PDA

View Full Version : Iordanescu ne califica sau nu in 2006?



Devil
17th November 2003, 14:01
Dupa cum s-a vazut aseara echipa Romaniei traieste din amintiri pt ca de jucat nu prea joaca. Cred ca tactica lu' nea Puiu: a fost in aparare lasatii pe italieni singuri cu Lobont sa vedem cat de bine apara, la mijloc hai sa il admiram pe TOTTI cum da pase magistrale, iar in atac somaj tehnic pt ca nu vine deloc mingea.
Nu stiu ce le spune Iordanescu in vestiare, dar pe teren nu se vede nimic!!!! Am inceput sa cred ca asta le spune: NIMIC!!!!!!!!!!!!! :( :( :(
Personal eu sper ca "Antrenorul secolului sa ne lase!!!!"

ady_azzuro
17th November 2003, 14:18
Nu ne califica iordanescu nici acum nici peste 10 ani
Daca nu schimbam antrenorul si conducerea vom devenii penibili,
RUSINE , RUSINE SA VA FIE :ciocan: :ciocan: :ciocan:

kscorpio
17th November 2003, 15:11
Nu cobiti ca poate vine Hagi, ca tot e liber. Inchipuiti-va cat de greu ar fi asta de dat la o parte, doar e zeu, ar trebui sa-i sarutam talpile... Am votat NU, cum era si firesc, desi inca mai sper... la Trapattoni :P . Sau la orice antrenor caruia jucatorii sa i se adreseze altfel deca "Nea...", ca doar antrenorul e mai degraba Mister decat Nea Caisa.

the_big
17th November 2003, 15:22
Generale esti depasit !
Lasa-ne ! Nea Puiule esti penibil o sa distrugi si aceasta generatie ! :ciocan:

pariuri
17th November 2003, 16:45
Io zic sa-i mai dam o sansa lu Nea Puiu .

Sa nu uitam ca a jucat cu multi tineri ieri ....

Je

Sachil
18th November 2003, 00:17
Lasati, ca avem un joc de pase frumos. E ca la handbal, de pe extrema mingea ajunge la fundasii centrali, pe extrema cealalta, si iar la fundasii centrali.Daca la antrenamente faci numai 5" pe 2" uiti ca mai exista si o poarta unde trebuie sa bagi mingea.

SilviuTM
18th November 2003, 01:07
Nici o SANSA!!!N-are nici cea mai mica idee despre fotbalul modern...
Sigur ca s-a mai spus dar ma vad nevoit sa repet...In perioada 94 daca analizam la rece si suntem cinstiti cu noi insine, ce tactica magistrala a asigurat succesul???O echipa ultradefensiva dar cu fundasi BUNI, cu un jucator genial-Hagi si cu doua varfuri rapide, Raducioiu si Ilie....

Acum defensiva nu mai e asa impenetrabila, jucatorul de geniu a disparut iar varfuri de talia celor 2 amintiti nu avem...Acum ar trebui sa se vada mana antrenorului...In ziua de azi cand valorile s-au egalizat foarte mult rolul antrenorului a crescut enorm...ori noi in 80% din confruntari dam peste echipe APROPIATE de valoarea noastra daca nu cumva chiar inferioare(vezi Norvegia,Slovenia) dar cu ANTERNORI mult mai buni si pregatiti sa puna in valoare atuurile proprii(de obicei calitatile fizice) anihiland total pe ale noastre....
Iar demonstratia facuta de Lucescu ar trebui sa devina o teorema!3 ani la rand de dominatie in Turcia si rezultate notabile in Europa ne arata ca echipe de nivel mediu dar pregatite de un SUPER-ANTRENOR pot face performanta la cel mai inalt nivel!!!

FatFrumos
18th November 2003, 01:48
Eu tot zic ca numai Lucescu poate forma iar o echipa in care ne putem bate de la egal la egal cu echipe mari.....iar Hagi ar fi putin mai bun ca Iordanescu dar e prea incapatinat.

Ferko
18th November 2003, 08:09
Putem astepta mult si bine ! Daca vrem sa mai participam la vreun turneu final NE TREBUIE ALT ANTRENOR ! Cu jucatorii de care dispune nationala Romaniei la ora actuala un ANTRENOR ADEVARAT ar putea face niste meciuri excelente ca eficacitate si spectacol. Cu Iordanescu insa vedem rezultatele. Atata timp cat Iordanescu o sa fie la carma nationalei rezultatele o sa fie ca si cele din ultimii ani, deci nu putem nici visa la calificare la urmatorul turneu final.

inter
18th November 2003, 08:16
/nope/ :evil:

Ayrton
18th November 2003, 09:19
Si eu am votat tot nu... si opinia mea anti-Iordanescu nu e de azi de ieri, ci de 8-9 ani, mai precis dupa mondialul din 94, cand nu Iordanescu a avut rezultate, ci Hagi si ceilalti jucatori... Pai si cu Sdrobis antrenor aveau acelasi rezultate... Valoarea lui Iordanescu se vede acum, cand in lipsa lui Hagi, Popescu, Raducioiu, Petrescu, Lupescu, Dumitrescu nu poate sa califice Romania nici dintr-o grupa mai mult decat accesibila... iar arbitrajele sunt doar un lucru colateral, nu arbitrii au gresit la Bucuresti in meciurile cu Norvegia si Danemarca, ci tactica idioata a lui "Nea Puiu - Cashcheta"...

nr.zece
18th November 2003, 09:49
Este depasit generalu' asta la comanda.
Sau poate ca nu este depasit, asa este el. Eu nu imi aduc aminte de realizarile lui marete la vreo echipa. Imi aduc aminte ca mai avea putin si retrograda rapidu, si scandalul prin grecia

baubau
18th November 2003, 12:22
Mda...ne califica...peste ani si ani..
Daca va ramane Becali principalul selctionier si Iordanescu o tentativa de tactician...

ricky
18th November 2003, 12:59
Cred ca, incet-incet ar trebui sa acceptam si ideea ca NICI jucatorii nostri nu sint prea grozavi !
Desi sint TRUP SI SUFLET contra Iordanescu :happy parca n-a fost el la minge, in DANEMARCA, unde am ratat ca niste incepatori !

Ce am observat AZI in ziare : lumea se trezeste ! Se misca !

Desi, ieri seara, pe TVRI, s-a insistat MULT PREA MULT pe ideea ca NICI in 94 n-am fost doriti !

Concluzia e simpla : NIMENI NU NE VREA !

Cit de buni sintem ne-a dovedit-o si jocul cu ITALIA unde, intr-adevar, ITALIENII erau doar ...fizic pe teren !

IlMILAN
18th November 2003, 13:13
Am votat impotriva *******ului de Iordanescu dar parca mai conteaza...
oricum va ramane. :x

Roby
18th November 2003, 13:51
mda ..si io zic cu stupoare ca NU ne calificam (sper din tot sufletu sa nu fie asa) , nu putem sa zicem ca Iordanescu ii un antrenor prost , stie si el 1 , 2 smecherii , in unele meciuri (Danemarca, la ei) chiar am jucat F bine despre Hagi , tot respectul pt el ca jucator dar ca antrenor ii V A R Z A :o

Timisoreanul
18th November 2003, 15:05
Nu vreau sa-mi dau cu parerea daca ne calificam sau nu, pentru ca ar fi o sansa uriasa sa vad si eu Nationala la un Campionat Mondial.
Despre Iordanescu stiam ca nu a semnat inca, sau a semnat intre timp?
Supa cum am mai spus Iordanescu cred ca a fost principalul vinovat pentru necalificarea la Europene, pentru ca mai importante au fost meciurile pierdute acasa cu contracandidatele decit ratarile din meciul cu Danemarca. Iordanescu este incapatinat in prostia lui, daca a gresit o data, de doua ori va gresi si a treia oara. In primul rind nu a stiut niciodata sa aseze jucatorii pe posturile pe care acestia pot da randament maxim, adica daca la club jucatorul X este in forma maxima pe un post, vine la nationala si Iordanescu il pune sa joace pe alt post ca asa vrea muschii lui sau asa i se pare lui cel putin. In al doilea rind cred ca si ciobanul ala de Gigi a avut dreptate cind la acuzat pe Iordanescu referitor la convocari.
Iordanescu a profitat de o serie de jucatori din generatia de aur pentru a-si face un nume ca antrenor, cred ca orice antrenor ar fi avut aceleasi rezultate sau chiar mai bune cu Hagi, Popescu, Munteanu in echipa.
Nu am dreptate? Pai sa-mi spuna cineva, ce alte rezultate are Iordanescu ca antrenor? La ce echipe de top a mai antrenat si cu ce rezultate?..... Cineva?

ady_azzuro
18th November 2003, 15:11
N I M I C

Harvey
18th November 2003, 16:24
LASA-NEEEEEEE, LASA-NEEEEEEEE!!!!!!! :D

JOOD
18th November 2003, 22:00
hai sa mai o lasam cu Iordanescu.... nu el ne duce la CM.... el nu joaca, jucatorii nostrii joc.. eh si pa timpurile cind mergea bine nu il critica nimeni... este un antrenor de nivelul B, dar asta e.. sa avem incredere in jucatorii nostrii... ei o sa ne duc la CM... nu puiu...

Timisoreanul
19th November 2003, 13:51
JOOD, nu sint de acord cu tine si pot sa-ti dau mai multe exemple, cel mai apropiat de mine este Poli, Visan si Panduru, exact acelasi lot de jucatori ,-au avut la indemina ambii antrenori, diferenta, se vede nu? Inter a avut intotdeauna jucatori buni in lot, l-a avut pe Ronaldo, Baggio, ce jucatori dar degeaba. Pe la Rapid au trecut si Iordanescu si Lucescu, a fost o diferenta...parca, nu?

MaPaX
19th November 2003, 19:15
Da, ne va califica !

inter
19th November 2003, 19:17
Da, ne va califica !

:o :o :o ce sigur esti :thinkso:

Edgar
19th November 2003, 21:08
MaPax e mai optimist din fire. :D

riva
20th November 2003, 12:26
ne vom califica la mondiale pentru ka avem un antrenor bun si o echipa tinara, buna kare va fi foarte puternica in preliminariile viitoare! ne-ar mai trebui un teren k lumea ka sa putem cistiga linistit si acasa orice meci!

petru
20th November 2003, 18:10
acelasi antrenor si aceeasi echipa tanara care ne-au calificat si la europene, nu?

Roby
20th November 2003, 19:25
si nici echipa nu ii chiar asa de tanara..... :rolleyes:

gabilove
20th November 2003, 23:21
NE CALIFICA UNIVERSITATEA CRAIOVA

olteanu
21st November 2003, 11:05
Ne califica prieteni, haideti sa-l lasam sa faca treaba. Daca jucatorii cred in el... :happy

JJ
21st November 2003, 12:50
Ar trebui un alt antrenor.

Cel mai bun ar fi Lucescu, dar nu vine . :( :( :(

Din tara, ii vad pe Piturca si Lacatus, desi Brasovul e in cadere. Rednic e prea fricos in momentul cand are avantaj pe tabela, s-a vazut asta in cupele europene in ultimii doi ani. Andone mai trebuie sa arate ca e antrenor bun, restul sunt antrenori de echipe mici, care ori ar avea un stil si mai batranesc decat Iordanescu, ori nu s-ar putea impune in fata jucatorilor.

Ultras
21st November 2003, 13:08
Chiar daca am presupune prin absurd ca Iordanescu este un antrenor capabil sa obtina calificarea, sa fim seriosi, nu prea are cu cine!

Gigel Sportul
21st November 2003, 19:32
Bah, tactica lui nea' Puiu e foarte clara: "la pressing, om la om, la conditzie fizica", asta e solutia. "Hai taticu, ca batem si azi". Ce mama ma-sii, traiasca berea!, cred ca din reclama aia isi scoate Iordanescu ideile tactice. :P

MaPaX
21st November 2003, 21:15
Da in 2006 ne vom califica, fara probleme! :yeah: :yeah:

alejandro
21st November 2003, 22:45
In mod cert Iordanescu va califica echipa nationala la CM2006.
Chiar toata lumea a uitat de cate ori ne-a calificat Iordanescu?

Shiftish
23rd November 2003, 17:42
In primul rand trebuia sa-si dea demisia in momentul in care nu a calificat nationala la euro asa macar ar fi capatat putin respect din partea tuturor dar nu..el a zis ca simte ca trebuie sa-si ia revansa........la un nivel ca acesta nu mai faci gesturi din acestea.....ai zis ceva te tii de cuvant si in al doilea rand tactica si asezarea in teren si stilul de joc al lui Iordanescu este imbatranit.......Italia a jucat un fotbal modern.........iar Iordanescu continua sa aiba incredere in vechile conceptii cum ar fi: Dorinel Munteanu care nu a jucat si este si batran ........daca nu se va schimba ceva in mentalitatea lui Iordanescu nu ne vom califica la Cupa Mondiala si atunci sa vad cum il omoara ziaristii si oamenii pentru ca o a treia necalificare ar fi un dezastru.......

DRAGOS
4th December 2003, 21:17
Eu zic ca ne califica ca daca nu va fi un dezstru unic in istoria fotbalului mondial tinand cont ca avem o echipa valoroasa.

BIANCO_NERO
4th December 2003, 21:22
Cred ca DA ne putem califica, totul este sa faca echipa mai mult cu capul decat cu mana si sentimentele ..... si stiti la ce sa ma refer, un exemplu a fost selectionarea lui Filipescu, care candva avea un loc bine meritat.

Mariusmadmax
5th December 2003, 04:46
Cu Iordanescu se va merge pina se cind sansele de calificare vor fi mici , apoi va fi schimbat cu ... Lucescu .
Cred ca i se vor accepta orice conditii , chiar si sa antreneze pe Besiktas si Nationala in acelasi timp .
Sper sa ne calificam , dar in acest antrenor eu nu cred .

vasile314tzurka
5th December 2003, 18:11
Cu Iordanescu se va merge pina se cind sansele de calificare vor fi mici , apoi va fi schimbat cu ... Lucescu .
Cred ca i se vor accepta orice conditii , chiar si sa antreneze pe Besiktas si Nationala in acelasi timp .
Sper sa ne calificam , dar in acest antrenor eu nu cred .

ma indoiesc puternic ca lucescu va veni la nationala. in acelasi timp nu cred ca "generalu'" are in cap ceva cu care sa schimbe o tactica moarta din start.

daca lucescu ar lua nationala acum va fi ceva, oricum el nu va veni sa faca minuni. ar fi si pacat sa se faca de ris.

petru
5th December 2003, 20:02
ar fi cazul ca generalul sa zboare repede, cu el avem sanse 0 sa ne calificam din grupa cu cehii si olandezii. chiar si fara el sunt sanse minime, dar oricum, mai putem spera.

JOOD
5th December 2003, 20:29
pffff sa mor ma nu alta.... Cehia, Olanda si finlanda.... parca suntem blestemati.... incredibil!!!
Vom lua din nou <beep><beep><beep><beep>!!

Numai cu mult ajutor de sus ne vom califica

hai sa ne rugam ptr. tricolorii :p :p

Ultras
6th December 2003, 11:06
Nici Iordanescu, nici altcineva nu ne va califica! Poate Lucescu, dar si el cu foarte mari emotii. Si foarte mult noroc.

marcello
7th December 2003, 03:36
"Nea" Iordanescu ne califica in 2006 cind mi-oi vedea eu [QUOTE]ceafa - fara oglinda!!!!!!! :O

FatFrumos
7th December 2003, 06:14
daca joaca fiecare meci serios si nu iarta nici un meci pot sa se califice....

Razzvan
7th December 2003, 15:23
Iordanescu mi-se pare un antrenor slab pregatit profesional, care nu este in stare sa faca o selectie obiectiva, in functie de valoare si forma sportiva. Pentru necalificarea nationalei la europene merita un :rosu:.
Se vehiculeaza un zvon cum ca el nu ar fi semnat contrctul cu FRF-ul, asteptand sa vada adversarii cu care va pica Romania in preliminarii :hmm:. Daca este asa nu mai este nevoie de nici un comentariu...
Daca ramane, il rugam sa ne lase cu figurile lui de mare antrenor, deoarece este un nimic... Pur si simplu este un profitor, care a fost ajutat de generatia de aur sa aiba niste performante. Nu cred ca Hagi sau Gica Popescu, la forma lor maxima, mai aveau nevoie de indicatii...

Concluzia este: :rosu:

marcello
7th December 2003, 16:10
Razzvan a scris: "Daca ramane, il rugam sa ne lase cu figurile lui de mare antrenor, deoarece este un nimic... Pur si simplu este un profitor, care a fost ajutat de generatia de aur sa aiba niste performante. Nu cred ca Hagi sau Gica Popescu, la forma lor maxima, mai aveau nevoie de indicatii..."

F.adevarat, Razzvane, dupa acel mondial a plecat repede
la arabi for big $$, pina nu mai antrena vreo echipa sa isi strice iar "imaginea" creata de generatia de aur, si nu-l mai baga nimeni in seama.


S-auzim de bine

Hai Timisoara

Colonelu'
7th December 2003, 19:09
pacat ca iar stam acasa ...

MaPaX
9th December 2003, 17:29
Bine ati votat toti! Nu ne va califica Iordanescu ne va califica Rednic!

FatFrumos
10th December 2003, 02:16
Mapax nu cred ca Rednic va reusi......numai Lucescu poate

MaPaX
10th December 2003, 16:22
Luce nu vrea sa revina in fotbalul romanesc! Nu prea sunt bani!

Gigel Sportul
10th December 2003, 21:30
NU! Adica, generalul asta care nici macar nu stie sa comande o grupa de tineri recruti, nu va fi in stare nici in urmatoarele zece vieti sa mai califice o echipa la vreun turneu final. Decat poate daca va mai avea bafta porceasca de a mai prinde un lot precum acela de acum 10 ani.

Si ma gandesc ca avem destui antrenori valabili si tineri care fac tusa, un exemplu in acest sens ar fi numai Gabi Balint. Sau omul aruncat aiurea din schema de "marele ganditor" utecist de langa calea ferata, pe numele lui de imprumut Copros.

vasile314tzurka
11th December 2003, 22:23
Bine ati votat toti! Nu ne va califica Iordanescu ne va califica Rednic!

nu cred de fel. ne va califica mentalitatea de invingatori

FatFrumos
12th December 2003, 02:17
Luce nu vrea sa revina in fotbalul romanesc! Nu prea sunt bani!

Lucescu nu o face din cauza federatiei nu de bani iar in Divizia A nu vrea ca nu are chef sa formeze o echipa si dupa aia Copos sa ii vinda jumate de jucatori daia a plecat din tara si nu il condamn chiar ma bucura succesele lui chiar daca ia natioanal turciei.

jelly
19th December 2003, 23:44
nu stiu dar

jelly
19th December 2003, 23:50
oameni buni ... generalul asta care il avem noi cred ca trebuia ucis de conducatorii fotbalului si cu eel arsi si altii. oricum caracterul de profitor al domnului genera nu este doar din '94 cand cu o echipa gata formata de sistem a ajuns unde a ajuns...el putand fi observat pe cand eu cel putin priveam fotbalul cu sufletul, adica prin '86 cand dansul incerca sa fie vazut pe meleagurile barcelonei prin ultimele minute ale finalei respective. cam de atunci umbla el dupa glorie...nici atunci nu a facut el multe ca tot altii au fugit mai mult si au fugit si pentru el chit ca saracii mai aveau vreo 100 de minute in plus. da cum in orice razboi la sfarsit gradatii au meritele iar noi sa nu uitam ca el este general....
oricum, din toata mizeria fotbalului romanesc imi este mila doar de mine, ca sunt un prost cand ma las dus de sentimente in fata televizorului ... restul nu mai conteaza

Mariusmadmax
20th December 2003, 02:52
Rusine !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Federatia E Nebuna Sa-i Ofere 1,4 Mil Dolari - Incredibil !
Nemernicul O Sa-i Ieie !
Dupa Ce Nu Ne-a Calificat !
...

FatFrumos
24th December 2003, 06:00
pai ie frica lui Sandu daca Iordanescu pleaca sar putea sa fie dat jos fortat....
nu sint banii federatiei ci doar calculeaza cit primesc de la UEFA pentru calificare si restul normal ii vor baga in buzunare ca deobicei..

Mariusmadmax
1st January 2004, 04:05
Cu el , nici o sansa .
iordanescu este prea subtire .

FatFrumos
1st January 2004, 08:04
nu ca e subtire ci doar ca nu il doare de oamenii de rind care ar dori sa le creasca inima cind nationala se califica la un turneu important......

N0_NaM3
3rd January 2004, 23:17
Ma` daca jucatorii au zis ca vor ca Iordanescu sa ramana la ce mai comentatzi voi?...Nu va mai bagati ..ca va bagati degeaba.

ady_azzuro
27th January 2004, 19:43
Sondajul arata tare pesimist :(

vasile314tzurka
28th January 2004, 09:03
pesemne ca stim noi ce stim:( personal sper ca ne vom califica, dar mi-e foarte greu sa vad ce ar schimba iordanescu la tactica personala.

Utilizator
28th January 2004, 14:41
Vasile trebuia sa mai pui si optiunea “nu stiu” la sondaj. Chiar daca nea Puiu mi-e antipatic, e greu sa spun ca totul depinde numai de el. Daca jucatorii prind un sezon bun, putem sa ne calificam si cu Iordanescu. Pot sa-ti spun in schimb ca sunt absolut sigur ca nu pupaturile pe icoane ale Generalului ne vor califica. :)

vasile314tzurka
28th January 2004, 17:15
nu mai pot edita sondajul

Mariusmadmax
30th January 2004, 05:16
Nu ne califica :(

ady_azzuro
30th January 2004, 16:47
Si daca ne califica...ii ridicati statuie? :D

vasile314tzurka
31st January 2004, 11:54
nu. ii facem o troita:) sa aibe ce pupa:)

Mariusmadmax
31st January 2004, 19:12
Si daca ne califica...ii ridicati statuie? :D

DA

florian
29th March 2004, 20:54
Cred ca nu rezista pana la ultimul meci de calificare!

Utilizator
30th March 2004, 01:06
Vazand cum face selectia Nea Puiu pot spune un singur lucru cert: daca vrea muschii lui, nu ne califica sigur :). Daca ne vom califica va fi in primul rand, asa cum am mai spus-o, datorita formei de exceptie a unor jucatori. Daca ma gandesc insa ca Mutu si Chivu, "pilonii" noii echipe, merg foarte slab pe la cluburi, cred ca numai Bunul Dumnezeu ne poate duce la Mondiale.
In acest sens ii recomand Gheneralului sa distribuie ceva iconitze facatoare de minuni tuturor jucatorilor, sa le pupe din 5 in 5 min. pe toata durata meciurilor de calificare. Nu ar fi rele nici ceva matanii, cadelnitze (astea pentru portari in special) si multe lumanari. Antrenorii ar trebui sa imbrace ceva rase monahale pentru a impresiona Divinitatea cu smerenia pioasa de care dau dovada. Natzionala "Serviciul Credincios"... Poate daca se face in grup are rezultate mai bune. Spre exemplificare vedetzi cazul Gregorian Bivolaru si actiunile lui de grup :).

RstInPc
30th March 2004, 08:34
LA CONVOCAT IAR PE "TANDALA" :o: :o: (a se citi Filipescu):headbang::headbang::headbang: . Dom'le, nu mai am cuvinte. Iordanescu este un antrenor limitat. Are putine (foarte putine) idei, dar si alea fixe. O sa ne calificam cand vom avea si noi doua echipe in L.C. :headbang: :headbang: :headbang:

Utilizator
30th March 2004, 08:56
Tandala e unul, ce zici despre iesitii din forma/rezerve pe la cluburi Bratu, Ov. Petre, Rat, Cernat, Soava? Sa nu mai repet ca si fotbalistii “exponentiali” ai lotului, Mutu si Chivu, sunt in criza de forma…ei trebuie convocati, nu avem chiar asa abundentza, dar in locul celor citati mai sus putea incerca mai multi jucatori din tara, putea insista pe la usa lui Moldovan…Asa ma astept sa-I vedem in curand si pe Claudiu Raducanu, Rosu, Craioveanu, Reghe cred ca e accidentat, altfel era in lotul de baza... Nationala Romaniei este de multa vreme folosita ca trambulina de relansare a carierelor unor jucatori. Asa cum spun toti, nationala e o mare familie romaneasca, trebuie sa ajutam mereu rudele mai sarace sa faca si ele cheag.
Eu sper ca sa-l aduca in sfarsit pe Lucescu, si el s-a cam saturat de turci, daca Nashu’ l-ar oferta serios cred ca ar accepta din vara. Si Luce avea fixurile lui (nu-l uit pe Romica Gabor, leitmotivul Nationalei din anii 85-90) dar avea decenta, 1-2 de samanta, nu doua treimi de lot…

RstInPc
31st March 2004, 08:42
Foarte multi din cei care joaca "afara" sunt iesiti din forma. Una este sa joci pentru club si alta pentru Nationala (ex. in trecut Raducioiu, care avea si el evolutii indoielnice la echipa de club, in timp ce la nationala era f.f. bun). Ma refer aici la Mutu si Chivu. Se pare ca Iordanescu se ghideaza dupa sintagma "tot ce zboara se mananca" din moment ce convoaca o gramada de jucatori care joaca meteoric la echipele de club (si sunt sub contract cu Becali - asta e o conditie obligatorie). Dar, de, sunt "stranieri" ceea ce in mintea lui Iordanescu este o conditie necesara si suficienta pentru ai convoca la lot, chit ca in tara sunt jucatori mai in forma si mai valorosi decat unii din acesti "stranieri".

fia
31st March 2004, 16:13
Da, dar al secolului trecut... Asta cred ca spune tot. Stiu ca s-a mai spus, dar asta e parerea mea

ultra_alba
31st March 2004, 20:28
nu ne califica

Denis
31st March 2004, 23:14
Iordanescu sigur o sa ne califice la CM din portugalia.
Cu echipa:

Stelea
Iencsi, Chivu , Tararache
F.Petre,Ghionea, Ganea, Cernat
Mutu, Danciulescu, Pancu

-sigur ne vom califica

/hello /hello /hello HAI ROMANIA /hello /hello /hello

maryuss_mau
1st April 2004, 09:31
nu prea cred ca are prea multe sanse tinand cont si de jocul prestat aseara contra scotiei; oricum ar fi bine sa jucam tot asa si in preliminarii si sa ne calificam, decat in alte meciuri in care am jucat bine si am pierdut puncte pretioase.

fia
1st April 2004, 12:32
Buna teapa de 1 aprilie de pe prima pagina!
Totusi e teapa... Din pacate... Dar oricum buna ideea, poate ii trece si lui prin cap...
Dar puteati sa deschideti si voi un thread nou pe chestia asta! :yeah:

rt_trujohn
1st April 2004, 13:20
Ioardansescu sia dat demisia

Iordanescu si-a dat demisia!
Anghel Iordanescu a anuntat joi ca renunta la pregatirea echipei nationale. "Am castigat in Scotia si lumea tot nu este multumita. Cand spun lume, ma refer la oamenii implicati in fotbal, dar si la parerile din presa. Nu este liniste la echipa nationala, iar eu in aceste conditii nu pot face performanta. Hotararea mea este definitiva", a spus Generalu', anuntand pentru vineri o conferinta de presa alaturi de Mircea Sandu. "I-am recomandat presedintelui FRF un nume pentru postul de selectioner. Va fi un antrenor tanar, la care nu se asteapta nimeni. Numele lui? Incepe cu L", a spus Iordanescu. Lucescu sau Lacatus?

Drakoness
1st April 2004, 13:46
1 APRILIE SA TRAIASCA!!!!!!

rt_trujohn
2nd April 2004, 00:23
bai frate nam fost pacalit asa de tare de mult.... bravo online sport :)

fia
2nd April 2004, 06:55
A mai gasit cineva alte tzepe notabile pe net? E posibil sa fie aia cu mail-ul de la google, dar in rest eu nu prea am vazut....

Mariusmadmax
3rd April 2004, 05:49
NU !
:rosu:

uti2102
3rd April 2004, 13:43
Pe care "ne" ?!!!!! In cel mai bun caz o sa-i califice pe "mioriticii" din echipa lui natzionala. Dar nu la campionatul mondial. :evil:

Utilizator
4th April 2004, 00:34
Ii califica la locul de munca :), desi nu cred ca e in stare nici de asta.

Mariusmadmax
4th April 2004, 10:05
Ce naiba se intimpla ?
Iordanescu sustine acum ca antreneaza pe degeaba ... nu are contract !
Asta e timpit ?
Sandu e timpit ?
Sau se mizeaza pe faptul ca toti Romanii sunt prosti ?

Ce timpenie !

streetracing
4th April 2004, 13:03
Nu cred ca ne vom califica...si asta nu neaparat din cauza selectionerului Iordanescu, ci din cauza fotbalistilor.Suntem mult prea slabi fata de Cehia sau Olanda, si sa nu uit ...Finlanda.Dar mingea e rotunda...si orice se poate intampla.
Insa cand vad cu cata rautate se procedeaza, la nivel de federatie(cazul Stelei), sunt aproape sigur ca nu ne vom califica.Si lumea se va indeparta de fotbal.Cu timpul.

andreiush
5th April 2004, 22:54
Ideea este ca jucatorii tre sa arate ca is fotbalisti adevarati...ca nea' Puiu...nu mai are ce sa ne arate, dar asta este. Sper totusi sa ne calificam la mondialele din 2006.

Cucu
8th April 2004, 21:54
ne calificam baieti, o sa vedeti
nu o sa fie meritul lu Iordanescu, ci al jucatorilor.
avem valoare.

ADelPiero
8th April 2004, 22:32
Iordanescu... nu cred :) poate Lucescu....

FatFrumos
10th April 2004, 19:38
valoare la ce Cucu la fotbal de maidan? si poate nici acolo :D

Si da marius pe asta se bazeaza ca toti sintem prosti.

rt_trujohn
11th April 2004, 02:17
sper sa ne calificam :) ar fi super... poate luam si cupa cine stie...

bartabel
13th April 2004, 21:38
o sa ne calificam sigur,,ca tzara organizatoare,, la primul turneu european sau mondial pe care l va organiza romania, peste sute de ani,macar din oficiu daca altfel nu sintem in stare

bebe
22nd April 2004, 12:09
nimic!

ADelPiero
28th April 2004, 00:50
echipa ne va califica nu el :p

fia
28th April 2004, 04:47
Nici macar, echipa.... ca nici din aia nu mai avem...

samor03
28th April 2004, 05:16
Ne Va Omora Generalul Asta.

Sinn Fein
28th April 2004, 13:56
iordanescu, Lasa-ne, Lasa-ne!!!!!!!!!!!!!!!

uti2102
28th April 2004, 20:56
Pana una alta e de remarcat curajul de a titulariza 5 jucatori din Divizia A in meciul cu Germania. La pauza e 4-0 dar e de discutat cat este meritul lui Puiu...

ADelPiero
28th April 2004, 22:58
moama ....dupa meciu asta cu Germania .. .eu zic ca ne califica ... :yeah:

Catalanul
28th April 2004, 23:05
Si Eu Zic La Fel: Ne Califica

Kidu
29th April 2004, 00:25
echipa ne va califica nu el :p

Sunt de aceasi parere. Totul sta in echipa. Fara cashchete, fara fitzele lu` Mutu, doar pe stiintza shi nimic mai mult. Numai asha ne vom califica.

fia
29th April 2004, 05:47
Sunt de aceasi parere. Totul sta in echipa. Fara cashchete, fara fitzele lu` Mutu, doar pe stiintza shi nimic mai mult. Numai asha ne vom califica.
Si pe multa munca... nu se poate altfel... daca si jucatorilor care au confirmat la meciul cu Germania li se urca la cap si incep sa faca si ei pe vedetele cu fitze.. ne-am dus la fund!

vasile314tzurka
29th April 2004, 08:01
nu cred ca vor face fite acum. vor sa arate ca-s buni, vor si ei bani mai multi si sa arate in lume ca merita. multi uita ce incintati am fost de debutul lui mutu la englezi, dar nenorocirea e ca foarte putini romani au confirmat in afara. aici e problema.

uti2102
29th April 2004, 14:00
Facetzi precum turcii. Dupa ce l-atzi atacat din toate unghiurile pe nea' Puiu acum il ridicatzi in slavi. Decide-tzi-va odata sau mai bine fitzi mai moderatzi.......
Eu unul imi mentzin parerea pe care o aveam inaintea meciului. Deocamdata a fost un vis frumos. Sa vedem pe viitor daca intr-adevar e realitate......Shi nu, nu sunt pesimist! Doar foarte circumspect.

inter
29th April 2004, 14:13
sa nu "traim" din meciul asta inca vreo 4 ani!

vasile314tzurka
29th April 2004, 14:32
bine ca te-alaturasi corului babelor:

cintati, gloria tarii azi e prea mult soare
de departe vin
circotasi
ce-au plins
vro trei ani

se ia cu muzica din aida de adrian copchilu minune. vezi sa nu te spinzuri si tu de bonsai:)

vasile314tzurka
29th April 2004, 14:35
Facetzi precum turcii. Dupa ce l-atzi atacat din toate unghiurile pe nea' Puiu acum il ridicatzi in slavi. Decide-tzi-va odata sau mai bine fitzi mai moderatzi.......
Eu unul imi mentzin parerea pe care o aveam inaintea meciului. Deocamdata a fost un vis frumos. Sa vedem pe viitor daca intr-adevar e realitate......Shi nu, nu sunt pesimist! Doar foarte circumspect.

pamfilica ia uita-te tu pe geam si vezi ca e soare afara. n-am chef sa fiu moderat. o sa am timp pentru asta toate calificarile. acum e de basm de vis de petre ispirescu si tu ma iei cu modestia? tinere, modestia e apanajul cretinilor:) invata asta de la mine ca si eu am invatat de la altii. vrei analiza meciului? de ce? la ce bun? e mult pina departe asa ca ca azi ne bucuram si vom vedea ce-o fi.

uti2102
29th April 2004, 17:00
Mah Tzurka eu ma refeream la frazele de genul "Traiasca Iordanescu" shi alte asemeni rostite pe forum, prin presa shi nu numai. De bucurat m-am bucurat shi io da' chiar asha sa-l facem erou pe Puiu din nou?! :ciocan: Shi pan' la urma pentru ce? Pentru un amical?! Sa vedem in oficiale ce-o fi!

vasile314tzurka
29th April 2004, 17:46
am scris eu traiasca? a scis unul. de ce pluralul? hm:) si pina una alta e c-asa-i in fotbal

Doctor_Satan
15th June 2004, 13:06
OPTIMISMUL nu e in voga pe aici, nu?
Ideea e ca nu Iordanescu e de vina ca niste incepatori nu stiu sa apere un avantaj pentru 5 min sau ca iau goluri de la mijlocul terenului.
Daca 11 oameni nu sunt dedicati tricoului pe care-l poarta, poti sa-l aduci si pe Rudi Voeller, ca tot se alege praful de tot!
Iordanescu este un antrenor de nivelul aproape bun si ar putea face treburi bune daca jucatorii ar juca mai mult cu inima si mai putin cu numele care si l-au facut prin alte campionate!

suporterita
15th June 2004, 15:27
il exclud pe Iordanescu din aceasta axioma el si echipa nationala si cred ca acestor jucatori le lipseste constanta in joc,atita vreme cit jucatorii se pierd cu firea, unii cind joaca cu echipe redutabile si altii gen Mutu, care ii preocupa viata de noapte si sexul, automat nu dau randament.Iordanescu nu poate sa le stearga ratarile si sa dea gol in locul lor.unul din motivele care au stat la baza neconvocarii unor jucatori la nationala este lipsa capacitatii acestora de a face ambele faze si atacul si apararea.mai este si factorul uman, care este esential in acest sport rege,comunicarea pe care tu, antrenorul echipei nationale o ai cu jucatorii tai,sa fii un psiholog desavirsit, calitate ce lipseste selectionerului nostru, ramin la ideea ca o calificare in 2006 ne-o poate oferi doar jucatorii in lipsa unui antrenor de valoare.singurul care ar fii oferit aceasta garantie este Lucescu.

sorin_2004
16th June 2004, 20:23
eu zic ca romania aresnase sa se califice la c.m 2006
pentru ca este o echipa mare
ppppppppppppaaaaaaaaaa

sorin_2004
16th June 2004, 20:26
romania este cea mai tare echipa

Heath Scumm
17th June 2004, 11:22
Nu sunt pesimist de felul meu shi nici nus obsedat de fotbal dar trebuia sa zic ceva aici, pe threadul asta

Meciul cu Germania a fost un accident shi acest lucru sa vazut in meciul cu IRLANDA...ca sa te califici in 2006 trebuie sa dovedeshti superioritate completa fatza de orice adversar....shi nu cred ca o simpla calificare ajuta la moralul cuiva!!!

Iordanescu e depashit, echipa Romaniei e supraapreciata de foarte multzi fani!!..........dar asta e situatzia shi mie numi pasa suficient de mult ca sa ma implic mai mult decat am facut in acest post!!!

Heath Scumm
17th June 2004, 11:23
il exclud pe Iordanescu din aceasta axioma (...)



shtii ce inseamna axioma???doar intreb, nu dau cu paru'!!!

suporterita
17th June 2004, 11:49
i-a dictionarul explicativ al limbii romane si poate ai sa-mi dai tu un raspuns,in cazul de fata binenteles, nu interpretarea strict matematica.nu m-am suparat.daca intrebarea are un iz antifeminin te asigur ca ma pot duela cu tine.

Mariusmadmax
20th June 2004, 18:10
romania este cea mai tare echipa
din pacate la gimnastica ...
la fotbal ... poate povestim ceva despre Olanda - Cehia 2-3 !!!!!!!!!!!!!!

iulian
26th June 2004, 10:46
Prima data am votat ca da...acum dupa CE si dupa ce am vazut forta Cehie si Olandei nu as mai vota da :(

aclambiron
27th June 2004, 02:37
Nici nu stiu ce sa votez.Se poate califica Romania dar greu,foarte greu si cu noroc.Eu cred ca nici nu conteaza ce fac cehia si olanda la euro.pot sa ajunga si sa joace finala intre ele.Asta nu inseamna ca sunt deja calificate.Calificarea se va juca atunci in teren si depinde doar de noi...si de ei.

Mariusmadmax
28th June 2004, 00:34
Nici acum dupa ce Cehia si Olanda au trecut de Danemarca ( 3-0 ) si Suedia ( la penalty-uri ) in semifinalele CE 2004 , nu sunteti convinsi ca Iordanescu este complet depasit de problema ?
Romania joaca un fotbal dupa "chipul" lui Iordanescu :
- ramolit
- batrinesc
- fricos
- urit
:mad:

VOM STA ACASA ! IAR !!!!!!!!!!!!

Dorin
28th June 2004, 01:30
Nici acum dupa ce Cehia si Olanda au trecut de Danemarca ( 3-0 ) si Suedia ( la penalty-uri ) in semifinalele CE 2004 , nu sunteti convinsi ca Iordanescu este complet depasit de problema ?
Romania joaca un fotbal dupa "chipul" lui Iordanescu :
- ramolit
- batrinesc
- fricos
- urit
:mad:

VOM STA ACASA ! IAR !!!!!!!!!!!!

Tu poti sa stai acasa ! Ce are a face cu Iordanescu faptul ca cele doua echipe au castigat si probabil vor juca si finala??? Ce a fost atat de fricos , urat, ramolit in meciurile din America 1984, in meciul de la Copenhaga,sau in meciul cu Germania? Nu Iordanescu este problema . Mentalitatea romaneasca este marea problema.Daca nici macar noi nu ne ajutam cine sa o faca? :yeah: Dorin

Mariusmadmax
28th June 2004, 01:51
In America 1994 n-a fost nimic urit , numai ca trebuia sa pui aceasta intrebare acum zece ani !
Fost-ai lele , cit ai fost ...
:D

Legat de intrebarea ta ... eu iti pun alta :
Ce-ti spune tie faptul ca dupa acest Euro aproape toti antrenorii au fost schimbati s-au au demisionat ?
Si el ar fi trebuit sa plece ! A gresit de prea multe ori !

Alta intrebare :
Grecia in 2000 a ratat , cu marele iordanescu pe banca , calificarea la Euro !
Acum , dupa patru ani si cu acelasi lot , este in SEMIFINALE !
Eeee ?

corinutza_88
28th June 2004, 10:20
desi pornim cu sansa a treia dupa cehia si olanda ,eu cred ca avem si noi sanse sa mergem ca camp mondiale 2006!
sper sa fie asa!
HAI ROMANIA!

Mariusmadmax
29th June 2004, 06:10
sansa a III-a ?
Uita-te mai atent la grupa !
Si locul trei va fi ceva grozav pentru noi !
Cu Muta si Chiva , in rol de domnisoare obosite si cu Iordanescu care in loc sa-si burduseasca buzunarele cu icoane , mai bine ar incerca ceva scheme de joc , strategii , jmecherii etc ... NU CRED CA NATIONALA SE VA CALIFICA !

fia
29th June 2004, 07:07
S-ar putea sa nu fie chiar asa... Orice echipa dupa ce fac o performanta amre are o cadere... Asa cerd ca va fi cazul Cehiei... Bine asta nu inseamna ca ii vom bate neconditionat, ci ca avem o sansa.. si destul de mare zic eu.

Fotbal&B-mers
2nd July 2004, 01:20
Romania sta acasa in 2006 findca nu poate bate Olanda sau Cehia. Romanii n-au strategie; is bata si Iordanescu nu face nimic. Sta si analizeaza meciuri si apoi isi pierde timpu' ca poate poate se intampla un miracol... :sleep:
O sa traim si o sa vedem ce se va intampla... da Romania nu o sa bata Cehia cu aerele pe care le are acuma. De zici ca victoria in meciul amical cu Germania a fost foarte importanta si decisiva in capacitatile noii formatii... Eu zic ca a facut mai mult rau decat bine.
Inca ceva: nu arbitrii, terenul sau timpul sunt de vina daca Romanii pierd. Mentalitatea ii de vina si strategia. Romanii au senzatia ca miracolele se imtampla numa' pentru ei si ca celelalte echipe se simt dominate de cea a Romaniei. In scurt timp, Romania va fii clasata pe ultimul loc in Europa. Cred ca e cazul sa schimbam antrenorul...si poate si restul echipei lui. :headbang:

gibax
2nd July 2004, 20:52
La oi cu Iordanescu ca s-au pus garduri electrificate.

Tamy
2nd July 2004, 23:59
NU!!!!!
nici gand la calificare cu antrenorul asta ******* :rosu:
cand ma gandesc ca vom juca impotriva cehiei si a olandei ma iau fiori :D
hai ca pe olandezi poate ii batem dar de cehi mi-e frica sa nu luam bataie la scor :D
sper sa plece antrenorul asta (nici nu merita sa-i spun pe nume)
Iordanescu: HALAL ANTRENOR :rosu:

Mariusmadmax
4th July 2004, 06:55
Precizez , vin cu o corectura :
Grecia in 2000 a ratat , cu marele iordanescu pe banca , calificarea la Euro !
Acum , dupa patru ani si cu acelasi lot , este in Finala ! :(
Eeee ?

AngelDust
7th July 2004, 09:18
lasati fratiorilor ca si asa ne-am obisnuit sa privim turneele finale fara ca echipa nationala sa ne dea vreo emotie datorita lipsei de prezenta.pana nu dispare vreunul din lantula asta al slabiciunilor care sapa echipa nationala, nu avem sanse.
un lucru insa e clar: :ciocan: ADIO IORDANESCU! :yeah: ca sa putem si noi sa speram din nou in echipa nationala
propunere: IL LUCE :ok: singurul care poate sa readuca performanta la echipa nationala si totodata zambetul pe buzele noastre si mandria de a fi romani! /hello

Bob1128
7th July 2004, 09:25
Dupa ce s-a intamplat la Euro nu avem nici o sansa la mondiale.
Tot ce ne ramane este speranta si STEAUA!!! :yeah: :yeah: :yeah:

BCB
7th July 2004, 10:25
Eu zic ca doar sperantza

vladONE
13th July 2004, 08:34
Raspuns: NU De ce? Simplu:
Doua argumente: 1. Avem nevoie de antrenor nou, cu concepte si idei noi, cu o noua viziune. Iordanescu e depasit si invechit, credibilitatea lui este 0, ca probabil in mare masura si respectul jucatorilor. 2. Jucatorii nostrii au mare nevoie de schimbare de mentalitate. Fara fitze, figuri si gand numai la bani, masini si femei...ci gand la fotbal si la performanta...credeti in sansa voastra si o veti avea!

rt_trujohn
13th July 2004, 15:55
hai sa fim serios, eu am impresia ca voi tineti cu Cehia si Olanda mai mult de cit tineti cu ROminia, in primul rind vreau sa va atrag atentia ca Grecia a cistga cupa europeana, din moment ce Grecia a cistigat cupa Europeana, aia inseamna ca si noi avem chiar sanse imense de calificare. Este o foarte mare greseala sa te ei dupa casa de pariu, probabil au jucatori mai buni ca noi pe hirtie, dar pe teren nu prea cred. Ne trebe sa fimi uniti, cea ce romini nu prea sint, si ne trebe sa jcuam ca o echipa, nu cu vedete. Greci au dat un exemplu perfect, unirea si jocul de echipa este cel mai BUN, NU VEDEDTE SAU DAMI MINGEA MIE CA EU A DUC SINGUR FARA SA DAU PASE. deci aia e parerea mea voi ce credeti?

Wyzel
13th July 2004, 16:33
Nu cred ca neaparat Iordanescu va califica echipa la World Cup ,daca ne vom califica...Jucatori vor face inmare masura diferentza deoarece au aratat ca au valoare...Orikum,ar fi un dezastru a treia calificare consecutiva ratata...

Ovy-Iasi
21st July 2004, 13:56
Chiar dacă Cehia şi Olanda sunt echipe bune România are destule şanse de a se califica la Cupa mondială iar Iordănescu este un antrenor destul de bun deocamdată...
Merită să i se dea o şansă pentru această campanie de calificare...

alejandro
23rd July 2004, 18:48
Cam multe sanse...sanse cand a antrenat Grecia,sanse pentru Euro2004....cand ne da si el o sansa sa simtim atmosfera de un turneu final? :mad:

g_1k
26th July 2004, 18:07
Nu cred ca neaparat Iordanescu va califica echipa la World Cup ,daca ne vom califica...Jucatori vor face inmare masura diferentza deoarece au aratat ca au valoare...Orikum,ar fi un dezastru a treia calificare consecutiva ratata...


Wyzel: World Cup a fost o singura data, in SUA. In Germania nu stiu cum o sai zica da sigur cu asa :headbang:
Daca stii germana banuieste tu singur cum o sa-i zica. /hello
In rest, suntem prea neinsemnat si prea stresati si preocupati cu alte treburi ca sa mia conteze si echipa nationala. Nu putem face nimic. Vor ramane aceleasi personaje in functii de decidere (nu ma refer numai la Nasu si Corleone; care conform filmului sunt acelasi personaj cu palarie noua :yeah: )
Va trebui sa asteptam sa vina tot cineva din UE sau chiar de la UEFA sa faca curatenie in organizarea fotbalului romanesc, iar pana nu ii curatenie, nici sa nu asteptati performante. Putem avea cei mai mari jucatori ai Europei, natura si mersul vietii tot ne va taxa datorita conducatorilor. Luati exemplu Italia :evil:

sandocan
3rd August 2004, 17:42
nea Puiu lasa-ne,lasa-ne!!!!!

dragos_popa17
4th August 2004, 10:06
Daca ne calificam nu ne vom califica datorita lui Iordanescu ci datorita jucatorilor. Cat despre Puiu, nu mai zic nimic. Azi face o tactica super, castiga meciul usor, maine te doare capu' cand il vezi. S-ar fi putut si mai bine insa acum e prea tarziu. De Lucescu n-are rost sa vorbim ca nu venea el, avea oferte mai bune. Imi pare insa rau ca nu a fost chemat Stoichita. El ar fi fost perfect. De ani buni antreneaza doar echipe nationale si face treaba buna. La armeni a scos cateva rezultate foarte bune si a pierdut greu cu Spania, pe sfarsitul meciului. Pe viitor ar fi o solutie.

sames44jc
12th August 2004, 01:52
cu siguranta ne vom califica
nu ne permitem greseli

Saber Rider
18th August 2004, 22:25
Deocamdata e pe drumul cel bun.

2 - 1 cu Finlanda ! Bravo Iordanescu !! Bravo Romania !!!

Mariusmadmax
19th August 2004, 04:36
Dupa meciul de KKT cu Finlanda , SUNT CONVINS CA NU !!!!!!!!!!!
Puiule lasa-ne !
:rosu:

leveu
20th August 2004, 15:44
Doar daca vine Mircea Lucescu sa mai schimbe toti pilosi care nu au ce cauta in nationala si care sunt niste jucatori de divizia C.Dupa meciul cu Finlanda chiar daca am invins cu 2-1 eu zic ca nu avem nici o sansa sa ne calificam.

gabriel_uno
20th August 2004, 23:27
Eu zic sa-l aducem pe Piti ca tot e LIBER.

:drak: :drak: :drak:

johnyycaru
21st August 2004, 08:55
Sa stiti ca ceva sanse avem! Daca face Finlanda egal cu Cehia si Olanda! :o:

Denis
21st August 2004, 09:30
Eu zic sa-l aducem pe Piti ca tot e LIBER.

:drak: :drak: :drak:

ca cel mult antrenor secund. Deja il avem pe iordanescu, ca fara el nu se mai termina 5-1 cu nemtii, shi-l avem shi pe Lacatush /hello Nu shtiu daca avem shi un al 2-le antrenor secund, dar daca, n-am avea, ar incapea shi piti :) :ok:

eu zic ca avem shanse de calificare, shi nu o sa depinda de alte echipe. eu zic ca avem jucatori foarte buni, mai ales ca in meciul cu finlanda nu am jucat cu toti jucatori noshtri de clasa. asha ca, kum a facuto in 1994 asha o sa o faca in 2004.. /hello IORDANESCU /hello

giovanni BV
28th August 2004, 08:36
Ne vom califica ......cu programul pe care-l avem , ne trebuie numai sa-i avem pe totii sanatosi si se vor vedea si rezultatele !!! Hai ROMANIA !!!!

Denis
30th August 2004, 11:11
depinde de cine arbitreaza meciurile romania - cehia, shi romania - olanda. daca e urs mayer (sau cum il mai cheama) e clar!!!
:rosu: Urs Mayer :rosu:

axterix
1st September 2004, 14:13
io cred ca mai tre sa ratam o calificare pt. ca generalu sa fie dat afara, sau sa renunte la nationala
parca a mai renuntat!!:)
sau poate sandu il cheama iarasi inapoi:(

Ultras
1st September 2004, 14:47
Teoretic, nu cred. Dar, s-au mai vazut si minuni...

un_roman
3rd September 2004, 01:40
Iordanescu ?
Un ******** si PSDist e "depasit" de fotbalul actual. "Gîndul" lui e la "politica" !
Echipa are insa nevoie de un antrenor cu fler, inteligent, dinamic (gen Lucescu, Bologni). Rezultatele lui Iordanescu s'au "vazut" si ca si in cazul "Hagi" (o adevarata "catastrofa" ca antrenor). E inca vreme sa se ia masurile pt a readuce fotbalul echipei nationale acolo unde merita; mi'e tare teama c'o vor da'o in bara ca si in ultimele dâti ! Numai prostii nu stiu sa tragâ invataminte din greselile din trecut, fârâ sa fie capabili sa "schimbe" la vreme pe cei "depâsiti" ! S'ar poutea din pâcate (asa cum e "curent" in societatea romaneasca), sa ne trezim "tot printre ultimii" în Europa !

LaTzaU
3rd September 2004, 08:51
Iordanescu e DEPASIT !! Si atunci cand o sa cada.. sper sa o faca odata cu Mircea Sandu si toata conducerea FRF .. Daca stai si te gandesti putin .. Lucescu e cu mult peste ceilalti antrenori romani .. cel mai bun antrenor roman din toate timpurile .. si noi ce facem .. il lasam sa duca turcia spre glorie ( turcii care acu nu multi ani erau printre ultimele tari in europa la fotbal ) ..si mai nou acum ridica si fotbalu in Ucraina .. Sau daca are lumea ceva cu Lucescu .. ca e prea scump .. credeti ca "Generalul" are salariu` mizer sau ce ?:)))) .. sa aducem un antrenor strain .. cum au facut grecii .. ( si poate cineva nu stie ce au facut aia anu asta la euro .. puteam fi noi usor acolo :) ) .. dar cineva se incapataneaza sa creada ca un batranel daca pupa icoanele inainte de meci Romania va invinge mereu .. :ciocan: .. Fotbalu Romanesc :sleep: :sleep: Doarme adanc . "Romania Trezeste-te:P"

FcPoliFan
5th September 2004, 01:18
Deh, nu ma incanta Lucescu, dar, din pacate, problema nu cred ca este atat la antrenor, cat la jucatori. Daca nu MUNCESTI pe teren, nu te LUPTI pentru fiecare minge, nu incerci sa dovedesti ca MERITI sa te afli unde esti (asa cum se intampla la echipele nationale imbibate cu nume mari), atunci nu ai cum sa dai un randament satisfacator.

fanfotbal
5th September 2004, 10:54
Deh, nu ma incanta Lucescu, dar, din pacate, problema nu cred ca este atat la antrenor, cat la jucatori. Daca nu MUNCESTI pe teren, nu te LUPTI pentru fiecare minge, nu incerci sa dovedesti ca MERITI sa te afli unde esti (asa cum se intampla la echipele nationale imbibate cu nume mari), atunci nu ai cum sa dai un randament satisfacator.


da, dar calitatea asta cine o imprima la jucatori?...antrenorul...el e cel care ii invata cel care ii indruma, si atata timp cat ai un antrenor care le permite astfel de comportamente in teren nu o sa ai jucatori care sa alerge dupa fiecare minge si jucatori care sa-si de-a sufletul in teren ca si cum acel meci ar fi ultimul din viata lor.

opel
5th September 2004, 14:34
Cum poate Iordanescu sa inceapa un meci cu Soava titular si Cernat pe banca? Nu il vede cat de prost joaca? Si ce antrenor e asta care la 1-0 acasa cu Macedonia (nu cu Brazilia) scoate un atacant si baga un mijlocas? Am ramas din min 45 cu 1 atacant: Mutu. Si stiti voi bine ca Mutu nu joaca tot meciul varf impins. IORDANESCU LASA-L ACASA PE SOAVA CA NE OMORI!


Poli Timisoara
Unirea Sinnicolau Mare

sile21
5th September 2004, 15:46
Eu cred ca nea Puiu ne califica .Ce poate face el ??Ca nu joaca el pe teren?
Cand a jucat si-a facut treaba.Acum e rindul celor tineri,care aproape ca nu fac
nimic pe teren.S-au umplut toti de euroi[Adi Mutu etc.. etc...]si nu le mai pasa de
nimica.Vin din obligatie la nationala si joaca numai asa ca sa fie pe teren.NU spun
ca toti sant asa,dar cu mici exceptii toti au aceasta mentalitate pagubitoare pentru
fotbalul romanesc. :sleep:

Mariusmadmax
5th September 2004, 16:15
declaratia lui Neaga :
Mîine-poimîine probabil că va suna cineva şi va spune că am făcut vreun viol. La ora cînd se afirmă că eram în oraş, ne uitam la un film pe laptop şi cu noi stătea şi un secund. Nu am părăsit cantonamentul vreun moment"
Adrian Neaga

N-am fost nicaieri !
Adrian Mutu

declaratia lui Lobont :
"Sîntem bucuroşi că după două partide avem maximum de puncte. Ăsta este cel mai important lucru, restul nu mai contează"
Bogdan Lobonţ


mda , cum nu conteaza nici ca sunt neseriosi - neprofesionisti - mincinosi !

1 Lobont - ezitant - a gresit ca n-a iesit la centrarea de la egalare , chiar daca nimeni n-a facut marcaj la acea faza ...

2 Rat - si-a lasat de multe ori flancul descoperit
3 Iencsi - in nota echipei - MODEST
4 Moldovan - s-a vazut ca debuteaza , multe emotii
5 Stoican - a contribuit la golul unu , dar pe partea lui a fost Blvd

6 Petre - muncitor , dar prea mic pentru astfel de razboaie
7 Soava - un timpit
8 Pancu - inafara de gol , n-a facut nimic , si a jucat practic in careu , nu la mijloc cum era normal
9 Dica - meci slab

10 Mutu - multa valoare - multa indolenta
11 Danciulescu - meci slab

MIJLOCUL - a fost compartimentul slab !

Rezerve :
Neaga - slab
Cernat - aiurit
Marica - a ratat sansa sa devina eroul meciului , ratind desprinderea ... Ce s-ar fi "tras" in tinarul jucator daca eram egalati in prelungiri ...

Eu propun urmatoarea varianta de echipa :

1 Dolha

2 Stoican
3 Ghionea
4 Iencsi - Chivu ( cind va reveni ...)
5 Rat

6 Petre - Dumitru
7 Paraschiv - Radoi ( cind va reveni )
8 Caramarin - Pancu
9 Dica

10 Mutu - Neaga ( in meciul cu Andora )
11 Marica

SOAVA OUT !

MARCELC
6th September 2004, 21:19
poate sa imi spuna si mie cineva, soava e frate cu masa lui Iordanescu, sau e bagat de selectioner ca sa faca in ciuda suporterilor care striga intr-una sa nu-l mai bage
pe "impiedecatul" ala?

Am mai zis, Sandu, Iordanescu si alti "politicieni" sa se duca ....... ca nu mai rezista lumea (chiar si din CANADA) sa ii vada pe *******i cum distrug fotbalul romanesc[B]

HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Smic
6th September 2004, 21:27
:rosu: E numai vina lu' nea daca nu ne calificam sa stiti.Degeaba dati vina pe jucatori.El ii selectioneaza nu? :jerk:

Mariusmadmax
6th September 2004, 22:53
MIRCEA SANDU - a venit MORT DE BEAT LA MECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gsp 09 05 2004
http://www.gsp.ro/?c=1&b=2546
"Toate vipurile mari şi mici din fotbalul românesc s-au înghesuit să-şi dea cu părerea în public după meciul cu Macdeonia. Unul singur a tăcut: tocmai Mircea Sandu. Şeful FRF n-a fost în stare să lege decît două-trei vorbe, şi acelea întrerupte de sughiţuri. De ce? Naşul a fost mut pentru simplul motiv că era sub influenţa malefică a licorilor lui Bachus. Surse autorizate ne-au confirmat că Sandu a urmărit meciul printre ceţuri etilice. Probabil altfel n-ar fi avut curaj să stea pînă la capăt şi ar fi înclinat steagul după golul lui Vasovski."


LOBONT , MUTU , NEAGA - merg la streptease
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=22287
"Vineri, 3 septembrie. După miezul nopţii, Adrian Mutu, Bogdan Lobonţ şi Rică Neaga au "evadat" din cantonamentul de la hotelul Bavaria şi au pornit într-o escapadă prin Craiova. Într-un final, au ajuns în clubul de striptease "Flora", situat la ieşirea din oraş spre Bucureşti. La ora 6 dimineaţa, după ce au consumat alcool, Bogdan Lobonţ care, potrivit martorilor oculari, era cel mai "afumat" dintre toţi, a încercat să plece cu una dintre dansatoare. În cele din urmă, cei trei s-au întors neînsoţiţi la hotelul Bavaria! "

... si nu numai asta ... ci si mers la Casino , dispret fata de lege ( suspendarea permisului ) , dispret fata de suporteri :
Mingi recuperate: - NICI O MINGE RECUPERATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mingi pierdute: 12, din care:
- 4 centrări proaste
- 4 dueluri pierdute
- 3 pase proaste
- un dribling nereuşit
... era obosit nesimtitul !

MARCELC
6th September 2004, 23:05
[QUOTE=sile21]Eu cred ca nea Puiu ne califica .Ce poate face el ??Ca nu joaca el pe teren?


poate sa faca multe, dar daca nu-l duce capul, normal

Mariusmadmax
6th September 2004, 23:14
deci ne califica ... chiar daca nu-l duce capu' :D

MARCELC
7th September 2004, 05:34
ne califica e afirmatia lui sile 21, nu a mea, eu doar i-am raspuns (vezi ultima fraza)

suporterita
7th September 2004, 15:36
ii detest pe toti acei care au votat PSD-UL timp de 10 ani, ii detest pe toti ce au facut din fotbalul romanesc o sursa de imbogatire si imagine a lor,ii detest pe toti acei care coduc fotbalul romanesc, pe Gabriel Oprea prietenul din umbra a lui Iordanescu si pe toti cei ce l-au sustinut ca antrenor al echipei nationale a Romaniei,o nationala ce a facut istorie de-a lungul anilor la campionate mondiale si europene.

JOOD
8th September 2004, 18:50
ii detest pe toti acei care au votat PSD-UL timp de 10 ani, Bravo!!! :ok: :ok: Moarte la socialism...

Altceva.. vreau sa spun ca speranta la calificare a revenit.. De Cehi inca mie teama da' de Olandezi.. No Way... de fapt de care jucator sa ne fie? De castelen, kuijt, boussabon, vd Bergh, Landzaat, Stekelenburg, Ooijer, Bouma, Bouhlarouz, Hofland si de Jong???

Cred ca avem noi jucatori mult mai talentati si buni.. d'exemplu: Radoi, Dica, Neaga, Nesu, Mitea, Plesan, Danciulescu, f. Petre.. toti jucatori cu mult talent.. Apoi ii mai avem pe: Pancu, cei 4 dela Sahtior, Mutu, Chivu, Lobont, Iencsi...
Cred ca este talent destul ptr. o calificatie... nu?? :thinkso:


P.s... Ari fii mishto daca fratii aia doi Armeni de la Rapid sa ea nationalitatea Romana si sa joaca la nationala.. imi place mult de tot cum joc.. mai ales in meciu' cu Steaua..

Angelina Jolie
9th September 2004, 07:20
Nu il suport pe Iordanescu. Cred ca este un 0 ca antrenor dar a avut norocul vietii sa prinda o echipa a Romaniei excelenta, in '94. De atunci traieste din amintiri. Nu cred ca avem nici o sansa sa ne calificam cu el pe banca. Nici una.

Bergero
9th September 2004, 16:35
Chiar daca am cistigat 3 partide nu sunt deloc optimist; nu ma vazut o echipa a Romaniei care sa-mi dea incredere: apararea nu este solida, la mijloc uneori bijbiim iar in atac cum o vrea Dumnezeu; nu avem un joc colectiv solid, mizam prea mult pe sclipirile lui Mutu, Pancu ori Cernat si ceea ce este mai grav nu am vazut in aceste meciuri o idee de tactica...se joaca destul de pasiv, cu multe pase laterale si cu multa...frica. Pacat. Cred ca se poate mai mult cu actuala generatie dar ma tem ca pe banca nu se afla staff-ul tehnic cel mai potrivit. Meciurile cu Cehia si Olanda ne vor da masura valorii actuale si e pacat ca va trebui sa asteptam pina atunci pt. a ne lamuri pt. ca pina acum nu am convins.

vladONE
9th September 2004, 16:50
Oricat ar fi de rea situatia, ca orice roman inflacarat, trebuie totusi sa credem in calificare. Fie el Iordanescu un zero barat sau nu, asa cum zice valy2345, cu "cascheta" lui cu tot.

De ce sa nu credem? La echipe de cluburi se pare ca tot avem sperante...in fiecare an ne visam prin primavara europeana, grupe si finale de CL...A se vedea spusele unora ca Jiji sau Butelie. Remember?

Asa ca, nici macar in nationala sa nu mai credem? Concluzie> Sa credem ...daca nu credem eu zic sa iesim de tot din Europa si sa ne retragem din UEFA. :rosu: Poate cu echipe din Asia si Oceania ne-ar sta mai bine /hello Daca nu, in schimb macar la distractii si striptisuri suntem si vom fi primii..deh, romanu-i natie de afemeiat... :drak:

Serios vorbind: Situatia nu e roza si jucam destul prost, dar ce naiba, doar nu suntem San Marino.

alejandro
10th September 2004, 18:34
Aveti dreptate,avem mult talent,insa meciurile cu finlanda & macedonia m-au facut sa ma tem pentru calificare.primul meci serios e cel cu cehia.forza Romania :happy

Gabriel28
10th September 2004, 19:17
eu zic sa va pregatiti sa vedeti iar un campionat mondial tare, la care binenteles va participa si echipa noastra.

fac pariu ca ajungem cel putin in semifinale peste 2 ani....o sa vedeti.

Adrian
10th September 2004, 19:47
eu zic sa va pregatiti sa vedeti iar un campionat mondial tare, la care binenteles va participa si echipa noastra.

fac pariu ca ajungem cel putin in semifinale peste 2 ani....o sa vedeti.


Nea Gabita, cu respect pentru numele dvs....mai usor cu gerovitalu' ca ati dat in mintea copiilor.

Gabriel28
11th September 2004, 00:31
asta e parerea mea, si ar trebuii sa o respecti, asta asa...ca tot suntem membri in aceasi comunitate aici (online). daca tu ai o problema cu pesimismul e numai ta, lasa lumea sa se bucure, sa traiasca, sa aibe pareri proprii. chiar nu isi avea rost raspunsul tau....pacat ca nu te-ai putut abtine, eu unu te iert.

Angelina Jolie
14th September 2004, 12:02
Oricat ar fi de rea situatia, ca orice roman inflacarat, trebuie totusi sa credem in calificare. Fie el Iordanescu un zero barat sau nu, asa cum zice valy2345, cu "cascheta" lui cu tot.

De ce sa nu credem? La echipe de cluburi se pare ca tot avem sperante...in fiecare an ne visam prin primavara europeana, grupe si finale de CL...A se vedea spusele unora ca Jiji sau Butelie. Remember?


Mai corect ar fi: sa speram, sa dorim eventual. Eu doresc si sper sa ne calificam, dar sincer, nu cred.

jhon_goodboy
14th September 2004, 16:23
Iordanescu este facut sa antreneze nationala.Se vede ca in momentele dificile este cu sufletul alaturi de tricolori.
Cine vorbeste de valoarea lui Iordanescu ar trebui sa gaseasca cuvinte intelepte.Ea va fi demonstrata si in meciul cu Cehia care cred eu este unul decisiv. :cool:
Ce inseamna "vreau sa se califice dar nu cred"? Sunt vorbe pe care tineretul de romanasi de astazi incearca sa jigneasca si sa-si bata joc de fotbalistii nostri care de atatea ori ne-au scos pe strada cu lacrimi in ochi de bucurie si cu drapele. :(
Ar trebui sa privim lucrurile mai optimisti. :ok: :)

bill
14th September 2004, 16:56
Cu optimism am votat si eu dar habar n-am cat o fi si realism. Va trebui sa se schimbe ceva in jocul nostru batranesc ca sa ne calificam. Si apoi o sa putem spera la mai mult. Dar mai e destul pana la sfarsitul campaniei si se va vedea la meciul cu Cehia cam pe unde suntem. Sper ca Iordanescu mai e capabil sa gaseasca solutii pentru un joc bun al nationalei, ideal ar fi sa ajungem sa jucam ca Arsenal :D Cum poate Wenger sa-i faca sa joace asa?
Cred ca am inceput sa visez :(

Angelina Jolie
17th September 2004, 04:08
@ goodboy
"Vreau sa se califice dar nu cred" inseamna ca imi doresc o calificare glorioasa, dar nu cred ca avem nici o sansa. Ce vrei sa zic ca suntem cei mai tari din parcare dupa niste victorii cu niste amarati? Sa fim seriosi. Iar parerea despre Bisericescu, mai nou PSDescu mi-o mentin. Valoarea lui ca antrenor este data de: Hagi, Popescu, Ilie Dumitrescu, Raducioiu, si ceilalti, nu de ce are in cap.

LaTzaU
17th September 2004, 09:27
Iordanescu e Zero , general pe dracu` , nu zic ca nu are nimic a face cu meseria de antrenor , dar nu e de nationala !! ..

giovanni BV
17th September 2004, 09:47
Nu-mi dau seama de ce se pune totul in capul antrenorilor , pentru ca problema echipei este dupa mine , sanatatea jucatorilor !!! Foarte multi dintre ei stau pe tusa din cauza unor accidentari care ne-au dezmembrat echipa nationala !!! Sint decizii dificile pe care trebuie sa le ia un antrenor cind ai probleme majore cu jocatorii pe care i-ai format ca un team de performanta majora si trebuie sa ajungi sa ajustezi echipa cit mai bine pentru a da rezultate pozitive !!! Hai sa fim seriosi si sa ne gindim cum putem ajuta cit mai mult in aceasta problema si sa ne rugam lui Dumnezeu sa-i avem pe totii in buna stare de sanatate pe lungul drum pe care-l mai au de parcurs pina la calificare la mondiale !!! Si asta ar trebui sa vina cit mai rapid , mai ales ca vom avea de curind cel mai greu meci din grupa , cel cu Cehia , la Praga !!! Hai ROMANIA !!!

alex36
22nd September 2004, 09:28
Iordanescul este depasit ca antrenor.El ocupa aceasta functie datorita" relatilor" pe care le are la nivel inalt(membru marcant PSD),cit si gradul de general care-l detine.Eu cred ca ne-ar trebui la nationala un antrenor strain,, care sa vie cu o alta filozofie si conceptie de joc,fata de ce suntem noi obisnuiti

unul
22nd September 2004, 13:19
Ca o concluzie deci se poate zice ca echipa nationala ar putea sa se califice, chiar si cu actualul antrenor, dar n-ar fi meritul lui.
Bine, sper sa se califice, iar daca nu, atunci Iordanescu sa-si dea demisia!
Aceasta decizie trebuia luata imediat dupa preliminarile pentru Corea/Japonia in 2002.
De ce antrenorii altor nationale isi dau demisia dupa esecuri majore intr-un campionat si fac loc si pentru altii si la noi nu?

Mariusmadmax
23rd September 2004, 01:31
Nu Ne Vom Califica !

alejandro
23rd September 2004, 17:07
marius,spre sa gresesti...

giovanni BV
24th September 2004, 08:58
Iordanescu este un antrenor bun , si daca avem toata echipa in stare de sanatate buna , nu vad sa nu luam un punct de la Cehia !!! Trebuie sa facem inca un efort mare la praga , asa cum am facut si pina acum in toate deplasarile !!! Pentru ca numai atunci putem arata adevarata noastra valoare , si parca si jucatorii au mai mult interes in rezultat !!! Pe sectorul defensiv trebuie sa lucram mai mult , si daca aducem apararea echipei la un nivel bun , putem avea rezultate mai bune impotriva oricarei echipe !!! Mi-ar place sa-l vad si pe Chivu acolo la locul lui in echipa cit mai curind !!! El va da un impuls si mai mare echipei , si diferentza se va vedea pe teren !!! Hai ROMANIA , si sa dea Domnul ca toti jucatorii sa fie sanatosi si bine pregatiti la momentul jocului de la Praga !!! DA , se poate !!!

kappa72
25th September 2004, 00:18
sa fim seriosi!..Iordanescu e depasit!!!...si nu acum ci de cativa ani buni...rezultatele de pana ,inclusiv, mondialul din 1994 se datoreaza unor jucatori de exceptie,in frunte cu HAGI...sa nu uitam ca dupa '94 Iordanescu a mai antrenat si alte echipe de unde aplecat cu coada-ntre picioare!!!...pe de alta parte sa nu-i uitam nici pe cei care conduc federatia si care-l tin in brate pe Iordanescu: Sandu si Dragomir ,niste ''zdrente'' de caracter care au urmarit numai interesul propriu(nu de alta dar in '93 dupa meciul cehoslovacia-romania am aruncat un televizor pe geam,cu toate ca atunci antrenor are alta 'figura': Dinu)...in concluzie nu cred ca avem nici o sansa pentru 2006(cu toate ca speranta moare ultima)...p.s.:1.cine a votat ca ne califica ori e foarte optimist ori nu a vazut olanda-cehia...2.intrebare de baraj:cine va fi tras la raspundere daca nu ne calificam?????? :ciocan:

A|3x
25th September 2004, 17:31
ne va califica dar probabil asa la baraj sau in cel
mai bun caz reuseste sa castige grupa in ultima etapa :ok:

Denis
3rd October 2004, 09:55
a facuto pana aku.............

ADelPiero
4th October 2004, 22:00
daca nu ii batem pe cehi ... poa` sa plece :ok:

smg
4th October 2004, 23:40
am gasit una buna despre puiu:

http://www.dbrom.ro/articles.html?secid=1&artid=739

:))