PDA

View Full Version : Etapa 13: FC Unirea - U Craiova



ADelPiero
1st November 2004, 00:00
Duminica, 7 noiembrie: ora 14.00: FC Unirea Alba Iulia - Univ. Craiova (National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
1st November 2004, 00:20
Sper sa mai castige si Apulum ca nu au mai reusit demult timp acest lucru :(
Pronostic: 2-1 ;) Forza Ardealul :yeah:

inter
1st November 2004, 00:31
Hai Poli ai citit povestea cu trenul ? (de la voi de pe forum? tare!)

Catalanul
1st November 2004, 00:32
am citit dar nu vad ce legatura are cu acest thread :evil:
Forza Ardealul :yeah:

ADelPiero
1st November 2004, 00:41
2-1 exrem de greu :evil:

gigel_bucur
1st November 2004, 09:39
la cum evolueaza Apulum in ultimul timp cred ca bate Craiova.

din greseala am bifat 1 :headbang:

ultra_alba
1st November 2004, 10:34
2-0 ii rupem pe olteni

sotostone
1st November 2004, 11:51
cred ca e cel mai de 1x2 meci al etapei... asa ca o sa pun x
Craiova e pe val si tre' sa urce in clasament insa joaca in deplasare (70% victorii gazde intr-un campionat :D) si in plus: Apullum a pierdut cu Dinamo si o sa lupte... Craiova a batut Rapidul si s-ar putea sa se relaxeze!
zic x dar cred ca orice x in afara de 0-0

vlad1607
1st November 2004, 15:42
Ardelenii tre sa castige daca vor sa aiba o iarna cat de cat linistita...si vor castiga! :D

Vietnam
1st November 2004, 15:47
SI pe aici dau de tine? :jerk:

Craiova este obligata sa scoata un rezultat bun la Alba Iulia. In cel mai rau caz eu zic egal. In rest cred ca totusi vom bate dar tinind cont de evolutiiile absolut halucinante ale celor doua echipe totul este posibil. Ramin la egal dar vorba lui sotostone nu cred ca se va termina 0-0.

vlad1607
1st November 2004, 15:56
Crezi ca scapi asa usor :D Vietname? Lasa tu transpiratiile inexistente ale cainilor si o sa vezi ca timpul o sa le arate pe toate...si tare imi e ca o sa fii tristtttt :)

Vietnam
1st November 2004, 16:14
He he hi hi n-am fost trist nici cand schimbam bateriile la "lanterna rosie", ce te face sa crezi ca voi fi trist ? Daca va ajuta puricii cistigati voi tot , si campionat si Cupa si cupa Campionilor ... SI laudati-va pina va iese pe nas! Campionilor en titre! Pina una alta ne antrenam cu ardelenii pentru meciul cu voi.CU ei nu conteaza asa mult rezultatul. Dar cu Dinamo, va fi altceva :evil: o sa va duceti schelalaind inapoi acasa ...chiar si daca invingeti... :D
Pina atunci ramineti o echipa de mijlocul clasamentului. Si in curand va bate si Braila in Cupa ... vai de fundul vostru .... Gasiti-va ascunzatori de pe acum ca dupa ce o furati de la noi si va elimina Braila va fi greu de gasit un loc. Va veti baga in gauri de rusine ca sobolanii ... si o sa vi se spuna Sobolanii rosii nu ciinii!!! :happy

sotostone
1st November 2004, 16:21
vorbe vorbe!!!

vlad1607
1st November 2004, 16:25
Acelasi discurs tipic oltenesc(probabil o sa fiu banat de vreun admin care e oltean :p ) si continuand pe aceeasi linie dupa meciul cu noi si cele de la Alba Iulia + Cupa Romaniei o sa reveniti frumos iarasi cu picioarele pe pamant..si o sa mai strangeti ura in voi timp de aproape un an de zile cand..iar va rupe DINAMO ca in ultimii...,uuff ce multi sunt,ani!Incep sa cred ca Oltenia e tara viselor frumoase ce se transforma in cosmaruri crunte pt suporterii stiintei! Din pacate pt voi cam asa e realitatea... :rosu: asa ca mai lasa-ma te rog frumos cu preziceri marca Nostradamus de Caracal ca nu are rost.PE bune! :)

