PDA

View Full Version : Cupa Romaniei - sferturi de finala



Pages : [1] 2

Vadim
1st November 2004, 13:18
Discutii inainte si dupa sferturile de finala.
Partidele sint:
Dinamo - Dacia Unirea Braila, Universitatea Craiova - FC Arges, Otelul - Farul si Sportul - FC National.

Partidele vor avea loc în sistem tur-retur, pe 10 noiembrie, de la ora 14.00 şi pe 1 decembrie, de la ora 12.00.

Vietnam
1st November 2004, 13:24
Hotariti-va pe care thread discutam ca mai este unul deschis de Ieppy! Poate cadeti de acord!

ieppy
1st November 2004, 13:35
pe asta ca are si poll. Alalalt l-am sters,

suporterita
1st November 2004, 13:50
bucurie mare pentru ciini, au picat cu o divizionara B ,dar sa nu da-ti tare din coada, sa nu ramine-ti fara ea.despre celelalte,sansele sunt egale.transformarea ce are loc in avatarul lui Ieppy este oare profunda?dintr-un ciine feroce s-a transformat intr-unul de companie?

Ultras
1st November 2004, 14:11
Am picat cu National-ul... Hm.. E bine. Sanse 50 - 50 pentru a ajunge in semifinale.

RstInPc
1st November 2004, 14:35
Meci aparent usor pentru Dinamo, insa Dacia pare a fi revelatia actualei editii a cupei. Maaare atentie !
Dintre celelalte echipe, cel mai mult imi doresc sa se califice Sportul.

vlad1607
1st November 2004, 14:37
Am avut o presimtire ca o sa cadem cuBraila..s-a confirmat :) Mai am inca una : DINAMO castiga Cupa ! :D FORZA CAINII !!

CNIGA
1st November 2004, 14:44
Craiova se va intilni cu Dinamo in finala si se vor razbuna.

Vietnam
1st November 2004, 14:47
Hmm daca a nimerit orbul Braila reciproca nu se poate ? Sa nimereasca Braila poarta dinamovista? Chiar de mai multe ori? Ba se poate ....

Eu doar ca sa provoc anumiti indivizi scrisai ca se califica Braila ( 1 % SANSE ).Sper sa se asemene cu pronosticul suporterului care la Campionatul European , din incapatinare sau naivitate a pariat ca,, cistiga Grecia . :rolleyes:
Cum am comunicat pe alt thread exista posibilitatea ca semifinalistele sa fie Craiova, National, Otelul si .... si .....Braila sau Dinamo :evil:.
EU sper sa nu fie ciini! Doar pentru placerea de a citii postarile dinamovistilor dupa ratarea calificarii.
Slabe sanse, intradevar , dar nimeni nu ne impiedica sa speram! :p

ultras_sportul
1st November 2004, 14:48
Disputa tur retur de mare lupta cu sanse egale pentru ambele echipe. Sa speram ca ambele partide vor fi lipsite de erori de arbitraj pentru a nu apare nedoritele eliminari.

sotostone
1st November 2004, 14:51
"Craiova se va intalni cu Dinamo in finala"
dar
"cine" se vor razbuna: Craiova se vor razbuna? sau...
Dinamo se vor razbuna?

si acum pe bune: Daca se va razbuna Craiova ... ce va razbuna?????
si daca se va razbuna Dinamo ce va razbuna... probabil pe Dinamo II sau ai vrut sa spui altceva si eu unul nu inteleg !?

ieppy
1st November 2004, 14:51
bucurie mare pentru ciini, au picat cu o divizionara B ,dar sa nu da-ti tare din coada, sa nu ramine-ti fara ea.despre celelalte,sansele sunt egale.transformarea ce are loc in avatarul lui Ieppy este oare profunda?dintr-un ciine feroce s-a transformat intr-unul de companie?
de ce? vrei sa ma scoti la plimbare? :D

Vietname, ai tot dreptul sa speri, insa stii cum e, pe degeaba. :D

gicu
1st November 2004, 14:53
ete ca atacantul brailean (Bucureanca...sau ceva de genul asta) stia el ceva :D Acu' poate sa dea si gol...golul de onoare:)

Paul
1st November 2004, 14:59
Buteseaca si va seaca

ieppy
1st November 2004, 15:01
Bravo paul'''.

primesti premiul pentru cel mai inteligent post al zilei.

Premiul iti va fi inmanat in cimitirul ghencea la ora 19:00. sa nu intarzii ca nu iti mai primesti premiul.

Vietnam
1st November 2004, 15:04
Ieppy : "Vietname, ai tot dreptul sa speri, insa stii cum e, pe degeaba. "


Nu chiar, cu ocazia asta irit sufletele sensibile de dinamovisti ( persoanele care nu se afla in tara se exclud! :rolleyes: ) care vor face spumite la gurita in graba de a-mi spune ce fraier si naiv sunt ca sper asta, eventual sa incerce sa-mi sara chiar la beregata. Dar eu stiu ca fiorii fricii au inceput sa se strecoare in oasele dinamovistilor.Se vede clar dupa pozitia cozii, bagata intre picioare si cu urechile date pe spate. Doar latraturile haitei ii fac sa nu tremure din toate incheieturile. Groaza a inceput sa se strecoare in sufletele lor negre in cerul gurii ... :evil: Sa fii eliminat de Braila, o echipa din B... ce umilinta! Cosmarul este real! Este doar o chestiune de timp ..... :drak:

( Asta ca tot fu Hallowen-ul ieri)

ieppy
1st November 2004, 15:07
interesanta poveste. Pacat ca e de S.F. Altfel as fi mai ingrijorat de meciul cu Arges ca aia e in forma. :D

Uite iti dau un sfat, vezi ca e Marius Bilasco azi pe forum(la noi aici pe ols) pe subforumul Arges. Du-te repede si roagal sa nu va dea prea multe goluri ca iar incepe Dinel sa vanda echipa lui Mititel si Badea sa faca schimb de locuri cu rednic. :D

vlad1607
1st November 2004, 15:12
Paulica esti tare...visator :D Sa te uiti bine la fnala Cupei ca oricum Dinamo o castiga :D sa nu te deprimi prea tare

Vietnam
1st November 2004, 15:17
Bine, bine cum vrei tu Ieppy ...... :cool: ia uite, aparu deja un pestisor prin zona... dar vad ca nu a sarit la momeala mea .... inca :evil:

Ps. Noi suntem pe locul 12 ce pretentii aveti voi de la noi??? :happy

ieppy
1st November 2004, 15:18
pai daca esti profesionist inseamna ca stii ca primul lucru care il aduci cu tine la pescuit e rabdarea. :D

Sincer, nici o pretentie, poate doar sa iesiti din cupa ca sa il vad pe ady latrand. Altceva nimic. :D

Vietnam
1st November 2004, 15:22
Ma, Ady nu latra, asta face "pestele" asta .... Ady doar imita glasul prazului! :D

Pina la urma fiecare are cam acelasi scop :evil: doar echipele difera ...

Si la pescuit cel mai important lucru este ...berea... nu rabdarea! Si sa ai ceva bani cash la tine ca aia care au prins peste nu accepta cardurile! :D

ieppy
1st November 2004, 15:26
cam asa ceva. :D

Catalanul
1st November 2004, 15:30
cred ca mai departe vor merge urmatoarele echipe: Dinamo (din pacate :mda: ), Sportul /hello, Craiova :) si Otelul ;)

Vietnam
1st November 2004, 15:41
Sportul? Este in forma dar .... nu stiu daca pot face fata Nationalului. Sau poate ca acum ca au pierdut primul loc , moralul bancarilor o sa scada la un nivel atit de jos incat sa nu-i mai intereseze Cupa? Putin probabil ...dar nu imposibil

ieppy
1st November 2004, 15:43
National va bate pe Sportul in Cupa. NAtional a avut o forma slaba in ajunul meciului cu steaua si acum surprize, surprize, isi va reveni dintr-o data la forma de la inceputul sezonului.

Ultras
1st November 2004, 16:03
Nationalul a fost umilit de Steaua aseara, aceeasi poveste s-ar fi putut intampla si in meciul de campionat dintre Sportul si National din Regie. La pauza, daca nu ratam, putea fi usor 4-0... Oricum cum am mai spus nici un meci nu seamana cu altul

sotostone
1st November 2004, 16:12
Vietname ai mai vazut peste care sa te faca? trage de guta sa crezi tu ca a muscat momeala si tu scoti undita cu acul gol.... gol la fel de gol cum va da Bilasco in sferturi in cupa!
:evil:

vlad1607
1st November 2004, 16:16
Argesu lupta Argesu'..o sa fie meci interesant in care Prepelita si Bilasco o sa inscrie din nou..oricum ideea e ca Argesu o sa dea cu un gol mai mult decat Craiova :D

Vietnam
1st November 2004, 16:21
Bravo v-ati strans amindoi aici. Corect, asa va fi cum ziceti voi... problema va fi ca unele vor fi autogoluri la argeseni! Asa ca .... :degete: Craiova va trece mai departe. Dinamo nu! Obisnuiti-va cu gindul asta ! Sunteti tineri... se poate si mai rau! :evil:

Pacala
1st November 2004, 16:22
cum toata lumea se astepta, dinamo a..."cazut" cu Braila. Si totusi, Braila nu are nimic de pierdut, mari diferente valorice nu sint in fotbalul romanesc, Braila n-are grija promovarii si retrogradarii, pentru ei este evenimentul nr1 si sint foarte concentrati asupra acestor meciuri.

Craiova-Arges, meci interesant, astept ca Universitatea sa invinga chiar in ambele partide.

