PDA

View Full Version : Marius Bilasco in dialog cu suporterii Argesului



Tudose
1st November 2004, 13:19
Unul din cei mai buni jucatori ai Argesului in ultimele confruntari, Marius
Bilasco, intra in dialog cu suporterii Argesului prin intermediul acestui forum.
Autor al unui gol in partida de la Timisoara si a doua in meciul cu Gloria
Bistrita, "Bila" traverseaza un moment foarte favorabil, fiind in prezent
golgeterul echipei in actualul campionat. Atacantul pitestean va raspunde intrebarilor ridicate pe acest subiect pana miercuri.

Marius Bilaşco

Data naşterii - 13 iulie 1981
Înălţime / Greutate - 1,84 metri / 79 kilograme
Jocuri în Divizia A - 71 (până la 31 decembrie 2003)
Goluri în Divizia A - 9 (până la 31 decembrie 2003)
Debut în Divizia A - 24 octombrie 1998, FC Argeş – FC Naţional 1-0 (0-0)
Postul pe care joacă - atacant

Performanţe
- campion naţional de juniori - 1997-1998 cu Sporting Piteşti
- component al naţionalei de juniori - 32 meciuri
- component al naţionalei de tineret - 1 meci
- component al naţionalei de seniori -

Poreclă - Bilă
Alte cluburi - FC Oneşti, FC Baia Mare

vladi
1st November 2004, 13:27
ce coincidenta ca a venit Bilasco :)

Chiar ma intrebam, Marius, dupa ultimele meciuri, nu ti se pare ca poti mai mult decit ai aratat pina acum in Divizia A? Nu vreau sa te ridic in slavi dar la inceput mi se parea ca esti prea lent si neinspirat in fata portii. Acum am inceput sa te simpatizez, e clar ca joci din ce in ce mai bine. Poti si mai bine ? :)

PS Marfa golul cu Timisoara!

Sinn Fein
1st November 2004, 13:34
salut Marius, felicitari pentru evolutia ta din ultima vreme. am cateva intrebari:
- cat mai rezisti sa joci la o echipa care de vreo 3 ani se chinuie sa ramana in A si daca esti tentat sa pleci la alta echipa?
- care este obiectivul echipei IN ACEST MOMENT?
- aveti probleme cu banii, sunt restante de achitat?
mersi fain de (posibilele) raspunsuri si multa bafta cu rapidu, o sa fiu pe stadion sa va incurajez

MariusBilasco
1st November 2004, 14:17
ma bucur foarte mult ca ai inceput sa ma simpatizezi si sa ai incredere in mine .Sper si imi doresc din tot sufletul sa dau mai mult pe viitor.si sa te conving sa vii la cat mai multe meciuri ale echipei.

Tudose
1st November 2004, 14:23
Marius, crezi ca putem merge in Giulesti sa surprindem Rapidul? Argesul e in crestere evidenta de forma, se pare ca v-a revenit si moralul, in timp ce la bucuresteni vor lipsi oameni de baza din aparare, plus ca Dolha a fost foarte nesigur la Craiova.

vladi
1st November 2004, 14:26
Marius, cine iti da cele mai bune centrari din echipa ? (pentru loviturile de cap in special)

MariusBilasco
1st November 2004, 14:33
salut Marius, felicitari pentru evolutia ta din ultima vreme. am cateva intrebari:
- cat mai rezisti sa joci la o echipa care de vreo 3 ani se chinuie sa ramana in A si daca esti tentat sa pleci la alta echipa?
- care este obiectivul echipei IN ACEST MOMENT?
- aveti probleme cu banii, sunt restante de achitat?
mersi fain de (posibilele) raspunsuri si multa bafta cu rapidu, o sa fiu pe stadion sa va incurajez

- Fiecare fotbalist viseaza inca de la incepurile carierei sa ajunga la o echipa de varf ,insa trebuie sa fim realisti.
- Obiectivul echipei esta sa ne clasam in primele 8 echipe .
- probleme cu banii sunt ca peste tot

Multumesc frumos pentru felicitari si astept si alte intrebari ..

Te astept la cat mai multe meciuri ..

