PDA

View Full Version : Michael Owen!



OwenSkeet
26th October 2004, 09:40
Ce Parere aveti despre Owen ca jucator al Realului. Are stofa de Real Madrid?? Va rezista el mult acolo?? Spunetiva parere despre el .....

realmadrid.com
26th October 2004, 14:17
Owen nu are ce cauta la Real Madrid, este un atacant prea slab pt Primera si mai ales pt Real, ii doresc sa plece la alta echipa, de preferat Barcelona:D
A marcat 2 goluri, unul cu noroc, 1 destul de frumos, dar nu cred ca va mai marca mult, nu se va impune intre Raul & Co

Catalanul
26th October 2004, 15:28
sa plece de unde a venit, ca Barça nu are nevoie de ratangii :drak:
dar mi-ar conveni sa ramana la real :p si sa continue ratarile ;)

Thanya
26th October 2004, 21:11
Mah da` bine ca vedeti numa` ratarile.Daca am lua fiecare jucator in parte ne-am convinge ca a rata e omeneshte.....nu cred ca a ratat mai mult ca ceilalti.Nu mai fiti voi asha bashtani.
Am observat ca de nimeni nu va convine.

Catalanul
26th October 2004, 21:48
mie imi convine ca cei care joaca prost [asa cum o face owen acum :drak:...nu mai vb. de Walter Samuel :sleep: care e penibil, nu ajuta cu nimic apararea realului, parerea mea]sa joace la real :evil:

Thanya
26th October 2004, 22:12
Shi mie.....(nu mai zic,ca Barcelona nu are decat un sg. jucator.....ca nu are rost)

Catalanul
26th October 2004, 22:15
despre cine vorbesti? cumva de Ronaldinho? fii si tu putin mai realista...draga :D, daca tu crezi ca Barça joaca prost fara ''dintzos'' :D afla ca nu e asa :p

Thanya
26th October 2004, 22:50
Nu e asha?Cine ma asigura pe mine ca nu e asha?

Catalanul
26th October 2004, 22:56
jocul Barçei :p te asigur eu ca daca joaca fara ronaldinho tot vor castiga :p Barça are multi jucatori, de valoare apropiata lui Ronaldhino: Deco, Eto'o (golgeter in Primera :evil: cu 7 goluri :yeah: deocamdata ) Giuly, Larsson...si lista ar mai continua dar ma opresc aici :ok:

Thanya
26th October 2004, 22:59
Da`,mai bine te opreshti ca te faci de rushine :p

Catalanul
26th October 2004, 23:05
da, ma opresc... ca aici vb despre ''galacticul'' Owen din cate am inteles :p si nu despre habarnistii de la Barça :mda: (in opinia ta :rosu: )

ADelPiero
27th October 2004, 00:18
e meserias ;) pacat k primeste contre din partea altora:rosu: care au ciuda pe el :cool:

OwenSkeet
27th October 2004, 08:30
Owen este super jucator..dar se acomodeaza greu in campionatul spaniol..este o diferenta enorma intre cele 2 campionate cel spaniol si cel englez. Eu cred ca isi merita locul si o sa faca fata...dar treabuie sa ii se acorde mai mult credit.

cyber_goool
27th October 2004, 09:03
Owen e cel mai bun atacant al Realului. A punctat in meciuri decisive (un singur exemplu: daca nu inscria cu Dinamo Kiev sansele Realului de calificare din grupele Ligii Campionilor erau periclitate) Sigur mai ii trebuie ceva timp sa se acomodeze (lui si unor suporteri... :evil: ) Insa e tanar si timpul va arata daca merita sau nu...mai ales ca unii incep sa-mbatraneasca... parerea mea :thinkso:

P.S. Un atacant se apreciaza (si victoriile) dupa cum da goluri (daca da sau nu) si nu dupa cat e de frumos, spectaculos, iubit etc...

realmadrid.com
27th October 2004, 14:04
Daca nu era Owen in atacul realului in meciul cu Kievul, fii sigur ca era Morientes iar golul tot era marcat, fie de Morientes, Raul sau altzi...
Acelasi lucru si in meciul cu Valenica...daca nu marca Owen, o fecea altcineva...
Owen nu are ce cauta la Madrid...

OwenSkeet
27th October 2004, 18:25
Pai daca marca si altcineva de ce nu au marcat?? cine i-a oprit sa marcheze si ei cate un gol??

realmadrid.com
27th October 2004, 18:41
Am spus ca daca nu era Owen titular, tot marca cineva....doar nu crezi ca se termina 0-0:happy:

OwenSkeet
27th October 2004, 18:48
Da marcau ceilalti adica Kiev sau Valencia...pt. ca Owen a dat golurile foarte rapid. si in teren mai erau si alti atacanti : Raul si Ronaldo.....

realmadrid.com
27th October 2004, 18:57
Raul nu mai este de mult folosti ca varf autentic, asa ca nu il mai amesteca....
Pana se acomodeaza Owen in Spania trece 1 sezon, iar Real nu prea are timp de experimente:ok:

Thanya
27th October 2004, 22:33
Ionutz,dupa parerea ta cine ar trebui sa vina la Real?

realmadrid.com
27th October 2004, 22:34
Depinde pe ce post...

Catalanul
27th October 2004, 22:37
Ionutz,dupa parerea ta cine ar trebui sa vina la Real?:lol:toti cei cu fitze in cap si toti cei care au intrat in posesia ''Balonului de aur'' :evil:

Thanya
27th October 2004, 23:01
Aici chiar ai greshit Hai Poli...tu nu vezi ca nu vrea pe nimeni?
Poi pe post de atacant mey Ionutz

realmadrid.com
28th October 2004, 22:09
Sincer l-as vrea pe Henry:D, daca nu pe Rooney, dar sa nu isi piarda forma in primul sau al 2lea sezon petrecut la Real...

Thanya
31st October 2004, 19:16
Ok...pai asha trebuia mey sa zici ca se rezolva :ok:

OwenSkeet
1st November 2004, 08:13
"Owen magic moves Madrid third" asta scrie situl oficial al Uefei despre Owen dupa meciu cu getafe in care Owen a marcat din nou!!

Thanya
1st November 2004, 20:52
Mda...interesant.

Sasuke Uchiha
2nd November 2004, 19:29
OWEN a demonstrat destul la Liverpool ce bun e..merita sa joace la real,si merita sa joace toate meciurile k titular.. :D

Thanya
5th November 2004, 23:48
Mda...cum zici tuh.

ADelPiero
6th November 2004, 11:28
ce postari interesante ai Thanya :mda: ... :evil:

OwenSkeet
8th November 2004, 08:41
Owen a marcat in meciu cu Malaga al 5 gol in 6 meciuri pt Real. El a adus victoria inscriand golul de 2-0 in min 78. :evil:

realmadrid.com
8th November 2004, 13:16
Este adevarat ca a marcat, dar nu cred ca el a adus victoria, doar nu au batut cu 2-1, el a contribuit la victorie, adevarat este ca daca arbitru arbitra corect el ar fi inscris golul victoriei:ok:

Catalanul
8th November 2004, 13:42
pacat ca l-a marcat neregulamentar, facand o preluare cu mana inainte de a suta :mda: :rosu:

realmadrid.com
8th November 2004, 14:05
Asta zici tu:ok: itzi respect parerea, dar totusi nu a fost hentz:D

OwenSkeet
8th November 2004, 20:48
Acum nu mai conteaza daca a fost sau nu hentz.. conteaza ca golul a fost validat.:D

Thanya
8th November 2004, 21:37
Ionutz,tu ai ceva impotriva lui Oewn,sau mi se pare mie?

realmadrid.com
10th November 2004, 13:56
Daca a inceput sa marcheze goluri nu prea mai am nimic cu el, dar cand a venit nu puteam sa il sufar:D

Thanya
11th November 2004, 23:52
Antrenorul Jose Antonio Camacho a declarat ca transferul atacantului englez Michael Owen a contribuit la decizia sa de a parasi clubul Real Madrid in septembrie, relateaza Reuters, citand jurnalul Marca.

Camacho, care a demisionat dupa doar patru luni, a declarat ca a fost nemultumit de faptul ca nu avea controlul asupra politcii de transferuri a clubului madrilen. 'Nu l-am cerut pe Owen, desi am spus ca nu ma voi impotrivi acestui transfer. Xabi Alonso era o optiune, desi prioritatile erau Vieira (Arsenal) si Emerson (pe atunci la AS Roma)', a spus Camacho.

Tehnicianul spaniol a adaugat ca unde a antrenat se ocupa de organizare si pentru ca la Real Madrid nu putea face acest lucru, el s-a decis sa plece.

OwenSkeet
15th November 2004, 08:11
M. Owen a marcat golul a 5-lea in victoria lui Real in fata celor de la Albacete cu scrul de 6-1! Owen a ajuns la cota de 6 goluri in 7 meciuri!

Thanya
20th November 2004, 19:30
In seara asta Owen va inscrie 2 goluri.....am visat aseara :p

Catalanul
20th November 2004, 19:39
frumos ceea ce ai visat tu azi noapte :D pacat ca nu o sa ti se indeplineasca :evil:

Thanya
20th November 2004, 19:42
Ba da...ca am o stea norocoasa care imi indeplineshte toate visele frucmoase..:p

N0_NaM3
28th November 2004, 23:45
Owen imi place foarte mult mie...dar acum a facut un pas greshit...ptr ca la real o sa intre in umbra...:)

Catalanul
28th November 2004, 23:51
:D a marcat si astazi un gol Owen :ciocan: ajungand la cota 5 in Primera (mai are mult pana il ajunge pe Eto'o, trebuie sa mai marcheze inca atatea :evil: )

OwenSkeet
29th November 2004, 08:07
Diferenta dintre el si Eto`o este ca jucatorul Barcei joca meci de meci titular in schimb ce Owen intra abia in repriza a 2..:D

Thanya
30th November 2004, 21:31
Mda...shi mereu inscrie ultimul gol.

N0_NaM3
3rd December 2004, 22:56
Daca e fraier shi a venit la real, sa vie capitan pe banca shi sa intre doar in a doua repriza ?..ce sa`i fac eu ?...:)

Thanya
3rd December 2004, 23:19
Pai lasa ca e bine shi in a doua repriza.

madridista
4th December 2004, 11:01
ce aveti cu el???mie chiar imi place:de multe a intrat in a doua repriza si a facut un meci bun, chiar a inscris.....asa ca....gura mica.oricum are destule goluri si ziaristii spanioli spun ca exista posibilitatea sa ia Pichici(sau cum se scrie), premiul care se acorda anual jucatorului cu cele mai multe goluri inscrise.nu e nici galactic(ma refer nu il vezi in fiecare in ziare, nu are x aventuri, e om....nu e casatorit....dar are un copil si locuieste cu mama fiicei lui) si isi face treaba.bine.....nu e intotdeauna cel mai bun de pe teren dar e la inceput....
ce se intampla cu mine?si eu ma mir cum de il laud asa....dintr-o data pe owen!!!probabil m-ati prins intr-o zi buna!!!:D
p.s. se va povestesc de salvatorul realului....casillas?:D:)

Catalanul
4th December 2004, 15:09
ziaristii spanioli spun ca exista posibilitatea sa ia Pichici(sau cum se scrie), premiul care se acorda anual jucatorului cu cele mai multe goluri inscrise :lol: slabe sanshe :sleep: Eto'o are cele mai mari sanse sa castige acest trofeu :drak: are de doua ori mai multe goluri inscrise decat Owen (pana acum) si iti dai seama ca va mai inscrie multe si de acum incolo :yeah:

OwenSkeet
4th December 2004, 15:12
Aveti rabdare cu Owen..O sa joace el mai mult cand o sa vin alt antrenor la Real...

Thanya
4th December 2004, 20:25
Da?Shi cand o sa se intample asta?

madridista
4th December 2004, 21:16
dar tie de ce nu iti place owen?eu zic sa il mai lasam o perioada sa se acomodeze....dar daca incepand cu anul viitor nu isi revine......nu stiu ce o sa intample..

Thanya
4th December 2004, 21:45
Cu mine vorbeshti?Mie imi place Owen....shi in cazul lui intervine problema acomodarii.
Apropo de ce a zis OwenSkeet,se pare ca Remon Garcia va pleca in vara pt. ca in locul lui va veni

Thanya
4th December 2004, 21:45
Cu mine vorbeshti?Mie imi place Owen....shi in cazul lui intervine problema acomodarii.
Apropo de ce a zis OwenSkeet,se pare ca Remon Garcia va pleca in vara pt. ca in locul lui va veni Arrigo Sacchi ....asha zice Perez

realmadrid.com
5th December 2004, 15:46
Madridista, te rog sa ma lamuresti...ce itzi place la Owen ???:D, cum joaca sau cum arata:p

madridista
5th December 2004, 19:39
:mda:dc mi-ar placea cum arata owen sau casillas nu mi-ar mai pasa despre echipa sau cum joaca, ci doar m-as uita la el.tu cand vezi o emisiune cu nicoleta luciu o asculti cu atentie si te uiti la minunata ei fata de...........sau ii admiri corpul?
nu mai vb despre chestii pe care nu le stii.....nu ma cunosti asa de bine

N0_NaM3
5th December 2004, 22:03
Mie imi placea shi inca imi place Owen (ca jucator.. :D) dar a facut cea mai mare gresheala a lui venind la real...sa stea pe banca de rezerve...

Thanya
6th December 2004, 20:36
Oooo...lasa ca nu sta pe banca de rezerve.Trebuie sa demonstreze ca merita sa joace la Real :p :D.

N0_NaM3
6th December 2004, 20:50
Da, pai la voi toti trebuie sa demonstreze ca merita sa joace...:P..chiar shi Zidane ...:D

Catalanul
6th December 2004, 21:00
de aia nu l-ati vrut pe Eto'o la voi? :D ca nu a demonstrat ca merita sa joace la Real http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24.gif... ah stati, am uitat, nu e galactic :rolleyes:
da` las` ca se descurca de minune la Barça http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/41.gif 12 goluri in 14 etape :yeah:

madridista
6th December 2004, 22:44
hmmmm...pe mine personal nu ma inebuneste eto'o....ok...inteleg a inscris multe goluri dar....in fine.
nu a venit la madrid pt ca florentino nu l-a vrut!!alt prost si omul asta!!!nu il suport!!vrea sa dea afara exact jucatorii care mai misca!!!pacat ca e tot aici, mai bine ar venii cineva care intr-adevar se pricepe, si unul care sa judece obiectiv, nu cum face perez ca ii tine pe raul, ronaldo &co. doar pt ca ii place de ei!!pe aia care nu ii suporta.....afara!!

Thanya
7th December 2004, 19:59
Da`...cu Raul ce ai madridista?Ronaldo...a inscris cele mai multe goluri a Realului in sezonul asta(la egalitate cu Owen,deci cred ca nici in cazul lui nu trebuie sa comentam).Face shi Perez gresheli insa nu trebuie sa exageram.

madridista
7th December 2004, 20:40
:)eu nu am nimic cu raul, e chiar unul din jucatorii mei preferati, dar timp de vreo 6 luni a jucat de fiecare data desi nu era in cea mai buna forma!!spuneam ca perez pastreaza jucatorii la care el tine si pe care ii place nu pt ca merita si doar pt ca asa are el chef!!am spus raul, ronaldo &co., adica cei doi au fost doar exemple!!ok?

Thanya
8th December 2004, 14:21
:))...ok.Am vazut ieri o lista care m-a ingrozit:R.Carlos,Figo shi Morientes sunt in vizorul lui Perez,adica vor parasi stadionul din Madrid cat mai curand.Ok,nu am nimic impotriva,insa Perez trebuie sa le gaseasca inlocuitori pe masura daca vrea ca un secol sa nu se incheie aici.
Se pare ca,Raul, Zidane, Ronaldo, Beckham, Owen - par de neatins,iar cel mai important motiv pt. care Perez ii pastreaza sunt banii pe care aceshtia ii fac din reclame şi vînzarea de tricouri,in cazul lui Ronaldo mai intra shi faptul ca Perez il considera cel mai bun atacant din ultimii 10 ani.

Profetu
8th December 2004, 14:24
Cred ca merita sa fie titular in fata vedetelor Ronaldo, Beckham, Solari, Guti si Figo.

Thanya
8th December 2004, 14:29
Cine merita?

Profetu
8th December 2004, 18:13
Cine merita?

offtopic .. Care-i titlul acestui topic ? Esti in goana dupa posturi ?

La subiect ... se pare ca va avea concurenta sporita din iarna, Cassano si Totii sunt pe drum.

Thanya
8th December 2004, 21:07
Ha ha ha....pai eu sunt mai blonda shi nu prea inteleg.Am crezut ca te referi la unul dintre cei pe care i-am enumerat eu....ok?Fi` shi tu mai explicit,ca nu suntem la ghiceshti shi cashtigi.

N0_NaM3
8th December 2004, 21:34
pai de Morientes oricum shi`au batut cat au putut de mult joc...trebuia sa plece de vara trecuta nu de acum...:D

Thanya
10th December 2004, 21:49
Trebuia da`....Real este echipa lui de suflet.

N0_NaM3
10th December 2004, 21:55
Tot degeaba daca ishi bat joc de el...i`au promis una shi i`au facut alta ...cam asha stau lucrurile shti ?...:)

madridista
10th December 2004, 21:57
eu zic ca ar fi mai bine sa plece......nu merita sa stea pe banca de rezerve.
dc real mai ia un atacant mor...:Dam glumit. ar trebui sa ii aiba pe raul, ronaldo, owen si un atacant de la echipa a doua sa ii dea si lui o sansa:)

Thanya
10th December 2004, 22:42
Cel mai bine este pt. Morientes sa plece shi va pleca.
Nu strica nici prea multi atacanti,nici prea multi fundashi etc.Decat sa patim ca Barcelona,mai bine avem cu varf shi indesat....

Catalanul
10th December 2004, 23:03
dc real mai ia un atacant mor
pai poti sa pregatesti sicriul deja :) se pare ca va veni Cassano din iarna :D :drak: altul cu fitze =)) :D

Thanya
10th December 2004, 23:29
da....normal ca asha zici tu,ca are fitze.Mie imi place despre Cassano.
shi daca nu pe ei(adica pe cei care i-a adus shi ii va aduce),atunci pe cine.
Decat Batistuta.....mai bine Cassano,Totti,Owen.....

madridista
10th December 2004, 23:39
:)sa-mi pregatesc sicriul...nu-i frumos hai poli:).ziceam si eu....

N0_NaM3
12th December 2004, 00:30
Ce Batistuta mai..?..ca nu mai vine nici un Batistuta...a shi zis ca nu s`a inteles cu conducerea de la Barcelona...

madridista
12th December 2004, 11:32
:)deci nu mai vine.........si ce o sa se faca barca cu atatia accidentati?aseara de abia au castigat...

Thanya
12th December 2004, 18:11
Owen nu va fi titular in meciul din seara asta cu Real Sociedad.

realmadrid.com
14th December 2004, 21:06
De ce Real are "priza" doar la vedetele expirate ???
Totti, Cassano, nu vor mai face la Real ce au facut la Roma...

Thanya
14th December 2004, 21:58
Asta am mai auzit-o de o suta de ori.
De ce crezi asta ?

N0_NaM3
15th December 2004, 16:24
Pentru ca asha o sa fie...Totti poate sa mai faca ceva...dar Cassano cu fitzele lui mi`e greu sa cred...poate doar cu un antrenor precum Capello...:D

Thanya
15th December 2004, 19:15
Hai mah n-o mai smotociti....la voi toata lumea are fitze mai putin catalanii,las` ca nu-i chiar asha frig iarna.

realmadrid.com
15th December 2004, 21:09
Asta am mai auzit-o de o suta de ori.
De ce crezi asta ?

De ce cred asta ???
Pt ca Real Madrid l-a cumparat pe Beckam atunci cand nu mai valora nimic, din punct de vedere fotbalistic, la cumparat pe Samuel, dupa ce i-a expirat termenul de valabilitate si doar ai vazut ca Samuel a gafat in aproape toate meciurile, gafe care au dus la primirea a mai multor goluri...
Iar Totti si Cassano nu mai joaca nimic la Roma...

No_Name, gandirea ta ma uimeste, "fitzele lui Cassano", sa fim seriosi...
Cassano nu va mai juca bine, pt ca nu mai poate nu pt ca are fitze:ok:
Si Zidane are "figuri" de cand a venit la Real, Raul e plin "de figuri" de catziva ani, si...Zidane joaca inca f. bine, iar Raul este omul care a marcat cele mai multe goluri in CL, alaturi de Di Stefano:ok:...deci nu "figurile" conteaza:yeah:

madridista
15th December 2004, 21:21
cam asa e....ai dreptate ionutz.....figurile nu conteaza, desi te contrazic pt ca eu nu cred ca zidane are figuri.....raul poate, dar zidane???
cat despre totti si cassano....hmmm....nu stiu....nici eu nu cred ca o sa faca cine stie ce?
se pare ca acum il vor pe edu?si el este expirat??:D

Thanya
15th December 2004, 21:34
Poate nu este expirat..insa nu cred ca vine la Real,poate merge la Barcelona :p ...cine shtie!?!

N0_NaM3
16th December 2004, 22:47
Imi pare rau Ionutz dar te contrazic...zidane shi`a vazut de viata lui shi a facut multe la real, shi inca mai face pe cand cassano nu mai face nimik la roma....Shi roma de acum sta doar in totti ...mai uita`te shi tu la meciuri ...:P

Thanya
16th December 2004, 23:12
Shi Totti ce face mey?Ishi vantura pletele in vant.

OwenSkeet
19th December 2004, 11:41
Owen a marcat al 6 gol in campionat pt Real Madrid in meciul cu Racing Santander. El a inscris pt 1-1!

Thanya
21st December 2004, 20:48
Pacat de el.....eu cred ca poate mai mult :D

Thanya
1st June 2005, 21:48
Shi "galacticul" Owen a facut spectacol in amicalul Anglia-Columbia in care a inscris 3 goluri . :o:

Eriksson:I have worked with many great finishers during my time as a coach but never anyone better than Michael."

Catalanul
25th June 2005, 16:16
S-a căsătorit Michael Owen
Internaţionalul englez Michael Owen s-a căsătorit ieri în Ţara Galilor cu Louise Bonsall (foto). La ceremonia civilă au participat doar 12 persoane. Ceremonia religioasă şi petrecerea vor avea loc astăzi. Printre participanţi s-ar putea număra şi coechipierul lui Owen de la Real Madrid, David Beckham, împreună cu soţia sa Victoria, precum şi selecţionerul Angliei, Sven Goran Eriksson. Owen şi Louise Bonsall au o fetiţă de doi ani, Gemma Rose. (sursa gsp)
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2005/6/17486/owencikk2-117854109da5919cab872_131_140_.jpg