PDA

View Full Version : Etapa 13: FC Vaslui - Ceahlaul



delaparis
22nd October 2006, 22:22
Sambata, 28.10.2006
FC Vaslui - Ceahlaul (TVR 2) - 15.00

Discutii inainte si dupa meci.

noir_desir
22nd October 2006, 22:59
bate Vasluiul... prietenii stiu de ce. Un 2 sau 3 la 1.

WOLF_ULTRAS
22nd October 2006, 23:42
X clar

grande
23rd October 2006, 00:24
Bat moldovenii:ras-plans:

Cipus
23rd October 2006, 10:42
Ceahlaul are o aparare bunicica, mai prost sta de la mijloc in sus, Vasluiul este exact invers. Totusi Vasluiul joaca bine acasa, iar Ceahlaul prost in deplasare, nu poate sa reiasa alt pronostic decat 1, ar fi o surpriza sa fie x sau 2. 1-0 sau 2-1 pentru FC Vaslui.

scorpiuta
23rd October 2006, 14:48
bate Ceahlaul cu 1-0

^matrix^
23rd October 2006, 21:58
sper sa batem noi,nu va fi usor......1-0 pentru CEAHLAUL /hello /hello /hello

lolo_grupa_c
24th October 2006, 03:51
interesante discutii aici...cred ca sunt peste 700....sigur bate vasluiul
...fara "cooperativa" in liga 1...

Pepsi-Cola
24th October 2006, 16:41
X2 Bate Ceahlaul cu 2-1

resita
24th October 2006, 16:48
vaslui - ceahlaul = 2-1

atat si nimic mai mult.:ok:

Aurel.D
24th October 2006, 17:15
Interesant derby moldovean: Vasluiul are 70% sanse sa castige si cred ca va castiga acest meci.

Cra10veanu
26th October 2006, 07:44
nu prea se inghesuie nimeni pe aici...totusi bat moldovenii :D aia de la vaslui.

chinezu
26th October 2006, 10:32
3-0 neprezentare

georgemp
26th October 2006, 22:54
2-0 pt Vaslui!

cap
26th October 2006, 23:27
bate ceahlaul pt ca merita :))

crissis
27th October 2006, 00:51
Cred ca vasluienii repeta istoria cu Otelul
Vaslui-Ceahlaul 3-0

danpuric78
27th October 2006, 03:49
Ar fi pacat pentru ceahlaul sa nu bata pe vaslui, la ultimul sezon al echipei lui porumboiu in Liga 1.

Cipus
27th October 2006, 12:43
O sa bata in retur ca acum lipsesc C.Ilie si Purica, fara ei mijlocul e slab numai cu Diaz, iar Vasluiul sta bine la mijloc si in atac. Dupa meciurile din cupa as miza mai degraba pe un meci slab de 0-0, insa Vasluiul a aratat ca este o echipa imprevizibila, poate sa castige daca Gheorghiu, Croitoru si Frunza prind o zi buna. De pierdut acasa cu Ceahlaul nu cred ca se pune problema

fc_vaslui
27th October 2006, 14:27
avem nevoie de cele 3 pct. ca de aer:headbang:

moro68
28th October 2006, 10:36
Tind sa cred ca Ceahlaul e ceva mai omogena, iar daca nu vor fi greseli in aparare ca la meciurile anterioare au sanse sa scoata un rezultat bun.
Vasluiul e o echipa imprevizibila, dar cu minusuri in aparare.

Meci de 1, x, 2

Luis Garcia10
28th October 2006, 11:31
Sper sa retrogradeze Vasluiu`!

fc_vaslui
28th October 2006, 15:56
pauza 1-1......galeria vasluiului nu este la meci si am hotarat sa protestam la adresa jucatorilor care nu joaca nimic........totusi sper sa batem.....:evil:

KpaC
28th October 2006, 16:19
noi speram sa nu :))))

KpaC
28th October 2006, 16:27
NO COMMENT :no:

crissis
28th October 2006, 16:57
Victorie mare a vasluienilor mai ales ca au fost condusi de doua ori de Ceahlaul
iar pentru golul de 3-2 NO COMMENT

*Coco*
28th October 2006, 16:58
Moldovenii iara o pusara de o intelegere conduce Ceahlaul 1-0 dupa aia dau aia imediat gol 1-1 conduce iara Ceahlaul 2-1 in min 73 si in min 77-78 da Vaslui 2 goluri si reia conducerea 3-2:o:
Da`o in ... de treaba:rosu:

proVaslui
28th October 2006, 17:01
Hai plimba cercul. Golurile lui Frunza au fost date din suturi de la distanta, la firul ierbii langa bara. Cam greu sa-ti planifici sa dai doua astfel de goluri la 2 minute dupa ce da echipa cealalta gol, nu?

crissis
28th October 2006, 17:02
Moldovenii iara o pusara de o intelegere conduce Ceahlaul 1-0 dupa aia dau aia imediat gol 1-1 conduce iara Ceahlaul 2-1 in min 73 si in min 77-78 da Vaslui 2 goluri si reia conducerea 3-2:o:
Da`o in ... de treaba:rosu:

Crezi ca si aici si-a bagat mina cooperativa?:rosu:

proVaslui
28th October 2006, 17:04
Hai ca sunteti amuzanti cu insinuarile. /hello

delaparis
28th October 2006, 17:04
. Golurile lui Frunza au fost date din suturi de la distanta, la firul ierbii langa bara. Cam greu sa-ti planifici sa dai doua astfel de goluri la 2 minute dupa ce da echipa cealalta gol, nu?


Nu am vazut golul al doilea lui Frunza ... E bun de pus la vot pentru cel mai bun de la etapa 13 ?

*Coco*
28th October 2006, 17:05
Hai ma da`o draq cat de noroc sa ai ...conduc aia 1-0 peste cateva secunde 1-1 se face 2-1 ptr Ceahlaul trec 4 min 2-2 si dupa peste cateva secunde 3-2
Da`o in ... de treaba:rosu: :rosu:

proVaslui
28th October 2006, 17:06
http://www.gsptv.ro/index/id/436

*Coco*
28th October 2006, 17:07
E bun de pus la vot pentru cel mai bun de la etapa 13 ?
Hai ma ca iara Vranjkovic castiga da`l draq de sarb ca le-a dat perfect din lovitura pe amandoua si fix la vinclu:P

delaparis
28th October 2006, 17:09
http://www.gsptv.ro/index/id/436


Am vazut link'ul dar , nu stiu voi, la mine nu merge ... dau pe clip dar ramane ecranul negru :o:

coco lasa-ma in pace :D

le-am pus pe alea acolo ...

proVaslui
28th October 2006, 17:10
Hai ma da`o draq cat de noroc sa ai ...conduc aia 1-0 peste cateva secunde 1-1 se face 2-1 ptr Ceahlaul trec 4 min 2-2 si dupa peste cateva secunde 3-2
Da`o in ... de treaba:rosu: :rosu:

Mai vezi odata golurile (sunt pe gsptv.ro) si apoi vino aici si zi ca bagi mana in foc ca-s goluri de blat. Cate blaturi ai vazut tu la viata ta?

crissis
28th October 2006, 17:10
Hai ca sunteti amuzanti cu insinuarile. /hello

NU insinuez nimic:ok: , mie unul nu-mi s-a parut a fi un meci strategic
Intrebarea era pentru ce a scris Coco

proVaslui
28th October 2006, 17:11
Am vazut link'ul dar , nu stiu voi, la mine nu merge ... dau pe clip dar ramane ecranul negru :o:

Vezi aici: http://www.prosport.ro/articole/8-fc-vaslui-ceahlaul/12375

*Coco*
28th October 2006, 17:12
Mie unul asa mi s-a parut Otelul le-a dat punctele Ceahlaul i le da asa face Vaslui si scapa de retrogradare si anul acesta...
Si cat de noroc sa ai frate sa fi condus de 2 ori si sa revii imediat da`o draq si la ultimul gol ....mai bine nu mai ma pronunt...

delaparis
28th October 2006, 17:14
Vezi aici: http://www.prosport.ro/articole/8-fc-vaslui-ceahlaul/12375
:ok: l-am pus

proVaslui
28th October 2006, 17:15
Mie unul asa mi s-a parut Otelul le-a dat punctele Ceahlaul i le da asa face Vaslui si scapa de retrogradare si anul acesta...
Si cat de noroc sa ai frate sa fi condus de 2 ori si sa revii imediat da`o draq si la ultimul gol ....mai bine nu mai ma pronunt...

Bai nene, combinatia asta cu plimbatul punctelor poate fi pusa in discutie daca pierzi prea usor acasa. Sa nu-mi spui ca a facut Ceahlaul aranjamente sa piarda in deplasare ca nu mai am ce discuta cu tine.

fc_vaslui
28th October 2006, 17:18
iar am avut noroc de VIOREL iar la golul 3 :o: .....asta e...sa tipe Stefan cat vrea :ok:

Seldon
28th October 2006, 17:23
Mie unul asa mi s-a parut Otelul le-a dat punctele Ceahlaul i le da asa face Vaslui si scapa de retrogradare si anul acesta...
Si cat de noroc sa ai frate sa fi condus de 2 ori si sa revii imediat da`o draq si la ultimul gol ....mai bine nu mai ma pronunt...

Las-o balta, omule, matematica ta e cu integrale si da rezultat cu virgula! Daca era manareala, crezi ca mai isi dadea ala autogol?

fc_vaslui
28th October 2006, 17:33
cred ca a fost un meci care sa jucat pe teren iar arbitrului doar la ultimul gol i se poate impune ceva

danpuric78
28th October 2006, 17:58
cred ca a fost un meci care sa jucat pe teren iar arbitrului doar la ultimul gol i se poate impune ceva
Porumboiu are dreptate sa nu dea prime la jucatori. Si asa el cu arbitrii lui obtine puncte pentru vaslui. cu arbitrii a promovat, cu arbitrii si blaturi a scapat de retrogradare anul trecut, poate merge si acuma.

LUCKY_AMARU
28th October 2006, 18:03
In afara de faptul ca a fost sau nu blat sau offside la golu 3 trebuiesc mentionate 2 faze antologice din timpul meciului....autogolul lui stefan apostol........cat de prost sa fii sa nu dai in sus cu mingea ..undeva in stanga in dreapta...undeva la naiba si nu in poarta........sezonu asta a avut parte de autogoluri "legendare" buta in meciul iasului cu u craiova.......ala cred ca o sa ramana autogolul anului...sau al lui mckain.........si a 2 a faza de mentionat din timpu meciului......a fost un faul in dreptu bancii de rezerve a vasluiului,facut de un nemtean......la care a sarit in sus banca vasluiului...numa ca unu de pe acolo a cazut jos s-a tavalit vreo 2 metri....
oare numa la noi moldoveni e posibil asa ceva??????
ceva ce merita remarcat din meciu e frunza........atacant de viitor...nu doar golurile reflecta asta...ci toata evolutia sa din timpu meciului.......MeMe...ia-l cat e proaspat liber si in forma...in iarna sper sa ajunga la steaua

Zauri
28th October 2006, 18:12
Porumboiu are dreptate sa nu dea prime la jucatori. Si asa el cu arbitrii lui obtine puncte pentru vaslui. cu arbitrii a promovat, cu arbitrii si blaturi a scapat de retrogradare anul trecut, poate merge si acuma.

Esti penibil.:no:
Aveam nevoie de aceste 3 puncte ca de aer.Frunza la anu va juca la Steaua dinamo rapid sau afara.E varf de clasa.

fc_vaslui
28th October 2006, 18:19
Esti penibil.:no:
Aveam nevoie de aceste 3 puncte ca de aer.Frunza la anu va juca la Steaua dinamo rapid sau afara.E varf de clasa.

e varf de clasa iar dak in primele etape nu rata asa mult eram undeva mai sus acuma....mare pacat insa sper sa o tina tot asa :ok:

danpuric78
28th October 2006, 18:24
Esti penibil.:no:
Aveam nevoie de aceste 3 puncte ca de aer.Frunza la anu va juca la Steaua dinamo rapid sau afara.E varf de clasa.
Si le luati fara arbitru?

noir_desir
28th October 2006, 18:26
Asa cum preconizam, victorie a vasluienilor. Felicitari!

Lordliv
28th October 2006, 18:59
pinalti esti mancat!
in urmatoarele 4 etape ,plaiesii joaca acasa cu steaua si rapid si afara cu arges si dinamo! sanse mari de ZERO puncte!
asa ca suna ti seful,pe tariceanu!

TaciAcolo
28th October 2006, 19:10
blat intre moldoveni iar acum lau facut mai spectaculos decat vaslui - otelu :rosu:

Zauri
28th October 2006, 19:31
blat intre moldoveni iar acum lau facut mai spectaculos decat vaslui - otelu :rosu:

Numai oltenii insinueaza ca a fost blat.Chiar daca nu aveai semnatura aia jalnica tot realizam ca esti oltean dupa felul in care gandesti.Tu si papagalul ala spuneti ca a fost blat!!!:headbang: !! Ai vazut meciu ????

*Coco*
28th October 2006, 19:55
Pai a fost blat ma ...Asa ati facut voi si anu trecut de ati scapat de retrogradare si asa face si anul acesta si o sa scpati si acuma
Am scapat de Bacau si Foresta am dat de Ceahlaul si Vaslui:rosu:
In retur punctele si le ia inapoi Ceahlaul
Si nu imi zice tu mie ca cu Otelul nu a fost nimic:no: Adica aia joaca super bine au batut pe steaua si cu voi parca erau cazuti din cer:rosu:

Zauri
28th October 2006, 20:09
Pai a fost blat ma ...Asa ati facut voi si anu trecut de ati scapat de retrogradare si asa face si anul acesta si o sa scpati si acuma
Am scapat de Bacau si Foresta am dat de Ceahlaul si Vaslui:rosu:
In retur punctele si le ia inapoi Ceahlaul
Si nu imi zice tu mie ca cu Otelul nu a fost nimic:no: Adica aia joaca super bine au batut pe steaua si cu voi parca erau cazuti din cer:rosu:

Ba baiatule intre Otelu si Vaslui nu a avut cum sa fie blat pt ca la un club se afla un om de fier iar la altu o rugina de om.Tu daca nu stii cum stau treburile pe aici nu mai vb.Intre Porumboiu si Stan nu se va face blat nici cand iti vor cadea tie toate penele.Eu daca as fi in locul tau avand in vedere modul in care ati ajuns IAR sa jucati in A as completa o integrama,as manca un mar,as juca ascunsa in loc sa postez pe aici.De ce nu-ti vezi de echipa ta???De bine de rau cu blaturi cu neblaturi cu arbitrii cu obervatori noi am ramas in A.Dar voi...... voi .... cam nasol

*Coco*
28th October 2006, 20:27
De parca blaturile le fac numai conducatori ma jucatori nu pot nu a?:happy
Asta e cea a fost a fost...

crissis
29th October 2006, 02:10
blat intre moldoveni iar acum lau facut mai spectaculos decat vaslui - otelu :rosu:

Crezi ca nemtenii au blatuit acest meci stiind ca in urmatoarele patru etape intilnesc Steaua ,Arges ,Rapid si Dinamo si exista posibilitatea ca sa nu mai cistige nici un punct in urmatoarele patru meciuri

*Coco*
29th October 2006, 08:30
Crezi ca nemtenii au blatuit acest meci stiind ca in urmatoarele patru etape intilnesc Steaua ,Arges ,Rapid si Dinamo si exista posibilitatea ca sa nu mai cistige nici un punct in urmatoarele patru meciuri

Pai isi vor lua punctele inapoi in retur ai sa vezi cum si Otelul si le va lua in retur asa ar fi un fel de reciprocitate te bat la mine acasa tu ma bati la tine

tattae
29th October 2006, 08:38
Mai tacetzi dreq cu blaturile voastre , vedetzi`va oameni de echipele voastre ... repede mai stitzi sa acuzati (ati vazut vreunu` meciu` si ai vazut ca a fost blat de tot zicetzi ca a fost blat?)

Elphax
29th October 2006, 08:45
Mai tacetzi dreq cu blaturile voastre , vedetzi`va oameni de echipele voastre ... repede mai stitzi sa acuzati (ati vazut vreunu` meciu` si ai vazut ca a fost blat de tot zicetzi ca a fost blat?)

hai las-o mai usor cu vorbele grele, acum te iert ca esti a inceput...

adilie
29th October 2006, 09:57
Numai ciudati posteaza pe aici. Ati vazut careva meciul care ziceti de blat? Aia si-au rupt picioarele pe teren, Apostol plaseaza mingea singur si nemarcat in proprie poarta, iar in ultimele minute nemtenii ataca cu toata echipa.
Inainte de a spune blat intre moldoveni mai uitati-va la meciuri.
Asa pot sa zic si eu blat intre olteni la Craiova. Care-i problema?
De condamnat este galeria din Vaslui. Penibila.... O adunatura de pustani care vin la stadion sa se refuleze. Asta vizavi de gestul lui Frunza care a venit la galerie dupa meci si a patit ce a patit.

fc_vaslui
29th October 2006, 10:34
Numai ciudati posteaza pe aici. Ati vazut careva meciul care ziceti de blat? Aia si-au rupt picioarele pe teren, Apostol plaseaza mingea singur si nemarcat in proprie poarta, iar in ultimele minute nemtenii ataca cu toata echipa.
Inainte de a spune blat intre moldoveni mai uitati-va la meciuri.
Asa pot sa zic si eu blat intre olteni la Craiova. Care-i problema?
De condamnat este galeria din Vaslui. Penibila.... O adunatura de pustani care vin la stadion sa se refuleze. Asta vizavi de gestul lui Frunza care a venit la galerie dupa meci si a patit ce a patit.

galeria nu a fost la meci....iar cei care sau luat de jucatori erau simpli suporteri;)

adilie
29th October 2006, 11:10
Probabil ca bannerele cu Dorobantii, etc erau ale suporterilor...

fc_vaslui
29th October 2006, 12:38
Probabil ca bannerele cu Dorobantii, etc erau ale suporterilor...

erau puse invers si galeria a iesit de pe stadion la inceputul meciului:ok:

adilie
29th October 2006, 13:09
foarte frumos din partea lor

Luis Garcia10
29th October 2006, 13:36
NU SE POATE ASA CEVA! aproape pe toate topicurile cu meciurile din divizia a sunt acuze de blat! CHIAR ASA NU MAI PUTETI RECUNOASTE UN MECI CURAT DE UN BLAT? :rosu: Sau ziceti doar asa sa faceti galagie? ASTA A FOST UN MECI NU CURAT, CI SUPER CURAT!

delaparis
29th October 2006, 13:39
Luis Garcia10: sunt unii care ne sparg timpanele pentru ca nua au nimic de zis altceva ...
Cum de nu isi dau seama ca se ridiculizeza singuri :no:

tuxie
29th October 2006, 13:48
NU SE POATE ASA CEVA! aproape pe toate topicurile cu meciurile din divizia a sunt acuze de blat! CHIAR ASA NU MAI PUTETI RECUNOASTE UN MECI CURAT DE UN BLAT? :rosu: Sau ziceti doar asa sa faceti galagie? ASTA A FOST UN MECI NU CURAT, CI SUPER CURAT!

Curat murdar, dom'ne! :D


Luis Garcia10: sunt unii care ne sparg timpanele pentru ca nua au nimic de zis altceva ...
Cum de nu isi dau seama ca se ridiculizeza singuri :no:

Tovarase Paraipan, asa merge treaba in sistem!

Cra10veanu
30th October 2006, 01:07
...totusi bat moldovenii :D aia de la vaslui.

au batut moldovenii :D

moro68
30th October 2006, 10:28
Acest meci se putea incheia cu orice rezultat, ambele echipe au jucat la victorie, nici vorba de blat.
As vrea sa vad si intre echipele din Oltenia un asa meci si apoi sa vorbeasca suporterii lor.
Ceahlaul cred ca mai poate lua puncte doar de la Arges in acest final de tur.

chinezu
30th October 2006, 10:35
Moldovenii iara o pusara de o intelegere conduce Ceahlaul 1-0 dupa aia dau aia imediat gol 1-1 conduce iara Ceahlaul 2-1 in min 73 si in min 77-78 da Vaslui 2 goluri si reia conducerea 3-2:o:
Da`o in ... de treaba:rosu:

Vai de capul tau...In afara de blaturi imaginare mai ai ceva in dovleac?