MariusBilasco
1st November 2004, 14:35
Marius, cine iti da cele mai bune centrari din echipa ? (pentru loviturile de cap in special)
MAJORITATEA COLEGILOR MEI CENTREAZA BINE..

vladi
1st November 2004, 14:37
da, dar trebuie sa fie unul care e cel mai bun ? Nu cred ca se supara nimeni daca nominalizezi pe cineva...vroiam sa aflu cu cine te intelegi cel mai bine la joc, am vazut ca Moldovan tot schimba formula de joc

si inca ceva..e adevarat ca Moldovan a povestit in vestiar ce scriem pe aici ?

MariusBilasco
1st November 2004, 14:38
Marius, crezi ca putem merge in Giulesti sa surprindem Rapidul? Argesul e in crestere evidenta de forma, se pare ca v-a revenit si moralul, in timp ce la bucuresteni vor lipsi oameni de baza din aparare, plus ca Dolha a fost foarte nesigur la Craiova.


Mergem in Giulesti sa jucam acelasi fotbal pe care l-am jucat in ultimul timp si cred ca va fi bine.

Sinn Fein
1st November 2004, 14:42
chiar asa, ce v-a spus Moldovan dupa ce a intrat pe onlinesport.ro? comentariile sunt destul de acide la adresa lui...
dintre antrenorii pe care i-ai avut pa acum, cu care ai lucrat cel mai bine?

vladi
1st November 2004, 14:43
Marius sper sa faceti un meci bun in Giulesti, pentru ca dupa victoriile din ultima vreme o sa vina multi suporteri ai Argesului la meci...sint destui pitesteni in Bucuresti...de obicei la meciurile cu Nationalul sintem ca acasa :-)

Sinn Fein
1st November 2004, 14:49
vladi, mergem la meci?

vladi
1st November 2004, 14:50
mergem!

Dar nu ne mai ridicam si tipam decit dupa ce valideaza arbitrul golul :-)

Sinn Fein
1st November 2004, 14:51
al nostru sau al lor ? :))

MariusBilasco
1st November 2004, 14:52
da, dar trebuie sa fie unul care e cel mai bun ? Nu cred ca se supara nimeni daca nominalizezi pe cineva...vroiam sa aflu cu cine te intelegi cel mai bine la joc, am vazut ca Moldovan tot schimba formula de joc

si inca ceva..e adevarat ca Moldovan a povestit in vestiar ce scriem pe aici ?


Centrari bune primesc de la Dobre, Stan si Sava... In legatura cu antrenorul nu imi amintesc sa fi auzit asa ceva.

vladi
1st November 2004, 14:55
Ca sa inteleaga si Marius si Tudose, acum citiva ani am fost la un meci in Giulesti, eu si kokojanel stateam la peluza cu rapidistii ca nu aveam loc in alta parte. Si prin minutul 70 daca imi aduc eu bine aminte, la 0-0, a marcat Argesul ...si noi din mijlocul rapidistilor am sarit in sus tipind "Gooool!!!!!!!!".... :happy :happy :happy faza nostima este ca golul a fost anulat, era ofside...se uitau giulestenii la noi, va dati seama :rolleyes: :rolleyes: :-)))) Dar nu am patit nimic :)

MariusBilasco
1st November 2004, 14:58
Marius sper sa faceti un meci bun in Giulesti, pentru ca dupa victoriile din ultima vreme o sa vina multi suporteri ai Argesului la meci...sint destui pitesteni in Bucuresti...de obicei la meciurile cu Nationalul sintem ca acasa :-)


Mergem in Giulesti sa jucam fotbalul pe care l-am jucat in ultima perioada... SI SPERAM SA FIE OK.

Va astept pe stadion...

vladi
1st November 2004, 15:01
Care ti se pare cel mai bun fundas din Divizia A ?

Si pe cine ai vedea tu de la FC Arges chemat la nationala ? Nu spun sa joace titular, ci macar convocat ?

Si daca vrei si tu sa ne intrebi ceva nu ezita :-)

Tudose
2nd November 2004, 10:53
Marius, ce parere ai de tragerea la sorti din Cupa Romaniei? Obiectivul atingerii sferturilor Cupei Romaniei a fost indeplinit, dar nu crezi ca se poate mai mult? Antrenorul Moldovan a afirmat ca doreste sa joace finala, galeria a cerut acelasi lucru. Crezi ca va puteti mobiliza cat mai bine, astfel incat sa treceti de Universitatea Craiova?

