PDA

View Full Version : Etapa 13: FC National - CFR Cluj



ADelPiero
31st October 2004, 23:53
Sambata, 6 noiembrie: ora 14.00: FC National - CFR Cluj (TVR 2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
1st November 2004, 00:02
Bate nationalul :sleep:...chiar daca au luat bataie azi de la Steaua cred ca vor castiga ''bancarii'' desi nu m-as supara ca meciul sa se termine la egalitate :D
Forza Ardealul :yeah:

Angelina Jolie
1st November 2004, 08:52
Ce frumoasa ar fi o victorie CFR-ista cu 4-0 drept razbunare pr acel 4-0 din cupa de acum 2 ani. He he, vise. Mi-am dat 2 palme sa-mi revin, si sper macar intr-un egal, sau daca nu, sa nu ne facem de ras ca Iasu.

gigel_bucur
1st November 2004, 09:21
se pleaca greu cu puncte din Cotroceni. Farul a fost o exceptie si Gino pana in retur nu sta rau cu banii :mda:

Bancaru
1st November 2004, 17:42
se pleaca greu cu puncte din Cotroceni. Farul a fost o exceptie si Gino pana in retur nu sta rau cu banii :mda:
Un om ca Gino sta mereu prost cu banii.

miril
1st November 2004, 19:01
De acord cu Bancaru.

Bancaru
1st November 2004, 21:03
Miril! Ai aparut! Ma rog... Vorba vine. Cred ca trebuie sa ne plangem de mila.

ADelPiero
1st November 2004, 21:27
cred ca se va termina 2-2 ;)

Bancaru
1st November 2004, 22:55
cred ca se va termina 2-2 ;)
Deci tu crezi ca adevarata fata a Nationalului este cea din meciul cu Steaua?

Am auzit ca Flavius Moldovan pleaca. Cica s-a certat cu Oli. :headbang:

Denis
2nd November 2004, 06:53
ar fi frumos sa bata CFRul din penalty :rolleyes: 0-1 :rolleyes:

Bancaru
2nd November 2004, 09:45
ar fi frumos sa bata CFRul din penalty :rolleyes: 0-1 :rolleyes:
In minutul 88 eventual :o: Nu prea ar fi frumos. Ar fi chiar groaznic. :jerk:
Bai Rave, mai termina cu chestiile astea cu "sa moara si capra vecinului".

sotostone
2nd November 2004, 11:00
Bate Natzional!

bill
2nd November 2004, 11:54
Cred ca va scoate Clujul cel putin un egal.

Bancaru
2nd November 2004, 12:36
Asta nu e un secret. S-a scris si in ziare. Partea proasta e ca Oli nu il mai inghite pe Flavius si stiu lucrul asta de la un apropiat al clubului. Fara misto. Se pare ca incearca sa-l dea la o echipa in strainantate. Poate se potoleste si Oli si isi vede si ala de treaba lui. La urma urmei e interesul amandurora sa se impace. Cred ca Moldovan a jucat binisor la nationala.

Angelina Jolie
3rd November 2004, 15:05
Poate acum incepe declinul Nationalului... Cine stie? Eu zic asa: Steaua i-a batut cu 5-1. u pe Steaua cu 1-0, noi pe u anul trecut cu 2-0 si 1-0, deeeci.... pe National ii batem cu 9-1. Asta e. Matematica nu minte. Ha ha ha.

Bancaru
3rd November 2004, 16:15
Poate acum incepe declinul Nationalului... Cine stie? Eu zic asa: Steaua i-a batut cu 5-1. u pe Steaua cu 1-0, noi pe u anul trecut cu 2-0 si 1-0, deeeci.... pe National ii batem cu 9-1. Asta e. Matematica nu minte. Ha ha ha.
Daca matematica nu minte tu nu ai incepe postul cu poate Eu zic asa: poate nu incepe (tocmai acum).

DD-Viola
3rd November 2004, 18:12
...Nu-i chiar simplu sa castigi meciul impotriva National-ului , ...dar se poate , hai CheFeReu' !

TZEFERU
4th November 2004, 01:04
Cum zicea si Sunda azi, ar fi nevoie de jucatori technici care pot crea faze rapide pe spatii mici nu sa "bubuie" mingile in fata. In deplasare e mai usor deobicei gazdele joaca mai aerisit in aparare, poti juca si pe contraatac daca poti....dar totusi deocamdata cred ca mai trebe sa crestem in joc....nu stiu daca ne putem astepta la prea mari surprize. Daca jucatorii vor fi in buna forma e posibil sa fie un joc dinamic.

Sper sa nu ne facem de rusine....dar oricum in fiecare suporter "mijeste" speranta nui asa? :ok:

deja-vu
4th November 2004, 10:24
De mult nu m-am mai simtit atat de trist dupa un meci asa cum m-am simtit dupa cel cu Steaua. Mai ales ca am ramas cu convingerea ca majoritatea jucatorilor si antrenorul chiar, nu au vrut, nu ca nu ar fi putut. De conducatori nu mai vorbesc.
Cand arati un apetit de joc asa cum au aratat ei in anterioarele doua jocuri, castigand la scoruri fluviu, mie mi se pare absolut lipsit de logica sa pierzi tot la scor dupa cateva zile. Se poate vorbi de o scadere de forma aunei echipe, dar nu in interval de 3 zile.
De la modul cum a fost facuta echipa, pana la felul in care Coman a cerut eliminarea (cot in gura la centrul terenului intr-o faza total lipsita de importanta, cand ar fi putut primi chiar rosu direct; nu i s-a dat si cu prima ocazie, a terminat ce avea de gand), pana la felul in care se miscau bezmetici pe teren (modul in care se pozitionau fundasii, faza antologica de la porimul gol primit de Nae, cand acesta s-a dus spre minge si-a dat seama ca o poate ajunge si s-a oprit, ramanand apoinemiscat, fara sa inchida unghiul, si privind cum Cristea ,parca, trimite balonul in poarta goala), totul ii incrimineaza.
Cum mama dracu, Steaua, care pana la acest meci a castigat puncte, dar nu a stralucit in absolut nici-un meci, aratand un stil de joc previzibil si greoi (inclusiv cu Standard, cand au avut un noroc porcesc, castigand cu 2-0 desi au avut o singura ocazie), a zburdat pe teren de parca ar fi jucat cu o echipa de curtea scolii, nu cu una avand, pana la acest meci, apararea cu cele mai putine goluri primite.
Cah!
Sunt foarte trist. Atat de trist incat daca ar lua bataie sambata, as avea macar satisfactia ca s-ar simti si ei cum m-am simtit eu duminica. pentru ca ei erau foarte senini. Eu faceam 13-14 si Oli radea si se pupa cu Zenga (or fi ei prieteni, dar sa mai si zambesti dupa un astfel de rezultat, eu unul nu as fi putut), Coman era ca un inger, iar Cramarin radea si spunea ca tot National e prima in clasament (pacat de el, ca se preteaza la teatru ieftin).