Sportul-National meci echilibrat, national pare totusi favorita datorita lotului superior

Otelul-Farul cel mai echilibrat meci dupa pararea mea, cred ca se duce Cartu care are o experienta superioara in astfel de meciuri

methos
1st November 2004, 16:29
Craiova se va intilni cu Dinamo in finala si se vor razbuna.
cine pe cine se razbuna?

sotostone
1st November 2004, 16:35
[..] :degete: Craiova va trece mai departe. Dinamo nu! [..]
Probabilitatea sa se intample asa ceva e atat de mica incat mie mi-ar fi frica sa prezic:evil:
si aporopo:
ai scris :degete: Craiova ! nu trebuia un punct acolo??? sa nu inteleaag cineva altceva!
:evil:

Bancaru
1st November 2004, 16:35
Ii mananca National pe Sportul in Cotroceni. O sa fie asa cum a fost meciul cu Argesul tot in cupa, acum 2 ani. Le-a dat 4 si i-a linistit.
Ce nesimtire!

ultras_sportul
1st November 2004, 16:38
O sa vedem cine e mai bun la ora celor doua partide, e aberant sa ne dam cocosi in acest moment, parca suntem Nastase si Basescu :o:

vasile314tzurka
1st November 2004, 16:39
bancare, vezi sa nu se-nece... sportul nu e argesul de luat 4 asa pe nepusa masa. eu as crede ca aici a fost finalul nationalului in cupa. imi pare rau dar asa ma gindesc ca va fi:)

p.s. nastase cocos? ei na. cel mult gainusa:)

Vietnam
1st November 2004, 17:05
Probabilitatea sa se intample asa ceva e atat de mica incat mie mi-ar fi frica sa prezic:evil:
si aporopo:
ai scris :degete: Craiova ! nu trebuia un punct acolo??? sa nu inteleaag cineva altceva!
:evil:

Vad ca te omoara grija de Craiova! :rolleyes: Dar oricum daca tu consideri ca i-am aratat "degetelele" echipei mele preferate , simte-te bine si considera varianta asta adevarata.
Eu credeam ca si un individ cu IQ limitat drastic la 10, intelege ce am vrut sa spun. Dar s-ar putea sa ai dreptate, niciodata sa nu supraevaluezi puterea de intelegere a unui individ , cu atit mai mult cu cat este si dinamovist. Limitele sunt evidente. Imi cer scuze ca v-am supraevaluat inteligenta .... trebuie sa recunosc ca am gresit. De acum inainte va voi evalua IQ-ul la 5. Cred ca este acoperitor... :D Orice dinamovist care reuseste sa demonstreze ca poate sa depaseasca aceasta cifra va fi considerat un "geniu" si va ocupa un loc de cinste alaturi de Raducioiu !!!!
Ieppy este "o rara avis" si nu intra in aceasta categorie alaturi de plebe. :ok: El se afla la categoria fiinte umane. :)

ieppy
1st November 2004, 17:09
Vietname, aici trebuie sa te corectez. Sa stii ca soto e valabil. A facut si el un sto micut si tu ai sarit ca ars. Se pare ca stie sa pescuiasca mai bine ca tine. :D

Vietnam
1st November 2004, 17:15
Da cine a zis ca stiu sa pescuiesc? :D Eu doar ma duc la peste, ce se intimpla acolo este altceva. :happy
Soto zici ca este baiat valabil...eu am mai avut ceva contre cu el pe alte threaduri. Poate am exagerat eu si mi s-a pus pata prea tare pe el .... Sper ca ai dreptate si ca eu am gresit! Timpul si postarile noastre vor decide. :)
Bafta! :ok:

ieppy
1st November 2004, 17:16
sa inteleg ca tu te duci numai sa te incalzesti la peste? Una mica votca? Una mica zi departe de nevasta si de treburile casnice?

Tu nu esti pescar, pleaca de aici. :D

Vietnam
1st November 2004, 17:17
Da stiu sa mint ca un pescar! :D
Si ma duc la balta CU NEVASTA ALATURI !
Si ea sta ca batul in balta si cu sticla linga! Problema este ca de obicei eu beau si ea prinde peste! :happy Eu zic ca este bine nu prea imi convenea prea mult viceversa! :o:

ieppy
1st November 2004, 17:19
macar ai invatat ceva la peste. :D

Bancaru
1st November 2004, 17:26
Vasile si Ultras, ce as putea sa spun eu in favoarea echipei mele care vine dupa un rusinos 5-1? Si nu numai atat dupa un meci lamentabil. Asa suntem noi in general: ne lasam influentati de ultimele trairi. Ultras a vazut ca Nationalul a inghitit 5 hapuri si nici nu o durea capul, gata a sarit sa dea cu bata in balta. Vasile, tu probabil ca esti prea bucuros pentru spectacolul oferit aseara in Ghencea de el presidente Gigi ca sa realizezi ca mai sunt si greseli. Si eu as fi fost la fel, poate.
Acum sunt destul de suparat ca sa dau replici pertinente. M-a usturat la cur rezultatul de aseara.

corinutza_88
1st November 2004, 17:38
pai sa vedem !
U craiova bate
dinamo cred ca bate desi are si alte posibilitati(braila lupta pana la moarte:))
nationalul bate 50%(desi dupa meciul cu steaua parca e alta echipa,dar sportu nu e steaua)
si la otelul cu farul nu stiu!cred ca farul va merge mai departe!

Vietnam
1st November 2004, 17:38
Pentru Bancaru'

He he pe mine m-a mai calmat, ca noi am furat-o cu 5-0. E drept ca ma legam de faptul ca noi am jucat in 10 oameni dar ... rezultatul ramine si rusinea la fel. La voi a fost mai nasol , cu ocazia asta ati pierdut si locul I, si in plus stelistii parca mai au si un joc in minus.... Asta este fotbalul!
Las' ca va reveniti voi!

Bancaru
1st November 2004, 17:49
Pentru Bancaru'

He he pe mine m-a mai calmat, ca noi am furat-o cu 5-0. E drept ca ma legam de faptul ca noi am jucat in 10 oameni dar ... rezultatul ramine si rusinea la fel. La voi a fost mai nasol , cu ocazia asta ati pierdut si locul I, si in plus stelistii parca mai au si un joc in minus.... Asta este fotbalul!
Las' ca va reveniti voi!
Pe mine nu ma bucura ca unii au luat-o cu 5-0 altii cu 1-0 sau mai stiu eu ce. Asta este ultima mea declaratie legata de meciul cu Steaua: Nationalul nu a jucat nimic. A facut cel mai slab meci in partida cea mai importanta. Locul 1 il pierdeau ei oricum.
Cat despre meciul cu Sportul spun asa (acum ca sunt mai calm): meciul incepe de la 0-0. Palmaresul din tur indreptateste pe studenti sa creada ca au prima sansa. Jocul da dreptate Nationalului. Vedem...

Vietnam
1st November 2004, 17:53
Nu este o chestie de bucurat ci pur si simplu era o observatie. PE MINE m-a calmat, pe tine nu avea cum. In cupa insa presimt ca o sa jucati semifinala cu ... Braila :D

ieppy
1st November 2004, 17:56
bey, dar tu esti depasit rau de tot de evenimente. poate ar trebuii sa nu mai postezi azi. :D

Vietnam
1st November 2004, 18:07
Poate .... eu continui sa sper. :happy
Apropo Ieppy cum comentezi cele trei infrangeri consecutive ale echipei Dinamo? Cu Otelul, cu Braila si cu Craiova? :drak:

Hai ma nu te supara :) , postez in genul "suporter" tinar al lui Steaua/Dinamo!!! Aroganta si lipsa totala de logica! :happy

Asta este ultimul post pe ziua de azi....ba nu uite doua fete cunoscute vlad si soto .... ii mai tachinez nitel si ma duc. Strasnic mai tachinez! :D

ieppy
1st November 2004, 18:09
Hahahahaha. Cam asta e comentariul la cele trei infrangeri consecutive. IN rest, ti-am pus deja cum e cu speranta.

gigel_bucur
1st November 2004, 18:09
Cat despre meciul cu Sportul spun asa (acum ca sunt mai calm): meciul incepe de la 0-0. Palmaresul din tur indreptateste pe studenti sa creada ca au prima sansa. Jocul da dreptate Nationalului. Vedem...

la ce joc te referi? la ala din Regie? la ala cu Farul sau la ala cu Steaua?
in Regie putea fi 4-ZERO la pauza si n-ar fi mirat pe nimeni, pt. meciul de aseara cel mai bland cuvant care-mi vine in cap este... penibil.
eu zic ca este un meci cu 50% pt. fiecare, vezi ca sunt baiat bun si v-am umflat sansele? :evil: fara suparare...

noheart
1st November 2004, 18:11
bate si rupe tot national

gigel_bucur
1st November 2004, 18:23
incearca sa traduci ce-ai vrut sa spui :) altfel nu pot sa-ti dau dreptate :drak:

fia
1st November 2004, 18:24
@noheart: La fel ca si aseara...
National a fost un foc de paie care se stinge (s-a stins)

EDMOND_
1st November 2004, 18:28
Ieppy , am avut dreptate ... am zis ca parca vad ca o sa cadeti cu Braila... cum naiba se face ca multi utilizatori au avut aceasta presimtire!?

ieppy
1st November 2004, 18:30
Asa e edmond. A fost trucata tragerea la sorti. Altceva? Sau esti multumit cu raspunsul meu. :)

Cu ce se trateaza scenarita?

fia
1st November 2004, 18:31
Pai erau sanse de 25%...

ieppy
1st November 2004, 18:33
si ce daca mai fia, nu e normal ca Dinamo sa pice cu Braila. Trebuia sa pice cu Craiova, dar din pacate a fost o greseala si craiova a fost in rpima grupa valorica, parca. :)

fia
1st November 2004, 18:42
Pai eu voiam sa-i zic lui Edmond ca nu e cine stie ce ca a zis el ca picati cu Braila, ci ca probabilitatea era destul de mare, si ca a nimerit.

EDMOND_
1st November 2004, 18:54
Pai nu numai eu , erau multi cei care puteau sa faca pariu ca se va intampla asa ceva.
Daca astia de la casele de pariuri acceptau un astfel de pariu as fi pariat o suma mare ..asa am castigat doar zece beri , prietenul meu Vali nu a vrut sa parieze mai mult.a Zis ca si asa risca...

ieppy
1st November 2004, 19:00
asta e. Vorba lui fia. La o probabilitate de 25% as face si eu pariu. Mare chestie.