DanB
2nd November 2004, 15:30
Marius, profit si eu de prezenta ta pe acest forum pentru a-ti pune o intrebare. Inainte de revenirea de forma a Argesului incepuse sa se vorbeasca de schimbarea conducerii tehnice. Dupa ultimele meciuri bune ale echipei impresia este ca toata lumea s-a calmat, inclusiv cei care scriu aici, desi inca situatia nu este inca roza. Voi, jucatorii, va mai asteptati la schimbari importante in echipa pana la sfarsitul campionatului? Si aici nu ma refer numai la antrenor.
Si inca ceva, clasarea intre primele opt ti se pare un obiectiv suficient de ambitios pentru un jucator cu potentialul tau?

MariusBilasco
2nd November 2004, 17:10
Care ti se pare cel mai bun fundas din Divizia A ?

Si pe cine ai vedea tu de la FC Arges chemat la nationala ? Nu spun sa joace titular, ci macar convocat ?

Si daca vrei si tu sa ne intrebi ceva nu ezita :-)


Coman cred ca ar merita sa fie convocat,mai ales dupa evolutia buna pe care a avut-o la ultimele meciuri.

Ce crezi tu ca lipseste la echipa in momentul de fata?

ultravioletcanada
2nd November 2004, 17:14
Marius, treceti de Craiova? Trageti sa jucati finala?
As mai avea o intrebare, stiu ca nu tine de tine, dar as vrea sa cunosc parerea ta si a celorlalti jucatori (daca se poate). Ce parere ai despre marketing-ul facut de club? De fapt, ce parere ai despre faptul ca el nu exista? Ti se pare normal ca suporterii sa nu aiba de unde cumpara un tricou, un fular sau un calendar cu FC Arges? Chiar nimeni de la club nu se gindeste la asta? :headbang:

vladi
2nd November 2004, 17:17
Coman cred ca ar merita sa fie convocat,mai ales dupa evolutia buna pe care a avut-o la ultimele meciuri.

Ce crezi tu ca lipseste la echipa in momentul de fata?


Sint de acord cu tine in privinta lui Coman..sper ca miine sa primeasca telefonul mult asteptat.

In momentul de fata multe lipsesc echipei..in primul rand o conducere cu o gandire unitara....mi se pare mie ca nu se contruieste nimic la echipa , nu exista o gandire unitara si nici planuri de viitor. (Am urmarit ieri la TV Sport cum Argesul era acuzat de blat in meciul cu Bistrita, si astazi ma asteptam sa vad o reactie din partea conducerii clubului. Dar nimic, tacere!)Asta in ceea ce priveste conducerea. Jucatorilor cred ca le lipseste motivatia de a da cea au mai bun pe teren. Cred ca mai multa presiune din partea suporterilor, conducerii si a presei v-ar ambitiona mai mult.

Poate gresesc, nu spun ca asa este. este doar o parere.

Tudose
2nd November 2004, 17:24
Am sa accentuez si eu asupra necesitatii unei motivatii superioare a celor din teren, pentru ca aici esti si tu direct implicat. Cred ca posibilitati aveti mult mai mari, trebuie sa fiti mai concentrati (sa nu uitam sirul de greseli individuale intamplate in ultimele luni) si cu mai mare incredere si dorinta de victorie. Psihicul joaca un rol foarte important la jucatorii Argesului, si ar trebui profitat de acest moment favorabil, dupa doua victorii. Mergeti in Giulesti cu incredere, pentru ca nu aveti chiar nimic de pierdut, dimpotriva! Voi cauta cateva fotografii si articole de la ultimele noastre victorii in Grant si le voi pune aici, pentru ca sa fiti stimulati si sa simtiti ca se poate!

Darkslowstar
2nd November 2004, 17:32
Cand o sa intrerupeti seria meciurilor "amicale" cu Bistrita? Ca ati mai ramas printre ultimele echipe din A care mai practica regulat astfel de murdari (parca si cu Nationalul sezonul trecut).

ultravioletcanada
2nd November 2004, 17:47
ma, tu ai o obsesie? cind cei din fruntea clasamentului vor inceta sa traga sforile, atunci vor inceta si meciurile strategice. :mda:

Darkslowstar
2nd November 2004, 17:50
Da, am o obsesie. Imi pare rau sa vad o formatie cu traditia Argesului ramanad una din ultimele bastioane ale Cooperativei, alaturi de gloria bistrita. Probabil pana nu este retrogradata vreo echipa nu se potolesc.

ultravioletcanada
2nd November 2004, 17:57
ai cuvintul meu de onoare ca nu as avea nimic impotriva sa retrogradeze argesul daca asa s-ar sfirsi cu meciurile aranjate. dar din cite imi aduce eu aminte, in ultimul an, in afara de argesul si gloria au fost acuzate mai fatis sau mai voalat de meciuri strategice: dinamo, steaua, poli, national, craiova, apulum....si altele. deci, pe cine retrogradam? mizeria e mult prea mare, si cred ca intr-un fel e si o "oglinda" a societatii. de ce sa muncim, cind se poate si altfel :headbang:
oricum, cred ca am deviat de la subiect...

Tudose
3rd November 2004, 00:03
Marius, am promis ca, pentru a va ridica moralul, voi afisa fotografii si texte ale unor victorii importante ale Argesului contra Rapidului. Acestea pot fi vazute aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5041

Sinn Fein
3rd November 2004, 12:15
Marius, ai participat la vreun blat? Poti sa raspunzi numa cu da sau nu, si daca da (si poti sa ne spui) la cate si la care :))

lucas1977
3rd November 2004, 14:00
Nu cred ca e asa usor sa raspunzi la intrebari de genul asta in public.

MariusBilasco
3rd November 2004, 14:55
Marius, treceti de Craiova? Trageti sa jucati finala?
As mai avea o intrebare, stiu ca nu tine de tine, dar as vrea sa cunosc parerea ta si a celorlalti jucatori (daca se poate). Ce parere ai despre marketing-ul facut de club? De fapt, ce parere ai despre faptul ca el nu exista? Ti se pare normal ca suporterii sa nu aiba de unde cumpara un tricou, un fular sau un calendar cu FC Arges? Chiar nimeni de la club nu se gindeste la asta? :headbang:


Dupa doua semifinale pierdute,cred ca ar fi timpul sa jucam si noi o finala.Eu unul as vrea foarte mult sa castig un trofeu cu Fc Arges.
Referitor la marketing-ul facut de club,acesta lasa de dorit.Eu acasa am putine lucruri personale cu Fc Arges,iar noi jucatorii suferim alaturi de voi la capitolul asta.

MariusBilasco
3rd November 2004, 15:00
Marius, ai participat la vreun blat? Poti sa raspunzi numa cu da sau nu, si daca da (si poti sa ne spui) la cate si la care :))


Eu nu am participat si de cand sunt la Fc Arges nu am auzit sa se discute de asa ceva.

vladi
3rd November 2004, 15:04
Referitor la marketing-ul facut de club,acesta lasa de dorit.Eu acasa am putine lucruri personale cu Fc Arges,iar noi jucatorii suferim alaturi de voi la capitolul asta.

Pai asta mie mi se pare ca este o dovada a faptului ca cei din conducere sint interesati doar de banii din vinzarea jucatorilor, nu sa conduca un club cu adevarat profesionist ,care isi atrage veniturile din tot ce inseamna imagine. Este foarte simplu,materiale promotionale inseamna suporteri mai multi, suporteri mai multi inseamna bani mai multi, bani mai multi inseamna contracte mai mari pentru jucatori, jucatori mai buni si mai multumiti inseamna performante mai bune. Performante mai bune inseamna suporteri mai fericiti. :-)))) este ca si cu circuitul apei in natura :-D

