PDA

View Full Version : U Craiova - Rapid



Maximus
25th October 2004, 17:31
Dupa un meci catastrofal (al nostru) si dupa unul foarte bun (al lor) urmeaza sa ne batem in Banie pentru obiective diferite: noi sa evitam retrogradarea si ei sa ramina in carti pentru campionat.
Credeti ca mai putem spera altceva de la acest campionat? Raspunsul trebuie sa ni-l dea echipa dupa meciul cu Rapid.

rasheedkpenny
25th October 2004, 19:48
Meciul se va termina la egalitate, oricat de rau mi-ar parea mie... si tuturor rapidistilor!

EDMOND_
25th October 2004, 21:01
Valimarine , tu ai o obsesie cu retrogradarea ...iti garantez ca , in masura in care nu se schimba antrenorul nu vom avea nici un fel de probleme. , pun pariu pe ce vrei ca terminam in primele opt!
Ciudat este ca in urma cu patru etape , cat inca mai era antrenor Rednic nu ti-ai exprimat o parere similara( desi eram pe 14 ,loc retrogradabil si tot cu minus cinci la adevar! )... desi era evident ca eram in cadere libera...
Stai linistit ..am vazut ca , de cand este Badea antrenor sustii ideea retrogradarii pe tot mai multe thread-uri... Tu si Vadim sunteti vad pe aceeasi lungime de unda.... mai era gabilove , dar asta a disparut...

inter
25th October 2004, 23:06
spre marea disperare a rapidistilor .... Njock va face instructie cu ei! :happy

valimarine , cei cu tine? :drak:

Maximus
26th October 2004, 10:42
Eh uite ca ma gindesc serios la retrogradare. Si nu pentru ca e Badea. Pentru ca Dinel pleaca, Plesan pleaca, Badea nu mai ramine nici el, de-aia! O sa fim ciuca batailor.

Vietnam
26th October 2004, 12:28
Are si Vali dreptate. Exista pericolul retrogradarii. Stiti cum este cand corabia se scufunda sobolanii fug! Exista posibilitatea sa avem probleme de lot in retur. Si nu se stie niciodata ce se intimpla. Pina una alta echipele din provincie cu cei mai multi suporteri la meci ( in trecut :mda: ) Craiova si Timisoara se bat pe ultimile locuri. Este cam ciudat dar asta este. Am inteles ca din iarna exista posibilitatea ca Apulum ALba Iulia sa dispara din campionat. Poate iar cumpara unul locul in divizia Burger...
Momentan eu simt ca Universitatea bate pe Dinamo II in Cupa si pe Rapid in campionat. Dupa aceea, nici nu stiu ce se va intimpla.Sper ca va fi bine.

:yeah: Victorie STIINTA! :yeah:

EDMOND_
26th October 2004, 12:40
Valimarine , citesti prea multe ziare.... poate nu pleaca nici unul , nu ai de unde sa stii.... pana una alta Badea , indiferent de rezultate , dovedeste ca are o alta mentalitate.. fie si daca ma raportez doar la faptul ca a dus la echipa mare deja trei tineri care promit , dar si pentru faptul ca a promovat cei mai buni juniori la satelitul Universitatii... sunt lucruri care vor da roade , daca avem rabdare... nu mai fii trist asta este situatia.... am mai fost pe 14 si de fiecare data am terminat in primele opt!
Personal sunt convins ca echipa isi va reveni..regret in aceste momente doar lipsa lui Papura , era cel mai experimentat om din aparare si suferim foarte mult in acest compartiment....

Maximus
26th October 2004, 12:46
Edmond, de unde intelegi tu ca am ceva cu Badea? N-am nimic cu el. Mie mi-e frica de aceste plecari anuntate si de starea de incertitudine care planeaza asupra echipei. Astia sunt factorii care ne pot duce jos. Si nu mai suntem pe 14, suntem pe 15. Tot din ziare...

