PDA

View Full Version : Etapa 12: Poli Iasi - FCM Bacau



ADelPiero
25th October 2004, 08:16
Sambata, 30 octombrie: Poli Iasi - FCM Bacau (15.00, netelevizat)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

baden
25th October 2004, 13:59
bate bacaul

Catalanul
25th October 2004, 15:25
derby moldovenesc pe care cred ca bacauanii il vor castiga cu 1-0 :sleep:

vasile314tzurka
25th October 2004, 15:27
e si diferenta de calibru, iar bacaul nu joaca chiar rau. cred ca bat bacauanii.

Denis
26th October 2004, 06:12
derby moldovenesc pe care cred ca bacauanii il vor castiga cu 1-0 :sleep:

haaaai mai laaasama cu derbyurile tale. Otzelul - Bacau e derbyul moldovenesc. ce sa caute poli intrun derby :happy ce ai?
ai avut dreptate ca ca o sa bata bacau, doar orcine ii bat pe iesheni (din div a, nu? :thinkso::D.
-----------
Pronostic: 2-1 pt bacauani

simpson
27th October 2004, 09:11
Rezultatul depinde, cred eu, de evolutia de azi din Cupa: daca vor fi iar prelungiri, o sa fie nasol... Totusi, sper sa batem... macar cu 1-0.

OwenSkeet
27th October 2004, 09:16
cred ca o sa fie un meci f simplu...si va fi castigat de un gol norocos sau din penalty. Cred ca bacul va castiga.

arfel
27th October 2004, 09:19
Daca nu vine iar sa arbitreze unu ca Serea iasul va castiga cu siguranta

baden
27th October 2004, 10:15
serea nu poate sa fie delegat la meci pentru ca a jucat la bacau

DanielAndrei
27th October 2004, 18:26
alta optiune nu avem decat victoria

hamsterutz
27th October 2004, 20:25
daca nici acuma nu castigam, eu nu mai mai duc la nici un meci!!!

Catalanul
27th October 2004, 21:01
haaaai mai laaasama cu derbyurile tale. Otzelul - Bacau e derbyul moldovenesc.joaca 2 echipe din regiunea moldoveneasca a tarii: Iasi si Bacau, deci automat este un derby moldovenesc :p ca o fi sau nu important asta e alta situatie :degete:

DanielAndrei
28th October 2004, 11:41
haaaai mai laaasama cu derbyurile tale. Otzelul - Bacau e derbyul moldovenesc. ce sa caute poli intrun derby :happy ce ai?
ai avut dreptate ca ca o sa bata bacau, doar orcine ii bat pe iesheni (din div a, nu? :thinkso::D.
-----------
Pronostic: 2-1 pt bacauani


nu poti compara atmosfera de la un meci otelul - bacau cu aia de la un /OLE/ iasi - bacau /OLE/

vlad1607
28th October 2004, 13:41
Ar fi cazul ca ieseni sa castige daca vor sa ramana in prima divizie ..FORZA IASIUL ! :)

hamsterutz
28th October 2004, 22:52
Ar fi cazul ca ieseni sa castige daca vor sa ramana in prima divizie ..FORZA IASIUL ! :)
1 sper HAI POLI!!!

vlad1607
29th October 2004, 16:04
Forza Iasiul :d !

Mariusmadmax
29th October 2004, 23:00
Poli Iasi - FCM Bacau 0-2
:cya:

giovanni BV
30th October 2004, 09:41
Poli trebuie sa cistige , Bacau-l trebuie sa-si ajute "vecinii", cel putin asa ar fi normal !!! Poli trebuie sa cistige pentru ca vin meciuri grele !!!

ovi
30th October 2004, 13:50
Va fi prima victorie acasa a lui POLI.Scor 3-1. :yeah: FORTZA POLI!!!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

vlad1607
30th October 2004, 14:05
AMIN :) LUPTA IASIUL SI castiga azi ca miercuri vine DINAMO ! FORZA CAINII ! :D

dionis
30th October 2004, 15:32
Va fi prima victorie acasa a lui POLI.Scor 3-1. :yeah: FORTZA POLI!!!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
Mai baiatule,eu te cred ca suferi de patriotism local..dar tu chiar crezi ca poti sa compari iasul tau cu Bacaul?
Parerea mea e ca,dupa meciul de astazi,voi o sa faceti precum individul din figura alaturata :headbang:
FCM BACAU 4 EVER!!

ovi
30th October 2004, 15:43
Mai baiatule,eu te cred ca suferi de patriotism local..dar tu chiar crezi ca poti sa compari iasul tau cu Bacaul?
Parerea mea e ca,dupa meciul de astazi,voi o sa faceti precum individul din figura alaturata :headbang:
FCM BACAU 4 EVER!!
:degete: Nu sufar de patriotism local.dar sint sigur ca bacaul tau e o echipa de batut :ciocan: FORTZA POLI :yeah:

ovi
30th October 2004, 16:01
la pauza e 1-0. :ok: hai baietzi ca se poate :ok: /OLE/

hamsterutz
30th October 2004, 16:37
Mai baiatule,eu te cred ca suferi de patriotism local..dar tu chiar crezi ca poti sa compari iasul tau cu Bacaul?
Parerea mea e ca,dupa meciul de astazi,voi o sa faceti precum individul din figura alaturata :headbang:
FCM BACAU 4 EVER!!
hai ma du-te vb serios? lasa-ma cu bacaul tau !!! e jalnica echipa

paranghele
30th October 2004, 16:41
Hai Poli!
asta e primul meu posting aici. Si as vrea sa contribui la citeva mici discutii care au avut loc pe forum.
Despre Iasi:
1. corect este Iasul si nu Iasiul, cum se vehiculeaza prea mult prin presa centrala.
2. Orasul Iasi asa cum il stie lumea nu este al doilea ca marime din tara, ci cred ca al cincilea. DAR, recent s-a format ZONA Metropolitana Iasi, formatiune administrativa care alatureaza comunele din jurul Iasului la oras (caci orasul era blocat si nu se mai putea extinde). Aceasta zona metropolitana depaseste cu mult orice alt oras din tara (peste juma de milion loc). Confuzia, asa as numi-o, poate gresesc, dintre oras si zona metropolitana e sustinuta de primarul Nechita. Sefului zonei metropolitane este primarul orasului iar doi "vice-sefi" sint de la cele mai mari comune limitrofe.
3. JUDETUL IASI este, alaturi de Prahova, cel mai numeros din tara. Tinind cont de rata scaderii po****tiei in Prahova, se pare ca Iasul se va distanta in curind.

HAI POLI!!!!!!!!!!!!

ovi
30th October 2004, 17:03
AMIN :) LUPTA IASIUL SI castiga azi ca miercuri vine DINAMO ! FORZA CAINII ! :D
BRAVO POLI !!!! :ok: Acum e randul cainilor.... :evil:

jay
30th October 2004, 17:54
corect este Iasul si nu Iasiul, cum se vehiculeaza prea mult prin presa centrala.

Desi asta nu este forumul Academiei Romane, corect este Iasii! Bucurestii, Botosanii etc.

vlad1607
30th October 2004, 18:36
@ OVI :Din pacate miercuri o sa fiu in tabara adversa ! :D
FELICITARI POLI IASI pt victoria de azi! :)

OwenSkeet
30th October 2004, 19:29
Ce victorie de moral au reusti astai de la Iasi..era si timpul daca mai vroiau sa ramna in A.Bravo lor si sper sa bata in continuare tot ce misca!!

iasisud
30th October 2004, 19:52
Iaca bre bacauanilor ce ati patit. Ciocul mic si respect pentru IASI (capitala Moldovei si fosta capitala a Romaniei). Nu laud echipa pentru ca e jalnica, desi n-am vazut meciul. Sper sa ne fi revenit.

arfel
30th October 2004, 21:29
Ce prost portaru de la Bacau...daca l-o prins camerele de luat vederi s-o zis cu el..are carne pt iarna :) Forza Poli HEY HEY

giovanni BV
30th October 2004, 22:25
Poli Iasi cistiga si multumeste Bacau-ului !!! Acum pleashca cade pe Bacau pentru ca vine meciul cu Steaua , care va fi si mai greu !!! Hai STEAUA !!!

hamsterutz
31st October 2004, 21:13
tot ce sper eu sa nu fie un aranjament local vb unui prieten "moldovean la moldovean nu scoate ochiu". vom vedea in retur!!!

ADelPiero
31st October 2004, 21:21
cam ciudat rezultat:evil:

DanielAndrei
31st October 2004, 22:27
pe pariu ca in retur o sa fie 1-0 pt Bacau

baden
1st November 2004, 08:07
Bacaul are o aparare buna dar nu poti sa te aperi un campionat intreg ... daca nu-si rezolva problema atacului poate sa-si faca rezervare pentru B. Pe contraatac mai pot inscrie goluri dar sa-si aseze atacul si sa dea o pasa buna nu sunt in stare. In privinta angajamentului nu am decat cuvinte de lauda pentru ambele echipe.
(Jucatorii de la Iasi au mai mult "talent" in medie dar au 4 posturi deficitare in echipa)
Atacant central, mijlocas la inchidere si mijlocas stanga, aparator central, portar - lista relativ subtire de achizitii dar atat de greu de obtinut.

DanielAndrei
1st November 2004, 11:38
Poate nu prea te uiti la meciurile lui Poli :mda: . Nu ai vazut ca Ciubotariu face treaba buna pe stanga, iar fundasii centrali se descurca, in frunte cu Onut care e peste cei trei. Ca mijlocasul la inchidere, sambata, Popa la folosit pe Bernard, care a miscat ceva ceva. La fel cred ca restul echipei e foarte talentata, probabil avem printre cei mai tehnici jucatori din campionat.

hamsterutz
2nd November 2004, 15:57
nush e tehnica echipa sa zicem dar lipseste ceva si se vorbea de aducerea lui sylla ce s-a mai int? s-a uitat de el si a ramas o promisiune?

gigel_bucur
2nd November 2004, 16:01
Poli Iasi cistiga si multumeste Bacau-ului !!! Acum pleashca cade pe Bacau pentru ca vine meciul cu Steaua , care va fi si mai greu !!! Hai STEAUA !!!

sincer, crezi ca se va opune Bacaul?

baden
4th November 2004, 12:27
Poate nu prea te uiti la meciurile lui Poli :mda: . Nu ai vazut ca Ciubotariu face treaba buna pe stanga, iar fundasii centrali se descurca, in frunte cu Onut care e peste cei trei. Ca mijlocasul la inchidere, sambata, Popa la folosit pe Bernard, care a miscat ceva ceva. La fel cred ca restul echipei e foarte talentata, probabil avem printre cei mai tehnici jucatori din campionat.
Am fost la meci si am vazut tot ceea ce trebuia sa vad. Narcis Raducan trecea pe partea dreapta de cate 2 jucatori odata, Tanasa (19 ani) alerga mai mult decat aparatorii centrali ieseni iar, portarul are tendinta sa gafeze ... ca bacaul nu e in stare sa profite e alta treba ... dar nu sunt multe echipe in a care sa aiba atacul la fel de slab. (poate doar steaua :D)

hamsterutz
4th November 2004, 21:14
eu n-am inteles tu cu cine tii pana la urma? si de unde esti?

suporter-I-S
8th November 2004, 22:13
Mah hamsterutz - eu cred ca de abia baden este unul din suporterii adevarati ai echipei; si eu merg meci de meci la stadion (ba chiar cand pot merg si in deplasari), dar nu pot fi atat de imbecil incat sa cred ca poli are un lot valoros; ca mai apare cate un rezultat .... este datorita unitatii de echipa; dar daca doamne fereste se impute atmosfera in echipa ce ne facem???ca valori individuale asculta ce iti zic: suntem VARZA. Deschide si tu putin ochii si zi-mi in primul rand ce fel de portar este Arcanu???? am emotii mai mari cu el in poarta decat aveam cand era Campeanu; in aparare inca ii avem pe tinel petre si pe bernard care slava domnului mai joaca ceva, dar ai habar ce varste au ambii? ii mai avem pe miclea si toma care sunt bunicei dar nu sunt constantzi, si pe arhire care mai joaca ceva, insa nu prea prinde echipa; cristea - daca nu avem meci cu dinamo (caz in care nu stie la ce echipa joaca), poate mai joaca ceva ceva, poate mai face cel mult 2 faze pe meci.
in rest......no comment; zi-mi si tu ce varfuri are iasul (nu ca nume ca ii stiu ci ca valoare); la capitolul muraturi nici nu mai merita sa ii amintesc pe ionescu (irinel ca claudiu nu prea joaca, desi imi da impresia ca el mai are o treaba cu fotbalul), sau marile noastre sperante bogdanovic si onofras; dintre dinamovistii imprumutati numai onut a mai jucat cate ceva (si ciubotariu in meciul cu steaua).
si eu tremur meci de meci pt poli, merg in galerie la meciurile mai grele (cu toate ca am luat abonament - merg ca suporter sa incurajez echipa nu sa ma bucur de gratuitate pe stadion, cum fac multi din galeria noastra), dar cu toate astea cred ca ideile ca ai nostri sunt cei mai buni, cei mai frumosi, cei mai destepti, no matter what, fac parte dintr-o doctrina de care trebuia sa ne lepadam in 1989.
FAIR PLAY PLEASE!!!
FORZA POLI!!!!!

simpson
10th November 2004, 16:07
Usurel, baieti, din cate stiu eu baden e suporterul Bacaului.