Sinn Fein
3rd November 2004, 15:19
si mai e o chestie legata de organizare la club: intrarea pe stadion. numa io stiu de cate ori am intrat fara sa platesc sau am dat 20,000 la un agent 007 care pazea pe acolo sa-si ia si el seminte. ar trebui sa existe un sistem bine pus la punct, cine vrea sa vina sa plateasca. nu sunt de acord cu opinia conform careia daca acel club pune la punct un sistem bun de incasare a banilor, se va reduce numarul suporterilor. cei care vin mereu vor plati si se vor strange mai multi bani. si de aici poate incepe acel circuit al lui vladi. despre fc arges se aude numa ca mai vinde sau e pe cale sa vanda 2-3 sub 19 ani, adica am devenit pepiniera (mai ales a stelei, cum bine zicea un co-trivalean). nu mi se pare normal. sunt multi care ar cumpara (ma numar printre ei) tricouri de la club, fanioane, sepci, etc...dar nu se face nimic. pacat

MariusBilasco
3rd November 2004, 15:21
Marius, profit si eu de prezenta ta pe acest forum pentru a-ti pune o intrebare. Inainte de revenirea de forma a Argesului incepuse sa se vorbeasca de schimbarea conducerii tehnice. Dupa ultimele meciuri bune ale echipei impresia este ca toata lumea s-a calmat, inclusiv cei care scriu aici, desi inca situatia nu este inca roza. Voi, jucatorii, va mai asteptati la schimbari importante in echipa pana la sfarsitul campionatului? Si aici nu ma refer numai la antrenor.
Si inca ceva, clasarea intre primele opt ti se pare un obiectiv suficient de ambitios pentru un jucator cu potentialul tau?

Nu stiu daca se vor mai lua masuri,dar eu unul cred ca se vor mai schimba unele lucruri.
Obiectivul meu este mult mai ambitios si cred ca Fc Arges ar trebui sa fie mult mai sus in clasament.

MariusBilasco
3rd November 2004, 15:27
Cand o sa intrerupeti seria meciurilor "amicale" cu Bistrita? Ca ati mai ramas printre ultimele echipe din A care mai practica regulat astfel de murdari (parca si cu Nationalul sezonul trecut).

Eu nu stiu nimic de asa ceva,te rog sa ma crezi.

vladi
3rd November 2004, 15:31
Marius, stiu ca ai prins si nationala de tineret..cine era antrenor atunci ?

si inca o intrebare...iti mai aduci aminte golul marcat impotriva Argesului ?:-))

MariusBilasco
3rd November 2004, 16:05
Marius, stiu ca ai prins si nationala de tineret..cine era antrenor atunci ?

si inca o intrebare...iti mai aduci aminte golul marcat impotriva Argesului ?:-))

Golul marcat impotriva Argesului ramane o amintire foarte frumoasa din viata mea.
Antrenor la echipa nationala de tineret din aceea perioada era Ion Moldovan.

Tudose
15th March 2005, 22:02
Marius a facut un joc foarte bun impotriva Universitatii Craiova, marcand un gol cu o frumoasa lovitura de cap si avand si o mare ratare la inceputul reprizei a doua.
Marius, cum a fost la Valcea? Povesteste-ne cum s-a vazut din teren. Avem sperante de la tine in continuare, pentru ca ai aratat o forma buna si o pofta de joc deosebita.

MariusBilasco
16th March 2005, 22:25
Ma bucur mult ca am reusit sa marchez impotriva "U" Craiova,iar despre meci pot sa-ti spun ca a fost unul de o calitate ridicata si sper ca prin acesta partida sa aratam ca este un nou inceput pentru FC Arges.In continuare imi doresc sa am aceleasi prestatii si sa continuam seria buna de rezultate.

inter
16th March 2005, 22:44
sa ma bag si eu in discutie ..."meci de calitate ridicata" ...hmmmm , mira-m-as , puteati sa faceti scor cu o "epava" care n-a jucat nimic!

Tudose
16th March 2005, 23:35
inter, probabil ca "meciul de calitate ridicata" s-a datorat macar uneia din combatante. Eu am fost acolo si mi-a placut, a avut ritm si incordare in final.

inter
16th March 2005, 23:39
Tudose , te cunosc, nu te apuca sa faci "caterinca" ... putea "finalul meciului" sa mai dureze 3 zile ca in cel mai fericit caz pt. noi tot asa ramanea scorul!

vladi
17th March 2005, 13:55
Bila, ma bucur ca nu ne-ai dezamagit nici de data asta.....cred ca ti-ar trebui mai multa incredere in tine, sper sa nu te superi ca spun asta, nu mi-o lua in nume de rau.

