PDA

View Full Version : Competitie Vasile314tzurka vs Ady_azzuro



Vadim
1st November 2004, 20:50
Vasile se apropie cu pasi mari de primul loc in clasamentul postarilor de pe forum. Diferenta intre el si primul loc ocupat momentan de Ady_azzuro este de aproximativ 600 de posturi. Credeti ca se va mentine diferenta? Daca nu, cind estimati ca va trece Vasile pe locul 1? :)

Catalanul
1st November 2004, 20:53
asa cum am zis pe Restricted :) cred ca Vasile314tzurka il va depasi pe ady la nr. de posturi in cel mult 2-3 luni :drak:

realmadrid.com
1st November 2004, 20:57
Dar pana la urma conteaza cine are cele mai multe posturi si cine are cele mai putzine:mda:
Revenind la subiect, cred ca azzuro se va mentzine lider, asta daca intra zilnic...

ady_azzuro
1st November 2004, 22:32
Ce faci Vadime, ai deschis un fel de arenA aici? :D Fiti linistit ca eu sunt de neintrecut, voi fi primul pe acest forum pana cand internetu se va termina(adica niciodata).....just joking :p

Vadim
1st November 2004, 22:34
Cred ca in primil rind conteaza cine are calitate in posturi, nu cine are mai multe. Insa, conteaza si numarul, pentru ca aceia care au multe posturi inseamna ca petrec mult timp pe forum, iar asta e important.

ady_azzuro
1st November 2004, 22:38
Pui la indoiala calitatea mesajelor mele? :D Vrei sa spui ca mi-am petrecut timpu pana acum pe forum doar sa fiu primu? :no:

Edgar
1st November 2004, 23:01
Astept sa se indragosteasca Ady sau sa ... ce sa faca Vasile? Sa devina luptator profesionist de sumo? :D Poate castiga inter... sa se mandreasca si el cu un trofeu. :drak:

Vadim
1st November 2004, 23:13
Poate se casotareste Vasile. :) Oricum, va fi interesant. Ady are un avantaj destul de solid, dar va trebui sa traga cu dintii de el.

vasile314tzurka
2nd November 2004, 09:37
cu cine? cu ady-azzuro? hm. nu-s pedofil:) cit despre trasul cu dintii nu e cazul sa se framinte. mi-am pus placa proaspata:)

gigel_bucur
2nd November 2004, 09:39
Vadim, daca se casatoreste Vasile cu cineva de pe forum tu trebuie sa fi nas, indiferent de sexul persoanei :drak:

vasile314tzurka
2nd November 2004, 09:46
cu indiferent sa te casatoresti tu. eu nu.

gigel_bucur
2nd November 2004, 09:49
pai la mine nu mai e cazul, am comis-o acu' foooaaarteeeeeeee multa vreme:)
e randul tau dar ai grija sa nu fie minor(a) ca-ti trebuie acordul parintilor :evil:

vasile314tzurka
2nd November 2004, 09:50
si eu am comis-o si m-am desteptat. nu am de gind sa revin in robia actelor. nu de alta dar e nasol sa vina dupa aia sa-mi cear despagubiri. si asa ultimul divort m-a lasat lefter. am lasat si iazul si undita si asparagusul de pe frigider.

ieppy
2nd November 2004, 09:51
din cate stiu eu varsta de la care te poti casatorii in unrele tari, fara acordul parintilor, e de 16 ani. Deci vasile, daca si in Romania e valabila, atunci esti in verde. Go for it. :D

gigel_bucur
2nd November 2004, 09:52
la ce tari te referi? :evil:

ieppy
2nd November 2004, 09:54
acolo parca te poti casatorii cand vrei. Din cate stiu eu esti chiar incurajat sa te casatoresti cat mai repede. Trebuie sa ai grija sa fie virgina, sau virgin. :D

vasile314tzurka
2nd November 2004, 09:57
vezi tu ieppy, la mine asta cu virginitatea nu prea are im portanta, ba chiar este plictisitoare. cit despre cit mai repede la mine se traduce prin de loc. cit despre preferintele sexuale is hetero, altfel virtual:)

