PDA

View Full Version : Articole despre detenta by Raptor



Raptor
22nd October 2004, 03:32
Pe forumul meu, am scris mai multe articole despre detenta. Si spun pe forumul meu pentru ca ar fi greu sa le reproduc, din nou, aici. Asadar, cine este interesat sa le citeasca, poate intra la mine pe site ( www.streetballromania.tk ) sau direct pe forum la ( http://members.lycos.co.uk/robasket/phpBB2/index.php ).

Articolele contin informatii despre cam tot ce se poate zice despre cresterea detentei, exploziei si puterii in general, inclusiv mecanismele musculare ce participa la asa ceva.

Deocamdata (in functie de ce mi-a trecut mie prin cap sa scriu), sunt urmatoarele articole (scrise de mine in engleza):

Article 8 - The optimal schedule for weight/reactive training for POWER!

Article 7 - What is better for my current strength? 1 or 2 legs?

Article 6 - Explosiveness

Article 5 - Muscular Hyperplasia and Muscular Hypertrophy

Article 4 - Muscle Protective Mechanisms-The Proprioceptors

Article 3 - Muscle Fiber Types and Ratios

Article 2 - The Amorthization Phase, Study of the 1-leg VS. 2-leg jumper

Article 1 - The Incredible 3

Eu zic (daca va intereseaza sa intelegetzi ce si cum) sa incepeti cu articolul 1 pana la articolul 8. Daca le cititi pe toate eu cred ca puteti deja sa va antrenati (cu succes de data asta) pentru dunkuri, pentru capace, pentru recuperari sau pentru ce vretzi voi si are legatura cu explozia (in afara de eventuale atentate cu bomba).

Daca nu intelegetzi ceva ma intrebati ori aici, ori pe forum la mine, dar sa nu veniti cu intrebari care-si au raspunsu deja in articole, si cautatzi sa ma intrebati doar ca va e prea lene sa le cititi. Daca va e lene inseamna ca nu e asa important deci nu am de ce sa va raspund.

Is that clear?

Sper sa nu stearga nimeni mesaju pe nu stiu ce motiv de publicitate sau mai stiu eu ce haha. :rolleyes: .

Anyway, have a good training regime ca sa zic asa ;)

thekobe
22nd October 2004, 21:16
ai scris sau ai copy+paste ?

Raptor
22nd October 2004, 22:21
Am scris.

Bagheera6967
30th October 2004, 08:52
Stii e foarte bine ca ai facut un site in care sa dai articole despre cresterea detentei dar de ce nu le scrii si in romaneste sa le poata intelege toata lumea.
Sper sa ma asculti!!!

Bagheera6967
30th October 2004, 08:56
Am scris.
Pe ce site

Bagheera6967
30th October 2004, 09:01
Pe ce site ai scris si in romaneste?

Raptor
30th October 2004, 15:30
LOL. Se vede ca nu prea le ai cu forumurile. "Am scris" se referea la ce zicea kobe, adica am scris, nu am dat copy&paste. Iar de scris in romana nu scriu, din simplu fapt ca intra multa lume din afara la mine pe site si practic e scris ca sa inteleaga toata lumea. Plus ca nu e chiar asa de complicat ;) . Oricum vezi ca am scris si in romana cate ceva pe un thread de aici "Ce exercitii pot face pentru cresterea detentei" sau asa ceva. Cauta-l si citeste pe la paginile 4+ .

thekobe
30th October 2004, 20:12
Iar de scris in romana nu scriu, din simplu fapt ca intra multa lume din afara la mine pe site si practic e scris ca sa inteleaga toata lumea.

vai :)

Raptor
30th October 2004, 21:38
Intra mai multa lume din afara decat din tara daca asta vrei sa stii.

thekobe
31st October 2004, 03:04
am vorbit ieri cu vince .. cauta articole pt detenta /OLE/

Raptor
31st October 2004, 03:30
N-are cum ma! I-am dat alaltaieri cateva... i-am si aratat niste exercitii ;)

Oricum, serios vorbind acuma, nu inteleg de ce ai o parere de genu asta despre ce scriu. Ai citit macar inainte sa comentezi?

fia
31st October 2004, 09:35
Asa sunt unii carcotasi, si cauda nod in papura la orice....

thekobe
1st November 2004, 13:09
singura problema era sa nu fie copy+paste de pe alte siteuri. mi-ai zis ca nu e, m-am uitat acum putin pe-acolo si am vazut ca intr-adevar nu e.
in rest caterinca ..