Vadim
1st November 2004, 19:03
Adica a fost trucata tragerea? In ce sens? Ca Dinamo sa bata apoi pe Braila sau invers?

dlgicu
1st November 2004, 19:11
Pt. Ieppy si Vadim: a fost trucata in sensul in care s-au alcatuit din nou 3 (TREI) grupe valorice din 8 (OPT) echipe, una de 3 echipe (de ce nu 4, de ce nu alta cifra???), una de 4 si una cu o echipa: Dacia Unirea Braila. Altfel spus: brailenilor, ati avut tupeu sa treceti atatea tururi? ia jucati voi cu una dintre primele 3 clasate de anul trecut care au mai ramas in cursa!
Asadar Dinamo avea 33% sanse sa pice cu Braila, si a picat. Sa traiasca FRF-ul!
Si sa nu ne mai ascundem dupa deget ca "asa s-a tras la sorti"... parca erau si multe variante dupa ce a aranjat FRF-ul echipele cum a vrut muschii lui.

ieppy
1st November 2004, 19:13
pai daca aia de la FRF sunt tembeli sunt astia de la Dinamo de vina. Mai erau 2 echipe cu 33% sanse sa pice cu Braila. Daca pica una dintre ele cu Braila mai spunea cineva ca a fost trucata tragerea. Sau asta e numai in cazul lui Dinamo. Ca daca e asa ma simt onorat. :)

cosmin_10mar
1st November 2004, 19:40
/hello /hello farul are mari sanse!!! trebuie sa luam cupa!!! cu farul pana la moarte!!! legiunea marina ultras farul!!!
/OLE/ farul joaca un fotbal entuziasmant!!! joaca la fel acasa si in deplasare!!! maergem la bistrita dupa puncte!!! apoi la galatzi in cupa facem 1-1!!! la bine la greu farul e clubul meu tot mereu!!! super liviu mihai! super pascone!!!

Ultras
1st November 2004, 19:48
Cat despre meciul cu Sportul spun asa (acum ca sunt mai calm): meciul incepe de la 0-0. Palmaresul din tur indreptateste pe studenti sa creada ca au prima sansa. Jocul da dreptate Nationalului. Vedem...

Eu cred ca tocmai invers. Nationalul a avut un parcurs mai bun in tur, iar Sportul a jucat fotbal meci de meci. Nu zic ca Nationalul nu joaca fotbal, dar pentru un rezultat pozitiv, renunta fara ezitare la spectacol. Sportul a pierdut o caruta de puncte in acest tur pentru ca nu a stiut cum sa "omoare" jocul...

caesarmaximus
1st November 2004, 20:23
Dinamo, am vazut cu totii ca e o echipa de ciuca batailor in afara granitelor, a fost umilita de echipe slabe. Sa lase locul altor echipe in cupa romaniei ca iar o castiga degeaba....
Hai braila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OwenSkeet
1st November 2004, 20:24
Imi pare rau pt Braila dar cred ca nu mai are forta de a face o noua surpriza si da elimina dinamo...in skimb o sa fie un meci foarte frumos la fel ca si cel dintre sportu si national.

dlgicu
1st November 2004, 20:25
Ieppy, imi pare rau daca am "favorizat" cumva echipa Dinamo in raport cu celelalte doua. Ideea mea era aceeasi, cei de la FRF fac si desfac regulamente peste noapte, gandind cu picioarele parca. Ca din asta ies favorizate anumite echipe, ii las pe statisticieni sa calculeze care sunt alea, oricum FC Arges sigur nu e printre ele.
Despre Craiova - FC Arges, am observat ca din nou oltenii jubileaza inainte de a se fi jucat vreo mansa si se gandesc deja la finala. Sper ca asta sa fie si atitudinea celor de la clubul din Banie!

ady_azzuro
1st November 2004, 20:51
Iata ieppy, ca sansele mele de a castiga pariul pus cu tine au crescut la 25% :drak:
Parca vad ca trecem la pas de arges si jucam cu braila in finala asa cum am facut-o in 93' cand le-am tras-o cu 2-0. ;) (Pana atunci eliminam Otelu in semifinale. :D)
Cred ca se vor califica in semifinale: Craiova, Braila, Sportu si Otelu! :yeah:

UnderOne
1st November 2004, 21:55
"Bucureanca" ???? Lol, va considerati suporteri adevarati si nici macar nu prea cititi bine articolele din ziare!!! E BUTESEACă ...

ultravioletcanada
1st November 2004, 22:22
:rolleyes: iar se umfla "pretenii" nostri olteni in pene, visind la calificari glorioase.
visati baieti, visati :ciocan:

ady_azzuro
1st November 2004, 22:27
In sferturi nu o sa mai aveti gloria in fata sa mai faceti blaturi cu ea...veti avea o echipa in revenire de forma care nu iarta.

ultravioletcanada
1st November 2004, 22:30
ce vorbesti cinstitule?
voi ce ati facut cu gloria?
stiu, voi va reveniti la fiecare 2-3 etape :evil:

ady_azzuro
1st November 2004, 22:43
Am luat-o cu 4-3, macar noi am luat bataie cinstit...nu am batut mincinos...

ultravioletcanada
1st November 2004, 22:51
zau tu? se pare ca nu toti sint de aceeasi parere cu tine. ia citeste aici ce spune Valimarine:
"Cum nimic? Uita-te pe forumul Craiovei si afla ca eu am scris primul acolo ca e blat. De aceea nici nu m-am dus la meci. Si-ti mai spun 2 blaturi din retur: Bistrita-Pitesti si Craiova-Bistrita!" :ok:
stiu, l-am blatuit si pe el, cu 2 beri, sa scrie asta pe forum :p

dlgicu
1st November 2004, 22:53
ati luat bataie tot la fel de cinstit cum a luat si bistrita la pitesti;
acelasi scor final, acelasi scenariu, practic aceeasi evolutie a scorului, acelasi "suspans" pe final, numai cine nu vrea nu considera cele doua meciuri tot atat de blaturi/tot atat de cinstite.

ady_azzuro
1st November 2004, 22:54
Aia e parerea lui valimarine, eu nu sunt de acord cu el, am voie, nu?
Te asigur ca decand a plecat netoiu de la noi nu am mai facut nici un blat.

ultravioletcanada
1st November 2004, 23:06
bine bre, daca ma asiguri tu, m-am linistit. inseamna ca atunci va batem sigur in cupa. noi sintem odihniti dupa atitea blaturi, si cu toti jucatorii valizi, in timp ce voi, dupa atitea partide dure, va cam resimtiti.

Bancaru
1st November 2004, 23:06
Ultras, eu ma refeream la meciul direct. Sportul a batut pe National, cum necum, dar ca sa spui ca Sportul la ora asta e mai buna e cam aiurea. Totusi... Stiinta jocului nu se rezuma la ratari cu carul, desi si astea parca nu mai sunt cu carul ci cu sacosa, cu plasuta. Eu cred ca jocul aratat de bancari in 85% ditre meciuri este net superior la ce poate Sportul. In plus daca dam crezare unor anumite pareri, ca meciul nu a fost tocmai curat... Retine Ultra, ca p'orma iar ma acuzi de mai stiu eu ce, eu nu am sustinut ca Nationaluls-a predat cu Sportul, dar pana si aseara, la stiri, Radu Naum a spus, nu mot-a-mot, ca a cam putit.

gigel_bucur
1st November 2004, 23:29
ma dezamagisi, bancarule:( citeste presa de specialitate, stiu ca nu e cel mai bun criteriu, dar, iti repet ca la copii, puteam sa va dam vreo 5-6. nu ne rezumam la un meci, de acord cu tine, in ce meci ati fost voi "mieji", cu Iasul?
de ala cu Steaua, apropos, stii ca Steaua n-a trecut de jumatea terenului in prima repriza cu noi? cum au castigat meciul nu comentez, eu am zis la vremea respectiva ca valoarea isi spune cuvantul, ai o ocazie, dai un gol:) ai zece ocazii pe meci si nu dai gol... n-ai valoare :headbang: cand spun ocazie nu ma refer la faptul ca reusesti sa atingi si tu mingea de 3,4 ori la 15 minute:)
ca sa revin la scenarita ce te omoara, n-a fost blat nici cu Sportul nici cu Steaua, v-ati depasit conditia, that's all :) poti sa te superi pe mine linistit, o sa sufar pana la finala cupei si-mi trece.
have a nice life :jerk:

who the "fac" is Radu Naum? daca eu scriu maine o tampenie intr-o revista, o iei de buna??? fiecare are dreptul la o parere, chiar si Gino :jerk:


ati luat bataie tot la fel de cinstit cum a luat si bistrita la pitesti;
acelasi scor final, acelasi scenariu, practic aceeasi evolutie a scorului, acelasi "suspans" pe final, numai cine nu vrea nu considera cele doua meciuri tot atat de blaturi/tot atat de cinstite.

te referi al amicalul cu Apulum? sau la cel cu Bistritza? sau la cele cu Ceahlaul?
vezi ca o sa apara scenaromicina, un antibiotic cu multe reactii adverse!

gicu
2nd November 2004, 00:10
"Bucureanca" ???? Lol, va considerati suporteri adevarati si nici macar nu prea cititi bine articolele din ziare!!! E BUTESEACă ...

Nefiind suporter al Daciei cred ca "am voie" sa gresesc numele unui atacant de-acolo :) Oricum, scuze...n-am facut-o intentionat :ok:

uti2102
2nd November 2004, 00:35
:happy
Unii au bifat toate raspunsurile !!! :happy Deci dupa tura asta de sferturi se mai joaca inca una, toate echipele mergand mai departe !!! :happy

dlgicu
2nd November 2004, 05:18
gigel_bucur, meciurile pe care le-am pus eu in discutie, ca o replica imediata a ce scrisese ady_azzuro sunt:
Bistrita - Craiova 4-3
Arges - Bistrita 4-3
pentru mine este o noua demonstratie de forta a Lordului, care ne mai aduce aminte din cand in cand ca nu s-a retras de la pupitrul de regie, ba din contra, dar asta e ceva strict personal.

Totusi parerea mea e ca daca cineva vrea sa considere unul dintre meciuri blat, nu poate sa nu il ia in considerare si pe celalalt; la fel si daca se considera unul dintre meciuri ca fiind "pe bune".
Eu personal nu vad nici o diferenta in "corectitudinea" cu care s-au jucat cele doua meciuri, dar cel putin adi_azzuro (si parca am mai vazut si altii la threadul Arges-Bistrita) considera ca ce e discutabil intr-o parte e evident in cealalta si viceversa. Aceeasi tendinta am observat-o si la o parte a presei sportive, dar acolo pot fi si alte interese la mijloc.

Denis
2nd November 2004, 06:00
Da Doamne sa cashtige Otzelul, Braila, Sportul shi FC Argesh /hello

King of Hell
2nd November 2004, 07:48
Craiova se va intilni cu Dinamo in finala si se vor razbuna.

