PDA

View Full Version : F.C. OnlineSport Timisoara



Pages : [1] 2

viole(n)t
24th August 2004, 15:52
Profitand de a doua editie a Forum Cup Poli Timisoara :ok: , noi, timishorenii de pe OnlineSport, am constituit o echipa de fotbal cu numele complet

Forum Cybermaniacs (FC) OnlineSport Timisoara

Deocamdata, lotul se prezinta sub forma:

1. viole(n)t
2. birkof
3. ilici
4. IlMILAN
5. bog_tom
6. sergio
7. Sir

Desigur, oricine este binevenit, chiar shi stranierii (adica cei ce nu sunt Timishoara). Nu am fixat inca numarul permis al "extracomunitarilor"...

Avem deja o baza de pregatire cu teren, piscina, etc. Cantonamentele se vor desfasura in special seara/dupa-masa.

Trebuie sa stabilim culorile echipei...

bog_tom
24th August 2004, 15:54
eu zic sa specificam oamenii pe posturi... unde e managerul cu strategiile ? :D

birkof
24th August 2004, 15:56
Profitand de a doua editie a Forum Cup Poli Timisoara :ok: , noi, timishorenii de pe OnlineSport, am constituit o echipa de fotbal cu numele complet

Forum Cybermaniacs (FC) OnlineSport Timisoara

Deocamdata, lotul se prezinta sub forma:

1. viole(n)t
2. birkof
3. ilici
4. IlMILAN
5. bog_tom
6. sergio
7. Sir

Desigur, oricine este binevenit, chiar shi stranierii (adica cei ce nu sunt Timishoara). Nu am fixat inca numarul permis al "extracomunitarilor"...

Avem deja o baza de pregatire cu teren, piscina, etc. Cantonamentele se vor desfasura in special seara/dupa-masa.

Trebuie sa stabilim culorile echipei...

Grasule,

acum ca te-am batut din nou la biliard si sunt noul cxampion :yeah: :evil: ma simt mai relaxat si vreau sa fac eu prima propunere: culorile echipei sa fie portocaliu - viole(n)t. /hello

viole(n)t
24th August 2004, 15:57
intai sa avem reunirea lotului...

IlMILAN
24th August 2004, 15:59
bey nu se poate asa....asta trebuie stabilit la o bere...nu asa pe forum:D
cine o sa ne fie antrenor, sponsor.....culorile etc....nu merge asa..
Aici se fac propuneri iar la meeting le dicutam:D

viole(n)t
24th August 2004, 16:02
de acord cu tine, IlMILAN

bog_tom
24th August 2004, 16:02
ok ! si eventual sa dam si o proba (pe terenul de joc) ca sa ramana cei mai buni dintre cei buni :D

birkof
24th August 2004, 16:04
Sunt de accord cu proba, putem testa si terenul.

viole(n)t
24th August 2004, 16:06
bog_tom, nu uita de "energizantele" pe care le-ai promis :D

bog_tom
24th August 2004, 16:15
@ viole(n)t: normal, sunt la rece (la loc sigur) ! numai sa ne sincronizam ... pe sapt. asta pana sambata sau cealalta incepand cu ziua de joi.

IlMILAN
24th August 2004, 16:18
bey eu inca iau pastile....termianti cu antrenamentele ca nu pot sa beau...amanam...ce vreti sa beau apa plat?:D

viole(n)t
24th August 2004, 16:24
pai vad ca primul lucru care tb stabilit e programul pregatirilor

timp de gandire: pana maine!!!

birkof
24th August 2004, 16:29
In week-end s-ar putea sa nu fiu in zona. Sper sa jucam inainte. Oricum duminica mergem la meci la POLI nu?

bog_tom
24th August 2004, 16:40
pe mine ma sare meciul lui Poli din wk... pai cand sa jucam sapt asta ? azi e marti, maine si poimaine sunt meciuri in cupe, vineri e supercupa, apoi vine wk...

@ IlMILAN: ce pastile iei ? Timisoreana ? :drak:

birkof
24th August 2004, 16:41
Hai sa jucam un meci de incalzire joi dupa amiaza. Eu cred ca pt. inceput fiecare poate sa spuna cam pe ce post vrea sa joace si poate se rezolva situatia (desi nu cred ca va fi usor) Eu as vrea atacant sau cel mult mijlocash

bog_tom
24th August 2004, 16:42
deja am stabilit in mare impartirea pe posturi... o stie I|MILAN :)

IlMILAN
24th August 2004, 17:22
@ IlMILAN: ce pastile iei ? Timisoreana ? :drak:
Am incercat cu votca si tuica dar din pacate si cu gheatza...si mai rau imi facura asa ca acu ampicilina :ciocan:
Cat despre impartirea pe posturi cred ca o sa fie scandal cu ala care o sa care sticlele cu energizant:D ptiuuuu sper sa nu mi le dati mie chiar acu cand nu le pot duce :o:

bog_tom
24th August 2004, 18:32
lasa ca trece ...

daca mizam pe o cantitate prea mare de energizant, riscam sa nu mai jucam deloc fotbal :D

Sergio
24th August 2004, 21:41
Si pana la urma cum ramane? Nu de alta dar sa stiu sa ma mai antrenez pe la Stiinta ca sa fiu in forma... :)
Vad ca toata lumea vrea in atac. Eu joc mijlocas de banda ofensiv. Ceva in genul lui Nicolitza, daca ma intelegeti... :D Mai greu va fi cu portarul...Sau facem prin rotatie?

IlMILAN
24th August 2004, 23:04
Avem unul in echipa bey Sergio unul mare gras si lenes care nu poate fugi....i se spune violentul violet:D, in schimb se pricepe de minune la versuri:D
P.S Si tu vrei atacant?ptiuuuuuuu pomanagiilor....o sa lasati grasii in aparare:D

Sergio
24th August 2004, 23:21
Nu atacant, mijlocas ofensiv... :D E o diferenta.
Pana la urma unde e locul asta de pregatire, ca tot se vorbeste de el, dar nimeni n-a specificat exact... :rolleyes:

bog_tom
25th August 2004, 09:32
hmmmm.... sergio, sa stii ca aduci cu Nicolitza asta :D

locul de antrenament e localizat pe langa uzina de apa (undeva de la podul de pe Andrei Saguna in dreapta...)

viole(n)t
25th August 2004, 10:01
sergio, mai multe detaliii despre locul de cantonament vei primi pe private...

nu putem face publice informatziile, pt ca exista riscul sa fim asaltatzi de fani shi de presa... sau de cumnate :D

bapsy
25th August 2004, 12:42
nu putem face publice informatziile, pt ca exista riscul sa fim asaltatzi de fani
aha, de mine va ascundeti :mad: las ca m-am prins io ...

bog_tom
25th August 2004, 12:59
pai tu esti fan ? si noi care credeam ca te ocupi de promovarea echipei :drak:

bapsy
25th August 2004, 14:25
pai pot sa fiu si fan si sa ma ocup de promovarea echipei. perfect :D eu zic sa ma ocup de interviuri ... offff .... voi fi vedeta :rolleyes: poate scot si bani de pe urma voastra :drak:

Sergio
25th August 2004, 14:36
Ai putea fi un fel de Anda Banu, sa ne intrebi despre Borcea, MM, jiji... :D

viole(n)t
25th August 2004, 14:39
Joi, 26 august (adica maine), are loc reunirea lotului FC OnlineSport Timisoara.

Jucatorii sunt invitatzi sa se prezinte la ora 19:00, pe podul din zona Modern (intre Andrei Saguna si Dorobanti).

Nu uitatzi echipamentul adecvat. Intarzierile mai mari de sfertul academic se pedepsesc cu excluderea din lot.

Programul zilei:
- meci de pregatire intre componentzii lotului;
- cura de "energizante" dupa meci;
- stabilirea sarcinilor de joc shi a pozitziilor din teren.
- stabilirea culorilor echipei, eventual a echipamentului.
- stabilirea programului de "pregatire" ulterior shi a calendarului competitzional.
- numirea ofiterului de presa/majoretelor/ofiterului de relatzii cu fanii/responsabilului cu promovarea/ responsabilului de relatziile cu arbitrul etc. (atentzie bapsy!) :D

bapsy
25th August 2004, 15:12
"Relatziile cu arbitrul"? Cine e arbitru si la ce relatii te referi :thinkso: ?

bog_tom
25th August 2004, 15:16
ca sa nu mai existe discutii, punem un arbitru de sex feminin ca tot se poarta :D

@viole(n)t: nici la scoala nu aveam un program asa strict...

viole(n)t
25th August 2004, 15:25
"Relatziile cu arbitrul"? Cine e arbitru si la ce relatii te referi :thinkso: ?

relatzii de pe urma carora echipa sa nu fie dezavantajata... eventual chiar avantajata

bapsy
25th August 2004, 16:28
@bog_tom: nu ma mai bag acuma la arbitraj ... dupa aia mi se sparg oalele in cap ... ca intotdeauna arbitrii sunt de vina, las ca stiu eu ... plus ca hainele alea de arbitre nu-mi pre stau bine, nu stiu de ce, iar cu fanta de lumina ... mai bine va aduc una de portocale :ok: .

