PDA

View Full Version : Editia XIII - Grupa B 2



georgebz
11th February 2010, 15:22
Cowboys ( cojanu )
Saints ( sosososik )
Giants ( radu.iceman )
Redskins ( SayCheese )
Chargers ( The Ram )


--------------------

cojanu
12th February 2010, 21:59
GIANTS 11 - 51 COWBOYS

6 int, din care majoritatea user pick :p
sunt mandru de una in special , cu FS - Watkins pe o ruta lunga :D

Radu.Iceman
12th February 2010, 22:47
Un meci inceput extrem de prost cu int si td primit in secunda 3...., dar am reusit sa revin si sa castig un meci ce parea la un momendat foarte usor, dar spre sfarsit a devenit mai dificil

sosososik
13th February 2010, 00:04
Saints (sosososik) - Titans (campuscodi) 13-7

M-a blitzuit incontinuu..."nu tatele...n-ai tu timp de pasa"...pt ca la singurul meu TD sa vad cum vin blitzurile si sa aruncat o pasa la nimereala spre endzone care sa fie receptionata de Shockey cu user catch si sa egalez scorul...:)

Radu.Iceman
13th February 2010, 11:05
Un meci inceput cum nu se poate mai bine de mine cu un safety, si pe urma continuat foarte bine..Ce sa zic Jacobs in zi mare si adversarul a avut si ghinion cand a facut fumble in redzone, cand scorul era inca strans(9-0)
Oricum un meci frumos, castigat mai ales de linia ofesiva de la Giants, si de interceptiile la Jackson

georgebz
13th February 2010, 11:40
Rezultate , clasament , iduri : http://www.madden.go.ro/

The Ram
13th February 2010, 22:52
Saints vs Chargers 25-22

sosososik
13th February 2010, 22:57
Saints (sosososik) - Chargers (The Ram) 25-22

I-au iesit adversarului 4 din 5 la al 4lea down, o data chiar de la linia proprie de 10 yarzi:headbang:...noroc cu brees care a avut un rating de 140:P ca altfel o luam rau de tot..

The Ram
14th February 2010, 00:07
NYvsSD 10-22 .....nice game radu il castigai daca nu era fummbleul ala

Radu.Iceman
14th February 2010, 19:39
Giants 31-Colts6 un meci inceput cu un fumble de catre adversar chiar la prima faza, deci am avut din start 7-0 pe parcursul meciul am avut 5 interceptii
, deci pot spune ca a fost un meci destul de usor , pe care adversarul insa l-a jucat pana la capat

sosososik
14th February 2010, 20:43
Saints (sosososik) - Giants (Radu.Iceman) 24-21

Huh...in prima parte a meciului pot sa zic ca am avut mult noroc...la 7-3 pt adversar am riscat de 2 ori la al 4lea down si mi-a iesit:P, o data la linia lui de 20 si a doua oara la linia de 5 cand m-am dus in endzone cu Brees:D...apoi la faza urmatoare giants au facut fumble,iar apoi am aruncat o pasa cand in loc sa fie interceptie a fost o receptie a lui shockey de vreo 30 yarzi...norocul s-a terminat in al 3lea sfert cand am aruncat o interceptie,iar apoi lui i-au iesit aproape toate pasele...cand mai erau vreo 40 secunde radu rateaza un FG de 53 yarzi si GAME OVER...

georgebz
15th February 2010, 14:33
pana vineri , toti participantii trebuie sa aiba minim 4 meciuri jucate ... cine nu va indeplini aceasta conditie va fi exclus din competitie si va pierde toate meciurile cu 10-0 .

Radu.Iceman
15th February 2010, 19:19
ok am pierdut inpotriva la titans cu 17-14 un meci in care am avut 2 fumlbeuri la inceput kiar in primele 2 faze de special team la kick off return si la primul punt return de unde adversaul ca dat si td...am revenit
nu asta e probelma problema este ca la scorul de 17-14 cand mai erau vreo 2,50 de minute de jucat adversarul a inceput sa trraga serios de timp, pt ca imediat dupa 2 minute warning sa faca doar qb kneel...stiu ca nu exista penalizari, dar haideti fratilor sa facem ceva un pic de fair play nu strica in sportul asta, mai ales ca jucam sferturi de cate 4 minute..dac vrem sa tragem de timp sa jucam sferturi de 15 minute si gata..dar inca o data campuscodi este singrul adversar pe care NU il respect , si care la sfarsit exact ca un bun avocat imi trimite regulile campionatului si spune"Nothing about kneeling". Bine eacum dau un td sau field goal si fac numai qb kneel dupa

campuscodi
15th February 2010, 19:35
puisor... cu 7 turnovers ce pretentii mai ai?..... madden nu inseamna ofensiva .... e un simulator de fotbal american....cu 3 faze de joc....avand in vedere ca am fost antrenor defensiv la iasi, eu m-am invatat sa joc madden cu defensiva.... lucru pe care l-am demonstrat in fiecare din cele 3 meciuri de pana acum...... fiecare interceptie a fost din coverage, nu din muffed sau tipped balls sa zici ca am avut noroc...... fiecare fumble a fost user tackle..... iar ca sa iti lipesc eticheta de OWNED..... eu am jucat cu mouse-ul....deci miscari limitate

PS: vezi ca intre alea 3-4 kneel-uri .... am castigat si un first-down.....soooooooooooo..... stop winning....and learn to play deffense too. Presupun ca vrei sa iei titlul celor de la Ravens si Bears 85 inapoi pt ca nu au jucat ofensiv de acuma.

georgebz
15th February 2010, 20:10
radu sa stii ca si eu trag de timp cateodata , mai ales cand am adversari buni ... si nu uita ce mi-ai spus la sfarsitul meciului nostru ( sper sa nu ma insel) .. "scuze ca am tras de timp" :)

Radu.Iceman
15th February 2010, 21:18
Nu prea pot spune multe despre acest meci...decat ca mi-am descarcat toti nervii pe care ii facusem cu un meci inainte..

Radu.Iceman
15th February 2010, 22:09
imi cer scuze pt ceea ce am zis dupa meci doar ca eram foarte nervos si efectiv am cedat sa zic asa....Imi cer scuze inca o data, si promit ca nu o sa mai fac asa urat alta data...si retrag afirmatia cu NU il respect, pana la urma si in NFL se castiga meciuri cu Qb kneel, asta e daca eram io mult mai bun poate dadeam vreo 100 de puncte asa si nu aveam de ce sa ma plang...Bafta in continuare la celelalte meciuri

campuscodi
15th February 2010, 22:22
now you're :no1

cojanu
15th February 2010, 23:04
COWBOYS 23 - 20 CHARGERS

un meci jucat pana in ultima secunda.
sincer trebuia sa ma bata dar a incercat conversie la fiecare td, a ratat primele 2 si in primu sfert a mers la un 4th and goal care l-am oprit (ar fi fost 3td + un fg = 24 )

georgebz
16th February 2010, 09:25
clasament actualizat : http://madden.go.ro/

sosososik
16th February 2010, 22:05
Saints (sosososik) - Chiefs (RamJr) 49-21

Mai erau vreo 30 de secunde din meci cand s-a intrerupt conexiunea insa am stabilit sa ramana asa..:)

cojanu
16th February 2010, 22:18
Titans 9 - 31 cowboys

a fost greu in prima parte dar nu si in a doua :P

cojanu
19th February 2010, 20:47
COWBOYS 42 - 41 KC CHIEFS

un meci in care efectiv nu am putut sa il opresc pe Chris Chambers
noroc cu conversia de 2 pct nereusita de RamJr.

georgebz
20th February 2010, 08:53
Redskins ( SayCheese ) - avertisment - pana duminica ora 23:59 trebuie jucate 6 meciuri , daca nu va fi eliminat din competitie , toate meciurile pierdute , si fara drept de participare la urmatoarea editie .

georgebz
21st February 2010, 23:02
clasament actualizat : http://madden.go.ro/

meciurile din faza grupelor trebuie terminate pana vineri ora 23:59 ! ( avand in vedera ca mai sunt putine , sper sa se joace destul de repede )

sosososik
22nd February 2010, 19:52
Saints (sosososik) - Cowboys (cojanu) 24-14

Dupa meciul asta am si piscina:D...ce emotii am avut tot meciul chiar si cand mai erau 30 secunde din meci:)

sosososik
22nd February 2010, 22:21
Saints (sosososik) - Colts (bo6dan11) 41-24

Cand mai erau 2 minute jumate din meci bogdan a venit la 3 puncte in spate si cu ascendent moral insa am returnat kick-ul pt TD si meciul s-a terminat:D...si mi-am asigurat si primul loc in grupa:P

georgebz
22nd February 2010, 22:36
da in grupa B s-au clarificat lucrurile :

1. Patriots
2. Eagles
3. Saints
4. Cowboys

Bo6dan11
23rd February 2010, 22:42
Colts(bo6dan11)-Chargers(TheRam) 23-0

adversarul a iesit din joc in primul minut al sfertului 3....