PDA

View Full Version : Probleme tehnice



Ayrton
25th June 2003, 10:02
Vadim, te rog sa-mi raspunzi la intrebarea daca se poate face o lipire de subiecte.
A, si de ce nu se pot muta thread-uri si pe subforumuri si numai pe forumuri?

Vadim
26th June 2003, 21:34
Se putea face lipire de subiecte, dar am facut un fel de upgrade la forum si nu mai exista deocamdata posibilitatea asta. O sa vad daca o pot face la loc, sa se mai poata uni forumuri.
Cat despre forumuri si subforumuri, nu se poate muta decat cum este acum.

Gabriel
29th June 2003, 12:23
Asteptam cu interes...transferul pe vbulletin...unde totul este mult mai simplu de realizat. :P

Edgar
31st July 2003, 17:04
Ca sa nu mai fac inca un topic si pentru ca e tot o problema tehnica, vreau sa stiu si eu care-i faza cu timpul. Ca sa coincida ora de pe forum cu ora Romaniei, trebuie sa aleg GMT + 4 ore. :?

blackwarrior
21st August 2003, 12:36
Linku de la FC Apulum (care te duce la forum) de pe prima pagina duce la alta echipa FC National!!!!!!!!!!!!!!!!
Reparati greseala ca e suparator!!!!

Edgar
27th September 2003, 16:30
Am ales sa urmaresc niste subiecte - cu ajutorul link-ului "Watch topic". O perioada am primit e-mail-uri atunci cand cineva posta pe respectivele thread-uri. De ceva vreme insa, nu mai primesc nimic, chiar daca se posteaza in continuare. Mai are cineva problema asta?

PeaceKeeper
27th September 2003, 18:31
Da edgar si eu am aceasi problema.Si eu primeam mailuri de notificare,dar de ceva vreme nu mai primesc.

rasheedkpenny
22nd January 2004, 15:28
Am debuggerul de IE instalat, de fiecare data cānd navighez pe forum, la incarcarea unei noi pagini(vedeti la navigarea in thread-uri) imi apar 2 mesaje de eroare, primul se refera la IE, al doilea la NS!

IE= Internet Explorer
NS= Netscape

Eroare Mesaj 1
Line: 77
Error: 'is_ns' is undefined

Eroare Mesaj 2
Line: 50
Error: 'is_ie4' is undefined

Apelarea din/in Javascript pentru unele componente din HTML e diferit interpretata de IE si de NS! In cazul de fata cele doua variabile, probabil, sunt nedefinite! Din acest motiv "tipa" si debuggerul IE-ului!

Va rog sa remediati problema! E foarte stresanta... :rolleyes:

Vadim
22nd January 2004, 15:34
daca intri pe alte forumuri la fel iti face?

Uite aici un forum pe vbulletin.

www.vbulletin.com/forum

rasheedkpenny
22nd January 2004, 18:37
Nu.. doar aici! Am incercat si pe forumul pe care mi l-ai dat tu si nu apar respectivele erori! Tie nu iti apare nimic in status bar, in stānga jos a browser-ului? Acolo ar trebui sa apara ceva gen error, daca nu ai instalat debugger-ul! Daca in schimb ai instalat debuggerul, iti apar 2 pop-up-uri, si te intreaba daca doresti sa faci debug? Daca dai "Yes" ti se deschide un debugger, daca dai "No" nu se mai intāmpla nimic! La fiecare navigare de pe un therad pe altul imi apar cele 2 pop-upuri consecutive!

Verifica la tine la munca daca are cineva vreun debugger instalat! ca sa iti dai seama, mergi in meniul IE la View... si ar trebui sa iti apara Script Debugger in caz ca e instalat!

Succes!

Vadim
22nd January 2004, 19:06
Prima pagina pare sa mearga bine. Numai in alte pagini are erori.

De cand iti da erorile astea? O fi de la bannerul zapp?

Vadim
22nd January 2004, 19:15
Cred ca este din cauza versiunii beta. Au aparut si altele mai noi, dar nu le-am instalt. Versiunea Gold a forumului sta sa apara, asa ca o voi instala direct.

Forumul Onlinesport va arata cam asa, cum este la www.vbulletin.com/forum, desi ei nu au definitivat gif-urile pentru Gold.

rasheedkpenny
23rd January 2004, 09:14
Erorile imi apar de la inceput, nu cred sa aiba vreo legatura cu banner-ul Zapp! :P In fine...nu e o problema chiar asa de mare!

vasile314tzurka
23rd January 2004, 09:41
Erorile imi apar de la inceput, nu cred sa aiba vreo legatura cu banner-ul Zapp! :P In fine...nu e o problema chiar asa de mare!

nu au nici-o legatura. bannerul cu pricina e foarte raspindit si numai aici exista cele doua erori.

vasile314tzurka
23rd January 2004, 11:29
mergi in internet options in ie.
seteaza 'disable script debuging" si nu o sa mai vezi erorile:)

rasheedkpenny
23rd January 2004, 12:40
Stiu mai cum sa dezactivez ... nu e o problema!

Eu mi-am dat seama ca Vadim incearca sa fie destul de perfectionist, de asta i-am spus de eroarea asta! Nu cred ca ar fi vrut sa-i spuna un oarecare ca forumul lui are erori! :P

Oricum e bine sa ai debuggerul activat... mai inveti cāte ceva! :D

vasile314tzurka
23rd January 2004, 12:44
Oricum e bine sa ai debuggerul activat... mai inveti cāte ceva! :D

desigur dara daca nu vrei?:) te cam calca pe bataturi sa tot vezi "la linia...":)

Vadim
23rd January 2004, 14:08
Asa e, nu imi place sa dea erori. M-am interesat si singura solutie este upgradeul. Insa nu vreau sa fac upgrade la o alta versiune beta, ci o astept pe cea finala, care cred ca in maxim doua saptamani va fi terminata de cei de la vbulletin. Acum au RC 3 (release candidate 3), care e aproape final, mai putin elementele grafice.

rasheedkpenny
23rd January 2004, 14:23
Nu e nici o problema, las ca imi tin si eu debuggerul dezactivat vreo doua saptamāni... :D

Vadim
23rd January 2004, 14:42
Ataseaza si tu un screenshot, sa vad si eu cum se vede cand ai debuggerul activat.

rasheedkpenny
23rd January 2004, 15:42
Mergi la Tools/Internet Options/Advanced... debifezi din categoria Browsing casuta cu Disable script debugging...

Apoi restartezi tot IE-ul (cu toate ferestrele sale), eventual redemarezi sistemul. Iti dai seama daca s-a activat debuggerul daca iti apare in meniul View! Apoi navighezi printre threadurile de pe Onlinesport! :p