PDA

View Full Version : Eurosport sau TVR?



Kainsashiki
16th February 2010, 20:33
Programul transmisiilor de la Jocurile Olimpice este cam acelasi pe Eurosport si TVR. Ce televiziune urmariti? Eu ma uit mai mult pe Eurosport, au comentatori mai buni.

El Pistolero
16th February 2010, 21:10
clar eurosport

Celso
16th February 2010, 21:11
nu prea ma uit la olimpiada:D, dar cand o mai fac, pe Eurosport:ok:

Tracoromana
16th February 2010, 21:21
Depinde. As putea spune ca in mod egal. Depinde de comentatori.

TheMentalist
16th February 2010, 21:23
Pe TVR ma uit doar la sariturile cu schiurile pt. ca comenteaza Hobana.

Nilatac
16th February 2010, 21:23
Eurosport...comentatori :)

praf_de_stele
16th February 2010, 21:35
pt patinaj cel mai bun e tvr-ul ! comentatori care cunosc mai bine sportul asta

Lordul
16th February 2010, 21:50
nu prea ma uit...imi plac ambele.......Yvone Ghita e pe Eurosport parca....

Cipri
16th February 2010, 22:27
Eurosport clar !

resita
16th February 2010, 22:32
depinde de dispozitia de moment dar de obicei prefer TVR

dumy84
16th February 2010, 22:44
Eurosport, fara doar si poate!

michai
16th February 2010, 22:47
Clar Eurosport!!

relansat
16th February 2010, 22:49
Eurosportul englezesc si un program de prin cehia, de fapt doua (Novasport si CT4Sport); tvr e de rahat! Aceeasi comentatori, indiferent de sport.

NORGEMAN
17th February 2010, 00:02
Ieri noapte la concursul de sanie la baieti, eurosport a dat de la inceput a patra coborare in care deja se stia in mare cum sta treaba in ce priveste castigatorul. Comentatorul calm, chiar si cand s-a intrat in ultimii 10, in schimb Tvr a intrat in forta "live" cand mai erau ultimii 10 la coborare, iar cel care comenta acolo era mai aprins in competitie decat erau baietii la Vancouver :ras-plans: Probabil nu intelegea prea bine cum sta treaba la sanie si doar a fost "nevoit" sa comenteze coborarea finala la sanie.
Bila neagra a comentatorului de la eurosport este ca irita urechea noastra cand o tot tinea cu "am intrat in top ten, am intrat in top five". Mama ei de limba romana...

ricochet4
17th February 2010, 04:57
TVR HD. Dau foarte putine reclame, de multe ori, chiar cand TVR 1 sau 2 intra in pauza, ei continua sa transmita live, comentatorii sint foarte buni.

delaoltenia
18th February 2010, 11:43
Urmaresc ambele posturi tv,in poll tvr...din patiotism :D

dede
18th February 2010, 13:18
cred ca, adunate minutele impreuna, am urmarit eurosport mai mult in ultima saptamana decat intr-un an intreg :D deci eurosport :cool:

miafangina
18th February 2010, 15:31
la patinaj artistic-TVR

la restul,pe cit posibil,eurosport

papin
18th February 2010, 19:27
TVR cind sunt reclame pe Eurosport.

michai
18th February 2010, 20:21
TVR cind sunt reclame pe Eurosport.

subscriu :happy

ice_girl
19th February 2010, 01:07
Si eu la fel.

Mr Cosmin
19th February 2010, 01:22
TVR cind sunt reclame pe Eurosport.
+1. :happy

ichigo
19th February 2010, 16:49
si cand sunt reclame la tvr, la eurosport. cum au reusit sa o dea in bara ieri seara, cand in loc sa dea biatlonul la fete au dat tot felul de prostii. si n-au putut da decat finalul cursei. noroc cu eurosport si cu cosmin cernat. dar, nu vi se pare interesant ca grafica la eurosport e mai mare ca la tvr. mai ales la hochei, scorul la tvr arata ca un purice si trebuie sa ne uitam cu lupa. :happy

rob_din
19th February 2010, 17:03
La TVr sunt mai cu mot si cred ca toata lumea are plasme. Pentru mine e imposibil de urmarit la tv-ul clasic TVR-ul

Ted
25th February 2010, 01:03
TVR ca dau mai mult hochei

ionutdrula
25th February 2010, 23:39
Eurosport: Pentru imagine (mai ales) si comentatori. Imaginea de pe tvr pare spalacita iar pe eurosport culorile par vii.

ionutdrula
25th February 2010, 23:41
si cand sunt reclame la tvr, la eurosport. cum au reusit sa o dea in bara ieri seara, cand in loc sa dea biatlonul la fete au dat tot felul de prostii. si n-au putut da decat finalul cursei. noroc cu eurosport si cu cosmin cernat. dar, nu vi se pare interesant ca grafica la eurosport e mai mare ca la tvr. mai ales la hochei, scorul la tvr arata ca un purice si trebuie sa ne uitam cu lupa. :happy

Asta pentru ca tvr-ul transforma imaginea 16:9 in 4:3 ca sa fie "compatibila" imaignea pentru tot poporu`.
Eurosport nu face asta :)

jo27
25th February 2010, 23:54
pt imagine e mai bun Eurosportul (cel putin la tv-ul meu), insa unii comentatori sint mai buni la tvr...ma refer la Hobana la sarituri, cel de pe Eurosport e cam pe linga, dar mai ales Emil Hossu Longin, la hochei, cel mai bun comentator de hochei parerea mea.... insa si la Eurosport sint comentatori buni, cel putin cel de la schi fond e excelent, merge si Cernat la biatlon...

TeBat
26th February 2010, 00:02
La hochei pe Eurosport e Marius Gliga daca nu ma insel...

Iaco
26th February 2010, 08:29
Da au dat-o in bara Eurosportu:D meciul Finlanda Sua il trasmite TVR:(...pentru seara asta ma fac tvr-ist:D:D

Bumbescu
26th February 2010, 08:43
La ce ora e?

jo27
26th February 2010, 08:49
totusi, avind in vedere ca transmit intreg sezonul de biatlon, plus ca Franta si Germania au sanse relative la medalii, nu aveau cum sa nu transmita ultima cursa, stafeta masculina.

Sua-Finlanda e la 22.00

Iaco
26th February 2010, 08:49
22 pe tvr1

Bumbescu
26th February 2010, 09:41
Thanks

La hochei ambele comentarii mi s-au parut bune, cu un plus pt Eurosport.

Val
26th February 2010, 10:59
La TVR ma uit doar la hochei pe gheata, Longin e singurul care dintre comentatorii TVR care are ce cauta la Vancouver.

ionutdrula
26th February 2010, 12:23
Aseara (defapt de dimineata) la finala feminina la hochei USA - Canada pe ambele canale s-a comentat excelent. Au avut si ce comenta. O super finala.

ichigo
26th February 2010, 13:30
si dincolo pe tvr 2 va fi slalom si biatlon.

michai
26th February 2010, 17:15
Da au dat-o in bara Eurosportu:D meciul Finlanda Sua il trasmite TVR:(...pentru seara asta ma fac tvr-ist:D:D

subscriu:D
Go USA:yeah:

Bumbescu
26th February 2010, 18:10
Pana la urma nici nu stiu cum e mai bine: comentariul fad si stupid al unui crainic "profesionist" de la tvr, sau cel agramat al vreunui fost sportiv pe Eurosport.
Tocmai am auzit pe Eurosport:"sportiva asiatica are 8 milioane de dolari, care i-a strans...."....tinand cont ca la patinaj se uita si f multi copii, parca i-as da un sut in cur duduii de la Eurosport.

ionutdrula
26th February 2010, 20:25
@Bumbescu peste tot se fac greseli si nu numai la televizinile romanesti. Nu incerc sa le gasesc scuze, greseala e greseala dar cred ca ar trebui sa fim si noi mai relaxati :) La urma urmei ai inteles ce a vrut sa transmita.

ice_girl
26th February 2010, 20:57
Eu la patinaj ma uit doar pe Eurosport, mai mult pt imi plac comentatorii, este adevarat ca Ivonne Ghita mai face si greseli ( si vorba aia a gresi e omeneste) dar mi se pare net superioara Alinei Alexoi, comentatoarea de pe TVR 1, pe care n-o suport, ma enerveaza maxim.

miafangina
27th February 2010, 16:53
Eu la patinaj ma uit doar pe Eurosport, mai mult pt imi plac comentatorii, este adevarat ca Ivonne Ghita mai face si greseli ( si vorba aia a gresi e omeneste) dar mi se pare net superioara Alinei Alexoi, comentatoarea de pe TVR 1, pe care n-o suport, ma enerveaza maxim.

He,he,la mine e taman pe dos,nu pot s-o suport pe Yvonne,mi se pare falsa,afectata,repezita si da cu batul in balta de multe ori.
Aseara am avut o dilema,la curling:Yvonne sau Hobana?
Pina la urma am ales sa ma uit pe imaginea de la eurosport dar cu sonorul la minim si am fost multumita asa,mi-am facut singura comentariul:).

De fapt e bine cu asa diversitate,fiecare isi gaseste locul unde se uita mai cu placere si nimeni n-ar trebui sa se supere.

Tracoromana
27th February 2010, 17:04
Eu i-am preferat la patinaj pe Alina Alexoi si Marius Negrea la tvr, iar la sarituri cu schiurile - eurosportul, caci pe Hobana il aud tot sezonul, si nu strica putina pauza. La restul sporturilor - in general eurosportul pentru ca dadea toata ziua reluari, dar n-a fost o regula generala.

La biatlon imi place pasiunea pe care o pune Cosmin Cernat in comentariul lui, dar cand zice "sparge 4 la picioare" sau "sparge 4 la culcat", mama mea care doreste sa se initieze, face ochii mari si nu mai intelege nimic.

ice_girl
27th February 2010, 21:13
Si eu la biatlon l-am preferat pe Cosmin Cernat se vede ca pune suflet si pasiune in comentarii, ii place ceea ce face, m-au distrat expresiile "sparge 4 din picioare sau la culcat" dar pt cine este este la inceput si doreste sa se initieze in acest sport acest gen de expresii sunt mai dificil de inteles.
Biatlonul este unul din sporturile de la aceste JO cu am ramas cu amintiri f placute ( mai ales ultima proba care s-a terminat cu victoria de mare campion a lui Ole) spre deosebire de patinaj, sarituri cu schiurile, etc unde mai mult m-am suparat si enervat pt n-a castigat cine imi doream eu.

TheMentalist
27th February 2010, 21:28
La TVR imi plac comentariile de la sarituri cu schiurile si de la hochei, in rest ma uit doar pe Eurosport. Plus ca nu am plasma si pe TVR e imaginea mai mica

MitzGym
20th April 2010, 22:29
si eu,mai mult la eurosport,dar ce aveti cu ivonne,depinde la ce sport comenteaza,mie imi place cum o face la patinaj,iar de alina imi place cea mai mult cum comenteaza la gimnastica,dar nu imi place cum comenteaza la biatlon si schi alpin
alina e chiar cea mai buna comentatoare la gimnastica,iar la patinaj e ivonne,si alina e buna la comentat patinajul,dar ivonne imi place mai mult(ma refer la patinaj)
eu prefer eurosport,normal!!
unii comentatori nu se compara cu cei de pe tvr
adica ma rog,am preferat

MitzGym
20th April 2010, 22:30
da,imaginea e si mica,in special pt mine,care am miopie,iar pe eurosport e HD