PDA

View Full Version : Dinamo , cap de serie in preliminariile CL 07/08



Pages : [1] 2

aetius
23rd October 2006, 15:00
desi mai sunt multe etape cred ca dinamo va prinde la anul CL.
intrebarea este daca va juca tur sau tururi preliminare va fi cap de serie sau nu.
in turul II preliminar sigur va fi cap de serie (adica termina pe 2 ) dar in turul III se cumplica lucrurile, la cum arata clasamentul coef si clasamentele campionatelor din europa , dinamo are nevoie de 12 situatii favorabile , din care momentan sunt indeplinite -cum arata clasamentele la zi, doar 10. deci in acest moment dinamo nu e cap de serie.
astept pareri si opinii si pe parcurs , in functie de rezultate si eventuale comentarii.

Zax
23rd October 2006, 15:25
nu e cap de serie si nu va fi, pt ca punctele din sezonu asta vor conta in sezonu viitor, deci sa speram ca anu asta sa castige o echipa dintr-o tara mai slab cotata champions league.

SAMM
23rd October 2006, 15:28
speram sa joace turul 3 preliminar unde nu vor fi NICIODATA cap de serie

sa demonstreze pe teren ca au valoare de UCL, nu prin culisele fotbalului romanesc

o sa vedeti blaturile lor vor fi razbunate de o castigatoare a UCL care va trimite dinamo in turul 3 :happy :happy :happy :happy :happy

si dak au valoare sa treaca de turul 3, greu de crezut insa ca ar putea

Red-Castorryy
23rd October 2006, 15:50
Dinamo are nevoie de 12 situatii favorabile , din care momentan sunt indeplinite -cum arata clasamentele la zi, doar 10.

care sunt acestea ?

JJ
23rd October 2006, 15:53
??? La cum stau lucrurile, dinamo ia campionatul si joaca direct in liga. Unde sigur e in urna a patra.
Daca sa zicem Milan ia CL, iar Dinamo intra in turul 3, cu punctajul de acum sigur nu e cap de serie.

Zax
23rd October 2006, 16:27
nu stiu ce-i asa de greu...,pentru ca dinamo sa intre in grupe automat echipa care castiga champions league trebuie sa se califice automat in grupe si din campionat. daca castiga barcelona si se claseaza in campionat pe loc necalificabil direct in grupele CL, dinamo joaca turu 3

aetius
23rd October 2006, 17:03
dinamo loc in clasamentul coeficientilor :80
echipe excedentare pentru tarile pe locurile 1-15 , cu coeficient mai bun ca dinamo:36
loc real ocupat:44
pentru a fi capi de serie trebuie sa avem la inceputul sezonului viitor locul 32.
deci sunt necesare inca 12 conditii favorabile , iata care ar fi acestea:
1. campioanele austriei,bulgariei,norvegiei, elvetiei,serbiei sa nu aiba coeficienti mai buni ca dinamo - 5 cazuri favorabile
2.campioana si vicecampioana cehiei sa fie sub dinamo - 2cazuri favorabile
3.campioana sau vicecampioana turciei, scotiei,belgiei si rusiei , sa fie sub dinamo -4 cazuri favorabile
4. echipa de pe locul 3 in franta sa fie cu coef mai mic ca dinamo - 1caz favorabil.
din pacate , conform clasamentelor actuale 2 din aceste conditii nu se indeplinesc si anume:
levsky in bulgaria are sanse la titlu si rosenborg in norvegia e deja 99% campioana.

dinamo poate remedia in 2 feluri situatia:
1. face puncte in cupele europene, macar 4 puncte-2victorii , caz in care mai poate urca 10-15 locuri si nu mai sunt necesare chiar 12 conditii ci vreo 8 sau 9 .
2. nu face nimic si sta la mila europei si a norocului, eventual la mila stelei si rapidului daca acestea se califica in primavara europeana.

sun
23rd October 2006, 17:11
Am ramas socat cand "expertii" de la Protv au spus ca SINGURA ECHIPA DIN ROMANIA care poate fi cap de serie in turul III preliminar CL este Steaua . Nimic mai fals.

Daca sa zicem , Dinamo castiga cupa Uefa , iar Steaua si Rapid ajung pana in semifinale , atunci Dinamo va avea un coeficient MONSTRU ( mai mare ca al Stelei din vara ).

Dar discutia asta trebuie dusa doar daca CL nu e castigata de o echipa din primele 2 locuri in campionat. IN ultimii ani , doar Liverpool a facut exceptie.

Dupa cum arata grupele CL, se pare ca

Chelsea , Barcelona , Bayern , Inter , Liverpool , PSV , Valencia , Roma , Lyon , Real , Man United , Arsenal , Celtic , Milan , Lille , CSKA se vor califica in optimi . Cele cu bold sunt probabil la final de campionat in primele 2 , sau obtin calificarea directa in postura de campiona ( vezi CSKA si Celtic ).

Sansele ca o echipa neboldata sa castige CL e aproape echivalenta cu sansa lui AC Milan si a lui Arsenal ( singurele emotii vor fi cu astea doua),

aetius
23rd October 2006, 17:21
corect sun, la acesta ora steaua si rapid , conditiile ca ar fi pe primele 2 locuri in liga lu' mitica, si sub conditia clasamentelor actuale ele sunt capi de serie in ambele tururi preliminare.
dar aici dezbatem ultima parte a "treimei" cu valoare de europa ( adica de calificari in grupe CL sau UEFA ) a campionatului romanesc.

SAMM
23rd October 2006, 17:24
Am ramas socat cand "expertii" de la Protv au spus ca SINGURA ECHIPA DIN ROMANIA care poate fi cap de serie in turul III preliminar CL este Steaua . Nimic mai fals.

Daca sa zicem , Dinamo castiga cupa Uefa , iar Steaua si Rapid ajung pana in semifinale , atunci Dinamo va avea un coeficient MONSTRU ( mai mare ca al Stelei din vara ).

Dar discutia asta trebuie dusa doar daca CL nu e castigata de o echipa din primele 2 locuri in campionat. IN ultimii ani , doar Liverpool a facut exceptie.

Dupa cum arata grupele CL, se pare ca

Chelsea , Barcelona , Bayern , Inter , Liverpool , PSV , Valencia , Roma , Lyon , Real , Man United , Arsenal , Celtic , Milan , Lille , CSKA se vor califica in optimi . Cele cu bold sunt probabil la final de campionat in primele 2 , sau obtin calificarea directa in postura de campiona ( vezi CSKA si Celtic ).

Sansele ca o echipa neboldata sa castige CL e aproape echivalenta cu sansa lui AC Milan si a lui Arsenal ( singurele emotii vor fi cu astea doua),

Valencia de ce nu e cu Bold

inca e devreme pt calcule de genul asta, am insa un presentiment ca dinamo va juca in turul 3 si nu va fi cap de serie, in viata roata se invarte si nici un furt nu ramane nepedepsit, cred intr-o lege supranaturala a compensatiei

sun
23rd October 2006, 18:28
pentru ca Real Si Barca vor termina pe primele 2 locuri in clasament . De aia

YodaRo
23rd October 2006, 18:38
Dinamo cap de serie in CL? Poate cap de serie la balul blatistilor.
DINAMO=0 in Cupele Europene

Mario Di Lazi
23rd October 2006, 18:50
O gramada de stelisti ofticati vad pe aici ... :D
Va dedic o melodie ... A lu' Parazitzii ... :D

guevarax
23rd October 2006, 19:10
dinamo e cap de serie doar la cooperativa

in rest e o mizerie

apercele
23rd October 2006, 23:03
haha, sunteti penibili unii din voi
scrieti doar ca sa aiba de cine rade lumea.....

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Liviu
23rd October 2006, 23:47
Dacă e să ne luăm după statistică , anul ăsta ultima echipă cap de serie în turul 3 preliminar a fost Slovan Liberec cu un coeficient de 28.769 . Dacă ar fi să ne ghidăm după statistică , e clar că pentru a putea spera să fie cap de serie , Dinamo trebuie să aibă un coeficient în jur de 30 , iar ca să fie 100% siguri , unul de 35 . Se poate însă , mai puţin probabil , ca şi un coeficient de 25 să îţi ofere statutul privilegiat . Dinamo are azi un coeficient de 28.155 puncte . Luând în vedere că o victorie se punctează cu 2 puncte coeficient iar egalul cu 1 , Dinamo dacă trece de grupe , are şanse mari să devină cap de serie în CL . Două victorii = 4 puncte coeficient . Patru victorii ar lămuri definitiv situaţia . Deci depinde numai de ei .

JJ
24th October 2006, 09:35
Intrebare: Daca Steaua ia liga si Dinamo campionatul, mai joaca Dinamo in CL?

aetius
24th October 2006, 13:36
da , in acest caz merg amandoua in CL, steaua in grupe si dinamo in turul 2 preliminar.

SAMM
24th October 2006, 13:41
da , in acest caz merg amandoua in CL, steaua in grupe si dinamo in turul 2 preliminar.

asta e echivalent cu dinamo nu joaca in grupele UCL

Aurel.D
24th October 2006, 16:16
Prostii....
Mai este mult pana la sfarsitul campionatului si se pot intampla multe! Mai sunt 60 de puncte in joc ce dracu? Nu ati vazut campionatul trecut?

Nu s-a terminat nici un sfert din acest campionat si voi vorbiti de LC 2007-2008....:no:

sun
24th October 2006, 17:26
dar problema e ca Steaua nu va castiga CL :D

E bine ca sunteti realisti. dar si noi suntem , ne-am luat gandul de la titlu, acum cred ca prioritatea ar trebui sa fie castigarea cupei Uefa

YodaRo
24th October 2006, 17:30
Wow ajunge dinamo adica sefii blaturilor din campionalul lui jenel, borcel, mircel nashicu, mitica si toti ceilalti...in UCL si vor sa ii puna si cap de serie acolo. WOW asta da poanta buna. Europa, feriti buzunarele. Apare dinamo!

pinki
24th October 2006, 17:32
Intrebare: Daca Steaua ia liga si Dinamo campionatul, mai joaca Dinamo in CL?

liga aia? CL???? :happy :happy :happy

poliis
28th October 2006, 14:57
asta e echivalent cu dinamo nu joaca in grupele UCL

nici steaua, daca nu era cap de serie nu vedea grupele in 100 de ani

Rossi
28th October 2006, 15:11
speram sa joace turul 3 preliminar unde nu vor fi NICIODATA cap de serie

sa demonstreze pe teren ca au valoare de UCL

si dak au valoare sa treaca de turul 3, greu de crezut insa ca ar putea

ete cine vorbeste ...un suporter al blatistilor

voi cu cine ati demonstrat ca aveti valoare ? cu Gorica si Standard ....echipe ciuma

YodaRo
29th October 2006, 04:27
Steaua a fost cap de serie in UCL pe munca ei. Vreti sau nu sa acceptati ideea noi am jucat semifinala de UEFA Cup anul trecut.
Daca Dinamo va juca in UCL direct e datorita Stelei. Ar trebuie sa ne pupati si in c.... daca veti juca acolo e datgorita rivalelor Steaua si Rapid.
Ar trebui sa joace tururi preliminare DInamo si sa nu depinda de tara din care vine si numai de performatele individuale ale cluburilor. Performante la care Dinamo = ZERO in Europa.

Rossi
29th October 2006, 05:35
desi mai sunt multe etape cred ca dinamo va prinde la anul CL.
intrebarea este daca va juca tur sau tururi preliminare va fi cap de serie sau nu.
in turul II preliminar sigur va fi cap de serie (adica termina pe 2 ) dar in turul III se cumplica lucrurile, la cum arata clasamentul coef si clasamentele campionatelor din europa , dinamo are nevoie de 12 situatii favorabile , din care momentan sunt indeplinite -cum arata clasamentele la zi, doar 10. deci in acest moment dinamo nu e cap de serie.
astept pareri si opinii si pe parcurs , in functie de rezultate si eventuale comentarii.

daca tot ne duci asa tare grija ...

daca tot deschizi threaduri despre DINAMO ...

POATE INVETI SA SCRII DINAMO CU "D" MARE ... MACAR LA TITLUL THREADULUI ....

iti pasa asa tare de DINAMO ? poate gasesti subiecte legate si de MIZERIA DE LANGA CIMITIR ....



Daca Dinamo va juca in UCL direct e datorita Stelei.

Cine te'a mintit ?
Anul trecut Rapid + Dinamo au adus mai multe puncte Romaniei fata de Steaua .... asa ca nu mai abera

Dinamo joaca in UCL datorita ei !

Ati prins un sezon bun anul trecut in Uefa si sa umflat taratza in voi ? Stai relaxat ca o sa vina si randul lu' Dinamo , Rapid , Poli Timisoara samd ....

aetius
29th October 2006, 16:16
daca tot ne duci asa tare grija ...
daca tot deschizi threaduri despre DINAMO ...
POATE INVETI SA SCRII DINAMO CU "D" MARE ... MACAR LA TITLUL THREADULUI ....
iti pasa asa tare de DINAMO ? poate gasesti subiecte legate si de MIZERIA DE LANGA CIMITIR ....

1. stiam ca o majuscula sau nu conteaza. daca ai observat eu nu am scris cu majuscula nici steaua , nici rapid si nici o alta echipa din romania. de ce ?
pentru ca inca nu merita, in momentul in care o echipa romaneasca castiga o cupa continentala , fie ea si intertoto , o sa ii scriu numele cu majuscule intreg sezonul urmator.
2.nu sunt dinamovist dar mi se pare corect ca atunci cand apar sanse de CL pentru o echipa sa i se faca un thread privind sansele de a fi cap de serie in turul 3 preliminar, stiut fiind faptul ca timp de 10 ani toate echipele campioane ale romaniei si-au frant gatul in aceasta faza. anul trecut am facut pentru rapid si parca paul a facut ceva pentru steaua.
3.dragul meu , eu nu stau si nu as vrea sa stau in bucuresti, asa ca nu stiu de care cimitir vorbesti: bellu sau care?
4.ti-am dat aceste explicatii pentru ca asa am considerat de cuviinta , dar sper sa revii pe thread si la subiect. ca dinamovist ar trebui sa te gandesti sa-ti sustii echipa , care cu 4 -5 victorii in uefa in acest sezon are locul de cap de serie asigurat. daca ai si chef fa si tu niste calcule si posteaza-le. eu chiar nu am nimic impotriva.
5. eu sunt fan al echipei anti -glazer a lui MU - FC UNITED OF MANCHESTER , aceasta echipa merita scrisa cu majuscule pentru ca din prima editie a iesit pe locul 1 din liga in care s-a inscris si actualmente este tot pe locul 1 cu 16 victorii si 1 infringere in liga imediat superioara. anul trecut a fost declarata cea mai buna echipa din ligile inferioare engleze , nivelele 7-10.
bafta cu besiktas!

csaby
30th October 2006, 13:45
Dacă e să ne luăm după statistică , anul ăsta ultima echipă cap de serie în turul 3 preliminar a fost Slovan Liberec cu un coeficient de 28.769 . Dacă ar fi să ne ghidăm după statistică , e clar că pentru a putea spera să fie cap de serie , Dinamo trebuie să aibă un coeficient în jur de 30 , iar ca să fie 100% siguri , unul de 35 . Se poate însă , mai puţin probabil , ca şi un coeficient de 25 să îţi ofere statutul privilegiat . Dinamo are azi un coeficient de 28.155 puncte . Luând în vedere că o victorie se punctează cu 2 puncte coeficient iar egalul cu 1 , Dinamo dacă trece de grupe , are şanse mari să devină cap de serie în CL . Două victorii = 4 puncte coeficient . Patru victorii ar lămuri definitiv situaţia . Deci depinde numai de ei .

Intradevar ...
Coeficientul actual
Dinamo Bucuresti Rom 0.7150 7.4300 2.8150 10.5550 6.6400 28.155

Dar...
Fiecare punct castigat de Dinamo inseamna 1+1/3 iar de Steaua sau Rapid 1/3. :) Coeficientul de tara :D

Asa ca ...
Daca Dinamo castiga cel putin 3 meciuri are 8 puncte => 36.155

Dar... inca un dar:D
Asteptam mai multe puncte /hello

Bafta !

dragos_popa17
30th October 2006, 18:11
Eu zic ca 30 nu e de ajuns sa fi cap de serie, chiar daca anul acesta s-a putut. Acum doi ani imi amintesc de o echipa care cu 35 nu a fost cap de serie.

PS Am facut cercetarile. Lista cu ultimii coeficient cap de serie din anii trecuti:
06/07: 28,769
05/06: 36,665
04/05: 41,310
03/04: 49,250
02/03: 36,062
01/02: 38,310
00/01: 32,250

aetius
3rd November 2006, 11:40
intre timp dinamo a urcat pe locul 73
loc real ocupat ( dupa scaderea echipelor excedentare ale tarilor de pe
locurile 1-10 ): 73-30=43
conditii favorabile necesare pentru a fi cap de serie :43-32=11
cazuri favorabile:
1.de vazut ce se intimpla in campionatul rusiei , unde locul 1 merge in grupa iar locul 2 in calificari,iar din cele 3 echipe rusesti peste dinamo doar una are pozitie de liga.
2. in cehia indem ca la rusi , cu specificatia ca sparta sau slavia nu prind liga.
3. in turcia manisaspor incurca pe ...besiktas !!!
ar mai trebui 8 conditiii... dar mai bine ar mai trebui 2-3 victorii.

remy
8th November 2006, 01:43
dinamo e cap de serie doar la cooperativa
in rest e o mizerie
Iar ne oripileaza aceiasi ofuscati de pe Forumul asta ? :mda:
Mila mi-e de ei, saracutii, sa-i vedem peste vreo 9 luni ce vor plange pe-aici !

crissis
8th November 2006, 02:31
La ce palmares are Dinamo in Europa doar cind o zbura porcul lui bunica va fi cap de serie . La munca si dupa aia la cerut

aetius
12th November 2006, 13:59
crissis,
chiar asta face acum Dinamo ! aduna puncte in Europa, pentru ei in primul rand dar implicit si pentru Romania (indirect ajutand Rapid si Steaua ).

poliis
12th November 2006, 16:04
indirect va ajuta si pe voi steaua si rapid

aetius
17th November 2006, 12:09
daca steaua face macar egal acasa cu dinamo kiev , dinamo printr-o singura victorie va urca in clasamentul coeficientilor peste ucrainieni, care la cum arata clasamentele europene acum -sunt ultimii capi de serie din turul 3 preliminar de CL editia 2007/08.

Paul
17th November 2006, 12:44
desi mai sunt multe etape cred ca dinamo va prinde la anul CL.
intrebarea este daca va juca tur sau tururi preliminare va fi cap de serie sau nu.
in turul II preliminar sigur va fi cap de serie (adica termina pe 2 ) dar in turul III se cumplica lucrurile, la cum arata clasamentul coef si clasamentele campionatelor din europa , dinamo are nevoie de 12 situatii favorabile , din care momentan sunt indeplinite -cum arata clasamentele la zi, doar 10. deci in acest moment dinamo nu e cap de serie.
astept pareri si opinii si pe parcurs , in functie de rezultate si eventuale comentarii.

Intr-un eventual tur III , Dinamo e la limita intre a fi si a nu fi cap de serie.
Orice puncte pe care il mai aduna ii cresc sansele simtitor.

73 Dinamo Bucuresti Rom 30.485

Ideea e clara.
Cu peste 35 (preferabil) 37 ai sanse foarte mari sa fi cap.
Daca nu ... nu.

In alta ordine de idei statutul de cap nu iti asigura calificare si nici macar un adversar usor. Insa stii macar ca nu ai un adversar extrem de greu.

Paul
17th November 2006, 12:48
Intrebare: Daca Steaua ia liga si Dinamo campionatul, mai joaca Dinamo in CL?

Nu.
Explicatie generala:

Daca Liga este luata de o echipa care nu se califica in mod natural in Liga (adica din Divizia sa nationala) campioana Romaniei merge in turul III.

In ce conditiile nu merge campiona Romaniei direct in Liga:

a) Liga este luata de o echipa din Anglia , Spania , Italia , Franta , Germania sau Portugalia si echipa respectiva termina pe locul 3 sau mai jos.
Exemplu: AC Milan ia Liga , termina pe 3. Campioana Romaniei nu merge direct.

b) Liga este luata de o echipa din Olanda, Grecia sau Rusia si echipa respectiva termina pe 2 sau mai jos.

c) Liga este luata de orice echipe din alta tara decat cele enumerate la punctele a si b.

sun
17th November 2006, 17:32
Discutia asta nu mai are sens , pentru ca Steaua nu mai poate lua Liga :D

Aurel.D
17th November 2006, 18:03
Cum Steaua nu va lua Liga Campionilor si Dinamo va lua Cupa UEFA, :D e clar ca ii vom intrece la coeficient si pe nemti!! Ca tot se ofusca alde Rummenigge!!

superchumbo
18th November 2006, 08:20
Dinamo va lua Cupa UEFA,

ok


ma duc la pariuri sa pun :mda:

dani3lll
18th November 2006, 12:25
nu cred ca va ajunge cap de serie :D

aetius
19th November 2006, 16:13
echipe turul 3 preliminar al LC
4 Arsenal Eng 96813 1
6 Real Madrid Esp 95272 2
16 AS Roma Ita 68064 3
19 Ajax Ned 59864 4
20 Schalke 04 Ger 59131 5
24 Celtic Sco 57239 6
27 Benfica Por 55952 7
30 Panathinaikos Gre 53085 8
33 Steaua Bucuresti Rom 52485 9
40 RC Lens Fra 44262 10
46 Glasgow Rangers Sco 40239 11
48 Anderlecht Bel 39395 12
51 Levski Sofia Bul 38112 13
55 Shakhtar Donetsk Ukr 36984 14
56 Real Zaragoza Esp 36272 15
59 Dinamo Kiev Ukr 35984 16
64 Sparta Praha Cze 34109 17
69 Rosenborg BK Nor 31509 18
71 Fenerbahçe Tur 31197 19
73 Dinamo Bucuresti Rom 30485 20

la cum arata clasamentele actuale...
deci pentru dinamo mai sunt necesare 4-5 puncte ( 2 victorii si un egal ) pentru a trece de ucrainienii lui dinamo kiev.

caine19
22nd November 2006, 20:21
N-avem nevoie sa fim capi de serie pt ca sunt sanse foarte mici sa nu castige o echipa liga si sa termine pe un loc care sa nu garanteze participarea in sezonul viitor al UCL.
trebuie sa adunam puncte pentru a nu fi in ultima urna valorica in CL

Sevilla86
22nd November 2006, 21:18
caine18, sezonul asta toate echipele din Urna 3 au avut coeficientul mai mare de 40... Dinamo nu are cum sa ajunga in Urna 3... mai aveti nevoie de macar inca 10, 12 puncte la coeficient. Asta inseamna 5, 6 victorii. Si nu cred ca este posibil.

caine19
22nd November 2006, 22:25
de ce nu ar fi posibil?

lucian_iasi
22nd November 2006, 22:48
N-avem nevoie sa fim capi de serie pt ca sunt sanse foarte mici sa nu castige o echipa liga si sa termine pe un loc care sa nu garanteze participarea in sezonul viitor al UCL.
trebuie sa adunam puncte pentru a nu fi in ultima urna valorica in CL

Uite una:Milan..e jos in campionat..pe 15..la 19 puncte de Palermo care e pe 2

danciuad
22nd November 2006, 23:02
Ti-o garanteaza un milanist ... din pacate anu' asta Milan nu ia liga ... (:-(

Iar Dinamo nu are nevoie de 5-6 victorii ... mai sunt si bonusurile de calificare ...

lucian_iasi
22nd November 2006, 23:42
Ti-o garanteaza un milanist ... din pacate anu' asta Milan nu ia liga ... (:-(

Iar Dinamo nu are nevoie de 5-6 victorii ... mai sunt si bonusurile de calificare ...

Nici eu nu cred(si nici nu vreau) ca milan ia liga..dar am dat-o ca pe o solutie ptr a-i arata lui caine18 ca e o echipa care daca ia liga nu termina pe loc care duca direct in grupe.

dragos_popa17
23rd November 2006, 11:48
Au tot scazut coeficientii in ultimii ani(erau mari pentru ca au fost anii ai cu a doua faza a grupelor) si s-ar putea ca la anul sa fie cap de serie si cu 30. Mai ales ca multe echipe care pana nu demult stateau bine prin Europa, anul asta au sanse putine sa prinda liga.

SORENSEN
23rd November 2006, 12:07
Sezonul trecut cap de serie in turul 3 ..ca ultim coeficent a fost 28.789 ...acum DInamo are 30.595
Aici e bine chestia e ca s-ar putea ca anula sta sa creasca un pic dar nu mai mult de 35.000 pt ca asta a fost media...
IAr Dinamo poate sa mai scaota si ea ceva pct..plus ce mai aduc Steaua si Rapid ..deci Dinamo are sanse reale sa fie cap de serie in caz ca nu merge direct in grupele CL.

caine19
23rd November 2006, 13:46
Nici eu nu cred(si nici nu vreau) ca milan ia liga..dar am dat-o ca pe o solutie ptr a-i arata lui caine18 ca e o echipa care daca ia liga nu termina pe loc care duca direct in grupe.

la ce echipa are milanul sa zica mersi daca trec de grupe:happy .

Sevilla86
23rd November 2006, 14:01
la ce echipa are milanul sa zica mersi daca trec de grupe:happy .

Au trecut deja de grupe... cel mai bun exemplu de echipa care ar putea castiga CL si nu se claseaza pe un loc direct calificant in Grupe este Valencia!

csaby
24th November 2006, 12:21
Am trecut de Rosenborg BK

70 Dinamo Bucuresti Rom 0.7150 7.4300 2.8150 10.5550 10.3000 31.815
71 Rosenborg BK Nor 5.8910 11.0210 6.1550 7.7820 0.6600 31.509

aetius
26th November 2006, 15:54
corect ! dinamo a trecut de rosenborg , dar mai are cel putin 2 echipe de depasit pentru a fi cap de serie, actualmente dinamo e pe 18 din 32 .

Sevilla86
26th November 2006, 18:04
Am trecut de Rosenborg BK

70 Dinamo Bucuresti Rom 0.7150 7.4300 2.8150 10.5550 10.3000 31.815
71 Rosenborg BK Nor 5.8910 11.0210 6.1550 7.7820 0.6600 31.509

:happy Asta e motiv de bucurie? Pai Rosenborg sezonul asta nu a participat in Cupele Europene (din cate stiu)... asa ca nu cred ca o sa aveti probleme cu Rosenborg... O sa va fie mai greu sa depasiti echipele care joaca in Uefa sau CL, pt ca echipele astea la randul lor castiga puncte la coeficient.

aetius
26th November 2006, 21:25
mda si totusi o veste proasta ...
in rusia campioana e spartak iar tska va juca turul 3 preliminar , nasol!

csaby
27th November 2006, 00:27
mda si totusi o veste proasta ...
in rusia campioana e spartak iar tska va juca turul 3 preliminar , nasol!

Lasa ca mai trebuie si altii in urna a 4-a ...

aetius
27th November 2006, 14:58
dinamo a coborat pe pozitia a 3-a sub linia capilor de serie.

dragos_popa17
30th November 2006, 09:31
Daca Dinamo mai face vreo 4p(2 victorii) trece de Dinamo Kiev si Levski Sofia (care mai mult ca sigur vor fi in tururile preliminarii ale CL) si face un pas mare spre a fi cap de serie, daca va trebui sa joace preliminarii.

aetius
3rd December 2006, 11:30
la cum arata astazi clasamentele in europa , dinamo e ultimul cap de serie !!!

aetius
5th January 2007, 21:25
azi conform clasametelor la zi , dinamo e pe 19, al 3-lea outsider in turul 3 preliminar in liga campionilor.

Ulysses
5th January 2007, 21:55
2. nu face nimic si sta la mila europei si a norocului, eventual la mila stelei si rapidului daca acestea se califica in primavara europeana.[/QUOTE]

tipic pentru cersetori si hotzi! rusineeeeeeeeeee! huoooooooooooooo!:no:

remy
9th January 2007, 04:49
Mutu: "Vreau sa vad Dinamo in Champions League" 2007-01-08 16:38:00 Dinamovist incontestabil, capitanul echipei nationale a Romaniei, Adrian Mutu, implineste astazi 28 de ani. Din Spania, de la Marbella, acolo unde se afla in cantonament cu Fiorentina, vedeta "tricolorilor" a tinut sa le transmita un mesaj tuturor dinamovistilor prin intermediul site-ului oficial al clubului, din toate colturile lumii. "Dinamovistilor mei le doresc sa castige campionatul. Vreau sa-i vad in Champions League, acolo unde le este locul. Prin ceea ce a realizat pana acum in acest sezon, Dinamo a demonstrat ca merita un loc in Champions League. Tuturor le doresc sa aiba un an plin de satisfactii", a spus Mutu. La Multi Ani Sa ne traiesti, Mutule, si-ti dorim si tie sa ajungi printre cei mai valorosi fotbalisti din Europa (cu toate ca deja asa esti vazut in ITALIA), dar si la echipa Nationala sa faceti treaba cu totii !

Ulysses
9th January 2007, 13:42
Sa ne traiesti, Mutule, si-ti dorim si tie sa ajungi printre cei mai valorosi fotbalisti din Europa (cu toate ca deja asa esti vazut in ITALIA), dar si la echipa Nationala sa faceti treaba cu totii !

stai nitzel sa faca iar pe vedeta si sa ceara el toate baloanele sa vezi huduieli!:yes: :yes: :yes:

apercele
10th January 2007, 19:23
iar paris la dinamo pe forum....cata frustrare

:happy :happy :happy :happy :happy

Ulysses
10th January 2007, 20:24
iar paris la dinamo pe forum....cata frustrare

:happy :happy :happy :happy :happy

cata incapacitate de reactie!:yes: :yes: :groggy: :groggy:

aetius
13th January 2007, 11:57
2. nu face nimic si sta la mila europei si a norocului, eventual la mila stelei si rapidului daca acestea se califica in primavara europeana.
cred ca la data postului stiai ca rapid e out din europa ...mai multa atentie la ce scrii nu strica...
pentru dinamo ar fi un mare pas inainte sa joace in grupe la anul , evident va fi in postura de outsider dar sper sa faca macar 2 puncte in grupe , desi levsky o echipa comparabila cu dinamo nu a reusit nici un punct ...
cchiar ar fi rau pentru noi sa avem 2 prezente la toamna in grupe ?:)

aetius
28th January 2007, 13:45
platini aduce 3 noi tari in Ch League iar asta inseamna 3 noi echipe in turul 1, adica 2 in turul 2 ( aici se adauga castigatoarea trofeului daca nu se plaseazape loc calificant in liga proprie ) si inca una in turul 3 preliminar / deci dinamo va juca cu siguranta turul 3 preliminar. asta e , daca vor sa prinda grupele trebuie sa fie cap de serie altfel... . morala : sa elimine benfica si vor if capi de serie la toamna.

aetius
7th February 2007, 17:14
utimul cap de serie e ...dinamo...dar din kiev. in carti mai sunt alaturi de noi fenerbahce si aek atena, la cum arata clasamentele nationale in europa.dinamo e al 4-lea outsider, si doar daca elimina benfica mai poate fi cap de serie.

ionut1979gs
15th February 2007, 00:07
platini aduce 3 noi tari in Ch League iar asta inseamna 3 noi echipe in turul 1, adica 2 in turul 2 ( aici se adauga castigatoarea trofeului daca nu se plaseazape loc calificant in liga proprie ) si inca una in turul 3 preliminar / deci dinamo va juca cu siguranta turul 3 preliminar. asta e , daca vor sa prinda grupele trebuie sa fie cap de serie altfel... . morala : sa elimine benfica si vor if capi de serie la toamna.

Aetius, de unde esti asa sigur ca Dinamo intra sigur in turul 3 prel? E adev ca UEFA a hotarat sa introduca 3 noi tari, dar inca nu se stie care va fi noul format al LC. Iar castigatoarea trofeului intra direct in grupele Ligii indiferent de locul ocupat in campionat. Eu asa stiam

aetius
15th February 2007, 08:53
daca se pastreaza actualul format asa e logic.
in loc de o echipa calificata direct in grupe, ar fi :
2 in turul 3 prel. ( cu 1 in pus), adica,
4 in turl 2 prel.( cu 2 in plus ), adica,
8 in turl 1 prel. ( 4 in plus).
acum cele 4 in plus sunt: 3 echipe noi aduse de platini+castigatoarea ligii daca nu prinde loc in tara sa

Sevilla86
3rd April 2007, 09:27
Vor fi cap de serie?

AMBITIE Dinamo vrea sa continue seria întâlnirilor tari în Europa, precum au fost cele cu Benfica
AMBITIE Dinamo vrea sa continue seria întâlnirilor tari în Europa, precum au fost cele cu Benfica
CALCULE "Câinii" pot evita întâlnirea cu unul dintre granzii Europei daca nu vor accede direct în grupele celei mai puternice competitii intercluburi.

Dinamo e foarte aproape de o participare, în premiera, în grupele Ligii Campionilor.

O calificare directa în faza grupelor i-ar scuti pe "câinii rosii" de emotiile unui tur preliminar. Acest lucru se poate realiza în cazul în care cea mai tare competitie intercluburi din Europa va fi câstigata de un club care se va clasa în campionatul national al tarii respective pe o pozitie care sa-i permita accesul direct în grupele Ligii, în sezonul viitor.

Totusi, daca aceasta situatie nu va aparea, iar câstigatoarea din acest an a Ligii va fi o echipa precum AC Milan sau Liverpool, dinamovistii vor intra în turul 3 preliminar. Drumul spre grupele Ligii se va îngreuna considerabil, mai ales daca ros-albii nu vor intra în urna capilor de serie. Insa, dupa o analiza atenta a clasamentului coeficientilor din ultimii 5 ani, reiese ca sansele "câinilor" de a fi plasati în aceasta urna nu sunt deloc de neglijat. Astfel, în momentul de fata, cu un punctaj de 34.255, Dinamo se plaseaza pe pozitia a 73-a în ierarhia prezentata alaturat. Pentru editia 2007-2008 a Ligii Campionilor, stabilirea capilor de serie în tururile preliminare se va face tinând cont de acest clasament, luându-se în calcul doar formatiile care obtin dreptul de a participa în C1 în urma locului ocupat în aceasta editie a campionatelor nationale.

Pentru ca bucurestenii sa beneficieze de statutul de cap de serie în ultimul tur preliminar al Ligii, este necesar ca Dinamo sa fie, din punct de vedere al coeficientilor, în primele 32 de echipe calificate pentru editia 2007-2008 a Ligii. Asta înseamna ca Dinamo are nevoie ca 41 de echipe mai bine clasate sa nu obtina accesul în Liga Campionilor pentru sezonul viitor. In aceasta situatie se afla în acest moment 36 de cluburi (eliminate sau cu sanse doar teoretice de a prinde viitoarea editie a Ligii Campionilor). De aici, rezulta faptul ca Dinamo mai are de recuperat doar 5 pozitii, "câinii" putând deveni capi de serie daca macar cinci dintre cele opt variante de mai jos s-ar îndeplini.

CE AR TREBUI SA SE INTAMPLE CA DINAMO SA FIE CAP DE SERIE In turul 3 preliminar

In România

CFR Cluj sa obtina locul 2 si participarea în Liga Campionilor. Cu 10 etape înainte de finalul sezonului, formatia din Gruia are doua puncte avans fata de Steaua si cinci fata de Rapid. In acest mod, atât gruparea din Ghencea, cât si cea din Giulesti, actualmente aflate înaintea dinamovistilor în clasamentul UEFA, nu vor participa în editia viitoare a Ligii Campionilor. Astfel, echipa din Soseaua Stefan cel Mare se poate considera o sustinatoare a ardelenilor în batalia pentru locul 2 si pentru Liga Campionilor.

In Turcia

Besiktas sa nu termine pe primele doua locuri, care trimit în Champions League. Dupa 26 de etape, Besiktas si Galatasaray se afla la egalitate pe locul secund, cu 45 de puncte ("vulturii" de la Besiktas au un joc mai putin disputat), la noua "lungimi" de liderul Fenerbahce. Cu Fener aproape campioana, Besiktas si Galata se vor lupta pâna în ultima etapa pentru pozitia secunda în clasament, disputa în care se poate implica si formatia situata momentan pe locul 4, Kayserispor.

In Cehia

Sparta Praga sa rateze prezenta în Liga Campionilor. Cehii au doua locuri în cea mai importanta competitie intercluburi. In acest moment Sparta este pe locul 2 în campionat, având trei puncte avans fata de locul 3, ocupat de Slovan Liberec, fiind cu un punct în spatele liderului Slavia Praga. Avantajul lui Sparta Praga poate fi faptul ca va disputa meciurile directe cu Slovan Liberec si Slavia Praga pe teren propriu.

In Franta

Toulouse, grupare aflata în spatele lui Dinamo în ierarhia UEFA, are sanse mari de a încheia întrecerea interna pe o pozitie de Champions League. Francezii, cu Lyon virtual campioana, vor mai trimite alte doua formatii în Liga. Astfel, o eventuala clasare a celor din Toulouse pe locurile 2 sau 3 va fi favorabila dinamovistilor. Dupa 30 de etape, Toulouse (46 de puncte) se afla pe locul 3, la egalitate de puncte cu Sochaux si la 3 puncte distanta de Lens, ocupanta pozitiei secunde.

In Spania

O situatie asemanatoare cu cea din Franta poate aparea în cazul în care Atletico Madrid (44 puncte) va ocupa un loc de Liga Campionilor (1-4) în dauna unor echipe precum Valencia sau Real Madrid. In Primera Division, cu zece runde înainte de final, Atletico are de recuperat 6 puncte fata de Valencia si 7 fata de concitadinii de la Real. Greu de crezut, dar pretentii de Liga Campionilor au si formatii precum Santander (43 puncte) sau Huelva (42 puncte).

In Bulgaria

Levski Sofia sa piarda campionatul si, implicit, dreptul de a se alinia la startul Ligii Campionilor. Lupta pentru titlu în tara de la sud de Dunare se da între Levski si TSKA. Diferenta dintre cele doua echipe este în acest moment de doar 3 puncte în favoarea lui Levski, cu 10 etape ramase de disputat. Meciul direct TSKA - Levski este programat pentru 7 aprilie, pe terenul echipei românilor Petre, Trica si Alexandru Piturca.

In Olanda

Twente Enschede, surpriza sezonului 2006-2007, sa câstige play-off-ul pentru ocuparea celei de-a doua pozitii de Liga Campionilor, tinând cont ca Ajax sau PSV duc o lupta în doi pentru titlul de campioana. In Olanda, echipele clasate pe locurile 2-5 sustin un play-off care va trimite un club în Liga Campionilor. Cu patru etape înainte de terminarea sezonului regulat, Twente e pe locul 4, cu noua puncte în spatele liderului PSV, dar cu alte noua puncte în fata lui Feyenoord.

In Belgia

In tara cu doua locuri rezervate în preliminariile viitoarei editii a Ligii Campionilor ar trebui ca Anderlecht, actualmente pe locul 2 (la un punct de Genk), sa fie ajunsa din urma de Standard Liege (locul 3, cu 6 puncte mai putin). Astfel, cu Anderlecht pe locul 3, Dinamo ar avea o sansa în plus de a fi cap de serie în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Anderlecht si Standard Liege se vor întâlni în meci direct chiar etapa viitoare, la Bruxelles, pe 6 aprilie. (prosport)

________________________________

E cam mult de citit, dar asta e :D


Asta înseamna ca Dinamo are nevoie ca 41 de echipe mai bine clasate sa nu obtina accesul în Liga Campionilor pentru sezonul viitor. In aceasta situatie se afla în acest moment 36 de cluburi (eliminate sau cu sanse doar teoretice de a prinde viitoarea editie a Ligii Campionilor). De aici, rezulta faptul ca Dinamo mai are de recuperat doar 5 pozitii, "câinii" putând deveni capi de serie daca macar cinci dintre cele opt variante de mai jos s-ar îndeplini.

Partea asta mi se pare cea mai importanta. Nu cred ca e posibil ca din cele 8 variante enumerate mai sus, sa se indeplineasca 5. Sansele sunt undeva intre "mici" si "inexistente". Si daca dinamo nu este cap de serie in preliminarii, nu are nici o sansa de a intra in Grupe.
Fortza Milan!!! Fortza Liverpool!!! Fortza Valencia!!! :yeah:

aetius
3rd April 2007, 10:18
sevilla e foarte corect ce ai scris. felicitari !
sper totusi ca dinamo si steaua sa ajunga in grupe amandoua.
e ultimul an cand mai putem face un coeficient peste 7.

Celso
3rd April 2007, 10:25
asa este! din pacate multi gandesc prea redus!:confused:

Sevilla86
3rd April 2007, 10:28
sevilla e foarte corect ce ai scris. felicitari !


Doar ultimele randuri imi apartin... am scris si sursa articolului.

Ca o completare: varianta Belgia si Spania sunt de-a dreptul imposibile, varianta Cehia foarte putin probabila, iar Romania si Bulgaria sunt putin probabile.
Mai ramane Turcia, Olanda si Franta unde orice este posibil.
Inca o data, nu vad cum ar fi posibil ca 5 din cele 8 conditii sa fie indeplinite...

aetius
3rd April 2007, 16:29
om vedea dar sanse minime pt dinamo sa prinda grupele cl...

Lordul
3rd April 2007, 18:21
Ganditi-va ca daca Manchester ar castiga Uefa Championsleague scapam de tur preliminar

dardar_3
3rd April 2007, 21:27
Sau poate nu...:D... vreti pomana?...:D... lupati pentru ch. league...;)

YoYoyOi
4th April 2007, 00:34
Vor fi cap de serie?

CALCULE "Câinii" pot evita întâlnirea cu unul dintre granzii Europei daca nu vor accede direct în grupele celei mai puternice competitii intercluburi.

Dinamo e foarte aproape de o participare, în premiera, în grupele Ligii Campionilor.

O calificare directa în faza grupelor i-ar scuti pe "câinii rosii" de emotiile unui tur preliminar. Acest lucru se poate realiza în cazul în care cea mai tare competitie intercluburi din Europa va fi câstigata de un club care se va clasa în campionatul national al tarii respective pe o pozitie care sa-i permita accesul direct în grupele Ligii, în sezonul viitor.

Totusi, daca aceasta situatie nu va aparea, iar câstigatoarea din acest an a Ligii va fi o echipa precum AC Milan sau Liverpool, dinamovistii vor intra în turul 3 preliminar. Drumul spre grupele Ligii se va îngreuna considerabil, mai ales daca ros-albii nu vor intra în urna capilor de serie. Insa, dupa o analiza atenta a clasamentului coeficientilor din ultimii 5 ani, reiese ca sansele "câinilor" de a fi plasati în aceasta urna nu sunt deloc de neglijat. Astfel, în momentul de fata, cu un punctaj de 34.255, Dinamo se plaseaza pe pozitia a 73-a în ierarhia prezentata alaturat. Pentru editia 2007-2008 a Ligii Campionilor, stabilirea capilor de serie în tururile preliminare se va face tinând cont de acest clasament, luându-se în calcul doar formatiile care obtin dreptul de a participa în C1 în urma locului ocupat în aceasta editie a campionatelor nationale.

Pentru ca bucurestenii sa beneficieze de statutul de cap de serie în ultimul tur preliminar al Ligii, este necesar ca Dinamo sa fie, din punct de vedere al coeficientilor, în primele 32 de echipe calificate pentru editia 2007-2008 a Ligii. Asta înseamna ca Dinamo are nevoie ca 41 de echipe mai bine clasate sa nu obtina accesul în Liga Campionilor pentru sezonul viitor. In aceasta situatie se afla în acest moment 36 de cluburi (eliminate sau cu sanse doar teoretice de a prinde viitoarea editie a Ligii Campionilor). De aici, rezulta faptul ca Dinamo mai are de recuperat doar 5 pozitii, "câinii" putând deveni capi de serie daca macar cinci dintre cele opt variante de mai jos s-ar îndeplini.

CE AR TREBUI SA SE INTAMPLE CA DINAMO SA FIE CAP DE SERIE In turul 3 preliminar

In România

CFR Cluj sa obtina locul 2 si participarea în Liga Campionilor. Cu 10 etape înainte de finalul sezonului, formatia din Gruia are doua puncte avans fata de Steaua si cinci fata de Rapid. In acest mod, atât gruparea din Ghencea, cât si cea din Giulesti, actualmente aflate înaintea dinamovistilor în clasamentul UEFA, nu vor participa în editia viitoare a Ligii Campionilor. Astfel, echipa din Soseaua Stefan cel Mare se poate considera o sustinatoare a ardelenilor în batalia pentru locul 2 si pentru Liga Campionilor.

In Turcia

Besiktas sa nu termine pe primele doua locuri, care trimit în Champions League. Dupa 26 de etape, Besiktas si Galatasaray se afla la egalitate pe locul secund, cu 45 de puncte ("vulturii" de la Besiktas au un joc mai putin disputat), la noua "lungimi" de liderul Fenerbahce. Cu Fener aproape campioana, Besiktas si Galata se vor lupta pâna în ultima etapa pentru pozitia secunda în clasament, disputa în care se poate implica si formatia situata momentan pe locul 4, Kayserispor.

In Cehia

Sparta Praga sa rateze prezenta în Liga Campionilor. Cehii au doua locuri în cea mai importanta competitie intercluburi. In acest moment Sparta este pe locul 2 în campionat, având trei puncte avans fata de locul 3, ocupat de Slovan Liberec, fiind cu un punct în spatele liderului Slavia Praga. Avantajul lui Sparta Praga poate fi faptul ca va disputa meciurile directe cu Slovan Liberec si Slavia Praga pe teren propriu.

In Franta

Toulouse, grupare aflata în spatele lui Dinamo în ierarhia UEFA, are sanse mari de a încheia întrecerea interna pe o pozitie de Champions League. Francezii, cu Lyon virtual campioana, vor mai trimite alte doua formatii în Liga. Astfel, o eventuala clasare a celor din Toulouse pe locurile 2 sau 3 va fi favorabila dinamovistilor. Dupa 30 de etape, Toulouse (46 de puncte) se afla pe locul 3, la egalitate de puncte cu Sochaux si la 3 puncte distanta de Lens, ocupanta pozitiei secunde.

In Spania

O situatie asemanatoare cu cea din Franta poate aparea în cazul în care Atletico Madrid (44 puncte) va ocupa un loc de Liga Campionilor (1-4) în dauna unor echipe precum Valencia sau Real Madrid. In Primera Division, cu zece runde înainte de final, Atletico are de recuperat 6 puncte fata de Valencia si 7 fata de concitadinii de la Real. Greu de crezut, dar pretentii de Liga Campionilor au si formatii precum Santander (43 puncte) sau Huelva (42 puncte).

In Bulgaria

Levski Sofia sa piarda campionatul si, implicit, dreptul de a se alinia la startul Ligii Campionilor. Lupta pentru titlu în tara de la sud de Dunare se da între Levski si TSKA. Diferenta dintre cele doua echipe este în acest moment de doar 3 puncte în favoarea lui Levski, cu 10 etape ramase de disputat. Meciul direct TSKA - Levski este programat pentru 7 aprilie, pe terenul echipei românilor Petre, Trica si Alexandru Piturca.

In Olanda

Twente Enschede, surpriza sezonului 2006-2007, sa câstige play-off-ul pentru ocuparea celei de-a doua pozitii de Liga Campionilor, tinând cont ca Ajax sau PSV duc o lupta în doi pentru titlul de campioana. In Olanda, echipele clasate pe locurile 2-5 sustin un play-off care va trimite un club în Liga Campionilor. Cu patru etape înainte de terminarea sezonului regulat, Twente e pe locul 4, cu noua puncte în spatele liderului PSV, dar cu alte noua puncte în fata lui Feyenoord.

In Belgia

In tara cu doua locuri rezervate în preliminariile viitoarei editii a Ligii Campionilor ar trebui ca Anderlecht, actualmente pe locul 2 (la un punct de Genk), sa fie ajunsa din urma de Standard Liege (locul 3, cu 6 puncte mai putin). Astfel, cu Anderlecht pe locul 3, Dinamo ar avea o sansa în plus de a fi cap de serie în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Anderlecht si Standard Liege se vor întâlni în meci direct chiar etapa viitoare, la Bruxelles, pe 6 aprilie.

Cam multe necunoscute in ecuatia asta :groggy:

Sasuke Uchiha
4th April 2007, 03:55
prea multe, oricum eu vrea sa se califice, castiga chelsea CL si dinamo in CL

LUCKY_AMARU
4th April 2007, 12:51
Va fi Dinamo cap de serie cand va mai castiga Steaua Champions league-u........stati in lesa cainilor ca nu aveti voi bafta asta......sa mergeti in liga pe munca rapidistilor si stelistilor in primu rand......da-v-ar realu peste voi in turu 3 preliminar sa va mai dea un 6-2 ca si acum 3-4 ani in urma in amicalu ala....

Sorin Blaj
4th April 2007, 13:23
Aseara s-a mai pierdut o sansa. PSV a iesit, iar Liverpool nu va fi calificata direct in CL.

SAMM
4th April 2007, 18:29
Aseara s-a mai pierdut o sansa. PSV a iesit, iar Liverpool nu va fi calificata direct in CL.

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

cautati va rog postarile mele din toamna in care am spus de atunci ca dinamo nu se va duce direct

in semifinale vor fi valencia, roma, bayern si liverpool iar finala intre doua pt care dinamo nu va pupa niciodata UCL, si uite asa se va desfiinta ultimul club departamental din Romania
.
.

Zax
4th April 2007, 20:35
Forza Milan Valencia Bayern Sau Liverpool

realmadrid.com
4th April 2007, 20:39
In locul tau nu as tine cu Bayern :D, pt ca au sanse mari sa ajunga pe un loc care sa duca direct in liga...dar deh, esti stelist :D

Absint
4th April 2007, 20:47
Manchester sper sa ia Champions League si thred-ul asta sa fie pierdere de timp...hai pa stelistilor!

Sevilla86
4th April 2007, 20:51
In locul tau nu as tine cu Bayern :D, pt ca au sanse mari sa ajunga pe un loc care sa duca direct in liga...dar deh, esti stelist :D

I-am auzit si eu pe baietii aia de pe la TV care spuneau ca Bayern are sanse sa prinda locul 2 in Germania :groggy: cred ca nu erau constienti de situatia din clasament...
Bayern e pe locul patru la patru puncte de locul doi direct calificant in Grupele Champions League. Deci Bayern trebuie sa depaseasca atat pe Stuttgart (locul 3) care e la un punct distanta, cat si pe Bremen (locul 2) care e la patru puncte distanta.
Problama cea mare e cu Bremen care are si avantajul intalnirilor directe, deci la egalitate de puncte Bremen are castig de cauza.
Bayern are sanse mici in opinia mea sa prinda locul 2 in conditiile in care in Germania mai sunt de jucat 7 etape.

SAMM
5th April 2007, 09:37
Se profileaza semifinale cu 3 echipe pt care dinamo nu ajunge in UCL si 1 pt care ar ajunge

in finala vor fi doua pt care dinamo va juca tur preliminar, si ultimul club departamental din Romania se va desfiinta
.
.
.
BV Rafa vei face un bine fotbalului din Romania

starsteel
5th April 2007, 10:50
...Bayern are sanse mici in opinia mea sa prinda locul 2 in conditiile in care in Germania mai sunt de jucat 7 etape.
In etapa asta primele 2 clasate joaca acasa cu formatii din coada clasamentului iar Bayern cu Hanover locul 7 in Bundesliga. Daca nu castiga se duc la cel putin 6 puncte ceea ce cu 6 etape inainte de final e chiar mult. Cu alte cuvinte dupa primul tur se anticipeaza cam 75% sanse pt. catei sa trudeasca intr-un tur preliminar....iar daca nu sunt cap de serie ce spuneti daca joaca cu locul 3 din Bundesliga pt. calificare in grupe? Sunt sanse sa fie....Bayern Munchen! :happy

aetius
13th April 2007, 16:50
sanse mici ca dinamo sa fie cap de serie dar nu imposibile, la cum arata clasamentele ii mai trebuie 4 conditii din 6 .iata-le:
1.sa nu iasa levsky campioana
2.galata sa termine pe 2 si besiktas pe 3
3.bolton pe 4 iar arsenal pe 5
4. In play off sa castige twente locul de liga
5.atletico madrid sa termine pe 4
6.empoli sa termine pe 4 , in fata lui palermo si milan

Universal
13th April 2007, 17:07
eu cred:
1. levsky e pe locul 1 la 3 puncte de Lomotiv Sofia 50-50
2.Empoli e acum pe 6 la 3 puncte de Palermo- eu cred cä Palermo sau Milan vor fi peste Empoli
3. Bolton 2 pe 5 la 2 puncte de Arsenal - totul e posibil aici 50-50
4.Mä indoiesc de asta,sunt echipe mai tari ca Twente ( Ajax,Feyenoord, Az sä nu uitäm)
5.In momentul de fatä, pt locul 4 se bat Atl.Madrid Fc valencia si Real Zaragoza , Atletico avänd 46 puncte iar celelalte 2 50, o luptä aprigä..in care poate iesi Valencia cästigätoare
6.Galata e pe 3 cu 45 de puncte, Besiktas e pe 2 cu 51..deci ...nu se poate.

Din aceste 6 conditii nu sunt 100% posibile : 2 totusi mä indoiesc cä 4 vor iesi..mä indoiesc ca Arsenal nu va ajunge anul acesta in UCl,ori cä Besiktas nu terminä pe 2 sau cä Twente Enschde ajunge in UCl in dauna lui Ajax sau Feyenoord

elfan65
15th April 2007, 01:35
speram sa joace turul 3 preliminar unde nu vor fi NICIODATA cap de serie

sa demonstreze pe teren ca au valoare de UCL, nu prin culisele fotbalului romanesc

o sa vedeti blaturile lor vor fi razbunate de o castigatoare a UCL care va trimite dinamo in turul 3 :happy :happy :happy :happy :happy

si dak au valoare sa treaca de turul 3, greu de crezut insa ca ar putea

Steaua la ora asta arata ca o echipa in cadere libera ,sau mai simplu ca o turma de oi fara cioban. Diferenta dintre o turma de oi si Steaua este ca ei au cioban, au si oi, dar le lipseste valoarea. Poate ei au condudatorul de club pe care il merita, in rest numai de bine!

Luis Garcia10
15th April 2007, 01:40
"Sa a-i vise este frumos" :happy :happy Cu gramatica esti la pamant , se pare ca nici cu fotbalul nu stai mai bine ;) :lol:

maldini
15th April 2007, 01:59
La ce i-ar folosi lui dinamo sa fie cap de serie in preliminarile CL 07/08 cand nu se va califica in grupe?:evil:

Iaco
23rd April 2007, 08:18
Ba se va califica pentru ca o sa castige manchester champions league...oricum...in grupe nu stiu ce o sa faca...daca prind si vreo echipa engleza prin grupe o sa se intample ce s-a intamplat in uefa cu tottenham...ai alearga aia ca pe caini:D:D...echipele romanesti pana nu o sa inteleaga ca trebuie sa aiba buget macar de 20 30 de milioane nu misca in europa nu au nici o treaba in champions league, de optimi nici nu mai vorbesc....

Aurel.D
23rd April 2007, 17:08
Dinamo va juca direct in grupe, nu va mai bateti capul....:) :ok:

Vand vise
23rd April 2007, 17:22
Dinamo va juca direct in grupe, nu va mai bateti capul....:) :ok:
niciodata :ok:

Elphax
23rd April 2007, 17:34
n-are borcea norocul asta ...

Zax
23rd April 2007, 17:53
dc sa nu joace mah in grupe? las sa joace sa vedem ce mare rahat fac in CL..

Celso
23rd April 2007, 18:06
dc sa nu joace mah in grupe? las sa joace sa vedem ce mare rahat fac in CL..

imi place cum gandesti! :)

kerosene
23rd April 2007, 18:33
Slabe sanse...:(

Aurel.D
23rd April 2007, 18:38
Eu nu as avea nimic impotriva sa joace tur preliminar, dar tare mi-e teama ca la norocul lui Dinamo, sigur ar cadea cu o echipa puternica.....
Cat despre ce ar face Dinamo in grupa.....nici o echipa romaneasca nu poate trece deocamdata de statutul de simpla prezenta, sa fim seriosi....

Universal
23rd April 2007, 19:08
Dinamo NU va fi cap de serie 100%
de ce:

1.Levsky are 63 de puncte acum- CSKA are 57- Deci VARIANTA 1 = =
2.Empoli pe 5 cu 50n pe 4 cu 56 puncte deci =0%
3.Bolton e pe 6 cu 54 puncte, iar Arsenal pe 4 cu 63 deci =0%
4.E posibil ca Ajax säü devinä campioanä- deci Twente nu cred ca vä prinde loc de ligä , cu AZ si PSV contracandidati????? Nu Cred =0%
5.Spania: Atletico pe 6 cu 50 puncte, Valencia pe 5 cu 53..o sansä existä..50-50%
6.Turcia: Pe 1 e Fener, pe 2 Besiktas 55 si Galata 51. Deci 20%

DEci: Tre sä iasä 4 din 6.

NU va iesi .

ducus
24th April 2007, 14:08
Eu nu as avea nimic impotriva sa joace tur preliminar, dar tare mi-e teama ca la norocul lui Dinamo, sigur ar cadea cu o echipa puternica.....
Cat despre ce ar face Dinamo in grupa.....nici o echipa romaneasca nu poate trece deocamdata de statutul de simpla prezenta, sa fim seriosi....

Din moment ce Steaua a trecut de Gorica si de Standard Liege (aceasta destul de puternica), nu vad de ce nu ar trece si Dinamo de astfel de echipe.
"Simpla prezenta"? Nu cumva a batut pe Kiev Steaua anul asta? (6p) si a intrat direct in grupele UEFA? In timp ce Dinamo a trebuit sa treaca prin tururile preliminare...Asa ca sa nu subestimam forta "cainilor".

Prome
24th April 2007, 15:20
"Simpla prezenta"? Nu cumva a batut pe Kiev Steaua anul asta? (6p) si a intrat direct in grupele UEFA?

4 pct defapt :P a fost egal in ghencea!
dinamo poate are noroc si intra in grupe

CaineRosu85
24th April 2007, 16:09
Nu conteaza daca vom fi sau nu cap de serie, trebuie sa ne calificam in orice conditii!

Zax
24th April 2007, 16:29
4 pct defapt :P a fost egal in ghencea!
dinamo poate are noroc si intra in grupe

5 puncte...a facut egal cu Lyon in deplasare

Aurel.D
24th April 2007, 17:00
Din moment ce Steaua a trecut de Gorica si de Standard Liege (aceasta destul de puternica), nu vad de ce nu ar trece si Dinamo de astfel de echipe......
:shocked: Ceeeeee?? Standard Liege, destul de puternica?? Cu 10 jucatori adunati de peste vara si un antrenor nou care a si demisionat dupa 10 etape, aia ti s-a parut echipa??
Macar de ar avea si Dinamo bafta sa intalneasca o astfel de echipa in preliminarii...

Thomas
24th April 2007, 21:38
Pai nu va avea ca (spre deosebire de Steaua) nu va fi cap de serie:mda: ;)

resita
24th April 2007, 21:44
Pai nu va avea ca (spre deosebire de Steaua) nu va fi cap de serie:mda: ;)

ai dreptate, dinamo va juca direct in grupe :ok: :ok: :ok:

stefy_deva
24th April 2007, 21:47
ai dreptate, dinamo va juca direct in grupe :ok: :ok: :ok:

inca nu se stie.....stai sa vedem cine castiga CL!;)

ducus
25th April 2007, 11:50
In cazul in care nu vom fi cap de serie in turul III preliminar, cam care ar fi sansele sa cadem cu AEK Atena sau cu Anderlecht? Dar cu VfB Stuttgart (aflar acum pe locul 3 in Bundesliga)?

Universal
25th April 2007, 17:03
dacä iese VFB Stutthgart, Dinamo are o sansä sä treacä, dar dacä se calificä Bayern, nu aveti nici o sansä.Vor mai cumpära minim 5 nmjucätori pt noul sezon.

Prome
25th April 2007, 17:05
5 puncte...a facut egal cu Lyon in deplasare

4pct in meciurile cu kiev(el a zis ca am fi luat 6)

Universal
25th April 2007, 17:10
1 cu Lyon 4 cu Kiev restul infrängeri , total 5 puncte

ducus
26th April 2007, 10:14
dacä iese VFB Stutthgart, Dinamo are o sansä sä treacä, dar dacä se calificä Bayern, nu aveti nici o sansä.Vor mai cumpära minim 5 nmjucätori pt noul sezon.
Sa vedem cat de cinstit vor fi cei de la UEFA, acum ca s-a terminat era Blatter. Sper ca sub conduerea lui Platini nu ne vor mai manari ca pana acum sa cadem cu echipe grele, sau una contra alteia in semifinale. Ma astept si la arbitraje mult mai curate din moment ce am scapat de Meier si Milton-Nielsen.
Cu un Rosetti la centru zic eu ca am avea o soarta buna, in cazul unui meci cu granzii Bayern sau Lyon.

Universal
26th April 2007, 12:09
Sa vedem cat de cinstit vor fi cei de la UEFA, acum ca s-a terminat era Blatter. Sper ca sub conduerea lui Platini nu ne vor mai manari ca pana acum sa cadem cu echipe grele, sau una contra alteia in semifinale. Ma astept si la arbitraje mult mai curate din moment ce am scapat de Meier si Milton-Nielsen.
Cu un Rosetti la centru zic eu ca am avea o soarta buna, in cazul unui meci cu granzii Bayern sau Lyon.


:)) Arbitraje negative??
Dar de jocul echipei nu spune nimeni nimic? :confused:

Cneazul
28th April 2007, 11:12
acuma ce sa zic... dinamno se asteapta sa aibe si in cupele europene un penalty gratuit, un gol din ofsaid, un rosu gratuit adversarilor si un gol anulat adversarilor! asa este obisnuita dinamo! pentru ei, acesta este un arbitraj corect

aetius
29th April 2007, 14:13
in acest moment dinamo nu mai poate fi cap de serie in turul 3 preliminar.
dar poate are noroc si chelsea sau manchester ii vor trimite in grupe.

ducus
29th April 2007, 16:49
in acest moment dinamo nu mai poate fi cap de serie in turul 3 preliminar.
dar poate are noroc si chelsea sau manchester ii vor trimite in grupe.
Pana la urma stii cum e? Nici nu ma intereseaza sa fie Dinamo cap de serie sau nu, ce conteaza e sa nu nimerim cu un adversar puternic sau ca Dinamo sa fie in aceeasi urna valorica cu 2 echipe ale aceleiasi tari (Portugalia sau Germania) si barem stim o treaba ca de astia am scapat.
In grupe ma intereseaza sa nu cadem cu mai mult de 2 adversari dificili, pentru a ne asigura calificarea in 16-cimile UEFA de pe locul 3.

caine19
1st May 2007, 21:31
Nici nu ma intereseaza daca ar putea fi cap de serie pentru ca va juca direct in grupe :evil: :evil: :ok:

razwan_vs
2nd May 2007, 06:48
liverpool in finala.........daac se califica si milan azi ....pa champions league :ras-plans: la anul

dede
2nd May 2007, 12:29
Nici nu ma intereseaza daca ar putea fi cap de serie pentru ca va juca direct in grupe :evil: :evil: :ok:
ar cam trebui sa te intereseze :evil: :happy

SAMM
2nd May 2007, 14:02
liverpool in finala.........daac se califica si milan azi ....pa champions league :ras-plans: la anul

la care an ?

de la anul nu cred ca vom mai avea echipa direct in grupe, ca urmare vor fi arbitraje corect si dinamo va termina undeva sub locul 5

oricum forzza Milan

maldini
2nd May 2007, 14:04
Forza Milan sa moara Borcea de ciuda :evil: nu au cainii fata de Champions League ca acolo se joaca cinstit fara arbitri si cooperativa lui Mitica Dragomir :rosu:

Sevilla86
2nd May 2007, 14:05
de la anul nu cred ca vom mai avea echipa direct in grupe

Din contra, la anu' vom avea sigur o echipa direct in Grupe. 100% si nici macar nu mai conteaza cine castiga Champions League.

Celso
2nd May 2007, 14:08
poate vezi ca va castiga Poli Timisoara la anul:D campionatul

ducus
2nd May 2007, 14:10
Din contra, la anu' vom avea sigur o echipa direct in Grupe. 100% si nici macar nu mai conteaza cine castiga Champions League.
Asa e. Sau ba da, conteaza, pentru a stabili daca si locul 2 va intra direct in grupe. Banuiesc ca conditiile care trebuiesc intrunite azi pentru ca locul 1 in campionat sa intre direct in grupe, vor trebui intrunite la anul pentru locul 2. Oricum, sunt mai multe conditii in joc, inclusiv cine va castiga Cupa Romaniei. E prea devreme sa ne pronuntam, mai ales ca Platini si-a exprimat dorinta de a schimba unele reglementari din regulament. Deocamdata sa ne concentram la meciul din seara asta si la sezonul 2007/2008.

dede
2nd May 2007, 14:14
ba nu... echipa de pe locul 2 va merge in turul 3... daca Romania termina anul acesta cel putin pe locul 6, atunci si locul 2 ar fi mers direct in grupe... dar cum am terminat abia pe 7, echipa de pe 2 joaca in preliminarii

ducus
2nd May 2007, 14:24
ba nu... echipa de pe locul 2 va merge in turul 3... daca Romania termina anul acesta cel putin pe locul 6, atunci si locul 2 ar fi mers direct in grupe... dar cum am terminat abia pe 7, echipa de pe 2 joaca in preliminarii
Chiar, vroiam sa te intreb: cele 4 echipe din cupa UEFA cum vor fi repartizate? Va intra doar una in turul I si restul in tururile preliminare sau cum? Dar la echipele situate pe locurile 4-6? In ce tururi vor intra cele 3 echipe pentru cupa UEFA?

dede
2nd May 2007, 14:33
pai noi, in 2008-2009, de pe locul 7, se pare ca vom avea castigatoarea cupei, locul 3, locul 4 si locul 5 in turul I

locurile 4-6 au castigatoarea cupei, locul 4 si locul 5 in turul 1, dar echipa de pe locul 3 va merge in turul 3 prel in ucl

cam asta scrie pe site'ul ala cu coeficienti :D

ducus
2nd May 2007, 14:48
pai noi, in 2008-2009, de pe locul 7, se pare ca vom avea castigatoarea cupei, locul 3, locul 4 si locul 5 in turul I

locurile 4-6 au castigatoarea cupei, locul 4 si locul 5 in turul 1, dar echipa de pe locul 3 va merge in turul 3 prel in ucl

cam asta scrie pe site'ul ala cu coeficienti :D
Dar de exemplu de ce daca Germania are dreptul la 3 echipe in cupa UEFA (fara echipa de Intertoto, care e separat), am gasit aici:http://en.wikipedia.org/wiki/Fu%C3%9Fball-Bundesliga_2006/07
ca merg in cupa UEFA in momentul de fata doar 2 echipe (Bayern Munchen si Nurnberg), iar a -III-a care ar fi trebuit sa mearga, intra in Intertoto (Leverkusen)?

dede
2nd May 2007, 15:01
pai germania a terminat anul trecut pe locul 5
deci in uefa vor merge echipele de pe locurile 4 si 5, iar a treia echipa va fi castigatoarea cupei... si vor mai avea alte 3 echipe in ucl... in total 6 echipe, fara cea din intertoto

ducus
2nd May 2007, 15:12
pai germania a terminat anul trecut pe locul 5
deci in uefa vor merge echipele de pe locurile 4 si 5, iar a treia echipa va fi castigatoarea cupei... si vor mai avea alte 3 echipe in ucl... in total 6 echipe, fara cea din intertoto
Pai bun, stiam si eu asta, dar ce se intampla daca VfB care e acum pe locul 2 in campionat (deci loc de CL) castiga si cupa? Nu cred ca va intra in locul ei finalista Nurnberg, fiindca si aceasta are deja locul in UEFA asigurat prin pozitia a-V-a. Singura solutie care o vad ar fi ca locul 6 sa fie a -III-a echipa care va juca in UEFA, iar 7 sa joace in Intertoto. Nu ma intereseaza prea mult, doar in masura in care vom cadea iarasi cu Leverkusen.

georg40
2nd May 2007, 15:18
Pai bun, stiam si eu asta, dar ce se intampla daca VfB care e acum pe locul 2 in campionat (deci loc de CL) castiga si cupa? Nu cred ca va intra in locul ei finalista Nurnberg, fiindca si aceasta are deja locul in UEFA asigurat prin pozitia a-V-a. Singura solutie care o vad ar fi ca locul 6 sa fie a -III-a echipa care va juca in UEFA, iar 7 sa joace in Intertoto. Nu ma intereseaza prea mult, doar in masura in care vom cadea iarasi cu Leverkusen.

Nürnberg nu are i n c a pozitia in Cupa UEFA sigura. Iar daca ea nu castiga cupa, are drept de participare ca finalista, Stuttgart participand probabil la CL sau in cel mai rau caz la calificarile pentru aceasta.

dede
2nd May 2007, 15:19
Pai bun, stiam si eu asta, dar ce se intampla daca VfB care e acum pe locul 2 in campionat (deci loc de CL) castiga si cupa? Nu cred ca va intra in locul ei finalista Nurnberg, fiindca si aceasta are deja locul in UEFA asigurat prin pozitia a-V-a. Singura solutie care o vad ar fi ca locul 6 sa fie a -III-a echipa care va juca in UEFA, iar 7 sa joace in Intertoto. Nu ma intereseaza prea mult, doar in masura in care vom cadea iarasi cu Leverkusen.
pai pana la urma va fi ceva de genul asta, daca astea vor fi echipele... oricum, astea deja sunt detalii, cam asa ceva s-ar putea intampla si la noi daca rapid castiga cupa si termina si in campionat pe un loc care sa o duca in cupele europene...

Universal
2nd May 2007, 16:24
Sa vedem mai intai cum se vor descurca echipele cu adevarat..eu vad sincer maximum 3 echipe romanesti in UCl si 4 in Uefa - mai mult nu cred ca se poate. Rapid Steaua si Dinamo pot ujuca in UCl , pot face fata. CFr Cluj Poli Timisoara ,Gloria Bistrita si Otelul Galati pot aduce si ele puncte-dar sa castige mai intai experienta- totul pe termen lung desigur...asa vin si banii..

alexdelpiero
2nd May 2007, 16:25
Mai sunt sanse sa mai fie Dinamo cap de serie? Sau nu mai este nicio sansa?:headbang: Sa imi spuna si mie cineva!

Aurel.D
2nd May 2007, 16:31
Nu este nici o sansa....sau mai bine zis exista un cumul de conditii care doar printr-o minune se pot indeplini. Deci Dinamo nu va fi cap de serie dar asta nu inseamna ca nu poate trece de o parte a echipelor pe care le poate intalni in preliminarii....:)

Universal
2nd May 2007, 16:40
Nici o sansa.

sun
2nd May 2007, 17:30
e greu Quitarro. is 16 meciuri in turul III preliminar

urmatoarele echipe se vor califica acolo :

Liverpool, Arsenal , una din Stuttgart/Bremen/Schalke , Benfica si Sporting , Valencia si una din Barca/Real/Sevilla , Milan, Lazio, si Ajax sau AZ. Toate astea va rup in bataie. is 10 echipe enumerate de mine aici.

cu oricare din celelalte 6 echipe poriniti cu sanse egale.

mirceagb
2nd May 2007, 18:00
nu vor fi cap de serie si nici in grupe nu vor
ajunge
forta steaua

Aurel.D
2nd May 2007, 18:41
sun,
asta este, c'est la guerre :D! Eu nu fac un capat din tara din faptul ca Dinamo ar putea juca tur preliminar....

ReDog 4ever
2nd May 2007, 19:13
la care an ?

de la anul nu cred ca vom mai avea echipa direct in grupe, ca urmare vor fi arbitraje corect si dinamo va termina undeva sub locul 5

oricum forzza Milan

deaia sunteti la picioarele noastre, din cauza arbitrilor.... amaraciune

caine19
2nd May 2007, 20:27
e greu Quitarro. is 16 meciuri in turul III preliminar

urmatoarele echipe se vor califica acolo :

Liverpool, Arsenal , una din Stuttgart/Bremen/Schalke , Benfica si Sporting , Valencia si una din Barca/Real/Sevilla , Milan, Lazio, si Ajax sau AZ. Toate astea va rup in bataie. is 10 echipe enumerate de mine aici.

cu oricare din celelalte 6 echipe poriniti cu sanse egale.

Cred ca singurele echipe cu care nu avem nici o sansa sunt : liverpool , arsenal , cele 2 din spania si milan.

Cu restul facem fata , daca e sa ne scoata ne scot greu;) .

Sper sa prindem direct grupele:D

Sevilla86
2nd May 2007, 21:12
Rapid Steaua si Dinamo pot ujuca in UCl , pot face fata. CFr Cluj Poli Timisoara ,Gloria Bistrita si Otelul Galati pot aduce si ele puncte

In afara de Steaua, Dinamo si Rapid, imi este ffff greu sa-mi amintesc o alta echipa care sa fi avut doua sezoane bune consecutive in ultima vreme. Hai sa fim cinstiti ca la anu' parca vad ca Gloria si Otelul se bat la retrogradare, iar CFR si Poli pe la jumatatea clasamentului. Doar trei echipe in Romania au fost capabile sa se mantina sus un timp indelungat. National dupa ce a terminat campionatul pe doi, ce a facut? Poli avea un avant nemaipomenit la inceput, dar s-a stins. Si astea nu sunt exceptii, sunt generalitati cand vine vorba de echipele din provincie. Amintiti-va ce spuneau cei de la Gloria: cota jucatorilor nostrii a crescut si suntem dispusi sa negociem cu oricine... astia deja se pun pe vandut jucatorii :rosu: singurele echipe care ar putea emite ceva pretentii pe termen lung ar putea fi CFR si Poli, desi s-a dovedit ca banii nu inseamna nimic daca nu stii sa-i folosesti cum trebuie (vezi cazul Poli).

delaparis
2nd May 2007, 21:32
aici o sa vorbesc mai "crud" ... :D

Dinamo, daca nu apuca direct grupele, nu va participa la anul in CL ...asta e clar pentru oricine vede clar situatia fotbalului romanesc.

Faptul ca Steaua poate trece de turul preliminar este datorita clasamentului si nu valorii (azi vorbind).

Daca o sa avem doua echipe in grupe reprezinta un castig pentru tot fotbalul romanesc ca imagine , capital de incredere , ambitia competitorilor etc ....

Eu unul nu-i inteleg pe cei care nu sunt sensibili la acest subiect indiferent de culoarea clubului ... :( Probabil ca nu sunt constienti ca suntem lumea a treia fotbalului europeean ... :cool:

Majoritatea de pe forum se plang de regimul Mitica & Co dar nu-si dau seama care sunt solutiile pentru a inlatura trecutul sumbru si patat ...

In Franta nu exista suporter sa nu sustina o echipa franceza pe plan european ... unul din Marseille sustine fara ezitare PSG in UEFA cand e ocazia pentru ca stie ca performanta parizienilor este benefica si lui ... :cool: asta ca exemplu ...

Deci in rezumat: Daca Dinamo nu ajunge direct in grupe atunci toti pierdem si ne vom intoarce la ... Mitica :cool:

YoYoyOi
2nd May 2007, 21:38
tot la Mitica suntem de atatia ani... si faptul ca Dinamo nu ajunge in grupe nu e o mare tragedie. Foarte bine se pot face puncte si performanta in UEFA. Pt ca trebuie sa ne vedem de lungul nasului. Degeaba tanjim la un loc de CL ca nu avem fata de o asemenea competitie.
In UEFA se pot strange mai multe puncte si mai putine umilinte. Sa ne multumim cu asta :rolleyes:

delaparis
2nd May 2007, 21:45
Nu tradegie pentru Dinamo dar e rau pentru fotbalul romanesc dupa cum am zis mai sus ...

Faptul ca avem patricipante in fazele avansate ale competitiilor in Europa reprezinta un vector de valorizare al fotbalului romanesc ... istoria o dovedeste :rolleyes:

Daca ramanem cu ambitii scurte gen doua sau trei echipe in Uefa atunci ne ingropam ani de zile ... istoria o dovedeste :rolleyes:

YoYoyOi
2nd May 2007, 21:52
sa ajunga doua echipe romanesti in sferturi si una in semifinala UEFA chiar nu e ambitie scurta... e o realitate.
Dar sa ajunga 2 echipe in grupele CL, la ce avem acum de prezentat e un fel de automutilare, trebuie s-o recunoastem.

Sevilla86
2nd May 2007, 21:53
Faptul ca Steaua poate trece de turul preliminar este datorita clasamentului si nu valorii (azi vorbind).

Probabil ca te referi la clasamentul coeficientilor... acolo am ajuns datorita valorii! Pentru ca Steaua si-a depasit conditia la Bucuresti cu Valencia, la Kiev, la Sevilla cu Betis... au jucat pana la 18 meciuri in Europa intr-un singur sezon, au strans deja trei Primaveri Europena, trei sezoane in care au jucat zeci de meciuri in Europa. Dinamo sau Rapid cand au intalnit cate un adversar mai puternic, s-au lovit de el ca de zid.
E adevarat ca in sezonul asta am cam scartait, dar Steaua cu un an in urma facea spectacol in Uefa. In cazul Stelei cred ca se poate vorbi de valoare! Valoare la nivel de competitie Europeana!

dede
2nd May 2007, 21:56
Daca ramanem cu ambitii scurte gen doua sau trei echipe in Uefa atunci ne ingropam ani de zile ... istoria o dovedeste pai 2 sau 3... daca echipele nu pot mai mult, ce sa faci? ele vor, da' nu pot :mda: in afara de 2, 3 echipe, in Romania nu sunt alte echipe care sa faca fata cat de cat in cupele europene...

Kainsashiki
2nd May 2007, 21:57
Dinamo, daca nu apuca direct grupele, nu va participa la anul in CL ...asta e clar pentru oricine vede clar situatia fotbalului romanesc.



ba da, se poate califica chiar daca nu este cap de serie, insa va fi foarte greu.

daca vor intalni Liverpool, Arsenal ,Bremen, Schalke, Valencia, Barcelona, Sevilla, Real Madrid si Milan se prezinta degeaba, dar daca vor juca cu oricare alta echipa, va fi greu, dar au ceva sanse sa se califice.

Universal
2nd May 2007, 21:58
Dinamo este cam in top 40 Europa , cam la un nas lungime de UCl, daca o luam dupa valoare.

Ca finante intra cu greu in top 100 ..... deci? O mica minune putem spune. Totusi, cred ca daca intra in UCl,este clar ca si atitudinea se va schimba. Vor trage tare sa ajunga sus.

Eu cred ca mai au nevoie de un sezon pana ajung sa fie apti de LIga, dar si asa ar fi foarte bine.

delaparis
2nd May 2007, 22:02
Probabil .... Valoare la nivel de competitie Europeana!


de mana a doua mai ... :headbang: asta nu se intelege ...

Eu sincer vreau ca Steaua si alte echipe din Rom sa ajunga intradevar la nivel european de top ... dar asta se face treptat cu participari acolo ... nu cu rateuri din an in an ...

Daca avem doua in CL tot fotbalul romanesc castiga pe timp lung ... daca nu atunci ne uitam la Milan - Manchester timp de zece ani de acu inainte

Sorin Blaj
2nd May 2007, 22:02
1-0 Milan. In acest moment, Dinamo este in turul trei preliminar. Fara a fi cap de serie

ducus
2nd May 2007, 22:03
Intrebare: acum stiu ca la 1-0 Milan merge mai departe. Dar pentru a se califica MU e suficient un egal, sau trebuie neaparat sa invinga?

delaparis
2nd May 2007, 22:03
egal

dede
2nd May 2007, 22:07
si un 5-4 pt milan e de ajuns :groggy: :happy

Sorin Blaj
2nd May 2007, 22:09
Mai greu un 5-4.

ducus
2nd May 2007, 22:11
Sa ne mai destindem nitel: credeti ca Chelsea s-a inteles cu Liverpool sa se lase batuta iar MU cu Milan numai ca sa nu intram noi direct in grupe? Ce face teoria conspiratiei din om :P

dede
2nd May 2007, 22:14
bineinteles :happy au jucat cu gandul la borcea, sa-l faca sa planga :ras-plans:

YoYoyOi
2nd May 2007, 22:16
Sa ne mai destindem nitel: credeti ca Chelsea s-a inteles cu Liverpool sa se lase batuta iar MU cu Milan numai ca sa nu intram noi direct in grupe? Ce face teoria conspiratiei din om :P

tu crezi ca aia au habar cine-i Dinamo? :o:

Kainsashiki
2nd May 2007, 22:22
dinamovistii danseaazaaaaa dinamovistii se distreaaaaza :cheer:

Sorin Blaj
2nd May 2007, 22:39
La 2-0 sansele sunt destul de mici, dar cine stie cu englezii astia.

Universal
2nd May 2007, 22:40
Nu sunt nemti...nu stiu daca au mentalitatea sa egaleze in repriza secunda.

Vand vise
2nd May 2007, 23:24
Nici nu ma intereseaza daca ar putea fi cap de serie pentru ca va juca direct in grupe :evil: :evil: :ok:

peste cati ani? :) :lol:

ReDog 4ever
2nd May 2007, 23:39
asta e, am umilit toate echipele din romania in 2006-2007, dar ne-au umilit chelsea/manchester pe noi in schimb.....asta e, acum sa dea Domnu' sa nu dam de vreun Liverpool sau Real.....

tedybear
2nd May 2007, 23:45
hahaha. pun pariu ca Becali danseaza pe Maybach in noaptea asta

adio Dinamo.

fomistii aia nu or sa mai bage bani in echipa, adio jucatori scumpi si valorosi, adio investitie in Lia Manoliu. fomistii aia nu or sa mai bage un ban in Dinamo acu ca nu mai sunt siguri ca or sa scoata ceva din LC, pt ca e probabil nici sa nu ajunga in grupe. HAHAHAH

iar incep scandalurile la Dinamo

ReDog 4ever
2nd May 2007, 23:49
macar au si stelistii prima bucurie pe 2007....deci ceva bun tot a iesit din toata combinatia asta

calipeta
2nd May 2007, 23:52
...asta e, acum sa dea Domnu' sa nu dam de vreun Liverpool sau Real.....

Cum dracu sa dati de Real Madrid ... nu aveti cum pentru k vor castiga campionatul!!!

YoYoyOi
2nd May 2007, 23:52
stai linistit ca nu se bucura stelistii asa de tare acum ;)

doar dupa meciurile lui Dinamo din preliminarii se vor bucura ca lumea :evil:

ReDog 4ever
2nd May 2007, 23:56
Cum dracu sa dati de Real Madrid ... nu aveti cum pentru k vor castiga campionatul!!!

de pe locul 3, mai greu

kain
2nd May 2007, 23:57
de pe locul 3, mai greu

Vorbim la final :cool:

calipeta
2nd May 2007, 23:58
La ora actuala Real Madrid practica cel mai bun fotbal din Spania... si nu o spun doar eu ci marile ziare de sport din Spania! :D

Sorin Blaj
3rd May 2007, 00:00
Cum dracu sa dati de Real Madrid ... nu aveti cum pentru k vor castiga campionatul!!!
Nu se stie inca. Au toate sansele sa termine pe 3 sau 4.

ReDog 4ever
3rd May 2007, 00:00
La ora actuala Real Madrid practica cel mai bun fotbal din Spania... si nu o spun doar eu ci marile ziare de sport din Spania! :D



mda, dupa cateva ziare pe la noi, si rapidul practica cel mai bun fotbal din romania....dar vor termina pe 4

trotica
3rd May 2007, 00:01
Vlad, vorbiți și voi cu Vadim Vâjeu ăla de la ProTV, poate vă dă niște mape d-alea chețoase cu "UEFA Champions League" pe ele, s-aveți amintire din CL înainte de-a începe :happy :happy :happy :drak:

calipeta
3rd May 2007, 00:02
totusi ... nu poti compara marca sau as cu ale noastre.

kain
3rd May 2007, 00:02
mda, dupa cateva ziare pe la noi, si rapidul practica cel mai bun fotbal din romania....dar vor termina pe 4

Daca practici cel mai frumos fotbal nu inseamna neaparat ca o sa sa castigi mereu ;) Exemplu: Milan - Manchester din seara asta.. oricum iti zic eu ca Real Madrid termina cel putin pe 2 :)

tedybear
3rd May 2007, 00:07
are importanta daca e Real, Barca, Valencia sau Sevilla?

Kainsashiki
3rd May 2007, 00:09
In casuta cu alune
Aveau casa doi catei
Vine pupaza si spune
voi jucati in turul trei! :happy

Adi Da Samraj
3rd May 2007, 00:25
si noi jucam in turul 2 sau 3 ?

Liviu
3rd May 2007, 00:26
Dinamo in turul 3 preliminar , vicecampioana in turul 2 .

tedybear
3rd May 2007, 00:28
si noi jucam in turul 2 sau 3 ?


Uefa, CL e pentru CFR-isti

swash_trak
3rd May 2007, 00:36
tricou de vanzare Umbro England Home Jersey nou http://www.amazon.com/dp/B000NGUA1K/ref=nosim/?tag=dealtime-sg-ret-20&creative=380333&creativeASIN=B000NGUA1K&linkCode=asn (pret 120 RON) cu rosu in loc de portocaliu. By the way is din Oradea dar il pot livra oriunde in Romania. pentru detalii aici ii adresa de email swash_trak@yahoo.com

NEAGA
3rd May 2007, 00:44
adio!!!!!!!!!! visul frumos sa terminat....dinamo afara din liga..........sunt fericit doamne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dinam nu mai joaca in liga campionilor!!!!!!!!!!! sunt fericitttttttttttt!!!!!!!!!!!!!

Adi Da Samraj
3rd May 2007, 01:01
esti doar frustrat

ps. prefer 2 echipe romanesti in CL decit niciuna :ok:

Adi Da Samraj
3rd May 2007, 01:03
tricou de vanzare Umbro England Home Jersey nou http://www.amazon.com/dp/B000NGUA1K/ref=nosim/?tag=dealtime-sg-ret-20&creative=380333&creativeASIN=B000NGUA1K&linkCode=asn (pret 120 RON) cu rosu in loc de portocaliu. By the way is din Oradea dar il pot livra oriunde in Romania. pentru detalii aici ii adresa de email swash_trak@yahoo.com

cam scump , cam scump ... dincolo era mai ieftin :lol:

Dani3l
3rd May 2007, 01:16
dinamo UNABLE TO JOIN IN UEFA Champions League
UEFA CL unable to login…REASON:connection reset by AC MILAN & liverpool!

ducus
3rd May 2007, 08:17
adio!!!!!!!!!! visul frumos sa terminat....dinamo afara din liga..........sunt fericit doamne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dinam nu mai joaca in liga campionilor!!!!!!!!!!! sunt fericitttttttttttt!!!!!!!!!!!!!
Nu pot sa cred cat de batuti in cap sunt unii frate! Cum mama naibii sa te bucuri ca a fost scoasa din calificarea directa ma? Ce-ai in vene, sange unguresc? E echipa romaneasca si nu ma intereseaza ca a meritat sau nu sa nu intre direct in grupe, sufar si ma bucur alaturi de ei cand e cazul. Dar in nici un caz nu arunc cu pietre doar "de-al dracului".
P.S.: Cer anticipat scuze moderatorilor daca m-am enervat, dar pe-astia care sunt impotriva tarii lor nu-i suport!:rosu:

kerosene
3rd May 2007, 09:44
Daca ar fi stiut cum sa se comporte unii dintre conducatorii clubului si chiar de pe banca tehnica, probabil ca adversitatea nu ar fi fost asa de mare.Acum se pare ca au gasit adversari pe masura lor,ca parca asta vroiau.

Plang pentru fotbalul romanesc ,dar ma bucur pt dinamo

Aurel.D
3rd May 2007, 10:05
.....si unii dintre voi ne reprosau noua si rapidistilor acum cateva luni ca nu suntem "romani".....:o: Acum va dati si voi arama pe fata!!

kerosene,
super inteligent "hitul verii" creat de voi. Cred ca v-ati gandit mult pana l-ati........"lansat".

SAMM
3rd May 2007, 10:06
adio!!!!!!!!!! visul frumos sa terminat....dinamo afara din liga..........sunt fericit doamne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dinam nu mai joaca in liga campionilor!!!!!!!!!!! sunt fericitttttttttttt!!!!!!!!!!!!!

adio, adio corpodean, adio borcea, adio militie, adio blaturi, adio actionari

kerosene
3rd May 2007, 10:19
kerosene,
super inteligent "hitul verii" creat de voi. Cred ca v-ati gandit mult pana l-ati........"lansat".

Fata de urletele copiate de voi de prin filme,noi l-am compus imediat.Cam dupa 30 de min din prima repriza ;)

Acum daca va calificati in dauna unei echipe mari din Europa,le veti inchide gura tuturor.
Oricum nu aveti nimic de pierdut.Poate cativa actionari.Da` vine Netoiu in locul lor si se rezolva treaba ;)

SAMM
3rd May 2007, 10:40
Valencia de ce nu e cu Bold

inca e devreme pt calcule de genul asta, am insa un presentiment ca dinamo va juca in turul 3 si nu va fi cap de serie, in viata roata se invarte si nici un furt nu ramane nepedepsit, cred intr-o lege supranaturala a compensatiei

iata ce scriam pe 23 Octombrie, in viata nu castigi doar furand cu japca

dede
3rd May 2007, 12:20
asta e, am umilit toate echipele din romania in 2006-2007, dar ne-au umilit chelsea/manchester pe noi in schimb.....asta e, acum sa dea Domnu' sa nu dam de vreun Liverpool sau Real.....
da, si ce propui? ca daca ati umilit echipele din campionat meritati sa intrati direct in grupe? :mda: pt a ajunge acolo, mai trebuie sa demonstrati si ca meritati, si asta in Europa, nu in campionatul lu' peste :no: voi vroiati direct in grupe, desi in Europa v-ati cam facut de kko :sleep:

Kainsashiki
3rd May 2007, 12:59
BORCEA: ADUCETI-NE ECHIPE ADEVARATE SA JUCAM FOTBAL :happy va primi echipe adevarate:ok:

Vladek
3rd May 2007, 14:45
.....si unii dintre voi ne reprosau noua si rapidistilor acum cateva luni ca nu suntem "romani".....:o: Acum va dati si voi arama pe fata!!



Arama ?? Monser, vad ca ai obrajorul cam gros. De episodul Boro ai uitat ? De lautarii lui Borcea, de urletele din strada ?? De hotia lui porcodean ?

Si dupa toate astea, va mirati ca unii se bucura ca nu ati reusit sa va strecurati pe usa din dos in CL, dupa ce ati esuat in alte ocazii ?? :angry: :angry:

Sevilla86
3rd May 2007, 15:24
Hai ma ca prea o lungim... important e ca: s-a facut dreptate! Alte comentarii sunt de prisos. :D

danpuric78
3rd May 2007, 15:26
Hai ma ca prea o lungim... important e ca: s-a facut dreptate! Alte comentarii sunt de prisos. :D

Dreptate? Pentru cine. Sunbuectul asta e interesant doar pentru stelisti. Pe ei ii freaca, Liga Campionilor.
Au si ei ceva cu ce sa se laude, ca in rest.
Cat despre capii de serie, astea sunt regulile UEFA. BUne sau rele, astea sunt si n-avem ce face.

Aurel.D
3rd May 2007, 15:26
danpuric,
lasa-i si pe ei sa se simta fericiti ca asta si infrangerea cu Tottenham sunt singurele lor momente de bucurie intr-un sezon in care Dinamo a maturat cu ei pe jos si a batut recorduri greu de egalat!! /hello :ok:

Vladek,
daca te faci ca ai uitat, iti aduc aminte ca numai aroganta unora ca mimi stoica si bECALI i-a facut pe adversarii din campionat sa le doreasca raul in momentele de care amintesti. Eu am repetat de cateva ori ca nu pot sa tin cu steaua indiferent de competitie, moment, etc.....Ce este rau in asta?
Dar nu mai continui ca nu are rost...crezi ce vrei.

PS: Ce treaba are "obrazul" meu cu lautarii lui Borcea si strigatele din strada?? :o:

Vladek
3rd May 2007, 16:03
Vladek,
daca te faci ca ai uitat, iti aduc aminte ca numai aroganta unora ca mimi stoica si bECALI i-a facut pe adversarii din campionat sa le doreasca raul in momentele de care amintesti. Eu am repetat de cateva ori ca nu pot sa tin cu steaua indiferent de competitie, moment, etc.....Ce este rau in asta?


E o mare diferenta intre "nu pot sa tin" si "da Doamne sa piarda Steaua, sa moara Becali si toti stelistii". Tin minte ca mataluta ti-ai pus anul trecut dupa ce a pierdut Steaua semifinala un avatar frumos cu Maccarone. Pe ala nu-l vedeau sigur nici Becali nici MM. Care era rostul atunci ? Iar in privinta "arogantei", vezi ca nici Borcica (care voia alte echipe, poftim, a primit ce si-a dorit) nici restul baietilor din groapa nu sunt cu nimic mai prejos decat Stoica sau Becali. In retur ne-ati batut cinstit, nimic de zis. Dar ati avut tupeul sa spuneti ca arbitrajul lui Porcodean a fost corect in tur ... no comment.

Apopo : pe mine unul ma doare fix in cot daca Dinamo ajunge sezonul viitor in grupele CL ori ba. Nu cred in tampenia aia cu "doar Steaua poate sa joace" nici o secunda. A fost un concurs de imprejurari care pana la urma a facut ca deocamdata Steaua sa fie singura echipa romaneasca din grupe. Mai devreme sau mai tarziu o sa ajunga si altii, e doar o chestiune de timp.



PS: Ce treaba are "obrazul" meu cu lautarii lui Borcea si strigatele din strada?? :o:

Are, fiindca te apuci sa tii lectii de morala.

krydo
3rd May 2007, 16:37
Las k macar daca va cadea in urna cu unseeded teams se poate lauda si Dinamo ca este cea mai tare echipa de acolo. Ar fi echipa de care s-ar teme cel mai tare Arsenal, Rangers, Celtic, Real...:D

Leo
3rd May 2007, 16:42
strofa 2
PE PASUNEA CU MIORI
AVEAU CASA DOUA CIORI
VINE CAINELE SI SPUNE
VOI JUCATI IN TURUL DOI ?

Aurel.D
3rd May 2007, 16:52
"Tin minte ca mataluta ti-ai pus anul trecut dupa ce a pierdut Steaua semifinala un avatar frumos cu Maccaron"e

Da, l-am pus pt. a le face in ciuda unora dintre utilizatorii stelisti care nu-si mai incapeau in piele de ingamfare.....

Tot nu m-ai lamurit la faza cu obrazul......incurci borcanele.


Fata de urletele copiate de voi de prin filme,noi l-am compus imediat.Cam dupa 30 de min din prima repriza ;)
Acum daca va calificati in dauna unei echipe mari din Europa,le veti inchide gura tuturor.
Oricum nu aveti nimic de pierdut.Poate cativa actionari.Da` vine Netoiu in locul lor si se rezolva treaba ;)

:happy "marsh" este "compus" imediat??

bECALI le zice stelistilor luptatori dar au adoptat un cantec de domnisoare, cu nume incurajator, Maria :D
Noi, desi nu ne-am autodenumit "luptatori, osteni", etc, am adoptat un fragment dintr-un film inspirat din fapte reale petrecute in istoria antica, despre lupta, eroism si sacrificiu pana la moarte pt. o anume cauza.
Acel strigat, insufla curaj, o anume "rautate", este un indemn la lupta si eroism pana dincolo de limite.
Noi nu ne-am autodenumit luptatori, ci am preluat strigatul de lupta al spartanilor care nu erau orice fel de luptatori...:D ci erau etalon in materie!!
Se completeaza foarte bine cu "rautatea" de la care ne vine denumirea de cainii rosii! :ok:

In rest..ce sa zic de "marsh-ul" vostru care m-a dat pe spate..:happy

Doctor_Satan
3rd May 2007, 17:02
Am votat ca da, dar oricum pierde!

krydo
3rd May 2007, 21:14
strofa 2
PE PASUNEA CU MIORI
AVEAU CASA DOUA CIORI
VINE CAINELE SI SPUNE
VOI JUCATI IN TURUL DOI ?

O fi jucand Steaua in turul 2, dar totusi acolo va fi cap de serie si va avea un adversar modest (gen Gorica...anul trecut). Deci sigur se va califica in turul 3 unde gratie coeficientului care este in jur de 55, va fi 100% favorita. Asa ca degeaba faceti misto voi ca Steaua intra in turul 2 si Dinamo din turul 3 daca Dinamo nu e favorita...
Sincer mi-as dori sa le vad pe ambele in grupe ca doar sunt echipe romanesti. Poate are si Dinamo noroc sa prinda un adversar gen Anderlecht, Levski, Besiktas sau Sparta Praha care zic eu ca nu sunt cu nimic mai buni decat Dinamo. Oricum sper sa aiba ambele cat mai mult noroc la tragerea la sorti!:ok:

NEAGA
4th May 2007, 00:00
sa uram dinamo pana la sange!!!!! sa moara toti suporterii lor la propiu...va urasc ..sa muriti cu totii in frunte cu borcea

Balaci
4th May 2007, 01:07
NEAGA,trateaza-te omule...:(

Adi Da Samraj
4th May 2007, 01:19
dati-i omului o drujba :lol:

Adi Da Samraj
4th May 2007, 01:46
sa uram dinamo pana la sange!!!!! sa moara toti suporterii lor la propiu...va urasc ..sa muriti cu totii in frunte cu borcea

:ban: :ban: :ban: :lol:

ReDog 4ever
4th May 2007, 17:20
sa uram dinamo pana la sange!!!!! sa moara toti suporterii lor la propiu...va urasc ..sa muriti cu totii in frunte cu borcea

il putem clasifica UN FRUSTRAT.....Paste fericit!!!

NEAGA
4th May 2007, 18:59
hai steaua...te iubesc

Cappone
4th May 2007, 19:40
steaua nu se va califica nici ea in grupe,deoarece la valoarea ei,orice echipa de la lens in sus o va zdrobi in turul 3!
si cu putin noroc pierde si in turul 2!!!
BAFTA ADVERSARILOR stelei in champions league!!!!!

TYPI-STIINTA
4th May 2007, 21:23
steaua nu se va califica nici ea in grupe,deoarece la valoarea ei,orice echipa de la lens in sus o va zdrobi in turul 3!
si cu putin noroc pierde si in turul 2!!!
BAFTA ADVERSARILOR stelei in champions league!!!!!

dar intrebarea este: oare va ajunge steaua pe 2 ca sa joace macar in turul 2 preliminar al UCL? :D

Sevilla86
4th May 2007, 21:34
Nume mari în turul trei

Ghinion Dinamo are sanse mici sa intre în prima urna valorica în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Pentru a accede în grupe, "câinii" ar putea întâlni Liverpool sau AC Milan.

Pe lânga o posibila confruntare cu AC Milan sau FC Liverpool, dinamovistii se pot duela pentru un loc în grupele Ligii si cu Arsenal, Real Madrid sau Valencia.

Cum multe din conditiile care ar face ca Dinamo sa fie cap de serie sunt greu de realizat, Mircea Rednic & Co. trebuie sa se gândeasca serios la un adversar dificil în tentativa patrunderii în cea mai importanta competitie intercluburi a Europei. Daca Steaua a reusit s-o aduca la Bucuresti pe Real Madrid în faza grupelor, "câinii" o pot face înca din turul trei preliminar. "Galacticii" vor veni la Bucuresti daca nu vor ocupa unul din primele doua locuri în clasamentul din Spania. Acelasi lucru se va întâmpla si cu Valencia, Werder Bremen sau Arsenal, daca cele trei se vor clasa sub locul doi.

Din barajul pentru Liga Campionilor disputat în Olanda, Ajax Amsterdam sau AZ Alkmaar ar putea sa-i fie adversare echipei bucurestene, care se poate confrunta însa si cu Celtic Glasgow din Scotia sau Bordeaux, Marseille ori Lens din Franta. Lazio Roma, Anderlecht sau Benfica Lisabona, ultima echipa întâlnita în acest an în Cupa UEFA, ar mai putea fi adversare destul de greu de depasit de Dinamo. Exista si câteva solutii accesibile, precum Glasgow Rangers, Sahtior, Besiktas, Dinamo Kiev sau Levski Sofia, echipe mai slab cotate în fotbalul continental, dar pe care, la fel ca si pe Dinamo, vraja Ligii Campionilor le va face sa dea totul pe teren.


Conducerea dinamovista urmareste, in continuare, piata bulgara pentru transferuri care sa intareasca lotul echipei bucurestene, in vederea dublei dificile din turul 3 preliminar. Astfel, clubul din Soseaua Stefan cel Mare este interesat de doi dintre jucatorii campioanei Bulgariei, Levski Sofia, Zivko Milanov si Eli Zizov, au declarat pentru Mediafax surse apropiate gruparii dinamoviste.

Zivko Milanov are 23 de ani, joaca pe postul de fundas dreapta si a evoluat in acest sezon in 19 partide pentru Levski, marcand un gol si primind doua cartonase galbene. Milanov a fost prezent in toate cele opt partide desfasurate de gruparea bulgara in Liga Campionilor.

Cel de-al doilea jucator aflat in vizorul dinamovistilor, Eli Zizov, este un mijlocas israelian, care s-a aflat la inceputul acestui sezon in vederile clubului englez, Chelsea Londra.

prosport.ro

:happy Dinamo se intareste pt superechipele pe care le poate intalni, cu jucatori de la Levski, echipa care nu a castigat nici un punct in Grupe si care a avut un golaveraj de 1-17 :happy

dede
4th May 2007, 21:37
cel putin aia au jucat acolo :happy au experienta... :lol:

Universal
4th May 2007, 21:41
Haideti,nu fiti rai,dati-i macar o sansa, poate va reusi sa se califice...desi ma cam indoiesc..

ReDog 4ever
4th May 2007, 21:49
prosport.ro

:happy Dinamo se intareste pt superechipele pe care le poate intalni, cu jucatori de la Levski, echipa care nu a castigat nici un punct in Grupe si care a avut un golaveraj de 1-17 :happy

hahaaha cine vorbeste de transferuri, domnii cu saban, croitoru, carlos, andrey si elton

macar transferurile noastre au dat roade, la voi andrey, elton si croitoru fac tusa :happy :happy :happy :happy

YoYoyOi
4th May 2007, 21:53
lasa ca alearga Fernandes de mananca pamantul, sau cei 10 care au tras prin Groapa in iarna pt o noapte....

singurul vostru transfer bun e Lobont, restul....pauza

Sevilla86
4th May 2007, 22:00
hahaaha cine vorbeste de transferuri, domnii cu saban, croitoru, carlos, andrey si elton

macar transferurile noastre au dat roade, la voi andrey, elton si croitoru fac tusa

Spui numai transferurile ratate? Ar mai fi un Badea, Thereau care au fost transferuri reusite. Pe langa asta Steaua in toamna avea deja un lot format din jucatori care realizasera deja performante unice in fotbalul romanesc, jucatori care jucasera deja zeci de meciuri in Europa. Acum in urma atator accidentari este nevoie de transferuri, dar la momentul respectiv nu era nevoie.
In schimb la Dinamo este nevoie neaparata de cateva transferuri. Jucatorii de acum s-au dovedit neputinciosi de cate ori au intalnit vreo echipa mai de Doamne-ajuta... Benfica si Tottenham s-au distrat cu Dinamo, iar in Champions League echipele sunt mult mai puternice.

PS: Croitoru a inceput sa joace iar Elton o sa vedeti ca o sa ramana la Steaua si o sa joace meci de meci. Ar mai fi Andrey care pleaca din vara.

Luis Garcia10
4th May 2007, 22:01
Yoyo??? :o: Nu crezi in copiii minunati ai lu` DOMN PROFESOR REDNIC?? ( vorba lu` Turcu ) :happy :happy :lol:

Adi Da Samraj
4th May 2007, 22:09
:ban: :ban: :ban: :lol:

NEAGA Banned am spus-o :P

YoYoyOi
4th May 2007, 22:17
Yoyo??? :o: Nu crezi in copiii minunati ai lu` DOMN PROFESOR REDNIC?? ( vorba lu` Turcu ) :happy :happy :lol:

pai nici nu ai in cine sa ai incredere.....
Si din vara cam tot ce era mai rasarit pe acolo isi va gasi alta echipa si ... BUM :o:

dede
4th May 2007, 22:20
pai daca nu s-au calificat direct in grupe, ce sa faca si ei? :o: :happy

Luis Garcia10
4th May 2007, 22:54
Construieste DOMN PROFESOR iara..e ANTRENOR MARE DOMN PROFESOR! :happy :happy :happy :lol: :ras-plans: :ras-plans:

Universal
4th May 2007, 22:59
Antreanti-va frumos pt UEfa Champions League :) Sa speram ca nu ramane doar cu antrenamentul anul acesta, ca in ultimii 7...de cand tot promit...

krydo
5th May 2007, 00:16
Da, ar fi mare pacat sa nu intre acum in liga Dinamo. Mai un an doi ce mai pot duce greul din atac Niculescu si Danciulescu, ca totusi la un atacant varsta chiar conteaza (nu merge cu jucatori gen Maldini :D). Dupa aceea e greu de crezut ca "domn profesor" va mai gasi un cuplu atat de stabil si de eficient in atac...

Sevilla86
5th May 2007, 09:06
Lasa ca Danciulescu nu e asa mare jucator, iar Niculescu, cat a fost Ganea la Dinamo, era mai mult rezerva... asa ca nici unul din ei nu e indispensabil mai ales ca Dinamo cauta sa transfere superjucatori din Bulgaria :D o sa fie concurenta mare pe posturi.

ducus
5th May 2007, 09:25
Lasa ca Danciulescu nu e asa mare jucator, iar Niculescu, cat a fost Ganea la Dinamo, era mai mult rezerva... asa ca nici unul din ei nu e indispensabil mai ales ca Dinamo cauta sa transfere superjucatori din Bulgaria :D o sa fie concurenta mare pe posturi.
Din cate vad pe site-ul lui Bert se spune ca pentru tragerea la sorti a turului III, cele 32 de echipe vor fi impartite in 2 urne: seeded si unseeded, deci nu in ceva de genul 4 urne x 8 echipe ca sa zici ca MU ar fi in prima urna iar Dinamo in ultima. Nu, fiecare echipa din "seeded" va juca contra uneia din "unseeded", urmand ca daca se va califica cea din "unseeded", sa-i ia coeficientul celei "seeded" pentru tragerea la sorti a grupelor. Asa e , sau gresesc? Lamuriti-ma voi daca Bert are sau nu dreptate.

Sevilla86
5th May 2007, 09:31
Da, echipele sunt impartite in doua urne: capi de serie si echipele care nu sunt cap de serie. Chestia cu 4 urne a cate 8 echipe e in Grupele Champions League.
Dar nu e adevarata partea cu "daca se va califica cea din unseeded, sa-i ia coeficientul celei "seeded" pentru tragerea la sorti a grupelor". Iti dau un exemplu concret: Copenhaga sezonul asta a eliminat pe Ajax in Turul III, dar tot a fost in ultima urna la extragerea Grupelor Champions League.

ducus
5th May 2007, 10:37
Dar nu e adevarata partea cu "daca se va califica cea din unseeded, sa-i ia coeficientul celei "seeded" pentru tragerea la sorti a grupelor". Iti dau un exemplu concret: Copenhaga sezonul asta a eliminat pe Ajax in Turul III, dar tot a fost in ultima urna la extragerea Grupelor Champions League.

Daca esti un pic atent vezi ca aceasta regula nu se mai aplica si la tragerea la sorti pentru grupe, ci doar pana-n turul III, fiindca la data tragerii pentru turul III nu sunt cunoscute inca rezultatele turului II.
Deci, concret: daca esti in "unseeded" in tururile I si II preliminare si castigi contra unei echipe din "seeded" ii iei coeficientul. Copenhaga a fost in turul II in grupa "seeded" deci chiar daca a castigat n-a mai luat coeficientul echipei adverse.

dede
5th May 2007, 11:52
Din cate vad pe site-ul lui Bert se spune ca pentru tragerea la sorti a turului III, cele 32 de echipe vor fi impartite in 2 urne: seeded si unseeded, deci nu in ceva de genul 4 urne x 8 echipe ca sa zici ca MU ar fi in prima urna iar Dinamo in ultima. Nu, fiecare echipa din "seeded" va juca contra uneia din "unseeded", urmand ca daca se va califica cea din "unseeded", sa-i ia coeficientul celei "seeded" pentru tragerea la sorti a grupelor. Asa e , sau gresesc? Lamuriti-ma voi daca Bert are sau nu dreptate.
daca, de exemplu, dinamo se califica in grupe, nu va lua coeficientul echipei care era cap de serie... dinamo va ramane tot in ultima urna...
pt tragerea la sorti a grupelor nu se tine cont daca o echipa a fost "seeded" sau "unseeded"... adica echipa care nu a fost cap de serie nu va lua locul celeilalte... echipele vor fi impartite in urne in functie de coef fiecareia...

Sevilla86
5th May 2007, 12:11
urmand ca daca se va califica cea din "unseeded", sa-i ia coeficientul celei "seeded" pentru tragerea la sorti a grupelor


Daca esti un pic atent vezi ca aceasta regula nu se mai aplica si la tragerea la sorti pentru grupe, ci doar pana-n turul III, fiindca la data tragerii pentru turul III nu sunt cunoscute inca rezultatele turului II.


Acum am inteles ce ai vrut sa spui... vorbeai despre echipele calificate din Turul II in Turul III, dar in primul post ai spus "ia coeficientul celei seeded pentru "tragerea la sorti a grupelor" dar din al doilea post inteleg ca te refereai la altceva. In nici un caz o echipa nu intra in Grupe cu coeficientul echipei pe care a eliminat-o, dar din Turul II in Turul III, avand in vedere ca partidele se stabilesc inainte de incheierea Turului II, se poate sa fie asa. Nu stiu sigur.

Luis Garcia10
5th May 2007, 13:55
El zice ca daca esti "unseeded" in turul 2 si bati o echipa ca Levski de exemplu..joci tot cu o echipa "unseeded" fiindca tragerea la sorti pt turul 3 e inaintea disputarii turului doi! Asa ca de exemplu...Levski - Gorica..si se trage invingatoarea cu Debrecen din Ungaria...Gorica poate sa profite de statutul lui Levski de cap de serie si sa se infrunte o echipa unseeded in turul 3 ;)

Celso
5th May 2007, 14:12
Da, ar fi mare pacat sa nu intre acum in liga Dinamo. Mai un an doi ce mai pot duce greul din atac Niculescu si Danciulescu, ca totusi la un atacant varsta chiar conteaza (nu merge cu jucatori gen Maldini :D). Dupa aceea e greu de crezut ca "domn profesor" va mai gasi un cuplu atat de stabil si de eficient in atac...

stai fara grija, avem cel mai bun atac din Liga I de prin 2000 incoace si o sa il avem in continuare! viitorul suna bine...Forza Liviu Ganea:yeah:

Kainsashiki
6th May 2007, 14:33
Vor fi cap de serie?

CALCULE "Câinii" pot evita întâlnirea cu unul dintre granzii Europei daca nu vor accede direct în grupele celei mai puternice competitii intercluburi.

Dinamo e foarte aproape de o participare, în premiera, în grupele Ligii Campionilor.

O calificare directa în faza grupelor i-ar scuti pe "câinii rosii" de emotiile unui tur preliminar. Acest lucru se poate realiza în cazul în care cea mai tare competitie intercluburi din Europa va fi câstigata de un club care se va clasa în campionatul national al tarii respective pe o pozitie care sa-i permita accesul direct în grupele Ligii, în sezonul viitor.

Totusi, daca aceasta situatie nu va aparea, iar câstigatoarea din acest an a Ligii va fi o echipa precum AC Milan sau Liverpool, dinamovistii vor intra în turul 3 preliminar. Drumul spre grupele Ligii se va îngreuna considerabil, mai ales daca ros-albii nu vor intra în urna capilor de serie. Insa, dupa o analiza atenta a clasamentului coeficientilor din ultimii 5 ani, reiese ca sansele "câinilor" de a fi plasati în aceasta urna nu sunt deloc de neglijat. Astfel, în momentul de fata, cu un punctaj de 34.255, Dinamo se plaseaza pe pozitia a 73-a în ierarhia prezentata alaturat. Pentru editia 2007-2008 a Ligii Campionilor, stabilirea capilor de serie în tururile preliminare se va face tinând cont de acest clasament, luându-se în calcul doar formatiile care obtin dreptul de a participa în C1 în urma locului ocupat în aceasta editie a campionatelor nationale.

Pentru ca bucurestenii sa beneficieze de statutul de cap de serie în ultimul tur preliminar al Ligii, este necesar ca Dinamo sa fie, din punct de vedere al coeficientilor, în primele 32 de echipe calificate pentru editia 2007-2008 a Ligii. Asta înseamna ca Dinamo are nevoie ca 41 de echipe mai bine clasate sa nu obtina accesul în Liga Campionilor pentru sezonul viitor. In aceasta situatie se afla în acest moment 36 de cluburi (eliminate sau cu sanse doar teoretice de a prinde viitoarea editie a Ligii Campionilor). De aici, rezulta faptul ca Dinamo mai are de recuperat doar 5 pozitii, "câinii" putând deveni capi de serie daca macar cinci dintre cele opt variante de mai jos s-ar îndeplini.

CE AR TREBUI SA SE INTAMPLE CA DINAMO SA FIE CAP DE SERIE In turul 3 preliminar

In România

CFR Cluj sa obtina locul 2 si participarea în Liga Campionilor. Cu 10 etape înainte de finalul sezonului, formatia din Gruia are doua puncte avans fata de Steaua si cinci fata de Rapid. In acest mod, atât gruparea din Ghencea, cât si cea din Giulesti, actualmente aflate înaintea dinamovistilor în clasamentul UEFA, nu vor participa în editia viitoare a Ligii Campionilor. Astfel, echipa din Soseaua Stefan cel Mare se poate considera o sustinatoare a ardelenilor în batalia pentru locul 2 si pentru Liga Campionilor.

In Turcia

Besiktas sa nu termine pe primele doua locuri, care trimit în Champions League. Dupa 26 de etape, Besiktas si Galatasaray se afla la egalitate pe locul secund, cu 45 de puncte ("vulturii" de la Besiktas au un joc mai putin disputat), la noua "lungimi" de liderul Fenerbahce. Cu Fener aproape campioana, Besiktas si Galata se vor lupta pâna în ultima etapa pentru pozitia secunda în clasament, disputa în care se poate implica si formatia situata momentan pe locul 4, Kayserispor.

In Cehia

Sparta Praga sa rateze prezenta în Liga Campionilor. Cehii au doua locuri în cea mai importanta competitie intercluburi. In acest moment Sparta este pe locul 2 în campionat, având trei puncte avans fata de locul 3, ocupat de Slovan Liberec, fiind cu un punct în spatele liderului Slavia Praga. Avantajul lui Sparta Praga poate fi faptul ca va disputa meciurile directe cu Slovan Liberec si Slavia Praga pe teren propriu.

In Franta

Toulouse, grupare aflata în spatele lui Dinamo în ierarhia UEFA, are sanse mari de a încheia întrecerea interna pe o pozitie de Champions League. Francezii, cu Lyon virtual campioana, vor mai trimite alte doua formatii în Liga. Astfel, o eventuala clasare a celor din Toulouse pe locurile 2 sau 3 va fi favorabila dinamovistilor. Dupa 30 de etape, Toulouse (46 de puncte) se afla pe locul 3, la egalitate de puncte cu Sochaux si la 3 puncte distanta de Lens, ocupanta pozitiei secunde.

In Spania

O situatie asemanatoare cu cea din Franta poate aparea în cazul în care Atletico Madrid (44 puncte) va ocupa un loc de Liga Campionilor (1-4) în dauna unor echipe precum Valencia sau Real Madrid. In Primera Division, cu zece runde înainte de final, Atletico are de recuperat 6 puncte fata de Valencia si 7 fata de concitadinii de la Real. Greu de crezut, dar pretentii de Liga Campionilor au si formatii precum Santander (43 puncte) sau Huelva (42 puncte).

In Bulgaria

Levski Sofia sa piarda campionatul si, implicit, dreptul de a se alinia la startul Ligii Campionilor. Lupta pentru titlu în tara de la sud de Dunare se da între Levski si TSKA. Diferenta dintre cele doua echipe este în acest moment de doar 3 puncte în favoarea lui Levski, cu 10 etape ramase de disputat. Meciul direct TSKA - Levski este programat pentru 7 aprilie, pe terenul echipei românilor Petre, Trica si Alexandru Piturca.

In Olanda

Twente Enschede, surpriza sezonului 2006-2007, sa câstige play-off-ul pentru ocuparea celei de-a doua pozitii de Liga Campionilor, tinând cont ca Ajax sau PSV duc o lupta în doi pentru titlul de campioana. In Olanda, echipele clasate pe locurile 2-5 sustin un play-off care va trimite un club în Liga Campionilor. Cu patru etape înainte de terminarea sezonului regulat, Twente e pe locul 4, cu noua puncte în spatele liderului PSV, dar cu alte noua puncte în fata lui Feyenoord.

In Belgia

In tara cu doua locuri rezervate în preliminariile viitoarei editii a Ligii Campionilor ar trebui ca Anderlecht, actualmente pe locul 2 (la un punct de Genk), sa fie ajunsa din urma de Standard Liege (locul 3, cu 6 puncte mai putin). Astfel, cu Anderlecht pe locul 3, Dinamo ar avea o sansa în plus de a fi cap de serie în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. Anderlecht si Standard Liege se vor întâlni în meci direct chiar etapa viitoare, la Bruxelles, pe 6 aprilie.

Cam multe necunoscute in ecuatia asta :groggy:

in momentul asta:

1. in romania - cfr este pe doi, e bine pt dinamo

2. in turcia - cu trei etape inainte de final, besiktas e
pe 2 si are patru puncte avans, dar galata are un meci mai putin. nefavorabil pt dinamo

3. in cehia - sparta e pe primul loc cu patru etape inainte de final, are patru puncte avans fata de locul ce o trimite in uefa, dar ocupanta locului trei are un meci mai putin, nefavorabil pt dinamo

4. in franta - toulouse e pe locul 6 cu 3 etape inainte de final, la patru puncte de locul 3, nefavorabil pt dinamo.

5. in spania - atletico madrid e la opt puncte de locul de cl - nefavorabil pt dinamo

6. in bulgaria - cu trei etape inainte de final, levski are patru puncte avans de locul doi, nevaforabil pt dinamo

7. in belgia - anderlecht are 11 puncte avans fata de locul 3 - nefavorabil pt dinamo

8. in olanda - pe 9 mai incepe un playoff unde vor juca alkmaar, ajax, twente si hereenven. doar twente tre sa castige ca sa fie favorabil pt dinamo.

Sorin Blaj
6th May 2007, 14:39
Trebuie sa se indeplineasca 5 din 8 conditii, ca Dinamo sa fie cap de serie.

Slabe sanse.

Celso
6th May 2007, 15:03
cine stie echipe care le poti intalni daca esti cap de serie?:o: ..inca odata...daca esti!!

Lordul
6th May 2007, 19:09
Daca esti cap de serie eviti Milan ,Real Madrid,Liverpool ,Lazio ,Valencia /Zaragosa(lupta e stransa) ,Toulose

Celso
6th May 2007, 20:56
ce Toulouse mah ca aia is pe 5 sau 6:D ...nu ma refeream la ce eviti , aia stiu/// doar sa stiu ce echipe sunt in turul 1 si 2

Lordul
6th May 2007, 20:59
nu stiu asta

ducus
11th May 2007, 07:09
Feyenoord ca si scoasa din Cupa UEFA! Echipa eliminata anul trecut din competitie datorita huliganismelor galeriei, a pierdut cu 2-1 in fata FC Groningen. Singura sansa a echipei din Rotterdam de a mai continua jocurile din playoff este sa invinga in meciul retur de duminica.

ducus
11th May 2007, 09:35
Ce parere aveti de participarea a 4 echipe grecesti in turul I UEFA? Eu zic ca daca ajungem acolo, avem sanse sa evitam cel putin 3 din aceste echipe, fiindca Panionios, de exemplu ocupa locul 128 cu 16 puncte, deci cel mai probabil va fi in ultima urna.
E o situatie inedita, totusi! Echipa de pe locul 13, AE Larisa care se zbate in ultima etapa sa evite retrogradarea, sa ajunga direct in turul I! Sa fie oare mai buna decat Ceahlaul? Nu cred...

SAMM
11th May 2007, 10:05
Daca esti cap de serie eviti Milan ,Real Madrid,Liverpool ,Lazio ,Valencia /Zaragosa(lupta e stransa) ,Toulose

fara Toulouse, dar ia in calcul si Arsenal, Ajax

Eu personal vreau sa vad pe Arsenal la Bucuresti, fie in turul 3 cu dinamo fie in grupe cu Steaua, vreau sa-l vad pe viu pe Henry :D

ducus
11th May 2007, 11:00
Acum am inteles ce ai vrut sa spui... vorbeai despre echipele calificate din Turul II in Turul III, dar in primul post ai spus "ia coeficientul celei seeded pentru "tragerea la sorti a grupelor" dar din al doilea post inteleg ca te refereai la altceva. In nici un caz o echipa nu intra in Grupe cu coeficientul echipei pe care a eliminat-o, dar din Turul II in Turul III, avand in vedere ca partidele se stabilesc inainte de incheierea Turului II, se poate sa fie asa. Nu stiu sigur.
Aici iar e de comentat cu tragerea la sorti pentru tururile II si III preliminare. Echipele "unseeded" din turul II care se califica in turul III preiau coeficientul adversarului pentru runda urmatoare. Si zice ca aceasta regula se aplica fiindca la data tragerii la sorti pentru turul III nu se cunosc rezultatele din turul II. Aici m-a bagat in ceata! Pai din moment ce nu se cunosc rezultatele si nu stii cine va invinge din "unseeded" si DACA va invinge, cum poti sa iei coeficientul echipei adverse, daca meciurile nu s-au incheiat inca?
Ex: joca in turul II Vfb (seeded) cu Galata (unseeded). Tragerea pt turul III se efectueaza inainte sa cunosti rezultatul final. Tu n-ai de unde sa stii daca va castiga Galata, ca sa stabilesti ca-i ia coeficientul lui Vfb si in ce urna valorica va nimeri in urma acestui coeficient. Intelegeti ideea?

Universal
11th May 2007, 15:21
o Sanse.Este clar acest lucru.

Luis Garcia10
11th May 2007, 15:23
Ce discutii aprinse.. :happy Si e asa usor! Nu ia nimeni coef-ul nimanui! Pur si simplu tragerea pt turul 3 se face inaintea disputarii turului 2! Asta da o sansa echipelor mici , care nu sunt cap de serie in turul 2 sa intalneasca o echipa "unseeded" in turul 3, profitand astfel de faptul ca au invins o echipa ce beneficia de statutul de cap de serie in turul urmator!
EX: Steaua - Gorica ..Gorica invingea si putea sa joace cu o echipa unseeded in turul 3 , in cazul asta , Standard Liege :D Dar in niciun caz nu prelua Gorica coef-ul Stelei :P