PDA

View Full Version : Etapa 13: Poli Timisoara - Sportul



ADelPiero
1st November 2004, 00:55
Sambata, 6 noiembrie: ora 19.00: Poli Timisoara - Sportul (Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
1st November 2004, 00:57
o noua infrangere :(... sau o victorie la limita :thinkso: chiar nu stiu ce se va intampla :D asa ca merg pe un X :headbang:
Forza VIOLA :yeah:

gigel_bucur
1st November 2004, 10:18
la cum (nu) joaca Poli in ultima vreme cred ca luam trei puncte.

vlad1607
1st November 2004, 19:01
meci interesant..daca studentii practica jocul lor obisnuit dar fara ratarile exasperante de rigoare atunci TM o sa dea de ala negru :D

ADelPiero
1st November 2004, 22:53
cred ca bate Sportul ... 1-3 scor final :cool:

Sergio
2nd November 2004, 00:04
Hai ma, v-ati pierdut toti optimismul? Unde sunt polistii adevarati? :rolleyes: Eu (inca) mai sper ca nesimtitii de jucatori isi vor da seama ca daca nu castiga va fi din nou revolutie. Sper sa castigam la limita. :)

DelPiero, tu ai votat 1 si spui ca bate Sportul. Sa mor de mai inteleg ceva... :headbang:

ultras_sportul
2nd November 2004, 01:00
Motivul este lipsa lui Lazar din linia mediana pentru cumul de cartonase. Dan Petrescu e obligat sa caute o solutie pentru aceasta problema, daca gaseste solutia corecta invingem altfel o sa avem de suferit in sensul ca jocul nostru nu va avea prea mare cursivitate. :o:

inter
2nd November 2004, 01:31
Sportul are mari sanse de a invinge avand in vedere ca se poate juca pe un stadion pustiu .

Gonzo
2nd November 2004, 02:26
bate Poli cu 2-0 ca nu mai are Siman zacusca sa le dea la studenti :cool:

Denis
2nd November 2004, 07:46
sau dus zilele bune ale lu poli timishoara :(, bate sportul sau se termina egal.
Pronostic: 1-2

Ultras
3rd November 2004, 00:24
3-1 pentru Sportul indiferent de conditiile amintite mai sus :ok:

07Ex
3rd November 2004, 00:55
In mod normal Bragadiru nu are cum sa bata, dar avand in vedere ca de la Sportul nu joaca Lazar iar conform presei jucatorii oaspeti sunt hraniti cu zacusca bunicilor ... nu se stie niciodata.

Ultras
3rd November 2004, 00:59
Singurul care mananca zacusca bunicii de la Sportul este Gigel. Da' o face ca ii place, nu ca moare de foame...

ultras_sportul
3rd November 2004, 01:50
O sa vorbesc sa cumpar niste zacusca de la el pentru ca se pare ca am descoperit alimentul golgeterilor: Zacusca de Cernica de la Bunica :yeah: care e mai tare decat gama de la Bunica a celor din Craiova :o:

DD-Viola
3rd November 2004, 18:50
...Daca Poli va juca fotbal , atunci cu siguranta vor castiga 3 pct...daca nu , vom asista la o noua piesa de teatru...aia cu 1-2 ocazii ratate si cu un gol din offside sau 11 m inventat...pe final , iar Poli fara vlaga sau eventual cu vreo eliminare timpurie ...din nou ceva obisnuit . Cine mai merge la meci ???...si ce sa vada ???

giovanni BV
4th November 2004, 12:20
Sportul joaca bine , dar vor avea un meci foarte greu la Timisoara , unde timisorenii vor sa vada rezultate , pe care jucatorii le-o datoreaza tuturor suporterilor !!! Timisorenii vor dori sa cistige , si cine face gafe , pierde !!!

Sir
4th November 2004, 16:54
...Daca Poli va juca fotbal , atunci cu siguranta vor castiga 3 pct...daca nu , vom asista la o noua piesa de teatru...aia cu 1-2 ocazii ratate si cu un gol din offside sau 11 m inventat...pe final , iar Poli fara vlaga sau eventual cu vreo eliminare timpurie ...din nou ceva obisnuit . Cine mai merge la meci ???...si ce sa vada ???
Eu merg la meci .....sa vad ca jucatorilor le este rusine (carora nu le este strain acest cuvant) si vor manca gazonul.Eu mai sper.Pacat ca am ramas doar cu speranta

ultras_sportul
4th November 2004, 18:47
MECIUL ESTE AMANAT PENTRU 5.12.2004


CAUZA: Toxinfectie alimentara in randul jucatorilor Sportului Studentesc.