Hai punem pariu ca va fi semifinala? :ok:

RstInPc
2nd November 2004, 09:42
Ba semifinala va fi cu Argesul, asta daca trecem de Dacia.

sotostone
2nd November 2004, 11:03
Dinamo Craiova Farul Sportul merg mai departe
Dinamo Craiova in finala
Dinamo Cupa!

Bancaru
2nd November 2004, 11:17
ma dezamagisi, bancarule:( citeste presa de specialitate, stiu ca nu e cel mai bun criteriu, dar, iti repet ca la copii, puteam sa va dam vreo 5-6. nu ne rezumam la un meci, de acord cu tine, in ce meci ati fost voi "mieji", cu Iasul?
de ala cu Steaua, apropos, stii ca Steaua n-a trecut de jumatea terenului in prima repriza cu noi? cum au castigat meciul nu comentez, eu am zis la vremea respectiva ca valoarea isi spune cuvantul, ai o ocazie, dai un gol:) ai zece ocazii pe meci si nu dai gol... n-ai valoare :headbang: cand spun ocazie nu ma refer la faptul ca reusesti sa atingi si tu mingea de 3,4 ori la 15 minute:)
ca sa revin la scenarita ce te omoara, n-a fost blat nici cu Sportul nici cu Steaua, v-ati depasit conditia, that's all :) poti sa te superi pe mine linistit, o sa sufar pana la finala cupei si-mi trece.
have a nice life :jerk:

who the "fac" is Radu Naum? daca eu scriu maine o tampenie intr-o revista, o iei de buna??? fiecare are dreptul la o parere, chiar si Gino :jerk:

Vezi tu care e treaba: pe tine nu o sa te intrebe nimeni niciodata nimic. Nu esti un formator de opinie ca sa poti sa-ti dai cu parerea. Daca tot de dai cu muschii mari si ma indemni pe mine sa citesc presa acelasi lucru ti-l pot cere si eu tie, ca sa afli singurel cine este Radu Naum. Cred eu, ca sa te ajut putin, ca este unul dintre cei mai buni jurnalisti din presa sportiva. Tu poti sa scrii tampenii si la revista. Aici ma obosesc sa le citesc atunci cand faci referire la National, fara sa ai dreptate.
Daca nu ai vazut meciurile pe care le-a jucat Nationalul pana acum nu te mai baga. Sa stii ca nu 4, 5 sau 6 goluri pe meci rup neaparat gura targului. Pana la urma ca dai un gol sau 4 nu mai conteaza. Trebuie sa ai cu 1 mai mult decat adversarul. Lucru pe care Sportul nu l-a facut mereu. Recunosc ca sunteti intr-o forma buna, dar de aici si pana la a spune ca vreti in cupele europene... Cred ca Dan Petrescu ar trebui sa-si vada lungul nasului. Daca o mai putea, saracul, de atata par alb care ii intra in ochi.
Scenarita? Recunosc ca imi place cateodata sa ma duc cu gandul mai departe de realitatea din teren, dar eu aici nu am facut nici o afirmatie care sa-mi apartina cum ca Nationalul s-a dat la o parte. Eu am spus ce au declarat niste jurnalisti care, in opinia mea, au dreptul la o parere pe care eu pot sa o citesc si sa o reproduc.
Nu vin eu sa zic ca de ce a facut Bursucu echipa nu stiu cum. Dar despre Olaroiu pot sa spun. Intamplarea face ca ma duc pe la meciuri si cunosc echipa standard a Nationalului.
Cat despre suparat pe tine, nu am de ce sa ma supar. Chiar te incurajez parinteste sa te exprimi. Dar din cand in cand cred ca am voie sa te corectez. Sa fii sanatos!

Zebrone
2nd November 2004, 14:23
Craiova se va intilni cu Dinamo in finala si se vor razbuna.
visezi, finala nu va fi cu dinamo

Vadim
2nd November 2004, 14:27
Bancare, Radu Naum e formator de opinii? Ziarul la care scrie este pe locul doi la sport in Romania. Opiniile le formeaza cei de pe locul 1. Stii ce inseamma opinie? Sa scrii zi de zi, dar nu trei rinduri asa cum fac Tolontan sau Ioanitoaia, care au editoariale in doua variante... Opinie inseamna sa scrii zi de zi si cu substanta si... chiar sa ai opinie.

Zebrone
2nd November 2004, 14:32
Argesu lupta Argesu'..o sa fie meci interesant in care Prepelita si Bilasco o sa inscrie din nou..oricum ideea e ca Argesu o sa dea cu un gol mai mult decat Craiova :D
poate ai dreptate ca la un moment dat si dinamu2 daduse cu unul mai mult; numai ca nu va fi de ajuns
daca esti fan bilasco vezi ca pleaca danciulescu:d

Vi3rme_X
2nd November 2004, 14:47
hmmz Fc Arges - Craiova ...un meci interesant...oricum Fc Arges va merge mai departe cu sigurantza...
Mi`a zis mie o pasarica ca Cupa Romaniei va ajunge in Trivale ! /hello /hello /hello /hello /hello

mady
2nd November 2004, 14:54
Oltenilor...nu va facetzi prea mari sperantze...in acesta Cupa a Romaniei nimeni nu va trece de FC Arges nimeni ! :degete:
Semnat Viola-Girls

Vadim
2nd November 2004, 14:55
Mi`a zis mie o pasarica ca Cupa Romaniei va ajunge in Trivale ! /hello /hello /hello /hello /hello
Cine, Mady? :D

Ultras
2nd November 2004, 14:57
Acum ceva timp, pe la inceputul campionatului, am pus rezultatele mai putin bune ale Sportului pe seama antrenamentelor fizice dure la care sunt supusi jucatorii (unii dintrei ei mi-au spus la vremea respectiva ca la meciuri nici macar nu isi mai simt picioarele din cauza epuizarii) si tot atunci am spus ca spre finalul turului vor incepe sa joace la potential maxim, ceea ce in parte se adevereste. Deja alte echipe dau semne clare de oboseala si nu mai pot sustine acelasi ritm de la inceputul campionatului. Faptul ca Sportul a facut o pregatire temeinica imi da sperante ca majoritatea rezultatelor din partidele ramase de jucat in acest an ne vor fi favorabile. Mai sunt cinci meciuri de disputat: in campionat la Timisoara, cu Bistrita acasa si cu Rapid in Giulesti, iar in Cupa doua meciuri cu Nationalul. Cred ca Sportul poate termina toate aceste meciuri fara infrangere. Ce bine ar fi... /hello

UltrasEagle
2nd November 2004, 15:06
Va castiga FCArges pt. ca are un lot mai valoros decat cel al Universitatii Craiova !
Forza Viola

Vadim
2nd November 2004, 15:08
Asa e Ultras, iar cei de la Sportul mai au un mare atu: tineretea. Sa vedem cit o mai tin. Incep din nou sa simpatizez echipa asta, la fel cum am facut-o pe vremea lui Andone.

Vi3rme_X
2nd November 2004, 15:14
Sportul e o echipa destul de buna dar rateaza cam mult...deee...tineretzea asta.... :D

EDMOND_
2nd November 2004, 15:23
Va castiga FCArges pt. ca are un lot mai valoros decat cel al Universitatii Craiova !
Forza Viola


Nu-l are! Plus ca i-am batut mai mai mereu in cupa, i-am scos chiar de doua ori la rand in semifinale.Nu cred ca este un motiv de optimism ca ati cazut cu noi!

CoolRain
2nd November 2004, 15:26
Of,of,of... inca se mai discuta despre cupa... de parca voi nu stiti ca a castigat-o si anul asta Dinamo...

Bancaru
2nd November 2004, 16:40
Bancare, Radu Naum e formator de opinii? Ziarul la care scrie este pe locul doi la sport in Romania. Opiniile le formeaza cei de pe locul 1. Stii ce inseamma opinie? Sa scrii zi de zi, dar nu trei rinduri asa cum fac Tolontan sau Ioanitoaia, care au editoariale in doua variante... Opinie inseamna sa scrii zi de zi si cu substanta si... chiar sa ai opinie.
Vadime, eu am zis cine nu este, nu cine este formator de opinii. Daca scrie la ziarul de sport de pe locul doi nu ii minimizeaza meritele. De exemplu Andrei Plesu scrie la ziarul cu un tiraj si o vandabilitate (exista cuvantul asta?) de tot rahatul. Probabil ca mult mai multi oameni citesc ce scrii aici tu decat ce srie el. Asta nu te face pe tine mai destept. Si exemplele ar putea continua.
Despre Tolontan am o parere buna. Despre Ioanitoaia se vede ca ai o parere buna. Ioanitoaia este lingau. Nu e prima oara cand spun asta si pot sa si dovedesc prin articolele (editorialele) lui. Radu Naum de cele mai multe ori are niste pareri foarte pertinente si pline de bun simt.
Auzi, tu lucrezi la Prosport? De ce ai sarit asa ars, de parca ti-a dat cineva cu paprica pe la bij.
Esti inca un om pentru care cantitatea conteaza in dauna calitatii. In plus, m-am convins, iar, ca cei care nu au vechimea necesara nu sunt bine primiti. Aici functioneaza avocatura de amicitie prin simpatie, fie ea si pentru aceeasi echipa. Te las sa (-ti) formezi opiniile.

uti2102
2nd November 2004, 16:49
Nici mie nu-mi place Ioanitzoaia. Este mult prea moderat, vrea sa-i impace pe totzi shi da senzatzia ca nu spune chiar ceea ce gandeshte. Ci doar ceea ce s-ar vrea sa se auda din partea lui. Bine ca e shef, shi scrie doar pe prima pagina ! :drak:

vlad1607
2nd November 2004, 18:36
Anu Asta Cupa Ajunge Din Nou La Dinamo!!! Nu Mai Are Rost Sa Discutam :d

uti2102
2nd November 2004, 18:46
Grait-a moldoveana mana dreapta a lui Borcea !
Shtiam asta Vlad. Spune-ne ceva nou, cum ar fi daca Borcea intentzioneaza sa vanda shi meciul retur, cel din Ghencea.

vlad1607
2nd November 2004, 19:19
Mana dreapta esti tu mai nene da nu spun a cui :D ca eu pe borcea nu-l suport :D
Vezi ca atunci cand vine vorba de blaturi si de vandut meciuri sa vorbesti cu mariusmadmin ca el atata stie sa zica:D

uti2102
2nd November 2004, 21:22
Ma indoiesc. Tu eshti "domnul blat". Shi de asta nu ma indoiesc deloc.

