PDA

View Full Version : Etapa 13: Craiova - Pandurii



delaparis
22nd October 2006, 22:15
Vineri, 27.10.2006
Craiova - Pandurii (TELESPORT) - 15.00

Discutii inainte si dupa meci.

m4st3r
22nd October 2006, 22:17
nici bine nu s`a terminat etapa de campionat delaparis, si hop tzop ai bagat threadu` :)) lumea inca mediteaza la ce s`a intamplat etapa curenta :D...meci de X

nr.zece
22nd October 2006, 22:32
derby-ul olteniei nu se poate termina decat cu victoria Craiovei

delaparis
22nd October 2006, 22:38
nici bine nu s`a terminat etapa de campionat delaparis, si hop tzop ai bagat threadu` :)) lumea inca mediteaza la ce s`a intamplat etapa curenta :D...meci de X

Viata merge inainte :D

hop tzop 1x :D

noir_desir
22nd October 2006, 22:50
x, ca sa fie multumiti toti oltenii... :D

WOLF_ULTRAS
22nd October 2006, 23:33
Derbyul olteniei ....mmmm un X

grande
23rd October 2006, 00:30
In derbyul Olteniei ,cine poate castiga ,decit oltenii !
Pronostic 1

Cra10veanu
23rd October 2006, 01:43
nu se vor supara nici ceilalalti olteni daca bate Universitatea :D
pronostic 1, mai avem putin de recuperat

Balaci
23rd October 2006, 02:29
Pronostic 2,Pandurii sunt in forma,la fel si Craiova,dar Pandurii ii vad ca avand un lot mai bun!Oricum,oricare ar fi rezultatul,nu ma pot supara,oricum e bine:D

Lordliv
23rd October 2006, 06:47
stiinta TREBUIE sa castige!

*Coco*
23rd October 2006, 09:12
Ce derby ma ati inebunit?Acest meci este primul meci oficial dintre cele 2 echipe...
Eu unul vreau sa bata Universitatea acuma si Pandurii in retur dar in nici un caz sa nu se termine egal

Cipus
23rd October 2006, 09:50
Ambele echipe sun pe val, dar Craiova parca e mai entuziasta si s-ar putea sa castige cu 1-0, daca nu cumva mai inventeaza Vranjkovic vreo cursa de 60 de metri si jaloneaza printre Stoica si Mitchell

TaciAcolo
23rd October 2006, 10:31
Bate Pandurii sunt peste U Craiova fara suparare.

Cipus
23rd October 2006, 10:49
s-ar putea sa le zica mititelu la ai lui sa o lase mai moale cu victoriile, nu de alta dar nu mai are bani de prime, si mai e si returul

Lordliv
23rd October 2006, 15:08
mititelu are bani si de prime si de salarii pentru urmatoarele 22 de etape! sa fie numai victorii,bani sunt!
cipus ,tu la brasov,nu stii decat ceea ce indruga fituicile dimbovitene care ne au etichetat inca inainte de inceperea campionatului ca fiind falimentari si certi retrogradati!
revenind la meci,chiar daca condescu joaca murdar(vrea meciul vineri,la nici 48 de ore de la meciul nostru din cupa),stiinta VA CASTIGA LEJER ,pentru ca e stiinta!
apropos de condescu acesta s a apropiat de pd dupa ce ani de zile a cochetat cu psd, iar pinalti lider marcant pnl ,ne a pus si el bete in roate cu disputarea meciului de cupa marti !

Sergio_D
23rd October 2006, 16:15
Mda... nu pot decāt să fiu optimist. Echipa joacă bine, nu există probleme īn lot, sunt īntrunite toate premisele pentru un meci bun. Mizez cu īncredere pe un X2. Deja au īnceput să fie enervanţi concitadinii mei, care susţin Craiova... Păi se poate ? :mda:

ASP
23rd October 2006, 17:02
dar de aia care tin cu sdr uiti? Cei care sustin Craiova au motivele lor mult mai intemeiate decat ale tale.

Lordliv
23rd October 2006, 17:31
STIINTA craiova este o legenda care a intrat in constiinta olteniei, ca fiind echipa fanion a ei!
orice echipa din zona ar incerca sa i faca concurenta nu va lua locul din in ima suporterilor acestei echipe! ( mai ales ai celor peste 30 de ani!)
s a incercat cu fc scornicesti,cu rm valcea,cu extensiv,acum cu pandurii tg jiu,sa se rupa monopolul dragostei fata de stiinta ,dar nu s a reusit sau nu se va reusi!( dovada si meciul amical al stiintei cu pandurii de asta vara de la tg jiu)
stiinta, indiferent unde joaca in oltenia ,la severin, la slatina ,la tg jiu ,la caracal,la bals,la rm valcea,la corabia,la calafat,etc joaca ACASA,este echipa de SUFLET A OLTENIEI!
ca mai exista si grupuri teribiliste de pustani ,din epoca becali,care incearca si altceva,-treaba lor! DAR STIINTA CRAIOVA ESTE UNA -CEA MAI IUBITA SI VALOROASA ECHIPA CIVILA DIN ROMANIA ,DIN TOATE TIMPURILE!
forza craiova!

luciano_1644
23rd October 2006, 18:51
In primul rand,meciul nu se joaca vineri,ci duminica de la ora 14 in direct pe Telesport.Secondo,Craiova bate,nu neaparat ptr ca ar fi mai buni,ci ptr ca sunt ...mai olteni! Lasand gluma deoparte,cred ca pandurilor cele 3 victorii consecutive le cam ajung si nu vor face un capat de tara,pierzand in fata Universitatii.SOLIST 1 !

TaciAcolo
23rd October 2006, 19:30
crezi prost meci greu intre doua echipe oltene :) ambitioase mai ales de ambitia lu Condescu si mititelu

*Coco*
23rd October 2006, 20:34
Mine se decinde cand se joaca meciul Sambata sau Duminica...Vineri in nici un caz nu o sa se joace

luciano_1644
23rd October 2006, 20:45
crezi prost meci greu intre doua echipe oltene :) ambitioase mai ales de ambitia lu Condescu si mititelu

Poate cred gresit,dar nu ...prost! Ce naiba mai Remus,si noi intre noi ne atacam?:ciocan: Pai bate Universitatea acum,fiind gazda ,iar in retur bate...cine are nevoie!:ok: Glumesc,sunt sigur ca meciurile se vor juca pe bune,dar sper sa nu vad meciuri egale,deoarece se duc puncte aiurea pe apa sambetei.Totusi...HAI CRAIOVA,SOLIST 1!

Cra10veanu
23rd October 2006, 21:44
Mda... nu pot decât să fiu optimist. Echipa joacă bine, nu există probleme în lot, sunt întrunite toate premisele pentru un meci bun. Mizez cu încredere pe un X2. Deja au început să fie enervanţi concitadinii mei, care susţin Craiova... Păi se poate ? :mda:

eu sint de parere ca, concitadinii tai mai bine ar tine cu Craiova decat altii ca tine care tin cu steaua ("doar in cupele europene ?!") Trebuie sa castigam, sintem mai jos in clasament decat Pandurii in acest moment.

*Coco*
23rd October 2006, 22:01
Ma eu vreau sa bata Craiova ca sta cam rau si alt insucces pe teren propriu iar scufunda mai rau...
Pandurii are cu UTA acasa dupa aceia si pe aia ii batem sigur si de aceia vreau sa bata Craiova:D

Lordliv
23rd October 2006, 22:21
coco ,esti un scump, ca de obicei!
forza stiinta!

Pepsi-Cola
23rd October 2006, 23:04
x1 Bate Craiova cu 1-0 ;)

marcel
23rd October 2006, 23:17
Bate Pandurii sunt peste U Craiova fara suparare.
ce drak ma,pandurii peste craiova?vorbiti numai prostii! tine tu cu pandurii si taci!:rosu: :rosu: :rosu:

Sergio_D
24th October 2006, 06:28
eu sint de parere ca, concitadinii tai mai bine ar tine cu Craiova decat altii ca tine care tin cu steaua ("doar in cupele europene ?!") Trebuie sa castigam, sintem mai jos in clasament decat Pandurii in acest moment.

Pal, you have an obsession...

*Coco*
24th October 2006, 09:29
ce drak ma,pandurii peste craiova?vorbiti numai prostii! tine tu cu pandurii si taci!:rosu: :rosu: :rosu:

Ca lot sunt peste Craiova:ok:
Au jucatori cu experienta

Lordliv
24th October 2006, 10:20
la pandurii joaca multi jucatori din craiova ,sau care au trecut pe la craiova:
guso,naicu,dragomir,ursu,vancea,enescu,orac,vintil escu,iordache, 5 dintre ei fiind titulari!
in privinta experientei jucatorilor,nationalul era mult peste pandurii si totusi...!
experienta trebuie dublata SI de valoare ! ori de asta cam duc lipsa jucatorii din tg jiu!
singurul punct forte al echipei este condescu,cel care a contribuit decisiv la reinscaunarea lui sandel la frf,prin sistemul mafiot de relatii pe care il are!
vorba lui mititelu : daca au ajuns minerii sa decida la frf e jale mare in fotbalul romanesc!

Lordliv
24th October 2006, 10:28
ps .geana este facut din acelasi aluat ca si stoica,dar fane are o experienta mult mai bogata ca antrenor! de valoare vom mai vedea...

dragosblue
24th October 2006, 16:50
lpf de merde !!!!

Lordliv
24th October 2006, 17:11
doua ore,atat ne a dat in plus pentru refacerea pantru meciul cu pandurii,mafia din lpf!
vineri de la ora 15 ,intalnim un surogat de echipa,care a fraudat patrunderea in liga lui mitica,si care trebuie spulberata si la caracal si la tg jiu!

Aurel.D
24th October 2006, 17:13
Eheee, meci interesant intre olteni. Pandurii a provocat trei demisii de antrenori in acest tur, iar Universitatea are antrenor nou care a reusit sa puna echipa pe picioare.

PS: Va rog, mai usor cu off topicul!

dani3lll
25th October 2006, 14:01
meci de 1 solist dupa ce mai baturam si in cupa /hello /hello

Cl4udiu
25th October 2006, 14:09
Rusine Panduri pt ca nu au acceptat sa jucam sambata rusine Dragomir pt ca l-a ajutat pe condescu !!! Si daca ma gandesc eu bine, cei de la panduri trebuiau sa joace in B , dar au fost ajutati de Sandu si Dragomir sa intre in A . ! 6-4 scorul votului .....Daca si dinamo a votat pt noi .....asta spune totul !

Craiova va castiga si acest meci si cel cu jiu si o sa le inchidem gura la toti care se grabeau sa spuna ca o sa cadem in b ......

Bv Stoica pt ceea ce a facut la craiova pana acum

Lordliv
25th October 2006, 14:37
buuun! pe pinalti l am redus la tacere,next please!
cine eu? da tu urmasul lui cosma racoare ,condescule! ti a venit si tie randul!
forza STIINTA!

Cipus
25th October 2006, 14:43
[QUOTE=lordliv;866181]mititelu are bani si de prime si de salarii pentru urmatoarele 22 de etape! sa fie numai victorii,bani sunt!
cipus ,tu la brasov,nu stii decat ceea ce indruga fituicile dimbovitene care ne au etichetat inca inainte de inceperea campionatului ca fiind falimentari si certi retrogradati!

Sunt brasovean, insa sunt plecat de mult din Brasov. Acum sunt in Luxemburg de cateva luni, si Liga I o urmaresc doar pe net asa ca nu cunosc toate amanuntele, Mititelu o mai fi facut rost de bani intre timp eu stiu ca nu prea avea. Chiar daca ambele echipe sunt din Oltenia e normal ca unii sa tina cu Stiinta iar unii cu Pandurii. Ar fi bine pentru ambele echipe sa nu isi iroseasca punctele intre ele facand egal, cred ca vor fi meciuri frumoase, iar victoriile vor fi impartite, fiecare bate acasa.

Lordliv
25th October 2006, 14:49
de retinut : linia lui stoica 4 4 0 0 7-3
am luat 3 goluri in 4 meciuri ( 2 din 11 m-unul gratuit!,1 gol din offside de 1 m)
am dat 7 goluri (saceanu,bornescu,costea,dina,baird,parvu,forminte autogol)
deci atacantii au inceput sa dea goluri! bravo fane!

dani3lll
25th October 2006, 17:08
rusine pandurii :rosu:

TaciAcolo
25th October 2006, 17:34
La rāndul său, preşedintele grupării Pandurii, Marin Condescu, a explicat situaţia creată īn privinţa meciului de vineri. "Noi am propus Universităţii să jucăm sāmbătă, de la ora 14.00. Din păcate, am fost refuzaţi şi ei au dorit mai mult decāt se poate şi atunci a rămas să se joace aşa cum s-a stabilit iniţial. Din păcate, nu au vrut să ajungă la o īnţelegere cu noi şi nu e vina noastră pentru ce ne acuză acum. Noi nu am fost de acord să se joace la ora 12.00 şi nici să se joace duminică. Noi i-am īnţeles că au meci īn Cupă, dar ei nu au dorit să amāne pentru sāmbătă la ora 14.00. Asta este, nu este problema mea că ei joacă două meciuri īn 48 de ore", a spus Condescu.

Marin Condescu a adăugat că nu doreşte să răspundă afirmaţiilor făcute de Adrian Mititelu. "Niciodată nu vreau să mă pun cu oamenii care au mintea odihnită. Echipa Pandurii este o echipă a minerilor din Oltenia şi nu are nimic de īmpărţit cu nimeni, cu atāt mai puţin cu Universitatea Craiova", a spus oficialul gorjean.

corto
25th October 2006, 17:45
Sambata nu s-a putut din cauza meciului pe care il joaca acasa Caracalul cu Targoviste daca nu ma insel. Si nu Craiova a zis nu, ci Liga. Ca cica s-ar isca probleme organizatorice. Oricum Condescu e un magar cu M mare, pentru ca n-a fost de acord cu disputarea meciului duminica. Desi vroiam un meci interesant intre doua echipe ce in mod normal ar trebui sa fie prietene, acum tot ce-mi doresc este sa-i terminam pe Panduri. 3-0 pentru Craiova!

*Coco*
25th October 2006, 19:58
Condescu nu are cred eu nici o vina
Jucatori de la Pandurii iau zis sa nu accepte ca ei vor sa joace Vineri cu orice pret:D Ptr ca stiau ca echipa de baza nu joaca in meciul de Cupa

Lordliv
25th October 2006, 20:17
deci ,sa nu i mai facem ingerasi pe jucatorii pandurilor!

blandu
25th October 2006, 21:28
Bate CRAIOVA sigur.
Eu, singurul ULTRAS al echipei FC CARACAL voi fii alaturi de STIINTA ! :D
FORTA STIINTA !!!

crissis
26th October 2006, 03:36
Bat Pandurii
2 Hai Pandurii

Cra10veanu
26th October 2006, 07:31
sa bata...din palme doar /hello

chinezu
26th October 2006, 10:44
Pandurii sunt pe val 1-2

Ulysses
26th October 2006, 12:47
cred ca aici s-a cam terminat norocul adunaturii lu mititelucu mushtar. bate echipa pandurii

TaciAcolo
26th October 2006, 13:39
X2 la meciu asta mintea ingusta a lu mititelu vede meciu ca o razbunare

777
26th October 2006, 15:07
ambele echipe sunt "pe val"... sper sa castige tineretea si ambitia :D

rusine oltenilor care ataca universitatea...

Cra10veanu
26th October 2006, 18:30
observ la cativa "panduristi" ca si-au scos Stiinta de la echipa favorita, rusinilor :rosu: tineti cu Craiova doar cand e sa va dati mari :jerk:

YodaRo
26th October 2006, 18:32
bate Craiova. Pandurii sunt echipa de B.

Cra10veanu
26th October 2006, 18:33
pai crezi ca echipa lui condescu va ramane mai mult de doua sezoane in A ? hehe, se fac toti suporteri ai universitatii dupa aia.

Lordliv
26th October 2006, 18:57
nu avem nevoie de astfel de suporteri!
bate stiinta.

dani3lll
26th October 2006, 19:56
ii lovim si pe astia sub centura :D

TaciAcolo
26th October 2006, 20:03
fan stiinta niciodata nu am fost doar o simpatizez ;)

delaparis
26th October 2006, 20:18
Ei hai nu va certati acum din cauza meciului asta ....

TaciAcolo
26th October 2006, 20:24
cum sa reprezinte mititelu stiinta bou cu ochelari. 6 puncte din meciurile cu voi sa se mai desumfle mititelu de impresii

luciano_1644
26th October 2006, 20:26
Universitatea Craiova - echipa de B,facuta de A la apelul bocancilor 1-0! Hai oltenii! Adevaratii si unicii olteni!

*Coco*
26th October 2006, 20:54
observ la cativa "panduristi" ca si-au scos Stiinta de la echipa favorita, rusinilor :rosu: tineti cu Craiova doar cand e sa va dati mari :jerk:

:happy Observi bine:D

Eu unul vreau sa bata Craiova:evil:

malexoid
26th October 2006, 20:57
Stiinta are un parcurs minunat, pare ca s-au omogenizat pushtanii craiovei, bravo lor!!!
Pronostic 1

georgemp
26th October 2006, 22:59
Bat pandurii cu 3-1!

cap
26th October 2006, 23:37
egal

Ravelly
27th October 2006, 03:19
bate Stiinta

marcel
27th October 2006, 10:09
pai crezi ca echipa lui condescu va ramane mai mult de doua sezoane in A ? hehe, se fac toti suporteri ai universitatii dupa aia.
la meciul de la petrosani toti pandurii aveau fulare cu craiova

TaciAcolo
27th October 2006, 11:23
pt ca erau culorile alb albastre si cum laPandurii nu exista fulare ....suporterii ai stiintei poate oameni mai in varsta care au prins si vremurile bune eu am 18 ani si la primu meci din viatza mea am fost la Pandurii acum 6 ani in divizia b e logic sa-mi doresc sa bata Pandurii nu cum sunt alti 3 puncte voi 3 puncte noi ;)

CRAIOVA-ORADEA
27th October 2006, 14:45
bate panduri pe umeri pe u craiova, iar u craiova bate la fotbal
am fost si la tg jiu la meci si pot spune ca voi de acolo si tineri si batrani tineti cu stiinta. cand are craiova meci important merg si cei din tg jiu la meci la craiova cu trenul

inter
27th October 2006, 15:10
Baird 1-0 :D:D

mblue
27th October 2006, 15:22
inca o victorie pt craiova?

inter
27th October 2006, 15:25
1-1...

STEEL
27th October 2006, 16:46
Ce hotie,pe fata.......:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

STEEL
27th October 2006, 16:47
Rusineeeeeee hent inexistent.....uuuuaaaaaaaaaaaaa :no:

Luis Garcia10
27th October 2006, 16:50
Ce s-a intamplat? ca eu nu prind telesportu`

STEEL
27th October 2006, 16:50
S-a facut dreptate......2-2....

STEEL
27th October 2006, 16:52
Ce s-a intamplat? ca eu nu prind telesportu`

Le-a dat un penalty moca craiovenilor pe motiv de hent.:no:

delaparis
27th October 2006, 16:56
2-2 bravo Pandurii ...

naxos
27th October 2006, 16:57
2-2. Pacat. Au pierdut Pandurii 2 puncte pretioase.

Rossi
27th October 2006, 16:59
meci frumos ... rezultat echitabil

ASP
27th October 2006, 17:02
moldovenii de la prea multa vodka au vazut alt meci. ce interes ciudat pe papuasii astia de la galati si iasi pentru Craiova...
hent clar fara dubii. luati-va niste dioptrii din alea cat fundul de la sticla de sifon.
pentru o echipa formata din copii si care joaca la 49 de ore(cu tot cu transportul) dupa un meci de cupa castigat este laudabil.

STEEL
27th October 2006, 17:03
Zice-ti unu' care ati vazut meciul daca a fost sau nu penalty.Eu raman la concluzia ca n-a fost hent.Rusinos :rosu:

ASP
27th October 2006, 17:04
un arbitraj mega-corect. a fluierat asta tot ce era de fluierat. nu are nimeni ce sa-i reproseze.
spre deosebire de coclitul ala din meciul cu iasi cand le-a facut mustaciosilor cadou o lovitura libera.

ASP
27th October 2006, 17:09
voi ajungeti sa dati importanta mai mare Craiovei decat echipelor voastre liliputane si de week-end (ca in timpul saptamanii sunteti cu uefantasticii)

Sergio_D
27th October 2006, 17:09
Nu mai deranjaţi craiovenii acum pentru că sunt foarte ofticaţi :rolleyes:

Meci foarte bun făcut de Vranjkovic :yeah:

ASP
27th October 2006, 17:11
iesisi din sut sergio?
nimeni nu e ofticat pentru ca o echipa de copii v-a facut de kkt cu toate misculatiile voastre. n-aveau jucatorii nostri la un loc meciuri cate avea unul singur de la voi. cand esti egalat in ultimul minut nu prea merita sa te oftici.
mai bine jucam cu voi tot miercuri imediat dupa meciul cu ceahlaul ca tot nu ne bateati.

Luis Garcia10
27th October 2006, 17:11
Ca la olteni.. :D

TaciAcolo
27th October 2006, 17:14
Rezultat echitabil ...usor dat penalty-ul ala cum ziceam Pandurii e peste craiova cel putin la experientza:ok:
Bravo Voika /hello

Sergio_D
27th October 2006, 17:14
Nu aveţi valoare... sunteţi mediocri. Splendida echipă a Craiovei nu a fost īn stare să īnvingă o echipă a Pandurilor formată cu 3 zile īnainte de īnceperea campionatului.

Decāt să discut cu o persoană cu vederea atāt de īngustă ca a ta, mai bine mă abţin...

Abia aştept să văd declaraţiile "patronului" vostru...

ASP
27th October 2006, 17:16
voi si fotbalul.... daca si voi aveti valoare pai atunci aia de la sportul ce sa mai zica

STEEL
27th October 2006, 17:16
*****

Ontopic:..........Pandurii furati ca-n codru.....de-a rasul'-plansu'....

Sergio_D
27th October 2006, 17:17
Nu cred că am fost furaţi... doar că acel penalty a fost acordat cam uşor...
Dar la final s-a făcut dreptate :cool:

Ulysses
27th October 2006, 17:21
pai crezi ca echipa lui condescu va ramane mai mult de doua sezoane in A ? hehe, se fac toti suporteri ai universitatii dupa aia.

sigur nu va mai ramane . dar deocamdata e egala voastra in banie! deci ... nu va prevad un viitor prea stralucit! ce serie preferati, 1sau 2? in b, bineinteles! hahahahaha

ASP
27th October 2006, 17:22
69

Sergio_D
27th October 2006, 17:27
Universitatea Craiova - echipa de B,facuta de A la apelul bocancilor 1-0! Hai oltenii! Adevaratii si unicii olteni!

Bravo băi oltean superior :rolleyes: . Nu aţi fost īn stare să bateţi "echipa de B făcută de A la apelul bocancilor", cu toate că aţi condus cu 2-1 īn minutul 87 :cool: ...

Succes ambelor echipe īn continuare!

STEEL
27th October 2006, 17:28
Bha desteptule,pentru cultura ta generala EU sunt anti-sdr.Te-ai aprins repede si degraba (tipic oltenilor) cand am spus ca n-a fost hent.Ma doare in cot daca craiova castiga,pierdea sau face egal azi.Valabil si pt. Pandurii acelasi lucru.Las-o moarta oltene ca pute de la o posta si controleaza-ti iesirile gratuite la adresa moldovenilor.

Sergio_D
27th October 2006, 17:32
Măi STEEL, am mai spus... lasă-l, că suferă... Declaraţiile lor războinice dinaintea meciului s-au dus pe apa sāmbetei :D . Şi te rog, nu mai generaliza. Nu toţi oltenii au boală pe moldoveni. :P

Pandurii sunt pe locul 8 īn clasament īn acest moment, la 6 puncte de un loc de cupa UEFA! :happy

ASP
27th October 2006, 17:33
mittal steel, plimba punga de seminte pe la astia cu pandurii ca si ei au indeletniciri din astea cu sdr.

ASP
27th October 2006, 17:36
Măi STEEL, am mai spus... lasă-l, că suferă... Declaraţiile lor războinice dinaintea meciului s-au dus pe apa sāmbetei :D . Şi te rog, nu mai generaliza. Nu toţi oltenii au boală pe moldoveni. :P

Pandurii sunt pe locul 8 īn clasament īn acest moment, la 6 puncte de un loc de cupa UEFA! :happy

nepotelul din flori a lui cozma voi ati aratat ca nu sunteti in stare sa bateti o echipa de juniori obositi cu toate interventiile voastre de 2 lei.

ASP
27th October 2006, 17:37
Las-o moarta oltene ca pute de la o posta si controleaza-ti iesirile gratuite la adresa moldovenilor.

si ce faci? vii cu toti peste noi?

STEEL
27th October 2006, 17:39
mittal steel, plimba punga de seminte pe la astia cu pandurii ca si ei au indeletniciri din astea cu sdr.

Foarte spiritual fusei la faza asta :ras-plans:
Mare-i gradina lui Dumnezeu.
Spunea cineva mai devreme ca Pandurii au pierdut 2 puncte azi,ei bine,sunt de acord 100%.

ASP
27th October 2006, 17:41
fusesi (daca zici de mine)
fusei (daca zici de tine)
diferenta de persoane (prima si a doua).
daca nu stii perfectul simplu poti apela la ala compus.

STEEL
27th October 2006, 17:45
Am vrut s-o bag pe olteneste,n-a fost sa fie....m-am emotionat.Promit sa s-o "ard" corect data viitoare.:happy :happy :happy

ASP
27th October 2006, 17:46
asa ti s-au umezit ochii si te-ai emotionat si cand ai vazut "rusinea" de la hent.

TaciAcolo
27th October 2006, 17:47
Ba Ma Lasi Cu Hentu Tau Ffffff Usor Dat Ca La Milogi Da Pana La Urma Tot Degeaba

Sergio_D
27th October 2006, 17:48
Remarcabile golurile lui Vranjkovic /hello . Face el cum face şi o bagă-n aţe :D

Balaci
27th October 2006, 17:54
Pana la urma rezultat echitabil pentru Pandurii,desi e clar ca au fost echipa mai buna iar penalty-ul a fost dat aiurea...Oricum,bun si un punct in deplasare!O fii Condeescu miner etc.dar ca Mititelu de"jmeker" creka nici Becali nu e:D

STEEL
27th October 2006, 17:54
Nu-i o proba data fiind imaginea prea mica si greu sa distingi dar totusi se poate vedea clar cum ii sare parul craioveanului in momentul contactului cu mingea.http://www.gsptv.ro/index/id/410

TaciAcolo
27th October 2006, 17:55
robotel ce facea vancea cu mainile prin aer ca portarul??? a deviat-o clar cu mana. si tu mai deviezi ceva cu mana si de-aia ai inceput sa orbesti.

nu ma cheama robotel ..ma simt jignit rog advertisment :evil:
locu 1 locu 2 sunt acontate de Voika super jucator :D

ASP
27th October 2006, 17:57
parul lui baird sare pentru ca e lovit de vancea cu aceeasi mana cu care loveste si mingea

Cra10veanu
27th October 2006, 17:58
iauite ce vocifereaza pandurii care-n timpul liber tin cu sdr. Mai observ si cate un moldovean crizat, care e pe punctul de-asi pune capat zilelor :D Felicitari Stiinta, un scor bun dupa atatea rezultate pozitive. Pandurii s-au scos, au obtinut punctul dupa care se dadeau cu c**u de pamant.

corto
27th October 2006, 17:59
2-2. Asta e. Citeam pe un alt forum un comentariu care zicea ca dupa ce norocul a fost de partea Universitatii in ultimele meciuri, de data asta n-a mai fost sa fie. Felicitari Craiovei (ce pacat ca am inceput asa de prost campionatul ... ) si felicitari si Pandurilor care de data asta par hotarati sa nu mai rateze sansa ce le-a fost oferita prin retrogradarea Sportului.

Hai Craiova! Hai Oltenia! :ok:

ASP
27th October 2006, 18:04
iauite ce vocifereaza pandurii care-n timpul liber tin cu sdr. Mai observ si cate un moldovean crizat, care e pe punctul de-asi pune capat zilelor :D Felicitari Stiinta, un scor bun dupa atatea rezultate pozitive. Pandurii s-au scos, au obtinut punctul dupa care se dadeau cu c**u de pamant.

la sfarsitul meciului faceau tumbe pe la galerie de parca batusera pe real madrid. cine stie poate ca au ramas pe la usile vestiarului sa faca rost de tricourile si autografele noastre.

Balaci
27th October 2006, 18:06
Hai sa fim seriosi,si mari valori aveti in lot ca sa ia autografe de la craioveni!Poate asteptau sa se pozeze cu Mititelu pe post de maimuta=))

TaciAcolo
27th October 2006, 18:06
Poate voi de la noi autografe....am pronosticat 6 puncte din meciurile cu voi nu.. vor fi decat 4 nu aveti sanse la Tg-jiu

ASP
27th October 2006, 18:07
nu vor fi decat 4. si alea care vor fi, cu siguranta nu vor fi la voi. ma bucur ca ai corectat.

STEEL
27th October 2006, 18:08
iauite ce vocifereaza pandurii care-n timpul liber tin cu sdr. Mai observ si cate un moldovean crizat, care e pe punctul de-asi pune capat zilelor :D Felicitari Stiinta, un scor bun dupa atatea rezultate pozitive. Pandurii s-au scos, au obtinut punctul dupa care se dadeau cu c**u de pamant.

Bun bai oltenilor,asa o fi cum spuneti voi,poate luati si campionatul in ritmul asta.Dupa capul vostru ar fi posibil,oricum n-am vrut decat sa fac o precizare corecta sau eronata asta este.Din pacate nu se poate discuta decat procraiova cu voi,cine face contrariul.....si-a dat foc la valiza.Mi-a parut bine copii,acum va las singurei,sa fiti cuminti dragilor.:D

Cra10veanu
27th October 2006, 18:08
Hai sa fim seriosi,si mari valori aveti in lot ca sa ia autografe de la craioveni!Poate asteptau sa se pozeze cu Mititelu pe post de maimuta=))

v-ati tras echipa in cartier acuma, macar nu mai puneti Craiova acolo ca da nasol. Pana la urma am jucat tot la doua zile dupa meciul din cupa (in timp ce pandurii s-au odihnit o zi in plus) si tot n-ati reusit sa faceti nici un rahat, sinteti echipa de B, si acolo va intoarceti, nu va doresc, dar presimt :D

ASP
27th October 2006, 18:09
Hai sa fim seriosi,si mari valori aveti in lot ca sa ia autografe de la craioveni!Poate asteptau sa se pozeze cu Mititelu pe post de maimuta=))

pai si atunci de ce faceau pogo la galerie de parca castigasera campionatul??? un egal in fata unor copii. deci erau super incantati ca au plecat neinvinsi si cu traista plina de tricouri si autografe.

Cra10veanu
27th October 2006, 18:09
Bun bai oltenilor,asa o fi cum spuneti voi,poate luati si campionatul in ritmul asta.Dupa capul vostru ar fi posibil,oricum n-am vrut decat sa fac o precizare corecta sau eronata asta este.Din pacate nu se poate discuta decat procraiova cu voi,cine face contrariul.....si-a dat foc la valiza.Mi-a parut bine copii,acum va las singurei,sa fiti cuminti dragilor.:D
dupa capul nostru e posibil, noi am luat campionate, voi....

ASP
27th October 2006, 18:12
Bun bai oltenilor,asa o fi cum spuneti voi,poate luati si campionatul in ritmul asta.Dupa capul vostru ar fi posibil,oricum n-am vrut decat sa fac o precizare corecta sau eronata asta este.Din pacate nu se poate discuta decat procraiova cu voi,cine face contrariul.....si-a dat foc la valiza.Mi-a parut bine copii,acum va las singurei,sa fiti cuminti dragilor.:D

bine bai mittal. in ritmul asta poate iti iei si tu lentilele cu tine.

TaciAcolo
27th October 2006, 18:12
ba tu esti dus ..cand esti furat de arbitru in min 88 nu te bucuri ca egalezi in ultimul minut??

inter
27th October 2006, 18:12
Poate voi de la noi autografe....am pronosticat 6 puncte din meciurile cu voi nu.. vor fi decat 4 nu aveti sanse la Tg-jiu

autografe cu ce mey? cu limbile in cur date de condescu lui sandu?
am impresia ca sclavagismul mai exista pe undeva prin Ro , iar la capitolul "lingai" unii sunt fruntasi ... vb. aia din batrani "mai bine in satul tau fruntas, decat la oras codas"!

Balaci
27th October 2006, 18:14
pai si atunci de ce faceau pogo la galerie de parca castigasera campionatul??? un egal in fata unor copii. deci erau super incantati ca au plecat neinvinsi si cu traista plina de tricouri si autografe.

Erau bucurosi ca au scos un punct in deplasare de la"echipa momentului":D
@Cra10veanu:nu ne-am tras echipa in cartier,dar mi se pare normal sa tii in primul rand cu echipa din orasul tau si apoi cu alta(cum fac englezii,mai ales).Daca toti ar face asa,nu ar mai fi atatia stelisti,dinamovisti,rapidisti...

Cra10veanu
27th October 2006, 18:17
nu ma intereseaza cu cine tineti, dar cand vezi olteni (din tg-jiu) care arunca cu noroi in stiinta, iti vine sa inchizi mina peste ei

ASP
27th October 2006, 18:20
Erau bucurosi ca au scos un punct in deplasare de la"echipa momentului":D
@Cra10veanu:nu ne-am tras echipa in cartier,dar mi se pare normal sa tii in primul rand cu echipa din orasul tau si apoi cu alta(cum fac englezii,mai ales).Daca toti ar face asa,nu ar mai fi atatia stelisti,dinamovisti,rapidisti...
te inseli.

Balaci
27th October 2006, 18:21
N-am aruncat niciodata cu noroi in Stiinta,tin cu ei inca din 1991 si...imediat dupa Pandurii sunt echipa mea favorita.Si eu as vrea sa-i vad in cupele europene,cat mai sus,si eu am fost cu trenul la Craiova de fiecare data cand jucau cu Steaua sau Dinamo,si eu am suferit cand au retrogradat,am fost chiar la deplasari cat au fost in B...Cei care arunca cu noroi sunt de fapt craiovenii,care se cred buricul pamantului.NU e chiar asa,nu toata Oltenia trebuie sa sprijine orbeste Universitatea.E o tara libera,fiecare cu optiunile lui,nu trebuie sa devenim agresivi!

ASP
27th October 2006, 18:23
ba tu esti dus ..cand esti furat de arbitru in min 88 nu te bucuri ca egalezi in ultimul minut??

te bucuri in timpul meciului dupa ce ai dat gol. nu la 10 min dupa sfarsitul meciului. iar cu furtul..... cred ca cineva te-a furat pe tine.

TaciAcolo
27th October 2006, 18:23
http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_10864/vezi_cum_se_bate_perfect_o_lovitura_libera__autor_ _vranjkovic.html
No coment.. in curand o sa-l depaseasca pe niculescu;)

ASP
27th October 2006, 18:25
N-am aruncat niciodata cu noroi in Stiinta,tin cu ei inca din 1991 si...imediat dupa Pandurii sunt echipa mea favorita.Si eu as vrea sa-i vad in cupele europene,cat mai sus,si eu am fost cu trenul la Craiova de fiecare data cand jucau cu Steaua sau Dinamo,si eu am suferit cand au retrogradat,am fost chiar la deplasari cat au fost in B...Cei care arunca cu noroi sunt de fapt craiovenii,care se cred buricul pamantului.NU e chiar asa,nu toata Oltenia trebuie sa sprijine orbeste Universitatea.E o tara libera,fiecare cu optiunile lui,nu trebuie sa devenim agresivi!

spune-le treaba asta lu' sergio si robi ca poate inteleg si ei ceva.

TaciAcolo
27th October 2006, 18:25
te bucuri in timpul meciului dupa ce ai dat gol. nu la 10 min dupa sfarsitul meciului. iar cu furtul..... cred ca cineva te-a furat pe tine.

Nu stiu nu am mai vazut dupa meci da probabil au ceva bani de luat :drak:

TaciAcolo
27th October 2006, 18:27
spune-le treaba asta lu' sergio si robi ca poate inteleg si ei ceva.

Pt mine pe primu loc e Pandurii in 91` aveam 3 ani nu puteam sa fiu fan stiinta si nu arunc cu noroi in Craiova in restu meciurilor sa bata da nu pe Pandurii:evil:

Cra10veanu
27th October 2006, 18:30
nici nu stiai ca exista pandurii prin 91 bai generatia `89. vezi ca uitasi sa schimbi semnatura, nu se asorteaza cu echipa favorita.

ASP
27th October 2006, 18:30
robi nu o mai da la intors acum.

TaciAcolo
27th October 2006, 18:32
nici nu stiai ca exista pandurii prin 91 bai generatia `89. vezi ca uitasi sa schimbi semnatura, nu se asorteaza cu echipa favorita.

Da logic ca nu stiam am aflat la 10 ani ;) .si semnatura ce are Pandurii nu e din Oltenia

Balaci
27th October 2006, 18:35
Da logic ca nu stiam am aflat la 10 ani .si semnatura ce are Pandurii nu e din Oltenia

Ba chiar as spune ca are mai mult de-a face cu Gorjul decat cu Craiova:Oltenia Pandura a lui Tudor/si-a lui Arghezi si-a atator multi/Oltenia celui mai mare sculptor/Al omenirii C.Brancusi:D

Sergio_D
27th October 2006, 18:36
spune-le treaba asta lu' sergio si robi ca poate inteleg si ei ceva.

Arată-mi un post de-al meu īn care am jignit Craiova şi eu nu mai intru pe forumul ăsta niciodată!

Faptul că mi-am spus părerea, şi anume că īn acest meci, jucătorii craioveni au fost mediocri... asta nu e jignire. Este o părere.

Şi eu m-am săturat să văd persoane din Craiova care vorbesc numai prostii şi nu sunt īn stare să analizeze obiectiv părerea altora.

Cra10veanu
27th October 2006, 18:37
e cantecul Universitatii, dar daca ma iau dupa balaci, Pandurii a ajuns echipa fanion a olteniei :D dar nu e cu siguranta, a facut si un poll sa fie mai convins.

Balaci
27th October 2006, 18:40
A propos,tot"scandalul" asta e din cauza inteligentului de Mitititelu care nu face altceva decat sa inflameze spiritele.Putea sa fie un simplu meci,insa el a trebui sa intoarca cutitul in rana!

TaciAcolo
27th October 2006, 18:42
Nu sa gasit nimeni sa investeasca acolo decat Mititelu pur si simplu nu are fatza de conducator si de resurse financiare nu prea cred ca are :)

Prima fabuloasa la Panduri
Aplombul cu care au luptat pana in ultimele secvente ale intalnirii de la Caracal le va aduce "pandurilor" lui Eugen Neagoe cate 4000 de euro prima de caciula.

Suma este fabuloasa tinand cont ca se acorda pentru un egal si mai ales la o echipa care la inceputul sezonului se pregatea sa evolueze in al doilea esalon.
E un motiv sa te bucuri :)

Cra10veanu
27th October 2006, 18:43
decat pupincurist ca Condescu, mai bine scandalagiu ca Mititelu

Cra10veanu
27th October 2006, 18:47
hai ca iesi mizeria la suprafata, Condescu sa-i dovedeasca lui Mititelu ca e el mai al drecu si-a golit buzunarele catre jucatori, dar culmea, pt doar un egal :D

Aplombul cu care au luptat pana in ultimele secvente ale intalnirii de la Caracal le va aduce "pandurilor" lui Eugen Neagoe cate 4000 de euro prima de caciula.

Suma este fabuloasa tinand cont ca se acorda pentru un egal si mai ales la o echipa care la inceputul sezonului se pregatea sa evolueze in al doilea esalon.

Ma intreb la victorie cat ar fi dat ?

Balaci
27th October 2006, 18:51
8000:d

*Coco*
27th October 2006, 19:45
Buez voi incepurati sa va certati intre voi tot ca Moldovenii ati inebunit:o:
Asta e o prostie ca se termina egal macar trebuia sa bata una dintre cele 2 echipa parca vad ca si in reutr tot egal o sa se termine si pierde fiecare echipa cate 1 pct asa moca
Vranjkovic a inceput sa isi revina numai goluri de senzatie a inceput sa dea
Deh macar sper sa ramana in continuare la Pandurii sau sa se duca la Craiova:D dar altundeva nu:rolleyes:

TaciAcolo
27th October 2006, 19:58
Nu a fost prima de 4000 de euro doar pt meciu asta ci si pt meeciurile anterioare de 4 etape neinvinsi:D

delaparis
27th October 2006, 20:08
Vranjkovic a inceput sa isi revina numai goluri de senzatie a inceput sa dea
Deh macar sper sa ramana in continuare la Pandurii sau sa se duca la Craiova:D dar altundeva nu:rolleyes:

LA PSG cu el /hello

Da goluri e in forma :rolleyes:

resita
27th October 2006, 20:11
superbe golurile lui Vranjkovic :ok:

U CRAIOVA
27th October 2006, 20:32
BRAVO BORNESCU!!!!! i-ai dat gata pe Banel, pe Zicu...astia nu au dat nici un gol:)))) HAI CRAIOVA!!!!!!!!!!

Cra10veanu
27th October 2006, 20:34
are goluri dar are si goluri primite, nu prea sare la lovituri libere si la suturi de la distanta, doar se uita cand intra-n plasa.

Lordliv
27th October 2006, 20:39
bucurati va dusmani ai craiovei!
cloaca de la liga, impreuna cu mafia carbunelui a lui condescu, au reusit sa si bata joc de cei peste 4000 de suporteri craioveni care au fost la meci
si care au plecat negrii de suparare, de la meci,dar si de sutele de mii de suporteri din craiova si din tara!
corect,craiova nu a jucat nimic astazi,dar deseara la ora 11 se implinesc 6 zile,cand in aceasta perioada stiinta cu o echipa de copii a jucat 3 meciuri si totusi a obtinut 2 victorii si un egal,toate in deplasare!
a castigat astazi un punct o echipa de mercenari in frunte cu neagoe -pe care sper sa l vad cat de curand cersind un loc de munca la craiova,o echipa care a facut orice numai ca sa obtina niste bani,gudurandu se pe langa seful lor ,miner de onoare!
am vazut si " marea " galerie a pandurilor formata din cateva clone de mineri rataciti,imbracati la fel, si avand steaguri trase la indigou!
am vazut superba galerie a craiovei care a aplaudat dupa meci echipa favorita si vazand podul de masini dintre craiova si caracal a crescut inima in mine!
cand a venit fane stoica am prognozat in urmatoarele 8 meciuri ca vom obtine 13- 15 puncte,avem 10 pana acum,si mai avem 4 meciuri,cat de cat accesibile ( mai putin cu poli) ,apoi 2-3 transferuri bune,o pregatire de iarna profesionista si ATENTIE sdr!

Cra10veanu
27th October 2006, 20:44
nu vad Poli T o adversara de temut, avand in vedere ca si pandurii i-au batut...pana la sf turului o sa ne ridicam binisor, subsolul clasamentului au meciuri cu sdr deci ne revenim.

duxdeorum
27th October 2006, 20:45
bah, cand vad asa suporteri chiar ca incep si eu sa consider craiova = bucuresti. wtf... pandurii au egalat pe merit, nu din penalty sau alte kkt-uri.
ce veniti acum cu acuze... si eu tin si cu universitatea da` pe din astia ca voi care vin numai cu acuze nu dau 2 bani...
in loc sa ne bucuram ca oltenia are 2 echipe in a care incep sa mearga ne injuram unii pe altii.
chiar eram super multumit de egal pt ca nu a batut si nu a luat bataie nici una dintre echipe.. acum cand vad reactiile de aici mi`e scarba...

delaparis
27th October 2006, 20:50
duxdeorum : desi limbajul e un pic "crud" eu sunt de acord cu tine in esenta

TaciAcolo
27th October 2006, 20:53
Oltenia are 2 echipe superbe care nu au pierdut de 4 etape :great:

Cra10veanu
27th October 2006, 20:56
analizati mai profund, dar jucatorii de la Pandurii in frunte cu Condescu de ce au tinut neaparat ca meciul sa se joace vineri ?

duxdeorum
27th October 2006, 20:59
bine... tine-o pe a ta... daca se juca maine/poimaine ne rupeati nu? :) pandurii n-au avut meci in cupa? dar au jucat cu rezervele...
acum na... trebuie sa-ti alegi prioritatile! that's life...

*Coco*
27th October 2006, 21:00
analizati mai profund, dar jucatorii de la Pandurii in frunte cu Condescu de ce au tinut neaparat ca meciul sa se joace vineri ?

Jucatori au vrut cu orice pret sa joace Vineri ptr ca din primul 11 de astazi al Pandurilor nici unul nu a jucat in Cupa marti si stiau ca Universitatea joaca cu echipa de baza

malexoid
27th October 2006, 21:00
Oltenia are 2 echipe superbe care nu au pierdut de 4 etape :great:

"elefantul era prieten nedespartit de soricel...se jucau impreuna, se duceau peste tot impreuna...odata cand traversau un podet din lemn, exclama soricelul: - mai frate, auzi ce frumos tropaim noi amandoi?"

nu robi_remus, Oltenia a avut, are si va avea o singura echipa superba!

Lordliv
27th October 2006, 21:06
poli va veni cu ambitie la craiova,iar tradatorii plesan,grigorie si balace vor incerca sa faca meciul vietii lor!
in privinta pandurilor repet afirmatia ca voi sunteti o umplutura in acest campionat ,ca a ti distrus o echipa frumoasa precum sportul, prin masinatiuni de culise rusinoase!
ce vremuri traim! au ajuns niste tzarani din tg jiu sa se considere buricul pamantului!
forza stiinta !

duxdeorum
27th October 2006, 21:10
exact ce ziceam... uita-te bine in oglinda... cine e taranul???

Lordliv
27th October 2006, 21:14
si sa continui in aceeasi maniera : suntem olteni prosti,stiinta si pandurii au pierdut astazi 2 puncte ,nu au castigat 1 punct!
sa luam exemplu moldovenilor care se inteleg de minune ,eu iau 3 azi ,tu 3 maine!
apopos de acuze - neagoe a dat dovada de nesimtire crasa ,acuzand incercarile craiovei de a face blat,fara a aduce dovezi! pe cand depunctarea cu 3 puncte a pandurilor?
punct.

Cra10veanu
27th October 2006, 21:15
cata ambietie sa aiba si sclavii plesan grigorie & co cand ei sint puscarii de jucatori, sint de parere ca batem poli faru jiul si tot ce urmeaza de acum inainte.

Lordliv
27th October 2006, 21:24
este foarte greu sa obtinem 2 victorii consecutive acasa,cu poli si farul!
dar cu o perioada de refacere normala putem incerca!

luciano_1644
27th October 2006, 21:24
2-2,rezultat echitabil.Penalty-ul Craiovei a fost cel putin la fel de clar ca lovitura libera dictata pt oaspeti in min 90,deci arbitraj corect.Ma surprinde neplacut atitudinea unor suporteri gorjeni,care dintr-o data au uitat Universitatea,desi pana acum 2 ani era unul dintre putinele motive,uneori de mandrie,alteori de bucurie.In loc sa fie ponderati si sa se bucure de 2 echipe oltenesti,care dau semnale de fotbal ce depaseste lejer mediocritatea,ataca Craiova,Mititelu,suporteri craioveni,de-a valma!Rusine acestora! Viitorul apartine de departe Universitatii,daca ne uitam la schimbarile Craiovei parca vedem un meci de juniori,iese un copil,intra alt copil.Pandurii este adevarat au echipa mult mai experimentata,cred ca Vancea singur are mai multe meciuri in A,decat intreaga echipa a Craiovei,dar gorjenii ma uitam azi si constatam ca au multi ardeleni,chiar moldoveni si nimic tineri de viitor.Rezultatul asa cum spuneam este echitabil,deoarece Craiova a facut cel mai slab meci de la venirea lui Stoica,desi oboseala sa vazut clar.Oaspetii desi odihniti au jucat la egal,au crezut pana in final in acesta si chiar paradoxal au avut mai multe ocazie,insa multe venite pe un fond clar de oboseala accentuata si vizibila,a jucatorilor gazda.Fac pariu cu oricine si pe oricat,ca Universitatea termina cu un avans de minim 6 puncte inaintea Pandurilor,acest campionat.Ambele echipe,cred eu ca nu vor avea emotii cu evitarea retrogradarii,deoarece sunt cel putin vreo 6 echipe sub ele.

luciano_1644
27th October 2006, 21:27
si sa continui in aceeasi maniera : suntem olteni prosti,stiinta si pandurii au pierdut astazi 2 puncte ,nu au castigat 1 punct!
sa luam exemplu moldovenilor care se inteleg de minune ,eu iau 3 azi ,tu 3 maine!
apopos de acuze - neagoe a dat dovada de nesimtire crasa ,acuzand incercarile craiovei de a face blat,fara a aduce dovezi! pe cand depunctarea cu 3 puncte a pandurilor?
punct.

Este o greseala de interpretare a agentiilor de stiri.Neagoe a acuzat conducerea craiovenilor nu de blat ci de tot scandalul iscat inainte de meci,privind data disputarii.

Lordliv
27th October 2006, 21:32
sper sa vad pandurii retrogradata sau desfiintata!nu este altceva decat un cal troian introdus in oltenia de dusmanii stiintei!
cat despre condescu are grija morega de el!

Lordliv
27th October 2006, 22:29
nu este nici o interpretare a agentiilor de presa!
pe 3 tv a aparut interviul lui neagoe-acuzatii de incercari de contactare a unor jucatori de la pandurii pentru blatuirea meciului,de catre unele persoane neindentificate! prostii...
mititelu ii cere sa aduca dovezi! esti mare geana ,ce fac banii lui condescu din tine!

inter
27th October 2006, 22:35
ajunse geana in atentia mass-mediei ... un nesimtit!
ce usor "vomita" unii!

TaciAcolo
27th October 2006, 22:52
lordilv esti blonav ..nu e loc decat de stiinta in oltenia??
Pandurii nu mai e echipa de anu trecut sa invatzat din greseli;) degaba doriti voi retrogadarea noastra da anu asta nu cred ca vom avea probleme si sunt planuri si pt viitor baza care se face la tg-jiu(debarcader) nocturna .terenurile de antrenamnet cantrul de copii si juniori a inceput trb la Pandurii se va vedea in viitor.

Lordliv
27th October 2006, 22:58
baietas cu cas la gura ! te rog fara jigniri!

TaciAcolo
27th October 2006, 23:04
te-am intrebat de sanatatea unde vezi tu jignire?

Hard
27th October 2006, 23:43
unde esti coco,care tii cu ambele echipe? te bucuri ca au facut egal nu?:happy...ai toate sansele sa le vezi la matineu la anul...pe ambele.
frumos meci,ca la olteni

Cipus
27th October 2006, 23:47
Joaca cineva in divizia fantastica sau in echipa fantastica? Gazeta asta a sporturilor e de tot shit-ul, l-a dat pe Vranjkovic accidentat cu sanse 0% sa joace, si el a dat 2 goluri, sa-i ia drequ pe aia de la gazeta, Vranjkovic e unul dintre jucaatorii mei preferati, si din cauza lor nu l-am luat in nicio echipa. Tot respectul pentru Pandurii, mai ales pentru Vranjkovic, am inteles ca a dat 2 goluri din lovituri libere. Imi pare rau pentru Craiova, insa e doar un egal acasa, trebuie sa mearga mai departe sa nu cada in zona nisipurilor miscatoare

*Coco*
28th October 2006, 00:19
unde esti coco,care tii cu ambele echipe? te bucuri ca au facut egal nu?:happy...ai toate sansele sa le vezi la matineu la anul...pe ambele.
frumos meci,ca la olteni
Lasa ma ca decat meciuri intre Moldovei unde va intelegeti mai bine asa
Si meciuri de tot .... faceti voi mmoldoveni vine echipa oaspete si se da din cale sa o bage aia
ASta e se termina 2-2:D dar macar a fost meci frumos

crissis
28th October 2006, 01:17
Meci frumos rezultat echitabil
Bravo voua oltenilor
Sincer sa fiu ma asteptam la un meci anost lipsit de spectacol dar se pare ca mam cam inselat

TaciAcolo
28th October 2006, 11:10
pt cei care zic ca a fost penalty clar uitati-va aici http://www.gsp.ro/index.php?a=60693&shift=1 se vede clar ca mingea loveste capul si cine a vazut si video pe urma mingea are o traiectorie ascendenta

Lordliv
28th October 2006, 12:27
am fost in zona portii lui guso,la tribuna 1 a;cei din zona au vazut si au strigat hent ,inainte ca arbitru sa indice punctul cu var!
oricum te asigur ca nu a fost o iluzie optica colectiva indusa de dragostea noastra pentru stiinta!
poza prezentata este neconcludenta ,mingea trecand de mana lui vancea!(VANCEA AICI ESTE SURPRINS CU MANA RIDICATA ,PE TRAIECTORIA MINGII)
oricum ma astept ca dusmanii stiintei,si aici trec galeria platita de la cnlo,precum si pustii teribilisti de la durii (care in timpul liber tin cu sdr!) sa fie de alta parere!
oricum ,vorbim de pomana pentru ca voi nu existati in liga lui mitica!
in toate programele turului scrie ca ieri am jucat cu sportul studentesc!
forza stiinta!

dani3lll
28th October 2006, 15:23
cat ghinion am avut la acest meci :headbang: ca de altfel si la meciul cu Iasul

luciano_1644
28th October 2006, 16:00
Craioveni si gorjeni,hai sa terminam cu certurile! Gata ,a fost 2-2,echitabil,spun eu,asa ca nu mai au rost certurile. Ce naiba si noi ne mancam intre noi? Sper ca in retur sa castige echipa care are mai mare nevoie de puncte,iar daca nu au nevoie,sa castige cea mai buna,adica...Universitatea!

TaciAcolo
28th October 2006, 20:27
ce petrecere ..nebunie la tg-jiu :))

Cra10veanu
28th October 2006, 21:51
mare petrecere, o echipa de sclavi care a reusit un egal pe ultima suta de metri impotriva unei mari echipe ca Universitatea. La voi e nebunie si cand bate steaua,dinamo,rapid....deci ce ne mai mira. Sa vina sportul inapoi :rosu:

Sergio_D
28th October 2006, 22:01
Craioveni si gorjeni,hai sa terminam cu certurile! Gata ,a fost 2-2,echitabil,spun eu,asa ca nu mai au rost certurile. Ce naiba si noi ne mancam intre noi? Sper ca in retur sa castige echipa care are mai mare nevoie de puncte,iar daca nu au nevoie,sa castige cea mai buna,adica...Universitatea!

Īntru totul de acord. Privind lucrurile obiectiv, nu cred că Universitatea e mai bună, din moment ce nu a reuşit să cāştige meciul cu Pandurii. Nu spun că Pandurii sunt mai buni, dar nici nu se poate afirma inversul.

Dar, īntreb eu, ce ne facem su specimene de genul individului care a postat mesajul de mai jos ? La el prostia este īn floare, bunul simţ este lipsă... vorbeşte aiurea, numai tāmpenii şi presupuneri idioate. Cică: "īmpotriva unei mari echipe ca Universitatea"... ERA MARE MĂ, COMUNISTULE! ERA! Acum e o echipă de mijlocul clasamentului! Vai de viaţa ta...

Spuneai: "echipă de sclavi"... ce să mai zic... decāt să stau să citesc toate prostiile tale şi să mi se facă scārbă, mai bine īţi dau ignore... Specimene ca tine strică părerea tuturor faţă de Craiova... persoane ca tine merită zdrobite, merită īnchise, ţinute īn lanţuri...
Avānd īn vedere tot ceea ce scrii pe aici... nici măcar "bună ziua" nu meriţi. Eşti o nulitate, din cauza idioţeniilor cu care infectezi forumul ăsta.


mare petrecere, o echipa de sclavi care a reusit un egal pe ultima suta de metri impotriva unei mari echipe ca Universitatea. La voi e nebunie si cand bate steaua,dinamo,rapid....deci ce ne mai mira. Sa vina sportul inapoi :rosu:

Lordliv
28th October 2006, 22:30
stii care e problema sergio?
s ar putea ca in timp noi ne certam pe aici,interese comune pecuniare intre condescu si mititelu ,sa i faca sa si dea mana!
si te rog fara atacuri la persoana! atacam echipa adversa dar nu si pe cei care o sustin (individual)
punct.

Sergio_D
28th October 2006, 22:37
M-am săturat să tot văd mesajele jignitoare ale individului acestuia şi am răbufnit. Mă cert doar cu cei care par a fi desprinşi de realitate, cu cei care fac afirmaţii absolut aberante şi cu cei care mă jignesc.

Lasă că a atacat el destul... ar trebui ca un moderator să īl tempereze...
Punct şi de la capăt.

duxdeorum
28th October 2006, 23:54
toate post-urile craiovenilor, care emana prostie si nesimtire, vazute aici m`ar face sa cred: craiova = bucuresti mai micutz :)
dar na... banuiesc ca sunteti doar niste copii frustrati care traiesc din povestile parintilor: "ce echipa a fost craiova...".
nu zic ca nu a fost. a fost, o repect si sunt fan. dar al echipe si atat... pt ca voi imi provocati un gust foarte amar...
si nu inteleg de unde dusmania asta. si nu o mai dati cu sportul... si mie imi pare rau de ei dar nu tg-jiul e vinovat...
tg-jiu e un oras frumos care isi sustine echipa, lucru normal... ce aveti impotriva???

*Coco*
28th October 2006, 23:57
Ma voi ati inebunit ?:o: Ce draq aveti de va certati intre voi asta e s-a terminat egal si gata ce draq atata cearta pe aici
O luarati si voi tot ca moldovenii sa va certati intre voi mai usor;)

STEEL
29th October 2006, 00:27
Ma voi ati inebunit ?:o: Ce draq aveti de va certati intre voi asta e s-a terminat egal si gata ce draq atata cearta pe aici
O luarati si voi tot ca moldovenii sa va certati intre voi mai usor;)

Nu copilas,te inseli amarnic,ca la voi la nimeni.....:happy

Hard
29th October 2006, 00:29
Ma voi ati inebunit ?:o: Ce draq aveti de va certati intre voi asta e s-a terminat egal si gata ce draq atata cearta pe aici
O luarati si voi tot ca moldovenii sa va certati intre voi mai usor;)

coco ce bine a jucat echipa ta favorita:happy...s-au luat de mana si vor in B:happy

Sezione
29th October 2006, 05:27
Meci frumos..rezultat echitabil... N-am inteles de ce nu s-a putut amina meciul ... macar cu o zi..Sa fi fost timp de odihna... Nu prea inteleg de unde atata rautate intre anumiti suporteri... Personal ma bucur ca sint 2 echipe din oltenia in prima liga... Cam mult suflet pus de unii in legatura cu disputa asta. A fost egal dupa un meci frumos...


toate post-urile craiovenilor, care emana prostie si nesimtire, vazute aici m`ar face sa cred: craiova = bucuresti mai micutz :)
dar na... banuiesc ca sunteti doar niste copii frustrati care traiesc din povestile parintilor: "ce echipa a fost craiova...".
nu zic ca nu a fost. a fost, o repect si sunt fan. dar al echipe si atat... pt ca voi imi provocati un gust foarte amar...
si nu inteleg de unde dusmania asta. si nu o mai dati cu sportul... si mie imi pare rau de ei dar nu tg-jiul e vinovat...
tg-jiu e un oras frumos care isi sustine echipa, lucru normal... ce aveti impotriva???

E normal sa-si sutina echipa Tirgu Jiul ...Nici eu nu inteleg de unde vine dusmania asta...Personal nu vad ( fara suparare ) un rival in PAndurii.. Nu de alta dar nu-mi trezeste nici un sentiment . Au jucat bine ...si atat. Nu exista si nici nu va exista o rivalitate adevarata intre aceste echipe. Un lucru vreau sa subliniez, ca un copil frustrat ce sint : Craiova a fost o mare echipa ( mai stii vreo echipa romaneasca - prin analogie sa intelegi si tu - care sa fie in stare sa elimine sa zicem pe Milan sau Arsenal- cam la nivelul asta erau la vremea respectiva Leeds si Fiorentina ) , Craiova este ultima echipa care a luat titlul din provincie ... Astea sint niste argumente care ar putea sa te faca sa ne respecti putin ... In rest numai de bine ... Cind o sa luati un titlu totusi sau macar o finala de cupa ceva??


te-am intrebat de sanatatea unde vezi tu jignire?

Oltenia Eterna Terra Nova!!! Fortza Pandurii !!! :happy
Cu asta m-ai dat gata:happy


Meci frumos rezultat echitabil
Bravo voua oltenilor
Sincer sa fiu ma asteptam la un meci anost lipsit de spectacol dar se pare ca mam cam inselat

Uite un om care a spus esentialul. In rest la altii vad prea mult patos fara rost..Nu sint delok de acord ca trebuia sa ne impartim punctele. Eu prefer sa vad Craiova luind bataie cu 4-0 decit sa stiu ca facut un blat

duxdeorum
29th October 2006, 18:47
dar am zis foarte clar ca respect echipa craiovei si sunt suporter :P doar ca m-au deranjat tare mult indivizii de aici care continuau sa aduca ofense directe targujienilor cum ca suporterii pandurilor = sclavi, tg-jiu = oras care nu merita echipa in a si lista poate continua.
de unde pana unde tupeul asta nesimtit?!

TaciAcolo
29th October 2006, 19:19
dar am zis foarte clar ca respect echipa craiovei si sunt suporter :P doar ca m-au deranjat tare mult indivizii de aici care continuau sa aduca ofense directe targujienilor cum ca suporterii pandurilor = sclavi, tg-jiu = oras care nu merita echipa in a si lista poate continua.
de unde pana unde tupeul asta nesimtit?!

Sunt frustrati ca suntem peste ei in campionat si la nivel de joc :P

Cra10veanu
30th October 2006, 00:31
daca si echipa pandurii ne face sa fim frustrati ... e clar, nu v-ati revenit dupa betia de vineri.

Sergio_D
30th October 2006, 19:24
daca si echipa pandurii ne face sa fim frustrati ... e clar, nu v-ati revenit dupa betia de vineri.

E clar, acolo īn Bănie s-a instalat complexul numit Pandurii. Vai de Mititelul vostru...

Vă daţi mari şi tari, spuneţi că bateţi (ba chiar şi la scor!), iar după ce s-a terminat egal, vă văitaţi ca nişte femei că vedeţi... Craiova echipă tānără... jucători neexperimentaţi, ba că aţi fost lucraţi de ligă... mafiotul de Condescu... hoţii, tālharii, ne-au pus meciul la 2 zile după cel din cupă bla bla bla. Sunteţi plictisitori. UNII!