MANIFESTAREA: dureri stomacale puternice in timpul antrenamentului de acomodare cu nocturna desfasurat in Ghencea.

EXCEPTII DE LA BOALA: 3-4 jucatori cu stomacul si ficatul mai rezistent


http://www.lpf.ro/comunicate.htm

himi
4th November 2004, 18:49
COMUNICAT DE PRESA



In conformitate cu art.44.1 si 44.4 din ROAF, la solicitarea clubului FC Sportul Studentesc de a se analiza situatia de forta majora in care se afla lotul echipei, avand in vedere aprobarea Comisiei Medicale a FRF condusa de Dr.POMPILIU POPESCU, organizatoarea competitiei Divizia A, Liga Profesionista de Fotbal a hotarat amanarea intalnirii FC POLI AEK TIMISOARA - FC SPORTUL STUDENTESC, programata sambata, 06.11.2004, de la ora 19.00.

Partida va fi reprogramata la o data ce va fi anuntata ulterior.

Ultras
4th November 2004, 21:46
Am vorbit cu unul dintre jucatorii cei mai afectati de ce au mancat la hanu' lu' Becali (Giovani). Nu au ramas la spital, dar mi se parea dupa voce ca este in aceeasi stare cu Mutu dupa o seara cu Cordeanca... Adica, fara vlaga si ametit. La spital i-au pus pe perfuzii cu glucoza si zicea ca se simte ceva mai bine... Mie nu mi s-a parut dupa voce. Asta e il cred pe cuvant! :mda:

Bancaru
4th November 2004, 22:05
Ultras, tu ai vorbit cu Mutu dupa vreo seara cu Cordeanca?

ultras_sportul
4th November 2004, 22:25
Dar poate a vorbit cu Cordeanca din Corbeanca :D

Ultras
4th November 2004, 23:22
Nu, da' am datorii la banca pentru urmatorii 5 ani pentru o noapte cu Cordeanca... :drak:

Sergio
5th November 2004, 01:23
Se pare ca de la atata zacusca li s-a facut rau studentilor. :p
Oricum, pt noi e bine ca isi vor reveni si cei accidentati. :)

Ultras
5th November 2004, 01:54
Dar poate a vorbit cu Cordeanca din Corbeanca :D

Eu cu Mutu n-am facut nimic, da' daca ma enervezi poate fac ceva cu tine... :evil:

giovanni BV
5th November 2004, 15:17
Un meci aminat de probleme de sanatate !!! Probabil se va juca in acelasi timp cu restanta Stelei !!! Atunci se pot multumi si cu un egal !!!

Bancaru
5th November 2004, 15:46
Nu, da' am datorii la banca pentru urmatorii 5 ani pentru o noapte cu Cordeanca... :drak:
Pe langa datoriile pe 5 ani s-ar putea sa ai si ceva pe viata. Parerea mea: du-te sa te vada un doctor!

DD-Viola
5th November 2004, 18:03
...Cati jucatori sant internati in spital si care-i diagnosticul real ?....mi se pare a fi o gaselnita pt Sportu' , mai ales ca P.Popescu e medicul casei....

CRISS
5th November 2004, 18:04
Daca S Ar Fi Jucat Maine Meciul A M Fi Luat Si Noi 3 Puncte

vasile314tzurka
5th November 2004, 18:04
unii spun ca 18 altii ca 12
toxiinfectie alimentara

cind veniti la bucuresti nu uitati, restaurantul doi cocosi:) spitalizare garantata:)

DD-Viola
5th November 2004, 18:09
...1,2 poate i-o fi batut vantu...da 18 in cap , dom'le !
Vasile tu chiar crezi povestea asta ?

vasile314tzurka
5th November 2004, 18:11
eu stiu, nu cred:) i-am vazut aseara la tv cum arata. taman buni de jucat cu poli timisoara:)

DD-Viola
5th November 2004, 18:19
...eu nu i-am vazut , d-aia te-am intrebat...da daca zici ca-s jalnici si suferinzi , atunci , inainte de-a juca cu Poli , ar fi recomandabil sa faca un meci-antrenament cu Steaua care si ea e in convalescenta...nu direct la un meci atat de tare...nu de alta , da s-ar putea sa-i intoarca boala prin rep 2...si vor cadea lati .