giovanni BV
4th November 2004, 11:08
Nationalul nu-si mai poate permite sa piarda puncte !!! Va cistiga acest meci !!!

sotostone
4th November 2004, 11:30
greu dar va cashtiga
1 solist!

Bancaru
4th November 2004, 14:42
Eu nu cred ca o sa fie meciul greu. Adica daca o sa fie greu o sa-l piarda. Daca nu, il castiga lejer. Nu cred ca e loc de "x", dar ... totul e posibil.

Mariusmadmax
6th November 2004, 04:11
egal , sau victoria Clujenilor , sper ...

Forza CFR!!!
6th November 2004, 08:26
realisti sa fim nationalul joaca un fotbal de calitate, locul 1 dupa primele 11 etape nu a fost deloc intamplator, dar urmaresc CFR -ul in fiecare etapa iar ca echipa nou-promovata sunt incantat de tot ce au reusit pina acuma, azi revine oncica dupa o suspendare, turcu a revenit si el dupa accidentare , defensiva este solida, tot ce ramane e ca anca si bruno sa finalizeze, cu lotul complet putem lasa o impresie buna in Cotroceni,nationalu nu va avea un meci usor, nu am avem nimic de pierdut Forza CFR!!! /hello /hello

An_DR_eI
6th November 2004, 09:40
national - CFR CLUJ :ciocan: 0-2 (Oncica,Turcu)
FORZA CFR !!! /hello
COMMANDO GRUIA !!! :evil:

Mariusmadmax
6th November 2004, 14:58
1-1 la pauza !
Anca face 1-2 , hai baietii !

Mariusmadmax
6th November 2004, 15:43
au luat la bascalie victoria noastra la Cluj ...

TZEFERU
6th November 2004, 15:55
Mda, era prea frumos sa cistigam 3 puncte. Dar si noi am cistigat din 11 m cu Otelul. E un egal frumos orshcit. Pacat ca nu am sarit inaintea lui Dinamo. Da si la 2-2 mere un jinars.

HAI CFR!!

Mariusmadmax
6th November 2004, 15:57
pacat ... bey ce aproape ati fost ... min 93 penalty facut de Jula - stiati ca este din Zalau ? Bey ce bou !

bunget
6th November 2004, 15:57
No ashe! Bun e si un punct!Dar am fost asa aproape! :yeah:

Catalanul
6th November 2004, 16:09
felicitari clujenilor pentru egal :ok: Forza Ardealul ;) (pacat ca ati fost egalati in minutul 93 si dintr-un penalty :headbang: )
ce se intampla cu Nationalul? s-a desumflat deja :drak:

cred ca se va termina 2-2 ;)
:cool: uite cine a ghicit scorul :D

ADelPiero
6th November 2004, 16:19
he he :cool:
cine stie stie :D
oricum ... nu ma suparam sa gresesc.... si sa se termine 1-2 :(

Florentin
6th November 2004, 16:42
Felicitari Clujului.
Pentru bancari: asta este, toata lumea in campionatul nostru mic bea din cupa amaraciunii (unii liorpaie de fapt).
Acum asteptam scenariile canine: deci sa vedem, Nationalul i-a dat Clujului puncte, pentru ca Clujul i-a dat Stelei puncte, pentru ca Steaua i-a dat Parmei puncte; deci urmeaza ca Parma ii da lui Dinamo puncte ... oops, Dinamo joaca cu Parma doar pe Nintendo. Ce ghinion.

Mariusmadmax
6th November 2004, 16:47
nici acolo ca cica Alistar si burca n-au fata ... :evil:

ADelPiero
6th November 2004, 17:07
ei sunt sefi de galerie :lol: :evil:

Forza CFR!!!
6th November 2004, 17:30
multumiri celor care ati postat mesaje de felicitari pentru eglul obtinut , s-a dovedit ca echipa acopera bine zonele terenului si cu putina sansa ne-am fi intors cu toate cele 3 puncte , sa nu-l scoatem vinovat nici pe jula pentru hent este un jucaor constant si experimentat dar se mai intampla , per ansamblu am dovedit ca avem valoare si putem pune probelem oricarei echipa, sa continuam asa baieti Forza CFR!!!

Angelina Jolie
6th November 2004, 18:46
Sa recunoastem ca suntem echipa de deplasari. Azi am jucat mult mai bine decat acasa cu Otelul. Oricum suntem meseriasi. Ce sa ne cantam ca am pierdut 2 puncte ca doar nu tragem la titlu. Anul asta cel putin, ca la anu' nu se stie.

Denis
6th November 2004, 19:47
ce meci de kkt :mad: nu putea ala sa fluiere mai repede. ce a facut? shjia pierdut fluierul pe gazon, shi nu mai putea sal gaseaca :mda:

inter
6th November 2004, 21:24
iarasi revine Gino la vechile obiceiuri... ca deh mai sunt 2 etape si vine Craciunul si tre sa acorde primele baietilor!
in ritmul asta nationalul risca sa ajunga ..... ca echipa lui nea jean!

