PDA

View Full Version : Etapa 13: UTA Arad - FC National



delaparis
22nd October 2006, 22:20
Sambata, 28.10.2006
UTA Arad - FC National (TELESPORT) - 15.00

Discutii inainte si dupa meci.

noir_desir
22nd October 2006, 23:00
Victorie a UTA-ei cu 1-0.

WOLF_ULTRAS
22nd October 2006, 23:38
Bate uta 3-0

grande
23rd October 2006, 00:26
1-2 rezultat final !

Lordliv
23rd October 2006, 06:52
x 2 nationalul trebuie sa inceapa sa urce in clasament!

miril
23rd October 2006, 09:52
Si eu merg pe cel putin un egal al Nationalului, jucatorii fiind mobilizati de...schimbarea de antrenor. Sa ma auda Dumnezeu! Totusi, UTA nu joaca rau si in plus joaca si pe teren propriu. HAI PROGRESUL!

Cipus
23rd October 2006, 10:00
UTA mi se pare rupta la mijloc, e greu sa joci numai cu fundasii si atacantii, dar echipa bucuresteana e rupta cam peste tot si cu moralul la pamant. In concluzie, 90% bate UTA cu 2-1 Herea da golul de onoare, ca s-a obisnuit sa inscrie mereu in deplasare

YoYoyOi
23rd October 2006, 10:26
National pare ca nu se regaseste. Nu au constanta in evolutii, si parca nu au putere de concentrare.
Nici UTA nu sta mai bine dupa ultima infringere de la Piatra Neamt, dar acum va juca acasa si va evolua mai convingator, si cred ca va bate.

Platanu
23rd October 2006, 10:30
Va fi foarte greu pentru National sa obtina victoria.In cel mai bun caz vor scoate un egal.

Marcus99Narci
23rd October 2006, 11:52
In cel mai rau caz pentru UTA se termina 0-0 dar sper ca jucatori gen Mara sau Sabin Ilie, Apostu, Simion sau Danalache sa gaseasca spatiul liber al portii si mingea sa intre cuminte in plasa.... astfel v-om invinge.
Sper sa ii batem pe progresisti. Prevad un rezultat strans mai ales ca jucam miercuri in cupa, la Sibiu!!! Haide UTA

18 noiembrie 2006 Poli timisoara - UTA - ne intoarcem

Platanu
23rd October 2006, 12:06
Si noi jucam in Cupa,marti,cu Bacau.

miril
23rd October 2006, 15:41
Venirea...stranierului Jenel la carma lu' FC National ma face sa-mi schimb pronosticul din 2, cu Ulivieri, in X, impotriva lui Laca.

Pepsi-Cola
23rd October 2006, 19:21
Un meci Greu ....""X""1-1

luciano_1644
23rd October 2006, 21:01
X2 ,Nationalul isi va reveni!

alamar
24th October 2006, 10:02
Pronostic 2
Aplica Vladoiu niste scheme exersate cu F.C. Stranierii la emisiunea "Straini de fotbal" si il baga pe Lacatus in ceata. UTA nu are reactie si Cursaru inscrie de doua ori fara sa atinga mingea.

miril
24th October 2006, 10:34
Alamar, suna cam a la amaire. Vom deschide astfel un nou serial "Ce vraji a mai fuck-ut Jenel al nostru". Ne vom bate la Arad ca la Marasesti, promite Jean Valjean din Cotroceni. Ori la bal, ori la spital! HAI PROGRESUL!

micutzu
24th October 2006, 11:35
Mie ca o sa plecati dezamagiti. Presimt o noua etapa din ciclul celor 4 care retrogradeaza : gluma se ingroasa. Singurul lucru de care mi-e frica sunt jucatorii nostrii. Reintra Chirita, asa ca se va schimba componenta echipei.

miril
24th October 2006, 12:03
Suntem constienti, Micutzule, suntem constienti! Facem si noi haz de necaz. Si, totusi, cine face haz la urma, hazuieste mai bine! Ha, ha, ha!!! HA...I PROGRESUL!

Bancaru
24th October 2006, 12:09
Si la noi reintra Ghindeanu si Florentin Dumitru. Sper ca sa se produca un clik in creierele alea obosite. Nu e Vladoiu antrenor, dar poate se intampla ceva. Si un egal e bun. Deocamdata, micutzule, "mie" teama ca inca nu se stie nici macar o singura candidata sigura la retrogradare. E posibil orice. Bine, sunt unele care par sa faca cu ochiul diviziei B, printre care si noi, dar nici UTA nu mi se pare ca e prea sanatoasa. Ce e drept noi tusim mai rau.
Nu am nimic de spus in apararea lui Vladoiu. Nu il stiu ca si antrenor si nici nu imi face o impresie buna. Faza cu divizia B, FC Snagov, poate fi interpretata. E posibil ca nici Lippi sa nu poata face ceva cu un lot prost. Nu stiu cine joaca la Snagov.

herculis
24th October 2006, 13:08
Progresul are o imensa nevoie de 3 puncte in meciul cu UTA. In schinb textilistii nu au o imensa nevoie de puncte, insa sunt convins ca vor juca cu aplombul obisnuit pe teren propriu.

Concluzia ar fi un X sau chiar 2 (2 numai daca se accidenteaza Panc inainte de meci si va intra Vladoiu sa joace in locul lui, ca sigur stie sa faca si faza de aparare)

Bancaru
24th October 2006, 16:48
Eu cred ca daca se dopeaza putin, Vladoiu face fatza cu brio in liga 1. Ca nu il cauta nimeni. Iar daca il cauta o sa fie prea tarziu. Si daca nu o sa fie tarziu o sa fie la prima abatere. Iar daca nu vor tine cont de asta il vor exclude din activitatea de jucator. Si... ?

malexoid
24th October 2006, 18:46
merg pe mana UTA-ei, probabil va reedita rezultatul din meciul cu urziceni...

Marcus99Narci
24th October 2006, 19:57
avem.nevoie.de.astea.3.puncte.ca.de.aer.nu.de.alta .dar.se.apropie.meciul.campionatului.pentru.noi
si.trebuie.sa.fim.in.mare.forma,nu?
sper.sa.putem.sa.marcam.unul.mai.mult.decat.bucure stenii....hihihi
pronostic:bate...UTA...clar....1-0....gol...Sabin.Ilie....iiieeee

mai.un.pic....Poli..Timisoara...vs...UTA...in.divi zia.A

Bancaru
24th October 2006, 20:21
Si.noi.avem.nevoie.de.toate.cele.3.puncte. ...

Cipus
24th October 2006, 20:28
Cand o echipa isi schimba antrenorul se poate intampla orice, insa Vladoiu mie nu-mi spune prea multe ca antrenor, in cupa au castigat jucatorii nu Vladoiu. Nu castiga pe terenul unde a pierdut Rapidul daca ne aducem aminte

six
24th October 2006, 22:07
gluma se ingroasa. Singurul lucru de care mi-e frica sunt jucatorii nostrii. Reintra Chirita, asa ca se va schimba componenta echipei.????? unde la voi :D ????yo zic ics ;)

crissis
24th October 2006, 23:20
Un 1 chinuit si Nationalul se afunda si mai tare

Platanu
25th October 2006, 09:55
Remiza.

JJ
25th October 2006, 10:53
Bate UTA. Nu cred ca Vladoiu face mare lucru pana la meci.

Ess
25th October 2006, 11:08
Bate UTA. Nu cred ca Vladoiu face mare lucru pana la meci.

Subscriu. Iar Vladoiu nu cred ca ar face mare lucru in meseria asta. Da ramane sa vedem.
1 sau 2-0.

redneck
25th October 2006, 23:04
Bate UTA...si cred ca le-o da da la mitici serios de data asta...
3-0.

delaparis
26th October 2006, 02:11
egal ... 0-0

crissis
26th October 2006, 03:12
Cred ca UTA va cistiga si Nationalul o ia incet dar sigur catre liga a 2 a
pronostic 1 la sigur

Cra10veanu
26th October 2006, 07:41
Bate nationalu, daca nu...incepe sa miroasa a dimineata.

chinezu
26th October 2006, 10:35
0-0 cei 2 antrenori se vor injura ca la usa cortului

miril
26th October 2006, 10:36
Ii dau dreptate, Chinezului. Va fi un meci mpe viata si...injuraturi, in afara celor trei puncte puse in joc.

micutzu
26th October 2006, 11:53
Si la noi reintra Ghindeanu si Florentin Dumitru. Sper ca sa se produca un clik in creierele alea obosite. Nu e Vladoiu antrenor, dar poate se intampla ceva. Si un egal e bun. Deocamdata, micutzule, "mie" teama ca inca nu se stie nici macar o singura candidata sigura la retrogradare. E posibil orice. Bine, sunt unele care par sa faca cu ochiul diviziei B, printre care si noi, dar nici UTA nu mi se pare ca e prea sanatoasa. Ce e drept noi tusim mai rau.

Nu am zis ca e sigur retrogradata ci e una din candidate in momentul asta. Si noi daca pierdem vreo 2 meciuri acasa si implicit vreo 2 afara intram la "joaca" cu voi sau chiar mai rau. De asta e foarte constient Lacatus si ma gandesc ca nu va risca. :ok:


Ii dau dreptate, Chinezului. Va fi un meci mpe viata si...injuraturi, in afara celor trei puncte puse in joc.

De credeti voi ca se vor injura? Poate din contra. :rolleyes:

miril
26th October 2006, 12:55
Glumeam. Ambii au temperament, despre asta este vorba. Exista si un scenariu de X, daca stam si ne gandim...mioritic.

albrosu
26th October 2006, 18:04
Prevad un sec 3-0.

Lordliv
26th October 2006, 19:22
respect uta ,dar nu salonta!
progresul trebuie sa bata! bafta baieti!

georgemp
26th October 2006, 22:53
Cred ca va castiga National. 3-4 pt National!

cap
26th October 2006, 23:24
uta este favorita si o sa castige

rechinul farist
27th October 2006, 00:04
UTA e favorita, sper sa castige si Nationalul sa o ia usor, usor spre liga a 2-a!!

superchumbo
27th October 2006, 09:37
si care e problema daca nationalul va fi in liga a 2-a .............................. Sa vina Ponta sa antreneze ca doar el i-a facut cadou clubul fanfaronului de Iacov

miril
27th October 2006, 10:06
Lasa ca principalul vinovat ramane Gino, care, in afara de a vinde 2 titluri si trei Cupe, plus o jumatate de echipa la Timisoara, virand banii in buzunarele proprii cu avizul lu' Mitica de la Liga nu a facut altceva pentru acest club. Ah, ba da, beat crita fiind, l-a dat afara pe viceguvernatorul BNR, institutia care concesioneaza Complexul si, pe vremuri, de mult uitate, patronul echipei (asa zise) bancare. De aici ni se...trage si gardul de separare spre restul Complexului.

In rest, nu vreau sa raspund rautatilor neprovocate vis a vis de Progresul, spun doar atat, acesta echipa a dat mult mai mult fotbalului romanesc decat a primit. Sper ca Jenel si Ciobi, unul din vanzatorii unui campionat si unei Cupe uneia din echipele care fascineaza masele (po****re), sa fie la fel de tari in fapte cum sunt in vorbe, ceea ce inseamna cel putin un punct la Arad. HAI PROGRESUL!

Bancaru
27th October 2006, 10:35
Eu sper ca etapa asta Farul sa castige iar Rechinul farist sa aiba totusi o dezamagire. Imi spune si mie cineva cine a mai castigat la UTA?

miril
27th October 2006, 11:17
UTA-StelUTA 0-3!

Aurel.D
27th October 2006, 11:20
Este interesant de vazut daca Vladoiu va reusi sa puna echipa pe picioare si in campionat, ca in cupa au reusit o revenire de la 0-1. Cred ca cea mai mare problema la National tine de psihic.
Un duel intre doi antrenori tineri, vulcanici, buni prieteni.....de urmarit.
Cred ca mai degraba va fi un egal.

miril
27th October 2006, 12:03
Asa e, tine de psihic! National are, clar, un lot mai bun decat locul din clasament. Despre rezultat, si eu cred la fel, desi dorinta mea este...dorinta mea.

micutzu
27th October 2006, 12:37
respect uta ,dar nu salonta!
progresul trebuie sa bata! bafta baieti!
Nu vad unde e Salonta aici.
Stai linistit ca am inteles aluzia. Dar totusi am sa te luminez.
1. UTA a cumparat locul de la Liberty Oradea.
2. Olimpia Salonta joaca in una din ligiile judetului Bihor.
3. Liberty Oradea joaca in liga III, pe stadionul din Salonta
Asta asa ca sa te lamuresc.


UTA-StelUTA 0-3!


Eu sper ca etapa asta Farul sa castige iar Rechinul farist sa aiba totusi o dezamagire. Imi spune si mie cineva cine a mai castigat la UTA?

UTA-Gloria Bistrita 0-1

Eu zic ca totusi noi castigam. ;) :ok:

Cipus
27th October 2006, 13:01
UTA are atac dar ii lipseste mijlocul, cand o sa rezolve problema asta, va mai urca cateva locuri in clasament, pana atunci e greu. Fara mijloc se poate observa ca UTA nu a marcat mai mult de 1 gol pe meci, cu exceptia meciului de la Vaslui (care are cea mai slaba aparare dupa Craiova), e greu sa castigi asa. Atacul Nationalului pare ca si-a revenit asa ca mare grija, nu va avantati sa spuneti 1 solist

hetesdorel
27th October 2006, 14:30
forza uta va castiga siogur 2 1

Platanu
27th October 2006, 14:37
Va fi un meci echilibrat,sper ca Nationalul sa castige.

herculis
27th October 2006, 14:51
"UTA, echipa cu cele mai scumpe bilete si abonamente din Liga 1, isi schimba optica. Clubul aradean a anuntat vineri ca intrarea la meciul cu FC Nationa din etapa 13 va fi libera."

Sa inteleg ca acest meci este privit ca fiind critic de catre conducerea UTA, si au nevoie de suportul tribunelor :-)))? National a facut meciuri destul de bune in deplasare, asa ca un X pare foarte probabil.

RED&WHITE
27th October 2006, 17:39
...Sa inteleg ca acest meci este privit ca fiind critic de catre conducerea UTA, si au nevoie de suportul tribunelor :-))

:o: Nici vorba...
Batem la pas numai cu 3-0 ca suntem obositi dupa meciul din Cupa :D

six
27th October 2006, 19:30
Imi spune si mie cineva cine a mai castigat la UTA?:pace: :pace: :pace:Poli Timisoara,colega ....dar sa revenim la acest meci cred ca un X ar fi cel mai corect sau 1,sau 2 ....:rolleyes:

Elphax
27th October 2006, 21:09
se referea la sezonul actual mai, lasa istoria...

crissis
28th October 2006, 01:23
Oare ce va putea schimba Vladoiu la National intr-un timp asa de scurt ?
Lacatus si Co cred ca vor cistiga destul de lejer in fata Nationalului

White Shadow
28th October 2006, 01:53
Echipa inca nu merge cum ar trebui sa mearga , ceva nu merge in jocul nostru si nu stiu ce pt ca nu sunt eu antrenor sa imi dau seama de ce echipa joaca asa cum joaca , momentan avem echipa de mijlocul clasamentului si trebuie sa ne mentinem aici pana la finalul turului.

Oare putem sa castigam acest meci ?......in primul rand nici nu stiu cum am ajuns pe acest loc 9 pt ca jucam destul de prost , adica jucam bine pt o echipa formata in cateva saptamani dar vreau sa spun ca in multe meciuri am avut foarte mult noroc sau cum sa-i spun , nu stiu nici eu.

UTA v Farul 1-1 dupa ce Farul a condus cu 1-0
UTA Arad v Steaua Bucharest 0:3 no coment
UTA Arad v Rapid Bucharest 1:0 am profitat de forma proasta prin care a trecut echipa Rapid atunci , am profitat din plin cand un jucator de la Rapid a primit cartonas rosu...dar si in aceste conditii era sa fim egalati in ultimile minute.
UTA Arad Gloria Bistrita 0:1 no coment
UTA Arad CFR Ecomax Cluj 1:0 dar atentie , mai usor castigam cu o echipa care joaca deschis decat cu o echipa gen Gloria , Urziceni , National sau Arges.
UTA Arad Unirea v Valahorum Urziceni 1:0 greu am castigat cu o candidata la retrogradare , un gol venit in ultimile minute.

Hai sa recunoastem , nu jucam extrordinar de bine acasa dar obtinem puncte.

Defensiva greseste destul de mult , echipele care joaca cu noi trec de mijlocul terenului foarte usor , in ofensiva chiar daca jucam si cu trei atacanti avem mari probleme la finalizare , in meciul cu Ceahlaul cand am condus cu 1-0 cu mare usurinta puteam sa castigam acel meci pt ca am avut cateva contra atacuri dar degeaba le-am avut pt ca nu am reusit sa marcam golul nr 2.

Avem 12 goluri marcate in 12 meciuri dar in etapa nr 2 am marcat 5 goluri la Vaslui.

Cu National va fi la fel de greu ca si cu Urziceni......sper sa ma insel.

mark111
28th October 2006, 11:30
desi nu iubesc alb rosul,urasc miticia...deci 2-0

miril
28th October 2006, 11:33
Trebuie sa aduci argumente de ce Progresul este o echipa de mitici, caci istoria clubului nu o dovedeste. In plus, faptul ca ati luat o jumatate de echipa din curtea nostra ar inidica, indirect, ca si voi sunteti mitici, ca sa nu mai vin si cu alte argumente. Se pare ca ura este mult mai puternica decat respectul (de sine). Sa castige cei mai buni, astazi! HAI PROGRESUL!

Luis Garcia10
28th October 2006, 11:36
1-0 pt National

mark111
28th October 2006, 13:21
Trebuie sa aduci argumente de ce Progresul este o echipa de mitici, caci istoria clubului nu o dovedeste. In plus, faptul ca ati luat o jumatate de echipa din curtea nostra ar inidica, indirect, ca si voi sunteti mitici, ca sa nu mai vin si cu alte argumente. Se pare ca ura este mult mai puternica decat respectul (de sine). Sa castige cei mai buni, astazi! HAI PROGRESUL!

1:bucuresti=mitici ;2:nu am luat ci am cumparat si inca cu multi dolari ,cele doua verbe,a lua si a cumpara sunt total diferite.3respect ...capitala niciodata!!!

Platanu
28th October 2006, 13:57
1:bucuresti=mitici ;2:nu am luat ci am cumparat si inca cu multi dolari ,cele doua verbe,a lua si a cumpara sunt total diferite.3respect ...capitala niciodata!!!Da,dar a zis bine Miril,daca voi ati cumparat niste "mitici",v-ati "miticit" si voi.
Ontopic:HAI NATIONAL!

m4st3r
28th October 2006, 14:09
am visat k se termina 1-3 pt national ! ma gandesc sa pun la pariuri scoru` asta:thinkso:

mark111
28th October 2006, 14:24
Da,dar a zis bine Miril,daca voi ati cumparat niste "mitici",v-ati "miticit" si voi.
Ontopic:HAI NATIONAL!

ai dreptate ,rezultatele evidentiaza la fix acest lucru! adica cat vor juca la poli jucatori adusi din miticia cu gindul numai la capitala si la banii lui Iancu poli nu va avea rezultatel asteptate

Rossi
28th October 2006, 16:51
ce ghinion pe bancari ...

au fost egalati in min 86 din penalty ...

miril
28th October 2006, 16:53
Am jucat bine 80 de minute, fiind, tactic, superiori aradenilor. Discutabila decizia de penalty.

axel
28th October 2006, 16:54
ce mult a semanat meciul uta-national cu Poli-national :D

delaparis
28th October 2006, 16:57
Am zis ... egal /hello

Trebuia sa joc la pariuri :headbang:

six
28th October 2006, 17:31
yo zic ics ;)si culmea ca am avut dreptate....hai bau :D

delaparis
28th October 2006, 17:34
PAi ai votat 2 ... !!!

m4st3r
28th October 2006, 17:35
na k nu mi`a iesit...

crissis
28th October 2006, 17:36
Un egal care nu avantajeaza nici o echipa .
Se pare ca odata cu venirea lui Vladoiu sau cam schimbat lucrurile la National

six
28th October 2006, 17:43
PAi ai votat 2 ... !!!:D :D :D am votat victorie pt Otopeni chiar dupa ce sa incheiat meciul cu 4-1 pt....Uta :D :D :D

Lordliv
28th October 2006, 18:10
un rezultat bun pentru progresul!
cum am mai spus, cursaru si savu dau alta fata atacului bancar!

Platanu
28th October 2006, 18:16
E un punct important,zic eu,pentru Progresul.
Bravo Cursaru,bravo Stanev!

Ulio singuraticu
28th October 2006, 19:22
Mama doamne ceam mai ragusit cu ajtia din galerie.:happy
Miam primit doza. Bah da ce repeziti suneteti voi ajtia din galerie ca mati aruncat pe mine si pretenu meu ca vorbeam si nu cantam da neam intors noi!/hello

alamar
29th October 2006, 00:22
Ne-a "facut" iar Corpodean. Nenorocit individ! In mod normal Nationalul trebuia sa castige. UTA joaca in stil hei-rup. Mara si un pic Apostu mai arata ca stiu cate ceva.

White Shadow
29th October 2006, 00:26
In mod normal trebuia sa castigam acest meci pt ca am avut o gramada de ocazii in ultimile 10 minute , asta e , mergem mai departe.

apparte
29th October 2006, 01:58
Penalty-ul pt UTA e acordat corect daca Mozacu nu a atins mingea(sincer nu mi-am dat seama dupa nici o reluare daca a atins mingea sau nu).Golul anulat Nationalului din reluarea data pe TV pare sa fi fost anulat corect(imi aduc aminte de un gol luat de U Craiova la Monchengladbach in Cupa UEFA dupa o centrare din afara terenului).Vladoiu se referea si la un penalty la Cursaru...n-am vazut faza pt ca mai dadeam si pe Vaslui-Ceahlaul(unde culmea,n-am vazut nici un gol din cele 5:D ) si probabil am scapat-o.
Dar,de acord cu Alamar,Corpodean e un jeg!

Elphax
29th October 2006, 08:59
poate nu e jeg. atat poate el,saracul...

miril
29th October 2006, 09:01
Mozacu a jucat balonul fiind cu spatele la aradean, cu alte cuvinte nu putea sa-l vada pe utist, deci lipsa criteriului de intentionalitate, deci, cel mult indirecta. UTA a fost impinsa subtil de Corpodean, tot meciul, orice saritura la cap a bancarilor era fault, in jumatatea lor de teren si invers...nu. Sunt convins ca nu condu´cerea aradeana este implicata, ci Mitica. La golul anulat, a fost aut. S-a vazut...fanta de lumina!!! Cine a vazut ieri meciul Arsenal-Everton 1-1, a vazut o faza asemanatoare, cu penalty-ul de la Arad, in ultimul minut la T. Henry, in plus jucatorul lui Everton era cu fata la adversar.

Elphax, asta stie foarte bine ce face.

Bancaru
29th October 2006, 22:35
Din pozitia in care era rusi si din unghiul in care se filma era greu sa apreciem daca a fost aut. Unghiul de filmare te poate duce in eroare. De ce? Pai daca mingea se desprinde de sol si se ridica la 90 de grade 20 de cm din pozitia aia ai senzatia ca a trecut de linia de tusa, pentru ca practic tu o vezi dupa linie. Este o chestie de optica, si la propriu si la figurat. Eu tind sa cred ca nu a fist aut, pentru ca cei doi jucatori de langa Rusu nu fac niciun gest de nemultumire sau atentionare. Si erau la 2 metri. Miril a zis ca poate a fost intelegere, dar si din instinct si tot ridici mana sus. Nu a fost. Penalty... nici vorba. Indirecta.

White Shadow
30th October 2006, 00:49
La recursul etapei au fost comentate cele 2 faze de Craciunescu si Porumboiu , mingea a depasit linia cu intreaga circumferinta la golul anulat al echipei National .....si la faza cu lovitura de la 11 m toti au spus ca a fost penalty clar.

Sauron
30th October 2006, 09:36
Pacat baieti ;)

Cipus
30th October 2006, 10:17
Nu-mi dau seama daca a fost penalty la interventia lui Mozacu, poate National a fost dezavantajata. Eu am spus insa ca UTA marcheaza maxim un gol pe meci si asa e foarte greu sa castige

Bancaru
30th October 2006, 10:17
Dar ce ati fi vrut sa zica Porumboiu? Ca numai in vara se lua de par cu Iacov. Aici nu se face o diferenta clara: Nationalul nu a acuzat cu nimic echipa aradeana. Sunt niste magari. Nu e primul meci in care ne arbitreaza asa. Dintre cei care sustin altceva sa ne spuna si noua daca au convingerea ca dragomir ne vaneaza?

alamar
30th October 2006, 10:43
La recursul etapei au fost comentate cele 2 faze de Craciunescu si Porumboiu , mingea a depasit linia cu intreaga circumferinta la golul anulat al echipei National .....si la faza cu lovitura de la 11 m toti au spus ca a fost penalty clar.
Cine sunt cele doua personaje despre care vorbesti? Craciunescu care a avut tupeul sa arbitreze stramb o finala de cupa (ploiestenii stiu despre ce vorbesc) si Porumboiu care finanteaza o echipa candidata la retrogradare si care se bucura de insuccesele celorlalte (si mai ales "bun prieten" cu Iacov).

Bancaru
30th October 2006, 10:45
Gemenii... deh! Astia cand vor cadea? As fi zis ca e penalty, desi cu greu, daca Mozacu era cu fata la adversar. Dar el a ridicat piciorul pe spate in momentul in care si aradeanul sarea. Cel mai bun caz - indirecta.

Platanu
30th October 2006, 10:47
Eh,ce-a fost a fost.Punctele pierdute nu se mai intorc.

Bancaru
30th October 2006, 10:53
Pai alea nu, dar poate nu se mai pierd si altele.

micutzu
30th October 2006, 15:49
Am jucat slab si far orizont. Ceva mai dezghetat dupa primirea golului.
Prima repriza jenanta pentru ambele echipe (ca la un meci de B)

Bancaru
30th October 2006, 16:16
Micutzule, te-ai uitat prea mult pe la meciurile din Spania, sau ai ramas cu nostalgia campionatului mondial. Asta e valoarea diviziei A. Echipe de ... B.

miril
30th October 2006, 16:21
Fara...exceptie!

redneck
31st October 2006, 09:41
Se pare ca UTA o sa cistige 3 puncte la "masa verde". Vladoiu nu e in regula cu actele. Nu are licenta de antrenor pro dupa cite aud.

Bancaru
31st October 2006, 10:17
Hahahahahahahaha.... Ce gluma buna. Bravo! Prietene, nu are dreptul sa fie trecut ca si antrenor pe foaia de rezerve. Asa cum, poate, ai vazut la meciul cu Bacau, cel din cupa, a fost trecut cu o functie aiurea. Maseor. Sau asta era Munteanu, la Arges. Era ceva, delegat. Nu are cum sa fie numi antrenor, dar poate sa antreneze. Nu are licenta PRO. O sa o ia. Sa nu iti inchipui ca putem pierde la masa inverzita. Daca la asta speri tu...

miril
31st October 2006, 10:22
Pentru Redfighter:

Romeo Chihaia, director tehnic la FC National Sambata 28 Octombrie 2006

FC National a riscat ca la meciul cu UTA sa nu aiba antrenor principal pe banca, din cauza faptului ca nici Jean Vladoiu, nici Liviu Ciobotariu nu detin Licenta Pro. "Vladoiu si Ciobotariu sunt niste baieti extraordinari insa nu indeplinesc conditiile din statutul antrenorilor. Cei doi nu detin nici macar categoria A, ce sa mai vorbim de Licenta Pro. Ei pot fi doar antrenori secunzi in Liga I sau antrenori principali in liga secunda", a afirmat directorul Scolii Federale de Antrenori, Mircea Radulescu.
Vladoiu si Ciobotariu pot sta pe banca Nationalului doar daca sunt supervizati de un director tehnic asa cum se intampla la Pandurii, Universitatea Craiova si Poli Timisoara. Constantin Iacov s-a conformat rapid anuntand ca directorul tehnic al clubului din Parcul cu Platani este Romeo Chihaia, care a fost numit in functie "inca de la mijlocul saptamanii, insa nimeni nu a sezizat acest lucru".