PDA

View Full Version : Un nou campionat de Madden ?



georgebz
18th January 2010, 15:48
la indemnul unor useri am decis sa deschid acest thread

avand in vedere ca nu am mai jucat de mult si multi nici nu mai au jocul instalat ( madden NFL 2008 ) , daca aceasta editie se va desfasura numarul maxim de participanti este de 8

cei ce au participat la editiile anterioare au prioritate ... in caz ca vor exista mai multi doritoari se jor juca meciuri preliminare :)

In principiu as vrea sa facem cu "draft" pentru ca aceea editie in care am facut acest lucru mi s-a parut cea mai interesanta :D

pana acum si-au manifestat interesul :

dumboss_yo
patriots
georgebz
cojanu
chaos06rmi

cojanu
18th January 2010, 15:53
si eu ma bag.
ar fi mai interesant daca ar face cineva roosterul updatat :P
dar e cam greu sa modifici jucatorii draftati dupa 2008

dumboss_yo
18th January 2010, 16:03
Eu si Patriots lucram la un Roster actualizat ... desigur, Overall-ul jucatorilor e cam ciudat in comparatie cu potentialul lor din prezent (de exemplu, daca cineva joaca cu Packers, o sa il aiba pe Rodgers la un OVR de vreo 80, sau cineva cu Cowboys pe Miles Austin la fel, dar sper ca nu deranjeaza pe nimeni). Atunci cand va fi gata, vom uploada roster-ul pe forum. Eu propun sa jucam cu acesta de care va spun (chiar daca jucatorii draftati dupa '08 nu apar) si sa renuntam la ideea cu draft-ul.

georgebz
18th January 2010, 16:12
eu unul nu vreau roster actualizat :)

in primul rand datorita ratingurilor care nu sunt conforme cu realitatea ... jocul si-ar pierde din spectaculozitate

titans_rulez
18th January 2010, 16:24
Gata baieti?...:happy:happy
Incep deja gandurile negre ale sfarsitului de sezon? Urmeaza weekenduri simple, ha? Fara meciuri din colegiu, fara rivalitati superbe, fara meciuri din nfl, fara play off...
Hmmm....poate doar plimbari cu prietena sau cu sotia. Un film, o bere, un spritz....Sa fim seriosi! Nimic pe pamantul acesta nu se compara cu o zi in care se joaca fotbal american.
Asa ca...:happy:happy...ma bag si eu la un madden d'asta dupa superbowl. Poate ma pacalesc, poate ma mint....

dumboss_yo
18th January 2010, 16:58
Esti binevenit ... sa vedem ce stie Vince Young in Madden 08, ca tot e pe coperta :P.

eu unul nu vreau roster actualizat :)

in primul rand datorita ratingurilor care nu sunt conforme cu realitatea ... jocul si-ar pierde din spectaculozitate

Guess what ? Am descoperit ceva demential ... pot sa editez si Rating-urile jucatorilor ... acum se pune problema la cat ii fac :) Eventual dupa ce ne alegem echipele putem stabili ce rating dam jucatorilor care au "crescut" mult in ultimii doi ani ... sau daca are cineva o idee mai buna, feel free to share !

A.k.a
18th January 2010, 18:36
Sunt pe madden-freaks.com roster updates facute de useri. Pentru ce sa va complicati cu modificat manual?

Patriots
18th January 2010, 18:45
Sunt pe madden-freaks.com roster updates facute de useri. Pentru ce sa va complicati cu modificat manual?

Mie unul nu imi merge siteul. Oricum daca gasiti voi un update cu rosterul putem juca cu el updatat si putem face si un mic draft sa vedem ce iese :D Poate se mai aduna lume pana la sfarsitul saptamanii se mai aduna niste oameni :D

chaos06rmi
18th January 2010, 18:46
ma bag si eu la madden ca nu am mai jucat de mult

http://football-freaks.com/forums/index.php?act=Downloads aici sunt o groaza de updateuri pt madden, trebuie sa faceti cont ca sa puteti downloada

dumboss_yo
18th January 2010, 19:43
Ca sa nu ne facem cu totii cont, sa downloadeze cineva care are si sa uploadeze aici roster-ul "cel mai actualizat".

Sunt pe madden-freaks.com roster updates facute de useri. Pentru ce sa va complicati cu modificat manual?

Pentru ca a mai fost pusa intrebarea daca exista rostere actualizate pe undeva si nimeni n-a zis nimic, asa ca eu si Patriots ne-am apucat muncitoreste :D.
E gata cel la care am lucrat (am modificat si noi ce ne-a venit in cap - am atasat modificarile facute). Sunt curios daca rosterele alea de pe site-ul respectiv au un update si pt Overall-ul jucatorilor care au progresat.
L.E. Asta pare a fi roster-ul actualizat pentru sezonul acesta, dar mi-e lene sa-mi fac cont :D. http://football-freaks.com/forums/index.php?download=3001

georgebz
18th January 2010, 21:18
5 pana acum .. ne mai trebuie 3 :D

dumboss_yo
18th January 2010, 21:26
Campuscodi parca zicea mai demult ca s-ar baga si el ... sa vedem ce zice cand s-o baga in seama p-aci :).
A.k.a. - nimic, nimic ? :P

exodus
18th January 2010, 21:54
m-as fi bagat si eu da mi s-a prajit laptopu pe care aveam jocu, iar pe rashnita veche am doar maddenu cu mcnabb pe coperta (cre ca 06 e), care-i maxim ce poa sa suporte. face in schimb o cafea excelenta!
deci la un 06 m-as baga daca mai sunt nostalgici.

regele
18th January 2010, 22:22
vreau sa ma inscriu si eu

brettfavre
19th January 2010, 11:16
la notepad-ul ala... Chris MCAllister a fost si el concediat de Saints dupa doar un meci. Deci e si el RELEASED.

Patriots
19th January 2010, 11:45
Dumboss rosterul care l-ai pus tu are si unele greseli. T.J e la NY , Gonzalez si Larry Johnson inca mai erau la KCC. Este unul recent care e foarte bun , doar ca pozele jucatorilor sunt incurcate intre ele, dar nu cred ca asta ar trebui sa fie o problema.

Cu regele am fi 6. Daca nu mai gasim pe nimeni eu zic ca putem juca si asa :D

dumboss_yo
19th January 2010, 11:52
Dumboss rosterul care l-ai pus tu are si unele greseli. T.J e la NY , Gonzalez si Larry Johnson inca mai erau la KCC.
Daca tu asa mi-ai zis sa le fac :). Am urmat instructiunile :).


Cu regele am fi 6. Daca nu mai gasim pe nimeni eu zic ca putem juca si asa :D
Poate intra si Campuscodi, A.k.a si tyler ...

Patriots
19th January 2010, 12:00
dumboss ma refeream la cel de pe siteul ala cu contul :))

dumboss_yo
19th January 2010, 13:45
Fii mai explicit, dragul meu ... :)

campuscodi
19th January 2010, 14:22
eu nu ma bag pt ca nu am timp

cojanu
19th January 2010, 16:11
eu as opta pentru un roster actualizat. am incercat ieri sa dwl de pe siteul ala dar nu am reusit, o sa mai incerc si astazi.
aka - daca poti dwl tu si il iau eu pe mes de la tine.

nu as vrea sa facem updatam noi roster pentru ca majoritatea din noi suntem subiectivi :)

daca nu ajungem la nicio concluzie putem juca asa cum sunt rosterele si cu asta basta
problema draftului e ca unele echipe ar deveni mult prea puternice

dumboss_yo
19th January 2010, 16:57
Roster actualizat luat de pe ent, cu tot cu drafturile ... singura problema (care nu e asa o problema) e ca in cazul unor jucatori li s-au amestecat fetele (adica, de ex, Sanders nu mai are fata lui la poza) sau numerele (de ex, Dallas Clark are #80 in loc de #44). De asemenea, s-a realizat si un Update al Overall-ului.
Eu zic ca e ok sa jucam cu acesta pe care l-am atasat.

L.E. Il voi atasa, ca deocamdata nu merge (onlinesport's error).

chaos06rmi
19th January 2010, 20:16
am eu actualizari cu roosterele de pe site-ul ala....vi le pot da pe mess sunt 4 dar nu stiu care ar fi mai bun, ramane sa stabiliti voi care e mai bun

am incercat sa le atasez aici pe forum dar nu pot ca nu accepta fisiere cu extensia .rar

A.k.a
19th January 2010, 21:20
Am gresit eu situl, era football-freaks.com

dumboss_yo
19th January 2010, 21:34
V-am spus, am si eu unul care pare a fi "la zi", doar ca nu mai corespund fetele si numerele pentru toti jucatorii. Nu il pot uploada, tot da eroare, dar vi-l dau pe mess. Eu, Patriots, George si Cojanu il avem deja ;).

chaos06rmi
20th January 2010, 16:29
deacord si eu...putem juca cu roosterul vostru..

dumboss_yo
20th January 2010, 17:00
I-am trimis rosterul si lui Chaos, deci pana acum toti il au, mai putin regele, pe care vad ca George nu l-a confirmat :).

georgebz
20th January 2010, 17:50
i-am trimis un mesaj sa vad daca a mai jucat ... daca nu a jucat nu cred ca are rost sa participe , mai ales daca e sa facem 2 grupe

bason
20th January 2010, 17:57
Uitati asa am facut eu ........
Da-ti uninstal la joc , si il instalati iar pe urma cand sa terminat pune-ti "UIS_LIB_PLAYER_PORT.dat" in "data0"(copy and replace) ,
pe urma va duce-ti la my documents Madden NFL 08 si in roster pune-ti " UltimatePortraitPackRoster " . Nu o sa mai fie fetele la jucatori deranjate si un
roster actualizat . :ok:

Download - http://uploading.com/files/5ce564aa/UIS_LIB_PLAYER_PORT.UltimatePortraitPackRoster.rar/

cojanu
20th January 2010, 18:20
asta cu dezinstalatu si instalatu din nou nu prea imi convine, ca nu mai am kitu :)))
eu il am instalat pe pc de vreo2 ani sau chiar de cand a aparut :))

Patriots
20th January 2010, 18:46
Bason nu te bagi si tu la joc ?:D

bason
20th January 2010, 19:58
Nu pot sa ma bag , mi-ar fi placut insa na-m nici timp si nu vreau sa va incurc si pe voi .

A.k.a
20th January 2010, 20:00
Cati sunteti pana acuma?

georgebz
20th January 2010, 20:06
5 care am mai jucat

daca ne facem 6 .. dam drumu repede la 2 grupa .. ar fi 2 meciuri in grupa + 1 semifinala+ 1 finala .. deci maxim 4 meciuri ai juca :)

dumboss_yo
20th January 2010, 21:17
Ar fi mai interesant sa fie, totusi, 8 competitori ... iar daca suntem doar 6 mai bine facem o singura divizie, jucam fiecare cu fiecare, iar primii 2 sau 4 merg mai departe ... mai bine sa fie mai multe meciuri si sa nu ne grabim ... acum, facem cum decide majoritatea, nu stiu ...

cojanu
21st January 2010, 00:21
la 6 si eu as merge pe sistemul fiecare cu fiecare si primi 4 sa faca playoffffffff

chaos06rmi
21st January 2010, 17:57
si mie imi convine asha

packman_gb
21st January 2010, 19:15
Baieti eu sunt IN daca mai este loc :D

dumboss_yo
21st January 2010, 20:26
Este, este ... deci acum suntem 6 sigur ...

georgebz
21st January 2010, 20:36
pai hai sa-i dam drumu

dumboss_yo
21st January 2010, 20:45
Mai intai, trebuie ca rosteru' sa ajunga si la Packman ... apoi, trebuie sa stabilim daca jucam cu echipe fixe, cu echipe diferite (si in acest caz daca bagam regula aia ca ai voie sa folosesti o singura data o echipa) si daca facem, asa cum se pare ca se vrea (ceea ce ma bucura :)), o singura divizie in care jucam fiecare cu fiecare (caz in care trebuie stabilit un program pe etape), primii 4 merg mai departe, intalnindu-se 1 cu 4 si 2 cu 3 pentru un loc in finala.
So ... let's decide :) !

L.E. : Primul procedeu e gata, acum toata lumea are roster-ul :). Sa vedem ce facem cu restul "problemelor". George, astept un post organizatoric de la tine ... you're the man :ok: !

georgebz
21st January 2010, 20:55
pai hai sa spuna fiecare cu ce echipa ar vrea sa joace ... daca nu sunt mai multi cu aceeasi echipa nu vor fi probleme

packman_gb
21st January 2010, 21:04
Eu sunt cu Packers :D

dumboss_yo
21st January 2010, 21:16
Hai ca eu iau marea dezamagire a sezonului ... Steelers :P.

cojanu
21st January 2010, 21:20
eu mai tre sa scriu cu cine joc ?:))

georgebz
21st January 2010, 21:36
PackmanGb - Packers
dumboss_yo - Steelers
Cojanu - Cowboys
georgebz - Eagles
patriots - Patriots ? :P
chaos06rmi - ?

se va juca 4 min - All madden .. fiecare cu fiecare

semifinale locu' 1-4 locu' 2-3

packman_gb
21st January 2010, 22:25
Packers @ Steelers 14-30.

dumboss_yo
21st January 2010, 22:27
packman_gb [PACKERS] 14 - 30 dumboss_yo [STEELERS]
Am facut cateva greseli in ofensiva (un fumble la linia adversa de 15 yarzi, o interceptie returnata pt TD si un ET ratat), insa apararea a mers destul de bine si in cele din urma am castigat.

DinUmbra
21st January 2010, 22:46
Count me in for the next championship :P

georgebz
21st January 2010, 23:21
ai mai jucat ? la ce nivel ? :)

DinUmbra
21st January 2010, 23:47
La All-Pro am luat de doua ori superbowl...la all madden cam pierd in wildcard :)

georgebz
22nd January 2010, 00:15
online nu ai jucat deloc ? lasa si tu un ID ;)

Patriots
22nd January 2010, 13:29
Patriots joaca cu Saints de data asta :D

PS : dumboos sau george am si eu nevoie de idurile lui chaos si packman pt ca nu le am

chaos06rmi
22nd January 2010, 14:43
imi cer scuze de intarziere...eu joc cu Vikings

georgebz
22nd January 2010, 14:46
bun .. treceti la joaca acum ;)

Patriots
22nd January 2010, 15:30
Vikings(chaos06rmi) 6-24 Saints (Patriots)

Meciul s-a intrerupt cand mai erau 2 min din joc cu posesia pentru mine la centrul terenului si am stabilit cu chaos sa o lasam asa pentru ca nu prea mai avea rost. Oricum a fost un meci cu de toate :D fumble de ambele parti , INT returnata pentru TD la ambii :D mult noroc in continuare lui chaos06rmi.

cojanu
22nd January 2010, 18:31
EAGLES 10 - 29 COWBOYS
george - cojanu

meciul a fost strans pana in sfertul 3, acolo george s-a hazardat putin !

cojanu
22nd January 2010, 20:47
Green Bay Pakers 7 - 42 Dallas Cowboys
packan catalin - cojanu

nu pot sa zic decat ca am alergat 180 y ( 7.0 avg ) cu F. Jones impotriva undei defensive ce folosea DIME !!!!!!!!!!!

packman_gb
22nd January 2010, 20:49
PACKERS 7 - 42 COWBOYS
packman_gb - cojanu

La jumatatea sfertului 3 he ran with the game...

dumboss_yo
22nd January 2010, 21:15
georgebz [EAGLES] 14 - 62 dumboss_yo [STEELERS]

La 3-0 pentru mine am degajat, mingea urma sa aterizeze la vreo 2 yarzi de tusa asa ca George a crezut ca iese afara, dar a topait in EndZone unde am recuperat-o, marcand TD. De aici, evident ca a fost o oarecare frustrare pe tot parcursul meciului, mai ales ca am mai reusit si vreo 3 TD-uri din big plays si un 4th down conversion. E de prisos sa mai spun ca scorul este mincinos :D.

P.S. Nu pot pune poza pentru ca la finalul primului sfert s-a intrerupt conexiunea.

cojanu
23rd January 2010, 10:41
patriots SAINTS 19 - 38 COWBOYS cojanu

de data asta am jucat eu mult nickel pentru ca na ... a pasat foarte mult.
partea a doua a fost egala ceva gen 19-17 pt SAINTS, dar in primul sfert Cowboys au mers perfect
si cu putin noroc :D
miles austin a facut niste catchuri cam imposibile :p

georgebz
23rd January 2010, 12:10
patriots - georgebz 17-7

scoru era 3-0 pt el cu vreo 2 minute ramase :)

georgebz
23rd January 2010, 14:21
georgebz-chaos06rmi 9-0

chaos06rmi
23rd January 2010, 14:26
meci fara TD

cojanu
23rd January 2010, 15:21
chaos tu ce id de mess ai ?

dumboss_yo
23rd January 2010, 15:22
chaos06rmi [VIKINGS] 14-31 dumboss_yo [STEELERS]

Chaos a stat aproape pana in sfertul 4, cand am mai dat 10 puncte. M-au cam incurcat niste penalizari pentru Holding pe care le-am primit, dar noroc ca Running Game-ul a mers bine.

chaos06rmi
23rd January 2010, 15:27
chaos06rmi e id-ul meu de mess, te-am bagat in lista

dumboss_yo
23rd January 2010, 18:30
patriots [SAINTS] 10-20 dumboss_yo [STEELERS]

17-7 la pauza mare, in repriza a doua s-a jucat mai mult la mijlocul terenului si s-a marcat cate un FG. Am avut cateva momente in care m-am enervat, o conversie la 4th&10 cand aveam 4 aparatori care il inconjurau pe Shockey, inca una la 3rd down cu 3 aparatori pe Meachem (cred), cand mingea a trecut pur si simplu prin 2 dintre ei, vreo doua interceptii clare scapate, o faza la care in loc sa intercepteze o bomba a lui Brees CB si FS fugeau de minge si un drop pass la 3rd & Goal in EndZone. Cam atat, mi-am luat pietrele de pe inima :D Bine ca am batut :).

georgebz
23rd January 2010, 18:40
clasament provizoriu

Steelers 4-0
Cowboys 3-0
Saints 2-2
Eagles 1-3
Packers 0-2
Vikings 0-3

sper ca nu am gresit :)

Patriots
23rd January 2010, 18:42
Cam buni astia de la Steelers :D Dar lasa ca vine revansa in PO dumboss :D o sa te mai enerveze Shockey un pic.

PS : imi place ca toti ne-am miscat destul de repede cu meciurile ;)

dumboss_yo
23rd January 2010, 20:46
Cam buni astia de la Steelers :D Dar lasa ca vine revansa in PO dumboss :D o sa te mai enerveze Shockey un pic.
Sper sa nu :P. Sunt buni in campionatu' nostru, ca in NFL au ramas pe dinafara playoff-ului...ii razbun eu :).

PS : imi place ca toti ne-am miscat destul de repede cu meciurile ;)
P.S. Si mie ;).

cojanu
24th January 2010, 18:52
cowboys 27 - 21 steelers

125 y -2td - rush Barber
13 Big Hits in total pe steelers din care au rezultat vreo 6 fumbleuri

dumboss_yo
24th January 2010, 18:53
cojanu [COWBOYS] 27-21 dumboss_yo [STEELERS]

Un meci superb, dar care m-a si enervat...e suficient sa spun ca a inceput cu un TD dat de Cojanu din 2 running plays, una de vreo 25, alta de vreo 45 de yarzi. A continuat cu un fumble la primul meu play (dupa ce izbutisem si eu un RUN de vreo 20 de yarzi), dupa care au urmat alte 5 fumble-uri (dintre care unul la 2 yarzi de GoalLine si una la 12). Sa nu mai zic ca inainte de pauza mare mai aveam un pas de facut sa ies out of bounce si sa am timp sa incerc un FG de vreo 40 de yarzi care ar fi egalat scorul la 17.
Oricum, Cojanu a jucat excelent, in defensiva m-a troznit serios (din moment ce a fortat 6 fumble-uri), avand 13 big hits (zice el si eu il cred :P). felicitari ! :ok:

cojanu
24th January 2010, 18:57
multumesc frumos, ma faci sa rosesc :))
recunosc ca mi-a fost frica de dumbo, ma asteptam sa pierd
as fi continuat pe run dar m-am incurcat putin cu schimbarea packetului de jucatori :D

Patriots
24th January 2010, 19:01
6 fumbleuri si totusi dumboss a stat asa de aproape ? :groggy: cum spuneam si mai sus , e periculos baiatul asta cu steelers:D si felicitari lui cojanu , care probabil va termina neinvins sezonul regulat , ca sa zic asa :D

Patriots
24th January 2010, 20:53
Green Bay (packman_gb) 14 - 33 Saints (patriots)

Un meci interesant in care am alergat cam la fel de mult cat am pasat 168 rushing ,199 passing yards. Si bineinteles INT au fost nelipsite, mai ales in ultimele 20 de secunde cand au fost vreo 3 INT :)) cu meciul asta mi-am si asigurat prezenta in PO unde am sa il intalnesc pe domnul cu Steelers :drak:

dumboss_yo
24th January 2010, 21:10
cu meciul asta mi-am si asigurat prezenta in PO unde am sa il intalnesc pe domnul cu Steelers :drak:
I'll be waiting for you, pumpkin ! :)

georgebz
25th January 2010, 14:23
azi sper sa joc si eu meciu cu Packers

cojanu
25th January 2010, 15:12
6 fumbleuri si totusi dumboss a stat asa de aproape ? :groggy: cum spuneam si mai sus , e periculos baiatul asta cu steelers:D si felicitari lui cojanu , care probabil va termina neinvins sezonul regulat , ca sa zic asa :D

din 6 doar 3 au revenit la mine si le-am folosit la maxim
insa in partea a doua celalalte 3 au fost scapate in afara terenului
sau recuperate de el ... ca si cand nu ar fi fost :))

Patriots
25th January 2010, 15:26
din 6 doar 3 au revenit la mine si le-am folosit la maxim
insa in partea a doua celalalte 3 au fost scapate in afara terenului
sau recuperate de el ... ca si cand nu ar fi fost :))

vikings s-au cam luat dupa dumboss aseara :D

chaos06rmi
25th January 2010, 16:41
sper sa joc si eu azi cele 2 meciuri ramase, pana diseara la 8, sau macar unul

georgebz
25th January 2010, 16:41
^^cu fumbleurile banuiesc :P

chaos06rmi
25th January 2010, 16:42
aaaaaaaaaa da

cojanu
25th January 2010, 17:06
poate fac si eu ca colts si imi odihnesc titularii :))

cojanu
25th January 2010, 18:48
Vikings 3 - 16 Cowboys

nu a fost un meci usor, am avut emotii pana prin sfertul 3

aparare buna, dar atacul cam inconstant

georgebz
25th January 2010, 19:21
clasament provizoriu


1. Cowboys 5-0
2. Steelers 4-1
3. Saints 3-2
Eagles 1-3
Packers 0-3
Vikings 0-4

cojanu
25th January 2010, 19:56
yey am terminat sezonul regulat fara infrangere.
perfect regular season :P
daca ar pierde in playoof steelers ce bine ar fi :))

dumboss_yo
25th January 2010, 21:31
vikings s-au cam luat dupa dumboss aseara :D
Exact la asta ma gandeam si eu cand am vazut meciul :D.

daca ar pierde in playoof steelers ce bine ar fi
You're scaaaared :P

packman_gb
25th January 2010, 22:26
Eagles @ Packers
georgebz 23 - packman_gb 28

Un meci cu multe INT, iar la pauza meciului am tremurat serios din cauza unei greseli stupide, la un 4th in my own 10yrdl, I went for it, si am pierdut lasandu-i lui George 3 sec. pt un FG(pauza 17 -14). Iar cu 1 min din meci George a reusit un TD reducand din deficit la 23-28, apoi Onside Kick-ul n-a iesit. Scor final 23-28, and I'm still alive and ticking!!!

cojanu
26th January 2010, 01:24
cred k asta e prima supriza
nu ma asteptam :D

georgebz
26th January 2010, 10:35
la cum am jucat in ultima vreme nu e surpriza deloc :P

dumboss_yo
26th January 2010, 13:41
Hmm...poate surpriza continua si in meciul cu Cojanu :drak:.
Sunt tare curios cum facem departajarea daca packman_GB va fi invins de chaos06rmi :). O sa avem locurile 4-6 cu o victorie si patru infrangeri.

georgebz
26th January 2010, 14:22
golaverajul in meciurile directe

dumboss_yo
26th January 2010, 14:32
golaverajul in meciurile directe

Si cam cate goluri ati marcat ? :P Cred ca ii zice punctaveraj la f.a. :confused:. E o idee foarte buna, cine credea ca o sa conteze scorul in cele din urma ?!

cojanu
26th January 2010, 19:21
eu zic sa se ia meciu direct dintre ei, sau sa mai joace unu meci intre ei :D
nu vad de ce punctaveraju cand avem meciu direct ...

packman_gb
26th January 2010, 19:25
Vikings @ Packers 7 - 38.
chaos06rmi @ packman_gb
Un meci la care nu ma asteptam sa fie asa de usor, ma asteptam sa fie extrem de greu, chiar daca recordul lui era 0-4, de pe forum stiam ca facuse meciuri stranse si bune, la pauza era 0-10, iar dupa pauza imediat la primul drive Vikings au marcat un TD. Au fost cate 2 INT de ambele parti si un FUMBLE recuperat de Packers in ultima sec a primei reprize. Un meci care imediat dupa TD-ul marcat de Vikings s-a rupt deoarece imediat la primul play al meu am marcat un TD de aproximativ 70y. Un meci usor la care nici nu credeam. Final 7 -38. And I AM IN THE PLAYOFFS!!

chaos06rmi
27th January 2010, 14:12
mdea.......nu imi dau seama cum de am facut un meci atat de slab...

georgebz
27th January 2010, 14:18
1. Cowboys
2. Steelers
3. Saints
4. Packers

cojanu
27th January 2010, 16:11
sa inteleg ca avem cowboys - packers si Steelers - Saints ?

georgebz
27th January 2010, 16:59
corect ;)

dumboss_yo
27th January 2010, 17:16
ha, ce tare ... eu joc cu Saints in playoff asa cum my Colts joaca cu ei in SB :P ...

dumboss_yo
27th January 2010, 17:47
A, si Cojanu o sa tina cu Saints asa cum o sa tina cu ei si in SB :).

andi15ro
27th January 2010, 19:52
intrebare... cum de nu joaca cu colts careva? si cand incepe urmatorul campionat, ca m-as baga si eu :)

cojanu
27th January 2010, 20:16
A, si Cojanu o sa tina cu Saints asa cum o sa tina cu ei si in SB :).

sun fan Saints de prin 2006 sau 2007, pentru ca Cowboys nu prinsesera playoff tineam si eu cu cine mai era ... :p

dumboss_yo
27th January 2010, 20:20
intrebare... cum de nu joaca cu colts careva? si cand incepe urmatorul campionat, ca m-as baga si eu :)

Eu am zis sa fiu dragut si sa ii las lu' George, da' vad ca si el a fost dragut :D.
Dupa ce il terminam pe acesta putem sa mai pornim o editie, mai stiu si eu pe cineva care doreste sa participe, mai era si DinUmbra ... ne strangem mai multi :ok:.

Patriots
27th January 2010, 20:28
dumbo , nu vrei sa ne jucam meciul ? :D ca am un chef nebun sa te bat:))

dumboss_yo
27th January 2010, 21:29
patriots [SAINTS] 13 - 41 dumboss_yo [STEELERS]

Festival de interceptii ... la capitolul asta, Patriots a avut mai mult chef (apropo de ce zicea mai sus), aruncand 7 :). Dintre ele, 2 sau 3 le-am returnat pentru TD (nici eu nu mai retin :D). In finalul primei reprize, Patriots a strans scorul la 21-7 dupa ce a returnat un Fumble fortat la Roethlisberger si se anunta o parte a doua de foc (mai ales ca avea primul mingea si putea sa revina la o posesie distanta), dar n-a fost sa fie, desi am aruncat si eu 3 interceptii.
Sper ca asta e un preview a ceea ce vor pati Saints pe 7 februarie :drak:.

Patriots
27th January 2010, 21:35
Mi-ai stricat tot cheful :D Atat am de zis :D La 7 int aruncate, nu prea iti mai arde sa deschizi maddenul vreodata.

dumboss_yo
27th January 2010, 21:37
Revino-ti, pana la urma iti iei tu revansa :P. Poate chiar in urmatoarea editie, daca mai indraznesti sa joci :).

Patriots
27th January 2010, 21:42
Revino-ti, pana la urma iti iei tu revansa :P. Poate chiar in urmatoarea editie, daca mai indraznesti sa joci :).

de jucat joc , dar daca dau iar de tine nu iti raspund pe mess cand mai vrei sa jucam :)) glumesc desigur , intotdeauna va fi o placere sa joc cu tine si sa te bat :D chiar daca asta va fi doar in amicale :D

dumboss_yo
27th January 2010, 21:46
Acolo, in amicale, ma bati cum i-au batut si Jets pe Colts in week 16 anul asta :drak:.
Astept cu nerabdare sa-mi cunosc adversarul din finala ... so, cojanu si packman_GB, cand aveti timp, go for it ! :)

cojanu
27th January 2010, 23:46
pai packman vad ca nu prea e pe mess
o avea sesiune ...
eu as juca si acuma
abia astept finala :P

dumboss_yo
28th January 2010, 10:59
pai packman vad ca nu prea e pe mess
o avea sesiune ...
Nu e singurul ... :)

abia astept finala :P
Hey, show some respect for the underdog ! :rosu:

cojanu
28th January 2010, 11:28
sunt doar increzator in fortele mele !
ar fi al doilea campionat pe care il castig, si cred ca a 3-a finala ! :)
evident DACA castig meciul cu pacman si finala !

packman_gb
28th January 2010, 15:23
The playoffs are a different thing...I am steaming and rollin'.

dumboss_yo
28th January 2010, 15:39
GO, Packers, gooo ! :cheer:

cojanu
28th January 2010, 16:41
packman hai sa jucam , nu te mai ascunde pe mess

packman_gb
28th January 2010, 16:47
Intru imediat...in 10min ;)).

dumboss_yo
28th January 2010, 17:42
packman hai sa jucam , nu te mai ascunde pe mess
Te pomenesti ca i-o fi si frica de tine :P.

Si acum sa vedem ... Cowboys 0 - 28 Packers :D.

packman_gb
28th January 2010, 17:59
Packers @ Cowboys
14 - 20 OT.
Un meci extrem de tensionat, in prima jumatate a meciului scoru a fost 0-0. Al treilea sfert 7-7, iar 4th, 14-14. In OT, Cowboys au castigat moneda, si au terminat drievul cu un TD. Un meci in care am facut o multime, o gramada de prostii, la primul TD al meciului inscris de Cowboys, a fost dupa un Fumble la un punt, un punt la care eram sigur ca apasasem fair catch dar nush ce dreq s-a intamplat ca nu a fost X(. Am revenit imediat, dar finalul din OT, mai bine spus moneda nu a fost cu mine. Iar in ultimile 20sec ale timpului regulamentar I WENT FOR IT ON A 4TH AND 3. Dar din pacate nu mi-a iesit, daca mi-ar fi iesit, poate ca as fi castigat meciul. Asta e succes celor 2 in finala.
Asemenea celor de la Packers si in realitate, ne cam place sa pierdem in OT, e specialitatea casei pt. noi.

packman_gb
28th January 2010, 18:00
Abia astept urmatorul Campionat. I'M IN FOR THE NEXT ONE :D!!!

dumboss_yo
28th January 2010, 18:04
Felicitari, packman, te-ai tinut bine :ok: !

packman_gb
28th January 2010, 18:06
Nu imi vine sa cred, trebuia sa castig, dar greselile se platesc...sunt in transa dupa infrangerea asta, am avut Fumble la Rodgers la linia de 30 in teritoriu lui, am dat INT in endzone, am mai dat o INT, daca imi iesea 4th downul ala in ultimile 16sec, poate imi intra FG si jucam cu tn...oricum bafta la amndoi :D.

dumboss_yo
28th January 2010, 18:27
oricum bafta la amndoi :D.

Multumim mult, o sa avem nevoie :P.

packman_gb
28th January 2010, 18:30
Aveti de gand sa jucati in seara asta finala :P

dumboss_yo
28th January 2010, 18:35
Nu stiu, vad ca domnu' Cojanu e pe forum, dar pe mess se ascunde :drak:.
Daca e de acord, jucam ceva mai tarziu, pe la 20:30, momentan nu pot.

packman_gb
28th January 2010, 18:42
Abia astept sa vad rezultatu :D

Patriots
28th January 2010, 20:24
packman ce zici , facem si noi o finala mica ?:D

dumboss_yo
28th January 2010, 20:30
Good idea, sa avem un clasament complet cu cei 6 magnifici :).

packman_gb
28th January 2010, 20:36
Goood idea men!!!

Patriots
28th January 2010, 21:21
Saints 28-7 Packers

A fost un meci destul de echilibrat, desi scorul arata altceva. Din nou am aruncat 2 int :D si packman tot 2 a avut. Bush a fost unstoppable 3 td si vreo 150 y (rushing + receiving).

murdocitu
28th January 2010, 21:28
daca mai faceti un campionat ma bag si eu :D

Vrea cine vre-un "amical" acum?

Patriots
28th January 2010, 21:29
daca mai faceti un campionat ma bag si eu :D

Vrea cine vre-un "amical" acum?

Joc eu daca vrei, numai sa imi dai idul tau sau sa imi dai tu add pe mess.

cojanu
28th January 2010, 21:50
ok. in primu rand tre sa RECUNOSC ca cel mai corect scor era 0 - 28 asa cum ai zis tu
dar nu a fost asa

am reusit sa inving
packers 14 - 20 cowboys in OVERTIME !

singurul meu merit e ca nu am cedat :))
m-a omorit cu blitzurile
primu td a fost dintr-un punt de al meu, la care el nu a reusit sa dea fair catch ... fumble si td
driveul imediat urmator a reusit un run de 85y ...
eu am continuat sa dau punturi, cred k am dat vreo 10 in total

in sfertu 4
a mai dat un td el preluand conducerea cu 14 - 7
dupa am reusit primu meu drive care a trecut de jumate !!!!
din fericire am reusit sa dau si td
apoi in timpul ramas ...el a mers pana dupa jumatate , cred ca la linia de 40 unde a incercat un 4th & 2 ...

si in moment ce scriam astea mi-a cazut curentu :))

dumboss_yo
28th January 2010, 22:26
^ Ce de belele pe capul tau ... stai sa vezi maine, cand jucam finala :P.

cojanu
29th January 2010, 18:01
si in dimineata finalei mi-a fost sparta masina !
acuma sa vedem cum ma descurc, sper sa dau macar un td

packman_gb
29th January 2010, 18:11
BAFTA AMANDURORA IN FINALA!!! :D, si imi pare rau de cele auzite Florin :(

cojanu
29th January 2010, 18:47
am pierdut frumos !

dumboss_yo
29th January 2010, 18:51
si in dimineata finalei mi-a fost sparta masina !
acuma sa vedem cum ma descurc, sper sa dau macar un td

Imi pare rau sa aud asta ... :(
Ai dat chiar 2 :P.

cojanu [COWBOYS] 14 - 24 dumboss_yo [STEELERS]

Primele drive-uri s-au incheiat cu PUNT pt amandoi, apoi Cojanu a marcat TD si la kickoff am reusit un 99 yards TD return. Pana la pauza am mai punctat o data si s-a intrat cu 14-7. Apoi, in sfertul al 4-lea Cojanu a egalat. A urmat un drive in care i-am consumat toate timeout-urile si am dat un FG de 39 de yarzi cu 35 de secunde inainte de final. Cojanu a ajuns la linia mea de 42, dar la al treilea down a aruncat o interceptie pe care am returnat-o pentru TD. Game over. Steelers campioni :).

Patriots
29th January 2010, 19:58
In primul rand, imi pare rau cojanu , nasoala situatie :( In al doilea rand , felicitari lui dumboss pentru ca a castigat competia :D Si nu in ultimul rand, George hai cu inscrierile pentru urmatoarea competitie :D

georgebz
29th January 2010, 20:14
inscrierile pt urmatoarea dupa SuperBowl .. sau daca vrea cineva sa ia initiativa .. ca dupa cum s-a vazut nici eu nu prea mai am timp/chef sa ma ocup cum o faceam inainte :D

andi15ro
29th January 2010, 20:15
ma bag si eu la urmatoarea competetie, id-ul meu de mess: andi15ro

sosososik
29th January 2010, 20:19
contati si pe mine, id sorin_soso_sosik

cojanu
29th January 2010, 20:19
In primul rand, imi pare rau cojanu , nasoala situatie :( In al doilea rand , felicitari lui dumboss pentru ca a castigat competia :D Si nu in ultimul rand, George hai cu inscrierile pentru urmatoarea competitie :D

ms pats !

si eu ma bag la urmatoarea, hai george cu organizarea !

dumboss_yo
29th January 2010, 20:39
Ms Patriots ;).
The champ is also in for the next ring :D !
hai, fie, ma ocup eu de organizare, daca vreti ... inscrierile sunt deschise !
Stabilim sistemul in functie de cati participanti vor fi.

Pana acum s-au anuntat:
1. andi15ro
2. sosososik
3. Patriots
4. Cojanu
5. dumboss_yo
6. georgebz
7. murdocitu
8. packman_GB

Cine se inscrie de acum incolo sa isi puna cifra corespunzatoare :D.

P.S. Astept vesti de la DinUmbra si chaos06rmi ;).

Radu.Iceman
29th January 2010, 22:24
Ma bag si eu:
ID: Radu.Iceman
Ekipa: Philadelphia Eagles

dumboss_yo
29th January 2010, 22:26
^ Echipele le vom stabili dupa ce se inscriu toti. Ai mai jucat online ?

redwarrior07
30th January 2010, 10:31
sal...ionut...hai ca vin si eu in campionatul acesta...sper sa am o prestatie buna...ps:sper ca mi-au prins bine meciurile noastre..

ID:redwarrior07
NFL Team:NE Patriots

lecamihai
30th January 2010, 11:04
vreau si io sa intru in campionat:D

id: devil_my_cry35
team: Minnesota Vikings

dumboss_yo
30th January 2010, 11:13
Ma bucur ca ne impartasiti echipele voastre, insa le vom stabili dupa ce se finalizeaza inscrierile, pentru ca e posibil ca mai multi participanti sa doreasca sa joace cu aceeasi echipa. O sa le alegem intr-o anumita ordine ;).
Mihai, ai mai jucat online ?

cojanu
30th January 2010, 12:32
s-a cam incins campionatu asta.
pare interesant !
eu zic ca cei noi sa joace cu Lions si Browns :))

packman_gb
30th January 2010, 13:49
pai dumbos_yo, cam cati suntem pana acum, fa un deadline, de jucatori, si sa incercam sa conturam urmatorul Campionat :D

Patriots
30th January 2010, 14:02
Pai pana acum suntem 11 persoane. Asta si daca cei 3 useri noi sunt seriosi si acesta nu va fi primul si ultimul post pe forum :D La 12 oameni deja putem face 2 divizii si jucam iar fiecare cu fiecare si primii 2 sau 4 din divizie merg mai departe.

chaos06rmi
30th January 2010, 14:08
ma bag si eu, numa bine suntem 12 atunci

cojanu
30th January 2010, 14:13
putem face divizia afc si divizia nfc :)) ne impartim asa !
si jucam 11 meciuri fiecare , facem recorduri pe divizie si in afara diviziei :))
o sa fie minunat !

chaos06rmi
30th January 2010, 14:16
da buna idee

Patriots
30th January 2010, 14:19
putem face divizia afc si divizia nfc :)) ne impartim asa !
si jucam 11 meciuri fiecare , facem recorduri pe divizie si in afara diviziei :))
o sa fie minunat !

Foarte buna ideea, dar mai intai sa se faca repartitia jucatorilor in cele 2 divizii si apoi isi alege echipa fiecare. Si daca unul e in divizia AFC poate sa isi aleaga doar echipa din AFC. Asa ar fi normal. Si poate, poate ne ajuta si george cu organizarea :D ca dumboss din cate stiu are sesiune si nu stiu cat timp o sa aiba.

dumboss_yo
30th January 2010, 14:49
Ok, suntem 12. Consideram inscrierile inchise. O sa ne impartim in doua divizii de cate 6.
Jucam fiecare cu fiecare din ambele divizii, se califica primii 4 din fiecare divizie urmand a avea semifinale si finale pentru fiecare "conferinta" in parte, castigatorii conferintelor intalnindu-se in SB :).
O sa va rog pe fiecare sa alegeti un numar de la 1 la 12, avand grija sa nu alegeti ceea ce s-a ales deja. Fiecarui numar ii corespunde un alt numar (de la 1 la 12) pe care eu i l-am atribuit si in functie de asta vom stabili ordinea pentru alegerea echipelor, precum si cele doua conferinte (numele impare intr-una si numele pare in cealalta). Sper ca ati inteles. Pick your numbers ! :) Bineinteles ca eu voi avea ceea ce va ramane, ca sa fie corect ;).

Patriots
30th January 2010, 14:50
4, numarul meu norocos :)

lecamihai
30th January 2010, 14:52
nr 7 norocosu meu:P

sosososik
30th January 2010, 14:52
11 sa fie..

chaos06rmi
30th January 2010, 14:53
5 my lucky nr

murdocitu
30th January 2010, 14:55
3 :d

cojanu
30th January 2010, 15:27
8 :d

andi15ro
30th January 2010, 15:28
nr 5
vad ca s-a luat 5, asa ca 12
:)

dumboss_yo
30th January 2010, 15:51
Haideti, haideti ... mai sunt inca 4 care nu au ales (+ eu, care iau resturile :D). Numerele ramase sunt 1,2,6,9,10. Pot sa va spun doar ca pana acu nu s-a ales prima optiune...poate imi ramane mie si ziceti c-am facut manarii :).
Pentru userii noi, campionatul se joaca la nivelul All Madden si 4 minute sfertul ;).

georgebz
30th January 2010, 16:19
9 9 9 9 9

Metaforik
30th January 2010, 16:50
Salut, am mai jucat acum 3 ani in vreo doua campionate de Madden '07 parca.

In ultima vreme chiar am jucat destul de mult Madden '08 si credeam ca e depasit, dar vad ca se face chiar campionat.
As vrea foarte mult sa particip si eu si in acelasi timp va rog sa nu va mai grabiti atat cu inscrierile. Eu am primit mass ieri de la Florin Cojanu despre campionat si nu ma asteptam deja sa fie luate toate locurile.

Din nou, as vrea foarte mult sa joc, daca se poate.
Echipa din Madden '08 original cu care joc este Denver Broncos. Echipa favorita e Green Bay Packers.

georgebz
30th January 2010, 17:01
dumboss ... cel mai bine ar fi sa ii treci pe cei 12 care spuneai ca sunt deja , ca eu vb cu cineva pe mess dar nush daca e sau nu inscris :D ( DinUmbra)

Metaforik
30th January 2010, 17:03
Eu sunt ala :)

edit: oki nu vazusem paranteza ( dinumbra)

georgebz
30th January 2010, 17:04
nu , era vorba de altcineva , tu nu esti inscris deocamdata sigur :)

dumboss_yo
30th January 2010, 17:40
Jucatorii inscrisi pentru aceasta editie a campionatului sunt:
- dumboss_yo
- cojanu
- georgebz
- patriots
- packman_GB
- sosososik
- chaos06rmi
- andi15ro
- lecamihai
- redwarrior07
- Radu.Iceman
- murdocitu

Radu.Iceman, redwarrior07 si packman_GB, alegeti-va unul din numerele 1,2,6,10.

Daca DinUmbra si Metaforik isi doresc sa joace, vor primi optiunile 13 si 14 in alegerea echipei.
George, spune-i prietenului DinUmbra sa posteze p-aci ca sa confirme prezenta. Vom trece la sistemul de doua conferinte de cate 7 echipe.

DinUmbra
30th January 2010, 17:47
Confirm prezenta ;)

Radu.Iceman
30th January 2010, 17:50
Pai numarul 10 sa fie :D

dumboss_yo
30th January 2010, 17:52
Ok. Metaforik si DinUmbra alegeti unul din numerele 13 sau 14 :).

Metaforik
30th January 2010, 17:56
superb, aleg 14

DinUmbra
30th January 2010, 17:56
lucky 13...data mea de nastere :))

redwarrior07
30th January 2010, 18:03
l a mine va fi nr. 1

dumboss_yo
30th January 2010, 18:04
Bun. Deci Packman_gb va trebui sa aleaga intre 2 si 6. Apoi public ordinea in care se vor face alegerile echipelor.
Am convenit cu George ca va organiza el stabilirea celor doua conferinte, dupa un sistem pe care l-a mai folosit :). Are experienta :D.

georgebz
30th January 2010, 18:16
rog pe cineva sa ajute la impartirea in grupe astfel :

sa imparta numerele de la 1 la 14 in 2 grupe , dar obligatoriu in fiecare din cele 2 grupe sa fie 3 numere de la 1 la 6

Metaforik
30th January 2010, 18:18
Am vb cu George.

Seriile sunt:

1, 4, 5, 8, 9, 11, 14

2, 3, 6, 7, 10, 12, 13

georgebz
30th January 2010, 18:40
Grupa A

cojanu , dumboss-yo , metaforik , dinumbra , sosososik , andi15ro , murdocitu

Grupa B

patriots , georgebz , packman_gb , redwarrior , chaos06rmi , lecamihai , radu.iceman

packman_gb
30th January 2010, 18:41
I want #1 :d

packman_gb
30th January 2010, 18:42
MY ID MESS: bratila_catalin

packman_gb
30th January 2010, 18:44
lecamihai ce id de mess ai???

Patriots
30th January 2010, 18:46
e dispus cineva din grupa mea sa deschidem balul ?:D

georgebz
30th January 2010, 18:48
pai stai sa alegem echipele :P

Patriots
30th January 2010, 18:50
pai stai sa alegem echipele :P

aa da :D sunt cam imprastiat astazi , ca am primit o minge in fata la fotbal :))

andi15ro
30th January 2010, 18:50
intrebare, cum decidem echipele care le ia fiecare? primele 4 merg din fiecare conf?

georgebz
30th January 2010, 18:57
pai d aia s-au ales numerele alea .. acum ila steptam pe dumboss sa puna ordinea in acre vom alege echipele

Metaforik
30th January 2010, 18:58
Se joaca doar in interiorul conferintei, adica 6 jocuri fiecare cu fiecare. Primele 4 merg in play-off pentru semifinalele si finalele de conferinta. Apoi OLS SuperBowlul intre cele doua invingatoare de conferinta (georgebz poate tu stii, al catelea e) :) hai cu echipele ca vreau sa bag cel putin 1-2 meciuri in seara asta :>

georgebz
30th January 2010, 19:18
dumboss va anunta si sistemul de desfasurare

daca nu luam in considerae ed care tocmaii s-a incheiat cu 6 participanti care mai mult a fost o "cupa" cum au mai fost vreo 2 , ar fi editia a XII-a

iata aici si situatia de la precedentele :)

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=129981

cojanu
30th January 2010, 19:26
:)) dumbos saracu nu are nici un campionat castigat :)))))))

chaos06rmi
30th January 2010, 19:30
deci care-i ordinea la alegerea echipelor dumboss?

georgebz
30th January 2010, 19:32
a zis ca intra pe la 8 sa anunte :)

packman_gb
30th January 2010, 20:09
Metaforik DinUmbra si Murdocitu ce ID-uri aveti :D

dumboss_yo
30th January 2010, 20:14
packman_GB, tu trebuie sa alegi intre numarul 2 si numarul 6 ;).

packman_gb
30th January 2010, 20:16
Imi cer scuze, aleg #2

dumboss_yo
30th January 2010, 20:18
Ordinea in care se aleg echipele este:
1. Radu.Iceman
2. chaos06rmi
3. lecamihai
4. patriots
5. murdocitu
6. andi15ro
7. sosososik
8. packman_GB
9. dumboss_yo
10. georgebz
11. redwarrior07
12. cojanu
13. metaforik
14. DinUmbra

Start your picks, people !

packman_gb
30th January 2010, 20:21
Let's get it rollin' :D

Metaforik
30th January 2010, 20:22
O sugestie pentru urmatorul turneu, inspirata de regula draft (si sa pastram traditia de acum inainte): alegerea echipelor sa se faca in functie de clasarea la turneul precedent, in ordine inversa (cel mai slab plasat alege primul echipa cu care va juca). In felul acesta, turneul va fi mai echilibrat. Jucatorii noi vor alege la urma, in ordinea trasa la sorti.

edit: anunturile pot sa se faca si pe messenger. dumboss poti sa pui un post in care sa actualizezi cine ti-a raspuns pana acum

Patriots
30th January 2010, 20:23
eu aleg pe Steelers!!! sunt numarul 6 la draft :)

mai intai trebuie sa astepti sa iti vina randul :D

dumboss_yo
30th January 2010, 20:25
O sugestie pentru urmatorul turneu, inspirata de regula draft (si sa pastram traditia de acum inainte): alegerea echipelor sa se faca in functie de clasarea la turneul precedent, in ordine inversa (cel mai slab plasat alege primul echipa cu care va juca). In felul acesta, turneul va fi mai echilibrat. Jucatorii noi vor alege la urma, in ordinea trasa la sorti.

Da, asa se facea inainte si asa vom face. Numai ca nu s-a mai jucat un campionat cu multi participanti de vreo 2 ani :). Era cam greu sa aplici ce spui tu avand in vedere ca doar vreo 4-5 mai participasera la editia aceea.

dumboss_yo
30th January 2010, 20:26
:)) dumbos saracu nu are nici un campionat castigat :)))))))

Vezi ca am avut hegemonie 3 "ani" la rand :P.

georgebz
30th January 2010, 20:30
Ma bag si eu:
ID: Radu.Iceman
Ekipa: Philadelphia Eagles


eu zic ca prima optiune e ca si exprimata :)

Patriots
30th January 2010, 20:37
hai chaos cu echipa :D

Radu.Iceman
30th January 2010, 20:42
Va multumesc pt ca mi-ati acordat posibilatea sa imi aleg primul ekipa.:D
Deci da voi juca cu Philadelphia Eagles:D

dumboss_yo
30th January 2010, 20:46
E meritul tau, ai avut "bulan" :).

packman_gb
30th January 2010, 20:47
Haide-ti baieti cu echipele

georgebz
30th January 2010, 20:47
oricum nimeni nu-i lua pe eagles .. am jucat eu cu ei editia trecuta .. sunt praf in secondary :P

chaos06rmi
30th January 2010, 20:47
Voi juca cu indianapolis colts

dumboss_yo
30th January 2010, 20:49
Vai, cat apreciez alegerea ta ... :)

Metaforik
30th January 2010, 20:49
urmatoarea echipa e clara cred eu


lecamihai
vreau si io sa intru in campionat

id: devil_my_cry35
team: Minnesota Vikings

georgebz
30th January 2010, 20:49
vreau si io sa intru in campionat:D

id: devil_my_cry35
team: Minnesota Vikings

il trecem cu Vikings ;)

georgebz
30th January 2010, 20:50
hai Patriots

Patriots
30th January 2010, 20:51
This should be interesting :D I'll go with the Titans :D Go Vince :yeah:

georgebz
30th January 2010, 20:53
1. Radu.Iceman - Eagles
2. chaos06rmi - Colts
3. lecamihai - Vikings
4. patriots - Titans
5. murdocitu - Giants
6. andi15ro - Steelers
7. sosososik
8. packman_GB
9. dumboss_yo
10. georgebz
11. redwarrior07
12. cojanu
13. metaforik
14. DinUmbra


murdocituy mi-a spus mie sa-i iau pe Giants , andi parca a spus ca vrea cu Steelers

packman_gb
30th January 2010, 20:54
Next one sososik :D

andi15ro
30th January 2010, 20:56
da... pentru mine Steelers :D

chaos06rmi
30th January 2010, 20:58
Se joaca tot cu roosterul de la editia trecuta nu?adica cel acctualizat

georgebz
30th January 2010, 20:59
da

cand jucati meciuri cu cei noi , fiti sigur ca il au si ei sa daca nu il puteti da

cititi detaliile aici despre cum se va juca

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=498295

Metaforik
30th January 2010, 21:11
Dupa Sosososik, urmeaza

8. packman_GB
9. dumboss_yo
10. georgebz
care isi aleg repede de tot, apoi vine:


ID:redwarrior07
NFL Team:NE Patriots

apoi cojanu, eu
si ar mai fi DinUmbra

Daca dam de sosososik putem termina in 10 minute. Deci cum facem?

georgebz
30th January 2010, 21:16
pe net nu e . i-am trimis eu PM .. mai devreme era pe forum

dumboss_yo
30th January 2010, 21:17
Daca dam de sosososik putem termina in 10 minute. Deci cum facem?

Nu, ca eu va tin in suspans cateva zile :P. Trebuie sa ma gandesc bine ...

packman_gb
30th January 2010, 22:42
Sososik is in the house, a intrat p mess, deci sa vedem ce echipa va alege :D

sosososik
30th January 2010, 22:44
da...scuze de intarziere...merg pe chargers

georgebz
30th January 2010, 22:45
1. Radu.Iceman - Eagles
2. chaos06rmi - Colts
3. lecamihai - Vikings
4. patriots - Titans
5. murdocitu - Giants
6. andi15ro - Steelers
7. sosososik - Chargers
8. packman_GB - Packers
9. dumboss_yo - Saints
10. georgebz - Patriots

11. redwarrior07
12. cojanu
13. metaforik
14. DinUmbra

georgebz
30th January 2010, 22:46
redwarrior e urmatorul

packman_gb
30th January 2010, 22:47
4 to gooo :D

redwarrior07
31st January 2010, 00:27
da....merg pe Baltimore Ravens.....

georgebz
31st January 2010, 00:34
cojanu -> Cowboys

Metaforik
31st January 2010, 00:43
Singura optiune decenta pe care o am este..
Cardinals

Sorry for Packers

georgebz
31st January 2010, 00:44
DinUmbra -> Bengals

o sa inchid acest thread , discutiile le continuam pe threadul Ed XII