PDA

View Full Version : AC Parma - Steaua



Pages : [1] 2

Vadim
26th October 2004, 01:43
Discutii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Denis
26th October 2004, 06:32
Normal ca ash fi vrut sa bata steaua, dar e prea greu. Oricum, Divizia A nu se compara cu Il Calcio :no:

onci66
26th October 2004, 08:33
Parma nu vede interes anul asta pentru uefa-cup,au probleme de rezolvat in calcio,asa ca STEAUA va galopa printre juniorii echipei care se hraneste cu lapte shi branza de la concernul parmalat /hello /hello /hello

armin
26th October 2004, 11:35
Daca Parma bate pe Lazio cu 3-1, atunci poate bate si pe Steaua. Dar daca nu-i intereseaza UEFA sau ne subestimeaza, atunci ii vom executa :D

Sper sa se vada ambitia lui Zenga de a se afirma in italia. Cred ca de la meciul asta isi doreste cel mai mult italianul.

Mult succes Steaua & Zenga!

vasile314tzurka
26th October 2004, 11:45
si eu sper sa bata steaua. am pus pronostic dupa inima:)

Edgar
26th October 2004, 12:03
Sper la un egal.

sotostone
26th October 2004, 12:16
Cred ca Steaua va shti sa se aseze bine in teren si sa fie motivata pt. meci mai bine decat Parma... insa totushi e Parma... pronostic x !

Vand vise
26th October 2004, 12:25
Trebuie sa demonstram tuturor ca suntem cei mai buni /OLE/
Trebuie sa castigam! 1-2 :D

Marcu
26th October 2004, 12:49
Mi-as dori macar un egal. Trebuie sa tinem cont de ce, si cum se joaca in Italia.
AC PARMA - STEAUA 1-1 !!!

vlad1607
26th October 2004, 15:19
Daca o sa joace din primul minut Morfeo Gillardino si Marchioni o sa fie greu greu pt stelutza..daca nu e "o paine de mancat" !

Catalanul
26th October 2004, 15:36
Merg pe un X :ok:
Succes stelei ;)

vasile314tzurka
26th October 2004, 15:39
bun si x-ul:) sa fie primit:) nu stiu cine intra sau nu, nici nu cred ca ar insemna ceva. importanta e mentalitatea lor, daca vor sau nu.

cipi13
26th October 2004, 17:39
Cred ca o sa fie egal...acu nu stiu daca o sa fie si goluri..
Oricum, succes Stelei...

uti2102
26th October 2004, 20:53
Steaua trebuie sa ia puncte la Parma! Am incredere in Zenga shi in rosh-albashtrii! Sa munceasca macar ca-n meciul cu belgienii shi poate poate vor reushi mai mult!
In functzie de rezultatele din urmatoarele 2 etape din Serie A nu e exclus ca Parma sa-shi schimbe nitzel planurile shi sa joace cu prima echipa.

vladONE
26th October 2004, 21:34
Cu o echipa care are ca principal scop evitarea retrogradarii si isi menajeaza titularii in meciurile din UEFA, nu ar trebui sa aiba Steaua nici o problema. Teoretic. Practic, vom vedea. Sunt oricum de batut. Depinde de un joc bun si inspirat al stelistilor, lipsit de erori de arbitraj.

Mariusmadmax
26th October 2004, 22:21
1 - 10 %

x - 70 %

2 - 20 %

Pustoai-k
26th October 2004, 22:32
Bate Parma :degete:

uti2102
26th October 2004, 22:44
Pushtoai-k, iar vrei sa te scot in orash ?! :drak:

Mariusmadmax
26th October 2004, 22:46
Bate Parma :degete:
bine , bine ... da' nu mai da din degete ... :degete:

ADelPiero
27th October 2004, 00:59
stati linistiti :D ca ii batem si pe astia :evil:

Florentin
27th October 2004, 02:27
Cred ca Steaua are sanse reale de a se califica in primavara europeana dupa doar doua etape din aceasta grupa.
Merg pe un 2-1 Steaua cu goluri Oprita si Dica, respectiv Zicu (oops, din tribuna nu se dau goluri, ci doar se sparg seminte si se fac fotografii).

studentel
27th October 2004, 06:35
ce sa zic...mai bine ar juca poli Iasi in locul Stelei acest meci numai...daca joaca steaua nu prea is asa sigur de victorie ca si cum as fii daca ar juca iasiul :)

armin
27th October 2004, 08:54
dar ce-a facut iasiul in ultima etapa? :D

OwenSkeet
27th October 2004, 09:01
Eu zic ca la Parma Steaua are sansa de a scoate un rezultat excelent pt. ca cei de la Parma se concentreaza numai asupra campionatului intern, asa ca Steaua a nimerit o situatie excelente si are si sansa pt asi arata adevarata valoare.

cyber_goool
27th October 2004, 09:47
Cred ca si-o ia Steaua de la Parma, desi sper si eu ca toata lumea intr-un egal, insa sunt sigur ca o sa-i rupa pe turci: 5-0 le da :D, daca nu joaca Pancu; daca joaca tot o sa-i bata, dar mai greu :D

Tamy
27th October 2004, 10:24
sa speram ca steaua va avea forta necesara sa castige :)
Hai Steaua, Hai Romania! :ok:

giovanni BV
27th October 2004, 11:30
Parma trece printr-o criza majora la momentul actual !!! Steaua , cu Zenga si experientza lui din fotbalul italian , pot face mult si pot aduce puncte din acest joc !!! Ne mobilizam bine si vom cistiga , mai ales ca facem jocuri bune in deplasari !!! Trebuie sa profitam de acest meci ca si de celelalte , care desi se anunta mai grele , sa obtinem cel putin un punct din toate si ne vom califica !!! STEAUA poate ... si a dovedit-o !!! Hai STEAUA !!!

Mariusmadmax
27th October 2004, 14:46
ce sa zic...mai bine ar juca poli Iasi in locul Stelei acest meci numai...daca joaca steaua nu prea is asa sigur de victorie ca si cum as fii daca ar juca iasiul :)
hahahahahahahahahahahahahahahahaahahahhaahhahahaha hahahahaha
Iasu ... cred ca ei au alte griji , cum ar fi cu banii , cu retrogradarea , cu plecarile jucatorilor dinamovisti in iarna , cu ... hai ca voi aveti fata de B !
In loc sa ziceti multumesc , voi depanati amintiri , peste pagina in care v-ati tamponat de National se sare prea usor ... si este scrisa mai recent !

methos
27th October 2004, 17:05
otimista lumea p'aici...

da putin probabil sa se intample o victorie a stelei....

scorpiuta
27th October 2004, 17:13
Steaua este in forma si cred ca va castiga meciul din Italia.

DANY
27th October 2004, 20:26
BARCELONA :ok: :ok: /hello :evil: :D Parma este o echipa de amatori.FORZA STEAUA

vlad1607
28th October 2004, 19:51
Daca Parma e o echipa de amatori atunci stelutza ce e?? :D NU EXISTA !!!

ADelPiero
28th October 2004, 20:32
nu dau nici 10% sanse, la Parma... :cool:

Adrian
28th October 2004, 21:24
Am votat ca bate Parma; asta pentru ca sunt realist. Imi doresc din toata inima sa bata Steaua, dar diferenta de valoare este prea mare, oricat de neinteresati ar fi aia de la Parma.
Evident ca Steaua trebuie sa incerce sa castige fiecare meci pe care il joaca, dar speranta e in meciul de acasa cu turcii.

ady_azzuro
29th October 2004, 02:14
Zenga stie fotbalul italian la perfectie si cred ca va scoate un 0-0.

F117stealth
29th October 2004, 12:29
2 solist si suntem calificati 85%
Fotza steaua, Nu uitati revine si radoi

Mariusmadmax
29th October 2004, 15:09
Revine Radoi , poate si Khamutovschi !
Oricum Steaua are un lot pregatit sa dea oricand o echipa capabila de o partida onorabila , cu orice adversar din aceasta grupa !

don_denver
31st October 2004, 18:14
vreau sa bata steaua....dar jocurile difera...la fel si camionatele...tarile..mentalitatea...etc..poate juca parma la evitarea evitarii, sa nu-i intereseze uefa...etc...dar daca prinde steaua o zi ca la poli...ne batem singuri...insa...o-m trai si o-m vedea...zicea chiorul...pana atunci...ca si dupa..: FORZA STEAUA!!!

Pancone
1st November 2004, 10:26
Daca Parma v;a juca cu pustii castiga Steaua , daca nu.....

armin
1st November 2004, 11:23
Am vazut sambata meciul Bilbao-Barcelona, si am ajuns la concluzia ca Steaua trebuie sa-si asigure calificarea dupa primele 3 meciuri :) La Bilbao va fi jale.
Si la Parma cred ca va fi greu, dar Steaua are moralul mult mai bun decat italienii in acest moment. Sper intr-un rezultat bun.
Mult succes!

gabriel_uno
1st November 2004, 12:16
De Cind S-a Acrit Smintina Parmalatului Nu Mai Au Echipa.
Asa Ca Ii Rupem . 2-0 Pentru Steaua.

De Cind S-a Acrit Sminitna La Parmalat Au Luat-o Razna.
Batem Cu 2-0
forza Steaua
forza Zenga
forza Io
:)

dragos_popa17
1st November 2004, 15:14
Daca joaca baietii ca si cu Nationalul italienii nu au nici o sansa. Oricum, dupa mine nu Parma este favorita, ci Steaua. E adevarat ca nu se poate compara Serie A cu Divizia A, dar Parma e pe 19 la ei iar Steaua e pe 1 la noi, cu un meci mai putin jucat. Suntem intr-o forma foarte buna si putem sa ne asiguram calificare in primavara europeana inca de joi. Oricum, va fi mai usor cu Parma decat cu Besiktas, pentru ca turcii sunt in revenire. Steaua trebuie sa profite de forma buna in care se afla si sa castige ei meciul, nu sa se astepte sa il piarda Parma. Repet, daca vor juca din nou cum au facut-o ieri, stelistii vor castiga sigur.

Paul
1st November 2004, 18:22
Cote ...

612 20:00 Parma Steaua 1.60 3.60 4.80 1.11 2.06 1.20

628 20:00 PR/Parma Steaua 2.10 2.20 4.86 1.07 1.51 1.47

Parerea mea e ca e o paine de mancat

1. Pt dinamovistii, rapidistii si stelistii pesimisti : Parma - Steaua 1 la pauza cu 2,1 pauza
2. Pt stelistii optimisti ... 2 final cu 4,80 cota

Eu fac 2 bilete cu 2 situatii

BlueEnergy
1st November 2004, 18:40
Sper ca Steaua sa faca un egal la Parma! Vine meciul de acasa cu Besiktas si turcii sunt in crestere de forma. Au batut liderul, Fenerbache cu 2-1 in ultima etapa!

KLMN
1st November 2004, 21:08
Am visat un 2-0 pentru Steaua. Oare visele pot deveni realitate !

Edgar
1st November 2004, 22:16
Eu fac 2 bilete cu 2 situatii

Parca pariurile erau interzise pentru cei sub 18 ani. Sa inteleg ca s-au mai schimbat lucrurile? :D

Mariusmadmax
2nd November 2004, 04:22
capul pe umeri !
putem sa batem si la Parma , mai ales ca , se pare , cei mai buni 3 jucatori vor fi menajati ...
Sa vedem cat de maturi suntem , si cat de bine vom sti sa gestionam momentul foarte bun prin care trecem !

BlueEnergy
2nd November 2004, 12:38
Eu as vrea sa facem macar un egal la Parma ca sa nu zica altii pe urma ca ne-au batut aia cu rezervele!

Vadim
2nd November 2004, 12:42
Nu e nimic rusinos ca o echipa din Serie A sa te bata cu rezervele!

BlueEnergy
2nd November 2004, 12:43
Adica asa de mare e valoarea intre rezervele din campionatul italian si divizia A? :o:

apparte
2nd November 2004, 13:05
Vad ca mai multi am votat victoria Stelei!Si eu cred ca vom bate la Parma,in cel mai rau caz revenim cu un punct!

mir
2nd November 2004, 13:24
Pronostic AC Parma - Steaua 2 (1-2)

armin
2nd November 2004, 15:01
Adica asa de mare e valoarea intre rezervele din campionatul italian si divizia A? :o:

Categoric e o diferenta enorma intre echipele din cele 2 campionate, ca valoare (daca ne referim la Milan, Juve sau altii) ca experienta in cupe europene, dar mai ales ca stil de joc (valabil la toate echipele italiene), neagreat de noi, pragmatic.

Nici generatia noastra de aur, cu Hagi in frunte n-a reusit nimic cu Italia.

Alt exemplu, Steaua n-a reusit sa dea pana acum nici un gol in cele 10 meciuri cu echipe italiene, spre deosebire de meciurile cu echipe englezesti, unde i-am pus la punct pe adversari de nenumarate ori. Nationala la fel.

Dar acum suntem pe val si vom sparge gheata!

CoolRain
2nd November 2004, 15:30
Nu pot sa cred! Peste 50% ati votat ca Steaua bate pe Parma! Si cam 80% ca scoate cel putin un egal...


Dar acum suntem pe val si vom sparge gheata!
Vrabiutza malai viseaza... :D

Vietnam
2nd November 2004, 16:15
Craiova a trimis-o dupa ciuperci pe Fiorentina ...asa ca nu vad de ce nu se poate acum ca si Steaua sa faca un joc bun si sa scoata un rezultat multumitor ( minim egal!). Bafta multe stelistilor! Facetii sa vada numai STELE verzi pe macaronari! :D

Mariusmadmax
2nd November 2004, 16:27
vrabiute sunt Dinamo , Rapid etc
Steaua este un uliu insetat de victorii ...
Anul acest vom mai scrie o pagina de aur in cartea care contine palmaresul de ne-egalat al Stelei !

CoolRain
2nd November 2004, 16:28
Anul acest vom mai scrie o pagina de aur in cartea care contine palmaresul de ne-egalat al Stelei !
Cine? Noi doi?
:kiss:
Cat despre Steaua: anul asta o sa joace finala Cupei Romaniei cu Rapid :D :D

sotostone
2nd November 2004, 16:32
:happy :happy :happy :happy
/hello
si o sa bata Rapid!!!

uti2102
2nd November 2004, 16:47
:happy Shi cu Borcea cum ramane ?! Fara titlu il datzi la maidaneji ?! Adik vreau sa zic vi-l datzi voua ?! :drak:


Alt exemplu, Steaua n-a reusit sa dea pana acum nici un gol in cele 10 meciuri cu echipe italiene, spre deosebire de....
Steaua n-a disputat decat 5 meciuri oficiale in compania echipelor italiene. 2 cu AS Roma (0-0;0-1), 2 cu Juventus (0-0;0-3) shi unul cu AC Milan (0-4). Ultima confruntare a fost in sezonul 95/96 in grupele Champions League.

Mariusmadmax
2nd November 2004, 18:35
Cine? Noi doi?
:kiss:
Cat despre Steaua: anul asta o sa joace finala Cupei Romaniei cu Rapid :D :D
va invidiez sincer ... sunteti ori minori , ori niste optimistii extremi :evil:
Dupa ce anul acesta o sa luati praful de pe toba ... sunteti veseli-nevoie-mare :happy
Nu stiu ce legatura are asta cu Parma - Steaua 1-5
/hello

Milusu
2nd November 2004, 20:20
dar ce-a facut iasiul in ultima etapa? :D
cu poli iasi a fost dar o exceptie
sper sa nu se mai intample
intotdeaunaexista exceptii

vlad1607
2nd November 2004, 20:20
Bafta stelutei e ca se pare ca parmegianii vor juca cu echipa a doua..deci sanse bun de un rezultat favorabil

Milusu
2nd November 2004, 20:35
Daca Parma bate pe Lazio cu 3-1, atunci poate bate si pe Steaua. Dar daca nu-i intereseaza UEFA sau ne subestimeaza, atunci ii vom executa :D

Sper sa se vada ambitia lui Zenga de a se afirma in italia. Cred ca de la meciul asta isi doreste cel mai mult italianul.

Mult succes Steaua & Zenga!
asa zic si eu
dar care e parerea ta obiectiva?
crezi ca o sa batem pe parma?

BlueEnergy
2nd November 2004, 21:14
Eu dau un pronostic joi dupa ce se termina meciul! :D

armin
3rd November 2004, 07:56
Nu pot sa cred! Peste 50% ati votat ca Steaua bate pe Parma! Si cam 80% ca scoate cel putin un egal...

Vrabiutza malai viseaza... :D

Deci daca au "votat" 100 persoane, de-aici reiese ca 130 din cei 100 au "votat" x2?
Asa se numara voturile in groapa, la alegerile de sefu' galeriei, dupa ce s-a transferat Zicu in Italia? :D

CoolRain
3rd November 2004, 10:45
va invidiez sincer ... sunteti ori minori , ori niste optimistii extremi :evil:
Nu stiu ce legatura are asta cu Parma - Steaua 1-5
:D :D Cine zici tu ca e un optimist extrem? Sau tu esti doar un Nostradamus minor? Oricum, felicitari pentru reflectii :ok:


Deci daca au "votat" 100 persoane, de-aici reiese ca 130 din cei 100 au "votat" x2?
Moshule, tu cred ca nu stii ce inseamna "cel putin"... Bag seama ca ai chiulit la lectiile de chimie... :no:

sotostone
3rd November 2004, 10:54
"Consilierul tehnic Arrigo Sacchi a confirmat ieri că participarea īn Cupa UEFA a trecut īn plan secund şi crede că Steaua se poate califica īn primăvară. Consilierul tehnic al Parmei spune că fostul mare portar italian va face carieră ca antrenor"

Iata de ce poate Steaua sa castige: conjunctura favorabila+ noroc!

vasile314tzurka
3rd November 2004, 10:57
daca steaua va juca cum a jucat cu nationalul are mari sanse sa cistige si sa vina cu calificarea in buzunar, ma rog o optiune serioasa. eu sper sa fie asa.

sotostone
3rd November 2004, 11:06
adika sa obtina 2 11m si o eliminare de la adversar plus cel putin un gol din offside si cel putin o favorizare de arbitru atunci da o sa cashtige fara indoiala
:P

armin
3rd November 2004, 11:14
"Consilierul tehnic Arrigo Sacchi a confirmat ieri că participarea īn Cupa UEFA a trecut īn plan secund şi crede că Steaua se poate califica īn primăvară. Consilierul tehnic al Parmei spune că fostul mare portar italian va face carieră ca antrenor"

Iata de ce poate Steaua sa castige: conjunctura favorabila+ noroc!

Ce faci Soto, pregatesti terenul pentru o eventuala "umilinta"? :)

Consilierul tehnic al Parmei a spus ce trebuia evidentiat inaintea unui meci, RESPECTUL FATA DE ADVERSAR (dar si adormirea lui, prin astfel de declaratii viclene).
In orice caz, rusine "vitejilor" Zicu si Pancu pentru declaratiile lor reduse. Rusine lor, mai ales ca sunt romani si noi toti avem nevoie acum mai mult decat oricand sa scoatem capul in europa fotbalistica. Ii era greu lui Zicu sa spuna "Sper sa se califice Parma si Steaua"? Sau lui Pancu?

vasile314tzurka
3rd November 2004, 11:17
ce meci ai vazut? e cumva interzis 2 de 11 metri? de unde asta lege? cel putin care a fost din offside? asta e. se pare ca vorbim lucruri diferite.

Zebrone
3rd November 2004, 11:38
mneata,
sper si eu ca tot romanu' sa bata steaua dar totusi parca e prea mare diferenta dintre cele doua campionate. adica parma a jucat cu bilbao cu echipa a doua si zicu din ce stiu eu n-a avut loc si asta zice multe de fotbalistul roman...
oricum sper la un rezultat bun al stelei.

rt_trujohn
3rd November 2004, 11:44
Sa nu iutam ca Zenga e italian, parerea mea este ca o sa ii batem, cel putin un egal la Parma, si parma nu prea a jucat bine deloc. O sai cafitim sa vedeti :)

Vietnam
3rd November 2004, 12:12
Daca Steaua se duce la Parma ca mioara la taiere mai bine sta acasa si o fura doar cu 3-0. Eu vreau ca stelistii sa lupte si chiar daca rezultatul nu ne va fi favorabil o sa-i aplaud. Sper sa uit prestatia sub orice critica a lui Dinamo la Manchester. Si cat mi-au placut in meciul de la Bucuresti...Sper ca Steaua sa nu uite de acel meci si sa joace pentru victorie. Ce bine le-ar sta cu 6 puncte in grupa dupa doua meciuri!!! /hello .
Cum au spus si alti useri, conjunctura este favorabila romanilor deci sanse avem. Ramine ca stelistii sa se concentreze si daca inving... se va scrie numai de bine despre ei!
Bafta stelistilor ! Nu ne faceti si voi de rusine! :ok: Va asteptam cu cele 3 puncte !

sotostone
3rd November 2004, 13:27
Ca sa fiu cinstit ar trebui sa-mi convina de minune sa bata Steaua la Parma...
Insa oricat de tare as vrea nu ma pot amagi ca vreau acest lucru... Atitudinea tuturor stelistilor pe care ii cunosc (mai mult sau mai putin) mi-a provocat o stare de antipatie fata de Steaua pe care nu am avut-o acum2-3 ani sa zicem... cand spre deosebire de toti dinamovistiicu care ma uitam la un meci al Stelei in cupele europene tineam cu Steaua si mi se parea normal acest lucru... pentru bine fotbalului romanesc... Dar modalitatea de bucururie a oricarui stelist la orice victorie se termina cu :" Dinamo ce-a facut?" Asta ma va face probabil sa-mi doresc sa cashtige parma...!
@armin:ce umilintza ..? a cui...? doar nu crezi ca vetzi umili parma la ea acasa! in cel mai bun caz pt. steaua .. va cashtiga si atat... scurt.... insa in ceea ce priveste umilintza tot parma are mai multe sanse s-o umileasca pe steaua "isn't it ironic don't u think? (ca steaua are mari sanse de victorie iar parma mai multe sanse s-o umileasca pe steaua..of am impresia ca iar nu o sa inteleaga multi nimik!)
@vasile: La multi ani! si nu e interzis sa fie 2 11m pentru o singura echipa, in aceeashi repriza intr-o lupta directa pt. prima pozitie in clasament... dar cate astfel de cazuri ai intalnit pana acum? (sau ai mai vazut vreodata ?)
fie ca la Parma-Steaua sa fie spectacol!
si Forza Dinamo ca peste o juma' de ora are meci!

armin
3rd November 2004, 14:55
@armin:ce umilintza ..? a cui...?

A voastra, a dinamovistilor, cand se intorc stelistii cu puncte din europa si intreaba ce-a facut dinamo :)

RstInPc
3rd November 2004, 14:56
Ce titlu misto pe Onlinesport "Steaua virgina ......" http://www.hanuancutei.com/forum/html/emoticons/rofl.gif Pai cum e virgina daca a incasat 10 de la baieti?

Mariusmadmax
3rd November 2004, 15:15
Virginitatea lui Steaua se refera la goluri inscrise , adica din postura de mascul ... care vrea sa inscrie ... si nu de popo care a primit "goluri" ...
:lol:
glumesc , fara suparare !
In schimb virginitatea la alte echipe romanesti este mult mai dramatica !
http://www.hanuancutei.com/forum/html/emoticons/rofl.gifhttp://www.hanuancutei.com/forum/html/emoticons/rofl.gif http://www.hanuancutei.com/forum/html/emoticons/rofl.gif

Rechinul Ucigas
3rd November 2004, 18:19
/hello /hello /hello Forza Farul !!! Sa Castige Cei Mai Buni : Steaua :ok: !!! Pronostic 2 !!! ANTI - DINAMO !!!

OwenSkeet
3rd November 2004, 21:15
Parma a inceput acum sa creda si in sanseoarte dificil der sper in cel putin un egal.....insa daca STEAUA va jucam cu curaj si cu daruinte sunt sigur ca vor castiga.

uti2102
3rd November 2004, 22:56
Atitudinea tuturor stelistilor pe care ii cunosc (mai mult sau mai putin) mi-a provocat o stare de antipatie fata de Steaua pe care nu am avut-o acum2-3 ani sa zicem... cand spre deosebire de toti dinamovistiicu care ma uitam la un meci al Stelei in cupele europene tineam cu Steaua si mi se parea normal acest lucru... pentru bine fotbalului romanesc... Dar modalitatea de bucururie a oricarui stelist la orice victorie se termina cu :" Dinamo ce-a facut?" Asta ma va face probabil sa-mi doresc sa cashtige parma...!
Daca stai un pic shi incerci sa-tzi aminteshti itzi dai seama ca de fapt intrebarea "Ce-a facut Dinamo ?" nu te doare decat din cauza ca intr-adevar Dinamo nu face nimic de obicei.
Iar aceasta intrebare nu se datoreaza decat atitudini sfidatoare cu care dinamovishtii (conducatori, jucatori, suporteri) trateaza celelalte echipe atunci cand ajung in frunte. Shi exemple de-astea gaseshti shi pe forum. Catzeii se umfla in pene ca au cashtigat mai mult decat Steaua in ultimii 3 ani. Parca-parca vor sa ne shi convinga ca ei sunt "gloria" fotbalului romanesc. Poate "Gloria Bistritza" :mda:

cyber_goool
4th November 2004, 06:31
Steaua are mari sanse sa scoata un rezultat bun, pt. ca Parma joaca cu rezervele. Nu va fi usor pt. ca Parma nu va vrea sa se faca de rusine, dar daca Steaua va juca fara complexe, asa cum face in ultima vreme, se va impune...

Am pronosticat X, dar incep sa ma gandesc daca nu trebuia sa pun 2.

armin
4th November 2004, 08:07
Dar la 1 nu se gandeste nimeni? :) Eu sper un 2, sper ca ros-albastrii sa joace cu mari ambitii, dar ma gandesc totusi ca joaca cu Parma, adica ma gandesc ca e posibil orice. Diferenta se va vedea doar in teren, inainte e greu de masurat.

alex36
4th November 2004, 08:20
..eu ma gandesc la1...si chiar imi doresc acest pronostic :rolleyes:

Pancujunior
4th November 2004, 08:23
sTEAUA O SA SI-O FURE RAU SEARA ASTA..
SI NU DE LA ZICU :drak:

OwenSkeet
4th November 2004, 08:40
Astia de la rapid nici nu ar mai trebui sa vb...sa vb cand joca si ei macar intr-o cupa...pana atunci sa-si vada de campionat!

armin
4th November 2004, 08:55
Asa baieti, bagati, descarcati-va pana mai puteti. Poate dupa meci n-o sa se mai poata :D


AUROLACII...pardon sTEAUA O SA SI-O FURE RAU SEARA ASTA..
SI NU DE LA ZICU :drak:

Te-ai gandit ca daca luam azi bataie suntem nevoiti sa-l umilim pe Pancu in Ghencea? (Oriunde ar fi, pe teren sau pe banca de rezerve)

OwenSkeet
4th November 2004, 08:58
Te-ai gandit ca daca luam azi bataie suntem nevoiti sa-l umilim pe Pancu in Ghencea? (Oriunde ar fi, pe teren sau pe banca de rezerve)[/QUOTE]

Sau poate chiar in tribuna..:D ca in ultima vreme nu s-a mai auzit nimik de pancu si de ceea ce face el la Besiktas.

Dansan
4th November 2004, 11:37
sTEAUA O SA SI-O FURE RAU SEARA ASTA..


Mah, ia mai baiatule niste calmante ceva...Si nu mai urla asa ca o sa faci rosu'n gat degeaba...

agentuzerounu
4th November 2004, 11:51
chiar credeti ca parma o sa joace cu echipa a 2a ! sa fim seriosi !
Oricum batem ! sa speram!!! :degete:

don_denver
4th November 2004, 13:11
e o seara mare..asa ca orice ar fi...FORZA STEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!

Dansan
4th November 2004, 13:23
Intr-adevar...O seara importanta pentru fotbalul romanesc...Forza Steaua!

sotostone
4th November 2004, 13:37
Imi venea sa spun si eu:
Da intr-adevar o seara mare...:"FORZA PARMA!"...!
dar n-o sa mai zic ... nimik... :evil:
sa vedem ce-o sa iasa...!
(mi-ar placea sa-l bage si pe Zicu un pic.... ca de cand s-a schimbat... n-a jucat deloc)

Deluxe
4th November 2004, 13:41
Steaua win! Hai Steaua!

christo
4th November 2004, 14:54
unde vedem meciul, ma refer la baruri carciumi

Mariusmadmax
4th November 2004, 14:57
Jucatorii si conducatorii lui Steaua au mers insotiti de neveste , prietene etc
Parca merg in excursie ...

armin
4th November 2004, 15:22
O sa-l bage si pe Zicu, a zis antrenorul lor ca poate face ceva daca-l vede tac'su la televizor. Numa' sa nu faca ceva pe el, acum, dupa ce s-a schimbat :D

sotostone
4th November 2004, 15:27
@armin:slaba ironie :P
:)

BlueEnergy
4th November 2004, 16:30
Un egal daca sunt baieti destepti pot scoate!

dragos_popa17
4th November 2004, 16:42
las' sa scoata mai mult ca am pus la pariuri pe victoria Stelei. Avea cota foarte buna.

BlueEnergy
4th November 2004, 17:02
Ai pariat mult?Care era cota? Daca castiga Steaua cam cat castigi?

Angelina Jolie
4th November 2004, 17:04
bate Steaua ca-i pe val. FORZA STEAUA.

dragos_popa17
4th November 2004, 17:05
Cota era de 4.50 pentru Steaua. Am pus 100000. Poate da domnul.

ADY19
4th November 2004, 17:17
Daca iti aduci nevasta/prietena nu inseamna ca esti in excursie.... uneori te poate motiva mai mult. Stie el Zenga cate ceva:). O sa dea baietzii un randament mai bun.

BlueEnergy
4th November 2004, 17:27
Dragos daca ai pus o suta de mii la cota de 4.50 castigi 450.000 de mii, nu? Nu am pariat niciodata si de asta te intreb.

ADY19
4th November 2004, 17:34
Pentru fiecare unitate pariata castigi 4.50. Deci ai dreptate :p

dragos_popa17
4th November 2004, 17:49
Da, asa e. Oricum, e o cota excelenta. Am auzit ca in Italia Steaua e favorita la agentiile de pariuri. Eu am pariat pe gamebookers.com.

Nicholas
4th November 2004, 17:49
Acest meci va readuce acea atmosfera de euforie in inimile suporterilor care au uitat acele clipe si sentimente cand echipa nationala sau echipe de club (Steaua ca restul :) ) realizau performante notabile.

Bafta Steaua, ca o sa ai nevoie, Parma indiferent de care echipa o trimite in teren e reprezentanta unui campionat la care multi jucatori viseaza sa ajunga si sa dovedeasca.

Daca as fi parior as pune 2 :)

sotostone
4th November 2004, 18:01
cat ? :evil:
casa, mashina, nevasta...? shi mai ce ?

vladONE
4th November 2004, 18:14
Stati calmi ca bate Steaua, poate asa isi mai plange tata Borcea un pic in pumni de suparare...

KPax
4th November 2004, 18:15
am obs o atitudine imucuratoare (ce-i drept din partea vine din partea lui Mirel Radoi). La o intrebare stupida de-a unui ziarist care il intreba ceva de neveste/cumparaturi, acesta a raspuns ceva in genu " noi nu am venit in vacanta aici, asa ca lasati-ma in pace cu acest gen de intrebari"

acum satu si ma intreb schimabarea asta de mentalitate vin ca urmare a influentei lui Zenga, sau incetul cu incetul fotbalistul din campinatul nostru incepe sa se "trezeasca" ?

lasand la o parte intrebarile "filozofice" cred ca steaua va bate astazi. am incredere in baieti, in antrenor

HAI STEAUA

ADY19
4th November 2004, 18:15
Casa, masina, nevasta si in special cainele :D. Sa fie tot tabloul complet

sotostone
4th November 2004, 18:18
daca asta ai paria tu .... pe victoria Stelei... la Parma...atunci cred ca vei deveni ne-solvabil in scurt timp! ;)

ADY19
4th November 2004, 18:21
Cainele il dau oricum...nu am nevoie de el :lol:. Casa si masina o pastrez :drak:

dragos_popa17
4th November 2004, 18:28
Tu il dai, dar oare il ia cineva :hmm:

BlueEnergy
4th November 2004, 18:29
Eu de abia astept sa inceapa meciul. Stie cineva pe ce post e difuzat meciul? E in direct si pe Tvr International? De ascultat on line la radio numai de pe siteul Stelei?

corinutza_88
4th November 2004, 18:33
cred ca va fi un meci destul de interesant,si cred ca nu le va fi usor nici uneia sa castige!
steaua are vise mari dar sa vedem daca se vor implini!
eu una,nu cred!

dragos_popa17
4th November 2004, 18:34
Pe TVR International il da numa' de la 23:45. La radio nu stiu daca il da si pe altceva.

amadeus
4th November 2004, 18:47
unde exact pe site-ul stelei se poate asculta?
dati-mi un link, va rog
mersi

BlueEnergy
4th November 2004, 18:47
Am ascultat si eu putin din meciul Steaua - Standard Liege, de pe site-ul Stelei insa era cam panarama comentatorul ala. De ex la un sut al unui jucator stelist spre poarta celor de la Standard comentatorul " mingea la X, sut a lui X (nu mai retin cine a sutat) goool.... mingea trece pe langa poarta". Nici nu mai stiam cand si cum e gol, cine si cum are mingea. Noroc ca dau comentariul meciului live astia de la Onlinesport ca mai inteleg si eu ceva.

BlueEnergy
4th November 2004, 18:50
steauafc.ro

jay
4th November 2004, 18:52
Suporterii au furat ciocolată īn Austria

Circa 100 de suporteri ai Stelei au plecat luni noapte spre Italia pentru a-i susţine pe roş-albaştri īn disputa de astă-seară. Plecaţi cu două autocare, fanii au creat incidente atīt īn Ungaria, unde i-au furat unei tinere un telefon mobil chiar īn vamă, pe care l-au īnapoiat la intervenţia şefului galeriei, Gheorghe Mustaţă, dar şi īn Austria, unde au sustras dintr-un Peco Shell mai multe cutii cu ciocolată Milka.

BlueEnergy
4th November 2004, 18:52
Iar ne facem de rusine in Europa! :)

amadeus
4th November 2004, 19:10
GeForce, unde exact pe steauafc.ro?
n-am gasit decit forum fan club si top scor
mersi

BlueEnergy
4th November 2004, 19:14
Cand incepe meciul chiar cum intri pe pagina o sa ai undeva in centru asculta live sau ceva de genul! O sa fie scris cu albastru pe fond rosu undeva in centru! Nu ai cum sa nu vezi.

amadeus
4th November 2004, 19:18
ok
mersi de info
(o sa-mi pun de siguranta si ochetii)

dragos_popa17
4th November 2004, 19:41
Mai e putin si incepe. De pe uefa.com echipele sunt"
Parma
1 Berti
4 Bovo
7 Zicu
8 Budel
9 Maccarone
14 Contini
19 Pisanu
20 Rosina
28 Cannavaro
29 Camara
33 Grella
Rezerve:
17 Frey
6 Bolano Correa
15 Savi
18 Ruopolo
23 Bresciano
32 Marchionni
77 Potenza

Steaua
12 Tudor
2 Dumitru
6 Radoi
8 Dorinel Munteanu
14 Dica
18 Marin
19 Oprita
20 Ogararu
22 Paraschiv
24 Ghionea
25 Neaga
Rezerve:
33 Khomutovski
11 Bostina
15 Nesu
17 Baciu
21 Cristea
28 Lovin
29 Ciocoiu

Nici o surpriza la Steaua.

BlueEnergy
4th November 2004, 19:45
Cand intri pe site, in dreapta la urmatorul meci ai dedesubt asculta meciul! Acum am vazut si eu mai exact!

dragos_popa17
4th November 2004, 19:47
Acum observ si eu ca joaca Zicu la ei. Hai c-am vazut-o si pe-asta.

BlueEnergy
4th November 2004, 19:52
Cu 15 min inainte de inceperea partidei numai 3000 de spectatori in tribune! :D

uti2102
4th November 2004, 19:52
Inca putzin shi incepe meciul care ne poate aduce calificarea! Hai baietzi! Luptatzi pana la capat!
FORZA STEAUA! Iar cand ma intorc sa avem inca 3 puncte in buzunar. Nici cu unul, insa, nu mi-ar fi rushine! :D
HAI BAIETZI! HAI ROSH-ALBASHTRII !!!

Florin2004
4th November 2004, 19:54
Hai Steaua ! E prea favorabila conjunctura ca sa nu profitam de ea. Mai lipsea sa jucam in Ghencea /hello /hello /hello /hello /hello /hello

dragos_popa17
4th November 2004, 19:58
Hai Steaua. Doamne ajuta!

BlueEnergy
4th November 2004, 20:00
Exact acum am reusit sa intru pe postul de radio de pe siteul Stelei! Ce emotii am!Uf!

Mariusmadmax
4th November 2004, 20:02
Baftaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !

realmadrid.com
4th November 2004, 20:02
Succes stelistilor:ok:, sa venitzi cu puncte la Bucuresti:)

Mariusmadmax
4th November 2004, 20:04
cu trei !
au facut deplasarea 600 de suporteri !
Ciocoiu titular !!!!!!!!!!!!
Bey Zenga ...
... ce naiba faci ?!!!!!!!!!!!

BlueEnergy
4th November 2004, 20:10
Nu joaca nimic Steaua! :no: Eu ascult si meciul de pe siteul Stelei si urmaresc si pe onlinesport live rezumatul. De ce pe onlinesport se afiseaza rezumatul inainte si live de pe postul de radio totul se desfasoara la cateva minute dupa??? :o:

Florin2004
4th November 2004, 20:12
La fel a inceput si cu Tska...asa e in deplasare....sa avem rabdare eu cred ca o sa ne revenim.

Florin2004
4th November 2004, 20:15
Haideti pe chat ! Chatul e sus pe prima pagina si nu trebuie nici o inregistrare la site :

http://www.e-pariuri.ro/

Mariusmadmax
4th November 2004, 20:17
min 15 parmegianii forteaza , daca trecem de min 20 fara gol cred ca vom echilibra

Mariusmadmax
4th November 2004, 20:37
Am reusit sa echilibram jocul ...

jay
4th November 2004, 20:41
Asta cu 600 de fani de unde ai mai scos-o, mai Bobalna 1907? Comentariul lui Safta?:) Cei 100 de infractori, poate or mai fi ajuns alte cateva zeci de romani care locuiesc in Italia, dar pana la 600... Voi suferiti de grandomanie de pe vremea tatucului, cand se raportau productii record la hectar.

BlueEnergy
4th November 2004, 20:43
Echilibram? Norocul nostru se numeste Tudor ca altfel era 2-0 pentru Parma! Nu vi se pare ca seamana meciul cu Cehia - Romania? Imi schimb parerea... regret sa o spun insa Steaua ia bataie asta seara! Asa presimt! :mda:

BlueEnergy
4th November 2004, 20:44
Pe onlinesport scrie ca sunt 500 de suporteri stelisti!

jay
4th November 2004, 20:50
Intrebarea e cine a scris.;) Si ar mai fi ceva! Si eu am fost la un meci de handbal disputat anul trecut in octombrie de Steaua in orasul in care locuiesc, in Cupa Cupelor. Am fost cam 100 de romani in sala. Din acestia cel mult 10 (zece) erau simpatizanti ai Stelei! Restul mersesem pentru ca era vorba de o echipa care reprezenta Romania.

Florentin
4th November 2004, 20:51
Exagerare, singurul care stie sa numere pe acest forum a ajuns la concluzia ca ar fi 100 ... de infractori. Interesant, le stii cumva si numele, numarul de la pantofi, camasa?

dragos_popa17
4th November 2004, 20:53
Greu. Poate le promite iara Zenga bataie si joaca mai bine in a doua repriza. Nu au jucat mai nimic pana acum. Parca le e frica sa iasa la presing. Se baga in careu ca prosti. Bine ca nici italienii nu sunt straluciti. Au avut ocazii insa nici una foarte mare. Doar Macarrone la inceputul reprize si cu bomba aia. In rest doar suturi anemice. Mai mari au fost ocaziile lui Oprita. Pacat si de faza cu ofsaidul dat aiurea la Dica. Scapa singur. Sa vedem ce-o sa fie.
P.S. Radoi joaca fantastic. A respins tot.

Vand vise
4th November 2004, 20:54
Suntem in grafic :) trebuie neaparat sa castigam ! :ok:

iulian
4th November 2004, 20:54
Claudiule ...daca Steagul rosu al tau nu are suporteri.....nu inseamna tata ca nimeni nu are...ce drak? e asa de greu de realizat ?

Rechinul Ucigas
4th November 2004, 20:54
0-0 la pauza e Bun /hello ! HAI STEAUA TREBUIE SA CASTIGI !!! :yeah:

uti2102
4th November 2004, 20:54
Am zis ca revin cu inca 3 puncte in buzunar, insa dupa ce am vazut in prima repriza ma simt nevoit sa mai fac o interventzie... :mda:
ZENGA! Baga-le mintzile in cap! Nu se poate sa joci in asha hal! Efectiv, Steaua a avut actziuni de atac pur intamplatoare... n-au putut sa paseze mai mult de 5-6 pase consecutive. Mi-e shi rushine de cum a jucat Steaua pana acum... Baietzi! Trezitzi-va!
Cred k ar putea fi 2 motive ale acestei evolutzii : parmegianii i-au surprins pe stelishti prin ceva anume sau stelishtii sunt deconcentratzi datorita atmosferei "de vacantza", cu care nu prea sunt obishnuitzi; mai mereu pe unde joaca Steaua are parte de stadioane "in fierbere". Ei bine, nu e cazul acum! Zenga va trebui sa-i mobilizeze! Altfel, dupa cum curge jocul....nu zic mai multe... :mda:
FORZA STEAUA !!! PE EI ! Pe MAMA lor !!!

jay
4th November 2004, 20:57
Exagerare, singurul care stie sa numere pe acest forum a ajuns la concluzia ca ar fi 100 ... de infractori.

Vezi ca am dat mai sus un copy & paste dintr-un articol publicat intr-un ziar romanesc de sport. Articolul e semnat de unul dintre cei mai cunoscuti suporteri stelisti!

King of Hell
4th November 2004, 20:57
Sper sa castige Steaua dar slabe sanse ca e pe spate toata echipa!!!

BlueEnergy
4th November 2004, 20:57
Vad ca unii spuneti ca sa castige! Eu as fi fericit sa se termine egal la cum a decurs jocul pana acum! Ba inca f multumit!

jay
4th November 2004, 21:00
Pe MAMA lor !!!

Sa inteleg ca fotbalistii Parmei sunt cu totii frati?:) Sau e vorba numai de fair-play-ul desavarsit la care faceai referire zilele trecute?;)

Florin2004
4th November 2004, 21:00
Fotbalul e foarte pervers...orice se poate intampla dupa pauza. In celalalt meci Besiktas - Bilbao 1-0 min 30. Sper sa se termine egal sau sa bata Bilbao.

BlueEnergy
4th November 2004, 21:06
As prefera sa bata Besiktas, ca altfel vin in Ghencea disperati!

Vadim
4th November 2004, 21:09
E bine sa fie disperati, le da Steaua 2-3 boabe pe contraatac.

Florentin
4th November 2004, 21:09
Pina una alta cred ca trebuie sa scapam de "disperatii" de italieni. greu.

Florin2004
4th November 2004, 21:11
Daca Besiktas nu castiga in seara asta si noi facem macar egal cu Parma e suficient un egal in Ghencea cu turcii si suntem calificati. In plus am avea ca sansa de rezerva ca am juca cu o echipa calificata deja in ultimul meci.

BlueEnergy
4th November 2004, 21:13
Uf... sa facem un egal la Parma ar fi super! Zicu a fost asa de bun ca l-au schimbat la pauza?

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:13
min 56 inca 0-0

Florin2004
4th November 2004, 21:14
Pai Zicu e rezerva pana si in echipa de rezerve a lui Parma :)

Vadim
4th November 2004, 21:15
Zicu nu a facut nimic, s-a accidentat la inceputul reprizei si cred ca de aia l-au schimbat.

BlueEnergy
4th November 2004, 21:15
LOL... rezerva la echipa de rezerve! Buna faza! Bah dar de Pitu ce se mai aude? Mie imi place cum joaca!

BlueEnergy
4th November 2004, 21:19
E nebun rau Gabi Safta asta! Ascult meciul de pe steauafc.com si a zis mai devreme ... "nu ne convine acest rezultat de egalitate". A???? Asta stie ce zice??? :o:

Florin2004
4th November 2004, 21:22
Offff...si italienii au noroc cu carul....

Oricum daca scoatem un 0-0 daca la sfarsitul grupei suntem egali cu Parma la puncte Steaua va fi inainte pentru ca nu cred ca Parma va avea golaverajul Stelei tinand cont ca au luat-o deja cu 2-0 si noi am batut cu 2-0 (in plus italienii vor juca cu liege la beligieni nu in italia).

La cum s-a jucat pana acum cred ca obiectiv vorbind un egal e echitabil.

BlueEnergy
4th November 2004, 21:24
Ce sansa pentru Steaua in min 62. Of... a scos Berti cu varful degetelor!

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:24
numai sa nu se apuce de tras pe nas ...

BlueEnergy
4th November 2004, 21:26
Adica??

ady_azzuro
4th November 2004, 21:28
V-am spus ca e meci de 0-0, nu mai visati inutil. :D

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:28
pai daca nu prea joaca ( Zicu - de el este vorba ) are timp f mult !

BlueEnergy
4th November 2004, 21:31
Noroc ca nu a jucat Parma cu prima echipa! Inca un sfert de ora! Uf!

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:34
mda , asa se pare !
min 75 , 0-0
inca e bine !

ady_azzuro
4th November 2004, 21:37
goooooool parma :yeah:

BlueEnergy
4th November 2004, 21:37
1-0 pentru Parma! :headbang:

Florin2004
4th November 2004, 21:38
si la ce dracu te bucuri ?

Muta-te in italia !

BlueEnergy
4th November 2004, 21:38
V-am zis ca seamana meciul cu Cehia - Romania! Tot asa ne-am dus si la cehi si nu am jucat nimic. Sa vezi ce ne fac astia cu ou si otet! O sa zica ca ne-au batut rezervele Parmei! :mda:

ady_azzuro
4th November 2004, 21:39
:D:D:D ce faceti baieti, va bat rezervele lui parma? :D Chiar asa de jalnici sunteti? :D Il aud pe gabi safta cum plange la radio, avea sperante baiatu, dar steaua joaca extrem de prost. :D
Ce frumos canta italienii! :D

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:40
pacat , 0-1 si Ghioane iese pe targa ...

Florin2004
4th November 2004, 21:41
Daca pierde e pe mana ei nu pe valoarea Parmei. Oricum ii batem pe turci si in loc sa ne mai arate ady_azzuro inelul ala adus din iad o sa-i aratam noi toti stelistii degetul din mijloc !

Florin2004
4th November 2004, 21:42
Besiktas- Bilbao 1-1...macar sa nu castige turcii...ial la egal pierd ambele cate 2 puncte.

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:43
rusinos mi se pare modul jalnic in care ne-am prezentat ...
Diferenta enorma intre ce vrem si ce putem ...
Daca asa mare diferenta este intre cea mai buna echipa din Romania , si rezervele unei echipe de pe penultimul loc din Italia , atunci suntem "pe nicaieri" !

Catalanul
4th November 2004, 21:45
pacat :( sansele de calificare s-au cam redus, dar totusi sa speram ca Steaua va merge mai departe in primavara europeana :ok:

ady_azzuro
4th November 2004, 21:45
si la ce dracu te bucuri ?

Muta-te in italia !
Stau bine in Kuweit, n-am nevoie de Italia. D
Mai ai curajul sa ridici capul din pamant Florine cand faceti cel mai prost meci al sezonului? :degete: De cat sa jucati in halul asta si sa ne faceti de rusine mai bine stati :drak: acasa decat sa fiti umiliti. :rosu:
Pana la urma gabi safta se lamuri ca mai bine era un egal...dar e cam tarziu. :D

Vand vise
4th November 2004, 21:45
goooooool parma :yeah:
Ady_azzuro :degete::degete::degete::degete: ...ghinion...

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:49
asta este ... la Istambul a fost egal ...
1 Bilbao 4
2 Steaua 3
3 Parma 3
4 Besiktas 1
5 Standard 0

jay
4th November 2004, 21:49
Ady, daca ai rabdare distreaza-te citind declaratiile optimiste ale fanilor ghencisti.:) Daca nici cu cei care se antreneaza cu titularii penultimei clasate din Serie A nu reusesc macar un egal, e vai de viata lor, a celor care ne-au dat otrava pentru toata viata intr-o zi de mai a anului 1986.:D Chiar, stelistii au intai parastasul de 15 ani pe 25 decembrie, apoi cel de 19 ani pe 7 mai. Sa vezi ce de coliva se va gasi aici. Prevad inregistrarea la acest forum a multor stelisti inainte de comemorari.:D

Florin2004
4th November 2004, 21:49
Daca era 0-0 prelungeau aia cu 5 minute.

realmadrid.com
4th November 2004, 21:51
goooooool parma :yeah:

Nu mai zic nimic...sa te bucuri cand o echipa din tzara ta pierde....:headbang:

ady_azzuro
4th November 2004, 21:52
Punct final...1-0, bravo steaua, v-ati prezentat onorabil! :no:

uti2102
4th November 2004, 21:53
Asta se intampla cand te multzumeshti cu putzin. Steaua n-a obtzinut nici macar "putzin"...vine acasa cu 0 puncte. :mda:
Meci extrem de slab al stelishtilor, incapabili sa duca mingea la mijloc shi sa construiasca. Ash spune chiar ca prestatzia din prima repriza a fost rushinoasa. Iar golul primit...nu e admisibil sa te intorci cu spatele cand adversarul shuteaza. Daca Ghionea sau Lovin ar fi sarit in fatza mingii poate reusheau s-o devieze fericit. Dar asta este daca...
Sa speram ca vom reushi victoria acasa, cu Besiktas. Pana atunci, mai multe antrenamente, mai multa seriozitate. Mai mult curaj, mister Zenga !!!

Mariusmadmax
4th November 2004, 21:53
Ady, daca ai rabdare distreaza-te citind declaratiile optimiste ale fanilor ghencisti.:) Daca nici cu cei care se antreneaza cu titularii penultimei clasate din Serie A nu reusesc macar un egal, e vai de viata lor, a celor care ne-au dat otrava pentru toata viata intr-o zi de mai a anului 1986.:D Chiar, stelistii au intai parastasul de 15 ani pe 25 decembrie, apoi cel de 19 ani pe 7 mai. Sa vezi ce de coliva se va gasi aici. Prevad inregistrarea la acest forum a multor stelisti inainte de comemorari.:D
ce mizerii mai sunt si astea ?
ca esti plin de ura , te cred ... dar uneori mai sunt si ziduri care iti rezolva problema mult mai elegant !

Florin2004
4th November 2004, 21:54
Steaua are asa multi dusmani pentru ca este invidiata si asta ne bucura. Pana la urma totul este in grafic asa cum planuiam inaintea meciurilor din grupa. Urmeaza victima Besiktas si totul e rezolvat. In Ghencea nu misca nimeni. Si apropo daca asta era dubla mansa cu Parma, italienii ar fi zburat din cupa Uefa dupa retur.

ady_azzuro
4th November 2004, 21:56
Ma bucur, fiindca eu tin cu Universitatea Craiova, nu cu toate echipele comuniste din romania gen dinamo si steaua. Ele continua sa ne faca de ras in Europa, vezi meciul din seara asta. Macar acum acest meci le-a inchis multora gura care credeau ca steaua e cine stie ce valoare, uitati domnilor valoarea stelei aici, mai slabi ca rezervele lui parma.
Se pare ca nu le aveti cu fotbalul italian...luati fratilor cele 2 casete de la meciurile Stiintei cu Fiorentina si poate invatati ceva...
Claudiu, sa vedem ce mai zice ciobanu acum...mai castiga cupa uefa? :lol: mai e steaua real madridu romaniei? :lol:

BlueEnergy
4th November 2004, 21:56
Astia anti-Steaua si pro-Dinamo pro-Rapid pro-Craiova etc etc etc... de bine de rau Steaua joaca in grupele cupei Uefa si este singura echipa care o face! A facut azi un meci prost... de acord insa sa sariti in sus ca a pierdut Steaua?! De ce? Ca nu a ajuns alta echipa romaneasca aici si va este ciuda si va bucurati cand joaca prost? Of of...

OwenSkeet
4th November 2004, 21:57
Mah da yo nu ii inteleg pe astai care posteaza asa aiurea....Ady_azzuro...cu ce te incanta pe tine ca a pierdut STEAUA?? In fine nu conteaza....Steaua parca a fost in excuresie la parma asta este....sa sperem ca va bate in ghencea pe Besiktasi

jay
4th November 2004, 21:59
Mai, Bobalna 1907, tu vezi ca urmeaza meciul dintre prietenii Stefan cel Mare si Mihai Viteazu', concentreaza-te asupra acelui meci amical.

In ceea ce priveste eleganta, esti un dulce, da' nu te ating, sa nu dau in diabet.:)

Steaua, clubul care a facut din nou Romania de rusine! :evil:

dragos_popa17
4th November 2004, 22:00
De mult nu i-am vazut pe stelisti sa joace asa rau. N-au reusit nici macar 3 pase consecutive. Au fost anemici toti. Iar Zenga o fi visand urat azi-noapte. A scos pe singurii care mai jucau cat de cat ceva. Paraschiv a jucat foarte slab azi. El trebuia sa fie primul schimbat. Zici ca le-a fost frica sa intre la minge sau sa faca presing. Azi n-au jucat fotbal, au facut balet. Sper sa-si revina. De fapt sunt sigur. Se vor trezi la realitate dupa ce-a fost azi. Cred ca daca Parma juca cu titularii ii bateam. Asa au venit toti cu sotiile sa mearga la shoping si sa se imprieteneasca. Zici ca au fost la Big Brother, nu in cupa UEFA. Singurul lucru bun azi a fost Radoi. Mi-a dat sperante pe viitor. Daca restul ar fi jucat pe jumatate cum a jucat el castigam la scor.

vladi
4th November 2004, 22:01
am vazut un meci la televizor, dar cred ca era un amical al rezervelor de la Parma

care Steaua ?

BlueEnergy
4th November 2004, 22:01
ady_azzuro tu tii cu Craiova? Echipa aia care in ultimul si-a schimbat patronii ca femeile lenjeria intima si a ajuns sa zica Dinel Staicu ca o vinde cu un euro? Sa pastrezi bine casetele alea ca peste 30 de ani tot la ele te uiti! Craiova de mult nu a mai prins o cupa europeana si nici nu o sa mai prinda!

OwenSkeet
4th November 2004, 22:01
Ma bucur, fiindca eu tin cu Universitatea Craiova, nu cu toate echipele comuniste din romania gen dinamo si steaua. Ele continua sa ne faca de ras in Europa, vezi meciul din seara asta. Macar acum acest meci le-a inchis multora gura care credeau ca steaua e cine stie ce valoare, uitati domnilor valoarea stelei aici, mai slabi ca rezervele lui parma.
Se pare ca nu le aveti cu fotbalul italian...luati fratilor cele 2 casete de la meciurile Stiintei cu Fiorentina si poate invatati ceva...
Claudiu, sa vedem ce mai zice ciobanu acum...mai castiga cupa uefa? :lol: mai e steaua real madridu romaniei? :lol:
Da tu crezi ca daca jucam craiova facea o impresie mai buna?? de cand nu a mai jucat craiova intr-o CUPA EUROPEANA...nu cred ca cunoaste acest cuvant..voi in fiecare an Vorbiti de acest lucru dar meru va zbateti sa ramaneti in A...daca aveti o echipa mai zicea dar pana atunci nu te mai bucura aiurea ca Steaua nu a facut Romanai de ras si nici nu o sa o faca..Cand a batut pe Standar, cand a trecut de CSKA toata era mandra ca face parte din romania..acum..Sa-mi arati si mie undeva pe un site strain unde scrie ceva bun de Craiova..in ultimi ani.

Florin2004
4th November 2004, 22:02
Steaua va merge mai departe in timp ce Craiova si cateii si ceferistii vor freca menta prin campionat in continuare. Stiti cum sunt astia ? Ceva genul opozitiei (dar una fara cine stie ce putere politica) intr-un guvern, latra si ei ca de' daca la echipele lor nu vad prea des meciuri internationale. Cainii latra caravana trece.

Si pentru astia care zic ca Steaua s-a facut de rusine...pai ce fratilor a pierdut cu 10- 0 ? A pierdut cu 1-0 in deplasare la o echipa din Italia in conditiile in care noi am jucat cel mai prost meci al sezonului. Da' asta nu se mai repeta asa curand asa ca stati linisitti.

iulian
4th November 2004, 22:02
Azorele....si toti ceilalti frustrati din zona...va bucurati ? sunt cumva echipele voastre macar 1 centimetru mai buni ? hai sa va aud ...care echipa din Romania este mai buna ca Steaua ?? decat sa varsati venin pe aici...stati :drak: in banca voastra borcici mici ce sunteti. bleahhh
Azorele? de cand te intereseaza pe tine de c e zice si ce face "ciobanu" ? nu mai sunt camile in zona ?

uti2102
4th November 2004, 22:04
Ma bucur, fiindca eu tin cu Universitatea Craiova, nu cu toate echipele comuniste din romania gen dinamo si steaua. Ele continua sa ne faca de ras in Europa, vezi meciul din seara asta.
Ady, ma uimeshti. In sens negativ vreau sa zic. Doar atat poate un "mastermind" ?
Pana la "facutul de ras" e mai e ceva de mers. Am jucat unei echipe italiene, care a aratat in multe momente ca stapaneshte la perfectzie multe situatzii ale jocului de fotbal. Steaua a dezamagit. Asta e clar. Dar in nici un caz nu s-a facut de rushine. In plus, nu cred k eshti tu in masura sa dai Stelei verdicte de genul "rushine". Deocamdata (cel putzin pana joaca shi Shtiintza in Europa) lasa-i pe stelishti sa faca aprecieri de-astea. Te asigur, noi suntem cei mai rai critici ai propriei echipe.

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:04
L-am sustinut tot timpul dar acum s-a vazut sangele lui de italian!!! A scos 3 titulari din care 2 erau cei mai importanti la mijlocul terenului! si mai ales la centrari si faze fixe! Din partea mea un mare ,,,,,

vladi
4th November 2004, 22:04
hai nu mai luati aparerea stealei si nu ii mai injurati pe cei care se bucura ca au furat-o oierii....daca tot s-a spus ca Steaua "ne" reprezinta, atunci avem dreptul sa facem haz de necaz..daca nu chiar sa ridem de ei, ca de fapt asta merita la cum au jucat

uti2102
4th November 2004, 22:06
Steaua, clubul care a facut din nou Romania de rusine! :evil:
Eshti de-a dreptul scarbos. Nu e potrivita nici macar ca gluma tampenia pe care ai scris-o mai devreme. Pacat ca pe unii ii orbeshte ura, cand ar fi trebuit sa-i orbeasca altceva, precum pasiunea sau dragostea. "Rushine" e potrivit pentru tine! :no:

OwenSkeet
4th November 2004, 22:06
Pai merita sa fie critcati de cei care se bucura si sufera alaturi de Steaua..nu de cei care vb numai cand Steaua ia bataie..

BlueEnergy
4th November 2004, 22:06
Besiktas - Bilbao 2-1... o fi bine... o fi rau?

MARCEL55
4th November 2004, 22:07
Asta va este valoarea. Ati demonstrat-o jucand cu a doua echipa a penultimei clasate din Italia. Se vede ca nu mai jucam meciuri "fratesti" cu Nationalul, sau ca nu ne arbitreaza Salomir sau Tudor.

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:07
Acum chiar pot sa zic: LACATUS!!!!!!

dragos_popa17
4th November 2004, 22:08
Punct final...1-0, bravo steaua, v-ati prezentat onorabil! :no:
Nu toata lumea poate castiga ca voi. Asta e. Cu Craiova inainte in Cupa UEFA. Sau stai. Craiova nu joaca in cupa UEFA. Nu-i nimic. Poate la anu'. Daca reusiti sa ramaneti in A. Sau de fapt puteti participa si din B ca doar castigati sigur cupa. N-aveti adversar.
Cand Craiova o sa joace in cupele europene poti sa te bucuri linistit pentru infrangerile Stelei sau ale lui Dinamo. Nimeni n-o sa-ti zica nimic. Pana atunci, ciocu' mic. Cat despre marile performante din trecut in cupa UEFA ale Stiintei, ti-as reaminti ca Steaua a castigat Liga Campionilor, deci nici aici nu prea ai acoperire. Sau si tu ai plans de ciuda in '86.

iulian
4th November 2004, 22:08
Asta va este valoarea. Ati demonstrat-o jucand cu a doua echipa a penultimei clasate din Italia. Se vede ca nu mai jucam meciuri "fratesti" cu Nationalul, sau ca nu ne arbitreaza Salomir sau Tudor.

Daca asta este valoarea Stelei...a voastra care e mai ? iete cine vorbeste...

OwenSkeet
4th November 2004, 22:09
Mai, Bobalna 1907, tu vezi ca urmeaza meciul dintre prietenii Stefan cel Mare si Mihai Viteazu', concentreaza-te asupra acelui meci amical.

In ceea ce priveste eleganta, esti un dulce, da' nu te ating, sa nu dau in diabet.:)

Steaua, clubul care a facut din nou Romania de rusine! :evil:
Bine eu am mai zis si o mai repet..ma bucura astai care vb din provincie care NU AU NICI O LEGATURA cu EUROPA..vorbesc si ei din auzite ca la ei nu o sa se vada o echipa sa participe in Europa..RUSINEA e pt VOI ca meru vb si va zbateti la retrogradare.

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:09
Pentru toti cei care nu sunt STELISTI: stati in banca voastra si rugativa ca STEAUA sa se califice ca sa puteti si voi juca de pe un loc 4! NOI macar jucam in UEFA ....voi......pauza!!!

vladi
4th November 2004, 22:10
au fost niste fraieri..si zic asta gandindu-ma cu ce jucatori a jucat Parma si cum joaca acuma Basiktas si Atletic .....pai cu astea doua ce mai fac daca ii bat rezervele rezervelor de la Parma ?:-)

si cind te gindesti ca astia sint cei mai breji de la noi din campionat....nu e de mirare ca ne-a facut Coca Cola reclama de consolare ca nu mergem la nici un turneu final

ady_azzuro
4th November 2004, 22:10
Hopa, stelistii au inceput sa faca glascior http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_29.gif
Ciocu mic baieti, culcati-va dreveme azi ca ati avut un cosmar, steaua a apus in aceasta seara, v-ati bucurat ca ati urcat pe primul loc, dar meciul din seara acesta v-a lamurit unde sunteti, pur si simplu nu existati, inca o data cei din strainatate vor rade de noi ca aceasta echipa s-a facut de rusine si pt ca a jucat penibil. Era mai bine sa ramaneti la bucuresti si sa pierdeti cu 3-0 decat sa suporterti umilinta asta.
Si pt cei care fac gura mare luati de aici: http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_27.gif

Grea e viata de stelist:
http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_8.gif

Si inca ceva:

http://www.smiliearchiv.com/smilies/sonstige/sonstige_12.gif

Uite ca se mai intoarce roata, acum mai facem si noi misto de voi...cum ati facut si voi la meciul din acest tur din ghencea. :degete:

don_denver
4th November 2004, 22:10
offf...a jucat...asa cum ma speriam ca o sa fie....postura de favoriti nu ne-a prins niciodata...cu toate astea...FORZA STEAUA!!!..mai este pana la sfarsit...iar cei care sunt gica contra impotriva unei formatii romanesti, fie ca sunt dinamovisti sau rapidisti or altceva...rusinica....daca formatiile voastre nu sunt in stare..de ce dati cu huooo..intr-o formatie care aduna puncte si pentru ale voastre breze echipe....

OwenSkeet
4th November 2004, 22:11
Asta va este valoarea. Ati demonstrat-o jucand cu a doua echipa a penultimei clasate din Italia. Se vede ca nu mai jucam meciuri "fratesti" cu Nationalul, sau ca nu ne arbitreaza Salomir sau Tudor.
Cuvantul 'Manchester " iti spune ceva?? Ei au venit la Bucuresti cu echipa a 2 si au jucat sub presiuna a 50.000 de oameni si al fel ati pierdut...noi am jucat in deplasare.

iulian
4th November 2004, 22:12
Mai, Bobalna 1907, tu vezi ca urmeaza meciul dintre prietenii Stefan cel Mare si Mihai Viteazu', concentreaza-te asupra acelui meci amical.

In ceea ce priveste eleganta, esti un dulce, da' nu te ating, sa nu dau in diabet.:)

Steaua, clubul care a facut din nou Romania de rusine! :evil:
Gogule.. probleme ma ?
Daca jucau stegari tai cam cu ce scor crezi ca si-o furau ? ce drak tot o dai de garduri cu rusini si alte alea....chiar asa de "plecat" esti ?

BlueEnergy
4th November 2004, 22:13
Ady_azzuro tu suferi rau mah! Si mai zici ca esti si in Kuwait! Ma asteptam de la o altfel de mentalitate! A... stiu! Ai 14 ani si inca sugi la tzatza de faci fazele astea!Clar!

uti2102
4th November 2004, 22:13
Asta va este valoarea. Ati demonstrat-o jucand cu a doua echipa a penultimei clasate din Italia. Se vede ca nu mai jucam meciuri "fratesti" cu Nationalul, sau ca nu ne arbitreaza Salomir sau Tudor.
Marcelica, n-a ajuns inca Gigi shi la tine cu "blatul" ?! Ce naiba, ma dezamageshte. O sa-i dau un telefon sa te coopteze mai repede in "team". Nu de alta, da' cred k o sa ai probleme mari cu rautatea asta pe care o tzii in tine.
Ai uitat ca favoritzii tai, catzeii, sunt campionii meciurilor fratzeshti.


Pai merita sa fie critcati de cei care se bucura si sufera alaturi de Steaua..nu de cei care vb numai cand Steaua ia bataie..
Good point, Owen. Asta am vrut shi eu sa zic.

Eu ma opresc aici. Nu mai zic altceva pentru ca mi se face scarba cand vad ce bazaconii pot scrie unii pe-aici.
Nu va mai spun decat atat : AVETZI RABDARE! Mai e vreme pana ce Steaua sa se faca de rushine, cel putzin pe jumatate din cat s-au facut celelalte "performere" romaneshti.... Nu mor caii cand vor cainii !!!

Quartz@nu
4th November 2004, 22:14
Ma bucur, fiindca eu tin cu Universitatea Craiova, nu cu toate echipele comuniste din romania gen dinamo si steaua. Ele continua sa ne faca de ras in Europa, vezi meciul din seara asta. Macar acum acest meci le-a inchis multora gura care credeau ca steaua e cine stie ce valoare, uitati domnilor valoarea stelei aici, mai slabi ca rezervele lui parma.
Se pare ca nu le aveti cu fotbalul italian...luati fratilor cele 2 casete de la meciurile Stiintei cu Fiorentina si poate invatati ceva...
Claudiu, sa vedem ce mai zice ciobanu acum...mai castiga cupa uefa? :lol: mai e steaua real madridu romaniei? :lol:
prietene esti ``refuzat la export `` .....ce nu inteleg eu : cum :drak: ne-a facut Steaua de ras asta seara ??? adevarat este ca meciul a fost de f. slaba factura tehnica de ambele parti , dar de acolo si pana a ne face de ras Steaua , este cale lunga ....
p.s : ZICU - ramane acelasi limbut fara succes in fotbal ... s-a vazut ca nu are loc nici macar in a-2-a echipa a Parmei ...si ce aere isi mai dadea !!! :ciocan:

OwenSkeet
4th November 2004, 22:14
Uite ca se mai intoarce roata, acum mai facem si noi misto de voi...cum ati facut si voi la meciul din acest tur din ghencea. :degete:
Bine ca ti-ai adus aminte de meciu din ghencea.daca pt noi e umilinta un 1-0 pt. voi ce a fost 5-0??

don_denver
4th November 2004, 22:15
Hopa, stelistii au inceput sa faca glascior http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_29.gif
Ciocu mic baieti, culcati-va dreveme azi ca ati avut un cosmar, steaua a apus in aceasta seara, v-ati bucurat ca ati urcat pe primul loc, dar meciul din seara acesta v-a lamurit unde sunteti, pur si simplu nu existati, inca o data cei din strainatate vor rade de noi ca aceasta echipa s-a facut de rusine si pt ca a jucat penibil. Era mai bine sa ramaneti la bucuresti si sa pierdeti cu 3-0 decat sa suporterti umilinta asta.
Si pt cei care fac gura mare luati de aici: http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_27.gif

Grea e viata de stelist:
http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_8.gif

Si inca ceva:

http://www.smiliearchiv.com/smilies/sonstige/sonstige_12.gif

Uite ca se mai intoarce roata, acum mai facem si noi misto de voi...cum ati facut si voi la meciul din acest tur din ghencea. :degete:
Se pare ca din punct de vedere al circumvolutiunilor tale..totul se rezuma...la v-ati facut de rusine, degete mijlocase...etc...astept ceva inteligibil din partea ta...ceva care sa nu te surmeneze si sa te scoata din asa zisa sacralitate a faptelor...asta ca sa-ti vorbesc pe limba lui dinu..un maestru in abstractizarea limbajului..

MARCEL55
4th November 2004, 22:15
Poate nu sti diferenta dintre Parma si Manchester. Apropo spune-mi si mie o mare echipa, castigatoare a Cupei campionilor eliminata de Steaua, spunemi cate goluri ati marcat echipelor italiene de cand jucati voi fotbal. Asta inseamna valoare, nu cand castigi cu noroc.

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:15
PT. ady_azzuro : stai in banca ta si baga mare la tv ca de mai mult nu suntetzi in stare! Noi macar jucam ....voi?!?!....va uitatzi la TV! acolo va e lokul!!!

iulian
4th November 2004, 22:15
azorele...esti plecat si tu....lool tu faci misto de noi ? loool ia ciupestete de obraz...ca poate reusesti sa te trezesti....
Copile (marca SOS) acum cred ca inteleg strategia militianului vostru...nu vrea sa joace in Europa ca sa nu se faca de rusine...ca altfel ar fi defilat prin campionatul nostra...asa va zbateti la retrogadare sa ne adorminti vigilenta.

Mariusmadmax
4th November 2004, 22:18
Hopa, stelistii au inceput sa faca glascior http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_29.gif
Ciocu mic baieti, culcati-va dreveme azi ca ati avut un cosmar, steaua a apus in aceasta seara, v-ati bucurat ca ati urcat pe primul loc, dar meciul din seara acesta v-a lamurit unde sunteti, pur si simplu nu existati, inca o data cei din strainatate vor rade de noi ca aceasta echipa s-a facut de rusine si pt ca a jucat penibil. Era mai bine sa ramaneti la bucuresti si sa pierdeti cu 3-0 decat sa suporterti umilinta asta.
Si pt cei care fac gura mare luati de aici: http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_27.gif

Grea e viata de stelist:
http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_8.gif

Si inca ceva:

http://www.smiliearchiv.com/smilies/sonstige/sonstige_12.gif

Uite ca se mai intoarce roata, acum mai facem si noi misto de voi...cum ati facut si voi la meciul din acest tur din ghencea. :degete:
baieti ,
Steaua cu aceasta infangere urca pe primul loc , ce faci azuro , crapi ?
http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_8.gif

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:18
NU face mare lucru!!! ii batem si in retur ca sa se linisteasca!!! caini ...

ady_azzuro
4th November 2004, 22:18
Se vede ca domnia ciobanului in ghencea lasa consecinte grave...

OwenSkeet
4th November 2004, 22:18
Vrei sa vorbim despre trecut?? Yo nu prea cred ca vrei asta.Eu atat iti spun STEAUA ARE IN VINTRINA ceea ce nici un club din ROMANIA nu o sa viseze: Cupa Campionilor Europeni. Si castigul la urma uremei e castig..nu conteaza cum rezultatul ramane.

jay
4th November 2004, 22:19
Eshti de-a dreptul scarbos. Nu e potrivita nici macar ca gluma tampenia pe care ai scris-o mai devreme. Pacat ca pe unii ii orbeshte ura, cand ar fi trebuit sa-i orbeasca altceva, precum pasiunea sau dragostea. "Rushine" e potrivit pentru tine! :no:

Venind din partea ta, iau aceste aprecieri drept "colentinisme". Ca tot m-ai bagat cu nasu-n DEX sa caut cuvantul "borcism".:) Degeaba faci tu pe baiatul subtire, te tradeaza uneori reactiile putin deplasate si limbajul tipic peluzei din Ghencea.

Daca nu se intampla vreo minune, cel tarziu poimaine scapi de mine. Tu si ceilalti stelisti, prietenii mei, elefantii. De plush!;)

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:20
Ar trebui sa vina unu' mai dur ca Basescu sa va scoata din Bucuresti tot cu stadion!

BlueEnergy
4th November 2004, 22:21
Besiktas - Bilbao 3-1 si ne asteapta un meci dificil in Ghencea! :mda:

ady_azzuro
4th November 2004, 22:22
Si vitrina ce a facut in seara asta? De ce nu sunteti tari si sa recunoasteti ca nu aveti o echipa valoroasa care sa se califice in primavara europeana? Mai usor cu lauda ca nu sunteti nici Milan si nici Barcelona...

don_denver
4th November 2004, 22:22
3-1 cu athletic...hm...besiktas..are o zi mare...
si sa-i raspund si unuia..care spunea ca nu am batut echipele italiene...apropo..ce-i cu asta...nu le-am batut..si..aa...esti dinamovist..marcel...voi ce-ati facut???...sunt stelist..dar asta nu m-a facut sa nu tin cu dinamo cand a jucat cu mancheste si cealalta echipa necunoscuta...recunosc..chiar de ma vor renega colegii de-aici...ca am fost pe stadion...la faze de genul asta sunt roman..un termen ambiguu pentru multi..care nu stiu decat sa dea din gura...sa si-o bage si sa si-o scoata...cu satisfactia oligofrenista a celui caruia vecinului i-a murit capra...pai la noi au murit cateva..ca are gigi de unde....da la mataluta...mai imprumutati si de la altii...

OwenSkeet
4th November 2004, 22:23
Da mah dar noi macar jucam..dar voi vorbit fara rezultate..si nici macar nu o sa visasti sa ajungeti sa jucati si voi cu echipa a 2 a lu Parma...

Mariusmadmax
4th November 2004, 22:24
1 Besiktas 1 1 0 0 3 1 3
2 Steaua 2 1 0 1 2 1 3
3 Athletic 2 1 0 1 3 3 3
4 Parma 2 1 0 1 1 1 2 3
5 Standard 1 0 0 1 0 2 0

uti2102
4th November 2004, 22:24
Degeaba faci tu pe baiatul subtire, te tradeaza uneori reactiile putin deplasate si limbajul tipic peluzei din Ghencea.

"Subtzireala" nu vine din modul cum spui lucrurile ci de la fondul lucrurilor pe care le spui. Asha ca analizeaza-tzi un pic ultimele mesaje, o sa "simtzi" foarte clar unde e obrazul groz.
Ce-ai facut tu pe-aici chiar e scarbos. Din orice perspectiva, nu doar din Ghencea sau Colentina. Nu ma ashteptam, sincer. :no:

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:24
Tot ce facetzi voi e sa........visatzi la Europa, dar cand vine Europa la voi ....fugitzi ca niste maidanezi speriatzi de Basescu! Pt. CFR-isti -------mergetzi mah cu personalul......incet dar sigur!!!

Squad04
4th November 2004, 22:25
PT. ady_azzuro : bai obositule echipa ta are atatea meciuri jucate in cupele europene cate finale avem noi...cand ati jucat ultimul meci cu o echipa de afara?Ce ati realizat de-a lungul istoriei voastre??? NIMIC ma ! Asa sunteti voi oltenii...Ati venit in Ghencea acum cateva etapa si v-am "aplicat" 5 boabe si bataia cuvenita (cine stie cunoaste!)...deci voi va bateti pt retrogradare complexatule...Si poate ai dreptate noi "ne-am facut de ras" si suntetm nr 1 in Romania dar iti inchipui cum va jumuleau aia pe voi? hahaha caricaturilor!Sunteti un club de ... de oameni fara trecut si fara viitor...numai nulitati...patronu vostru un adevarat COMUNIST se sterge cu culorile voastre ma...nici el nu da un ban pe voi...nimeni nu va vrea...tot clubul face 3 milioane de euroi daca trage Becali o "basina" va desfiintat.
A fi STELIST e o mandrie...avem ISTORIE...PALMARES...FANI...STADION...AVEM TOT CE NE DORIM...Pe voi se darama baraca aia de stadion..istorie 0 ...

STEAUA - ALTERNATIVE : 0 !!!

achile
4th November 2004, 22:25
Marcel55 in primul rand dute si culcate sau iate de baschet ca la fotbal clar nu te pricepi,singuri care fac meciuri"fratesti"sunt ...alea de la dinamo si bistrita lui tata Jean asa ca esti un mare ***si nu sti sa recunosti cand o echipa ca Steaua face legea in campionatul romaniei
Cat despre meciul cu Parma parerea mea ca este rusinos,o spun cu parere de rau dar e inadmisibil sa pierzi cu niste gloabe ca Parma si majoritatea rezerve.Zenga a gresit total meciul si a fost pierdut in proportie de 65% de el iar in proportie de 35% de jucatori care au fost penibili deoarece au jucat timorati din cauza lipsei de experienta internationala
Parma ne-a dominat la capitolul fizic clar iar mislocul a fost al lor
Pacat deoarece era cel mai accesibil meci din grupa
Forza Steaua

MARCEL55
4th November 2004, 22:27
Atunci felicitari, va urez sa jucati si de acum in colo la fel ca in meciul de astazi. Sa aveti aceleasi rezultate ca in meciul cu Parma 2.

BlueEnergy
4th November 2004, 22:29
Mda... se cam incurca socotelile! Besiktas din cate am observat a jucat f bine in seara asta si sper sa nu repete acelasi meci in Ghencea cu noi! Itele sunt incurcare rau de tot in grupa noastra!Etapa viitoare...
Standard - Parma si Steaua - Besiktas!

Parca vad ca bate Standard si fac si ei 3 puncte si sa vezi ce grupa de foc iese!

Mariusmadmax
4th November 2004, 22:29
Daca nu se intampla vreo minune, cel tarziu poimaine scapi de mine. Tu si ceilalti stelisti, prietenii mei, elefantii. De plush!;)
sa nu faci vreo prostie sa te impusti si sa ne vaduvesti de ineptiile postate cu nonsalanta unui zurbagiu prezent in cantecul lui 314turca ...

MARCEL55
4th November 2004, 22:30
Achile, vezi ca eu nu te-am jignit. Daca acesta este felul vostru al stelistilor de a vorbi cu altii, probabil ca aveti stilul ciobanesc si nu ma mir. Ramaneti in stana voastra.

Forza_Steaua
4th November 2004, 22:32
Cum am mai zis si pana acum zenga este principalul vinovat!