PDA

View Full Version : Etapa 13: Dinamo - Poli Iasi



Pages : [1] 2

delaparis
22nd October 2006, 22:25
Sambata, 28.10.2006
Dinamo - Poli Iasi (NATIONAL TV) - 19.00

Discutii inainte si dupa meci.

DanielAndrei
22nd October 2006, 22:31
Greuu, Ff Greu Dar Nu Si Imposibil....fac Apel La Autobaza, Dar Mai Intai Sa Da Si Un Gol :p

be@
22nd October 2006, 22:32
Hai, mai dinamovistilor... Pana cand o sa o tineti in victorii ? Trebuie sa se termine la un moment dat. Cred ca etapa 13 o sa fie cu ghinion pentru voi... :D

noir_desir
22nd October 2006, 22:46
risc un x... un 1-1; si nu doar pt. ca e etapa nr. 13 :D
A propos, care cunoaste bine situatia cumulelor de cartonase la Poli? avem si alte indisponibilitati in afara de alea deja cunoscute?

DanielAndrei
22nd October 2006, 22:51
noi tot apelam la acest nr cu ghinion (oare??), dar nu cred ca dinamovistii se uita la cifre, decat doar cand primesc salariile si primele :P

apercele
22nd October 2006, 23:02
singura sansa e sa jucati 10-0-0, deci cu 10 fundasi la macel
dar cu 10 fundasi riscati faulturi pe la 20-25 de metri, unde niculescu va executa
pronostic 3-1 si mergem mai departe

delaparis
22nd October 2006, 23:05
Atentie la excesul de incredere ...:cool:

Nu vad bine meciul asta :rolleyes: 1x

apercele
22nd October 2006, 23:09
pai noi avem exces de incredere, dar ce conteaza, nu intram noi pe teren
conteaza sa ii tina rednic pe jucatori realisti, pentru ca ei vor juca si sper ca vor trata meciul cu o seriozitate maxima

pe noi suporterii, oricum nu ne baga nici dracu' in seama...

WOLF_ULTRAS
22nd October 2006, 23:37
Si uite ca venit si echipa care va incurca caini x2

Red-Castorryy
22nd October 2006, 23:47
bate DINAMO cu 2-0 .

kain
23rd October 2006, 00:12
Daca are noroc , bate Poli. Sunt in mare forma :D

grande
23rd October 2006, 00:20
Pentru moldoveni un X ar insemna cit o victorie !

hamsterutz
23rd October 2006, 00:23
ulta lumea imi zice ca noi vom fi surpriza....sa vedem.....astept sa fim ....surpriza

Andutzu
23rd October 2006, 00:36
asteptam surpriza din partea iasiului,ca sunt capabili...
x2(succes)

Red-Castorryy
23rd October 2006, 00:46
Pentru moldoveni un X ar insemna cit o victorie !


ulta lumea imi zice ca noi vom fi surpriza....sa vedem.....astept sa fim ....surpriza


asteptam surpriza din partea iasiului,ca sunt capabili...
x2(succes)



toti asteapta surpriza ... asa ca DINAMO o sa va surprinda batind cu 2 la 0 cu 2 goluri din penalty :ok:

B0gdaaaN
23rd October 2006, 01:22
sa nu ne imbatam cu apa rece dupa egalurile cu Steaua & Rapid....eu zic ca un egal e o performanta mare pentru noi luand in considerare jocul prestat de Dinamo...sper totusi sa fim noi cei care o sa obtina ce nu au obtinut alte echipe in precedentele 12 etape...

Dinamo - POLI IASI X

Red-Castorryy
23rd October 2006, 01:27
sa nu ne imbatam cu apa rece dupa egalurile cu Steaua & Rapid....eu zic ca un egal e o performanta mare pentru noi luand in considerare jocul prestat de Dinamo...sper totusi sa fim noi cei care o sa obtina ce nu au obtinut alte echipe in precedentele 12 etape...

Dinamo - POLI IASI X

te-am trecut si pe tine pe lista celor SUPER - OPTIMISTI
ps. esti al 11-lea :ok:

Cipus
23rd October 2006, 04:40
Ar putea sa produca Iasiul surpriza si sa scoata inca un egal insa e greu de crezut, Dinamo e intr-o forma de zile mari. Imi mentin parerea ca singurele puncte in tur le va pierde la Cluj si acasa cu Otelul. Asadar, Dinamo - Iasi mizez un 2-1, insa nici eu nu stiu situatia jucatorilor de la Iasi, s-ar putea sa imi schimb parerea. La Dinamo posibil Ganea rezerva, a facut un meci slab.

Diodude
23rd October 2006, 05:34
Respect Iasiul,Ionut Popa e meserias,dar batem la 2 goluri diferenta.Noi nu santem steaua sau Rapid.

Vand vise
23rd October 2006, 06:04
sezonul trecut a fost 1-1 ... sezonul asta se termina :D 1-2

AxinTe
23rd October 2006, 07:50
o sa fie un meci foarte greu si cred ca va fi decis tot de o faza fixa..

noir_desir
23rd October 2006, 08:06
o sa fie un meci foarte greu si cred ca va fi decis tot de o faza fixa..

numa sa nu fie decis de Niculescu...:D :drak:
No, acuma serios, cel mai probabil Dinamo o sa bata, asta-i limpede. Dar daca ai nostrii raman cu picioarele pe pamant, nu si-o iau in cap dupa rezultatele bune din ultima perioada, si joaca cu tupeu, la presing, eu zic ca se poate... Cu toate ca Dinamo e o echipa f buna, s-a vazut si in meciul de la Bistrita ca au si ei momente mai slabe si ca pot fi surprinsi.

resita
23rd October 2006, 08:21
A propos, care cunoaste bine situatia cumulelor de cartonase la Poli? avem si alte indisponibilitati in afara de alea deja cunoscute?

vezi ca cei care sunt suspendati din cauza cartonaselor stau miercuri in cupa. :ok:

arfel
23rd October 2006, 09:14
eu merg pe 1x...mai mult de un egal nu cred ca reusim

YoYoyOi
23rd October 2006, 10:31
Nu cred ca etapa 13 va fi cu ghinion pt Dinamo. Poli a dovedit ca stie juca bine cu echipele mai mari, dar mai mult de egal n-au scos. Si cum orice minune tine 3 zile, nu prea cred ca va reusi sa faca un rezultat notabil in groapa. Ar fi prea de tot. Nu ma mai hazardez in pronosticuri sigure. As vrea sa bata pe Dinamo sau sa faca macar un egal, dar mi-e greu sa cred ca va fi asa.

Ammadeus
23rd October 2006, 10:39
iasu e de admirat (nu va mai fac sholdovieni de acum incolo!) pentru performantza de pana acum in conditziile in care resursele lor au fost mai limitate decat a marii majoritatzi a celorlalte echipe; nu s-au vandut cu s.b. si au dat peste bot la echipa progeniturii; sper sa aiba tot atata ambitzie cu d.b. ca si pana acum; bravo lui popa si jucatorilor, poate e mai bine asa decat sa avetzi parte de ce se-ntampla la fulgeru' bragadiru din mlastina banatului; ar fi culmea sa vedem echipa de mercenari mitici condusi de olteni, cu patron rrom de giulesti la iasi...

poliis
23rd October 2006, 10:49
te-am trecut si pe tine pe lista celor SUPER - OPTIMISTI
ps. esti al 11-lea :ok:

daca cei care au votat X sunt super-optimisti, sa ma vezi pe mine :evil: :evil: 0-4 :o:

pif
23rd October 2006, 11:26
Eu m am cam saturat cu egalurile astea sa bata o echipa din bucuresti si atunci va fi foarte bine.Daca ar fi batut pe steaua sau pe rapid ar fi avut mai mult puncte decat acum.Cu rapid mai merge egalul din cauza indisponibilor dar cum ziceam decat sa faci egal cu toate 3 bati 1 si cu una faci egal si ai 4 puncte nu 2.Toate stirile au inceput ieri cum a luat steaua bataie la galati iar pe la sfarsit cum sa impiedicat rapid de iasul lui I.POPA.
Bate pe dinamo e foarte bine daca nu egalul degeaba tot pe locul 6 dar daca bate timisoara pe 7 .
Doar un singur rezultat m ar multumi si acela ar fi victoria singurul lucru bun la egal ar fi ca ramane neinvinsa.
Deci pronosticul meu e 1-2 un egal nu ar ajuta decat pe steaua si rapid sau nici pe aia ca is la 2000 km lumina distanta de dinamo.

Red-Castorryy
23rd October 2006, 13:43
daca cei care au votat X sunt super-optimisti, sa ma vezi pe mine :evil: :evil: 0-4 :o:


te-am trecut si pe tine pe lista celor EXTRA - SUPER - OPTIMISTI
ps. esti primul :ok:

dede
23rd October 2006, 14:21
castiga dinamo, desi poli iasi ar putea produce o surpriza...

2-1

Red-Castorryy
23rd October 2006, 15:44
castiga dinamo, desi poli iasi ar putea produce o surpriza...

2-1

pe tine te trec pe lista celor realisti - optimisti :ok:


ps.
View Poll Results: Dinamo - Poli Iasi
1 11 37.93%
x 8 27.59%
2 10 34.48%
citind asta nu ma pot abtine :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

DanielAndrei
23rd October 2006, 16:07
pe tine te trec pe lista celor mai penibili

resita
23rd October 2006, 16:23
ce-mi place ca va faceti curaj.

poli n-are nici o sansa anul acesta in stefan cel mare.

dinamo - poli iasi = 2-0.:ok:

GeKuRA
23rd October 2006, 16:53
meci echilibrat... cred ca se va lasa cu muscaturi :D...
dupa cum am observat Dinamo merge din ce in ce mai greu... vor veni si infrangerile... sa vedem daca cu Poli... :ok: ... si un egal ar fi bun:D


FORZA POLI !!! /OLE/ /OLE/

Pepsi-Cola
23rd October 2006, 16:54
x1 ..Bate Dinamo cu 1-0 ....

YodaRo
23rd October 2006, 16:57
al 13-lea blat. Autorul golului va fi de data asta arbitrul. Cu echipele cu car enu poate aranja dinamo diresct, aranjeaza cu arbitrii. La moldoveni fiind mai greu de umblat mai usor e la corpodean sau ce alt catzelus va arbitra.

apercele
23rd October 2006, 17:31
hahaha au venit stelistii pe forum, se vede cand e vorba de blat
poate primim si noi vreo 7 penaltiuri gratuite, ca sa il egalam pe dica la "reusite" :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:


on topic: Iasi-ul intr-adevar este peste nivelul lor din anii precedenti dar nu stiu daca are atata forta sa o bata pe dinamo
daca face macar egal cu dinamo, stelistii arunca testamentele la gunoi cica ACUM CAPATA SI EI VIATA

Red-Castorryy
23rd October 2006, 19:30
hahaha au venit stelistii pe forum, se vede cand e vorba de blat
poate primim si noi vreo 7 penaltiuri gratuite, ca sa il egalam pe dica la "reusite" :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:


on topic: Iasi-ul intr-adevar este peste nivelul lor din anii precedenti dar nu stiu daca are atata forta sa o bata pe dinamo
daca face macar egal cu dinamo, stelistii arunca testamentele la gunoi cica ACUM CAPATA SI EI VIATA

eu zic sa primim 8 penaltyuri gratuite ca sa il intrecem :ok:

crissis
23rd October 2006, 21:35
ce-mi place ca va faceti curaj.

poli n-are nici o sansa anul acesta in stefan cel mare.

dinamo - poli iasi = 2-0.:ok:

De unde stii tu ca POLI nu are nici o sansa in groapa?
* ai visat
* ai avut o revelatie

Suporterii dinamovisti arata aceeasi siguranta si incredere pe care au aratat-o si stelistii si rapidisti inaintea meciurilor cu Poli Iasi.Imi doresc foarte mult ca POLI sa produca cea mai mare surpriza a ligii si sa cistige in groapa sau sa scoata macar un egal.
dinamo-poli X :yeah:
FORZA POLI IASI

Red-Castorryy
23rd October 2006, 22:12
dinamo-poli X :yeah:

te-am trecut si pe tine pe lista celor SUPER - OPTIMISTI
ps. esti al 16-lea :ok:

be@
23rd October 2006, 22:32
Eu zic, cu putin noroc, putem scoate un egal in Stefan cel Mare.... Ma gandesc ca Dinamo nu poate castiga la infinit. De batut, e foarte greu sa-i batem acasa la ei... Sa fim cinstiti. Pacat ca nu-i intalnim la noi, pe teren propriu.

P.S. Ma astept, in caz ca pierdem, sa apara unii pe aici si sa spuna ca am facut blat !

remy
23rd October 2006, 22:44
De unde stii tu ca POLI nu are nici o sansa in groapa?
* ai visat
* ai avut o revelatie

Suporterii dinamovisti arata aceeasi siguranta si incredere pe care au aratat-o si stelistii si rapidisti inaintea meciurilor cu Poli Iasi. Imi doresc foarte mult ca POLI sa produca cea mai mare surpriza a ligii si sa cistige in groapa sau sa scoata macar un egal.
dinamo-poli X :yeah:
FORZA POLI IASI
Stai calm, ca Iasiul n-are nevoie de puncte. Ce sa faceti voi cu ele, ca de retrogradare ati scapat ? Stati calmi, ca nu se face !
Mai bine vezi ce scrie mai jos, si lasati noua campioana sa-si bata propriul record de dinainte de revolutie, tot de un dinamovist, tot pe nume Mircea, dar Lucescu de aceasta data !

http://www.evz.ro/article.php?artid=277243


Dinamo bate ca Militia
23 Octombrie 2006
Daniel Contescu

Fara sa joace spectaculos, liderul din Liga I se apropie cu pasi mari de recordul victoriilor consecutive in Romania, stabilit inainte de Revolutie.

Gloria Bistrita a devenit sambata a 12-a victima a echipei de fotbal Dinamo in acest sezon al Ligii I. Golul lui Claudiu Niculescu din minutul 77, lovitura libera de la 30 de metri, le-a adus "cainilor" cel de-al 12-lea succes consecutiv in campionat.

Dinamo ataca un record care-i apartine si care dateaza tocmai din 1988: 14 victorii la rand in primul esalon. Prin izbanda de la Bistrita, "cainii" au bifat al 21-lea joc oficial consecutiv fara infrangere! Gruparea "ros-alba" n-a mai fost invinsa din sezonul trecut, de pe 13 mai, 1-2 pe teren propriu, cu FC Vaslui (echipa antrenata pe-atunci chiar de Rednic).

Evolutia echipei Dinamo in actualul sezon capata proportiile unui fenomen oarecum ciudat. Fara sa straluceasca, trupa lui Rednic aduna victorie dupa victorie. In plus, rezultatele bune au fost confirmate in Europa.
Nu vrea si Iasiul o bataitza cum au luat cele 12 de pana acum, avand respect pt. aceasta frumoasa familie, pe nume Dinamo ? :evil:

Red-Castorryy
24th October 2006, 00:18
View Poll Results: Dinamo - Poli Iasi
1 14 36.84%
x 9 23.68%
2 15 39.47%


:o: Cred ca am gresit Thread-ul :)

hamsterutz
24th October 2006, 00:41
pana si pe forum avem mai multzi suporteri ca voi =))

crissis
24th October 2006, 01:51
[QUOTE=doris2001;866967]
Nu vrea si Iasiul o bataitza cum au luat cele 12 de pana acum, pt. aceasta QUOTE]

:happy :happy :happy Si tocmai pentru ca Poli nu vrea sa ia bataie va scoate cel putin un egal in groapa asa ca sa va ofticati putin si voi :evil: :evil: :evil:

Red-Castorryy
24th October 2006, 03:12
pana si pe forum avem mai multzi suporteri ca voi =))

voturile alea is date de stelisti :ok:

remy
24th October 2006, 03:16
al 13-lea blat. Autorul golului va fi de data asta arbitrul. Cu echipele cu car enu poate aranja dinamo direct, aranjeaza cu arbitrii. La moldoveni fiind mai greu de umblat mai usor e la corpodean sau ce alt catzelus va arbitra.
Oare cand iei pauza de aberatii ?
Dinamo, sa stii ca a facut blat si cu Steaua lui Jiji, dupa mintea ta penibila.
La 12 puncte diferenta, mai poti, tata ? Vezi-ti de jalnica Steaua, ca vom mai rade de ea. Si nu ne lua cu istoria Antica, pt. ca nu traiesti din trecut. Vezi prezentul si viitorul, care suna sumbru pt. Steaua !
Lasa-i macar meciul asta pe Dinamo sa castige un meci. Oare chiar nu poate bate normal Iasiul, dupa mintea ta ? Daca chiar cu toate a facut blaturi, deja esti prea ciudat !
FILMUL ASTA L-AI VAZUT ?

http://www.dinamomania.net/galeriefoto/albums/elvetia/normal_15oct2006_caricaturi.jpg

lolo_grupa_c
24th October 2006, 03:53
la cum joaca dinamo in acest tur de campionat...1 solist...

arfel
24th October 2006, 07:35
x2...iar dinamo va pierde campionatu

Red-Castorryy
24th October 2006, 13:59
x2...iar dinamo va pierde campionatu

te-am trecut si pe tine pe lista celor SUPER - OPTIMISTI
ps. esti al 17-lea :ok:

arfel
24th October 2006, 14:18
oleak mai sus de super-optimisti pt ca piede si campionatu..ori ii batem noi si ia campionatu ori ne bat si nu-l ia

SAMM
24th October 2006, 14:40
cred ca arbitrul deja si-a primit partea

s-a stabilit sa dea niculescu un gol si eventual ganea doua

cativa jucatori de la iasi, ma refer in special la smardoi onut si onofras care au facut carnagiu cu stelistii (cap in gura lui Gigel Coman si picior rupt Nesu) vor juca precum niste pisici bete

o noua piesa,

de acum inainte meciurile din campionat ale lui dinamo o sa fie date pe HBO iar meciurile din Europa pe cartoon network

Aurel.D
24th October 2006, 17:05
O sa fie greu de acum incolo deoarece urmeaza cateva meciuri grele in campionat (cu Poli Iasi, CFR Cluj, Otelul) plus ca va incepe Cupa UEFA, va interveni oboseala, accidentari, etc.
Iasi-ul joaca bine, Popa este un antrenor foarte bun, disciplinat, cred ca Dinamo va invinge foarte greu in acest meci, nu mai vorbiti de scoruri fluviu!

apercele
24th October 2006, 17:10
va rog luati obiectele ascutite din preajma lui samm/guevarax
fara caterinca, astia 2 sunt pe cale de sinucidere
eu personal, incep sa ma ingrijorez; nu dau deloc semne pozitive

SAMM
24th October 2006, 17:44
o sa ma "sinucid" de bucurie cand dinamo va juca turul 3 preliminar si rezultatul il stim inca de pe-acum fie Stelisti, dinamovisti, etc

apercele
24th October 2006, 17:50
eu sper sa nu te sinucizi ca pe urma cu cine mai discutam aici pe ols?
da-l dracu de fotbal, pana la urma e un sport
cand te ataci, parca vad cum iti plesnesc venele de ciuda la adresa lui Dinamo, cum facea Borcea la 4-1 steaua-kiev

SAMM
24th October 2006, 18:01
ai dreptate

sincer cu echipa dinamo n-am nimic, il apreciez pe Cornel Dinu, pe Rednic etc dar cred eu ca cei din conducere lucreaza in culise iar asta ma revolta

Red-Castorryy
24th October 2006, 18:05
o sa ma "sinucid"

fa-o de pe acum ca sa nu te mai chinui atit :ok:

Rossi
24th October 2006, 18:29
Ne asteapta un meci f greu ...

Dupa egal cu Steaua si Rapid ... e clat ca iesenii au prins curaj

Sper sa castigam :ok:

Forza Dinamo !

apercele
24th October 2006, 18:40
deci iasi-ul, otelul sau CFR-ul ne pot creea probleme in acest tur

moldovenii au prins tupeu, si cred ca in mare parte meritul este lui POPA.
imi place de el, omul isi iubeste meseria si face o treaba buna la iasi
Raman optimist ca batem, dar nu prevad un meci usor deloc

apercele
24th October 2006, 18:42
ai dreptate

sincer cu echipa dinamo n-am nimic, il apreciez pe Cornel Dinu, pe Rednic etc dar cred eu ca cei din conducere lucreaza in culise iar asta ma revolta

ti-ai gasit pe cine sa apreciezi...noi dinamovistii nu prea il halim pe dinu, dar bine ca il apreciaza altii macar :)

B0gdaaaN
24th October 2006, 18:44
ne jucam sansa....majoritatea dintre noi spera la un egal...suntem constienti ca e fff greu cu Dinamo,cea mai in forma echipa din Romania

malexoid
24th October 2006, 18:52
speram ca arbitrii vor avea o tresarire de orgoliu, norocul nu tine nici el la nesfarsit...
X2

YoYoyOi
24th October 2006, 20:36
Eu am observat in ultimul timp ca Dinamo cistiga greu meciurile. A intervenit si la ei oboseala. La inceputul campionatului dadeau dovada de mai multa siguranta si nu lasau impresia ca se chinuie. Dar in ultimele 2 meciuri, mai ales, au avut victorii chinuite. Sper sa nu-mi sara dinamovistii in cap, ca poate si ei au observat aceste lucruri.
Cit despre Poli Iasi, eu ramin la parerea ca sunt buni, daca isi doresc cu adevarat sa joace. Egalurile cu Steaua si Rapid nu sint intimplatoare. Nu au fost accidente aceste meciuri ci au fost jucate cu daruire, cu ambitie. Si eu ii admir, pt ca astfel de atitudine astept si de la favoritii mei.
Sper sa fie un meci frumos si Poli sa joace ca si pina acum.

apercele
24th October 2006, 20:50
nu avem motive sa iti sarim in cap, din moment ce zici un adevar
o sa inceapa sa se simta oboseala cu campionatul/cupa romaniei/UEFA
ma uitam la formula de start contral FARUL II din cupa romaniei, si vad cam multi titulari....sincer prefer sa joc numai cu pustanii care nu prind echipa de obicei sa vedem ce stiu si ei
sooner or later, trebuie si ei folositi ca titularii o sa fie morti dupa atatea meciuri de acum pana de sarbatori

crissis
24th October 2006, 21:22
Eu am observat in ultimul timp ca Dinamo cistiga greu meciurile. A intervenit si la ei oboseala. La inceputul campionatului dadeau dovada de mai multa siguranta si nu lasau impresia ca se chinuie. Dar in ultimele 2 meciuri, mai ales, au avut victorii chinuite. Sper sa nu-mi sara dinamovistii in cap, ca poate si ei au observat aceste lucruri.
Cit despre Poli Iasi, eu ramin la parerea ca sunt buni, daca isi doresc cu adevarat sa joace. Egalurile cu Steaua si Rapid nu sint intimplatoare. Nu au fost accidente aceste meciuri ci au fost jucate cu daruire, cu ambitie. Si eu ii admir, pt ca astfel de atitudine astept si de la favoritii mei.
Sper sa fie un meci frumos si Poli sa joace ca si pina acum.

WOW Incredibil :o:
FORZA POLI IASI
dinamo-poli X

danpuric78
24th October 2006, 22:04
nu avem motive sa iti sarim in cap, din moment ce zici un adevar
o sa inceapa sa se simta oboseala cu campionatul/cupa romaniei/UEFA
ma uitam la formula de start contral FARUL II din cupa romaniei, si vad cam multi titulari....sincer prefer sa joc numai cu pustanii care nu prind echipa de obicei sa vedem ce stiu si ei
sooner or later, trebuie si ei folositi ca titularii o sa fie morti dupa atatea meciuri de acum pana de sarbatori
Sincer ar cam fi timpul ca dinamo sa intrerupa seria de victorii. Nu doresc neaparat sa nu bata pe Poli Iasi, dar avansul in campionat e deja prea mare si de acum singurul adversar a lui dinamo devine lipsa competiei. Care nu e deloc de neglijat atunci cand mai e de jucat doua treimi de campionat.
Mai devreme sau mai tarziu tot va trebui sa apara infrangerea si prefer sa fie cu Poli iasi sau cu mai stiu eu cine decat in UEFA sau intr-un derby.

be@
24th October 2006, 23:36
cred ca arbitrul deja si-a primit partea

s-a stabilit sa dea niculescu un gol si eventual ganea doua

cativa jucatori de la iasi, ma refer in special la smardoi onut si onofras care au facut carnagiu cu stelistii (cap in gura lui Gigel Coman si picior rupt Nesu) vor juca precum niste pisici bete

o noua piesa,

de acum inainte meciurile din campionat ale lui dinamo o sa fie date pe HBO iar meciurile din Europa pe cartoon network


:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Dar de ce esti tu asa frustrat? Ia spune? Lasa, poate cu ajutorul lui Dumnezeu pe doi o sa termine Otelul sau CFR. Doamne, cat m-as bucura sa ramaneti cu buza umflata.

X

Red-Castorryy
24th October 2006, 23:57
de acum inainte meciurile din campionat ale lui dinamo o sa fie date pe HBO

si meciurile stelei sa fie date pe Animal Planet ? :happy :happy :happy

remy
25th October 2006, 03:23
Nu, pe XXL vor fi sigur date meciurile Stelei, intre 1 si 6 dimineata !

YoYoyOi
25th October 2006, 10:31
Fără 10 jucători!


Moldovenii cad ca popicele. În fiecare zi se mai accidentează 2-3 elevi de-ai lui Popa. Pentru partida de azi cu U Cluj, din Cupa Timişoreana, antrenorul ieşenilor, Ionuţ Popa, are nu mai puţin de 10 fotbalişti absenţi.După Bernard, Romulus Miclea şi Ciubăncan, "locatari" ai infirmieriei de mai multă vreme, pe lista accidentaţilor s-au adăugat Saric, Onofraş, Bordeanu şi Pălimaru. Gavatorta a plecat deja în Argentina, anunţînd că se lasă de fotbal, Radu Ciobanu ispăşeşte ultima etapă de suspendare după eliminarea din partida cu Steaua, iar portarul Brăneţ e menajat, deoarece sîmbătă este suspendat cu Dinamo, din cauza cumulului de cartonaşe.
"În mod normal, în Cupă ar trebui să ne descurcăm. Nu ştiu însă ce vom face cu Dinamo, în campionat. Fără atîţia jucători, am fi victime sigure", a comentat Popa.

gsp

SAMM
25th October 2006, 10:44
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Dar de ce esti tu asa frustrat? Ia spune? Lasa, poate cu ajutorul lui Dumnezeu pe doi o sa termine Otelul sau CFR. Doamne, cat m-as bucura sa ramaneti cu buza umflata.

X

cu buza umflata nu avem cum sa ramanem din moment ce :
Steaua a avut 4 obiective anul asta :
1. Supercupa Romaniei - REALIZAT
2. Calificarea in UCL - REALIZAT
3. Titlul - furat de cooperativa
4. Cupa - sa vedem dak ne lasa cooperativa

Deci in sezonul 2006-2007 indiferent de ce se va intampla Steaua deja are cele mai importante realizari ale unei echipe din Romania. Ca noi suntem invingatori prin definitie si vrem sa castigam totul asta este altceva.

FORZZA STEAUA


Nu, pe XXL vor fi sigur date meciurile Stelei, intre 1 si 6 dimineata !

asta cred ca e programul care te-a influentat toata viata :))


In meciul cu Iasi - arbitrul deja are banul, Onut caine pana la moarte, Onofras are deja precontract cu dinamo, 2-3 jucatori ai lui Netoiu la Iasi

In concluzie se va juca doar pe teren

JJ
25th October 2006, 10:49
...
Si ce legatura are asta cu subiectul thread-ului???
On Topic: Popa deja pregateste argumente pt. infrangere: au lipsit 6 jucatori cu Rapid, cu Dinamo lipsesc 10. Cam suspect.

LE. Nea SAMM, ti-ai dat seama ca n-ai zis nimic de meci si ai editat... Smechere!

poliis
25th October 2006, 13:56
In meciul cu Iasi - arbitrul deja are banul, Onut caine pana la moarte, Onofras are deja precontract cu dinamo, 2-3 jucatori ai lui Netoiu la Iasi


ai uitat sa mai zici ca Popa a venit la Iasi la propunerea lui Netoiu....ne lasi ? ai uitat cumva ca anul trecut tocmai un fost dinamovist a egalat in groapa?


On Topic: Popa deja pregateste argumente pt. infrangere: au lipsit 6 jucatori cu Rapid, cu Dinamo lipsesc 10. Cam suspect.

eu vad ca si voi cautati argumente pt o eventuala infrangere a lui Poli
ps: aia 10 de care zici tu lipsesc cu U Cluj...cu dinamo mai reintra unii suspendati, altii sunt recuperati...nu iti fa tu griji ca avem cu cine juca

Cipus
25th October 2006, 15:00
Popa a zis dupa meciul cu Steaua ca spera sa ia cat mai putine goluri in urmatoarele 2 meciuri, fara cei 2 fundasi centrali, Onut si Ciobanu. Pana la urma nu a luat nici unul si a scos si 4 puncte. Acum are si mai multi absenti deci dupa spusele ar insemna ca la Dinamo poate sa ia si 10 goluri si nu se supara nimeni. Totusi asta e o strategie de-a lui Popica, in sinea lui spera sa scoata ceva si din meciul asta. Dinamo va trebui sa ia meciul in serios daca vrea sa castige, mai ales daca Ganea e suspendat. Stie cineva de Ganea? dupa calculele mele are 4 galbene, insa si Sepsi a luat rosu cu Rapid si a jucat cu Dinamo, nu se mai tine cont de cartonase? Numai la Iasi se contorizeaza?

Aurel.D
25th October 2006, 17:20
Samm,
Te rog sa incetezi cu trollingul.

Red-Castorryy
25th October 2006, 17:22
Samm,
Te rog sa incetezi cu trollingul.

scoate-l pe guevarzax de la naftalina :evil: :evil: :evil:

apercele
25th October 2006, 18:38
mie sincer mi se face mila de acesti 3 stelisti (samm, guevarax si man us) care au luat-o razna in ultimele 4 saptamini...saracii vin aici doar sa isi scoata dracii creati de steaua, si sa dea in alte echipe
in loc sa scrie pe site-urile stelei despre cum echipa nu joaca nimic, sarmanii vin la dinamo si sa se ia de caini....noi, fiind baieti buni, nu ne atacam doar radem de ei si ii intelegem ca ei trec printr-o perioada mai nefasta si le intelegem nemultumirea cu viata
asa e baieti, dinamo nu joaca nimic iar steaua a fost furata de toti arbitrii si in europa si in liga lui mitica....eu propun ca toate meciurile voastre sa fie jucate fara arbitrii, ca in curtea scolii....un tzontzoroiul v-ar prii la fix

Universal
25th October 2006, 19:52
Daca ma uit la cum joaca Dinamo, daca vor face egal, atunci este clar, seria se rupe, este o performanta greu de egalat.Imi cer scuze in numele colegilor mei useri dela Steaua. Multe lucruri par destul de ciudate,destul de greu de conceput.
Nici eu nu am vazut ( cu exceptia lui Bayern in sezonul trecut) pana acum ca o echipa sa aiba maxim de puncte si o sderie atat de lunga in vreun campionat.
Dinamo , din punctul meu de vedere nu are cum sa nu il castige, trebuie sa ne gandim ca POli Iasi are 10 jucatori lipsa, care erau titulkari.,Cu o echipa neomogena, ma indoiesc ca mai mult de un 2-0 2-1 hai o mare surpriza..1-1 , mai mult nu pot scoate.Deci logic mizez pe victoria lui Dinamo.13 victorii ,39 de puncte.Uluitor, dar totusi mai au drum lung pana vor deveni o mare echipa.
Este bine ca echipa joaca bine,dar trebuie sa si confirme in Uefa Cup, ca sa nu mai fie luata la misto de adversari.
Eu urez succes echipei, este :ok:

crissis
25th October 2006, 21:27
Steaua a avut 4 obiective anul asta :
1. Supercupa Romaniei - REALIZAT
2. Calificarea in UCL - REALIZAT
3. Titlul - furat de cooperativa (L-ati pierdut pe mina voastra )
4. Cupa - sa vedem dak ne lasa cooperativa


In meciul cu Iasi - arbitrul deja are banul, Onut caine pana la moarte, Onofras are deja precontract cu dinamo, 2-3 jucatori ai lui Netoiu la Iasi

In concluzie se va juca doar pe teren

POLI IASI si jucatorii ei joaca doar pe teren si buteliile lui porcea nu prind la noi .
Care sunt cei 2-3jucatori a lui netoiu ?
Scuza-ma ca o spun dar esti PENIBIL:no:
FORZA POLI IASI

CrAzY92
25th October 2006, 22:16
Hai Poli ca puteti macar scoate un egal facetio pentru STEAUA :ok:

Red-Castorryy
25th October 2006, 22:43
Hai Poli ca puteti macar scoate un egal facetio pentru STEAUA :ok:

te-am trecut si pe tine pe lista celor SUPER - OPTIMISTI
ps. esti al 21-lea :ok:

apercele
25th October 2006, 23:18
hehe nu o sa o faca pt ei, o sa o faca pt steaua

acum chiar ca va fi un meci strans, s-au dat toate pronosticurile peste cap...

be@
25th October 2006, 23:31
cu buza umflata nu avem cum sa ramanem din moment ce :
Steaua a avut 4 obiective anul asta :
1. Supercupa Romaniei - REALIZAT
2. Calificarea in UCL - REALIZAT
3. Titlul - furat de cooperativa
4. Cupa - sa vedem dak ne lasa cooperativa

Deci in sezonul 2006-2007 indiferent de ce se va intampla Steaua deja are cele mai importante realizari ale unei echipe din Romania. Ca noi suntem invingatori prin definitie si vrem sa castigam totul asta este altceva.

FORZZA STEAUA




Titlu, furat de cooperativa?
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy
Ma scuzi. Adevarul ca din cauza cooperativei ati avut penalty gratuit cu Argesul si Gloria, ati fost iertati de penalty cu Rapid, si la Iasi de asemenea. Mai baiatule, tie chiar iti place sa fii ridicol, si sa te faci de ras aici pe forum?

Cat despre jucatori indisponibili, nu va mai faceti voi atatea griji. Ca in ultimile 3 meciuri am avut probleme mari in acest sens, si am castigat cu Argesul si U Cluj, iar cu Rapid am facut egal.
Iar povestea asta cu jucatorii indisponibili nu e o facatura, e adevarata.

guevarax
25th October 2006, 23:42
scoate-l pe guevarzax de la naftalina :evil: :evil: :evil:

ai terminat porumbul de prasit si ai intrat aici sa faci pe smecheru ?

ai o boala cronica probabil

jucatorii dinamovisti de la iasi amintim :
onut - cap in gura lui coman la ultimul meci, acum 2 ani cot in gura lui oprita arbitrul s-a vazut ca nu vede
onofras - a luat un premiu pt ca i-a rupt piciorul lui nesu
si cornel dobre - desi nu stiu dak mai e la Iasi sau nu

oricum jucatorii astia o sa fie panarame pe teren, dak va fi 0-0 in ultimele minut onut isi va da autogol :happy :happy

Universal
25th October 2006, 23:52
Nu cred, mai degraba prevad un joc jucat destul de intens.Cum ii cunosc pe moldoveni , vor trage tare sa impiedice Dinamo.
Dar nu cred ca vor reusi,joaca mult prea bine echipa, mai mult de un egal nu vor reusi.Trebuie sa fim realisti, cu 10 jucatori lipsa este aproape imposibila misiunea de a lua macar un punct.Eu sunt realist.

Red-Castorryy
26th October 2006, 04:35
jucatorii dinamovisti de la iasi amintim :
onut - cap in gura lui coman la ultimul meci, acum 2 ani cot in gura lui oprita arbitrul s-a vazut ca nu vede
onofras - a luat un premiu pt ca i-a rupt piciorul lui nesu
si cornel dobre - desi nu stiu dak mai e la Iasi sau nu


du-te si te culca pentru ca debitezi numai prostii
cei mentionati de tine nu sunt jucatori dinamovisti

chinezu
26th October 2006, 10:21
Cred ca vom asista la un meci spectacol. 6-0(Ganea2,Niculescu2,Danciulescu2)

poliis
26th October 2006, 11:34
eu cred ca va fi invers 0-6 :D (Balba 3, Palimaru 3)...si v-am pupat pe portofel :evil:

Cipus
26th October 2006, 16:54
eu cred ca va fi invers 0-6 :D (Balba 3, Palimaru 3)...si v-am pupat pe portofel :evil:

Cred ca s-a reaccidentat Palimaru, deci va fi doar 0-3 desi e greu de crezut ca va primi Iasiul 3 penalty-uri, ca Balba numai asa stie sa dea goluri, din penalty (cel putin sezonul asta). Glumesc desigur, Dinamo bate cu siguranta, nu va imbatati cu apa rece dupa ce ati facut egal acasa cu Steaua si Rapid. Dinamo bate cu 4-0 fara sa fiu rau

apercele
26th October 2006, 17:29
parca mai conteaza 1-0 sau 7-0
am facut show cu cine trebuia (craiova, timisoara) echipele care faceau orice sa ne bata...craiovenii venisera 30,000 la stadion toti cu boala pe dinamo, si prin min 35 jucau table in tribune, meciul era terminat

sa luam cele 3 puncte, golaverajul = 0

Red-Castorryy
26th October 2006, 19:02
Ionut Popa se teme de Dinamo

Dinamo va intalni sambata, de la ora 19:00, pe teren propriu, formatia Poli Iasi. Tehnicianul moldovenilor, Ionut Popa, se teme de forta ofensiva a dinamovistilor, care cauta a 13-a victorie consecutiva in campionat. "E clar ca Dinamo este cea mai in forma echipa! Au un trio de atac Niculescu-Danciulescu-Ganea, care a dat 34 de goluri. E normal sa iti fie frica atunci cand joci impotriva lor! Forma in care se afla Dinamo ma face sa fiu pesimist".

Popa crede ca Dinamo sa poate consider deja campioana dupa avansul linistitor cu care conduce Liga 1: "Poate sa spune oricine orice, Dinamo e campioana! Eu, sa fiu antrenorul unei echipe care are 12 puncte in fata locului 2, nu m-ar mai ajunge nimeni! E clar ca, pana la urma, Dinamo va pierde, nu poate face un campionat perfect, dar asta nu inseamna ca mai poate pierde campionatul!", a spus antrenorul iesenilor.

Lordliv
26th October 2006, 19:26
eu cred ca ar trebui sa mai si pierdeti! altfel victoria pentru voi, va deveni o obsesie,cu repercusiuni negative asupra randamentului echipei,in special in cupele europene!

georgemp
26th October 2006, 22:58
1-1,Mai trebuie sa faca egal si Dinamo...

Red-Castorryy
26th October 2006, 23:28
1-1,Mai trebuie sa faca egal si Dinamo...

te-am trecut si pe tine pe lista celor SUPER - OPTIMISTI
ps. esti al 23-lea :ok:

danpuric78
26th October 2006, 23:43
1-1,Mai trebuie sa faca egal si Dinamo...
Poate sa ia si batatie daca asta trebuie ca sa-i bata pe Besiktas. Si meciul si rezultatul au importanta minima, singurul lucru care conteaza acum e meciul din cupa uefa.

crissis
26th October 2006, 23:47
Dinamo va face egal cu Poli :yeah: si va pierde cu Besiktas doar asa de fantezie ca sa-si arate si cainii valoarea de echipa de Europa
Mrrr hau hau :evil:

apercele
26th October 2006, 23:50
Dinamo va face egal cu Poli :yeah: si va pierde cu Besiktas doar asa de fantezie ca sa-si arate si cainii valoarea de echipa de Europa
Mrrr hau hau :evil:

poate pierdem si noi acasa 3-0, sau 4-1
sa nu fie steaua singura umilita acasa macar...

crissis
26th October 2006, 23:58
poate pierdem si noi acasa 3-0, sau 4-1
sa nu fie steaua singura umilita acasa macar...

Cu siguranta ca dupa Steaua va fi Dinamo si dupa aceea si cealalta mare echipa de Europa numita Rapid
Dinamo -Poli Iasi X :yeah:

apercele
27th October 2006, 00:01
bine mai crissis...la cei 33 de anisori ai tai vad ca ai ceva ura fata de echipele romanesti...nu stiam ca te deranjeaza atat de mult

rechinul farist
27th October 2006, 00:09
poate Iasiul sa opreasca Dinamo? nu prea cred!!! dar poate sa fie surprzia etapei!! :D

crissis
27th October 2006, 00:17
bine mai crissis...la cei 33 de anisori ai tai vad ca ai ceva ura fata de echipele romanesti...nu stiam ca te deranjeaza atat de mult

Te inseli amarnic prietene .
Cind a venit Dinamo la Xanthi am fost prezent pe stadion si iti spun sincer ca m-am bucurat fff tare de victoria obtinuta acolo de Dinamo si ca un fapt divers distanta Atena -Xanthi e cam aprox. 700km dus ,iar pentru meciul lui Rapid la Atena cu Panathinaikos mi-am si cumparat deja bilet si o sa fiu prezent pe stadion .
Nu am nimic si nu urasc echipele romanesti :ok:
Bafta multa si mult succes celor trei echipe romanesti in cupele europene
Dinamo -Poli Iasi X :yeah:

apercele
27th October 2006, 00:19
ok atunci eu imi cer scuze
cu cat sarcasm ai scris penultima data, se parea ca ai boala pe toate 3

YodaRo
27th October 2006, 00:24
Cind a venit Dinamo la Xanthi am fost prezent pe stadion si iti spun sincer ca m-am bucurat fff tare de victoria obtinuta acolo de Dinamo
Aveau tribune sau stateati pe delusorul ala de langa stadion in porumbi? :)

crissis
27th October 2006, 00:28
ok atunci eu imi cer scuze
cu cat sarcasm ai scris penultima data, se parea ca ai boala pe toate 3

Nu am boala pe nici o echipa din Romania si sunt un suporter moderat al lui POLI IASI
SI oricit de moderat as fi eu tot ma mai ia si pe mine cite odata valul si devin mai agresiv.
Dinamo -Poli Iasi X :yeah:
mrrr hau hau :ok:

crissis
27th October 2006, 00:48
Aveau tribune sau stateati pe delusorul ala de langa stadion in porumbi? :)

:happy :happy :happy E buna gluma ta

Red-Castorryy
27th October 2006, 02:34
View Poll Results: Dinamo - Poli Iasi
1 21 38.18%
x 16 29.09%
2 18 32.73%

Parca ai zice ca joaca Real cu Barca :evil: :evil: :evil:

Diodude
27th October 2006, 05:30
al 13-lea blat. Autorul golului va fi de data asta arbitrul. Cu echipele cu car enu poate aranja dinamo diresct, aranjeaza cu arbitrii. La moldoveni fiind mai greu de umblat mai usor e la corpodean sau ce alt catzelus va arbitra.

Mai poti suporta????

Diodude
27th October 2006, 05:34
ti-ai gasit pe cine sa apreciezi...noi dinamovistii nu prea il halim pe dinu, dar bine ca il apreciaza altii macar :)
Asa arogant cum este el,Dinu este simbolul clubului Dinamo.Are 40 de ani la Dinamo.Asa ca atunci cand faci afirmatii contra lui,gandeste de 2 ori.Nu exista o singura persoana care sa fie mai emblematica pentru Dinamo decat Dinu.

gheorghe
27th October 2006, 08:45
Continua marea blatiada...de data aceasta cu Ionut Popa, un mare admirator al lui dinamo, in rolul principal.Totul pentru front, totul pentru victorie:drak: borceo,dinule, badeo, nod de cravata....asta...turcu! ,locul vostru este la Jilava:evil:

Aurel.D
27th October 2006, 11:29
dak va fi 0-0 in ultimele minute, onut isi va da autogol :happy :happy

Onut isi dadea autogoluri si cand era la Dinamo, este ceva nativ.:D
Cand juca Dinamo si era cate un corner pt. adversari lumea striga din tribune: "Sa-l tina careva si pe Onut!"

Red-Castorryy
27th October 2006, 13:19
http://www.portalfutebol.net/ranking/default.asp

cine e pe primu' loc?

remy
27th October 2006, 13:41
Ionut Popa se teme de Dinamo

Dinamo va intalni sambata, de la ora 19:00, pe teren propriu, formatia Poli Iasi. Tehnicianul moldovenilor, Ionut Popa, se teme de forta ofensiva a dinamovistilor, care cauta a 13-a victorie consecutiva in campionat. "E clar ca Dinamo este cea mai in forma echipa! Au un trio de atac Niculescu-Danciulescu-Ganea, care a dat 34 de goluri. E normal sa iti fie frica atunci cand joci impotriva lor! Forma in care se afla Dinamo ma face sa fiu pesimist".

Popa crede ca Dinamo sa poate consider deja campioana dupa avansul linistitor cu care conduce Liga 1: "Poate sa spune oricine orice, Dinamo e campioana! Eu, sa fiu antrenorul unei echipe care are 12 puncte in fata locului 2, nu m-ar mai ajunge nimeni! E clar ca, pana la urma, Dinamo va pierde, nu poate face un campionat perfect, dar asta nu inseamna ca mai poate pierde campionatul!", a spus antrenorul iesenilor.

Red-Castorryy
27th October 2006, 15:57
Intra Ze Kalanga?


Ze Kalanga s-a accidentat la glezna piciorului drept in minutul 16 al partidei Dinamo - Farul Constanta iar staff-ul medical al echipei estima ca jucatorul ar putea lipsi cel putin o luna. Ze Kalanga s-a antrenat insa normal in ultimele doua zile si va fi folosit cu siguranta in linia de start la meciul Dinamo - Besiktas. Totusi, Rednic se gandeste sa il bage pe Ze Kalanga si la meciul de sambata din campionat cu Poli Iasi. "Nu mai sunt probleme de lot. Ze Kalanga este recuperat si sunt sanse sa joace maine. Nu m-am hotarat inca daca il voi folosi sau nu", a spus Rednic.

SAMM
27th October 2006, 16:44
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat

AxinTe
27th October 2006, 16:50
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat

................. in Ghenceaaaaaaaaaaaaaaaaaa

naxos
27th October 2006, 17:01
Continua marea blatiada...de data aceasta cu Ionut Popa, un mare admirator al lui dinamo, in rolul principal.

Delir si paranoia. Tu ai vazut blat si la Steaua - Real, nu? :)

B0gdaaaN
27th October 2006, 17:32
Rednic: "Popa e un bun strateg, incearca sa-si adoarma adversarii"


Antrenorul liderului a declarat ca nu va cadea in cursa intinsa de tehnicianul Iasiului.
"Eu am vazut citeva meciuri ale lor si mi-am dat seama ca jucatorii care au intrat pe parcursul acelor partide au jucat mai bine decit titularii. Popa este un bun strateg si incearca sa-si adoarma adversarii", a mai spus Rednic.

Rednic crede ca meciul de simbata va fi foarte greu, pentru ca Poli Iasi a pus mereu probleme echipelor mari, referindu-se astfel la cele doua rezultate de egalitate pe care moldovenii le-au obtinut in meciurile cu Rapid si Steaua, principalele contracandidate lui Dinamo la titlu.

"Noi vom aborda aceasta partida ca si cum ar fi prima din campionat, nu ne vom gindi ca avem 12 puncte avans fata de urmatoarea clasata. In acest moment, meciul cu Poli Iasi e cel mai important pentru noi si nu partida cu Besiktas din Cupa UEFA", a mai declarat tehincianul dinamovist, care are la dispozitie pentru meciul de simbata intregul lot de jucatori.

Tehnicianul lui Poli Iasi s-a plins de faptul ca ii lipsesc multi jucatori in vederea meciului cu Dinamo si a declarat ca este pesimist inaintea partidei de simbata, din cauza formei in care se afla echipa pregatita de Mircea Rednic.


Off-topic:

Pe 3 noiembrie se inaugurează nocturna stadionului "Emil Alexandrescu" din Iaşi


Vineri, 3 noiembrie, la ora 19,30, cu prilejul meciului Politehnica Iaşi- Gloria Bistriţa, din etapa a 14-a a Campionatului naţional de fotbal va fi inaugurată instalaţia de nocturnă de la Stadionul "Emil Alexandrescu".

Meciul a fost programat iniţial pentru sâmbătă, de la ora 14,00 dar, la solicitarea oficialilor echipei Politehnica Iaşi, care au obţinut şi acordul bistriţenilor, jocul a fost devansat cu o zi.

"Avem acceptul Ligii Profesioniste de Fotbal de a evolua împotriva bistriţenilor în nocturnă şi ne pregătim din toate punctele de vedere pentru ca acest prim joc la lumina reflectoarelor să se constituie într-o reuşită sub toate aspectele. Nici nu concepem să nu câştigăm această partidă şi îi avertizăm încă de pe acum pe cei de la Gloria că săptămâna viitoare îi aşteaptă o confruntare dificilă", a declarat Sorin Boca, preşedintele Politehnica pentru ziarul Evenimentul de Iaşi.

Sergio_D
27th October 2006, 17:33
Ce blat mă ? Meci corect, frumos, ce se va termina cu un rezultat de egalitate! :D

DanielAndrei
27th October 2006, 18:54
ce bine ar fi :rolleyes:...dar va fi greu, cel putin dam 2 fara sa nu luam altele in plus

m4st3r
27th October 2006, 19:08
nush...:) cat se va termina ! eu zic k e meci greu pt dinamovisti !

Ammadeus
27th October 2006, 19:14
2-1

six
27th October 2006, 19:15
Avand in vedere ca moldovenii au inebunit(in sens pozitiv) cred ca va fi un meci bun dar castigat de..............parerea mea;)

tchibos
27th October 2006, 19:21
eu ma intreb cand mai pierde Dinamo?... poli e o echipa care poate pune probleme echipelor mari.. de ce nu ar face-o acum?

pronostic 0-1

guevarax
27th October 2006, 20:44
din nou blat

singura necunoscuta : va fi cu arbitrul sau cu jucatorii adversi

probabil cu toti

danpuric78
27th October 2006, 20:50
din nou blat

singura necunoscuta : va fi cu arbitrul sau cu jucatorii adversi

probabil cu toti
te referi la meciul din ghencea cu urziceniul?
Mah, tu ai o echipa favorita, ca vad ca postezi numai pe threadurile cu dinamo:o: .
Mai bine vezi ca va arde bursucul si o sa luptati cu jiul pentru evitarea retrogradarii./hello

guevarax
27th October 2006, 20:52
sunt mai interesante blaturile dinamoviste, mai pline de suspans

decat jepcile la care este supusa Steaua

noir_desir
27th October 2006, 21:06
din nou blat

singura necunoscuta : va fi cu arbitrul sau cu jucatorii adversi

probabil cu toti

da, cu totii, si cu tribunele dinamoviste si cu galeria lui Poli... cu toata Liga I...
Mai, da ce paranoici mai sunt unii... v-ati molipsit de la cineva?

crissis
27th October 2006, 21:18
din nou blat

singura necunoscuta : va fi cu arbitrul sau cu jucatorii adversi

probabil cu toti

Esti jalnic :no:

Mario Di Lazi
27th October 2006, 21:41
din nou blat

singura necunoscuta : va fi cu arbitrul sau cu jucatorii adversi

probabil cu toti

Mai lasa ma dracu porcariile astea ... De unde dracu le scoti ? Ce manaci de esti asa de talnetat ? :D

NUMARUL 13 ... pentru toti stelistii ... :D

poliis
27th October 2006, 21:50
sunt mai interesante blaturile dinamoviste, mai pline de suspans

decat jepcile la care este supusa Steaua

in campionatul asta am vazut mai multe meciuri suspecte ale stelei decat ale cainilor (suspecte cu arbitrii)...mai lasa comentariile, uita-te la meci si pe urma mai deschide gura

si banuiesc ca te referi la "jepcile" de la Pitesti , sau de la Iasi...sau chiar cu Gloria

guevarax
27th October 2006, 22:20
si banuiesc ca te referi la "jepcile" de la Iasi...

da si la Iasi
onofras si gavatorta neeliminati

4 ieseni trebuiau eliminati in meciul ala, Nesu nici acum nu joaca pt ca retardatul ala de onofras i-a rupt piciorul iar mafiotul de lajos s-a facut ca nu vede

codrind
27th October 2006, 23:10
da si la Iasi
onofras si gavatorta neeliminati

4 ieseni trebuiau eliminati in meciul ala, Nesu nici acum nu joaca pt ca retardatul ala de onofras i-a rupt piciorul .....


Cică-cică puf-bălai-meiţă trebuia eliminat ceva mai devreme, şi astfel SCĂPA întreg!
Aşa că :ciocan:

Despre meciul de mâine:
Un meci greu pentru....dinamo!
POLI IAŞI nu are ce pierde, decât punctele puse-n joc !

apercele
27th October 2006, 23:11
NUMARUL 13 ... pentru toti stelistii ... :D


adica nr lui CARLOS....foarte semnificativ :ciocan:

be@
27th October 2006, 23:42
da si la Iasi
onofras si gavatorta neeliminati

4 ieseni trebuiau eliminati in meciul ala, Nesu nici acum nu joaca pt ca retardatul ala de onofras i-a rupt piciorul iar mafiotul de lajos s-a facut ca nu vede


Pentru ce sa fie eliminat Gavatorta, ma baiatule? Esti dus rau cu sorcova.
Si tu, si SAMM asta. Dar nu-i nimic baieti, continuati. Noua ne face placere sa vedem cum va umpleti de penibil aici pe forum.
Mai degraba trebuia cartonas galben si eliminare cand l-a tinut talalaul ala de Goian pe Balba in careu.

Hard
27th October 2006, 23:49
la meciul cu iasi,dinamovistii vor scapa de un alt adversar in ultima vreme,frigul.
Tricouri cu mînecă lungă pentru dinamovişti!
Fotbalistii lui Rednic nu vor mai dardai de frig. La meciul cu Farul II din Cupa Romaniei, Danciulescu & co au evoluat in tricouri cu maneca scurta. Pentru ca era racit si ii era frig, Ganea si-a mai luat o bluza rosie cu maneca lunga pe sub tricoul de joc......


cei de la iasi cand isi "trag" maneci lungi?

be@
27th October 2006, 23:58
Le-a pus gând rau “câinilor rosii”!

Capitanul moldovenilor, Bogdan Onut, nu ia în calcul decât victoria împotriva fostei sale echipe, desi Dinamo a înregistrat numai succese pâna acum

Sosit la Iasi direct din ”Stefan cel Mare”, actualul lider din teren al alb-albastrilor promite ca va face totul pentru a-i opri pe dinamovisti din drumul spre gol.

Chestionat în legatura cu posibilitatea ca echipa sa sa obtina un rezultat pozitiv în partida din “Groapa”, fostul «câine» a dat asigurari ca iesenii îsi doresc sa fie primii care vor întrerupe seria succeselor lui Dinamo. “Meciul porneste de la scorul de 0-0, nu?! Aceasta înseamna ca ambele echipe au 50% sanse sa câstige, iar noi nu pornim cu alta atitudine, vrem sa fim primii care-i înving pe dinamovisti în acest sezon”, a declarat acesta. Fara a se arata impresionat de eficienta atacului echipei lui Mircea Rednic, Bogdan Onut a mai spus ca va fi la fel de “neîndurator” cu oricare din vârfurile “câinilor”. “La ora actuala, Dinamo are cel mai prolific atac, dar asta nu ma impresioneaza. Daca noi, cei din aparare, ne vom face treaba si ne vom respecta sarcinile pe care ni le da nea «Popica», sunt convins ca niciunul nu va reusi mare lucru”, e de parere Onut.

Capitanul formatiei din Dealul Copoului a tinut sa dea asigurari ca Poli se va lupta de la egal la egal cu fotbalistii din “Stefan cel Mare”, chiar în conditiile numeroaselor absente din lot. “Chiar daca ne lipsesc multi jucatori, nu se va vedea pe teren. Cred ca s-a demonstrat în repetate rânduri ca cei care i-au înlocuit si-au îndeplinit sarcina cu brio. Poli are un lot echilibrat, iar rezervele au jucat bine ori de câte ori a fost nevoie”, a conchis Bogdan Onut.

crissis
28th October 2006, 00:03
Le-a pus gând rau “câinilor rosii”!

Capitanul moldovenilor, Bogdan Onut, nu ia în calcul decât victoria împotriva fostei sale echipe, desi Dinamo a înregistrat numai succese pâna acum

Sosit la Iasi direct din ”Stefan cel Mare”, actualul lider din teren al alb-albastrilor promite ca va face totul pentru a-i opri pe dinamovisti din drumul spre gol.

Chestionat în legatura cu posibilitatea ca echipa sa sa obtina un rezultat pozitiv în partida din “Groapa”, fostul «câine» a dat asigurari ca iesenii îsi doresc sa fie primii care vor întrerupe seria succeselor lui Dinamo. “Meciul porneste de la scorul de 0-0, nu?! Aceasta înseamna ca ambele echipe au 50% sanse sa câstige, iar noi nu pornim cu alta atitudine, vrem sa fim primii care-i înving pe dinamovisti în acest sezon”, a declarat acesta. Fara a se arata impresionat de eficienta atacului echipei lui Mircea Rednic, Bogdan Onut a mai spus ca va fi la fel de “neîndurator” cu oricare din vârfurile “câinilor”. “La ora actuala, Dinamo are cel mai prolific atac, dar asta nu ma impresioneaza. Daca noi, cei din aparare, ne vom face treaba si ne vom respecta sarcinile pe care ni le da nea «Popica», sunt convins ca niciunul nu va reusi mare lucru”, e de parere Onut.

Capitanul formatiei din Dealul Copoului a tinut sa dea asigurari ca Poli se va lupta de la egal la egal cu fotbalistii din “Stefan cel Mare”, chiar în conditiile numeroaselor absente din lot. “Chiar daca ne lipsesc multi jucatori, nu se va vedea pe teren. Cred ca s-a demonstrat în repetate rânduri ca cei care i-au înlocuit si-au îndeplinit sarcina cu brio. Poli are un lot echilibrat, iar rezervele au jucat bine ori de câte ori a fost nevoie”, a conchis Bogdan Onut.

Macar de ar fi asa cum a declarat Onut
Dinamo-Poli Iasi X

Red-Castorryy
28th October 2006, 00:35
Macar de ar fi asa cum a declarat Onut
Dinamo-Poli Iasi X

parca ai mai spus asta ? :rolleyes:

crissis
28th October 2006, 01:09
parca ai mai spus asta ? :rolleyes:

CE ? Dinamo -Poli Iasi x:yeah: si cred ca dupa egalul cu POLI IASI dinamo va incepe si ea sa coboare usor usor e timpul ca aceasta parodie ,circ, facatura a cooperativei :rosu: sa cam ia sfirsit

unikt
28th October 2006, 01:42
parerea mea ca e greu pane ia bataie dinamo o data ca se taie ca maioneza .......deacum vin meciurile grele pt dinamo cu iasul cu cfr cluf si si bine inteles OTELUL GALATI care la ultima vizita iam desumflat urattttt .

B0gdaaaN
28th October 2006, 01:58
din nou blat

singura necunoscuta : va fi cu arbitrul sau cu jucatorii adversi

probabil cu toti

a doua necunoscuta:Nicolita & Thereau au fost amandoi blat cu Dinamo??

tu nu sughiti mult?? nu ai prea multa care in frigider?


sper intr`un egal ca sa moara unii de ciuda ca echipa noastra fara atatia titulari,cu bugetul care`l avem si cu restul problemelor de la club a scos 1 pct din "groapa" ceea ce nu au facut echipele alea cu jucatori de sute de mii de euro si cu bugete de milioane de euro :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:




În fieful liderului, fără nouă jucători
27.10.2006
Pentru partida de mâine, cu Dinamo, Ionuţ Popa nu are la dispoziţie nu mai puţin de nouă jucători. Este vorba despre Brăneţ, suspendat, Gavatorta, plecat în Argentina, şi alţi şapte jucători accidentaţi: Onofraş, Saric, Ciubăncan, Pălimaru, Bordeanu, Miclea şi Bernard. Dintre aceştia, doar Onofraş şi Saric au şanse de a fi recuperaţi până la ora meciului din Şoseaua Ştefan cel Mare. În aceste condiţii, Ionuţ Popa părut îngrijorat la conferinţa de presă de ieri: "Faţă de partida cu Rapidul reintră Bîlbă, Onuţ şi Ciobanu, însă ies Brăneţ, ce e suspendat, Bordeanu, Saric şi Onofraş, toţi accidentaţi. Deci intră 3 şi ies 4. Măcar de era invers! Dacă îl mai pun şi pe alt titular, Gavatorta, ce a plecat acasă, şi îi aduc aminte pe ceilalţi 4 accidentaţi, Miclea, Bernard, Ciubăncan şi Pălimaru, cred că e normal să fiu foarte îngrijorat. Cu 9 absenţe, între care 5 titulari, mă gândesc ca sâmbătă să-mi facă echipa cei de la marketing, ca eu nu ştiu pe cine să mai bag", a spus Profesorul

kkrrss2003
28th October 2006, 08:27
da si la Iasi
onofras si gavatorta neeliminati

4 ieseni trebuiau eliminati in meciul ala, Nesu nici acum nu joaca pt ca retardatul ala de onofras i-a rupt piciorul iar mafiotul de lajos s-a facut ca nu vede

mai baiatule revino ti !!!! m am gindit si ce melodie vi se potriveste dupa acel meci de trista amintire pentru voi :HOLLY DOLLY - DOLLY SONG !!!!/hello , VARIANTA DIN MINISTRY OF SOUND ( k sa nu fiu rautacios ) ....:happy
de ce nu ti vezi de echipa ta frustratule??!??!!??

kkrrss2003
28th October 2006, 08:39
vreti sa faceti un ban azi ?... :) gol Moti pina in min 8 si asa va fi scorul la pauza.. deci pentru cei de la pariuri.... scor final 3 2 pentru IASI !
Guevarax ti ai descarcat melodia? ca scooter nu prea e de voi!!! si manelistii au inceput sa fuga de voi.. :)
FORZZA POLI IASI !

Rossi
28th October 2006, 09:35
Poli Iasi - O alta halta in drumul spre titlu ...

DINAMO - poli iasi 3-1 :ok:



National - Dinamo 1-2
Dinamo - Pandurii 1-0
Jiul - Dinamo 0-1
Dinamo - Timisoara 3-1
Craiova - Dinamo 0-4
Dinamo - UTA 2-0
Vaslui - Dinamo 1-2
Dinamo-Steaua 1-0
Fc Arges-Dinamo 2-3
Dinamo-Rapid 3-1
Dinamo - Farul 2-1
Gloria - Dinamo 0-1

Rocko
28th October 2006, 09:48
Poli Iasi - O alta halta in drumul spre titlu ...

DINAMO - poli iasi 3-1 :ok:



National - Dinamo 1-2
Dinamo - Pandurii 1-0
Jiul - Dinamo 0-1
Dinamo - Timisoara 3-1
Craiova - Dinamo 0-4
Dinamo - UTA 2-0
Vaslui - Dinamo 1-2
Dinamo-Steaua 1-0
Fc Arges-Dinamo 2-3
Dinamo-Rapid 3-1
Dinamo - Farul 2-1
Gloria - Dinamo 0-1


da de un 1-1 ce zici :evil: :evil: :evil:

chinezu
28th October 2006, 09:50
Observ o mare vanzoleala in jurul unui meci pe care Dinamo il va castiga la pas. Va fi scorul etapei. Parerea mea...Cat despre baietii(stelisti) astia care vad numai blaturi,ar face bine sa se uite putin si in propria gradina inainte de a arunca in stanga si in dreapta cu ineptiile lor.

fc_vaslui
28th October 2006, 10:22
la 10 au trecut prin Vaslui 2 autobuze cu suporteri ieseni.....doar 1 era plin ..in celalalt erau vreo 20......deci sunt vreo 80 de ieseni

m8k
28th October 2006, 10:48
2-2....si surpriza!!!

Luis Garcia10
28th October 2006, 11:20
bate Dinamo.. cum? ramane de vazut :rosu:

mark111
28th October 2006, 11:22
As vrea 2sau x...din pacate cred ca va fi 1

be@
28th October 2006, 12:38
Observ o mare vanzoleala in jurul unui meci pe care Dinamo il va castiga la pas. Va fi scorul etapei. Parerea mea...Cat despre baietii(stelisti) astia care vad numai blaturi,ar face bine sa se uite putin si in propria gradina inainte de a arunca in stanga si in dreapta cu ineptiile lor.
Vasluiene, vezi-ti tu de derby-ul cu Ceahlaul, si lasa-ne pe noi, care n-am mai pierdut de 8 meciuri.


Ieşită cu bine din disputele cu doi dintre "granzii" campionatului, Poli încearcă să dea lovitura şi în faţa liderului astăzi, chiar în "Ştefan cel Mare". Chiar dacă are o întreagă listă de indisponibilităţi, echipa ieşeană speră să încurce pe Dinamo, autoarea unui parcurs incredibil cu 12 victorii din tot atâtea jocuri disputate. Ionuţ Popa nu va putea conta pe nu mai puţin de 5 jucători. Este vorba despre Brăneţ, care este suspendat, Gavatorta, plecat în Argentina şi despre nu mai puţin de 3 accidentaţi, care nici nu au mai făcut deplasarea, Pălimaru, Miclea şi Ciubăncan.

Trei dintre accidentaţi titulari? :D
Deşi nu sînt complet refăcuţi, antrenorul Ionuţ Popa i-a inclus în lotul pentru partida cu Dinamo pe Onofraş, Saric şi Bordeanu. Cei trei ar putea fi să joace titulari azi împotriva "cîinilor".

"Dacă vom evolua ca în meciul de Cupă de la Sfântu Gheorghe şi cum avem o echipă transformată în infirmerie, tare mi-e frică să nu luăm o căruţă de goluri în Ştefan cel Mare. Vom întâlni o echipă care a înscris 34 de goluri până acum, aşa că nu ar fi exclus să modific şi sistemul de joc, dar nu am luat încă o decizia în acest sens", a declarat Ionuţ Popa.

Popa va folosi 5 fundaşi :yeah:
În aceste condiţii, nu ar fi exclus ca tehnicianul Politehnicii să înceapă partida de la Dinamo cu o linie de 5 fundaşi, dintre care Radu Ciobanu va evolua libero. Practic, Ionuţ Popa ar putea începe meciul cu Dinamo în următoarea alcătuire: Marc - Buta, Ir. Ionescu, R. Ciobanu, Onuţ, Bordeanu - Saric, Iurişniţi, Sfîrlea - Bîlbă, Cernoch. Şi preşedintele Sorin Boca a recunoscut că Poli pleacă cu şansa a doua în jocul din capitală, dar a ţinut să anunţe că echipa din Copou nu va accepta să fie stimulată de adversarele lui Dinamo în lupta pentru câştigarea campionatului. "Ne aşteaptă un joc dificil, ştim că pornim cu şansa a doua, dar meciul începe de la 0-0 şi sper să reuşim să obţinem măcar un punct în capitală", a spus Sorin Boca.

Costin Nae
28th October 2006, 12:49
Si eu sunt de parere ca Dinamo se va impune,dar nu va fi usor...cel mai important factor va fi conditia fizica...daca poli cedeaza si va incasa gol ..vor mai veni si altele:ok:

Red-Castorryy
28th October 2006, 12:58
bate Dinamo.. cum? ramane de vazut

facind spectacol :ok:

NICK 23
28th October 2006, 14:57
Atentie Dinamo-de La Iasi Vine Iarna..............adica Primele Puncte Pierdute In Acest Campionat
Mai Urmeaza Clujul Si Otelul Care Pot Sa Mai Va Vaduveasca Si Ele De Ceva Puncte.

Red-Castorryy
28th October 2006, 18:04
Atentie Dinamo-de La Iasi Vine Iarna..............adica Primele Puncte Pierdute In Acest Campionat
Mai Urmeaza Clujul Si Otelul Care Pot Sa Mai Va Vaduveasca Si Ele De Ceva Puncte.

scuza-ma , dar nu ma pot abtine sa nu rid :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

delaparis
28th October 2006, 18:08
scuza-ma , dar nu ma pot abtine sa nu rid :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Zise el , Borcea .... :happy

Glumesc si eu un pic :D

Seldon
28th October 2006, 18:12
Eu nu pot sa rad pentru ca nu inteleg ce a vrut omul sa zica. Prognoza meteo, litera mare-litera mica-litera mare-litera mica... Face cineva traducerea?
Cred ca echipei Dinamo i-ar prinde bine si cate un meci pierdut. Nu de alta, dar se pierde miza campionatului si incep jucatorii sa aiba aere de mari vedete. Ar fi pacat sa se trezeasca cu socuri la realitatea europeana.
Pronostic nu pot da. E greu sa dai un pronostic la un meci intre o echipe care a castigat toate jocurile din campionat de pana acum si o echipa care nu a pierdut cu Steaua si Rapid.

Red-Castorryy
28th October 2006, 18:13
Zise el , Borcea .... :happy

Glumesc si eu un pic :D

eu sa deschizi un Poll special cu urmatoarea intrebare : Care va fi prima echipa din liga 1 care va obtine un rezultat pozitiv impotriva lui DINAMO ?

delaparis
28th October 2006, 18:16
Pai sa stii ca daca pina la pauza de iarna se continua tot asa o voi face ... m-am gandit deja la asta ...:)

tuxie
28th October 2006, 18:29
M-am riscat eu la un pariu porno de X2 pe 1RON :happy
Daca am noroc castig bani de-o bere :happy

Ulysses
28th October 2006, 18:30
eu sa deschizi un Poll special cu urmatoarea intrebare : Care va fi prima echipa din liga 1 care va obtine un rezultat pozitiv impotriva lui DINAMO ?

poli iasi, otelul, cfr..+urmatoarele. nu mai vb de besiktas, tottenham etc

apercele
28th October 2006, 18:48
eu zic ca din cauza conducerii plina de ingamfati, a ajuns o mare parte din suporterii nostri sa creada ca numai poate pierde deloc dinamo...care este o mare prostie...in campionat, nu va fe deloc usor cu iasi, cfr si otelul, iar in UEFA ii doare in cur pe opozitie ca dinamo e 12-0-0...cred ca nu mai pot ei de emotii.......rednic a fost pana acum singurul cu bun simt, a declarat ca acest campionat nu e terminat, ca nu isi doreste sa fie steaua depunctata pt ca nu ar merita jucatorii/suporterii, alea alea
daca ne luam dupa analfabetii de turcu/borcea, noi deja am batut real-ul si milan-ul, campionatul e incheiat de 6 etape si multe alte aberatii

crissis
28th October 2006, 19:07
eu zic ca din cauza conducerii plina de ingamfati, a ajuns o mare parte din suporterii nostri sa creada ca numai poate pierde deloc dinamo...care este o mare prostie...in campionat, nu va fe deloc usor cu iasi, cfr si otelul, iar in UEFA ii doare in cur pe opozitie ca dinamo e 12-0-0...cred ca nu mai pot ei de emotii.......rednic a fost pana acum singurul cu bun simt, a declarat ca acest campionat nu e terminat, ca nu isi doreste sa fie steaua depunctata pt ca nu ar merita jucatorii/suporterii, alea alea
daca ne luam dupa analfabetii de turcu/borcea, noi deja am batut real-ul si milan-ul, campionatul e incheiat de 6 etape si multe alte aberatii

A intrat pesimismul in tine :evil:

apercele
28th October 2006, 19:08
1-0, gol catalin munteanu

blat


asa e crissis, mor de frica ca jucam contra iasi-ului

B0gdaaaN
28th October 2006, 19:08
gol munteanu....Dinamo - Poli Iasi 1-0 :(

crissis
28th October 2006, 19:10
gol munteanu....Dinamo - Poli Iasi 1-0 :(

Vine imediat si egalarea :evil:

fc_vaslui
28th October 2006, 19:13
Vine imediat si egalarea :evil:

:happy :happy :happy

fc_vaslui
28th October 2006, 19:13
4-0 Dinamo:ok:

apercele
28th October 2006, 19:16
era sa fie 2-0, ratare catalin munteanu...ce plimbau atacantii dinamovisti mingea prin careul iesean...parca era teleghidata

sau 3-0 cu danciulescu..... meci strans hehehe

Seldon
28th October 2006, 19:17
1-0, gol catalin munteanu

blat




Evident. Pe Munteanu nu il tinea nimeni. In plus, a marcat cu dreptul, ceea ce nu e legal, el fiind stangaci.

B0gdaaaN
28th October 2006, 19:18
4-0 Dinamo:ok:

confunzi Poli Iasi cu fc vaslui....mai bine du`te si fa trei ture de baie

duru2000
28th October 2006, 19:27
18' Niculescu executa lovitura libera direct pe poarta, iesenii resping in corner
... asta e blat clar, daca Niculescu nu a marcat din lovitura libera e ceva dubios in... Danemarca.
Antrenament bun inaintea meciurilor din UEFA, si cum 13 e cu ghinion eu cred ca nu se vor opri aici si vom vorbi din nou la 42 - 14-0-0

maonel
28th October 2006, 19:29
e blat sigur!!! se vede ca apararea lasa spatii prea mari

apercele
28th October 2006, 19:33
adevarul ca e blat sa fie meciul mai strans
a ratat niculescu cu poarta goala,,,la 2-0 strica audienta TV ca nu se mai uita nici dracu

duru2000
28th October 2006, 19:39
:drak:
confunzi Poli Iasi cu fc vaslui....mai bine du`te si fa trei ture de baie

sa ziceti merci daca plecati din Stefan cel Mare fara minim 3 boabe ... of plaieshii mei, ati obosit prea tare cu Rapid ca sa mai rezistati la N&D
si inca nu l-a introdus in teren pe Ganea ... aoleo

B0gdaaaN
28th October 2006, 19:39
se poate spune ca e gata meciul 3-0...Margaritescu & Denis Serban

Seldon
28th October 2006, 19:40
Parca a fost totusi ofsaid la Niculescu...

crissis
28th October 2006, 19:40
Greu mai poate Poli sa intoarca rezultatul ,oricum speranta moare ultima
FORZA POLI IASI

apercele
28th October 2006, 19:40
wooow iese macel

duru2000
28th October 2006, 19:41
N-are omul timp sa posteze un comentariu si blatishtii mei au mai dat 2 goluri, pana cand sa mai suport asha ceva?
Apararea Iashului lasa spatzii fiindca este fortzata + atata e valoarea ei...
hai te rog domnule rednic, lasa-l si pe Ganea la macel!!!

Seldon
28th October 2006, 19:42
Atacantii nu au marcat (inca).

B0gdaaaN
28th October 2006, 19:42
Parca a fost totusi ofsaid la Niculescu...

acum a dat reluarea...nu a fost ...era un pic mai in spate....poate`s eu chior

be@
28th October 2006, 19:42
e blat sigur!!! se vede ca apararea lasa spatii prea mari

Du-te si te culca, ma baiatule. Poate ti-e somn.

Off-side la ultimul gol.

fc_vaslui
28th October 2006, 19:44
confunzi Poli Iasi cu fc vaslui....mai bine du`te si fa trei ture de baie

ai DREPTATE:happy :happy :happy



acu zic 7-0 :headbang:

Zauri
28th October 2006, 19:45
confunzi Poli Iasi cu fc vaslui....mai bine du`te si fa trei ture de baie

Campionatul trecut a fost 2-1 pt Vaslui in groapa./hello Un simplu antranament inaintea meciului din UEFA.Ia sa-i vedeti pe ieseni dupa meci cum isi ling ranile cu ideea ca Dinamo a castigat meciul deoarece Iasu a avut echipa improvizata.Si sa-l auziti pe clovnu ala de Popa ce declaratii da. :no:

Eu unu sunt satul de ieseni care la fiecare meci se plang ca au prea multi accidentati.Acu avand in vedere ca e 3-0 pt Dinamo abia astept sa-i aud declaratia clovnului.Da cu totii stim,ati pierdut ca nu a jucat X sau Y ca daca aveati echipa intreaga ii spulberati pe caini :evil:

be@
28th October 2006, 19:45
ai DREPTATE:happy :happy :happy



acu zic 7-0 :headbang:

Lasa ma, c-am sa vad cate o sa luati voi. Tu imi spui mie ca puteti tine piept lui Dinamo in Stefan cel Mare? :happy :happy

B0gdaaaN
28th October 2006, 19:46
ai DREPTATE:happy :happy :happy



acu zic 7-0 :headbang:


o luam cu 7-0 asta este...macar stiam ca nu am stat capra in ultima etapa ca sa castige altii campionatul :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

White Shadow
28th October 2006, 19:46
cred ca vom asista la scorul etapei ....poate chiar al campionatului , 6-0.

Poli Timisoara
28th October 2006, 19:47
Dati-le cat mai multe...ca si-au luato in cap moldoveni lu' banateanul Ionut Popa ! Un gol il dedic lu' Be@ :evil:

apercele
28th October 2006, 19:48
astia care zic BLAT sa fim seriosi, portarul a scos vreo 4 goluri...putea sa fie 7-0
sa nu mai zis de ratarea lui niculescu

deci foarte obiectiv, dinamo joaca frumos!! ce plimba mingea....

be@
28th October 2006, 19:49
Cat a fost, ma, Dinamo - Tm? Ca am uitat. :D

Seldon
28th October 2006, 19:49
acum a dat reluarea...nu a fost ...era un pic mai in spate....poate`s eu chior

Ai dreptate. Nu am vazut eu bine. Nu a fost ofsaid. Scuze!

noir_desir
28th October 2006, 19:50
no comment! Bravo Dinamo, un joc foarte frumos! Sper deosebire de Steaua si Rapid, voi chiar jucati fotbal! Macar de-ar fi la fel si in meciul cu Besiktas. De ai mei nu mai zic nimic... ramanem o echipa imprevizibila si bataioasa, dar care o da in bara (rau de tot) in momentele importante.

Ess
28th October 2006, 19:51
se termina 3-4 :D

be@
28th October 2006, 19:52
astia care zic BLAT sa fim seriosi, portarul a scos vreo 4 goluri...putea sa fie 7-0
sa nu mai zis de ratarea lui niculescu

deci foarte obiectiv, dinamo joaca frumos!! ce plimba mingea....


Joaca foarte bine Dinamo, mai ales pe contraatac. In viteza... N-ai ce sa le faci. Asta e.... Nu ma indoiesc ca or sa apara frustrati care or sa spuna ca e blat.
Prostia mare e ca nu trebuia schimbat sistemul. Se vede nu ni se potriveste cel cu 5 fundasi. Trebuia sa jucam ce stim noi.

arfel
28th October 2006, 19:52
ai citit in stele?

duru2000
28th October 2006, 19:55
se termina 3-4 :D

egaleaza Iashiul pana in munutul 60 dar apoi se va termina 10-3 (5 goluri Ganea).
Acum nu mai ne ramane decat sa le tinem pumnii baietilor in confruntarea cu Besiktas, desi ienicerii intotdeauana au avut probleme cu Steve the Greatest (a.k.a. Stefan cel Mare)
:ok:

Zauri
28th October 2006, 19:55
Lasa ma, c-am sa vad cate o sa luati voi. Tu imi spui mie ca puteti tine piept lui Dinamo in Stefan cel Mare? :happy :happy


Imi place ce expresii folosesti.Nu numai ca le tinem piept (:happy ) dar i-am si batut.Bine... dar tu nu mai tii minte.5-0 scor final.Nu a uitat Rednic de unde a plecat la Dinamo:evil: :evil:

Sunchase
28th October 2006, 19:57
Rusinos repertoriul galeriei dinamoviste

" dinamo clubul nostru drag / ce mult te iubim " :-j
"c-asa sunt eu dinamovist " :-j

echipa joaca bine nu ai ce spune

Oaia Dolly
28th October 2006, 19:57
Blat nu este -e vorba doar de un dog-agreement intre onut ciobanu si baietii buni. Serios vorbind Dinamo joaca foarte bine oricum dar fundasii centrali ieseni joaca mult prea slab chiar si pentru valoarea lor.
pt vajnica be@
sunt curios ce spuneai daca in loc sa joace asa cu dinamo jucau asa cu Steaua.Esti constienta ca devii incet incet un remy/doris al forumului?

be@
28th October 2006, 19:58
Imi place ce expresii folosesti.Nu numai ca le tinem piept (:happy ) dar i-am si batut.Bine... dar tu nu mai tii minte.5-0 scor final.Nu a uitat Rednic de unde a plecat la Dinamo:evil: :evil:

Ha ha ha. Lasa, ma, ca atunci era cu totul alta treaba... Nu veni cu povesti din astea. Ca si noi anul trecut am facut egal. Dar Dinamo nu juca asa bine ca acum.
Tu, mai bine fa "ciocu' mic", ca voi ati luat bataie pe teren propriu de la Dinamo. Asa ca...

Oaia Dolly
28th October 2006, 19:59
egaleaza Iashiul pana in munutul 60 dar apoi se va termina 10-3 (5 goluri Ganea).
Acum nu mai ne ramane decat sa le tinem pumnii baietilor in confruntarea cu Besiktas, desi ienicerii intotdeauana au avut probleme cu Steve the Greatest (a.k.a. Stefan cel Mare)
:ok:

Probabil ca esti din partea francofona a Canadei:happy

Stephen the Great e corect desi suna ca dracul.

duru2000
28th October 2006, 20:01
Rusinos repertoriul galeriei dinamoviste

" dinamo clubul nostru drag / ce mult te iubim " :-j
"c-asa sunt eu dinamovist " :-j

echipa joaca bine nu ai ce spune

Intr-adevar, e foarte rushinos sa-ti sustzi echipa favorita, vezi ca Rapid are meci maine, stiu ca regretatzi ca nu vi l-a cumparat nea Copos pe Ganea, dar asta e, vi l-am dat pe Ziku (mare jukator) :-)

crissis
28th October 2006, 20:04
Dupa prima repriza nu pot sa spun decit felicitari cainilor in rest NO COMMENT

Poli Timisoara
28th October 2006, 20:06
Cat a fost, ma, Dinamo - Tm? Ca am uitat. :D

3-1....mă ! :jerk:

Sunchase
28th October 2006, 20:06
Intr-adevar, e foarte rushinos sa-ti sustzi echipa favorita, vezi ca Rapid are meci maine, stiu ca regretatzi ca nu vi l-a cumparat nea Copos pe Ganea, dar asta e, vi l-am dat pe Ziku (mare jukator) :-)

Cu cantece copiate , da e rusinos. Poate o sa auzim si in 1948.. s-a nascut un mit , sau suntem peste tot in groapa / portile ni se deschid.

Cra10veanu
28th October 2006, 20:07
pe be@ am prins-o de mult...fata de militian :D
face scor dinamo azi.

delaparis
28th October 2006, 20:08
Sunchase atentie la trolling ...

be@
28th October 2006, 20:10
Oltene, nu sunt fata de militian, si nu cred ca o sa luam 4 goluri, cate v-a dat D voua pe Oblemenco. :drak:
Daca ma provoci, eu iti raspund, sa stii ... :D

Zax
28th October 2006, 20:11
jaloane fundasii iasiului, daca si blay a ajuns sa dribleze cate 3 ieseni deodata...

duru2000
28th October 2006, 20:13
Cu cantece copiate , da e rusinos. Poate o sa auzim si in 1948.. s-a nascut un mit , sau suntem peste tot in groapa / portile ni se deschid.

Momentan Dinamo nu e in groapa (ce mai sufeream anul trecut cand aveam mai multi antrenori decat jucatori de camp), are un mijloc bun, atac de nota 10 si aparare decenta.
Nu cred ca mai are sanse Iashiul sa bata azi :drak: ...

Luis Garcia10
28th October 2006, 20:13
Nu poate fi vorba de blat!Dinamo joaca , iar Iasiul isi arata limtele!

noir_desir
28th October 2006, 20:13
si nu cred ca o sa luam 4 goluri. :drak:

eu nu mai cred nimic...:(

B0gdaaaN
28th October 2006, 20:14
jaloane fundasii iasiului, daca si blay a ajuns sa dribleze cate 3 ieseni deodata...


oare la fel cum au fost Goian,Ghionea,Saban...in meciul din "groapa" ...vai de Steaua ta...se vede frustrarea pe tine...ti`as fi spus ca mirosi a prost...dar mirosi a frustrat:jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

Zax
28th October 2006, 20:14
Nu poate fi vorba de blat!Dinamo joaca , iar Iasiul isi arata limtele!

n-am zis c-ar fi blat..dar joaca suspect de prost Iasu..

be@
28th October 2006, 20:16
Aoleu... Intra Ganezu.

Zax
28th October 2006, 20:16
oare la fel cum au fost Goian,Ghionea,Saban...in meciul din "groapa" ...vai de Steaua ta...se vede frustrarea pe tine...ti`as fi spus ca mirosi a prost...dar mirosi a frustrat:jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

fa diferenta intre blay si d serban carnatule cibernetic

Poli Timisoara
28th October 2006, 20:16
A intrat pe teren "golul 4 si 5" !

be@
28th October 2006, 20:17
jaloane fundasii iasiului, daca si blay a ajuns sa dribleze cate 3 ieseni deodata...

Zi-mi si mie cati jucatori de-ai vostri a driblat D. Serban cand v-a dat golul in ultimul minut?

apercele
28th October 2006, 20:17
jaloane fundasii iasiului, daca si blay a ajuns sa dribleze cate 3 ieseni deodata...

cam cum au fost toti fundasii stelei la golul lui dennis serban

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

delaparis
28th October 2006, 20:17
Joaca bine Dinamo hai sa terminam cu insinuarile gratuite.
Pe de alta parte meciul inca nu e terminat ...

duru2000
28th October 2006, 20:19
Nu poate fi vorba de blat!Dinamo joaca , iar Iasiul isi arata limtele!

Hai serios? si noi care tremuram ca l-au platit ieshenii pe Moss, noroc ca-l tine rednic pe banca... Toata stima pentru un adversar (stelist) care recunoashte ca Dinamo joaca fotbal. Va tin pumnii sa scoatetzi minim un egal la Madrid !!! ca tot sunt eu din partea spaniola a Canadei :headbang:

Zax
28th October 2006, 20:20
Zi-mi si mie cati jucatori de-ai vostri a driblat D. Serban cand v-a dat golul in ultimul minut?

am mai zis odata...blay e fundas , d serban e mijlocas de creatie...e normal ca un mijlocas de creatie sa stie sa dribleze ...

Luis Garcia10
28th October 2006, 20:20
Slab Iasiu da...

B0gdaaaN
28th October 2006, 20:20
fa diferenta intre blay si d serban carnatule cibernetic


alooo....desteptule...carnat cibernetic e prostul ala care te`a spalat dimineata pe fata si care te`a imbracat...si un kkt s`ar simti jignit daca l`as compara cu tine....viteza "fraieresteanule"

Cra10veanu
28th October 2006, 20:20
intra ze-talanga, mai baga cainii un gol.

Luis Garcia10
28th October 2006, 20:22
E clar nimeni nu le mai ia titlu dinamovistilor ! De ce ? fiindca joaca fotbal!

Seldon
28th October 2006, 20:25
Doamne, ce faza!

B0gdaaaN
28th October 2006, 20:25
hmdea....4-0 sper sa se termine mai repede antrenamentul lui Dinamo

Poli Timisoara
28th October 2006, 20:25
Aoleu... Intra Ganezu.

De ce ti-e frica nu scapi...:evil:


A intrat pe teren "golul 4 si 5" !

Si cum am zis...urmeaza si ultimu' gol ! :drak:

apercele
28th October 2006, 20:26
E clar nimeni nu le mai ia titlu dinamovistilor ! De ce ? fiindca joaca fotbal!
4-0 pt noi
mai exista si lume obiectiva pe OLS? imi pare bine sa vad aceste complimente
:ok:

guevarax, samm si man us, va astept sa comentati si acest blat

be@
28th October 2006, 20:26
Ce noroc are Branet ca e suspendat meciul asta ! :D

noir_desir
28th October 2006, 20:26
avem noroc ca nu mai este mult... :headbang: :D

duru2000
28th October 2006, 20:27
Offf, 4-0, acum chiar nu mai cred ca egaleaza Iashiul, plus ca Ganea e in teren. Imi cer scuze pentru faptul ca tot scriu numele lui Rednic cu "r" mic, se pare ca totusi e un antrenor bun ...

apercele
28th October 2006, 20:30
Dinamo e o super-echipa, prima in Europa,

doris, chiar vorbeam mai devreme, hai sa vedem ce facem in UEFA pana sa ne declaram smecheri in europa

in campionat suntem tatici, in uefa ne incepe totul joi :ok:

Cra10veanu
28th October 2006, 20:31
si nu cred ca o sa luam 4 goluri, cate v-a dat D voua :drak:

ce face ? :drak:

Andutzu
28th October 2006, 20:32
5-0 :(

apercele
28th October 2006, 20:33
5-0...deci mi se face pielea gaina cand ma gandesc ce a putut rednic sa faca din echipa asta

B0gdaaaN
28th October 2006, 20:33
hmdea 5-0...vai de capul nostru...fundasii p**** ...dorm in aparare....in 15 min care au mai ramas ne mai dau dinamovistii 2 goluri

Poli Timisoara
28th October 2006, 20:33
De ce ti-e frica nu scapi...:evil:



Si cum am zis...urmeaza si ultimu' gol ! :drak:

Mi-a iesit...atat se termina !!! :ok:

noir_desir
28th October 2006, 20:35
:o: 5-0 e de ras sau e de plans?

Andutzu
28th October 2006, 20:35
oricum nu degeaba e pe primul loc dinamo , dar totusi 5-0 ...

Cra10veanu
28th October 2006, 20:36
hopa 5-0, au turbat cainii :D

remy
28th October 2006, 20:36
confunzi Poli Iasi cu fc vaslui....mai bine du`te si fa trei ture de baieBogdanele, tata, tu te mai suporti ? Vrei sa semeni la fel de penibil ca si fratii tai stelisti ?
Tu crezi ca joaca acum Iasiul cu Steaua si Rapid ? Dinamo e o super-echipa, prima in Europa, si tu ne aburesti aici ! A fortat cand a vrut, a dat 5 goluri, a ratat vreo 5 clare, a facut un spectacol rar vazut in Romania in ultimii ani.
Dinamo e cu adevarat o super-echipa, cand vrea sa joace ! Si cand te gandesti ca n-a fortat deloc.
Ieseni, mai existati ? Noroc ca ati jucat cu Steaua si Rapid, sa mai luati si voi puncte !
Rednic, esti un antrenor super ! Sa inchidem gura carcotasilor de stelisti !
VREM 8-0 !!!

B0gdaaaN
28th October 2006, 20:37
oricum nu degeaba e pe primul loc dinamo , dar totusi 5-0 ...

putea sa fie mai mult ...la cat de jalnic am jucat in seara scorul asta e unul realist

Alberto
28th October 2006, 20:39
5-0 Dinamooooo :ras-plans: :ras-plans:...ce echipa :ras-plans: :ras-plans:

crissis
28th October 2006, 20:41
Astazi POLI IASI nu a fost la inaltimea adversarului ce sa-i faci se mai intimpla . Ca orice iesean care e suporter a lui POLI am sperat ca echipa noastra va scoate un rezultat bun in groapa dar se pare ca am ramas doar cu speranta .
Felicitari Dinamo

Diodude
28th October 2006, 20:41
stelisti,mai suportati umilinta????

Alberto
28th October 2006, 20:43
unde e quevarax &Co sa comenteze si blatul asta...:lol:

13 meciuri 13 victorii....ce echipa domne..:ras-plans:..:ras-plans:

Liniste...defileaza Dinamo...