EDMOND_
26th October 2004, 12:56
14 , 15 tot aia este , tot retrogradabil..... diferenta de puncte intre aceste locuri si locul 8 de exemplu nu este deloc mare.... problema lui Badea e ca ar fi trebuit sa stea linistit pana la terminarea returului ... sa lase pe altcineva pana atunci... pentru ca a preluat echipa intr-o situatie foarte grea si in preajma unor meciuri destul de dificile!
Sa nu o mai lungesc..asta este opinia mea , nu vom avea probleme cu retrogradarea!
Chiar cred sincer ca vom lua puncte in urmatoarele doua meciuri....cu Rapid si cu Alba Iulia...

fia
26th October 2004, 13:06
Meciul se va termina la egalitate, oricat de rau mi-ar parea mie... si tuturor rapidistilor!
Haide mai, la cat de bine am jucat nu Dinamo, trebuie sa speram si noi la victorie... Daca nici cu echipa de pe locul 15 nu batem in deplasare, atunci pe cine?

Sper ca in urma acestei infrangeri probabile, cla Craiova sa inceapa rederesarea, m-am plictisit eu ca rapidist de ce nebunie e acolo...

EDMOND_
26th October 2004, 13:11
Pai de ce sa nu inceapa redresarea chiar din aceasta etapa..am vazut ca nu va simtiti prea bine in deplasare...!!

Maximus
26th October 2004, 13:50
14 , 15 tot aia este , tot retrogradabil..... diferenta de puncte intre aceste locuri si locul 8 de exemplu nu este deloc mare.... problema lui Badea e ca ar fi trebuit sa stea linistit pana la terminarea returului ... sa lase pe altcineva pana atunci... pentru ca a preluat echipa intr-o situatie foarte grea si in preajma unor meciuri destul de dificile!
Sa nu o mai lungesc..asta este opinia mea , nu vom avea probleme cu retrogradarea!
Chiar cred sincer ca vom lua puncte in urmatoarele doua meciuri....cu Rapid si cu Alba Iulia...

Doamne-ajuta sa ai dreptate si sa nu avem probleme cind s-o trage linia. Cu Badea fara Badea, cu Staicu sau fara, nu ma mai intereseaza acum. Ma intereseaza sa raminem in A si sa nu stricam traditia!

cipi13
26th October 2004, 16:03
Sunt sigur ca batem pe Rapid....pentru ca altfel e nasol....ar fi o gura de oxigen si un plus de incredere pentru echipa....

Vietnam
27th October 2004, 12:22
Plusul de incredere sper sa-l luam in Cupa cu Ciinii II. SI acasa vom juca ( sper eu) cu alt moral!

Brimi2004
27th October 2004, 20:33
Am castigat la limita , dar am castigat..in repriza a doua am ratat cat pentru un intreg campionat !! Sper sa jucam cu un alt moral cu Rapid , iar spectatorii sa fie langa echipa...

OwenSkeet
27th October 2004, 21:00
Eu zic ca o sa castige Craiova. Pt ca de acest meci depinde viitorul Craiovei in Divizia A

EDMOND_
28th October 2004, 13:44
OweenSkeet , nu este adevarat ..sub nici o forma nu depinde viitorul Craiovei in A de acest meci..si nici de urmatorul .. depinde doar de felul in care se va gestiona aceasta situatie .. in campionatul nostru este foarte usor ca dupa trei patru meciuri bune sa ajungi in prima jumatate a clasamentului....

corinutza_88
28th October 2004, 16:39
Stiinta U Craiova!

EDMOND_
28th October 2004, 18:38
F.C. Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti (Antena 1, ora 20.15)
Arbitru: Marian Salomir (Cluj-Napoca); arbitrii asistenti Ionel Popa (Pascani) si Octavian Sovre (Oradea ); arbitru de rezerva: Iosif Biro (Medias); observatori: Nicolae Dobrin (Pitesti) si Ioan Igna (Timisoara).

Nu stiu de ce , dar nu imi place deloc delegarea asta.... a lui Salomir!

corinutza_88
28th October 2004, 18:46
off topic:edmond am auzit aseara ca s-ar fi schimbat numele firmei in Stiinta U Craiova!

EDMOND_
28th October 2004, 20:05
hai craiova, a fost schimbat numai numele societatii , nu si al echipei de fotbal... exista o lege care nu mai da voie ca in numele unei societati comerciale sa nu existe cuvantul ...Universitate !!!

