PDA

View Full Version : Etapa 13: Rapid - CFR Cluj



delaparis
22nd October 2006, 23:34
Duminica, 29.10.2006
Rapid - CFR Cluj (TVR 1) - 20.30

Discuii inainte si dupa meci.

noir_desir
22nd October 2006, 23:54
pronostic 1. Rapidul isi revine, insa bate greu, doar la un gol diferenta. Un 1-0.

WOLF_ULTRAS
23rd October 2006, 00:34
2-2 :p

kain
23rd October 2006, 01:13
1 solist :)

grande
23rd October 2006, 01:16
Sper intr-o victorie clara a noastra !

Andutzu
23rd October 2006, 01:39
X , ca rapid a inceput sa se obisnuiasca cu egalurile... :D

grande
23rd October 2006, 01:40
X , ca rapid a inceput sa se obisnuiasca cu egalurile... :D

din deplasari ;)

BAK
23rd October 2006, 03:46
rapidul are nevoie de puncte..... o reeditare a meciului de sezonul trecut

Lordliv
23rd October 2006, 07:55
cfr cluj insemna dorinel! bate rapid lejer!

Ammadeus
23rd October 2006, 08:39
2-3

m8k
23rd October 2006, 09:05
Avem echipa, avem valoare, avem sperante!!! Trebuie sa facem uitata acel 1-3 din sezonul trecut!!!

resita
23rd October 2006, 09:35
0-0 si razvan va pleca de la rapid. la timisoara :P :P

Cipus
23rd October 2006, 09:58
Nu ar fi prea multe argumente contra pentru o victorie a rapidului, asa cum nu pune probleme Farul Stelei sau Gloria lui Dinamo, asa nici CFR-ul nu-i va pune probleme Rapidului, mai ales acum ca a plecat Dorinel. Deci, un meci amical, 2-1 pentru Rapid ca asa e frumos sa dea si Tilinca un gol ca nu a mai dat de mult

Ammadeus
23rd October 2006, 10:59
Nu ar fi prea multe argumente contra pentru o victorie a rapidului, asa cum nu pune probleme Farul Stelei sau Gloria lui Dinamo, asa nici CFR-ul nu-i va pune probleme Rapidului, mai ales acum ca a plecat Dorinel. Deci, un meci amical, 2-1 pentru Rapid ca asa e frumos sa dea si Tilinca un gol ca nu a mai dat de mult

...dude, batzi campii, mai informeaza-te; rapid cu progenitura pe banca nu poate face performantza, de 1 an tot repet asta si savarina utecista nu il schimba...

Cipus
23rd October 2006, 11:12
Eu cred ca a facut ceva performanta anul trecut in Europa, nu ca as fi un fan Lucescu, dar relatia dintre el si copos s-a rupt de mult, parerea mea ca a gresit ca a ramas, parca tine cu dintii de scaunul de antrenor si asta nu e de bine. Totusi daca ne uitam pe la alte echipe, altul mai bun nu prea gasesti, doar Grigoras e cel mai tare frate, a facut treaba si la Farul si acum si la Otelul. Despre Rapid chiar nu-mi dau seama de ce merge asa prost in campionat, poate ai dreptate si ar trebui ca Lucescu sa plece, dar pe cine sa aduca Copos? ai vreo idee? sa nu spui Grigoras ca nu pleaca el de la Otelul

YoYoyOi
23rd October 2006, 11:17
O sa fie un meci interesant, mia ales daca ne gindim la ultima lor intilnire. :D
Si daca ne gindim ca Rapid are nevoie mare de puncte ca sa urce in clasament, eu cred ca CFR ii va ceda locul. Ca pt Cluj nu prea conteazadaca e pe 3, pe 4 sau pe 5. Nu zic ca va fi blat, dar un pic de aluat tot va fi :D

Sunchase
23rd October 2006, 12:05
acasa nu putem fi invinsi :P

geoavram20
23rd October 2006, 12:57
pronosticul meu este 4-1
poate putin increzator, dar trebuie neaparat un rezultat bun si un joc bun sa ne revenim o data din amorteala:sleep:
si... sa nu mai ratam atat...

JJ
23rd October 2006, 13:34
Pronosticul realist e 0-0, daca nu joaca si Mazilu alaturi de Moldovan. Rapidul nu marcheaza, iar Clujul are antrenor italian, deci autobaza :)
Daca joaca si Moldovan, si Mazilu, batem.

forza_CFR
23rd October 2006, 18:12
x2

m8k
23rd October 2006, 20:12
Numai sa fie un meci pe bune, atunci castigam clar!!! Suntem peste Rapid!!! 1-3 un fel de revansa!

Pepsi-Cola
23rd October 2006, 20:16
Bate Rapidul cu 2-1 insa nu va fi un meci ushor ...!!!

six
23rd October 2006, 22:01
Avem echipa, avem valoare, avem sperante!!! Trebuie sa facem uitata acel 1-3 din sezonul trecut!!!

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: solist 1,parerea mea,vai cata modestie pe tine .....:happy

luciano_1644
23rd October 2006, 22:04
Rapidul bate,altfel Copos se supara rau de tot!CFR are echipa bunicica,dar Rapidul e de neoprit pe teren propriu.

m8k
23rd October 2006, 22:29
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: solist 1,parerea mea,vai cata modestie pe tine .....:happy

Oricit as fi de modest si chiar daca dau gres cu pronosticul meu, nu va fi mai mare rusinea, decit optimismul tau inainte de meciul cu Pandurii!!! Ma gindesc cum de ti-a trecut asa repede???:ras-plans: :ras-plans:

crissis
23rd October 2006, 22:45
CFR cistiga si Copos innebuneste :headbang:
Rapid - CFR 2 :evil: :evil: :evil:

lolo_grupa_c
24th October 2006, 04:54
am mai spus asta dar,o mai fac o data...:cfr contra cfr...=penibilitate

dede
24th October 2006, 11:42
castiga cfr'u din bucuresti...

2-1

pytzy
24th October 2006, 12:23
Nu mai dau nici un pronostic...deja suntem penibili, daca mai pierdem si puncte cu cfr. cluj suntem petarde......

Rossi
24th October 2006, 19:34
Se anunta o partida extrem de interesanta :ok:

meci de 1X2

grande
24th October 2006, 19:53
Se anunta o partida extrem de interesanta :ok:

meci de 1X2

tu personal ce varianta ai prefera ?;)

Liviu
24th October 2006, 19:59
Numai sa fie un meci pe bune, atunci castigam clar!!! Suntem peste Rapid!!! 1-3 un fel de revansa!
Cred că de fapt ruptura dintre Dorinel Munteanu şi conducerea CFR-ului s-a produs la meciul din primăvară...
Rapidul are meci greu , e normal să înceapă să se vadă stilul de joc pe care îl impune Bergodi , normal unul italienesc , pe care-l folosea şi la Naţional .

Pronostic : 0-0 sau 1-0 sau la pariuri sub 2.5 goluri ! :ok:

m8k
24th October 2006, 20:34
Ruptura la care te referi nu cred ca l-a afectat mai tare pe Dorinel, decit pe noi suporterii!!!
Referitor la afirmatia ta de meci cu putine goluri, pot sa spun ca avem un bagaj de goluri marcate pina acum, 27 cele mai multe din liga, si nu trebuie sa cistigam fiecare meci macar cu 3 goluri marcate, sa o facem cu 1-0, dar constant:D

six
24th October 2006, 22:43
Ma gindesc cum de ti-a trecut asa repede???:ras-plans: :ras-plans:pai vin YO in Cluj saptamana viitoare si iti spun sau iti arat ...daca vrei :D

Cipus
24th October 2006, 23:06
Eu raman la parerea ca Rapidul va castiga cu 2-1, desi trece printr-o pasa mai proasta, dar cine nu trece in perioada asta melancolica de toamna printr-o pasa proasta? Steaua e la pamant, Timisoara deja e pe ultimul drum (glumesc putin sa nu ma injurati dragi timisoreni), Argesul, Farul, Nationalul, lista e lunga rau de tot. Numai Dinamo merge ceas deocamdata si Otelul aproape ceas. Asa ca nu fiti suparati isi vor reveni odata cu totii si se va reaprinde lupta

JJ
25th October 2006, 11:04
Daca Steaua e la pamant, Rapidul e deja sub.
Vestea buna e ca reintra Mazilu - daca nu se accidenteaza din nou in cupa.

Ess
25th October 2006, 11:54
pai vin YO in Cluj saptamana viitoare si iti spun sau iti arat ...daca vrei :D

Ai shapca? Daca (n)-ai tot te intreb de ce...
OT: meci de 1X2 daca nu se mangaie iar Copos cu Muresan.
BTW: ala (Copos) cred ca e cu filetu pe stanga.

gheorghe
25th October 2006, 12:03
E timpul sa li se dea o lectie lingailor lui sandu ( Paszkany, Muresan). Locul cheferistilor din gruia este in liga a 2 - a. Abia astept "U" in liga 1. Vedem si noi derbyuri reale nu artificiale. :ok:

m8k
25th October 2006, 12:14
Aici la derby real cred ca nu te-ai referit la Poli Timisoara?! Tocmai tu te-ai gasit sa vorbesti? Cu mare indulgenta pot crede ca u se incadreaza, dar ce aberezi tu niciodata!!!
OT: Vom cistiga 100%, incepem sa fim pe val din nou!!! 1-3, asta doar daca nu vom coopera!!!

Sunchase
25th October 2006, 16:30
Victorie in Giulesti ? m8k de ce nu vrei sa fii realist ? La mai mult de egal nu puteti spera ;)

tuxie
25th October 2006, 18:08
Victorie in Giulesti ? m8k de ce nu vrei sa fii realist ? La mai mult de egal nu puteti spera ;)
Egal e mult. Cred ca bate Rapidul cu 3-1.

Caligula
25th October 2006, 20:52
Meci echilibrat. Rapidu` e pe panta descendenta, CFR-ul isi revine dar joaca totusi in deplasare. X mai curat ca lacrima :).

m8k
25th October 2006, 21:38
Tocmai de aceea sunt optimist ca niciodata ca jucam in deplasare!!! Jucam mai bine in deplasare!!!Adica sper s-o facem si in era Bergodi!!! Oricum cu el antrenor sunt mai increzator in defensiva!!!

Ammadeus
26th October 2006, 05:47
cioarra progenitura o ia la vale, 2-4 si tilinca urca la golgeteri

chinezu
26th October 2006, 11:30
0-2 victorie cfr fara dubii

CFR_Rulz
26th October 2006, 13:27
Castiga CFR cu 0-3 fara mari batai de cap!

pytzy
26th October 2006, 13:29
Eu zic ca castiga Rapid cu 3-1. Acum ramane de vazut ce va fi .

dani3lll
26th October 2006, 23:32
Un egal cred ca se va termina ;)

gica
26th October 2006, 23:32
Meci greu dar speram intr-o victorie a Clujului!Vad ca sunt multe frustrari...Sa joci cu echipele mici si sa ramai sub CFR pare de neacceptat pe linia de vest...

FORZZA CFR!

georgemp
26th October 2006, 23:57
1-1

Cipus
27th October 2006, 00:03
meci strans pana la urma, 1-0 pentru Rapid, gol Maldarasanu din lovitura libera

cap
27th October 2006, 00:37
abia astept sa vad care e mai buna :P

rechinul farist
27th October 2006, 00:43
un meci tare........derby-ul etapei!!! cred ca o sa tin cu Rapid, ca sa prinda curaj in Europa!!!

crissis
27th October 2006, 01:01
un meci tare........derby-ul etapei!!! cred ca o sa tin cu Rapid, ca sa prinda curaj in Europa!!!

Esti cumva si tu un travestit:no:
Rapid -CFR 2

rechinul farist
27th October 2006, 01:13
Esti cumva si tu un travestit:no:
Rapid -CFR 2

am zis ca o sa tin cu Rapidul, ca sa prinda curaj in Europa, sa le dea moral pe viitor, daca castiga in Europa aduce pcte Ro!!! deci, Hai Romania!!!

m8k
27th October 2006, 01:25
CFR va aduce Cupa UEFA, daca nu pe ala din CL:D

crissis
27th October 2006, 01:30
am zis ca o sa tin cu Rapidul, ca sa prinda curaj in Europa, sa le dea moral pe viitor, daca castiga in Europa aduce pcte Ro!!! deci, Hai Romania!!!

:ok:

superchumbo
27th October 2006, 10:33
hai ardelenii mei ca se poate!!!!!!!!!!!!! Remember Dej!!! Goat posititon .... U Know Y

chipy_1923
27th October 2006, 14:55
O sa fie un meci interesant, mia ales daca ne gindim la ultima lor intilnire. :D
Si daca ne gindim ca Rapid are nevoie mare de puncte ca sa urce in clasament, eu cred ca CFR ii va ceda locul. Ca pt Cluj nu prea conteazadaca e pe 3, pe 4 sau pe 5. Nu zic ca va fi blat, dar un pic de aluat tot va fi :D

ma voi taceti frate din gura ca voi sunteti campioni la aluaturi si la blaturi...a spus-o Gigel al vostru...si pe langa asta mai cumparati si arbitri...asa ca voi nu aveti dreptul sa spuneti ceva..2-1 cred ca o sa fie scorul...sper..

cfr_ista2000
27th October 2006, 16:40
pfoai...ce se streseaza lumea pacii:)))....anti bucuresti..!!FORTZA CFR..!! 0-3..

grande
27th October 2006, 19:12
meci strans pana la urma, 1-0 pentru Rapid, gol Maldarasanu din lovitura libera

Poti sa ne spui in ce minut va marca ?;)

Ammadeus
27th October 2006, 20:09
2-4 Si Progenitura E Out, Turcia Scrie Pe El!

grande
27th October 2006, 21:13
2-4 Si Progenitura E Out, Turcia Scrie Pe El!

daca pleaca acolo se duce numai sa manince si el un kebab original !:)

YoYoyOi
27th October 2006, 22:06
ma voi taceti frate din gura ca voi sunteti campioni la aluaturi si la blaturi...a spus-o Gigel al vostru...si pe langa asta mai cumparati si arbitri...asa ca voi nu aveti dreptul sa spuneti ceva..2-1 cred ca o sa fie scorul...sper..

Am dreptul sa spun ce vreau.
Am fost in tribuna la ultimul meci dintre cele doua si stiu ce spun. Si chiar si unii clujeni au recunoscut blatul de la Dej.
Si as dori ca acum situatia sa fie altfel, si sa bata CFR-ul. Pt ca si in vara puteau bate, daca doreau acest lucru. Poate acum dorinta de victorie va fi mai mare.... poate!

m8k
27th October 2006, 23:47
Corect yoyoyoyyo!!! Eu recunosc ca a fost blat, doar unii rapidist sunt cu nasul sus si zic ca nu!!! Rusine ambelor echipe, (pin la urma se pare ca CFR-lui i-a prins bine) si sper acum sa se joace pe bune si fara nepotisme si atunc batem !!! 1-3 ptr CFR!!!

m4st3r
28th October 2006, 02:17
X !

crissis
28th October 2006, 02:20
Hai CFR-ul. Lupta CFR-ul
Rapid - CFR 2

Angel66
28th October 2006, 02:24
da domnilor...mare blat a fost sezonul trecut!o mare echipa cum era cfr-ul nu avea cum sa piarda in fata Rapidului!:drak: dar e tare amuzant sa vezi stelisti vorbind despre blaturi...
on-topic:mai putin de trei goluri nu ia cfr pe Giulesti!!!

mark111
28th October 2006, 12:31
cfr-cfr=x

cfr_rulez
28th October 2006, 17:01
Rapid are nevoie de puncte,asa ca cred ca CFR va fi nevoita sa lase meciul.Daca nu va fi asa cred ca Cfr va castiga cu 2-1.

Seldon
28th October 2006, 18:15
Atentie, aceste doua echipe ar putea fi anul viitor in aceeasi cupa europeana! Vom vedea acum daca clujenii pot face fata - Rapid joaca deja in UEFA si nu se face de rusine. Nevoie de puncte au amandoua si nu cred ca vreuna va ceda puncte fara lupta.

Angel66
28th October 2006, 19:40
Atentie, aceste doua echipe ar putea fi anul viitor in aceeasi cupa europeana! Vom vedea acum daca clujenii pot face fata - Rapid joaca deja in UEFA si nu se face de rusine. Nevoie de puncte au amandoua si nu cred ca vreuna va ceda puncte fara lupta.

crezi tu ca va juca cfr-ul in champions league la anul?:rolleyes: :drak:

Seldon
28th October 2006, 19:44
crezi tu ca va juca cfr-ul in champions league la anul?:rolleyes: :drak:
Nu. Tocmai de aceea am scris ca cele doua echipe ar putea juca in aceeasi cupa. Evident, "ar putea" nu inseamna ca sigur asa va fi.

TZEFERU
29th October 2006, 08:45
Inca nu imi pot da seama cum ar arata un rezultat favorabil noua in Giulesti.
Poate o "victorie chinuita" a Rapidului. Sper sa nu se faca gafe in aparare de genul:...vine mingea centrata din corner toti se uita la...cer....mingea e sus....da...si sare unul de la Rapid ca nimeni nul il deranjeaza....si goool Rapid...!!!...dupa acea aleargam si alergam si mai ratam si.......OK sa vedem.

Oricum HAI CFR!...CLUJ.

m8k
29th October 2006, 08:51
Am ajuns la ora adevarului, acum si apoi dupa meciul cu dinamo putem sa vedem cam ce pretentii putem avem de la echipa.Daca stau iarasi capra rapidistilor atunci e clar ca o sa terminam sub ei!!! Sper intr-un meci curat, dar indoieli am cit carul!!! Fortza CFR!!!

Ammadeus
29th October 2006, 09:18
concediem progenitura, facem un imens serviciu rapidistilor de buna credintza, +2 goluri la cluj

lexxor85
29th October 2006, 10:59
3-1 rapid

resita
29th October 2006, 11:14
2-1 rapid

atat si nimic mai mult.

kain
29th October 2006, 15:41
la Rapid titular in locul lui Rada o sa fie Perja.. din cauza evolutiilor slabe.. ale fundasului giulestean.. formula de joc probabila : Coman , Sapunaru - Maftei - Perja,Maldarasanu - Karamyan - Badoi - Grigore, Buga-Zicu-Moldovan

poli-umt
29th October 2006, 18:51
sper so fure rapidistii,o merita din plin la cum ia batut pe moldovenii de la Iasinton,********

valitudor
29th October 2006, 22:20
2-1 pentru Rapid la pauza.

Zicu a dat un gol fenomenal. Foarte talentat baiatul asta, pacat ca nu e mai serios.
Hai Rapid, sufla-le in ceafa galacticilor!

Sergiu
29th October 2006, 23:22
3-1. Gol din offside.
Oricum bine ca a batut Rapidu.

remy
29th October 2006, 23:31
Chiar daca se supara rapidistii, dar, asa cum am recunoscut ca au meritat titlul anul trecut, azi a fost un mic blatuleţ !
Rar am vazut niste atacanti de la CFR Cluj, care faceau ce faceau, si scapau de minge (unul in loc sa dea spre poarta, a sutat aiurea in lateral !) de parca frigea.
Pur si simplu s-a mimat fotbalul azi de catre amandoua !
Si, normal, astept jigniri de la rapidisti, dar cam asta a fost realitatea la meciul asta, clujenii s-au facut ca joaca, mai ales atacantii, dar si cativa fundasi, care erau doar jaloane.
Nu asa se va face treaba in UEFA.
O sa-i dauneze Rapidului daca dupa jocul asta se pot lauda cu victoria !

kain
29th October 2006, 23:43
Parerea ta.. :) RAPID a fost clar peste CFR Cluj , nici vorba de blat. Golul lui Surdu a venit pe neasteptate.. nici vorba de blat. Dar doris2001 nu toti vedem la fel de bine ca tine :D

giulestina
29th October 2006, 23:50
Rapid demonstreaza ca isi revine dupa inceputul slab de campionat.3-1 e un scor bun si deja am luat o optiune serioasa pt cupa UEFA de sezonul viitor.

Sergiu
29th October 2006, 23:52
Numai pentru Cupa UEFA? Ar trebui sa tintiti macar la locu 2.

m8k
29th October 2006, 23:57
Numai sa fie un meci pe bune, atunci castigam clar!!! Suntem peste Rapid!!! 1-3 un fel de revansa!

L-am cam nimerit, e drept cam invers! Am pierdut fara drept de apel chiar si cu acel gol din offside pentru 3-1!!!

giulestina
30th October 2006, 00:05
Numai pentru Cupa UEFA? Ar trebui sa tintiti macar la locu 2.

Sincer, la echipa pe care o are Rapidul nu merita mai mult decat cupa UEFA.Numai daca se "strica" Copos si face investitii in jucatori merita mai mult.:)

Datenshi
30th October 2006, 00:36
Pai jucatorii sunt problema? Ne mai trebuie un singur jucator.

Meci mai bun azi, dar tot jucam in mare parte la intamplare. Stie cineva ceva de Grigore?

grande
30th October 2006, 00:36
Victorie clara si cei frustati ar trebui sa se abtina !

Sunchase
30th October 2006, 00:47
Victoria putea fi si mai clara daca nu eram neglijenti in ultimul minut din prima repriza. cu 2-0 la pauza am fi vazut spectacol si poate si un scor fluviu... asa a intrat din nou tactica de inghetarea a rezultatului tip lucescu :|
Meci bun , un spectacol frumos.

Hai Rapid !

h0va
30th October 2006, 01:22
Maldarasanu, Buga shi Grifiths au fost catastrofali..sper ca la mijloc sa intre ori Dica ori Grig in locul lu mosh Maldarashanu..in plus Rada joaca destul de slab, ar face bine sa puna osu la antrenamente ca altfel parca vad ca pierde titularizarea..Sapunaru a jucat excelent deshi pare'mi'se ca el l'a scapat pe Surdu la golul clujenilor..

remy
30th October 2006, 03:11
Victorie clara si cei frustati ar trebui sa se abtina !

Stiu ca ai vrut sa te referi la mine, dar eu mereu am fost obiectiv, mai ales cand am spus ca Rapid merita titlul trecut, dupa jocul practicat si in UEFA si in campionat, unde Steaua era deja stabilita campioana, cand Jiji l-a reinscaunat pe Sandu (si Corleone, prietenul lui), pt. a lua milioane de dolari din Ch. League !
Rapidul, cred, a fost singurul meci care a fost jucat "la pace" cu cheferistii clujeni (tot de-ai lor). Ar mai fi dubios un meci de la Iasi din returul trecut, cand a parut blat, incolo Rapidul a castigat cinstit !
Oricum, la ei baza e Zicu, ca fara el, nu mai vedeam gol(uri) si pase de gol !
Tot unul de la Dinamo sa va ajute, ce naiba ? :ok:

Cra10veanu
30th October 2006, 04:06
petarda de Zicu sa ajute ? :D hai doris ca nu mai esti obiectiv deloc.

Telespan
30th October 2006, 05:09
Victorie muncita ..........FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!
MULTUMIM RAPIDULE.....................................:ok:
Next victory 's gonna be at Galati.............:yeah:

giulestina
30th October 2006, 06:14
O victorie la Galati ar da multa incredere echipei, insa va fi foarte greu acolo.Oricum Rapidul se afla pe o panta ascedenta in campionat si a avut in ultinul timp rezultate pozitive.FORZA RAPID!

_kali_
30th October 2006, 10:39
Pentru mine a devenit clar: joaca Zicu bine, joaca Rapid bine...Joaca Zicu prost, joaca Rapid prost.

Discutiile despre un potential blat mi se par deplasate! Chiar nu cred ca a fost cazul.
In alta ordine de idei, as vrea sa ii remarc pe:
-Zicu un baiat de geniu! /OLE/ Pacat de conditia fizica proasta si de indolenta legendara!
-Lazar care desi nu a mai stralucit ca in alte meciuri, a dat un gol la fix, chiar cand aveam nevoie!
-Sapunaru care rezolvandu-si problemele de comportament a revenit pe linia de plutire si face niste meciuri excelente! A fost cel mai faultat jucator al Rapidului aseara, probabil clujenii au incercat sa il provoace, doar-doar izbucneste si ia rosu...

cei penibili: Maldarasanu :jerk: (retragerea pe cand?), Badoi :jerk: (in nota obisnuita) si Buga :cry: :confused: :nah: :thinkso:
s-au zbatut dar n-au putut:
-Griffiths, caruia ii voi da acelasi credit pe care i l-am dat lui Zicu si se pare ca a meritat
-Moldovan: mai odihneste-l, Razvane! Ca mai avem nevoie de el si in alte meciuri!:no:

JJ
30th October 2006, 13:28
Sincer, ma asteptam ca Clujul sa ne puna mai multe probleme. Din ce vazusem pana acum parea o echipa de atac, dar n-au prea miscat.
De data asta parca Maldarasanu s-a miscat mai bine. Mai slabi mi s-au parut Buga si Griffiths. Nici Mazilu n-a facut mare lucru.
Moldovan n-a jucat rau, dar nu i-a intrat. Badoi a fost slabut, dar era foarte aproape sa marcheze din lovitura libera.
Trebuie sa confirmam cu Tel Aviv si mai apoi sa batem Otelul in derby-ul pentru locul 3.

Datenshi
30th October 2006, 13:30
Maldarasanu de cand e bagat titular nu a fost inlocuit deloc. De Badoi nu mai zic, cred ca urmareste sa bata vreun record de minute jucate si face jumate-jumate premiul cu Razvan, altfel nu-mi explic. Buga ar trebui sa mai ia si el un loc pe banca si introdus pistruiatul. :D

Sper ca la Galati sa-l bage pe Nae, nu pe Pierja.

JJ
30th October 2006, 14:46
Pai Marius Constantin cat mai sta?

Putea sa-l schimbe pe Maldarasanu sau pe Lazar cu Dica in ultimele minute, parca se refacuse.

Pe cine sa bagam penny in locul lui Badoi, ca pe postul ala n-avem altul.

Cred ca am depasit un record - sa rulezi toti cei sase atacanti intr-un meci.

kain
30th October 2006, 16:29
Iuliu Mureşan: " Felicit Rapidul pentru victorie"

Preşedintele CFR Clujului, Iuliu Mureşan, a declarat la finalul meciului de aseară, Rapid - Cluj 3 - 1:
" Este o înfrângere care ne doare, scorul nu reflectă realitatea de pe teren, puteam la un moment dat să şi egalăm. Din câte am înţeles la cel de-al treilea gol al giuleştenilor a fost ofsaid, dar nu mai conteaza. Am greşit şi noi, am dat dovada de neatenţie în joc, s-au făcut greşeli personale cum a fost cea de la golul doi al alb-vişiniilor.

Felicit Rapidul pentru victorie, este o echipă foarte bună, cu jucători buni, de viteză. Domnul Becali nu mai are ce să spună, dânsul spune multe dar azi am văzut un meci foarte frumos, am văzut dăruire din partea ambelor formaţii. S-a jucat pe bune, şi acum şi anul trecut, când am fost acuzaţi de blat.

Eu sunt mulţumit de jucătorii meu, suntem într-o revenire fizică şi tactică, au rezistat bine fizic azi şi am încredere în ei că vor merge din ce în ce mai bine. " :ok:

pytzy
30th October 2006, 16:30
Pe Buga ar trebui sa-l mai lase putin pe bara poate isi revine putin sau poate nu dar cate odata este paralel cu jocul din teren. M.Constantin parca nu se mai reface odata. Poate il baga cu galati-ul si asa nu joaca Maftei pentru cumul de cartonase galbene.