PDA

View Full Version : Floyd Mayweather vs Shane Mosley, 1 mai 2010



Lucian86
30th January 2010, 21:07
Mosley trebuia sa-l infrunte in seara asta pe Berto dar meciul a fost anulat acum 2 saptamani incat Berto, american de origine haitiana, a fost demoralizat de catastrofa din tara de origine, in care au fost implicate si rude de-ale lui.

Asta a permis la aranjarea unui meci mare intre Mosley si Mayweather care sper sa nu intampine obstacole pana la final (se stie ca in box e posibil orice)

Daca meciul se va face, pentru mine Floyd va mai creste in simpatie si chiar il dau favorit desi va avea un meci extrem de dificil, poate cel mai dificil din intreaga sa cariera

Patriots
2nd February 2010, 14:51
Interesant meciul. Macar avem cu ce ne consola dupa ce nu se mai diputa meciul Mayweather-Pacquiao.

Zabriskie
3rd February 2010, 15:44
Fraud Mayweather at it again http://sports.espn.go.com/espn/blog/index?entryID=4880645&name=rafael_dan

Lucian86
4th February 2010, 08:43
Fraud Mayweather at it again http://sports.espn.go.com/espn/blog/index?entryID=4880645&name=rafael_dan

Floyd a semnat pana la urma

Meciul se va disputa;)

Lucian86
27th April 2010, 12:17
Dupa cum ati vazut probabil, meciul va fi transmis de sport.ro duminica dimineata incepand cu ora 3.00 (cand va incepe gala)

El Pistolero
2nd May 2010, 09:33
a castigat Floyd la puncte.Sa vina Manny!:yeah:

Cristina
2nd May 2010, 10:15
Manny nu sta la discutie cu guralivul ala de Mayweather.;)

Patriots
2nd May 2010, 11:34
Mosley dupa vreo 5-6 runde era obosit. Se vede ca are o varsta. Nici nu ma asteptam sa ii puna prea mari probleme lui Floyd. Acum stim cu totii ce meci trebuie sa urmeze :D Go Floyd :yeah:

TeBat
2nd May 2010, 14:05
Sunt curios care se va trage pe buci de data asta. :rolleyes:

Roddicted
2nd May 2010, 15:29
Mayweather ramane neinvins :yeah:Nu am vazut meciul dar il voi scoate de pe net cat de curand.
Sper ca de data asta nimic sa nu mai impiedice intalnirea cu Manny

Lucian86
2nd May 2010, 18:07
Buna victoria lui Mayweather....Dupa o runda a 2 a in care era sa fie facut knockdown, a revenit cu nonsanlanta in meci si l-a controlat pana la sfarsit.

Speram sa se organizeze meciul acestui secol, Mayweather vs Pacquiao

Sa fie clar; Pacman nu e Mosley: mai tanar, mai rapid, mai agresiv, mai rezistent si in plus este un "southpaw" ceea ce conteaza foarte mult.;)

Sifodias
2nd May 2010, 19:42
Toate cererile aberante ale americanului nu-l pot salva de inima de luptator a lui Manny!Filipinezul il va bate pe american si va demonstra ca palmaresul lui e unul construit mai mult prin birouri(cine a vazut DeLaHoya-Mayweather stie).

Sorin Blaj
2nd May 2010, 20:18
Sifodias. In cazul lui Manny nu mai conteaza controalele antidoping? Asa ca idee.

Altfel, are prima sansa intr-un eventual meci.

Lucian86
2nd May 2010, 22:15
Sifodias. In cazul lui Manny nu mai conteaza controalele antidoping? Asa ca idee.

Floyd cere controale antidoping suplimentare, neprevazute de regulament. Practic nu e obligat sa accepte.

Ce-i drept, controalele antidoping ce se fac in SUA (in special in statul Nevada) in boxul profesionist sunt destul de lejere.

Motivul refuzului lui Pacquiao de-a face aceste controale ar fi ca nu s-ar simti bine dupa preluarea sangelui; Mayweather a impus daca-mi aduc bine aminte vreo 2 teste surpriza in luna premergatoare meciului si unul o zi inainte de meci.
Dupa s-a renuntat la cel dinaintea meciului dar echipa lui Pacquiao a refuzat oricum. De-aici s-au nascut diferite comentarii si suspiciuni.

Chestia asta cu controalele antidoping poate fi o mare problema pentru un acord asupra meciului. Team Mayweather este ferma pe pozitie in timp ce Team Pacquiao, dincolo de suspiciunile de doping, nu vrea sa dea niciun avantaj moral lui Floyd (in box lucrurile asta conteaza si practic decid in mare proportie ezitul meciului).
Cred si sper ca se va ajunge la un compromis avand in vedere ca cifrele asupra acestui meci sunt EXTREM de mari; cand este vorba de bani, se stie ca se face orice.

@sifodias
Ti-am mai zis; Mayweather a castigat clar cu DLH. Nu e doar opinia mea si cea generala in lumea boxului. Tot o opinie generala insa este ca Floyd a pierdut primul meci cu Castillo;

Patriots
3rd May 2010, 14:36
Buna victoria lui Mayweather....Dupa o runda a 2 a in care era sa fie facut knockdown, a revenit cu nonsanlanta in meci si l-a controlat pana la sfarsit.

Speram sa se organizeze meciul acestui secol, Mayweather vs Pacquiao

Sa fie clar; Pacman nu e Mosley: mai tanar, mai rapid, mai agresiv, mai rezistent si in plus este un "southpaw" ceea ce conteaza foarte mult.;)

Total de acord cu tine aici, insa de fiecare data se gasea cate unul inainte de meciurile precedente ale lui Mayweather sa zica asta. Inainte de meci , toti cred ca Mayweather o sa piarda meciul si dupa ce se termina lupta toti spun ca adversarul a fost prea slab si ca urmatorul va fi mai bun si il va invinge pe Floyd. Eu unul deabia astept un meci intre cei doi , ca sa vada lumea de drept si de fapt cine e cel mai bun din lume la aceasta categorie.

Lucian86
3rd May 2010, 15:03
Inainte de meci , toti cred ca Mayweather o sa piarda meciul si dupa ce se termina lupta toti spun ca adversarul a fost prea slab si ca urmatorul va fi mai bun si il va invinge pe Floyd.

Mayweather a fost dat favorit la orice meci disputat de acesta. Cu Mosley 99% din "experti" il dadeau clar castigator pe Floyd la puncte in unanimitate. La fel a fost cu Marquez si Hatton, penultimul si antepenultimul meci a lui Floyd.

Bine, multi au spus ca Floyd va intalni un adversar, Mosley, care dispune de o mare putere in lovituri si ca poate risca un KO. In parte s-a si intamplat in runda a 2 a cand Floyd si-a vazut de-aproape "sfarsitul". Totusi, nimeni se astepta la o vitorie la puncte pentru Mosley.

Repet, Pacman nu e Mosley si nu e ca niciun alt adversar intalnit de Floyd pana acum. Manny NU se va lasa dominat si controlat de Mayweather asa cum au fost multi dintre adversarii americanului. Ori va fi un meci echilibrat ori filipinezul va declansa un veritabil razboi care va avea niste consecinte pentru unul dintre cei doi.
Manny Pacquiao nu va scadea absolut deloc ritmul pana in repriza a 12 a. Asa a facut-o mereu si nu vad motive de ce n-ar face-o si in meciul cu Floyd.
Este o masina de lupta care poate fi oprita intr-un fel sau altul dar nu de una singura.