PDA

View Full Version : Bilete 2006 - 2007 © maldini3milan



maldini3milan
23rd October 2006, 19:07
M-am gandit sa imi postez si io biletele de la gb. ;sorry la admin(cine o fi?)
ca nu am stiut sa bag si io c ala in titlu.

Sa nu radetzi pls ca chiar astazi am ramas cu ultimi bani adica vreo 2,45 euro... am avut o gaura de 25 de euro in weekend ca ma mancat in:jerk: sa joc tot profitul pe nfl desi nu le-am deloc.

Deci primele bilete sunt ceva de genu : din gandirea universala:D ,dar promit ca o sa creasca mizele...

maldini3milan
24th October 2006, 21:56
Din cenaclu meu...dammm

maldini3milan
24th October 2006, 21:57
altceva...

maldini3milan
24th October 2006, 23:19
Si cam asa s-a incheiat ziua de 24 oct. (habar nu am dp ce am castigat meciurile alea din nhl ,facusem 9,87 euro si i-am bagat de dimineatza aproape toti pe snooker,fara sa urmaresc nici un meci,fara sa stiu nimc...i'm stupid sometimes why??:headbang: )

cele mai mari deceptii pe ziua de astazi R. Day si G.Gaudio...

Deci e ceva ilogic am pus pe el cu cota de 1,7 ca bate apoi de dim. vad cai schimba cota 1,55 ..pana stau sa vad ce pun din snooker vad cai schimba iarasi cota in 1,45...deci logica imi spune ,mai baieti astia de la gb au mirosit ei ceva dei tot micsoreaza cota hai sa-l joc de o suta de mii(2,9euro) si...
gaudio baiat bun...incepe primul set 6-0 pt greul(imi zic a e clar e rupt! il doare genunchiu se retrage macar primesc miza inapoi...da nu el face pe viteazau si joaca intr-un picor si pana la 5-2 pt. greul il vad ca si terminat la xscores.com si ce imi zic e clar a abandonat ..ia sa vad pot sa-i fraieresc pe astia de la gb. si le trimit mesaj :domne eu stiu ca ala gaudio s-a retras din meci nui asa ca imi dati miza inapoi,ei baietzi faini :ne pare rau dar stiti a fost 6-0 6-2...deci ..nu ...ma fac si de cacao...je el grande betator...:headbang: )

Asa ca tot respectul G.Gaudio...unde te prind indiferent cai atp series grand slam,chalenger ,master series ,veteran series eu te rup!!!(pun impotriva ta pana la moarte...itzi declar razboi ...itzi declar un fel de MARTINGALE DRIFT)

TE RUP ITZI PROMIT SOLEMN,(ce poate oi fi si tu un fel de shelbourne) te rup gaudio...total war...:ciocan: ....

maldini3milan
24th October 2006, 23:31
Postez de astazi pt. ziua de 25 biletele...sper ca imi ies sa mai scot gaura de pana acum 4 zile vreo 40 de euor(doar in vise ii mai recuperez)k...daca reusesc in 2 sapt. incet cu incet ....daca nu ...adica daca pierd si biletele de pe 25 ma retrag putin sa imi fac un fond de bet,sa imi pun la punct un plan de pariere si incep sa atac!!1:mad:

maldini3milan
24th October 2006, 23:32
uitasem sa pun si biletele....

maldini3milan
24th October 2006, 23:35
Si cred ca am uitat sa pun si regulile threadului meu:
1.Aici o sa imi postez biletele mele.
2.Putetzi sa veniti cu opinii,comentarii,contradictii(dar sa fie macar insotite de o mica analiza).
3.Si dupa bunul vostru plac putetzi sa sugerati si alte evenimente interesante de pariat.
4.Stiam si tot respectul celor care aduc banii online in tara romaneasca:ok:
/hello /hello /hello

Si cum nu pot sa ma astampar m-am jucat un pic si cu bonusul de la 10bet.com :
/hello

As fi recunoscator daca ati posta si voi macar niste opinii,sugestii,critici...sa vad si eu daca fac bine,sau ce mai trebuie corectat:ok:

Dudubetwin
24th October 2006, 23:56
nu mai tot posta ma ?? nu esti normal ?? nu intelegi ca nu ai voie sa postezi atata ?? vrei sa ne dai de lucru ?? sau mai vrei inca o pauza ??

White Shadow
25th October 2006, 00:54
http://img105.imageshack.us/img105/4950/capture717cn0.jpg

maldini3milan
25th October 2006, 21:21
OK am inteles mi-a explicat Dudu pe PM.Biletele de azi castigate/pierdute cred ca ziua e pe minus...sau poate nu?:evil:

si plus joaca cu bonusul de la 10bet(sincer a inceput sa imi placa agentia asta)




And bye the way : Razboiul tocmai a inceput DL. Gaudio !!!:drak:

maldini3milan
25th October 2006, 22:17
am uitat biletul...

maldini3milan
26th October 2006, 12:40
Ok ...deci se pare ca nu merge! am pierdut ceva cash zilele astea si se pare ca trebuie schimbat ceva,trebuie sa imi formez o strategie proprie care sa ma duca spre scopul meu final,sa ajung la o mie de euro(:evil: ).Pentru asta trebuie 3 lucruri :

1.o strategie bine pusa la punct
2.Disciplina si autocontrol si sa nu fiu influentat de selectiile altor jucatori indiferent daca sunt sau nu bine gandite
3.Analiza in parte a fiecarui ev. de pe biletul pus si un bun management al banilor.

Asa ca sa trecem la punctul 1:
Strategia pe care o sa o urmez :
-Sa nu pun mai mult de 2 bilete pe zi.Unul din fotbal si unul combinat(fotbal,tenis,hochei,baschet,nfl,nfl,snook er..orice consider ca merita jucat dupa ce am analizat) ; In caz ca nu exista meciuri bune de jucat din ftb tre' sa ma descurc cu oferta din celelalte sporturi,daca nu nu pariez nimic)

-Pe fiecare bilet jucat sa fie MAXIM 3 meciuri cu cota fiecare maxim 1,75-1,8(in cel mai rau caz:D ) ; dar sa incerc sa joc mai mul single line.

-Din moment ce o sa joc pe parcursul strategiei numai la gamebookers,chiar daca mai am cont deschis la bwin.com ; 10bet.com ; bet365.com ; si in 2 zile deschid si la expekt.com - nu am enumerat aceste site-uri ca o recomandare,fiecare trebuie sa vada ce site-uri ii conving mai mult,ii asigura o siguranta in tranzactia banilor....Nu imi permit din pacate sa mai depun bani ca sa incep cu un fond macar de 10 euro...o sa incep de la soldul care il mai am in cont :2,27 euro din pacate:mda: si o sa incercam sa ne ridicam pana la priul target de 35 de euro.

-Din cauza soldului o sa recurg la o strategie in serie. o serie de 15 zile cu o miza-daca prima serie imi aduce profitul dorit a 2 serie de 15 zile miza se dubleaza sau 2,5xmiza prima serie dupa caz.

-Vreau sa imi propun target-uri de atins. Primul e 35 de euro,deoarece dupa ce il obtin sa depun (pt. prima data bani la bwin sau expekt) pt. a beneficia de bonusurile pe care le ofera aceste site-uri.

-Am discutat mai sus de miza.Pt prima serie miza va fi constanta adcia 0,5 euro centi (17.625 lei vechi:o: )

-Nu ma limitez la campionate dar o sa incerc sa evit unele cu pb. pt mine sau considerate mai blatiste:D :slovacia,ucraina [C.Marica(jucator Shaktar) si M.Constantin(jucator Rapid Buc.) si Adrian Ilie(fost fotbalist Valencia) brasoveani de-ai mei stiu de ce:D )

-Si ultima chestie legata de strategie e ca desi sunt limitat la maxim 2 bilete pe zi,sa nu pun 2 in acelasi timp.Adica pun un bilet astept pana se termina si apoi pun al 2 bilet daca mai este o oferta interesanta.sau in el mai rau caz daca le pun pe amandoua sa fiu atent la orele de desf. a ev.

Punctul 2 :
-Disciplina consta in modul de a ma controla de a nu ridica miza ,de a nu ridica nr. de meciuri jucate pe bilet,de nu a pune mai multe bilete...deci in principiu de a nu ma abate de la STRATEGIA MEA.

-Influenta consta in a nu ma razgandi dp ce am analizat un meci si spre exemplu vad pe forum ca cineva mai experimentat decat mine a pariat altcumva la meciul ales de mine sau nul recomanda spre a fi pariat.

Punctul 3 :

-Sa analizez la sange fiecare meci in parte.Adica sa ma folosesc de site-urile de specialitate care atentie!! ofera statistici ,informatii despre echipe,jucatori ,accidentari ,clasamente nu sa ma iau dp PONTURILE de pe aceste site-uri.

{In lg. cu Analiza}
Site-uri : fotbal : www.xscores.com
www.soccerway.com
www.bwin.com\stats

tenis : www.xscores.com
www.atptennis.com (head to head compare)

hochei : www.xscores.com
www.nhl.com

baschet : www.xscores.com

V-as ruga f.mult sa ma completati la acets site-uri pt. fiecare sport in parte si ceva pt. snooker.puteti sa le postati in thread-ul meu,sper sa nu fie luat in consideratie ca offtopic.

-Managementul banii(o chestiune imp.) :

dupa prima serie daca am obtinut un profit de minim 6Xsold initial(in acest caz 2,27 euo) a doua serie pot sa dublez miza. si acelasi ciclu pana ajung la 35 de euro.Retrag o treime pt. uz personal:P si continua cu 2/3 ...

-si sper ca sa ajung sa imi fac un sold care sa imi permita sa alimentez si celelalte conturi.

-Legat de manag. bani si un pic strategie -daca se intampla sa prind o forma slaba si mai am 0,4 euro centi pariez jumate.sper sa nu aung acolo.

Deci sa incep:
DAY 1 - (sunt valabile cele 2 bilete cu miza o,5 care am mentionato mai sus ca miza unica pt. prima serie de 15 zile ,cel cu miza 0,77 a fost pus aseara:P ...ce credeatzi ca incep din prima sa ma abat de la strategie:sneaky: )

dj_jaxxx
26th October 2006, 17:19
Din cate am observat, de multe ori pariezi numai asa ca sa pui ceva bilete indiferent daca cunosti sportul sau nu. Prin asta iti diminuezi considerabil sansa de castig. Spre exemplu, de ce ai paria pe snooker daca nu cunosti mai nimic despre acest sport? Cu cat mai putine sporturi, cu atat mai bine. Cu cat mai putine ligi de fotbal, cu atat mai bine ca sa ai sansa sa studiezi tendintele echipelor. Foarte multi pariori care se respecta se concentreaza pe 2-3 echipe si le urmaresc tot sezonul. Cu partea financiara, o sa fie cam greu sa-ti atingi obiectivele avand in vedere ca tu pariezi sub un euro la fiecare meci. Sunt de parere ca ar trebui sa incepi cu vreo 20 de euro (suma tot modesta, dar cu care poti face ceva) si sa ai ca obiectiv sa ii dublezi. Foarte buna ideea cu biletele single si cote peste 1.7. Pe termen lung daca pui un numar de bilete single la 1.7 si acelasi numar de combo tot la 1.7/bilet, cred ca scoti mai multi bani de la biletele single, daca biletele sunt puse cu cap bineinteles. Si cel mai important lucru este sa ai puterea sa zici "nu" daca nu ai incredere intr-un meci si sa-ti faci lista de bilete inainte de a intra pe acest forum sau alte saituri cu sfaturi.

Oricum bafta cu planul si metodele tale, sper sa reusesti cat mai mult! :)

maldini3milan
26th October 2006, 18:02
jaxx ai dreptate in privinta cu snookerul,dar il cunosc era un timp cand il urmaream si jucam la astra cand il bagau in oferta,am luat si eu o pauza mai mult timp si cand am revenit nu mai stiam nimic,dar legat de biletul cu meciurile de fotbal nu poti sa zici ca nu l-am gandit bine. oricum multumesc pt. suport si opinie.E clar ca o sa fie greu sa ma ridic din ceti pana in sute ,dar sincer chiar sunt satul de cati bani am pierdut.sper sa imi urmaresc planul care l-ampostat mai sus si sa am stapanire de sine si un bun moneymanagement....si sa sper ca restul o sa vina.:ok:

maldini3milan
26th October 2006, 19:28
Jaxx cum ziceai m-am aruncat la biletul cu snooker si s-a dus.
A mai ramas in picioare doar cel cu fotbalul si probabil si cel din tenis,fish a luat un set,mai trebuie sa ia mirny un set lui pavel,care e f.probabil,poate pana la urma ies pe plus daca prind si biletul cu cele 3 meciuri din ftb.sa vedem ce o sa iasa

maldini3milan
26th October 2006, 22:17
Bine ca am prins biletul din tenis,feyenoord a egalat,dar din pacate dundalk sunt condusi...speram intr-o revenire:headbang:

Costin Nae
27th October 2006, 19:05
maldini ai fler,dar e pacat de bilete cu miza aia,mai bine incerci o rostogolire a cotei un 1,3-1,55 cu o repetare de 3 sau maxim 4 bilete consecutive.si daca totul merge bine ai putea sa te ridici pana in 12,15 euro si apoi ...lumea e a ta...;)

maldini3milan
27th October 2006, 20:27
maldini ai fler,dar e pacat de bilete cu miza aia,mai bine incerci o rostogolire a cotei un 1,3-1,55 cu o repetare de 3 sau maxim 4 bilete consecutive.si daca totul merge bine ai putea sa te ridici pana in 12,15 euro si apoi ...lumea e a ta...;)

Adica ??cum ?
stiu man ca miza e prea mica ,dar au inceput sa ma scarbeasca pariurile...asa ca daca reusesc din putin sa imi refac gaura si sa ies pe profit e bine! daca imi bag p*** !!!in ele ....renunt o sa reincep sa joc cum jucam cand eram mai mic cate 12,13,14 ,16 meciuri 23 de mii iese bine nu iese...:mda:

dj_jaxxx
27th October 2006, 20:39
Adica sa iei toti banii pe care ii ai in cont si sa ii pui pe un singur meci pe care esti sigur si la o cota medie. Nu e greu sa gasesti meciuri la 1.3 sau 1.4 si sa castigi de 3-4 ori la rand si pierderea nu e mare avand in vedere ca suma este modesta.