Vietnam
1st November 2004, 16:25
Bravo suflete! Da' ce vroiai sa vezi pe ecranul monitorului fapte? Du-te omule si te culca ca esti obosit de dai astfel de raspunsuri :happy

inter
1st November 2004, 22:07
Acelasi discurs tipic oltenesc(probabil o sa fiu banat de vreun admin care e oltean :p ) si continuand pe aceeasi linie dupa meciul cu noi si cele de la Alba Iulia + Cupa Romaniei o sa reveniti frumos iarasi cu picioarele pe pamant..si o sa mai strangeti ura in voi timp de aproape un an de zile cand..iar va rupe DINAMO ca in ultimii...,uuff ce multi sunt,ani!Incep sa cred ca Oltenia e tara viselor frumoase ce se transforma in cosmaruri crunte pt suporterii stiintei! Din pacate pt voi cam asa e realitatea... :rosu: asa ca mai lasa-ma te rog frumos cu preziceri marca Nostradamus de Caracal ca nu are rost.PE bune! :)

vladute, eu te rog ... posteaza o data la obiect si nu te mai repeta ... daca vrei repetitii, antrenamente pt. CL threadul "suporter-dinamo" iti sta la dispozitie!

asa ca fa bine si dupa ce postezi o data, cand vezi ca toti te ignora, nu te mai baga singur in seama :rosu: , ai ajuns in situatia hilara cand tu centrezi tu dai cu capul !

Scuteste-ne de opiniile tale !
nu avem nevoie de ele!

ADelPiero
1st November 2004, 22:11
la cum evolueaza Apulum in ultimul timp cred ca bate Craiova.

din greseala am bifat 1 :headbang:

... lasa ca o sa vezi u... la final nu o sa`ti para rau ca ai bifat 1 :evil:
te asigur eu:) ... dupa atatea infrangeri e normal sa vina si o victorie.. nu crezi?:cool:

ady_azzuro
1st November 2004, 22:45
2-0 ii rupem pe olteni
Vezi sa nu fie invers...

EDMOND_
1st November 2004, 23:16
2-0 ii rupem pe olteni

Cred ca e mesajul pe care l-ai mai pus si anul trecut... insa din pacate pentru tine nu se va realiza nici anul asta... avem un lot superior voua si un antrenor mult mai bun.... Pastreaza mesajul..poate la anul.

Denis
2nd November 2004, 06:49
sper sa bat apulumul sau sa piarda craiova; un egal n-ar strica, dar sub nici o forma sa nu piarda apulumul sau sa cashtige craiova /hello :D
pronostic: 1-0

bill
2nd November 2004, 11:48
De data asta trebuie sa castigam si o vom face.

sotostone
2nd November 2004, 11:54
sper sa cashtigatzi !
Bafta!

vasile314tzurka
2nd November 2004, 12:00
logic ar fi sa bata craiova, dar nu bag mina-n foc:)

Zebrone
2nd November 2004, 13:58
poate la anu pe extensiv...:D

Zebrone
2nd November 2004, 14:03
De data asta trebuie sa castigam si o vom face.
ma ierti dar chiar nu mai joaca nimic apulum; nici craiova dar cred ca valoarea lotului o sa-si spuna cuvantul

Gonzo
2nd November 2004, 15:22
Craiova a batut Dinamo 2, duminica va bate satelitul lui dinamo, iar etapa viitoare pe cainii cei mari sa inchida triungiul.

Vietnam
2nd November 2004, 15:51
preziceri marca Nostradamus de Caracal ca nu are rost.PE bune! :)

Mai pustulache, eu sunt nascut in Bucuresti si crescut chiar la Craiova. Vad ca ai o problema cu Caracalul locul unde v-ati rasturnat voi mai demult! :D Nu trebuie sa ai ura pe orasul respectiv doar pentru ca acolo s-a rasturnat caruta cu voi. In loc sa fii mindru ca v-a facut reclama gratis, tu ii iei numele in batjocura, ... dar la ce sa ma astept de la unul ca tine?!

Ce ti se pare aberant ? Ca mincati bataie de la Otelul? Ca mincati bataie de la Braila , ca mincati bataie de la noi? Dar este evident flacau ca asta se va intimpla!!! :evil: Tu pur si simplu ignori evidenta clara. Sunteti slabaturi... si sunteti asa de .... nu pot sa gasesc cuvintul prin care sa caracterizez dinamovistii fara sa fiu banat, sa zicem ignoranti.Cine a ales ca simbol ciinii rosii - originari din INDIA, si-a batut joc de voi dar v-a caracterizat perfect. Acesti ciini rosii umbla in grupuri mari, nu foarte inteligenti, dar sunt puternici si multi. Traiesc in gropi facute in pamint si sunt violenti chiar si in cadrul propriului grup. Sunt urati in India pentru ca produc foarte mari pagube. Fiti mindrii de simbolul vostru, va caracterizeaza perfect:Multi, rai si pro... mda :rolleyes: .... neinteligenti !Daca nu ma crezi gaseste pe cineva care stie sa citeasca si roaga-l sa-ti citeasca Kipling " A doua carte a junglei" sau da cu search pe Internet.
Mincati bataie in urmatoarele trei meciuri .... asta este realitatea. In cel mai bun caz poate reusiti sa scoateti un egal in Groapa cand jucati cu Braila!

Noi in schimb vom lupta pentru un rezultat bun cu ardelenii. Noi meritam victoria !


sper sa cashtigatzi !
Bafta!
Dupa cum observi vlad1607 pina si sotostone ne tine pumnii! :rolleyes:

cipi13
2nd November 2004, 17:39
In orice caz nu o sa pierdem.....de acolo venim cu puncte....pentru ca avem mare nevoie de ele...

Adrian
2nd November 2004, 17:57
Craiova are nevoie de aceasta victorie pentru a confirma revenirea de forma.

Gerson
2nd November 2004, 18:34
de data asta chiar ne trebuie o victorie la Alba Iulia
cam la asta se rezuma avancronica meciului

vlad1607
2nd November 2004, 20:08
Vietname sa fii fericit cu Craiova ta cu tot si la anu sa va vad la matineu :D

ADelPiero
2nd November 2004, 21:43
contre puternice pe OLS forum STADIUM :lol: ... Unirea marcheaza... Craiova egaleaza :evil: ... Duminica va fi momentul adevarului ...

giovanni BV
4th November 2004, 11:24
Apullum au mare nevoie de cel putin un punct !!! Craiova este in revenire !!! Un alt meci mare , Njock poate face mult pentru Craiova !!! Apullum au meciuri grele de acum incolo , si sint datori suporterilor !!!

sotostone
4th November 2004, 11:27
Simt asa ca Craiova parca nu prea vrea sa se chinuie la Alba-Iulia...
Ei vor sa-i bata pe Dinamo si-atat!
Raman la x

Ozzy
4th November 2004, 12:31
Vietname sa fii fericit cu Craiova ta cu tot si la anu sa va vad la matineu :D

cum ma vladutzule si cu scoala ce-o sa faci? chiulesti ca sa ne vezi pe noi? asta da devotament

Mariusmadmax
6th November 2004, 04:13
Craiova poate invinge pe Apullum , dar cred ca nu va reusi , cred ca ardelenii vor fi cei care se vor bucura ...

ADelPiero
6th November 2004, 12:18
sa speram k asa va fi :cool:

inter
6th November 2004, 14:48
Vietname sa fii fericit cu Craiova ta cu tot si la anu sa va vad la matineu :D

sa ti se intample tie ceea ce ne doresti noua :rolleyes: !
ati face fericiti multi raomani! :drak:

ady_azzuro
6th November 2004, 15:10
Pai daca continua cu scorul de acum de la Galati (otelu 1-0 dinamo) au mari sanse. :)

vlad1607
6th November 2004, 16:31
pai aditza s-a facut 2-0 la GL ce naiba:) nu esti pe faza...:D :D
Hai ca vb cand ajungeti pe locu 9 10 poate iese un Intertoto ceva :)

ADelPiero
6th November 2004, 17:16
... sa revenim la subiect :evil:
maine va fi un cutremur de gradu` 10 :D pe Cetate Stadium :evil:
1-1 la pauza... si 2-1 la final :cool:

ady_azzuro
6th November 2004, 17:16
Aratareo :D am postat acel mesaj cand scorul era doar 1-0, dar intre timp Otelul s-a gandit sa va umileasca si sa va mai dea o boaba. Ce saptamana...ieri a luat-o steaua in mana acum dinamo. :drak: Urmeaza rapid. :p

P.S.
Ce bine iti sta :degete: langa dinamo. :lol:

vlad1607
6th November 2004, 17:50
Aditza eu glumeam da vad ca nu stii de gluma mosule.....
Urmeaza....Craiova maine frumosule :D
Semnul asta :degete: e pentru cei ca tine da eu stiu ca nu te superi :happy

ady_azzuro
6th November 2004, 18:05
Vladutz, du-te si jeleste inca o infrangere de-a catzeilor azi...dar sa ai grija sa-ti faci un calendar sa nu pierzi sirul zilelor frustrante prin care treci. :drak:
Bineinteles ca maine urmeaza o victorie a Craiovei, ma bucur ca esti de acord... :jerk:

vlad1607
6th November 2004, 18:38
Aditzaaaa aloooo baiete.....ma auziiii de acoloooo din pesteraaaaa? ALOOOO :D
Baiete ce cauti in fundul pesteriiiii.....ai zis sa fii solidar cu echipa ta favoritaaaaa cumvaaaa? :D......Aditzaaaaa de cand nu ati mai scos si voi macar un punctuletz cu DINAMO?? AOLEUUUUU MUICAAAAAAA...de ANI lumina......:D
Daca tu ai face un calendar in care sa treci victoriile ne-stiintei ar contine doar 7 max 9 :happy pagini intr-un an...asa ca lasa zilele frustrante la o parte ca dac a ma uit in dictionar la cuvantul frustrare vad harta judetului DOlj :D

ady_azzuro
6th November 2004, 18:46
Esti jalnic vladutz, postarile tale chiar imi inspira mila si ma distreaza la maxim. :)
Sunt curios ce-o sa-ti mai coaca mintea dupa ce va macelarim in Banie, o sa mai ai curaj sa faci ciocu mare...sau o sa bagi capu in pamant o luna. :)

