PDA

View Full Version : Etapa 12: Sportul - FC Brasov



ADelPiero
25th October 2004, 08:23
Sambata, 30 octombrie: Sportul - FC Brasov (15.00, TVR2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
25th October 2004, 15:35
2 meciuri consecutive castigate de Brasov cred ca le-au ajuns :D bate sportul :ok:

vasile314tzurka
25th October 2004, 15:36
nu de asta ia bataie ci pentru ca-s mai slabi. mult mia slabi. doar daca aia de la sportul nu pleaca-n excursie...

Darkslowstar
25th October 2004, 16:54
Nu cred ca sunt mult mai slabi, doar ca sunt intr-o lipsa de forma ingrozitoare. Cam in aceasi componenta a ambelor echipe i-am batut cam de fiecare date pe cei de la Sportul, in noua lor prezentare.
As fi foarte optimist, dar am vazut ca ne merge foarte bine de cand sunt pesimist, asa ca o sa continui :D :D

vasile314tzurka
25th October 2004, 17:33
sportul are o singura hiba si daca ar rezolva-o ar fi pretendenta la titlu. nu se poate sa deschizi scorul in 8 meciuri si sa cistigi doar trei din ele. problema e ca li se pune pata si se pun cu fundul in poarat. asta pe linga ratarile cele mai dese din acest campionat.

strategic vorbind la inceput de joc sunt foarte buni. dupa aia uita si pleaca acasa. asta e cu ei.

Darkslowstar
25th October 2004, 18:09
Pe langa hiba pe care ai mentionat-o mai au una. Si anuma lipsa de valoare a multora din echipierii sportului. In afara de Gigel Bucur (care la fizicul lui n-o sa fie niciodata un mare fotbalist, din pacate) nu prea mai sunt fotbalisti adevarati pe acolo. Parerea mea, hic.
Pana la titlu e cale luuuunga.

Pt. Hai Poli: Nu ne-a ajuns :D

Denis
25th October 2004, 20:01
derbyul campionatului :sleep:
oricum, cashtiga sportul. brasovul numa bulan sa aiba sa cashtige (ca intodeauna)

ADelPiero
25th October 2004, 20:05
cred ca bate sportul 2-1 ... da` foarte greu ....

Ultras
25th October 2004, 20:26
@Darkslowstar Daca la Brasov stirile ajung mai greu nu inseamna ca Sportul nu are jucatori valorosi. Iti dau numai cateva nume, cu exceptia Gigel Bucur (pe care l-ai pomenit) pentru a urmari jucatorii respectivi (evident daca te intereseaza, ceea ce nu prea cred): Dedu (chiar daca nu joaca mereu titular), Ciupe, Balan, Lazar, Maxim (inca este accidentat), Curelea (care este mult mai bun decat Mazilu, dar de cand a suferit o fractura, acum un an si cateva luni, si-a cam pierdut din curaj). Apoi vin cei foarte tineri (daca ai rabdare vei auzi despre ei peste 2-3 ani): Oae, Nicola, Ferfelea, Turcu (care are acum 17 ani). Iar restul sunt in media de valoare a campionatului nostru. La Sportul nu o sa vezi "trompete", cu toate ca sunt jucatori carora le lipsesc anumite procedee tehnice pentru postul pe care joaca. Dar incet-incet, incep sa se perfectioneze. Surpriza placuta de la Bacau, pentru mine, s-a numit Liviu Rusu, care are un travaliu fantastic, dar pentru un fundas-stanga nu stie sa centreze. La Bacau a bagat niste covrige de m-a lasat mut, iar sutul sanatos pe care l-a prins m-a dat gata (cu toate ca a fost respins cu greu de Bogdan in corner). Valoarea pentru mine nu inseamna de cate ori apare numele unui jucator in Gazeta Sporturilor sau ProSport, ci ce stie jucatorul respectiv sa faca cu "gaina".

Revenind la meciul de sambata, cu Brasovul, imi doresc o eficacitate de minim 30%, care inseamna cam 3 goluri marcate (prin eficacitate inteleg fructificare ocaziilor de genul celor avute la Bacau; precizez acest lucru pentru a intelege toti despre ce vorbesc, meciul fiind televizat pe Antena si vazut de majoritatea forumistilor, cred). Ceea ce inseamna cam un scor final de 3-1.

jay
25th October 2004, 20:37
Oae asta nu viseaza la steaua?:)

Ultras
25th October 2004, 20:48
Daca il chema Oaie, poate... Asa viseaza probabil sa ajunga la o echipa mare (in sensul unui contract baban). Pana atunci trebuie sa isi demonstreze la Sportul valoare, pe care eu cred ca o are. Il stiu si il urmaresc de cand avea 16 ani.

gigel_bucur
26th October 2004, 09:40
Ultras, asta inseamna ca-l urmaresti de vreo 5 ani, tabla scaderii:)
Oae sau Oaie e totuna pt. Becali, crezi ca stie cum e corect? :drak:

IlMILAN
26th October 2004, 10:49
ia vezi Jijele cum faci rost de o diploma de dresor de la tizul tau...nu se stie niciodata..ca deh capu-i greu....:D

Red Heat
26th October 2004, 10:59
Cred ca Sportul va invinge. Dupa parerea mea este echipa care isi creaza cele mai multe faze de poarta, dar care si rateaza foarte mult. Sper sa nu ajunga in situatia de acu' 2 campionate cand juca la fel de frumos dar a retrogradat. Ar fi pacat sa fim lipsiti de spectacolul oferit de "gasca nebuna"..

Darkslowstar
26th October 2004, 13:51
Ultras: Stirile ajung bine la Brasov, thx. pt. interes. Deocamdata din cei care i-ai enumarat in afara de 2-3 restul abia daca aspira la statutul de talent-speranta. Pana la certitudine mai e cale lunga, chiar daca unii dintre ei au calitati stau destul de prost la nivel psihic. Si asta nu de ieri/alaltaieri, dupa cum bine stii si tu.

Bdw. cum mai arata stadionul vostru, dupa renovari? Cand am fost ultima data, parca anul trecut, puteai sa-l scoti pe Oae al vostru la pascut la smocurile de iarba de prin tribune :D :drak:

gigel_bucur
26th October 2004, 14:27
tu de unde iei stirile astea? a auzit Surdu si ti-a spus si tie? :evil:

ultras_sportul
26th October 2004, 14:34
Se pun in continuare scaune iar stadionul arata mai bine ca la Bacau :) :yeah:

De fapt cred ca il urmareste pe Oae de la primul meci de Divizia A ca titular (campionatul de tineret) august 2001, cred ca a fost un meci cu Petrolul (0-1 in Regie)

Ultras
26th October 2004, 16:00
Bdw. cum mai arata stadionul vostru, dupa renovari? Cand am fost ultima data, parca anul trecut, puteai sa-l scoti pe Oae al vostru la pascut la smocurile de iarba de prin tribune :D :drak:

Poate treci sambata pe la meci ca sa constati singur... Mai sunt multe de facut. Din pacate, cum a trecut glontu' lucrarile s-au oprit...

Darkslowstar
26th October 2004, 16:56
Pai o sa incerc sa trec daca raman in we in Bucuresti.
Te-ai fi asteptat sa continuie pana se rezolvau toate? Doar ii stii pe conducatorii din fotbalul nostru. Oricum e bine ca s-a facut cate ceva si ar fi bine daca comisia aceea ar bantui si in timpul campionatului pe la stadioane pt. ca ai vazut ca nu banii sunt problema ci reaua vointa. Cum dau de necaz cum apar si banii, nu se stie cum. Foarte ciudat.

gigel_bucur
26th October 2004, 16:58
...Cum dau de necaz cum apar si banii, nu se stie cum. Foarte ciudat.

e tipic romanesc din pacate:(

DIXX
27th October 2004, 16:17
Merg pe bulanul stegarilor.
2 solist

gigel_bucur
27th October 2004, 17:09
daca rateaza numai jumatate din ocaziile clare au toate sansele :happy

IlMILAN
27th October 2004, 17:27
Jijele voi numarati ca si interisti...cornere, repuneri de la margine...degajari din propriul careu...? :evil:

Darkslowstar
27th October 2004, 17:39
Si probabil chiflele si datul cu stangul in dreptul.

ultras_sportul
27th October 2004, 17:47
Ca sa ne limitam la un scor decent ca 5-1 :yeah:

Darkslowstar
27th October 2004, 18:17
Vrabia malai viseaza :D. Mai curand 1-5, nu crezi? Mai ales ca am cam castigat in ultimii ani in Regie.
Acum serios vorbind cred ca ati petrecut prea mult pe thread-urile cu stelisti si v-ati molipsit de la ei :).

07Ex
27th October 2004, 18:41
Mai ales ca am cam castigat in ultimii ani in Regie.

Nu stiu de unde zici tu ca Brasovul a castigat in ultimii ani in Regie, deoarece in afara de editia 2002/2003 cand intr-adevar Brasovul a batut in Regie cu 2-1 Brasovul nu a castigat niciodata in Regie.

iulian
28th October 2004, 13:48
Daca Sportul continua sa rateze ca de obicei se termina maxim 2-0 ...daca nu mai rateaza.....7,8 -0 :D

Darkslowstar
28th October 2004, 17:47
Ultras, cred ca tre' sa-ti dau dreptate in ceea ce-l priveste pe Curelea. Pustiul are stofa de fotbalist. Ce gol a dat in Cupa, executie de fotbalist adevarat.
Sper ca Gabi Stan a tras invataturile de riguare.

Ultras
28th October 2004, 18:57
Talent au cu caru', minte limpede le mai trebuie...

Quartz@nu
29th October 2004, 22:50
Sportul joaca bine tare iar brasovenii se ascund de fotbal la ora actuala .....3-0 sec !!!!

Mariusmadmax
29th October 2004, 22:53
cred ca va fi egal , rezultat de care ambele echipe vor fi nemultumite !

giovanni BV
30th October 2004, 09:46
Sportul cistiga la limita , Brasovul se menajeaza pentru Otelul !!! Studentii au nevoie de puncte !!!

gigel_bucur
30th October 2004, 20:32
cred ca va fi egal , rezultat de care ambele echipe vor fi nemultumite !

corect, pacat ca Steaua la egalul asta va avea de suferit :drak:

giovanni BV
30th October 2004, 22:23
Scor normal pentru Sportul , iar Brasovul trebuie sa cistige urmatoarele 2 meciuri neaparat !!! Hai Brasov-ul !!!

Darkslowstar
2nd November 2004, 14:31
N-am vazut meciul dar din cate au auzit Sportul a castigat pe merit. Felicitari :( si vom incerca sa ne luam revansa la primavara.