PDA

View Full Version : Bjorn Borg



nipu_ro
22nd January 2010, 22:50
De ce nu a jucat Bjorn Borg la Australian Open in toata cariera lui ?
Multumesc.

luma
23rd January 2010, 17:17
A jucat, o singura data, in 1974.

Xaviesta
23rd January 2010, 19:24
pai dece o singura data?:| ca altii...paricipa de cel putin 4-5-6 ori la fiecare GS

luma
23rd January 2010, 19:54
Nu stiu din ce motiv: poate locatia, perioada...habar n-am. Cred insa ca in perioada aceea Australian Open nu avea reputatia si farmecul celorlalte turnee de GS.


Din cate stiu nici Ilie Nastase nu a participat...sau a participat de putine ori.

mih09
23rd January 2010, 20:13
In trecut nu prea era asa de iubit si de po****r ca Wimbledon si Roland Garros.
Ca si acum pana la urma, dar acum diferenta este ca toti jucatorii participa la aceste turnee, din 2 motive, poate ca vor sa joace mai mult, dar cel mai important este cel al banilor, pentru ca acum se da doar pentru 1 tur 30000 de euro, care pentru anumiti jucatori inseamna foarte mult.

Wimledonul este crema tenisului, pacat ca tocmai britanicii, nu prea se tin decat intr-un jucator, defapt doar intr-unul se tin.

Nu il au decat pe Murray in top 100 :)).

adrian_str
23rd January 2010, 20:14
Stiu ca a existat un soi de complot al jucatorilor de top in legatura cu turneul, dar nu mai tin minte exact cum au stat lucrurile.

El Pistolero
23rd January 2010, 21:38
De ce nu a jucat Bjorn Borg la Australian Open in toata cariera lui ?
Multumesc.

vezi aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Australian_Open

in primul rand era distanta foarte mare,premiile era foarte mici nu se merita sa bati atat drum pana acolo si era programat si in perioada sarbatorilor de iarna.