Bancaru
2nd November 2004, 21:26
Alpopa, un blat, ceva?

uti2102
2nd November 2004, 21:39
O sa vorbesc cu Gigel_Bucur sa-i spuna lui Ultras sa-i spuna lu' Bursucu sa aduca un blat. Imbibat cu ceva coniac dak se poate.
Tu vorbeshte cu Oli sa aduca pishcoturile shi fructele.
De frishca se ocupa jucatorii :)

PS : mai rau e cu Buteseaca de la Braila, ca am auzit k nu prea-i place alcoolul "imbuteliat"; nu poate sa-l sece suficient de repede. Sa vedem ce-o zice Borcea...

Bancaru
2nd November 2004, 21:51
Da ce treaba are Ultras cu Bursucu? (Cine stie ce naiba mai aflu azi?! Ca Ultras o fi Cezarica Zamfir!!!) Vorbesti de Bursucu' de la serviciul financiar, nu?
Astazi s-a lamurit situatia cu supararea lui Danut. Eu nu m-am uitat la emisiunea lui Ivanovici, asa ca azi la stiri am vazut ca a acuzat tragerea la sorti replicand ca numai Sportul sau Nationalul s-ar putea opune lui Dinamo. Eu nu stiu ce sa zic. Dar nu vreau sa fiu rau, asa ca as baga-o si pe Craiova in galeata cu astialalti doi. Nu vezi ca se zburlesc oltenii. Daca ii bat in campionat sa vezi ce o sa-i friga talpile pana la urmatoarea intalnire.

STEELMAN
2nd November 2004, 22:34
otelul va cadea cu braila in semifinale si v-om umple tentativa aia de stadion din br
nice!
TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!

Bancaru
2nd November 2004, 22:47
Acum nu ca... dar parca si voi ati avut o tentativa sa va (re)faceti stadionul. Ce se mai petrece pe acolo? Sta sa cada sau...?

vlad1607
3rd November 2004, 21:18
Aceleasi discutii..aceeasi viitoare castigatoare a Cupei : DINAMO ! :D

OwenSkeet
9th November 2004, 08:26
Dinamo - Dacia Unirea Braila -1-( Va fi un meci castiga de dinamo f usor..nu cred ca Braila va mai poate face 1 surpriza)
Universitatea Craiova - FC Arges -1-(In primu meci cred ca va castiga craiova..dar la pitesti va fi mai greu)
Otelul - Farul -1-(Aici fiecare isi va castiga meciu de acasa..si mai departe cred ca va merge Otelu)
Sportul - FC National -1-( Dupa meciurile din ultima vreme Nationalule este cu moralul la pamant..si cred ca Sportu va profita din plin si va reusi sa treaca de National.)

claudio25ro
9th November 2004, 09:10
DINAMO - Dacia Unirea Braila -1- (clar..si fara comentarii)
U CRAIOVA - FC Arges -1- (cu greu dar trec in semifinale)
Otelul - FC FARUL -2- (si mai greu dar Farul e pe val)
Sportul - FC NATIONAL -2- (cu toate ca as vrea sa bata Sportul...)

Sinn Fein
9th November 2004, 17:41
hmmz Fc Arges - Craiova ...un meci interesant...oricum Fc Arges va merge mai departe cu sigurantza...
Mi`a zis mie o pasarica ca Cupa Romaniei va ajunge in Trivale ! /hello /hello /hello /hello /hello

dau o bere pasaricii daca se adevereste :happy

SVensson
9th November 2004, 18:14
Otelul e 99% castigatoare maine. Important este ca nu trebuie sa primim gol. Greul il vom duce la Constanta. Si mai "pasarica" finala va fi intre Otelul si Craiova.

vlad1607
9th November 2004, 18:27
Domnu SVensson de cand e Galatiul capitala MOldovei??? :D......Finala intre Craiova si Otelul? da...sigur....:D

SVensson
9th November 2004, 18:46
De cand spun eu. Si ce vezi rau intr-o finala Otelul - Craiova?

the_big
9th November 2004, 18:56
Eu as vrea o finala Craiova - Farul ! cred ca aceste doua echipe au cei mai adevarati suporteri din provincie ! as vrea sa vad 23 plin de olteni si constanteni ,m-am saturat de finale cu dinamo !!!

corinutza_88
9th November 2004, 19:08
adevarat ar fi frumoasa o finala a provincialilor ,Craiova-Farul sau Craiova-Otelul!
nu conteaza, sa fie finala fara dinamo sau fara echipe bucurestene!

the_big
9th November 2004, 19:19
adevarat ar fi frumoasa o finala a provincialilor ,Craiova-Farul sau Craiova-Otelul!
nu conteaza, sa fie finala fara dinamo sau fara echipe bucurestene!

hai ma oltene ce dracu Otelu ,pai joaca cel mai urat fotbal moldovenii aia , am zis Craiova-Faru ptr spectacol ,constantenii cu fotbalul voi cu atmosfera ,caterinca de dinel ,alea,alea stiti voi !

vlad1607
9th November 2004, 20:26
Din pacate pt voi finala o sa fie cu DINAMO si tot DINAMO o sa o castige :D

Hoffa
9th November 2004, 22:51
orele de disputare a meciurilor sint foarte prost alese, cred ca macar instalatii de nocturna pe toate stadioanele divizionarelor A ar fi putut sa se puna ...ora de disputare este nepotrivita atat pentru Romania cat si pentru Canada
pronostic nu mai am curaj sa dau dupa felul cum au jucat la Alba Iulia

Ultras
10th November 2004, 10:33
Cred ca este primul meci din acest sezon pe care-l disputam pe o asemenea vreme. Parca nici nu imi vine sa ma duc la stadion... :mda:

sotostone
10th November 2004, 11:49
nu te duce... oricum n-ai ce sa vezi !

ultras_sportul
10th November 2004, 12:16
E posibil ca unele meciuri sa nu se poata disputa, ploua de mai mult de 15 ore... nu stiu cum o sa se poate juca prin balti :(

Sinn Fein
10th November 2004, 12:27
cum e la Craiova terenul? care stie?

fane_englezu'
10th November 2004, 13:50
Finala Farul - Craiova anul asta!!!Am aprobat deja ,asa ca pot sta linistiti constantenii si oltenii...nu m-am decis inca intre Sportul si National cui dau drumel mai departe ,iar in celalalt meci ii las pe braileni sa se califice(si atentie ,ca nu-mi plac deloc brailenii,eh?))

sotostone
10th November 2004, 13:54
:)) cred ca nici jumatate din prevestiri nu or sa ti se adevereasca...!

Nea_Balcaniku'
10th November 2004, 14:03
Daca ne revarsam peste Otetul azi,jucam finala cu Universitatea Craiova. Stadionul national in alb-albastru ar arata destul de bine.
In duelul Buteseaca vs Butelie ,merg pe brailenii,iar la Sportul - National e greu de spus,dar irelevant ,pt.ca in finala ajung Farul si Oltenia SA.
Daca facem egal cu Otetul sper sa nu-l apuce nervii prea tare pe Grigoras ca sigur mai "accidenteaza" vreo 2-3 jucatori si ramanem fara echipa pina la meciul cu rapizii,de care trebuie sa facem caterinca de rigoare anuala.

claudio25ro
10th November 2004, 14:16
gooooooooooooooollll...gurita si e 1-0 ptr. fc farul...

fratii_porcu'
10th November 2004, 14:20
Ala bala portocala,Dinamo canci finala!!!

Din Giulesti pina-n Madrid,nu-i echipa ca Rapid!(sanchi)

Punctul 3 : Nu e peste ca stavridu' si echipa ca Rapidu'!!!

Morala : finala Steaua - Rapid!!! Bat pariu pe 3 mici si-o lingurita cu mustar...

Vadim
10th November 2004, 14:24
Porcule esti talendat, dar Steaua si Rapid s-au dus. Poate se duce la fel si Dinamo, acolo ai dreptate.

RstInPc
10th November 2004, 14:26
:D Otelul - Farul 0-1 :ok: Concluzie:............ Dinamo - Farul in finala :yeah:

fratii_porcu'
10th November 2004, 14:28
Stiu moshule,nu-s chiar asa de desprins de realitate. Dinamo n-are cum "sa se duca",din moment ce sunt deja "dusi".

vlad1607
10th November 2004, 14:37
CAre din fratii Porcu a guitzat mai sus?

claudio25ro
10th November 2004, 14:37
daca bate FARUL la galati...urmeaza si rapid la cta,nu?
:)

RstInPc
10th November 2004, 14:40
Corect ! Dar si Craiova o s-o faca lata :evil:

Nea_Balcaniku'
10th November 2004, 14:49
Dinamo e totusi un nume in Romania. Pacat ca un asemenea club n-au infiintat si-o sectie de fotbal!

Adrian 23
10th November 2004, 14:49
Dinamo are mari sanse sa ajunga in finala (trebuie sa castige si ei un trofeu nu) alaturi de National sau Otelul.Craiova nu cred ca emite pretentii.

claudio25ro
10th November 2004, 14:58
atata saracie la goluri azi...noroc cu facrul
:)

ieppy
10th November 2004, 14:58
Porcule esti talendat, dar Steaua si Rapid s-au dus. Poate se duce la fel si Dinamo, acolo ai dreptate.
Mai zi din astea vadime, poate o sa iti aline durerea ca echipa favorita nu e in Cupa romaniei. :D

claudio25ro
10th November 2004, 14:59
atata saracie la goluri azi...noroc cu farul
/hello

Mariusmadmax
10th November 2004, 15:04
Dinamo - Dacia Logan Braila 0-2 Buteseaca de trei ori ...

fratii_porcu'
10th November 2004, 15:09
Dinamo in finala,diagnostic: cialadeala!!!

Cainiii pina la moarte si alte idealuri himerice
Au fost teribil de atinsi de boli venerice!!!

