PDA

View Full Version : Etapa 13: FC Brasov - Poli Iasi



ADelPiero
1st November 2004, 00:11
Duminica, 7 noiembrie: ora 14.00: FC Brasov - Poli Iasi (Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
1st November 2004, 00:24
Bate Brasovul, ca acasa joaca destul de bine din cate am vazut eu :D
pronostic 1 solist ;)

gigel_bucur
1st November 2004, 09:44
bate Steagul (daca Gabi Stan le da cate o mama de bataie, o merita)

DanielAndrei
1st November 2004, 11:42
cred ca fi un meci de 1X2, ambele echipe nu au nimic de pierdut

jay
1st November 2004, 12:27
Inainte de acest meci, atat Steagu' cat si Poli disputa miercuri meciurile restante. Despre FC Brasov - Otelul si Poli Iasi - Dinamo nu discutam?

ADelPiero
1st November 2004, 22:00
sper sa bata brasovul... nu conteaza cu cat... important e sa bata ;)

Denis
2nd November 2004, 06:59
bate iashu cal are pe ady cristea
pronostic: 0-2

Denis
2nd November 2004, 07:01
Inainte de acest meci, atat Steagu' cat si Poli disputa miercuri meciurile restante. Despre FC Brasov - Otelul si Poli Iasi - Dinamo nu discutam?
FC Brashov - Otzelul se termina 2 /hello
Poli Iasi - Dinamo 2 :( :no:

simi_id
2nd November 2004, 14:18
FC Brasov - Otelul : 2
Poli Iasi - Dinamo : 1
FC Brasov - Poli Iasi : 2

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Daca Poli joaca prost cu Dinamo acasa cu siguranta va bate pe Brasov. Stiu ei de ce :D ... pensionarii .... :evil:

Darkslowstar
2nd November 2004, 14:29
Vad ca iesenii sunt foarte optimisti. Din pacate nu prea au si o baza reala. Poli va fi mai mult ca probabil prima retrogradata. Nu au nici lot si nici bani de A.
Saptamana asta trebuie sa facem 6 puncte.

simi_id
2nd November 2004, 14:37
Baza iasului e Dinamo .... :o: da ... DINAMO !!! :evil:

Intr-adevar ... lot nu mai avem din iarna ca il ia mai tot Dinamo :headbang: dar ... serviciu contra serviciu ... ramanerea in A /hello

Poli Iasi e un fel de Barichello pentru Schumacher care e Dinamo ... dar impreuna pentru aceeasi firma ... Ferrari ... cine o fi aici Ferrari nu imi dau seama deocamdata ... :cool:

Darkslowstar
2nd November 2004, 14:47
Din pacate pt. voi si Dinamo anul asta e cam varza (apararea mai ales) asa ca nu vati ales cu mare lucru. Oricum speranta moare ultima :).

simi_id
2nd November 2004, 14:52
Speranta moare ultima sau niciodata :)
Dinamo e la diferenta de 7 puncte de Steaua ... (daca in restante Dinamo pierde sau egal si steaua castiga ar fi 10 puncte) asta inseamna 3 meciuri ... din toamna cristea se duce la Dinamo ... in retur vine meciul direct steaua cu dinamo ... cristea a batut steaua ... atunci va fi la dinamo ... povestea se poate schimba ... chiar daca Dinamo nu recunoaste tot se bate pentru titlu si cupa .... :rolleyes:

Darkslowstar
2nd November 2004, 15:32
Si daca se duce Cristea la Dinamo ce? Tot raman cu o gaura mare si neagra pe care o numesc pompos sistem defensiv. Oricum voi ramenti fara un jucator de baza. Desi am vaga impresie ca nu pleaca Cristea nicaieri la iarna, pt. ca oricum n-ar avea loc la Dinamo (cel putin in primul 11). Poate numai daca iar vinde Dinamo juma de echipa.

hamsterutz
2nd November 2004, 16:03
ce faci tu ma? nu sunt bani? din pct asta de vedere ee fff liniste in echipa, faza e ca juc cu potential adusi nu prea au fauct mare branza, eu zic ca cine pierde meciul asta va fi lanterna turului. sper sa bata iasu oricum speram sa ii impingem noi de la spate, sper sa vina catzi mai multzi ieseni la meci!!! (mai ales ca in brasov stau multzi din iasi). Hai poli si sa luam macar 3 pct din 2 mecirui nu conteaza cu cine cu dinamo sau brasov, imp e sa castigam !!!

DanielAndrei
2nd November 2004, 22:38
... am vaga impresie ca nu pleaca Cristea nicaieri la iarna, pt. ca oricum n-ar avea loc la Dinamo (cel putin in primul 11)...

Din moment ce nu l-ai vazut cum joaca, taci din gura; actualii jucatori de la Dinamo, cei de pe postul lui, nu au nici o treaba, is niste catzelusi :degete:

hamsterutz
3rd November 2004, 17:26
e dinamovist deja bulangiu!!!

Darkslowstar
3rd November 2004, 17:41
Ba l-am vazut la TV, Trineo si in afara de meciul cu Steaua nu prea m-a impresionat (si acolo, in afara de faza golului ...).
Si tie se pare ca-ti cam lipsesc niste ani de acasa si ceva materie cenusie.

hamsterutz
3rd November 2004, 19:13
Ba l-am vazut la TV, Trineo si in afara de meciul cu Steaua nu prea m-a impresionat (si acolo, in afara de faza golului ...).
Si tie se pare ca-ti cam lipsesc niste ani de acasa si ceva materie cenusie.
nu te lua de el ca sar pe tine :P

vasile314tzurka
3rd November 2004, 19:14
ein na? sari de pomana:)

DanielAndrei
3rd November 2004, 22:18
ein na? sari de pomana:)

wai sfarc tu nu ai treaba in alta parte? :degete:

hamsterutz
3rd November 2004, 22:45
lasa-l ma ca e bunik :)

giovanni BV
4th November 2004, 11:17
Brasov-ul are mare nevoie de aceasta victorie, dupa ce a trecut de Otelul !!! Poli merge la Brasov cu o ultima sansa de a mai acumula un punct !!! Sa vedem cine da mai mult !!!Meci deschis oricarui rezultat !!!

sotostone
4th November 2004, 11:21
am asa o ... presimtzire ca va bate iashi-ul... sunt prea ofticatzi ca au pierdut restanzta cu Dinamo la limita!
2 solist... dar va fi la un gol diferentza cred ca un 1-2!
DA m-am razagandit... la "pronostic divizia A" cred ca nu am pus 2 la meciul asta.... si da se paote sa te razgandeshti cu atat mai mult cu cat au mai avut loc meciuri cu echipele implicate intre timp :D

DIXX
4th November 2004, 11:40
Bate Steagu la trei goluri.Asta e saptamina neagra a mologotilor la Brasov.Dupa ce i-am suportat atita timp la maturat strazile p-aici ar fi o datorie morala pt ei sa ne cedeze punctele din start.
FORZA STEAGU!!!

lucas
4th November 2004, 11:54
Dick, esti chiar atit de cr***n pe cit iti este si nick-ul ? Cine ti-a maturat tie strazile guno**le ? Probabil te-a avortat ****** pe strada si de la vreo matura luata peste cap ti se trage ?

Care STEAGU ? STEAGU ROSU ? :D Atunci la lupta "tovarasi" :D
Mai usor cu "STEAGU" ca aveti o echipa care nici macar in ghete nu stie sa stea :D

Darkslowstar
4th November 2004, 12:08
Lucas, ia dute tu baiete si citeste Regulamentul. Inteleg ca esti nou pe aici, dar nici chiar asa.
Daca nu te-ai prin Dick glumea.

Este vreun suporter polist normal pe aici, cu care sa se poata discuta? Ca pana acum n-am vazut decat ifose adolescentine si tot felul de aburi si harfe.

vlad1607
4th November 2004, 12:31
o sa fie greu da se poate...FORZA IASIUL ! BAFTA MULTA BRASOVULUI dupa acest meci!

jay
4th November 2004, 13:07
Toti moldovenii pe care i-am intalnit la Brasov erau la munca de jos, ele cu "bilietili la control" sau cu matura prin diverse institutii (de-aici si celebrul hit "Vino, mama, sa ma vezi, / Cum lucrez la spatii verzi":)), ei ba forjori, ba turnatori (in/la diverse institutii de stat;)), ba soferi de troleu... In tot raul e un bine, disponibilizarea a zeci de mii de oameni a facut sa scapam de o mare parte a acestor intrusi. Iar cei ramasi, in general la a doua generatie, au fost asimilati culturii superioare. Chiar sunt curios daca la fel au stat lucrurile si la Constanta, Timisoara si Cluj.