Gonzo
6th November 2004, 18:52
auzi bai caine, decat sa tin cu o echipa ca a voastra care castiga meciurile numai prin blaturi sau cu arbitrii :rosu: mai bine cu o echipa amarata care joaca cinstit.. satisfactia e de 100x mai mare cand iei titlul pe bune desi mai rar, decat trucat si des ca voi :degete:

Zebrone
6th November 2004, 19:18
cred ca o sa bata craiova desi fara plesan nu prea vad nici un coordonator la mijloc, dar oricum alba pare condamnata la serie b asa ca banuiesc ca o sa contribuie si stiinta la cariera de matineu a ardelenilor
oricum meciul cu adevarat important e cu dinamu si la cum au jucat azi cu otelul se poate spera la un rezultat pozitiv,dar pana atunci un 2-0 la alba e numai numai bun de surmontat un moral aflat mult sub nivelul marii.:yeah:

vlad1607
6th November 2004, 19:22
Uite ce au sarit baietii.....sunteti very funny :happy :happy :happy
Aditza de cati ani ne macelariti voi ma? Spune! Nu te mai hrani cu vise si cu amintiri..... :degete: ca devii patetic :happy
LA cum joaca acum DINAMO se anunta un meci cenusiu la Craiova din pacate...

ady_azzuro
6th November 2004, 19:30
V-am macelarit cu 3-1 cand ati gasit scuza ca ati jucat cu echipa a2a...si multe alte victorii...
Am vazut vladut cum joaca dinamo, asa a luat bataie de la otelu cu 2-0 :D
Va rupem. :D

Gonzo
6th November 2004, 19:31
caine tu stii ce facu dinamo azi sau vrei sa-ti spun eu? jucarati penibil... penibil esti tu ca ai si obraz sa vorbesti dupa ce va batura otelarii.. du-te si comenteaza esecul cu prietenii tai si lasa-ne in pace

vlad1607
6th November 2004, 19:34
VA rupem :happy :happy :happy :happy si "multe alte victorii" esti somnambul vorbesti prin somn....postezi visele tale se pare :happy
TREZIREA ne-stiinta !!! :D :degete: :happy
"Am vazut" Aditza "cum joaca "Craiova asa a luat bataie de la " mai toata lumea :happy

Gonzo
6th November 2004, 19:39
bine ca baturati voi pe Olimpia la 11 metrii.. asta da onoare :headbang: ca in afara de aia nu mai baturati pe nimeni.. a ba da pe gaz metan cu 1-0 asta da performanta, v-ati autodepasit :ciocan: ... cat despre meciul de azi ce sa zic :rosu:

ady_azzuro
6th November 2004, 19:43
Vladel romel :D va facem sa regretati ca v-ati nascut cainii si ca tineti cu dinamo, in halul asta vom sterge cu voi de gazonul legenadarului Ion Oblemenco. Nici neam de caine nu mai ramane pe stadion. :D
Maine vom avea doar un simplu antrenament cu apulum. :cool:
mai ce chestie...si chiar o echipa a dinamoului nu a reusit sa bata Stiinta...:drak:

vlad1607
6th November 2004, 19:56
Da aditza fie cum zici tu....la anii tai chiar esti detinatorul adevarului suprem..ce stim noi cainii rosii...de fapt stim doar sa muscam adanc din voi :D

Gonzo
6th November 2004, 20:04
cainii ca tine care latra nu musca asa ca nu ne e frica de tine... iti dam un sut in dos si fugi cu coada intre picioare.

ady_azzuro
6th November 2004, 20:06
Ba vladosule, vorbesti de parca ai avea 60 de ani. :D Chiar asa tataie, vezi ca te asteapta mamaie in bucatarie sa-i tai cartofii. :lol:

vlad1607
6th November 2004, 20:11
Prazu vrei sa zici mai pustiulica....poate pana la 40 de ani prinzi si tu o echipa a ne-stiintei care sa joace prin UEFA.....daca nu te si aud peste ani si ani vorbind tot din carti de istorie :D :D :D si sperand ca visele de marire sa sa implineasca macar in alta viata :D

ady_azzuro
6th November 2004, 20:31
Decat sa ne calificam ca voi si sa ne facem de ras mai bine stam acasa. Fii tu linistit ca o sa ne calificam si noi in europa asa cum am facut-o si pana acum, dar cinstit si corect ca intoteauna nu mincinos si in mod scandalos cu arbitrii blaturi etc. Nu uita ca istoria clubului tau e patata de astfel de amintiri. Sunteti rusinea Romaniei.

inter
6th November 2004, 21:18
vladute... mai lasane tata, dute si antreneaza-te pt. CL , ca ai multe parcuri prin Iasi ...