Buteseaca din Braila,practica pe caini zoofilia!!!

ieppy
10th November 2004, 15:10
Dinamo - Dacia Logan Braila 0-2 Buteseaca de trei ori ...
Nu trebuia se ne dovedesti cat de dastept esti. Stim deja. :happy :happy :happy

Mariusmadmax
10th November 2004, 15:13
Dinamo in finala,diagnostic: cialadeala!!!

Cainiii pina la moarte si alte idealuri himerice
Au fost teribil de atinsi de boli venerice!!!

Buteseaca din Braila,practica pe caini zoofilia!!!
Buteseaca ce cosmar pentru Semeghin , Iordache , Goian , Niculescu , Grigorie etc !!!!!!!! :D

claudio25ro
10th November 2004, 15:20
si ca sa vezi...1-0 ptr. sportul...traiasca STANCU !!!

pane_rumburaku'
10th November 2004, 15:24
Cred c-o sa dau din inelul fermecat ca sa egaleze Nationalu' in vreo 5 minute...

claudio25ro
10th November 2004, 15:30
opa...si cica 1-1...la FARUL

Vadim
10th November 2004, 15:32
1-2 Gurita duce Farul in avantaj. Cred ca va bate Constanta, un pas mare spre semifinale.

claudio25ro
10th November 2004, 15:33
Gooollll....gurita.....2-1 Ptr. Farul
(contraatac fulgerator al oaspetilor, Gurita patrunde in careu si il invinge pe Barbu)
/OLE/

claudio25ro
10th November 2004, 15:37
Ai Avut Gura Aurita...
:) ..ziceai Ca-n 5 Minute Da National Gol...si...
2-0 Ptr. Sportul

pane_rumburaku'
10th November 2004, 15:38
Gooooooooool Farul!!!!!!!!!!! 2-1 !!!

Eram pe punctul sa ma duc la pina pe balcon si sa fac un mic un mic infart dupa golul Otelului ca sa ma linistesc si sa vin inapoi sa urmaresc restul meciului,da' n-am mai apucat!!! Gol Gurita!!!!
Forza Farul!!! Ajungem in finala!!!

Quartz@nu
10th November 2004, 15:39
cu adevarat FARUL este revelatia acestui sfarsit de an ....acolo unde nu a marcat nici o echipa, returul asta noi am dat doua goluri si cu siguranta suntem in semifinale....BRAVO GURITA a fost ziua ta ....
FARUL campioana provinciei anul acesta ...

pane_rumburaku'
10th November 2004, 15:40
De emotie,am dat din inel in sensul contrar. Doar asa se explica golul Sportului.

Quartz@nu
10th November 2004, 15:47
pronostichez o finala FARUL - SPORTUL ...daca nea`SANDU nu aranjeaza ceva pt semifinale...cele mai tari echipe ale anului : FARUL si SPORTUL

fane_englezu'
10th November 2004, 15:49
Finala Farul - Craiova anul asta!!!Am aprobat deja ,asa ca pot sta linistiti constantenii si oltenii...nu m-am decis inca intre Sportul si National cui dau drumel mai departe ,iar in celalalt meci ii las pe braileni sa se califice(si atentie ,ca nu-mi plac deloc brailenii,eh?))
Nu va explicase nenea Nostradamus ca finala o joaca Farul cu Univ. Craiova???

claudio25ro
10th November 2004, 15:52
Gata...s-a Terminat...jucam In Semifinale

Quartz@nu
10th November 2004, 15:53
otelul - FARUL 1-2 final

Pacala
10th November 2004, 15:58
in afara meciului de la Craiova..... Craiova bate dar la scor mic 1-0 mi celelalte doua meciuri mi se pare putin surprinzatoare
Farul victorie chiar la Galati, importanta optiune ..Farul e aproape de semif
Sportul 2-0 cu National ...nationalul in cadere libera
ce-ar fi mai vedem inca o surpriza la dinamo? :ok:

sebisorul
10th November 2004, 16:02
Discutii inainte si dupa sferturile de finala.
Partidele sint:
Dinamo - Dacia Unirea Braila, Universitatea Craiova - FC Arges, Otelul - Farul si Sportul - FC National.

Partidele vor avea loc în sistem tur-retur, pe 10 noiembrie, de la ora 14.00 şi pe 1 decembrie, de la ora 12.00.
HAI CRAIOVA!!!

sotostone
10th November 2004, 16:06
da ... dushi inspre finala!

Mariusmadmax
10th November 2004, 16:07
Craiova - Fc Arges 1-0
Otelul - Farul 1-2
Sportul - FC National 2-0
Dinamo - Dacia Logan Braila 0-2

cred ca in semifinale vor merge : Craiova , Farul , Sportul si ... Echipa Ministerului de Interne ! :D

claudio25ro
10th November 2004, 16:23
meciul lui dinamo se da la tv cumva...si pe ce post?

sotostone
10th November 2004, 16:26
@mariusmadmax: alea's pronosticuri?

uti2102
10th November 2004, 16:36
Cum sa se dea ?! Vrei sa vada o tzara intreaga pe Borcea shi metehnele sale ?! :o:

Bancaru
10th November 2004, 16:46
Bai, asa dezamagire nu credeam sa traiesc. A murit si speranta. Sa-i fie tarana usoara. 2-0 nu e un rezultat imposibil de intors, dar la cum au jucat ultimele meciuri nu cred ca se poate face ceva. E clar ca iar au intrat in pasa proasta de anul trecut. Acum e o paine de mancat in meciurile cu National. Pentru Sportul, jos palaria.
Daca pana acum as fi putut (si am si facut-o) sa dau vina pe echipa mereu alta, de data asta a fost folosita echipa care se cocota nestingherita pe primul loc. Cred ca s-au tampit.

gicu
10th November 2004, 16:49
cum dracu' "victorie pt. Craiova, Otelul si Farul"??? :o:

Vadim, trezeste-i p-aia de stau la butoane si pun stirile pe prima pagina :D

ady_azzuro
10th November 2004, 16:50
Ma bucur ca am castigat, chiar daca am facut-o la limita, e bine ca nu am primit gol acasa cea ce este extrem de important. La Pitesti se va juca un retur pe viata si pe moarte unde sper sa obtinem calificarea pt semifinale unde sper sa nu intalnim Sportul. O semifinala impotriva Farului ar fi okey.
Braila cred ca se va califica iar dinamo va ramane acasa daca se va juca corect si nu intervine borcica cu arbitrii lui de casa...

P.S.
Era un pitestian pe aici, ultravioletu parca se numea :D care zicea ca Argesu nu are cum sa piarda la Craiova :D Te-ai lamurit ultravioletule? :D Vezi ca in retur veti avea aceiasi soarta ca in prima etapa a acestui campionat. :D

Pacala
10th November 2004, 16:56
ce-ai fi vrut sa zica ca bate Craiova? :D
cred ca in retur la Pitesti bate tot Craiova cu 1-0 sau egal
Nationalul va incerca sa rastoarne scorul, dar cred ca se duce sportul.
Farul mai bate o data otelul, cred ca galatenii se vor duce cu rezerve.Imi pare rau pentru Sorin.
Cel mai interesant este meciul potailor cu Braila.Pentru ca daca n-au aranjat meciul, vor avea viata grea de tot catelusii si poate raman si cu ochii in soare :D
cred ca acum borcea si netoiu umbla febrili sa intre in vorba cu jucatorii braileni, care accepta banii....

adymirea
10th November 2004, 16:57
Finala va fi
Universitatea Craiova - Farul Constanta
:degete:

Pacala
10th November 2004, 16:57
alb-albastru peste tot

dlgicu
10th November 2004, 17:00
trebuia sa dam gol, acum nu ii vad pe pitesteni inchizand poarta acasa, asta in conditiile in care mai trebuie sa mai si marcheze...

gicu
10th November 2004, 17:04
cred ca acum borcea si netoiu umbla febrili sa intre in vorba cu jucatorii braileni, care accepta banii....
Zau, iar a nimerit orbu' Braila? Sau oi fi si tu vreun pui de brailean care le stie pe toate. :headbang:

methos
10th November 2004, 17:05
bah...stie careva daca se transmite la tv dinamo-dacia unirea???

Pacala
10th November 2004, 17:06
meciurle eliminatorii dintre Craiova si Arges seamana cu alea dintre Montreal Canadiens si Boston Bruins, de fiecare data castiga cine trebuie....Universitatea Craiova(Montreal Canadiens) :) glumeam, dar ......

vlad1607
10th November 2004, 17:07
methos se transmite la Porcea&Fecali TV :(

ady_azzuro
10th November 2004, 17:07
Sa trecem de Arges, dupa aia vb de alte faze, mai superioare. :cool:

Pacala
10th November 2004, 17:13
prima mare ocazie a meciului apartine brailenilor care rateaza surprinzator deschiderea scorului prin Ciocea
Dacia Unirea a inceput meciul in formatia:
Olteanu-Calin,Pelin,Gheorghita,Horovei-Ciocea,Olenic,Plesa,Ivan-Dicu,Buteseaca

ieppy
10th November 2004, 17:15
1-0 Dinamo. :D More to come. :)

dlgicu
10th November 2004, 17:16
Ady, un sfat prietenesc (care s-ar putea sa te ajute si in lupta cu EDMOND_ de pe arena...):
"mai superior/inferior", "cele mai optime" sunt pleonasme, si inca dintre cele mai suparatoare pentru cunoscatori

vlad1607
10th November 2004, 17:17
Gooooooooooollllllll Dinamo :)

Pacala
10th November 2004, 17:19
deci reusi borcea sa faca lipeala.... :(

ieppy
10th November 2004, 17:20
Lipeala poate ar trebuii sa faci tu la mesajele astea.

mersi de ajutor. :)

Nu raspund la mesaj ca nu cred ca tu crezi ca Dinamo trebuie sa faca blat cu Braila. Ce dracu Pacala, esti baiat destept. use your head. :)

Catalanul
10th November 2004, 17:21
1-0 Dinamo. :D More to come. :)
for Braila :evil:... in caz ca nu vor intervenii arbitrii :mda:

ieppy
10th November 2004, 17:23
Poli, tu parca nu ar trebuii sa deschizi gura. Sau vrei sa iti reamintesc ca ati luat bataie si de la prima si de la a doua echipa a lui Dinamo?

