PDA

View Full Version : Etapa 13: Rapid - FC Arges



ADelPiero
1st November 2004, 00:57
Sambata, 6 noiembrie: ora 20.15: Rapid - FC Arges
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
1st November 2004, 00:59
Le-au ajuns pitestenilor 2 victorii :D parerea mea este ca Rapidul se va impune lejer :D cu scorul de 2-0 :cool:

gigel_bucur
1st November 2004, 10:31
bat "Coposii" ca altfel fac iarasi 100 de metri shine :)

Pancone
1st November 2004, 10:59
Vor lipsi fundasii in meciul acesta dar revin atacantii + Aliuta . Merg pe un 3-1

fia
1st November 2004, 11:12
Si eu sper la o victorie la 2 goluri /hello

rasheedkpenny
1st November 2004, 11:29
Si eu sper multe... sa vedem daca reusim! Trebuie sa dam un gol mai mult ca ei...
Apararea noastra e decimata din cauza suspendarilor si accidentarilor! :(

RstInPc
1st November 2004, 12:43
Daca ar fi sa ne luam dupa "regularitatea" Rapidului, atunci ar trebui ca Rapidul sa termine meciul cu victorie.Dar nu se stie niciodata. :D

sotostone
1st November 2004, 12:47
victorie fara probleme rapid:
1. S-au simtit nedreptatiti la Craiova si vor sa demonstreze de ce sunt in stare
2. dupa Craiova-Rapid 1 si arges Gloria 1 legea compensatiei din fotbalul nostru spune Rapid -Argesh 1 (victorie la scor Rapid)!

Sinn Fein
1st November 2004, 15:44
merg pe mana Argesului, echipa in crestere de forma, scor 1-2

Vietnam
1st November 2004, 16:12
Bate clar Rapidul! Poate cine stie se accidenteaza mai multi de la Arges ca tot jucam cu ei in Cupa .... cu cat sunt mai multi accidentati cu atit mai bine!
Si in plus Rapidul o sa le mai zdruncine moralul cu o victorie la scor!
Le doresc tot "binele " :mda: din lume celor din Arges, pentru comportamentul suporterilor bastinasi la meciul Craiova -Ciinii II. DUpa care ne intilnim noi in cupa! :evil:

ADelPiero
1st November 2004, 23:16
1-3 :evil: ... argesul e pe felie ;)

Denis
2nd November 2004, 07:56
1 cu sigurantza. sper ca in final sa ii ajunga shi rapidishtii pe natzional, iar clasamentul:
1. Steaua /hello
2. Rapid :ok:
3. Natzional :drak: :evil: :drak: :evil:

Varcolacu
2nd November 2004, 18:11
Rapid=3 ....Arges= ... :degete: 0 :evil:


Cam asa o sa fie stie Sefu` Vostru` ce zice :drak: !




Always Farul&Midia&Rapid ! :happy /hello

giovanni BV
4th November 2004, 12:26
Rapid-ul cistiga , nu pot renunta la puncte acum , dar FC Arges este o echipa tinara , si pot face surprize !!!

sotostone
4th November 2004, 12:29
Initial am zis victorie la scor rapid....Imi mai iau din elan:
1 solist! fara sa mai spun la scor!

Sinn Fein
4th November 2004, 14:14
Initial am zis victorie la scor rapid....Imi mai iau din elan:
1 solist! fara sa mai spun la scor!

pana vineri ai timp sa te razgandesti si sa spui ca va fi egal si sambata o sa scrii ca bate argesul

sotostone
4th November 2004, 14:44
:happy
orice e posibil !
Bafta Argeshu' in Giuleshti si cu Craiova!
dar deocamdata tot 1 solist la meciu' Rapid-Argesh

Vi3rme_X
4th November 2004, 16:31
Cred ca Fc Arges va da peste cap planurile Rapidului ! 2 - 1 in favoarea pitestenilor ! :yeah:

sotostone
4th November 2004, 16:32
si "io" sper da' ma indoiesc...
a nu se intzelege ca sugerez ideea de "blat"!!!!

Sinn Fein
4th November 2004, 17:49
orice e posibil. ideea e ca tocmai atunci cand toate calculele arata victoria unei echipe (in acest caz Argesul, care e pe val, vrea sa arate ca nu sta la retrogradare, vine dupa o serie buna, si Rapidul cu lot decimat, vine dupa infrangere, etc..) se intampla invers. sper sa nu fie asa si de data asta. prea mult optimism strica.

sotostone
4th November 2004, 17:56
:happy
numa ca shtii tu vorba aia:
<<"Ai grija ce itzi doreshti... s-ar putea sa ti se-ntample"- pe dos>> cum ar fi adaugat Murphy fiindac argumente ca alea se pot gasi si in sens invers....:
Rapid tre' sa arate ca e rapid, vine dupa o infrangere si joaca acasa, are nevoie de puncte ca Dinamo ii sufla-n ceafa...iar Argeshu' demoralizata e la retrogadare!
Nu mi-o lua in nume de rau e clar ca tzin cu Argeshu' in meciu' asta dar e mai greu pt. ei decat a fost pt. ....Craiova de exemplu!

Vi3rme_X
4th November 2004, 19:48
:happy
numa ca shtii tu vorba aia:
<<"Ai grija ce itzi doreshti... s-ar putea sa ti se-ntample"- pe dos>> cum ar fi adaugat Murphy fiindac argumente ca alea se pot gasi si in sens invers....:
Rapid tre' sa arate ca e rapid, vine dupa o infrangere si joaca acasa, are nevoie de puncte ca Dinamo ii sufla-n ceafa...iar Argeshu' demoralizata e la retrogadare!
Nu mi-o lua in nume de rau e clar ca tzin cu Argeshu' in meciu' asta dar e mai greu pt. ei decat a fost pt. ....Craiova de exemplu!

Nu intzeleg de ce ii este mai greu Argesului decat Universitatii Craiova meciul cu Rapid...doar Argesu` e in creshtere de forma shi va tzine cu sigurantza piept Rapidului :rosu:

Sinn Fein
5th November 2004, 10:25
:happy
numa ca shtii tu vorba aia:
<<"Ai grija ce itzi doreshti... s-ar putea sa ti se-ntample"- pe dos>> cum ar fi adaugat Murphy fiindac argumente ca alea se pot gasi si in sens invers....:
Rapid tre' sa arate ca e rapid, vine dupa o infrangere si joaca acasa, are nevoie de puncte ca Dinamo ii sufla-n ceafa...iar Argeshu' demoralizata e la retrogadare!
Nu mi-o lua in nume de rau e clar ca tzin cu Argeshu' in meciu' asta dar e mai greu pt. ei decat a fost pt. ....Craiova de exemplu!


si asta poate fi adevarat :)) si nu ti-o iau in nume de rau

Mariusmadmax
5th November 2004, 20:24
vad o infangere a Giulestenilor ... oare de ce ?
Poate ca a venit si meciul lor cu ghinioane ...

Cucu
5th November 2004, 20:55
bate rapidu 3-1

Pustoai-k
5th November 2004, 21:20
Bate Rapid????Doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mda:

Mariusmadmax
6th November 2004, 05:10
Nici voi nu mai credeti , sa stii ca va vad batuti ...
nu tare , numai 0-1 !

Pustoai-k
6th November 2004, 10:43
Nici voi nu mai credeti , sa stii ca va vad batuti ...
nu tare , numai 0-1 !


ai vrea sau ti-ai dori? :) da-ti peste gura :p

iulian
6th November 2004, 23:13
Corpodean - Fc Arges 3-2...previzibil....

fia
6th November 2004, 23:52
Poate vrei sa zici : Niculae - Corpodean : 3-2

Pancone
7th November 2004, 01:23
sau mai bine Rapid- Arges 3-2 cu Niculae si Craciunescu (din nou ) in mare forma . Victorie importanta datorita conditiilor in care am jucat plus lipsa jucatorilor , acuma cu cei 2 eliminati meciul de la Farul se anunta incendiar..... nu stiu cu cine o sa jucam ! :no:

fia
7th November 2004, 01:44
Lasa ca se mai refac din accidentati ca e pauza mai mare ca joaca Romania ;)

ADelPiero
7th November 2004, 02:13
eu stiam de la baiatul lui Corpodean k e dinamovist :evil:
...vad ca si`a schimbat echipa :lol:

Mariusmadmax
7th November 2004, 04:05
sau mai bine Rapid- Arges 3-2 cu Niculae si Craciunescu (din nou ) in mare forma . Victorie importanta datorita conditiilor in care am jucat plus lipsa jucatorilor , acuma cu cei 2 eliminati meciul de la Farul se anunta incendiar..... nu stiu cu cine o sa jucam ! :no:
bagati-ma pe mine !
:happy

fia
7th November 2004, 04:11
Te bagam ... te bagam... dar unde :evil:?

Papagilus
7th November 2004, 06:52
E clar unde, Fia. :) In seama. :evil:

bapsy
7th November 2004, 14:57
De coma "golul" din ofsaid pus in contul lui Sava in minutul 8. Faza de "No comment" la Eurosport :D Cred ca de aceea nu a mai avut domnul asistent reflexul de a ridica fanionul :)

MaPaX
7th November 2004, 18:02
Frumos meci si-a ales NICO sa marcheze primul sau hattrick din cariera! /hello

Vi3rme_X
9th November 2004, 16:10
mah rapidistilor vretzi sa spunetzi ca Corpodean a fluierat mai mult in favoarea pitestenilor? ...aiurea...e exact invers...ia sa vedem...
1) primul gol pitestean a fost din ofsaid
2)la primul gol al Rapidului a fost acordata o lovitura libera ciudata in urma unui fault care se poate face in orice secunda intr`o partida. daca arbitrii ar fluiera mereu asemenea faulturi meciul ar fi permanent intrerupt
3)La golul 2 al Rapidului Burdujan a preluat mingea cu mana dupa care a fost faultat shi s`a dictat fault
4)In ultimile minute de joc Ilyes a fost eliminat primind al doi`lea galben. daca il merita este mai putzin interesant. interesant este ca dupa ce aprimit rosu Ilyes a mai parlametat cu arbitru shi a ieshit de pe teren dupa 2 minute, timp necrometrat de oficialul jocului. Apoi a fluierat imediat sfarsitul pardidei usurand soarta rapidului care avea 2 jucatori in minus pe teren
Asha...una peste alta Corpodean a greshit o data in favoarea Argesului` shi de 3 ori in favoarea Rapidului....deschidetzi bine ochii....cine merita sa cashtige?....shi in plus Argesenii s`au jucat pur shi simplu cu jucatorii Rapidului in unele momente ale partidei.

the_big
15th November 2004, 15:03
ai fost la meci sau in ........? stii tu !!!