ieppy
2nd November 2004, 10:00
mda, ce sa zic, veneam si eu cu informatii care te pot ajuta in luarea deciziei cea mare. Hetero o fi si cealalta persoana :D dar cand te casatoresti parca nu mai conteaza. trebuie sa asteptam insa sa vedem daca iar iese Bush ca astfel stim un loc unde nu va casatoriti. :D

gigel_bucur
2nd November 2004, 10:03
Vasile, ia la tata :)

ia-ti vasile ziua buna
de la forum de la gluma
de la vodca minunata
ca ramii pe apa plata
de la bere de la tzoi
ca ramii fara de noi

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:05
ieppy: nu trebuie sa-ti faci griji despre alegerea costumului sau al salii de bal.

gigele: tu n-ai treaba sau te apuca inspiratia?

gigel_bucur
2nd November 2004, 10:06
am baut dupa tine si cred ca e contagios :evil:

ieppy
2nd November 2004, 10:06
Eu nu imi fac, insa in mod normal ar trebuii sa te pasioneze pe tine. :)

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:07
aha...

ca la nunta mea
dinamo cadea
sportul se ducea
in divizia cea

mai vrei?

p.s. ieppy adica nu vii cu cadou de nunta? macar un shtrudel?

ieppy
2nd November 2004, 10:13
cum sa vin. Vin cu o shisha si cu o sticla de apa plata. :D Pregatite pentru placerea celor doi insuratei. :D

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:16
mde... bag io seama ca tu ma insori fara ca eu sa stiu. sau mi-ai pus gind rau cu var-tu jijel?

ieppy
2nd November 2004, 10:19
Vrem si noi sa iti facem un bine. Vad ca nu te lasi usor convins insa pana la urma vei vedea ca e mai bine cum zicem noi. :D

Plus ca imi fac si mie un bine, indirect. :D

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:24
deci "noi". ok. in afara de faptul ca sunteti pisalogi, mai si complotati la libertatea mea de expresiune. ok. cit despre binele asta ia-l tu si jijel si... pina la loc comanda. poate se desfunda.:)

gigel_bucur
2nd November 2004, 10:25
cine va fi nashul?

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:26
nashul? mai vedem. poate luam vreo trei perechi sa avem de schimb.

gigel_bucur
2nd November 2004, 10:29
Bine-i mirelui, ca nu-i nimeni-n lume ca miresul lui,
Uita-te la el, rupt e-n fund si māndru berbecel.
Ce-om mai firbe la opinci si-om face gropi adānci,
Dara nu ne vom opri, in Ghencea-n* zori de zi.

*e vorba de stadion :drak:

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:34
petitori fara de voie
viata pentru doi e
doar un dosar la primarie
si o ana cu mistrie
eu nu mai ma leg de-acum
decit de un ciot de fum
decit sa ma-nsor vreodata
mai bine beau bega toata:)

gigel_bucur
2nd November 2004, 10:37
Vad, ca la nunta ta, tārziu,
O camila si nu stiu, de esti treaz sau chiar visezi.
Vad un spectacol in nocturn
Si-un ciuhap cam taciturn, ce te-ndeamna sa-l urmezi. :drak:

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:40
ciuhabul de-l visezi moncher
sa nu te faca in echer
iar de tinjesti la nunta mea
cind sportul o lua uefa

ma rog nu suna bine dar p'acolo:)

sotostone
2nd November 2004, 10:53
Eu iti spun asa:
Ca la nunta ta va cadea o Stea
Va cadea in Be
Insa voi visa
Ca nu va fi asa :(
Era pe cand nu s-a zarit
Azi o vedem Shi Nuie Aliutza!!!
Asta daca mi se permite sa intervin asha aiurea-n tramvai...!