Pacala
10th November 2004, 17:24
:no: dinamo? blat :rosu:
:D

ieppy
10th November 2004, 17:25
Ai spus-o. care to try again? :D Sau asta e tot ce stii? :)

Pacala
10th November 2004, 17:26
asta e tot ce stie...dinamo ma! :D

Vadim
10th November 2004, 17:28
Pacala, tu esti Ioanitoaia deghizat? Nici nu vedem meciul si zici ca e blat... Si esti in contininuare lup moralist, le spui altora sa nu mai faca speculatii. Cind e blat, e blat, dar stai sa vedem meciul intai...

ps: ieppy, daca pacala continua sa scrie mesaje dupa ce vede ca le stergi, poti sa propui ban de 1 zi. :rosu:

vlad1607
10th November 2004, 17:29
pacala=blat :D Vad ca e patologica treaba asta"Dinamo-blat" !

severius
10th November 2004, 17:30
:rolleyes: Eu spun ca daca Dinamo nu este ajutata de arbitri, nu se califica mai departe.Si nu sunt brailean.Daca cumva joaca cum a jucat cu CEI DE LA OTELUL, atunci chiar ca dinamovistii sunt victime sigure.ORICUM DUPA MECIUL DE LA GALATI AM AJUNS RAU CU NIVELUL FOTBALULUI IN CAMPIONATUL INTERN!! :ok:

Pacala
10th November 2004, 17:32
Pacala, tu esti Ioanitoaia deghizat? Nici nu vedem meciul si zici ca e blat... Si esti in contininuare lup moralist, le spui altora sa nu mai faca speculatii. Cind e blat, e blat, dar stai sa vedem meciul intai...

ps: ieppy, daca pacala continua sa scrie mesaje dupa ce vede ca le stergi, poti sa propui ban de 1 zi. :rosu:mesajele alea repetate mi le-am sters singur....
eu fac baza de ei in schimb tu ai luat in serios delirul unui bancar.....
asa ca....
de taceai, filozof ramaneai
iar dadusi cu mucii in fasole.....

ieppy
10th November 2004, 17:32
Pacala, daca asta e tot ce stii atunci te iert. :)

Vadim, stai linistit ca Pacala a scris acelasi mesaj de 4 ori. A fost o problema cu internetul. Nu a facut nimic rau asa ca nu propun nimic.

Vietnam
10th November 2004, 17:33
Ady, un sfat prietenesc (care s-ar putea sa te ajute si in lupta cu EDMOND_ de pe arena...):
"mai superior/inferior", "cele mai optime" sunt pleonasme, si inca dintre cele mai suparatoare pentru cunoscatori

O fi el oltean da ... explica-i ce este ala pleonasm!!! :D . Ady cu lupta aia in arena m-ai dejamagit profund! Vedeti ma ca oltenii cauta scandal din orice si daca nu exista unul il fac??? :headbang: Pacat!

Ieppy, stai linistit ca o sa mai vezi goluri la poarta aia...dar in repriza a doua! Cred ca mai bine spuneam conform cu Caragiale: "Sezi mumos Bubico, ca-ti da mama zaharel!" :D

ieppy
10th November 2004, 17:37
vietname, tot asteptam sa vii si tu. :) asa zici tu? ca ne bate Braila? Pe pariu? :D

Pacala
10th November 2004, 17:42
dinamo ne-a obisnuit cu blaturi ...vezi doar ultimele trei victorii ale lor cu iasul, alba si bistrita care daca nici alea n-au fost blaturi......
este destul de probabil sa incercati sa blatuiti cumva....daca nu cu toata echipa, macar cu unii dintre jucatorii adversi sau sa umblati la arbitri......in fond dinamovistii sint foarte obisnuiti cu chesti din astea.

P.S.: pentru vietnam
esti offtopic , primo
al doilea, pe mine m-a dezamagit profund edmond din mai multe puncte de vedere iar in disputa din arena are cea mai penibila prestatie din istoria arenei si am sa le spun la momentul oportun....pana atunci, explica-i ce inseamna caraceter si bun simt lui edmond...in fond nu conteaza postul lui de moderator, poate sa-l pastreze dar nu va avea liniste si va avea din ce in ce mai multi contestatari....pentru ca nu este om
se va distra lumea lunadu-l in focuri peste tot :D ...facem si pariu daca vrei ;)

Asa ca,
Hai Braila!!!!!!!!! :yeah:

uti2102
10th November 2004, 17:44
Min. 29: Brailenii ii cer lui Augustus Constantin un penalty la un contact intre Ciobotariu si Buteseaca, dar arbitrul a lasat jocul sa continue. (ProSport)

MIN. 29 - Buteseacă a căzut careu la o ţinere a lui Iordache, dar arbitrul nu a acordat nimic. (GSp)

Cum zicea cineva, "am spus shi io, n-am dat cu paru'" .......

PS:
Min. 29 - Multzumim Augustus ! (DOL) :drak:

Pacala
10th November 2004, 17:45
va inteleserati cu augustus? :D
vezi? ..... activ borcea pe prtea stanga
:D

ieppy
10th November 2004, 17:45
pacala, ai spus deja ca numai blaturi stii, nu e nevoie sa imi si demonstrezi. :D

discutia in legatura cu edmond si ady se va tine dupa terminarea disputei de pe Arena pe Arena. Nu aici.

gicu
10th November 2004, 17:46
mai vorbim despre sferturile cupei Ro sau o dam in balarii?

Revenind, Iordache a dat gol pt. Dinamo :o: Nu pot sa cred... :D

Pacala
10th November 2004, 17:48
pauza in groapa, conduce dinamo dupa ce brailenilor le-a fost refuzat un 11m

ieppy
10th November 2004, 17:49
Pacala, tu bati de acolo pana in groapa, sau vorbesti din carti? :D

vlad1607
10th November 2004, 17:49
ALPOPO ai vazut faza? sau iar vorbesti ca sa iti auzi vocea? Vezi ca a avut Dinamo 3 ocazii mari mari..asa ca :ciocu mic! :D

Pacala
10th November 2004, 17:53
da ce ma, voi le-ati vazut?
asa scrie in gazeta sporturilor...

Vietnam
10th November 2004, 17:57
vietname, tot asteptam sa vii si tu. :) asa zici tu? ca ne bate Braila? Pe pariu? :D

he he noi scaparam fara gol si bine ca am batut. E momentul sa ne umflam in piele de bucurie nu? Ca in general nu prea avem parte de victorii. O sa mai fie una simbata si dupa aia Dumnezeu cu mila.

Hai ma nici chiar asa, sper eu sa bata Braila dar asta nu inseamna ca si cred asta! Da parca vreau un scor de ala 3-2 ptr Dinamo. :evil:
Si mai potoliti-va cu blaturile astea ca m-ati zapacit de cap!!! Parca Ieppy sau vlad1607 fac blaturile astea . Discutati si voi de jocul echipei ca asta se vede cu ochiul liber. Blaturile trebuie demonstrate, ai dovezi prezinta-le , nu ai ... ciocul mic si joc de glezne! Asta este viata!

Da tot 3-2 vreau sa se termine meciul...indiferent cine cistiga! :D


OFF TOPIC
Ce face Edmond este treaba lui Edmond! Daca a gresit va plati cu postul de moderator. Eu stiu despre ce este vorba , si de aceea nu pot sa fiu de acord cu Ady in acest caz. Fiind vorba de doi moderatori chestia asta se putea discuta intre "sefi". Ady a vrut sa iasa in evidenta. Ii doresc sa pateasca acelasi lucru in momentul in care va lucra pe bani si o sa-l sape pe la spate un tinerel dornic de afirmare. Doar tineretea il scapa de o critica mai severa pe Ady Azzuro. Iar Edmond poate ca a gresit intr-un fel ( conform regulamentului) dar eu zic ca el nu avea clone ( stiu de IP-ul identic si alte chestii si nu de la Ady). Stafful Onlinesport va hotari ce trebuie facut mai departe. Dar pe Ady :no: eu personal l-am scos de la inima! Pacala mai discutam poate mai incolo despre subiectul asta. Salve!

ieppy
10th November 2004, 17:58
Si daca scria de Craiova la fel reactionai sau atunci asteptai sa vezi cu ochii tai faza?

Vietname eu merg pe un 3-0. vedem care are dreptate. :)

Pacala
10th November 2004, 17:59
asteptam sa vad faza draga :D
dar in cazul vostru ,luandu-ne dupa antecedente...... :D
recunosc ca imi si place sa zgandar dinamovistii sa-i vad ce raspund si cum justifica ei blaturile lui borcea si netoiu :D
e chiar mai frumos decat meciul in sine, dinamo cu braila :D

caesarmaximus
10th November 2004, 17:59
Dinamo joaca asa cum ne am obisnuit.....prost de tot.....bine ca au picat cu divizionara B Dacia Unirea Braila..asa au si ei un motiv de bucurie ca bat fara sa fie nevoiti sa faca blat (nu se stie care va fi totusi scorul final) ......arbitrul ar fi trebuit sa le acorde o sansa brailenilor in min 29 ca si asa fluera borcea nu el.......

roma4ever
10th November 2004, 18:04
dc constantin a fost delegat la meciul de azi cand el a fost acuzat ca a defavorizat formatia Braileana in derbi-ul cu Vaslui...ceea ce a si fost

dc a fost ales acelasi observator ca si la meciul mai sus amintit...care dupa acuzele aduse de staff-ul brailean a incercat sa dea amenda Brailei si sa-i suspende terenul??

dc la celalalte 3 meciuri au fost niste super observatori si aici pauza??

uti2102
10th November 2004, 18:12
ALPOPO ai vazut faza? sau iar vorbesti ca sa iti auzi vocea? Vezi ca a avut Dinamo 3 ocazii mari mari..asa ca :ciocu mic! :D
N-am facut altceva decat sa redau ce scria pe GSp shi Prosport. Sau nici aia nu vad meciu' ?! :o:

ieppy
10th November 2004, 18:16
Pacal, e OK. Stai linistit ca nu se supara nimeni pe tine, ca stim ca multe despre Dinamo nu ai de spus. Vo´rbesti si tu din carti si din amintiri ca sa nu adormi. :)

CoolRain
10th November 2004, 18:17
Drum liber pentru Dinamo spre Cupa. Merg pe 2-0 azi...
Aaaa... imi spune si mie cineva cat e scorul la Steaua? :drak:

Denis
10th November 2004, 18:17
cum ai putut sa faci asha ceva mahi guritza mai :(?

Vadim
10th November 2004, 18:21
mesajele alea repetate mi le-am sters singur....
eu fac baza de ei in schimb tu ai luat in serios delirul unui bancar.....
asa ca....
de taceai, filozof ramaneai
iar dadusi cu mucii in fasole.....
Pacala, mi-am jurat in barba sa te ignor pe cit posibil si sa nu vorbesc decit atunci cind sint probleme administrative. Uite imaginea atasata mai jos, ai doua mesaje sterse de Ieppy, cu acelasi continut legat de Borcea... Si cu asta nu mai continuu, sintem oricum off-topic.

roma4ever
10th November 2004, 18:23
Drum liber pentru Dinamo spre Cupa. Merg pe 2-0 azi...
Aaaa... imi spune si mie cineva cate scorul la Steaua? :drak:

vezi ca meciul cu besiktas nu e azi...ca azi toata lumea e interesata de cea mai tare competie Cupa Romaniei :happy

vlad1607
10th November 2004, 18:34
bai caesarminimus..esti cu laptopul in Stefan cel Mare si noi nu stim....:D ?
Suita de ocazii dinamoviste nu o vezi? DE ce oare? Esti cumva asta din poza atasata :D? :happy :happy SEMPRE FORZA DINAMO

uti2102
10th November 2004, 18:40
Da' FCD ce inseamna ?! "Forza Cainii Drumurilor" ? Nu era mai simplu FM ?!

LATER EDIT :
Min. 50: Galeria braileana reintregita dupa pauza domina sonor atmosfera, raportul intre spectatori fiind de 600 de braileni si 200 de dinamovisti.
:happy Se pare ca catzeii sunt la ora de masa. Sau poate a dat Base un raid. :D

ieppy
10th November 2004, 18:42
alpopa, asta a fost chiar buna. :)

Inseamna Forta ciobani democrati.

Pacala
10th November 2004, 18:43
da vadim au fost 5 mesaje din cauza internetului, care-i problema ?
eu am sters cat de repede am putut sa nu deranjeze ..... a fost rapid si ieppy si a apucat de a sters doua
ce faci, cauti nod in papura? :D....... ma bucur ca ti-ai lasat barba :D

ieppy, da ce, sint multe de spus despre dinamo i afara de... blat ? :D

vlade, ochilarii aia vi-i puneti cand pozati galeria ca sa para mai mare? :D...aia 200 sa para 2000 ....

marcel
10th November 2004, 18:44
care galeria lu' dinamo?

roma4ever
10th November 2004, 18:46
hahaha... ce rusine sa fie de 3 ori mai multi brailenii...halal fani...

Pacala
10th November 2004, 18:48
ce-ar fi sa egaleze Braila pe final ? :D

roma4ever
10th November 2004, 18:51
putea sa dea si constantin un penalty ceva..ca sa ma convinga ca nu e dinamovist..si sa se revanse pt furtul din derbiul cu vaslui :no:

inter
10th November 2004, 18:52
bai caesarminimus..esti cu laptopul in Stefan cel Mare si noi nu stim....:D ?
Suita de ocazii dinamoviste nu o vezi? DE ce oare? Esti cumva asta din poza atasata :D? :happy :happy SEMPRE FORZA DINAMO

vladute repet o intrebare :D:D, "au facut pe " DOL " deparazitare si ai ajuns aici?"
dute prietene inapoi acolo si fi fericit ca o "capuse" :p

Mariusmadmax
10th November 2004, 18:56
1-0 chinuit ...
11 metri refuzat brailenilor de Augustus C-tin
2 ocazii mari ale lui Buteseaca ... necaz pe Semeghin & Co :evil:

Pacala
10th November 2004, 18:59
se duce dinamo la scorul asta.... daca ar fi dat gol in deplasare Braila.....

vlad1607
10th November 2004, 19:01
Intere cu tine discut dupa meciul din Banie :D

Vietnam
10th November 2004, 19:11
Daca mai poti sa vorbesti vlade! Sa stii ca scheunatul nu este inclus in limbajul articulat. Si Inter nu cred ca o sa aiba rabdare cu tine sa te astepte sa scancesti tu ceva scuze pentru infrangerea lui Dinamo din Banie!

Din pacate Ieppy nici tu nici eu nu am avut dreptate. SI ma oftic ca am pierdut ditamai averea "a la vlad1607 " citire.
Ieppy am impresia ca ne laudam amindoi cu niste petarde de jucatori care din greseala joaca la echipele noastre favorite. Macar voi ati mai luat si cupa si Campionatul anu' trecut , noi am mai cistigat un an de experienta profunda si de emotii maxime ( retrogradare -> locul 4 la sfarsit). :headbang:

Se anunta un retur in Cupa dat dracului!!! Sper sa vedem meciuri de fotbal adevarate si mesaj catre baietii care alerga pe gazon:
"-daca se poate si ceva mai multe goluri ca noi nu ne suparam! :ok: Multumim pentru intelegere!"

vlad1607
10th November 2004, 19:12
Vietname nu vreau sa va jignesc...da aceeasi "trancaneala olteneasca"....mai da rezultate cand mai baieti? :) :) :) :)

ieppy
10th November 2004, 19:14
Vietnae, subscriu la faza cu petardele. Ce dracu sa facem.

Vadim
10th November 2004, 19:16
da vadim au fost 5 mesaje din cauza internetului, care-i problema ?
eu am sters cat de repede am putut sa nu deranjeze ..... a fost rapid si ieppy si a apucat de a sters doua

Ok, nici o problema, nu am stiut. Merge bine acum? :p

OwenSkeet
10th November 2004, 19:29
Dinamo 1-0 Braila...un meci chinuit...o sa-i astepte la Braila un adevarat meci..:D..Otelu 1-2 Farul..meciu e daja jucat la fel ca si Soprtu 2-0 National..Ar mai Craiova 1-0 Argesi...care va fi la fel un meci dificil la Pitesti.:D

Pacala
10th November 2004, 19:29
nu e nici din cauza internetului sau a sitului tau...... am eu prea multe in calc si prea putin spatiu ramas pentru ca am un proiect cu multe desene care ocupa mult spatiu....
nu stiu de ce te-ai sesizat asa de repede ..... bucura-te ca batu una dintre cele doua echipe ale tale favorite.... steaua si dinamo
ne nega ca se vede......

ieppy
10th November 2004, 19:35
bey, Pacala, ce naiba daca Vadim e dinamovist eu ma impusc. Stelist se mai poate dar dinamovist in nici un caz.

Pacala
10th November 2004, 19:42
cine lucreaza in presa in Bucuresti si zice ca e echidistant....de fapt tine si cu dinamo si cu steaua.... echidistanta.... intre cele doua

roma4ever
10th November 2004, 19:45
braila are 70-80% sanse sa fie in semifinale...FORZA BRAILA!!! la Braila dinamo nu o sa miste... :yeah:

vlad1607
10th November 2004, 19:49
Braila are sanse sa ajunga in semifinale...cam cate are si Roma sa castige campionatul....:( (din pacate pt AS Roma) ! :D

FORZA CAINII !

roma4ever
10th November 2004, 20:35
lol..Braila acasa joaca super tare...in plus e 1dec....daca la meciul cu rapid au fost 22mii pe o zi cu nori... cu dinamo in zi libera.. vor fi muult mai multi :yeah:

Ultras
10th November 2004, 20:35
Alo Bancaru? Ce facusi, frate? Ma lasasi cu blatu-n ploaie... Eram vorbit si cu sile si cu bursucu' numai tu si Gino nu venirati... Si era blat misto cu sirop de plosnite... Cu aia de la Los Platanos nu m-am inteles. Nu au vrut sa ia cioara si sa plece. Chiar mai lasam din pret, da' nici macar sa taca dracu din mustiucu' meu n-au vrut... Asta e! Mai vin doua in Cotroceni ca sa ajunga 5, ca deja anul asta v-am tras-o de 4 ori...

vlad1607
10th November 2004, 20:39
si la fel de multi vor fi suparati ca nu se califica echipa lor :D

ady_azzuro
10th November 2004, 20:48
roma4ever, sper sa-i rupeti pe caini, merita. :D

ieppy
10th November 2004, 20:58
Ady, iar visezi cu ochii deschisi? :D Scoala repede ca a venit trenul. :D

tchibos
10th November 2004, 21:29
/OLE/ Farul se bate cu orice echipa din A... acasa sau in deplasare, Farul castiga... a fost la Gloria si a venit cu puncte, a fost la Otelul si a batut pe un teren unde altii care se bat cu pumnul in piept, echipe cu nume (vezi Dinamo care sper sa iasa si din cupa sa vedem ce o sa mai manance Borcea) au pierdut. Sa vina si Rapid la Constanta si sa plece rapid cum a venit si sa lase punctele la locul lor, la Constanta. Ma bucur sa vad ca talentul colectiv, pana acum latent, al echipei Farul a iesit la suprafata. Se mai indreapta astfel ochi si spre malul marii. Poate vedem o finala in cupa alb - albastra intre Farul si Craiova (sincer ne-am cam saturat de echipele din Bucuresti). Oricum eu cred ca data asta in cupa va fi apa de mare cu spuma de val, val pe care se afla Farul si sper ca acolo va ramane.
-----------------------------------------------------------------------------------
FORTZA FARUL !!! /OLE/FORTZA FARUL !!!

ady_azzuro
10th November 2004, 22:02
Ieppy, imi pare rau dar aici nu exista trenuri. :p Las ca va rupem noi duminica, iar dupa finala cupei pe care o vom castiga vei 'imbraca' mandru hainele Universitatii Craiova pt o luna. :D

Vadim
10th November 2004, 22:10
cred ca in semifinale vor merge : Craiova , Farul , Sportul si ... Echipa Ministerului de Interne ! :D
Nu, nu e "Echipa Ministerului de Interne", ci "ECHIPA MINISTERULUI DE INTERNE', vorba stim noi cui. :)

uti2102
10th November 2004, 23:28
Vadim, nu e nevoie sa accentuezi ce shtie toata lumea.

inter
10th November 2004, 23:30
Ieppy, tu stiai asta? :evil: :evil:

Vadim
11th November 2004, 00:02
Si totusi cele mai multe voturi pina acum de calificare in semifinale ii apartin lui Dinamo.