ADelPiero
7th November 2004, 01:28
eu, sincer, ma asteptam la asa ceva... sau ma astept... in retur cu siguranta k vor fi jokerii diviziei;)

miril
7th November 2004, 10:36
Inter, asta-i valoarea Nationalului, o echipa buna pentru campionatul intern, dar nu foarte buna si, pe deasupra, fara sprijin si, dupa revolutie, aproape fara suporteri. Pacat, pentru un club cu traditie. Restul sunt speculatii. Ma refer la meciul cu CFR.

Bancaru
7th November 2004, 12:15
Cum poate ura sa stranga la un loc atatia colorati. Unu e rosu, altul alb cu albastru si unii visini. Nu mai conteaza. Important este ca Nationalul merge prost si se impiedica. Unii se bucura ca unul mai mare decat ei este la pamant si au venit si ei cu obolul de picioare in gura iar altii de frica pupa piata independentei.
Toata lumea a vazut ieri in Cluj marea echipa gata sa produca surpriza campionatului. Are vreunul dintre voi curajul sa recunoasca ce a jucat Clujul? Nu a jucat nimic, iar Nationalul a jucat minus nimic. Daca erau baieti destepti aveau vreo 2 goluri in fata. Parerea generala pe stadion (la oficiala, cel putin) a fost ca noroc ca "si astia sunt prosti". Adica noi am urmarit spectacolul "doi scheleti se trag de piele". Nimeni nu poate sa comenteze faptul ca in poarta a fost Nae (sincer, in timpul meciului mintea mea fabula si ma gandeam cum ar fi sa il scoata Oli pe Nae si sa-l puna pe Panc sau pe lita), o linie de aparare inedita, nu a mai jucat nici macar la antrenamente impreuna si in asezarea aia: Moldovan, Canu si Twaithe. Tawaithe pe dreapta!! Unde era Coman? Unde era Olah? Unde era Marius Popa? Unde era McKain? Al treilea meci cu o a treia formula de echipa schimbata.
Nu este nimic. Voua va este permis sa veniti sa croncaniti ca la hoit. Pofta buna! Prostii astia ai nostri la sfarsitul campionatului vor fi iar scosi la licitatie pentru Steaua, Rapid sau Dinamo. Chiar si Clujul cred ca o sa-l mai vrea pe Caramarin.

Forza CFR!!!
7th November 2004, 16:21
bancarule , am impresia ca tu privesti la Divizia A si asteptarile tale sunt de Il Calcio sau Primera Division, dar nu uita ca suntem in romania si deocamdata ne lasam "incantati" de echipe care ne delecteaza cu inconsecventa lor ,cu un joc oscilant precum National sau echipe care ne "incanta" cu pragmatismul lor , uneori eficient ,spre exemplu CFR, motivul pentru care raspunsul la intrebarea ta ce a jucat CFR? citez "nu a jucat nimic" mi se pare gresit , CFR-ul a jucat ce se joaca in campionatul romanesc si la fel si nationalul asa ca sa nu fi surprins dar campionatul o sa-ti rezerve multe surprize vizavi de echipa favorita, tot ce trebuie sa faci e sa fi realist si sa privesti rezervat jocul plin de "fluctuatii" al echipelor romanesti , si eu mi-as dori un alt nivel al campionatului dar deocamdata hai sa nu ne numim echipa favorita "hoit"(indiferent care ar fi ea National sau CFR sau etc...) ci sa-i apreciem pentru putinul care ni-l ofera in speranta ca odata v-om ajunge si noi la "masa bogatilor" acolo unde fotbalul e o arta, numa bine FORza CFR!!! :))

Papagilus
7th November 2004, 16:29
Apreciind putinul care ni-l ofera nu vom ajunge niciodata la "masa bogatilor". :no:
Cel mult vom muri de foame.
In rest de acord cu tine.

Bancaru
7th November 2004, 17:38
bancarule , am impresia ca tu privesti la Divizia A si asteptarile tale sunt de Il Calcio sau Primera Division, dar nu uita ca suntem in romania si deocamdata ne lasam "incantati" de echipe care ne delecteaza cu inconsecventa lor ,cu un joc oscilant precum National sau echipe care ne "incanta" cu pragmatismul lor , uneori eficient ,spre exemplu CFR, motivul pentru care raspunsul la intrebarea ta ce a jucat CFR? citez "nu a jucat nimic" mi se pare gresit , CFR-ul a jucat ce se joaca in campionatul romanesc si la fel si nationalul asa ca sa nu fi surprins dar campionatul o sa-ti rezerve multe surprize vizavi de echipa favorita, tot ce trebuie sa faci e sa fi realist si sa privesti rezervat jocul plin de "fluctuatii" al echipelor romanesti , si eu mi-as dori un alt nivel al campionatului dar deocamdata hai sa nu ne numim echipa favorita "hoit"(indiferent care ar fi ea National sau CFR sau etc...) ci sa-i apreciem pentru putinul care ni-l ofera in speranta ca odata v-om ajunge si noi la "masa bogatilor" acolo unde fotbalul e o arta, numa bine FORza CFR!!! :))

