PDA

View Full Version : U Cluj



Pages : [1] 2

riva
25th June 2003, 11:11
Chiar nu avem nici o seapca rosie pe aici?

riva
30th June 2003, 10:41
a revenit sabau la u ... o sa faca treaba sau nu o sa poata face nimic din cauza sefilor clubului?

Sergio
30th June 2003, 13:24
Una din doua,nu? :ciocan:

ady_azzuro
27th July 2003, 16:40
Va revedem la anu in A :) :)

blackwarrior
27th August 2003, 08:45
Sau poate ca nu .... 8)

Antonescu
3rd September 2003, 12:05
Clujul are o singura echipa........ "U"!!!!!!

/fu/ cfr

PeaceKeeper
3rd September 2003, 12:41
Antonescu,inteleg ca "U" CLUJ are mai mare renume fotbalistic decat CFR CLUJ,dar acest campionat cfr-ul l-a inceput mai bine decat "U"Cluj(Oasul Negresti - Universitatea Cluj 3-2)asta arata cam rau in palmaresul lui "U" CLUJ.
Succes in continuare sper sa reveniti din nou in primul esalon!
De la vecinii vostri:Numai bine!

PeaceKeeper
3rd September 2003, 12:44
a mi-a venit o idee,poate uniti si voi cele doua echipe si faceti o singura echipa fanion a Clujului,atunci cu siguranta veti avea sanse sa promovati.
Succes oricum!
(sigur veti spune ca niciodata nu va veti uni cu CFR-ul,dar eu doar am sugerat.Fara suparare)
Numai bine!

Antonescu
3rd September 2003, 19:12
Ba alba iulia, de cand dai tu sfaturi?

dupa 80 de ani atzi promovat in "A" shi visatzi frumos? fara Maier suntetzi mortzi. Fara istorie, fara traditzie, fara onoare.

Fuzionatzi cu gloria!!!

PeaceKeeper
4th September 2003, 12:30
Poate istorie nu avem,nici traditie,dar onoare avem.Cea ce spui tu sa fuzionam cu Gloria e imposibil,unde se va juca la Gloria sau la Alba?
Eu am sugerat doar sa va uniti cu cfr.Nu trebuie sa te enervezi asa,am spus ca doar sugerez,sa va ganditi, daca nu e, nu.Am inteles,dar te rog frumos nu ne jigni pe noi ca nu v-am facut nimic.Poate ai dreptate despre istorie si traditie,dar scuza-ma onoare am avut si o sa avem intotdeauna.
Numai bine!

HAI UNIREA!!! :yeah: :yeah: :yeah:

Angelina Jolie
6th September 2003, 12:04
Nu te pune cu u-istii ca atata cap au. Una doua se apuca de vorbit urat de altii si de injurat. Lasa-i ca is batuti destul de Dumnezeu acuma. Forza Alba Iulia.

PeaceKeeper
6th September 2003, 19:39
valy nici o problema ca m-am gandit ca va reactiona asa.Ma rog asta este.
Eu sper ca Clujul va avea cat de curand o echipa in primul esalon si asa credeam ca va fi mai simplu sa promoveze,printr-o fuziune a celor doua echipe clujene.
Bafta Clujului la promovare!

Angelina Jolie
7th September 2003, 04:38
Las ca poate promoveaza CFR anul asta. Nu avem nevoie de traditia si suporterii lui u. Chiar daca suntem o echipa mica avem si noi traditie (sa nu uitam ca clubul CFR este cel mai vechi din Ro aflat inca in activitate-1907) si oricum la ora actuala CFR are mai multi bani decat u pe ultimele 5 sezoane. In plus de asta suntem mult mai civilizati si respectuosi cu adversarii nostrii. Despre u-isti v-ati convins si voi cam cat cap au dupa ce a zis antonescu asta. Asta e.

Dan3lino
9th September 2003, 15:13
Am si eu o intrebare de cand a patruns internetu in gruia si in alba iulia!
Echipe ca Petrolul sau "U" vor fii mereu !
apulum cfr sunt trecatoare ,pasagere prin fotbalul romanesc!
nu inteleg de ce va bagatzi in seama cu noi!

Angelina Jolie
9th September 2003, 15:55
1 daca si unul din ploiesti isi permite sa comenteze de GRUIA(care e unul din cele mai scumpe cartiere din Cluj) sau de orasul ALBA-IULIA inseamna ca ori e beat ori e nebun. Auzi mitica? NU s-a legatt nimeni de ploiestiul tau natal. Mai bine ia o carte de istorie si vezi ce a fost prin Alba-Iulia si prin Cluj( in Gruia) si apoi mai vb.
2 CFR e din 1907, petrolu sau astra din ce an sunt?

Angelina Jolie
9th September 2003, 16:53
si inca ceva:
- dupa intrebare nu se pune semnul exclamarii
- fi se scrie cu un sigur "i"
- echipa apulum cfr nu exista inca, da poate o formam numa pt tine daca chiar vrei
- si mai ploiesti lasa tu Cluju si Alba-Iulia in pace ca nu ai tu clasa pt asemenea orase
- nu provoca lumea degeaba ca n-are rost sa incepem o discutie pe tema Ploiesti - Alba-Iulia sau Ploiesti-Cluj
- si daca tot iti place u hai sa iti dau un citat din galerie:
SAPCA ROSIE CIT TRAIESTI,
SA FII ANTI-.....ESTI!!!!!"
Am folosit (...) pentru ca este vorba absolut de toate numele de localitati care se termina in ...esti!
Motto-ul original spune clar:

SAPCA ROSIE CIT TRAIESTI
SA FII ANTI-BUCURESTI!!!

Dar ne rezervam dreptul de a modifica un pic continutul, si asta dintr-un singur motiv. Si acum urmeaza
intrebarea pentru voi, vizitatorii acestui site:

Va rugam sa ne spuneti care este diferenta intre Bucuresti, Ploiesti, Fetesti, Marasesti si mai nou, Tg-Carbunesti???
.................................................. .................................................. .................................................. ...............................
Raspuns corect: NICI UNA!! Ati cistigat dreptul de a fi Superior pentru totdeauna! Va multumim!


http://www.rhp.ro/superiorii/

deep purple
9th September 2003, 18:20
Ba vali, crezi ca are rost sa te consumi cu oricine? Baietelul ala din Ploiesti si-a bagat probabil ieri internet si crede ca-i primul in Romania daca nu in Estul Europei.

PeaceKeeper
9th September 2003, 23:39
Mai sunt si oameni prosti valy nu trebuie sa ii bagi in seama.Sa faca el cate comparatii o vrea intre Alba Iulia si Cluj cu Ploiesti,ca la orice capitol noi iesim mai bine. :D :D :D

Dan3lino
10th September 2003, 00:36
da ma sa stii ca aseara mi-am bagat net!
vine alba iulia ca comenteze in divizia a sau slugile din gruia !
vai de voi
fuzionatzi toate trei cu bistritza si tot nu o sa avetzi catzi suporteri are Petrolul sau "U"

TZEFERU
10th September 2003, 07:47
Se pare ca trebuie sa intervin, asa nu se mai poate. /nope/

FACE-TI LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC !!!


MESERIE GRUIA!!!! FORZA CFR!!!!

Angelina Jolie
10th September 2003, 09:12
NU are rost sa ma contrazic cu ploiestiul ca e o cauza pierduta. Asa ca trec pe forum la CFR ca aici nu e de mine.

PeaceKeeper
10th September 2003, 12:28
Sa nu trecem pe chestiuni cu fuzionat ca ploiestiul e pe primul loc,Sunteti singura echipa din tara care are doua galerii rivale cea a Astrei si cea a Petrolului,
Nu mai zic nimic ca nu mai are rost.
Bafta la FC Petrolul Astra Ploiesti.
Numai bine!

Dan3lino
10th September 2003, 15:01
mai bine va datzi foc

www.manasturclan.tk

pentru noi CLUJUL ARE O SINGURA ECHIPA: "U"

PeaceKeeper
10th September 2003, 16:42
Pt. voi ploiestenii exista o singura echipa "U" :D .Lasa-i pe Clujeni in pace, e adevarat ca "U" are traditie mult mai mare fata de CFR,dar in acest moment CFR-ul sta mai bine.Eu nu am vrut sa ma cert cu tine Dan3lino,dar scuza-ma cine sa isi dea foc?
Hai sa terminam cu cearta ca nu are rost.Mai ales astazi cand trebuie sa fim uniti pt. nationala.
Numai bine!
HAI ROMANIA!!! :yeah:

votan
10th September 2003, 17:21
:o

votan
10th September 2003, 18:00
TZEFERU!!
Cum facem sa scoti poza de aici?Ai pus-o si pe forumul CFR-ului..
Ne-am lamurit..Aveti tricouri visinii !! :happy

votan
12th September 2003, 16:32
TZEFERU,
Mersi...

Pancu
14th September 2003, 20:31
ce se intmpla aici???????????/
intru pe forumul suporterilor lui "U" si vad mai multe poze cu cfr!!!!!!

asa ceva nu se poate /nope/ /nope/ /nope/ /nope/

ATENTIE!!!!!!!!!!!! :D
24 Septembrie 2003 "U" Cluj-Cfr Cluj meci in Cupa Romaniei
27 Septembrie 2003 "U" Cluj-Cfr Cluj in etp.6 divizia B3
Ambele meciuri se vor disputa pe stadionul "Ion Moina".

HAIDE "U"!!!!!!!!

pentru mai multe informatii despra "U" vizitati:
www.manasturclan.tk
www.ultrasgrigorescu.go.ro

blackwarrior
15th September 2003, 09:46
Ba vali, crezi ca are rost sa te consumi cu oricine? Baietelul ala din Ploiesti si-a bagat probabil ieri internet si crede ca-i primul in Romania daca nu in Estul Europei.
:D :D :D :D :D
buna faza... tre sa notam :happy

Pancu
17th September 2003, 19:55
revin..... :happy
in 24 septembrie "U" nu mai joaca in cupa cu cfr ci cu tricotaje ineu in deplasare /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

votan
22nd September 2003, 18:37
Corvinul - U 1-1
Am fost aproape...
Oricum in 27 e meciul cel mare.
:yeah:

jay
24th September 2003, 21:47
Mult succes in derby-ul local!

Kidu
7th October 2003, 23:31
Sambata va avea loc sg-rul derby al seriei "U" Cluj - UTA . Respectele mele, dar sper sa cashtigam. Ne vedem sambata. Spetza Ultra Rossa va fi prezenta. Sa auzim de bine. Bafta !

Sachil
10th October 2003, 13:04
Nelutuuuu.
Haide bre si fa echipa.

votan
10th November 2003, 16:39
Parca incepe sa se miste ceva la U... :yeah:

Gigel Sportul
13th November 2003, 02:15
Las ca poate promoveaza CFR anul asta. Nu avem nevoie de traditia si suporterii lui u. Chiar daca suntem o echipa mica avem si noi traditie (sa nu uitam ca clubul CFR este cel mai vechi din Ro aflat inca in activitate-1907) si oricum la ora actuala CFR are mai multi bani decat u pe ultimele 5 sezoane. In plus de asta suntem mult mai civilizati si respectuosi cu adversarii nostrii. Despre u-isti v-ati convins si voi cam cat cap au dupa ce a zis antonescu asta. Asta e.

Si se numea chiar CFR Cluj Napoca in 1907, la infiintare :-)? Nu stiu ce a reprezentat CFRul in istoria fotbalului romanesc (dar ma bucur sa aflu ca exista o echipa mai "batrana" decat Sportul in primele doua divizii), dar in mod sigur "U" este un nume de referinta in istoria fotbalului romanesc.

AVANTI BIANCO-NERI (si de Cluj, si de Bucuresti).

BIANCO_NERO
13th November 2003, 02:18
Las ca poate promoveaza CFR anul asta. Nu avem nevoie de traditia si suporterii lui u. Chiar daca suntem o echipa mica avem si noi traditie (sa nu uitam ca clubul CFR este cel mai vechi din Ro aflat inca in activitate-1907) si oricum la ora actuala CFR are mai multi bani decat u pe ultimele 5 sezoane. In plus de asta suntem mult mai civilizati si respectuosi cu adversarii nostrii. Despre u-isti v-ati convins si voi cam cat cap au dupa ce a zis antonescu asta. Asta e.

Sa imi fie cu iertare de unde ai aceste date potrivit caruia CFR este cel mai vechi club din Romania...... eu am mari semne de intrebare ..... dar in fine poate tu ai dreptate si ma insel eu...... dar daca ar fi fost sa fie cum zici tu CFR Cluj ar fi fost campioana Romaniei din 1907 prin inexistenta adversarilor......... lucuru care nu cred ca ar fi scapat celor care au scris atatea sute si poate chiar mii de pagi despre istoria fotbalului romanesc.
Numai bine!

07Ex
13th November 2003, 04:42
sa nu uitam ca clubul CFR este cel mai vechi din Ro aflat inca in activitate-1907

Nu vreau sa te contrazic dar conform site-ului oficial al clubului FC Oradea http://www.fcoradea.ro/ clubul din Oradea este infiintat in anul 1902.

Gigel Sportul
13th November 2003, 22:40
sa nu uitam ca clubul CFR este cel mai vechi din Ro aflat inca in activitate-1907

Nu vreau sa te contrazic dar conform site-ului oficial al clubului FC Oradea http://www.fcoradea.ro/ clubul din Oradea este infiintat in anul 1902.

Confirm. Si ca o gluma a istoriei, cred ca este singura echipa campioana a unei competitii straine dar fara titlu in campionatul Romaniei: inainte de primul razboi mondial, FC Oradea (in traducere libera din maghiara a denumirii din acel moment) a castigat un titlu de campioana a Ungariei.

07Ex
15th November 2003, 07:05
Si ca o gluma a istoriei, cred ca este singura echipa campioana a unei competitii straine dar fara titlu in campionatul Romaniei: inainte de primul razboi mondial, FC Oradea (in traducere libera din maghiara a denumirii din acel moment) a castigat un titlu de campioana a Ungariei.

Serios? Uite pe asta n-o stiam. Sorry, stiu ca asta nu are nimic in comun cu U Cluj. :)

the lion king
20th November 2003, 16:34
Voi cand aveti de gand sa intrati in A? :)

BIANCO_NERO
21st November 2003, 20:13
U Cluj este una dintre echipele de B care as putea zice ca este frumoasa din punctul de vedere al suporterilor si a acelor oameni care pun suflet. Eu sper cat mai curand U Cluj Napoca sa urce in A..... acolo este locul acestei echipe.

Gigel Sportul
21st November 2003, 20:40
Ar fi superb ca in vara sa vedem cum urca in A trei echipe universitare: Poli Iasi din B1, Sportul din B2 si U Cluj-Napoca din B3. Ca sa fie tacamul complet. :happy

BIANCO_NERO
22nd November 2003, 21:16
Rezultatele din penultima etapa a turului

Minaur Zlatna - "U" Cluj-Napoca 0 - 1
ACU Arad - CSM Reşiţa 3 - 0
Oaşul Negreşti - Gaz metan Mediaş 1 - 2
Jiul Petroşani - IS Câmpia-Turzii 3 - 2
Armătura Zalău - FC Baia-Mare 7 - 1
Tricotaje Ineu - FC UTA Arad 3 - 4
Corvinul Hunedoara - CS Deva 2 - 0
CFR Cluj-Napoca - Olimpia Satu-Mare 1 - 2

1. UTA 31
2. GAZ METAN MEDIAS 30
3. JIUL PETROSANI 29
4. CFR CLUJ 28
5. OLIMPIA SATU MARE 28
6. UNIVERSITATEA CLUJ NAPOCA 24
7. CORVINUL HUNEDOARA 22
8. ARMATURA ZALAU 20
9. OASUL NEGRESTI 20
10. CS DEVA 16
11. TRICOTAJE INEU 16
12. CSM RESITA 16
13. IS CAMPIA TURZII 14
14. ACU ARAD 12
15. FC BAIA MARE 8
16. MINAUR ZLATNA 4

votan
30th November 2003, 21:55
E bine.... :D
Mergem la Satu-Mare cu sperante..

Gigel Sportul
4th December 2003, 22:57
E bine.... :D
Mergem la Satu-Mare cu sperante..

Succes. Va tin pumnii.

ultras_sportul
5th December 2003, 22:50
In urma unui arbitraj groaznic U"Cluj a pierdut in fata Olimpiei.... :rosu: pentru arbitrul care a pupat mana care nu trebuia..... :headbang: :O

BIANCO_NERO
9th December 2003, 15:59
In urma unui arbitraj groaznic U"Cluj a pierdut in fata Olimpiei.... :rosu: pentru arbitrul care a pupat mana care nu trebuia..... :headbang: :O
Asta este, multi castiga si campionate cu astfel de tertipuri

Gigel Sportul
10th December 2003, 00:13
Asta este, multi castiga si campionate cu astefel de tertipuri

Sau retrogradeaza pe astfel de tertipuri. Mai vine si cate un "ban" de la toar'su mitica si gata... esti mai jos cu o divizie. cine ar avea interes sa promoveze "U"? In afara de suporteri, ca oricum, noi astia mai fraieri, care ne spargem plamanii prin tribune si ne luam batuta de la jandarmi "for nothing" nu contam in calculele lor. :mda:

dj_mozart
10th December 2003, 21:27
o intrebare legata de echipament: in ultimele meciuri au jucat cu echipamet garman cum are rapidul acum si cu stema BT pe el? sau cu un echipament cum avea rapid la inceputul sezonului cu aceeasi stema BT?

e o chestie legata de un pacth pt fifa 2004. mai multe detalii la http://fifaromania.computergames.ro

Meetik_"U"
11th December 2003, 15:17
www.ucluj.ro - Universitatea Cluj-Napoca. Din 1919.

Gigel Sportul
26th December 2003, 23:05
La Multi Ani "U"! Va doresc sa ne revedem in A, ca advesrari, in viitorul an, de care ne mai despart cateva zile!!! Sarbatori fericite!

AVANTI BIANCO-NERI!!!

BIANCO_NERO
26th December 2003, 23:26
La Multi Ani Tuturor Clujenilor!!!

Mariusmadmax
6th January 2004, 22:28
Haide U !
La multi ani !
/hello

BIANCO_NERO
25th January 2004, 21:25
www.ucluj.ro - Universitatea Cluj-Napoca. Din 1919.

Pe sit-ul pe care l-ai prezentat exista un scurt istoric destul interesant, din cate stiu eu putine din echipele existe in ziua de astazi se pot lauda ca au fost printre primele echipe de fotbal din Romania.

FORZA "U"

ede
31st March 2004, 11:18
Sal"U"t pe toti care s"U"nt fani "U"."U"ltras groapa :drak:

ede
31st March 2004, 11:34
"U"suntem noi-ardem Gruia :evil:

ede
31st March 2004, 11:41
locul nostru e in A,ar fi vremea ca noi sa facem legea!"U"per siempre

ede
5th April 2004, 10:43
cfr a castigat acasa,iar noi un egal in deplasare!asta e! :headbang:

wanrex
14th April 2004, 19:30
In sufletul tuturor clujenilor de pretutindeni este o singura echipa UNIVERSITATEA.
CFR, CUG si altele au fost in ultimi 20-30 considerate echipe de cartier. In ultimi ani de cand au pe piept sigla Opel a mai scos si CFRul capul din cacao. Din partea mea sa ajunga in Champion League!!! Dar suporterii clujeni ai CFRului ii gasiti in gara lovind rotile de tren cu ciocanul + rudele jucatorilor + fosti jucatori la seniori sau juniori. Atat!!!
Deci sub 1% din po****tia Clujului! CFR nu reprezinta Clujul! CFR reprezinta mecanici, muncitorii de linii, ciocanarii din Gara Cluj!!!
Oricum anul asta CFRul nu o sa promoveze, pt ca patronul lor cu gura mare a sarit la gatul arbitrilor si politele astea o sa le incaseze el pe parcurs de la cei din Bucale!

Mai vali2345, ce daca la U se striga ANTI-BUCURESTI? pariu ca dupa cum o sa va fure arbitrii in finalul asta de retur o sa strigi si tu?
Orice clujean stie cat a pierdut si U stand sub umbrela lui Dinamo!




ARDE GRUIA!!!

Cluj4Poli
19th April 2004, 18:44
Lasa-ne lasa-ne cu CFR-ul tau!!!

Cluj4Poli
19th April 2004, 18:53
Hello Clujeni, cum putem face un forum pentru U Cluj? Bine ca are CFR-ul... Forza U!!!

bodo
9th May 2004, 00:50
HAIDE "U"
am de obiectat ceva in chestia cu traditia. Daca cf-ristii spun cca au traditie...de ce dupa meciurile cu "U" pe cine intrebi nimeni nu tine cu ei, nimeni nu mai are fulare,
steaguri...etc.Pai atuncea unde e traditia , unde sunt suporterii aceea care impreuna cu echipa au avut o traditie? Ei vedeti nu au nimic!!Nu au nici macar stadion, traditie..
si vreti sa fiti echipa fanion a clujului.Si tipu ala care zicea ca cel mai scump cartier e clujul(e batut in cap)Nu ai fost niciodata in cluj sau ai vazut florestiul si ai crezut ca e clujul ?
HAIDE "U"

Angelina Jolie
10th May 2004, 15:23
In sufletul tuturor clujenilor de pretutindeni este o singura echipa UNIVERSITATEA.
CFR, CUG si altele au fost in ultimi 20-30 considerate echipe de cartier. In ultimi ani de cand au pe piept sigla Opel a mai scos si CFRul capul din cacao. Din partea mea sa ajunga in Champion League!!! Dar suporterii clujeni ai CFRului ii gasiti in gara lovind rotile de tren cu ciocanul + rudele jucatorilor + fosti jucatori la seniori sau juniori. Atat!!!
Deci sub 1% din po****tia Clujului! CFR nu reprezinta Clujul! CFR reprezinta mecanici, muncitorii de linii, ciocanarii din Gara Cluj!!!
Oricum anul asta CFRul nu o sa promoveze, pt ca patronul lor cu gura mare a sarit la gatul arbitrilor si politele astea o sa le incaseze el pe parcurs de la cei din Bucale!

Mai vali2345, ce daca la U se striga ANTI-BUCURESTI? pariu ca dupa cum o sa va fure arbitrii in finalul asta de retur o sa strigi si tu?
Orice clujean stie cat a pierdut si U stand sub umbrela lui Dinamo!




ARDE GRUIA!!!
Pana una alta nu ne fura nimeni. Si aia sub 1% din po****tia clujului au fost 8000 de oameni sambata la meciul cu Jiul. Sambata trecuta u a fost incurajata de un magnific public in numar de 500. Asa ca lasa aiurelile cu ciocanarii si alte *****uri. Daca promovam clujenii o sa zica: u? Care u? A, aia cu traditia si iubirea. Sa fie sanatosi noi mergem la CFR sa vedem fotbal.

Angelina Jolie
10th May 2004, 15:25
HAIDE "U"
am de obiectat ceva in chestia cu traditia. Daca cf-ristii spun cca au traditie...de ce dupa meciurile cu "U" pe cine intrebi nimeni nu tine cu ei, nimeni nu mai are fulare,
steaguri...etc.Pai atuncea unde e traditia , unde sunt suporterii aceea care impreuna cu echipa au avut o traditie? Ei vedeti nu au nimic!!Nu au nici macar stadion, traditie..
si vreti sa fiti echipa fanion a clujului.Si tipu ala care zicea ca cel mai scump cartier e clujul(e batut in cap)Nu ai fost niciodata in cluj sau ai vazut florestiul si ai crezut ca e clujul ?
HAIDE "U"

Pe langa Manastur sau Marasti Gruia e lux. Mai treci pe aici din cand in cand sa vezi niste case de sa inebunesti. Casele misto de aici se vad cu sute de mii de euro. Cat e un apartament in Manastur, 20000 de euro? Pai imi vand casa si imi iau 5 apartamente in Manastur si si un Megane 2 ca e misto. Hai pa.

horica
24th May 2004, 15:59
Te rog daca nu te deranjez,sunt din Cluj dar nu suporter al Universitatii!Sunt ca si 15 ani trecuti de la evenimentele din89.Permitem sa-mi aleg singur echipa si simpatiile si nu-mi impune punctele tale de vedere pe care ti le respect.
Nu stiu cum ai ajuns la procentul asta,dar nu cred ca numarul este esential.Sa fie cum spui tu, acesti suporteri trebuie respectati in alegera facuta.In directia pe care vrei sa impingi cursul discutiei inainte de 90 trebuia sa avem o singura echipa,iar ulterior sa fim niste mici "pedeserei"asteptand sarcinile de la centru in sustinerea echipei.
Fiecare individ este dotat cu o presonalitate,iar daca pe unii instinctul i-a impins spre echipe de traditie si suporteri multi,nu inseamna ca noi ceilalti mai putini nu putem sa ne intrunim in aceeasi masura.
Nu stiu de cand esti suporterul Universitatii,dar echipa pe care o hulesti tu a dat o multime de jucatori care au purtat cu cinste tricoul lui U Cluj!Numai intr-un singur an a plecat ca si o echipa(1978) la U cu care au promovat in prima divizie.
Pe vremea lui ciosi de unde veneau banii la echipa?Ma gandesc ca primaria sustinea echipa.Iar acum inca o data vin bani din aceasi parte(din contributii inclusiv ale muncitorilor feroviari ca si contribuienti la bugetul local).Asa ca un pic de decenta nu ti-ar strica cand elucubrezi astfel de ineptii!
Voi aveti o falsa problema,cand aratati cu degetul spre CFR.Bineinteles la ce nu ai ravnesti.Dar asta este problema lui U si pe care o pot rezolva cei cu inima in directia lui U.Doar reorganizarea grabnica a clubului poate duce in directia dorita de toti,inclusiv sunt convins de majoritatea suporterilor cfr-isti!Pentru ca este de neconceput un oras precum al nostru fara reprezentare in primul esalon.
Nu intentionez sa intru in polemica cu nimeni.Dar punctul de plecare intr-o discutie este respectul reciproc si acceptarea dialogului!
Ce nu-nteleg la asa zisii suporteri(romani) tendinta permanenta la contestare si comportamentul de multe ori suburban.Jocul de fotbal este un spectacol, iar spectatorii al asteapta!Spectacolul trebuie sa fie atat in teren cat si in tribune.Dar aceste manifestari de multe normale in acceptiunea membrilor galeriei tin departe de stadion marea masa a suporterilor.Am vazut ca a iesit o lege care sa pedepseasca aceste iesiri.Eu personal cred ca bunul simt si civilizatia nu se pot instaura print-o lege!Ce bine ar fi ......In 2007 am fi un E.U.!!!!

horica
24th May 2004, 16:04
Te rog daca nu te deranjez,sunt din Cluj dar nu suporter al Universitatii!Sunt ca si 15 ani trecuti de la evenimentele din89.Permitem sa-mi aleg singur echipa si simpatiile si nu-mi impune punctele tale de vedere pe care ti le respect.
Nu stiu cum ai ajuns la procentul asta,dar nu cred ca numarul este esential.Sa fie cum spui tu, acesti suporteri trebuie respectati in alegera facuta.In directia pe care vrei sa impingi cursul discutiei inainte de 90 trebuia sa avem o singura echipa,iar ulterior sa fim niste mici "pedeserei"asteptand sarcinile de la centru in sustinerea echipei.
Fiecare individ este dotat cu o presonalitate,iar daca pe unii instinctul i-a impins spre echipe de traditie si suporteri multi,nu inseamna ca noi ceilalti mai putini nu putem sa ne intrunim in aceeasi masura.
Nu stiu de cand esti suporterul Universitatii,dar echipa pe care o hulesti tu a dat o multime de jucatori care au purtat cu cinste tricoul lui U Cluj!Numai intr-un singur an a plecat ca si o echipa(1978) la U cu care au promovat in prima divizie.
Pe vremea lui ciosi de unde veneau banii la echipa?Ma gandesc ca primaria sustinea echipa.Iar acum inca o data vin bani din aceasi parte(din contributii inclusiv ale muncitorilor feroviari ca si contribuienti la bugetul local).Asa ca un pic de decenta nu ti-ar strica cand elucubrezi astfel de ineptii!
Voi aveti o falsa problema,cand aratati cu degetul spre CFR.Bineinteles la ce nu ai ravnesti.Dar asta este problema lui U si pe care o pot rezolva cei cu inima in directia lui U.Doar reorganizarea grabnica a clubului poate duce in directia dorita de toti,inclusiv sunt convins de majoritatea suporterilor cfr-isti!Pentru ca este de neconceput un oras precum al nostru fara reprezentare in primul esalon.
Nu intentionez sa intru in polemica cu nimeni.Dar punctul de plecare intr-o discutie este respectul reciproc si acceptarea dialogului!
Ce nu-nteleg la asa zisii suporteri(romani) tendinta permanenta la contestare si comportamentul de multe ori suburban.Jocul de fotbal este un spectacol, iar spectatorii al asteapta!Spectacolul trebuie sa fie atat in teren cat si in tribune.Dar aceste manifestari de multe normale in acceptiunea membrilor galeriei tin departe de stadion marea masa a suporterilor.Am vazut ca a iesit o lege care sa pedepseasca aceste iesiri.Eu personal cred ca bunul simt si civilizatia nu se pot instaura print-o lege!Ce bine ar fi ......In 2007 am fi un E.U.!!!!
HAI CFR !!!!!!!!!!!!!!

SVensson
4th June 2004, 08:22
Sa aveti un parcurs cat mai bun in "A".

uti2102
28th July 2004, 22:51
Cocish inscrie pentru Sheriff Tiraspol in prima mansha a turului II preliminar din CL. La Trondheim, impotriva lui Rosenborg!

Slater
30th July 2004, 14:40
"U" a crescut si va creste mereu jucatori cu stofa ! Haide "U" !!

dragos_popa17
12th August 2004, 12:05
U a avut cateva meciuri bune in presezon. Anul asta chiar avem sanse la promovare in A. Mai ales ca nici celelalte echipe nu sunt prea grozave. Daca trece de Oradea au sanse mari.

Ultras[19]
14th August 2004, 19:28
mai valy!!! recunoaste, sau poate nici tu nu sti: ce echipa a fost infiintata in 1907 ? cfr-ul cumva? fi serios. daca nu sti iti zic eu : din cate stiu acea echipa din 1907 de care zici tu, a fost una a maghiarilor din cluj si nici nu aveau culorile alb-visiniu.

Cluj Napoca are o singura echipa!! "U" cand va ajunge cfr ca si "U" mai vorbim, nu conteaza ca acum sunteti in A iar "U" e in B, singura diferenta intre cele 2 divizii e ca daca termini campionatul pe unul din primele 2 locuri joci in preliminariile unei cupe europene... si aduna, ce-i drept, mai multi spectatori!!
ia spune tu cati jucatori de la cfr sunt acum la nationala, sau au fost curtati de echipe din occident?

Ultras[19]
14th August 2004, 19:57
sunt mandru ca sunt clujean, si mai mandru ca pot fi alaturi de o echipa mult iubita in ardeal, si nu numai

Ultras[19]
17th August 2004, 12:26
se pare ca atacul lui "U" are de suferit dupa ce intr-un amical cu ISCT, Dan Codreanu a fost grav accidentat de un fost jucator de la "U" pe nume Musca; atacantul clujean va lipsi intre 8 si 10 luni; totusi am incredere si in Goga

horica
23rd August 2004, 15:00
Vezi, este un punct de vedere interesant cel privitor la diferentele dintre divizia Asi B.Pai in acest caz nu trebuie sa va fortati la promovare.Astfel veti inlatura si inconvenientul deplasarilor lungi!Poate si in divizia B sunt deplasari prea lungi.....

hamsterutz
4th October 2004, 15:59
cfr-are echipa
"U"-are suporterii
de ce nu va unitzi odata si sa lasatzi cearta!!!

uti2102
5th October 2004, 14:32
U Cluj - Steaua in shaisprezecimile Cupei Romaniei. La Cluj.

King of Hell
12th October 2004, 18:26
Sa compari pe Petrolul si U cu Alba iULIa?!?!?!?!? si cfr?!?!?!?!?!?!? e ca si cum ai compara soarele cu un chibrit...lasati-ne astia fara traditie, fara istorie, fara suporteri! parerile voastre nu conteaza!

Mariusmadmax
13th October 2004, 01:27
cfr-are echipa
"U"-are suporterii
de ce nu va unitzi odata si sa lasatzi cearta!!!
nu pune intrabari stupide !!!!!!!!!!!!
U si CFR impreuna ... niciodata !
Sper ca U Cluj-Napoca sa promoveze in A !
Succes !

hamsterutz
13th October 2004, 14:44
nu era intrebare era un indemn. ma rog nush ar iesi ceva frumos dintr-o colaborare cred :) !!!

ad3an
14th October 2004, 20:01
"U" CLUJ-steaua 1-0
Sa inteleg ca Oradea e ma valoroasa decat Steaua sau ca Clujul a devenit o contracandidata serioasa la promovare,dupa acel start de campionat dezasruos.Sper ca la Oradea sa prindeti o zi mai proasta.
~HAI BIHORU~ :yeah:

hamsterutz
15th October 2004, 12:58
ba sincer acuma zic ca u promoveaza, nu numai ca am prieteni clujeni (care tin cu u) dar nush inafara de petrosani nu prea vad o candidata tare pe acolo.
(sa ma scuze cei care cred ca mai sunt dar de la noi din moldova atat se vede!!!)

ad3an
15th October 2004, 15:12
ai uitate de OrDEA /hello

Mariusmadmax
6th November 2004, 05:13
Hai Universitatea Cluj-Napoca !
sper sa promovati !
Bafta !

hamsterutz
6th November 2004, 15:37
ai uitate de OrDEA /hello
de oradea am auzit ca nu merge asa bine :(

dragos_popa17
9th November 2004, 18:24
de oradea am auzit ca nu merge asa bine :(
U Cluj merge si mai rau decat Oradea. Sa fim seriosi, U Cluj nu va promova, cel putin anul acesta, oricat de mult mi-as dori eu si ceilalti suporteri. Nu au inca destula maturitate si cadenta. Castiga 5 meciuri consecutiv dupa care pierd 3. Asa nu se poate promova. Oricum, eu sper ca Universitatea sa creasca si sa promoveze cat mai curand si mai important, sa ramana in prima divizie. Sincer, mai bine ramane in B decat sa se aboneze la ultimul loc in A.

Gonzo
29th November 2004, 13:39
U' Cluj a mers si va merge rau pt ca acolo se intampla acelasi fenomen ca la Craiova... toti vor sa conduca, dar nimeni nu vrea sa bage bani... de ce credeti ca Sabau nu a ramas? pt ca si-a dat seama ca acolo sunt interese si grupuri de persoane cu care nu se poate face performanta... nu lasa el Clujul sa se duca la Medias..

este pacat ca o echipa de talia lui U'' cu asa traditie nu este in divizia A, si nici nu va fi prea curand...

a ajuns Cfr-ul sa reprezinte Clujul in divizia A desi au un stadion cu doua tribune ca in divizia C.. o alta mare durere este faptul ca e patronata de un ungur... asta e imaginea Clujului in divizia A.. cred ca ar fi timpul sa fie schimbata prin promovare lui U'' /hello

King of Hell
30th November 2004, 18:09
La U lucrurile nu sunt prea roz...ne indreptam cu pasi repezi spre faliment :(

Angelina Jolie
15th December 2004, 22:30
Si aia e rau?

HIV
21st December 2004, 01:02
Haide "U" va rasuna pentru totdeauna !!!!

doruceferistu'
3rd February 2005, 23:02
U Cluj are un pătuţ călduţ în divizia B, îi doresc somn uşor şi vise plăcute, pentru că doar ăstea i-au mai rămas.Prin urmare le recomand suporterilor acestei echipe să nu privească în sus, pentru a preveni ameţeala provocată de înălţimile locului pe care se află echipa din Gruia. Cât despre stadion: nu uitaţi u cluj este tolerată pe stadionul "Ion Moina", proprietatea Consiliului Local şi nicidecum a clubului.A sosit momentul să plătiţi pentru ignoranţa şi superioritatea pe care le-ati afişat de-a lungul timpului faţă de echipa feroviară.A sosit vremea deconturilor care, credeti-mă nu sunt deloc de neglijat ca mărime.

Angelina Jolie
6th February 2005, 21:49
Ai pus punctul pe "i" Doruceferistu!!!
FORZA CFR!

King of Hell
8th February 2005, 07:47
U Cluj are un pătuţ călduţ în divizia B, îi doresc somn uşor şi vise plăcute, pentru că doar ăstea i-au mai rămas.Prin urmare le recomand suporterilor acestei echipe să nu privească în sus, pentru a preveni ameţeala provocată de înălţimile locului pe care se află echipa din Gruia. Cât despre stadion: nu uitaţi u cluj este tolerată pe stadionul "Ion Moina", proprietatea Consiliului Local şi nicidecum a clubului.A sosit momentul să plătiţi pentru ignoranţa şi superioritatea pe care le-ati afişat de-a lungul timpului faţă de echipa feroviară.A sosit vremea deconturilor care, credeti-mă nu sunt deloc de neglijat ca mărime.


lol :ok: /hello :) lol lol lol

Angelina Jolie
9th February 2005, 11:41
Axaphat, in poza ce o am langa nume este un banner pe care scrie: "Steaua te urasc dar nu ca pe u "! N-am nimic cu Steaua dar continuarea imi place tare.
FORZA CFR!

HIV
10th February 2005, 16:16
Axaphat, in poza ce o am langa nume este un banner pe care scrie: "Steaua te urasc dar nu ca pe u "! N-am nimic cu Steaua dar continuarea imi place tare.
FORZA CFR!

Ma valy te intreb asa , acum 3-4 ani tu si cei 8000 de oameni unde ati fost ? Faptul ca nu ati fost in gruia la meciurile franei nu va da dreptul sa comentati si mai ales sa injurati echipa Clujului . Cand voi erati in C noi jucam in A cu stadionul plin . Pana si cand am fost noi in C am avut la unele meciuri cateva miii de spectatori . Voi in schimb nu ati existat pt Cluj si nici acuma nu prea existati . Numai "U" !

Angelina Jolie
12th February 2005, 17:45
Nu vorbesc in numele altora, dar eu acum 3-4 ani(si chiar acum 10 ani), am fost printre cei 500 1000 de oameni care erau pe stadion la CFR.
Acum 2 ani CFR a avut mai multi spectatori la meciurile de acasa decat U.
Acum un an la fel, iar anul asta nu se pune problema.
Voi ati avut in tur in medie 800-1000 de spectatori si astea-s cifre luate din ziare, nu inventate de mine. Asa ca tot acolo sunteticum am fost si noi, degeaba aveti impresii in cap. Si nu uita ca pana una alta CFR DOMINA CLUJUL!

King of Hell
12th February 2005, 18:42
Axaphat, in poza ce o am langa nume este un banner pe care scrie: "Steaua te urasc dar nu ca pe u "! N-am nimic cu Steaua dar continuarea imi place tare.
FORZA CFR!


Mda..sa stiti ca pentru banerul ala si-o dat seama toata suflarea Ultras din Romania cat de kkt sunteti...daca noi am inventat celebrul"Mama te iubesc dar nu ca pe "U"" care a ajuns la urechile tuturor...si toti au ajuns sa ne respecte...voi dati dovada de prost gust...cu faza asta..."steaua te urasc dar nu ca pe U"...si sa stii ca si eu eram intre aia 500 de oameni care mergeau in C la cfr...mai mergeam cu bunicu ca sta in zona...si mereu eram nevoit sa suport mirosul de spirt care se simte in atmosfera...si poate as mai calca pe Gruia daca nu ar pute a prostie si parvenire.....(am senzatia ca am inventat un cuvant nou...)...Stati linistiti ca de indata ce intram in A, toti va vor uita...ati castigat inimile clujenilor cu greu, dupa decenii de chin, si le veti pierde intr-o secunda..cand va promova U....

Angelina Jolie
12th February 2005, 19:41
Oh oh, oare nu esti tu ala care se lauda pe un anume guestbook, nu dau nume, ca vei merge in Gruia sa vezi cum ne va umili Poli Timisoara in prima etapa din vara?
Si nu cumva chiar ai fost?
Deci lasa vrajelile pentru altii la care prind.
PS Asa cum si la U merg o mana de oameni care chiar simt ceva si restul e umplutura asa e si la CFR. Acum a cam trecut moda spirtului dar a venit moda fandositilor care vin cu gagica de mana pentru ca bag sama ca da bine sa fii vazut prin Gruia mai nou. Dar sunt si, vor fi intotdeauna oameni care merg numai pt CFR.

King of Hell
12th February 2005, 20:02
Da..am fost in gruia la meciul cu Poli..si am fost dezamagit..cu totii stim cum s-a terminat meciul...de atunci am zis ca cfru are valoare(dar asta nu inseamna ca eu inca nu sper sa pice..) si ca poli timisoara va pica in B(acum banuiesc ca s-a schimbat situatia desi nu bag mana in foc..)
De cand e cfr in A am fost la meciu ala cu poli si atat...numa imi fac nervi aiurea sa vad cum ii bate cfru pe toti...poate o sa merg cu nationalul la galerie la national sau cu poli iasi...atat!

HIV
13th February 2005, 11:07
Niciodata franar ! Moarte paduchilor visinii !

HIV
13th February 2005, 11:13
Ma valy la voi aia 10 000 de oameni se duc din sete de fotbal sau hai nu 10 000 ca 9000 +1000 de copii la galerie . Poate sunt cativa care pretind ca au fost alaturi si in div C si chiar au fost dar nu cred ca astia depasesc 50 de insi . Oricum asa e omu unde e mai bine acolo merge , lumea prefera sa vada steaua (vezi 13 oct 2004) decat pe Sanicolau mare . Oricum "U" este si va fi mereu echipa Ardealului , cfr va fi mereu cea mai iubita echipa a diviziei C . Apropo am vazut o fotografie cu banner de-al vostru pe care scria 1907-2004 Un secol de traditie. Ma da voi stiti ce vorbiti ? In primul rand anii pe care iati zis voi acolo nu fac un secol , in al doilea rand voi aveti (recunosc) o traditie mai rar intalnita , nu are orice echipa asa traditie ca voi , traditie de cativa zeci de ani de C .
C-ul ! C-ul ! C-ul !!
Moarte paduchilor visinii !

Angelina Jolie
13th February 2005, 11:19
Scria 1907-2007 daca ai stii citi! "studentule". MOARTE gunoaielor de pe MOINA! Na ca si eu stiu. Si cum ziceam: NU UITA CA CFR DOMINA CLUJUL!!!

HIV
13th February 2005, 13:06
Ma rog nu am fost eu atent dar oricum sa stii ca imi place traditia voastra , cati ani ati stat in C(fr) ca nu mai stiu ?

Angelina Jolie
13th February 2005, 13:29
Important e ca am supravietuit si uite ca am revenit in A. Oare voi dupa vreo 25 de ani de B si C veti mai avea suporteri? Ce e asa mare rusinea ca am stat atata timp in B si C? Important este ca am revenit, ca avem bani, stadion aproape plin meci de meci, echipa, autocar misto, conditii de performanta, etc.
Voi cati ani de B si C aveti momentan? 6? And counting.....

King of Hell
13th February 2005, 14:38
Important e ca am supravietuit si uite ca am revenit in A. Oare voi dupa vreo 25 de ani de B si C veti mai avea suporteri? Ce e asa mare rusinea ca am stat atata timp in B si C? Important este ca am revenit, ca avem bani, stadion aproape plin meci de meci, echipa, autocar misto, conditii de performanta, etc.
Voi cati ani de B si C aveti momentan? 6? And counting.....


Stii vorba aia, nu moare un simbol cand vor paduchii(franarii)...noi mai stam 2 ani maxim in B si apoi va retrogradam in B unde va e locul..de fapt locul va e in C...desfiintarea!!! :degete:

Angelina Jolie
13th February 2005, 15:32
E de ajuns sa vad cum va roade invidia ca voi trebuie sa va tarati pe la sate ca sobolanii iar noi jucam cu Dinamo si Steaua ca sa imi mearga bine tot anul. De promovat nu imi fac griji ca nu aveti sanse in urmatorii 2-3 ani, :degete: cat despre retrogradarea noastra nu te ... grija, vorba lui Dabija. Iar desfiintarea voastra e mult mai probabila decat a noastra. :degete: :degete: Recunoaste macar ca va doare cand vedeti ca..... continuare e in semnatura. :evil: :evil:

HIV
13th February 2005, 15:52
Cluj Napoca suntem noi ! Numai Noi !
50 de ani de traditie in div A ! o Cupa a Romaniei , cateva participari in Europa ! Voi ce ati facut ? Oricum recunosc , aveti echipa buna dar la galeria aia ce o aveti...Apropo am auzit ca , "Clubul cfr frecomax organizeaza preselectie pt galerie" . Te intreb asa cam ce trebuie sa aia omul in CV ca sa fie acceptat ? Cam cate clase e maxim ? SUNTETI PENIBILI !!
Numai "U" ! Ardealul teritoriu ALB-NEGRU !

Angelina Jolie
13th February 2005, 16:41
bla bla bla, am participat am facut am castigat... Totul e la trecut. Trecutul e al vostru, prezentul e al nostru.

King of Hell
13th February 2005, 17:21
bla bla bla, am participat am facut am castigat... Totul e la trecut. Trecutul e al vostru, prezentul e al nostru.


Si viitorul va fi al nostru....

PS ...Clujul e oras universitar..nu Depou sau Gara.. :no:

Angelina Jolie
13th February 2005, 18:34
Om trai si om vedea. Pana una alta eu v-am lasat ca m-ati cam plictisit cu grandomania voastra. Numai bine.

HIV
13th February 2005, 18:50
Ma ceferist eu iti zic mai bine sa iti schimbi semnatura sa scrii "cfr domina europa iar in curand lumea" .

andrei_cj
13th February 2005, 19:51
CFR incearca sa faca performanta si reuseste din plin si asta vad ca doare lasa fratilor uitati-va la la"bagiu" vostru sa-l dati jos si dupa aceea sa mai aveti sperante de promovare....momentan la U e o harababura de nedescris....deci nu stiu de unde atata superioritate...sunteti in B si C de 6 ani.....noi in A de jumatate de an si se pare ca nu va dam satisfactia sa picam si....daca nu picam anu' asta....nu mai picam NICIODATA!
Asa ca......fratilor va doresc succese in viata si pe plan sporiv(ca privitori) dar sincerc cu echipa U e cam greu!

King of Hell
13th February 2005, 21:43
CFR incearca sa faca performanta si reuseste din plin si asta vad ca doare lasa fratilor uitati-va la la"bagiu" vostru sa-l dati jos si dupa aceea sa mai aveti sperante de promovare....momentan la U e o harababura de nedescris....deci nu stiu de unde atata superioritate...sunteti in B si C de 6 ani.....noi in A de jumatate de an si se pare ca nu va dam satisfactia sa picam si....daca nu picam anu' asta....nu mai picam NICIODATA!
Asa ca......fratilor va doresc succese in viata si pe plan sporiv(ca privitori) dar sincerc cu echipa U e cam greu!


Se pare ca habar nu ai de situatia de la U...noua conducere e alcatuita din Zoli Iasko si Cristi Dulca si inca ceva tinerei...nu stiu exact...bagiu nu mai exista...hai ca mi lene sa vorbesc degeaba... :rolleyes:

andrei_cj
14th February 2005, 01:36
Oki in cazul acest am bucur pt voi...si vad ca la voi nu sunt unguri in conducere asa cum ziceati de noi foarte bine BAIETII!

King of Hell
14th February 2005, 08:35
Oki in cazul acest am bucur pt voi...si vad ca la voi nu sunt unguri in conducere asa cum ziceati de noi foarte bine BAIETII!

Una e sa ai in conducere un tip de treaba ca Zoli Iasko...Uist 100%, si alta e sa fi sub dictatura Paskani... :rosu:

Angelina Jolie
14th February 2005, 09:24
Da intr-adevar. Diferenta e la contul din banca.

andrei_cj
14th February 2005, 15:04
100 % in favoarea lui Paszkany asa ca mai U-istilor sunteti fara pic de caracter sunteti vai si amar de mama voastra...mai frate ne criticati pe noi ca e echipa de unguri si acum uitati-va la voi....si totusi.....aveti tupeu' in continuare sa ziceti ca : "ungurul nostru nu e ca al vostru" please shut up!

P.S. Astept rezultate nu vorbe de vorbe sunt satul.....:-) ca numai asta aud din partea voastra de cand va stiu!

Angelina Jolie
14th February 2005, 19:10
Ce e a lor e intotdeauna mai bun tu inca nu stiai mai Andrei? Rusine...
Pai nu stiai ca e mai bine sa fi pe 9 in Beee decat pe 6 in A?

HIV
15th February 2005, 15:32
Ba paduchilor voi nu puteti posta la voi in barlog ? Pe topicul asta mai mult voi postati chiar daca scrie U-Cluj !

andrei_cj
15th February 2005, 17:41
Pai postam pentru ca avem ce spune....vreo problema?

Angelina Jolie
15th February 2005, 18:28
Ba paduchilor voi nu puteti posta la voi in barlog ? Pe topicul asta mai mult voi postati chiar daca scrie U-Cluj !
Pentru ca de la niste sobolani ca voi oricum nu am ce noutati sa aflu nu mai postez pe acest thread al "unicei si cea mai tare din parcare echipa". Spor in Beeeeeeeeeee!!!!! :degete:

HIV
26th February 2005, 21:03
Dan Matei , szolomaier si Borza(de la juniori) sunt achizitiile lui U in pauza competitionala .

andrei_cj
7th March 2005, 08:27
Ce se intampla baieti unde va sunt suporterii? Ca vad ca aici pe forrum postam mai mult noi decat voi asa ca nu va mai laudati cu numarul de oameni care vine la stadion ca vad ca nu se obosesc decat vreo 4 sa posteze pe forrum! :-) pana intrati in A Ciocu' mic si joc de glezne!

King of Hell
7th March 2005, 12:48
Ce se intampla baieti unde va sunt suporterii? Ca vad ca aici pe forrum postam mai mult noi decat voi asa ca nu va mai laudati cu numarul de oameni care vine la stadion ca vad ca nu se obosesc decat vreo 4 sa posteze pe forrum! :-) pana intrati in A Ciocu' mic si joc de glezne!


Da ma desteptule, pe noi ne gasiti pe stadion nu pe net...vorba unuia din ULTRAS 19: ULTRAS pe stadioane nu pe net!!! :degete:

dragos_popa17
9th March 2005, 18:34
Consiliul Director al lui "U" l-a desemnat pe jurnalistul Lucian Danciu (foto), directorul Antena 1 Cluj, în functia de presedinte al societătii pe actiuni. Vicepresedinte a fost numit reprezentantul Băncii Transilvania, Nicolae Tarcea. Printre primele obiective ale conducerii este achizitionarea unui autocar pentru echipă.

HIV
11th March 2005, 22:16
Ce se intampla baieti unde va sunt suporterii? Ca vad ca aici pe forrum postam mai mult noi decat voi asa ca nu va mai laudati cu numarul de oameni care vine la stadion ca vad ca nu se obosesc decat vreo 4 sa posteze pe forrum! :-) pana intrati in A Ciocu' mic si joc de glezne!

Am vazut acuma cateva luni pe un guestbook al frecomax , scria unu ceva de genu " bah U-istilor va astept pe canalul de mirc #frana ecomax sa va dau ban " . Sunteti de rasu lumii ma , si aia care nu au nici o treaba cu fenomenu Ultras rad de voi . Noi postam mesajele pe stadion nu pe net !

gruppo_centrale
13th March 2005, 12:31
Numai "U"!
HIV, omule, faza cu "paduchii visinii" e placuta ochiului, dar ar fi o problema: paduchii, cind apar, sunt multi, puzderie! astia visinii ii poti numara pe degetele de la mina lui E.T.! loooooooooooool!!!!!!!!!

HIV
13th March 2005, 12:44
:) ai dreptate , trebuie sa modific . Am vazut mesajul timisorenilor de la meciul cu cfr si suna cam asa :" "U" Mandria si blazonul Clujului , cfr gruia o replica indezirabila ."
Cred ca sunt multi care ne asteapta in divizia A . HAIDE "U" !!

dragos_popa17
14th March 2005, 14:21
Doar 2-2 cu Deva. Pacat, mai ales dupa jocul nostru din repriza a doua cand am avut vreo 3-4 ocazii imense. Problema a fost in aparare unde nu cred ca sistemul cu 3 fundasi e cel mai potrivit. Cu 4 ar fi mai potrivit, mai ales ca nu ar afecta prea mult atacul unde Jula face cam tot.

gruppo_centrale
14th March 2005, 16:13
asta e. importanta e in momentul de fata trasarea unei strategii clare de transferuri, ca daca se aduc abia in vara jucatori de promovare... vom fi intr-o vesnica sudare a echipei. si ne-om chinui indelung.
pina una-alta, toata lumea la Oradea!
...si indiferent de rezultat, cfru'-i de c***t!

HIV
15th March 2005, 22:20
Ceea ce nu inteleg eu e ca nu jucam nimic cu echipele mediocre . Ar trebui niste pshilogi sportivi adevarati la echipa , batem stiaua si pierdem cu zalaul si campia turzii . O sa vedeti ca o sa batem si la oradea si si pe jiul acasa , parerea mea e ca echipa nu e slaba , problema e undeva in mentalitatea ei .
Cu mic cu mare , tot U-istu la Oradea !!

gruppo_centrale
16th March 2005, 08:33
nu stiu ce sa spun, HIV. cu simulanti ca abrudan si nerefacuti ca muresan nu poti scoate rezultat. giurgiu a fost laudat prin ziare, dar tot ezitant si transparent mi s-a parut! returul asta e perfect de o repetitie generala pentru la anul! daca au valoare jucatorii pe care ii avem, este timp destul pentru a deveni o echipa care sa faca tot timpul meciuri ca si contra sTELEI! bani la echipa vin, suporteri, har Domnului, au destui! simplul gind sa jucam cu Frina in A, in direct la TV (daca nu retrogradeaza pirlitii aia la anul), ar trebui sa-i faca sa scuipe flacari pe teren! poate n-ar fi rea ideea cu psihologul, ca multi dintre ei sunt cam copii.

King of Hell
16th March 2005, 09:02
Parerea mea ca spre deosebire de meciurile alea cu salonta, sarma, zalaul cand echipa a fost catastrofa, parca parca a jucat oarice..nu mare lucru dar oricum...daca se termina 2-1 toata lumea nu mai zicea nika...oricum sa iei gol in min 92 sau cat o fost chiar ca e ghinion...asa am patit si in cupa cu Otelul...la ultima faza am fost egalati...la Jiul la fel, ne-au batut aia in 2 minute...am senzatia ca jucatorii astia ai nostri joaca pana in min 88 si dupaia se relaxeaza, considera jocul incheiat...poi tre sa joci pana in 95! De fapt si nationala tot asa a facut, a luat gol in Danemarca in min 95...asa ca de ce sa ii condamnam pe copiii astia cand "marea nationala" s-a facut de cacao...

HIV
16th March 2005, 09:43
Sa ne gandim altfel : avem un Jula care trage echipa dupa el la fiecare meci , un jucator foarte talentat dupa parerea mea . Pe urma avem un Codreanu care daca nu ar fi tot accidentat ar fi ca si Jula . Mai avem cativa jucatori precum Szekely , Szilaghy etc. Mai avem un Bush , jucator foarte talentat care cu ceva mai multa experienta ar face minuni pt noi(sa nu uitam ca e si mare U-ist , remember cand s-a vorbit cum ca el ar fi urmarit de Juve : " Deocamdata vreau sa joc cu Universitatea in divizia A " . Avem si un antrenor experimentat . Mai nou avem si SA . Ce avem nevoie zic eu sunt niste jucatori mai batrani , de gen Papi care sa conduca echipa din teren , iar astfel de jucatori am gasi fara prea multa oboseala la Alba Iulia . Daca am fi cumparat vreo 3 in iarna aceasta aveam returu sa omogenizam echipa iar la anu promovam fara probleme .

Cu mic cu mare , tot U-istu la Oradea !!Hai "U" !

gruppo_centrale
16th March 2005, 11:12
Popescu nu mai are suflu, sau asa am vazut. stagiul la UTA l-a epuizat de tot ce mai avea de oferit. ai dreptate, transferurile ar fi trebuit sa fie transferuri, nu glume. parca matei e bataios, are ceva experienta, iar portarul ala solomaier e decent, dar... atit?!
cind am vazut ca ne-a dat gol "Pepenar"... risu'-plinsu'.

King of Hell
16th March 2005, 11:26
Dupa ce batem la Oradea vorbim altfel :)

dragos_popa17
16th March 2005, 14:37
Sa ne gandim altfel : avem un Jula care trage echipa dupa el la fiecare meci , un jucator foarte talentat dupa parerea mea . Pe urma avem un Codreanu care daca nu ar fi tot accidentat ar fi ca si Jula . Mai avem cativa jucatori precum Szekely , Szilaghy etc. Mai avem un Bush , jucator foarte talentat care cu ceva mai multa experienta ar face minuni pt noi(sa nu uitam ca e si mare U-ist , remember cand s-a vorbit cum ca el ar fi urmarit de Juve : " Deocamdata vreau sa joc cu Universitatea in divizia A " . Avem si un antrenor experimentat . Mai nou avem si SA . Ce avem nevoie zic eu sunt niste jucatori mai batrani , de gen Papi care sa conduca echipa din teren , iar astfel de jucatori am gasi fara prea multa oboseala la Alba Iulia . Daca am fi cumparat vreo 3 in iarna aceasta aveam returu sa omogenizam echipa iar la anu promovam fara probleme .

Cu mic cu mare , tot U-istu la Oradea !!Hai "U" !

De antrenor ma cam indoiesc. O fi el experimentat dar pe mine ma cam enerveaza ca joaca doar cu 3 fundasi. Dupa parerea mea asezarea unei echipe trebuie sa inceapa cu 4 fundasi. De acolo poti sa faci ce vrei, da' 4 fundasi tre sa ai. In plus, doar locu' 9 in tur SI -5 la adevar. Se putea mai bine, mult mai bine.

gruppo_centrale
17th March 2005, 15:58
filiala Ultra-Centrala din Baia Mare e indisponibila, s-ar putea sa nu aiba nici un reprezentant Gruparea la Oradea... NUMAI "U"!

ultra-delia
18th March 2005, 17:19
Haide "U"!
Pai se poate sa ma uiti asa usor, gruppo_centrale? Hai ca sunt gata de inscriere in Grupare! Ca sa nu mai fii singur prin deplasari... :kiss:
Ma laud eu, dar nu sunt 100% ca vin la Oradea. Lasa Baia Mare, ca la Cluj e miezul! :ok:

King of Hell
19th March 2005, 13:23
FC Bihor-U Cluj 0-0...poi nu pot decat sa ma bucur ca le-am facut-o :drak:

Soricelu
19th March 2005, 23:00
Moama ma ce rezultat ma ... 0-0 :D

FORTZZZZZZZA CFR !

HIV
20th March 2005, 18:22
cfr frecomax - gloria blatistrita 1-2 . Asta e extraordinar rezultatul .

King of Hell
20th March 2005, 18:56
Ma asa is de cretini cfristii astia, ne tot fac in ciuda *******ii ca am facut 0-0 in deplasare cu Bihoru'!!! Pai la mintea lor de inapoiati asta e rezultat prost..lasa ca e mai tare ca vin ei in B la anu!

gruppo_centrale
20th March 2005, 20:54
hai, Delia, prin deplasari, ca altfel e inchisa Gruparea! sau fa-ne niste servicii care sa te impuna ca ultras adevarat (nu te gindi la prostii...) Numai "U"!
p.s. la oradea a fost extraordinar, cintat 90 din 90, ploaie cu galeata, atmosfera creata exclusiv de Sepci! sunt sigur ca la Arad vei veni... nu-i asa? :P

HIV
21st March 2005, 00:16
hai, Delia, prin deplasari, ca altfel e inchisa Gruparea! sau fa-ne niste servicii care sa te impuna ca ultras adevarat (nu te gindi la prostii...)
:) cred ca s-a gandit :)

ultra-delia
22nd March 2005, 16:36
Alo, copii, dak mai faceti mishto de o fata pe bune (care este... :) ), va denunt ca fiind ceferisti, sa va dea afara parintii din casa. Sa deveniti apoi tineri boschetari, murdari si prapaditi si flamanzi... apoi veti deveni inevitabil FRINARI! :happy

ultra-delia
22nd March 2005, 16:37
:drak: Un cerc cel putin vicios...

HIV
22nd March 2005, 17:33
bun , avem acuma si forum pe onlinesport , ne mai lipseste o echipa de divizia A .
Haide "U" !

King of Hell
22nd March 2005, 17:37
si un stadion ca lumea....:rolleyes:
Acum ca avem forum rog pe domn Seven si pe Don' HIV sa faca niste topici...

Angelina Jolie
23rd March 2005, 11:48
Am zis ca nu mai scriu pe la voi, dar acum ca aveti si voi forum m-am gandit sa va scriu un "La mai mare!" ca sa vedeti ca nu-s baiat rau.
FORZA CFR!!!

andrei_cj
24th March 2005, 00:49
Delia nespalata esti tu!

P.S. In viata o sa intalnesti oameni si oameni nu te grabii sa-i judeci dupa aspect sau dupa vorbe care se aud despre ei...incearca sa cunosti interiorul....omului..si dupa aceea vorebeste..poate iti va folosii asta in viata in relatia patron angajat.....si in general in relatiile interumane.....oricum sper ca nu m-am exprimat prea pompos....dar cred ca asa e cel mai bine.....si gandeste-te bine ce drept ai tu sa-l judeci pe cel nespalat.....gandeste-te...mai bine....si dupa aceea deschide...gura......TE ROG!

Slater
24th March 2005, 12:21
Nu cred ca esti cel mai indicat sa dai lectii de viata, tocmai on-line ! :happy
Frumoase versuri ai acolo in dosul paginii, pacat ca nu sunt original, plagiatorule...

"Fie sa renasca numai cel ce har
Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,
Astazi ca si maine, pururi si acum!" [ Pasarea Colibri - In cautarea cuibului pierdut (1998) ]

Asta ii ceva tentativa de imn? :rosu: Il mai tinetzi minte pe Iulica cand a aparut la tv si incerca la indemnul moderatorului sa scorneasca imnul cfrului? Am ras de m-am prapadit :happy

gruppo_centrale
28th March 2005, 20:43
Am zis ca nu mai scriu pe la voi, dar acum ca aveti si voi forum m-am gandit sa va scriu un "La mai mare!" ca sa vedeti ca nu-s baiat rau.

nu esti baiat rau, valy... doar ca nu te prea duce mintea... :yeah: :jerk: :yeah: :jerk:

gruppo_centrale
28th March 2005, 20:46
andrei este un mare poet... pe bune, numai vadim si paunescu il mai ajung la patetisme! cu atite puncte-puncte ar trebui sa o inmoi si pe Veronica Micle.
stai sa o sun pe Delia, poate ai mai crescut in ochii ei.
:happy :happy :happy

ultra-delia
30th March 2005, 10:05
Delia nespalata esti tu!

poate iti va folosii asta in viata in relatia patron angajat.....si in general in relatiile interumane.....oricum sper ca nu m-am exprimat prea pompos....si gandeste-te bine ce drept ai tu sa-l judeci pe cel nespalat.....gandeste-te...mai bine....si dupa aceea deschide...gura......TE ROG!

BA NESPALAT ESTI TU!... :headbang: :headbang: :headbang:
te rog,... poate iti va folosi mai departe in viata... :sleep: :sleep: :sleep:
Man, are you for real?! Patetic e putin spus. Cazi dintr-o extrema intr-alta. Gruppo, doc, cum se numeste sindromul asta, ca baiatul e de psihiatrie!

King of Hell
30th March 2005, 11:20
Mai mult ca sigur Sindromul Down...

gruppo_centrale
4th April 2005, 17:46
sindrom bipolar, delia. sau "maniaco-depresiv", dupa nomenclatura veche.
oricum,... NESPALATA ESTI TU!!!!! @#$!!*&^%$ ... te rog... :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Angelina Jolie
4th April 2005, 17:52
nu esti baiat rau, valy... doar ca nu te prea duce mintea... :yeah: :jerk: :yeah: :jerk:
doctore, m-am lamurit de valoarea ta. Ia aici de la mine pt tine, fraiere: :degete: :degete:

gruppo_centrale
5th April 2005, 13:45
pai bine, mah, valy54865892! da drumul la monitor, ca iar tastezi ca papagalu' catre mutritza deruta(n)ta care ti se oglindeste pe sticla! in sfirsit inteleg de ce esti tu de fapt asa de nervos... :happy :happy

ultra-delia
6th April 2005, 14:20
loooool, Gruppo!!!! Valy cel morocanos si obrazul lui de fier! Nu ti-e rusine, white-trash, ca, dupa ce perorezi ca nu trebuie atacata persoana ci combatuta ideea, tu esti primul care flutura degete pe-aici! Ghici cine-i penibil, ca-ti dau un hint: are nickul "valy" si nu-l prea ajuta mintea... Hai, ca nu ai voie cu ciorna! looooooooooooool!

vlad1607
13th April 2005, 12:43
ar fi f bine ca o echipa precum U Cluj sa revina in A...istoria o indreptateste sa spere....

andrei_cj
13th April 2005, 14:04
M.I Cenan - 26 de ani, vopsitor
F. Mâţ - 21 de ani, student
Dan Petru O - 20, somer
O. Stoica - 18 ani cu 2 clase

Studentii din galeria U CLUJ sunt acestia privitii si respectatii!

HIV
13th April 2005, 15:50
ma meri ma la mama ta , astia is ULTRASI nu femei cum sunt ai vostri . Si nu imi spune ca voi aveti doar oameni culti in galerie ca nu te cred . Apropo : spirterii aia ce mai fac ?

franco
15th April 2005, 01:05
lasa ma andrei ca se compenseaza ...grupo c a facut scoala cati ani ai tu...si ai cam gresit... Dan M nu e somer, e fara ocupatie ... sic !!!
sanatosi sa fim ca boala vine !!!

gruppo_centrale
15th April 2005, 22:10
M.I Cenan - 26 de ani, vopsitor
F. Mâţ - 21 de ani, student
Dan Petru O - 20, somer
O. Stoica - 18 ani cu 2 clase

Studentii din galeria U CLUJ sunt acestia privitii si respectatii!

la baie, agramatule! citate din ziare, asta esti tu, si mai mult nu!

HIV
15th April 2005, 22:55
apropo : eu nu am auzit in viata mea de meseria de vopsitor . Poate zugrav da vopsitor in veci .

King of Hell
16th April 2005, 16:54
Gest mizerabil al jucătorilor

FOTBAL. După ce patru suporteri ai lui "U" au fost acceptaţi de către conducerea tehnică în autocar pentru drumul spre Cluj, jucătorii au protestat vehement şi au ameninţat că pleacă pe jos dacă fanii nu vor fi abandonaţi în Sânnicolau Mare. Unul dintre cei mai vehemenţi jucători a fost Emil Gabriel Jula (foto, aplaudând suporterii). Pentru acest gest mizerabil, ţinând cont şi de faptul că trei dintre suporteri erau minori, ucluj.ro renunţă să mai mediatizeze echipa de fotbal pentru o perioadă nedeterminată, această măsură referindu-se inclusiv la transmisiunile live. De asemenea, suporterii vor anunţa şi alte măsuri.


Pfoai ma si daca ii bati se supara si scriu ziarele 2 luni...totusi de data asta sa incercam sa nu recurgem la violenta..sincer nu ma asteptam chiar de la Jula...pe asta chiar il aveam la suflet..no life goes on..in gruia cu voi!!! (desi nu ii ia nici dracu in gruia ca nu au valoare nici de C)

Angelina Jolie
16th April 2005, 21:48
Cred ca mai bine le dadeati voi niste bucati mercenarilor de la voi, nu celor de la noi. Cica la u se joaca cu sufletul si alte haba haba-uri din astea. Astia is cei mai mercenari.

King of Hell
16th April 2005, 21:52
Ma io mi-am dat seama ca ceva e putred in Danemarca cand (sincer am uitat meciul) dupa meci Tzarlea vroia sa sara la bataie cu ceva suporteri care io reprosat ceva...pierduse U acasa meciul...blat cred..a..ala cu Oli parca..de atunci am zis ca astia is 0 barat in ochii mei..dar de la Juloaie nu ma asteptam :( si tu Brutus?

HIV
16th April 2005, 23:35
NU ma ca are dreptate valy , sa mor de nu , stateam azi la suc ( ATENTIE ! SUC nu BERE ! ATENTIE 2 : NU MAM LASAT DE BERE DA IS PE ANTIBIOTICE ATENTIE 3 : Consumul excesiv de alcool dauneaza grav sanatatii) si ii ziceam treaba asta la un prieten , sa mor io de nu imi vine sa ii iau odata pe fatalaii astia la bataie , as da in ei cu mai multa satisfactie decat as avea daca as spitaliza un ceferist . Sa mor io de nu !

In orice caz pe incercarile astea de jucatori de fotbal le asteapta zile grele , si multa ostilitate din partea galeriei . Vor vedea ei ce inseamna "U" si ce inseamna ei .

Numai "U" cel adevarat si curat !

HIV
22nd April 2005, 22:11
Sunt foarte curios ce vor face maine "vedetele" fara sprijinul galeriei .

gruppo_centrale
28th April 2005, 10:59
ei - uite ca au cistigat. cu "zero-sanse-oasul". ideea e sa ii vedem pe drum spre A, apoi impacarea va veni de la sine. noi ne facem datoria de o viata, ei ne tin in rusine de 4 sezoane.
toata lumea la Ineu!
NUMAI "U"!

HIV
29th April 2005, 14:02
ineu - "U" 1-2 . A doua victorie consecutiva . :))

King of Hell
29th April 2005, 14:58
Acu'-i acu'...la Zalau toata lumea !!!

gica
29th April 2005, 18:21
[QUOTE=Axaphat]Gest mizerabil al jucătorilor

FOTBAL. După ce patru suporteri ai lui "U" au fost acceptaţi de către conducerea tehnică în autocar pentru drumul spre Cluj, jucătorii au protestat vehement şi au ameninţat că pleacă pe jos dacă fanii nu vor fi abandonaţi în Sânnicolau Mare. Unul dintre cei mai vehemenţi jucători a fost Emil Gabriel Jula (foto, aplaudând suporterii). Pentru acest gest mizerabil, ţinând cont şi de faptul că trei dintre suporteri erau minori, ucluj.ro renunţă să mai mediatizeze echipa de fotbal pentru o perioadă nedeterminată, această măsură referindu-se inclusiv la transmisiunile live. De asemenea, suporterii vor anunţa şi alte măsuri.


Daca nici acum nu realizezi gravitatea celor intamplate vizavi de agresiunea jucatorilor lui cfr,este regretabil!
Acest jucator incerca sa traga un semnal de alarma si sa-si arate oprobiul fata de cele de mai sus.Pentru ca la randul lui poate fi subiectul unei agresiuni din partea altor irsponsabili(si se vede ca nu-s putini).
Haina asta a razbunarii pe care ai "imbracat-o " nu ti se potriveste.Nu cred ca esti tu cel mai in masura sa faci asta.Poate ca cei din conducere erau cei mai indicati sa ia o pozitie.Din pacate ei sunt total depasiti de situatie,incercand doar luari de pozitie care sa aiba suportul galeriei.
Problema este ca pestele de la cap se-mpute iar la lipsa posibilitatilor financiare se adauga si impotenta in gandire a celor din conducere care astfel inchide un cerc vicios!Astfel ca visurile de preamarire(promovare)mi se pare o simpla utopie.Oricum somn usor......
Si de bate si de nu....Cel putin daca ati fi deasupra echipei prin comportament...da nu-i cazul.

franco
30th April 2005, 19:01
te ai trezit si tuh mah GICA !?! somn usor in continuare.. !!

ne vedem la ZALAU !!!
daca batem urcam pe cinci...

Angelina Jolie
10th May 2005, 00:46
Acuma vad ca ati inceput cu mercenarii vostri. La mai mare. Poate ii dati la marin cu carjele dupa cap. :happy :happy
pt opriceana: Orice sut in fund e un pas inainte. :happy :happy :happy
FORZA OLIMPIA SATU-MARE!!!

HIV
10th May 2005, 15:24
valy io de iti prind intr-o buna zi un picior i n fund faci milioane de pasi inainte si ajungi in China .
Una peste alta sunt unii jucatori la "U" care merita batutzi dea binele . Isi bat joc de ceea ce inseamna "U" !

Angelina Jolie
10th May 2005, 18:28
Io-s de acord, dar ma orientez cu fata in partea cealalta sa ajung in USA. Sa fac si eu un ban p-acolo. Sa contribui si tu la bunastarea materiala a unui CFR-ist. :happy :happy
Acuma serios vorbind, daca ne intalnim vreodata am sa ii cer lui marin sa imi imprumute o carja. :happy :happy

HIV
10th May 2005, 21:58
I le cer io inainte si i le bat de bile asa ca nu te baga ca iti mai dau un chicior in fund si faci ocolu Pamantului in 2 min :)

franco
11th May 2005, 19:05
cata poezie si ce vorbe de duh mai folostiti pe aci eminescu =vax albina ....io o zic verde in fatza , de acuma primu cfr ist care imi iasa in fatza o pus o !(asa de ciuda ) ....azi printre picurii de ploaie , si golurie in poarta satenilor semnam de cu zor un p.v cu , cateva zerouri care numai bine nu mi a cazut , asta pentru ca am curatat kkt urile scrie de careva franar cu tupeu...
back off!!!

andrei_cj
21st May 2005, 12:48
Iara ati reusit un meci foarte bun acasa cu Unirea Dej FELICITARI!!!!! :-))) LOL

HIV
21st May 2005, 15:41
Da tu de unde stii ma ? tu erai franaru ala de la etajul 9 de la hotel sport ?

HIV
28th May 2005, 18:41
In primele 20 de min am jucat f penibil , pe urma a inceput sa miste ceva . Ceea ce observ eu e ca exista o oarecare scanteie de fotbal in jocul nostru care se dezvolta meci de meci . Mie mi s-a parut ca prin min 80 deja jucam chiar f bine .

King of Hell
28th May 2005, 22:55
ce mi se pare interesatnt e faptul ca domnul HIVA mereu e bat la meciuri si poate a faca cu toate astia comenatarii si sa aprecieze cum joaca U echipa.

HIV
28th May 2005, 23:05
Cand am fost io beat ma ? :D:D:D

vitalie_killer
1st June 2005, 18:44
Dar cand ai fost treaz?
P.S. Pana la varsta de 6 ani nu se socoate.

andrei_cj
15th June 2005, 09:38
LoL pai HIV e un adevarat student cu un comportament adecvat unui student serios.....la 11 dimineata BEAT!!!!! Astia sunteti fratilor si cine se aseamna se aduna!

t.b.
16th August 2005, 02:23
Poze gasite pe tifo-net.it adica unul dintre cele mai importante site-uri dedicate fenomenului Ultras, echipele care au poze pe site-ul respectiv sunt: Steaua, Dinamo, Rapid, Craiova, Poli, "U", Petrolul iar restul sunt trecute la other teams :)

Din meciul de cupa cu Steaua, eu eram sub steag :D
http://www.tifonet.it/fotogallery/foto.php?codice=41352

De la acelasi meci
http://www.tifonet.it/fotogallery/foto.php?codice=41355

Pe stadion la pretenii nostri de la UTA
http://www.tifonet.it/fotogallery/foto.php?codice=40473

Tot de la meciul cu UTA
http://www.tifonet.it/fotogallery/foto.php?codice=40474

La pretenii din Petrosani
http://www.tifonet.it/fotogallery/foto.php?codice=40365

t.b.
19th August 2005, 16:59
La multi ani pentru Cristinel Pojar unul dintre jucatorii cei mai reprezentativi din ultimul deceniu

t.b.
4th September 2005, 22:16
http://img167.imageshack.us/img167/5721/cocis8sm.jpg

Cociş: "Abia aştept ca «U» să promoveze!"

Internationalul Răzvan Cocis a sosit la Cluj, unde se va odihni până marti. După ce a dat pasa din care Mutu a marcat al doilea gol al României în partida de ieri cu Cehia, fostul jucător al Universitătii Cluj a declarat, în exclusivitate pentru ucluj.ro, că speră ca alb-negrii să poată promova.
"Stiu că Universitatea este pe primul loc. Îi sustin şi mă bucur pentru fiecare rezultat pozitiv. Accederea în Divizia A este o misiune grea, dar nu imposibilă. Nu cred că există o favorită clară în acest moment, iar eu abia aştept ca «U» să promoveze", a spus Cocis, care nu a ezitat să-si pună la gât un fular cu "U", oferit de un suporter

dragos_popa17
5th September 2005, 11:59
DOUĂ DESTINE: COCIŞ ŞI BOLONI
Viorel Tudorache

Pe Boloni şi pe Cociş îi despart 30 de ani de viaţă şi îi apropie elemente stranii de biografie. S-au născut amîndoi în Transilvania, Boloni în Tîrgu Mureş, iar Cociş în Cluj. Au început fotbalul de mici şi s-au luptat cu fragilitatea fizică. Iniţial refuzaţi, au izbutit să se impună prin tenacitate şi răutatea din joc.

Pînă la urmă, au ales acelaşi post: de mijlocaş central. E adevărat că Boloni a făcut istorie ca închizător, iar Cociş preferă o poziţie mai avansată.

Amîndoi şi-au pierdut tatăl pe cînd aveau 14 ani şi au fost crescuţi de mamă. Amîndoi au un frate mai mare, care i-a ajutat mult. Sînt tăcuţi, atenţi cu cei din jur, cerebrali pe teren şi calculaţi în afara lui.

Atras ca un magnet de Cociş şi regăsindu-şi parcă tinereţea în jucătorul lui "U" Cluj, Boloni l-a dorit foarte mult la Rennes. L-a şi luat la un stagiu acolo, i-a plăcut, semnalîndu-l parcă fotbalului mare, a făcut o propunere clujenilor, dar conducerea a preferat oferta lui Şerif Tiraspol. Iar legătura dintre Boloni şi Cociş s-a întrerupt pentru un timp.

„Cociş a fost surpriza mea pentru meciul cu cehii. Şi mi-a ieşit”
Victor Piţurcă

„Cociş e un jucător interesant şi va avea mult de spus în fotbalul românesc”
Ladislau Boloni

„Un nou început!”

- Răzvan, Victor Piţurcă a spus că ai fost jucătorul surpriză pentru cehi.
- Îi mulţumesc pentru aprecieri domnului Piţurcă. Şi eu sînt mulţumit de evoluţia mea, dar nu pot spune dacă am jucat excepţional. Am făcut şi lucruri bune, dar şi greşeli. Las specialiştii să se pronunţe. Important este ca lumea să fie mulţumită de mine.

- Ce ai simţit cînd ai fost anunţat titular?
- Puţine emoţii, dar nu m-am temut deloc de cehi. Mi-a fost teamă doar să nu mă doboare răceala pe care o aveam cu cîteva zile înaintea meciului.

- Victoria cu Cehia este cel mai important moment din cariera ta?
- Cu siguranţă. Nu ne-au surprins cu nimic din punct de vedere tactic. Ştiam că vor abuza de mingi lungi pe Koller, dar ne-am descurcat şi am cîştigat cu 2-0. Sper să fie un nou început pentru formarea unei "naţionale" puternice.

Curtat de Poli
Răzvan Cociş a devenit un jucător extrem de vînat după evoluţia remarcabilă din meciul de sîmbătă. Urmărit la Constanţa de un reprezentant al lui Dinamo Kiev, tînărul internaţional este dorit şi de Poli Timişoara. Conducerea lui Şerif Tiraspol cere un milion de dolari.

INEDIT
Era să fie dat afară de la juniorii lui "U"
"Avea doar 1.65 la 13 ani şi trecea printr-o perioadă de stagnare, cînd suferea foarte mult că e doar rezervă. Ulterior, a ajuns la 1.81 într-o perioadă foarte scurtă de timp", povesteşte Irina Cociş, mama fotbalistului. Ea a fost silită să se împrumute pentru a suporta cheltuielile deplasărilor lui Răzvan în turneele cu "U" Cluj. "Antrenorul Mircea Cojocaru, actualul secund al lui Sabău de la Bistriţa, antrena atunci la juniorii clujeni şi a crezut foarte mult în el", mai spune mama tinerei vedete. / Valentin Şchiopu

Un fanatic al antrenamentelor
Mama lui Cociş descrie pasiunea băiatului pentru fotbal. "Era viscol, ploua, nu conta. Îşi lua geanta şi pleca. Înaintea unui antrenament ploua groaznic. Răzvan a plecat cu autobuzul, l-a schimbat, a luat un troleibuz care a rămas blocat pe o stradă. Pînă la urmă a ajuns cu taxiul şi la stadion, surpriză, era doar el şi antrenorul Alexa Uifăleanu".

sursa: gsp

t.b.
5th September 2005, 12:49
Ar fi bine pt el sa se transfere la orice alta echipa din fotbalul mai civilizat, in Moldova nu stiu cat o sa mai poata evolua...

dragos_popa17
5th September 2005, 13:06
Pai din cate aud ii cam cel mai cautat jucator din Moldova. Il vreau multe echipe de prin Rusia, Dinamo Kiev dar si cateva de prin vest. Sunt convins ca va ajunge la o echipa mare, mai ales daca joaca in continuare la nationala.

t.b.
5th September 2005, 13:13
Pai la echipa mare sa ajunga, la "U" sa ajunga :D
Ar fi pacat sa ramana in Moldova, cel mai bine ar fi la o echipa din vest, Boloni l-ar fi luat la Rennes si in vara asta dar nu s-au inteles la bani, acuma se pare cu nici Boloni n-o sa mai ramana mult timp la Rennes si poate ca dupa ce-si gaseste alta echipa o sa-l ia si pe Cocis...

HIV
5th September 2005, 14:19
Nu-l mai vedem la "U" degraba . Poate pe la sfarsitul carierei .

dragos_popa17
5th September 2005, 14:26
Mai probabil ca antrenor. :D

t.b.
5th September 2005, 17:28
De unde stiti voi ca nu vine vreun soi de Abramovici la "U" :D

Triphat
5th September 2005, 17:32
LA ce facilitati are la Sheriff Tiraspol nu cred ca ar vrea sa plece. Dar totusi, ar fi mult mai bine pentru el sa joaca intr-un campionat mai puternic.

dragos_popa17
6th September 2005, 11:48
* Victorii cu nou-promovatele

Baschetbalistii de la BU Poli Mobitelco Carbochim au inregistrat a doua victorie in tot atatea partide de pregatire. Dupa ce, acum doua saptamani, elevii lui Miodrag Perisic au spulberat pe BC Muresul Targu-Mures, echipa nou-promovata in Liga Nationala, cu 91-40, vineri, a fost randul altei formatii noi in primul esalon, CSM Oradea, sa ia bataie, scor 83-73. Fata de partida cu echipa din Targu-Mures, jocul cu CSM Oradea a fost mult mai echilibrat, asta datorita valorii lotului oradean, CSM transferand in aceasta vara mai multi jucatori, printre care trei sarbi. Antrenorul secund, Dorin Pintea, a declarat ca este satisfacut de felul in care s-au miscat elevii sai, dar a recunoscut ca echipa sufera la relatiile de joc. “A fost un joc bun, sunt mult mai multumit decat de cel cu Muresul Targu-Mures. Echipa a jucat bine, avand in fata un adversar foarte bun si bataios. Avem unele carente la faza de atac si la relatiile de joc, dar e de inteles, pentru ca atat Bruno Roshnafsky, cat si Predrag Mijuskovic sunt alaturi de echipa de putin timp”, a spus Pintea. Conducerea echipei clujene incearca sa perfecteze un turneu de “amicale” in Ungaria, dar urmeaza sa primeasca, in aceste zile, raspunsul din partea organizatorilor din tara vecina.

Ma-am gandit sa vorbim si de altceva, nu numai de fotbal.

HIV
7th September 2005, 12:43
SUPORTERI. Fanii Universitătii Cluj care doresc să facă deplasarea cu autocarul la Timisoara, pentru meciul de sâmbătă cu CFR din localitate, sunt asteptati să se înscrie mâine (miercuri) si joi. Listele se vor întocmi la intrarea pe stadionul "Ion Moina" dinspre Hotel Sport, la ora 17. Costul deplasării dus-întors este de doar 15 lei noi (150.000 vechi). Până acum, din informatiile ucluj.ro, un autocar este deja ocupat, rămânând locuri în cel de-al doilea.

In concluzie care vine cu trenul de la 1 noaptea ? cam 100 de caciula la nash

HIV
9th September 2005, 00:09
Impotriva fostului antrenor

"Studentii" vor sa-si pastreze primul loc in clasament si dupa meciul cu CFR Timisoara

Dupa egalul din etapa trecuta, 0-0, cu Unirea Dej, pe "Ion Moina", Universitatea a trecut pe primul loc in B3, pozitie pe care spera sa o ocupe si dupa meciul de maine, de la Timisoara, cu CFR. "Satelitul" lui Poli Timisoara ocupa locul V in clasamentul seriei a III-a din Divizia B, cu un punct mai putin decat "U", insa beneficiaza de setea de revansa a antrenorului Stelian Gherman, care nu a plecat tocmai pe usa din fata de la Cluj. Leo Grozavu, tehnicianul "Sepcilor rosii" spune ca dorinta de afirmare a jucatorilor sai va castiga jocul.
In faza a VI-a a Cupei Romaniei, CFR Timisoara a invins pe Corvinul Hunedoara - Deva, prin golul marcat de sarbul Latovlevic in minutul 45, calificandu-se, astfel, in saisprezecimi. Interesant este ca banatenii au obtinut victoria aliniind o echipa formata in mare parte din juniori si rezerve, titularii fiind menajati pentru confruntarea de maine cu "U". Grozavu a declarat ca partida din Banat va fi testul maturitatii pentru elevii sai. "Acum am ajuns pe primul loc. Acest meci ne va confirma daca suntem cu adevarat o echipa valoroasa sau suntem, pur si simplu, una oscilanta. Nu avem nici o scuza daca nu castigam. Trebuie sa demonstram ca a venit momentul nostru si nu ne putem permite o infrangere", a spus antrenorul "Sepcilor rosii".
Cea mai mare absenta din lotul clujenilor pentru partida cu "feroviarii" banateni este, fara indoiala, cea a lui Szilagyi Zsolt, "capitanul" operandu-se ieri la genunchi. Desi sunt refacuti si vor face deplasarea la Timisoara, Razvan Damian, Dorin Goga si Rares Soporan nu vor evolua ca titulari, din cauza ca nu sunt pusi la punct cu pregatirea fizica. Pe lista indisponibililor s-ar putea adauga Razvan Tarlea si Cosmin Aldea, insa problemele lor nu sunt de ordin medical, ei aflandu-se in litigiu cu conducerea clubului de pe "Ion Moina".
"Cei doi si-au depus memoriu la Federatia Romana de Fotbal, in urma cu doua saptamani, solicitand sa devina jucatori liberi de contract. Cei de la Federatie ne-au spus ca ar fi mai bine sa ne intelegem pe cale amiabila, lucru pe care incercam sa-l punem in practica. Am discutat cu cei doi si pana maine (astazi - n.r), cel tarziu, sper sa ne intelegem, astfel ca cei doi sa fie in teren", a declarat directorul executiv al "Sepcilor rosii", Cristian Dulca. Chiar si in conditiile in care cei doi ar deveni jucatori liberi de contract, ei nu ar putea evolua pentru un alt club pana in martie anul viitor, conform regulamentelor F.R.F. Plecarea la Timisoara este programata in cursul diminetii de azi, iar in aceasta seara clujenii vor efectua un antrenament, insa locatia nu a fost stabilita.

Tarlea, un caz special
Se pare ca evolutia destul de slaba pe care fundasul stanga al "studentilor" a avut-o in acest debut de sezon se poate pune tocmai pe aceste divergente pe care le-a avut cu conducerea clubului. Grozavu a recunoscut si el ca Tarlea, in ultima vreme, nu mai este cu gandul la fotbal, el fiind si pe teren deosebit de nervos. "Din pacate, problemele pe care le-a avut el in ultimul timp si-au pus amprenta pe evolutiile sale. Sper ca dupa ce si le va rezolva isi va schimba atitudinea. Oricum, din ce am inteles, atat el, cat si Aldea sunt decisi sa-si prelungeasca angajamentul cu clubul nostru", a dezvaluit Grozavu despre omul care, la un moment dat, era socotit a fi cel mai bun fundas stanga din serie.
Totusi, Razvan Tarlea a ramas lider detasat la un capitol, acela al amenzilor, dupa cum a declarat Grozavu. "Am observat si eu ca Razvan e deosebit de nervos pe teren si isi injura coechipierii. Pentru asta va plati, la fel cum a facut-o si pana acum", a mai spus antrenorul clujenilor. Jucatorul a confirmat pentru ZIUA de Cluj ca isi va prelungi contractul cu Universitatea si a spus ca nervozitatea sa pe teren este legata tocmai de aceasta nesiguranta contractuala. "In aceasta seara (ieri - n.r), voi discuta cu cei de la club si voi semna. Nu este nici o problema. Cat despre ceea ce a spus domnul Grozavu, ii dau dreptate. Sunt eu putin mai recalcitrant, iar acum, dupa rezolvarea acestei situatii, totul se va schimba", promite fundasul stanga.

Regreta punctele pierdute cu "satelitul"
Nici la o saptamana dupa partida cu Unirea Dej, incheiata la egalitate, 0-0, conducerea clujenilor nu-si explica cum a ratat victoria. "Am vizionat de mai multe ori inregistrarea meciului si, pot sa va spun cu mana pe inima ca meritam victoria. Am avut patru sanse clare pe repriza, iar imaginile stau ca marturie. Din pacate, jucatorii nu au putut juca sub presiune. Sper ca de acum incolo sa o faca, pentru ca asa se vor disputa toate meciurile", a spus Grozavu. Atat el cat si Dulca au "piscat" rivalii din Gruia pentru ca au trimis mai multi jucatori la echipa secunda pentru partida cu "U". "Nu ma refer doar la CFR, pentru ca ei au gresit, dupa parerea mea, doar cand au trimis jucatorii la Dej sa joace in echipamentul lor, ci este greseala fotbalului romanesc.
In divizia B nu ar trebui sa evolueze echipele satelit, deoarece o echipa ca Unirea poate sa decida promovatele si retrogradatele. In Germania, de exemplu, echipele secunde evolueaza doar in esalonul al III-lea, iar jucatorii care joaca la prima echipa nu pot evolua pentru <>", a declarat Cristi Dulca. Directorul executiv al clubului a mai spus ca pentru partida de maine, de la Timisoara, clubul va pune la dispozitie un autocar pentru suporteri, un altul fiind deja inchiriat de fanii care anunta ca se vor prezenta in numar foarte mare la partida cu CFR.

HIV
11th September 2005, 23:48
Pentru “U” Cluj, meciurile cu reprezentantele căilor ferate par să nu se mai termine. După două partide cu Unirea Dej - satelitul lui CFR Cluj - a venit rândul colegilor de la Regionala Timişoara. Pentru clujeni, miza era păstrarea primului loc în Dizivia B3, lucru care a afectat debutul partidei, aflat sub semnul echilibrului.

După primele 20 de minute studenţii au ieşit la atac, la prima ocazie mai serioasă consemnându-se şi deschiderea scorului. Era minutul 25 când Suller a centrat perfect pentru lovitura de cap a “pivotului” Jula. În continuare, repriza a fost dominată de clujeni, care mai înscriu la finalul primei părţi. Jula este lansat în adâncime de către Szekely şi execută o “scăriţă” din centrul careului.
Schimbările operate de atrenorul lui CFR, clujeanul Stelian Gherman şi precauţia lui Leo Grozavu au avut ca rezultat un joc defensiv al clujenilor, de conservare a rezultatului. S-au înteţit fazele la poarta lui Szolomajer, dar contraaatcurile lui “U” au rămas la fel de periculoase. Finalul meciului i-a găsit pe clujenii din teren şi din tribune interesaţi mai mult de scorul de la Mediaş, liniile de clasament ale lui “U” şi Gaz Metan fiind în acel moment perfect identice. Buş a rezolvat şi această problemă, când a driblat câţiva apărători şi l-a forţat pe arbitru să acorde penalty la intervenţia lui Rotaru asupra sa. Giurgiu a exectuat perfect şi a declanşat fiesta în rândurile celor 150 de suporteri veniţi la Timişoara.

CFR Timişoara - “U” Cluj 0-3

Marcatori: Jula min 25 şi 44, Giurgiu min. 94
CFR Timişoara: Zimmerman - Rotaru, Aldana, Miculescu (Mera), Latovlevici - Straut, Micolin, C. Straut, Turcu - Dochita (Luca), Gheju (Torje). Antrenor: Stelian Gherman
“U” Cluj-Napoca: Szolomajer - Suller, Aldea, Csik, Tarlea - M. Popescu (Goga), Giurgiu, A. Muresan, Bus - Szekely (Damian), Jula (Soporan). Antrenor: Leo Grozavu
Arbitri: Victor Berbecaru (Rm. Vâlcea), Ion Onuicaş (Zalău), Gabriel Barcaj (Zalău). Observatori: Traian Marcu (Sibiu), Aron Huzu (Sibiu)
Spectatori: 500

Sabău la meci

Ioan Ovidiu Sabău a asistat la partida dintre CFR Timisoara şi “U” Cluj. “Moţul” a venit la Timişoara pentru că echipa pe care o antrenează, Gloria Bistriţa, a jucat s\mbătă seara cu Politehnica, al cărei satelit este CFR. Fostul antrenor şi jucător al Universităţii a stat în tribune împreună cu Ioan Horoba şi Mircea Cojocaru.

Autocare pe ultimul drum

Pe drumul de î]ntoarcere, autocarul clujenilor s-a defectat cu puţin timp înainte de a ajunge în Cluj-Napoca. Bătrânul mijloc de locomoţie al studenţilor se pare ca se va odihni mult şi bine, pentru ca noul autocar este pe drum. După ce va fi inscripţionat cu însemnele clubului, autocarul, care a costat peste 100.000 de euro, îşi va intra în rol probabil de la următoarea deplasare.

Angelina Jolie
12th September 2005, 07:30
No is curios ce rabla de autocar v-o luat. Sa vedem daca se compara cu bijuteria noastra.

t.b.
12th September 2005, 12:55
100.000 de euro bre, si o sa fie vopsit in c"U"lorile sfinte, numa` ase sa muriti voi de ciuda

dragos_popa17
13th September 2005, 15:22
Înfrângere previzibila
RUGBY. Echipa de rugby "U" BT Agressione n-a avut nici o şansă la Arad, în faţa lui Contor Zenner, gazdele impunându-se cu 39-12. În urma acestui rezultat, arădenii au urcat pe locul 1 al clasamentului. Pentru clujeni au marcat Lupu (foto) şi Andronic câte un eseu, precum şi Hâmpea o transformare.
Celelalte rezultate din Divizia Naţională sunt, conform site-ului rugby.ro: Dinamo - Steaua 27-23, Ştiinţa Petroşani - Remin Baia Mare 0-12 (meci întrerupt), RC Farul Constanţa - Bucovina Suceava 32-14, Rulmentul Bârlad - Poli Iaşi 16-12

dragos_popa17
14th September 2005, 11:20
Una calda, alta rece

HANDBAL. "U" Jolidon a debutat cu victorie în prima etapă a Ligii naţionale de handbal feminin, 35-26 (15-12) în deplasare, cu CSM Sibiu. Cele mai bune marcatoare ale oaspetelor au fost Ani-Senocico (foto, în săritură), Toncean, Amariei şi Cotârlă, toate cu câte 7 goluri. Din păcate, handbaliştii de la Armătura-Herz "U" Agronomia au cedat la scor în deplasarea de la HCM Constanţa, 18-46. Într-o partidă în care au fost folosiţi foarte mulţi juniori neexperimentaţi, principalii marcatori ai clujenilor au fost Ani (5 goluri) şi Ştef (4).

HIV
14th September 2005, 14:19
Codreanu a semnat pe un singur an , dar nu va putea juca decat din retur . Sisi se pare ca a inceput sa umble dar dupa spusele medicului el va avea dureri tot timpul insa asta nu ii va afecta prea mult jocul . Tarlea cred ca ne paraseste din iarna (a stat 5 ore la negocieri cu Dulca sa ii mareasca salariul la 10 000 de euroi )

t.b.
14th September 2005, 14:27
Unde mama lui merge? Deja ma dispera atatea figuri pe care le face Tarlea, tre` sa ne gasim alt jucator ca asta numa` le baga prostii in cap si la aialalti, se crede mare vedeta :mda: daca nu era "U" nu auzea nimeni de el, ce sa-i faci ca doara ii bihorean :headbang:

HIV
14th September 2005, 14:44
as zice ca la chefereu .

t.b.
14th September 2005, 14:59
Ai de mine si de mine, numa` acolo si-o gasit sa mearga :headbang: aia ni i-ar lua pe toti numa sa nu promovam... pai daca asa sta treaba n-ar mai trebui sa joace, oare cine-ar mai putea juca fundas stanga :thinkso:

dragos_popa17
14th September 2005, 15:12
Daca e adevarata treaba atunci Tirlea e un mare tradator. Nu l-as mai baga sa joace. Nu e chiar indispensabil.

t.b.
14th September 2005, 15:21
Si totusi nu vad pe nimeni ca ar putea sa joace fundas stanga :headbang:
Avem asa fundasi: Csik, Damian, Ungurusan, Suller, Aldea, Sisi, Cordosm Serban, Grigoruscuta

Culmea ca-s 3 jucatori pe dreapta si nici unul pe stanga, pe ultimii 3 nu-i cunosc probabil dintre ei unul joaca pe stanga, da` oricum aia-s juniori si nu stiu cum s-ar descurca :(


Acuma mi-o venit in minte imaginea lu` Tirlea de dupa meciuri cand venea la galerie si striga m**e cfr... si acuma sa mearga la ei :o:

dragos_popa17
14th September 2005, 16:04
Mai vedem. Dar daca e si cum zice HIV, ca nu se prea integreaza bine in atmosfera de la club, atunci mai bine sa plece, decat sa faca scandal.

t.b.
14th September 2005, 16:25
Pai se vede cum comenteaza si injura pe teren, se crede prea important, a fost o faza in meciul cu Resita, o actiune de-a lui pe stanga erau 2 jucatori liberi in careu dar in loc sa centreze a sutat in plasa laterala, bine ca era 2-0 si nu prea conta dar totusi...

Se pare ca actiunea lui muresan nu a avut prea mult succes, am luat o amenda de 2000 de lei si cam atat...

HIV
14th September 2005, 16:29
2000 e f mult . Asadar ieri la antrenament tarlea se enerva , striga ca de ce nu primeste pase etc. era singurul cu mentalitatea asta . Restul se bucurau , jucau el nu .

dragos_popa17
14th September 2005, 16:36
Eu am citit un articol cu el in care a zis ca se schimba, ca a rezolvat problemele contractuale, ca va fi altul etc. Daca au fost doar vorbe, atunci sa plece naibii, pana nu strica toata atmosfera. Mai bine un junior care vrea decat un senior la care nu-i pasa si care injura pe toti.
P.S. 2000 lei e 20 de milioane, nu mi se pare mult de loc.

t.b.
14th September 2005, 16:37
Nu-i chiar asa mult 20 de miloane de-alea vechi, lor le-a dat 50 de milioane pt ca au aruncat o punga de seminte in teren :)


Sa intre Grozavu in loc la tarlea :D

dragos_popa17
14th September 2005, 16:39
Nu-i chiar asa mult 20 de miloane de-alea vechi, lor le-a dat 50 de milioane pt ca au aruncat o punga de seminte in teren :)
probabil erau seminte de-alea nashpa, poate chiar expirate. :D

HIV
14th September 2005, 16:41
cum ma ? Nu 5 zerouri tre adaugate ? Pai daca adaugi 5 zero-uri iti da 200 milioane !

t.b.
14th September 2005, 16:44
4 ma :) 10000 vechi ii 1 leu nou

dragos_popa17
14th September 2005, 16:44
cum ma ? Nu 5 zerouri tre adaugate ? Pai daca adaugi 5 zero-uri iti da 200 milioane !
Inseamana ca io castig o groaza de bani. Imi si fac bagajele. Maine ma duc la Disneywold :D

HIV
14th September 2005, 16:48
ioi prost is :)

t.b.
14th September 2005, 17:02
La Timisoara o fost mascariciul ala care filma?

HIV
14th September 2005, 17:08
nu a fost .

Apropo , v-am zis ca cica asta de la Oncos face ca becali , merge in vestiare cu bani lichizi si imparte primele ?
P.s. Totul este la zi , salarii , prime , datorii 0 . Stam bine !

t.b.
14th September 2005, 17:11
Ma io de asta de la Oncos n-am auzit lucruri prea bune... da` no poate-s numa` barfe

Oricum ii bine ca nu sunt restante, ba mai mult le-o dat si bonus pentru primul loc...

HIV
14th September 2005, 17:23
Ba mai mult asta are puterea financiara sa tina o echipa de divizia B de unul singur .

t.b.
14th September 2005, 17:37
Mai vine inca unu` de-asta si sa moara aia din deal de ciuda :)

dragos_popa17
20th September 2005, 10:31
Pe drumul bun

HANDBAL. Handbalistii de la Agronomia-Herz "U" Armatura au înregistrat prima victorie în campionat, scor 29-24, cu Poli Iasi. Elevii lui Leon Gombos s-au distantat abia spre finalul meciului. Principalii marcatori pentru clujeni au fost Ionut Stef si Cristian Burca, ambii cu câte cu 8 goluri.
În etapa a doua a Ligii Natioanle la handbal feminin, "U" Jolidon a terminat la egalitate, scor 21-21, partida cu HCM Baia-Mare. Principalele marcatoare ale partidei au fost Anca Amariei cu 10 goluri si Bârsan cu 5.

dragos_popa17
20th September 2005, 14:05
Prima victorie în deplasare

RUGBY. "U" BT Agressione a câştigat lejer sâmbătă primul meci din deplasare, împotriva lui Poli Iaşi, cu scorul de 37-5. Cel mai în formă jucător al clujenilor a fost aripa "stejarilor", Ioan Teodorescu, care a culcat de 4 ori balonul în terenul de ţintă al moldovenilor. Pentru "U" au mai înscris Bâlc şi Andronic (ambii câte un eseu) şi Borş cu transformări şi o lovitură de pedeapsă.
"Pot spune că, în sfârşit, am făcut un meci bun, în care ne-au reuşit combinaţiile între jucători. Cel mai important este că tinerii din echipă încep să-şi dea drumul la joc. Oricum, adevăratul test va fi sâmbătă, contra echipei din Baia Mare", a declarat antrenorul clujenilor, George Sava (foto).

dragos_popa17
22nd September 2005, 15:10
HANDBAL FEMININ. În etapa a 3-a a Ligii Nationale de handbal femini, "U" Jolidon a dispus, în deplasare, cu scorul de 28-25 de HCM Piatra Neamt. Marcatoarele echipei noastre au fost Amariei (foto) 8 goluri, Gherman 6, Senocico si Tudorache 3, Barsan, Deac, Toncean si Paraschiv câte 2. Universitatea ocupă locul 5, cu 5 puncte, la un punct de primul loc. Etapa viitoare va avea loc sambata, la ora 11, în sala sporturilor "Horia Demian", adversarele clujencelor fiind HC Otelul Galati. Intrarea este libera

dragos_popa17
22nd September 2005, 15:18
Fără Burcă la Ploieşti

HANDBAL MASCULIN. Astăzi se vor disputa meciurile din etapa trei a Ligii naţionale la handbal masculin. Armătura-Herz ‘‘U’‘ Agronomia va juca la Ploieşti cu Uztel după ce în etapa trecută s-au impus pe teren propriu în faţa formaţiei Poli Iaşi , scor 29-24. Leon Gomboş nu poate conta pe serviciile principalului marcator din etapa trecută, Cristi Burcă care are o contuzie puternică la muşhii de la coapsa stângă ‘‘ Cristi burcă nu va evolua sigur la ploieşti dar sper să se refacă pentru meciul cu Pandurii Tg-Jiu.’‘ a declarat antrenorul clujenilor. Partida cu Tg-Jiu se va juca în devans, sâmbătă de la ora 12,30 deoarece duminică în Sala Sporturilor ‘‘Horia Demian’‘ se va desfăşura Campionatul europena de Karate WKC.Celelatte meciuri ale rundei sunt&
CSM Medgidia - UCM Reşiţa
Steaua Bucureşti - Romvag Caracal
HCM Constanţa - Dinamo Bucureşti
Politehnica Iaşi - HC Minaur Baia Mare
Pandurii Tg.Jiu - Poli Timisoara
CSM Oradea - Dinamo Braşov

dragos_popa17
27th September 2005, 10:41
Fetele pot, baietii nu prea

Handbalistele, invincibile

Handbalistele de la "U" Jolidon Cluj sunt in continuare neinvinse in primele patru etape ale Ligii Nationale. Ele au trecut sambata de Otelul Galati, scor 28-26, la pauza 14-15, dupa un meci in care oaspetele au condus ostilitatile in permanenta in prima repriza. In repriza secunda, elevele lui Gheorghe Covaciu au jucat mai bine si au reusit sa preia conducerea. Principalele marcatoare de la "U" Jolidon au fost Senocico, cu 10 goluri si Barsan, 7 goluri. In timpul meciului, un grup de suporteri au afisat un banner prin care sustin initiativa "Sepcilor rosii" si a site-ului ucluj.ro

Baietii de la Armatura "U" Agronomia-Herz au pierdut din nou, scor 32-34 (la pauza 15-16) si, dupa patru etape, raman cu o singura victorie. Principalii marcatori ai clujenilor au fost Cristi Burca si Raul Marian, cu cate 10 reusite. In etapa viitoare ei se vor deplasa la Oradea, pentru intalnirea cu CSM Leonardo.

t.b.
27th September 2005, 22:51
Autocar pentru prima liga


De opt ani, Universitatea nu s-a mai putut bucura de un autocar propriu. Asta numai pana ieri, cand noul mijloc de transport a ajuns, in sfarsit, la Cluj, dupa un parcurs Shanghai – Rotterdam – Cluj. Daca ultimul autocar detinut de club a fost pus sub sechestru de o banca, in contul unor datorii pe care “U” le avea la acea vreme, actualii conducatori ai clubului spun ca asa ceva nu se va mai intampla la Universitatea. Autocarul argintiu, de productie chineza, sosit ieri in urbea de pe Somes, va fi dus la inscriptionat in aceste zile, insa nu se stie daca la Bucuresti sau la Cluj. Directorul executiv al clubului clujean, Cristian Dulca, a declarat ca este foarte multumit de proaspata achizitie, noul autocar fiind, in opinia sa, un prim pas spre transformarea clubului de pe “Ion Moina” intr-unul modern. Jucatorii clujeni vor avea ocazia sa testeze modernul mijloc de transport in acest week-end, cand vor pleca spre Beclean, unde este programat jocul cu Gloria II Bistrita, in etapa a VII-a din B3.


Priviti bijuteria, si sa mai zica unii rauvoitori (se stiu ei ) ca avem probleme cu banii, 200.000 de euro

dragos_popa17
28th September 2005, 10:39
Ramane sa punem sigla pe el, sa stie toata tara ca ne-am tras autocar. :D

HIV
28th September 2005, 13:00
e frumos , ce ma deranjeaza pe mine e ca tapiteria de la scaune e cu stele si lune . Parca ii autocar de copii de gradinita :)

dragos_popa17
29th September 2005, 09:30
Fleseriu vrea mai mult de la sarboaice

Antrenorul baschetbalistelor de la Universitatea Cluj, Dan Fleseriu, s-a declarat destul de nemultumit de cele doua jucatoare din Serbia-Muntenegru, Tanja Stokic si Ivana Todorovic, care au poposit in aceasta vara la echipa clujeana. Tehnicianul, care este si “secund” al echipei reprezentative, a declarat ca ele nu s-au integrat inca in modul si programul de pregatire a formatiei. “Pana acum, sa va spun sincer, nu m-au impresionat.
Sigur, e prematur sa ma lansez in declaratii, mai ales ca le-am vazut doar in doua meciuri ale turneului din Ungaria. Doar despre Stokic pot spune ca sunt multumit”, a mai spus Fleseriu. In pauza competitionala din aceasta vara, Universitatea a pierdut, pe langa sprijinul financiar al mai multor sponsori, si doua jucatoare de baza, Monica Urse si Bianca Vescan.
Tehnicianul echipei nu crede, insa, ca jucatoarele nou-venite pot suplini, deocamdata, plecarea lui Urse si Vescan, ultima fiind si “capitan” al echipei. “Sper sa se integreze pana peste doua-trei saptamani, atunci cand incep jocurile mai grele.
Din pacate, in acest moment, ele nu pot sa se ridice la nivelul jucatoarelor care au plecat in aceasta vara”, a conchis Fleseriu. Sambata, de la orele 15.00, in Sala Sporturilor “Horia Demian” este programat primul joc al noului sezon, in compania nou-promovatei, National Iasi. Antrenorul clujencelor va putea alinia cel mai bun “5” de care dispune, tot lotul fiind valid.

dragos_popa17
5th October 2005, 17:44
"U" joac&#227; la "Ghibu"

FOTBAL. Dupa un inceput bun de campionat, pe fotbalistii Universitatii Cluj ii asteapta cea mai dificila intlnire din ultimele luni. Adversara va fi echipa Liceului Teoretic "Onisifor Ghibu" din Cluj-Napoca, finalista la ultima editie a Cupei Liccelor. Partida, care este primul pas intr-o campanie de promovare a fotbalului in scoli, se va disputa, la liceul amintit, maine (miercuri 5 octombrie), de la ora 14. Pentru acest eveniment extrem de important, antrenorul Leo Grozavu (foto) i-a convocat, printre altii, pe fotbalistii Szekely, Bus, Goga, Vascan, Jula II, Ungurusan si Soporan, dar pe teren pot aparea si alte nume celebre ale fotbalului romanesc, cum ar fi Dulca, Iasko, Dican, Nadaban sau Grozavu. In speranta ca liceenii, mai tineri si mai ambitiosi decat noi, nu ne vor invinge cu un scor fluviu, va invitam cu drag la eveniment.

HIV
5th October 2005, 19:28
U Jolidon - astral posta calnau cre`ca 28-28 . Da in orice caz egal o fost .

dragos_popa17
6th October 2005, 12:29
Ghibu - "U" 0-7

FOTBAL. Super-motivaţi de antrenorul Leo Grozavu şi juc&#226;nd pe o primă astronomică, fotbaliştii de la Universitatea Cluj au reuşit să se mobilizeze exemplar şi să &#238;nvingă, mai puţin clar dec&#226;t o arată scorul, Liceul Teoretic "Onsisifor Ghibu" (foto) cu 7-0.
Profit&#226;nd de degringolada adversarillor, studenţii clujeni, care au evoluat &#238;n clasicul 1-0-0-restu' s-au impus spre bucuria şi dezamăgirea celor c&#226;teva sute de elevi care au stat ciorchine pe marginea terenului.
Totuşi, este de obligaţia noastra să semnalăm c&#226;teva incidente nedorite: masorul Bogdan Rus, zis şi China, a jucat deşi era suspendat două etape;
Cristi Dulca s-a chinuit să demonstreze de ce nu trebuie lăsat să stea "la pomană"; Soporan le-a &#238;nc&#226;ntat pe admiratoare doar cu freza şi parfumul folosit; Dican a tăcut şi pe teren şi pe margine; Grozavu nu a reuşit dec&#226;t un dribling tot meciu - şi acela &#238;mpotriva lui Unguruşan; Puşu Nădăban se fotografia artistic &#238;n loc să fie atent la meci; Jula şi Szekely au ajuns &#238;n culmea gloriei, acord&#226;nd zeci de autografe; Goga n-a dat nici o pasă, iar Buş a fost confundat de profesori cu un elev şi trimis la ore. Trebuie amintit şi că Zoli Iasko nu a prins loc nici măcar &#238;n echipa elevilor, din care s-au remarcat Iancu, Fărcaş şi Chiş, toţi trei legitimaţi la... "U".

dragos_popa17
6th October 2005, 12:31
Comunicat ujolidon.tk

Revolta suporterilor de handbal feminin

HANDBAL FEMININ. Site-ul suporterilor echipei de handbal feminin "U" Jolidon a dat un comunicat pe care &#238;l red&#227;m integral.

NOI, CEI CARE SUSTINEM ECHIPA "U" (oare mai e "U") JOLIDON PRIN PREZENTA COMUNICAM URMATOARELE:

NU SUSTINEM echipa pana nu se vor indeplini unele doleante care cred ca le are orice suporter al UNIVERSITATII:

1. Culorile clubului sunt ALB-NEGRU nu rosu-albastru (imi e si scarba sa scriu aceste culori), galben-albastru, portocaliu-negru, rosu-negru, albastru-negru cum sunt actualele echipamente. Aceste culori semnifica spiritul UNIVERSITAR

2. Echipa se numeste "U" Jolidon, pe echipamente e scris numai numele sponsorului, am dori ca sa apara sigla clubului pe tricourile de joc, ca sa stie jucatoarele si ele pentru ce echipa joaca. Oare stiu?

3. Programarea meciurilor sa nu mai fie in acelasi timp cu meciurile de fotbal ale UNIVERSITATII, deoarece suporterii vor merge la fotbal.

4. Anuntarea si promovarea in mass-media si prin afise a meciurilor din TIMP, nu ca acum cu o zi cel mult 2 inainte de meci sau chiar in ziua meciurilor.

In acelasi timp doresc sa reafirm ca NU suntem o GALERIE platita TOT CE FACEM FACEM DIN DRAGOSTE PENTRU UNIVERSITATEA, daca doriti asa ceva se poate gasi la unitatile militare de langa Cluj (s-a mai intamplat asta) sau chiar in deal daca mergeti.

Daca nu sunt bani pentru echipament cred ca facem o colecta si strangem bani pentru un rand de echipament si sa imprimam sigla UNIVERSITATII CLUJ pe acele tricouri.
NUMAI "U"

Cosmin Salajan
6th October 2005, 14:52
sunteti de acord cu comunicatul?

HIV
6th October 2005, 15:08
Cosmin parerea mea e ca handbaliste au niste picioare...

t.b.
6th October 2005, 15:53
Buna initiativa, adica ce treaba ii aia ca sa joace in albastru sau cine stie ce alte culori numai alb-negru nu :mda: Alea-s culorile sfinte, si toate echipele care fac parte din spiritul "U" tre` sa poarte culorile astea 2, culorile studentimii, ca nu intamplator au fost alese...
CLUJUL MEREU ALB-NEGRU

dragos_popa17
7th October 2005, 09:37
In “Horia Demian”, “U” Jolidon nu se simte bine

Handbalistele clujene au probleme cu meciurile de acasa

In actuala editie a Ligii Nationale feminine de handbal, pe propriul teren, “U” Jolidon are mari dificultati in a-si impune si etala schemele tactice gandite de antrenorul Gheorghe Covaciu si exersate la antrenamente. Asa s-a intamplat si in cea de-a treia partida disputata pe parchetul Salii Sporturilor “Horia Demian”, cu Astral Posta Calnau. Pana la meciul cu Astral, elevele lui Gheorghe Covaciu obtinusera o victorie chinuita in fata galatencelor de la HC Otelul, la doua goluri diferenta, si un rezultat de egalitate, in etapa a II-a, cu HCM Baia Mare. In schimb, in deplasare, clujencele evolueaza dezinvolt, fapt confirmat prin cele doua succese obtinute la Sibiu si Piatra Neamt.
Cu Astral Posta Calnau, partida disputata miercuri seara, in cadrul etapei a VI-a a Ligii Nationale, “U” Jolidon s-a prezentat ca o trupa dezarticulata, lipsita de omogenitate si clarviziune in momentele cheie ale jocului, nu putine la numar si create aproape exclusiv de clujence. Dupa un inceput bun de partida, in care au condus la trei goluri diferenta, 5-2 si 6-3, iar portarita Popovici, rezerva Cristinei Dogaru, a parat o aruncare de la sapte metri, handbalistele de la “U” Jolidon au irosit patru atacuri consecutive. Oaspetele au profitat din plin si in minutul 17 au egalat, 6-6, iar in minutul 20, cu toate ca Popovici a mai aparat o aruncare de la sapte metri, au preluat conducerea (7-8). La acest scor, Gheorghe Covaciu, “principalul” formatiei clujene, a solicitat time-out. Paradele Cristinei Dogaru si aruncarile de la sold ale Mihaelei Senocico le-au trezit din amorteala pe coechipiere, “U” Jolidon incheind prima repriza in avantaj, 12-1

Au egalat in final

Patru goluri consecutive inscrise in primele trei minute ale reprizei a doua, fata de doar unul al oaspetelor, au lasat impresia ca “U” Jolidon s-a desprins in castigatoare. Din nou, insa, in evolutia echipei clujene a intervenit relaxarea si au reaparut greselile individuale. Astral a punctat aproape la fiecare atac si in sase minute a refacut diferenta maxima de cinci goluri la doua. “U” Jolidon a intrat in criza de idei si, ulterior, chiar de timp. Cu 10 minute inainte de final, Astral a egalat la 23 si a preluat conducerea prin transformarea unei aruncari de la sapte metri. Pana spre finalul partidei, clujencele s-au intrecut in ratari, insa portarita Cristina Dogaru a avut trei interventii salvatoare. Cu patru minute inainte de expirarea timpului de joc, gazdele au egalat la 27, insa Astral a preluat din nou conducerea. In cele din urma, “U” Jolidon a “smuls” un rezultat de egalitate, 28-28, in conditiile in care Astral a venit sa-si apere sansele fara sase titulare (!). Cele mai multe goluri pentru “U” Jolidon le-a inscris Mihaela Senocico (11), urmata de Barsan (6), in timp ce de la Astral s-a remarcat Busuioceanu (8).
Iata si celelalte rezultate ale “intermediarei” de miercuri: Rulmentul Brasov – Rapid Bucuresti 35-16, Oltchim Rm.Valcea – HC Otelul Galati 23-23, Tomis Constanta – HCF Piatra Neamt 40-30, HCM Roman – HCM Baia Mare 30-25, CSM Cetate Deva – CSM Sibiu 34-17. Partida HC Dunarea Braila – Silcotub Zalau s-a disputat aseara. Sambata, la Bucuresti, “U” Jolidon va juca cu Rapid Bucuresti, iar Astral Posta Calnau va primi vizita lui Silcotub Zalau, partide restante din cadrul etapei a V-a. Liga Nationala se va intrerupe pana pe 22 octombrie.

dragos_popa17
7th October 2005, 09:42
Ramineti invincibile!

Jolidon joaca miine de la ora 17 cu Astra Posta Cilnau, echipa care a trimis-o anul trecut la barajul pentru raminerea in Liga Nationala.

Primul meci greu

Fetele lui Covaciu vor avea doua meciuri de foc in urmatoarele patru zile, miine pe teren propriu cu o pretendenta la titlu si mai apoi simbata restanta cu Rapid Bucuresti, fosta echipa a lui Covaciu si a fetelor Dogaru, Toncean si Paraschiv. Echipele care se infrunta azi sint vecine in clasament, Jolidonul fiind pe sase, iar fetele de la Cilnau pe locul sapte, ambele cu un meci in minus. Jolidon are ocazia sa se razbune azi pe echipa care a trimis-o sezonul trecut la barajul pentru raminerea in Liga Nationala.

„De acum incepe greul“

Neinfrinta in acest debut de sezon, Jolidon promite prin vocea antrenorului Covaciu revansa fata de adversarele de la Cilnau: „Faptul ca anul trecut nu le-am luat nici un punct celor de la Cilnau nu are nici o importanta. Va fi extrem de greu si-n acest sezon, deoarece echipa adversa este una dintre pretendentele la titlu si au investit foarte mult in aceasta vara. Avem sanse egale si mi-as dori foarte mult o victorie, deoarece greul de acum va incepe pentru noi, urmind alte meciuri cu echipe care doresc sa se clasaze cel putin pe podium“, a spus Covaciu.
Toate jucatoarele clujene sint apte de joc, fiind de asteptat sa vedem urmatoarea formula de joc: Dogaru, Deac, Amariei, Tudorache, Birsan, Senocico, Paraschiv. Tot azi se mai disputa jocurile: HC Dunarea – HC Zalau; Rulmentul – Rapid CFR; Oltchim – HC Otelul; Tomis – HCF P. Neamt; HCM Roman – HCM Baia Mare; CSM Cetate – CSM Sibiu.

dragos_popa17
7th October 2005, 09:43
Promovare, cuv&#226;ntul de ordine

Singura echip&#227; clujean&#227; dintre sporturile de sal&#227; care nu evolueaz&#227; &#238;n prima divizie este cea de volei masculin, Universitatea Cluj. Acesta este al treilea an &#238;n eşalonul secund, dar sunt speranţe c&#227; &#238;n acest sezon vor promova &#238;n elita voleiului rom&#226;nesc. Principalii contracandidaţi pentru primele dou&#227; locuri &#238;n aceast&#227; serie sunt Unirea Dej, Universitatea Timişoara, dar şi Phoenix.

“Anul acesta ne vom bate cu Dejul, Timişoara dar şi cu cei de la Şimleul Silvaniei, care s-au &#238;nt&#227;rit cu c&#226;ţiva juc&#227;tori de valoare. De fapt, toate echipele se lupt&#227; pentru promovare. &#206;n acest&#227; serie sunt echipe mult mai valoroase dec&#226;t &#238;n seria Est”, a declarat antrenorul-juc&#227;tor al formaţiei clujene C&#227;lin Cotuţiu. Principalii sponsori ai Universit&#227;ţii sunt& Remodis, care sprijin&#227; de aproape 6 ani clubul, Hidromar, care are ca şi obiect de activitate proiectarea şi execuţia de maşini unelte şi Dablerom - importator şi distribuitor de materiale electrice si corpuri de iluminat. Faţ&#227; de sezonul trecut, Universitatea va juca toate meciurile de pe teren propriu &#238;n Sala Sporturilor “Horia Demian”.
Lotul pe care &#238;l are la dispoziţie tehnicianul clujean este unul destul de echilibrat, av&#226;nd &#238;n componenţ&#227; c&#226;ţiva juc&#227;tori cu experienţ&#227;, care au mai evoluat &#238;n prima divizie& C&#227;lin Iova, care este de altfel şi c&#227;pitanul echipei, Romeo Lotei, Bogdan Fluieraş şi C&#227;lin Cotuţiu. Din lot mai fac parte& Dorin Ştirb, Bogdan T&#227;nase, Marius Şoloc, Vlad S&#227;m&#227;rghiţan, Robert Szekely, Ionuţ T&#227;r&#238;l&#227; şi Ioan Vardai.
&#206;n preg&#227;tiri se mai afl&#227; un juc&#227;tor din republica Moldova, care se afl&#227; la studii &#238;n Cluj. Eugen Novicenco are 24 de ani şi studiaz&#227; la Universitatea Tehnic&#227; la cursuri postuniversitare.

Sistemul competiţional

Divizia A2 este &#238;mp&#227;rţit&#227; &#238;n dou&#227; serii, est şi vest şi se va juca &#238;n sistemul tur-retur p&#226;n&#227; la sf&#226;rşitul anului, urm&#226;nd ca primele dou&#227; clasate din fiecare serie s&#227; joace un turneu iar primele dou&#227; vor promova &#238;n Divizia A.Iat&#227; componenţa celor dou&#227; serii&

Seria Vest
1. LPS Slatina
2. Universitatea Craiova
3. Universitatea Timişoara
4. CS Unirea Dej
5. CS Phoenix Simleul Silvaniei
6. Universitatea Cluj-Napoca

Seria Est
1. CSMU LPS Suceava
2. CS Danubius Br&#227;ila
3. CSU CSS Galaţi
4. CSS BUZAU
5. Rapid Bucureşti
Campionatul va debuta &#238;n 15 octombrie clujenii evolu&#226;nd &#238;n deplasare la Slatina.Celelalte meciuri sunt&
LPS Slatina - Universitatea Cluj-Napoca
Universitatea Craiova - CS Phoenix Simleul Silvaniei
Universitatea Timişoara - CS Unirea Dej

t.b.
7th October 2005, 16:49
Tin minte cand la volei baieti dominam autoritar campionatul 3-0 le dadeam la toti :cool: am ajuns parca intre primele 4 echipe din Europa :rolleyes:

Intr-un clasament all-time al cluburilor sportive cred ca suntem in primele 3, probabil dupa cele 2 inventii comuniste

Pacat ca unii nu realizeaza ce reprezinta "U" in sportul romanesc si renunta atat de usor la acest simbol :(

t.b.
8th October 2005, 00:02
Autocarul “U” a fost personalizat

Autocarul proaspat achizitionat de “U” Cluj a fost inscriptionat in culorile clubului, dupa modelul Dinamo sau Poli Timisoara. Pe autocar apar acum numele si sigla echipei, toate in traditionalele culori “alb-negre”. “Daca l-am cumparat, am vrut sa facem o treaba frumoasa pana la capat, asa ca ne-am ocupat pe indelete ca autocarul sa iasa bine. Sper ca aceste conditii pe care le oferim sa-i motiveze pe jucatori sa ofere un fotbal pe masura”, a spus directorul sportiv Zoltan Iasko.
Prima mostra din fotbalul dorit de conducere ar putea fi oferita de “studenti” astazi de la ora 11, cand pe “Ion Moina” vine Unirea Alba Iulia, o candidata la retrogradare, cel putin teoretic, pentru ca clasamentul din B3 ii gaseste pe elevii lui Cornel Talnar pe penultima pozitie. Pe langa mai vechile accidentari ale lui Szilagyi Zsolt si Dan Codreanu, antrenorul Leo Grozavu va trebui sa suplineasca si absenta lui Marius Suller, de asemenea accidentat.
In schimb, Razvan Tarlea si-a ispasit etapa de suspendare si-si va reocupa locul pe banda stanga. In aceste conditii, primul “11” ar putea arata in felul urmator: Suciu – Damian, Csik, Aldea, Tarlea – Giurgiu, Muresan, Soporan, Bus – Szekely, Jula.

Buna Ziua Ardeal

Solo de ce nu joaca? Nici la beclean nu a jucat?

t.b.
9th October 2005, 21:28
Am fost azi la meciul de handbal "U" - Brasov :) am castigat la 2 puncte, 31-29 parca, cam putina lume a fost in sala... sper sa nu retrogradam, pe final nu stiu ce naiba au avut baietii ca la un moment aveam 5 puncte avans, dup-aia au redus aia pana la 1 punct... astia ai nostri in loc sa tina mingea in ultimele minute aruncau cat mai repede la poarta, zici ca ei erau condusi :mda:
Iar am jucat in galben-albastru, ce aiurea arata...