Dar faptul ca oamenii aia amarati au trecut Carpatii pentru o bucata de paine pe care n-au gasit-o in Moldova lor nu are nici o legatura cu meciul de duminica. Vine reprezentanta unui oras spalat, nu Bacaul sau Galatiul. Trebuie sa castigam, nu pentru a-i razbuna pe cei din Bartolomeu sau Noua care si-au vazut viata linistita distrusa de acei nefericiti veniti de la coada vacii in blocurile pentru nefamilisti construite in cartierele amintite, ci pentru ca avem nevoie de victorie!

lucas
4th November 2004, 14:05
Darkslowstar: ciudat mod de a glumi ... mai degraba o "superioara" ironie. Reactia a fost pe masura. M-am cam saturat de aerele de superioritate care vin dintr-o anumita regiune a tarii. Am avut sansa sa locuiesc in mai multe locuri din tara si va spun sincer ca nu exista nici o baza pentru aceste "ifose".

Claudiu: "... asimilati culturii superioare ...". Draga domnule de aceste cuvinte nu s-ar fi rusinat nici Hitler sa le rosteasca. Nu cred ca Iasul trebuie sa sa simta complexat din acest punct de vedere in fata niciunui oras din tara. Dar asta e o alta problema, iar acesta este un forum unde ne exprimam opiniile despre fotbal si despre echipele pe care le simpatizam sau nu. Ca o facem mai mult sau mai putin civilizat este discutabil. Dar citeodata e bine ca unele "opinii" sa primeasca reactii pe masura.
" ... sa scapam de intrusi ..." - daca avem pretentia ca si altii sa ne accepte trebuie sa-i acceptam si noi pe ceilalti. Si apropo ai avut ocazia sa-i vezi pe anumiti ardeleni cum se comporta in afara tarii ... salbatici e putin spus. Nu a generalizat. Am spus "anumiti".

Revenind la meci: Poli e cu cutitul la os si in asemenea situatii a aratat ca-si poate vinde scump pielea (vezi meciul cu Steaua si Dinamo). Si cum nici Brasovul nu a aratat cine stie ce meciul e deschis oricarui rezultat (bineinteles daca Iasul nu ia gol prin min 45 asa cum a patit-o Farul si Otelul :-) )

sotostone
4th November 2004, 14:18
Nu ca as vrea sa iau aparerea Iasiului dar ca o mica informatie:
Iasiul este in crestere in ceea ce priveste multe aspecte socio-demografice care ar putea da informatii despre nivelul de cultura si educatie atat a judetului cat si a municipiului resedinta de judet in special. Cresterea este mai mare decat cresterea altor judete cu un nivel de educatie deja consacrat ca mai aproape de visul occidental si desigur mai bine-pozitionate decat Iashiul...
Si inca o informatie: dintre primele 10 clasate municipii Iashi e singurul care a urcat atat in clasament cat si ca numar pana pe locul 2 dupa Bucuresti in ceea ce priveste dimensiunea po****tiei in perioada 1992-2002 daca nu cumva s-au strecurat gresheli la recensaminte. Si stiu ca asta nu e un aspect relevant pentru discutie insa e surprinzator ...
revenind la meci: 2 justificabil prin ce am spus cu cateva posturi in urma!
apropos: Brasov e orasul meu preferat din mai multe puncte de vedere deocamdata insa nu am fost in Sighisoara :D. Asta ca sa se vada ca nu critic BV ci doar ridic putzin IS :D

hamsterutz
4th November 2004, 21:29
niste afirmatii aiurea facute de niste brasoveni ofticatzi care nu dau dovada ca is baietzi mari si doar niste fatalai. scuzatzi expreia dar asa este. singurl care il exclud este Claudiu desi nu merita ca s-a legat aiurea de bacau si galatzi. nush ce sa zic nu am vazut brasovu decat odata din autocar am sa-l vad duminika si am sa ma conving daca intradevar e asa cum se lauda unii.
faptul ca multzi moldoveni lucreaza la maturt strazi sau sofer pe troleu (apropo tramvai avetzi?) este din cauza discriminarii ardelenilor si din cauza situatie nasoale din moldova si au acceptat orice.
acuma am sa dau un sfat celor care au magazine pe langa intrarea in oras, grija mare!!! buzaul si vasluiul stiu.
iar galeriei din brasov care am auzit ca au ciuda pe noi (de la ce s-au luat nush) ne doare undeva si asa venim multzi deci: "daca avetzi sange in c.... saritzi la bataie" :P
rez meciului: sper sa bata poli !!!