Vroiam sa te intreb cum te simti acum cu Sorin Cartu fata de perioada in care la echipa era Ion MOldovan...nu vreau sa faci o comparatie intre ei, ci ma refer la stilul de joc pe care cei doi l-au adoptat.

PS Mi s-a parut mie sau Cirtu a pregatit partida, cel putin in prima repriza, pe atac, luind pe toata lumea prin surprindere ?

CoolRain
17th March 2005, 14:26
Marius, ai jucat in amicalul pe care FC Arges l-a castigat cu 1-0 impotriva lui CSM Ramnicu-Valcea? Stii ceva de echipa asta? Are valoare, crezi ca va promova?
Mersi.

Vulturul
19th March 2005, 22:31
Cârţu i-a dat lecţii lui Bilaşco
Fost atacant de mare valoare, cu 107 goluri în Divizia A şi 11 goluri în cupele europene, Sorin Cârţu ţine lecţii separate de tehnică a vârfului cu atacanţii Argeşului. După ce i-a explicat lui Tănasă să joace cu capul sus, şi să nu se mai complice inutil în faţa porţii, lucru reflectat de pofta de gol a acestuia, Cârţu l-a mai învăţat şi pe Bilaşco ceva: cum să tragă la poartă din apropierea porţii.
Obiect de studiu: ratarea de la Craiova
La scorul de 2-0, Bilaşco a avut în repriza a doua a meciului de la Rm. Vâlcea cea mai mare ocazie a meciului. Găsit perfect cu o centrare a lui Negoiţă, Bilaşco a făcut stop pe piept în careu, a lăsat mingea să cadă şi a tras peste poartă. Cârţu i-a explicat că a procedat greşit, şi i-a şi exemplificat. „I-am spus că o preluare pe piept în mijlocul careului trebuie urmată imediat de controlul mingii pe coapsă, sau pe laba piciorului, pentru că balonul trebuie atenuat tot cu o parte a corpului. Bilaşco a lăsat mingea să cadă pe pământ şi a tras. Total greşit! Dacă a ales această soluţie, trebuie să se trântească la pământ, şi să reia din cădere, cu voleu. Aceasta ar fi fost continuarea perfectă”.

Sursa:Top

Marius, cum comentezi?

Tristan
24th March 2005, 12:58
Marius, eu de la galerie am vazut ca la faza premergatoare golului lui Badescu a fost 11 m la Andrei (Prepelita), dar salomir :sleep: a lasat faza sa continue, a urmat o combinatie pe stanga intre Nanu si inca unul de la ei, mingea a ajuns la Tanase care l-a deschis pe Badescu in adancime si cel din urma a inscris. Tu din teren ce ai vazut? A fost sau nu 11 m la Andrei atunci?
Nu in ultimul rand felicitari pentru pasa data lui Cipri Tanasa la egalare. /hello

MariusBilasco
28th March 2005, 20:12
Bila, ma bucur ca nu ne-ai dezamagit nici de data asta.....cred ca ti-ar trebui mai multa incredere in tine, sper sa nu te superi ca spun asta, nu mi-o lua in nume de rau.

Vroiam sa te intreb cum te simti acum cu Sorin Cartu fata de perioada in care la echipa era Ion MOldovan...nu vreau sa faci o comparatie intre ei, ci ma refer la stilul de joc pe care cei doi l-au adoptat.

PS Mi s-a parut mie sau Cirtu a pregatit partida, cel putin in prima repriza, pe atac, luind pe toata lumea prin surprindere ?
Sa stii ca parerea ta am analizat-o si pot sa-ti spun ca ai dreptate si as vrea pe viitor sa nu dezamagesc.Despre antrenori pot sa-ti spun ca au stiluri diferite si cu asta tragi tu o concluzie!

MariusBilasco
28th March 2005, 20:20
Marius, eu de la galerie am vazut ca la faza premergatoare golului lui Badescu a fost 11 m la Andrei (Prepelita), dar salomir :sleep: a lasat faza sa continue, a urmat o combinatie pe stanga intre Nanu si inca unul de la ei, mingea a ajuns la Tanase care l-a deschis pe Badescu in adancime si cel din urma a inscris. Tu din teren ce ai vazut? A fost sau nu 11 m la Andrei atunci?
Nu in ultimul rand felicitari pentru pasa data lui Cipri Tanasa la egalare. /hello
Ma bucur ca sunteti alaturi de noi si chiar imi place noua fata a galeriei.Referitor la intebarea ta,pot sa-ti sincer ca nu prea a fost(fie vorba intre noi). Va astep mai des la stadion,nu numai la meciuri.

