PDA

View Full Version : Editia XIII - Grupa A 2



georgebz
11th February 2010, 15:20
Vikings ( packman_gb )
Seahawks ( dumboss_yo )
Jets ( murdocitu )
Cardinals ( sauerkraut )
Packers ( Metaforik )


--------------------

dumboss_yo
12th February 2010, 22:39
RAVENS [effect] 7 - 34 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Meci decis de multe turnovers facute de Ravens (fumble, INTs, on downs).

georgebz
13th February 2010, 11:40
Rezultate , clasament , iduri : http://www.madden.go.ro/

dumboss_yo
13th February 2010, 12:09
BEARS [Melcyah] 35 - 17 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Nu pot spune decat ca am avut un play calling dezastruos in defensiva (mentionez doar ca la 3rd&20 am permis un scramble de 24 de yarzi, dupa ce mai avusese cateva incercari pentru 35 de yarzi alergati, alaturi de alte cateva 3rd&long la care n-am existat pe teren), iar in ofensiva am aruncat putin mai mult decat Cutler (dar asta si pentru ca am alergat doar 12 yarzi) insa Bears au fost excelenti in Coverage. Greu cu Hasselbeck, da' asta e ... felicitari, Melcyah ! :ok:

P.S. A se vedea in gamelog ca Bears au 80% la 3rd down si Seahawks doar 16%. Aici a fost cheia.

dumboss_yo
13th February 2010, 15:46
STEELERS [andi15ro] 0 - 38 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Se pare ca defensiva si ofensiva mea au decis sa se razbune pe Andi, pentru performanta jalnica din meciul cu Melcyah :).

packman_gb
13th February 2010, 16:52
VIKINGS - BEARS
17 - 24
NU se poate, aveam 17-7 in ultimile 3 min de joc...NO COMMENT!!!

Patriots
13th February 2010, 17:04
M-a rugat murdocitu sa va transmit ca o sa isi poata juca meciurile abia de luni incolo , deoarece momentan este la munte si nu are cum sa joace de acolo :D

packman_gb
13th February 2010, 17:18
Cine este disponibil sa joace meciurile :D I'm ready trb sa imi revin dupa o infrangere grea :(

packman_gb
13th February 2010, 18:17
Rams @ Vikings
31 - 7
M-a dezmembrat :|.

dumboss_yo
13th February 2010, 22:27
VIKINGS [packman_GB] 6 - 13 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Un meci al defensivelor ... singurul TD al vikingilor a venit la prima faza, dupa o returnare a lui Harvin. In rest, defensiva mea s-a comportat bine. Pacat de atac, iar am avut probleme mari la 3rd down conversion :(.

packman_gb
13th February 2010, 22:28
Vikings @ Seahawks
6 - 13
Meciul a inceput tare la kickoff-ul de inceput am inscris un TD dar am ratat extra punctul:happy. In ultimile secunde aveam mingea dar am luat un sack mare cat cariera lui Favre ca apoi sa isi faca siesta obisnuita din final de meci INTERCEPTION!!! GAME OVER.

Melcyah
13th February 2010, 23:10
@Packman in ultimu meu meci cu andi :D am dat din field goal cu mingea direct pe bara orizontala :D si a intrat in teren :D era sa o si prinda :D Acu am vazut ca esti rapidist :( scuze pentru meciul nostru :|

dumboss_yo
14th February 2010, 12:41
Si ce, domne, mie nu-mi ceri scuze ca sunt stelist ? :P
Se pare ca ai avut numai meciuri unu' si-unu', Melcyah :). Parca si eu am avut un kick care a lovit bara orizontala, dar a intrat (nu mai stiu in ce meci, poate chiar cu packman, dar oricum in editia asta).

packman_gb
14th February 2010, 12:44
Asta e farmecu meciurilor de fotbal american, trb sa lupti pana in ultima sec. :)

georgebz
14th February 2010, 19:16
am vorbit cu pacman pe YM si mai dimineata cu Melcyah .. decizia mea e sa mai jucati un meci ( de 2 min sfertul ) , deoarece a fost incalcat regulamentul :)

Melcyah
14th February 2010, 20:14
Nu e nimic ^_^ asa vom face :D

@Dumbos nu conteaza ca esti Stelist ca sunt sigur ca iti place mai mult NFL :D dar na sa fi rapidist e mai presus de orice :D

packman_gb
14th February 2010, 20:31
Ravens @ Vikings
21-24
Am avut emotii mari pe final de meci cand in ultimile 2min a reusit 2 TD si cu 7sec inainte de final a incercat un onside kick. Un super meci facut de A.P. O victorie mare...

packman_gb
14th February 2010, 21:00
Bears @ Vikings
3-16
Dupa rejucareea meciului am obtinut o victorie neasteptata, la 10-3 pt mn melcyah a incercat din nou onsidekick dar am fost pregatit, nu stiam ca la Vikings trb sa pregatesc eu echipa speciala pt onsidekick la Packers se aliniaza singura. Oricum Melcyah are mari sanse sa se califice in playoff. BAFTA!!!

Melcyah
14th February 2010, 21:29
Care mai aveti de jucat cu mine ma contactati pe Id: gheorghetraian.butto@yahoo.com

packman_gb
14th February 2010, 23:03
Cardinals @ Vikings
14 - 7
Prima repriza a fost controlata de mine, iar a2a de el, reusind sa inscrie Td castigator cu 2min ramase de jucat la un 4th and goal pe linia de yard cu un QB sneak, am stat sa caute gaura vreo 4-5sec, timp in care am crezut ca il pot prinde, dar am avut ghinion.

campuscodi
15th February 2010, 09:24
sneak cu Kurt Warner :))))) that's a funny one :)))

murdocitu
15th February 2010, 12:22
cine vrea sa joace sa dea un buzz :P

georgebz
15th February 2010, 14:34
pana vineri , toti participantii trebuie sa aiba minim 4 meciuri jucate ... cine nu va indeplini aceasta conditie va fi exclus din competitie si va pierde toate meciurile cu 10-0 .

sauerkraut
15th February 2010, 22:18
Cardinals @ Steelers 6@21

kurt warner 6 interceptii... 10.9 QB rating... passing game SUCKED, nu ca running game-ul a fost mai stralucit.
Nice cover din partea Steelerilor, chiar daca am incercat sa ii pun probleme pe run, tot mi-a inchis receiverii

packman_gb
15th February 2010, 23:17
Vikings @ Steelers
7 - 13 OVERTIME!!!
UN MECI FENOMENAL!!!
Am reusit primul TD al meciului in unltimul play al primei reprize cu pasa lunga un boot leg, la Sidney Rice, in a2a parte imediat sa fiu egalat. In ultimu minut am reusit sa opresc un 4th and2 in interiorul liniei de 40y terenul meu ca apoi sa am mingea sa puntez ca apoi Steelers sa punteze iar apoi meciul sa intre in OVERTIME!!!
In OT am avut mingea, iar Favre ca de obicei a aruncat INT la 3th and 6, in interiorul liniei de 10y terenul meu am fortat un FUMBLEEE pe care l-am recuperat speranta stralucea!!!:D dar am zis sa ies cu pasa from my deep teritory iar Favre din nou INTERCEPTION pana in TOUCHDOWN!!! NU SE POATE!!! :(

sauerkraut
16th February 2010, 00:40
Cardinals @ Bears 0-24

georgebz
16th February 2010, 09:26
clasament actualizat : http://madden.go.ro/

packman_gb
16th February 2010, 16:58
Metaforik, Murdocitu, Redwarrior07, cn are timp va astept :)

packman_gb
16th February 2010, 21:10
Packers @ Vikings
22 -45
Cel mai frumos meci al meu pe care l-am jucat, in care Favre a avut vreo 3-4pase de TD, un Rushing TD by Favre si 1 by A.P. Un meci in care Sidney Rice a pus cifre mari cat si AP, dar dupa accidentarea lui AP a intrat Chester Taylor ca si el a pus cifre mari. Favre a dat o singura INT pe la inceputu meciului cand Packers au reusit sa egaleze la 7. MY D# a avut o zi colosala cu 5 sau 6 INT, in care a cedat numai 2 TD MARIIIIIIII la Greg Jeninngs. in rest totul a fost perfect pana....pana.....pana cu 1:45 inainte de final cand am avut O MARE PANA DE CURENT:headbang::headbang::mda::sleep::rosu: NU AM CUVINTE SA EXPRIM CUM M-AM SIMTIT...INCREDIBIL!!!
Acum ramane sa stabilesc cu METAFORIK sa vedem daca mai vrea sa mai jucam si restu de 1:45...:headbang::mda::yeah:

packman_gb
16th February 2010, 21:24
Am stabilit cu Metaforik ca va ramane asa :).
Radu Chinan: am zis mai sus
Radu Chinan: sa ramana asa
Radu Chinan: dar cred ca nu-ti revenise inca netul
Packman: :D
Packman: nu se poate pur si simplu am ramas in bezna
Packman: :|
Dar tot ramane semntimentu de regret ca nu l-am dus la bun sfarsit meciu, lururile bune niciodata nu rezista mult.

dumboss_yo
17th February 2010, 12:10
Murdocitu, Sauerkraut, Metaforik, SchoolBus, Redwarrior07 - in seara asta si maine pana la pranz sunt disponibil sa mai joc si eu din meciuri !

packman_gb
17th February 2010, 19:42
redwarrior murdocitu va astept sa ne jucam meciurile :D

dumboss_yo
17th February 2010, 22:16
RAMS [SchoolBus] 20 - 21 SEAHAWKS [dumboss_yo]

Un meci decis de TD-ul meu venit cu 22 de secunde inainte de final. Defensivele nu prea au existat. Rams au reusit sa ma forteze la un PUNT, iar eu sa ii opresc de doua ori la FG, aici facandu-se si diferenta minima.

redwarrior07
18th February 2010, 13:02
sorry...sa anunt asta..am pb. foarte mari la laptop..si astfel vor fii mari probleme sa-mi jok meciurile...asa ca cer scuze la toti baietii....si m-a retrag

succes la toata lumea

Metaforik
18th February 2010, 23:43
Packers vs Cardinals 13 - 10 (OT, timp normal: 10-10)

Am avut un meci strans si spectaculos mai ales prin.. interceptii si fumble-uri, cu toate astea desfasurat sub semnul fair-playului. Felicitari adversarului!

O rugaminte: Pentru ca lucrez pana tarziu nu am putut sa joc meciurile in timpul saptamanii, dar week-endul pot sa joc multe meciuri. As dori sa continuu competitia chiar daca nu o sa am pana maine seara 4 meciuri, pentru ca sunt capabil si dornic sa-mi joc toate meciurile, bagand tare in week-end. Ce zice organizatorul? :P

georgebz
18th February 2010, 23:57
vom vedea maine seara ... poate mai reusesti maine un meci ... daca nu , voi da avertismente , iar cei ce au sub 4 meciuri vor fi nevoiti sa joace pana duminica la 23:59 - 7 meciuri

Melcyah
19th February 2010, 11:26
Eu sunt dispus sa joc cu tine in weekend ^_^

dumboss_yo
19th February 2010, 12:00
Si eu, dar abia duminica seara voi putea ;).

georgebz
20th February 2010, 08:54
Jets ( murdocitu ) , Packers ( Metaforik ) - avertisment - pana duminica ora 23:59 trebuie jucate 6 meciuri , daca nu va fi eliminat din competitie , toate meciurile pierdute , si fara drept de participare la urmatoarea editie .

packman_gb
20th February 2010, 16:22
JETS-MURDOCITU te astept sa ne jucam meciu :D

Metaforik
20th February 2010, 23:49
Am jucat astazi, pana acum doua meciuri:

Bears (melcyah) - Packers 19-8
Steelers (andi15ro) - Packers 26-23

In amandoua meciurile am avut sansa de a reveni pe final, dar nu am reusit sa marchez punctele necesare.

In total, am 5 meciuri jucate (inclusiv un forfait):
Vikings (packers_gb) LOSS
Cardinals (sauerkraut) WIN
Bengals (redwarrior) WIN *s-a retras
Bears (melcyah) LOSS
Steelers (andi15ro) LOSS

Metaforik
21st February 2010, 09:57
Raman inca 4 meciuri de jucat (1 pana diseara), v-as ruga sa ma apelati pe messenger sau sa nu mai stati invisible. George, am inteles ca trebuie sa joc 6 meciuri pana astazi seara, dar de unde ai scos-o pe aia cu "fara drept de participare la urmatoarea editie"? Hai sa inventam reguli pe parcurs, eventual dintre cele mai drastice, nu? Eu vreau sa-mi joc meciurile, ieri de exemplu am stat si am asteptat toata ziua si doar doi au intrat online.

Seahawks (dumboss_yo)
Jets (murdocitu)
Rams (SchoolBus)
Ravens (effect)

VA ASTEPT!!

packman_gb
21st February 2010, 13:09
De Murdocitu stiu ca se spusese ca weekendu trecut fusese la munte, parca spusese dumboss_yo, si ca de luni putrea sa joace meciurile, pana acum a jucat numai un meci :(

georgebz
21st February 2010, 17:09
George, am inteles ca trebuie sa joc 6 meciuri pana astazi seara, dar de unde ai scos-o pe aia cu "fara drept de participare la urmatoarea editie"? Hai sa inventam reguli pe parcurs, eventual dintre cele mai drastice, nu?
!

pai asa a mai fost la editiile anterioare .... hai sa ne inscriem si sa nu ne jucam meciurile , si sa-i tinem pe altii care poate ar fi jucat pe bara :P

dumboss_yo
21st February 2010, 20:47
Eu sunt disponibil sa imi joc si cele 3 meciuri pe care le mai am, cu Metaforik, Murdocitu si Sauerkraut, dar nu am reusit sa dau de niciunul ... trebuie sa apara ei :P.

georgebz
21st February 2010, 23:03
clasament actualizat : http://madden.go.ro/

meciurile din faza grupelor trebuie terminate pana vineri ora 23:59 ! ( avand in vedera ca mai sunt putine , sper sa se joace destul de repede )

dumboss_yo
22nd February 2010, 21:50
Cardinals [sauerkraut] 14 - 32 Seahawks [dumboss_yo]

Un meci echilibrat in prima parte (14-14 la pauza), insa in repriza secunda defensiva mea a inchis jocul.

cojanu
23rd February 2010, 10:59
ce tare a dat Dansby TD.

dumboss_yo
23rd February 2010, 12:35
Mda, am aruncat o interceptie total aiurea la scorul de 0-0 si a returnat-o pentru TD.

Metaforik
25th February 2010, 12:10
Salut, vreau sa joc cele doua meciuri ramase, dar cu dumboss ma chinui de o saptamana sa fim pe net la aceeasi ora, iar pe effect nu l-am vazut NICIODATA online! O sa fiu disponibil in seara asta sa joc, apelati-ma pe yahoo URGENT.

dumboss_yo
25th February 2010, 12:16
Eu am fost mereu la ora la care stabilisem ... in seara asta jucam ...

sauerkraut
26th February 2010, 23:05
Rams @ Cardinals
36 - 7

SchoolBus
26th February 2010, 23:07
RAMS [ Schoolbus ] 36 - 7 CARDINALS [ Sauerkraut ]
Imi cer scuze pt ca am intarziat sa imi joc meciurile ... MS