Pancone
2nd November 2004, 11:04
Aici e un fel de "Vasile's Journal " ? :)

vasile314tzurka
2nd November 2004, 11:09
nu, doi geanabeti pusera la cale o nunta unde eu nu-s invitat si se hlizesc de mama focului...

inter
2nd November 2004, 12:02
:D Poate castiga inter... sa se mandreasca si el cu un trofeu. :drak:

adica ce vrei sa insinuezi Edgar? :drak:
eu deocamdata ma mandresc cu victoriile din sezonul trecut :rolleyes:

si ete asa mai facui un post :cool:

vasile314tzurka
2nd November 2004, 12:13
tu de cind ti-ai pus internet acasa parca vrei sa vii la mine la nunta:D

inter
2nd November 2004, 13:59
si asa imi spun astia "nashu" la munca :D:D, te-ai scos :p

Vadim
2nd November 2004, 14:23
Ii dau maxim 3 luni lui Ady. Diminetile pe forum se petrec asa intr-o anumita redactie din Bucuresti: Gigil_bucur ridica mingi la fileu, iar Vasile le trage. Si asa mai departe. Maxim 3 luni, daca Ady nu isi gaseste un partener care sa ii ridice si lui ceva la fileu.

vasile314tzurka
2nd November 2004, 14:26
intere, daca esti don corleone m-am scos si eu. parca ma vaz facind afaceri cu papa si impuscindu-ti dusmanii aia pitici, bortzosi si cu gura mare cu pistolul din dotare:)

fia
2nd November 2004, 14:32
Ady are un dezavantaj in faptul ca nu scrie decat foarte rar pe Restricted, iar vasile ca nu scrie la mai multe sectiuni asa cum face ady... Eu cred ca ady va avea castig de cauza pe termen scurt si mediu (sa zicem un an).

inter
2nd November 2004, 14:37
Ii dau maxim 3 luni lui Ady. Diminetile pe forum se petrec asa intr-o anumita redactie din Bucuresti: Gigil_bucur ridica mingi la fileu, iar Vasile le trage. Si asa mai departe. Maxim 3 luni, daca Ady nu isi gaseste un partener care sa ii ridice si lui ceva la fileu.

i-auzi Ady , ma primesti pe post de ridicator? :drak:, ca pot ridica destul de mult :rolleyes:

gigel_bucur
2nd November 2004, 14:51
Vadim, tu te uiti prea mult la volei:)

Inter, eu credeam ca Vadim trebuie sa fie nasul ca doar e forumul la mijloc:)

Vasile, de ce nu mi-ai spus ca esti intr-o competitie ca veneam cu fileul de acasa. e cam rupt, ce-i drept, dar vb. cu Fia sa ne impleteasca unul nou :ok:

vasile314tzurka
2nd November 2004, 14:58
eu in competitie? cu cine? acu aflu si eu. da-mi amanunte.

fia
2nd November 2004, 15:06
Uite ady, vezi pierzi teren deja :)

ieppy
2nd November 2004, 15:09
Inter, zis si nashu, huh? Interesant, si cum iti mai spun astia de la servici? :D

Vadim, nu stiam ca Steaua are sectie de volei, uite ca mai aflam si lucruri noi. :)

Vasile, competitie exista. Trebuie sa urmezi sfaturile noastre ca sa castigi. :D

gigel_bucur
2nd November 2004, 15:10
hai mai, tu vb. serios? chiar nu stii ca ti-ai propus sa-l depasesti pe Ady? iti spun eu acum:D
mie mi se pare imposibil

ieppy
2nd November 2004, 15:12
mie mi se pare dea dreptul o nesimtire numai sa ne gandim la asta. :D

vasile314tzurka
2nd November 2004, 15:21
dar cine se gindeste la asta? eu nu. voi credeti ca se poate? m-as mira. mai bine urc everestul decit sa se poata:)

Vadim
2nd November 2004, 15:25
ady va avea castig de cauza pe termen scurt si mediu (sa zicem un an).
In ritmul asta nu. Nu este vorba aici numai de restricted. Uita-te la posturile lui Vasile, este prezent la toate threadurile "on fire", cum ar fi acum de exemplu cel al sferturilor cupei, cel cu problemele de la Timisoara, cel al meciului Parma-Steaua, cel al Stelei de pe forumul de etapa, pe Diverse etc.

Lol, tare votul lui gigel_bucur si vasile314tzurka: niciodata ;)

Vorbind de Diverse, categoria asta ar putea fi cea mai mare de pe site, dar nu prea se deschid subiecte pe el...

vasile314tzurka
2nd November 2004, 15:29
vrei neaparat sa deschid eu subiecte? iti fac zilnic cite 200 daca asta vrei si schimbi titlul in onlinediverse dupa aia.

Vadim
2nd November 2004, 15:31
Nu, nu vorbeam de tine, desi nu ar strica sa deschizi si tu cite unul, dar nu de umplutura, ci ce ti se pare mai interesant. In general userii ar trebui sa o faca si discutiile astea sint bune pentru ca in afara de sport intaresc relatiile pe forum.

bapsy
2nd November 2004, 17:03
vasileeeeeeeeeeeeeeeee, te luara astia la insuratoare ... s-or fi gandit sa-ti gaseasca pe cineva care se pricepe la macrameuri, ai tot zis ca ai nevoie de unele noi :D ... si drujba? pe post de buchet :D?

vasile314tzurka
2nd November 2004, 17:11
ma luara, mincatzash, ma luara de nu ma vazui om cu persoana, da' pina una alta o sa le livrez io niste buchetele d'alea de drujba numite tzepe mai alunecoase ca andrelele de unde sa vaza numai azuriul cerului, pupateash:)

uti2102
2nd November 2004, 18:02
Vadim, nu stiam ca Steaua are sectie de volei, uite ca mai aflam si lucruri noi. :)

Din pacate sala de sport a ars acum vreo 3 ani. Shi arata binishor, oricum muult mai bine decat ce "cladeshte" acum Nastase. Shi nu shtiu daca au mai construit alta...

ieppy
2nd November 2004, 18:08
nasol.

ady_azzuro
2nd November 2004, 21:23
Ii dau maxim 3 luni lui Ady. Diminetile pe forum se petrec asa intr-o anumita redactie din Bucuresti: Gigil_bucur ridica mingi la fileu, iar Vasile le trage. Si asa mai departe. Maxim 3 luni, daca Ady nu isi gaseste un partener care sa ii ridice si lui ceva la fileu.
N-am nevoie de partener ca sa ma mentin in frunte, eu imi ridic mingile singur :D , asa cum am facut si pana acum, dar daca se ofer inter cu atat mai bine, diferenta dintre mine si vasile se va mari considerabil :D
Problema e ca vin examenele si vasile va profita sa mai reduca din diferenta, dar nu prea mult. :p

Uite ady, vezi pierzi teren deja :)
Ii las pe baieti sa spere, cu speranta vor ramane. :D

mie mi se pare dea dreptul o nesimtire numai sa ne gandim la asta. :D
Yes indeed ieppy...nesimtire nu gluma, cred ca nu cunosc cu cine au de a face aici. :D

inter
2nd November 2004, 21:44
well done Adriano :D:D, nu te lasa!

ady_azzuro
2nd November 2004, 21:45
Nu ma lasa avataru! :D

inter
2nd November 2004, 21:49
hai mai, tu vb. serios? chiar nu stii ca ti-ai propus sa-l depasesti pe Ady? iti spun eu acum:D
mie mi se pare imposibil

vezi Adriano si gigel e cu tine :D:D, il penalizeaza vasile maine:D:D

ady_azzuro
2nd November 2004, 21:53
Toti 'e' cu mine, se pare ca Vadim are gand rau cu mine si planuieste vreun ban sa ma intreaca vasile, cam asta ar fi singura solutie...poate semnatura jigneste pe cineva, sau capul de mort din inel...

gigel_bucur
3rd November 2004, 01:15
deja m-a penalizat Vasile, da' si io fugii cu fileul :drak:

Vadim
3rd November 2004, 01:20
Ady, nu planuiesc nimic. Doar tu sa fii atent. Cred ca Gigel si Vasile au votat cu tine ca sa te adoarma. Vise placute, dar fii atent la cruda realitate. Acum sint 600 de posturi. 599... 588 :D

gigel_bucur
3rd November 2004, 01:21
...Lol, tare votul lui gigel_bucur si vasile314tzurka: niciodata ;)...

Vadime, io votai sincer, faci un pariu cu mine? :p lasa gasca cu fileul, hai sa facem un pariu, stabileste tu termenul, dar sa fia de bun simtz ca nu mai am 20 de ani :ok:

Vadim
3rd November 2004, 01:34
Merge pe o bere fara probleme.

gigel_bucur
3rd November 2004, 02:03
nu, Vadim, ala nu-i pariu:( iti dau eu o bere cand ne vedem, daca vrei pariu facem pe un camion cu bere (sau echivalentul in alta moneda, sa nu fie din Botswana). la ce afirmatzii facusi nu vad de ce n-ai face acest pariu!

ieppy
3rd November 2004, 09:43
ady nu o sa fie niciodata intrecut. :D

fia
3rd November 2004, 13:26
E posibil ca in aceasta competitie sa intre si inter, e doar la 150 de posturi de vasile :evil:

Vadim
3rd November 2004, 14:59
Asa e, Inter tace si face. Insa Inter a pierdur locul doi, vasile a trecut in locul lui cu tinta Ady.

Oricum, vasile este clar pe val, recupereaza cam 20 de mesaje zilnic din diferenta fata de Ady. Faceti un calcul: 20 de mesaje pe zi, acum mai sint intre ei mai putin de 600 (vreo 580). Trei luni cu indulgenta, daca vasile nu mai pleaca la Predeal.


nu, Vadim, ala nu-i pariu:( iti dau eu o bere cand ne vedem, daca vrei pariu facem pe un camion cu bere (sau echivalentul in alta moneda, sa nu fie din Botswana). la ce afirmatzii facusi nu vad de ce n-ai face acest pariu!
Nu fac decit pariuri simbolice.

ady_azzuro
3rd November 2004, 16:38
Eu sunt linistit, il las pe vasile sa posteze cat vrea, se pare ca decand s-a deschis threadul asta se cam grabeste. :D Oricum competitia asta va dura ani si ani. :)
Vadime, diferenta e de 582 de mesaje...putine sanse anu asta se schimbe lideru pe onlinesport. :D
Si trisarile pot fi luate in calclul, o data Vadim si-a pus 5000 de mesaje in plus la mesajele initiale ca sa ma ambitioneze pe mine. :D

vasile314tzurka
3rd November 2004, 16:40
ady, problema liderului e simpla. vezi ce am votat eu. "prietenii stiu de ce" apropos de pariuri pe bere.

ady_azzuro
3rd November 2004, 16:47
Vorbeam cu Vadim ca el e cel nelamurit. :D

Darkslowstar
3rd November 2004, 16:50
Adi, fara suparare, tu mai ai un pic de munca la capitolul calitate :D .
Vasile, la multe posturi :).

Vietnam
3rd November 2004, 16:51
Toti 'e' cu mine, se pare ca Vadim are gand rau cu mine si planuieste vreun ban sa ma intreaca vasile, cam asta ar fi singura solutie...poate semnatura jigneste pe cineva, sau capul de mort din inel...

N-ai palarie in avatar! ! O luna ban!!! Ai tigari fara filtru mentolate? Ce daca esti minor? Pentru asta exista o singura pedeapsa : o luna ban! Ady ti-ai facut autocritica??? Ban 3 zile pentru jignirea lui Ady Azzuro!!! :D s.a.m.d.

Dupa cum vezi motive poate sa gaseasca! :)

ady_azzuro
3rd November 2004, 16:53
Sunt la fel de puerile ca cel cu Suntem cei mai buni dintre romani, suntem OLTENI si intotdeauna vom striga HAI CRAIOVA!!! :yeah:

vasile314tzurka
3rd November 2004, 16:53
nu va mai luati de ady:) pina una alta e liderul:)

ieppy
3rd November 2004, 16:54
E Blat. :D

Vietnam
3rd November 2004, 16:56
Se poate modifica pe ici pe colo, de exemplu inlocuieste Craiova cu STEAUA, olteni ...inlocuieste cu BUCURESTENI si Vadim o sa fie multumit ! SI atunci Ady vei vedea mesajul : Ban 3 luni pentru Vasile314tzurca pentru ca este ziua lui si nu a dat de baut! :D