Bancaru
5th November 2004, 18:38
Vasile, nu se stie daca e de la mancare... Poate sa fie de la apa pe care au baut-o. Asa zicea Dan petrescu. Si daca au baut de la robinet ce vina "are" cei 2 cocosi? Si intrebarea urmatoare este: de ce beau apa de la robinet? Eu nu mai beau de vreo 6 ani apa de la robinet. Siman nu da bani pentru "diu da diu, mauntain diu"? Nu stiu ca statiile de epurare a apei sunt vai de ele si ca e mult ***** in apa "potabila"? Si nu numai. Anii trecuti mai anuntau cu cat la suta depasisera limita de rahat in apa (si era ucigator de mare).

gigel_bucur
5th November 2004, 18:41
DD-Viola, ce interes ar fi avut Sportul sa amane meciul? :o: ca sa va recuperati accidentatii? ca sa mai uite galeria de "succesul" cu Farul si berile din tren? :ciocan:

DD-Viola
5th November 2004, 19:14
...e un meci pe care il au drept rezerva , daca vor fi necesare 3 pct. atunci le vor lua ( dar nu in teren )....daca nu , vor juca cum stiu ei , sau mai bine zis cum stie Dan P....haotic , ca-n curtea scolii...la ce iese ....Ca sa nu mai zic ca "deranjul" asta de stomac nu-i de la mancare sau de la apa...e de la "apa de gura" ! .
Problema cu Poli...am mai discutat despre asta...Cred ca problema nr 1 in fotbalul intern o constituie investitorul...iar in Ro. nu am vazut nici unul sa aiba bani cu adevarat multi ( pt adevarata performanta ) obtinuti pe cai cinstite, sa fie serios , sa stie ce vrea ...asa avem unu , altu ' care doar se lauda ( rosii-n piept de la caramida aferenta ) ca au echipe super ,..... cu investitii de doi lei , jucatori , antrenori si rezultate asemenea...ca sa nu mai amintesc de aliante si aranjamente cu ajutorul carora unii " scapa " in campioni ( sau prind cupe ) si altii raman in A...

gigel_bucur
5th November 2004, 20:27
ca majortitatea romanilor si tu suferi de scenarita cronica. cum adica "vor castiga dar nu pe teren"? fii mai explicit, daca poti, esti prea "subtil". spune-o pe fata ca asta nu e forumul lui Dobos :ciocan:
"la ce-o iesi ", "ca-n curtea scolii" cred ca joaca AEK-ul de cand au promovat (contrazice-ma :) ), ma rog, in curtea scolii se mai vede si spectacol, nu-i cazul la voi, din pacate.
iti inteleg amaraciunea, si eu tin cu o mica echipa bucuresteana, dar de acolo pana la acuza pe altii doar ca ti s-a pus tie pata, cred nici tu nu stii exact pe ce, e cale lunga, poate ca ai probleme acasa si defulezi aici la... "ce-o iesi".
sau poate ca nu ai ce face sambata seara, dracu stie :mda:

inter
5th November 2004, 20:43
gigele ai dreptate ... norocul Tm. ca poate va iesiti din mana ... ca altfel nu-i vedeam bine pe petrecaretii din tren !

gigel_bucur
5th November 2004, 20:48
Inter, nu zic ca era un meci usor, dar nici greu cu sigurantza:(
era un moment prielnic, Poli avea ceva accidentati, un public "nu prea" prietenos, ce vrei mai mult?

inter
5th November 2004, 20:51
buna aia cu un public "nu prea prietenos" :D:D
problema e ca langa stadionul "DP" nu sunt linii de tren pe care sa fie alergati jucatorii D:D
dar poate or fi de tramvai :p

Cucu
5th November 2004, 20:52
hihi public nu prea prietenos...
devine prietenos daca bate 4-0

inter
5th November 2004, 20:55
cine sa bata cu 4-0?
Poli? de domeniul fantasticului...
Sportul? ... daca joaca Mazilu :drak: :headbang:

Sergio
5th November 2004, 22:18
problema e ca langa stadionul "DP" nu sunt linii de tren pe care sa fie alergati jucatorii D:D
dar poate or fi de tramvai :p
Sunt si de tramvai si de troleu...Ne descurcam. Mai metroul usor lipseste. :D Problema e ca sunt si multe birtuletze prin zona. :p
Pana la urma e bine ca s-a amanat. Poate vom termina si noi turul cu o victorie, avand in vedere ca ultima etapa era cu Steaua. :rolleyes:

Mariusmadmax
6th November 2004, 05:07
acum sunt bolnavi , meciul se amana , cred ca egal va fi ...
Hai Poli !

gigel_bucur
6th November 2004, 19:32
hihi public nu prea prietenos...
devine prietenos daca bate 4-0

may I have a example? :drak:

Cucu
7th November 2004, 09:22
may I have a example? :drak:
dragul meu prieten bucurestean... ce ma iei in engleza?
si daca ma iei in engleza macar ia-ma corect: may I have AN example
cat despre fani timisoreni, sunt obisnuiti cu toate prostiile astea, dar banateni nu investesc in ceva ce nu plateste, asa ca nu vad nici in viitor ca cineva sa fie asa de nebun ca sa investeasca banii in Poli atata timp cat cooperativa de la Bucuresti nu se incheie.