@viole(n)t: vad ca nu va prea intelegeti tu si bog_tom ... sau te referi la relatii cu ine insumi :o: vezi vezi ... :D

bog_tom
25th August 2004, 16:53
echipamentul de arbitru ti-l alegi tu ca nu e impus ...

mai bine ramanem la "fanta" de struguri - ca si energizant :D

cum sa nu ma inteleg eu cu viole(n)t ? tu te gandesti la altceva; noi ne gandeam la relatii in sensul de "pile" :drak:

bapsy
25th August 2004, 17:00
pai asta ziceam, cum sa-mi pun mie insumi "pile"? imi pilesc unghiile, aia-i altceva ...
te referi la "fanta" de struguri neacidulat :D?

bog_tom
25th August 2004, 17:10
normal ca de "fanta" neacidulata era vorba ...

nu iti pui tie pile, ci 9 .... asa cum bine spunea si renumitul viole(n)t: "relatzii de pe urma carora echipa (noastra) sa nu fie dezavantajata... eventual chiar avantajata" ... acum ai priceput ? :D

bapsy
25th August 2004, 17:19
Sa zicem ca am inteles, nu de alta, dar dupa aia o sa ziceti ca-s femeie si de aia nu va inteleg :) Totusi prefer sa ma ocup de promovare si nu de arbitraj. Promit ca pun o vorba buna la arbitru ;) Las ca stiu eu cum sa-l iau. Doar sa nu ajungem dupa aia la Scursul Etapei ca nu ma bag la chestii dinastea, ma sperie nenea ala cu atatea intrebari ...

bog_tom
25th August 2004, 17:24
noi o luam ca atare - cum ca ai fi inteles :drak: si iti respectam decizia ta de a te ocupa "numai" de promovare (mai putin aparitiile la TV)

PS. asteptam sa vedem cum o sa te ocupi de arbitru ... sper ca nu ca Balaci !

inter
25th August 2004, 18:09
@ bog_tom: si te laudai ca esti oltean si tot in ei dai :D:D:D
da voi cred ca n-aveti crampoane:p

Sergio
26th August 2004, 01:07
Il propun drept ofiter de presa pe Micsa, ca tot freaca menta la Poli, macar sa se simta si el util undeva. Iar la centru sa arbitreze Delia, ca mi-a zis ca vrea sa faca putina miscare si n-are unde... :p
Echipamentul ar putea fi marca Legea, ca doar vom face legea pe teren... :D
Din cate am inteles eu, intalnirea de maine va fi un fel de trial la care se poate prezenta oricine. Totusi, ar fi preferabil sa fie o echipa a forumistilor, daca tot ne-am inscris sub numele asta.

viole(n)t
26th August 2004, 08:59
Din cate am inteles eu, intalnirea de maine va fi un fel de trial la care se poate prezenta oricine. Totusi, ar fi preferabil sa fie o echipa a forumistilor, daca tot ne-am inscris sub numele asta.

...shi cine nu-i forumist, sergio?

am zis ca daca venim doar 7 inshi, mai chem eu unul ca sa fie numar par...

P.S.: Ce draq ii cu remarca asta? Eshti liber sa aduci catzi forumishti vrei

bog_tom
26th August 2004, 09:24
@ inter: eu nu dau in nimeni... ii provoc doar :drak:

@ sergio & viole(n)t: normal ca o sa fie doar forumisti ... numai sa se si concretizeze actiunea :ok:

Sir
26th August 2004, 09:25
ajung si eu dar si eu iau antibiotice, asa ca randamentul meu va fi sub 50%. Dupa trial va, rog sa-mi dublati coeficientul de promovare in echipa.Apropo eu ce post am fost repartizat?asa....teoretic?

bog_tom
26th August 2004, 09:49
sa inteleg ca nu servesti "fanta" de struguri ? :D

din cate stiu eu, te-am repartizat mijlocas (asa pe nevazute) ... nu asa, I|MILAN ?

Sergio
26th August 2004, 14:33
...shi cine nu-i forumist, sergio?

am zis ca daca venim doar 7 inshi, mai chem eu unul ca sa fie numar par...

P.S.: Ce draq ii cu remarca asta? Eshti liber sa aduci catzi forumishti vrei
Eu am destule probleme doar sa ma aduc pe mine... :D Sigur ca as putea aduce tot cartierul, dar nu asta-i rostul. Asteptam lume interesata de pe forum...

viole(n)t
26th August 2004, 17:20
ATENTZIE MAXIMA: in caz de ploaie, actziunea se suspenda

(vad ca s-a innorat amenintzator)

Sergio
26th August 2004, 18:01
Se anunta furtuna in seara asta... :o:

bog_tom
26th August 2004, 18:21
cu putin noroc va veni dupa meci... :)

e 6:15 PM si vad ca a iesit soarele ! deci JUCAM :ok:

viole(n)t
27th August 2004, 09:34
In ciuda vremii potrivnice, prima actziune a echipei F.C. OnlineSport Timisoara a fost un succes deplin.

Cronica meciului

INTARZIATII - PUNCTUALII 22-20 (7-9)

Locatie: Baza OnlineSport;
Spectatori: 1 (portarul bazei);
Teren: bunicel, iarba cam mare;
Timp: ploios.

In ordinea ashezarii din teren:
INTARZIATII: viole(n)t - bog_tom, sergio - Sir;
PUNCTUALII: Nicu ("extraforumitar") - ilici, Calin ("extraforumitar") - birkof.

Au marcat: Sir (o droaie), bog_tom (destule), sergio (destule shi el), viole(n)t (un gol, dar frumos :) ) - birkof (golgeterul meciului), ilici (cateva), Nicu (cateva), Calin (vreo 2).

Cartonashe galbene: IlMILAN (pentru absentza);
MVP-ul meciului: Sir.

Stiri mondene

Dupa meci, participantzii s-au deplasat la o terasa din apropiere pentru a "consuma" obishnuitele energizante de dupa meci. In general s-a baut o singura doza, exceptzie ilici shi viole(n)t, ambii cu portzie dubla (dar departe de a fi " dopatzi"). La polul opus, s-au situat birkof (care a reushit performantza sa consume energizate "fara energie") shi bog_tom (care nu a consumat energizante deloc).

birkof
27th August 2004, 09:38
IlMILAN a avut rosu si de asta nu a venit. Si dupa cate stiu este putin accidentat.

Daca viole(n)t nu era dopat corespondentul onlinesport la meci era sigur. Sau mergea impleticit din cauza efortului? :evil: Oricum trebuie sa stiti ca energia (de pruna) am adaugat-o acasa (pruna de Maramures). Sic :yeah:

bog_tom
27th August 2004, 10:25
meciul a fost peste asteptari in ciuda faptului ca suntem la pamant cu conditia fizica .... din pacate am uitat de aparat ca as fi facut ceva poze dar ma revansez data viitoare si daca jucam la noua locatie vin si cu "fanta" aia de am promis-o :ok:

Shevcenko al nostru (Sir) nu s-a dezmintit si a facut legea in teren, eu si viole(n)t mai mult prin aparare iar Sergio mai peste tot .... pacat ca I|MILAN nu a mai apucat sa ajunga fiind prins in trafic :D

echipa adversa in frunte cu birkof si ilici s-a prezentat f. bine si a facut fata asalturilor noastre !

@ viole(n)t: asta (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=123694&postcount=558) era bancul de care iti ziceam aseara ...

birkof
27th August 2004, 13:15
Grasule violent,

Ce sa fac? S-a intamplat iarasi. Iar te-am batut la Pool Jam.
I-mi cer iertare. Nu am vrut. Mi s-a intamplat. Te rog iarta-ma. Daca mai bagam o bila aveam 47.000.

bog_tom
27th August 2004, 13:40
disperatilor, mai lasati biliardul (Pool Jam) si studiati mai bine niste strategii de fotbal ca sa le aplicam impotriva adversarilor :ok:

vasile314tzurka
27th August 2004, 15:23
Un grup de paparazzi, altii decit binecunoscuta agentie Bogdana&So, ne-au furnizat prima poza de la intilnirea secreta a faimoasei formatii de fotbalist(e).


In exclusivitate pentru cititorii ONLINESPORT


http://www.geocities.com/ilmilan2003/fctim.jpg

Urmeaza albume, calendare si lenjerie erotica. Va vom tine la curent cu toate fitele care le fac in si in afara arenei, asa ca fiti cu ochiul pe ei /hello

cipi13
27th August 2004, 15:26
Vasile ce ai pus acolo ca eu nu vad ce este......
Sau asta era ideea...?

iulian
27th August 2004, 15:30
eu nu pot vedea poza deloc ...:((

vasile314tzurka
27th August 2004, 15:36
acum e bine. mersi nu spui nume:)

iulian
27th August 2004, 15:37
Acum da ...pentru cei care totusi nu o pot vedea.... http://www.rocaraek.go.ro/ :drak:

bog_tom
27th August 2004, 15:42
multam de poza....

asta din ce serie face parte ? :D

http://www.geocities.com/ilmilan2003/taraf.jpg

cipi13
27th August 2004, 15:59
Da acu se vede si as fi interesat de un calendar....:D

vasile314tzurka
27th August 2004, 15:59
nu copia. da si tu un link. ca esti moderator. si unde-s alea doua ore de editare cu care se lauda unii?

bog_tom
27th August 2004, 16:06
link am si dat.. arata bine subiectul cand nu esti autentificat :drak: ar fi o idee sa scoatem un calendar sa luam si noi ceva bani cinstiti !

iar cu orele..... stim bine ca totul e relativ (chiar si timpul) :D

cipi13
27th August 2004, 16:10
Sa ma anuntati cind puneti calendarul in circulatie ....

IlMILAN
27th August 2004, 16:13
Acum da ...pentru cei care totusi nu o pot vedea.... http://www.rocaraek.go.ro/ :drak:
Deci pentru rocaraek......site o sa-ti fac....
eu ti-am spus...si nu glumesc....o sa-ti iau domeniu numai al tau il si inregistrez pe google:D
Ti-am zis ca rezbelul asta nu trebuia deschis:D

Vasile.... :ok: insa eu chiar nici nu stiam ca sunt in lot :o:
Oricum faina replica.....la ceea ce v-a facut violetul.Dar replica a venit de la tine nu de la ceilalti doi menestreli , atat de guralivi in rest:D

viole(n)t
27th August 2004, 16:14
:D :D :D :D :D :D :D

ba da' nu suntetzi intregi...

vasile, ma gandeam yo la razbunare... da' ce avushi cu toata echipa noastra?

shi, daca tot te-ai luat de totzi, de ce ai "omis" partea feminina (Delia shi bapsy)?

vasile314tzurka
27th August 2004, 16:23
viole(n)tule cum sa ma iau eu de doua fiinte firave si fragile precum viorelele in zorii zilei... bullshit:) ei na cum sa pun eu pe fete cu voi. v-am pus numa tzitze. in rest mai vedem noi:)

imilan lasa tu lasa oile ca pusei icoana pentru aia de se-nchina la masline. si asa nu te vad intreg iesit din dintii lui iuliian gioglovan:) oricum pe tine te-am pus de doua ori ca ne placi mult:)

birkof
27th August 2004, 16:25
:D :D :D :D :D :D :D

ba da' nu suntetzi intregi...

vasile, ma gandeam yo la razbunare... da' ce avushi cu toata echipa noastra?

shi, daca tot te-ai luat de totzi, de ce ai "omis" partea feminina (Delia shi bapsy)?

oricum asta e razbel in toata regula. :degete:

Vasy, Eu cred ca ai tras cu ochiul la antrenamente;
Daca spuneai puteai sa vii sa te uiti. Gaseam noi un loc in tribuna printre spectatori. :)

Poate vi data viitoare :degete:

vasile314tzurka
27th August 2004, 16:29
link am si dat.. arata bine subiectul cand nu esti autentificat :drak: ar fi o idee sa scoatem un calendar sa luam si noi ceva bani cinstiti !

iar cu orele..... stim bine ca totul e relativ (chiar si timpul) :D

bogdane intii sa vezi calendarul si dupa aia sa-l vinzi. poate ti-l cumpara nevasta-ta. citeva mai multe sa fie mai dure cind iti da cu ele-n cap:):):) :drak:

p.s. mai birkof, fii revoltat dar nu cu gramatica.:) vii nu vi

bog_tom
27th August 2004, 16:32
de ce sa-mi dea cu ele in cap ? ar avea motiv ? crezi ca o sa fie geloasa pe I|MILAN ? :D

inter
27th August 2004, 17:22
.Dar replica a venit de la tine nu de la ceilalti doi menestreli , atat de guralivi in rest:D

IlMilan , probleme ma? :drak:

vad ca vrei sa fii in centrul atentiei ... maine am timp sa ma ocup de tine , in mod special (ceva cu ...trandafiri :drak: )

IlMILAN
27th August 2004, 17:33
Faptul ca sunt un Diavoletto delicat si sensibil:D nu inseamna ca niste......pastori ...:D ca voi trebe sa accentueze chestia asta:D.

P.S Inter :D, chiar nu am nevoie de atentia ta, ai grija de cosanzean(Gutza:D) sa aiba material pentru serenade:D
P.P.S : Bogdana draga esti suparata ca ieri ti-am dat tzeapa....glumeste tu aiurea , ca uite ce patim ne cresc tzatze...hai gata cu porcariile astea. :ciocan:

bapsy
27th August 2004, 17:50
viole(n)tule cum sa ma iau eu de doua fiinte firave si fragile precum viorelele in zorii zilei...
hai ma vasile, nici chiar asa :D nu stiu de delia, dar eu suport destule :D

auziti baietashi, va luarati de concetatenii mei, nu va vad bine. vedeti ca eu sunt ultras, groopy, fan isteric intr-una pt FC Onlinesport Timisoara ... asa ca nu stiti cu cine va puneti :drak:

Sergio
27th August 2004, 21:41
vasile, ti-am pregatit un loc la noi in tribuna... :evil:

Sir
28th August 2004, 11:38
Dragi colegi, "stati linistiti la locurile voastre" :D . Inter si vasile sunt invidiosi ca "Tot Banatu-i fruncea" :drak: .Am facut prima echipa de fotbal competitiva de pe forum /hello /hello /hello . Asteptam infiintarea echipei (fara ordine de partid ca la unele echipe :mda: )F.C.DiRaSteSportul Bucuresti, pentru niste meciuri oficiale.

vasile314tzurka
30th August 2004, 14:42
hai ma vasile, nici chiar asa :D nu stiu de delia, dar eu suport destule :D

auziti baietashi, va luarati de concetatenii mei, nu va vad bine. vedeti ca eu sunt ultras, groopy, fan isteric intr-una pt FC Onlinesport Timisoara ... asa ca nu stiti cu cine va puneti :drak:

cam care-s alea destule si "baietzasi" la cine se refera? :D
cit despre invidia cu banatul si fruncea e cale lunga drum batut. /hello

bapsy
30th August 2004, 18:24
"alea destule" nu le pot defini exact ... cu timpul va veti da voi seama la ce ma refer :)

"baietzasi" era doar un ... sa-i zicem ... alint :D dar daca deranjeaza va numesc "barbati in toata firea" ;)

rasheedkpenny
30th August 2004, 18:36
Fetele din IT-ul de azi... mai sa fie! :D
Tare carcotasi/carcotase mai sunteti voi, acolo, in Timisoara!

bapsy
30th August 2004, 18:42
deh, si nu ne-ai cunoscut inca adevarata valoare :D

rasheedkpenny
30th August 2004, 18:50
Las ca o sa-l intreb pe Bog_tom cu prima ocazie cand mai vine prin Bucuresti, cum sta treaba prin Timisoara! :D Poate are el niste informatii mai detaliate... or maybe some pics! :)

Zic bine no?

bapsy
30th August 2004, 19:05
Pics sigur are, doar este "paparazzi"-ul nostru :) Cine stie ce mai are pe-acasa si noi nu stim :D

Ce sa zic ... om vedea noi ce spune ... trebuie sa-l instruiesc inainte :D De maine ma pun pe treaba ... bog_tooooooooooom!!!!

vasile314tzurka
31st August 2004, 12:49
"alea destule" nu le pot defini exact ... cu timpul va veti da voi seama la ce ma refer :)


cu timpul? pai eu mia am timp? miine poimiine la cimitir ajung si pina atunci ramin nedumerit.


"baietzasi" era doar un ... sa-i zicem ... alint :D dar daca deranjeaza va numesc "barbati in toata firea" ;)

mde mai bapsy, nu prea se asorteaza cu mine nici una nici alta. mai incearca:)
cit despre lucraturile cu bog_tom vedeti ca o sa va faceti rost de oarece armuri sa nu dea Superbul peste voi dupa un sfert de vodca sa fie vreun sf valintin ca la chicago... hopeless:)

viole(n)t
31st August 2004, 12:49
In urma unui mini-forum-meeting spontan la meciul lui Poli s-a hotarat organizarea unui nou meci de pregatire undeva pe la sfarshitul saptamanii... joi sau vineri.

Ashtept confirmari / sugestii / inscrieri / etc.

vasile314tzurka
31st August 2004, 12:52
eu sunt la gura portitei si voi face fotbal cu pesti-n farfurie:)

gigel_bucur
31st August 2004, 13:21
Dragi colegi, "stati linistiti la locurile voastre" :D . Inter si vasile sunt invidiosi ca "Tot Banatu-i fruncea" :drak: .Am facut prima echipa de fotbal competitiva de pe forum /hello /hello /hello . Asteptam infiintarea echipei (fara ordine de partid ca la unele echipe :mda: )F.C.DiRaSteSportul Bucuresti, pentru niste meciuri oficiale.

pai noi ne-am gandit sa ne chemam altfel, ce zici de F.C. PoRoFulBraTim? :drak: evident fara AEK :evil:

vasile314tzurka
31st August 2004, 14:02
In urma unui mini-forum-meeting spontan la meciul lui Poli s-a hotarat organizarea unui nou meci de pregatire undeva pe la sfarshitul saptamanii... joi sau vineri.



http://www.geocities.com/rocaraek/puzzle.jpg

noi lucram: :yeah:

IlMILAN
31st August 2004, 14:08
La ce scoateti un nou album:D de vaicareli....

Vasile , vasile....de data asta ma abtin...:D

vasile314tzurka
31st August 2004, 14:15
asteapta matale ca mai scap eu de treaba si va lucram ca la carte:)

iulian
31st August 2004, 14:19
....de data asta ma abtin...:D
Nu prea mult ca o sa ramai fara aer ... voi ati inceput...remember ? acu...rabda si taci :D

IlMILAN
31st August 2004, 15:02
Eu sa rabd si sa tac...pai ce sunt eu membru PNG?:D
Iaca ne antrenam si noi cum putem pt aplaudat pentru tzurca...mai conteaza?:D
Am si io o intrebare pentru tine: asa faceti voi deplasarile mai Iulieane, toti PNG-istii "grupati"?:D

http://www.geocities.com/ilmilan2003/iulica.jpg

inter
31st August 2004, 15:11
:drak: :drak: oare cin sa fie in poza?
cumva "il lider maximo Mustata? " :evil:

birkof
31st August 2004, 15:12
In urma unui mini-forum-meeting spontan la meciul lui Poli s-a hotarat organizarea unui nou meci de pregatire undeva pe la sfarshitul saptamanii... joi sau vineri.

Ashtept confirmari / sugestii / inscrieri / etc.

Pt. mine este OK joi. Vineri plec din oras.

viole(n)t
31st August 2004, 15:13
asteapta matale ca mai scap eu de treaba si va lucram ca la carte:)

cine seamana vant... culege furtuna

...sa nu zicetzi ca nu v-am avertizat

IlMILAN :ok:

Sergio
31st August 2004, 19:25
Saptamana asta e ok in orice zi, cealalta am restanta si tre sa va lasa o perioada.
@viole(n)t:cand ne inscriem la cupa forumistilor? Data limita e 14 septembrie si meciurile se joaca pe 25/26 sept.
Uite si regulamentul aici (http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?t=968)

viole(n)t
1st September 2004, 09:12
Saptamana asta e ok in orice zi, cealalta am restanta si tre sa va lasa o perioada.
@viole(n)t:cand ne inscriem la cupa forumistilor? Data limita e 14 septembrie si meciurile se joaca pe 25/26 sept.
Uite si regulamentul aici (http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?t=968)

Tocmai am inscris echipa...

vasile314tzurka
1st September 2004, 10:50
cine seamana vant... culege furtuna

...sa nu zicetzi ca nu v-am avertizat


pai cine a semanat viole-n-tu-le? :drak: moa? paroldoneur ca nu:D eu doar raspunsei. nu e bai. va luarati de iulian ca e mai mic si doar gura de voinic? :rosu:

las ca vin io din deplasari si trecem la hardcore :ciocan:

vasile314tzurka
1st September 2004, 11:20
Eu sa rabd si sa tac...pai ce sunt eu membru PNG?:D


a zis cineva sa rabzi? doamne fereste :drak:
noi vorbiram cu mama omida si-ti prezise:


http://www.geocities.com/rocaraek/fcmilan.jpg

altfel numai bine si la vara cald :D
con tanto amore :ciocan:
orlando :drak:

Sergio
1st September 2004, 13:41
Mai vasile, asta nu e thread de caricaturi, e treaba serioasa. Nu mai improsca cu noroi...ca ne strici moralul... :o:

vasile314tzurka
1st September 2004, 14:02
care noroi? tu chiar vorbesti serios? daca da, renunt ca nu e bai.

iulian
1st September 2004, 14:08
iti pare cumva poza de mai sus caricatura?????? mie nu :D

IlMILAN
1st September 2004, 14:35
Aici ai dreptate iuliane....:D
ce sa faci unii nu au confortul si mai ales bogatiile tale:D Uite mai jos imaginea bunastarii tale dupa Dinamo-Steaua:D
http://www.geocities.com/ilmilan2003/iulian_ieppy.jpg

Vasile:ok: faina treaba:D

Pana acu pe tine te-am iertat :evil:
P.S ieppy :D, mah sper sa stii de gluma :p

Sergio
1st September 2004, 14:46
care noroi? tu chiar vorbesti serios? daca da, renunt ca nu e bai.
noroiul era o metafora cu sensul de bascalie ieftina... :rolleyes: Nu tre sa renunti decat daca ajungi tu singur la concluzia asta. Vorba americanilor: give up or die trying... :cool:

iti pare cumva poza de mai sus caricatura?????? mie nu :D
Prefer sa ma abtin... :sleep:

@IlMILAN: e valabil si pt tine... :p

viole(n)t
1st September 2004, 15:52
Ba vedetzi-va de galeria voastra:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=126387&postcount=1020

bog_tom
2nd September 2004, 15:57
hmmm ... vemea buna de astazi ne imbie la un meci spectaculos :ok:


Pics sigur are, doar este "paparazzi"-ul nostru :) Cine stie ce mai are pe-acasa si noi nu stim :D

Ce sa zic ... om vedea noi ce spune ... trebuie sa-l instruiesc inainte :D De maine ma pun pe treaba ... bog_tooooooooooom!!!!
aveti nevoie de poze compromitatoare ? eventual cu cei de la Bucuresti :D

viole(n)t
2nd September 2004, 16:18
acum este 100% sigur... astazi va avea loc a 2-a actziune FC OnlineSport Timisoara

ora intalnirii: 19:00
loc: baza OnlineSport

viole(n)t
2nd September 2004, 16:20
aveti nevoie de poze compromitatoare ? eventual cu cei de la Bucuresti


da-mi materie prima, bogdane, ca de restu' ma okup yo
:D :D :D

inter
2nd September 2004, 16:21
aia cu terenul inclinat? :D:D:D

bog_tom
2nd September 2004, 16:23
chiar daca am juca pe un teren inclinat tot am fi in castig ... noi ne adaptam oricaror conditii :ok:

viole(n)t
2nd September 2004, 16:25
nu, intere, terenu-i bun...

noi avem inclinatzii... de la alcool... sau spre alcool

:D :D :D

inter
2nd September 2004, 16:28
http://www.price.ro/forum/attachment.php?attachmentid=9216&stc=1&thumb=1

asa arata terenul vostru de pregatire? :D

IlMILAN
2nd September 2004, 17:04
Fotbaliatorilor deci ne vedem azi la 19?
Daca da bog_tom sa nu uiti sa aduci "anestezicu":D

P.S bey intere nu trebe sa ne pui pozele pe unde mergi tu si cu cosanzean la pascut:D
Vrei sa-ti mai arat o data cum a fost apararea voastra in meciul cu Steaua? :D
O prelucrez putin , ii pun o poarta si pe tine ca portar...sa vad daca mai ai chef de ras:D

bog_tom
2nd September 2004, 18:50
ne vedem acolo cu tot cu anestezic :ok:

Sir
3rd September 2004, 01:06
sper ca v-ati prezentat mult mai bine ca la meciul trecut.n-am putut sa vin din cauza serviciului.....IlMilan sper ca ai pus " osu' " la treaba, ca data trecuta ai lipsit si ai pierdut mult din pregatire :D .

Sergio
3rd September 2004, 01:25
Mah, nu cred ca e relevanta prestatia de azi avand in vedere ca am jucat 5 contra 4...Dar a fost destul de bine, cred ca am si castigat, nu-s sigur... :D
IlMILAN s-a descurcat de minune si a recuperat absenta de data trecuta...Pacat ca dupa meci berea a pus la loc kilogramele date jos in timpul meciului... Sau nu? :happy

IlMILAN
3rd September 2004, 12:38
bey lasa tu kilogramele mele.....
voi astia mai uscati daca ati fi un pic mai energici ar fi mult mai ok.Daca as mai avea eu greutatea ta Sergio:( altfel ar sta treaba.....

bapsy
3rd September 2004, 12:54
daca ai avea greutatea lui sergio n-ar avea unde sa incapa atatea beri ... aia ar fi si mai rau :)

bog_tom
3rd September 2004, 13:00
@IlMILAN : te referi la fotbal sau la altceva ? :drak:

nu credeam ca o sa ajung acasa cu anestezicul neinceput...

PS. asteptam cronica meciului redactata de viole(n)t !

IlMILAN
3rd September 2004, 13:10
bey Bogdana...nu de fotbal vorbeam?:ciocan: iarasi incepi tu cu presupusu..io cred ca esti anesteziat total :D

bog_tom
3rd September 2004, 14:23
ce sa-ti fac daca lasi loc de interpretari ? e numai vina ta :D

nu am de ce sa fiu anesteziat pt ca nu am avut cu cine sa incep "anestezicul"...

Sergio
3rd September 2004, 21:48
Bogdane, tot respectul ca ai mai jucat si fotbal dupa ce ti-ai taiat gleznele prin culmile muntoase...Cred ca tu venisesi mai mult pt sticla de vin.:D
@IlMILAN: noi,astia mai uscati va lasam pe voi sa alergati mai mult ca sa reveniti la forma de altadata. Ar trebui sa apreciezi treaba asta...:drak:

bog_tom
4th September 2004, 16:58
venisem CU si PENTRU sticla de vin dar degeaba ... :D

bog_tom
7th September 2004, 13:58
atunci jucam joi de la 18:30 ?

bog_tom
8th September 2004, 16:37
sper ca se mai tine maine meciul...

PS. cocomic este conservator si ramane la echipa cu care a jucat la 1-a editie... trebuie totusi sa mai includem si alti membri in echipa !

birkof
9th September 2004, 14:33
Ce facem cu fotbalul deseara? Cine vine?

Pana acum confirmati sunt:
1. Ili
2. Birkof
3.fratele lui Birkof (birkofel :)
4.Viole(n)t vin in procent de 10 % (mai spera)
5.Si cel putin un extraforumitar

bog_tom
9th September 2004, 14:40
si eu apar cu tot cu aparatul foto :ok:

Viole(n)t-ule, vezi cum rezolvi dar sa apari si tu diseara !

IlMILAN
9th September 2004, 14:47
Sper sa apar si eu cu inca un extracomunitar:D
Bogdane cu cocomic ai mai vb, zicea ca vine si el, sa vedem poate il transferam, la fel si cu sir...

bog_tom
9th September 2004, 14:51
ar fi de preferat ca extracomunitarii sa exceleze la sportul asta ca sa avem si noi o sansa in cupa asta ...

o sa vorbesc si cu cocomic pe la 5... sper sa fie odihnit ca a fost tinut treaz azi noapte ... nu spun cine e vinovat de acest lucru :drak:

Sir
9th September 2004, 15:09
la ora 19?aduc eu minge.

bog_tom
9th September 2004, 15:28
deci la 18:30 sau la 19 ? ca sa ne sincronizam si noi ca oamenii ....

birkof
9th September 2004, 15:29
Eu as vrea 19, dar sa vedem ce zic si ceilalti.

viole(n)t
9th September 2004, 15:34
19

altfel nici o shansa sa apar la timp!

IlMILAN
9th September 2004, 15:39
19, iar la fara 10 esti la mine Bogdane:)

bog_tom
9th September 2004, 16:19
cu tot cu cocomic .... dai un vin alb ? :D

cocomic
10th September 2004, 04:18
vestea buna e ca echipa OLS TM se prezinta bine, cu sheva in mare forma (sir)... imi pare rau si as cam vrea sa ma rup in doua sa joc si la voi.. poate ma clonez, poate le cupa nu verifica aia IP-urile :D...

birkof
10th September 2004, 10:35
Din pacate pana intrati voi pe forum eu am sa fiu plecat la Arad si nu am sa vad pozele pana luni. M-am simtit f. bine aseara, si cand am pierdut si cand am castigat. Tre' sa-i cer scuze lui cocomic ca am dat buzna peste el, ........ de cateva ori :( (sper ca mai esti intreg).Imi cer scuze la Ili pentru ca m-am "impiedicat" de cateva ori de piciorele lui :evil: .
Pe viole(n)t il scuz ca, de data asta nu a mai primit goluri de la mine.

Astept nerabdator ziua de luni. Sau poate ajungeti pana la 10.30 cu pozele.

bog_tom
10th September 2004, 11:25
cocomic, ai un loc in echipa noastra daca esti/vei fi liber de contract :)

am ajuns mai tarziu la lucru si de ac. lucru e vinovat numai viole(n)t si tuica aia a lui :D incerc sa pun si pozele cat mai rpd .... sper si sa reusesc !

Sergio
10th September 2004, 12:27
Dupa atatea poze si tuica sigur v-a ramas timp (chef) si pt fotbal? :rolleyes:

bog_tom
10th September 2004, 12:36
berea si tzuica au fost dupa meci... un fel de premiu pt efortul depus ! macar sa stim pt ce jucam fotbal saptamanal :D

PS. sergio, sper ca data viitoare vei veni si tu....
PPS. sunt sanse mari sa schimbam locatia cu una mult mai centrala ! in curand mai multe info ... tineti aproape :)

Sergio
10th September 2004, 13:48
Data viitoare sigur vin...Care a fost scorul pana la urma? S-a descurcat aplaudacul sau a cedat fizic si psihic? :drak:
De ce schimbam locatia, nu ne mai lasa acolo gratis? :rolleyes: Eu propun sa jucam pe Dan Paltinisanu cand nu joaca Poli acasa... :D Andreea... :)

bapsy
10th September 2004, 14:04
Andreea... :)
Prezent :D

Cat despre tuica si alte alcohoale etilice ... sa nu mai vorbim. Ei trebuiau sa doarma la ora aia, nu sa se distreze ... ca doar ne reprezinta ... sa nu uite ca au o responsabilitate :mad: . Pun pariu ca s-au dus si la baruri de striptease :nah:

bog_tom
10th September 2004, 14:18
@sergio: nu stiu cat a fost scorul exact in cele 2 meciuri ... stiu doar ca echipa in care am jucat eu, Sir si birkof a castigat :ok:

aplaudacul? a fost la inaltime :)

vom juca pe bitum daca schimbam locatia ... incet-incet se apropie concursul si acesta am inteles ca se va desf. tot pe bitum, nu ?

@bapsy: dar v-am reprezentat cu succes la concursul de halbere si sticlism viteza :D

bapsy
10th September 2004, 14:26
@bapsy: dar v-am reprezentat cu succes la concursul de halbere si sticlism viteza :D
Pai de ce nu zici asa ... stii bine ca la concursuri de acest gen pot sa va ajut si eu ... intotdeauna :D

bog_tom
10th September 2004, 14:29
in acest caz, data viitoare tre' sa te prezinti si tu la meci si sa "joci" cot la cot cu noi :D

locatia viitoare va fi langa Nederlanden (pe str. Bucuresti care e paralela cu Take Ionescu)... totusi tre sa ne confirme ilici ca putem juca acolo (asta daca ii ridica Vadim banarea :))...

cocomic
10th September 2004, 14:45
cocomic, ai un loc in echipa noastra daca esti/vei fi liber de contract :)


:ok: sper ca azi-noapte la viole(n)t ati stabilit termenii contractului, pentru ca impresar(ita)ul meu(a) sa-l poata analiza... cum adica 'care impresarita?' :p


in acest caz, data viitoare tre' sa te prezinti si tu la meci si sa "joci" cot la cot cu noi :)


hmm... we should be careful about what we want... we might just get it :drak:

---

despre forma mea de aseara, pot spune ca a fost influentata de absentele din randul publicului... (obisnuit cu 85000 spectatori pe san siro, e cam greu sa joci fara 'fane')...

mai mult, am reflectat intr-u totul numele pe care l-am avut pe tricou: rui costa - am limpezit uneori jocul la mijlocul terenului, am dat si pase de gol, dar blestematul de gol nu s-a lipit de mine nici cum... 2 bare, suturi milimetrice pe langa poarta + faimosul sut ce a trimis mingea la spalat...

/hello

bog_tom
10th September 2004, 14:52
sa lasam fotografiile sa vorbeasca :) ... o sa apara in cursul zilei de astazi !

bapsy
10th September 2004, 14:58
despre forma mea de aseara, pot spune ca a fost influentata de absentele din randul publicului... (obisnuit cu 85000 spectatori pe san siro, e cam greu sa joci fara 'fane')...
hmm... we should be careful about what we want... we might just get it :drak: ... asta depinde doar de echipa la care vei juca in cupa :D

Sir
11th September 2004, 01:43
sa lasam fotografiile sa vorbeasca :) ... o sa apara in cursul zilei de astazi !
bogdane, tu ai pierdut notiunea timpului :drak: .sau pozele au aparut altundeva?

bog_tom
11th September 2004, 15:11
nu am uitat dar nu am mai apucat ... pana acum :)


in drum spre baza sportiva (adica in masina):

DSC04293.JPG - Rui Costa ... pardon ! este cocomic !
DSC04295.JPG - I|MILAN cu gandul la tzuica lu' viole(n)t
DSC04296.JPG - Gabi (extracomunitar) via I|MILAN

bog_tom
11th September 2004, 15:13
Paza buna trece primejdia rea ...

bog_tom
11th September 2004, 15:14
iata de unde au baut timisorenii apa ...

bapsy
11th September 2004, 15:14
Paza buna trece primejdia rea ...
Ce se-ntampla, ati jucat impotriva lui Dinamo :D?

bog_tom
11th September 2004, 15:17
jucatorii se incalzesc deja pe teren; putem remarca viteza de sut a lui viole(n)t si tricoul lui Rui Costa .. pardon cocomic; Sir pe post de recuperator de mingi :)

bog_tom
11th September 2004, 15:23
DSC04309.JPG - viole(n)t a ajuns la prima lui dragoste - poarta
DSC04311.JPG - cocomic isi arata tehnica (1)
DSC04312.JPG - cocomic isi arata tehnica (2)
DSC04313.JPG - I|MILAN, Gabi si cu ilici au luat deja foc :D
DSC04314.JPG - iata-l cum apare ! e birkof :ok:

bog_tom
11th September 2004, 15:27
DSC04317.JPG - viole(n)t and birkof's brother
DSC04318.JPG - Sir e relaxat ...
DSC04319.JPG - in timp ce I|MILAN nu mai stie cum sa se incalzeasca (noi stim cum :drak: )
DSC04320.JPG - birkof, I|MILAN si Gabi impresionati de tehnica lui cocomic
DSC04321.JPG - varful de lance al oricarei echipei - I|MILAN :)

bog_tom
11th September 2004, 15:29
DSC04322.JPG - cocomic se desfasoara de unul singur
DSC04323.JPG - o mica pauza datorita faptului ca birkof prefera sa degajeze in lac :D
DSC04324.JPG - jucam polo sau ce ?!?

bog_tom
11th September 2004, 15:31
birkof recupereza balonul :ok:

bog_tom
11th September 2004, 15:34
meciul s-a incheiat cu 2 victorii ! ilici inca se mai incalzeste, I|MILAN se vaita de probleme musculare, Sir e cu spatele la obiectiv, viole(n)t ne parfumeaza iar Gabi e prin preajma...

bog_tom
11th September 2004, 15:35
dedicatie SPECIALA pentru toti dinamovistii de la dresorul viole(n)t :D

bog_tom
11th September 2004, 15:38
am ajuns acolo unde ne "miscam" cel mai bine: la bere :bere:

bog_tom
11th September 2004, 15:40
bere si iar bere si iar bere....

bog_tom
11th September 2004, 15:41
cu ceva efort (din partea lui si a mea) am reusit sa-l pozez si pe birkof cu ochii deschisi :D

bog_tom
11th September 2004, 16:19
iata si ultimele poze

DSC04350.JPG - 2 vedete ale Timisoarei: viole(n) si I|MILAN
DSC04351.JPG - Sir isi justifica prestatia buna pe care a avut-o iar Ilici nu e convins...
DSC04352.JPG - viole(n)t cu gandul la tzuica de acasa :)
DSC04354.JPG - cocomic si Sir incheie un pact
DSC04355.JPG - viole(n)t: "hai norok !" :ok:

la "partida" de tzuica nu am facut poze... motivul e lesne de inteles :D

cocomic
11th September 2004, 16:24
DSC04311.JPG - cocomic isi arata tehnica (1)
DSC04312.JPG - cocomic isi arata tehnica (2)
...
DSC04320.JPG - birkof, I|MILAN si Gabi impresionati de tehnica lui cocomic
...
DSC04322.JPG - cocomic se desfasoara de unul singur
...



:p ma faceti sa 'blush' :D... dom' impresar, se aude?... partea buna e ca sunt doar poze, cine stie daca eu chiar am lovit mingea sau am avut niste executii gen penaltiurile lui beckham :D

@bog_tom: trebuia sa fotografiezi si jocul dur al lui birkof :D... sa fie analizat de comisia de disciplina... aleg eu completul de judecata... va fi o sentinta dreapta, data normal, pe spaga :D...

Sergio
12th September 2004, 00:59
Bogdane, daca ai facut tu toate pozele inseamna ca n-ai mai apucat sa joci... :rolleyes: :D

bog_tom
12th September 2004, 14:21
pozele au fost facute inainte si dupa meci :ok:

Sergio
12th September 2004, 23:22
Aha...scuze, dar n-am apucat sa vizualizez pozele inca si de asta m-am mirat de unde s-au adunat atatea... :rolleyes:

IlMILAN
13th September 2004, 00:22
Bey iarasi vb din vise?:D
pai priveste pozele si apoi vb:D la fel si cu meciurile:)

P.S Termina o data cu economia aia sa merem si la tenis:D

bog_tom
13th September 2004, 10:20
si la tenis de camp dar si la tenis de masa caci ambele sunt elegante :ok:

PS. ce bine ca exista subforumul asta ca putem discuta despre ping-pong fara sa ne "taie" Klaus :D

bog_tom
13th September 2004, 13:31
cum, cand, unde jucam urmatorul meci de pregatire ? :)

PS. am uitat sa spun a rivederci ! .. cica asa se spune la Livorno :drak:

bog_tom
13th September 2004, 15:23
birkof, abia acum ai ajuns in TM ? vezi ca pozle le-am "pus" de cateva zile :D

rpd ? chiar asa ? depinde la ce te referi ...

birkof
13th September 2004, 15:51
Scuze, nu am vazut ca ai pus pozele iar cand am vazut, am sters mesajul.

Completari:
1. Ilici este de fapt Ili.
2. Timisorenii nu au baut niciodata apa de acolo. A fost pentru apa industriala.
3. viole(n)t chiar are stofa de imblanzit catei, caini rosii :), ciobanesti, etc.

PS:
Ma omoara blitzul ala.Data viitoare vin cu ochelari de protectie.
Am avut noroc cu recuperarea mingii din bazin (a II - a oara)


cocomic, astept sa-mi vina citatia de la comisia de disciplina. Poate rezolv sa fac si eu parte din ea. :)

Vorbesc eu cu ili sa vad daca s-a rezolvat terenul. Spuneti-mi cand vreti sa jucam.

bog_tom
13th September 2004, 16:05
- mai intai trebuie sa citesti si apoi sa completezi mesajele deja existente :)
- data viitoare ar fi mai bine sa iti iei ochelarii de sudor :D
- daca vrea ili, poate ii schimbam nick-ul ca sa nu creeam confuzii
- teoretic eu pot oricand sa joc - chiar si in pauza de masa ca sunt aproape de noua locatie !

Sergio
13th September 2004, 18:26
Eu pot oricand saptamana asta, mai putin in weekend, cand plec din oras... :ok:

Sir
13th September 2004, 19:20
eu as prefera sa jucam joi la 19.00(dar 19 sa fie!)IlMilan>4-0 la game-uri si 40-0 fiecare joc....iti aduce asta aminte de ceva? :drak: .Mai poti sa dai inapoi pe motiv ca ai baut o bere si nu stiai ce spui :drak: .

Siddhartha
13th September 2004, 20:22
Salut la toţi,

Sunt Gabi şi probabil că mă cunoaşteţi de la fotbal ( unii cel puţin ). Tocmai mi-am făcut cont şi am zis cu această ocazie să scriu un mesaj. Aşa, pe post de introducere, sau de spart ghiaţa, cum se mai spune.
Sir: Milan sigur îşi aduce aminte, da' am impresia, mai ales după cum o jucat duminică, că îi mai rentabil pentru el (financiar si nu numai) să nu-şi aducă aminte.

inter
13th September 2004, 20:24
:o: :o: :o: IlMilan .. ete ca te dadu de gol :drak: :drak: :drak:

Vadim
13th September 2004, 20:32
Cocomic, pardon de expresie, dar cam semeni cu Kaka. :)

inter
13th September 2004, 20:34
la tricou ... DA! :D:D

Vadim
13th September 2004, 20:38
Si nitel la atitudine, in poza a doua. Cind a dat golul ala cu Ajax.

Oricum, bag de seama ca ei s-au inghesuit mai mult la "halbere" decit la fotbal. LA fotbal nici macar nu se mai stie scorul, dar Bog_tom stie ca echipa lui a cistigat. :)

IlMILAN
13th September 2004, 20:48
Salut la toţi,

Sunt Gabi şi probabil că mă cunoaşteţi de la fotbal ( unii cel puţin ). Tocmai mi-am făcut cont şi am zis cu această ocazie să scriu un mesaj. Aşa, pe post de introducere, sau de spart ghiaţa, cum se mai spune.
Sir: Milan sigur îşi aduce aminte, da' am impresia, mai ales după cum o jucat duminică, că îi mai rentabil pentru el (financiar si nu numai) să nu-şi aducă aminte.
bey deci din primul post calcasi pe bec...nu-i nimik...o sa vii pe jos la servici doua zile:D
Sir , te mai las sa te antrenezi..sa nu zici ca-s rau:D

cocomic
14th September 2004, 06:10
Cocomic, pardon de expresie, dar cam semeni cu Kaka. :)

pai de ce crezi ca am scris intr-un post anterior "obisnuit sa joc pe san siro in fata a 85000 de spectatori" :D...

stiu ca nu e prea adevarat (poate uneori la daruirea din teren :rolleyes: ) dar sa sarim niste pasi... vrei numarul meu de telefon? :D... ai grija ca cedez cam greu la prima intalnire :D

:ok:

viole(n)t
14th September 2004, 09:31
Oricum, bag de seama ca ei s-au inghesuit mai mult la "halbere" decit la fotbal. LA fotbal nici macar nu se mai stie scorul, dar Bog_tom stie ca echipa lui a cistigat. :)


...pt ca a lipsit "trimisul special" (adica eu)

sa recapitulam:

Meciul 1:

Elefantzii - Shoriceii 9-0 (denumirile echipei sunt marca birkof)

"ELEFANTZII": viole(n)t - Sir, IlMILAN - Ili(ci), bog_tom
"SHORICEII": bogdan2 - birkofel, Siddhartha - birkof, cocomic

Meciul 2:

Birkof's team - Ili(ci)'s team 9-6

"BT": bogdan2 - birkofel, Sir - birkof, bog_tom
"IT": viole(n)t - IlMILAN, Siddhartha - cocomic, Ili(ci)

Nota: birkofel e fratele lui birkof (de ce nu i-am spune birkofutz?); bogdan2 e extraforumitar

birkof
14th September 2004, 09:48
Elefantzii au ocupat toata poata. Mai mult iesea clisa pe margini juma' de metru. Pe unde sa mai dai gol? In plus cand te izbeai de ei iti ramanea pe fata forma tricolui lor cu burta.:)

Si eu sunt de acord joi la 19.
Siddharta, bine ai venit. Vad ca a reusit IlMilan sa te "achizitioneze". Dar ai grija ce spui ca freci tusa daca il superi :)
Bog_Tom: daca imi iau ochelari de sudor e vai de cocomic si de echipa adversa

bog_tom
14th September 2004, 10:56
chiar ca ne-a lipsit cronicarul meciului ... bine ai revenit, viole(n)t !

@Vadim: asa cum ai vazut am tinut bine minte ca "echipele" unde am jucat au castigat :ok:

@Siddharta: l-ai provocat pe I|MILAN ... tine-o tot asa :D

@birkof: atunci sa iti iei ochelarii de sudor de pe acum ca sa stam linistiti !

@Sir: daca vin si eu joi (si cred ca o sa vin) sa imi aduci aminte sa iti aduc bricheta cu echipa preferata a lui bapsy ...

viole(n)t
14th September 2004, 11:18
daca imi iau ochelari de sudor e vai de cocomic si de echipa adversa

eu tzi-ash recomanda ochelarii de scafandru... :D ca e vai de mingea noastra pana una alta

Siddhartha
14th September 2004, 11:41
Salut,

Joi la 19 sună bine, poate prea bine pentru fotbal. Cât despre "becul" cu Milan, va asigur ca intenţia mea nu a fost de a provoca. Pur şi simplu am exprimat realitatea, sau mai degrabă realitatea vazută de mine, sau mai bine spus, prin mine.

viole(n)t
14th September 2004, 12:01
Na hai ca ramane atunci stabilit: joi, la ora 19.

Ilici ne-a transmis ca, in principiu, s-a rezolvat cu terenu'

Dat fiind dimensiunele ceva mai mari ale terenului, n-ar strica catziva oameni in plus...

birkof
14th September 2004, 12:26
Hai ca va intindeti. Chiar ochelari de scafandru? Doar nu jucam in Ghencea.

bog_tom
14th September 2004, 13:02
@birkof: mai stii ? ca daca vorbim cu Jiji o facem si pe asta :D

@viole(n)t: mai intai sa ne contabilizam pe noi...

@I|MILAN: ti-ai revenit ? esti apt pt joc ?

@Siddhartha: si noi il "provocam" pe I|MILAN

IlMILAN
14th September 2004, 13:13
Bey lesinata mica...iara nu ai loc de mine?:D
sper sa-mi revin pana la ora meciului:D urmez un tratament strict de recuperare..doua halbere pe seara:D

Siddhartha
14th September 2004, 13:14
bog_tom: Provocaţi-l la un Counter pe Milan

bog_tom
14th September 2004, 13:22
@IlMILAN: joi seara aduc si BenGay-ul ca tu iar te incalzesti 1h si in 5 min de joc faci febra musculara :D

@Siddhartha: il iertam la Counter ca si asa are probleme mari cu cei de la Sahtior :drak:

birkof
14th September 2004, 14:17
Bog_Tom,
Adu Ben-Gay, si ce mai aduci ca poate vedem un IlMilan fericit sau macar sa nu mai fie asa incruntat pe teren. Ca imi este frica sa trec prin fata lui si de sperietura iar il accidentez pe cocomic (cocomic sa ma ierti. IlMilan e de vina) care o sa trimita mingea pe terenul Stelei. Apropo am reusit sa fentez admin. de la birou si am instalat messenger-ul

bog_tom
14th September 2004, 15:07
@birkof: am vazut ca ti-ai fentat adminu' de la lucru ... esti diabolic :drak:

il aduc pe Ben-Gay ... dar cum facem cu "energizantul" ? tot ca data trecuta ?

birkof
14th September 2004, 15:17
daca tot cu masinile mergem, adu energizantul daca il putem folosi pe post de benzina. Am si eu energizant de pruna si nu il aduc pentru ca nu vreau sa-l car degeaba. Intelegi?
Tre' sa gasim o solutie. Dar hai sa-i pasam problema lui Il Milan care pare a fi cel mai in masura sa judece probleme de energizare.

Deci, IlMilan hai cu solutia.

bog_tom
15th September 2004, 12:58
asta e noua locatie unde jucam maine ...

viole(n)t
15th September 2004, 16:11
Alooo... echipa!!!

Ar trebui sa facem prezentza pentru maine:

iulian
15th September 2004, 16:14
Bogdane...cam rotund tata terenul ala :D...daca erati olteni intelegeam :drak:

birkof
15th September 2004, 16:32
bog_tom: De acord cu locatia.
Viol lent:) Eu voi fi prezent maine cu tot echipamentul necesar si cu ochelarii de scafandru

IlMILAN
15th September 2004, 16:33
Pai asta e problema cu el ...chiar e prazar:evil:

Birkof in ce priveste anestezicul...fie ce-o fi sa anestezieze numa:ok:

bog_tom
15th September 2004, 16:45
@violen(n)t: Prezeeeeeeeeeeeeeeeeent ! :ok:
@iulian&I|MILAN: prazar-prazar da' veritabil :D
@birkof: norocul tau ca nu mai e vreun bazin acolo ...

PS. mai chemam si ceva extracomunitari ?

viole(n)t
15th September 2004, 17:05
ii mai lasam sa se anuntze pana maine... shi apoi vedem ce mai chemam

Sergio
15th September 2004, 22:55
Alooo... echipa!!!
Ar trebui sa facem prezentza pentru maine:
I'm in... :D

birkof
16th September 2004, 10:35
Recapitulare:

1. viole(n)t
2. IlMilan
3. Ili(ci)
4. birkof
5. bog_tom
6. sergio

ceilalti? Daca am uitat pe cineva sa ma trageti de urechi.

siddhartha: ramane valabil ce ai zis la inceputul saptamanii?

Meciul se va juca in cele din urma tot la baza OnlinSport. Cealalta baza este indisponibila.

viole(n)t
16th September 2004, 10:52
au mai ramas sa confirme:

cocomic
Siddhartha
Sir

birkof
16th September 2004, 10:55
Vine si Birkofel 90 %.

Siddhartha
16th September 2004, 12:23
Eu sunt pentru. Aică confirm oficial că vin. Mai ramâne să vedem dacă îngrijorarea lui Milan şi anume că va ploua, este întemeiată.

bog_tom
16th September 2004, 12:32
s-ar putea sa vina ceva "shower" (http://wwwa.accuweather.com/adcbin/public/intlocal_index.asp?city=TIMISOARA+&region=EU&country=RO&partner=accuweather&Image1.x=19&Image1.y=8) si nimic mai mult :D

cocomic
16th September 2004, 13:15
bineinteles ca vin :D ora 19 e trecuta cu 'rosu' in agenda :D

birkof
16th September 2004, 14:01
Stie cineva ceva de sir?

bog_tom
16th September 2004, 14:30
o fi ajuns la Milano ? :D

PS. Daca ploua ramanem la energizante ...

birkof
16th September 2004, 14:51
cred ca da

viole(n)t
16th September 2004, 15:51
S-a pus o ploaie nasoala...

Se pare ca nu mai jucam

bog_tom
16th September 2004, 16:08
ploua in Piata 700 ?!? ca pe Take Ionescu nu... :)

atunci ramane pe vineri, sambata sau duminica ?

Siddhartha
16th September 2004, 16:18
Eu zic să mai aşteptăm, poate termină pană la 6

Sergio
16th September 2004, 16:20
Nici in Soarelui nu ploua...Asta e subinteles. :D
Alegem o zona in care nu ploua si am rezolvat-o... :ok:

viole(n)t
16th September 2004, 16:26
pai hai sa stabilim: jucam sau nu?

Siddhartha
16th September 2004, 16:32
Eu zic să jucăm. În cel mai rău caz bem o bere...

IlMILAN
16th September 2004, 16:32
Pai daca ploua cum dracu sa jucam?
Vedem la ora 6:30 daca ploua....sau nu?

birkof
16th September 2004, 16:33
Si daca se opreste ploaia tot nu putem juca. Iarba o sa fie uda, poate si ceva noroi. Eu yic sa o lasam pentru alta data.

Siddhartha
16th September 2004, 16:35
Pai nu jucăm pe ciment ? Ăla se uscă repede

birkof
16th September 2004, 16:44
Mai sus am scris ca nu se mai poate acolo pt. ca nu stiu ce hotarare a scolii interyice intrarea in incinta dupa ora 18.00

bog_tom
16th September 2004, 16:52
pana la urma nu e decat apa (cel mult noroi) ... iar apa inseamna viata :D

birkof
16th September 2004, 16:56
De comun acord cu Violent, Ilici, etc. meciul se amana din urmatoarele motive:

- lipsa minge
- multi accidentati
- conditii meteo de toata jena.

Ne auzim maine

bog_tom
16th September 2004, 16:59
accidentati fizic sau de alt tip ? :D

cocomic
16th September 2004, 17:45
sunteti orice numai profesionisti nu :D... unde esti pandurule...
poate ne intalnim totusi macar undeva sa radem de caini :D...

inter
16th September 2004, 17:56
ce soare e in bucuresti :D:D:D

Sergio
16th September 2004, 18:53
E mai bine ca ploua...Vedem meciurile marilor noastre echipe in Europa. :rolleyes:

cocomic
17th September 2004, 04:44
E mai bine ca ploua...Vedem meciurile marilor noastre echipe in Europa. :rolleyes:

mai bine mergeam la fotbal :cool:

birkof
17th September 2004, 09:39
Pe cand recuperam?

bog_tom
17th September 2004, 10:51
@cocomic: ce sa iti fac daca ai baut Coca Cola ? :D

@birkof: oricand, oriunde, oricum !

Sir
17th September 2004, 11:03
ce ziceti de Duminica la ora 16-17?

bog_tom
17th September 2004, 11:09
nu putem pentru ca la ora aia I|MILAN doarme ... :drak:

Sir
17th September 2004, 11:31
nu putem pentru ca la ora aia I|MILAN doarme ... :drak:
pai daca ia pranzul la ora 13.00, la 13.30 e in pat si se trezeste la 16.30, numai bine ca sa ajunga ca de obicei la fix.....si 10-15 min. :drak:

IlMILAN
17th September 2004, 12:12
bey mascatule:D...vad ca tu ai ce ai cu "io"...:D ogoieste-te ca dai de :drak: .
mai vb la telefon..

birkof
17th September 2004, 14:25
nu putem pentru ca la ora aia I|MILAN doarme ... :drak:

Acum inteleg de ce mai tot timpul la meci are ochii rosii. Eu credeam ca este de la energizant. :drak:

Sergio
17th September 2004, 16:24
E si de la aia, stai linistit... :happy

cocomic
17th September 2004, 16:34
ochii rosii ii are pentru a contrasta cu genele negre :D... nu intelegeti voi nimic, ignorantilor :lol:

am putea juca duminica de pe la 6 jumate, pentru ca de la 4 la 5 fara 1/4 joaca Bologna-Milan :D... daca mergem la 7, pierdem jumatate de ora, nu mai avem timp de incalzire, se innopteaza mai repede si iar face I|Milan intindere :D

Sergio
17th September 2004, 23:29
ochii rosii ii are pentru a contrasta cu genele negre

Sa stii ca are logica...Eu ii am albastri, deci si la mine se potriveste. :p

Sir
18th September 2004, 21:25
eu nu pot decat cel tarziu de la 17.30 :(

cocomic
19th September 2004, 05:36
se pare ca nu jucam azi (duminica)... la meci nu ne-am inteles asupra unei ore, e prea tarziu sa ne organizam acum... ramane pe sapt. viitoare...

bog_tom
20th September 2004, 15:04
dupa un weekend incarcat mai ales cu tenis de camp, sa revenim la "oile" noastre.

pe cand un meci de pregatire (in vederea asteptatului eveniment Forum Cup no. 2 - 2 si 3 octombrie (http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?t=968)) ?

Siddhartha
21st September 2004, 16:35
Pai eu sunt pentru. In afara de maine.

birkof
21st September 2004, 17:32
Dragilor,

dupa cum probabil stiti viole(n)t a fost rapus de o raceala (cica sta in pat langa nevasta si tremura tot; probabil de frica :) sau l-au ajuns blestemele cainilor, stelistilor si scafandrilor), cu temperatura si chestii slabe. Are CB pana nu stiu cand. Dpmdv putem juca joi sau oricand se hotaraste.

PS
Catzeii sa stea cuminti ca revine repede. Stelistii pot sa-i dea o mana de ajutor lui Jiji la dezvoltarea partidului in teritoriu sau la chestia cu tanshumantza. Stiti voi.

Ne vedem joi, ne vedem joi.......
pt. ca am o zi de concediu.

Salutare

bog_tom
21st September 2004, 17:34
totusi, eu cred ca i se trage de la tzuica aia de prune :D

birkof
21st September 2004, 17:39
si eu cred, ca a zis ca a facut-o slaba pentru "taraniď care merg la sapa".
Cand jucam?

bog_tom
21st September 2004, 17:47
slaba ? o fi fost dar dupa 3-4 beri nu se mai cunoaste :D

de jucat jucam dar vad ca lumea nu se mai inghesuie de cand cu Open Romania si cupa Davis :D cred ca joi ar fi cel mai bine !

birkof
21st September 2004, 17:58
Va rog sa stabiliti voi cand. Eu revin joi din concediu. Poate-i trece si viole(n)tului. La baza OS se poate juca oricand. Daca gasiti alta locatie (pe zgura, ciment, etc) dati un semn.

bog_tom
21st September 2004, 18:09
mai ramane locatia specificata de ilici. pana una-alta cred ca ramanem la aceeasi baza sportiva. putem stabili meciul pentru ora 19 (ca de obicei).

birkof
21st September 2004, 18:17
Dpmdv da. Sa vedem ce parere au si ceilalti si daca sunte-ti de acord sa luam decizia finala joi.

cocomic
21st September 2004, 18:32
eu as veni si azi :D... da sa nu va aud joi ca ploua, ca mi-a murit soricelul, ca daca se urca pisica pe cuptor si darama drobul de sare...

birkof
21st September 2004, 18:37
:( Bine, bine , nu mai plangem :mad: :mda: