PDA

View Full Version : 16-imi: Dinamo - Farul II



Vadim
24th October 2006, 11:20
Comentarii inainte si dupa meciul Dinamo - Farul II din saisprezecimile Cupei Romaniei, aici.

b3bito
24th October 2006, 14:57
stie cineva ce jucatori de la prima echipa au fost trimisi la farul 2?

SORENSEN
24th October 2006, 15:35
Pentru Dinamo




MEDIA Antena 1 nu va transmite īn direct meciul “cāinilor”, preferānd emisiunea lui Mircea Radu

Partida Dinamo - Farul II va fi transmisa de Antena 1, dar nu īn direct.

Prioritara pentru postul din Baneasa a fost emisiunea lui Mircea Radu, “Din dragoste”! Astfel, meciul va fi transmis īnregistrat, de la ora 22:30.



“Este vorba de un post privat si, atāta vreme cāt detin drepturile TV, este treaba lor. Totusi, ar fi fost mai bine ca meciul sa fie difuzat īn direct. N-au decāt sa-l transmita la unu noaptea, a doua zi sau a cincea zi dupa Scriptura!”, a declarat Vasile Turcu. “Nu ma bag īn culisele unei societati, nu ma intereseaza cānd dau meciul, important este sa cāstigam”, a afirmat un alt oficial, Florin Busca. In schimb, suporterii lui Dinamo au ales sa fie ironici: “Acum, cānd fotbalul este īn crestere, ei au facut acest gest din dragoste pentru Mircea Radu! Probabil au avut un subiect incitant, care nu trebuia amānat”, a spus liderul galeriei, Ellyas Bucurica.

6 In ultimii sapte ani, Dinamo a disputat de sase ori finala Cupei Romāniei, pe care a cāstigat-o de cinci ori. In sezonul 2001 - 2002, “cāinii” au fost īnfrānti īn ultimul act al competitiei de Rapid, scor 2-1. Anul trecut, ros-albii au fost eliminati de Petrolul.
prosport.ro
:D :happy

b3bito
24th October 2006, 15:49
sa ma f.. pe ei...din dragoste...

tchibos
24th October 2006, 17:55
stie cineva ce jucatori de la prima echipa au fost trimisi la farul 2?

cam asta e echipa probabila:

Echipa de start arată astfel: Curcă (A. Răuţă) - Perenyi, Larie, Armando, Ţarălungă - M. Soare, Boghiţoi, Măţel, Durbac - L. Mihai II, Neaga

Forza Farul 2.. rupeti pe caini :ok:

Universal
24th October 2006, 18:51
Sincer, dupä cum joaca Dinamo ma indoiesc ca Farul ii poate elimina.Sunt pur si simplu prea buni.

catalinstancu
24th October 2006, 18:55
NU e mare eveniment meciu asta, Din Dragoste o sa aibe audienta mai mare decat meciu

tchibos
24th October 2006, 20:47
Sincer, dupä cum joaca Dinamo ma indoiesc ca Farul ii poate elimina.Sunt pur si simplu prea buni.

nu stii de unde sare iepurele

ps: imi place avatarul tau

Salah ad-Din
24th October 2006, 21:00
E deja 1-0. A marcat Danciulescu, min 8 (din ce scrie gsp)...ca pe online sport inca nu au facut refresh la meciul "live", au ramas in min 4

tyty_ok
24th October 2006, 21:00
sa ma pi* pe astia de la antena 1 cu dragostea lor cu tot dc nu da meciul :((

prodinamo
24th October 2006, 21:01
Hai, ca-mi place. Farul 2 cu Liviu Mihai II. Astia s-au luat in serios cu echipa a doua.

Universal
24th October 2006, 21:06
nu stii de unde sare iepurele

ps: imi place avatarul tau
1/16 ale Cupei sunt destul de previzibile pana acum.Nu m-ar mira deloc daca Steaua Bucuresti ar fi eliminata daca va juca cu rezervele.

PS: Multumesc

tyty_ok
24th October 2006, 21:12
pro dinamo tu unde urmaresti meciul de stii :D

7head
24th October 2006, 21:35
cat e scorul?
voi unde vedeti va rog?
:headbang:

alex-hcm
24th October 2006, 21:41
e 1-0 la pauza pt dinamo... am inteles ca curca apara bine... aprox 10.000 de specatatori pe lia manoliu

7head
24th October 2006, 21:51
da, am gasit pe http://ols2.liga.ro
multumesc

7head
24th October 2006, 21:56
au egalat, sa vezi surpriza

alex-hcm
24th October 2006, 22:02
gooooooooool a egalat farul2 e 1-1... haide farul 2

m8k
24th October 2006, 22:04
Deja e 2-1!

tchibos
24th October 2006, 22:04
1-1 Larie goooooooooooolllllllllllllllllllll

de unde stii ca e 2-1?

Red-Castorryy
24th October 2006, 22:05
Dinamo - Farul II 2-1
(Dănciulescu 8, Ganea 62 / Larie 54)

Red-Castorryy
24th October 2006, 22:06
View Poll Results: Cine se califica?
Dinamo 9 56.25%
Farul II 7 43.75%

Ce Poll echilibrat ! :P

alex-hcm
24th October 2006, 22:07
e 2-1 pt dinamo... insa echipa de liga a -3a pune probleme liderului incontestabil al ligii intai

b3bito
24th October 2006, 22:07
ce aveti mah cu ganea? unde scrie k a dat ganea gol?

7head
24th October 2006, 22:07
1-1 Larie goooooooooooolllllllllllllllllllll

de unde stii ca e 2-1?

vezi ca e live pe onlinesport
sefule, moderator partizan mai rar :o: :D

Universal
24th October 2006, 22:08
Cred ca va castiga Dinamo 3-1sau 4-2... opinia mea

b3bito
24th October 2006, 22:09
da din pacate asa este...ar fi frumos daca am mai da si noi un gol si macar am ducemeciul in prelungiri...

b3bito
24th October 2006, 22:09
Cred ca va castiga Dinamo 3-1sau 4-2... opinia mea

nu are cum e 2-1

7head
24th October 2006, 22:12
mai da dinamo un gol sigur

tchibos
24th October 2006, 22:13
poate da un auto..

prodinamo
24th October 2006, 22:17
sefule, moderator partizan mai rar :o: :D
Sati linistit, ca acum vreo luna s-a ratoit rau la mine un moderator a carui echipa favorita era - declarat - Steaua. Era pe vremea cind Steaua era mindria tarii, si cine nu era cu noi, era impotriva noastra.

vyorel_dyno
24th October 2006, 22:17
1 2 3 4 Cupa Si Campinatu

7head
24th October 2006, 22:21
3-1

tchibos
24th October 2006, 22:21
eu zic sa te opresti la 3.. stii tu 1 2 3 .. tra la la, la .....

alex-hcm
24th October 2006, 22:24
3-1 pt dinamo.. oricum felicitari faristi..nu v-ati facut de ras.. ba mai mult i-ati chinuit pe caini chiar la bucuresti... pacat ca nu s-a jucat la constanta.. asa era normal mai ales ca noi eram echipa mai slab cotata

7head
24th October 2006, 22:28
tot Dinamo batea dar macar mai spargeau jandarmii niste capete :ciocan:

s-a terminat meciul?

remy
24th October 2006, 22:45
Echipe de start
Dinamo: Matache, Mihuţ, Galamaz, R. Ştefan, Paşcovici, Ropotan, Predescu, Tameş, Ad. Cristea, Danciulescu, Ganea.
Rezerve: Moss, L. Goian, Blay, Al. Dragomir, Codreanu, Mendy, M. Alexe.

Farul II: Curcă, Pereny, Larie, M. Alexandru, Durbac, L. Mihai, A. Mihai, Ţarălungă, Soare, Fl. Neaga, Boghiţoi.
Rezerve: I. Alexandru, Boritz, Gospodin, Pascale, I. Călin, I. Lupu, D. Florea.

Min.10. Gol Danciulescu
Min.40. Un nou sut al lui Danciulescu respins cu greu de portarul constantean

Scor la pauza Dinamo-Farul II 1-0

Min.46 Ganea executa o lovitura libera si suteaza putin peste poarta
Min.47 actiune Ganea- Danciulescu, resping fundasii constanteni
Min.50 lovitura libera de la marginea careului, Ropotan suteaza peste transversala
Min.53 Gol Larie (Farul II), Matache iese gresit la corner si Larie inscrie cu capul.
Min.60 Gol Ganea!!! - Ganea inscrie din centrarea lui Danciulescu
Min 63 iese Mihut, intra Mendy
Min.78 Ropotan cade in careu, nu se acorda 11m in schimb primeste galben pentru simulare
Min 79 Gol Ganea din pasa lui Mendy
Min.80 Codreanu intra in locul lui Ganea.

tchibos
24th October 2006, 22:53
la primul gol danciulescu era in off side

Universal
24th October 2006, 22:53
Frumoasa echipa alui Dinamo.Sunt eu simpatizant al echipei Steaua dar Dinamo este o echipa foarte frumoasa. Domnul Mircea Rednic a alcatuit o echipa foarte competitiva.13 victorii consecutive nu sunt pura jucarie, este munca ,transpiratie,efort, reusita.Tot ce ai nevoie de a avea siucces. Felicitari, tot respectul de la mine.

Va salut

Rossi
24th October 2006, 22:56
A fost un "antrenament" cu public :D

Dinamo si-a rulat tot lotul ... Mihut , Galamaz , Pascovici , Ropotan , Mendy , Predescu , Codreanu ...

Au fost odihniti 6 titulari : Niculescu , Margaritescu , Moti , Pulhac , Blay , Catalin Munteanu

tchibos
24th October 2006, 22:57
transpiratie...

dupa ce ti-ai dat seama?.. dupa miros :happy

ce antrenament ma tu nu ai vazut ca primul gol a fost din off side?.. si asa s-a modificat deznodamantul meciului

remy
24th October 2006, 22:57
Ti se paru, si eu am crezut prima data. Oricum, ce vroiai, sa spui ca si meciul asta il castiga Dinamo cu arbitrii ?
Ar fi chiar culmea sa se spuna ca Dinamo nu putea bate altfel pe Farul 2 !
Ei au avut un meci de antrenament, au exersat noi formule de echipa !

tchibos
24th October 2006, 22:58
s-a vazut clar pe reluarile date de antena 1

resita
24th October 2006, 23:00
la primul gol danciulescu era in off side

vai de mine

din nou am castigat cu fluierasi, nu se poate

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

remy
24th October 2006, 23:21
[
s-a vazut clar pe reluarile date de antena 1
Sincer, spune daca crezi ca Dinamo nu putea castiga meciul asta decat cu ajutorul arbitrelor. Cumva joaca cu Real si nu stim noi ?
ASA-I CA ARBITRA AIA BLONDA A FOST MITUITA DE BORCEA, DUPA MINTEA UNORA ?
E cooperativa, clar ... C.A.P. se numeste, s-a reinfiintat ca inainte de '90 !
Chiar sperati la ceva in meciul asta ?
Bucurati-va ca Farul 1 merge mai departe.
P.S.
VEDETI CATE FEMEI (FETE) SUNT IN GALERIA LUI DINAMO, SI CARE SAR ODATA CU BARBATII ?
UITE DE-ASTA IUBESC EU FENOMENUL DINAMO, PT. CA ACOLO E CA O FAMILIE, COPII, FEMEI, BARBATI SI CHIAR SI ... BATRANI ! :evil:

Universal
24th October 2006, 23:23
Nu, a fost un meci tipic de Cupa, cu toate ingredientele.Iar Dinamo a invins, cum ,ma asteptam.Frumoasa echipa, inca odata merita felicitata.

Red-Castorryy
24th October 2006, 23:26
Cred ca va castiga Dinamo 3-1sau 4-2... opinia mea

ai nimerit :ok:

tchibos
24th October 2006, 23:26
Eu am zis doar de golul dat de dinamo din off side.. retul concluziilor vad ca le trageti voi. De ce?.. asta e o intrebare la care numai voi puteti gasi raspuns analizandu-va.