EDMOND_
29th October 2004, 15:33
Pentru meciul de maine cu Rapid, Pavel Badea va apela , in primul rand la jucatorii experimentati.... s-a renuntat, pentru acest meci , la tinerii Iordache si Feleaga , de asemenea la jucatorii Preda , Iovanovic, Hoban.... toti cinci au fost trimisi la Universitatea II care la aceasta ora ( meciul a inceput cam de o jumatate de ora ! ) disputa un meci oficial contra unei echipe din Valcea.
Din tabara rapidistilor se anunta ca vor lipsi experimentatii atacanti Sabin Ilie ssi Daniel Nicolae... In aceasta situatie probabil Burdujan se va duela intreg meciul cu Moti , colegul sau din nationala de juniori.

vlad1607
29th October 2004, 16:23
Daca bate Rapidu e naspa rau tare de stiinta

Vietnam
29th October 2004, 17:11
Nu este ..acum nu mai conteaza decat victoriile. Cu infrangerile deja ne-am obisnuit. Ce sunt rare, sunt victoriile asa ca... nu ne afecteaza infrangerea cu Rapid decat ... aici pe Forum! :D Dar noi credem ca avem sansa noastra si o sa-i batem. :yeah:

giovanni BV
30th October 2004, 09:57
Craiova va cistiga acest meci , o datoreaza fanilor din Banie si numai lor !!! Vin schimbari la conducere , dar echipa ramine , acum e si Njock in echipa si va marca impotriva Rapidului , unu sau doua goluri !!!

EDMOND_
30th October 2004, 12:27
Toti jucatorii sunt de partea lui Badea si vor lupta si pentru el. La conferinta de presa de ieri Guso a spus ca presa craioveana are o mare parte din vina pentru situatia
delicata in care a ajuns echipa... ( NU am mai vazut asa ceva in nici o parte a Europei ! ) ... Daca ar fi sa ma iau numai dupa articolul aparut astazi in Gazeta de Sud contra lui Badea - retineti ,chiar in ziua unui meci foarte important , aproape decisiv ... ii dau dreptate lui Guso!

vlad1607
30th October 2004, 12:56
Om Trai Si Om Vedea :D Bafta oltenilor e ca din ce stiu eu rapidu are multi accidentati in lot care nu pot fi recuperati pana la ora meciului :no: :degete:

inter
30th October 2004, 12:57
Guso e mai "oltean" decat toti handicapatii aia care semneaza niste "articole" :degete: :degete:

vladute , ia mai scuteste-ne de opiniile tale pertinente ... ca noi nu invadam "suporter dinamo" :evil:

daca nu crezi vb. cu ieppy si ayrton! :rolleyes:

vlad1607
30th October 2004, 13:00
Inter sunteti bineveniti va asteptam cu flori :) pe bune :D

EDMOND_
30th October 2004, 13:15
La cat de po****t este forumul ala , cred si eu ca v-ar conveni!!

EDMOND_
30th October 2004, 23:35
Dan Udrea (Craiova)

La ce să te aştepţi de la un meci īntre o Craiovă care s-a lovit etapă de etapă cu capul de pereţi şi a ajuns pe locul 15 şi un Rapid perfect pe teren propriu, dar şovăielnic īn deplasare? 20.000 de spectatori au avut aseară senzaţia pe care o trăieşti atunci cīnd cumperi un pepene mare şi frumos, dar căruia nu-i faci dop şi pe care abia aştepţi să-l tai să vezi cīt e de bun.

Prima repriză a fost prea puţin dulce. Rapid a fost mai agresivă şi ocaziile lui Negru, cap la o palmă alături de bară (2), Bădoi, şut din 15 metri scos cu braţul stīng de Guso (18), dar mai ales Ilyeş, care nu l-a putut īnvinge din 9 metri pe Guso (40), au demonstrat clar că giuleştenii au venit pentru victorie īn Bănie. Craiova a trăit periculos īn prima parte, mizīnd doar pe contraatac şi pe şuturile de la distanţă, īnsă Bundea (14) şi Pleşan (28) au avut precizie, nu īnsă şi forţă să-l īnvingă pe Dolha.

De la cabine īnsă, oltenii au ieşit scoţīnd flăcări pe nări. Dolha a scos "bomba" lui Iordache (47), iar Pleşan a greşit ţinta din 10 metri. Rapid a īnceput să cedeze teren şi Craiova, īmpinsă de la spate de strigătele lui Badea, a dat lovitura īn minutul 70. Corner de pe dreapta, Njock a plutit ca un vultur pleşuv, a trimis mingea īn poartă şi a aruncat stadionul īn aer. Giuleştenii şi-au pierdut capul, Craiova n-a avut milă şi a făcut 2-0 la autogolul lui Ionescu (82), renăscīnd speranţele unui oraş pentru care fotbalul e religie.


Acum am venit de la stadion si am pus articolul din Gazeta Sporturilor pentru ca exprima destul de aproape atmosfera din timpul meciului.
Antrenorul Rapidului a refuzat sa participe la conferinta de presa, fiind negru de suparare. In nota ei obisnuita galeria Rapidului a deschis ostilitatile jignind un stadion intreg , o intreaga regiune. A urmat raspunsul ultrasilor olteni... s-au strigat extrem de multe trivialitati , iar in final suporterii giulesteni au devastat sectorul in care au stat distrugand multe scaune... Copos este bun de plata. 25 000 de olteni au plecat acasa fericiti , berea a curs si curge in continuare in valuri.... asta este fotbalul , asta este viata. /hello

Brimi2004
31st October 2004, 01:44
Eu ma numar printre aia care am baut bere pana acum... toate localurile erau pline ochi..de multa vreme nu am mai vazut atat de multa lume fericita!!
Cred ca este cea mai buna repriza ( a doua ) jucata de Universitatea in acest campionat.

androdinozaur
31st October 2004, 01:46
Bravo Stiinta!!!

EDMOND_
31st October 2004, 14:58
Vreau sa fac o remarca speciala pentru Njock .... a alergat si a facut presing asa cum nu l-am vazut niciodata. Cu el in teren sunt convins ca am fi avut si cele trei puncte din meciul cu Timisoara. De asemenea a fost primul meci din ultima vreme in care Borbely nu a evoluat nici macar un minut....

inter
31st October 2004, 15:01
ce bine ca nu l -a bagat... ca iar ne-o furam ..... asta e ca o piaza rea pt. noi!

Adrian
31st October 2004, 20:15
Citat de pe prima pagina a OLS...sau cum ii roade invidia pe unii:

"“Alb-albaştrii” nu trebuie să sărbătorească foarte mult această victorie, pentru că tot la minus cinci īn clasamentul adevărului se află, iar succesul de ieri, fără un rezultat bun la Alba Iulia, īşi va pierde din valoare."

Ii doare rau de tot ca ne bucuram si noi din an in Paste la cate un meci mare...
Altfel, inca odata ma vad obligat sa il admir pe Edmond pentru flerul cu care nu " a pus botul" la faza cu plecatul lui Dinel...mai Edmond, tu lucrezi la el in birou?

EDMOND_
31st October 2004, 21:09
Adrian , eu lucrez la biroul meu.... Dinel nu stiu inca daca va pleca, am spus insa ca ma astept la una din mutarile lui surpriza ( al caror rost numai el il poate intelege ) , dar ca ma indoiesc ca va pleca. Si acum raman pe aceeasi pozitie... ma indoiesc de plecarea lui , este intr-o relatie prea buna cu jucatorii... ce rost mai avea sa promita prima de joc pentru meciul cu Rapid... Vom vedea.

Maximus
31st October 2004, 21:12
Edmond, a anuntat deja ca nu mai pleaca...

inter
31st October 2004, 21:37
spre disperarea jurnalistilor :D:D:D

EDMOND_
31st October 2004, 21:57
Daca a anuntat ca nu mai pleaca ( desi eu nu am vazut nicaieri ) inseamna ca am avut dreptate cand am spus ca te-ai grabit sa deschizi thread-ul cu plecarea lui Staicu,

Maximus
31st October 2004, 22:01
Edmond, a scris Minune pe forumul nostru!