PDA

View Full Version : Jucatorul favorit



Paul
24th October 2004, 09:36
Cine este jucatorul vostru favorit ?

uti2102
24th October 2004, 11:24
Pentru determinare, talent, caracter shi tot ce inseamna spiritul Stelei : MIREL RADOI!
Cu toate ca, shi aici cred k suntetzi de acord cu mine, fara Dumitru Steaua este 0 (ZERO) pe faza de atac...

Mariusmadmax
24th October 2004, 15:58
Pentru determinare, talent, caracter shi tot ce inseamna spiritul Stelei : MIREL RADOI!
Cu toate ca, shi aici cred k suntetzi de acord cu mine, fara Dumitru Steaua este 0 (ZERO) pe faza de atac...
am avut mari greutati sa aleg :
Dumitru - genial ...
Ghionea - poate cel mai bun jucator al Stelei din acest tur de campionat
Oprita - ma cucereste pe zi ce trece ...
D Munteanu - ce joc are acum ! A inceput greu ...
Paraschiv - cata inteligenta are acum in joc inchizatorul nostru !!!
Neaga - talent urias ( goluri decisive cu Otelul , Standard etc ) ...
dar ..
Radoi - are tot ce am spus la ceilalti ... si are un mare plus la determinare in joc

Saber Rider
2nd November 2004, 13:46
Interviu cu Mirel Radoi :

- Mirele, cum te-ai simţit iar pe teren după 70 de zile de absenţă?
- Totul a fost perfect! N-am avut nici un fel dureri, m-am simţti bine. Nici n-a fost un meci prea solicitant pentru fundaşi, nu s-a jucat mai deloc la poarta noastră.

- Ai avut emoţii atunci cīnd ai intrat din nou pe gazon īntr-un meci oficial?
- Nici vorbă de emoţii! Īmi era doar de acomodarea cu colegii īntr-o partidă oficială. Īn plus, m-a impresionat atitudinea publicului. Mi-a scandat numele īncă de cīnd am ieşit la īnclăzire, iar după ce am ratat penaltyul suporterii au fost de-a dreptul fantastici.

- Ţi-a fost teamă că echipa poate cădea psihic după irosirea acelei lovituri de pedeapsă?
- Absolut deloc. Deşi mentalitatea e o problemă la fotbaliştii romāni, la noi, la Steaua, nu se pune problema de cădere psihică. Drept să spun, nu mi-a fost nici măcar o secundă teamă că vom pierde meciul cu Naţional sau că vom face egal. Şi nici nu mi-a fost ciudă că am ratat penaltyul, important e că am cīştigat.

- Decizia ca tu să execuţi a fost luată de colegii tăi, pe moment, sau era stabilit dinainte?
- Cīnd beneficiem de un 11 metri, Walter indică de pe bancă numele executantului. Aşa a fost şi acum.

- Sīnteţi pe primul loc, cu un meci mai puţin. Ce are echipa īn plus faţă de anii trecuţi, cīnd antrenor era Piţurcă?
- Atmosfera e mai destinsă acum, iar noi sīntem mai liberi. Şi am īnţeles foarte bine această libertate pe care ne-o dă Walter.

- Cine vă poate opri din drumul spre titlu?
- Numai noi! Da, noi sīntem principalii noştri adversari. Dacă vom face ceea ce ne cere Walter, n-avem cum să scăpăm titlul. La meciul cu FC Naţional am pus īn practică exact sfaturile lui. Şi s-a văzut.

- Ce aştepţi de la meciul cu Parma?
- Ce aşteaptă toţi suporterii noştri: o victorie. Nu contează că italienii or să folosească echipa de bază, echipa a doua, a treia sau juniorii. Dacă ne facem jocul nostru, avem şanse mari să izbutim.


Gazeta Sporturilor, 2.noi.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=27092)

Mirel Rădoi a revenit după 66 de zile

La finalul derby-ului de duminică seară dintre Steaua şi Naţional, cīştigat de “militari” cu scorul de 5-1, căpitanul roş-albaştrilor, Mirel Rădoi, era foarte īncīntat de prestaţia echipei din Ghencea:
“Este clar că jucăm cel mai bun fotbal din ţară. Nu cred că sīnt prea optimişti conducătorii noştri, chiar avem cea mai bună echipă din campionat”. Revenit după o accidentare care l-a ţinut departe de gazon 66 de zile, Rădoi a avut o prestaţie de apreciat, coordonīnd foarte bine apărarea pe durata celor 80 de minute īn care a jucat: “Se vede că am reintrat pe gazon, pentru că am luat gol”, a glumit Mirel la sfīrşitul partidei. Īn ceea ce priveşte şansele ca roş-albaştrii să cīştige campionatul īn acest an, căpitanul Stelei s-a arătat optimist: “Nu mi-e frică de nimeni īn campionat, ci doar de noi. Am mai jucat bine şi am fost lideri şi īn trecut, dar nu am reuşit să cīştigăm titlul”, a subliniat jucătorul, care speră ca īn acest an să devină campion pentru a doua oară cu echipa “militară”.




NEAGA: “Īi băteam oricum”

Fiind principalul marcator al Stelei īncă din returul sezonului trecut, Rică Neaga continuă seria golurilor pe bandă rulantă, reuşind o dublă şi cu trupa lui Olăroiu.
Neaga crede că roş-albaştrii au forţa necesară unei lupte pe două fronturi, campionat şi Cupa UEFA, avīnd şanse mari de a-şi realiza obiectivele propuse

- Te aşteptai să īnvingeţi pe FC Naţional la o diferenţă atīt de mare?
- Era greu să prevezi un scor de 5-1, dar ne aşteptam să īnvingem, fiindcă pentru acest lucru intrăm īn teren.

- Cīt de mult a contat eliminarea lui Gigel Coman?
- Eu cred că a influenţat doar proporţia scorului, care ar fi fost probabil mai mică, nu a avut īnsă nici o importanţă asupra deciderii īnvingătoarei.

- Vă puteţi considera deja campionii turului?
- Să fim serioşi, mai sīnt īncă etape de disputat. Trebuie să jucăm cu aceeaşi intensitate pentru a atinge acest obiectiv.

- De ce echipe din campionat ţi-e frică?
- Vreau să subliniez faptul că nu avem adversar pe plan intern. Doar noi ne putem pune piedică.

- Cīt de greu este meciul cu Parma?
- Este dificil, dar noi trebuie să ne facem jocul nostru ca să obţinem un rezultat care să-i facă pe fanii noştri fericiţi.

- Ce şanse are Steaua la calificarea īn primăvara europeană?
- După victoria cu Standard, īn jur de 50%.


http://www.prosport.ro/images/content/articles/2004/11/02/divizia-a/9749871566d19d207bee_200_200_.jpg (http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=39169)


Opriţa, primul gol īn Ghencea, īn 2004-2005

Atacantul Stelei, Daniel Opriţa, a reuşit īn derby-ul cu FC Naţional de duminică seară să īnscrie cel de-al doilea gol al “militarilor”, ducīnd scorul la 2-0. El a reuşit īn acest an să īnscrie mai des, īnsă doar īn deplasare. Golul din partida cu echipa lui Olăroiu vine după o perioadă destul de īndelungată īn care Opriţa nu mai reuşise să īnscrie pe teren propriu. Ultima oară cīnd acesta marcase a fost īn ultima etapă de campionat din sezonul trecut, la meciul cu Farul Constanţa (2-2).


ProSport (http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=39169)

Mariusmadmax
3rd November 2004, 15:33
sa nu-l uitam pe Cristea care mie mi se pare un talent urias ...
DIAMANTUL !!!!!!!!!!

Corrado*
18th February 2005, 16:28
Neaga a fost si va fi cel mai bun jucator al Stelei!
Sper sa nu plece...:(

Corrado*
3rd March 2005, 19:31
Atunci ramane Radoi...Daca pleaca si el, ramane Cristea :P

Saber Rider
3rd March 2005, 21:24
Radoi nu pleaca nicaieri, asa a declarat astazi inca o data Gigi Becali. Deja presa il tot transfera cam de multisor si ar trebui s-o lase mai moale cu plecatul lui Radoi. M-am saturat eu de cate ori am citit despre asa-zisa plecare a lui Radoi. Cand o fi - o fi. Nu mai au astia ce sa mai scrie ?? Mai ales ProSportul, care de cand s-a certat cu Gigi acuma incearca sa tot bage strambe. Azi pe prima pagina a site-ului ghiciti ce era ?! Pleaca Radoi, bineinteles. Offf .... Pana cand ?! Astia chiar nu-si dau seama cand sa se opreasca din aberat ?!

Mariusmadmax
6th March 2005, 08:02
Radoi trebuie sa plece ...
Cred ca este cel mai complet jucator Roman care isi incearca norocul in vest !!!
Arsenal , Valencia , Bayern , Inter etc

iulian
8th April 2005, 11:05
Maine 09.04.2005 ora 14 Mirel Radoi va intra in dialog cu suporterii pe chatul siteului oficial.

Mariusmadmax
17th April 2005, 11:34
Nicolita promite !
Jardel are viteza , forta , vointa , tupeu !

Profetu
26th April 2005, 16:48
Sunt singurul care a votat pentru Dica.
De ce ? Probabil ca evolutia lui din ultimul timp, exceptand derby-urile in care a excelat, nu a convins nici macar suporterii sa-l voteze.

eventHorizon
26th April 2005, 17:36
Eu l-am votat pe Munti, dupa tot ce a facut pt echipa nationala si mai ales pentru Steaua (caci doar despre jucatorii Stelei este vorba), consider ca un asemenea caracter si exmplu de jucator profesionist cum RAR gasesti in fotbalului romanesc (sa nu uitam ca a jucat o gramada de ani la nemti, unde fara seriozitate si multa munca nu ai cum sa supravietuiesti-vezi cazul Raducanu la Arminia Bielefeld) ar merita mult mai mult respect si recunostiinta din partea celor pe care i-a bucurat de-a lungul crierei sale... Sper doar sa nu se lase la vara si sa ne conduca iara din teren echipa spre o evolutie cat mai lunga si in CL /hello , de data asta :ok:

dragos_popa17
26th April 2005, 19:57
Sunt singurul care a votat pentru Dica.
De ce ? Probabil ca evolutia lui din ultimul timp, exceptand derby-urile in care a excelat, nu a convins nici macar suporterii sa-l voteze.
Jucatorii mei preferati sunt Radoi si Dica. Dar cum am putut vota doar o data, am votat Radoi, din mai multe motive pe care nu ma apuc sa le enumar acum.
Daca ar fi sa fac un top 5 al jucatorilor preferati de la Steaua ar arata cam asa:
1.Radoi
- Dica
3.Ogararu
- Oprita
5.Ghionea