Gonzo
6th November 2004, 22:17
auzi , vad ca te dai caine batran, cu experienta si onoare... cum poti sa tii mai tata, cu o echipa de criminali, betivi si drogati ca aia :headbang: bai bine va numiti voi caini pana la moarte ca si aia tot de masina mor asa ca voi :rosu:

minudoru
6th November 2004, 23:10
vlad esti cumva complexat si noi nu putem sa te intelegem?

ADelPiero
7th November 2004, 01:36
ma...ma... ma scuzati ca va deranjez... imi permiteti ? :cool: ... va puteti da PM`uri cate vreti pe tema voastra ... aici discutati despre acest meci ... inainte si dupa... va multumesc ;)

vlad1607
7th November 2004, 12:42
Intere ala care a scos fraza aia mareata pe care tu ai zis-o nu imi e simpatic deloc asa ca...las-o moarta!Chiar nu ma intereseaza perlele lui porcea!Din pacate e(inca) in conducerea lui Dinamo ! :(
@GOnzo : mai nene lasa-ma tu cu povesti nemuritoare din astea ca vad ca esti mare fan al ne-stiintei : Spune tu ce a facut Iordache cu masina acuma cateva luni? Toata lumea stie ca Lutu&co sunt manelisto-alcolici si vii tu si imi dai mie lectii de morala..Tin cu DINAMO nu sunt fanul panaramelor gen toata linia de fund ! OK ??? Ciocu mic mosu!
@minoduru: de ce sa fiu complexat baietele?ca nu ne mai batu craiovitza ta de "secole"? :) :D :degete:
@Del Piero: OK !:)

ADelPiero
7th November 2004, 13:02
inca 1 ora pana la "razboi" :evil:

vlad1607
7th November 2004, 13:58
Razboi.....ce razboi? la 3-0 pt Alba Iulia o mai fi razboi?

ady_azzuro
7th November 2004, 14:16
Vladatz...te spalasi pe fata azi dimineata? Se pare ca dormi pe tine.
Suntem in min. 16, scorul este inca 0-0.

ADelPiero
7th November 2004, 14:36
e excelent si 1-0 :evil: ... oricum jucam destul de bine :D

inter
7th November 2004, 14:39
pana acum meci infect!
nimeni nu joaca nimic, mai bine intrau spectatorii ..

ADelPiero
7th November 2004, 14:46
inter, recunoaste k Unirea a dominat repriza ... :ok:

inter
7th November 2004, 14:54
adica vrei sa spui ca a stat mai mult mingea la 30 m de poarta noastra?
asa o fi ... dar daca tu in asta vezi spectacol.... e treaba ta!
tu n-ai vazut ca nici una din echipe nu era in stare sa lege mai mult de 2-3 pase..., iar cand prin miracol o reuseau pe a 4-a ... era eveniment!

ADelPiero
7th November 2004, 15:08
e greu terenul si de aceea nu avem spectacol ;) ... tactica echipelor e sa nu primeasca gol :p ... oricum mai mult mingea e la noi .. avem posesie :evil: ...

ady_azzuro
7th November 2004, 15:22
1-o pt apulum...sper sa egalam.

Vadim
7th November 2004, 15:24
Mama ce gol, parca a pus-o cu mina "Playboy" Tibi Moldovan. La vinclu in coltul scurt, a gresit Guso trebuia sa inchida mai repede, poate mai avea o sansa.

ADelPiero
7th November 2004, 15:24
Gooooooooooooooooooooooollllllllllllll Moldoo !!!!!!!!!!!!!!!!!
/OLE/ /OLE/
U-ni-rea !!!! U-ni-rea !!!! U-ni-rea !!!! U-ni-rea !!!! U-ni-rea !!!!

ady_azzuro
7th November 2004, 15:26
Bravo mah, dar mai sunt 20 de minute. Sper sa revenim in joc!

Vadim
7th November 2004, 15:28
Adelpiero, tu cum nu esti la meci?

ady_azzuro
7th November 2004, 15:33
El e suporter doar de vreme buna cand e soare, cand ploua nu se duce ca a racit data trecuta. :)

ADelPiero
7th November 2004, 15:34
:p ... a venit "nevasta" la net... si tre` sa vb cu ea :cool: ...

ps. ady .. la meciu` cu rapid... am fost tot meciul prezent si a fost o vijelie de vai Doamne(am si poze sa`ti demonstrez) ... si acuma cand e vreme frumoasa sa nu ma duc ? ... si pot intra si free ... hai sa fim seriosi ... pt mine ... prietena e mai importanta decat orice altceva:cool:

ieppy
7th November 2004, 15:48
Offtopic: ce iti e si cu tineretul asta. :D Prietena e mai importanta decat orice. Superb.