Diferenta, probabil, dintre Cluj si National este ca prima joaca in mod constant nimic, sau la mica ciupeala, iar Nationalul, ca de multe alte dati, ne-a obisnuit bine si apoi ne lasa cu ochii in soare.
Nu pot sa nu iti dau dreptate la faza cu "CFR-ul joaca ce se joaca in campionatul nostru" si completez cu de la mine ADICA NIMIC. Pentru mine e o chestie de suflet. Nu mai pot sa apreciez niste jucatori indolenti, pentru putinul pe care mi-l ofera. Asa o sa ajung sa-l apreciez si pe Nastase. Ma refer la Adrian Nastase. Nu ma lua cu pragmatismul eficient. Eu mi-am spus parerea: CLUJUL NU A JUCAT NIMIC. Iar daca a plecat cu un punct, desi meritau 3, este ca NATIONALUL PUTEA SA NU SE PREZINTE. Cred ca daca luam 11 oameni din tribune, faceau aia mai multa treaba. Nationalul nu a mancat bataie pentru ca echipa ta a fost indolenta, adica au fost prosti. Si cand esti prost platesti. Ambele paltesc acum.
Echipa mea favorita mi-a oferit pana acum surprize cat poate nu ai tu ani. Si ma refer la surprize de proportii: campionate pierdute in ultima etapa, finale de cupe pierdute mai mult decat penibil sau chiar dubios, echipa care merge bine cu Halagian si il aduce Gino pe marele antrenor din Italia LAVEZZINNI. Apoi Vantu cu amenintari in vestiar, Mugdin si echipa desfiintata, 6 partide vandute una dupa alta (cred ca au intrecut si pe Gloria) si ca sa nu fiu rau 1-0 cu Valencia, castigatioare Primerei Division si finalista UEFA CL si victorie in fata marelui Milan, campioana Italiei si detinatoarea UEFA CL. Nu mai pun aici surprizele de inainte de 89 ca cica asa s-a convenit, sa nu vorbim de trecut decat in soapta si nici nici victorii cu Besiktas sau Herenveen. Bine?
Asa ca.... Surprize, Surprize mai prind la fraieri.

miril
7th November 2004, 18:11
...si Partizan Belgrad. Nu ca ar fi cine stie ce performanta, dar alte echipe n-au facut-o.

DD-Viola
7th November 2004, 19:08
...Nu stiu cine si ce a jucat...important este rezultatul si mai ales ca CFR-ul nu s-a facut de ras , ba chiar mai mult decat atat a obtinut un X chit ca meritau o victorie , ceea ce este de apreciat , bravo , felicitari , haide CFR !

Bancaru
7th November 2004, 22:21
...Nu stiu cine si ce a jucat...
Nu sti dar ai nimerit-o!

MARCELC
8th November 2004, 00:54
O echipa de risul curcii, National astia, putea Clujul sa le mai dea vreo 3 goluri.
Pacat ca sint pe locul intii si au 3 spectatori si o fanfara,
pe cind la Timisoara e stadionul plin (30.000 cel putin de oameni) dar aia nu au echipa

Pacala
8th November 2004, 03:10
nu stiu de ce dar incep sa cred ca cfr cluj va retrograda in ultima etapa de campionat :D datorita unui gol primit in min 90

TZEFERU
8th November 2004, 04:56
Diferenta, probabil, dintre Cluj si National este ca prima joaca in mod constant nimic, sau la mica ciupeala, iar Nationalul, ca de multe alte dati, ne-a obisnuit bine si apoi ne lasa cu ochii in soare.
Nu pot sa nu iti dau dreptate la faza cu "CFR-ul joaca ce se joaca in campionatul nostru" si completez cu de la mine ADICA NIMIC. Pentru mine e o chestie de suflet. Nu mai pot sa apreciez niste jucatori indolenti, pentru putinul pe care mi-l ofera. Asa o sa ajung sa-l apreciez si pe Nastase. Ma refer la Adrian Nastase. Nu ma lua cu pragmatismul eficient. Eu mi-am spus parerea: CLUJUL NU A JUCAT NIMIC. Iar daca a plecat cu un punct, desi meritau 3, este ca NATIONALUL PUTEA SA NU SE PREZINTE. Cred ca daca luam 11 oameni din tribune, faceau aia mai multa treaba. Nationalul nu a mancat bataie pentru ca echipa ta a fost indolenta, adica au fost prosti. Si cand esti prost platesti. Ambele paltesc acum.
Echipa mea favorita mi-a oferit pana acum surprize cat poate nu ai tu ani. Si ma refer la surprize de proportii: campionate pierdute in ultima etapa, finale de cupe pierdute mai mult decat penibil sau chiar dubios, echipa care merge bine cu Halagian si il aduce Gino pe marele antrenor din Italia LAVEZZINNI. Apoi Vantu cu amenintari in vestiar, Mugdin si echipa desfiintata, 6 partide vandute una dupa alta (cred ca au intrecut si pe Gloria) si ca sa nu fiu rau 1-0 cu Valencia, castigatioare Primerei Division si finalista UEFA CL si victorie in fata marelui Milan, campioana Italiei si detinatoarea UEFA CL. Nu mai pun aici surprizele de inainte de 89 ca cica asa s-a convenit, sa nu vorbim de trecut decat in soapta si nici nici victorii cu Besiktas sau Herenveen. Bine?
Asa ca.... Surprize, Surprize mai prind la fraieri.

PROSPORT...Cosmin Olăroiu recunoaşte că egalul în faţa echipei CFR Cluj este consecinţa înfrîngerii dureroase din Ghencea. Lipsa de încredere este principala cauză prin care Cosmin Olăroiu a explicat semieşecul “bancarilor” în faţa “feroviarilor” clujeni. “Este bine totuşi că am obţinut un punct, pentru că două înfrîngeri consecutive ar fi fost greu de digerat. Jucătorii mei se află într-o stare psihică proastă, îi simt că nu mai au încredere în ei după înfrîngerea cu Steaua”, a observat tehnicianul


...nu pot sa zic decit saracii din Cotroceni abia au promovat in Divizia a si la prima infringere li s-a rupt inima......asta da experienta de viata, jucatori trecuti prin stadioanele Europei mai ieri erau foarte buni acum dintr-o data sint "pe spate"....

CFR a jucat cu FC Arges cu 4-5 titulari in teren, echipa a fost dezmebrata multe etape, nu e neaparat o scuza, dar ce sa ii ceri lui Gosa la al 2-lea sau 3-lea meci in Divizia A? Sa dea 2 goluri? Sa ii dribleze pe toti ca sa zica cei din tribune ..."waw"....asta da....si nu..."si astia is prosti". Majoritatea jucatorilor au evoluat ani de zile in B, asta o uitati foarte repede.

Fii linistit ca daca CFR ar bate multe echipe, multi ar pleca de la echipa...
Deocamdata in Romania nu prea exista echipa competitiva in Europa...si cind ma gindesc ca la Steaua s-au bagat bani girla. Daca ei nu au conditii atunci cine are?
Unde sint conditiile de la Steaua sau National si conditiile de la CFR? sa nu mai pomenesc de experienta internationala ZERO la CFR.

Voi va plingeti? Atunci la ce va asteptati de la alte echipe ? CFR nu a jucat nimic. Ce trebuia sa joace? Sa va bata cu 4-1? pacat ca nu s-a intimplat asa...nu a fost departe. pentru voi CFR ar trebui sa sara peste etape in citeva saptamini si sa joace ca Real Madrid? Asta ca sa puteti explica infringerea mai usor...vezi doamne CFR ne-a facut harcea-parcea.
Macar nu vorbiti aiurea si mergeti cu picioarele pe pamint.

Oricum am crescut de la acel 4-0 de acu 2 ani, CFR nu mai e chiar asa de naiva...desi sint inca multe lucruri de pus la punct. Pentru noi acest an este un an de experiente, fiecare meci este ceva nou...cel putin macar un tur de campionat. Sint convins ca in retur se vor mai repara din greseli.

national - Voi ar trebui sa fiti cu psihicul mult mai tare orscit.

Forza CFR!!!
8th November 2004, 09:38
pentru bancaru
mi pare rau ca discutia noastra degenereaza , si ar putea continua intr-o polemica fara sfarsit, tot ce faci e sa jignesti pe un ton care nu mi se pare ca iti caracterizeaza varsta de care vrei sa dai dovada, mai multe mie se pare ca afirmatiile tale tradeaza o copilarie intarziata care inca nu si-a gasit echilibrul emotional ,sugestia mea ar fi ca daca tot iti obosesti mintea sa postez cate un mesaj si daca vrei sa dai dovada maturitate fa-o mai constructiv, fara remarci de genu "prosti" ,"indolenti", de la bun inceput am apreciat evolutia echipei National nimeni nu contesta rezultatele acestei echipe de-a lungul timpului, nu te-am atacat cu nimic dar tu ai raspuns cu alta moneda, imi pare rau ca sunt nevoit sa-ti tin o lectie deschisa cu spectatori(forum) dar o fac in speranta ca o sa-ti revizuiesti atitudinea si de acuma incolo o sa joci "Fair-play"in urmatoarele discutii, stiu ca pentru tine e greu sa apreciez evolutia unei echipe anonime cum e CFR-ul, dar eu ii urmaresc din Divizia C si nu pot sa nu remarc progresul ce l-au facut,lasa deoparte atitudinea critica si negativista da dovada ca poti aprecia lucrurile bune care se fac la o echipa si aabia apoi poti sa-ti permiti sa critici( este un principui dupa care ma ghidez in viata, daca nu am puterea sa apreciez micile lucruri pozitize atuci sa tac in ceea ce priveste critica) poate iti va fi de folos pe viitor cu scuzele de rigoare pentru cuvintele "sarate" care am fost nevoit sa le folosesc urez echipei tale favorite o revenire cat mai rapida la forma maxima asta pentru binele campionatului si totodata Forza CFR!!!

pacala ....sper sa nu fie nevoie sa ajungem in min 90 in ultima etapa de campionat sa primim gol si sa retrogradam , deocamdata parcursul echipei ne indreptateste sa credem ca nu va fi asa , pe de alta parte Clujul merita o echipa in Divizia A, e o atmosfera super faina la meciuri , ar merita sa vezi un intreg stadion cum striga CFR!!!, e un sentiment aparte si nu as vrea sa ni-l fure nimeni, numa bine Forza CFR!!!

Bancaru
8th November 2004, 09:45
Mai tzefereule, iti raspund, dar pe scurt, ca sa nu crezi ca tu poti sa zici ce vrea mintea si mana ta pe forum. Esti complet depasit de ce se poate intampla intr-un intreg campionat de fotbal, cu atat mai mult in Romania. Ca sa nu ma mai obosesc sa-ti scriu iti dau un singur contraexemplu la elucubratiile pe care le-ai postat. Fii atent (adica ia un creion si noteaza-ti):
Steaua campioana europeana (nu conteaza anul, conteaza ca tot occidentul stie ca intr-o zi anume, in trecut o echipa din Est, multi ii stiu si numele, a castigat UEFA CL; prima echipa din blocul comunist) este infranta in Ghencea de Poli Iasi, care nu a mai pupat divizia a de ani buni. Ce zici? Si stii cati bani au astia de la Steaua? Cu un salariu mai rotunjor al unui stelist platesti toata echipa Iasiului si pe Popa.
PS Nu imi aduc aminte sa se fi plans vreun bancar de conditii.

Angelina Jolie
8th November 2004, 15:31
Nu inteleg ce legatura are capra cu varza, vaca si baletul, Iasu si Steaua cu CFR. Ce a zis Tzeferu mi se pare de bun simt. Ce zici tu, bancarule, ca noi am fost 0 in meciull asta mi se pare deplasat. Am vazut meciul la TV si mi-a placut cum au miscat ceferistii. Am vazut o suta de mii de meciuri mult mai plictisitoare, inclusiv Apulum- Craiova. Deci nu mi se pare corect, in acest context sa zici ca nu am jucat nimic. Atat am avut a zice, in rest FORZA CFR!

TZEFERU
8th November 2004, 18:00
Mai tzefereule, iti raspund, dar pe scurt, ca sa nu crezi ca tu poti sa zici ce vrea mintea si mana ta pe forum. Esti complet depasit de ce se poate intampla intr-un intreg campionat de fotbal, cu atat mai mult in Romania. Ca sa nu ma mai obosesc sa-ti scriu iti dau un singur contraexemplu la elucubratiile pe care le-ai postat. Fii atent (adica ia un creion si noteaza-ti):
Steaua campioana europeana (nu conteaza anul, conteaza ca tot occidentul stie ca intr-o zi anume, in trecut o echipa din Est, multi ii stiu si numele, a castigat UEFA CL; prima echipa din blocul comunist) este infranta in Ghencea de Poli Iasi, care nu a mai pupat divizia a de ani buni. Ce zici? Si stii cati bani au astia de la Steaua? Cu un salariu mai rotunjor al unui stelist platesti toata echipa Iasiului si pe Popa.
PS Nu imi aduc aminte sa se fi plans vreun bancar de conditii.

Bancarule, am impresia ca esti total depasit de evenimente.
Urmaresc echipa CFR din 1972, iar finala CCE am urmarit-o in direct si stiu ce fotbal se juca in anii 70, 80, 90, dar se pare ca tu vorbesti din notitele altora nu din experiente proprii, sau cine stie poate ai vazut si tu citeva video clipuri si te-ai entuzisamat.

"....Ce zici? Si stii cati bani au astia de la Steaua? Cu un salariu mai rotunjor al unui stelist platesti toata echipa Iasiului si pe Popa."

.....eu tocmai de sta vorbeam ca voi echipele cu bani si cu conditii mult superioare ar trebui sa fiti un exemplu nu sa va vaicariti ca vezi doamne ati pierdut si sinteti in depresie sau nu va regasiti "emotional".....(nu ma refeream ca vre-un bancar s-ar fi plins de conditii cum ai inteles tu, ci faceam referire la faptul ca desi aveti conditii va vaicariti ca niste ****ri daca pierdeti cite un meci)

miril
8th November 2004, 18:14
Tzeferu, Progresul este o echipa saraca, fara suport material care sa le permita sa atace, fara probleme, titlul anul acesta. Progresistii au avut, pe vremuri, o relatie de buna amicitie cu cei de la U, mai ales pe vremea lui Mateianu, care a jucat la ambele formatii. Am respect pentru Cluj si clujeni si mi ar place ca CFR sa continue sa joace bine. Meciul dintre cele doua echipe nu l-am vazut, de aceea nu ma pot exprima cum a jucat fiecare echipa.

huskers
8th November 2004, 19:05
Am tot urmarit si eu aceste dialoguri acide dintre Bancaru' si Forza CFR si inca odata se adevereste faptul ca Transilvania are bun simt si respect pe cand sudul ... ( va las pe voi sa gasiti cuvintele ca eu nu vreau sa supar pe nimeni). Intrebarea mea este urmatoarea: De ce este Transilvania inca parte a acestei glume care se numeste Romania? Sa le punem viza si sa ii lasam sa moare de foame sau cum Lucian Pintilie a spus " Lasa-i Doamne sa moara prosti".
Forza "U", CFR.

Bancaru
8th November 2004, 19:23
Tzefereule, nu stiu la cine te referi cand zici noi, echipele cu bani"... Sau depinde ce numesti tu bani. Cred ca voi stati mai bine decat noi la capitolul investitii directe, venite pe cai legale.
Ce intelegi tu prin "vreun bancar"? Pe bune. Sustinatori, asa putini cati sunt ei, sau jucatori si oficiali, sau ambele? La capitolul barbatie, cred ca omul ala care va da bani ar fi trebuit sa aibe o atitudine mai rezervata, mai ales ca pleca cu un punct, nesperat inainte de meci, si multumitor pana la urma Spunea ca nu a fost penalty si ca s-a tras de la un metru samd. Scuze.
Depresie? Cred ca ai gresit thread-ul. Du-te la "Mutu a tras pe nas!" Eu nu am auzit nimic de depresie. Poate a spus Olaroiu ca nu si-au revenit dupa meciul cu Steaua, ceea ce e chiar posibil la cate au incasat fraierii.
La faza cu Steaua si cu Iasiul tot nu ai intels. Dar daca e nevoie o sa-ti mai zic odata. Spune-mi cand si iti stau la dispozitie.
Sa stii ca s-ar putea sa fiu depasit de evenimente. In definitiv pe mai toti ne caracterizeaza intrebarea: EU CU CINE VOTEZ?
Ai dreptate cu clipurile. Am vazut niste clipuri, unii zic ca erau meciuri, si m-am entuziasmat. Sa ma fi vazut la clipul ala cu Steaua, la 5-0 ce entuziast eram...

Foza CFR cand lasi cartea aia din mana din care ai dat citatele cu intarziata mea copilarie te-as ruga sa mai citesti ce tampenii ai scris si dupa aia sa vii si sa-ti ceri scuze. Asta daca esti civilizat si poti. Magar nu e greu sa fii. Eu nu am facut aprecieri personale legate de tine. Daca intelectul tau atata poate si te simti ofensat cand spun ca ati jucat ca niste prosti, asta este. Spune si tu ca noi am fost de trei ori mai prosti, ca nu avem portar, ca l-ai vazut pe Canu cum scapa minge pasata pe sub picior, minge de care Anca nu a putut profita, ca de multe altele si probabil d'aia plangea la sfarsit, ca Panc a fost o repriza degeaba in teren, ca Gabi Popescu a fost tot meciul degeaba in teren, samd. Cam astea sunt lucrurile pe care cred ca trebuie sa le discutam aici. Daca pe tine te mananca de copilaria mea sau de ce ai mai scris tu acolo, gandind ca esti vreun Freud, mai stiu niste forumuri si cu alte subiecte. Pana data viitoare te salut! Dar atat.


Am tot urmarit si eu aceste dialoguri acide dintre Bancaru' si Forza CFR si inca odata se adevereste faptul ca Transilvania are bun simt si respect pe cand sudul ... ( va las pe voi sa gasiti cuvintele ca eu nu vreau sa supar pe nimeni). Intrebarea mea este urmatoarea: De ce este Transilvania inca parte a acestei glume care se numeste Romania? Sa le punem viza si sa ii lasam sa moare de foame sau cum Lucian Pintilie a spus " Lasa-i Doamne sa moara prosti".
Forza "U", CFR.
Of, of! Nu iti mai raspund si tie ca, Doamne feri, incepe un razboi civil si tot pe mine cade magareata. Nu mai veni pe aici ca te umpli de sudisme si miticisme si sa stii ca virusul se raspandeste mai repde decat iti poti inchpui. Fugi cat mai poti. Salveaza-te, bunule om!
Aloooooooooooo... vorbim de fotbal!

miril
8th November 2004, 19:53
Huskers, singura concluzie care se poate trage dupa discutiile dintre cei care dialogheaza pe acest topic, este ca tu generalizezi si te folosesti de marote invechite. Vorba Bancarului, sa vorbim, din nou, despre fotbal ca despre prosti...

Bancaru
8th November 2004, 21:40
Miril, cred ca exagereaza. Se pare ca are 18-20 de ani si citeste Cioran. Altfel e nasol.
In general, lucru care nu tine de nesimtirea proverbiala a bucurestenilor mai ales a celor care simpatizeaza cu Nationalul si in mod exceptional a mea, nu putem sa ne recunoastem limitele. Eu am zis ca bancarii au fost nevolnici. Ca sa va multumesc pe voi,corifeii bunului simt,va spun ca ceferistii clujeni au fost putin mai puti nevolnici.

Revin

Pentru toti ceferistii un citat din Prosport care intareste cele spuse de mine:

"Ardelenii au dat cu piciorul unei victorii facile cu care cu greu se vor mai putea întîlni. De aici şi liniştea lui Oli de după meci. A scăpat ieftin şi a luat şi un punct. "

gigel_bucur
8th November 2004, 22:05
"Isarescule", cum e? iar vanzare? voi, cea mai buna echipa din parcul cu tzepari?
macar Olaroiu (jos palaria) are nuci sa spuna o chestie, cam singurul din club, si, dintre cei doi suporteri numai unul are pareri pertinente:(
pacat, chiar imi doream sa luatzi campionatul, se pare ca nu-s accidente, alea au fost in primele etape :mda:

Forza CFR!!!
8th November 2004, 22:06
"Lasa-i Doamne sa moara prosti" huskers eu speram ca mai avem o sansa sa-i recuperam , sa-i facem sa inteleaga ca sunt doar niste vizitatori pe stadion, dar bancaru are impresia ca el a inventat fotbalul si tot el a pus coada la cireasa ,daca ii arat o minge de fotbal va cauta sa vada daca are toarta(maner) sa fuga cu ea in mana ca de lovit cu picioru nu se pune problema, stimabile bancar nu uita ca fotbalisti sunt la televizor si singura ta legatura cu fotbalul sunt discutiile pe forum ,asa ca nu te mai agita sa vorbesti de fotbal ca si cum asta ai facut toata viatza esti un biet suporter care ar trebui sa-si cunoasca limitele . in incercarea ta de a te identifica cu aceast sport uiti ca tu esti cel mult prieten cu fotbalisti da la cum vorbesti despre ei ma indoiesc , si daca tot mai scrii pe forum si vorbesti despre fotbal ca doar asta e subiectul si sunt de acord cu tine miril, nu incerca sa te autodepasesti ca lasi o impresie proasta, ne vedem in retur ca eu unu nu mai sunt dispus sa te consiliez pe gratis poate intre timp iti mai revii, sper totusi sa mai pui si tu mana pe o carte poate o sa-ti regasesti identitatea , Forza CFR!!!

gigel_bucur
8th November 2004, 22:12
mai lasa-ne si tu cu rahaturi de astea, vb. despre meci si atat!
asa si eu pot sa-ti arat ca te bag in lift si nu atingi mingea 5 minute:( dar ce relevantza are in discutia asta???
Nationalul a "FURAT" un punct, asta era ideea. a luat un punct cu multa bafta si ei tot ii dau cu accidente. apare cate-un bancher apatic si-ti spune ca ei deja vand meciuri, ca ei au nu's ce valoare!
cred ca cei de la CFR s-au prins ca n-aveti sare la friptura :no:

Forza CFR!!!
8th November 2004, 22:29
discutia mea cu bancarul era mult mai lunga si a degenerat, ai dreptate ne-am indepartat de la fotbal , tot ce am vrut sa subliniez e ca actorii sunt pe teren iar comentariile noastre sunt de cele mai multe ori lipsite de bun simt si apreciere pentru ceea ce ei ne ofera sau dupa parerea unora nu ne ofera,uitam ca ei muncesc , uitam ca fara ei piesa nu ar exista , restul discutiei a degenerat , numa bine Forza CFR!!!

miril
9th November 2004, 09:07
CFR-ul merita sa castige. Nationalul este o echipa in eclipsa de forma si cam atat despre acest meci. Singura consolare ar putea fi pentru "nationalisti" ca atat Rapid cat si Steaua s-au cam zbatut, castigand, respectiv egaland, ca si Nationalul, in ultimul minut de joc. Acest lucru vorbeste de la sine despre nivelul mediocru al campionatului, in care primele clasate sunt chiorii din tara orbilor. Total inacceptabil!

Bancaru
9th November 2004, 16:10
Fortzosule ceferist, e ultima oara cand iti raspund pentru ca te consider prea prost ca sa-mi mai pierd vremea cu tine. Eu care am invetat fotbalul si am pus si coada la cireasa. Iti explic un lucru de mai multe ori, iti dau si exemple si tu tot opac ramai. Stai asa cum esti tu pentru ca sunt sigur ca esti fericit.
Gigele, asta ii explicam si eu ignorantului, Nationalul a jucat foarte prost si numai faptul sa echipa adversa, Clujul, a jucat indolent, adica prost, a facut ca ei sa nu castige 3 puncte si la scor, chiar. Cat despre faptul ca eu am spus undeva vanzare, te rog frumos sa te speli pe ochi si sa-mi arati si mie unde. In ceea ce priveste remarca cu cei doi suporteri este de bot gros, mitocaneasca sau de prost gust. Alege. Daca de la voi din stadion ar cadea suporterii peste balustrada de multi ce sunt as mai zice. Afla ca cei doi suporteri pe care tu ii numesti au vazut de foarte multe ori stadionul Cotroceni plin de suporterii care iubeau echipa, suporteri pe care voi nu i-ati avut niciodata. Poate o sa-i aveti. La modul cum gandesti tu si la cati prosti se lipesc ca musca de rahat de remarcile din putul gandirii este posibil sa reusiti. Eu nu va doresc succes.
Daca nu se vor mai face remarci personale aici si altele de genul "ce ba, voi aia trei suporteri" sau mai stiu eu de care ar fi mult mai misto. Dar poate astea mai dau si farmec si trebuie sa ma reprofilez.

g_1k
10th November 2004, 08:52
INTELIGENTA PAMANTULUI II CONSTANTA, PO****TIA II IN CRESTERE.

tu este unul din cei de umplutura. pacat de limbaj care ii destul de evoluat, dar gandurile si fraza te tradeaza. pacat de tine, dar nu si de inganfarea ta.

Bancaru
10th November 2004, 10:00
Zic eu ca nimeni de pe forum nu are nevoie de cineva care sa vina sa-i curete de praf piedestalul si sa-l stearga de caca de porumbel pe chelie.
Ce fel de limbaj ""ii" ala?

sotostone
10th November 2004, 12:06
pe mine m-au dezamagit progresishtii
:(

Forza CFR!!!
10th November 2004, 12:28
Forza CFR!!! , in retur fanii nationalului nu o sa mai aiba motiv sa ne conteste , diferenta v-a fi prea mare , savurati momentul cat mai puteti , Forza CFR!!!

Bancaru
10th November 2004, 14:02
Ce intelegi tu prin cuvantul "contesta"? Dezvolta... Cine a contestat? Ce?

g_1k
10th November 2004, 14:07
Ce intelegi tu prin cuvantul "contesta"? Dezvolta... Cine a contestat? Ce?

dupa cat de mult aberezi am impresia ca au fost stricate castanele din Parcul cu Platani si ti-a afectat partea superioara a corpului, stii tu care, nu?,. pacat de restu, probabil ca restu are ceva uman, fiziologic vorbind, si atat. si atat am avut si eu de zis ca mai mult nu meriti. pentru cei de tzeapa ta exista un antidot si nu il gasesti stand pe o tastatura.

Forza CFR!!!
10th November 2004, 14:41
"g 1k" nu merita sa-ti pierzi vremea cu bancaru , el are nevoie de un forum separat si daca ar fi singurul prezent in acel forum tot ar gasi pe cineva cu care sa se certe ,altceva nu stie sa faca, eu am renuntat de ceva timp in a mai purta discutii cu el , e o cauza pirduta , Forza CFR!!!

Bancaru
10th November 2004, 18:05
g_1k, eu nu inteleg cum se face ca ai aparut si tu ca lipitoarea cu o expresie care ma pune pe ganduri "pacat de tine", adica de mine. Care e treaba cu pacatul? Dupa ce te-ai lamurit cu capul (desi nu vad legatura intre partea superioara a corpului si castane stricate) vad ca iti pare rau de corpul meu. Vezi ca intru la idei. Ma cunosti? Si apropo de limbaj si limba (ai grija la ce te gandesti!) tu chiar ai senzatia ca ma intristez ca imi faci tu analiza la logoree? Ai grija de ortografia ta si de gramatica. Apoi mai vorbim de fraza care ma tradeaza. Nu te supara ca iti zic asta, dar nu stiu cum ma poti critica din punctul asta de vedere iar tu nu dai doi bani pe cuvintele insirate ca margelele colorate.

Forza CFR cine v-a contestat? Forumistule, ma inebunesti. Deschide ochii, fa niste exercitii de intelegere si fii atent: eu am zis ca ati luat meritat punctul si numai indolenta voastra a facut sa nu le luati pe toate. Pentru ca ai nostri erau tare greu de trezit din letargia lor blegoasa. Si tu ai venit sa te bagi in seama ca eu ma cert. Daca nu iti convine parerea mea, asta este. Dar tu ai dat cu parul dupa ce ai citit ce am zis eu. Daca nu ne contram in pareri nu vad farmecul. In definitiv eu nu am facut afirmatii destul de neplacute la modul general - eu stiu ca voi sunteti mai buni acolo, in Transilvania, dar lasati-ne pe noi toti miticii sa ajungem sa o spunem. Nu mai incercati sa va laudati singuri ca asta cam pute. Chiar vreau sa tinem aproape ca poate pe viitor o sa am nevoie de chemare pentru sedere in Ardeal.
Tu poti sa mai citesti de cateva ori ce ti-am sris eu si poate intelegi. Asa ca chestie: ai vazut meciul?

Forza CFR!!!
10th November 2004, 19:48
am vazut meciul pentru linistea ta , dar se pare ca suntem pe frecvente diferite , in interventiile mele accentul e cu totul altul decat ceea ce subliniezi tu si nu cred ca are rost sa o lungim la infinit, probabil ca amandoi ar fi necesar sa recitim intregul dialog si poate atunci ni s-ar clarifica lucrurile, pina in retur iti doresc numai bine si suucces echipei tale, Forza CFR!!!

Bancaru
11th November 2004, 09:38
CeFeRe spune-mi atunci parerea ta. Te rog! Cum ai vazut tu pe National si cum ti s-au parut ai tai? Cine a fost vinovat ca voi nu ati castigat in Cotroceni? Te intreb astea pentru ca zici ca ai vazut meciul. Mutumesc pentru urari dar pana la retur nu poti sa ne urezi ceva succes si pentru ultimele partide din tur?