DD-Viola
7th November 2004, 20:29
...Pt gigel bucur...fotbal si spectacol practicat de Poli am vazut la Timisoara de multe ori ( mai ales in perioada C.Radulescu ,... asta pt cunoscatori ) ,... ce-i drept in ultimele doua editii de cam . , evolutia lui Poli a lasat de dorit...insa nu se poate compara Poli cu Sportu '...voi chiar nu jucati nimic...eventual bateti mingea ca pe maidan si aveti impresia ca aveti fotbal...ziceai ca ai jucat fotbal ( dupa cate i-mi aduc aminte ) ...dar daca tu sustii ca la Sportu se joaca fotbal , inseamna ca habar n-ai ( ce-i aia )...asta-i ca-n bancu' ala cu : ..cunoasteti limba franceza ?...nu , doar vorbesc !...cat despre refularile si defularile fiecaruia nu cred ca-i cazu sa vorbim aici , asta daca cunosti semnificatia acestor cuvinte...sau am fost prea suptil pt inteligenta unui mediocru ( fost )fotbalist ca tine ???...

ultras_sportul
7th November 2004, 20:51
Inteleg tristetea timosorenilor provenita din lipsa unei echipe de fotbal cu adevarat reprezentative pentru oras. Din pacate pentru voi banatenii, hibridul provenit din Bragadiru si altoit pe malul Begai incepe sa dea semne clare de senilizare prematura. Fotbal nu mai jucati de mult iar acum va luptati cu sanse de succes la adjudecarea ultimului loc din clasament, e de inteles aceasta reactie omeneasca a voastra de a contesta valoarea celorlalti. Daca Sportul nu joaca fotbal inseamna ca Poli Timisoara este un azil pentru dependentii de aurolac gen Buia & Co ......

La restanta vom vedea cine stie fotbal si cine are doar un stadion cu mult public pentru nimicul din echipa :(

vasile314tzurka
8th November 2004, 10:15
...Pt gigel bucur...fotbal si spectacol practicat de Poli am vazut la Timisoara de multe ori ( mai ales in perioada C.Radulescu ,... asta pt cunoscatori ) ,... ce-i drept in ultimele doua editii de cam . , evolutia lui Poli a lasat de dorit...insa nu se poate compara Poli cu Sportu '...voi chiar nu jucati nimic...eventual bateti mingea ca pe maidan si aveti impresia ca aveti fotbal...

a spune ca sportul nu joaca nimic este doar ca sa te afli in treaba. a spune ca evolutia lui poli a "lasat de dorit" cind e vorba doar de o simpla catastrofa e departe de adevar. evident ca nu se poate compara poli cu sportul da de loc in sensul care ti-l doresti tu.

gigel_bucur
8th November 2004, 10:16
...Pt gigel bucur...fotbal si spectacol practicat de Poli am vazut la Timisoara de multe ori ( mai ales in perioada C.Radulescu ,... asta pt cunoscatori )
eu ma refer la ultimii ani si atat!

...insa nu se poate compara Poli cu Sportu '...
aici ai dreptate:)

...cat despre refularile si defularile fiecaruia nu cred ca-i cazu sa vorbim aici , asta daca cunosti semnificatia acestor cuvinte...sau am fost prea suptil pt inteligenta unui mediocru ( fost )fotbalist ca tine ???...
a defula = a da curs liber ideilor sau tendintelor refulate in subconstient.
a refula = a respinge din domeniul constientului in subconstient imagini, dorinte, reprezentari, idei sau tendinte neplacute, care contrazic constiinta morala a individului.
intra-adevar, ai fost tare "suptil" :evil: faptul ca eu am fost mediocru ca fotbalist puteam sa-ti spun eu, nu trebuia sa faci un efort asa mare :D numai ca eu am realizat asta, tu...


...si daca ma iei in engleza macar ia-ma corect: may I have AN example
corect Cucule, uitai o litera, dar fiind vorba de engleza nu-mi fac probleme.
vezi ce faci tu cu romana, citez "...cat despre fani timisoreni, sunt obisnuiti cu toate prostiile astea, dar banateni nu investesc..."