Ontopic: Craiova vad ca merge la fel de bine cu Badea ca si cu Rednic. Sa fie oare ca nu Rednic era de vina pentru rezultatele proaste?

minudoru
7th November 2004, 15:55
macar stim ca suntem de cacao :rosu:

ady_azzuro
7th November 2004, 15:58
Ieppy...vedem duminica la meciul direct cum sta treaba. :D

Catalanul
7th November 2004, 15:58
craiova seamana cu rapid :D castiga acasa si pierde in deplasare :p
Felicitari Alba Iuliei pentru victorie :ok: Forza Ardealul

ieppy
7th November 2004, 15:59
ady, care e legatura nu stiu. Dar daca zici tu poate asa o fi.

ady_azzuro
7th November 2004, 16:02
Craiova vad ca merge la fel de bine cu Badea ca si cu Rednic. Sa fie oare ca nu Rednic era de vina pentru rezultatele proaste?
Craiova merge mai bine cu Badea decat cu Rednic. Unde ai vazut tu ca avem aceleasi rezultate?

ieppy
7th November 2004, 16:05
Ady pe ce loc sunteti? Pe ce loc va lasat Rednic?

Papagilus
7th November 2004, 16:05
Nu te supara Minodoru, :mda: ca nu sunteti singurii. :headbang:
Fotbalul romanesc e de cacao. :rosu: Si nu prea sunt sperante ca va iesi din asta prea curand. :ciocan:
Problema e ca unii nu o recunosc: "suntem singurii in UEFA", "singurii care am castigat Cupa Campionilor", etc. Traiesc din trecut sau se multumesc cu putinul pe care il au.
Suntem suporterii unor echipe ai caror jucatori nu pot juca la capacitate un meci intreg si isi bat joc de meseria lor. De profesionalism nu poate fi vorba, iar din placere nu se mai joaca de mult fotbal.

ADelPiero
7th November 2004, 16:06
ne`au revenit 2 jucatori ..... care anul trecut erau titulari !!!!!!!! /OLE/
in sfarsit ... aratam k o echipa :cool:

Papagilus
7th November 2004, 16:08
Ce fel de echipa? :D

ieppy
7th November 2004, 16:12
De polo pe gheata. :D

ADelPiero
7th November 2004, 16:16
de rugby in ocean ....
pai ... la ce scoruri am luat pana acuma ... numa` echipa de fotbal nu eram :p

EDMOND_
7th November 2004, 16:31
Ady pe ce loc sunteti? Pe ce loc va lasat Rednic?

Pe 14 , dar i-a lasat lui Badea un lot destul de neomogen , cu o aparare foarte nesigura. Vom judeca prestatia lui Badea cand va avea si el la dispozitie o pauza de pregatire , si o perioada de transferari. nu'l putem judeca pe badea doar prin cele cateva etape scurse de cand a preluat lotul.

In rest felicitari celor din Alba , a fost o victorie meritata chiar daca jocul afost destul de incalcit si oarecum echilibrat. In ceea ce ma priveste pot considera ca Badea a fost cam neinspirat in acest meci , incepand cu Vigariu in locul lui Lutu , schimbandu-l pe Frunza cu mircea Ilie.

Papagilus
7th November 2004, 16:37
de rugby in ocean ....
pai ... la ce scoruri am luat pana acuma ... numa` echipa de fotbal nu eram :p

Deci nu te superi daca o luati si etapa viitoare la scor. :D

ADelPiero
7th November 2004, 16:52
stai linistit ... k nu o sa mai luam scoruri de tenis :p

MaPaX
7th November 2004, 16:59
Am castigat cu 1-0 prin super golul marcat in minutul 65 de Tibi Moldovan! :ok: /hello :yeah:

inter
7th November 2004, 19:07
Felicitari celor din Alba!
Edmond nu o mai da in balarii .. esti cu 2 fete ! :rolleyes:
cand castiga Stiinta e meritul lui Badea, iar cand pierde e mana lui Rednic.... :headbang:
"lot neomogen" :mda: .. pai handicapatii aia pot sa joace inca 10 ani impreuna ca tot neomogeni o sa ramana!

dupa victoria cu rapizii sarisara-ti toti in sus ... si acum va desumflara bautorii de Bergenbier :jerk:

parca vad ca vom avea zile negre si cu cainii si cu pitestenii ... de Sorin nici nu mai zic... :cool:

EDMOND_
7th November 2004, 19:31
Inter , ce drac tot trebuie sa te iei de postarile mele . Am raspuns la intrebare asa cum vad eu problema , tu postezi asa cum vrei , nu imi amintesc sa ma fi deranjat postarile tele pentru ca ai avut alta parere asupra unui meci.
Nici macar nu am spus ca victoria cu Rapid a fost meritul lui Badea , am atribuit-o tuturor jucatorilor . Cand iti trece sa-mi spui , ca pana atunci nu mai vin la nici o bere. Mai degraba ma duc la Timisoara sau la Viena.

inter
7th November 2004, 19:41
Edmond , nu ma iau de Badea, dar tu prea le pui palma-n cur la ratatii aia care intra pe teren!
prea esti moderat ... sa-i lasam, sa le dam sanse... pai pana cand?
pana acum am castigat acasa norocos 2 meciuri si tot cu noroc am mai facut si egaluri ..
iar tu ...mai ca nu te duci sa-i premiezi cu bani de la tine pt. "meritoriul rezultat de azi obtinut in urma unui joc in care adversarii si-au dorit mai mult victoria"!

Sincer m-am cam saturat de l.......ii aia din teren!
sa plece!
si daca Badea vrea sa faca ceva... sa inceapa reconstructia echipei din temelii!
sa nu stea la mana jucatorilor, sa-i dea afara ...

Papagilus
7th November 2004, 20:16
Corect Inter. Si treaba asta e valabila si la alte echipe.

TZEFERU
7th November 2004, 21:13
Felicitari Apulum !!!! Sinteti meseriasi. Bravo.

Pacala
8th November 2004, 03:06
Inter , ce drac tot trebuie sa te iei de postarile mele . .
Inter, da ce esti rau si il contrazici :D
erai ultimul care mai intra pe sectiunea Universitatii si nu-ti stergea sau muta mesajele :D ..... de azi incolo, ia-ti adio .... acolo o sa mai intre doar el si ....brimi2004 ...brimi e ala de are acelasi ip cu edmond si stau amandoi pe acelasi scaun :D

jucatorii Universitatii Craiova sint chiar buni..... mai ales Moti a fost de netrecut in vreo doua situatii cheie si restul jucatorilor sint foarte buni.
Cred ca s-au speriat sefutii Stiintei de ce lot valoros aveau si ce si-au zis ei:
" ba, ia uite ce de valori avem, n-au loc unii de altii, ia sa-i dam afara pe Papura, Gane, Bolohoan,Rubinelson,Mutica,Paduret
Alti jucatori mai valorosi sa nu mai aducem

Eu chiar nu ma gandesc la retrogradari si chestii din astea pentru ca vad si eu care sint diferentele intre echipe, vezi jocul lui dinamo, steaua sau rapid..chiar si national in ultimul timp. Diferenta de clasament este ca aia au avut mai multa liniste si in afara nationalului, patroni care au umblat la arbitri si blaturi dar au mai adus si ceva jucatori.Desi in joc nu se vede.
Ce ma ingrijoreaza este staicu , omul nu re nici bani si nici chef sa faca o echipa puternica iar la cat e de prost , apar la echipa mai multe scandaluri decat in orice perioada si de asta sintem in clasament unde sintem.
Rednic si Badea sint mici,nici nu sint lasati in pace sa antreneze.
Lotul se poate imbunatati, sa nu dea din ei, sa-i cheme inapoi din iarna pe Papura si Gane si sa mai ia un jucator , doi pe laterale

Deocamndata e clar ca lotul nu e prea valoros si nici macar prea numeros,
ce sa ceri de la m.ilie care se supara prin gazeta de sud cand e intrebat de valoare cand el a fost rezerva pe la onesti, bacau si galati?
de la borbely care era rezerva la astra si asa mai departe.Iar aia care mai stiu si fotbal au numai aere si fasoane.

vasile314tzurka
8th November 2004, 09:27
orologiul suna noaptea in banie
la muzeu in poarta oare cin sa fie
-eu sunt dinel maica, edmondul iubit
eu si de la fotbal ma intorc julit
dar deschide punga astia ma-nconjor
brimi da sa fete si-mi sta pe picior
-cine esti? orania? brimi e departe
bratul sau prin taberi mii de tzuici imparte
iar cu fotbalistii iti voi spune zau
ca din clipa asta nu li-s mama eu
badea da din gura aia iar nu joaca
iar aia din alba ne virira-n troaca
du-te la craiova vezi de moderare
si ady azzuro iti va lua o floare:)

p.s. pacala iti intorsei vizita:)

vlad1607
8th November 2004, 09:43
stiinta joaca cam la fel cu Dinamo deci o sa fi un meci interesant....:D sa vedem ce o sa iasa.....FORZA CAINII ! :D

HaoTic
8th November 2004, 10:53
Victorie mare pentru noi. Fata de anul trecut se joaca mult mai slab, formatiile sunt mult mai slabe, sau poate de valori mult mai apropiate. Asta reflectand la cum au jucat Craiova, Rapidul si alte echipe anul trecut la Alba Iulia. Dar si noi eram alta echipa. Cineva spunea ca la 4 infrangeri nu poti lua campionatul. O sa se ia campionatul si cu mai multe infrangeri.

Vietnam
8th November 2004, 12:07
Frumos gol! Nici eu nu m-am astepta la sutul ala darmite Guso care ... nu a vazut mingea!!!! E ca si cum ii spui unui politist ca nu ai vazut semnul de circulatie cu "Cedeaza trecerea" . Ghici ce-ti raspunde politistul???... :mda:
Un meci frumos care jucatorii s-au chinuit indelung sa fie cate patru cinci pe minge. Un fel de na-ti-o tie da-mi-o mie! Chiar mi-a amintit de meciul cu Sportul ... Si jucatorii mai pun botul cand lumea ii face in toate felurile! Trebuie sa jucam cu Argesul, cu DInamo ... pai cu pasele alea nu prea avem sanse sa dam si gol.
CRAIOVA DESTEAPTA-TE DIN BETIE!!!

Felicitari Apullum! Macar voi ati cistigat ce v-ati propus! :ok:

dragos_popa17
8th November 2004, 14:36
E rau de Craiova anu' asta. Ma tot astept si eu sa se trezeasca din betie, ca ar fi pacat sa retrogradeze, da' se pare ca nu vor. Parerea mea e ca Plesan ar trebui sa primeasca rosu mult mai des, sa mai castige si Craiova ceva. Sa se sacrifice si el pentru echipa.

Zebrone
8th November 2004, 15:45
nici acu nu-mi vine sa cred ce sut a prins moldovan; de fapt nu-mi vine sa cred ca alb-albastrii pot sa joace asa de prost. N-am vazut asa indolenta si nesimtire de mult timp si daca vor retrograda, lucru mai mult decat posibil de altfel, o sa se aleaga praful si pulberea de o echipa odata mare. Fiecare antrenor are echipa pe care o merita!:rosu:

ady_azzuro
8th November 2004, 15:56
orologiul suna noaptea in banie
la muzeu in poarta oare cin sa fie
-eu sunt dinel maica, edmondul iubit
eu si de la fotbal ma intorc julit
dar deschide punga astia ma-nconjor
brimi da sa fete si-mi sta pe picior
-cine esti? orania? brimi e departe
bratul sau prin taberi mii de tzuici imparte
iar cu fotbalistii iti voi spune zau
ca din clipa asta nu li-s mama eu
badea da din gura aia iar nu joaca
iar aia din alba ne virira-n troaca
du-te la craiova vezi de moderare
si ady azzuro iti va lua o floare:)

p.s. pacala iti intorsei vizita:)
Meserias Vasile! :ok:
Sper sa faci una si dupa meciul cu dinamo...dar sa sune mai vedel pt noi. :)

vasile314tzurka
8th November 2004, 17:58
sa sune vesel sau sa fiti veseli?

Vietnam
8th November 2004, 18:00
Sa fim veseli! :D

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:00
aha. pai sa incercati oarece fotbal...

Vietnam
8th November 2004, 18:08
Cand o sa joace Mutu la Craiova poate ... adica mai discutam peste 7 luni! :D
Pina atunci ramine cum am stabilit: doua bune una rece!

ady_azzuro
8th November 2004, 18:56
O sa incercam, mai ales ca baietii vor fi impinsi din spate de 30 000 de fani spre victorie! :ok:

Vadim
8th November 2004, 19:00
acolo o sa mai intre doar el si ....brimi2004 ...brimi e ala de are acelasi ip cu edmond si stau amandoi pe acelasi scaun :D
De unde stii? Oi avea cont de moderator si eu nu stiu? Eu zic sa nu mai arunci cu cuvinte fara sa stii.

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:00
de fani sau de ventilatoare? ady eu zic sa nu sari ca e groasa...

Pacala
8th November 2004, 19:07
vadim, edomnd si brimii au acelasi ip. Orice alte discutii cu de unde si cum n-au rost

ADelPiero
9th November 2004, 23:05
Victorie mare pentru noi. Fata de anul trecut se joaca mult mai slab, formatiile sunt mult mai slabe, sau poate de valori mult mai apropiate. Asta reflectand la cum au jucat Craiova, Rapidul si alte echipe anul trecut la Alba Iulia. Dar si noi eram alta echipa. Cineva spunea ca la 4 infrangeri nu poti lua campionatul. O sa se ia campionatul si cu mai multe infrangeri.

pai daca a plecat antrenorul ... :( ...
daca ramanea el ... alta era fata Unirii ;)

bill
10th November 2004, 08:49
Oare despre ce antrenor vorbesti..Sunda ori Gherman?:D

ADelPiero
10th November 2004, 14:11
sunda... evident :(