PDA

View Full Version : Etapa 12: Steaua - FC National



Pages : [1] 2

ADelPiero
25th October 2004, 08:38
Duminica, 31 octombrie: Steaua - FC National (20.15, TVR1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

OwenSkeet
25th October 2004, 08:44
Eu zic ca o sa castige STEAUA..dar greu...Si dupa acest meci se va decide cine va fi pe 1 loc in acest tur

Bancaru
25th October 2004, 12:17
Nu stiu cine o sa castige meciul, dar in mod cert nu o sa fie egal. Desi noua ne-ar conveni. Eu atat sper, sa nu fie vreun aranjament de culise. Ca Meme vrea sa se bata cu Dinamo la titlu. Poate sa mai piarda Dinamo inca 5 meciuri ca Steaua tot cu Dinamo se va duela la titlul din anul asta, in opinia lui Meme. Mai bine se arunca pe geam la meciul cu Standard. Asa afla cat este de iubit. Il prindeau aia de jos sau nu?
Glumesc!

Bancaru
25th October 2004, 12:49
3-0? Asa sec? Nu cred. Steaua mai are vreun meci pana la asta cu Nationalul? Restanta sau in UEFA?

armin
25th October 2004, 12:50
Hai mai, nu incepeti cu 3-0, 5-0, n-ati vazut ce-au scris cainii la rapid-Dinamo? :)

Pronosticul meu: 3-0 la puncte :D. Victorie, indiferent de rezultat.

Catalanul
25th October 2004, 15:30
bate steaua cu 1-0 sau 2-1... dar in caz ca nationaulul se razgandeste si vrea sa traga la titlu :D merg pe un X :p

vasile314tzurka
25th October 2004, 17:25
n-am cum sa merg pe x. doar pe unu solist ca mde asa e speranta:)

Bancaru
25th October 2004, 18:05
Eu am pus doi, ca deh, numai vasile 4,14 sa spere...


Muc si sfarc.

Darkslowstar
25th October 2004, 18:15
Meciul care va decide probabil campioana de toamna. Acum se va vedea daca Nationalul are fata de campioana sau nu.
Probabil Steaua va castiga (sincer sa fiu ma lasa rece cine castiga sau :) - asta a fost un moment de sinceritate)

vasile314tzurka
25th October 2004, 18:20
mai bancare, da' de ce 4 si nu 3, frate-miu? sau 4 sa fie diferenta pentru cei mai buni, mai blinzi....:)

Denis
25th October 2004, 19:57
Derbyul derbyuril, meciul campionatului. Nu se poate zice daca va fi decisiv, dar aku se vede cine e mai tare. Mai tre sa zic cine vreau sa cahtige?
FORTZA STEAUA
snopitzi bancarii ashtia shi luatzi campionatul odata /hello

ADelPiero
25th October 2004, 20:03
bate Steaua 2-1 ;)

Denis
26th October 2004, 06:24
orice, in afara de X2 :D /hello

onci66
26th October 2004, 08:43
usor de zis greu de facut,
dar bate STEAUA,scorul nu conteaza /hello /hello

vasile314tzurka
26th October 2004, 09:28
gsp anunta ca steaua are sase accidentati si unul suspendat. nasol.

Bancaru
26th October 2004, 10:10
Vasile, a fost o greseala. Eu am lipsit la lectia asta cu "pi". Ai dreptate, 3,14. Cat despre meci eu cred ca este posibil orice. Sa nu uitam ca in ultimii ani Nationalul a castigat de mai multe ori in Ghencea decat in Doctor Staicovici. Asa ca... totul e doar sa vrea. Si sa si poata. Vedem...

Red Heat
26th October 2004, 11:03
Cred ca nici una din echipe nu va risca nimic. Este un meci foarte important care poate decide (dupa parerea mea) campioana de toamna, desi mai sunt cateva etape. Eu merg pe un egal si pe un meci foarte strans si incrancenat. Asa cum ne place noua iubitorilor de fotbal. :)

ieppy
26th October 2004, 11:05
Bate steaua mai mult ca sigur.

vasile314tzurka
26th October 2004, 11:13
red heat, se poate si cam asta se prevede. amindoua cu fundul in poarta si scapind de minge in tribune. cam nasol. sa vedem.

bancarule, greseala greseala pina la victoria finala:) ca dracu e un meci nul.

armin
26th October 2004, 11:30
Stati linistiti, nu sta Steaua in Ghencea cu fundul in poarta, desi amandoua echipele practica un fotbal italienesc.

In mod normal, Zenga ar trebui sa stie cu ce-i poate surprinde pe bancari. Doar ii cunoaste.

Sper sa castige cei mai buni, si sa piarda Nationalul :D

sotostone
26th October 2004, 12:20
cred ca e cel mai de "1x2" meci din atapa asta... insa Steaua shtie ca e momentul sa i-o "dea Natzionalului" (si are experientza mai mare) cred ca va bate Steaua :( dar sper sa nu :evil: pronostic 1 (cu greu)

armin
26th October 2004, 13:58
sotostone, daca compar ce scriai zilele trecute cu ce-ai scris azi, imi vine sa te intreb ce-ai mancat de dimineata :)

Red Heat
26th October 2004, 14:12
In mod normal, Zenga ar trebui sa stie cu ce-i poate surprinde pe bancari. Doar ii cunoaste.
Si Olaroiu ii cunoaste la fel de bine pe stelisti, nu ?? :)

sotostone
26th October 2004, 15:40
@armin Am zis ca e momentul in care Natzionalul poate sa ia campionatul din mai multe puncte de vedere.... si imi mentin parerea insa nu cred ca o va bate pe Steaua in Ghencea !!!
Am mai spus ca e momentul sa se razbune pe Steaua pt. cateva meciuri din trecut (unele legate de pierderea campionatului) si as vrea din tot sufletul s-o faca !!!! Am pronosticat 1 in sperantza ca va bate Natzionalul asa cum am pronosticat 1 la Rapid-Dinamo (care din pacate a ieshit :( )
Si asa cum forma "celui mai bun jucator" din campionatul intern se poate schimba la fel se poate schimba si ceea ce crezi despre o echipa....(ma refer din pct. de vedere al rezultatelor) Ex. Astazi cred ca Natzionalul va lua campionatul.... dupa cateva zile in care de ex. pierde puncte pe care nu ma asteptam sa le piarda o sa cred ca ia bataie in Ghencea....DAR O SA VREAU mereu SA CASHTIGE in fatza Stelei!

vlad1607
26th October 2004, 15:45
interesant ..sa vedem... X 2 !

Bancaru
26th October 2004, 16:03
Bai, fara nici un fel de suparare, dar toti stelistii de aici se bat cu caramida in piept si urla de stropesc cu plamani pe ecran ca o s-o fure Nationalul ca la Verdun. Stati putin, oameni buni, ca Nationalul nu este ultima echipa din divizia A. Din contra, as zice. Parca sunteti din triburile de razboinici maasai, numai declaratii belicoase. Sa nu uitam ca se intalnesc 2 echipe care isi impart podiumul. Nu cred ca vreuna dintre ele a ajuns nemeritat acolo. Are dreptate sotostone, este un meci in care orice rezultat este posibil. Dar nici sa sariti cu chestii d'astea: 3-0, 5-0 sau mai stiu eu ce. Cand am spus ca orice e posibil, ma refeream si la rezultat. Poate fi si 3-0 si 0-3 la fel de bine. Sa nu uitam cat de rusinos (si dubios) a pierdut Nationalul titlul in Ghencea cand nu se mai oprea Sabin din dat goluri, dar sa nu uitam si cand Nationalul a umilit Steaua in Ghencea, cand la un moment dat era un incredibil 4-0 dupa ce Carabas, Lita si Radu Niculescu au facut ce au vrut cu apararea stelista.
Cred ca una este sa spui ce vrei tu sa fie si alta e sa spui ce o sa fie. Eu sper din tot sufletul sa bata Nationalul si cred ca daca vrea cu adevarat poate sa o faca. In definitiv, Steaua nu reprezinta un complex pentru National. Invers da...

vlad1607
26th October 2004, 16:06
@bancaru:tre sa-i intelegi si pe ei :)

sotostone
26th October 2004, 16:23
E cel mai ushor sa intzelegi stelishti!
sunt numai Steaua de sus pana jos
Sunt cei mai subiectivi suporteri! Steaua bate tot Steaua ia tot nu exista decat Steaua shi restul lumii!
Si vor posta dupa mine cu expresii de genul: "Shi ce nu-i asha?" , "Steaua chiar e cea mai tare la toate capitolele da' absolut toate"!
Cred ca daca i-ai cere unui stelist sa raspunda rapid la intrebarea: "Care dintre echipele romaneshti e cea mai....n-apuci sa zici "varza" ca ti se va raspunde
"STEAUA :) " "
:)
Si oricum vor incerca sa ma combata .... nu vor face decat sa confirme ce am spus!!!
Sorry pt. off-topic...!

Bancaru
26th October 2004, 16:43
Daca sunteti asa de multi, numai sa nu votati pe Gigi. Macar aici fiti cu mintea limpede.
Cum suna: Mirel Radoi, vicepresedintele Partidului Noua Generatia...
Daca se duc prin tari straine se vor prezenta drept "Generation Next" si vor crede aia ca sunt de la Pepsi si au venit sa incheie vreun contract de sponsorizare.

We will, we will rock you!

uti2102
26th October 2004, 16:57
Cred k meciul va semana foarte mult cu cel din campionatul trecut, cu diferentza ca stelishtii nu se vor mai arunca in atac la fel de dezinvolt.
Va fi strans shi se va termina la limita (1-0 pentru Steaua :) ). Daca Steaua inscrie repede (in prima repriza, ce nu prea-i sta in fire in ultimul timp) cred k va fi chiar 2-0 la final. :D
Sper sa fie atmosfera la fel de frumoasa ca in meciul din sezonul trecut, cand s-au facut valuri iar echipa a fost incurajata pe toata durata partidei.

PS : nu m-am gandit ce s-ar intampla daca Natzional inscrie prima shi nici nu vreau sa ma gandesc!
PPS: chiar asha cum zici tu Soto, suntem cei mai buni ! daca imi aduci tu un singur argument care sa arate contrariul...imi schimb parerea ! :evil:

FORZA STEAUA !

ieppy
26th October 2004, 17:00
ce ati castigat in ultimi 4 ani?

Darkslowstar
26th October 2004, 17:02
Pe ce loc sunteti acum?

fia
26th October 2004, 17:07
Cred k meciul va semana foarte mult cu cel din campionatul trecutDoar ca nu se mai da penalty la sfarsit si se termina 0-0 :D

sotostone
26th October 2004, 17:18
[..]PPS: chiar asha cum zici tu Soto, suntem cei mai buni ! daca imi aduci tu un singur argument care sa arate contrariul...imi schimb parerea ! :evil: [..]
FORZA STEAUA !

q.e.d.
:ok:

uti2102
26th October 2004, 17:29
ce ati castigat in ultimi 4 ani?
Intrebarea face parte din ciclul "istoria care ne convine". Eu ash putea sa-tzi raspund "la cate puncte suntetzi acum de noi ?". Nici unul nici altul n-ar fi fair.
Asha ca ramane SINGURA metoda de departajare : statistica! Alegetzi voi un capitol din care sa reiasa ca nu noi suntem cei mai buni : campionat :cool: , cupa :yeah: , cupe europene :happy (aici nici in vise nu cred k ne depashitzi :evil: ) ........eu shtiu un capitol (dar nu shtiu cat de relevant e); sunt curios dak il descoperitzi... :ok:


Doar ca nu se mai da penalty la sfarsit si se termina 0-0 :D
Io vorbeam de meciul Steaua-Natzional (2-0 prin reushitele lui Neaga din repriza secunda) :D

@Soto : ma bucur ca vezi limpede realitatea :drak:

ieppy
26th October 2004, 17:31
meciuri directe fratioare. Si cred ca acolo se vede diferenta dintre cele doua echipe. :D

Tu ai spus ca e cea mai buna, eu te-am intrebat daca e asa, ce a facut cea mai buna echipa in ultimii 4 ani. Dark a intrebat pe ce loc sunteti acum.

Eu nu am spus ca Dinamo e cea mai buna asa ca faza cu istoria poti sa o lasi. :D

Bancaru
26th October 2004, 17:52
Si eu care ma pregateam sa dau si eu un motiv...
Ideea este, isi schimba alpopa parerea?

ieppy
26th October 2004, 18:00
daca ne uitam istoria care nu ne convine(sau poate da) as spune ca nu. :D

Darkslowstar
26th October 2004, 18:07
Nici eu nu cred, dar nici nu ma asteptam, asa cum eram sigur ca nu mi se va raspunde nici la intrebare, cel putin saptamana asta. Prietenii stiu de ce.

iulian
26th October 2004, 18:07
mari de complexe se revarsa ......
PS. citat propriu

Bancaru
26th October 2004, 18:12
Pana la urma ar trebui sa inteleg(em) ca va fi un galop de sanatate.(?)

ieppy
26th October 2004, 18:13
iuliane, ce mari? :)
ce complexe? :D
de unde citate? :)

Darkslowstar
26th October 2004, 18:13
Bancaru: In mod cert. Dar numai pana la stadion, cu masinile sau pe langa oi :D.

iulian
26th October 2004, 18:15
hent...te simti vizat :D...complexe comerciale... de aia am spus "citat propriu" :D

ieppy
26th October 2004, 18:27
fault din spate, nu intelegeam rostul de aia am raspund. :)

Bancaru
26th October 2004, 18:29
gsp anunta ca steaua are sase accidentati si unul suspendat. nasol.
Care sunt aia? Cu ala suspendat trebuie sa fie cert. Cat despre accidentati, nu cred. Un lucru, cel putin, tot a ramas de pe vremea voievodului Piti cel Ursuz si anume tactica de parjolire a terenului in fata vizitatorilor, otravirea fantanilor (asta nu prea mai e cazul, ca in tot Bucalele apa e otravita) si infundarea closetelor. Bucatele (semintele, adica) se termina repede, la pauza nu mai gasesti nimic.
Mai vedem cat de accidentati sunt.

uti2102
26th October 2004, 20:22
meciuri directe fratioare. Si cred ca acolo se vede diferenta dintre cele doua echipe. :D

Vezi k shtii ?! :drak: Da' io ma gandeam la capitolul "meciuri strategice" :evil:



Tu ai spus ca e cea mai buna, eu te-am intrebat daca e asa, ce a facut cea mai buna echipa in ultimii 4 ani. Dark a intrebat pe ce loc sunteti acum.

A facut ce voi n-atzi facut de 20 de ani : a tzinut steagul sus in cupele europene ! :D
Iar pe Dark nicidecum sa se intzeleaga ca il ignor. Doar il aman pana duminik seara, la ora 10. Sau 11, cand ajung shi io acasa! :ok:

F117stealth
26th October 2004, 21:23
Bate Steaua 2:0

Mariusmadmax
27th October 2004, 02:53
Victorie ... cu 2-0 !

Florentin
27th October 2004, 03:10
Meci extrem de interesant si asta din mai multe motive: se joaca derby-ul campionatului prin prisma pozitiei ocupate de cele doua combatante;in joc este (si) titlul de campioana de toamna, dar si o serioasa optiune pentru final; cei doi antrenori cunosc foarte bine cealalta echipa; se intilnesc doua dintre cele mai bune atacuri, dar si doua dintre cele mai bune aparari.
Steaua are un usor avantaj pentru ca joaca pe teren propriu dar si pentru ca nu va juca miercuri in optimile Cupei.
Una peste alta, sper intr-o victorie a Stelei ca o confirmare a parcursului foarte bun din ultimul timp, dar si pentru abordarea cu moral ridicat a meciului foarte important de la Parma.
Hai Steaua!

miril
27th October 2004, 07:55
Florentin, obiectiva analiza a meciului. Subscriu, desi sunt de partea adversa.

armin
27th October 2004, 09:33
Bai, fara nici un fel de suparare, dar toti stelistii de aici se bat cu caramida in piept si urla de stropesc cu plamani pe ecran ca o s-o fure Nationalul ca la Verdun.

Bai, fara suparare, dar nu toti stelistii de aici se bat cu caramida in piept. Cum l-ai citit pe primul, cum ai bagat material de off-topic pentru antistelisti.
Tu crezi ca noi nu vedem clasamentul? Voi sunteti pe primul loc, noi jucam acasa, deci suntem chit. Poate castiga oricine. De-aici incolo, fiecare spera la o bucurie proprie.

Ref. la ce-a zis Soto, da, Steaua e "cea mai". Cine nu e de acord, sa aduca argumente.

Bancaru
27th October 2004, 10:01
Florentin, sa stii ca nu cred ca e cazul ca acest meci sa hotarasca cine va fi campioana turului. Daca ma intrebi pe mine eu cred ca pentru National este mai usor sa bata pe Steaua decat pe Otelul, oriunde s-ar juca meciul, si asta nu pentru ca este Cartu antrenor (marele Cartu!!!). Asa cum Steaua a cam avut complexul National in Ghencea si Nationalul are complexul Otelul. Apoi bancarii mai au un meci greu, cel cu Clujul. Deci 2 meciuri stau sub semnul intrebarii. In timp ce Steaua nu prea mai are de cine sa se impiedice, cu exceptia Nationalului. Oricum, surprizele pot sa apara de unde nu te astepti (vezi meciul cu Poli Iasi).

Armine, eu am scris mesajul ala dupa ce am citit pe primul, al doilea, al treilea, samd. Inca nu aparuse un moderat, asa ca tine, iar daca aparuse era exceptia care confirma regula. Eu nu am facut caz de pozitia noastra in clasament. Eu cred ca e o problema de finante mai degraba si de mentalitate. La Steaua pot fi adusi la ora asta orice jucatori doreste conducerea tehnica. Ei zic il vrem pe asta si e ca si al lor. Nu e la fel si cu National. Deci la capitolul lot, ca valoare pecuniara Steaua e mai sus. Cred ca valoarea ca jucator a bancarilor si vointa o sa fie atuurile lor.
Sper ca noi sa fim avantajati de faptul ca si un egal e bun.
Steaua inca nu e cea mai... Cea mai o sa fie aia care la sfarsitul campionatului o sa fie pe primul loc. D'asta exista clasamente. Pana atunci cea mai este... nu zic, stii tu.

baden
27th October 2004, 10:11
Eu zic ca va fi egal si vor "muri" de ciuda ambele echipe

Bancaru
27th October 2004, 10:17
Eu zic ca va fi egal si vor "muri" de ciuda ambele echipe
Eu cred ca Nationalul ar muri de ciuda la egal numai in cazul in care Steaua termina meciul in 8 jucatori de camp iar ei rateaza 4-5 ocazii rarisimie. :headbang:

sotostone
27th October 2004, 10:55
Nu poti sa aduci argumente impotriva stelishtilor e un principiu pe care orice NE-Stelist (adika orice altceva in afara de stelist) il shtie....
Sunt prea incapatzanani sa accepte multe argumente unele mai vizibile altele mai putzin...INSA o sa incerc:

Poate e echipa cu cel mai bogat palmares.... DE LA NOI.... da ...si Uruguay sau Ungaria sunt pe primele locuri in ceea ce priveste palmaresul la cupa Mondiala shi nici una nu e printre cele mai bune echipe din lume!!!

Ce a facut "cea mai" echipa in meciurile cu Iashi (pe teren propriu) si Cluj (dintr-o serie inferioara)-meciurile s-au disputat la un interval destul de scurt intre ele incat sa nu poti sa spui ca sunt cazuri izolate!!!

In anul in care Alaves juca finala cupei uefa cu Liverpool deci tzinea steagul sus in Europa ...era "muci" in campionat ceea ce inseamna ca ERA CEA MAI BUNA ECHIPA DIN SPANIA??? (conform lui alpopa) apropos.... pe ce loc e Steaua si pe ce loc e Dinamo in clasamentul UEFA ? (anul trecut si acum doi ani Dinamo era cu intre 50 si 100 de locuri in fatza!!!!)

Ok as fi putut accepta ideea --- in sensul ca nu ash fi combatut-o--- ca Steaua (probabil alaturi de Chinezul Timisaora si Uta :EVIL:) e cea mai TITRATA ECHIUPA DE la noi ... (deshi ma indoiesc shi de asta) insa sa spui mereu ca e mai buna decat oricare dintre echipele cu care joaca mi se pare o exagerare crasa... si sper din toata inima (deshi ma indoiesc ca va reushi) mai mult ca oricand ca Natzionalul s-o aduca pe Steaua inapoi cu picioarele pe pamant!!!
Ash putea sa caut argumente si cu sigurantza ash gasi.... insa ma opresc aici pt. ca asa cum am mai zis..... ca sa combatzi o afirmatize facuta la modul general (asa cum fac stelishtii) e suficient un caz particular sa demonstrezi ca nu e adevarat....!
Si numai un stelist nu ar fi putut sa accepte ca demonstartia fusese facuta vreo doua pagini mai in spate!!!
dar uneori tre' sa insishti...!
NATZIONAL LUPTA NATZIONAL!!!

iulian
27th October 2004, 11:05
soto inseamna cumva cap ? ca stone stiu ce inseamna....
Ai ales 2 din meciurile Stelei ca exemplu din campionatul asta si din cupa...ce sa spun...vrei sa incerc si eu sa-mi amintesc ce a facut echipa voastra ? mai bine nu...
Sa contesti palmaresul Stelei este cea mai mare tampenie din fotbalul romanesc si numai o minte "made by borcea" o poate face.

sotostone
27th October 2004, 12:54
soto inseamna cumva cap ? ca stone stiu ce inseamna....
Ai ales 2 din meciurile Stelei ca exemplu din campionatul asta si din cupa...ce sa spun...vrei sa incerc si eu sa-mi amintesc ce a facut echipa voastra ? mai bine nu...
Sa contesti palmaresul Stelei este cea mai mare tampenie din fotbalul romanesc si numai o minte "made by borcea" o poate face.

1. soto = "sigur" in jargon :D. Ex. "sunt SOTO ca Steaua nu ia titlul" :evil: in nici un caz nu are legatura cu ce vrei tu sa insinuezi!!!. Apropos shtii cum il cheama pe Imparatul Rromilor? (asta daca vrei sa ne facem apropo-uri gratuite subtile si fara nici o legatura!!!)
2. Am ales 2 meciuri pe post de contra-argumente la o afirmatzie anterioara! Era suficient unul singur! Deci ar trebui sa fi auzit de "presupunem prin absurd ca... "Steaua e cea mai buna" deci e mai buna decat Poli dar pierde cu Poli ceea ce contrazice ipoteza "!
3. Nu trebuie sa incerci sa-ti aminteshti nimik... sunt "soto" ca shtii si fara sa-ti aminteshti si eu stiu cu sigurantza... Dar de ce sa iti aminteshti ...? Am sustinut eu pe undeva ca Dinamo e cea mai tare sau ca e mai tare decat Partizan, Manchester, Rapid...samd??? Nu cred ar fi fost way off topic sa spui la "Steaua-Natzional" ce a fcaut Dinamo ! si asa e off-topic discutiza asta... destul!
4. Recunosc cu demnitate ca "sa conteshti palmaresul Stelei este cea mai mare tampenie din fotbalul romanesc si numai o minte made by Borcea ar putea face asa ceva" de aceea nici nu fac asa ceva ... Eu am amintit fara nici un fel de ironie de palmaresul stelei... IN SENS POZITIV... dar un palmares bogat nu = neaparat ca apartzine celei mai "bune echipe". Sper ca acum s-a inteles ce am vrut sa spun!
Pentru a nu ajunge la ...altele (vezi Arena) propun sa ramana asa... ba mai mult o sa las sa aibe ultimul cuvant referitor la acest "issue" un stelist.. pt. ca oricum nu am cum sa o scot la capat cu nici unul din gruparea rosh-albastra... care din max. 3 schimburi de replici tre' sa jigneasca mai ales daca nu intelege esentzialul!
:cya:

armin
27th October 2004, 12:58
Soto, palmares "all time", fii scurt si la obiect, lasa un meci sau altul.

Vrei clasamentul UEFA intre Steaua si Dinamo? Sa fie all time, lasa anul trecut sau alt an, ca asa au fost ani cand am fost CAMPIONII EUROPEI, si nu vreau sa ma refer doar la acel an, ca poate o sa spuneti ca a fost un accident.

sotostone
27th October 2004, 13:14
Se pot face multe clasamente... dupa niste criterii sau altele.... la unele e Steaua in fata lui Dinamo... la altele e invers ... Stelishtii le perefere pe primele ... Dinamovishtii pe cele din a doua categorie....
Efectiv nu conteaza in discutzia asta chestia asta...! Nu NU DECI NU SA FIE SI MAI CLAR..... NU CONTEST PALMARESUL STELEI... BRAVOS...nu tzie! sau altui stelist de aici ci bravos Stelei!!!
Asa cum am promis ... o las asha... Nu pot sa explic nimik nimanui care nu vrea sa inteleaga ca ceea ce contest eu nu sunt meritele Stelei ci pur shi simplu atitudinea de "stelist" !
Bafta Naztional!

Darkslowstar
27th October 2004, 13:58
Iar pe Dark nicidecum sa se intzeleaga ca il ignor. Doar il aman pana duminik seara, la ora 10. Sau 11, cand ajung shi io acasa! :ok:


:D:D:D Ma gandeam eu ca o sa-mi raspunzi numai dupa meci. Bine, fie. Dar daca nu treceti pe primul loc duminica seara iti pui pt. o zi custom title cu "Cu Brasovul pana a doua zi", :). Sa te vedem acum daca crezi atat de mult in victoria Stelei :)

uti2102
27th October 2004, 20:01
Poate e echipa cu cel mai bogat palmares.... DE LA NOI.... da ...si Uruguay sau Ungaria sunt pe primele locuri in ceea ce priveste palmaresul la cupa Mondiala shi nici una nu e printre cele mai bune echipe din lume!!!
Dak Steaua avea acel palmares strans acum 50 de ani eram intru totul de acord. Dar stau shi te intreb : cate titluri a cashtigat Steaua in ultimii 10 ani ?! Nu cumva jumatate din cele puse in joc ?!



Ce a facut "cea mai" echipa in meciurile cu Iashi (pe teren propriu) si Cluj (dintr-o serie inferioara)-meciurile s-au disputat la un interval destul de scurt intre ele incat sa nu poti sa spui ca sunt cazuri izolate!!!
Cu tot respectul, dar partea asta n-are nici un fel de relevantza. Sau vrei sa-tzi aduc aminte de agentzii 007 sau, mai nou, 004 ? :evil:



In anul in care Alaves juca finala cupei uefa cu Liverpool deci tzinea steagul sus in Europa ...era "muci" in campionat ceea ce inseamna ca ERA CEA MAI BUNA ECHIPA DIN SPANIA??? (conform lui alpopa) apropos....
Din nou ash fi putut fi de acord cu tine, insa daca pomeneai pe altcineva shi nu pe Alaves - UNA DIN MARILE EXCEPTZII ale competitziilor europene! Spre deosebire de baietzii de la Vitoria, care au ajuns mai sus decat restul "spanionilor" intr-o singura ocazie, Steaua a fost mai mereu inaintea lui Dinamo la capitolul Cupe Europene. Shi spun "mai" pentru ca undeva pe firul istoriei, mai exact acum 20 de ani, Dinamo reushea pentru ultima oara performantze mai bune ca ale Stelei la acest capitol. :drak:



pe ce loc e Steaua si pe ce loc e Dinamo in clasamentul UEFA ? (anul trecut si acum doi ani Dinamo era cu intre 50 si 100 de locuri in fatza!!!!)
Acel clasament e bazat pe rezultatele din competitziile interne din ultimii 2 ani, shi este chiar mult mai bizar decat clasamentul FIFA Coca-Cola !!! Daca vrei clasamente care sa redea fie doar shi putzin din adevar, itzi recomand sa incepi cu UEFA TEAM RANKING (bazat pe coeficientzii UEFA), care cumuleaza rezultatele pe parcursul a 5 ani. Pentru perioade mai mari de timp potzi sa incerci shi alte "statistici", dar nu cred k te intereseaza, pentru ca din nou te pun in dezavantaj!


Se pot face multe clasamente... dupa niste criterii sau altele.... la unele e Steaua in fata lui Dinamo... la altele e invers ... Stelishtii le perefere pe primele ... Dinamovishtii pe cele din a doua categorie....
Aici te insheli amarnic. Nu exista nici un capitol la care Dinamo sa fie inaintea Stelei. Poate doar extrafotbalistic....
Ca sa demonstrezi ca eshti mai bun nu trebuie sa te bazezi pe "exceptzii"! Ci pe generalitatzi! Dar la astea n-avetzi nici o shansa :drak:


:D:D:D Ma gandeam eu ca o sa-mi raspunzi numai dupa meci. Bine, fie. Dar daca nu treceti pe primul loc duminica seara iti pui pt. o zi custom title cu "Cu Brasovul pana a doua zi", :). Sa te vedem acum daca crezi atat de mult in victoria Stelei :)
Mai zi odata in ce vrei sa constea pariul. Dar fii mai explicit. Cum vrei sa arate semnatura mea ?! Iar daca bate Steaua....vei fi tu "STELIST pana la MOARTE" pana la meciul cu Parma. :D

Florentin
28th October 2004, 05:31
Al, pentru a respecta adevarul istoric si a-l face fericit pe cel "sigur de piatra" dar si pe altii cu simpatii asemanatoare trebuie sa spunem ca singurul element de statistica in care fosta (si actuala) echipa a MI are avantaj (inca) in fata Stelei este la capitolul meciuri directe in campionat.
Ar mai fi desigur chiar daca nu fac parte din statisticile fotbalistice, dar au participare fotbalistica, oameni omoriti in accidente de circulatie, masini in hoteluri si chiar masini aterizate in Dimbovita. Dar de aceste "performante" se ocupa Directia Circulatie, un alt departament, ca si echipa de fotbal, al institutiei amintite mai sus. Si cum o mina se spala pe cealalta, tot asa si obrazul subtire cu Internele se tine.
La mai mare baieti ca cine stie miine, poimiine intrati cu masina in ... UEFA.

armin
28th October 2004, 09:04
Ok, revenind la topic, mie sincer mi-e frica de Mitrovic. Asta s-a pus pe dat goluri cu carul. Cred ca duminica va fi un meci echilibrat.
Oricum, partea buna este ca daca Mitrovici ne executa duminica, o sa-l aduca Gigi in Ghencea. Poate am avea mai mult de castigat asa :)

OwenSkeet
28th October 2004, 09:07
Revine RADOI deci Mitrovici nu o sa miste. singurul care este mai periculos este caramarin care este foarte tehnic...dar gaseste Zenga o modalitate pt. ca a fost jucatorulu lui prefereat.

Bancaru
28th October 2004, 10:08
Probabil ca Mitrovici nu o sa miste cat timp o sa fie Radoi in teren. Treaba e ca Mitrovici nu o sa fie in teren in acelasi timp cu Radoi. Imi este greu sa cred ca dupa o absenta de genul asta Radoi va intra si va rupe gura targului. Cine stie...? Eu unul am indoieli.
Uite ca incep sa se adevereasca vorbele mele legate de accidentatii din Ghencea. Erau enumerati in Gazeta de parca numara Pristanda steagurile din urbe. Pana la urma o sa ramana numai Paraschiv susupendat, in cazul in care nu se dovedeste ca si-a ispasit pedeapsa in etapa de cupa cu Rapid.

uti2102
28th October 2004, 10:09
Eu cred k Abiodoun va face un meci mare shi va dovedi ca merita sa joace la Steaua. Din iarna ! :D

gicu
28th October 2004, 10:49
Al, pentru a respecta adevarul istoric si a-l face fericit pe cel "sigur de piatra" dar si pe altii cu simpatii asemanatoare trebuie sa spunem ca singurul element de statistica in care fosta (si actuala) echipa a MI are avantaj (inca) in fata Stelei este la capitolul meciuri directe in campionat.
Ar mai fi desigur chiar daca nu fac parte din statisticile fotbalistice, dar au participare fotbalistica, oameni omoriti in accidente de circulatie, masini in hoteluri si chiar masini aterizate in Dimbovita. Dar de aceste "performante" se ocupa Directia Circulatie, un alt departament, ca si echipa de fotbal, al institutiei amintite mai sus. Si cum o mina se spala pe cealalta, tot asa si obrazul subtire cu Internele se tine.
La mai mare baieti ca cine stie miine, poimiine intrati cu masina in ... UEFA.

Nimeni dintre voi se pare ca nu vrea sa accepte ce s-a straduit omul ala sa va explice. Nici macar palmaresul, ca sa nu mai vorbim de jocul ce-l aratati, nu va da dreptul sa spuneti ca e "cea mai" :headbang:

Florentin, in ceea ce priveste "disputa" extra-fotbalistica cred ca aici sunteti campioni (si nu morali asa cum va place sa va numiti). Urmariri "ca-n filme" cu masini de politie cu nea Gigi in rolul principal, etc. Si culmea, tot Directia Circulatie ar fi trebuit sa se ocupe... :degete:

On topic: National are ocazia sa demonstreze de ce se afla pe primul loc. Sunt curios de evolutia lor...meci de 1x2

uti2102
28th October 2004, 11:03
Nici macar palmaresul, ca sa nu mai vorbim de jocul ce-l aratati, nu va da dreptul sa spuneti ca e "cea mai" :headbang:


Ce faci Gicu ?! Te molipsishi de la Borcea ?! Adik ce are palmaresul nostru ?! Shi cum se face ca jocul nostru nu e bun din moment ce suntem pe 2 in campionat shi avem shanse reale pentru primavara europeana ?!
Ce-ai zis tu e de :happy curcilor alora de care vorbea Dinu dupa meciul de la Farul, cunoscut shi pentru evenimentul "coaja de banana" din ultimul minut de joc.... :evil:

Bancaru
28th October 2004, 11:50
Eu cred k Abiodoun va face un meci mare shi va dovedi ca merita sa joace la Steaua. Din iarna ! :D
Chiar crezi ca va ajunge la voi? Nu prea cred. Nu la Steaua si in nici un caz din iarna. Iarna o sa hiberneze ca o sa-i fie frig. Il duc aia in noul restaurant Trattoria din incinta clubului si il culca langa vatra unde se face pizza. Pana la primavara devine alb. De la faina.
Sunt tare curios cu cine o sa inceapa Oli meciul. Sunt convins ca lipsa lui Moldovan si a lui Craciun Agunbiade a fost o strategie a lui. Parca vad ca pe Mitro il baga din repriza a doua. Asa cum am mai spus cand Radoi va trebui sa iasa.
Oricum, cred ca atat OLi cat si Zenga la ora asta ung armamentul si il lustruiesc de zor sa poata da onoru duminica.

uti2102
28th October 2004, 11:59
Dak va juca Radoi fie va juca tot meciul fie va intra doar cateva minute in partea a doua. Pentru ca rareori fundashii cu care incepi meciul se schimba. Iar Zenga e pe deasupra shi italian...asha ca putzin probabil.
Despre Abiodoun, chiar cred k va ajunge in Ghencea dak va continua evolutziile bune. Gino nu prea are malai, iar riscul de "blat" a devenit destul de mare in ultimul timp, mai ales dak nu are pile la vreun minister. Deci un transfer s-ar impune. :D

jay
28th October 2004, 12:46
steloaia (ca la performantele ei nu-i putem spune steluta:)) are sanse sa obtina un egal. Dar foarte mici... Merg pe o victorie a bancarilor.

armin
28th October 2004, 12:54
Nici macar palmaresul, ca sa nu mai vorbim de jocul ce-l aratati, nu va da dreptul sa spuneti ca e "cea mai" :headbang:


Daca nu e Steaua la capitolul palmares, atunci cine e? Vreau nume.

La jocul ce-l aratam acum n-am zis ca suntem noi, dar cu siguranta nu sunteti nici voi, cu toate ca ati facut progrese, ati reusit sa treceti de o alta divizionara B fara sa mai ajungeti la penalty-uri. E drept ca aia au jucat in 10.

ieppy
28th October 2004, 12:56
vezi tu mai armin, noi nu spunem, voi asa interpretati. Noi nu am spus niciodata ca suntem cei mai buni.

iulian
28th October 2004, 13:26
Noi nu am spus niciodata ca suntem cei mai buni.

Pai ar fi fost culmea :D:D
Anyway...voi sunteti ca-n bancu` ala cu crocodilu`...de are replica aia "eh...zboara si crocodilul...dar mai pe jos asa"

ieppy
28th October 2004, 13:27
culmea sunteti voi, mai grandomanilor. :D In rest, toate cele bune. :)

vlad1607
28th October 2004, 13:37
National lupta National!Daca momentan Dinamo e departe de primu loc ....mai bine castiga bancarii titlul :)

jay
28th October 2004, 13:44
Mai bine oricine decat Steaua!

iulian
28th October 2004, 13:46
anu` asta o sa cam muriti de inima rea :drak:

Bancaru
28th October 2004, 15:01
Dak va juca Radoi fie va juca tot meciul fie va intra doar cateva minute in partea a doua. Pentru ca rareori fundashii cu care incepi meciul se schimba. Iar Zenga e pe deasupra shi italian...asha ca putzin probabil.
Despre Abiodoun, chiar cred k va ajunge in Ghencea dak va continua evolutziile bune. Gino nu prea are malai, iar riscul de "blat" a devenit destul de mare in ultimul timp, mai ales dak nu are pile la vreun minister. Deci un transfer s-ar impune. :D
La faza cu Radoi poate o sa ai dreptate. Eu tot nu cred ca o sa fie in teren pe toata durata partidei. Si daca incepe cu el... ma intelegi.
Cat despre Abiodun eu merg la sigur ca nu vine la voi. Daca ai uitat nu mai este antrenor pofticiosu' de Piturca. Asta ce vedea la altul vroia (si) el. Vezi, asta nu imi place la voi, ca aveti senzatia ca banul poate sa rezolve orice. Chiar daca tu nu ai nici un merit sau vreo vina. I s-a sculat lui Gino pe dreapta intr-o dimineata de August si i-a cerut lui Gigi prezidentiabilul 400.000 $ pentru Mitro. Ca asa a vrut el. Cum fratii Sile si Nutu erau pusi bine, nu a avut bani sa ia pe taurul bosniac. Cica nu face atat. Rahat. Zic eu ca Gino e de 10 ori mai versat decat Gigi si tzutzerul lui, Meme, la un loc.
Cat despre blaturi aici ai pus degetul pe rana. Asa se pastreaza si jucatorii.

gicu
28th October 2004, 15:33
armin, uite...cel putin tu sesizezi diferenta :) La cum joaca acum ai nostrii nu ne permitem sa declaram ca-s cei mai buni. Un pic de obiectivitate nu strica nimanui caci n-au cu ce sa se laude (ma repet, ma refer la joc si nu la palmares :D)

Vietnam
28th October 2004, 15:42
Ma in mod normal as vrea sa bata National ca sa ambitioneze pe stelisti in Cupa Uefa. Dar nici un egal nu mi-ar displace. Important este ca la sfarsitul campionatului Nationalul sa fie campioana si Noi sa jucam cu ei Cupa Romaniei. Pot sa si bata in cupa , eu nu ma supar atit timp cat sunt si campioni.
Asa ca :yeah: "FORZA NATIONAL!!!" :yeah:

vasile314tzurka
28th October 2004, 15:44
si ce te supara daca bate steaua? pe mine nu ma supara, ba chiar ma bucur, daca bate craiova:) pe rapid desigur:0 poa sa fie si dinamo ca nu e bai prea mare:D

tuti
28th October 2004, 15:49
Cred ca National ia cele 3 puncte pt ca este o echipa in forma acum.

Vietnam
28th October 2004, 15:56
Pai vreau ca Nationalul sa ia distanta de urmaritori ( care de fapt este doar Steaua :rolleyes: ). In mod normal mi se falfiia cine bate, de pe locul 15 nu poti sa ridici prea multe pretentii la campionat. Dar in Cupa .... Daca nu iese Nationalul campioana asta este, trebuie sa muncim mai mult si sa luam cupa! :D

Bancaru
28th October 2004, 16:39
Vietname, dar ce, nu exista sanse sa cadem impreuna la urmatoarea faza a cupei? Si atunci... la ce bun? Meciul nu este castigat dinainte de nici una dintre echipe, dar parca in momentul de fata au mai multe sanse bancarii. Sau mai stii... ambitia olteneasca ce poate face... Va treziti din pumni, acum ca v-a lasat si Staicu. Apropo, cum l-ai injurat in speranta ca vei primi clubul?

vlad1607
28th October 2004, 17:26
Decat stelutza sau rrapiduletu mai bine..DINAMO :D iar daca nu se poate:FC NATIONAL :) campioana!

armin
29th October 2004, 08:16
Vezi, asta nu imi place la voi, ca aveti senzatia ca banul poate sa rezolve orice.

Vezi, asta va deranjeaza pe voi. Omul daca e dispus sa dea un ban, are dreptul SA INCERCE sa cumpere pe cine pofteste. A cerut Gino prea mult pe mitrovici? Foarte bine, ramane Gino cu jucatorul, n-a innebunit nimeni din asta. Eu zic ca Gino n-a cerut exagerat cu pretul, si pana la urma Mitro va fi transferat pentru ca e mai bun decat Oprita.
A cerut Staicu prea mult pentru Plesan? eu zic ca da. Foarte bine. Sa-l pastreze.

Inca ceva: ma distreaza toti cei care atunci cand e vorba sa recunoasca palmaresul Stelei, dau din colt in colt. Ce naiba mai baieti, e scris totul pe foaie, negru pe alb. Avem de departe cele mai mari performante. E vorba de ceva trecut, e asa greu de acceptat?

Bancaru
29th October 2004, 10:32
Armine, time out. Relax. Adica sezi mumos! Eu nu trec cu vederea palmaresul nimanui. Nici macar cel al Laurei Andresan. Dar te-ai cam blocat pe ideea asta de ceva vreme. Si ce legatura are palmaresul cu ce discutam noi? Adica ce are sula cu prefectura?
Daca vrei parerea mea sincera despre transferul lui Mitrovici afla ca eu vroiam sa vina la voi in conditiile in care il dadeau si pe Oprita si pe Curt inapoi. Cel putin asa sustineau ziarele.
La ora asta Steaua ar trebui sa defileze in campionat, nu alta. La banii care, cica, se baga in clubul asta... ma scuzi, dar trebuia sa fie cu maxim de puncte acum. Numai ca Steaua isi permite sa piarda cu ultima clasata.
Eu am vrut sa zic legat de faza cu banii pe care se pare ca Becali ii arunca in stanga si in dreapta ca e o stare care s-a mostenit inca de pe vremea cand nu prea aruncati bani ca sa aveti orice jucator il vroiati din campionatul intern, vreme de cand dateaza si cele mai tari performante pe care v-ati cladit palmaresul. Asa v-ati obisnuit. Adica asa s-au. Repet, voi nu aveti nici un merit, decat acela ca va mai luati la bataie pe stadion.
Stii expresia a trage prin cur? Asta a facut Steaua cu sute de jucatori. Li se invarteau ochii in cap cand se uitau orbiti catre Steaua si asa ramaneau. Cu ei bulbucati.
Sa fiti sanatosi cu palmaresul vostru si la mai mare in cupele europene. Adica sa dea Dumenzeu, vorba lui Becali, ca Borcea sa mai planga in cateva zile de meciuri in UEFA.

viorel 31
29th October 2004, 11:04
Steaua tb sa castige daca vrea cu adevarat titlul, si intre noi fie vorba anul acesta se anunta f bun pt cei din Ghencea, este in grupele UEFA cu sanse reale de accedere in primavara europeana, poate termina prima la sf turului, are un antrenor nou cu mentalitate de invingator, etc.
Sper sa vedem un meci frumos (cei doi antrenori se cunosc f bine), si sper sa nu-mi strice petrecerea :bere:

Bancaru
29th October 2004, 11:05
Steaua tb sa castige daca vrea cu adevarat titlul, si intre noi fie vorba anul acesta se anunta f bun pt cei din Ghencea, este in grupele UEFA cu sanse reale de accedere in primavara europeana, poate termina prima la sf turului, are un antrenor nou cu mentalitate de invingator, etc.
Sper sa vedem un meci frumos (cei doi antrenori se cunosc f bine), si sper sa nu-mi strice petrecerea :bere:
Daca vrei sa nu ti-o strice fa-o inainte de meci.

Vietnam
29th October 2004, 11:39
Daca este sa ne gindim la palmares , Steaua, Rapid, Craiova si Dinamo au un palmares impresionat ... dar doar in campionatul intern. In cupele Europene toti ne aducem aminte de ce s-a intimplat acum 20 - 25 de ani. In ultimii ani suntem de rahat toti.
In acest moment oricum am lua-o, Steaua este singura noastra reprezentanta in CUpe! /hello Bravo ei! Eu nu inteleg ura unor suporteri ai altor echipe bastinase care le doresc raul in Cupe stelistilor. Asta este dovada de prostie , rautate, si o incapatinare de catir, chestii de care nimeni nu ar trebui sa fie mindru dar exista si astfel de specimene printre noi care cu asta se "mindresc"(???). Astfel de indivizi chiar imi fac sila. Sa revin ..
Steaua acum intradevar este pe val, este la trei puncte in spatele locului 1 cu sanse mari de a ajunge pe primul loc dupa meciul din week end. Joaca in CUpele europene, nu are probleme financiare, are suporteri care vin la meciuri ... totul arata ca anul 2004 poate fi anul Stelei. Depinde si de ei .
Momentan eu imi doresc doar sa vad Steaua prin finala sau semifinala Cupei Uefa...in campionat prefer Nationalul sa fie campioana ... pentru diversitate si mai ales ca poate sa atraga mai multi suporteri daca cistiga campionatul.
La anul discutam cine merita sau nu sa fie campioana!
Bafta National in week end!

armin
29th October 2004, 12:36
Bancare, daca ma iei cu Laura Andresan e clar ca vii doar sa bagi bete in roate.
N-ai facut legatura cu palmaresul din cauza ca nu ti-era adresat tie. Imi cer scuze ca n-am dat nume, era vorba de gicu si ai lui. Daca nici acum nu stii despre ce e vorba te rog sa citesti postarile lor anterioare.

Trebuia Steaua sa defileze prin campionat? Ok, te scuz, poate ti-e ciuda pe banii lui Becali.
Ce, Real Madrid defileaza prin campionatul Spaniei? Inter defileaza prin campionatul Italiei? Manchester defileaza prin Anglia?
Defileaza echipele care sunt cele mai omogene, cu jucatorii care au cele mai multe meciuri impreuna. Astia defileaza.

Ref. la frumoasa ta expresie, afla ca n-o stiam. Iar practica din trecut cu jucatorii a dus romania in europa si a lasat in urma o generatie de aur de fotbalisti. Nu-mi spune tu mie ca lui Lacatus ii pare rau ca a venit la Steaua. Sau altii. Eu cred ca toti au fost adusi spre binele ambelor parti. Nu s-au plans ei (in afara de Popescu, care, oltean fiind, ii inteleg temperamentul), va plangeti voi?

Bancaru
29th October 2004, 12:39
Cred ca deja de indepartam de subiectul initial. Asta cu cupele europene e alta mancare de peste.
De exemplu, eu mi-as fi dorit sa faca treaba in cupele europene echipele noastre, numai ca la un moment dat, cand vezi cat de jalnice sunt prestatiile, parca it vina sa mai zici "mai da-i naibii de boi, asa le trebuie". Asta este si un rezultat care apare in urma "antrenamentelor" pe care unii le fac in Divizia A. Sau figuratie.
Nu spun ca Steaua a fost jalnica cu Standard. Au jucat binisor. Cred ca puteau ceva mai mult.

IlMILAN
29th October 2004, 13:02
Inter defileaza prin campionatul Italiei?
:o: prost etalon ti-ai mai gasit...cand o fi defilat Inter ultima oara?:drak: cred ca nici ei nu mai stiu :happy

uti2102
29th October 2004, 13:05
La ora asta Steaua ar trebui sa defileze in campionat, nu alta. La banii care, cica, se baga in clubul asta... ma scuzi, dar trebuia sa fie cu maxim de puncte acum. Numai ca Steaua isi permite sa piarda cu ultima clasata.
Tzi-ai format o parere complet greshita. Banii aia cu care defileaza Becali nu sunt pentru cumparat meciuri (ca sa avem punctaj maxim) ! Abordeaza subiectul cu meshterii din Shtefan cel Mare, ca aia se mai preteaza la asha ceva. Deocamdata (shi sper ca shi in continuare) noi jucam pe bune. Shi sa nu crezi k imi pare rau ca ne-a batut Iashiul...ma uit doar cum a cashtigat Dinamo meciul cu Gloria...
Steaua nu va avea maxim de puncte decat daca ar avea un avantaj imens de valoare de partea ei, shi nu e cazul in viitorul apropiat. Pentru ca, se shtie, toate echipele fac meciul anului cand joaca cu Steaua.


Daca este sa ne gindim la palmares , Steaua, Rapid, Craiova si Dinamo au un palmares impresionat ... dar doar in campionatul intern. In cupele Europene toti ne aducem aminte de ce s-a intimplat acum 20 - 25 de ani. In ultimii ani suntem de rahat toti.
Ba pardon. Tocmai asta inseamna palmaresul = istorie! Indiferent daca e acum 20 sau 25 de ani...Iar un lucru este cert : Steaua este singura echipa romaneasca cu bilantz pozitiv in cupele europene. Doar in ultimii 10 ani a cashtigat 21 de meciuri, a terminat la egalitate 21 shi a pierdut 19. Cine, din campionatul nostru, poate prezenta un asemenea bilantz ? NIMENI !!!

Bancaru
29th October 2004, 13:07
Bancare, daca ma iei cu Laura Andresan e clar ca vii doar sa bagi bete in roate.
N-ai facut legatura cu palmaresul din cauza ca nu ti-era adresat tie. Imi cer scuze ca n-am dat nume, era vorba de gicu si ai lui. Daca nici acum nu stii despre ce e vorba te rog sa citesti postarile lor anterioare.

Trebuia Steaua sa defileze prin campionat? Ok, te scuz, poate ti-e ciuda pe banii lui Becali.
Ce, Real Madrid defileaza prin campionatul Spaniei? Inter defileaza prin campionatul Italiei? Manchester defileaza prin Anglia?
Defileaza echipele care sunt cele mai omogene, cu jucatorii care au cele mai multe meciuri impreuna. Astia defileaza.

Ref. la frumoasa ta expresie, afla ca n-o stiam. Iar practica din trecut cu jucatorii a dus romania in europa si a lasat in urma o generatie de aur de fotbalisti. Nu-mi spune tu mie ca lui Lacatus ii pare rau ca a venit la Steaua. Sau altii. Eu cred ca toti au fost adusi spre binele ambelor parti. Nu s-au plans ei (in afara de Popescu, care, oltean fiind, ii inteleg temperamentul), va plangeti voi?
Armine, dupa ce ca stati cu popul pe un palmares urias, comparabil cu restul echipelor romanesti se pare ca tot tu ai un complex in ceea ce priveste jocul Stelei. Ceea ce iti spun eu tu te faci ca nu intelegi sau chiar nu intelegi.
Nu poti sa compari situatia Realului din Madrid cu a Stelei. Crede-ma, daca se baga jumate din banii care se vehiculeaza in presa in Steaua voi nu aveti contracandidat. Sau asa ar trebui. Pai in campionatele pe care tu le-ai amintit prin cateva reprezentante, pe langa astea mai exista echipe precum Barcelona, Valencia, Atletico Madrid, sau Chelsea, Arsenal, sau Juve, Milan, ... echipe care au bani. Acolo valorile se egaleaza. Mai spune-mi si mie un transfer rasunator in campionatul nostru pe care l-a facut alta echipa cu exceptia Stelei. Nimeni nu poate mai mult ca voi.
Sincer sa fiu nu sunt invidios pe banii lui Becali. De felul meu nu sunt invidios. Cel mult as putea sa fiu invidios pe banii cuiva mai apropiat, un coleg, o cunostinta. E ca si cum as fi gelos pe ala care a lasat-o insarcinata pe Julya Roberts.
Corect ca a dus romani in Europa, dar trist este ca i-a lasat pe altii in *****, de care astazi radeti voi si faceti bascalie. Cauta si citeste, TE ROG FRUMOS, ce a scris Miril despre chestia asta.
Nu ma convingi dandu-mi exemplu, prost in cazul de fata, pe Lacatus. Lacatus nu prea o sa mai aiba inlocuitor, sau urmas mult timp de acum inainte. Lacatus, si alti cativa, sunt exceptiile. Au fost zeci de jucatori buni realizati. Si Laca, printre ei. Dar si sute care s-au ratat. Pentru ca nu aveau loc printre ceilalti, dar nici nu puteau pleca. Sau nu aveau voie. Asta e modul de a gandi: de ce sa intaresc o echipa din campionatul intern, cu care o sa ma intalnesc peste nu stiu cate etape?. Si asa se ratau.
Cat despre faptul ca Popescu este oltean ce pot sa zic... si voi ati avut la un moment dat un soi de Craiova 2. Nu uita cati olteni erau la Steaua, carora galeria era in stare sa le pupe talpile. Cred ca ati luat si un titlu cu multi olteni in echipa. Inainte sa fie pepiniera lui Dinamo, Craiova a fost furnizorul Stelei.
Au fost vremuri cand nu se puteau plange.

Pustoai-k
29th October 2004, 13:17
Egal :happy

uti2102
29th October 2004, 13:27
Ce sume se vehiculeaza Bancare in Ghencea ! In 4 ani vreo 20 de milioane! Eu zic ca e chiar putzin !!!

armin
29th October 2004, 13:39
Bancare, de cand e lumea, exista puternici si slabi. "Cine poate, oase roade. Cine nu, se multumeste si cu carne de pui" :)
Ai vazut cum Mutu, cand nu era nici macar pe banca de rezerve, n-a fost lasat la echipa nationala? Asta e: cine plateste, ala comanda.

Inca un lucru referitor la tine personal: Daca zic ca Steaua e deasupra, zici ca ma bat cu caramida in piept. Daca zic ca suntem in aceeasi oala cu restul, zici ca "am un complex in ceea ce priveste jocul Stelei". Frate, cu tine n-o pot scoate la capat, orice-as zice. Ce zodie esti?

Vietnam
29th October 2004, 13:50
Ce sume se vehiculeaza Bancare in Ghencea ! In 4 ani vreo 20 de milioane! Eu zic ca e chiar putzin !!!

Corect e foarte putin, eu am dat 40 de milioane lei doar pe termopan! :D ... ma da saraci sunteti la Steaua! :happy Daca stiam nu asteptati 4 ani sa cheltuiti pe echipa 20 de milioane. Puneam fiecare de pe Forum 500.000 si va rezolvam! .... Oricum jenant sa chetuiti 5 milioane lei pe an cu echipa. :happy

Bancaru
29th October 2004, 14:04
Armine, am spus ca se bat cu caramida in piept, nu stiam ca si tu, aia care spun ca ne spulbera: 3-0, 5-0, etc. Orice e posibil.
Nu prea ne intelegem in privinta platilor. Acolo nu intevine printul Henry pentru nu stiu ce jucator. Nici macar printu' Arcadie nu a putut sa faca ceva pentru prea umilul supus al tatalui sau, Mutoo.
Aici, pe langa Dambovita, cam asa se practica. Numai ca printul e beizadea.
Concluzia este ca, financiar, Steaua nu se poate compara cu nimeni in campionatul intern. Sau nimeni nu se compara cu Steaua, mai bine zis. Si in mod normal ar trebui sa existe si rezultatele pe masura. Dar, din pacate pentru voi, nu pre sunt. Poate anul asta. Eu sper sa fim noi, macar acum. Daca o sa fiti voi, bravo voua. Sunt convins ca Zenga munceste mult, mai ales la mentalitatea jucatorilor, si ca nu va accepta sa ajunga in varf cu orice mijloace.

Alpopa, nu imi permit sa te intreb cat castigi. Daca tie, in comparatie cu ce se poate in tara asta, ti se pare putin nu mai zic nimic.

vlad1607
29th October 2004, 14:28
stiaua national : 2 ! :D O sa crie "pe hartie","negru pe alb" :D

uti2102
29th October 2004, 14:33
Dak ne raportam la cat se cashtiga in Romania nu o sa ajungem nicaieri cu fotbalul. Eu ma raportam la fotbalul "mediu", ca de ala mare nici nu poate fi vorba. 5 milioane de dolari pe an este infim!

Mariusmadmax
29th October 2004, 15:11
Daca invingem la doua goluri diferenta trecem pe primul loc , avand si o restanta !

Bancaru
29th October 2004, 15:28
Dak ne raportam la cat se cashtiga in Romania nu o sa ajungem nicaieri cu fotbalul. Eu ma raportam la fotbalul "mediu", ca de ala mare nici nu poate fi vorba. 5 milioane de dolari pe an este infim!

Din pacate aici traim. Deci asa este normal sa ne raportam la cat se castiga in Romania. Steaua tot aici joaca. Daca ne raportam la alte zone s-ar putea sa facem un suicid in grup. Dar cine va fi Jim Jones?
Eu ziceam asa: la cati bani are Steaua, comparativ cu celelalte echipe romanesti ar fi trebuit sa zburde prin campionatul autohton. Daca 5 milioane de $ este infim atunci aia care au cel mult unul ce sa faca?
Cat despre performantele externe e posibil sa razbesti si cu 5 milioane, dar risti sa se desfiinteze echipa dupa. Ceea ce nu e chiar rau d.p.d.v. financiar. Uita-te la Porto. Probabil ca sunt mai bogati cu vreo cateva zeci de milioane de euro, dar sunt pe ultimul loc in grupa CL.

SVensson
29th October 2004, 18:05
Victorie lejera a Stelei cu 3-1.

uti2102
29th October 2004, 18:24
La fel de lejera ca aia cu Otzelul, nu ?

DD-Viola
29th October 2004, 18:52
...meci de 1X2 , dar cred ca Steaua ia 3 pct.

Mariusmadmax
29th October 2004, 21:36
lejer nu va fi !
Chihaia si Mitrovici au marcat in ultimele doua jocuri 10 goluri ...
Victorie la limita !

uti2102
29th October 2004, 22:59
Ca tot era vorba de "cei mai buni" va dau un citat din suplimentul "Loto Prono" :
"De catziva ani buni (vorba vine!), echipa numarul 1 a fotbalului romanesc (conform statisticii, nu subiectivismului devastator al peluzei), Steaua, traieshte zub zodia numarului 2. [...]" Restul nu mai citez k ne cam desfintzeaza tipul....
Inca o data : cine e cea mai ............... :happy ......va las, nu va mai chinui!

Mariusmadmax
29th October 2004, 23:02
de s-ar speria si "los platanos" de chestia asta !!!!!!!
din pacate nu tine loc nici de foame ...

Saber Rider
30th October 2004, 03:44
Bineinteles ca eu sper ca Steaua sa fie cu 3 puncte in plus dupa acest meci, dar nimic nu e sigur. De fapt in fotbal nu e sigur nimic niciodata, in afara unor anumite exceptii.

Asadar acest meci il consider deschis oricarui rezultat. Sunt doua echipe bune ale campionatului in acest moment, de valori apropiate, asa ca este posibil sa se realizeze orice rezultat. Nu exista o favorita certa, chiar daca meciul se joaca in Ghencea.

Totul va depinde de ambitia jucatorilor, care vor fi supusi unui tratament psihic intens de catre cei doi antrenori, avand in vedere metodele moderne pe care le aplica in pregatirea echipelor. Fiecare echipa are avantajele si dezavantajele ei, va castiga echipa care va reusi sa-si puna in valoare avantajele si sa-si minimizeze dezavantajele.

Oricum, nici un meci nu seamana cu altul, asa ca nu are rost sa vorbim de ce a fost sezonul trecut sau acum nu stiu cate sezoane. Este pura statistica ce s-a intamplat - sau palmares, acolo unde e cazul, oricum tot istorie se cheama.

Si ca am adus vorba de palmares / istorie / statistici (in fotbal sinonime), le sugerez anti-stelistilor ca ar fi mai bine sa nu mai aduca aminte de ceva ce nu-i avantajeaza, ci dimpotriva.
Este clar ca Steaua este cea mai galonata echipa din Romania, orice ar zice oricine.

Iar cand iei in considerare niste palmaresuri / istorii / statistici, ori le iei pe TOATE in considerare, ori nu iei nimic. Ca de aia e istorie. Nu aduci in discutie DOAR partea de istorie care vrei tu, care te avantajeaza pe tine. Iei in discutie TOT daca tot te vrei sa discuti despre palmaresuri / istorii / statistici. Altfel mai bine taci din gura, ca de subiectivisme ieftine nu cred ca sunt prea multi amatori (de calitate cel putin).





[...] Concluzia este ca, financiar, Steaua nu se poate compara cu nimeni in campionatul intern. Sau nimeni nu se compara cu Steaua, mai bine zis. [...]

Steaua nu are bani, cel putin nu banii proprii, pentru ca nu a mai vandut demult ceva consistent.

Are bani individul Gigi Becali, care are el placerea sa-i bage in clubul Steaua.

Ca daca e sa comparam la nivel de castiguri individul Gigi Becali cu individul Copos de la Rapid (turism o gramada, electronice, alimentatie) + Ministerul Transporturilor sau cu indivizii Borcea (ButanGas) / Netoiu (prea multe pentru a fi spuse aici) / Cohn / Badea (nu mai stiu exact care din astia e cu ComputerLand + multe altele) + Ministerul de Interne, eu zic ca oricare din acesti rivali (de la Rapid sau Dinamo) e posibil sa fie mult mai avuti decat Gigi Becali. N-are nimeni de unde sa stie cu adevarat. Oricum sunt comparabili, nu e o diferenta prea mare intre ei.
Plus faptul ca cel putin Dinamo a vandut destui jucatori pe bani frumosi, spre diferenta de Steaua sau Rapid. Deci INCA o sursa de venit in plus, de parca zecile de firme/afaceri ale conducatorilor lor n-ar fi fost de ajuns.

Deci, diferenta averilor (afacerilor) intre finantatorii lui Steaua, Dinamo si Rapid nu este semnificativa, si totusi DOAR Gigi Becali a dat la greu bani pentru clubul respectiv, restul mai putin. De ce ? In orice caz nu pentru ca nu ar fi avut de unde, ASTA E CLAR ! Sunt pesemne alte motive pe care muritorul de rand nu are de unde sa le stie.

Asa ca, de fapt, Steaua nu e deloc mai bogata decat Rapid sau Dinamo. In concluzie, Bancarule, eu zic ca nu tine afirmatia ta. Poate intr-adevar Steaua sa fie cu mult peste FC National, dar nici asta nu se stie cu certitudine, pentru ca la clubul din Parcul cu Platani sunt destui oameni potenti in Consiliul de Administratie, cu precadere afaceristi si bineinteles bancheri. Ca sa nu mai zic de sponsorul traditional (daca nu patron) : BNR (Banca Nationala a Romaniei).

Deci daca e s-o luam pe partea financiara a celor care conduc aceste 4 cluburi (Steaua, Dinamo, Rapid, FC National) nu cred sa fie diferente prea mari intre ei.

Si atunci ... De ce dintre toti (de la cele 4 cluburi vreau sa zic), DOAR Gigi Becali baga bani seriosi in Steaua ?!? Explica tu Bancarule, sau de fapt argumenteaza-ti afirmatia de mai sus (citata de mine). Sau infirma afirmatiile mele din acest mesaj.

giovanni BV
30th October 2004, 09:38
Bate Steaua !!! Poate mai greu , dar ne trebuie victoria !!!

miril
30th October 2004, 10:34
BV-ule, de cui ii trebuie victoria, intreeaba-ma pe mine. Madmax, Los Platanos nu au probleme cu foamea. Daca ar fi, totusi, sa punem problema foamei...Stiu, dar nu vrea sa spun.

Bancaru
30th October 2004, 11:51
Steaua nu are bani, cel putin nu banii proprii, pentru ca nu a mai vandut demult ceva consistent.

Are bani individul Gigi Becali, care are el placerea sa-i bage in clubul Steaua.

Ca daca e sa comparam la nivel de castiguri individul Gigi Becali cu individul Copos de la Rapid (turism o gramada, electronice, alimentatie) + Ministerul Transporturilor sau cu indivizii Borcea (ButanGas) / Netoiu (prea multe pentru a fi spuse aici) / Cohn / Badea (nu mai stiu exact care din astia e cu ComputerLand + multe altele) + Ministerul de Interne, eu zic ca oricare din acesti rivali (de la Rapid sau Dinamo) e posibil sa fie mult mai avuti decat Gigi Becali. N-are nimeni de unde sa stie cu adevarat. Oricum sunt comparabili, nu e o diferenta prea mare intre ei.
Plus faptul ca cel putin Dinamo a vandut destui jucatori pe bani frumosi, spre diferenta de Steaua sau Rapid. Deci INCA o sursa de venit in plus, de parca zecile de firme/afaceri ale conducatorilor lor n-ar fi fost de ajuns.

Deci, diferenta averilor (afacerilor) intre finantatorii lui Steaua, Dinamo si Rapid nu este semnificativa, si totusi DOAR Gigi Becali a dat la greu bani pentru clubul respectiv, restul mai putin. De ce ? In orice caz nu pentru ca nu ar fi avut de unde, ASTA E CLAR ! Sunt pesemne alte motive pe care muritorul de rand nu are de unde sa le stie.

Asa ca, de fapt, Steaua nu e deloc mai bogata decat Rapid sau Dinamo. In concluzie, Bancarule, eu zic ca nu tine afirmatia ta. Poate intr-adevar Steaua sa fie cu mult peste FC National, dar nici asta nu se stie cu certitudine, pentru ca la clubul din Parcul cu Platani sunt destui oameni potenti in Consiliul de Administratie, cu precadere afaceristi si bineinteles bancheri. Ca sa nu mai zic de sponsorul traditional (daca nu patron) : BNR (Banca Nationala a Romaniei).

Deci daca e s-o luam pe partea financiara a celor care conduc aceste 4 cluburi (Steaua, Dinamo, Rapid, FC National) nu cred sa fie diferente prea mari intre ei.

Si atunci ... De ce dintre toti (de la cele 4 cluburi vreau sa zic), DOAR Gigi Becali baga bani seriosi in Steaua ?!? Explica tu Bancarule, sau de fapt argumenteaza-ti afirmatia de mai sus (citata de mine). Sau infirma afirmatiile mele din acest mesaj.

Eu nu vorbeam aici de cati bani are fiecare reprezentant al vreunui club. Asa Bosanceanu are bani de tine toata divizia A. Ideea este ca in Steaua s-au pompat bani. La Dinamo s-au luat bani. Copos e un tip mai echilibrat decat Gigi asa ca da-mi voie sa am dubii ca ar baga bani cat a bagat oieru'. Nu e cazul.
Cat despre relatia (nefireasca) a Nationalului cu sponsorul (al cui oare?) BNR, da-mi voie sa te invit sa mai citesti in ziare si despre "viata" altor echipe ca sa poti sa-ti dai cu parerea. BNR este in litigiu cu Nationalul. Sau invers. Nu stiu exact care este exprimarea corecta. Nationalul plateste apa, curent, agent termic, etc. (sau mai bine spus, ar trebui sa plateasca). Plus chirie la BNR. Steaua, clubul, plateste ceva MApN-ului? Licitatia aia pe teren s-a facut exact in spiritul si litera legii. Eu nu spun ca acolo trebuia sa faca armata poligon. Stadion s-a construit, stadion sa fie. A Stelei a fost. Asa sa ramana. Amin! Dar sa stim si noi, platitori de taxe, inclusiv la MI, MApN, Min. Transporturilor samd. cat da Gigi pentru stadion. Tu crezi ca din banii tai platiti catre stat se duce vreun leu la FC National? Eu zic ca nu. Dar din ai mei ajung si la Steaua, Rapid sau Dinamo. Asta este adevarul.
Deci este posibil ca cei de la Dinamo si Rapid sa fie de 10 ori mai bogati decat Gigi, dar nici unul nu baga banii pe care ii baga asta. Si bravo lui!
FINANCIAR STEAUA DA CLASE TUTUROR ECHIPELOR ROMANESTI.
Cat despre conducatorii Nationalului, in speta Gino, eu nu il plang, are omul, dar e mic copil pe langa Becali, Copos sau Borcea. Are si el vreo 4 restaurante, dintre care vreo 2 la comun cu Vali Salagean (alias Coarda) si poate cateva afaceri de rahat. Nu s-a batut pe burta nici cu ministrul armatei si nici nu sta cu generalul Zaharia la tribuna oficiala. S-a dus cu jalba-n protap la Isarescu si a facut anticamera. Ti-am spus, mai citeste si tu.

Si inca ceva: vezi ca a aparut Capital 300. Pe ce loc o fi Gigi? Cat nu a declarat?

uti2102
30th October 2004, 12:26
STEAUA DA CLASE TUTUROR ECHIPELOR ROMANESTI.


Sa speram ca va continua pe linia asta shi duminica seara! :drak:

vlad1607
30th October 2004, 12:35
sa speram ca nu :D

Saber Rider
30th October 2004, 13:49
[...] Steaua, clubul, plateste ceva MApN-ului? Licitatia aia pe teren s-a facut exact in spiritul si litera legii. Eu nu spun ca acolo trebuia sa faca armata poligon. Stadion s-a construit, stadion sa fie. A Stelei a fost. Asa sa ramana. Amin! Dar sa stim si noi, platitori de taxe, inclusiv la MI, MApN, Min. Transporturilor samd. cat da Gigi pentru stadion. Tu crezi ca din banii tai platiti catre stat se duce vreun leu la FC National? Eu zic ca nu. Dar din ai mei ajung si la Steaua, Rapid sau Dinamo. Asta este adevarul. [...]


Deci clubul Steaua (sau Gigi Becali, cum vrei) plateste 10.000 Euro pe luna chirie la MApN pentru folosirea stadionului din Ghencea, nefiind incluse aici si utilitatile, care sunt contractate pe numele clubului, nu al ministerului, ca doar clubul foloseste baza de acolo.
Deci MApN are de castigat dupa Steaua, nu da bani ministerul nimic clubului Steaua pe de pomana. Ci dimpotriva, isi scoate ceva banuti dintr-o chestie in care, pana la venirea lui Gigi Becali, doar baga.
Deci afirmatia ta ca ce platesti tu statului ca taxe si impozite ajunge la Steaua e expirata de prin 1999, de fapt de cand s-a infiintat noua SC Fotbal Club Steaua SA, cu sediul la Hotel Marriott Grand Offices.

Ceea ce nu s-ar spune cand e vorba de Rapid sau Dinamo. Afirmatia ramane valabila pentru aceste doua cluburi, Rapid avand drept de folosinta gratuita arenei din Giulesti prin hotarare de guvern, iar Dinamo foloseste la fel gratuit baza din Stefan cel Mare, dar fara vreo hotarare a guvernului, din ce stiu eu, dar tot pe de pomana. Nici nu s-a pus vreodata problema la aceste doua cluburi sa se faca o licitatie in genul celei pentru Ghencea ! De ce oare ?!? Pentru ca sunt mai cu mot cluburile astea, nu ?!? Ele au locul caldut acolo, nu-i deranjeaza nimeni cu licitatii, cu datu' afara de acolo, cu demontarea nocturnei etc...etc ... problemele Stelei adica.
Numai Steaua a avut scandalurile alea, cu firma kkt Tehnorob, care lucrase pentru MApN, deci si-a luat banii o data, si a vrut sa-i mai ia inca o data de la noua SC Fotbal Club Steaua SA.

Iar la licitatia pentru folosirea stadionului bineinteles ca n-a avut nimeni altcineva tupeul sa vina, ca doar e locul legendar al Stelei, nu avea ce sa caute altcineva acolo (moral vorbind, ca legal putea veni oricine care voia si avea bani - adica licita mai mult ca Gigi Becali).

Iar despre faptul ca cei care conduc alte cluburi si au bani dar nu vor sa-i bage la echipa, e treaba lor. Inseamna ca sunt chitrosi ei. Clubul in sine e bogat doar daca face ceva vanzari de-ale lui, gen jucatori, bilete, drepturi de televiziune, reclame pe teren, reclame pe tricouri etc. ... Gen Manchester United sau Real Madrid, care vand de sute de milioane de Euro treburi d-astea.
Nu vine unu' gen Becali sa le dea bani. Becali mai mult se compara cu Abramovici la Chelsea, dar barem clubul Chelsea e mare si are si el vanzari conexe destule, mai ales dupa venirea atator vedete acolo, asa ca nu cred ca Abramovici doar baga bani si nu scoate nimic.
Mai ales ca acolo e altceva cand e vorba de drepturi de televizare, nu ca la noi; e vorba de sume mari, nu cateva sute de mii de euro ca la noi, daca or fi si alea. Acolo meciurile sunt transmise in sistemul pay-per-view, pentru ca televiziunile sa-si scoata banii grei cu care au cumparat drepturile de la cluburi.



[...] Si inca ceva: vezi ca a aparut Capital 300. Pe ce loc o fi Gigi? Cat nu a declarat? [...]
Nu prea ma intereseaza genul asta de topuri, avand in vedere ca nu e ceva sigur, cert, de poti sa bagi mana in foc. E ceva estimativ, oficial, si nici nu cred ca revista Capital are dreptul de acces la bazele de date ale Registrului Comertului sa vada cate firme are fiecare si ce cifre de afaceri / profit au.

Totusi, apar acolo alde Copos sau Netoiu sau Borcea ?!? Asa de curiozitate. :drak: Astia cat or fi declarat ?!

uti2102
30th October 2004, 14:05
Bancare, incurci rau de tot borcanele ! Steaua nu mai are nimic cu statul roman, este in totalitate club privat !!! Tzi-am mai zis, adreseaza-te alora din Shtefan cel Mare shi din Grant daca vrei sa iei pe cineva la rost !!!
E chiar atat de greu sa te informezi shi sa vezi cum stau lucrurile ?! Sau e mai bine sa faci pe neshtiutorul, pe ignorantul, numai ca sa ai motive sa loveshti ?!

Saber Rider
30th October 2004, 14:16
Cata eleganta, Alpopa ... :D

Eh, ce sa-i faci, mai sunt si d-astia care o fac special, numai sa acuze aiurea. Gen Claudiu, care a ramas in epoca de aur cu mintea, mereu aduce aminte de perioada glorioasa a odiosului, acuma si Bancaru a bagat acolo o subtila dezinformare cu taxele si impozitele .... deh ... se mai intampla sa fie si unii rau intentionati sau vorba ta, "neshtiutori, ignoranti".

uti2102
30th October 2004, 14:26
Asta e. Io le-am zis sa uite ce a fost inainte de '89 shi sa ne raportam la evenimente mai recente. Poate ca ei nu gasesc de ce sa se ia in prezent, d-aia apeleaza la trecut.

stelistu'
30th October 2004, 15:21
bate steaua clar si trece in fruntea clasamentului - si sper sa si ramana acolo pana la sf

Mariusmadmax
30th October 2004, 16:04
Apropo de bani publici :
Craiova isi leaga sperantele de supravietuire de Primarie ... Nocturna a montat-o primaria , si tot ei o intretin .
Apullum traieste pe banii Primariei Alba Iulia
National primeste bani de la BNR , putini ...dar primeste , arena o folosesc gratis
FCM Brasov are un procent de sub 40 % care este al Primariei , restul pune Niculae , arena o intretine Primaria .
Timisoara - 20 % este procentul primariei in sustinearea bugetului echipei lui Tony Dobos , arena o intretine Primaria .
Farul - asemanator cu FCM Brasov
FC Arges - Primaria Pitesti
Gloria Bistrita - Primaria Bistrita
Poli Iasi - Primaria Iasi

Cluburi private :
Steaua ( Becali ) , Sportul ( Siman ) , CFR Cluj - Napoca ( Paszany ) , Otelul ( ISPAT ) , FCM Bacau ( Sechelariu )

Echipe Departamentale - care traiesc din BANUL PUBLIC , din bugetul Statului :
Dinamo - echipa Ministerului de Interne si a Ministerului Administratiei
Rapid - echipa Ministerului Transporturilor

miril
30th October 2004, 16:20
Saber Rider, ignoranti, a se observa fara ghilimele, sunt cei care fac abstractie de trecutul glorios a unor echipe cu palmares si istorie facuta la/din comanda. Daca comunism nu era, performanta nu era. In rest, hai sa ne respectam mai mult decat ne-o permit echipele pe care le sustinem. Crezi ca se poate? Am vazut ca esti baiat de gasca, cand vrei. Pai fa-o tot timpul! N-am nimic impotriva, din contra.


Am citit mesajele de pe pagina a opta si nu mai sunt asa de...ignorant. Ca sa contribui si eu cu un comentar, Steaua prin Gigi Becali, incerca sa fie un club al unui magnat...dambovitean, aici Steaua facand diferenta fata de cluburile Dinamo si Rapid. Dar la cate taxe a platit politicianul Gigi si cum si-a facut avere...Oricum, nu mi-as dori un astfel de proprietar. Si cand te gandesti ca ar putea intra si in parlament...Hai ca se poate!

uti2102
30th October 2004, 17:33
Miril, am facut un pact nescris : sa nu mai vorbim de "performantzele" de dinainte de '89, fie ele bune fie ele rele. Asha ca "istoria la comanda" nu-shi are rostul.
Dak ne laudam cu ceva ne laudam cu multele titluri shi cupe cashtigate dupa '90, dar mai ales cu faptul ca am reprezentat onorabil Romania in cupele europene!
Iar dak spui ca shi dupa '90 tot in comunism am ramas.......nu gresheshti cu mult !!! :drak:
Uneshte shi tu posturile sa nu-tzi iei avertisment pentru postari consecutive. :ok:

@Madmax : la Sportul arena este intretzinuta de Politehnica shi/sau Agronomie (ne lamureshte gigel, ultras......)

miril
30th October 2004, 19:11
Nu stiam de pact, AlPopa. Ma voi conforma. Nu inteleg de ce ar fi postarile consecutive subiect de avertisment, cu exceptia duelului de pe Arena. In cazul meu, de mai sus, am vrut sa corijez ceva din ce am spus in prealabil, dupa ce am citit, intre postari, postarile anterioare. In acest caz, regula mi se pare absurda, ca in...comunism.

jay
30th October 2004, 19:20
FCM Brasov are un procent de sub 40 % care este al Primariei , restul pune Niculae , arena o intretine Primaria .

Una la mana, echipa se numeste FC Brasov din anul 1990! Apoi, stii care este procentajul cu care contribuie CL si Primaria la bugetul clubului? 10% in total!!! Ceea ce faci tu se cheama dezinformare mizerabila!Prescon si Atlanta House sunt principalii sponsori, dar nu singurii. Stadionul este in proprietatea orasului, se plateste o chirie simbolica. Pe viitor mentioneaza sursele, mai dezinformatorule!

iulian
30th October 2004, 19:24
deci intr-o oarecare masura echipa este sustinuta din bani publici corect ?
Atat timp cat stadionul este intretinut de primarie si pe deasupra echipa mai primeste si bani publici.....

Nicholas
30th October 2004, 19:27
Cred ca va fi un meci frumos, un adevarat derby cu multe goluri si faze controversate. Merg pe mana Stelei deci pariez 1, insa scorul va indica multe goluri sa vedem acum cat:)

jay
30th October 2004, 19:30
Iulian, da, 10% inseamna sub 40%.:) Steaua cat plateste pentru folosirea stadionului?;)

iulian
30th October 2004, 19:31
10.000 (eu asa stiam...ca contractul este in $...Saber zice ca Euroi....ma rog)...numai chirie...fara utilitati

jay
30th October 2004, 19:36
Si ti se pare o suma corecta? Vedeti-va de bubele voastre si apoi comentati ce se intampla la altii! In alta ordine de idei, decat cu un patron ca Gigi Becali, mai bine ramaneati echipa finantata integral din bani publici. Hai Progresul!;)

iulian
30th October 2004, 19:43
10.000 de $ nu este o suma corecta pentru CHIRIE pe o singura LUNA ?????????????????????? mda...probabil ca tu fiind obisnuit cu chirie simbolica iti pare mult 10.000 ...(cca jumatate din bugetul vostru lunar....jumatate !!!)

Saber Rider
30th October 2004, 19:47
Iulian, da, 10% inseamna sub 40%. Steaua cat plateste pentru folosirea stadionului?
Ce-ar fi sa mai citesti si tu ce s-a scris inainte de postul tau ?!? Asa poate o sa afli sau citesti printre randuri sau doar ce-ti convine tie ??? Ma miram eu sa nu intervii cu aberatii.


Si ti se pare o suma corecta?
Dar spune tu care ar fi o suma corecta. Tu, marele finantator de cluburi sau poate vreun ministru, mai stii ?!? :evil:


In alta ordine de idei, decat cu un patron ca Gigi Becali, mai bine ramaneati echipa finantata integral din bani publici.
Stiu ca iti bagi unghia in gat, ca de altfel multi altii, dar asta e, tre' sa obisnuiesti cu adevarul prezent si sa nu mai traiesti in trecut.

alkoudmani3
31st October 2004, 00:22
steaua -national 1-1

androdinozaur
31st October 2004, 01:49
mi-ar placea sa ia national campionatu! Sa intrerupa nitzel ciclul asta steaua-dinamo-rapid! Deci Hai National!
Steaua-National: 0-1

uti2102
31st October 2004, 13:32
Ciclul de care zici tu va fi intrerupt de Steaua. Care va cashtiga cateva (vreo 5-6) titluri la rand. Shi in nici un caz de "campioana morala". :D

vlad1607
31st October 2004, 13:40
FORZA Bancarii !! Se poate castiga in Ghencea si sper sa o si faceti!

Saber Rider
31st October 2004, 13:50
Ar cam fi momentul ca Steaua sa profite de pasul gresit al Rapidului. Acest lucru coroborat cu castigarea restantei cu Apulum ar aduce-o pe Steaua in postura de lider al clasamentului, sper cat mai mult timp posibil, adica pana la sfarsit.

:ok: Magica STEAUA :cool:

Mariusmadmax
31st October 2004, 15:43
Una la mana, echipa se numeste FC Brasov din anul 1990! Apoi, stii care este procentajul cu care contribuie CL si Primaria la bugetul clubului? 10% in total!!! Ceea ce faci tu se cheama dezinformare mizerabila!Prescon si Atlanta House sunt principalii sponsori, dar nu singurii. Stadionul este in proprietatea orasului, se plateste o chirie simbolica. Pe viitor mentioneaza sursele, mai dezinformatorule!
ce faci tu nu se face !
Din cate stiu eu primaria are undeva la 40 % , dar am zis ca au sub 40 % deci poate fi si 10 % cum sustii tu ... numai ca documenteaza-te ca s-ar putea sa ai surprize ...
In rest cu Stadionu' e clar , nu ?

Steaua - invinge pentru noi !

DIXX
31st October 2004, 16:55
Bate Nationalul la doua goluri diferenta.

uti2102
31st October 2004, 17:48
FORZA STEAUA!
Acum plec la meci! Shi ma intorc cu cele 3 puncte in vistieria STELEI!
HAI ROSH-ALBASHTRII !!!

MARCEL55
31st October 2004, 19:21
Steaua a castigat primul derby al etapei cu ajutorul "stelistului" Salomir. Asteptam victoria in al doilea derby cu ajutorul "stelistului" Olaroiu.

Mariusmadmax
31st October 2004, 20:11
non-sens , ca Steaua are nevoie de Salomir si Olaroiu ...
ce sa mai vorbim !!!!

inter
31st October 2004, 20:43
Radoi rateaza 11m si alpopa explodeaza in tribuna (de nervi) ?:p

MARCEL55
31st October 2004, 20:48
Can putine penaltiuri intr-o jumatate de ora, trebuia ca "stelistul " Tudor sa dea vreo 4 si mai multe eliminari. Ciobanul are nevoie de victorie, a inceput campania electorala.

Aveti tot ce va trebuie sa castigati, arbitri, echipe partenere, puteti sa pasteti oile linistiti. Nu vrea ciobanul 2, 3 la 0 la pauza, asa este, bravo Tudor, bravo Olaroiu.

Pacala
31st October 2004, 20:55
oare cat o fi fost pretul lui coman?
ca cel al alba iuliei ......

ambipur
31st October 2004, 21:05
Fortza nationalu! ..2-3

Mariusmadmax
31st October 2004, 21:06
Copii !
dam ca avem de unde !

miril
31st October 2004, 21:10
Meciul este jucat. Felicitari, Steaua! Curioasa formatie de start a Nationalului.

MARCEL55
31st October 2004, 21:15
Nu este curioasa, triunghiul Olaroiu-Zenga-Petrescu, impreuna cu prietenii echipati de Burger (Salomir, Tudor si ceilalti) vor aduce titlul dupa atatia ani in ciobanului-filosof.

Saber Rider
31st October 2004, 21:17
E clar ca Marcel se uita la filme de groaza, nu la un meci de fotbal. Cum poti sa fii atat de rau voitor ?!? Sa nu vezi niste faulturi flagrante, grosolane, si care cel putin la Neaga trebuia direct cartonas rosu, nu galben cum a primit Gigel Coman. Care, apropo, trebuia rosu direct la intrarea criminala cu cotul la Oprita, unde n-a atins deloc mingea, si nici intentie de a o juca nu a fost, atat timp cat a dat cu cotul - adica nu cred ca avea de gand sa joace mingea cu cotul acela din capul lui Oprita.

Decizii ale arbitrului deci perfect acoperite regulamentar. Ca sa nu mai zic ca trebuia direct rosu la Gigel Coman dupa intrarea la Oprita (cand a luat primul galben), plus un offside sanctionat complet eronat in minutul 20 la o centrare din careu a lui Florentin Dumitru catre Oprita +++ golul lui Ghionea anulat de pomana, portarul era dupa cirese la faza asta; Ghionea n-a facut nimic decat sa sara la minge perfect, iar portarul a sarit direct in Ghionea, deci trebuia exact invers interpretata faza.

ADelPiero
31st October 2004, 21:19
pana nu se termina celelalte 45 min + prelungiri ... nu e terminat ;)

MARCEL55
31st October 2004, 21:21
Ai dreptare, Saber Rider. Nationalul tine cu orice pret ca Steaua sa castige. Olaroiu este cu cine trebuie.

andreiush
31st October 2004, 21:22
Oricum...tot prost ramane arbitrajul lui tudor. Dar trage pt steaua..parerea mea...

ADelPiero
31st October 2004, 21:29
arbitraj corect ! :cool: nu e pro steaua...

Saber Rider
31st October 2004, 21:31
Oricum...tot prost ramane arbitrajul lui tudor. Dar trage pt steaua..parerea mea...

Zi tu unde a fost prost arbitrajul !!!

Zi o faza care nu a fost tratata corect !!!

Ca asa multi pot da din gura, dar daca tot o faci fa-o cu argumente.

Eu tocmai am scris 3, toate in defavoarea Stelei. Sa vedem ce gasesti tu, cum ca ar trage pentru Steaua.

andreiush
31st October 2004, 21:41
Pai tu ai scris 3 greseli...deci e prost arbitrajul. Apoi...pentru steaua..ala-i 11 m la oprita? Intr-adevar l-a tinut un pic, dar sa fim seriosi, oprita nici nu vroia sa se duca spre minge, el s-a pus in genunchi. Explica-mi cum cazi in genunchi daca cineva de tine din spate? I s-or fi muiat picioarele de emotii lui oprita...

Saber Rider
31st October 2004, 21:49
Pai l-a tinut de mijloc cu bratele, iar Oprita a cazut, pentru ca daca incerca sa continue totusi faza nu mai ajungea mingea. Asa, daca tot l-a tinut fundasul, de ce sa piarda faza ?!?

Poate e prost arbitrajul, daca au fost 3 greseli, dar au fost in defavoarea Stelei, asa ca in nici un caz nu e pro-Steaua, cum eronat sustii tu.

andreiush
31st October 2004, 21:56
Bun..tot n-am inteles de ce cazi in genunchi daca te tine cineva din spate, dar oricum nu mai conteaza. Am inteles ce trebuia...oprita a cersit penaltyul. Si cu asta basta. Nu mai comentez altu.

Saber Rider
31st October 2004, 22:01
Uite ... intre timp, inca un offside eronat contra Stelei plus o intrare criminala a lui Abiodun la Lovin, il calca intentionat dupa ce-si facuse mingea prea lung si Lovin reusise sa respinga - nu se dicteaza nimic.

MARCEL55
31st October 2004, 22:04
Oare de ce striga galeria Stelei numele lui olaroiu? Si-a facut datoria?

ADY19
31st October 2004, 22:11
Pt ca asa e frumos... Marcel culca-te mama...a castigat dinamo..trebuie sa fii foarte fericit. O sa visezi frumos la noapte. Acuma lasa-ne pe noi sa ne bucuram. Tudor nu a gresit nicaieri flagrant. Vorbesc in special la penaltyuri.
Cat despre Olaroiu.... este vorba de galeria Stelei care nu a uitat ca Oli a trecut pe la Steaua si nu a facut o treaba proasta..e vorba de respect si fair-play, khestii pe care tu nu cred ca le cunosti :rosu:

Florentin
31st October 2004, 22:13
La acest scor si la cum a evoluat Steaua mi se pare absolut ridicol sa dai vina pe arbitraj.
Mult success in intilnirea de la Parma si sper sa fim pe primul loc si in grupa joi seara tirziu.
Hai Steaua!

Vadim
31st October 2004, 22:19
Nu e chiar asa. Eliminarea aia a rupt meciul. Normal ca daca ai un om in plus joci si mai bine. Mai ales acasa.

Florentin
31st October 2004, 22:21
A fost cumva eliminarea gratuita? Daca memoria nu ma inseala mai am avut un gol anulat si un penalty ratat pina la episodul eliminarii.

DanielAndrei
31st October 2004, 22:23
bravo Steaua! le-ai platit-o cu varf si indesat

ovi
31st October 2004, 22:30
Eu nu sint stelist shi nici nu am vazut meciul dar sint sigur ca a cashtigat pe meritul lor.La acest scor intre primele 2 echipe din campionat nu cred ca se pune problema arbitrajului.Bravo STEAUA.Succes in cupa UEFA /hello /hello
PS.FORTZA POLI IASI :yeah:

OwenSkeet
31st October 2004, 22:35
Ce invidioasa e lumea!! unde a gresit tudor?? ca ne anulat gol perfect valabil??? ca arbitru asistent a gresit la vro 2 ofsaiduri??
Oricum SuperSTEAUA!!! a jucat ca o ecipa de top ...bravo lor...si bun venit lu Radoi!! Super meci SUPER ATMOSFERA!!! Ce seara intr-o peluza magica!!

dinamovisti astai vb si ei despre meciu nostru ca la meciu lor nu au ce sa vada.....PLICTISELA TOTALA!!!! cu 100 de suporteri cu o echipa care se bate pt loc 5.....vorbesc si despre echipe care se bat la titlu si care joca in Uefa...:D

BlueEnergy
31st October 2004, 22:39
Bravo Steaua! Cred ca a fost un meci superb! De abia astept sa puna pe siteul lor cei de la gazeta sporturilor rezumatul video sa vad golurile!

Angelina Jolie
31st October 2004, 22:42
Fara comentarii. Steaua a dominat la toate capitolele. Bravo Steaua. Succes joi.

MARCEL55
31st October 2004, 22:47
Ady19, esti prea mic ca sa cunosti tu niste khestii, culca-te fericit, dupa patru ani incepeti sa visati, ati cumparat tot, poate asa ve-ti reusi. Nu, Tudor nu a gresit in acest meci. Au participat cei de la national la somnul tau linistit din aceasta seara.

Catalanul
31st October 2004, 22:56
Ce s-a intamplat cu acel National care inscria 3-4 goluri in 10 minute :thinkso: sau nu au mai reusit sa marcheze deoarece a revenit Radoi in aparearea Stelei :D
Felicitari stelei pentru victorie si mult succes in CUPA UEFA :ok:

Saber Rider
31st October 2004, 22:58
Ady19, esti prea mic ca sa cunosti tu niste khestii, culca-te fericit, dupa patru ani incepeti sa visati, ati cumparat tot, poate asa ve-ti reusi. Nu, Tudor nu a gresit in acest meci. Au participat cei de la national la somnul tau linistit din aceasta seara.

Mda , pana acuma o dadeai cu arbitrul, ai vazut ca nu tine, acuma o dai cu jucatorii Nationalului. Hai ca sunt curios sa vad pana unde poate duce orbirea asta a ta fata de un meci in care Steaua s-a autodepasit si a facut aproape cel mai bun meci din acest campionat.

ADY19
31st October 2004, 23:03
Ce s-a intamplat cu acel National care inscria 3-4 goluri in 10 minute :thinkso: sau nu au mai reusit sa marcheze deoarece a revenit Radoi in aparearea Stelei :D
Felicitari stelei pentru victorie si mult succes in CUPA UEFA :ok:


De acuma Steaua va incasa mult mai greu goluri. Radoi nu e oricine si nu misca nimic in jurul lui :evil:

Da Marcel...sa stii ca voi dormi mult mai bine in seara asta. AM o groaza de motive sa o fac. A revenit Radoi si Dumitru. A castigat Steaua cu Nationalul, ceea ce ofera un plus de incredere pentru meciul cu Parma

Saber Rider
31st October 2004, 23:11
Ce s-a intamplat cu acel National care inscria 3-4 goluri in 10 minute :thinkso: sau nu au mai reusit sa marcheze deoarece a revenit Radoi in aparearea Stelei :D
Felicitari stelei pentru victorie si mult succes in CUPA UEFA :ok:

Pai pana acuma Nationalul a jucat cu echipe de duzina, nu cu STEAUA !!! Asta s-a intamplat cu Nationalul.

don_denver
31st October 2004, 23:26
nu cred ca ar trebui sa fie atatea comentarii la un meci in care s-a vazut clar dorinta ambelor echipe de a castiga...am avut si noroc...la inceput..ce bine!! ca am inceput asa...a fost sa fie ziua stelei....vom vedea in retur...iar triunghiul vazut demarcel..nu e decat unul al prieteniei...si doar atat...restul..just gossips....

uti2102
1st November 2004, 01:22
dupa patru ani incepeti sa visati, ati cumparat tot, poate asa ve-ti reusi. Nu, Tudor nu a gresit in acest meci. Au participat cei de la national la somnul tau linistit din aceasta seara.

Nu fii trist Marcel. Ce sa-i faci daca Borcea nu mai are malai, daca e in criza financiara ?! Gigi cumpara TOT, inclusiv pe caini (vezi meciul direct, blat clar! v-au tradat catzeii !!! :drak: )! Urmeaza Rapidul in retur (Copos nu refuza nimik :drak: ) shi Parma, shtiuta fiind situatzia critica in care se afla italienii cu finantzele...
Trebuie sa te impaci cu ideea! Gigi preshedinte, Gigi campion, Gigi cashtigator al cupei Uefa! A cumparat tot omul asta! De fapt, chiar acum a ajuns shi pe strada ta! MARCEL ! Vise frumoase cu Gigi shi banii lui !!! :happy :happy :happy
Dedicatzia lui Gigi pentru Marcel (pe muzica de Iris...):

"Nu te ambala,
Voi veni pe strada ta,
Te citesc mereu,
Shtiu ca tzi-este foarte greu..."
:evil:

Legat de meci -> mai multe comentarii maine!
Oricum, important e ca a revenit Radoi shi ca jucatorii shi-au dat seama ca numai daca se daruiesc total vor fi apreciatzi de public shi vor avea satisfactzii.
Despre arbitru -> Tudor (pe care sincer nu pot sa-l sufar) a continuat in maniera cu care ne-a obishnuit - A ENERVAT PE TOATA LUMEA! Are un stil foarte dificil shi pare ca poarta ochelari de cal : nu cantareshte evenimentele in functzie de cursul jocului ci efectiv parca ia decizii cu shablonul in mana...
Am vazut reluarea primului penalty shi, asha cum au spus shi "specialishtii", arbitrul a fost acoperit de regulament. Insa caderea lui Opritza a fost mai degraba teatrala...
La eliminarea lui Coman, Porumboiu considera ca in cazul in care arbitrul revine asupra unui avantaj nu mai trebuie sa acorde cartonash. Asta mi se pare ciudat....

dyuletz
1st November 2004, 01:52
S-a vazut inca o data ca Steaua este cea mai puternica echipa din Romania, bv la baieti, bv lui Zenga, bv galeriei care inco data si-a facut datoria si speram intr-un meci mare joi seara.
FORZA STEAUA si bafta inco data !!!

Saber Rider
1st November 2004, 02:09
" Antrenorul ne-a facut semn sa ne oprim la 5-0, dar este bine ca am marcat cinci goluri "

Interesanta declaratie a lui Andrei Cristea, aparuta in comentariul meciului pe OnlineSport. Spune multe despre determinarea si puterea Stelei in acest meci. Care mai mult ca sigur se datoreaza in buna masura si revenirii lui Mirel Radoi in echipa, unde exemplul lui de daruire este molipsitor.

Cel mai reusit meci al Stelei in acest sezon. Sincer.

armin
1st November 2004, 08:11
Faceti loc, faceti loc! Steaua e pe primul loc! /hello

Marcel55, esti patetic mai baiatule!

Arbitrul Tudor? A fost el insusi, cum ne-a obisnuit. A fluierat absolut tot ce se putea fluiera, inclusiv goluri. Dar din fericire, nu a influentat rezultatul final.

Succes Steaua la Parma!

Bancaru
1st November 2004, 10:30
RUSINOS!
Ce s-a intamplat aseara a fost rusinos. Nationalul nu a avut nici o viziune de joc. Asta ma mira cel mai tare. Intreaga vina o poarta Olaroiu. Asta este. Cei mai buni au invins. Cand joci cu Steaua, indiferent ca esti pe locul 1, 3 sau oricare altul, sau ca esti National, Rapid sau Iasi, nu iti poti permite sa experimentezi. Cand il ai pe Panc, pe Thwaite sau Abiodun, nu incepi meciul cu Ghindeanu sau cu Sapunariu (care este varf, de meserie; asta joaca el la satelitul Nationalului, Mogosoaia. In plus am inteles ca o face foarte bine).
La cate faze a avut Nationalul si la cate ocazii a avut Steaua, diferenta putea sa fie mult mai mare. Cred ca asta a fost surpriza de care vorbea Olaroiu.
De ce imi pare rau acum este ca Popa este accidentat. Poate avea o sansa la Nationala. Nae este aerian. Asta nu e portar si nu e de mirare ca a frecat banca la Steaua mereu din postura de rezerva a rezervei.
Nu cred ca Tudor a influentat rezultatul, dar cred ca a dat 2 penaty-uri prea repede, unul dupa altul. Chestia asta te lucreaza la moral. In plus se vede ca Nationalul, cel putin teoretic, a devenit o forta, avand in vedere cata lume a venit sa incurajeze echipa Stelei.
Nu pot sa fiu de acord cu cel care a zis ca Nationalul a jucat numai cu janghine pana acum si d'aia era pe primul loc. Unele janghine cu care a jucat Nationalul au invins pe Steaua. Dar stiti cum e, in campionatul asta de janghine, unde Steaua e cea dintai...
Succes joi pentru Steaua. E un os de ros la Parma. Si sa speram ca o sa fie si Zicu pe teren.
VAE VICTIS!

vasile314tzurka
1st November 2004, 10:32
este prima data in acest sezon cind steaua icepe sa joace fotbal de clasa. din ce in ce mai multe pase in viteza si mai multa precizie. revenirea lui radoi da un plus de siguranta si asta se vede foarte bine. daca steaua va juca tto asa va lua campionatul si are sanse mari sa ajunga in primavara uefa.

RstInPc
1st November 2004, 10:36
Cel mai reusit meci al Stelei in acest sezon. Sincer.
Hm, si cel mai nereusit meci al Nationalului. Olaroiu stie de ce :no:
Anticipam victoria Stelei, dar nici chiar asa. Felicitari.
Nationalul nu se dezminte :rosu: A lasat deliberat pe Steaua sa-si faca jocul.
Nu voi mai comenta niciodata pe marginea meciurilor sustinute de National si nici nu voi mai face referire la aceasta "echipa" care joaca atunci cand si pentru cine trebuie.

Succes Stelei cu Parma. Macar egal ca se poate ! :ok:

uti2102
1st November 2004, 11:09
@Bancaru

Oli a greshit in acest meci pentru ca, cel putzin din punct de vedere tactic, s-a aruncat in atac! Natzionalul joaca de obicei 4-5-1 insa, culmea, aseara a incercat 4-4-2. Shi s-a vazut foarte clar pe faza de aparare ca aceasta tactica i-a dezavantajat, fiind prea mult spatziu la mijloc pentru stelishti.
Cred shi eu ca Panc shi Thwaite ar fi fost mai indicatzi in aparare...Iar de Sapunaru, care a fost coleg de generala cu un prieten, shtiam shi eu ca e atacant...

iulian
1st November 2004, 11:19
Unul dintre cele mai bune meciuri ale Stelei din ultimi ani...daca jucam asa si cu Parma ....:D
Forza Steaua !

Bancaru
1st November 2004, 11:23
Alpopa, ma scuzi, dar cred ca ai vazut alt meci. Unde s-a aruncat Nationalul in atac? Asta vorbeam si cu cei cu care a fost la meci. Olaroiu a spus ca si in 10 oameni (!!) o sa atace si cand colo nici cea mai mica intentie. Tactica superprevizibila. Toate mingiile aruncate direct pe Mitrovici. Mijlocul a fost sarit. Oricum era rupt. Olah ce a miscat. A facut-o chiar bine. Mie unul mi s-a parut peste Florentin Dumitru. Nu vreau sa cred ca Olaroiu s-a predat.
Revenind la atacurile in valuri ale Nationalului vreau sa-ti aduc aminteca nu au fost decat 2 suturi in prima repriza. Unul pe poarta, cred ca Gabi Popescu (apropo - JALNIC) si altul in balarii al lui Gigel Coman. Cu 2 suturi nu te poti lauda ca ataci. Sa fim seriosi. Nationalul a jucat dupa o partitura superincalcita. Aici trebuie sa-l "felicit" pe Oli.

uti2102
1st November 2004, 13:03
@Bancaru
din punct de vedere tactic, s-a aruncat in atac! Natzionalul joaca de obicei 4-5-1 insa, culmea, aseara a incercat 4-4-2.
M-ai intzeles greshit ! Vorbeam din punct de vedere al ashezarii in teren !!!

Saber Rider
1st November 2004, 13:42
Nu pot sa fiu de acord cu cel care a zis ca Nationalul a jucat numai cu janghine pana acum si d'aia era pe primul loc. Unele janghine cu care a jucat Nationalul au invins pe Steaua. Dar stiti cum e, in campionatul asta de janghine, unde Steaua e cea dintai...

Eu am zis ca Nationalul nu a jucat pana acum cu echipe de talia Stelei, ci doar cu echipe de duzina.

Dar sa stii ca nu e adevarat ce spui. Singura echipa pe care a batut-o Nationalul si a batut-o pe Steaua este Poli Iasi, dar nu poti sa spui ca aia a fost o infrangere "serioasa" ca sa spun asa. In meciul ala, iesenii n-au avut decat 2 ocazii tot meciul, una in prima repriza si una in a doua si au dat un gol. In schimb Steaua a atacat continuu dar a ratat enorm (inclusiv 3 bare). De ce ? Pentru ca meciul asta venea dupa un meci bun in Cupa UEFA si a fost efectul de bumerang, sentimentul de superioritate pe care l-au avut stelistii fata de ultima clasata fara nici o victorie pana atunci. Dar nu asta e valoarea adevarata a Stelei. A fost doar un accident. Trebuie sa fii nebun sa spui ca daca Poli Iasi a batut pe Steaua (norocos cu carul) inseamna ca Poli Iasi e mai buna (valoroasa) decat Steaua, si ca daca Nationalul a batut pe Poli Iasi inseamna ca este si peste Steaua.

Asa si Steaua de exemplu a batut pe Sportul Studentesc, care a batut FC National fara drept de replica. A ratat Mazilu singur cu poarta goala, singur cu portarul, au avut in general mii de ocazii, Nationalul a jucat atunci ca aseara in Ghencea.

Deci doar din cauza unui singur caz (Poli Iasi), care este tot aia cu Sportul pentru voi, tu ajungi la concluzia ca "unele janghine" ... Nu au fost "unele", ci "una". Dar tot asa a fost pentru voi si Sportul.

uti2102
1st November 2004, 14:11
Pentru cei care nu shtiu ce-nseamna "normalitate" ii invit sa asculte ce se intampla la reintrarea in normalitate :

Bancaru
1st November 2004, 15:55
Saber, Steaua a castigat totul pe linie? Eu cred ca erai in euforie cand ai scris ca Steaua este prima echipa serioasa, sau cam asa ceva, pe care o intalnesc. Singura chestie cu care as fi fost de acord era daca scriai ca e meciul cel mai important. Asta este... Unii isi dau sufletul pe teren la meciurile cele mai importante, Nationalul NU. Si au fost meciuri cu duiumu. Nu stiu cate echipe, poate inafara de Steaua si Dinamo intre ele, sa fi avut atatea meciuri decisive ratate: 1) cu Steaua, cand a facut Sabin muci apararea Nationalului 2) in acelasi an meciul din cupa tot cu Steaua 3) meciul cu Craiova la sfarsitul returului, ultima etapa din postura de lider al campionatului 4) meciul de finala a cupei Romaniei cu Dinamo 5) meciul care asigura fotoliul de lider de toamna in divizia a cu Steaua
Toate obiectivele ratate. Eu nu pot sa inteleg asa ceva. Din atatea ocazii nici una, nici una? Ceva necurat este la mijloc. Nu a fost Olaroiu mereu. Nici aceiasi jucatori nu s-au plimbat pe arena din Cotroceni. In schimb cineva este etern.
Bai Saber, lasa-ma cu meciul cu Sportul. Eu nu am scris nicaieri aici ca ar fi facut frumos. Dar in presa s-a scris. Nici acum nu sustin lucrul asta. Eu ma bazez pe orgoliu. Eu il am. Mie imi venea sa musc gardurile alea ruginite din Regie si aia se plimbau ca indolentii pe gazon. Am zis ca nu poti sa castigi mereu. Dar iata ca apare un al doilea meci in care nu ca mimeaza, erau ca tantarii la bec. Fugeau aiurea si mai lipsea sa se dea cap in cap.
Cine a mai urmarit cat de cat meciurile Nationalului sa spuna in cate meciuri i-a vazut anul asta jucand asa. De cate ori au scris ziarele ca Nationalul a jucat urat dar a castigat?
Pute!

DanielAndrei
1st November 2004, 21:37
Pai pana acuma Nationalul a jucat cu echipe de duzina, nu cu STEAUA !!! Asta s-a intamplat cu Nationalul.


Iaca o echipa de asta de duzina a batut pe Steaua, de unde rezulta ca si Stelutza e echipa de duzina :degete:

uti2102
1st November 2004, 22:10
Mamahhhhh. Tremura chilotzii pe noi! Bine ca nu suntetzi shi voi in UEFA, ca ne cadeau de tot in vine. :o:

Bancaru
1st November 2004, 22:56
Nu si daca ii puneti pe dos.

uti2102
2nd November 2004, 00:17
Am auzit totushi ca la Parma e posibil sa joace cu tanga... :D
Sunt geloshi pe Zicu shi vor sa-i ia locul la prezentarile de moda ad-hoc, prin centrul orashului.

achile
2nd November 2004, 00:19
Ba ce mor eu pe invidiosi astia pe fraierici astia care cum ia bataie o si da ca a fost ceva necurat,pai ce naiba mah putea nationalul sa bata Steaua??????????ce mare echipa e nationalul asta?????????bancari astia ce tari in gura sau facut vorbesc de parca sunt vre-o mare echipa si se ia cu noi,bai ....... bai saracilor ce blat bahhhh ce va pute bahhhhhh cine naiba sunteti voi bah?????????hata derby!!!!ce derby cu gloabele alea mah?:)))singuru derby este Steaua-dinamo sau mai recent Steaua-rapid si cat de cat cu craiova ,dar cu nationalul o echipa de fatalai voi spuneti derby?pai ........alea au fost pe primul loc datorita conjucturi ca au jucat numai cu echipe mici avea dreptate pe aici un frate
Imi cer scuze fata de ceilalti dar ma enervat rau bancarul ala,hata el inteapa si la sfarsit sa ii imbuneze pe stelisti cu care vb aici o da ca ne doreste succes cu parma,VRAJEALAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!mor pe ...... astia se vedea dupa cum a scris ca nu iar dori succes stelei(bineinteles ca o sa zica acum ca.....) LASATINE BAI ............ CU ASTEA!!!!!!singuru care l-am citit si chiar il cred ca a vb adevarat ca ne ureaza succes este un suporter craiovean nu am retinut cum il cheama dar se vede frate cand un om spune ceva cu adevarat si se vede un ....sa nu spun[ca nu mai pot de nervi:)))]si care dupa aia o incearca cu linguseli numai ca sa nu se simta ofensati de ce scrisese mai devreme cei carora le era adresat mesaju
Gata ca mi-am revenit:)
FORZA STEAUA VINCI PER NOI!!!!!!!!!!!!

MI-a venit boala rau pe national asta sa mor eu si stateam si ma gandeam ce jucatori buni au si sincer la Steaua nu mi las dori decat pe Flavius Moldovan in rest niste gloabe bai frate,ce tam tam se facea ca vine Mitrovici la Steaua,ce sa caute paluga aia proasta la o super echipa ??????????ce naiba mah sau Caramarin hai ca asta mai joaca ceva dar nu e de Steaua si nici de Dinamo nici de Rapid e de National atat
Pai ia rupt pusti aia din regie care apropo sunt trei clase peste ei,mama ce nervi am pe gloabele astea de la national sau vazut si ei sus si ce au spus gata suntem superechipa iti dai seama daca suporteri lor au ajuns sa creada ca dupa un meci cu Steaua la Steaua acasa daca au luat bataie a fost ceva putred sau ceva pute(cum a spus stie el cine) a inebunit lumea domne ce sa mai,alta explicatie nu vad,la ce naiba se astepta?????ca vorba lui EL CAPITANO:national putea sa joace si in 14 ca tot scorul ala era
Si daca tot am nervi sa ma mai iau de inca unu dupa aici nu mai stiu cum il cheama am un lapsus dar in orice caz cred ca se ocupa de acest forum sau chiar site,de cate ori e vorba de Steaua e numai contra si spune numai prosti,asa poate va intrebati ce am cu el avand in vedere ca isi spune opinia.Ei bine cand a intrat JIJI pe chatu gazetei ce mai striga lu JIJI ca daca se deschide un sediu PNG la Chisinau si ce mai striga sal bage JIJI in seama sa vb cu el ca are ceva foarte important sai spuna(cred ca vroia sa profite de ceva maruntis)ce disperat era saracu mi sa facut greata de el
iar pe aici ce da in Steaua si in JIJI ce nu ai vazut ,PERVE baiatu
FORZA STEAUA VINCI PER NOI!!!!!!!!!!!!!!!!

Saber Rider
2nd November 2004, 03:24
Iaca o echipa de asta de duzina a batut pe Steaua, de unde rezulta ca si Stelutza e echipa de duzina

Mai baiatule, citeste tot ce am scris, ca asa are inteles. Am zis ca trebuie sa fii nebun (ceea ce vad ca te consideri) sa crezi ca daca Poli Iasi a reusit printr-o minune sa bata pe Steaua in Ghencea este mai buna ca valoare. Acel meci a fost doar un accident ... mai citeste tu inca o data ce am scris, ca nu imi place sa ma repet pentru oricine prea lenes si-i obosesc ochii subit cand e vorba de ceva care nu-i convine.
(a se citi : minune=sentimentul fals de superioritate al jucatorilor stelisti dupa calificarea in Cupa UEFA, nicidecum un super joc facut de ieseni)


Saber, Steaua a castigat totul pe linie? Eu cred ca erai in euforie cand ai scris ca Steaua este prima echipa serioasa, sau cam asa ceva, pe care o intalnesc. Singura chestie cu care as fi fost de acord era daca scriai ca e meciul cel mai important. Asta este... Unii isi dau sufletul pe teren la meciurile cele mai importante, Nationalul NU.
[...]
Eu nu pot sa inteleg asa ceva. Din atatea ocazii nici una, nici una? Ceva necurat este la mijloc. Nu a fost Olaroiu mereu. Nici aceiasi jucatori nu s-au plimbat pe arena din Cotroceni. In schimb cineva este etern.
Bai Saber, lasa-ma cu meciul cu Sportul. Eu nu am scris nicaieri aici ca ar fi facut frumos. Dar in presa s-a scris. Nici acum nu sustin lucrul asta. Eu ma bazez pe orgoliu. Eu il am. Mie imi venea sa musc gardurile alea ruginite din Regie si aia se plimbau ca indolentii pe gazon. Am zis ca nu poti sa castigi mereu. Dar iata ca apare un al doilea meci in care nu ca mimeaza, erau ca tantarii la bec. Fugeau aiurea si mai lipsea sa se dea cap in cap.

Deci tu zici ca Steaua nu e cea mai importanta echipa pe care Nationalul a intalnit-o in campionatul asta. Totusi ea a batut-o cea mai concret. Deci ... inseamna ca e cea mai importanta. Rapidul v-a batut cu 3-0 si Sportul cu 1-0; Steaua cu 5-1.
Cel putin meciul lui National cu Sportul a cam semanat cu cel din Ghencea, la fel nu au avut cine stie ce ocazii, in schimb Sportul a avut multe ocazii clare si super clare, exact ca Steaua. Nu inteleg de ce sa nu compar acest meci al Nationalului cu Steaua cu cel al Nationalului cu Sportul. Au semanat destul de bine. Diferenta este ca Steaua a reusit sa marcheze mai mult din sumedeniile de ocazii avute.



Si nu inteleg de ce esti asa de nedumerit ca Nationalul nu prea a avut ocazii de gol cu Steaua ! Chiar nu inteleg.

Tu chiar nu ai remarcat, asa din intamplare :evil:, ca Steaua totusi are CEA MAI BUNA aparare din divizia A, meciul se juca totusi in Ghencea, unde presiunea publicului este si a fost fantastica ?!? Te comporti de parca Steaua e o echipa de la Dalga din deal, nu o echipa de Cupa UEFA. Hai sa fim seriosi !
Si mai gandeste-te ca revenit Capitanul, Mirel Radoi, stalpul apararii steliste, de care nu se trece asa de usor, si care mobilizeaza pe toti coechipierii lui cu starea lui de spirit luptator - poate ai remarcat cum dirija echipa din gesturi si nu numai.

Intr-adevar, ai dreptate sa critici jucatorii bagati de Olaroiu in primul 11 din acest meci, dar gandeste-te ca totusi formula de inceput a Nationalului, pe hartie, a fost foarte ofensiva : Chihaia, Mitrovici, Gigel Coman - toti trei jucatori eminamente de atac, plus Caramarin playmaker si Gabi Popescu ajutorul lui, mai rar ii vezi p-astia prin propriul careu, plus ca Olah s-a avantat destul de mult pentru un fundas.

Mai departe, tu stii ce "pute" la FC National.
Dar eu spun totusi ca nu e chiar asa de "mirositoare" situatia. Pur si simplu Steaua a jucat foarte bine si nu a lasat nici o sansa lui FC National de a-si face jocul. Se pare ca Zenga a citit mai bine Nationalul decat Olaroiu pe Steaua.

Mariusmadmax
2nd November 2004, 03:39
ce usor se poate murdari o evolutie incantatoare a Stelei ...
... si ce sperante ne fac , cu acest joc extraordinar , pentru meciul de joi ...
Felicitari Steaua ! I-am spart !

Iata noul lider :
- cea mai bună apărare: 8 goluri primite īn 11 etape
- cel mai bun atac: 24 de goluri marcate īn 11 etape (FC Naţional şi Gloria au tot 24 de goluri, dar īn 12 etape)
- cele mai puţine īnfrīngeri: 2
- cele mai multe victorii: 8 (la fel ca FC Naţional)
- cea mai bună medie a notelor primite de la reporterii Gazetei Sporturilor: 6,08

Bancaru
2nd November 2004, 09:55
Sabere, am spus ca nu mai discut despre meciul cu Steaua. Mi-am dat de vreo 3 ori cu parerea si gata.
Eu stiu ce pute la National, dar ce imi pute mie tie cu siguranta iti miroase frumos. Cat despre meciul cu Sportul cred ca am avut triplu ocaziilor create in Ghencea. Si nu ca pentru victorie conteaza si ocaziile dar macar am ajuns in preajma portii. Atat cat au vrut.
Iti dau un sfat: fii mai moderat in aprecierile admirative, duse la extrem, fata de jucatorii echipei pe care o simpatizezi. Tu poti sa faci ce vrei...

Achile, mai du-te pe la centaurul ala sa te invete si ceva carte nu numai sa te bati (cu pumnul in piept). Ai grija de calcai!

Sabere, auzi ma, cica esti frate cu Achile... :D

vasile314tzurka
2nd November 2004, 10:00
in meciul cu sportul ati avut o singura ocazie. deci inmultirea cu trei nu-si are rostul. cit despre ce miroase e bine sa nu ne ambalam.

Bancaru
2nd November 2004, 11:46
Vasile, esti peste tot. Si meciul asta l-ai vazut? Asta e meseria ta, sa vezi meciuri. Nu mai imi permit sa te contrazic, ca te superi si iti sare mustarul si pentru asta. Mesajul de mai sus nu era pentru tine, neaparat, dar poti sa adulmeci si tu.

BlueEnergy
2nd November 2004, 13:05
Ce va tot certati atata mah? Tot ce ramane... Steaua - National 5-1! Asta spune tot!

Darkslowstar
2nd November 2004, 14:41
Apropo de bani publici :

FCM Brasov are un procent de sub 40 % care este al Primariei , restul pune Niculae , arena o intretine Primaria .


Stai usor Marius ca nu-i chiar asa. Primaria nu a dat mai nimic la club. Consiliul Judetean mai da 1-2 miliarde pe an clubului la inceputul anului. Stadionul a fost renovat de Nicolae si acum echipa e tinuta de el si de catva oameni de afaceri. Oricum nu se compara cu miloanel ede dolari pe care le-ati primit voi cand a facut Gigi Becali schimbul ala de terenuri cu MAPN-ul sau cu datoria imensa catre firma aceea de constructii pentru renovarea oficialei (Tehnorob parca) care a ramas in sarcina clubului armatei. Ma rog, astea sunt treburile voastre, eu vreu numai sa zic ca FC Brasov este un club privat la care au si primaria si CJ cateva procente.

Mariusmadmax
2nd November 2004, 16:43
daca tu zici ca este privat , hai sa incercam sa dam de adevar ...
OK ?

Darkslowstar
2nd November 2004, 17:44
De acord. Chiar nu e nimic de ascuns aici.
Orice ai zice Brasovul e un club 100% privat. Chiar si daca autoritatile au un procent din actiunile societatii care finanteaza clubul (se numeste propietatea privata a statului), sumele nu reprezinta decat cateva procente din bugetul anual al clubului.

Si ca sa nu fiu complet off-topic am vazut numai a doua jumatate a meciului dar mi-a placut fotbalul in viteza practicat de Steaua si usurinta cu care ajungeau la poarta. Sper numai sa joace la fel de dezinvolt si pe Tardini in fata catorva zeci de mii de macaronari fanatici. Bafta multa.

Saber Rider
2nd November 2004, 20:36
Oricum nu se compara cu miloanel ede dolari pe care le-ati primit voi cand a facut Gigi Becali schimbul ala de terenuri cu MAPN-ul sau cu datoria imensa catre firma aceea de constructii pentru renovarea oficialei (Tehnorob parca) care a ramas in sarcina clubului armatei. Ma rog, astea sunt treburile voastre, eu vreu numai sa zic ca FC Brasov este un club privat la care au si primaria si CJ cateva procente.

In primul rand, Gigi Becali nu era patron la Steaua cand a facut el afaceri cu pamanturi, chiar si ale MApN. Nu era infiintata de fapt nici SC Fotbal Club Steaua SA, asa ca nu mai acuza doar din auzite, ca afacerile lui Gigi Becali cu pamanturi nu au nici o legatura cu clubul Steaua.

In al doilea rand, datoria respectiva a fostului club Steaua catre Tehnorob era de fapt o datorie a fostului club care facea parte din MApN, deci era vorba de fapt de o datorie a ministerului catre o firma privata.

Care firma privata, cum dracu' s-o fi apucat ea de treaba pe de pomana si a si terminat-o, a mai lasat si o gramada de ani sa treaca, si pe urma subit sa se apuce de strigat in gura mare ca ea de fapt n-a fost platita ?!?!? Care firma face vreo afacere degeaba la care sa nu-i iasa nimic ?!? Ii place ei asa sa stea in pierdere atatia ani, iar dupa ce vine Gigi Becali patron sa-si aduca aminte subit ca, sanki!, Steaua are datorie fata de ei !?! Ce coincidenta dracu' ! Cat a stat clubul in patrimoniul MApN a tacut malc, si dupa ce clubul se transforma in privat, hai sa strigam cat putem de tare .....

Bineinteles ca cei rau intentionati nu o sa ia in considerare defel acest post al meu, pentru ca altfel cum ar mai putea ei sa acuze pe Steaua de ceva ?!? Dar adevarul este unul singur, si in mod sigur nu este cel proliferat de ei.

Si in al treilea rand, atat timp cat administratia locala are si 0,000000....0001 procente la un club, cum poti sa sustii sus si tare, si in doua mesaje chiar, ca totusi acel club este 100% privat ?!?!?!? Tu chiar nu-ti dai seama de ceea ce scrii ?!?

miril
2nd November 2004, 20:59
Achile, Bancaru nu are de ce sa se simta inferior. Istoria clubului Progresul nu este plina de controverse si compromisuri majore, cum este cazul altor echipe, iar a fi sustinatorul unei anumite echipe nu aduce respect, decat daca modul in care o face este civilizat si lipsit de argoanta ieftina si asta indiferent de echipa sustinuta. Daca te-ai uita mai bine cum te exprimi in scris ai constata ca ai ceva sa inveti de la un suporter precum Bancaru. Deci, fii mai atent la... calcaiul lui Achile. Sa nu-mi spui ca a fost stelist, nu ma refer la calcai, ca nu te cred. Si stii de ce, pentru ca Steaua, precum tu dai de inteles, pare...invincibila. Ma rog, fiecare cu substitutele pe care le are la indemna. Tu esti cu...Steaua.

miril
2nd November 2004, 21:06
Mi se pare ca moderatorii au avut grija, intre timp, de calcaiul lui...Achile. De aceea ultima mea postarea pare fara legatura.

Bancaru
2nd November 2004, 21:16
Mirile, prezenta ta nu poate decat sa ma bucure. Eu nu sunt un moderat asa cum esti tu. Dar e bine ca ma temperezi situatia. Eu nu ii vreau raul acestui tanar "erou homerian". Dar daca ar manui si literele la fel cum invarte sulita deasupra capului probabil ca ar fi o prezenta mai placuta. Nu are rost sa-i mai dam apa la moara pentru ca oricum ne paraseste. Adica nu o sa mai apara pe aici. Din pacate nu am putut sa-ti citesc parerea despre meciul asta, cu Steaua. Acum cred ca este si putin tardiv. Ma duc sa mai citesc ce au mai scris amicii nostri de pe aici.
Astazi am avut o disputa cu Vasile Piti. Imi pare rau ca m-a inteles gresit, pentru ca este un tip cu care mai pot schimaba pareri in limita decentei. Defapt nu e singurul.
Vasileeeeee... :ok:

miril
2nd November 2004, 21:36
Si mie imi place 3,14, inca de pe vremea lui Prosport. Despre meci...numai de bine. Asta ca sa parafrazez si eu. Altfel, trist, umilit putin, dar mi-a trecut deja, fiind calit la scoala Progresului. Istoria noastra se...repeta, asa cum ai spus-o si tu. O istorie de mi-se Sburlea pielea pe mine de progresist. O istorie care repeta ceea ce s-a intamplat cu noi inca din 58, cand am ratat titlul la Ploiesti, in penultima etapa cand Ozon, altfel siguranta intruchipata, a ratat un penalty in min 86. Daca ar fi marcat, am fi fost campioni, asa am iesit pe locul patru, primele patru echipe fiind departajate in clasament de un punct, acel campionat fiind cel mai strans din istoria fotbalului romanesc. De atunci, Sburlea, Ciubotariu, Necula, Vintila, Dan Petrescu, si...multi altii. Deh, nu toata lumea a facut in scaldatoare. Sa fie la ei, acolo! Cam asta este parerea mea despre...

Bancaru
2nd November 2004, 21:43
Chiar, Sburlea. Ce fundas talentat. Si ce linie in aparare: Sburlea, Ciobi si Necula. Meserie nu alta. Si totusi ne-au dat Stelistii 6 in "finala" campionatului. Chiar ca sa fie la ei acolo. Repet, nu stiu sa existe o echipa de divizia A care a ratat atatea obiective la mustata cum a facut-o Nationalul in ultimii 5-6 ani, daca nu chiar mai bine. Curat ghinion, coane Mirile!

miril
2nd November 2004, 22:01
Curat...coane Bancherule, curat.

apparte
2nd November 2004, 23:11
Bancarule,eu as zice 10 ani.In perioada asta v-ati batut de cateva ori la titlu sau pt cupa.Mirile,apropo,prin 50 cum a fost cu Poli?I-ati batut cu 7-0 in campionat si ati pierdut finala cupei cu 1-0 sau v-au batut ei in campionat si voi ati luat Cupa?

achile
2nd November 2004, 23:45
baaaaaa puneti-mi mesajul la loc,fiecare spune ce vrea

miril
2nd November 2004, 23:45
I-am batut in campionat cu 7-0, ca la o saptamana, pe acelasi stadion, sa pierdem cupa cu 1-0. S-a petrecut in acelasi an, 58, in care am ratat titlul la un 11 metri.

miril
2nd November 2004, 23:56
Scuze pentru mesajul consecutiv, raspunsul este adresat...Pleianului. Cu o singura conditie, Achile, sa te exprimi civilizat. Ma refer la...a spune ceva.

achile
3rd November 2004, 00:16
Mai Miril in primul rand ca voi o vedeti pe National invincibila de ati sarit de cur in sus ca va batut Steaua si ca vezi doamne "pute"
Iar tu "cotzoharlo"(stie el cine)cine te vezi?Homer?stai linistit "cotzoharlo" ca daca e sa vedem care se descurca mai bine cu parlitu iti garantez ca iesi in pierdere,sunt sigur ca esti genul ala de baiat "inteligent"dar care daca iai dat drumu pe strada nu ii face pielea o cafea,in fine......
Hai ca atunci am avut nervi cu ce ai spus de meci dar acum imi dau seama ca esti exact genul de om care nu il suport ala care face pe inteligentul si se leaga de "litere" ca de altceva nu poate saracu,ce mi-ar place sa te am fata in fata bai Caragiale sa-ti arat eu "un calcai pierdut"(intre dinti)
Iar cat despre Con Miril sa bagat ca musca in lapte dar defapt saraci trebuie sa sara unu pt altu ca dupa ce ca sunt inferiori mai sunt si putini(suporterii Nationalului)
Si asa ca Coane Miril intradevar eu am spus ca sunteti inferiori dar tu nu ai facut nimic altceva decat sa confirmi ce am spus eu
Forza Steaua!!!!!!!!
SUPER STEAUA-national 5-1!!!!!!!!!!!!!!invidiosii ciocu mic :)in special"Homerii"

achile
3rd November 2004, 00:32
Si eu imi cer scuze pt mesaju repetat dar trebuie sa-i raspund"Homerianului"
Ma exprim destul de civilizat,nu injur pe nimeni imi spun doar parerea cum si voi o faceti,care e problema???aaaa aveti prieteni aici moderatori?nici-o problema nu frecventez des forumu asta

miril
3rd November 2004, 08:04
Inferioritatea nu tine de Steaua sau Progresul, ci de educatie si caracter. Care va sa zica ca nu exista, Coane.

Bancaru
3rd November 2004, 10:17
Mirile, ce ti-am spus eu ca nu face purici multi. Nici sa vrea si nu face.
Ahile, oricum trebuie sa ai grija de calcaiul tau. Ca dai cu el in minge sau in dintii oamenilor aminteste-ti ca e puntul tau slab. Pe langa multe altele.

Dansan
3rd November 2004, 10:57
Chiar, Sburlea. Ce fundas talentat. Si ce linie in aparare: Sburlea, Ciobi si Necula. Meserie nu alta. Si totusi ne-au dat Stelistii 6 in "finala" campionatului. .... Repet, nu stiu sa existe o echipa de divizia A care a ratat atatea obiective la mustata cum a facut-o Nationalul in ultimii 5-6 ani, daca nu chiar mai bine. Curat ghinion, coane Mirile!

Bine, mai Bancare, cand pierzi cu un scor de tenis ( vezi 6-0 ) , numai "la mustata" nu se poate spune ca ai ratat obiectivul....
La mustata, da!, a fost titlul ala pierdut in fata lui Dinamo, cu "ajutorul" Craiovei lui Netzoiu...

Bancaru
3rd November 2004, 12:28
Domnu' manager Dansan, cand am zis la mustata ma refeream la faptil ca Nationalul a fost pe primul loc pana la meciul cu pricina. Asa e? Asta cum se cheama? La mustata! Scorul nu mai conteaza. Putea sa fie la fel de bine si 1-0 si puntele tot la Steaua se duceau si lua titlul. Asa ca... la mustata.

miril
3rd November 2004, 13:27
Dansan, amesteci meciurile. In campionatul 96-97 am pierdut cu 3-1, meciul retur. Meciul de care vorbesti a avut loc in turul campionatului 94-95, daca nu ma insel, cand Progresul a iesit, in ciuda scorului, campioana de toamna.

Darkslowstar
3rd November 2004, 13:31
In primul rand, Gigi Becali nu era patron la Steaua cand a facut el afaceri cu pamanturi, chiar si ale MApN. Nu era infiintata de fapt nici SC Fotbal Club Steaua SA, asa ca nu mai acuza doar din auzite, ca afacerile lui Gigi Becali cu pamanturi nu au nici o legatura cu clubul Steaua.

Nu era patron dar era finantator, adica baga bani in Steaua. Hai sa nu ne mai ascundem dupa deget.



In al doilea rand, datoria respectiva a fostului club Steaua catre Tehnorob era de fapt o datorie a fostului club care facea parte din MApN, deci era vorba de fapt de o datorie a ministerului catre o firma privata.


Adiva vrei sa spui ca Steaua a fost infintata acum 2-3 ani si este un club nou-nout care nu are nici o legatura cu marea echipa castigatoare a mii de titluri/cupe nationale si internationale? Si atunci de ce va luadati cu palmaresul vostru? Sau palmaresul se transmite dar datoriile nu? Tipic hotie romanesca. De fapt nu e de mirare cand te gandesti la antecedente :mda:



Care firma privata, cum dracu' s-o fi apucat ea de treaba pe de pomana si a si terminat-o, a mai lasat si o gramada de ani sa treaca, si pe urma subit sa se apuce de strigat in gura mare ca ea de fapt n-a fost platita ?!?!? Care firma face vreo afacere degeaba la care sa nu-i iasa nimic ?!? Ii place ei asa sa stea in pierdere atatia ani, iar dupa ce vine Gigi Becali patron sa-si aduca aminte subit ca, sanki!, Steaua are datorie fata de ei !?! Ce coincidenta dracu' ! Cat a stat clubul in patrimoniul MApN a tacut malc, si dupa ce clubul se transforma in privat, hai sa strigam cat putem de tare .....


Firma aia nu a stat degeaba, a deschis un proces, care a durat ceva timp cum se intampla pe la noi dar dupa ce a castigat a vazut ca a ramas cu un titlu executoriu fara valoare pt. ca AFC Steaua nu mai detinea nimic. Nu a tacut malc cat a fost in patrimoniul MAPN, doar erau pline ziarele de lamentarile lor.



Si in al treilea rand, atat timp cat administratia locala are si 0,000000....0001 procente la un club, cum poti sa sustii sus si tare, si in doua mesaje chiar, ca totusi acel club este 100% privat ?!?!?!? Tu chiar nu-ti dai seama de ceea ce scrii ?!?

Imi dau seama dar cred ca tu habar nu ai de nici cele mai elementare notiuni de drept si nu cred ca e locul aici sa-ti predau eu.

Mariusmadmax
3rd November 2004, 14:41
Hey ,
Darkoslovar apropo de drept ... ce vrei sa stii ?
Afacerea cu pamanturile cu MApN este de la inceputul anilor 90 ( cred ca 1991 ) , iar venirea lui Gigi alaturi de Steaua s-a produs pe la sfarsitul anilor 90 (1998-1999 ) ...

Cat priveste datoria AFC Steaua catre Tehnorob , aceasta datorie a MApN-ului a cazut pe singurul debitor eligibil ... Mai mult , s-a lovit in club pentru ca ei foloseau arena ...
Un caz deosebit-ilar era ca ministrul MApN - in timp ce Steaua era somata sa evacueze arena si sa-i fie scoase la licitatie activele - participa la toate evenimentele si aniversarile pe care Rapid le organiza , pozand in marele suporter giulestean ... Ramasi fara suportul MApN langa echipa au venit Victor Piturca , Viorel si George Paunescu , Gigi Becali . S-a incercat la inceput o colaborare cu MApN :
Consiliul de Administratie era format din 4 generali (MApN) , restul fiind Ilie Nastase , Gh Sassu , G Becali si V Paunescu ... dar ceea ce la Ministerul de Interne functiona , la Steaua MApN nu acorda fonduri pentru fotbal (pentru AFC Steaua ) , si desfiinta sectii de sport la CS Steaua ... rand pe rand au disparut sectii de traditie ale clubului ...
MApN nu numai ca nu dadea nici un leu Clubului de fotbal dar pretindeau ca fotbalul sa finanteze sectia de handbal , sau sa plateasca chirie pe arena ...
De aceea s-a ajuns si ca gazonul - care alta data era o "masa de biliard"- sa fie comparat cu o mlastina-orezarie ...
Pentru ca de vreo zece ani nu s-au mai cheltuit bani cu intretinerea-mentinerea arenei .

Din cate am inteles eu Tehnorob avea dreptate sa ceara bani pe lucrarile efectuate ... insa devizele au fost exagerate astfel ca facturile erau imense .
Steaua a facut o evaluare-expertizare cu care s-a incercat reducerea datoriei , insa Tehnorob a contraatacat cu prezentarea unor cifre de actualizare-penalizare a acestor datorii ...

Gigi a mai achitat din datorii , a mai cumparat o parte din active ... dar :
Inca problema nu este rezolvata in totalitate!!!

Dansan
3rd November 2004, 15:21
Domnu' manager Dansan, cand am zis la mustata ma refeream la faptil ca Nationalul a fost pe primul loc pana la meciul cu pricina. Asa e? Asta cum se cheama? La mustata! Scorul nu mai conteaza. Putea sa fie la fel de bine si 1-0 si puntele tot la Steaua se duceau si lua titlul. Asa ca... la mustata.

Pai, domnu' pres. de club, lasa mustatile ca Steaua a terminat campionatul ala mult inaintea Nationalului...

Cat despre domnu senior miril : mustatile nu se pun la campiona de toamna...:) Ci numai la sfarsitul campionatului...

Asa ca ...ramane numai mustata cu Dinamo....de acord? :)

Saber Rider
3rd November 2004, 15:47
Nu era patron dar era finantator, adica baga bani in Steaua. Hai sa nu ne mai ascundem dupa deget.

Adiva vrei sa spui ca Steaua a fost infintata acum 2-3 ani si este un club nou-nout care nu are nici o legatura cu marea echipa castigatoare a mii de titluri/cupe nationale si internationale? Si atunci de ce va luadati cu palmaresul vostru? Sau palmaresul se transmite dar datoriile nu? Tipic hotie romanesca. De fapt nu e de mirare cand te gandesti la antecedente :mda:


Firma aia nu a stat degeaba, a deschis un proces, care a durat ceva timp cum se intampla pe la noi dar dupa ce a castigat a vazut ca a ramas cu un titlu executoriu fara valoare pt. ca AFC Steaua nu mai detinea nimic. Nu a tacut malc cat a fost in patrimoniul MAPN, doar erau pline ziarele de lamentarile lor.


Imi dau seama dar cred ca tu habar nu ai de nici cele mai elementare notiuni de drept si nu cred ca e locul aici sa-ti predau eu.


Imi pare rau pentru tine, dar se pare ca esti pe dinafara la subiectul Gigi Becali. Cand el facea afaceri cu pamanturi n-avea nici o treaba cu fotbalul in general. Era la inceputul anilor '90, imediat dupa Revolutie, cand a inceput sa concureze si el serios (probabil din invidie) cu verii lui mult mai mediatizati, care pe atunci vindeau jucatori grupa mare (ar vinde ei si acuma, dar nu mai au pe cine, s-a cam golit bazinul). Pe atunci Steaua era AFC Steaua, fosta UM 2308, care avea sectii si de alte sporturi, nu numai fotbal, si a carei conducere era alcatuita predominant din generali si colonei de armata.

Clubul nou infiintat de Gigi Becali, SC Fotbal Club Steaua SA, este transformarea DOAR sectiei de fotbal din AFC Steaua, care apropo, sa stii ca inca mai exista, nu s-a desfiintat. Iar sectia de fotbal nu avea in patrimoniul ei nimic, ci toata AFC Steaua. Deci daca e ceva de impartit la partea imobila, trebuie discutat cu AFC Steaua, nu cu SC Fotbal Club Steaua SA, care plateste chirie Ministerului Apararii pe folosirea stadionului. Deci in mod normal firma Tehnorob trebuia sa ia de guler pe PROPRIETARUL arenei unde ei au lucrat, nu pe cei care AU INCHIRIAT-o.

Si daca tot te faci ca stii asa de multe, de ce nu mi-ai raspuns la intrebare ? Tu, daca ai avea o firma de constructii, te-ai apuca de treaba undeva fara nici un avans sau o garantie ceva ?!? Adica Tehnorobu' a lucrat pe degeaba la arena din Ghencea ?!?!? Si oricum, s-a apucat de afaceri cu MApN-ul, nu cu clubul SC Fotbal Club Steaua SA !!!

Si sa stii ca nu-ti trebuie cine stie ce notiuni de drept pentru un simplu calcul matematic, de fapt aritmetic, de la nivelul clasei a doua primara. Dar stiu ca e greu pentru tine, asta e. Sa-mi arati si mie unde scrie in acele "elementare notiuni de drept" ca daca cineva are 1 % din ceva, restul inseamna 100 % !!! :happy Lol de lol !!! Ce penibil ....

Bancaru
3rd November 2004, 16:06
Dansan(do lambada) se pun mustatile pe care le vrei tu. Tu sa fii fericit. Dar numai ca a mai fost si o finala de cupa cu Steaua, una cu Dinamo. Dar nu are importanta. Mustatile nu se pun la noi, dar la altii (nu spui cine) da. Si stiam ca a terminat campionatul ala mult inaintea Nationalului. Acum 2 ani si Dinamo l-a terminat cu mult inainte sa-l termine Nationalul. Cu vreo cateva etape bune inainte.

Presedinte de club?! Uau! Ce am urcat ca un arivist. :evil: M-am cocotat pe spinarile oamenilor de pe forum, credulii care au vazut in mine un "leader" (nu bautura aia infectioasa). Ce urmeaza acum? Inter, ce urmeaza? /hello

Mariusmadmax
3rd November 2004, 16:29
asa este bancarule ... doar n-o sa contrazic eu un copil de cinci ani !!! :happy
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Age: 5
Posts: 358
:happy

Bancaru
3rd November 2004, 18:04
Madmax, nu o sa ma contrazici pentru ca nu vorbeam cu tine. :lol:

Dansan
4th November 2004, 08:49
Dansan(do lambada) se pun mustatile pe care le vrei tu. Tu sa fii fericit. .... Acum 2 ani si Dinamo l-a terminat cu mult inainte sa-l termine Nationalul. Cu vreo cateva etape bune inainte.



Bancare, asa sa fie cum zici nu... eu sa fiu fericit....Dar vad ca l-ai facut si pe Mariusmadmax fericit...
Oricum ai dreptate in ce priveste campionatu' ala a lu' Dinamo... :)

Bancaru
4th November 2004, 14:46
Nu l-am facut eu. Asa e el. FERICIT. Steaua l-a facut fericit. Steaua lui norocoasa.
Am dreptate cu mai multe treburi, dar sunt putini cei care vor sa recunosca.

miril
4th November 2004, 16:21
N-au de ce, Bancarule. Sunt fericiti!

Bancaru
4th November 2004, 16:33
Foarte frumos. Sa le fie de bine. Eu o sa fiu bucuros pentru ei in momentele in care castiga (sau vor castiga) meciuri in cupele europene. Sunt singurele bucurii pe care mi le pot aduce Steaua sau Dinamo.

miril
4th November 2004, 18:55
Esti generos. Si eu fac la fel. Adica pe...generosul.

Bancaru
5th November 2004, 13:42
Deh, asa sunt eu... Si eu ma mir de unde atata generozitate!!!

Mariusmadmax
5th November 2004, 19:15
Nu l-am facut eu. Asa e el. FERICIT. Steaua l-a facut fericit. Steaua lui norocoasa.
Am dreptate cu mai multe treburi, dar sunt putini cei care vor sa recunosca.
Bancherule ,
nu te supara bre , ca nimenea nu spus urat nimica de matale ...
:D
cat priveste "steaua norocoasa" , sau fericirea stelistilor ... nu este asa de rea prestatia echipei noastre :

1 Besiktas 1 1 0 0 3 1 3
2 Steaua 2 1 0 1 2 1 3
3 Athletic 2 1 0 1 3 3 3
4 Parma 2 1 0 1 1 2 3
5 Standard 1 0 0 1 0 2 0

1. Steaua 11 8 1 2 24 8 25p (+7)
2. FC Naţional 12 8 1 3 24 14 25p (+7)
3. Dinamo 12 7 0 5 24 18 21p (+3)
4. Rapid 12 6 3 3 18 12 18p (+6)
5. Gloria 12 6 1 5 24 19 19p (+1)
6. CFR Cluj 12 5 4 3 17 15 19p (-2)
7. Farul 12 5 3 4 15 10 18p (0)
8. Sportul 12 4 4 4 16 13 16p (-2)
9. FCM Bacău 12 4 4 4 8 9 16p (-2)
10. Oţelul 12 5 0 7 9 12 15p (-3)
11. FC Argeş 12 3 5 4 15 17 14p (-4)
12. U Craiova 12 3 4 5 14 20 13p (-5)
13. FC Braşov 12 4 1 7 13 19 13p (-5)
14. Poli AEK 12 3 2 7 12 22 11p (-7)
15. Apulum 11 3 2 6 13 27 11p (-4)
16. Poli Iaşi 12 2 3 7 9 20 9p (-9)

Bancaru
5th November 2004, 20:14
Frate Marius, nu ma supar. Nici macar nu am zis contrariul. Eu chiar am zis ca imi doresc sa dovediti ca nu aveti o prestatie proasta. In afara, ma refer. Nu inteleg de ce trebuie sa-mi arati clasamentul. Spre deosebire de Caramarin eu nu ma prefac ca nu stiu pozitiile in clasament.
"ACESTE CUVINTE NE DOARE"

Mariusmadmax
6th November 2004, 00:00
Frate Marius, nu ma supar. Nici macar nu am zis contrariul. Eu chiar am zis ca imi doresc sa dovediti ca nu aveti o prestatie proasta. In afara, ma refer. Nu inteleg de ce trebuie sa-mi arati clasamentul. Spre deosebire de Caramarin eu nu ma prefac ca nu stiu pozitiile in clasament.
"ACESTE CUVINTE NE DOARE"
aceste cuvinte care ne dor ...
Steaua a jucat prost la Parma , asa este Steaua ... dupa trei meciuri bune a venit pleasca , sper sa faca din nou o serie de doua-trei meciuri f bune ...

Bancaru
7th November 2004, 12:25
Cred ca ar trebui sa te uiti mai mult in gura lui Zenga. Pare zurbagiu, dar e un tip inteligent. Campionatul intern nu e cupa UEFA sau un campionat di occident. Febra care a cuprins pe multi pentru ca Parma joaca cu echipa de pitici i-a cuprins, cu siguranta, si pe jucatorii Stelei, ca doar de la Ram ne tragem, nu? Ei bine si socoteala de acasa nu s-a potrivit cu jocul din micutul targ al Parmei - auzi, 200.000 locuitori.
Si daca spui tu ca asa e Steaua, 3 bune si unul rau, afla ca se poate intampla si altora, Nationalul de pilda, deci nu mai da cu caca in noi ca nu suntem in stare sau ca vindem sau ca nu vrem sau ca...

miril
7th November 2004, 12:48
...cam atata putem. Sau?

Bancaru
7th November 2004, 17:25
Atat putem pe plan mental. In momentul in care nu mai ai motivatie se duce totul de rapa.

Mariusmadmax
7th November 2004, 20:14
sper sa nu va depaseasca si altii , macar locul doi !

Florentin
7th November 2004, 20:25
Bancarule, Miril, toate astea sunt vorbe de claca ale unora care nu pot, dar ar dori ca altii sa poate, si daca acei altii la rindul lor nu pot, de indata se transforma in vinduti si alte apelative de acest gen. Din punctul meu de vedere, Nationalul din postura echipei cu unul dintre bugetele, nu stiu daca cel mai mic, dar in mod sigur intre cele mai nesigure a dat dovada de tarie si a facut o figura frumoasa.
Din partea mea numai felicitari si urari de bine.

Bancaru
7th November 2004, 22:18
Cata generozitate, boierule...! Nu te supara, dar am vrea sa nu mai facem claca la matale pe tarla. Daca se poate ca la finalul campionatului, sau macar la sfarsitul turului sa nu mai dam zeciuiala. Am dori ca tinerii nostri sa nu mai vina sa roboteasca pe mosia lu' matale, luminate. Noi stim ca ai o inima mare si ne bazam pe intelegerea pe care, se pare, ai aratat-o din cand in cand.

Cu umilinta, prea(des)supusii Bancaru si Miril!

PS Mirile, avand in vedere ca dintre noi, cei doi clacasi, eu eram in post mi-am permis sa te trec si pe tine. Nu te supara.

Florentin
7th November 2004, 23:44
Fiecare cu intelegerea lui, bancarule, eu am vrut sa spun cu totul altceva, dar in fine, daca atita pricepi si in plus vrei sa-mi pupi ... mina, ba mai mult il tirasti si pe Miril, ce pot spune decit, multumesc.
Se pare ca virsta pe care o postezi este reala, dar oricum ai tot timpul inainte si in plus daca perseverezi, cine stie? In orice caz daca ai nevoie de ajutor, da-mi un semn.

miril
7th November 2004, 23:46
Nu ma supar. Oricum, tot respectul pentru Florentin, care este unul dintre suporterii stelisti care se evidentiaza prin obiectivitate. Am mai spus-o si alta data. Urari de bine si tie si succes cu Besiktas!

Florentin
7th November 2004, 23:48
Miril, imi cer scuze daca te-ai simtit jignit de postarea mea.

miril
7th November 2004, 23:54
Nu face nimic, Florentin. Prietenul meu, Bancarul, isi exprima frustarea simtita de noi, progresistii, de-a lungul anilor, de a fi mereu la mana altora.