DD-Viola
8th November 2004, 21:04
... gigele ...ma bucur ca ai sesizat litera schimbata !...in rest ramane cum am stabilit .
PS....fotbal eu nu am jucat decat pana la juniori 3 , apoi a trebuit sa ma tin de scoala...si bine am facut ca pe vremea de atunci nu te alegeai cu prea multe din sport...acu' e pe dos...multi bani si fotbal ioc , defapt ...aproape totul e intors pe dos ...

gigel_bucur
8th November 2004, 21:15
... defapt ...aproape totul e intors pe dos ...
"defapt" eu cred ca tu nu te-ai tinut de nimic:) crede-ma, se pot combina pana la un punct (scoala, fotbal)

vasile314tzurka
8th November 2004, 21:16
DD_viola, una e sa spui ca fotbal ioc si alata e sa spui ca sportul nu joaca nimic. pina una alta in sezonul asta sportul este mult peste ce se intimpla la timisoara.

gigel_bucur
8th November 2004, 21:26
Bazil, Sportul sau sportu' in general? :evil:

vasile314tzurka
8th November 2004, 21:28
sportu' studentesc. in rest de fotbal e echipa care joaca, chiar daca ma omoara de tot. altfel cred ca faceti blaturi cu spitalul de urgenta:))

gigel_bucur
8th November 2004, 21:30
iti dete violoncelu' o bere de zici si tu ca facuram blatu' cu doctorii? bine man, cum spui tu, ne fu mila de ei:)

vasile314tzurka
8th November 2004, 21:32
violoncel? poate o duba ragusita...

DD-Viola
8th November 2004, 21:32
..Sant mai mult decat sigur ca intr-un meci direct ( si corect ) Poli - Sportu' s-ar pune doar problema scorului 2 sau 3-0...fara risipa de efort din partea lui Poli ( asa cum joaca POLI in acest sezon ) , dar ma indoiesc ca vom avea prilejul sa asistam la un asemenea meci...din pacate .
PS. gigele ...punctul respectiv pentru mine a insemnat cariera...pentru altii si una si alta , adica nimic, ..iar ambitia ta de-a "scoate" ceva , e...stii tu cum .

vasile314tzurka
8th November 2004, 21:36
e adevarat ca ar fi doar problema scorului. vreo 5, 6 la 0 pentru sportul, in rest vai de voi. mai uita-te la ce joc jucati ca de fotbal nu aveti stire:)

de ce ar fi un meci cu sportul incorect? pentru ca asta ai tu impresia? pentru ca tu crezi ca echipa ta, respectiv poli timisoara, joaca fotbal? din pacate nu. nu are legatura cu acest sport.

Carlos Gambino
8th November 2004, 21:40
La restanta vom vedea cine stie fotbal si cine are doar un stadion cu mult public pentru nimicul din echipa :(
...Asta in cazul in care nu va kktzi pe voi din nou...! :D

vasile314tzurka
8th November 2004, 21:41
cine sa se kk? daca va kk pe voi?

gigel_bucur
8th November 2004, 21:43
...Asta in cazul in care nu va kktzi pe voi din nou...! :D
si daca ne ... pe tine? :evil: stii cum e intre doua echipe bucurestene, apropos, tu esti din Berceni?

vasile314tzurka
8th November 2004, 21:46
bragadiru nu e in capitala, te rog sa fii politicos:)

Carlos Gambino
8th November 2004, 22:30
...Pana la proba contrarie... :D nu cred in povestea cu chilotzeii plini de kko ai jucatorilor bucureshteni...! :rolleyes: Diversiune, diversiune, diversiune...! That's my answer...! :no:

vasile314tzurka
8th November 2004, 22:32
daca nu ai echipa ai raspunsuri...

Bancaru
8th November 2004, 22:42
Vasile, nu intra in jocuri de genul asta. Cred ca nu merita Timisoara si nici Sportul.

gigel_bucur
8th November 2004, 22:52
bambino, da si-o "iesplicatie"! la ce ne folosea noua aceasta amanare:)

bancare, credeam ca nu te ploua-n gat :no:

Carlos Gambino
9th November 2004, 01:15
...Te las sa descoperi singur asta...! :rolleyes:

gigel_bucur
9th November 2004, 01:35
cand nu mai are pesedembino argumente :) daca tu ai descoperit cu mana ta anumite chestii, ce-ai cu mine???
fii concret! sau taci:) sau si tie ti se uda esofagul cand ploua?

p.s. spune-mi catzi ani ai daca vrei sa vb. despre TRADITZIA TIMISOAREI, lasa "aecacii" :ok:

DD-Viola (nu stiu pe cine viola, depinde unde pui accentu'), am vaz't tarziu ce sculptasi tu acolo. pana una alta raspunde-mi la defularile tale. ai inteles ceva? ca te dadeai balena in galeata:(

Ultras
9th November 2004, 02:19
Gigele, Vasile cum va descurcati cu lumina? N-ati facut toxinfectie? :drak:
Bancaru apucate de lucruri serioase, lasa apa plata... Iar tu vere Carlos muta-te din Timisoara mai la sud, ca mare suferinta e pe Bega. Curge numai Fulbier... :evil:

Carlos Gambino
9th November 2004, 10:33
...sau si tie ti se uda esofagul cand ploua?


...bancare, credeam ca nu te ploua-n gat

...Observ ca itzi este sete rau de tot....! :D Te gandeai la o bere....? :D Pai spune asha ca atunci shi eu sunt interesat... :bere:


p.s. spune-mi catzi ani ai daca vrei sa vb. despre TRADITZIA TIMISOAREI, lasa "aecacii" :ok:

...Am destui...shi la capitolul asta itzi stau la dispozitzie cand vrei...! ;)

DD-Viola
9th November 2004, 18:45
e adevarat ca ar fi doar problema scorului. vreo 5, 6 la 0 pentru sportul, in rest vai de voi. mai uita-te la ce joc jucati ca de fotbal nu aveti stire:)

de ce ar fi un meci cu sportul incorect? pentru ca asta ai tu impresia? pentru ca tu crezi ca echipa ta, respectiv poli timisoara, joaca fotbal? din pacate nu. nu are legatura cu acest sport.
Vasile , credeam ca poti sa vezi mai mult decat ( majoritatea ) granita Capitalei ,da cred ca de data asta esti opac ...si poate doar patima este de vina...te-ai simtit cumva si tu atacat ?.. sorry !

...gigele , multumesc pt grija ce-mi porti , da stai linistit ( flexat , vorba preferata a lui Iulian...poate mai pe intelesul tau ) sant ok si cu sanatatea si cu familia , nu-mi lipseste nimic...chestia cu paharul las-o jos , eu n-am obiceiul de-a ma da mare ( asta e caracteristic miticilor ) ...oricum fazele aste sant de gradinita , ...numai pana acolo ai ajuns , acesta este punctul de care vorbeai ???

edit by mod: nu mai posta mesaje consecutive. Foloseste Edit.

vasile314tzurka
9th November 2004, 19:55
eu sunt opac? mde. poate. opac la comploturi de mahala si la scenarii de doi lei. cind o sa fii in pielea mea, anchetat de securitate, atunci sa vorbesti. pina altfel e bataie de apa in piua.

DD-Viola
10th November 2004, 21:16
...Nu vad legatura...dar nu mi-as dorii sa fiu la mana celor care conduceau ancheta , ...defapt tot ei conduc si acum...chiar si in fotbal , vezi d-aia nu-i am la inima ...stiu ca cei de la Cooperativa "Ochiu' si Timpanul " ( " Zacusca " , Netzoiu , Padureanu , Dragomir , Boc , Kashay , Vama ,M Sandu , Gino I. , C. Dinu + Borcea+ generalii din umbra+ cati or mai fi... ), nu sant in pauza , numa' ca mie nu-mi e frica sa spun ce vad sau ce gandesc ....Desigur pana nu vor disparea "personalitatile" astea , noi vorbim ...noi auzim , ...da ' stii , m-am gandit ca poate intr-o zi ne vom satura cu totii ,( inclusiv fanaticii suporteri ai blatuitorilor) , de toate aranjamentele si mizerile astea si ...vom cere intr-un fel sau altul sa vedem fotbal curat , spectacol si performanta ....Suporterii din Timisoara au incercat asta prin felul in care se manifestau meci de meci...ar trebui sa incerce fiecare , ..nu credeti ???

gigel_bucur
11th November 2004, 02:28
.da ' stii , m-am gandit ca poate intr-o zi ne vom satura cu totii ,( inclusiv fanaticii suporteri ai blatuitorilor) , de toate aranjamentele si mizerile astea si ...vom cere intr-un fel sau altul sa vedem fotbal curat , spectacol si performanta ....Suporterii din Timisoara au incercat asta prin felul in care se manifestau meci de meci...ar trebui sa incerce fiecare , ..nu credeti ???
apropos de moralitate, spune-mi cum a fost cand v-a dat Craiova trei puncte si ati baut impreuna dupa meci?(de fapt ei au baut, tu dadeai cu sapun pe fular). daca ma iei cu *****uri de genul "mitici", inseamna ca ai ceva probleme, nu mari, cat zidul chinezesc, dar nu te framanta, da-i inainte, face piciorul mic (vb. unui clasic in viata).
tu, la mintea ta, n-o sa te saturi niciodata! de ce? intreaba-ti parintii! spui ca te pricepi la fotbal, in afara de posibile scenarii eu n-am vazut ceva legat de sportul asta in posturile tale. daca ti-a povestit tie bunicul tau ca Timisoara a avut o echipa performanta, crede-l!!! are dreptate! daca esti cuminte o sa-ti aduc niste carti (cu ocazia blatului cu Sportul). o sa auzi si tu de Chinezul, de Ripensia etc. stii unde-i palmaresul ala? din pacate:( la nea Jambon! si acolo va ramane cata vreme Dobos va avea grija unui forum :ciocan:

pt. Carlos Gambino: cu siguranta bem o bere cand vin la Timisoara:) sper sa uitam de fotbal, desi... cred ca e imposibil (din pacate). pune berea la rece si fetele la cald:)

DD-Viola
12th November 2004, 19:55
...gigele , tu nu te mai faci bine nici cu medicamente din strainatate...esti incurabil...iar daca ti-as spune de ce suferi...ai zice ca-i insulta...deci singurul lucru ce-ti ramane de facut este sa mai iei o pauza...
Despre Timisoara s-a auzit in orice colt al lumii , asa ca nu am sa fac referire despre istorie , traditie ( nu a luat Zambon nimic , totul a ramas in zidurile cetatii ),...nici macar despre cluburile ( sportive ) care au reprezentat candva acest oras...daca zici ca ai carti , atunci pune mana si citeste ( sau roaga pe cineva sa te invete ) , nu te lauda cu ce biblioteca ( de ziare sportive ) ai in dotare...pt ca asta nu dovedeste nimanui ca esti mai citit.......
Cat despre postarile mele sau ale altora nu cred ca esti in masura sa le apreciezi ,iar calitatea de moderator , cred ca ti-a fost atribuita in mod eronat ....nu faci dovada unui asemenea titlu ...
PS...." Legendele Timisoarei " , le cunosc si de la bunici si din carti si de la cei care au facut istoria ....dar pe "viu" am avut ocazia sa vad inclusiv marele Real Madrid la Timisoara...tu pe cine ai vazut , jucand cu Sportu" ?

ultras_sportul
12th November 2004, 20:19
Poate ai auzit de Inter Milano si Brondby Copenhaga

1-0 respectiv 3-0 pentru Sportul Studentesc la Bucuresti (1984 si 1987)

Adversarii nu erau niste necunoscuti!

1984/1985 - UEFA Cup Sportul Studentesc - Inter Milan 1-0(0-0) 1st Round, 1st Leg, 20-09-84 at 17:00h
1987/1988 - UEFA Cup Sportul Studentesc - Brondby Copenhagen 3-0(1-0) 2nd Round, 2nd Leg, 04-11-87 at 13:00h

CUPA UEFA EDITIA 1976-1977

TURUL 1
SPORTUL STUDENTESC - OLYMPIAKOS PIREU 3-0

15 AUGUST 1976 STADION 23 AUGUST SPECTATORI 12.000

1-0 GROSU MIN 28
2-0 O. IONESCU MIN 75
3-0 O. IONESCU MIN 81

Necula Răducanu - Nicolae Tănăsescu, Marius Ciugarin, Ion Bruno Grigore, Dumitru Manea - Adalbert Kassai, Octavian Ionescu, Aurel Rădulescu (87 Aurel Munteanu) - Petre Grosu, Vlad Marica (66 Paul Cazan), Cornel Vlad

Panaiotis Kelesidis - Ioanis Gaitatzis, Takis Synetopoulos, Vasilios Siokos, Athanasios Aggelis - Petros Karavitis (85 Mihalis Kritikopoulos), Giannis Kirastas, Kostas Aidiniou (46 Vasilopoulos) - Ilias Maik Galakos, Giorgos Delikaris, Kostas Davourlis


TURUL 2


SPORTUL STUDENTESC - SCHALKE 0-1
20 OCTOMBRIE 1976 STADION REPUBLICII SPECTATORI 8.000

0-1 K. FISCHER MIN 58


Necula Răducanu - Nicolae Tănăsescu, Paul Cazan, Ion Bruno Grigore, Dumitru Manea - Aurel Munteanu (87 Ion Cătoi), Adalbert Kassai - Petre Grosu (70 Marian Mihail), Vlad Marica, Octavian Ionescu, Cornel Vlad

Enver Maric - Bernd Thiele (67 Helmut Kremers), Klaus Fichtel, Jürgen Sobieray, Rolf Rüssmann - Herbert Lütkebohmert, Rüdiger Abramczik, Branko Oblak - Hans Bongartz (88 Heinz - Jürgen Gede), Klaus Fischer, Manfred Dubski

CUPA UEFA EDITIA 1983-1984



TURUL 1



SPORTUL STUDENTESC - STURM GRAZ 1-2

15 SEPTEMBRIE 1983 STADION STEAUA SPECTATORI 7.000

1-0 I. MUNTEANU MIN 31
1-1 SZOKOLAY MIN 75
1-2 JURTIN MIN 82

Andrei Speriatu - Marian Mihail, Paul Cazan, Gino Iorgulescu, Ion Munteanu - Constantin Pană, Marcel Coras, Imilian Serbănică - Alexandru Terhes (65 Marian Bucurescu), Mircea Sandu (60 Romulus Chihaia), Gheorghe Hagi

Walter Saria - Rudolf Schauss, Anton Pichler, Manfred Steiner, Franz Feirer - Heinz Thonhofer, Zvonko Breber, Rupert Marko (80 Peter Huberts) - Bozo Bakota, Laszlo Szokolay (89 Michael Ströbl), Gernot Jurtin

CUPA UEFA EDITIA 1984-1985



TURUL 1

SPORTUL STUDENTESC - INTER MILANO 1-0

20 SEPTEMBRIE 1984 STADION 23 AUGUST SPECTATORI 25.000

1-0 M. SANDU MIN 84

Andrei Speriatu - Marian Mihail, Paul Cazan, Gino Iorgulescu, Ion Munteanu - Alexandru Terhes (88 Aurel Munteanu), Constantin Pană, Laurentiu Bozesan (83 Imilian Serbănică) - Marcel Coras, Mircea Sandu, Gheorghe Hagi

Walter Zenga - Giuseppe Bergomi, Fulvio Collovati, Graziano Bini, Giuseppe Baresi - Andrea Mandorlini, William Brady, Giampiero Marini - Franco Causio, Alessandro Altobelli, Carlo Muraro (78 Giancarlo Pasinato)

CUPA UEFA EDITIA 1985-1986



TURUL 1



NEUCHATEL XAMAX -SPORTUL STUDENTESC 3-0

Andrei Speriatu, Marian Mihail, Mircea Popa, Gino Iorgulescu, Aurel Munteanu - Aurel Ticleanu (72 Lucian Burchel), Constantin Pană (65 Paul Cazan), Laurentiu Bozesan - Gheorghe Hagi, Mircea Sandu, Marcel Coras
Karl Engel - Peter Küffer, Daniel Don Givens (65 Carsten Nielsen), Pierre Thévenaz, Claude Ryf - Ueli Stielike, Philippe Perret, Heinz Hermann - Rudolf Elsener (79 Patrice Mottiez), Robert Lüthi, Maurizio Jacobacci

18 SEPTEMBRIE 1985 STADION LA MALADIERE SPECTACTORI 14.800

1-0 JACOBACCI MIN 9

2-0 RYF MIN 27

3-0 STIELIKE MIN 65

SPORTUL STUDENTESC - BRONDBY IF 6-0 11M

04 NOIEMBRIE 1987 STADION REGIE SPECTATORI 14.000

1-0 MUNTEANU MIN 7

2-0 BOZESAN MIN 78

3-0 C. PANA MIN 89

4-0 IORGULESCU 11M

5-0 TICLEANU 11M

6-0 BOZESAN 11M


Cristian Gheorghe, Marian Mihail, Mircea Popa, Gino Iorgulescu, Ion Munteanu (106 Ionel Achim) - Constantin Pană, Laurentiu Bozesan, Aurel Ticleanu, Adrian Pologea - Sorin Răducanu (73 Daniel Ciucă), Marcel Coras

Peter Schmeichel - Bjarne Jensen, Kent Nielsen, Lars Olsen, Ole Madsen - Per Steffensen (58 Torben Frank), Brian Chrřis, Bent Christensen, Brian Laudrup (81 Ole Řstergaard) - Claus Nielsen, Kim Vilfort

IlMILAN
13th November 2004, 01:39
....
SPORTUL STUDENTESC - INTER MILANO 1-0 ...


:happy :happy
Cu asta va laudati? Mai nou cu astia scoat cel putin un egal si cei de la Avantau Prabusirea :D

Ultras
13th November 2004, 19:02
O fi cum spui tu, da' cred ca Inter are ceva de comentat. Sau poate nu... :drak:

inter
13th November 2004, 22:47
IlMilane, vad ca noptile nedormite iti provoaca iluzii grave!


Ultrase las ca ati meritat victoria in meciul ala ...

vlad1607
14th November 2004, 15:41
Forza Sportul ! :d

Carlos Gambino
3rd December 2004, 16:59
...1-O pt POLI, gol Mansour... :ok: