PDA

View Full Version : Computer Studies



ady_azzuro
21st October 2004, 12:51
I need help with these 3 questions: :p

1. How a robot is able to move around the factory without bumping into anything?

2. How finger printing systems can be used to help catch criminals?

3. Name the sensors used in a micro-processor controlled washing machine.

For each question I need 3 detailed reasons. I want the answers in English, if possbile. :)
Thx. :ok:

GoPens
23rd October 2004, 12:29
do your own homework, kid.

fia
23rd October 2004, 13:04
Ai variata goolge ansewers:

Te duci pe: http://answers.google.com/answers/
Iti scrii intrebarile. Alegi un pret pentru intrebarea ta. Cat consideri tu ca valoreaza, intre 2$ si 200$ (parca). Niste oameni binevoitori iti vor raspunde la intrebari, si ti se vor lua banii din cont ;)
Poti sa dai si bacsis daca esti super multumit ;)
Daca nu ai chef sa faci singur tema, give it a shot :ok:

ady_azzuro
23rd October 2004, 22:55
Multumesc tuturor pt ajutor, dar pana la urma am bagat un search pe yahoo si am terminat in 5 min. cu tema asta. :) Fara sa platesc ceva. :p
GoPens, daca n-ai fost binevoitor sa ma ajuti, fa ciocu mic si walk on. ;)

GoPens
24th October 2004, 00:38
mai o vorba de copil "destept" si-ti sterg threadul. mai ales ca ai fost offtopic. asta-i forum de chestii IT si nu de teme de casa de clasa a X-a.

ady_azzuro
3rd November 2004, 20:06
N-ai nici un motiv sa stergi threadul, am fost ontopic pt ca am vorbit de Computer Studies...apropo, ai dat-o in bara, sunt a11a...

GoPens
4th November 2004, 14:03
titlul n-are nimic cu continutul, care sunt chestii de electronica si nu de IT.


apropo, ai dat-o in bara, sunt a11a...

wow. nu s-au prins ca nu ti-ai facut singur temele de casa?

ady_azzuro
4th November 2004, 15:08
Oricum trebuia sa caut pe net tema cea ce am si facut. Tema era la Computer Studies deci mesajul are legatura cu titlul.
IT inseamna information technology iar mesajul de mai sus are legatura cu asa ceva...raspunsurile de mai sus sunt bazate pe algoritmi.

GoPens
4th November 2004, 15:38
pai nu-i problema ca tu cauti pe net cum sa-ti faci tema :)
problema-i ca ai postat ca si cum ai vrea ca altii s-o faca :D


cel mult chestia cu microprocesorul masinii de spalat are de-aface cu IT, daca ai fi intrebat ceva despre cum se programeaza acesta.

ady_azzuro
4th November 2004, 15:52
Pai forumul acesta nu inseamna tot cautat pe net? :D Am cerut ajutor, credeam ca sunt ceva experti pe aici :D, cautam si eu raspunsurile de pe alte siteuri, le analizam si dupa aia le evaluam. :D

GoPens
4th November 2004, 15:57
pe loc te cred :D :D