PDA

View Full Version : Manny Pacquiao vs Joshua Clottey, 13 martie 2010



Lucian86
15th January 2010, 22:04
Dupa tratativele esuate dintre Pacquiao si Mayweather (putin din vina amandurora), filipinezul nu a asteptat mult pana sa-si gaseasca un nou adversar, el fiind ghanezul Joshua Clottey, pugilist aflat printre primii 5 welter din lume la ora actuala.

Intre timp Mayweather isi cauta adversar....Se vorbeste de Paul Williams, match care in opinia mea nu se va face incat acesta este un pugilist de categorie mijlocie de 1.85 inaltime, putin cam mare pentru Pretty Boy desi nu ar fi probleme sa se intalneasca undeva pe la 152 lb.
In fine, sper ca Floyd sa nu se lupta cu un pugilist relativ mediocru (printre care se vorbeste de Mattew Hatton si de Paul Malignaggi):rolleyes:

dani.barcelona
21st January 2010, 13:59
acum aflu de intanlirea asta, va fi un meci interesant, am urmarit acum lupta dintre margarito si joshua, nu cred ca ghanezul il poate invinge pe manny.
dealtfel, mascaricul sigur isi va alege un adversar slabut, asta a facut cam toata cariera lui.:happy

Lucian86
30th January 2010, 21:16
Pronosticul meu este ca Clottey va fi "competitiv" cat undeva intre Cotto si De la Hoya. Ghanezul e un luptator puternic, masiv ce-i drept, insa prea lent si imobil pentru a pune probleme filipinezului. Ii va aplica Manny o cantitate de lovituri cum n-a mai vazut in toata viata sa si va ramane la fel de uimit de agilitatea filipinezului exact cum au fost pe rand Diaz, DLH, Hatton:ras-plans: si Cotto.

Nu cred ca fi un KO dar prevad totusi vreo doua trimiteri la podea din partea filipinezului

Victorie la puncte clara deci ;)

Lucian86
5th February 2010, 22:24
Special intro for the match
http://www.youtube.com/user/GP732676#p/u/3/2s9YVN6QdPo

Manny Pacquiao vs Joshua Clottey
http://www4.pictures.gi.zimbio.com/Oscar+de+la+Hoya+v+Manny+Pacquiao+Weigh+8v9eT4Qv2I rl.jpghttp://www.saddoboxing.com/boxing_images/Joshua-Clottey.jpg

Lucian86
8th March 2010, 17:37
Se transmite meciul pe vreun canal romanesc ???

Roddicted
8th March 2010, 19:07
din cate stiu eu, nu

Lucian86
11th March 2010, 20:19
din cate stiu eu, nu

Don't worry, Sport.ro va transmite meciul in direct pe "livetext" :happy

Mda, va trebui sa caut un streaming pe internet:(

dani.barcelona
13th March 2010, 10:30
Don't worry, Sport.ro va transmite meciul in direct pe "livetext" :happy

Mda, va trebui sa caut un streaming pe internet:(

la ce ora este meciul? ora noastra

TeBat
13th March 2010, 14:03
Don't worry, Sport.ro va transmite meciul in direct pe "livetext" :happy



:happy cu adevarat interesant

Sifodias
16th March 2010, 01:32
Manny castiga din nou!La puncte de data asta dar la fel fde entuziasmant!Omul asta e un fenomen!A luptat la atatea categorii de greutate,de cele mai multe ori cu adversari mai mari si mai puternici si totusi bate la ei cala fasole!Ce admir eu insa in principal la el:modestia si caracterul sau!Merita tot respectul filipinezul,e un sportiv si un om de nota 11!

Lexus.
16th March 2010, 06:28
Manny este fara dubii the best pound-per-pound pugilist mondial:ok:

Tot respectul.

Lucian86
16th March 2010, 20:31
Am scris un post despre acest meci in ziua urmatoare a meciului dar a disparut ca prin magie:shocked:

In fine, Clottey a fost un sac de box in acest meci. Ultra-defensiv si prea pasiv pentru a putea scoate ceva din meci. Pacquiao si-a facut seria obisnuita de lovituri (peste 1200 in intreg meciul). A castigat clar desi nu l-a ranit deloc pe ghanez tocmai pentru ca cel din urma nu s-a deschis si nu a riscat absolut deloc.