[
UITE DE-ASTA IUBESC EU FENOMENUL DINAMO, PT. CA ACOLO E CA O FAMILIE, COPII, FEMEI, BARBATI SI CHIAR SI ... BATRANI ! :evil:

da ma dar toti sunt .. dinamovisti :rosu:

rechinul farist
24th October 2006, 23:30
pacat!!! ar fi fost frumos sa fie o surpziza!!!

remy
24th October 2006, 23:33
Lasa, ca asa cum au bagat blasfemia stelistii ca toata Romania inseamna Steaua, veti fi si voi in maxim 6 luni si ceilalti cu Dinamo, pt. ca nu e o echipa asa cum e Steaua, cu conducatori care jignesc si demnitatea umana.
Dinamo va fi un club adevarat, european, in maxim 1 an.
Si asta depinde si de investitori.
Tare as vrea unul ca Tiriac acolo !

7head
24th October 2006, 23:33
am vazut la Constanta ce face galeria de la Dinamo... batranii aia in catushe si batuti cu bastoanele m-au impresionat...

rechinul farist
24th October 2006, 23:38
am vazut la Constanta ce face galeria de la Dinamo... batranii aia in catushe si batuti cu bastoanele m-au impresionat...

cand asta? acum sau in retur?

remy
24th October 2006, 23:49
am vazut la Constanta ce face galeria de la Dinamo... batranii aia in catushe si batuti cu bastoanele m-au impresionat...
Citeste aici si vei vedea cine a urmarit sa arate ca la meciul Steaua-Rapid sa nu cracneasca nimeni: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=867554&postcount=252
Vedeti acum pe Antena 1 cum arata galeria lui Dinamo, o galerie europeana, care canta si cu o echipa din Liga a 3-a.

Red-Castorryy
24th October 2006, 23:53
Dănciulescu: "Ne continuăm seria victoriilor"
La finalul partidei din Cupa Romāniei cu Farul II Constanţa, Danciulescu a declarat reprezentanţiilor mass-media: " A fost ca un antrenament pentru noi, se puteau da mai multe goluri. Important este că am obţinut calificarea şi că ne continuăm seria victoriilor."

Ganea: "Am īntīlnit o echipă bunicică"
Atacantul Ionel Ganea a declarat: "Am īntīlnit o echipă bunicică care ne-a pus probleme. Din păcate nu am jucat cum ar fi dorit Mircea Rednic, important este că am cīştigat."

rechinul farist
25th October 2006, 00:00
ma uit acum pe A1 si am vazut ca inainte de cornerul din care a egalat Farul 2, tre sa i se dea ROSU direct lu` Ropotan, pentru intrarea criminala cu talpa pe laba piciorului unui jucator de la Farul 2.........cine a arbitrat?
plus ca prea usor le-a dat loviturile libere de la 16-20 de m.....

remy
25th October 2006, 00:06
Hai, ma, credeai ca face rahatul praf, Farul 2 ? Ori nu mai tineti cu Farul 1, marea voastra speranta e echipa asta de C ?
Tare, frate !
E bunicica echipa, dar nici asa !

Red-Castorryy
25th October 2006, 00:09
LA PUSCARIE, GEORGESCU, LA PUSCARIE!"
Razboiul dintre supprteri si jandarmi a continuat si pe stadionul “National” din complexul “Lia Manoliu”, la fel ca pe mai toate stadioanele pe care s-au disputat meciuri, fie in campionat, fie in Cupa.

Fanii dinamovisti au scandat la meciul cu Farul II in continuu impotriuva colonelului Daniel Georgescu, seful Jandarmeriei Bucuresti, comandantul dispozitivului de trista amintire de la derby-ul Dinamo – Steaua, dupa care s-au inregistrat cele mai revoltatoare abuzuri ale oamenilor-bulan impotriva, culmea, suporterilor stelisti. Pina si dusmania “seculara” dintre dinamovisti si stelisti a palit in “lupta” comuna impotriva jandarmilor si scandarea cea mai auzita pe stadionul “National” a fost “La puscarie, Georgescu, la puscarie!”…

rechinul farist
25th October 2006, 00:10
golul 2 inscris din offside!!!

remy
25th October 2006, 00:10
S-a vazut ca Dinamo s-a cam odihnit dupa 1-0, si, cum a fost egalata, ca in multe meciuri, a fortat cat a trebuit, si a mai dat 2 goluri !
Mendy e posibilul inlocuitor al celor 3 mari atacanti !
Poate-i va ajunge la nr. de goluri !
Rednic a cheltuit bani putini, dar cu folos ! Nu ca Jiji cel Viteaz.

rechinul farist
25th October 2006, 00:13
public european!!!
ce-ati avut mai cu saracii copii de 17-18 ani,de ati strigat "constanteni, m...., constanteni"
:ras-plans:

remy
25th October 2006, 00:14
golul 2 inscris din offside!!!
Asa, si ...
La ce te uiti, la aragaz, de-ai vazut offside ? La primul gol poate sa fi fost la limita, dar nu poti acuza o arbitra ca a furat pt. Dinamo !!!
Dar de asta ce ai de zis (vezi in min. 78): Ropotan cade in careu, nu se acorda 11m in schimb primeste galben pentru simulare

alex-hcm
25th October 2006, 00:24
Golul 2 din offside... in fine.. Felicitari Farului si Farului2... Bravo acestor tineri care din ce vad pe antena 1 au jucat foarte bine pt nivelul lor. Incredibil contraatac al Farului prin minutul 70 ce erau sa faca 2-2. frumos baieti ... are viitor bun echipa mare... sa ii pastrati pe baieti ca avem o pepiniera foarte buna.

remy
25th October 2006, 00:25
public european!!!
ce-ati avut mai cu saracii copii de 17-18 ani,de ati strigat "constanteni, m...., constanteni"
:ras-plans:
De parca n-ai sti cum sunt priviti constantenii (normal ca mai ales Farul 1): slugile Stelei de 2 ani.
Asa ca ei au huiduit pe Farul 1, ca n-au nimic cu copiii astia. Nu se pot ierta cei care stau capra cand joaca cu Stelistii.
Blatistii de la Farul 1 ! HUO !

P.S.
Cartonas galben clar pt. simulare la dinamovisti in careu.
Dar si gol frumos al lui Ganea, dupa o faza-snur. Fara sa forteze, Dinamo castiga clar.
Hai, ce naiba, constanteni, nu cumva si golul asta a fost din offside ?
CURCA, SLUGA STELEI, L-A RUPT PE MENDY ! CRIMINAL ORDINAR ! :rosu:

rechinul farist
25th October 2006, 00:32
CURCA, SLUGA STELEI, L-A RUPT PE MENDY ! CRIMINAL ORDINAR ! :rosu:


Curca a sutat in mingie si dupa aia l=a lovit si pe mendy

remy
25th October 2006, 01:07
Mircea Rednic: "Am tratat mai lejer meciul"
2006-10-24 23:40:00
Tehnicianul alb-roşilor, Mircea Rednic, consideră că partida cu Farul II a fost un exerciţiu bun pentru jucătorii care nu au avut ocazia să evolueze de la începutul campionatului sau care au evoluat mai puţin
"A fost un meci util mai ales pentru mine, pentru că am putut să dau şansa de a juca şi celor care au prins mai puţine minute de la începutul sezonului. Era normal ca atunci când joci cu o divizionară C să tratezi meciul mai lejer", a spus Rednic.

Danciulescu: "A fost un antrenament reusit. Ne continuăm seria victoriilor"
2006-10-24 23:34:00
Atacantul alb-rosiilor Ionel Danciulescu a declarat la finalul partidei dintre Dinamo si Farul II, 3 - 1, ca este multumit de rezultatul obtinut, dar se putea si mai bine:
"A fost un antrenament reusit si se putea si mai bine. Important este ca ne-am calificat si trebuie sa jucam din ce in ce mai bine, pentru ca ne asteapta meciuri din ce in ce mai grele."

Ganea: "Am întîlnit o echipă bunicică"
2006-10-24 23:24:00
Atacantul Ionel Ganea a declarat: "Am întîlnit o echipă bunicică care ne-a pus probleme. Din păcate nu am jucat cum ar fi dorit Mircea Rednic, important este că am cîştigat."

remy
25th October 2006, 02:41
MISTO ARTICOLUL ! MISTO ATMOSFERA LA UN MECI CU O ECHIPA DIN C !!!

Si-n direct si-n reluare, Dinamo-i echipa mare!

Hai dom'le la meci, ca astia pe Antena il dau pe Mircea Radu Bre in loc sa transmita meciu'. Hai sa mai vedem si noi o data 23 augustu' ca la primavara il darama astia...
Nu stiu cati dintre dinamovistii prezenti in cele doua tribune ale stadionului National au zis asa ceva inainte de meci, dar stiu ca au fost cativa, printre care si eu.
Ca urmare, infofoliti cu fulare si esarfe, dinamovistii care fie mai pastrau nostalgia cuplajelor, fie vroiau pur si simplu sa vada meciul in direct, s-au infiintat in incinta complexului Lia Manoliu.

http://www.dinamomania.net/ev_central/uploads/dinamo31farul_cupa.jpg

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/pch_dinamo3-1farul2.jpg

Aici, jandarmeria nu isi mai desfasurase efectivele ca de obicei. Nu erau cai, nu erau scuturi, nu erau caini... ce monotonie! Erau doar cativa cu cashchete... si culmea ca au avut si de furca, pentru ca la finalul primei reprize cativa ultrasi s-au gandit sa ceara socoteala tusierei. Nu, nu e vorba de cutiuta pentru stampile, ci de arbitrul de margine. Meciul a fost arbitrat de o brigada mixta, atat ca sex, cat si ca podoaba capilara... iar doamana blonda de pe partea tribunei oficiale a avut cateva decizii mai putin inspirate.
Dar, in fine.. ca sa continuam firul cronologic, la intrarea de la tribuna a II-a, doi jandarmi ambitiosi incercau sa controleze multimea de suporteri care statea buluc... adevarul e ca trebuia sa ai in buzunare vreo bomba, ca altfel, la cat de "atenta" era perchezitia, ai fi putut intra cu vreun baton de dinamita. Mai nefericite au fost doamnele si domnisoarele dinamoviste, care aveau repartizata o doamna jandarm, ceva mai zeloasa decat colegii sai.
Se intra in tribuna. Covrigii si semintele sunt la mare cautare. Unii nu (se) mai ragusesc pentru un meci semi-amical. Galeria insa isi face datoria. Cativa baieti mai neinspirati, cred ca se afla in PCH, intra in rand si raman in picioare. Tribuna insa sta jos. Urmeaza cateva ratoieli, dupa care inevitabilul: "hai ba jos, ca am nimerit intre samantrari..."
Incepe meciul, gol Danciulescu. "Mama, sa vezi ce ii batem p-astia!" Mai cu glume si mistouri, ajungem la pauza. Doar 1-0. Pentru ce ne-am chinui? Repriza a doua debuteaza la fel de "palpitant". Guvizii fac ce fac si se invart de un gol. "Ia uite ba, ai dracu'... ne-au egalat!.. Matacheeeeeee, du-te ba acasa!" Lasa, nu-i nimic, joaca baietii. Danciulescu isi pune mintea cu matelotii si peste vreo 10 minute ii trimite o pasa perfecta lui Ganea, care din 6 metri pune latul cu sictir... "Iar ai luat gol, bai Curca!" 2-1. A fost doar un foc de paie... Urmeaza o serie de schimbari: "..si, ultima schimbare la Farul: Iese X si intra Bascalie..." Bun!... inca un motiv de facut misto... Galeria canta, restul tribunei mananca seminte agale. Intra Mendy. "Uite ba... asta e ala adus din Franta..." Apoi o noua schimbare la Farul. "Ma da' cate schimbari fac astia? Ca parca adineauri o facusera pe ultima?!" Da, era a 4-a, da' cica "asa-i la ei"... Nu-i nimic, noi sa fim sanatosi. "Ia uite-l pe Dragomir, cum se duce pe stanga! Sut Mendy... slab.. Ganea... goool!" Iar a pus ganezul un lat asa in sictir... "da-l ba Puriule afara pe asta, nu vezi ce le face?" Iese si Ganea... si gata. I-am batut.
"Ba, daca jucam in Groapa, iar ne ingramadeam... bine ca macar am avut loc!" Hai gata! Haideti acasa ca incepe meciul in reluare... si pastrati semintele alea, ca mai avem de jucat!...
HAI CU CUPA !
http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/cupa_romaniei_mic.jpg

eddy_27
25th October 2006, 10:48
E bine ca a trecut Dinamo si de satelitii Stelei...Faru in campionat..si acum Faru II in cupa...

Rossi
25th October 2006, 11:00
ma bucur ca dinamovistii se reintorc la stadion :ok:

de acum in colo , atat in campionat-cupa , cat si in Cupa Uefa o sa jucam cu stadionul full :ok:

Rossi
25th October 2006, 14:12
nu zic k nu au facut blat *** astia de jucatori,dar cu astia de la farul 2 chiar nu aevati motiv sa strigati impotriva lor.....aaaa sau ati incercat sa va razbunati injurand,pentru cele patite la constanta?:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
ps: succes in cupa uefa...impresionant publicul dinamovist...

stai linistit ca galeria lu' Dinamo a strigat oricum mult mai putin impotriva constantenilor , fata de cat au facut'o acestia atunci cand HCM juca in CL la handbal ...

eddy_27
25th October 2006, 19:15
in privinta scandarillor jignitoare cei din galeria Farului sunt de-a dreptul patetici..au depasit de mult granitele bunului simt..scandeaza oricand si oriunde impotriva lui Dinamo si pro Steaua..si totul datorita lui Sorin ..asa ca au primit ce au meritat...isi merita numele de sclavi ai Stelei...

tchibos
25th October 2006, 19:27
pro Steaua..si totul datorita lui Sorin ..asa ca au primit ce au meritat...isi merita numele de sclavi ai Stelei...

esti rau in urma cu stirile.. de mult nu s-a mai strigat pro Steaua in galeria Farului care insa e din ce mai subtire si mai pornita impotriva Stelei la fel de mult ca a lu' Dinamo sau Rapid.. esti sclavul trecutului .. revino in prezent.. mai actualizeaza-te

b3bito
25th October 2006, 19:58
in privinta scandarillor jignitoare cei din galeria Farului sunt de-a dreptul patetici..au depasit de mult granitele bunului simt..scandeaza oricand si oriunde impotriva lui Dinamo si pro Steaua..si totul datorita lui Sorin ..asa ca au primit ce au meritat...isi merita numele de sclavi ai Stelei...

unde au scandat mereu si peste tot pro steaua? :jerk:

eddy_27
25th October 2006, 21:23
nu se mai striga pro Steaua pt ca nu mai e lume pe stadion...dar atmosfera e aceeasi..si galeria farului ( aia trei copii si cu Sorin 4 ) tot Stelista e..

tchibos
25th October 2006, 21:26
esti dus.. ia o gura de aer ca esti expirat in ceea ce priveste stirile.. tu chiar nu intelegi ca aia i-au strigat de sanatate Stelei?

eddy_27
25th October 2006, 21:34
eu unu nu am mai venit la meciuri din cauza scandarilor de care am pomenit....care m-au scarbit..deci e posibil sa fiu mai in urma cu stirile referitoare la numeroasa galerie a farului ..

eddy_27
25th October 2006, 21:38
oricum Faru isi merita soarta...stadion gol si pustiu..in al doilea oras din tara ca marime din Bucuresti..si stiu ce iti zic cand zic ca peste 75 din Constanta e stelista...si anti dinamo..tu esti unu din aia trei copii din galerie? vb ca unu asta e sigur....

tchibos
25th October 2006, 22:12
uite ca am vrut sa iu de acord cu tine pana la ultimile trei cuvinte cand ai dat cu bata in balta

eddy_27
25th October 2006, 22:15
uite ca am vrut sa iu de acord cu tine pana la ultimile trei cuvinte cand ai dat cu bata in balta

scuze m-a luat valul...ca tot sunt pe litoral...

tchibos
25th October 2006, 22:28
np.. daca tot esti de pe litoral sa intri la suporter Farul sa discuti acolo ce te doare ca vad ca esti nou... bine ca vei fi injurat de altii ca esti dinamovist asta e partea a doua

eddy_27
25th October 2006, 22:33
np.. daca tot esti de pe litoral sa intri la suporter Farul sa discuti acolo ce te doare ca vad ca esti nou... bine ca vei fi injurat de altii ca esti dinamovist asta e partea a doua

o sa intru..si o sa fiu fair play..sper sa fiu injurat mai cu blandete;)

tchibos
25th October 2006, 22:36
ca orice dinamovist.. cat mai bland :D .. dar cred ca le stii pe toate

Universal
25th October 2006, 23:37
un lucru nu il inteleg, de ce foarte multi oameni din Constanta tin cu Steaua?

Sezione
25th October 2006, 23:43
Pentru ca n-au pic de mindrie. Si pentru ca echipa locala nu le spune nimik !!!

b3bito
25th October 2006, 23:46
de ce 90% din constanta tine cu steau,dinamo si rapid...asa trb sa zici
pentru ca vezi tu oameni vor performanta:o: :o: :o: si cum ar putea a obtina aceea performanta cu echipa,cu farul mai rar,dar cu echipele din buc uresti le gasesti,si ce au zis ei,da`i in plm pe astia ai nostri,tin cu dinamo,rapid sau steaua ca aia castiga campionatul,cupa etc,
altfel ma "mandresc" knd zic ca tin cu o echipa buna care castiga in romania tot ce se poate......aa astia de la farul?!dupa ce zic k tin cu SDR zic ca tin si cu farul,k sunt din constanta,dar nu am fost la nici un meci al lor dar nici nu am de gand sa ma duc...

in constanta sunt multi stelisti din astia ,dar nu au fost in viata lor sa o vada pe steaua ,aaa ba da au vazut`o in constanta la meciul cu valerenga atat...in rest?! cum arata ghencea...nu conteaza,las sa tin eu cu steaua si cu idolul copiilor gigi becali...

b3bito
25th October 2006, 23:46
Pentru ca n-au pic de mindrie. Si pentru ca echipa locala nu le spune nimik !!!

si asta este adevarat,bine ai spus chiar :ok:

Universal
25th October 2006, 23:47
Cum sa nu le spuna nimic? Farul are totusi un palamres frumos, in ultimii 3 ani a acumulat si o finala de Cupa,l plus finala Cupei ntertoto, sunt totusi lucruri cu care te poti mandri.Au realizat totusi ceva in ultimul timp.Mai bine decat nimic.

b3bito
25th October 2006, 23:49
de exmplu hai sa`l intrebam pe eddy_27 de ce el nu tine cu farul....
eddy_27 dc nu ti cu farul?!?!?

fazele ca sunt multi stelisti se exclude,k sunt grupuri care sunt anti steaua....
asa este sutn multi stelisti pe stadion la noi din pacate...si ultrasi aia mai vechi,poate dupa farul zic k tin cu steaua....dc?! nu trebuie totusi uitat ca galeria stelei si a farului au fost infratite acuma ceva timp, acum cativa ani mai bine zis....insa acuma de la frati am ajuns sclavi(dupa spusele unora),intr`un fel asta`i realitatea....

remy
26th October 2006, 00:05
esti rau in urma cu stirile.. de mult nu s-a mai strigat pro Steaua in galeria Farului care insa e din ce mai subtire si mai pornita impotriva Stelei la fel de mult ca a lu' Dinamo sau Rapid.. esti sclavul trecutului .. revino in prezent.. mai actualizeaza-te
Da, cam asa e, Farul (mai bine zis Bosanceanu) nu pare a mai fi sluga Stelei, chiar acuzand pe Jiji ca i-a cumparat niste jucatori la meciul de acum cateva etape de pe Ghencea, pt. a castiga meciul fara efort. Si nici macar nu s-a autosesizat Parchetul pt. asta !
"Ezista" doua explicatii: ori Jiji l-a tepuit pe Bosanceanu cu banii dati pt. vreun blat, ori a vazut ca daca te asociezi cu Steaua lui Jiji, poti fi sub oprobiul public, asa cum a patit-o Basescu.
Deja se imputineaza sateli(s)tii clubului militar, iar Jiji va intra in criza, mai ales ca trebuie sa cotizeze gras la arbitri, FRF si LPF, pt. a mai avea sanse chiar la CUPA UEFA ! :evil: