PDA

View Full Version : Philadelphia 76ers



Irimus
23rd October 2006, 16:26
vad ca tot e la moda sa deschidem threaduri despre echipa preferata....

Raptor
23rd October 2006, 16:45
Iguodala zic eu (sper eu). Chiar merita... are un potential enorm. Il compar intr-un fel sau altul cu Vince... cam aceeasi aliura (brahiomorf... picioare si maini lungi si subtiri...), da prost de trei la inceputul carierei dar apoi... :rolleyes:, excelent pasator (foarte under-rated ca pasator), nu mai zic de atleticism... a little less cocky dar asta nu e neaparat un semn bun si mai bun in defensiva.

Deci eu sper ca Iggy sa aibe un breakout season la fel ca si Josh Smith si JR Smith.

vasi
23rd October 2006, 16:48
iguodala e mai baschetbalist de 100 de ori decat Iverson...
e insa foarte under-rated (sau cel putin era pana acum)

Irimus
23rd October 2006, 20:05
iguodala e mai baschetbalist de 100 de ori decat Iverson...
e insa foarte under-rated (sau cel putin era pana acum)

cum dreq poti sa zici asa ceva????
looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool ..tu realizezi ce cretinitate ai zis????????????????????:headbang: :headbang: :happy :headbang: :happy :headbang:
pai daca ne luam dupa asta....iggy e de departe cel mai mare baschetbalist...ba nu..cel mai mare sportiv din toate timmpurile...:headbang: :happy

in alta ordine de idei(pt cei cu posturi normale):nu cred ca iggy nu va avea un progres urias pt ca va fii din nou tras inapoi de a.i. si c-webb in schimb nimeni nu-l va opri pe dalembert(decat doamne fereste accidentarile) sa aiba 12 reb/ game si vreo 3.5 blocks/game...parerea mea

Kobe24
23rd October 2006, 20:22
nu are cum sa fie cel mai mare sportiv din toate timpurile.....
chiar daca era de 1.000.000 de ori mai baschetbalist ca wade kobe si iverson la un loc....:)...
nu poti sa compari....
e ca si cum ai zice ca..... acceleratia "a" e de 100 de ori mai mare ca viteza "v"....e...:headbang:....o "cretinitate":)

StephonTrue 15
23rd October 2006, 22:45
Si eu merg pe Dalembert, poate va fi in primii 4 recuperatori din liga dupa kg,howard si ben sezonul asta....

+ capace :D

Irimus
23rd October 2006, 23:26
nu are cum sa fie cel mai mare sportiv din toate timpurile.....
chiar daca era de 1.000.000 de ori mai baschetbalist ca wade kobe si iverson la un loc....:)...
nu poti sa compari....
e ca si cum ai zice ca..... acceleratia "a" e de 100 de ori mai mare ca viteza "v"....e...:headbang:....o "cretinitate":)

inteleg ce zici....normal ca , comparatia asta cu "de n ori" e ilogica....dar iggy nu e ...deloc... mai bun ca iverson, sa fim seriosi...e talentat, atletic dunker, bun aparator...mai poate progresa..poate fii chiar all-star intr-o buna zi...dar atat, nici vb. de hall of famer sau asa ceva...



ps..raptore modifica daca poti numele lui iggy in poll...acu am vazut ca l-am scris gresit

StephonTrue 15
24th October 2006, 01:09
ps..raptore modifica daca poti numele lui iggy in poll...acu am vazut ca l-am scris gresit

nu ai fost nici pe aproape :D mai stiu eu pe cineva (robby) care vorbea pe messenger despre iguodala si zicea mark in loc de andre :headbang:

Irimus
24th October 2006, 01:48
pai m-am grabit si am inversat d-ul cu o-ul

StephonTrue 15
24th October 2006, 09:28
While one group vying to buy the Philadelphia 76ers has dropped out of the running, one high-profile group remains.

According to a report from the Philadelphia Inquirer on Sunday, four groups are still in the running, including one that includes Hall of Famer Julius Erving and entertainer Will Smith, a Philadelphia native.

A venture capital fund led by Ian Berg and Wayne Kimmel abandoned their quest to buy the team from Comcast Spectacor, according to a person with knowledge of the negotiating process.

The Inquirer's unnamed source said that two finalists will be chosen by the end of the month with the winner selected by the end of the year. The same source said the winning bid will likely exceed $400 million.

Raptor
24th October 2006, 10:23
In west Philadelphia born and raised, to the playgrounds did I spent most of my days... Will Smith :D

vasi
24th October 2006, 11:51
e mai baschetbalist pentru ca joaca pentru echipa, nu pt el, ca iverson
cand o sa invete iverson sa mai dea mingea si la altii, poate o sa ajunga si el sa fie considerat de mai multi baschetbalist adevarat

Raptor
24th October 2006, 14:04
Desi media lu' Iverson de pase decisive nu iti da dreptate, media de FGA iti da...

Gontel
24th October 2006, 16:00
Nu stiu daca Iguodala e de 100 de ori mai baschetbalist decat Iverson. Allen e un jucator care ia meciul pe cont propriu, fiind foarte individualist. Asta e marele lui defect. Si mai e si mic de statura (dar asta nu e un defect). Dar atunci ce sa mai spunem despre Boykins cu 1,65? Parca e un pitic printre Gulliveri.

Irimus
24th October 2006, 22:44
diseara jucam contra NY..dar fara Iverson care are cica o mica problema de sanatate(la cot parca)...vedem daca Ollie se descurca cu Starbury..de Iggy nu am emotii pt. ca se descurca cu Francis

r0bby
25th October 2006, 11:39
igoudala...e un jucator cu un mare potential..cred ca va avea un season bun..peste asteptari..foarte tare faza cu IGOUDALA E MAI BASCHETBALIST DE 100 DE ORI DECAT IVERSON...lol..asta inseamna ca igoudala este cel mai bun jucator din toate timpurile..total aiurea!

StephonTrue 15
25th October 2006, 11:47
eu zic sa nu`l mai bagam in seama pe robby, el posteaza dar sunt sigur ca nu l`a vazut pe Iguodala in nici un meci, poate doar acum la Europe Live. el nici macar nu stie cum il cheama ... uitati-va cum a scris..si nu odata

misterjinx
25th October 2006, 12:41
as merge pe mana lui Dalembert, deoarece m-a impresionat in meciurile din europe live, insa nici iguodala nu cred ca se va lasa mai prejos.

Irimus
25th October 2006, 15:17
io zis sa nu ne mai luam de robby chiar din orice...pana la urma si eu i-am scris numele gresit lui iggy

Raptor
25th October 2006, 19:18
Da' tu l-ai scris din graba asa. El l-a scris de trei ori in acelasi mesaj la fel, deci asa il scrie mereu :D

Irimus
26th October 2006, 08:54
aseara i-am cam rupt pe NJ obtinand prima victorie de la intoarcerea din europa dar iverson a avut din nou sub 15p :mda: in conditiile in care a jucat 33 de minute

Raptor
26th October 2006, 13:23
La tine ce conteaza? Ca a dat Iverson sub 15 puncte sau ca a castigat Philadelphia?

Irimus
26th October 2006, 14:45
Din partea mea sa dea 0 puncte daca phila castiga dar sa fim seriosi...de cate ori se va intampla ca phila sa castige cu Iverson marcand asa putin? Eu zic ca nu prea des...oricum korver e omul nr 1 al presezonului pana acum reusind un alt meci excelent aseara(8 din 10 fg, 4 din 5 de la 3)

Irimus
27th October 2006, 20:34
se pare ca ollie va fii starter...asta inseamna ca cel putin la inceputul jocului a.i. va juca sg

Raptor
27th October 2006, 21:33
Foarte ciudat. O sa il tina pe banca pe Korver ca sa aiba scorer off the bench sau ce? Nu e logic.

Kobe24
27th October 2006, 21:36
poate pe iggy:)

KingMJames
27th October 2006, 22:03
de acord cu raptor...ca ce sa ai scorer off the bench cand la fel de bine poate sa fie starter,mai ales ca ollie nu este o forta ofensiva (si asta e un eufemism)...ollie:4 ppg,2.4 apg,1.7 rpg...respectiv kyle:11.5 ppg,2.0 apg,3.3 rpg...oricum,korver e clar mai util din pct de vedere ofensiv...la defensiva ce-i drept ii buba lui...

Irimus
27th October 2006, 22:14
korver e 6th man.asta am citit ca e batut in cuie.si eu zic ca e mai bine asa.korver e profitabil daca joaca putin(adica nu tre sa faca prea multe faze defensive) si arunca mult.ori daca e starter inseamna ca e pe teren simultan cu iverson si c-webb deci nu are prea muulte mingi...asa cand intra s. randolph in locul lui c-webb(ai automat front courtul nu mai e prea grozaf pt ofensiva)...intra si korver si are mai multe aruncari...mie imi place ideea lui mo cheeks

Kobe24
27th October 2006, 22:17
uneori e bine...sa tii un scorer pe banca...uneori..nu e cazul la korver...ca el e shooter...si ar trebui sa ma rarefieze apararea adversa...pt ca iverson...sa-si faca jocul si sa tina 20sec mingea:P:D
de ex...
daca il ai pe iverson/kobe/wade....etc...in echipa cu rose...
il tii pe rose pe banca..ca atunci superstaru nu e pe teren...asta sa aiba mana libera sa arunce mai mult...sa se simta si el bine...:)....nu e bine sa ai pe teren....
5 scoreri..si dupa aia intri cu rezervele cu 5 defenderi/shooteri...:)dar la phila nu prea e cazu....
dar ma rog....:thinkso:....poate se transforma korver intr-un scorer...:)

Zabriskie
27th October 2006, 22:20
Nu cred ca o sa tina mult, face si Mo ceva experimente. Pai la ce ii trebuie lui Korver scorer off the bench cand il are si pe Green...

Irimus
27th October 2006, 22:20
eu zic ca korver nu e prea util in echipa daca aruncarile lui nu sunt puse in valoare...iar atat timp cat #3 si #4 sunt pe teren...nu prea vad cine-i da lui mingea....

Irimus
2nd November 2006, 10:06
phila a facut un meci excelent in defensiva aseara...a primit doar 75 de puncte in conditiile in care anu trecut a fost una dintre cele mai slabe echipa din liga la media de puncte primite/meci. iverson 32 de puncte, iggy 15 puncte

Irimus
4th November 2006, 00:02
avem meci greu de tot diseara..@ Orlando...daca joaca cum au jucat cu Bulls..mi-e frica ca o luam

StephonTrue 15
4th November 2006, 00:31
Late last season against the Sixers, with the streaking Magic clinging to fading playoff hopes, Howard scored 28 points and corralled a career-high 26 rebounds in an Orlando victory.

The Sixers started three big men -- Chris Webber, Sam Dalembert and Steven Hunter -- and Howard outrebounded them all by one board.

Irimus
4th November 2006, 00:41
mda...imi amintesc...ne-au luat toate sansele pt playoff

Irimus
4th November 2006, 17:15
de la jumatatea sfertului 3 (cand iverson avea deja o tona de puncte cu FG% urias) G. Hill a fost desemnat sa se apere la a.i. si a facut-o excelent...mai putin cu 2 secunde inainte de final :evil:

korver(desi cretin,idiot,penibil, lamentabil dupa parerile unora) continua sa marcheze din toata unghiurile /hello

Irimus
8th November 2006, 21:09
o prima infrangere insa una usturatoare...sper sa ne revenim diseara desi ca TOR a devenit o echipa greu de batut

cgrecu
9th November 2006, 02:39
baietzi, fara suparare, dar in seara asta o sa o luatzi, chiar daca phily a batut pe raptors 6-2 in ultimele 8 meciuri, de cind a facut iverson faza de kko cu descaltzatul in sfertul 4 cind conduceau la toronto cu vreo 30 de puncte, exista o anumita "ura" fatza de 76ers, e la fel ca atunci cind vine carter in toronto ... tinind cont ca venitzi dupa un back-to-back si toronto nu a mai jucat de duminica + toronto cam trebuie sa cishtige urmatoarele 2 pentru ca urmeaza 5 meciuri grele in 9 zile pe coasta de vest. Daca scapa meciurile astea 2 (cu 76ers si atlanta) si le pierde si pe cele 5 e posibil ca sam mitchell sa cam fie dat afara, nu cred ca brian colangelo va accepta un start 1-9 ca si babcock anul trecut ... :)

cgrecu
9th November 2006, 06:54
I told you so ... :)

Irimus
12th November 2006, 16:12
de cind a facut iverson faza de kko cu descaltzatul in sfertul 4 cind conduceau la toronto cu vreo 30 de puncte, exista o anumita "ura" fatza de 76ers, e la fel ca atunci cind vine carter in toronto .


tampenii...ce dracu e de kko in faptul ca s-a descultat si a dat adidasii unui fan din spatele sau????:headbang:

trebuia sa conduca toronto cu 30 de puncte si sa se descalte bosh

cgrecu
12th November 2006, 21:03
a fost un gest ostentativ, insultator chiar, si daca ai vazut meciul shtii la ce ma refer, pentru ca nu doar ai, si altzi jucatori au facut gesturi care indicau o atitudine de genu: "ba ce patetici suntetzi, jucam si cu rezervele si tot va snopim". Chestia e ca in momentul ala toronto chiar juca foarte slab, dar asta nu e un motiv sa itzi batzi joc de jucatori/public, mai ales ca nici philadelphia nu rupea gura tirgului ....

Irimus
12th November 2006, 21:31
da.am vazut meciul.iverson a vrut doar sa fac un gest frumos.

Irimus
16th November 2006, 12:33
meci ciudat impotriva supesonicilor.phila si seattle au fost si sez trecut si sunt si in acest sezon 2 din echipele cu cea mai mare medie de ppg dar si cea mai mare medie de ppg against...si totusi ambele au jucat f. bine defensiv.phila si-a limitat adversarii la doar 90 de puncte in timp ce ridnour care nu e un defender prea bun l-a facut pe iverson sa reuseasca doar 6-22.iggy a fost omul meciului (12 puncte, 8 recuperari, 9 asisturi, 3 interceptii, 1 capac)

Irimus
18th November 2006, 09:01
Am furat-o urat de tot la Phoenix desi ca pana la pauza am jucat bine si ne-am tinut aproapte de Phoenix.C-Webb ar face bine sa nu se mire ca nu e jucat prea mult findca in defensiva echipa se apara in 4.E pur si simplu ca o planta care nu se misca...mai ridica si el mainile din cand in cand, chiar si Korver e un defender mai bun.Mi-a placut Iggy care desi a avut 3-10 din actiune a avut 11 libere asta pt ca in sfarsit s-a hotarat si el sa ia actiuni pe cont propriu si sa forteze, iar atunci cand patrunde deobicei reuseste sa scoata fault

real23
19th November 2006, 12:44
v-ati furat-o si de la clippers dupa prelungiri :)

Irimus
20th November 2006, 23:43
mda...dupa ce am condus in primu sfert 25-9...cretini mai putem fi

Irimus
25th November 2006, 12:48
am invins cu ollie si randolph in primii 5 una dintre candidatele la titlu (:happy )