ady_azzuro
3rd November 2004, 16:56
Adi, fara suparare, tu mai ai un pic de munca la capitolul calitate .
Vasile, la multe posturi
Bey stea inchisa si inceata mai bine zi-mi ca nu ma inghiti decat sa ma iei cu mistouri ieftine. :evil:

vasile314tzurka
3rd November 2004, 16:59
Sa shada toti cum eu am shes
Sa vada toti ce eu invat
Sa`si unga toti cum eu mi`am uns
Cu grija gatu`ndeajuns.
Ma tin de tot ce sta in bar
Dar cel mai tare de pahar
Eu inca nimeresc sa torn
Cu toate ca aproape dorm
Da daca nu dorm inseamna ca is treaz
Si afara inca e azi.
Eu pot sa ma tin si intr`un chicior
Cu mana daca`s pe ulcior.

Vietnam
3rd November 2004, 17:04
Aaaa cred s-a dus dracului toata palinca. Uite rezultatu'! :o:

Vadim
3rd November 2004, 17:07
Vietname, daca as da ban la toti cei care nu u dat de baut de ziua lor, as da la tot forumul in afara de mine. :D

Eu numai am semnalat o lupta surda care se da pe forum. Din partea mea sa fie 10 care scriu cit Ady si Vasile, 20, 2000, olteni, stelisti, bucuresteni. Nu ma intereseaza aspectele astea care se pare ca il intereseaza pe Vietnam.

Oricum, discutia asta e de fun, dar si un semnal sa comentam noi pe marginea luptei de posturi din Ady si Vasile. Vasile spunea mai demult ca Ady e adolescent si vrea sa fie primul. De ce Vasile sa ii rapim lui Ady aceasta bucurie trecatoare?

Vietnam
3rd November 2004, 17:12
Vadim sezi bland ! Te lovi seriozitatea? Intra si tu in hora ca ne distram si noi!

Vezi da-i ban lu' Vasile daca ne asasineaza cu versuri si cintece...si in plus poti sa-i dai si pentru ca canta fals ( mincami-asi vorba!) ! De unde naiba o fi luat palinca aia! Ca vad ca da rezultate rapide si la obiect. :o:

Darkslowstar
4th November 2004, 12:18
Bey stea inchisa si inceata mai bine zi-mi ca nu ma inghiti decat sa ma iei cu mistouri ieftine. :evil:


LOL, hai ca esti simpatic. Poate pui si traducerea, ca n-am inteles decat ultima parte :).
Eu nu pot sa inghit decat ..., nu-mi aduc aminte nimic acuma, poate mai tarziu. Stai linistit, daca vrei te inghit cu mare placere :D.
Vezi ca daca mai stai mult printre ciuhapi nu o sa ne mai intelegi deloc si nu stiu daca te lasa Vadim sa ostezi in arabeste :).

ady_azzuro
4th November 2004, 15:27
ؤث رخقلاثسفه ةشا فع شؤخمخ

Vadim
30th November 2004, 20:18
Vasile, se pare ca ai drumul deschis spre victorie. Ady a fugit in desert si a uitat sa isi ia apa cu el. :D

Sergio
30th November 2004, 21:38
N-are nevoie de apa...doar de laptop. :D

ady_azzuro
2nd December 2004, 17:15
Vadime, n-am fugit nicaieri, sunt inca viu. :D

Sergio
2nd December 2004, 21:24
Ce v-am zis eu? :evil:

fia
20th January 2005, 21:43
Ce ciudat pare acest thread acum... parca e o lupta intre 2 fantome....
Castigator? Never know....

Catalanul
20th January 2005, 21:48
Castigator? Never know....
Vadim :D :evil: daca o tine tot asa intr-o luna il detroneaza pe azzuro :D

Mihai
20th January 2005, 21:57
Lasa vine si Ieppy tare din spate...

inter
20th January 2005, 21:59
fia ... te joci cu focul ...
mai bine ai grija de intern ... decat sa dezgropi subiecte ... la care n-ai avea curajul sa postezi!