclaul, ca au furat, ca nush ce ... arbitri decid campeonatul :|

Leo
26th February 2010, 20:56
Victorie meritata a galatenilor. Si-au dorit mai mult victoria.
Vasilache cam slabut.
Una peste alta un penalty neacordat pt nemteni.

Lexus.
26th February 2010, 20:56
acu am vazut penaltyul ptr ceaclaul. ce`ar mai fi de spus? arbitri ar trebui pusi la zid si impuscati, scurt pe doi.
probabil se vor gasi multi care sa spuna ca`i doare`n pl de ceaclaul, ca au furat, ca nush ce ... arbitri decid campeonatul :|
Asta e razbunarea caracatitei cocalare din ghencea:rosu:

Oricum, in alta ordine de idei, e si greseala lui Pinalti care daca a batut pacalicii campionatului etapa trecuta a crezut ca gata, toate echipele sunt de kkt ca aia din ghencea:rolleyes:

YoNuTzz
26th February 2010, 22:43
bati in ghencea si pierzi apoi aks cu otelul...genial

TeBat
26th February 2010, 22:47
bati in ghencea si pierzi apoi aks cu otelul...genial

Asta spune cate ceva si despre....Steaua :rolleyes:

relansat
26th February 2010, 22:53
spune, sigur ca spune: o echipa umflata de presa.

apropos, poate cineva sa faca un poll ca lumea?

Denis
27th February 2010, 00:04
Asta spune cate ceva si despre....Steaua :rolleyes:

Spune ca a fost o intamplare sa bata Steaua.:ok: Inca 3 meciuri "Steaua-Ceahlaul" daca s-ar mai juca cred ca le-ar castiga Steaua pe toate. Ceahlaul este cea mai slaba echipa din campionat.


acu am vazut penaltyul ptr ceaclaul. ce`ar mai fi de spus? arbitri ar trebui pusi la zid si impuscati, scurt pe doi.
probabil se vor gasi multi care sa spuna ca`i doare`n pl de ceaclaul, ca au furat, ca nush ce ... arbitri decid campeonatul :|

Corect. Si eu am vazut fault. Trebuia sa se termine vreo 7-1 nu 1-0. De 2 ori am ratat singuri cu portarul, iar apoi inca vreo 3-4 faze clare de gol irosite. Daca-am avea si noi un Kapetanos, sau Costea poate eram si noi in fruntea clasamentului.:D

iulian_1976
27th February 2010, 00:45
...sau nivelul Stelei in retur este jos de tot :D

Denis
27th February 2010, 13:47
Sau poate ca nivelul Otelului in retur este foarte ridicat.:D Cu siguranta asta.:D:P:P

delaoltenia
27th February 2010, 13:49
Mare noroc aveti cu Dorinel..unde-i Cristi sa-i aud parerea. :D

Denis
27th February 2010, 15:53
Dario as vrea sa fie asa cum spui tu, crede-ma, dar abea acum incep meciurile grele, cu CFR, Steaua, ... Acum sa vedem daca ne-am imbunatatit jocul.

delaoltenia
27th February 2010, 17:59
Daca ne-a batut echipa lui pinalty voi de ce n-ati face-o. :D

Denis
28th February 2010, 09:38
Exact.:D:P

Eu am mai scris: victoria Ceahlaului a fost o intamplare. Oricum, si noi am mai castigat in Ghencea deci o eventuala victorie a noastra n-ar fi un lucru iesit din comun.

Noi suntem buni in a ne crea sitatii de gol dar din ce 10 jucatori de camp nici nu da unul gol.

bada_otelul
28th February 2010, 14:19
Victorie meritata, desi multi se mira de rezultat. Totusi Otelul joaca bine in deplasare, de multe ori chiar si cand pierde. Cred ca daca s-ar face o statistica a ocaziilor de pe teren propriu si din deplasare castig de cauza ar avea deplasarile fara probleme. Din pacate, dupa cum ziceam si inainte de meci, cand jucam prost castigam destul de des, iar cand jucam bine se intampla la fel de des sa o comitem...asa era sa se intample si la P.Neamt, la acea faza regretabila...Pacat ca ajungem in astfel de situatii cand puteam avea lejer 3-0 in momentul respectiv. Urmeaza 4 etape dupa care vom putea vedea clar unde situam: Europa "Lig", retrogradare, sau echipa fara griji...

Denis
28th February 2010, 14:45
Pronosticul meu este "echipa fara griji". Trebuie sa batem aproape tot pentru a ajunge in Europa League, caci si echipele de de-asupra noastra se bat pentru acelasi lucru. Dar lot si antrenor de Europa League inca nu avem pentru a nu ne face de ras odata ce ajungem acolo.

Totusi imi este tare dor de o calificare in grupe!

Ceahlaul
1st March 2010, 11:35
atata timp cat reusesti performanta de a pierde de 7 ori pe teren propriu spune multe despre echipa. Ma asteptam la un meci greu cu Otelul, dar rezultatul din Ghencea imi dadea sperante la cel putin un rezultat de egalitate;

N.B. Cred ca a fost o greseala demiterea lui Multescu, mai bine il dadea afara pe Mestecaneanu, groparul echipei!!!!

Dregan
2nd March 2010, 10:32
Mi-e frica de avantul pe care si l-au luat nemtenii dupa meciul din etapa trecuta. Cu toate astea noi nu suntem steaua:evil:

q.e.d.:drak: