PDA

View Full Version : Bob, skeleton si sanie



TheMentalist
28th January 2010, 10:40
Aici vom comenta probele care vor avea loc pe pista de sanie, bob si skeleton

snookerinfo
2nd February 2010, 00:45
Mai are Jamaica echipa de bob?

TheMentalist
2nd February 2010, 10:34
Mai are Jamaica echipa de bob?

Da, mai au, si vor participa la Vancouver.

snookerinfo
2nd February 2010, 17:44
Foarte bine!Astept sa inceapa olimpiada

Mr Cosmin
5th February 2010, 04:56
Da, mai au, si vor participa la Vancouver.
Ba nu vor participa... au ratat calificarea.

snookerinfo
5th February 2010, 16:19
Am gasit pe wikipedia.Jamaica are un sportiv inscris la ski cross.Scrie si despre calificari la bob.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jamaica_at_the_2010_Winter_Olympics

TheMentalist
12th February 2010, 17:59
http://www.eurovisionsports.tv/olympics/ Pe canalul 4 puteti urmari antrenamentele la sanie masculin, Valentin Cretu va pleca primul in doar doua minute.

Lordul
12th February 2010, 19:04
Violeta Stramaturaru a fost internata in spital dupa un accident in antrenamente.....

rob_din
12th February 2010, 22:11
Nodar Kumaritashvili din Georgia a incetat din viata in urma unul accident suferit la antrenamente

http://www.youtube.com/watch?v=MhSpeu2dgKk

michai
12th February 2010, 22:13
:(:(
Chiar a murit?
RIP

nu inteleg ....unde erau peretii de protectie??

TheMentalist
12th February 2010, 22:16
Nodar Kumaritashvili din Georgia a incetat din viata in urma unul accident suferit la antrenamente

http://www.youtube.com/watch?v=MhSpeu2dgKk

:shocked:A fost in antrenamentele de azi?
RIP:(

rob_din
12th February 2010, 22:19
In antrenamentele de azi, in care si Armin Zoeggler a zburat in afara pistei fara a suferi insa o accidentare serioasa. Se pare ca a fost prost gandita pista de la Whistler, cea mai rapida din lume

TheMentalist
12th February 2010, 22:27
Din pacate si la Jocurile Olimpice se intampla asa ceva:(

Tracoromana
12th February 2010, 23:13
Ce trist pentru familie, pentru delegatia Georgiei, si pentru ceilalti competitori!

<< Olympic luger killed in crash

WHISTLER (AP) -- A men's Olympic luger from the former Soviet republic of Georgia crashed training for the Vancouver Winter Olympics on Friday and has died from the injuries.

Georgian luger Nodar Kumaritashvili died from injuries suffered in the crash, German IOC official Thomas Bach confirmed.

"It is a tragedy for his family and the team," said Bach, the IOC vice-president.

"It casts a shadow over the opening ceremony."

He is the third athlete to die in training in Winter Olympic history. No Winter Olympic athletes have died during compettition....>>

http://www.nbcolympics.com/news-features/news/newsid=412058.html#luger+seriously+hurt+crash?__so urce=msnhomepage&GT1=39003

ichigo
15th February 2010, 11:21
s-au decernat si primele medalii la proba de sanie individual, unde nu s-au inregistrat surprize. campionul olimpic la aceasta proba este germanul felix loch, urmat de compatriotul sau david moeller si de italianul armin zoeggler. iar romanul valentin cretu, debutant la jocurile olimpice de iarna, a incheiat pe locul 31 din 38 de sportivi.

ducus
15th February 2010, 12:03
Doar bronz din pacate pentru veteranul Zoggeler, stapanul saniei. :(

TheMentalist
15th February 2010, 14:56
Se pare ca circuitul de la Whistler nu ii prieste italianului. A mers destul de slab in toate mansele, fara sanse pentru aur, a fost destul de departe de castigator.

TheMentalist
17th February 2010, 14:49
Rezultate sanie feminin

1. Tatjana Hufner (GER)
2. Nina Reithmayer (AUT)
3. Natalie Geisenberger (GER)

michai
17th February 2010, 17:52
Germania e sefa in sanie:cool:

rob_din
20th February 2010, 19:45
Azi debuteaza bobul, foarte multi sportivi plangandu-se de pista mult prea periculoasa. Deja doua echipaje au fost nevoite sa se retraga din cauza accidentarilor suferite la antrenamente, printre ele si echipajul Elvetiei condus de Beat Hefti

rob_din
21st February 2010, 04:00
Romania pe 10 dupa prima mansa de bob 2 persoane. Mai mult decat surprinzator

TheMentalist
21st February 2010, 05:02
Si isi pastreaza pozitia a 10-a si in mansa secunda. Daca nu greseau la un viraj mai puteau urca un loc.

rob_din
21st February 2010, 10:12
Au urcat pe 9 dupa mansa a doua. Ar putea fi cea mai buna clasare pentru Romania la aceste JO. Si vorbim de o tara fara pista de sanie sau bob. Repet, mi se pare venit de nicaieri rezultatul asta

miril
21st February 2010, 13:00
Am profitat de rasturnarea bobului Candei 1 si cu putin noroc si iscusinta am putea urca pana pe sapte. Incredibil!

snookerinfo
21st February 2010, 14:27
Au urcat pe 9 dupa mansa a doua. Ar putea fi cea mai buna clasare pentru Romania la aceste JO. Si vorbim de o tara fara pista de sanie sau bob. Repet, mi se pare venit de nicaieri rezultatul asta

Avem pista de bob la Sinaia:great:
Poti sa urci pana la cota 1400 pe ea
Cred ca e buna sa te dai cu tava de metal pe ea

rob_din
21st February 2010, 16:55
In 2013 Romania organizeaza Festivalul Olimpic de tIneret si CIO a fost nevoit sa scoata sania din program fiindca Romania n-are bani sa construiasca o pista decenta

Mr Cosmin
21st February 2010, 17:02
Afirmatia de mai sus vorbeste de la sine. :rolleyes:

michai
21st February 2010, 18:19
Felicitari pt rezultat baietilor!!!
Sper sa continue la fel si in mansa a 3 a si a 4 a..

Boeing
22nd February 2010, 04:39
Locul 11 din pacate... la 4 sutimi de locul 10. Totusi, un rezultat bun pentru o tara care are campionatele nationale de bob in alta tara :happy

ice_girl
22nd February 2010, 12:44
Ce a facut Andre Lange aseara, a castigat al treilea aur consecutiv ?,pt ca eu nu am reusit sa urmaresc finala.
Sper ca da pt este un sportiv senzational si merita sa castige.

miril
22nd February 2010, 16:07
Lange, triplu campion olimpic.

Mr Cosmin
22nd February 2010, 20:02
Acum urmeaza ala de 4. :D

snookerinfo
24th February 2010, 17:37
Locul 16 la feminin dupa 2 manse

Tracoromana
25th February 2010, 08:09
Video - echipajul feminin de bob al Romaniei, locul 15.
http://www.tvr.ro/articol.php?id=77475&c=137

ice_girl
25th February 2010, 11:01
Bv lor, un rezultat f bun pt o tara ca nci macar nu are o pista de bob in stare buna unde sa se poata antrena sportivii.

ionutdrula
26th February 2010, 00:22
Stie cineva cand incep concursuile la Bob 4 persoane ?

alex2006
26th February 2010, 00:46
Doar bronz din pacate pentru veteranul Zoggeler, stapanul saniei. :(

O fi el stapanul saniei, dar regele saniei ramane Georg Hackl ! Per total, toata admiratia pentru acesti sportivi care sunt adevarati temerari ! Unul din cele mai periculoase sporturi din lume, as putea spune chiar mai periculos decat sporturile auto, uneori !

Mr Cosmin
26th February 2010, 01:33
O fi el stapanul saniei, dar regele saniei ramane Georg Hackl ! Per total, toata admiratia pentru acesti sportivi care sunt adevarati temerari ! Unul din cele mai periculoase sporturi din lume, as putea spune chiar mai periculos decat sporturile auto, uneori !
Georgianul care a decedat fiind cel mai bun exemplu. :(

Sorin Blaj
26th February 2010, 23:07
Ce coborare a reusit echipajul SUA 1 la bob 4! A batut recordul pistei in prima mansa.

ice_girl
26th February 2010, 23:19
Dar si Lange & Company mai au timp sa revina , mai sunt inca 3 manse unde se pot intampla multe, iar un sportiv de talia lui Andre Lange poate face minuni.
Hai Germania si hai Andre!

Sorin Blaj
26th February 2010, 23:23
Canada poate sa reprezinte surpriza. Jamaicanul este in echipajul de 4? :)

Este. Probabil va lua o noua medalie. :ok: Ce zambete starnea in 2002.

TheMentalist
26th February 2010, 23:37
Romanii au avut o mansa foarte slaba din cauza unui start dezastruos, practic doi dintre baietii nostri abia au intrat in bob.

Sorin Blaj
27th February 2010, 01:01
Am avansat o pozitie in mansa a doua, de pe 18 pe 17. I-am depasit pe cehi.

ricochet4
27th February 2010, 05:09
Sintem pe 15.

resita
27th February 2010, 08:55
am stat pana al finalul mansei si pot sa spun ca americanii merita locul intai pe care se afla. daca nu se intampla ceva neprevazut in ultimele doua manse usa va castiga fara probleme.

cei mai bine au mers in mansa a II-a elvetienii, daca o sa mai faca inca o mansa la fel o sa fie sigur pe podium

ice_girl
27th February 2010, 09:52
Pt prima data am urmarit si eu o competitie de bob cap coada si pot spune ca m-a tinut cu sufletul la gura ( inainte ma uitam doar cand concura Lange, vdeam timpii si clasamentul iar apoi schimbam canalul) dar de data asta a fost o lupta f stransa, americanii au mers extraordinar dar eu inca sper sa revina Andre si sa ia aurul cu toate ca trebuie sa zboare pe pista ca sa recupereze diferenta dar el e mai mult decat capabil sa realizeze acest lucru.
Astept cu nerabdare ultimele 2 manse sa vad cum va arata podiumul, sper ca si baietii nostrii sa faca o figura frumoasa!
Hai Germania si hai Romania!

michai
27th February 2010, 11:05
Excelent au mers americanii:ok:
Cred ca nici macar Lange nu va mai putea recupera...

resita
27th February 2010, 14:00
parerea mea este ca Lange a mers la siguranta in mansa a doua in timp ce americanul a riscat enorm

in mansa a treia exact invers vor sta lucrurile, neamtul va trebui sa riste iar americanul va sta la cutie

ps. cand e mansa a treia si a patra, azi sau maine?

TheMentalist
27th February 2010, 14:09
parerea mea este ca Lange a mers la siguranta in mansa a doua in timp ce americanul a riscat enorm

in mansa a treia exact invers vor sta lucrurile, neamtul va trebui sa riste iar americanul va sta la cutie

ps. cand e mansa a treia si a patra, azi sau maine?

Astazi

Sorin Blaj
27th February 2010, 14:21
am stat pana al finalul mansei si pot sa spun ca americanii merita locul intai pe care se afla. daca nu se intampla ceva neprevazut in ultimele doua manse usa va castiga fara probleme.

cei mai bine au mers in mansa a II-a elvetienii, daca o sa mai faca inca o mansa la fel o sa fie sigur pe podium

Cel mai bine au mers elvetienii? Comparativ cu cine? Cu noi? :) Ca altfel, sunt departe de cei mai buni timpi. In prima mansa au avut al optulea timp, iar in a doua al patrulea. Cei de pe podium i-au batut in ambele manse.

resita
27th February 2010, 17:10
m-am referit ca au avut cel mai amre salt in clasament, de pe locul 8 pana la 4 (parca)

oricum, azi se anunta o lupta accerba pt. medaliile de argint si bronz






ps. din cate vad eu doar ultima mansa (a patra) e la tv, pe eurosport la 00:45 :angry::angry:

Sorin Blaj
27th February 2010, 17:21
Cred ca TVR-ul va transmite ambele manse.

resita
27th February 2010, 23:11
a inceput mansa a treia dar din pacate nu avem nimic live pe tv

ice_girl
28th February 2010, 01:14
Bv baietilor nostri pt rezultatul obtinut un rezultat mai mult decat onorabil in conditiile in care ei se antreneaza la Campulung Muscel pe o sina de tren care imita o pista de bob adevarata pt ca nu exista asa ceva in Romania.
Si hai Andre arata-le tuturor de ce esti in stare, bate-i pe canadieni si pe americani pt ca le ajung cate medalii au castigat pana acum!

ice_girl
28th February 2010, 03:04
BV Andre chiar daca a fost doar argint pt mine Andre Lange ramane un sportiv de mare clasa si valoare care va intra pt totdeauna in istoria sportului si a JO!

k3to
28th February 2010, 16:49
nu prea il suport pe lange,mi se pare infurmurat..plin de el , si ma bucur ma mult ptr holcomb ,merita medalia asta ...iar in privinta elvetienilor ,de cand Martin Annen s-a retras nu prea mai au performante..