PDA

View Full Version : Cine va castiga Lo Scudetto 2004/2005?



Catalanul
27th October 2004, 22:55
sa va vad :great: cine credeti ca va deveni campioana in acest sezon :)

Sergio
27th October 2004, 22:59
Dupa cum merge Juve si la ce avans au, va fi greu...dar sper sa recuperam pe parcurs si in meciul direct. :p

BoboCosta
27th October 2004, 23:13
Inter cine ai vrea?

Al Dracu
28th October 2004, 00:13
Juventus! Sau rezervele lui Juventus! :D
Dar n-am inteles ce e cu Il Calcio? Poate Lo Scudetto?

Pancone
28th October 2004, 09:21
Cine a votat Inter ? :happy

OwenSkeet
28th October 2004, 09:23
Juventus castiga!!

Tamy
28th October 2004, 13:29
la felul in care defileaza prin europa si in campionat, nu cred ca o va opri nimeni pe JUVENTUS, poate doar INTER sa o mai impiedice, dar nu cred pentru ca JUVE nu joaca la fel ca VALENCIA la ora actuala :D

Ayrton
28th October 2004, 13:47
Io vreau, in ordine, Milan, apoi Roma sau Inter... insa cred ca Juve il va lua... :( ... din pacate...

FORZA MILAN!!!

Delia
28th October 2004, 13:48
Campionatul e abia la inceput, au trecut doar 8 etape, dupa parerea mea va conta si cat de departe vor ajunge Milan, Inter si Juve in Champions League. E greu sa dai verdicte deja.

Sergio
28th October 2004, 14:12
Pt Juve acum incepe campionatul, cand va intalni si echipe cu pretentii. Pana acum a fost un antrenament cu public. Primul test: deseara cu Roma.

Catalanul
28th October 2004, 14:16
sunt convins ca inter va reveni si va micsora distanta dintre ea si Juve :p
sanse la campionat avem si daca echipa continua sa joace asa cum o face acum sper sa castigam titlul /hello

Edgar
28th October 2004, 15:14
De castigat il va castiga echipa cu cele mai multe puncte la finalul celor 38 de etape (parca atatea sunt). Eu sper sa fie Juventus :ok:

Il Fenomeno
26th November 2004, 19:32
Eu sper sa nu fie Juventus chiar nu merita.As vrea in ordine asta sa se termine campionatul 1 Inter Milano, 2 AS Roma 3 Milan.Juventus daca se poate sa retrogradeze.FORZA INTER!!!

Al Dracu
26th November 2004, 21:19
:happy Specific intertrist! "Tataaaaa! Capra noastra are riie? Sa moara a vecinului 'ra dreacului!"

Cu mentalitatea asta nu va treziti nici in B! Apropo! Pregatiti echipa ca la anul se pare ca o sa aveti nevoie de forte proaspete pentru promovare! :D

gianni
27th November 2004, 11:51
JUVENTUS TORINO !!!!! :yeah:

Il Fenomeno
3rd December 2004, 15:22
In proportie de 70% Juventus, dar chiar nu merita, m-as bucura daca ar castiga Milanul care are o echipa mult mai frumoasa ca a lui Juventus.Juventus castiga numai cu 1-0 si iar 1-0 mai ales in Champions League, o echipa care castiga numai cu acest scor nu ar merita nici un trofeu si sper ca Juventus sa nu castige nimic sezonul asta! :no: FORZA BAYERN!!!FORZA INTER!!!

Delia
3rd December 2004, 15:47
Nu e frumos sa fii invidios, invidia e o boala foarte grava... Juve a demonstrat cu varf si indesat de ce merita sa castige campionatul: este echipa cea mai solida si mai bine organizata... E constanta...Probabil ca daca ar fi fost invers si Milanul era pe primul loc, ai fi tinut cu Juve... :D

Ce importanta are cu cat castiga? E un cliseu, dar... la fotbal castiga echipa care marcheaza cu un gol mai mult decat adversarul . Daca nu castigi mereu la o diferenta de 2-3 goluri nu inseamna ca ai jucat prost sau ca nu meritai sa castigi... Parerea mea....


Juventus castiga numai cu 1-0 si iar 1-0 mai ales in Champions League...

In faza grupelor conteaza doar sa treci mai departe, iar Juve a facut-o cu brio. Sa vedem ce va fi mai departe...

Nu mi se pare c-ar fi castigat mai ales cu 1-0 in campionat: 3-0 in deplasare la Brescia, 2-0 cu Atalanta, 3-0 la Genova cu Samp, 2-0 cu Roma, 3-0 cu Chievo etc. Au inscris 25 de goluri, au primit 6. 10 victorii, 2 egaluri, o infrangere. 32 de puncte. Normal ca as fi vrut sa postez cifrele astea in legatura cu Inter, dar uite ca nu a fost sa fie. :D


...o echipa care castiga numai cu acest scor nu ar merita nici un trofeu....
Inter a castigat o Cupa a Campionilor invingand in finala cu 1-0....

Zebrone
3rd December 2004, 16:37
il fenomeno: care parte a fotbalului nu o pricepi:D
juve va castiga,sper doar sa nu fie prea tare afectati de scandalul cu agricola:yeah:

Delia
3rd December 2004, 18:14
Nu e batut in cuie ca va castiga Juve... oricum, doar Milanul ii mai poate ajunge. :(

Il Fenomeno
3rd December 2004, 20:29
In primul rand Inter stiam eu ca a castigat 2 Cupe a Campionilor, dar ce mai conteaza.Am zis ca Juve castiga in general cu 1-0 si iar 1-0 dar cele castigate cu 3-0 sunt in meciurile cu Brescia Sampdoria etc.echipe mai slabe si sa nu mai zic ca in meciul cu Fiorentina golul egalizator a fost din offside ( iar este favorizata dar este un obicei asta).Nu e chiar asa de buna Juventus cum ziceti voi si chiar daca era AC Milan in fata ca anul trecut nu o sa tin cu Juve si nici n-am tinut.Oricum indiferent cat de frumos ar fi organizata mie nu imi place deloc cum joaca, joaca un fotbal foarte urat(am vazut Juventus-Bayern), asta e parerea mea.AC Milan si chiar Internazionale si multe altele sunt mai bine organizate decat Juve.Eu sper sa nu castige Juventus nici un trofeu fiindca chiar nu merita!Sa nu zici ca ti-au placut meciurile lui Juventus din UCL, fata de celelalte ca Bayern-Ajax 4-0, Real-Roma 4-2, Valencia-Inter 5-1 si multe altele nici nu se compara meciurile lui Juve.FORZAA BAYERN!!!FORZAA INTER!!! :hmm:

Catalanul
3rd December 2004, 20:37
Vezi ca era Valencia 1-5 Inter si nu 5-1 :p... in rest si eu sunt de acord cu tine, nu vreau ca Juventus sa castige mai ales CL, sper ca cineva sa-i elimine in optimi (poate Barça :drak: )

Al Dracu
3rd December 2004, 22:38
Pe unde ma intorc dau tot de fenomene! :D Paiiii, ca daaaaaa, fiindca caci, cum caaaaa si deoareceeeee! Ca unu zeroooooo nu-i trei zeroooo si unu zeroooo ie trei puncteeeeee si io is cam abatuuuuuuuut ca doi doi si unu unu si zero zeroooooo ie doar un puuuunct si sufera Aditza de depresieeeeeee ca nu ia Balonuuuuuuu ca ai lui nu-si mai aminteeeesc de cind n-au mai batut pe cinevaaaaaaa...
Hai sa fiu sincer cu tine: eu sint juventist si nici mie nu-mi place cum joaca Juve! Joaca nashpa! M-am saturat sa ma tot uit la meciuri si sa-i vad cum iau cite trei puncte cu 1-0, unde mai pui ca toate golurile sint ba din offside, ba din aut, ba o baga arbitrul cu mina in poarta! Nu se compara tata cu Inter! Ce partide de mare spectacol! Alea meciuri cu cite 2,4,6 goluri (era sa bag si 3 si 5 dar am uitat decind n-a mai iesit un numar impar de goluri cind joaca Inter), ce reveniri si rasturnari de efect! Inter e the best! Inter arata intregii lumi fotbalul adevarat!
Multumit? :ok:

Delia
3rd December 2004, 22:47
In primul rand Inter stiam eu ca a castigat 2 Cupe a Campionilor, dar ce mai conteaza.

Citeste cu atentie inainte sa ma iei la rost... ma referam strict la a doua cupa a Campionilor, pe care am castigat-o datorita golului lui Jair... Era un exemplu, ce naiba e asa de greu de inteles... Vrei sa-ti postez aici cate Cupe ale Campionilor a castigat Realul la o diferenta de un gol in finala(si doar Real e cea mai titrata din acest punct de vedere)? Eu incercam sa zic doar atat: trofeul e trofeu, nu castigi mereu la 2-3 goluri diferenta... Important e sa castigi...


Am zis ca Juve castiga in general cu 1-0 si iar 1-0 dar cele castigate cu 3-0 sunt in meciurile cu Brescia Sampdoria etc.echipe mai slabe...

Daca astea sunt asa de slabe, noi de ce n-am facut mai multe puncte cu ele? Probabil ca eram ocupati sa jucam frumos....


....si sa nu mai zic ca in meciul cu Fiorentina golul egalizator a fost din offside ( iar este favorizata dar este un obicei asta).
Vezi ca vor veni juventinii si milanistii si or sa-ti scoata ochii cu greselile de arbitraj care au favorizat Interul... daca ti-ai da jos ochelarii de cal, poate le-ai vedea si tu....


Nu e chiar asa de buna Juventus cum ziceti voi...

Pana una alta, sunt pe primul loc si merg mai departe in Liga. Sa nu incepem cu chestii ca "cine e mai bun", "cine merita sa castige" si "cine joaca mai frumos"... Astea sunt ambiguitati, daca e sa fim corecti, ne uitam la clasamente, la meciuri... si incercam sa tragem niste concluzii in mod obiectiv.

Si inca ceva:
-nu are nici o importanta ce meciuri "imi plac" mie; mi-a placut Arsenal-Inter 0-3(bine-am facut ca l-am si inregistrat, aveam eu o presimitire ca nu voi mai prinde un meci asa bun facut de ai mei.... :p ), dar ce folos, ca n-am reusit sa trecem de faza grupelor; mi-a placut si Inter-Roma 3-1, dar iarasi ce folos, ca-n 5 mai am pierdut titlul in ultima etapa... in ziua de azi, fotbalul e mai mult decat poezie; daca tu tii sa ramai cu placutul, treaba ta; eu una, astept ca Interul sa si castige si abia atunci ma pot bucura cu adevarat;
-si eu tin cu Inter, mai glumesc cu juventinii, mai o poanta cu verisorii, dar cand e sa vorbim serios, apoi vorbim serios... ma rog, tu poate chiar crezi ce spui.... :D :D Eu una incerc sa fiu obiectiva.

:cya:

Al Dracu
3rd December 2004, 22:52
Delia, am pregatit pachetul! Sa-mi dai adresa sa-ti trimit fularul cu Juve! :D :drak:

Delia
3rd December 2004, 22:59
Stau destul de bine la capitolul mopuri, carpe de sters praful....
Multumesc oricum de oferta. :p

Al Dracu
3rd December 2004, 23:10
Ai dreptate! Am uitat ca aveti aceleasi cirpe de acum 15 ani! Pastreaza-le ca nu se stie cind poti lua bani grei de pe ele la un anticariat! :D

Delia
3rd December 2004, 23:13
Ma asteptam la replica asta... :headbang:
La fel cum ma si asteptam sa ne iei in suturi la vederea ideilor Fenomenului de mai sus... ma mancau degetele sa-i editez mesajul, doar-doar sa nu ne mai iei la misto. :p Dar nu puteam sa fac asta, la urma urmei omu' are dreptul la o parere.

Sergio
3rd December 2004, 23:15
Dracule, trimite-mi mie fularul daca ai prea multe, ca si asa n-am nici macar un pix cu Juve. :evil:

Al Dracu
3rd December 2004, 23:48
Nu-ti trimit sergio ca tu faci voodoo-uri de-alea cu ele... :D :drak: :D

Sergio
4th December 2004, 00:06
Am incercat si crede-ma ca nu merge... :headbang:

Marquise MGP
29th December 2004, 02:20
juve sper sa castige.
oricum singura ekipa care mai poate spera ceva e milan dar nu cred ca va rezista pana la final.
in ultimii ani finalurile de sezon au fost favorabile lui juventus asa ca numi fac griji .

Zebrone
29th December 2004, 23:16
mai, eu sper sa castige juve, dar campionatul e lung si 4 puncte nu inseamna foarte mult. oricum este si va fi o lupta in doi.

Sergio
30th December 2004, 00:18
Ai dreptate alpi. Campionatul e lung si cand doi se bat de obicei castiga... gata, nu mai zic nimic, va las voua placerea. :p

Gonzo
30th December 2004, 01:17
Milanul e de departe cea mai tare... are sanse la titlu

inter
30th December 2004, 01:18
deci esti si tu de-al verisorilor? ... esti "mancat" (la noi :D:D:D)

ady_azzuro
30th December 2004, 01:20
Bey, cum adica cine va castiga Il Calcio? :D Nu va e clar ca Juventus? :D Ia auzi la ei, se intreaba cine castiga titlul...ce glumeti mai sunteti! :D

inter
30th December 2004, 01:22
se vede ca esti "ruda" cu Al Dracu :D:D

Catalanul
30th December 2004, 01:29
Bey, cum adica cine va castiga Il Calcio? :D Nu va e clar ca Juventus? :D Ia auzi la ei, se intreaba cine castiga titlul...ce glumeti mai sunteti! :D
parca asa ziceai si asta vara de craiova :drak: nu-i nimic, nici juventus nu va lua campionatul :evil:... in cel mai rau caz acesta va fi castigat de Milan :mda: singurul lucru pe care il sper de la gobbi :D este sa ii scoata pe hahalactici din CL :D

ady_azzuro
30th December 2004, 01:33
Mah Catalane, momentan Juve e pe primu loc, asa ca are cele mai mare sanse sa castige. Inter cate egaluri are in sezonu asta? :D Mai multe ca victoriile lui Juve? :D
Al Dracu e 'prietenul' meu de la intern, fratele meu farist cu care vom juca in semifinale! :D

Marquise MGP
30th December 2004, 01:35
titlul va fi partea mai usoara pt juve din cele 2 competitii in care e angajata.
va lua titlul la pas iar pe real ii va spulbera "cu greu" asa ca sasi pastreze ceva energie si pt marele milan a.c. sau pt o eventuala intalnire cu grandioasa barcelona.

Gonzo
30th December 2004, 01:54
il ia categoric milan... cine ma contrazice sa aduca argumente nu vorbe :evil:

inter
30th December 2004, 01:56
ete, Gonzo de asta imi erai? fa-te "frate" cu IlMilan si Cocomic!

Marquise MGP
30th December 2004, 02:06
@gonzo
si tu ma rog ce argumente aduci draga in favoarea milanului.
incepeam sami fac o parere buna despre tine dupa meciul cu vadim din arena da vad ca faci tot posibilul sa ma contrazici

Zebrone
30th December 2004, 22:11
sergio jucausule, vezi ca am inteles ce ai vrut sa spui :mda:
mie imi pare rau ca interul e asa departe de primele locuri, era mai palpitanta o lupta in trei, dar ce sa faci transferurile astea nu dau intotdeauna rezultatele scontate, mai ales primele 600 milioane de $$ nu iti permit sa cumperi ce vrei mereu, nu-i asa? :drak:

alejandro
12th January 2005, 16:17
Cred ca juve,cu toate ca milan vine tare din spate,bine macar ca am scapat de inter:Dde fapt daca stau sa ma gandesc bine nu stiu cand astia au luat ultima data campionatu' :drak:

Al Dracu
12th January 2005, 17:49
Cind in Romania erau in toi pregatirile pentru cel de-al XIV-lea Congres al Partidului... :D

Zebrone
13th January 2005, 16:38
Si vinilul era la mare moda :D

Klax
24th January 2005, 16:13
normal ca Juventus :yeah:

Pancone
31st January 2005, 12:29
dubla lui Bobo tine scudetto inca in lupta :P

alejandro
31st January 2005, 18:55
DA:DHasta la vista baieti!Juve ia campionatu':yeah:

MethoD MaN
1st February 2005, 01:39
Juventus nu mai are nici o sansa sa piarda kmpionatu asta :D S-a asiguat mILAn k asa o sa fie 0-1 :ok: ha ha ha :happy /hello :evil:

Al Dracu
30th April 2005, 15:50
Pina la urma din toate echipele de mai sus la sfirsit se va decide pe 8 mai intre Milan si Juve. Doi negri mititei se luptau sa bata... :D

cyber_goool
30th April 2005, 17:41
Am votat Milan, mai mult sa mai echilibrez un pic balanta voturilor, nu ca as avea vreo preferinta pt. vreuna din ele. S-ar putea sa o ia inainte Juve dupa etapa asta (pt. ca Milan nu cred ca reuseste sa invinga Fiorentina) insa daca mai urmeaza un meci direct intre cele 2, cred ca deabea atunci se va decide campioana

Marquise MGP
30th April 2005, 21:35
eu zic ca se va juca pana in ultima etapa...meciul direct nu are o importanta decisiva...si 3 puncte pot fi recuperate rapid...mai sunt 7 etape si multe se pot intampla.

Al Dracu
30th April 2005, 23:30
Mai sint 5 etape. Iar dupa ce Milan a cistigat la Firenze se pare ca Milan-Juve va deveni decisiv. Apropo de Fiorentina-Milan, cind va spuneam ca De Santis si-a vindut reprezentanta Fiat si si-a deschis Agentie de Publicitate Mediaset va rideatzi la mine! :D

cyber_goool
6th May 2005, 18:17
Nu stiu cat de decisiv va fi, pt. ca sunt sigur ca iese X, asa fac italienii cand e un meci prea important: se apara cat pot de bine in asa fel ca uite sa mai castige :)

Zebrone
7th May 2005, 13:34
hai sa va spun scorul: 0-1, gol Nedved minutul 68 si 47 de secunde :D

radcom
7th May 2005, 13:49
1-pauza, 1-FINAL.Va fi mai ushor decat crede.

irriducibile_01
7th May 2005, 21:42
meci de 1 x 2 . sper sa fie un meci deschis ... sa vad fotbal adevarat ... nu aparari betonate ! totushi o shansa in plus pt. milan (ascendent moral dupa calificarea in finala C.L.)

DaRk_Star
7th May 2005, 23:05
dupa ce la un moment dat a avut un avans ce parea decisiv-vreo 6 puncte-, juventus se vede acum in postura de a pierde titlul daca pierde la milan sau de a juca eventual un baraj pentru lo scudetto...

sansele in acest moment sunt perfect egale la campionat,argumentul ca milan joaca pe teren propriu derbyul neavand relevanta prea mare deoarece in astfel de meciuri nu mai conteaza cine joaca acasa si cine nu (cautati in arhive meciul milan-juventus din aprilie 97,scor 1-6!)...
oricum,daca asta ar conta,sa amintim ca ultimele 3 etape sunt mai usoare in aparenta pentru juventus,deci titlul este 50-50...
personal,sper sa-l castige juve...

Zebrone
8th May 2005, 12:23
desi asa pare indiferent cine castiga azi, titlul nu este jucat.

alejandro
9th May 2005, 17:00
titlul nu este jucat dar juve este foarte aproape sa-l castige dupa meciul de duminica :yeah: milan nu mai are benzina :P

Al Dracu
9th May 2005, 19:37
Ar face o mare greseala care dintre juvetzi ar considera ca s-a terminat batalia pentru scudetto. Milanistii asteapta la coltz!

alejandro
14th May 2005, 15:51
sa astepte,noi trecem in viteza pe langa ei :D

Zebrone
14th May 2005, 17:21
asa ar fi frumos, dar lupta e deschisa
oricum. la Lecce milan joaca fara pirlo, seedorf, nesta. sper ca zeman nu doarme.

khaos1ft
14th May 2005, 19:24
e clar ca juve e avantajata de program(ceea ce nu ma deranjeaza:)),asa ca vom asista probabil la un final fericit ptr vitrina lor (si ptr noi,romanii,daca intra mutu,ceea ce e f posibil,mai ales cu criza asta de atacanti la juve)

DaRk_Star
15th May 2005, 20:51
juve a castigat meciul cu parma de pe teren propriu (2-0,au marcat del piero '6 si ibrahimovici '23) iar milan a facut egal la lecce...
astfel,cu 2 etape inainte de final,avansul torinezilor este de 5 puncte,iar titlul mai poate fi pierdut doar daca juve pierde ambele meciuri ce urmeaza iar milan le castiga pe amandoua...

astfel,juve este castigatoare a campionatului in proportie de 98%..