MariusBilasco
28th March 2005, 20:24
Marius, ai jucat in amicalul pe care FC Arges l-a castigat cu 1-0 impotriva lui CSM Ramnicu-Valcea? Stii ceva de echipa asta? Are valoare, crezi ca va promova?
Mersi.
Nu am jucat, dar am auzit ca ne-au pus ceva probleme si ca au cativa jucatori de valoare.M-as bucura si eu sa promoveze.

MariusBilasco
28th March 2005, 20:32
Cârţu i-a dat lecţii lui Bilaşco
Fost atacant de mare valoare, cu 107 goluri în Divizia A şi 11 goluri în cupele europene, Sorin Cârţu ţine lecţii separate de tehnică a vârfului cu atacanţii Argeşului. După ce i-a explicat lui Tănasă să joace cu capul sus, şi să nu se mai complice inutil în faţa porţii, lucru reflectat de pofta de gol a acestuia, Cârţu l-a mai învăţat şi pe Bilaşco ceva: cum să tragă la poartă din apropierea porţii.
Obiect de studiu: ratarea de la Craiova
La scorul de 2-0, Bilaşco a avut în repriza a doua a meciului de la Rm. Vâlcea cea mai mare ocazie a meciului. Găsit perfect cu o centrare a lui Negoiţă, Bilaşco a făcut stop pe piept în careu, a lăsat mingea să cadă şi a tras peste poartă. Cârţu i-a explicat că a procedat greşit, şi i-a şi exemplificat. „I-am spus că o preluare pe piept în mijlocul careului trebuie urmată imediat de controlul mingii pe coapsă, sau pe laba piciorului, pentru că balonul trebuie atenuat tot cu o parte a corpului. Bilaşco a lăsat mingea să cadă pe pământ şi a tras. Total greşit! Dacă a ales această soluţie, trebuie să se trântească la pământ, şi să reia din cădere, cu voleu. Aceasta ar fi fost continuarea perfectă”.

Sursa:Top

Marius, cum comentezi?Ai perfecta dreptate.M-am gandit mult la aceasta ratare si am invatat ceva din ea.pe viitor sper sa invat cat mai multe de la domnul Cartu.

flo
29th March 2005, 10:03
Cum comentezi plecarea lui Coman?Se simte lipsa lui?
Un nou antrenor,un nou leader de echipa,un nou(si vechi in acelasi timp)portar.O noua echipa?

Tristan
4th April 2005, 23:26
Marius, de curiozitate am intrat pe thread-ul de transferuri al celor de la Steaua, si cativa suporteri acolo sugerau ca tu ai fi atacantul de careu pe care Zenga il dorea, ca ai marcat 8 goluri la noi si mai multe argumente spre un posibil transfer in Ghencea. Sincer tu cum comentezi? Adica mai mult doresc sa te intreb daca se pune problema sa schimbi si tu ambianta la vara :headbang: . dar sa imi(ne) raspunzi sincer, nu cu clisee gen "pentru fiecare fotbalist este o onoare sa joace la Steaua", pentru ca :ok: nu vad de ce n-ar fi o onoare sa joci si la FC Arges. Dar te rog mult sa fii sincer, pentru ca oricat ar fi de crud adevarul, cred ca merita sa fie spus

cristian80
5th April 2005, 12:48
Marius,cu cine mai vorbesti dintre fostii colegi? :)

vladi
7th April 2005, 15:28
Bila, iti urez pentru meciul cu Sportul cit mai multe centrari bune pe frunte! Adversarii stiu de ce :-D :-D :-D

esku
26th April 2005, 01:24
Bila sper sa dai multe goluri.....imi doresc mult sa redevii atacantul de care se temea orice aparare.....capul sus pe teren...gaseste cea mai buna solutzie.....park joci un pik crispat in ultima vreme.....Sper sa itzi revii! :ok: