PDA

View Full Version : Jose Antonio Camacho, selectionerul Romaniei?



iulian
26th October 2004, 23:44
Potrivit unui articol din primul numar al saptamanalului "Fanatik", Anghel Iordanescu isi pregateste de mai mult timp retragerea de la echipa nationala, din cauza faptului ca nu mai suporta stresul si actele de vedetism ale unor componenti ai lotului tricolor. Aceeasi sursa a dezvaluit ca, pus in garda de intentia Generalului, Mircea Sandu cauta deja un inlocuitor. Tehnicianul la care s-ar gandi presedintele FRF ar fi Jose Antonio Camacho, fostul antrenor al Spaniei si al lui Real Madrid.

Catalanul
26th October 2004, 23:48
Camacho :o: prefer pe iordanescu decat pe ex-antrenorul madridului, cel care nu i-a putut imblanzi pe ''galactici'' :D... glumeam :D
Camacho este bun ca si antrenor...parerea mea, dar exista altii multi mai buni care ar putea antrena nationala :mda: de exemplu Piturca :ok:

ADelPiero
27th October 2004, 00:08
:lol: interesant :) oricum, parerea mea, NU are cum sa ajunga la noi :ok:

Humanimal
27th October 2004, 05:24
da de ce ?
Noi nu mai avem antrenori ?!?!?!

petru
27th October 2004, 06:15
asta e un fel de iordanescu al spaniei. scapam de dracu si dam de tac-su. daca cu echipa spaniei plina de jucatori buni n-a reusit sa faca mare lucru, credeti ca o sa faca ceva cu romania?

OwenSkeet
27th October 2004, 08:27
Camacho :) este foarte interesant..dar mai bine decat sa aduca un antrenor strain si care o sa se inteleaga greu cu jucatori mai bine il pune pe Piturca sau sa-l aduca pe Lucescu. Nu cred ca,Camacho o sa faca treaba buna la ECHIPA NATIONALA.

gicu
27th October 2004, 10:05
Potrivit unui articol din primul numar al saptamanalului "Fanatik"...Mircea Sandu cauta deja un inlocuitor. Tehnicianul la care s-ar gandi presedintele FRF ar fi Jose Antonio Camacho, fostul antrenor al Spaniei si al lui Real Madrid. :happy :happy :happy
evident ca trebuia sa vina cu ceva nou, si cum episodul Mutu e aproape de final l-au gasit pe Camacho :o:

giovanni BV
27th October 2004, 11:59
Nu stiu dca lui Camacho i-ar convenii sa vina la cirma Romaniei , desi avem jucatori de valoare , dar situatia prin care trece Iordanescu acuma , o va simti si el , si nu stiu care va fi reactia lui !!! Daca este adevarat ceea ce se zice de venirea lui Camacho , as vrea sa aud replica lui la aceasta oferta , desi sint sigur ca deja el rumega aceasta stire si poate a inceput sa ancheteze umpic situatia !!! Daca nu este fericit acolo unde este , si daca FRF ii ofera mai mult , si ii acorda mai multa libertate la echipa , eu cred ca se poate face mult , mai ales daca jucatorii echipei Nationale vor accepta situatia aceasta !!! Oricum trebuie sa stam in continuare aproape de echipa Nationala a Romaniei , si sa-i sustinem pina la sfirsitul competitiei , in orice conjunctura !!! Hai Romania !!!

scorpiuta
27th October 2004, 16:45
decat Iordanescu mai bine Camachio

fia
27th October 2004, 16:46
ORICINE e mai bun decat Iordanescu...

scorpiuta
27th October 2004, 16:51
nici chiar oricine.De ex,Piturca nu cred ca este mai bun decat IORDANESCU

Catalanul
27th October 2004, 16:53
normal ca nu este mai bun :D CI MULT MAI BUN decat puiu :yeah:

sotostone
27th October 2004, 16:59
Nici eu n-am crezut mult timp pana cand Iordanescu s-a chinuit sa ma convinga ca e mult sub Pitzurca...
E interesant cu Camacho dar cred ca e zvon... oricum ar schimba gandirea fotbalistului convocat la Natzionala daca ar veni
Jose Antonio Camacho a facut parte din echipa Spaniei la El Mundial '86 din Mexic cand a ajuns in sferturi (el shi Butragueno duceau greul Natzionalei Spaniei atunci)
Si juca bine ! eu cred ca ar fi o decizie buna si "inovatoare" dar irealizabila din mai multe puncte de vedere

scorpiuta
27th October 2004, 17:01
mai bine il pune pe ZENga( are un avantaj:stie limba Romana)

Deluxe
27th October 2004, 19:31
Iīm Spanish. I donīt think that news about Camacho are very serious.

NetBeui
28th October 2004, 01:05
Interesant - drept sa spun, totusi cred ca Lucescu are urechea mai aproape de Nationala decat oricine....Ar trebui sa-i dam ocazia sa vina acasa.....

sorinl
28th October 2004, 09:57
camacho ,ca antrenor a dus spania in 2002 pana in sferturi la mondial,si daca nu avea ghinionul de a intalni coreea de sud care "trebuia" sa joace semifinala,nu se stie unde se oprea...
spania 2002 era peste germania 2002,si o finala brazilia -spania nu era ceva imposibil,cu un arbitraj normal.esecul la euro 2004 nu e opera lui camacho,cat despre esecul de la real,nu e vina lui,a stat doar o luna pana s-a lamurit.

Bancaru
28th October 2004, 16:16
Cea mai idioata chestie pe care am auzit-o saptamana asta. Nici mai mult nici mai putin decat Macho Camacho. Nu s-a gasit nici un meltean care sa inhame manjii nesatui de la echipa nationala? Nu cred ca ar fi o treaba buna pentru ca aici e vorba si de diferenta de mentalitate.
Acum ar trebui actionat in aceasta directie. O mana puternica ii poate pune pe drumul cel bun, pentru ca in momentul asta sunt si putin speriati de ce se petrece cu Mutu.
Raman la parerea mea ca Piturca e bun pentru nationala. Are dorinta de a dovedi ca a fost indepartat aiurea si ca mai poate sa arate ceva. Lucescu e praf in ochi. Ce fraier poate sa creada ca vine Lucescu la nationala pe 5 lei? Si p'orma mai e o chestie. Lucescu e las. Chiar daca voi supara pe unii asta e adevarul, sau cel putin cel in care cred eu. Nu va avea curaj sa vina pentru ca omul are ochi. Stie ca nu are cu cine sa incropeasca o nationala competitiva si nu isi mai permite sa-si pateze cartea de vizita.
Eu cred ca daca faza cu Mutu, Neaga si Lobont se intampla sub "conducerea" lui Piti aia trei frecau banca cu brio.

sorinl
28th October 2004, 19:11
piturca nu va veni la nationala,tocmai pentru a nu fi silit sa intre in conflict cu vedetele.episodul cu cei doi cumnati l-a invatat o lectie,aplicata cu brio si la steaua,si anume sa se fereasca de vedete!. o nationala antrenata de piti ar cuprinde jucatori gen paraschiv,badoi,ilyes,caramarin,si asa mai departe.si asta nu o spun ca o desconsiderare a celor enumerati,ci ca o idee.la urma urmei grecii au iesit campioni europeni fara vedete,dar cu o disciplina tactica fantastica.
titi teasca spunea candva ca prefera o bicicleta care merge unui mercedes care sta...
dar ar avea cineva curaj in romania sa scoata pseudo-vedetele din echipa?
eu unul nu cred,sant prea multe interese in joc...

scorpiuta
29th October 2004, 16:01
pai daca vine spaniolul trebuie sa-i bage ihn cont un salariu dublu sau triplu fata de cat castiga generalu :p

Bancaru
29th October 2004, 17:54
Daca Piti a invatat ceva din experientele astea 2, cred ca a invatat nu sa se teama ci sa struneasca vedetele si vedetismele. Raman la parerea ca e un bun antrenor si ar fi cel mai potrivit pentru nationala.
Sau poate un strain ar fi capabil sa-i faca pe astia sa aiba respect. Macar din bun simt...