DIXX
5th November 2004, 10:26
Am citit in Monitorul de acum citeva zile ca municipalitatea chiar plateste fiecaruia dintre someri care paraseste judetul o suma destul de frumusica si gasesc ca e excelent asa.Nu stiu care e problema voastra baietei,ori va supara adevarul ori chiar nu va dati seama pe ce lume traiti.Veniti la Brasov sa ziceti ca ati fost si voi o data-n Europa si dupa meci mai vorbim.
FORZA STEAGU!!!

lucas
5th November 2004, 11:52
Dick, chiar citesti Monitorul ? Mai baiatule stii ca reteaua "Monitorul" de la Iasi a plecat (fiind atunci considerat cel mai bun ziar local) ... nu se poate ... sper sa-ti revii cit mai repede.
Am fost de nenumarate ori in Brasov si m-am simtit ca in ... Europa de Est :D No offence :-)
Si de ce ar mai sta lumea prin Brasov ... "Tractorul", "Roman", industria de armament sint la pamint si nu inteleg de ce trebuie sa platim toti ca Brasovul sa se mindreasca ca are industrie. Pentru Moldova guvernele nu s-au aratat atit de marinimoase ... au inchis tot si fara compensari ! Dar nu-i asa, in Brasov avem industria strategica ... dar cu tehnologie de acum 50 de ani :-)

adamache
5th November 2004, 15:27
Va fi scorul campionatului ( pina acum ) 8 - 0 pentru stegari! Ghinionistul Ghindaru va marca de 4 ori!

Darkslowstar
5th November 2004, 16:21
Stim si noi Lucas ca Monitorul a plecat de la Iasi. Poate de aceea e asa de slab ziarul asta. In Brasov nu cred ca se vand 1000 de exemplare zilnic, mult sub Transilvania Expres sau Buna Ziua Brasov.
Esti in eroare mare si cu acuzele tale. Noi va tinem pe voi, cu banii nostrii, atat timp cat Moldova primeste mult mai mult decat contribuie la buget. Deci liniste intre punti, ca daca n-am fi noi ati muri de foame ca si fratii vostrii de peste Prut.
Oricum, din reactia ta si a mucosului ala mic se pare ca aveti multe frustrari acumulate. E drept ca aveti si de ce.
Hamsterutz, inainte sa sari la bataie, mai stai si tu sa mai cresti un pic. Mama ta stie ce vorbesti tu pe aici?

lucas
5th November 2004, 16:41
Darkslowstar,

Valoarea Monitorului de Brasov este data de valoarea ziaristilor care banuiesc ca au fost angajati dintre brasoveni. Oricum vb despre valoarea Moniotrului de acum citiva ani cind inca nu fusese cumparat de nu stiu ce persoana de prin Buc.

Foarte multi ani "Tractorul", "Roman", plus industria de "armament" au luat de la buget o multime de bani cu care nu au reusit sa faca nimic. Asa ca nu poti sa spui ca voi ii tineti pe altii atita vreme cit cresteti in ograda proprie o multime de "gauri negre". Daca este o zona care poate sa spuna ca da mult mai mult decit primeste atunci aceasta este Timisoara. Dar Brasovul este cam departe de ceea ce reprezinta Timisoara. Cind va fi Siemens, Alcatel, Continental, Solectron si multe altele in Brasov atunci veti putea pretinde ca dati mult mai mult decit primiti. Pina atunci mai multa modestie nu strica.
Am o mica banuiala ca tu nici macar nu ai fost prin Moldova ... sau mai sus de Adjud nu ai trecut. Viziteaza Bucovina, Iasul, Bacaul, Neamtul si apoi mai discutam. Poate ai realiza ca in comparatie cu aceste orase Brasovul ti se va parea cam cenusiu.

