PDA

View Full Version : Nationala cum ar trebui sa fie



Gabriel28
26th October 2004, 03:40
Parerea mea e ca Iordanescu ar trebuii sa-si bage mintiile in cap, sa lase capriciile, sa ignore fratii Becalii si sa aibe in lot urmatorii jucatori:

-adrian ilie (face show de cand e la fc zurich)
-marica si mitea (nominalizati la trofeul golden boys)
-danciulescu (chiar daca dinamo nu e in primele 5 in diviza A, Danciulescu cam da gol meci de meci...oare asta nu inseamna ceva?)
-tararache (alaturi de adrian, e pe teren meci de meci)
-sanmartean
-rica neaga
-Contra
-t. GHIOANE (Puiule impacate cu el ...fa CEVA!!!!)
-florin cernat (ar trebuii sa fie titular meci de meci, mai mult e laudat in afara decat e in tara..ciudat nu????)

de altfel dupa ce se vor...insanatosii (fizic sau psihic)nu trebuie sa lipseasca:

-RADOI, Chivu, GANEA, Lobont, si mai ales....MUTU (ala care dadea cate 2-3 golluri pe meci cand a venit la Chelsea si care aproape a iesit golgether in Italia...nu Mutu care trage linii de pe spatele tarfelor)

cam asta ar fii dragii mei, va las pe voi sa terminati lista...dar eu cred ca jucatorii ar trebuii sa fie prezenti in lot orice ar fii

gigel_bucur
26th October 2004, 14:24
tu nu zici rau dar am ceva obiectii la Contra si Sanmartean, explica-mi te rog, astia ce mai joaca.

ieppy
26th October 2004, 14:57
joaca tzurca(no pun intended). unul in anglia, celalat in ritm de manea originala la greci. :D

sorinl
26th October 2004, 15:08
cam putini fundasi pe lista,si prea multi mijlocasi care joaca pe acelasi post:mutu,cernat,sanmartean,adi ilie...

sotostone
26th October 2004, 15:17
Si eu cred ca si tine (sorinl) dar omu' e acoperit total....
1. A zis ca ne lasa pe noi sa completam lista deci..... bagam fundashi la greu in compensatzie
2. Mutu si A. Ilie sunt mai mult atacantzi.... Cernat si Sanmartean mijlocashi (centrali)

Vadim
26th October 2004, 15:24
Ilie a dat patru goluri cu o formatie de amatori, nu stiu cit de bun ar fi pentru nationala. Dar poate ar trebui incercat.

Maximus
26th October 2004, 15:25
Bine ca ati modificat titlul ca ma zgiria pe ochi

gigel_bucur
26th October 2004, 16:22
de ce te zgaria pe ochii? :drak:

Maximus
26th October 2004, 16:50
Ma zgiriia :drak: pt ca ma zgiria...

Mariusmadmax
6th November 2004, 05:02
Tudor
Ogararu Chivu Ghionea Rat
Petre Paraschiv Cernat Pancu
Neaga Danciulescu

ne vor lipsi :
Radoi - accidentat la Parma
Mutu - suspendat
Ganea - accidentat
Lobont - accidentat
M Niculae - accidentat
Dica - iesit din forma

romanomar
6th November 2004, 18:59
nu o sa fie asa
(rat) este accidentat , si (pancu) e suspendat un meci(douo cartonase galbene cu andora si cehia

tudor
stoican f.moldovan chivu
ogararu cernat codrea dica
marica danciulescu neaga

dragos_popa17
9th November 2004, 18:41
Lobont - Rat, Chivu, Ghionea, Contra - Pancu, Radoi, Ghioane - Mutu - Ganea, M.Niculae SUBS: M. Popa, Soava, Iencsi, Fl. Dumitru, Sinmartean, Mitea, Bratu

Cam asa ar arata o echipa din jucatorii accidentati, suspendati, incerti, care nu vor sa vina la nationala sau pe care nu vrea sa-i cheme Puiu.

Initial am vrut sa scriu si echipa cu care probabil vom juca, dar dupa ce am recitit post-ul mi-am dat seama ca ar fi prea deprimant.