vasile314tzurka
5th November 2004, 16:51
"daca avetzi sange in c.... saritzi la bataie"

in ce, hamsterutzule? in cires? sau nu rimeaza? vezi ca-ti prind brasovenii rima si treci la "fatalai" ca-i cunosti foarte bine dupa cum se vede. :ciocan:

gigel_bucur
5th November 2004, 17:29
mai hamsterutz, te-au chinuit polutziile sau era grisul stricat? cum poti sa debitezi asemenea tampenii? auzi la el, magazine devalizate, bataie, comuta copile pe Fox Kids si lasa prostiile, asta daca nu te mananca gingiile. pe urma o sa te plangi ca a venit un nene adult si ti-a spart mufa, sau vreun jandarm plictisit.

Darkslowstar
5th November 2004, 17:31
Lucas: Din cate stiu au adus si din Moldova si au angajat ce ciurucuri au mai gasit. Daca nu ma crezi intra pe net si o sa vezi ce pagina de rahat au si ce articole de 2 lei.

Uzinele brasovene cu probleme au fost privatizate de mult (cu exceptia Tractorul) si oricum nu se compara cu orezaria voastra. La noi erau cateva uzine, la voi e toata Moldova o gaura neagra :). Sunt destul de multe investitii starine si pe la Brasov, n-a tu grija.
Daca la voi e asa de bine si frumos si la noi atat de rau de ce naiba tot veniti de zeci de ani pe capul nostru si nu stati acasa? Ca n-am auzit de brasoveni care sa invadeze Iasul.
Am fost prin Moldova, si in afara de Iasi, parca eram in secolul 19. Si nici Iasul nu e cine stie ce. Fara suparare. Cat despre Bacau, Roman si ce mai aveti voi pe acolo, ma si pufneste rasul. Pai la voi abia anii astia s-au tras gaze, apa curenta, etc, in foarte multe locuri, lucruri pe care in Ardeal le avem de sute de ani (canalizare, apa curenta, iluminat stradal, etc.).
Cred ca n-ai fost niciodata la Brasov, vezi ca gasesti si pe net poze.

Cat despre fotbal, sunteti lanterna rosie si probabil prima retrogradata.

vasile314tzurka
5th November 2004, 17:33
dark, pierzi timpul cu culturalizarea jucatorilor de leapsa pe oauate:)

sotostone
5th November 2004, 17:43
ba "io" consider ca prea l-atzi asaltat mult si pe unul si pe celalalt...
asa ca sper sa bata Iashi-ul :P ca sa va para rau dupa aia!
:evil:
sunt curios ce-o sa-mi saritzi mie in cap acu'
:D

lucas
5th November 2004, 17:44
Darkslowstar,

Nu mai are nici un rost sa continui o discutie cu cineva care se afla in niste sfere atit de inalte si care etaleaza niste aere de o superioritate absoluta. E clar ca notiunea de modestie iti este total straina. Mai rau este cind ignoranta merge mina in mina cu mindria ....

Nu trebuie sa caut poze pe net ca sa stiu cum arata Brasovul. E cenusiu. Si punct.

Darkslowstar
5th November 2004, 17:52
Vasile, ai dreptate. Dar oamenii astia sunt atat de convinsi ca mai mai ca ma conving si pe mine :).
Oare cu cine voteaza Moldova de 14 ani?


Mandru locuitor al "Orasului Cenusiu" (si deloc modest cand vine vorba de Ardeal si Brasov, mai ales ca avem si cu ce sa ne mandrim:D)

hamsterutz
5th November 2004, 20:42
ma baietzi ma. daca nu cunoastetzi ce se int in deplasarile pe care ieseni le fac. gura!!! Cand s-a venit de la Steaua poate s aimi spuna cineva ce a mai ramas din mag din buzau? NIMIK!!! :).
Anu trecut cand am intratin Vaslui de ce vanzatoarea a inchis magazinu ca sa nu intram in el pt ca tinea minte ca cu un an in urma a ramas fara juma de magazin?
Acum 4 ani (sper sa-mi aduc bien aminte era prima mea deplasare :)) de ce s-au furat frigiderele cu tot cu sucuri?
Iar de bataie n-ai tu grija mea is calit :). de la braila am venit intr-un picor acasa. voi credetzi ca daca am 16 ani is mucos? ma baietzi ma :) nu ma cun nu mai vb aiurea!!!
noi fi nici cel mai cel, dar nici cel mai fraier!!! is pe udneva pe la mijloc
nu mai facetzi comparatii aiurea intre Iasi si Brasov sunt 2 orase total diferite. fiecare au ceva deosebit, fiecare e un oras frumos. totusi aici vb de fotbal si despre meciul de poimaine nu despre oras, despre saracia din moldova, despre monitorul sau despre facultati si alte chestii!!! ne putem certa la infinit si nu ajungem nicaieri.
putem vb insa de echipe si de evolutia lor!!! si asta o sa o facem mai bine dupa meciul de duminika. bafta ambelor echipe sa castige cine e mai bun . Apropo juma de stadion o sa fie cu ieseni :D (vezi meci de baraj in A cu electroputere)

inter
5th November 2004, 20:47
bey voi sunteti dotati cu "remorca" pt. deplasari?
asta cu furatul frigiderelor cu tot cu sucuri e cea mai tare pe care am auzito.. :D:D:D

sigur erau sucuri? sau ati luat frigiderul ca sa-l dezghetati ca va era sete? :D:D

hamsterutz
5th November 2004, 20:50
pai frigiderele le-am lasat din politetze :D

andy_larkynn
5th November 2004, 21:18
Bate Poli. a jucat bine cu Dinamo si o sai bata pe Brasov. 0-3 goluri balba, onofras si cristea. :degete: brasov /hello /hello Nu uitati www.fcpoliiasi.go.ro postati in forum. Merci mult

hamsterutz
5th November 2004, 21:26
imp e sa castige neimportant cine da boabele sau cate!!!

gigel_bucur
5th November 2004, 22:26
Hamsterutz, da voi n-aveti bani de un suc? frigiderul ala de l-ati furat voi, avea maner si se alimenta la 12V? sau era cu baterii? si, presupunand prin absurd ca ce-mi spui tu e adevarat, ti se pare ca ai cu ce te lauda, este? esti "jmeker" de Copou, iti iei 20 de preteni si daca prindeti o pustoaica singura intr-un butic ii luati tigarile cu japca! "respectele" mele in cazul asta :jerk:
eu totusi inclin sa cred ca ati ciordit o lada frigorifica, de aia de picnic :evil:
iti spun prietenste, bagati-va mintile-n cap pana nue prea tarziu!
expresia "leu cu cap de musca" iti spune ceva?

Mariusmadmax
6th November 2004, 04:06
bate lejer Brasovul !

paranghele
6th November 2004, 05:00
Bate Iasu! va fi meci greu, dar cistigam.

Este cite ceva adevarat din ceea ce aruncau in noi oponentii din Brasov. Echipa e cam slaba pt div A, dar e in formare. De fapt, problema e ca nu sint constanti. Daca acum vor fi in forma, rup tot.

Cam trist sa citesc si pe forumul asta cum iar se improasca cu noroi in moldoveni. Nu cere nimeni compasiune, dar nici rautate. Unii tot nu inteleg ca po****tia Moldovei e mult mai putin numeroasa ca cea din alte regiuni, si se asteapta sa contribuim la fel la PIB-ul national. De exemplul Iasul e pe locul 7 la PIB adus tarii, nu e rau si cu siguranta peste multe judete cu nasul pe sus.
Cit despre "cultura superioara"...no comment.

paranghele
6th November 2004, 05:12
andy larkynn:
ce tot insisti cu site-ul ala? apari pe tot felul de forumuri facindu-ti reclama singur. Lasa-i pe altii sa te laude daca e cazul. N-ai alt mod de a cistiga un ban?
nu inteleg de ce adminii site-ului asta te lasa sa iti faci reclama, unde e legatura cu sportul?
Poli Iasi are site oficial+forum facut de o firma specializata de web design. Site-ul are o grafica cum nu se prea vazut in divA. Nu mai insista si tu cu site-ul tau de 2 banuti.

DanielAndrei
6th November 2004, 10:09
Hamsterutz, da voi n-aveti bani de un suc? frigiderul ala de l-ati furat voi, avea maner si se alimenta la 12V? sau era cu baterii? si, presupunand prin absurd ca ce-mi spui tu e adevarat, ti se pare ca ai cu ce te lauda, este? esti "jmeker" de Copou, iti iei 20 de preteni si daca prindeti o pustoaica singura intr-un butic ii luati tigarile cu japca! "respectele" mele in cazul asta :jerk:
eu totusi inclin sa cred ca ati ciordit o lada frigorifica, de aia de picnic :evil:
iti spun prietenste, bagati-va mintile-n cap pana nue prea tarziu!
expresia "leu cu cap de musca" iti spune ceva?

Tot trebuia sa te iei de inca ceva. Esti penibil :degete:

hamsterutz
6th November 2004, 15:34
mai gigel_bucur vad ca tu esti mare dar nu vad unde drq e mintea ta.
Lasa-ma sa-tzi explic faza cu furatul frigiderelor era cu nuanta figurativa, bineinteles ca nu s-au furat frigidere ci numai sucurile. inca ceva tu crezi ca romanu (tot romanu mai bine zis) fura ca n-are bani? nu domnu nu e asa. Acolo s-a furat de ciuda si de nervi si hai sa zicem de sete. dar sa stii ca baietzi care merg in deplasari au bani ca altfel n-ar mai merge.
Daca nu ma crezi intreaba pe cine a fost la acel mesi si o sa-tzi zica!!!
Inca ceva baiat de copou nuhs !!! stau in Dacia daca te intereseaza. si eu nu merg cu 20 de gagii e prea riscant, gandeste-te oleack inainte sa zici ceva. 5 max is deajuns. Iar fete cu japca n-am luat de ce? simplu is prea tanar sa infund puscaria!!! oi fi eu nebun sau altele da prost nus!!!

DIXX
6th November 2004, 18:38
Nush unde am citit ca Onofras vrea sa vina din iarna la Brasov asa ca n-o sa-si dea sufletul pe teren in meciul asta.
Dark pe 24 Dec sunt acasa si sper sa facem ceva,macar un Bucegi daca se poate.
FORZA STEAGU!!!

hamsterutz
6th November 2004, 19:48
ma nush daca onofras o sa fie titular :) in primu rand

boksic_is
7th November 2004, 00:49
:drak: Bate Iasiul... Cristea mai are putin si pleaca, dar cred ca va mai lasa o amintire frumoasa fanilor sai din Copou... Apropo, Onofras nu a marcat in acest sezon, iar la Brasov e ca la el acasa! Deci, Brasov-Iasi 1-3

boksic_is
7th November 2004, 00:50
asa e dar uita-te ce a facut pacurar ca rezerva

ovi
7th November 2004, 14:00
Am votat ca bate POLI pentru ca sint iesean,dar cred ca si un egal ar fi bun in deplasare. :ok:

arfel
7th November 2004, 14:47
La pauza Fc Brasov-Poli Iasi 1-2...haide Poli :))

ovi
7th November 2004, 14:48
POLI IASI conduce la pauza... /hello :ok: Daca nu faceau blatul ala cu catzeii acum eram deja in afara zonei de retrogradare :headbang:

arfel
7th November 2004, 14:52
in sfarsit unu care gandeste la fel ca mine :)

lucas
7th November 2004, 14:58
Hmmm ... cam departe de scorul campionatului (8-0) cum pronostica un "fin cunoscator" :D
Nu stiu daca va cistiga Poli pina la urma, dar vor tremura serios brasovenii ...

Doamne feri de o reeditare a reprizei a doua din Cotroceni :D

arfel
7th November 2004, 15:04
2 goluri in 7 minute..se pare ca brasovu nu mai are nici o sansa
Iasu va scapa de zona de retrogradare pana la retur

ovi
7th November 2004, 15:51
/hello :yeah: bravo baietziiii..... :yeah: :yeah: :yeah:

arfel
7th November 2004, 15:53
bine iasule:))..inca o victorie...la mai multe

lucas
7th November 2004, 16:00
Multumim Brasovului ca ajuta Iasului sa-si refaca moralul :-) Acum nu stiu cine este prima candidata la retrogradare dintre aceste doua echipe, dar se pare ca Brasovul ia o optiune serioasa pentru Div B :D. Poli are sansa sa faca 15-16 puncte pina la sfirsitul turului si cum in retur dintre echipele puternice doar Steaua mai vine in Copou atunci sint sanse sa se salveze de la retrogradare.

Multumim ca ne-ati privit de sus si asta cred ca ne-a ajutat cel mai mult. Sper sa nu va fi picat prea greu aceasta infringere, dar dupa cum am mai spus si in alte mesaje modestia nu strica nimanui... :-)

O duminica placuta !

DanielAndrei
7th November 2004, 16:17
Dupa ce i-am suportat atita timp la maturat strazile...
am maturat gunoaiele si am plecat acasa :degete:

DIXX
7th November 2004, 16:29
Ce jmekeri sunteti bah gistelor,astia care fura sucuri sa nu moara de sete.Nici o problema ne-ati batut asta e dar nu va apucati de scris poezii p-aici ca nu va sta bine deloc.Stie o tara intreaga ce la vale sunteti asa ca ciocu mic.

DanielAndrei
7th November 2004, 16:36
si tu acuma :happy :lol: :lol: , marele poet al natiunii Brasov :jerk:

iasisud
7th November 2004, 16:41
Felicitari IASULUI! Totusi avem sanse sa scapam de retrogradare. Forza POLI!

ADelPiero
7th November 2004, 17:03
ciudata victorie :mda:

arfel
7th November 2004, 17:06
bre del piero se pare ca esti cam naiv....ai ceva cu poli?..daca nu iti place nu mai adauga topicuri

paranghele
7th November 2004, 17:11
Excelent! echipa da rezultate din ce in ce mai bune si arata cine sint cu adevarat.
Victoria nu e ciudata de loc si poate ca nici scorul cu Dinamo nu a fost trucat. Cind vor cu adevarat, astia pot. Schimbarea antrenorului a fost o miscare buna.
Hai POLI!

Vor retrograda: Alba Iulia, Timisoara, Brasov.

Bergero
7th November 2004, 17:12
2-1 pentru Iasi si o dedicatie pentru Gigel Bucur, pentru Mariusmadmax (citez,,Bate lejer brasovul''), pentru Dick (,,bate Steagu la trei goluri'' !!! semnele de exclamare le-am pus eu!, pentru Darkslowstar care tre sa fie f.f.f. dezamagit, pentru Jesse James (,,Bate fc Brasov 2-0'') si pentru Adamache a carui optimism este vecin cu inconstienta sau poate cu ignoranta (,,va fi scorul campionatului 8-0 pentru stegari'', nu mai pun semne de exclamare pentru ca n-ar mai incapea pe forum) si pentru toti ceilalti care n-au simtul realitatii ii anunt ca Iasul este acum la -6 la adevar si ca pentru Brasov ,,B''-ul e (mult!) mai aproape acum,
Si repet ceea ce am spus pe alt forum: Iasul va fi o ,,nuca'' tare pentru multe echipe si va fi greu de invins. Si pentru cei care n-au vazut meciul voi spune ca victoria a fost mai clara decit o arata scorul si ca (pentru a nu stiu cita oara!) Iasul a jucat departe de situatia din clasament!!! Asadar victoria cu Steaua nu a fost chiar intimplatoare; Plus o invitatie pentru toti forumistii (mai putin pt. ieseni, sal Hamsterutz, Iasisud, Trineo, Lucas) de a lua mult mai in serios echipa Poli Iasi si imi pare rau pt. cei care au jucat la pariuri la acest meci 1 sau 1x. Sper sa nu fi pierdut prea multi bani ca....ashe-i in fotbal!

arfel
7th November 2004, 17:21
Pt toti care cred ca iasu nu e in stare de nimik... sa tina minte ca din urmatoarele 2 meciuri poli ia 4 sau 6 pct

iasisud
7th November 2004, 18:39
Sal Bergero. De fapt salut toti iesenii. Intrati si voi pe site-ul meu despre POLI. Detalii la iasisud@yahoo.com. Va astept... :yeah:

lucas
7th November 2004, 21:22
Acum 30 de ani Poli Iasi era pe ultimul loc dupa 22 de etape cu 16 puncte (2 pct pentru victorie). Au jucat la Brasov, au invins cu 2-1 :-) si s-au salvat de la retrogradare !